Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
QUOTE(anku @ Jul 12 2011, 11:03 PM) *
buna fetelor....\
ffffff greu merge netul asta!!!!am fost azi la Romtelecom sa-i intrebam ce si cum!!!!anul acesta au fost mult mai ok srviciile decat anul trecut cand am asteptata sa platesc o factura o jum ora!!!!
in rest...am fost p la librarii...am luat acteva noutati!!!de abia astept sa le devorez!!!
fff cald....nu ca ma deranjeaza mult...dar mna!!!!
maine poate dam o fuga pana al Ocna Sibiului...ca tot este la 5 km de noi...si am auzit ca au modernizat!!!modernizatul ca modernizatul...dar curat sa fie!!!ca sunt curioasa!!!nu mergem numai acolo ca mai avem o tb in Ocna....si sper asa mai p seara ...p al 17 sa ajungem
am mai fost azi in parc in Sb cu el pana la 22....i place!!!!din pacate este mai violent ca acasa...pana chiar si la gaini le-a aratat pumnul!!! liwlol.gif la tata ia dat un cap in muschiul piciorului de plangea noaptea de dureri!!!asa ca azi vazand ca nu trece si ca p langa a mai aparut si o gaura in muschi...am fost la urgente!!!a primit niste tablete!!!nu stiu ce ia spus ptr ca nu a retinut!!! sad.gif
deocamdata sanatosi!!!desi am mai mancat mai mult afara si p la prieteni....culmea este ca are apetit la toate cele in ciuda caldurii!!! liwlol.gif azi am incercat sa mancam o ciorba de burta...pai ce????ai putut????numai p sub mese sa cada chelnarii cu bolurile alea de supa....va dati seama cum am mancat!!!!l-am scos de acolo in masina...criza de plans...apoi l-am dus in parc....1 ora mi-a plans ca el vrea supa!!!imi era si nu stiu cum sa ma intorc acolo...tata era inca inauntru cu un prieten....il cheama sa manance...nu mai vrea!!!!cand sa plecam din parc...vede restaurantul...hop ca vrea supa!!!!i-am luat acasa sa manance!!!eu nu ma mai incumet sa mananc la restaurant...iau acasa!!!
acum imi spnea o prietena care este educatoare ac si caldura participa la nervozitatea copiilor!!!
p vineri speram sa plecam catre Ploiesti!!!o zi la munte...inca nu stiu ce alegem...Sinaia ,Busteni...habar nu am ....si o zi la tara la tatal meu,unde a copilarit, la Veleni de Munte!!!poate ne mai ramane timp sa hoinarim si prin Ploiesti....luni vreau sa fiu acasa...ca azi maine e gata Vacanta
si ui asa...
dorm fff rau......nu stiu de ce!!nu este cald in casa...dar nu dorm...ma trezesc si de cate 6-7 ori p noapte...mai degraba dorm numai in atipaturi!!!!
gEO.....noi suntem singuri singuri!!!Sora-mea este inca in Germania al lucru,tata inca nu si-a luat concediu!!!oricum tata nu poate sa ma ajute...ptr ca el insusi este o pers dificila!!!iar la sotul iar este gol,sta p aceeasi strada cu mine dar 2 casi mai incolo.........fiiind mai invarsta ca mine eu nu mai am socrii....si este acolo numai concubina socrului care la fel este invarsta si nici prea bine voitoare!!!dar...ne descurcam noi cumva... biggrin.gif sad.gif
ce frumos acolo la voi in gradinile japoneze!!!
ohhhhhhhhh dragutul de el...iti cere laptic!!!
dar bine ca mai si uita de el....avand in vedre ca a fost cu prieteniii la gradina zoloogica si zamnbea!!!dupa imbracaminte imi dau seama ca la voi chiar a fost mai racoros!!!
poop tzuc.gif


Anku te ai intalnit cu Adriana sau nu inca?Vad ca Adriana are emotii si scrie mult cu mamicile care se apropie de termen dar aici nu a scris daca v ati vazut sau nu..

Ce sa zic cand ajungem in tara imi este mai mult frica de calduri..cum ai zis si tu copiii nu rezista asa bine la caldura si sunt nervosi si agitati.Iar ca sa ma duc undeva cu Lucas la terasa , poate este putin mai cumintel decat Dari dar tot sparge cate un pahar sau mai stiu eu ce i pica in mana.Aici la restaurante au locuri de joaca copiii si nu se supara nimeni daca fac galagie dar in tara...toti s au nascut sefi si au fost exemplari probabil cand au fost mici..
La mine inca traiesc bunicii care m au crescut si m au primit cu multa caldura in vacante si cred ca pt ei ma duc desi nu o sa stau la ei decat o zi..ca apoi sotul vrea direct la mare.
Azi am fost putin pe la solduri cu Lucas si a fost asa simpatic imi arata ce sa probez.Nu are gusturi rele deloc.Si se incrunta asa ca un matur cand nu i placea ceva.Imi venea sa l pap.Mi am luat un parfum care mi l doream ff mult si cateva maruntisuri.Ce este redus sunt de proasta calitate, o fac mai mult ca sa te atraga in magazine..
Dar nici nu am cum sa umblu sa compar mai multe oferte..

Gata fug ca Lucas a picat de oboseala de la shopping biggrin.gif
anku
buna....
acum am gatat si eu cu spalatul vaselor si a hainelor...\
ne pregatim...ca dc vrem sa plecam vineri la munte...
speram sa fie totul ok....\
azi am fost la Ocna Sibiului...hmmmmmm...pretul este relativ ok....ma rog...ptr 3 euro in Germania obtii cu totul si cu totul altceva...iar parcarea este gratis..p acnd la Ocna se cere 2 euro...iar personalul muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuult mai dragut in Germania....
ce sa va spun....???grija la namoale....ptr cei care meregeti...ptr ac stoul a nimerit un ciob chiar in namoale...s-a taiat de toata minunea langa calcai...destul de adanc...va dati seama ce l-a piscat!!!!dusuri cu apa rece desi in ziar s-au laudat cu apa calda...au facut alei si scari acre sa reprezinte inr-adevar siguranta...ptr ca acum 5 ani o prietena a alunecat pur si simplu in Brancoveanu...
si ca tot vb de Brancoveanu...lacul cu cea mai sarata apa...Darius s-a intors cu capul in jos...in apa ...eram la dus sa ma clatesc de namol...si l-am lasat p tati..si uite!!!a plans o juamte de ora...a tras p nas....ptr ac de cand a tras i tot curge nasucul....acum...sper pana maine sa-i treaca!!!mucoasa nazala este iritata si de aceea produce secretii....am spart si colacul...adus tocmai de acasa...este al 2-lea p anul acesta spart!!! sad.gif oricum...nu a prea fost el incantat de Ocna in apa...
\din pacate aparatul nu l-am luat ptr ac-mi este frica ca fura cineva ceva... mna...ne multumim si asa...poate mai mergem ...dar numai seara dupa 19...ptr ac am vazut ca apoi este gratis...nuami parcare tb platita..lantul poate continua...printre care vreau sa mai adaug...ca asa cum am obs de ff multe ori aici...tot ce conteayza este sa fie frumos...nu practic ,nu calitativ...pai m-am dus la dusuri....sa-mi rup piciorul si mai multe nu!!!!niste bucatele de gresie lucioasa....uda,cu nisip...va dati seama ce derapaj ai...asa ac grija mare care mergeti
anku
QUOTE(geocoto @ Jul 13 2011, 07:05 PM) *
Anku te ai intalnit cu Adriana sau nu inca?Vad ca Adriana are emotii si scrie mult cu mamicile care se apropie de termen dar aici nu a scris daca v ati vazut sau nu..

