Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 17 2011, 11:38 AM) *
nu ne plictisesti draga niciodata cu pozele...
ai pus filmulete p youtube???
doamne tu Adriana ce creste flacaul asat mic al tau...pai parca numnai acum o luna l-am vazut...si uite ce s-a schimbat deja...era in bratele bunicului???pai poti saatii ca venise sa-lk incurajeze p Iancu...ca asa privire are...hi hi
ce frumos este la gradinita...ce atmosfera frumoasa...si cum isi asteapta fiecare randul la poezie...!!!educatoarea cea tanara imi vine taaaaaaaare cunoscuta dar nu stiu de unde sa o iau....
wowwwww...deci si-a spus poezia singur...bv !!! rolleyes.gif



filmulete nu am pus ca scriu tot de pe laptopul vechi....l-am deschis intr-o doara si am vazut ca merge....dar incarca tare greu poze...de filmuletze nu mai spun....o sa incerc totusi....dar am nevoie de ajutorul tau Geo.....mi-am uitat parola si contul pe You tube....si cnu mai stiu cum trebuie sa incarc filmul.....daca ma poti ajuta please.....

Dar pe pasi ca io este dusa rau cu pluta si m-am ramolit de-a binelea.....

Daaa....Serban era la bubu in brate....la- sustinut cat a putut de mult pe Iancu, apoi a adormit in brate la bubu liwlol.gif liwlol.gif
Si creste.....ma uit la el si e tot mai mult Iancu mic....si a prins asa o putere...deja vrea sa iasa din sanie sau balansoar. Iar daca il pun pepicior ca si cum ar calari se ridica in picioare si sta asa cateva secunde....e noua lui distractie....trebuie sa-l pe Bebe sa-l filmeze sa-l vedeti cum chiuie. si rade in momentele alea liwlol.gif
Sa stii ca a fost frumos tare la serbare. Un sentiment aparte si ciudat cnd l-am vazut colo..putin timid si derutat, dar in acelasi timp nerabdator si fericit. La un colind am cantat si noi parintii....mi-au dat lacrimile intantaneu....asa frumos se auzea in sala....murmurul ala mi-a dat fiori....A fost cineva cu o camera profi de a filmat toata serbarea si ni s-a promis un Cd...asteptam sa vedem daca sunt de acord toti parintii...ar costa 15 lei un cd....dar macar asa avem toata serbarea profi facuta....mie mi-a mai tremurt mana.....si cred ca si la alti parinti....
Educatorea tanara o cheama Raluca Floca.....a fost eleva la cealalta educatoare biggrin.gif....e foarte ok si ea....face a 2 facultate si masterul la Cluj...si e f atasata de copii....Iancu o place mai mult pe ea decat pe D-na Rodica....dar D-na Rodica ii tine mai bine in frau si asta ma bucura...
simina_ana
QUOTE(anku @ Dec 17 2011, 12:06 PM) *
noi nu suntem bolnavi...dar cum stiti...la noi tot felul accidente...dar noi avem o lata probl...am obs ca unghiutele sunt deformate...adica...mi se pare ca-i creste unghie peste unghie...nici nu stiu cum dsa spun ca nici nu vrea sa-mi arate...de durut inca nu-l doare...unghiile sunt taiate mici...dar nu sunt ca inainte...aceeasi culoare...dar asa imi da impresia ca de al jumatea unghii iasa alta unghie...una dintre unghii este asa de subtire ac zici ca este numai o pielita...ca la noi nascuti fetelor...el imi zice ca maram este de atunci de la accident...ca maram el s-a tinut bine de tot de scAun p laturi...si ca ia prins mana...dar nu cred....este exact o luna de la accident...
eu ma gandidsem ca o fi prea mult Calciu...urmeaza sa mergem la dr...luni...ac in wekend tb sa ma duc la pediatru de serviciu cum ar veni si vreau sa-i faca analize sa vada ce este...ca asta cu calciu este banuiala mea...acum, sa ajute Dumnezeu sa nu fie adevarat ac am auzit ca Calciu se si cristalizeaza in diferite organe...mna...ramane sa vedem...urat nu este...dar apare ac si cum ar fi 2 unghii suprapuse de la juamte iar partea de jos este subtire...sunt curioasa sa vad ce spune dr...nici nu am avut timp sa caut in net sa vedem ce spune

luni are termin la dentist...inca nu are carii dar sa vedem dc dentitia este ok dezvoltata ....speram sa ma pot duce si eu...dar nu ma pot duce....

ieri a venit mami in Ro...asa ca azi trimit niste pachetele...mai tb sa scriu adresele...si sa-mi cumpar abonament ....si sa ma duc sa vad de un covor...ca inca nu am ajuns la covor liwlol.gif rest...ne-am scapat de pampers si noaptea fetelor...nici nu-mi vine sa cred ce usor a mers asa dintr-o data...intr-o luna numai...nu mai face dar deloc ...a fost tare ca ma urla odata in magazin...mama tu nu intelegi ca tb sa mergem acasa ca mie imi vine sa ma partanescradeau ceilalti oameni p infundate...

am chef sa ma plimb...odihnita sunt...ce sa mai!!!

la noi ieri a nins...dar nu s-a asezat ineinteles pt ca a nins si in acelasi timp a plouat...ieri tuna si fulgera...ac ziceai ca vine sf lumii in loc sa ninga linistit...barbate-meu zicea ac dc o sa fie asa peste un an cu siguranta oamenii vor primii panica ca vor spune ca este 2012 se apropie 21 dec...deci chiar ca vine dsf lumii liwlol.gif



