Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
tunderke
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 2 2011, 05:49 PM) *
sa treci si la mine Darius- Mihai tongue.gif


Am trecut. tzuc.gif

Foarte bine arata listuta noastra, nu?
ari05
f bine arata Tunde... eu stii ce astept ?
sa incepe m modificarile ... gen... numecopil - data nasterii, greutate , cm, scor agpar ... liwlol.gif
oare numai eu nu mai am rabdare si abia astept sa nasc? doh.gif
Rodyka
buna seara va zik si eu...azi nu am prea avut ocazia sa intru pt ca toata ziulica am bucatarit
Si eu am cununia civila cica pe 14 februarie vrem noi...dar ink nu am facut actele k le avem la bucuresti...in fine o sa vedem noi cert este ca si noi tot lun asta avem cununia biggrin.gif la fel si noi ne grabim ca sa nu aibe copilul nume diferite...
Va pup pe toate tzuc.gif
Roxxy87
pfff nu mai pot crybaby.gif am niste arsuri de nu mai pot ...
ce sa fac sa imi fie mai bine? macar sa se diminueze ca nu mai pot
tunderke
QUOTE(ari05 @ Feb 2 2011, 06:23 PM) *
f bine arata Tunde... eu stii ce astept ?
sa incepe m modificarile ... gen... numecopil - data nasterii, greutate , cm, scor agpar ... liwlol.gif
oare numai eu nu mai am rabdare si abia astept sa nasc? doh.gif


Nu numai tu astepti sa nasti.
Si eu abia astept, sa-i vad fatuca, cu cine seamana, ma tot uit pe net la hainute si ma gandesc ca asa o imbrac sau altceva.
tunderke
QUOTE(Rodyka @ Feb 2 2011, 06:35 PM) *
buna seara va zik si eu...azi nu am prea avut ocazia sa intru pt ca toata ziulica am bucatarit
Si eu am cununia civila cica pe 14 februarie vrem noi...dar ink nu am facut actele k le avem la bucuresti...in fine o sa vedem noi cert este ca si noi tot lun asta avem cununia biggrin.gif la fel si noi ne grabim ca sa nu aibe copilul nume diferite...
Va pup pe toate tzuc.gif


Wow, ce de mirese o sa vedem luna asta.
Casa de piatra.

MMV
wowow, cum se aduna miresicile. sa va fie de bine fetelor.
tunder lista arata super...si eu abia astept sa nasc. sunt curioasa cu cine va semana Mariuca si daca, dorinta sotului se va adeveri liwlol.gif)
eu merg sambata la morfi de trim III, abia astept.
tunderke
Si eu o sa merg saptamana viitoare la eco, sa-mi vad bubulina.
Am facut clatitele, imediat ma apuc sa curat cartofi.
MMV mai intrebat ce fac de mancare.
Fac cartofi pai, numai cartofii ii tai in cubulete, ies foarte moi, si tocanita din bucatele de carne peste.
Rodyka
QUOTE(tunderke @ Feb 3 2011, 12:44 AM) *
Wow, ce de mirese o sa vedem luna asta.
Casa de piatra.

mersi frumos tzuc.gif numai k pe cea religioasa o sa o facem in iulie cand e cald si bine liwlol.gif
Rodyka
QUOTE(MMV @ Feb 3 2011, 01:19 AM) *
wowow, cum se aduna miresicile. sa va fie de bine fetelor.
tunder lista arata super...si eu abia astept sa nasc. sunt curioasa cu cine va semana Mariuca si daca, dorinta sotului se va adeveri liwlol.gif)
eu merg sambata la morfi de trim III, abia astept.