Ce sa zic cand ajungem in tara imi este mai mult frica de calduri..cum ai zis si tu copiii nu rezista asa bine la caldura si sunt nervosi si agitati.Iar ca sa ma duc undeva cu Lucas la terasa , poate este putin mai cumintel decat Dari dar tot sparge cate un pahar sau mai stiu eu ce i pica in mana.Aici la restaurante au locuri de joaca copiii si nu se supara nimeni daca fac galagie dar in tara...toti s au nascut sefi si au fost exemplari probabil cand au fost mici..
La mine inca traiesc bunicii care m au crescut si m au primit cu multa caldura in vacante si cred ca pt ei ma duc desi nu o sa stau la ei decat o zi..ca apoi sotul vrea direct la mare.
Azi am fost putin pe la solduri cu Lucas si a fost asa simpatic imi arata ce sa probez.Nu are gusturi rele deloc.Si se incrunta asa ca un matur cand nu i placea ceva.Imi venea sa l pap.Mi am luat un parfum care mi l doream ff mult si cateva maruntisuri.Ce este redus sunt de proasta calitate, o fac mai mult ca sa te atraga in magazine..
Dar nici nu am cum sa umblu sa compar mai multe oferte..

Gata fug ca Lucas a picat de oboseala de la shopping biggrin.gif

bv voua...ptr ziua la shopiing!!!!
hi hi....asa mai patesc si eu....cica reducerile lui peste...te duci...si de fapt nu gasesti nimic!!!papuci mai cumpar toamna...de vara...si primvara de iarna....desi tind sa cred ca marfa nu este aceeasi calitativ orbind...eu mi-am luat o pereche de ghetute...cica pret era 120 euro...redusi la 70 euro...i-am luat de 3 ori si i-am rupt....sa nu te superi????aaaaaaaa...dar nu ca m-am plimbat pin oras...nuami cat m-am dus la magazin!!!!
mai imi cumpar zorzoane de astea....desi fffffffff greu ma hotaresc!!!!
mi-as dori sa-ti pot spune altceva vis-a vis de temp in august...dar am auzit ca cica vor fi 40 grade....acum!!!nu stiu!!!
Auzi al el...el deja are gusturi al haine.... wub.gif
cu Adriana ne-am intalnit cred ca acm o sapt...dar scurt...cam vreo ora....maine planuim sa ne intalnim mai mult....dc reusesc sa-l scol p mishu sa ma duca la 9 in Sb...dar cred ac reusesc....
va poop cu drag....ma duc in pat...ca sunt rupta....mai am rufe de intins....si citesc ceva..si sper sa dorm macar in noaptea asta pana la 7 dim.... tzuc.gif
anku
Doamne...m-am uitat acasa...si la meteo spune ca cica maine vor fi 16 grade la amiaza dar ca se av simti ac si 14 liwlol.gif
claudiaena
uau, merge si la mine!!!! S-a reparat defectu'.
BUNA!!!! pray.gif
Noi am fost la mare in Bulgaria, ca tot aveam pasapoarte la copii, si sa le tinem la naftalina? Asa ca m-am inervat eu si am luat bilete la agentie de prin mai...

Plusuri: -biletul a fost ieftin,camera mare spatioasa cu 2 bai, de tip suite, am avut ultra all inclusive;
- mancarea buna, tip bufet suedez;
-cald si placut, racorica noaptea, cat sa te odihnesti bine;apa f curata...
-liniste multa si am dormit ca bebelusii (mna, ma rog aia care dorm mult, ca ai mei pas);
-am scapat concediul asta fara vreun incident cu copiii, adica nu febra, nu tuse, nu altceva.
Minusuri:
-ne-am ingrasat toti: eu vreo 2 kg, tati, vreo 3 si copiii nu stiu, dar toti mi-au zis ca s-au mai dolofanit;
-apa cam rece, dar chiar si asa am reusit sa ne balacim in primele zile doar noi 3 mai mari si in ultimele 2 zile a intrat si Mihai si numai la apa mare voia;
-Mihai, in special, dar si Maria(cand nu facea Mihai figuri), ne-au facut nervii tandari...
- mancarea nu prea diversificata si lasa mult de dorit si la distractia turistilor, adica echipa de animatori cam plictisita, si fara prea multa pregatire, fata de anul trecut...
-cam plictisite si suparate si tipele de la receptie....

Oricum per ansamblu a fost ok. Dar de cand am ajuns acasa, am inceput sa il punem la punct pe Mihai ca nu se mai poate. Nu asculta fetelor de nimic si nimeni. Daca nu faci ca el, tipa si se tranteste cu fundul de pamant, de stam si ne crucim amandoi si ne facem lac de sudoare(rece) si rusine cat casa... Daca il iei in brate se zbate si tipa si te loveste si daca nu ii dai atentie tipa si cate 10 minute, poate s-o indura cineva sa faca ca el. Asa ca de cand ne-am intors, incercaM SA MAI EDUCAM COPILUL, SI FARA PREA MULT SUCCES....

Ankule, bine ai revenit acasa... E greu cand nu te ajuta nimeni si cand nu ai cu cine sa mai lasi baiatul macar asa vreo ora, timp in care sa te mai relaxezi, si sa fii mai stapana pe tine ca sa stii cum sa reactionezi cand face vreo criza. Eu cel putin asa simt, permanent sunt parca haituita, strang jucarii in zadar, spal, sterg si iar o iau de la capat. Mihai vrea sa pape doar singurel, dar face o mizerie infetrnala. Asa ca tot timpul sunt cu carpa in mana si tot timpul parca gasesc mizerie.