Poate chiar s-a lovit atunci la unghiuta...dar bine ca mergeti la medic....nu cred ca e legat de calciu totusi....
simina_ana
QUOTE(tina71 @ Dec 16 2011, 01:42 PM) *
Simina ce fel de masaj te-ai gandit sa faci?Si eu ma mai lupt cu inca 5kg pe care vreau sa le dau jos si o celulita destul de urata.La sala nici eu nu pot sa ma mai duc, am incercat acum 2 ani, dupa ce am nascut, si am avut probleme mari cu un picior, nici nu puteam sa mai merg, am facut tratament, nici acum nu e chiar ok, asa ca nu ma mai incumet sa ma duc iar.De facut masaj nu gasesc pe nimeni aici, nu prea s-au preocupat femeile sa slabeasca in partea asta de lume, iar acum cand au inceput o fac cu fel de fel de pastile si diete.Am cunostinte care au slabit asa de drastic incat nici nu le mai recunosti.Eu la pastile nu vreau sa apelez.
Am citit pe internet ceva despre un aparat micut, cellu500, sau cam asa ceva, actioneaza pe principiul unei ventuze, voi ati auzit ceva de el.Mai sunt si o multime de aparate mai scumpe, dar daca nu stii sa le folosesti cum trebuie, tot degeaba le cumperi.Oricum din ianuarie vin acasa si sper sa gasesc pe cineva profesionist care face masaj, in Galati.



Pai masaj pt slabit.....deocamdata nu detin multe info ca mi s-a spus cat tim alaptez nu pot sa fac nici masaj....
poate dupa ce incep diversificarea o sa am voie....
anku
Buna dragelor....

la noi este 4 Advent....

Geo la voi s-a asezat zapada???
inca nu a nins...
Rose...ce mai spuneti???
Simina...super ca si filmat cineva...super super...prima serbare.... oFloare1.gif
acceptabila la pret masinuta la reduceri...
deci nici tu nu crezi ca este legat de calciu...cine vede imediat imi zice ca este loviut...iar el spune ca este de acolo de la accident..dar se poate sa apara dupa 3 semne primele semne la unghii???
hmmmmmmmm......sunt curioasa ce spune medicul....


ieri am fost sa comand un tortr...20 euro p kg...platesc da-l in pusca...dar vreau o folie sau ceva cu Miky Mouse p el...nu tb musai sa fie comestibila...si poate fi si 2 kg sa aiba de unde il prelucra....dar de aia 20 euro p kg plus extra costuri ca scrie ceva p la multi ani Darius vreau ceva o tema sa aiba legatura cu Micky...si ei se uitau ca boi pp cuvant de onoare la mine...ac cum miky???pai mai da-ma...si apoi spun ca sunt conditori si invata cate 3 ani meseria asta..ramai tablou...lma rog...comanda nua m facut-o am notat-o..si ramane sa sune luni sa vada ce a putut rezolva...

in rest am fost la cumparaturi ...adica mai mult sa ma decid ce iau de Craciun ca va spuneam ca nu vreau deranj....si cand am trecut p la prajituri semipregatite...imi spunea Darius...asat este de la "Dr etker"ce dr etker ca eu nici nu am bagat de seama ce spune el acolo decat tarziu....asta mic a recunoscut sigla de al Dr otker liwlol.gif voia sa-i cumpar muffins cu pirati...

anku
stiam eu ca in 17 dec este ziua cuiva...si nu puteam sa-mi dau seama a cui....dar azi...mi-am amintit....
ne scuzati intarzierea...


la multi ani Duncan,pui de Tina 71 occasion.gif occasion.gif occasion.gif
cele mai calde ganduri de la noi....
si sa aveti o vacanta de vis in Ro.... tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 14 2011, 11:32 PM) *

avand in vedere ca ma simt ca naiba....dar sper maine si pe weekend sa va arat produsul finit....

Doamne ce brad frumos ai impodobit...chiar imi place....
am vrut si eu sa cumpar ieri brad ...dar mai bine il trimit p Mishu sa se negocieze el...ca mie ieri imi ceruse p un brad de 1.20 cm 30 euro...am zis passs...il trimit p barbate-meu!!!!

Serbanel...doamne ce scump este!!!! wub.gif
geocoto
Cam asa ne am amuzat noi iericu prietenii nostri care ne au si colindat.Asa ca va pun si voua un colind dar poate faceti abstractie de bataile lui Lucas la tobe care credea ca i acompaniaza... doh.gif guitar.gif







geocoto
Hello mamici,
Uram si noi La Multi Ani occasion.gif occasion.gif dragului de Duncan si cu ocazia asta o rugam pe mami sa ne puna poze cu iubitii ei sa i vedem si noi cum au crescut.

Adriana cu mare placere te ajut mai ales ca imi doresc sa l vad si eu pe "aincu" in actiune.Deci user name ul este : siminaana12.Acum mai trebuie afalata parola si pe urma revin cu completari.Incerci sa te loghezi si ai acolo un link ca ti ai pierdut parola si ti o trimite pe adresa ta de email.


Culoarea la par ...hmmm.O sa va pun o poza ca sa nu ziceti ca sunt zuza dar nu i ce "trebe"..

Unghita lui Darius trebuie sa faci o poza sa vad si eu dar poate fi o exfoliere ceea ce a avut si Lucas la un moment dat.Daca se lovea isi schimba culoarea patul unghiei adica cel de sub unghie, mai ales la ei ca sunt ff sensibili.Dar cum mergi la Dr te va lamuri el.

Cu masajul ...ce pot sa va sugerez este automasajul pe care vi l pot descrie eu si neaparat scoateti grasimile din alimentatie.Incercati sa tineti post 2 zile pe saptamana asa nu o sa vi se para un chin si exista un antibiotic claritromicina care se da la celulita dureroasa.
Altfel va recomand drenajul limfatic sau shiatsu(presopunctura).Masajul traditional sunt putine persoane care stiu sa si dozeze forta si va pot rupe fibrele musculare netede care nu se mai refac "never" si apar binecunoscutele vergeturi.

Noi ne chinuim in continuare cu raceala.Sper ca nu ne am contaminat musafirii... unsure.gif

Pup oFloare1.gif
geocoto
Poza proaspata de azi dimi


Parul la zuza dupa ce am depasit cu mult timpul recomandat..