Si eu de abia astept sa nasc...chiar spunea aseara al meu cand se mai naste o data ca mam plictisit de cand tot astept liwlol.gif...eu sper sa semene cu mine biggrin.gif cu gropite sa bage fetele in pamant liwlol.gif dar al meu nici sa nu auda zice ca daca iese si ala mic asa maimutza ca mine doh.gif liwlol.gif vai de el k al meu sot nu e paros slava cerului liwlol.gif....eu si pe maini il intrec liwlol.gif noroc ca la fete exista epilatul si e mai altfel decat la baieti..la baieti se vede firul mai ciudat daca il epileaza biggrin.gif
angel
fetelor m.ati parasit....stiti ce am citit ca in timpul sarcinii e bn sa inlocuiesti crema de corp cu uleiul de masline sau cu ulei de bb.....voi ce parere aveti????? tzuc.gif
tunderke
QUOTE(angel @ Feb 2 2011, 09:22 PM) *
fetelor m.ati parasit....stiti ce am citit ca in timpul sarcinii e bn sa inlocuiesti crema de corp cu uleiul de masline sau cu ulei de bb.....voi ce parere aveti????? tzuc.gif


Normal ca nu te-am parasit. tzuc.gif
Si eu am citit acest lucru. Eu am o crema de corp cu masline, imi place.
angel
QUOTE(tunderke @ Feb 2 2011, 07:30 PM) *
Normal ca nu te-am parasit. tzuc.gif
Si eu am citit acest lucru. Eu am o crema de corp cu masline, imi place.

glumeam si eu un pic...da aseara am citit despre asta si nu stiam ce sa cred
isterikk
Buna seara dragi burtici!Observ ca ne am inmultit si vreau sa urez bun venit noilor venite oFloare.gif De tinut pasul la scris se pare ca n am nici o sansa.Am citit asa pe sarite din urma.Noi suntem bine dar nu stiu inca cat voi putea sa mai merg la servici mai ales ca folosesc si bicicleta ca mijloc de transport wacko.gif 8km seara .....8 km dimineata wacko.gif .Am inceput sa primesc zilnic complimente ptr conditia mea fizica liwlol.gif .Joia trecuta am fost si noi la control .....bebe este deja cu capul in jos ,avea 1kg 700 iar colul meu era aproape deschis.Acum sunt curioasa ce schimbari vor fi pana pe 17 la urmatorul control.La prima sarcina in saptamana 37 aveam deja dilatare 3cm si am nascut la 39 sapt .Va urez o seara placuta si sarcini fara probleme partners.gif
mada.angel
QUOTE(danie_la @ Feb 2 2011, 12:46 PM) *
noi pe 26 partners.gif la ce sect faceti voi? ce tare biggrin.gif

la sectorul 3 si petrecerea la restaurant alba
mada.angel
QUOTE(stefyy @ Feb 2 2011, 10:50 AM) *
BUNA DIMINEATA
MADA,DANIELA CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE

multumim fetelor pt urari partners.gif
mada.angel
QUOTE(danie_la @ Feb 2 2011, 12:56 PM) *
da nu stiu ce sa mai zic si cu medicamentele astea acum sunt constienta ca nu sunt bune dar daca dr mi le-a dat na nu cred ca era nebuna sa mi le dea sa faca rau la bebe zic si eu, oricum mi-a zis ca trebuie sa scap de aceasta infectie sau ce naiba e ca face rau la fata dupa nastere si am citit pe net ca k poate sa moara din cauza la asta sad.gif dar eu sper sa -mi treaca si sa fie totul bine
multumesc pt felicitari o sa avem cununia civila acum si la anu cea religioasa pt ca este prea frig acum si cu asta ne grabim ca sa nu apara pe certificatul fetei nume diferite.

noi facem nunta in august odata cu botezul
Rodyka
QUOTE(angel @ Feb 3 2011, 03:22 AM) *
fetelor m.ati parasit....stiti ce am citit ca in timpul sarcinii e bn sa inlocuiesti crema de corp cu uleiul de masline sau cu ulei de bb.....voi ce parere aveti????? tzuc.gif