Geo ce sa zic, frumos tare acolo la voi, pacat ca oamenii sunt f reci. Voi sunteti 2 frumosi, si tu parca intineresti, parca pe tine "nu te freaca la icre" copilul!!!! Asa ca daca ai vreun secret impartaseste-ni-l si noua..... yes.gif

Adriana, tu ce mai faci? Dar burtica, creste, creste? Poza cu sotul tau si Iancu in avion e mortala tare....pupici tie si lui Iancu si burticii, de la noi.....

restul fetelor, cand mai semnati condica?....gata eu inchei ca iar am scris romane... pupici multi....
claudiaena
si poze, numai de la mare:









geocoto
Wow Claudia super ca ai reusit si tu sa postezi.Citea sotul mai devreme si mi a zis ca a scris o mamica Claudia dar abea acum cand am intrat mi a picat fisa ca ai putut sa postezi. hi.gif liwlol.gif
Nu pot decat sa ma bucur ff tare ca ati avut un concediu fara incidente si pe langa minusurile de rigoare v ati simtit bine hug.gif .Am vazut ca totusi mai zambiti in poze deci asa Speady Gonzalez spada.gif n o fi fost Mihaita.Oricum sunt asa dulci, si cand ii vad impreuna ma bucur mult.Nimic nu poate fi mai placut decat sa ai 2 copii care pana la urma or sa si asculte de mama.

Cat despre crizele lui Lucas le am calmat dupa ce am citit paginile postate de Lusha cateva pagini mai devreme.Dar ti le pun pe e mail.Depinde numai de tine daca reusesti sa nu te enervezi si sa pui in aplicare regulile.
Noi nu il mai lovim la fundulet deloc, nici peste maini si nici in alta parte si nici nu tipam la el.Iar eu in ultima perioada reusesc sa nu ma enervez deloc cand are fite.Nu vrea sa faca nu primeste ce ii place, face crize direct la colt merge si singur zice ca este gata si nu mai face.Mie imi reuseste ff bine, sotul mai scapa si se enerveaza si atunci mai dam un pas inapoi dar altfel nu mai imi este frica sa merg cu el la magazin sau oriunde in alta parte.
In magazin daca pune ceva in cos si nu are voie se pune pe tipat.Il pun cu fata la perete si il mobilizez si ii spun ca stam asa pana este gata.In 2 secunde se calmeaza imediat.Nu ma intereseaza cine se uita blush.gif oricum pana ajung ei acasa uita de incident iar eu progresez in ce mi am propus..
Cum ziceam vedem in tara cu toate rudele care abea il asteapta ce va iesi..

Desi burniteaza am fost iesiti si ne am cules mure bouncy.gif si dude.Dupa ce a mancat cam 250 gr de fructe Lucas nu mai nimerea sa ajunga la baie.. doh.gif Cu fructele am avut curaj sa i dau dar lapte inca nu am indraznit.Mai astept vreo 2 zile ca sa fiu sigura desi zilnic isi aduce aminte de el..

Pupam oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 13 2011, 09:05 PM) *
Anku te ai intalnit cu Adriana sau nu inca?Vad ca Adriana are emotii si scrie mult cu mamicile care se apropie de termen dar aici nu a scris daca v ati vazut sau nu..

Ce sa zic cand ajungem in tara imi este mai mult frica de calduri..cum ai zis si tu copiii nu rezista asa bine la caldura si sunt nervosi si agitati.Iar ca sa ma duc undeva cu Lucas la terasa , poate este putin mai cumintel decat Dari dar tot sparge cate un pahar sau mai stiu eu ce i pica in mana.Aici la restaurante au locuri de joaca copiii si nu se supara nimeni daca fac galagie dar in tara...toti s au nascut sefi si au fost exemplari probabil cand au fost mici..
La mine inca traiesc bunicii care m au crescut si m au primit cu multa caldura in vacante si cred ca pt ei ma duc desi nu o sa stau la ei decat o zi..ca apoi sotul vrea direct la mare.
Azi am fost putin pe la solduri cu Lucas si a fost asa simpatic imi arata ce sa probez.Nu are gusturi rele deloc.Si se incrunta asa ca un matur cand nu i placea ceva.Imi venea sa l pap.Mi am luat un parfum care mi l doream ff mult si cateva maruntisuri.Ce este redus sunt de proasta calitate, o fac mai mult ca sa te atraga in magazine..
Dar nici nu am cum sa umblu sa compar mai multe oferte..

Gata fug ca Lucas a picat de oboseala de la shopping biggrin.gif


Uite ca am reusit sa ne intalnim....saptamana trecuta pe fuga....si ieri am stat veo 4 ore.....si daca nu era atat de cald pt mine as mai fi stat pana seara....chiar daca Iancu nu dormea la pranz.....oricum a facut scandal cand sa plecam ca el mai vroia sa se joace cu Darius.
Data trecuta am facut doar o poza....dar ieri am facut mai multe....bineinteles ca la copii mai mult biggrin.gif ca doar ei erau in centrul atentiei.....In timp ce ei se jucau si se distrau de minune noi ne-am relaxat la o cafea, suc , limonada, bere fara alcool biggrin.gif.....si am povestit intr-una ....nici nu ma mir ca la un moment dat a disparut sotul lui Anku liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Nu am mai scris pe aici...ca vad ca nimeni nu prea mai scrie.....pe voi v-am admirat pe FB.....si asa imi vine un dor de duca spre voi.....mai ales cand vad ce minunatii va inconjoara acolo.....Iar cand te-am auzit ca Lucas e tot mai cuminte datorita strategiilor aplicate dupa paginile Lushei....m-am decis...azi ma duc sa caut cartea in librarie....daca nu gasesc fac comanda de pe net....

La noi e o caldura de mori....sau cel putin mie imi este foarte greu acum in perioada asta...abia mai respir si abia ma misc.....si probabil ca le resimt de 10 mai tare....dar aseara la 6 aratau 30 de grade iar la 7.30 aratau 33....deci nu cred ca doar mi se pare....
Maine vrem sa mergem la Prislop....o manastire in judetul Hunedoara...Obisnuiam sa mergem o data pe an, dar in ultimii 2 ani nu am mai ajuns....dar maine as vrea sa mergem...e asa o dorinta a mea inainte de a naste....AM fost si cand eram insarcinata cu Iancu si tare linistita m-am intors de acolo....sper sa rezist drumului, mai ales ca vrem sa facem un ocol si prin Alba la un magazin cu hainute pt bebe de unde sa iau ceva pt Serban....

Abia astept sa vina si mama ca nu mai pot....aseara am facut curatenie ca Iancu mi-a imprastiat cereale in toata casa cand nu am fost atenta si am calcat in ele...a durat ceva...dar m-am culcat apoi la 1 ca baia am last-o la urma, pana am facut un dus, etc....am fost si singuri acasa asa ca Iancu azi noapte a venit cu mine in pat ca se tot maraia....concluzia? sunt rupta de oboseala.....si cu caldurile astea nici nu pot dormi prea bine doh.gif

simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jul 14 2011, 12:29 PM) *
uau, merge si la mine!!!! S-a reparat defectu'.
BUNA!!!! pray.gif
Noi am fost la mare in Bulgaria, ca tot aveam pasapoarte la copii, si sa le tinem la naftalina? Asa ca m-am inervat eu si am luat bilete la agentie de prin mai...