Si ustensilele mele de masaj

In asta poti pune gel de dus ca sa alunece mai usor


O duminica placuta in continuare va doresc
Andymar
QUOTE(anku @ Dec 17 2011, 10:15 AM) *
ce costumas frumos a avut la botez ...f frumosi....sunteti marei si voi...si dolofani...mai ai laptic???
cu laptele ...nu stiu ce sa-ti spun...am congelat nitel si eu...dar chiar f putin...si am pus in platic de ala Advent...ca zice ca este ok...dar eu prea putin am congelat ca sa-mi pot face vreo idee...
draga nici nu am stiut ca te-ai tuns....dar da-mi voie sa-ti spun ca te schimba total...sa nu intelegi doamne fereste ac inainte nu erai o frumoasa...dar acum iti sta absolut perfect....f frumosa tundsoare...stil...ce sa mai!!!
se püotriveste perfect...sincerea sa fiu cred ca numai in Ro sunt asa frizerite pricepute!!!
bvv tie pt decizia luata si felicitari frizeritei pt pricepere!!!
poopam cele 2 scumpeti ale tale!!! tzuc.gif


Mulțumesc, mă bucură faptul că toată lumea îmi laudă freza dar toate laudele le merită frizerița. Eu de câte ori mă duc îi cer părerea și de fiecare dată mă las pe mâna ei. Ea a fost și cu ideea șuvițelor, nu se vede în poze dar mi-a făcut 2 șuvițe mov... am crezut că o să arăt ca pomul de Crăciun dar au ieșit ff bine, și scot freza în evidență. O să caut o poza unde se vede mai mult că în asta eram abia trezită și nearanjată.
Nu știu ce are Mihăiță de vreo 2 zile, e ff iritat și numai dacă il mut un pic de la locul lui începe să urle. De durut nu știu să-l doară ceva, urechile și ganglionii nu, roșu în gât nu are că mă pot uita liniștită când urlă, burtica nu e că se întinde de spate când îl apucă. Nu e nici răcit, am pus pe mama să îi descânte de deochi... Nu mai știu ce să îi fac, dacă se liniștește și il las unde e tace dar de vreau să il schimb și il mișc puțin e bai!
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 18 2011, 12:14 PM) *
Poza proaspata de azi dimi


Parul la zuza dupa ce am depasit cu mult timpul recomandat..


Si ustensilele mele de masaj


O duminica placuta in continuare va doresc

ooooooooooooooo...e frumos s-a asezat la voi zapada....de vis!!!
din ce vad eu nuanta este faina la par...
cu unghiuta...mda,...pai de aia am zis si eu ca poate o fi de la calciu...ca poate e prea mult....ca altfel dc se lovea tb sa fie altfel....si mov....caut....poze nu stiu dc pot pune ac nu gasesc cablul....hi hi blush.gif iar l-am ratacit....
ce atmosfera frumoasa la voi....
o sa vad si filmuletele....dar din cate vad a fost colind in toata regula cu chitara wub.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Dec 18 2011, 01:01 PM) *
Mulțumesc, mă bucură faptul că toată lumea îmi laudă freza dar toate laudele le merită frizerița. Eu de câte ori mă duc îi cer părerea și de fiecare dată mă las pe mâna ei. Ea a fost și cu ideea șuvițelor, nu se vede în poze dar mi-a făcut 2 șuvițe mov... am crezut că o să arăt ca pomul de Crăciun dar au ieșit ff bine, și scot freza în evidență. O să caut o poza unde se vede mai mult că în asta eram abia trezită și nearanjată.
Nu știu ce are Mihăiță de vreo 2 zile, e ff iritat și numai dacă il mut un pic de la locul lui începe să urle. De durut nu știu să-l doară ceva, urechile și ganglionii nu, roșu în gât nu are că mă pot uita liniștită când urlă, burtica nu e că se întinde de spate când îl apucă. Nu e nici răcit, am pus pe mama să îi descânte de deochi... Nu mai știu ce să îi fac, dacă se liniștește și il las unde e tace dar de vreau să il schimb și il mișc puțin e bai!

pai de aia am si zis ca felicitari tie pt decizia luata si felicitari frizeritei pt pricepere...eu acum tb sa schimb....nici nu stiu unde sa ma duc...dar pana acum nu am fost multumita ce am primit aici in privinta frizeriei...poti sa le explici cta vrei...pricep...pare sa fie ceea ce ai vrut...si totusi nu este lucrat in detaliu,pai scarile le face poc top.in 30 sec cu foarfeca si gata ....nu ca la noi in Romania ca-si ia timp si face totul frumos...am zis ca probez undeva unde sa fiew mai scump ...poate astia fac si calitate...
ce o fi cu Mihaita??? ...nu am auzit de asa ceva...ca sa planga dc il misti...dc ar fi deochi ar plange tot timpul zic eu!!!hmmmmm...chair nu am idee...poate nu doarme bine???sau poate e totusi burtica???
tina71
QUOTE(anku @ Dec 18 2011, 12:47 PM) *
stiam eu ca in 17 dec este ziua cuiva...si nu puteam sa-mi dau seama a cui....dar azi...mi-am amintit....
ne scuzati intarzierea...


la multi ani Duncan,pui de Tina 71 occasion.gif occasion.gif occasion.gif
cele mai calde ganduri de la noi....
si sa aveti o vacanta de vis in Ro.... tzuc.gif



Multumim frumos anku pentru urari, cat despre vacanta, nu o sa fie doar o vacanta, pentru ca eu si baietii ramanem definitiv acasa.Doar tati se intoarce sa munceasca si o sa vina acasa de cate ori are posibilitatea( cat mai des speram)
anku
QUOTE(tina71 @ Dec 18 2011, 03:50 PM) *
Multumim frumos anku pentru urari, cat despre vacanta, nu o sa fie doar o vacanta, pentru ca eu si baietii ramanem definitiv acasa.Doar tati se intoarce sa munceasca si o sa vina acasa de cate ori are posibilitatea( cat mai des speram)

ahaaaaaaaa...mno....sa zicem ca este o veste buna!!!!
tina71
multumim de urari Geo, cat despre poze as pune , dar am uitat cum.poate imi mai aminteste cineva , please.
simina_ana
QUOTE(tina71 @ Dec 18 2011, 07:28 PM) *
multumim de urari Geo, cat despre poze as pune , dar am uitat cum.poate imi mai aminteste cineva , please.