eu mi-am luat o crema antivergeturi si am dat o groaza de bani pe ea doh.gif si nici nu prea am folosito in fiecare zi...si acum si-au facut aparitia vergeturile crybaby.gif dar cel mai groaznic este ca mi-au aparut si pe sani si asta am urat cel mai mult crybaby.gif nervi.gif va rog sa-mi spuneti ca o scap de ele pray.gif
tunderke
QUOTE(isterikk @ Feb 2 2011, 09:49 PM) *
Buna seara dragi burtici!Observ ca ne am inmultit si vreau sa urez bun venit noilor venite oFloare.gif De tinut pasul la scris se pare ca n am nici o sansa.Am citit asa pe sarite din urma.Noi suntem bine dar nu stiu inca cat voi putea sa mai merg la servici mai ales ca folosesc si bicicleta ca mijloc de transport wacko.gif 8km seara .....8 km dimineata wacko.gif .Am inceput sa primesc zilnic complimente ptr conditia mea fizica liwlol.gif .Joia trecuta am fost si noi la control .....bebe este deja cu capul in jos ,avea 1kg 700 iar colul meu era aproape deschis.Acum sunt curioasa ce schimbari vor fi pana pe 17 la urmatorul control.La prima sarcina in saptamana 37 aveam deja dilatare 3cm si am nascut la 39 sapt .Va urez o seara placuta si sarcini fara probleme partners.gif


Ma bucur ca sunteti bine. Ai grija de tine. tzuc.gif
Roxxy87
QUOTE(Rodyka @ Feb 2 2011, 11:17 PM) *
eu mi-am luat o crema antivergeturi si am dat o groaza de bani pe ea doh.gif si nici nu prea am folosito in fiecare zi...si acum si-au facut aparitia vergeturile crybaby.gif dar cel mai groaznic este ca mi-au aparut si pe sani si asta am urat cel mai mult crybaby.gif nervi.gif va rog sa-mi spuneti ca o scap de ele pray.gif



sorry draga dar iti vor ramane for ever...vor fii albe si se vor simti foarte bine la pipait sa ii zic asa....si cand esti bronzata parca se vad si mai rau crybaby.gif
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu de multa vreme am probl cu ele...
angel
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 2 2011, 09:42 PM) *
sorry draga dar iti vor ramane for ever...vor fii albe si se vor simti foarte bine la pipait sa ii zic asa....si cand esti bronzata parca se vad si mai rau crybaby.gif
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu de multa vreme am probl cu ele...

tot de vergeturi imi e si mie frica crybaby.gif dar dk vor aparea asta e ce sa mai fac ma consolez ca le.am facut cu un folos ca imi aduc p lume minunea mea. bb.gif
angel
le urez si eu casa de piatra oFloare1.gif danielei si lui mada eusa_clap.gif
tunderke
Neata gravida.gif.
Veniti la cafea.gif sau ceai.

Alina sper ca esti bine, pray.gif pentru tine si bebeii tai si asteptam o veste cat mai devreme de la tine.

In legatura cu vergeturi, depinde de fiecare femeie in parte. Sunt femei care s-au dat cu creme antivergeturi scumpe si tot le-a aparut, sau sunt care nu s-au dat cu nimic si nu le-a aparut. Dar tot e bine sa folosim o crema hidratanta, ca sa hidratam cat mai mult pielea si sa bem cat mai multa apa.
Si mie mi-a aparut deja, asta e.
anamarianegrii
BUna dimineata si de la noi!

Tunde multumim de cafeluta!
Felicitari si casa de piatra fetelor care fac cununia!

Sanatate si numai bine tuturor si zile mai bune si frumoase ca cea de ieri smile.gif!

PS: Tunde, pe fetita noastra s-ar putea s-o cheme Ilinca daca nu apare altceva intre timp smile.gif - poti sa treci asa in listuta! Mercic
ellesse
QUOTE(angel @ Feb 2 2011, 09:22 PM) *
fetelor m.ati parasit....stiti ce am citit ca in timpul sarcinii e bn sa inlocuiesti crema de corp cu uleiul de masline sau cu ulei de bb.....voi ce parere aveti????? tzuc.gif