Plusuri: -biletul a fost ieftin,camera mare spatioasa cu 2 bai, de tip suite, am avut ultra all inclusive;
- mancarea buna, tip bufet suedez;
-cald si placut, racorica noaptea, cat sa te odihnesti bine;apa f curata...
-liniste multa si am dormit ca bebelusii (mna, ma rog aia care dorm mult, ca ai mei pas);
-am scapat concediul asta fara vreun incident cu copiii, adica nu febra, nu tuse, nu altceva.
Minusuri:
-ne-am ingrasat toti: eu vreo 2 kg, tati, vreo 3 si copiii nu stiu, dar toti mi-au zis ca s-au mai dolofanit;
-apa cam rece, dar chiar si asa am reusit sa ne balacim in primele zile doar noi 3 mai mari si in ultimele 2 zile a intrat si Mihai si numai la apa mare voia;
-Mihai, in special, dar si Maria(cand nu facea Mihai figuri), ne-au facut nervii tandari...
- mancarea nu prea diversificata si lasa mult de dorit si la distractia turistilor, adica echipa de animatori cam plictisita, si fara prea multa pregatire, fata de anul trecut...
-cam plictisite si suparate si tipele de la receptie....

Oricum per ansamblu a fost ok. Dar de cand am ajuns acasa, am inceput sa il punem la punct pe Mihai ca nu se mai poate. Nu asculta fetelor de nimic si nimeni. Daca nu faci ca el, tipa si se tranteste cu fundul de pamant, de stam si ne crucim amandoi si ne facem lac de sudoare(rece) si rusine cat casa... Daca il iei in brate se zbate si tipa si te loveste si daca nu ii dai atentie tipa si cate 10 minute, poate s-o indura cineva sa faca ca el. Asa ca de cand ne-am intors, incercaM SA MAI EDUCAM COPILUL, SI FARA PREA MULT SUCCES....

Ankule, bine ai revenit acasa... E greu cand nu te ajuta nimeni si cand nu ai cu cine sa mai lasi baiatul macar asa vreo ora, timp in care sa te mai relaxezi, si sa fii mai stapana pe tine ca sa stii cum sa reactionezi cand face vreo criza. Eu cel putin asa simt, permanent sunt parca haituita, strang jucarii in zadar, spal, sterg si iar o iau de la capat. Mihai vrea sa pape doar singurel, dar face o mizerie infetrnala. Asa ca tot timpul sunt cu carpa in mana si tot timpul parca gasesc mizerie.

Geo ce sa zic, frumos tare acolo la voi, pacat ca oamenii sunt f reci. Voi sunteti 2 frumosi, si tu parca intineresti, parca pe tine "nu te freaca la icre" copilul!!!! Asa ca daca ai vreun secret impartaseste-ni-l si noua..... yes.gif

Adriana, tu ce mai faci? Dar burtica, creste, creste? Poza cu sotul tau si Iancu in avion e mortala tare....pupici tie si lui Iancu si burticii, de la noi.....

restul fetelor, cand mai semnati condica?....gata eu inchei ca iar am scris romane... pupici multi....



[quote name='claudiaena' date='Jul 14 2011, 12:48 PM' post='1687814']
si poze, numai de la mare:
[


[quote]

Hei frumosilor.....v-ati intors.....spe rca v-ati distrat totusi trecand peste micile neplaceri.....se pare ca lumea e tot mai plictisita...asa am patit si noi in Turcia...nu prea diversificata mancarea si lipsa de voiosie a personalului....bine nu chiar tot personalul....AM crezut ca fiind extrasezon...dar daca si la voi...e clar...pluteste plictiseala in aer liwlol.gif
Foarte frumosi sunteti in poze, chiar ne era dor de voi....si nu se vede ca ati fi pus ceva kg pe voi...si oricum...cu caldurile astea sigur le dati jos imediat liwlol.gif

SI noi avem probleme cu Iancu ca e mai razgaiat....dar speram sa o scoatem la capat....
Hai sa descar repede si cardul sa va pun cateva pozici de ieri si apoi o tulesc afara putin cu piticotul....ca acusica vine dogoarea si abia o sa ma mai pot cara biggrin.gif
simina_ana
SI cateva poze de ieri.....



















SI un bonus cu balena


Gata.....am fugit cat mai e racoare....
Pupici dulci...
geocoto
Hei mamici ce intalnire faina.Balenutzo te trag de urechiushe ca nu ne pui poze si cu tine.Burtica arata ff bine.Este mai mica decat la Iancu, nu?
Ce fain socializeaza Iancu si Darius.Este chiar in spatele blocului la voi Adriana parculetul?
Anku te vad cu zambetul pe buze si atunci vreau sa cred ca ti a priit vacanta si nu in ultimul rand revederea prietenilor vostri virtuali.

Pupici de la noi oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 16 2011, 03:48 PM) *
Hei mamici ce intalnire faina.Balenutzo te trag de urechiushe ca nu ne pui poze si cu tine.Burtica arata ff bine.Este mai mica decat la Iancu, nu?
Ce fain socializeaza Iancu si Darius.Este chiar in spatele blocului la voi Adriana parculetul?
Anku te vad cu zambetul pe buze si atunci vreau sa cred ca ti a priit vacanta si nu in ultimul rand revederea prietenilor vostri virtuali.

Pupici de la noi oFloare1.gif



Uite iti promit ca pun maine niste poze si cu mine.....sa vad ce a facut tati azi la manastire...ca mi-a facut niste poze dar nu am apucat sa ma uit peste ele....revin maine si cu detalii despre excursia noastra ca acum sunt rupta de oboseala....fac un dus rapid si nani cat mai mult biggrin.gif

SI da burtica e mai mica decat la Iancu....pana acum am pus 12 kg pe mine...sinu cred ca ajung la 40 cat ama vut la Iancu....dar am pornit de la 68 de kg...deci....tot mare sunt...dar o rezolv eu dupa ce nasc si dilema asta....liwlol.gif
Parculetzul e in cutea unei librarii.....e ff frumos acolo....Anku mi l-a recomandat de anul trecut si de atunci merg destul de des....pt ca e in curte, are nisip, topogan si vin copilasi de toate varstele...nu e asa populat ca in parc e mai lejer si nici nu trebuie sa fiu cu ochii in 100 de directii dupa Iancu...doar in vreo 14 biggrin.gif.....