Tina draga ne scuzi intarzierea....dar si noi spunem LA MULTI ANI sanatosi si voiosi pentru Duncan..... occasion.gif
AM uitat de ziua lui ce-i drept....dar avand in vedere ca in ultima vreme nu ai mai intrat....EU sunt vinovata !!!!!
Dar poate daca te intorci in tara o sa ai posibilitatea sa intri mai des.....mai ales ca noi am pierdut mult din viata voastra....

simina_ana
Sa va arat de ce ma doare pe mine spatele.....ne-am cantarit si noi in seara asta....se vede ? biggrin.gif



Am un mic elefantel liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2011, 01:12 AM) *
Sa va arat de ce ma doare pe mine spatele.....ne-am cantarit si noi in seara asta....se vede ? biggrin.gif



Am un mic elefantel liwlol.gif



Acum cand m-am uitat la poza .....am avut un soc....cat de bine seamana cu Iancu
anku
[/url]

Adelin, Adelin, la multi ani!!!!
simina_ana
Neatza si o zi cat mai frumoasa va dorim.....

Noi pe baricade de dimi...acum a adormit puiul si profit sa va salut cu o cana de cafea fara cofeina, pana mi-i gata compotul....
E asa mohorat afara ca si geamul sa aerisesc mi-e frica sa-l deschid.....numai cand vad cum e afara ma ia cu brrrr.....imi doresc sa ninga ....vine Craciunul in cateva zile si nu e zapada ...Iancu abia asteapta si vreau sa-i vad si reactia lui Serban la prima zapada pe nasuc....poate in noaptea asta dupa prognoze....

Cum stati cu pregatirile de Craciun? Noi zilele astea o sa mergem la cumparaturile finale ( intr-o dimineata ca altfel e jale)....si apoi ne punem pe treaba....

Ma pun sa calc niste hainute...sunt pe aici.... se pare ca eu am ramas singura "casnica" pe-aici biggrin.gif...restul toate sunteti ocupate si cu jobul....
simina_ana


LA MULTI ANI, Adelin!


Sanatate, bucurii, noroc, iubire iti dorim....si o zi cat mai placuta alaturi de cei dragi.....



Mami poate mai intri si ne pui poze cu voi....
Rose68
La multi ani Duncan! La multi ani Adelin! Sa fiti fericiti, iubiti si sa aveti mult noroc in viata!


Aseara ne-am petrecut la ziua celei mai mici fetite din grupa.....la inaltime ramine lidera, Andreea(cred ca asta e si motivul pentru care la ora 17 cind ma duc sa o iau o gasesc mai mereu in brate la cineva...)....vezi foto cu tortul


sa punem si pozici:
la un pahar cu suc, cu cele 2 prietene ale ei, Tiana si Theo

la tort....aici se vede ca e cea mai mica la inaltime

vreti si voi putina sampanie???

o fetita a unor fosti colegi de facultate a fost baby sitter de placere....


ea si Theo....sa mergem draga la farmacie, ce zici?

am crezut ca ma prapadesc de ris, erau asa de comice.....
multumim, ANkule, stii tu de ce.....
[size="6"][/size]
geocoto
La Multi Ani ADELIN!!!!

Dumnezeu sa te ocroteasca, sa ti dea sanatate, intelepciune, ganduri bune si curate.
Sa cresti mare si sa daruiesti multe zambete si imbratisari calde.

occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Cu drag Georgiana & Lucas oFloare1.gif
petronici
multumim din suflet fetelor de urari!!!!
sunt si eu in priza,peste vreo ora plec spre gradinita cu tortul si cate ceva de rontait pt copilasi...tare sunt curioasa ce reactie va avea Adelin...sunt un pic suparata pe el,ieri la serbare nu a participat mai deloc...acasa mi-a spus poezia si fredona cantecele dar acolo nik...nu a vrut deloc sa danseze si sa recite impreuna cu colegii lui....i-am spus ca daca se repeta figura si cand vine mos craciun nu cred ca-i mai da toate cadourile,sper sa inteleaga pana atunci si sa fie constiincios si sa invete si vreun colind ca tre sa-i colindam pe nasi si pe bunici....o sa vedem si atunci ce toane il prinde
va imbratisez cu drag si pupicei copilasilor...
anku




La multi ani Matei!!!sanatate ,fericire ,noroc...sa fii iubit!!!
Mami...va poopam...si petrecere frumoasa va dorim!!! hug.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2011, 12:12 AM) *
Sa va arat de ce ma doare pe mine spatele.....ne-am cantarit si noi in seara asta....se vede ? biggrin.gif



Am un mic elefantel liwlol.gif

uuuuuuuuuuu...ce dolofanel!!!si ce rade...i placea gol!!!hi hi...va fi ca si Iancu...mare!!!
anku
QUOTE(Rose68 @ Dec 19 2011, 11:26 AM) *
[
ea si Theo....sa mergem draga la farmacie, ce zici?