'Neata mamici....
Astazi noi am fost ff matinale (ca daca tot is libera biggrin.gif ) multumita lui tati care merge la lucru dis de dimin si se trezeste la 6, ne trezim si noi odata cu el wink.gif sa-i tinem companie ca stim ca e greu cu trezitul de dimineata mai ales cand tre sa mergi la munk.
Eu astazi va invit la un pahar cu laptic cald, cum suna? Stiu ca unora dintre voi nu le prieste lapticul dar noua ne place mult biggrin.gif. Pt burticile care nu prefera lapticul le oferim ceai .
angel, asa am auzit si eu ca cica e de evitat crema de corp pe parcursul sarcinii si uite asa am ajuns sa folosesc un ulei special ce se numeste Bio Oil, e ffff bun dar pretul e putin piperat din pacate. In schimb, cu 2 sticlute de 200 ml iti ajung toata sarcina pt coapse, sani, burtica si previn fff bine vergeturile ce apar din cauza excesului de greutate wink.gif

pupici
tunderke
Roxy80, Andra2000, Mihaela Ileri, Miha sper ca sunteti bine si voi si bebeii, daca ne cititi sa ne scrieti cateva randuri ca sa stim si noi ce e cu voi.
tzuc.gif
Roxxy87
buna dimineata fetelor! astazi ne-am trezit foarte devreme spre surprinderea mea tongue.gif
sa aveti o zi frumoasa smile.gif
ari05
neata si de la noi ... inca mai merge liwlol.gif
no isuntem un pic raciti... uff ca vad ca nu scap de raceala nervi.gif ma enerveaza ca tare sensibila am fost la raceli in sarcina asta doh.gif
MMV
eu tot dupa 12 apar si azi, motivat zic eu smile.gif
am fost dimineata sa imi fac analize, apoi cu ceva treburi prin oras, la cumparaturi si acum gata.
rodyka sa-i zici sotului ca persoanele cu pilozitate marita sunt fff norocoase, asa ca bb sa iti semene totusi smile.gif
eu folosesc lotiune de corp, nu stiu daca are ulei de masline sau nu, dar ma impac super bine cu ea. de ulei mi-e asa sila ca tb sa astept sa intre in piele, miroase aiurea apoi. mai bine crema.
isterikk felicitari pt conditia fizica, insa ai grija. sper si eu ca sambata sa-mi spuna ca e intoarsa cu capul in jos, ca de nu tb sa iau in calcul cezariana.
si eu am vergeturi pe sani, dar inainte de nastere. am observat o chestie cam ciudatica. mie nu mi-ai crescut sanii fff tare. sunt normali, doar o idee mai grei. insa la celelalte sarcini sau inainte de CM aveam niste sani de-mi plesnea sutienul pe mine. sper sa fie si lapte bun in ei.
danie_la
fetelor ce morfologic se mai face la trim III si la cate sapt?
eu ma chinui sa-mi fac curaj sa ma duc la piata sar am o lene sad.gif( si am o durere in jurul buricului inauntru o creste cordonu voi aveti dureri dastea?


Uploaded with ImageShack.us
tunderke
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 12:59 PM) *
fetelor ce morfologic se mai face la trim III si la cate sapt?
eu ma chinui sa-mi fac curaj sa ma duc la piata sar am o lene sad.gif( si am o durere in jurul buricului inauntru o creste cordonu voi aveti dureri dastea?


Uploaded with ImageShack.us


Ce burtica vesela. tzuc.gif
Rodyka
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 3 2011, 05:42 AM) *
sorry draga dar iti vor ramane for ever...vor fii albe si se vor simti foarte bine la pipait sa ii zic asa....si cand esti bronzata parca se vad si mai rau crybaby.gif
imi pare rau sa te dezamagesc dar eu de multa vreme am probl cu ele...

ehhhh asta este...eu mai aveam oricum pe coapse dar nu eram asa de stresata ca pe sani liwlol.gif dupa ce ca nu am eu cine stie ce sani sa mai am si vergeturi pe ei:)) doh.gif
Rodyka
QUOTE(ari05 @ Feb 3 2011, 05:46 PM) *
neata si de la noi ... inca mai merge liwlol.gif
no isuntem un pic raciti... uff ca vad ca nu scap de raceala nervi.gif ma enerveaza ca tare sensibila am fost la raceli in sarcina asta doh.gif