Si eu sunt de acord ca ii prieste in Romania lui Anku....cel putin cand ne vedem nu ne mai tace gura.....la nici una biggrin.gif...
Gata fug ca nu mai pot.....

Lucas cum mai e? I-au trecut problemele de tot?
Multi pupici ... hug.gif
simina_ana
Pun pozele de ieri....

Biserica din incinta manastirii.....


Mormantul parintelui Arsenie Boca...Aici e plin de flori mereu. Parintele e recunoscut pt minunile infaptuite in timpul vietii, dar si dupa moartea lui....Se spune ca el a prezis ca Ceausescu va muri in decembrie 89....Cand a venit securitatea sa-l aresteze, masina in care l-au urcat nu a vrut sa porneasca biggrin.gif


Langa mormantul parintelui se afla mormintele maicutelor....


Si baietii mei....


...smecheri tare biggrin.gif


SI daca tot era destul de aproape, am fost si la rezervatia de zimbri din parcul National Retezat....au 6 exemplare....Mai sunt zimbrii in rezervatia de la Neamt ( am fost si acolo) si la Intorsura Buzaului....


Acesta era cel mai mare exemplar .....ceilalti ii stiau de frica biggrin.gif


SI burtica mea la 34 de saptamani si 3 zile...






Pupici
claudiaena
Salutare!

Tii, da' ce mamici zambarete am vazut si 2 baietuci, frumosi taaare! Ankule, nu te-am vazut in realitate, dar ti-am mai spus-o si iti repet, mi se pare ca iti sta f bine asa cum esti. Adica oleaca mai rotunjoara, esti sexoasa tare si ochii lui Darius sunt ai tai, sau ii are de la taica-su?....Iar Iancu are o minunatie de zulufi... Adriana, cand ma uit la tine ma apuca nostalgia... Imi e dor sa stau cu mana pe burtica si sa il simt pe bebe miscand; si sa imi faca tati masaj la picioare, cum imi facea cand eram insarcinata. Acum am ajuns sa ma masez singura.... wink.gif Oricum ori aparatul te face mai slaba, ori oglinda ta de acasa te arata balena, dar nu prea esti.... Asa ca esti numai bine, ptr o mamica care e pe ultima suta de metri.... tzuc.gif

Noi suntem iar singuri ca am avut un botez unde ne-am distrat extraordinar, si unde am dansat aproape tot timpul si m-am destins f bine. Copiii iar mi i-a luat tata, asa ca eu sunt intr-o vacanta de vineri si probabil pe marti ma duce si pe mine tati la Tecuci, asa ca iar absentez....Cu Mihai mi-am impus sa nu ma mai enervez si sa ridic tonul. Ptr ca asta faceam cel mai des(ce sa faci, defect profesional) si am aplicat si eu masurile din carte, dar am o maaare dilema, fii-miu face figuri si il apuca pandaliile si tipa cand are spectatori, care culmea e ca se baga ca musca in lapte si nu fac decat sa inrautateasca situatia, de genul:"vai dar unbaietel asa mare si tipi!" sau "de ce plangi, vrei sa iti dau bomboana, guma , covrig si alte prostii" sau "ce urat iti sta cand faci asa", si nu fac "binevoitorii " decat sa ma irite, ptr ca fii-miu face mai rau sau prelungeste criza si mai mult, asa ca pana la urma cedam unul dintre noi si incearcam sa calmam copilul ca se uita lumea ca la urs. Acasa daca face mofturi si tipa ca nu il las sa manance prin casa de ex. il izolez la locul de pedeapsa si il las singur pana se linisteste. Apoi, dupa ce se linisteste vine si se cuibareste in bratele mele blink.gif Asa ca nu prea stiu cum sa gestionez conflictul pe strada. Daca aveti idei, astept sfaturi....

Pupici la toate fetele... Geo, cat mai ai pana vii in tara? La voi cum mai e vremea, ca noi ne topim....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Jul 17 2011, 11:01 PM) *
Salutare!

Tii, da' ce mamici zambarete am vazut si 2 baietuci, frumosi taaare! Ankule, nu te-am vazut in realitate, dar ti-am mai spus-o si iti repet, mi se pare ca iti sta f bine asa cum esti. Adica oleaca mai rotunjoara, esti sexoasa tare si ochii lui Darius sunt ai tai, sau ii are de la taica-su?....Iar Iancu are o minunatie de zulufi... Adriana, cand ma uit la tine ma apuca nostalgia... Imi e dor sa stau cu mana pe burtica si sa il simt pe bebe miscand; si sa imi faca tati masaj la picioare, cum imi facea cand eram insarcinata. Acum am ajuns sa ma masez singura.... wink.gif Oricum ori aparatul te face mai slaba, ori oglinda ta de acasa te arata balena, dar nu prea esti.... Asa ca esti numai bine, ptr o mamica care e pe ultima suta de metri.... tzuc.gif

Noi suntem iar singuri ca am avut un botez unde ne-am distrat extraordinar, si unde am dansat aproape tot timpul si m-am destins f bine. Copiii iar mi i-a luat tata, asa ca eu sunt intr-o vacanta de vineri si probabil pe marti ma duce si pe mine tati la Tecuci, asa ca iar absentez....Cu Mihai mi-am impus sa nu ma mai enervez si sa ridic tonul. Ptr ca asta faceam cel mai des(ce sa faci, defect profesional) si am aplicat si eu masurile din carte, dar am o maaare dilema, fii-miu face figuri si il apuca pandaliile si tipa cand are spectatori, care culmea e ca se baga ca musca in lapte si nu fac decat sa inrautateasca situatia, de genul:"vai dar unbaietel asa mare si tipi!" sau "de ce plangi, vrei sa iti dau bomboana, guma , covrig si alte prostii" sau "ce urat iti sta cand faci asa", si nu fac "binevoitorii " decat sa ma irite, ptr ca fii-miu face mai rau sau prelungeste criza si mai mult, asa ca pana la urma cedam unul dintre noi si incearcam sa calmam copilul ca se uita lumea ca la urs. Acasa daca face mofturi si tipa ca nu il las sa manance prin casa de ex. il izolez la locul de pedeapsa si il las singur pana se linisteste. Apoi, dupa ce se linisteste vine si se cuibareste in bratele mele blink.gif Asa ca nu prea stiu cum sa gestionez conflictul pe strada. Daca aveti idei, astept sfaturi....

Pupici la toate fetele... Geo, cat mai ai pana vii in tara? La voi cum mai e vremea, ca noi ne topim....