am crezut ca ma prapadesc de ris, erau asa de comice.....
...
[size="6"][/size]

ce ma bucur sa va vad..
poze proaspete!!! love1.gif
poti sa stii...chiar arata comic cum povestesc ele in fata farmaciei...
poopam printesuca cocheta!!! tzuc.gif
oana petrina
occasion.gif La multi ani Adelin! sa cresti mare si sa-ti bucuri parintii! va pupam
Fetelor ce pui mari si frumosi avem....nu-mi vine sa cred....3 anisori frumosi plini de bucurie ...
Adiana puiul tau cel mic e leit Iancu, un dolofanel superb.
multumim de urari Anku... Geo m-am bucurat tare sa va aud la telefon hip hip uraaaaaaaaaaaaa! smile.gif niste draguti. noi ne-am petrecut sambata acasa si ieri la gradinita..... a fost f frumos iar Matei s-a simtit f bine....fericit ca l-au sarbatorit toti prietenii lui. avem poze puse pe face daca vreti sa ne vedeti si o sa punem si filmulete pe youtube cat mai curand....
astept sa vad poze cu toti sarbatoritii ....
pupici la toata lumea
Andymar
LA MULȚI ANI MATEI! Să crești maaare și sănătos, să fii iubit de toată lumea și să bucuri mereu pe mami și pe tati! Să-ți dea Dumnezeu mult noroc în viață. Mulți mulți pupici de la Selena și Mihăiță.
anku
azi avem un sarbatorit.... nanner.gif
lucas la multi ani.....sa fii sanatos,norocos ,fericit si iubit de toata lumea....
occasion.gif occasion.gif occasion.gif


distractie frumoasa dragilor... hug.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2011, 08:27 AM) *
Neatza si o zi cat mai frumoasa va dorim.....

Noi pe baricade de dimi...acum a adormit puiul si profit sa va salut cu o cana de cafea fara cofeina, pana mi-i gata compotul....
E asa mohorat afara ca si geamul sa aerisesc mi-e frica sa-l deschid.....numai cand vad cum e afara ma ia cu brrrr.....imi doresc sa ninga ....vine Craciunul in cateva zile si nu e zapada ...Iancu abia asteapta si vreau sa-i vad si reactia lui Serban la prima zapada pe nasuc....poate in noaptea asta dupa prognoze....

Cum stati cu pregatirile de Craciun? Noi zilele astea o sa mergem la cumparaturile finale ( intr-o dimineata ca altfel e jale)....si apoi ne punem pe treaba....

Ma pun sa calc niste hainute...sunt pe aici.... se pare ca eu am ramas singura "casnica" pe-aici biggrin.gif...restul toate sunteti ocupate si cu jobul....

eu de luni sunt scolarita draga...prima zi de scoala.... liwlol.gif
am crezut ca ma scap de chimie in domeniul asta...ma duc la scoala si ce crezi???8 ore chimie p sapt doh.gif
ieri am curatat mobila...as mai avea cate ceva...ca sa nu zic de mancare....


mai fetelor...voi ce parere aveti???barbate-meu vrea sa ducem tortul al un restaurant..dar localul nu este inchiriat de noi...eu m-as simti aiurea...sa fac asa???am vb cu grecul si a zis ca putem veni cu ce vrem...si ca nu costa extra....voi ce spuneti???am eu numai idei...sau si voi ati vrea mai bine acasa??e si nasol p alta parte...ca scoli oamenii de la masa si-i duci la restaurant...sau invers!!!

azi am 2 ore lipsa...asa ca ma bag la 3 ore sauna...ieri m-am tuns...parca acum sunt m,ultumita...vopsea nu-mi mai pun in cap ca si asa imi cade rau de tot!!!

mna...va poop...si ne auzim p seara!!! hug.gif
petronici
LA MULTI ANI,LUCAS!!!!!......sa fii norocos si sanatos si numai bucurii si impliniri sa le aduci parintilor...pupicei si imbratisari de la Petro si Ady
Rose68
LA MULTI ANI, LUCAS!!!


Sa fii sanatos , fericit si iubit iar norocul sa fie mereu cu tine!!!


Noi asa cum cred ca v-am scris am avut serbarea fara parinti.....acum am primit DVD si va pun si voua niste pozici!!!


Asa spun eu poezia....cam incet dar corect:


sunt sau nu gratioasa?




s-a mutat pe scaunelul de linga mos, dehhh curiozitatea




toata grupa:



a fost numai un zimbet in aproape toate pozele
[color="#FF0000"][/color]
tina71
La Multi Ani Lucas si din partea noastra, sa cresti mare si sa aduci numai bucurii lui mami si tati! occasion.gif
tina71
QUOTE(simina_ana @ Dec 19 2011, 01:13 AM) *
Tina draga ne scuzi intarzierea....dar si noi spunem LA MULTI ANI sanatosi si voiosi pentru Duncan..... occasion.gif
AM uitat de ziua lui ce-i drept....dar avand in vedere ca in ultima vreme nu ai mai intrat....EU sunt vinovata !!!!!
Dar poate daca te intorci in tara o sa ai posibilitatea sa intri mai des.....mai ales ca noi am pierdut mult din viata voastra....



Multumesc de urari Simina, dupa cum vezi tot din saptamana in saptamana intru, e vina mea.Sper cand ma intorc acasa sa am mai mult timp.De pus poze as mai pune dar nu prea mai stiu cum, poate imi mai amintiti voi.
geocoto
Va multumim dragilor pentru urari.Imi doresc sa sarbatorim muuuulti ani de acum incolo piticii nostri dragi ca tare simpatici mai sunt.
Rose nu te am recunoscut la inceput dar am ciulit bine urechile si imediat mi a picat fisa.
Lucas a fost sarbatorit azi la scoala cu tort si sampanie.A iesit ff entuziasmat din clasa si educatoarele mi au zis ca a fost ok.Am sa pun si niste poze ca au fost dragute si mi au facut cu aparatul meu.
Acum mai avem petrecerea de vineri,si sambata si duminica...petrecem ce sa facem..

Cand a venit de la gradi Lucas l a gasit pe trenuletul Thomas pe sine si de atunci se tot joaca cu el.L a dezmembrat o data si mami a trebuit sa l refaca si mai trage de jucarele si tati se panicheaza ca nu o sa reziste prea muult.Cand o sa invete sa l manevrez mai bine am sa l filmez.

Va pupicim si multumim inca o data pt felicitari si gandurile voastre bune. oFloare1.gif
geocoto
QUOTE(tina71 @ Dec 21 2011, 02:52 PM) *
Multumesc de urari Simina, dupa cum vezi tot din saptamana in saptamana intru, e vina mea.Sper cand ma intorc acasa sa am mai mult timp.De pus poze as mai pune dar nu prea mai stiu cum, poate imi mai amintiti voi.