multa sanatate si sa te faci cat mai repede bine tzuc.gif ...si mie mi-a fost frica sa nu racesc si pana acum m-a cam ocolit spre mirarea mea care eu raceam de vreo cateva ori pana sa treaca iarna...sper sa nici nu ma mai apuce pray.gif
Rodyka
QUOTE(MMV @ Feb 3 2011, 06:23 PM) *
eu tot dupa 12 apar si azi, motivat zic eu smile.gif
am fost dimineata sa imi fac analize, apoi cu ceva treburi prin oras, la cumparaturi si acum gata.
rodyka sa-i zici sotului ca persoanele cu pilozitate marita sunt fff norocoase, asa ca bb sa iti semene totusi smile.gif
eu folosesc lotiune de corp, nu stiu daca are ulei de masline sau nu, dar ma impac super bine cu ea. de ulei mi-e asa sila ca tb sa astept sa intre in piele, miroase aiurea apoi. mai bine crema.
isterikk felicitari pt conditia fizica, insa ai grija. sper si eu ca sambata sa-mi spuna ca e intoarsa cu capul in jos, ca de nu tb sa iau in calcul cezariana.
si eu am vergeturi pe sani, dar inainte de nastere. am observat o chestie cam ciudatica. mie nu mi-ai crescut sanii fff tare. sunt normali, doar o idee mai grei. insa la celelalte sarcini sau inainte de CM aveam niste sani de-mi plesnea sutienul pe mine. sper sa fie si lapte bun in ei.

o sa-i zik liwlol.gif... bafta la doctor sigur o sa fie cu capul in jos si de abia asteapta sa o tii in brate hug.gif ....nici eu nu mai am rabdare pana saptamana viitoare cand am programare la morfo de trim 3
Rodyka
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 06:59 PM) *
fetelor ce morfologic se mai face la trim III si la cate sapt?
eu ma chinui sa-mi fac curaj sa ma duc la piata sar am o lene sad.gif( si am o durere in jurul buricului inauntru o creste cordonu voi aveti dureri dastea?


Uploaded with ImageShack.us

morfologia de trim III se face intre 32 si 34 de saptamani
ce burtica vesela si frumoasa tzuc.gif
ellesse
QUOTE(Rodyka @ Feb 3 2011, 01:40 PM) *
multa sanatate si sa te faci cat mai repede bine tzuc.gif ...si mie mi-a fost frica sa nu racesc si pana acum m-a cam ocolit spre mirarea mea care eu raceam de vreo cateva ori pana sa treaca iarna...sper sa nici nu ma mai apuce pray.gif



sa te faci bine ari ca stiu ca e greu sa fii racita in timpul sarcinii, am fost si eu dar ceva mai mult decat o simpla raceala: gripa sad.gif
iar tu rodyka esti o norocoasa atunci ca te-a ocolit tzuc.gif
voi ce mai faceti acasa ca sa nu va plictisiti daca sunteti singure, in afara de curatenie si mancare ca astea-s facute biggrin.gif
tunderke
QUOTE(ellesse @ Feb 3 2011, 02:26 PM) *
sa te faci bine ari ca stiu ca e greu sa fii racita in timpul sarcinii, am fost si eu dar ceva mai mult decat o simpla raceala: gripa sad.gif
iar tu rodyka esti o norocoasa atunci ca te-a ocolit tzuc.gif
voi ce mai faceti acasa ca sa nu va plictisiti daca sunteti singure, in afara de curatenie si mancare ca astea-s facute biggrin.gif


eu nu am timp sa ma plictisesc biggrin.gif
citeste despre ingrijirea bebelusului sau uita-te la hainute de bebe
ari05
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 12:59 PM) *
fetelor ce morfologic se mai face la trim III si la cate sapt?
eu ma chinui sa-mi fac curaj sa ma duc la piata sar am o lene sad.gif( si am o durere in jurul buricului inauntru o creste cordonu voi aveti dureri dastea?