Esti o draguta Claudia.....si iti multumesc si tie si fetelor ca ma vedeti asa slabuta biggrin.gif...am mai spus-o o sa ajung sa si cred....in orice caz imi face bine ca-mi ridicati moralul....
Si lanoi e cald si zapuseala....eu una am zis ca nu mai ies din casa...mi-e mila de Iancu ca e si el "pedepsit" din cauza mea.....Il scoate tati seara putin ....dar de vineri vine mami meu si ii va fi mai bine si lui....adica ieseala de 2 ori pe zi liwlol.gif
Ce spui tu de Mihai asa e si la noi cu Iancu....eu mi-am luat cartea recomandata de Lusha si acum o studiez si pun in aplicare....deocamdata nu ma mai enervez....incerc sa-l ignor cand urla si se linisteste....faza cu coltul de pauza inca nu am pus in aplicare....si nici in magazin nu face urat ( in magazin ii iau cos micut si lui si cumparaturile pt el le pune el in cos si il impinge)....asa ca pana ajung la paginile alea mai am timp sa ma documentez:D....
Iar faza cu "binevoitorii" o cunosc prea bine....sunt atatia.....dar mereu ii ignor...si cand vad ca deja intrec masura le-o tai....si in ultima vreme crede-ma ca le-o tai bien de tot, avand in vedere ca neuronul meu e tot mai stresat biggrin.gif


geocoto
QUOTE(simina_ana @ Jul 17 2011, 07:55 PM) *
Pun pozele de ieri....



Mormantul parintelui Arsenie Boca...Aici e plin de flori mereu. Parintele e recunoscut pt minunile infaptuite in timpul vietii, dar si dupa moartea lui....Se spune ca el a prezis ca Ceausescu va muri in decembrie 89....Cand a venit securitatea sa-l aresteze, masina in care l-au urcat nu a vrut sa porneasca biggrin.gif



Si baietii mei....






Pupici


Ce draguti sunteti.Si parul lui Iancu i a crescut carliontat la loc.
Ma bucur ca ati fost la mormantul Parintelui, mi ar face placere sa revenim si noi prin locurile alea.Cand am fost prima data eram prea tineri si nu am dat importanta la viata religioasa din zona aceea.
Ooo mami ce bine iti sta gravidutza si cu puiul de 2 ani juma langa tine.A trecut repede totusi perioada asta.Ar trebui sa pregatesti lucrurile sa nu le lasi pe ultima suta de metri (cum fac eu de obicei..).
Pupicei si aveti grija de voi,
Georgiana oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 18 2011, 12:00 PM) *
Ce draguti sunteti.Si parul lui Iancu i a crescut carliontat la loc.
Ma bucur ca ati fost la mormantul Parintelui, mi ar face placere sa revenim si noi prin locurile alea.Cand am fost prima data eram prea tineri si nu am dat importanta la viata religioasa din zona aceea.
Ooo mami ce bine iti sta gravidutza si cu puiul de 2 ani juma langa tine.A trecut repede totusi perioada asta.Ar trebui sa pregatesti lucrurile sa nu le lasi pe ultima suta de metri (cum fac eu de obicei..).
Pupicei si aveti grija de voi,
Georgiana oFloare1.gif



Pai vineri vine si mama si m-a anuntat ca i-a luat o gramada de lucruri lui Serban asa ca vreau sa spal lucrurile lui bebe mic o data si sa pregatesc bagajul lui macar....ca pt mine inca nu am luat nimic. Sambata avem botez la prietena mea si apoi ma apuc si eu sa umblu sa-mi iau cele necesare pt spital si apoi promit sa ma cumintesc. Am renuntat sa mai lucrez ca stateam prea mult in scaun si vad ca mi-au mai aparut niste varice in zona asa ca acum mai mult la pat si mai putin pe scaun...
Asa e..a trecut repede perioada....dar incerc sa ma bucur cat pot de mult de bebe mic in burtica....sa vorbesc cu el, sa-l mangai, sa-l filmez....La Iancu m-am ocupat de acest aspect mult mai mult....dar fiind si primul si neavand altele pe cap era si normal.....Acum trebuie sa invat sa ma impart in doua....sper sa si reusesc....

Mai aveti si voi putin si veniti spre casa.....macar la telfon sa ne auzim daca nu reusim sa ne vedem
oana petrina
buna dragelor
m-am delectat cu pozele voastre..... mamici frumoase pui deosebiti ce sa mai o incantare sa va privesc.
Adriana iubita esti frumoasa tare cu burtica.........iti doresc sa ai o nastere usoara si sa iasa o minunatie ca Iancu. vad ca v-ati distrat in vacanta. f faine pozele.
Lucas dragule nu te mai ruga asa ca vin si te fur de la maica-ta. esti ca un ingeras. lasa ca venim si noi sa ne plimbi Geo prin gradinile minunate de la voi.
Anku da ce bine arati iar puiul tau e barbatel in toata regula. ma bucur tare ca iar s-a intalnit cu Iancu. 2 frumosi
Claudia ne facem de ras se vad fetele astea de peste mari si tari si noi in acelasi oras nu.......tre sa facem ceva in sensul asta.
Rose ce face puiuta? cum merge la gradi?
noi suntem bine asteptam vacanta. plecam si noi pe 29 cateva zile in banat si apoi in Antalya . vreau sa treaca timpul mai repede ca sa ne relaxam si noi .
va pupam
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Jul 19 2011, 03:13 PM) *
buna dragelor
m-am delectat cu pozele voastre..... mamici frumoase pui deosebiti ce sa mai o incantare sa va privesc.
Adriana iubita esti frumoasa tare cu burtica.........iti doresc sa ai o nastere usoara si sa iasa o minunatie ca Iancu. vad ca v-ati distrat in vacanta. f faine pozele.
Lucas dragule nu te mai ruga asa ca vin si te fur de la maica-ta. esti ca un ingeras. lasa ca venim si noi sa ne plimbi Geo prin gradinile minunate de la voi.
Anku da ce bine arati iar puiul tau e barbatel in toata regula. ma bucur tare ca iar s-a intalnit cu Iancu. 2 frumosi
Claudia ne facem de ras se vad fetele astea de peste mari si tari si noi in acelasi oras nu.......tre sa facem ceva in sensul asta.
Rose ce face puiuta? cum merge la gradi?
noi suntem bine asteptam vacanta. plecam si noi pe 29 cateva zile in banat si apoi in Antalya . vreau sa treaca timpul mai repede ca sa ne relaxam si noi .
va pupam