Tina mai ai contul pe photobucket?Ca de acolo este ff simplu, intri in cont si dai UPLOAD o sa se deschida o fereastra de unde iti cere sa selectezi poze din calculator.

Zi mi ce iti mai aduci aminte si completez cu informatii cu multa placere.
Pup
Andymar
LA MULTI ANI LUCAS!!! Dumnezeu sa te binecuvanteze numai cu bucurii, sa-ti dea multa sanatate tie si dragilor tai parinti, sa cresti mare si frumos! Te pupacim dulce... si pe mami!
tina71
si niste pozici de la noi(doar 2 am pus , promit sa mai fac)



multumesc Geo , uitasem unde am albumul cu poze
ssimmona
La multi ani cu sanatate, Lucas si tuturor sarbatoritilor zilelor trecute ! Felicitari, mamici, sa fiti mandre si fericite alaturi de puiuti pana la adanci batraneti!



Rose, Andreea este atat de scumpa si gratioasa in poze! Mosul autentic si el smile.gif ... Pacat ca nu ati fost prezenti! Am avut si noi prima serbare de Craciun astazi si am avut muulte emotii, cu totii! smile.gif
Andymar
Buna seara mamici... Vreau sa va spun o poveste, din pacate una trista dar din care putem invata multe lucruri. Sigur ca nu e unica dar pe mine m-a marcat ff mult pt ca mi se puteau intampla mie unele lucruri si chiar am luat parte la o bucatica din povestea asta.

E vorba de prietena mea de la tara... avem acelasi dr de familie, mai precis doctorita. Are si ea o fetita si acum cateva luni s-a pus pe treaba pt inca un copil, i-ar fi placut sa aiba si un baietel, ca si mine. Acum 2 luni a avut dureri mari de spate si de burta si ca orice om s-a dus la medic. Acesta, fara macar sa o palpeze, s-o trimita la analize sau sa-si foloseasca ecograful din dotare, i-a pus diagnosticul colica renala si ca are nisip/pietre la rinichi. I-a prescris vreo 2-3 tipuri de medicamente pt dizolvarea pietrelor plus un antibiotic. Stiind ca a incercat sa faca bebe, inainte de a face tratamentul si-a facut un test de sarcina care a iesit negativ. Nu le-ar fi luat nici asa dar durerile erau insuportabile si a inceput tratamentul. In a patra zi si-a mai luat un test de sarcina pt ca simtea ca ceva nu e normal, acesta a iesit pot spune de data asta, din pacate... pozitiv. Si stiti de ce din pacate? Pt ca ieri a pierdut sarcina, tocmai din cauza acelor medicamente... avea exact 2 luni! Degeaba a oprit tratamentul dupa al doilea test ca raul era deja facut. Cand ea avea dureri erau de la fixarea sarcinii. Dupa ce mi-a zis de sarcina i-am recomandat clinica particulara la care am fost eu, ginecologul i-a zis ca ceva nu e in regula si i-a cerut sa faca mai multe controale. El nu se temea de antibiotic cat de celelalte medicamente care le-a luat, cica sunt mai periculoase. Ieri a mers la un control si sarcina era oprita din evolutie, dr gine e ferm convins ca med sunt de vina. Adica dr de familie e vinovat, cum da el reteta fara a consulta pacientul, doar din vorbe? Si orice medic ar trebui sa stie ca durerile renale se pot confunda cu cele ale uterului... Doamne fereste! Si cand ma gandesc ca eu tot asa am patit cu ea, mi-a dat ampicilina in primul trimestru de sarcina. De fapt nu mi-a prescris nici o reteta, mi-a zis doar ca pot sa iau "niste" ampicilina ca nu are nimic! Asta dupa ce i-am zis ca mi s-a tras durerea din gat la o ureche si ea mi se uita in gat in loc de ureche! Si mi-a dat fier expirat de 3 luni, am prins "smecheria" de la o alta pacienta de-a ei tot gravida care s-a umplut de bube de la fierul ala! Deci am fost a doua prostita, noroc ca am luat doar 4 tablete! Si nu mai zic ca m-a trimis la analize cu un formular care nu mai era valabil! Prietena mea ar putea sa o dea in judecata insa sunt prea necajiti amandoi ca sa se mai gandeasca si la asta... frica ei e ca nu cumva sa nu mai poata face copii... Din pacate astia sunt medicii nostri, sotul meu zice ca de pateam eu asa ii si lua gatul doctoritei. Si totusi puteam avea si eu probl cu Mihaita daca luam antibioticul ei in primul trim de sarcina, noroc ca am eu niste fixuri si mai bine rabd decat sa ma indop cu medicamente...
simina_ana
LA MULTI , MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI LUCAS!!!
Sa ai o viata frumoasa si prospera!!!!


Geo, am sunat la voi dar nua raspuns nimeni....va petreceati pe undeva......asa ca apelez la net sa va fac urrile de rigoare, desi miar fi placut sa il aud pe Lucas....

Va pupam dulce de tot....



simina_ana
QUOTE(Andymar @ Dec 21 2011, 09:12 PM) *
Buna seara mamici... Vreau sa va spun o poveste, din pacate una trista dar din care putem invata multe lucruri. Sigur ca nu e unica dar pe mine m-a marcat ff mult pt ca mi se puteau intampla mie unele lucruri si chiar am luat parte la o bucatica din povestea asta.