Uploaded with ImageShack.us

liwlol.gif ce super e pozaaaa !!! eusa_clap.gif

pe mine nu ma doare, ci ma scarpina zona din jurul buricului.... doh.gif

si eu m iesit azi un pic, sa platesc asociatia... dar am venit iute acasa,, vai ce frig e... si ce ghetus peste tot...
ari05
QUOTE(Rodyka @ Feb 3 2011, 01:36 PM) *
ehhhh asta este...eu mai aveam oricum pe coapse dar nu eram asa de stresata ca pe sani liwlol.gif dupa ce ca nu am eu cine stie ce sani sa mai am si vergeturi pe ei:)) doh.gif


incearca sa te hidratezi mai bine...
eu in ultima perioada nu pra am baut apap si iar mi-au aparut alte vergeturi, ep langa cele caer le aveam... asa ca m-am pus iar sa beau fortat... macar 1 litru pe zi... desi ar fi bine min 2... dar nu incap sad.gif
QUOTE(Rodyka @ Feb 3 2011, 01:40 PM) *
multa sanatate si sa te faci cat mai repede bine tzuc.gif ...si mie mi-a fost frica sa nu racesc si pana acum m-a cam ocolit spre mirarea mea care eu raceam de vreo cateva ori pana sa treaca iarna...sper sa nici nu ma mai apuce pray.gif

la mine deja e a 4=a raceal in sarcina asta crybaby.gif

QUOTE(ellesse @ Feb 3 2011, 02:26 PM) *
sa te faci bine ari ca stiu ca e greu sa fii racita in timpul sarcinii, am fost si eu dar ceva mai mult decat o simpla raceala: gripa sad.gif
iar tu rodyka esti o norocoasa atunci ca te-a ocolit tzuc.gif
voi ce mai faceti acasa ca sa nu va plictisiti daca sunteti singure, in afara de curatenie si mancare ca astea-s facute biggrin.gif

naspa si cu gripa... eu acum am noroc ca am facut doar forme usoare...
dar la prima sarcina am faut de 2 ori viorza respiratorie... de-aia urata, cu temperatura si tot tacamu... na atunci a fost horror...

nici eu n-am trimp sa ma plicti... cu DArius calare pe mine non stop liwlol.gif
la prima sarcina iar dormeam f mult... mai ma plimbam pe afara... mai pe net...
ma tot documentam despre sarcina, nastere, ingrijirea nou nascutului, ca habar nuaveam nimic... doh.gif
danie_la
QUOTE(Rodyka @ Feb 3 2011, 01:49 PM) *
morfologia de trim III se face intre 32 si 34 de saptamani
ce burtica vesela si frumoasa tzuc.gif

ms
eu am citi pe net ca cik intre 28 - 32 de saptamani :-? o sa vb cu dr sa vad ce zice ca sapt trecuta cand am fost la eco nu mi-a zis nimik.
danie_la
QUOTE(ari05 @ Feb 3 2011, 02:45 PM) *
liwlol.gif ce super e pozaaaa !!! eusa_clap.gif

pe mine nu ma doare, ci ma scarpina zona din jurul buricului.... doh.gif

si eu m iesit azi un pic, sa platesc asociatia... dar am venit iute acasa,, vai ce frig e... si ce ghetus peste tot...


ms dar nu prea a iesit asa bn ca mi-am facut sing desenul ca na cine ar trebui sa se ocupe nu prea are timp si de noi wacko.gif

si la noi este un frig acum am venit de la piata si am simtit ca inebunesc de frig si ghetush nu mai vb ca nimeni nu curata pe aici pe la noi nici macar pe trotuare 68.gif
ari05
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 03:11 PM) *
ms
eu am citi pe net ca cik intre 28 - 32 de saptamani :-? o sa vb cu dr sa vad ce zice ca sapt trecuta cand am fost la eco nu mi-a zis nimik.

de ce morfologie vorbiti fetele ? wacko.gif
de ecografia Doppler ?
ari05
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 03:14 PM) *
ms dar nu prea a iesit asa bn ca mi-am facut sing desenul ca na cine ar trebui sa se ocupe nu prea are timp si de noi wacko.gif

si la noi este un frig acum am venit de la piata si am simtit ca inebunesc de frig si ghetush nu mai vb ca nimeni nu curata pe aici pe la noi nici macar pe trotuare 68.gif

relax ca si eu imi fac singura pozele, sau mai nou am ajutor, pe DArius biggrin.gif

da crezi ca la noi se curata trotuarele? mai bine ne rupem picioarele, nu ? vaisamar !
angel
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 10:59 AM) *
fetelor ce morfologic se mai face la trim III si la cate sapt?
eu ma chinui sa-mi fac curaj sa ma duc la piata sar am o lene sad.gif( si am o durere in jurul buricului inauntru o creste cordonu voi aveti dureri dastea?