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif rasu' plansu' sunteti voi liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Ia chiar va rog faceti ceva.....ca ne e dor de voi..... oFloare.gif
simina_ana
AM fost la medic....cum ma asteptam ...una calda...una rece....de data asta LA este in usor exces, ceea ce poate arata o problema de alimentatie. Ca si greutate are 2,5 kg si impreuna cu restul parametrilor corespunde unei sarcini de 35 de saptamani. Asa ca mi-a zis sa nu ma stresez deocamdata chiar daca LA e usor crescut iar stomacelul mai micut. Mi-a dat sa iau Duphaston ca am avut niste contractii azi si azi noapte, no-spa si Relamax pt carcei ca am lipsa de magneziu....Bebe e ff jos, asa ca mi-a recomandat sa stau cat mai linistita ( aici am mult de lucru...) si sa iau tratamentul. M-a trimis totusi din nou la medicul care mi-a facut morfologia ca sa mai am o opinie...acum incerc sa dau de el sa merg maine daca nu saptamana viitoare...Na ca acuma intru in depresie doh.gif .....incerc sa caut informatii pe net sa vad ce presupune toata nebunia asta.....Uff.....leam luat din plin sarcina asta.....sper si ma rog sa fie totul bine totusi si doar ecograful sa fi dat chix....
simina_ana
aaaa.....SI am uitat.....daca pana azi dimineata Serban era cu picioarele la ficatul meu....azi avea picioarele la splina mea liwlol.gif .....Am simtit eu ca face pe acolo ceva insurubari.....dar fain e ca seara se pune la loc cu picioarele spre ficat.....e mortal.....SIgur il dam la innot daca tot exerseaza de pe acum....Perseverenta mama invataturii nu? liwlol.gif
Andymar
Buna mamici, ce mai faceti?
Eu abia am terminat cu examenele, le-am luat pe toate si acum ar trebui sa ma odihnesc. Dar fiind toata ziua acasa nu am stare, tot o treaba sunt ca nu-s obisnuita sa stau.
Adriana tu cum te simti? Pe mine ma omoara durerea de spate, de doua nopti nu pot dormi. Indiferent cum stau tot ma doare, si e o durere nasoala in toata coloana ca nu pot spune exact unde ma doare.
Si tot din cauza asta sunt ff agitata, Selena saraca toata ziua ma pupa si imi face masaj. E asa de grijulie cu mami si daca cumva vede ca m-a suparat imediat isi cere iertare. Dar are si zile cand nu sta locului, ce sa facem, trebuie sa-si consume si ea cumva energia.
Voi ce mai ziceti?
geocoto
Noi plecam azi dupa amiaza spre Romania.
Bineinteles ca s a imbunatatit vremea si aici si este asa placut iar in Bucuresti ploua...

Gata ati abandonat topicul?Se vede ca este vara si sunteti pe afara.Asa a fost si vara trecuta...ne cam imputinasem.
Pupacim copilasii si ne reauzim peste 2 saptamani.Iar Adriana de la tine astept vesti bune, ca BB sta bine la mamica in burtica pana cand decide Dl Dr.
oFloare1.gif oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 25 2011, 02:35 PM) *
Noi plecam azi dupa amiaza spre Romania.
Bineinteles ca s a imbunatatit vremea si aici si este asa placut iar in Bucuresti ploua...

Gata ati abandonat topicul?Se vede ca este vara si sunteti pe afara.Asa a fost si vara trecuta...ne cam imputinasem.
Pupacim copilasii si ne reauzim peste 2 saptamani.Iar Adriana de la tine astept vesti bune, ca BB sta bine la mamica in burtica pana cand decide Dl Dr.
oFloare1.gif oFloare1.gif



Tu iubita,....nu am mai apucat sa vb cu tine la telefon....a venit mama si recuperam.....nici cu Anku nu am mai reusit sa vb.....in orice caz eu stau la pat de cateva zile...au inceput sa ma jeneze rau de tot vericele si hernia ca nu mai pot sta in picioare.....in plus m-am ales cu o raceala de toata frumuseatea si de 2 zile nu pot vb de ragusita ce sunt....
Va doresc drum bun si sa-mi dai un semn de viata cand esti in tara ...ai nr meu de telefon...poate macar asa vb
pup
simina_ana
QUOTE(Andymar @ Jul 21 2011, 09:34 PM) *
Buna mamici, ce mai faceti?
Eu abia am terminat cu examenele, le-am luat pe toate si acum ar trebui sa ma odihnesc. Dar fiind toata ziua acasa nu am stare, tot o treaba sunt ca nu-s obisnuita sa stau.
Adriana tu cum te simti? Pe mine ma omoara durerea de spate, de doua nopti nu pot dormi. Indiferent cum stau tot ma doare, si e o durere nasoala in toata coloana ca nu pot spune exact unde ma doare.
Si tot din cauza asta sunt ff agitata, Selena saraca toata ziua ma pupa si imi face masaj. E asa de grijulie cu mami si daca cumva vede ca m-a suparat imediat isi cere iertare. Dar are si zile cand nu sta locului, ce sa facem, trebuie sa-si consume si ea cumva energia.
Voi ce mai ziceti?



Eu nu am treaba cu spatele....mi-am gasit o pozitie de calarit perna de alaptat de razi de mori...dar ma ajuta sa nu am dureri macar biggrin.gif
In schimb ma termina hernia si varicele din zona.....imi creeeaza o presiune enorma....ca am tendinta de a merge cu picioarele cat mai apropiate de frica sa nu iasa bebe.....Deja stau mai mult la pat de cateva zile...plus cu raceala asta care ma termina.....nu mai am chef de nimic..


anku
Buna fetelor....
iaca am sosit si noi acasa...am plecat abia ieri....initial am vrut sa plecam de dim dar am reusit abia la 13.30 sa plecam....am mers 3 km...si in drumul Ocnei Sibiului era Stau...2 ore am stat...a fost un accident urat!!!
am iesit spre granita abia la 22...plin de accindente peste tot!!!
Darius s-a comportat bine p drum...acum acasa isi da talente!!!eu plutesc...si nu am chef de nimic....sa vedem poate duminica ma duc dupa sora-mea...poate imi revin...ca parca tot acasa in Ro traiesc...
de obicei un drum e mai greu...cand am venit spre Ro a fost mai greu....dar acum cand am venit spre Germania...am mai facut cate 10 min pauza...si gata...de la 2 la 5 jumate am dormit undeva in Austria...am mai dormit de amiaza 2 ore...dar parca tot obosita sunt!!! liwlol.gif
anku
QUOTE(Andymar @ Jul 21 2011, 08:34 PM) *
Buna mamici, ce mai faceti?
Eu abia am terminat cu examenele, le-am luat pe toate si acum ar trebui sa ma odihnesc. Dar fiind toata ziua acasa nu am stare, tot o treaba sunt ca nu-s obisnuita sa stau.
Adriana tu cum te simti? Pe mine ma omoara durerea de spate, de doua nopti nu pot dormi. Indiferent cum stau tot ma doare, si e o durere nasoala in toata coloana ca nu pot spune exact unde ma doare.
Si tot din cauza asta sunt ff agitata, Selena saraca toata ziua ma pupa si imi face masaj. E asa de grijulie cu mami si daca cumva vede ca m-a suparat imediat isi cere iertare. Dar are si zile cand nu sta locului, ce sa facem, trebuie sa-si consume si ea cumva energia.
Voi ce mai ziceti?

felicitari ptr examene.....
mai ai putin...
va poopam p toti.... tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jul 25 2011, 01:35 PM) *
Noi plecam azi dupa amiaza spre Romania.
Bineinteles ca s a imbunatatit vremea si aici si este asa placut iar in Bucuresti ploua...