E vorba de prietena mea de la tara... avem acelasi dr de familie, mai precis doctorita. Are si ea o fetita si acum cateva luni s-a pus pe treaba pt inca un copil, i-ar fi placut sa aiba si un baietel, ca si mine. Acum 2 luni a avut dureri mari de spate si de burta si ca orice om s-a dus la medic. Acesta, fara macar sa o palpeze, s-o trimita la analize sau sa-si foloseasca ecograful din dotare, i-a pus diagnosticul colica renala si ca are nisip/pietre la rinichi. I-a prescris vreo 2-3 tipuri de medicamente pt dizolvarea pietrelor plus un antibiotic. Stiind ca a incercat sa faca bebe, inainte de a face tratamentul si-a facut un test de sarcina care a iesit negativ. Nu le-ar fi luat nici asa dar durerile erau insuportabile si a inceput tratamentul. In a patra zi si-a mai luat un test de sarcina pt ca simtea ca ceva nu e normal, acesta a iesit pot spune de data asta, din pacate... pozitiv. Si stiti de ce din pacate? Pt ca ieri a pierdut sarcina, tocmai din cauza acelor medicamente... avea exact 2 luni! Degeaba a oprit tratamentul dupa al doilea test ca raul era deja facut. Cand ea avea dureri erau de la fixarea sarcinii. Dupa ce mi-a zis de sarcina i-am recomandat clinica particulara la care am fost eu, ginecologul i-a zis ca ceva nu e in regula si i-a cerut sa faca mai multe controale. El nu se temea de antibiotic cat de celelalte medicamente care le-a luat, cica sunt mai periculoase. Ieri a mers la un control si sarcina era oprita din evolutie, dr gine e ferm convins ca med sunt de vina. Adica dr de familie e vinovat, cum da el reteta fara a consulta pacientul, doar din vorbe? Si orice medic ar trebui sa stie ca durerile renale se pot confunda cu cele ale uterului... Doamne fereste! Si cand ma gandesc ca eu tot asa am patit cu ea, mi-a dat ampicilina in primul trimestru de sarcina. De fapt nu mi-a prescris nici o reteta, mi-a zis doar ca pot sa iau "niste" ampicilina ca nu are nimic! Asta dupa ce i-am zis ca mi s-a tras durerea din gat la o ureche si ea mi se uita in gat in loc de ureche! Si mi-a dat fier expirat de 3 luni, am prins "smecheria" de la o alta pacienta de-a ei tot gravida care s-a umplut de bube de la fierul ala! Deci am fost a doua prostita, noroc ca am luat doar 4 tablete! Si nu mai zic ca m-a trimis la analize cu un formular care nu mai era valabil! Prietena mea ar putea sa o dea in judecata insa sunt prea necajiti amandoi ca sa se mai gandeasca si la asta... frica ei e ca nu cumva sa nu mai poata face copii... Din pacate astia sunt medicii nostri, sotul meu zice ca de pateam eu asa ii si lua gatul doctoritei. Si totusi puteam avea si eu probl cu Mihaita daca luam antibioticul ei in primul trim de sarcina, noroc ca am eu niste fixuri si mai bine rabd decat sa ma indop cu medicamente...



O poveste trista intr-adevar.....imi pre rau pt prietena ta....nic nu vreau sa-mi imaginez ce simte....

Eu vin cu o poveste frumoasa.....cu cateva zile am aflat ca o colega din liceu a nascut gemeni....ir aseara am aflat ca o buna prietena de-a mea e insarcinata si e posibil sa aiba gemeni yes.gif


eu azi am fost varza....Serban a plans toata ziua...efectiv toata ziua....nu a tacut deloc.....cu nimic nu -l putem potoli....abi aa adormit acumpe seara....Nici nu stiu ce sa ai cred.....azi de simi m fost la ORL ccu ei si zicea ca are gingia inflamata tare si e posibil sai iasa dintii sau sa inceapa sa-l doara gingiile.....
Iancu are amigdala drept inflamata si ganglionii as aca facem tratament si dupa sarbatori von face nbiste analize de sange si apoi o echo la ganglioni....
Va las sa-l culc pe Iancu....
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Dec 21 2011, 09:56 PM) *
LA MULTI , MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI LUCAS!!!
Sa ai o viata frumoasa si prospera!!!!


Geo, am sunat la voi dar nua raspuns nimeni....va petreceati pe undeva......asa ca apelez la net sa va fac urrile de rigoare, desi miar fi placut sa il aud pe Lucas....

Va pupam dulce de tot....





Scumpa mea am auzit telefonul dar il culcam pe sarbatorit ca de la prea multa excitatie incepuse sa dea rateuri.Si cum ii curge nasucul iar fara mami nu adoarme.
Tocmai ce rasfoisem o carte de masaj pt bebei si am vazut ca exista un masaj pt per dentitiei.Incerc sa scanez si sa ti pun.

Coborasem sa mi fac un ceai ca raceala asta nu mi da pace nicicum.Sper sa fie altceva ce are Lucas si nu sa fi luat de la mine din nou...

Daca stiti vreo reteta de un desert de post va roooog sa mi o scrieti ca am aflat ca parintele iar vrea sa ne faca o surpriza sa vina sa ne colinde siiii trebuie sa pun ceva de post pe masa...
Sau Adriana biscuitii care ii faci cu Iancu sunt de post?

Sunt si eu la fel de entuziasmata ca si Luc ca a fost ziua lui si inca mai avem multe petreceri zilele astea si parca mi e greu sa ma gandesc la somn.Imi vajaie capul de retete de mancare si liste de cumparaturi...

Gata am fugit, NB oFloare1.gif
Andymar
QUOTE(simina_ana @ Dec 21 2011, 11:00 PM) *
O poveste trista intr-adevar.....imi pre rau pt prietena ta....nic nu vreau sa-mi imaginez ce simte....

Eu vin cu o poveste frumoasa.....cu cateva zile am aflat ca o colega din liceu a nascut gemeni....ir aseara am aflat ca o buna prietena de-a mea e insarcinata si e posibil sa aiba gemeni yes.gif
eu azi am fost varza....Serban a plans toata ziua...efectiv toata ziua....nu a tacut deloc.....cu nimic nu -l putem potoli....abi aa adormit acumpe seara....Nici nu stiu ce sa ai cred.....azi de simi m fost la ORL ccu ei si zicea ca are gingia inflamata tare si e posibil sai iasa dintii sau sa inceapa sa-l doara gingiile.....
Iancu are amigdala drept inflamata si ganglionii as aca facem tratament si dupa sarbatori von face nbiste analize de sange si apoi o echo la ganglioni....
Va las sa-l culc pe Iancu....