Uploaded with ImageShack.us

ce tare e poza.....super burtica wub.gif
angel
QUOTE(ellesse @ Feb 3 2011, 07:03 AM) *
'Neata mamici....
Astazi noi am fost ff matinale (ca daca tot is libera biggrin.gif ) multumita lui tati care merge la lucru dis de dimin si se trezeste la 6, ne trezim si noi odata cu el wink.gif sa-i tinem companie ca stim ca e greu cu trezitul de dimineata mai ales cand tre sa mergi la munk.
Eu astazi va invit la un pahar cu laptic cald, cum suna? Stiu ca unora dintre voi nu le prieste lapticul dar noua ne place mult biggrin.gif. Pt burticile care nu prefera lapticul le oferim ceai .
angel, asa am auzit si eu ca cica e de evitat crema de corp pe parcursul sarcinii si uite asa am ajuns sa folosesc un ulei special ce se numeste Bio Oil, e ffff bun dar pretul e putin piperat din pacate. In schimb, cu 2 sticlute de 200 ml iti ajung toata sarcina pt coapse, sani, burtica si previn fff bine vergeturile ce apar din cauza excesului de greutate wink.gif

pupici

si de unde se poate lua acest ulei??????pupicei
Roxxy87
mi-am terminat mancarica biggrin.gif a iesit foarteeee buna anima1.gif
iar acum astept o prietena sa o duc la doctorul meu ginecolog...
ellesse
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 03:14 PM) *
ms dar nu prea a iesit asa bn ca mi-am facut sing desenul ca na cine ar trebui sa se ocupe nu prea are timp si de noi wacko.gif

si la noi este un frig acum am venit de la piata si am simtit ca inebunesc de frig si ghetush nu mai vb ca nimeni nu curata pe aici pe la noi nici macar pe trotuare 68.gif



Cand aud ca spuneti ca e frig nu-mi vine a crede smile.gif aici, in Anglia a iesit soarele si e caldut ca zici ca vine primavara. Ce bine-mi pare
tzuc.gif
ellesse
QUOTE(angel @ Feb 3 2011, 04:01 PM) *
si de unde se poate lua acest ulei??????pupicei



eu l-am cumparat de pe internet angel de pe ebay dar probabil se gaseste si in farmacii, nu? Si vreau sa zic ca folosindu-l inca nu mi-au aparut vergeturile, pielea nu mi se usuca si deci nu e nevoie sa ma scarpin biggrin.gif
ellesse
QUOTE(Roxxy87 @ Feb 3 2011, 04:16 PM) *
mi-am terminat mancarica biggrin.gif a iesit foarteeee buna anima1.gif
iar acum astept o prietena sa o duc la doctorul meu ginecolog...



si ce ai gatit bunut roxxy?
poate fac si eu...ca sincer nu stiu ce sa mai gatesc huh.gif
mai dati-mi si voi idei de ceva mai special biggrin.gif

xx
Rodyka
QUOTE(danie_la @ Feb 3 2011, 09:11 PM) *
ms
eu am citi pe net ca cik intre 28 - 32 de saptamani :-? o sa vb cu dr sa vad ce zice ca sapt trecuta cand am fost la eco nu mi-a zis nimik.

e sigur intre 32 si 34 ca am vazut si un video cu o dr ginecolog care vorbea despre morfologia de trim II si trim III....spunea ca asta de trim 3 e mai mult sa vada daca creierul este bine dezvoltat...in rest nu o sa se vada prea multe detalii pt ca bebe e mai inghesuit smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.