Sărăcuțul Șerban... Poate chiar încep să-l sâcâie dințișorii. Eu am descoperit de ce urlă Mihăiță când îl pun pe spate sau îl țin culcat în brațe... vrea numai pe burtică, nu mai doarme nici pe spate nici pe o parte. Și se ridică pe coate cât e de mic și povestește cu jucăriile. Azi a observat și el jucăriile de pluș ale Selenei și dintre toate mascotele multicolore a pus ochii pe o văcuță alb cu negru la care Selena îi zice Fulga. Se uită la ea și râde singur, e o figură. Tot azi am fost la cântărit și măsurat, are 6200 g și 62 cm, a luat luna asta mai puțin dar tot dolofan a rămas.
Andymar
QUOTE(geocoto @ Dec 21 2011, 11:44 PM) *
Scumpa mea am auzit telefonul dar il culcam pe sarbatorit ca de la prea multa excitatie incepuse sa dea rateuri.Si cum ii curge nasucul iar fara mami nu adoarme.
Tocmai ce rasfoisem o carte de masaj pt bebei si am vazut ca exista un masaj pt per dentitiei.Incerc sa scanez si sa ti pun.

Coborasem sa mi fac un ceai ca raceala asta nu mi da pace nicicum.Sper sa fie altceva ce are Lucas si nu sa fi luat de la mine din nou...

Daca stiti vreo reteta de un desert de post va roooog sa mi o scrieti ca am aflat ca parintele iar vrea sa ne faca o surpriza sa vina sa ne colinde siiii trebuie sa pun ceva de post pe masa...
Sau Adriana biscuitii care ii faci cu Iancu sunt de post?

Sunt si eu la fel de entuziasmata ca si Luc ca a fost ziua lui si inca mai avem multe petreceri zilele astea si parca mi e greu sa ma gandesc la somn.Imi vajaie capul de retete de mancare si liste de cumparaturi...

Gata am fugit, NB oFloare1.gif


Scumpul de Lucas, l-a obosit ziua de azi, numai emoțiile și bucuria că are musafiri și primește cadouri. Și Selena radia de fericire de ziua ei, se vede și în poze... Ea a doua zi mi-a zis că vrea iar să fie ziua ei, sunt curioasă oare Lucas nu o să zică la fel mai ales că o să fie sărbătorit mai multe zile? Până se obișnuiește și el cu cheful se termină zilele... Ai făcut poze cu mutrisoara lui când și-a văzut trenulețul?

Dulciuri de post... înafară de prăji cu mere nu prea știu din astea mai speciale. Eu am căutat ceva rețete pe net și am găsit "prăjitura leneșă", e cu biscuiți în loc de blat și era ff simplă... nu mai știu toate ingredientele dar cred că ar merge de post, de ex dacă înlocuiești untul cu margarina.
anku
QUOTE(geocoto @ Dec 21 2011, 10:44 PM) *
Scumpa mea am auzit telefonul dar il culcam pe sarbatorit ca de la prea multa excitatie incepuse sa dea rateuri.Si cum ii curge nasucul iar fara mami nu adoarme.
Tocmai ce rasfoisem o carte de masaj pt bebei si am vazut ca exista un masaj pt per dentitiei.Incerc sa scanez si sa ti pun.

Coborasem sa mi fac un ceai ca raceala asta nu mi da pace nicicum.Sper sa fie altceva ce are Lucas si nu sa fi luat de la mine din nou...

Daca stiti vreo reteta de un desert de post va roooog sa mi o scrieti ca am aflat ca parintele iar vrea sa ne faca o surpriza sa vina sa ne colinde siiii trebuie sa pun ceva de post pe masa...
Sau Adriana biscuitii care ii faci cu Iancu sunt de post?

Sunt si eu la fel de entuziasmata ca si Luc ca a fost ziua lui si inca mai avem multe petreceri zilele astea si parca mi e greu sa ma gandesc la somn.Imi vajaie capul de retete de mancare si liste de cumparaturi...

Gata am fugit, NB oFloare1.gif

hi hi... liwlol.gif
cauta placinta cu mere dar de post!!!
este f buna...si dc pui apa minerala ...sau fa clatite de post...fara ou ,fara lapte...doar apa minerala si faina si sare...aaaaa...si putin ulei poate!!!
altceva nu prea stiu de post....
anku
QUOTE(simina_ana @ Dec 21 2011, 10:00 PM) *
O poveste trista intr-adevar.....imi pre rau pt prietena ta....nic nu vreau sa-mi imaginez ce simte....

Eu vin cu o poveste frumoasa.....cu cateva zile am aflat ca o colega din liceu a nascut gemeni....ir aseara am aflat ca o buna prietena de-a mea e insarcinata si e posibil sa aiba gemeni yes.gif
eu azi am fost varza....Serban a plans toata ziua...efectiv toata ziua....nu a tacut deloc.....cu nimic nu -l putem potoli....abi aa adormit acumpe seara....Nici nu stiu ce sa ai cred.....azi de simi m fost la ORL ccu ei si zicea ca are gingia inflamata tare si e posibil sai iasa dintii sau sa inceapa sa-l doara gingiile.....
Iancu are amigdala drept inflamata si ganglionii as aca facem tratament si dupa sarbatori von face nbiste analize de sange si apoi o echo la ganglioni...
.
Va las sa-l culc pe Iancu....

sad.gif sad.gif sad.gif
sanatate va dorim.... hug.gif
anku
QUOTE(tina71 @ Dec 21 2011, 07:59 PM) *
si niste pozici de la noi(doar 2 am pus , promit sa mai fac)



multumesc Geo , uitasem unde am albumul cu poze

ce surpriza....ce mare este!!!doamne ca nici nu-mi vine sa cred....ca parca acum il vad bebelus!!!
cand plecati catre Ro??? oFloare1.gif
anku
LA MULTI ANI,MATEI!!!pui de Sanzi

multi ani frumosi si sanatosi,sa le aduci parintilor numai bucurii...poop tzuc.gif

o sa intru mai p seara p Fb sa va urez!!!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.