Gata ati abandonat topicul?Se vede ca este vara si sunteti pe afara.Asa a fost si vara trecuta...ne cam imputinasem.
Pupacim copilasii si ne reauzim peste 2 saptamani.Iar Adriana de la tine astept vesti bune, ca BB sta bine la mamica in burtica pana cand decide Dl Dr.
oFloare1.gif oFloare1.gif

buna dragilor....
luni chiar m-am gandit la voi....ca am vazut ca este 25 iulie....si ca ajungeti in Ro...
cum va place????
sunteti deja la mare???

va dorim concediu cat mai frumos...si vreme buna...deocamdata este ok..nu este prea mare caldura!!!
ieri cand am ajuns...18 grade.... liwlol.gif si am auzit ca aici practic au fost abia 3 zile de caldura....si asta inainte sa plecam noi....

poopic!!! floare2.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 29 2011, 08:10 PM) *
Buna fetelor....
iaca am sosit si noi acasa...am plecat abia ieri....initial am vrut sa plecam de dim dar am reusit abia la 13.30 sa plecam....am mers 3 km...si in drumul Ocnei Sibiului era Stau...2 ore am stat...a fost un accident urat!!!
am iesit spre granita abia la 22...plin de accindente peste tot!!!
Darius s-a comportat bine p drum...acum acasa isi da talente!!!eu plutesc...si nu am chef de nimic....sa vedem poate duminica ma duc dupa sora-mea...poate imi revin...ca parca tot acasa in Ro traiesc...
de obicei un drum e mai greu...cand am venit spre Ro a fost mai greu....dar acum cand am venit spre Germania...am mai facut cate 10 min pauza...si gata...de la 2 la 5 jumate am dormit undeva in Austria...am mai dormit de amiaza 2 ore...dar parca tot obosita sunt!!! liwlol.gif



Chiar ma intrebam cand ajungeti...si dati un semn de viata.....si ma bucur ca ati ajuns cu bine si mai ales ca Darius a fost cuminte.....Iancu a intrebt ieri dimineata de voi....Unde-i Daius mic ? Unde-i Anka? ...I-am zis ca ati plecat inapoi acasa in Germania.....si a zis...." nu pleaca ei....vin a noi, a nisip " liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Accidentul ala urat l-a vazut Bebe....s-a ingrozit....apoi cand am auzit si detalii la tv doh.gif ...groaznic...

Revin mai tarziu ca ma duc cu mama la homeopata....ca vrea sa incerce cu tratamen homeopat la cate are....
simina_ana
Incet ...incet o sa se stinga topicul aceasta...ca vad ca vad ca nu mai intra nimeni.... crybaby.gif sad.gif
Chiar asa ocupate sunteti fetelor ca nu mai vreti sa povestiti nimic?
Sper sa fiti bine si voi si bebeii....pupici de la noi!
simina_ana
Ciao fetili.....acum am venit si noi de la medic. Bebe e bine, are cca 3300 g, corespunde unei sarcini de 37 de sapt. In rest LA la fel usor in exces, placenta grad maturare 2. Nu am stabilit o data a cezarienei. Ultima lui garda e in 12 si a zis ca nu vrea sa-l scoatem pe bebe asa de repede. Mi-a dat nr de telefon al unui medic care e zilnic in spital, va vorbi maine cu el si ramane sa stabilesc cu respectivul cand sa merg sa ma vada si sa stabilesc restul detaliilor ....

Mi-au dat lacrimile ca pt prima data in 2D i-am vazut fata lui Serban....are niste falcute.....si e asa de pufos.... La un moment dat statea cu o manuta la inimioara si cu una dupa cap de zici ca era in sezlong....Inchidea si deschidea ochisorii si gurita...era la masa si s-a suparat ca l-am deranjat biggrin.gif.....Ne-a aratat iar "bijuteriile" ...si apoi cand s-a saturat ne-a "tratat" cu funduletzul liwlol.gif liwlol.gif...

EU va scriu...chiar daca simt ca vorbesc singura si ca aud ecoul...biggrin.gif
claudiaena
Iaca, cand am intrat si eu, ai plecat tu....

Sal. fetele!

Adriana ma bucur ca esti bine, ca bebitza e bine si ca ai luat decizia sa il mai tii pe bb, desi perioada asta numai placuta nu e.....E greu, dar in curand o sa faceti toti cunostinta cu Serban( face-to-face).

Apropo, ai emotii mari? Mai mari ca la Iancu, ca eu aveam un morcov cat China... Ti-ai facut bagajul? Ai amenajat coltisorul lui Serban, sau cu asta o sa se ocupe mama ta?

Restul fetelor sunt ocupate... Le inteleg, ca noi stam mult pe afara... Eu sunt in vacanta totala, adica ma culc pe la 1 noaptea, (deh, m-a prins microbul de la TVR cu Anatomia lui Grey) si ma trezesc pe la 9. Programul asta il aveam cannd eram studenta sau inaintea erei Mariei....Acum am mai inceput sa fac si fizioterapie, ca Mihai asa "finut" cum a fost de la nastere, mi-a facut spatele si asa subred praf....In curand plec iar la tata sa mai fac conservaraie, si pe joia viitoare fugim un pic la munte...Deci cu regret, iar dispar si eu.... Pana pe la jumatea lunii, nu nasti, nu? Oricum, cand o fi sa fie, sa dea DD sa fie totul bine si sa te aud la telefon un pic obosita, dar fericita si implinita.... tzuc.gif

pupici la toate fetele!

PS subscriu si eu Oana, ca tre; sa ne intalnim, dar una peste alta, nu mai am nr tau de tel, ca al meu sot, indragostit de mine blush.gif , a intrat la mare cu telefonul de serviciu si l-a facut praf, asa,ca l-am tinut la reparat 3 saptamani, si din pacate nu se poate repara... Asa ca el umbla cu telefonul meu, si mi-a facut varza agenda, ca mi-a tras el, chipurile toate numerele pe cartela, si nu s-au inregistrat toate,nu stim motivul, unele chiar importante( nr tau, nr. lui tati, nr. de acasa de pe fix, etc). Bineinteles ca la fel a patit si el cu agenda lui, adica nr sefului lui de la munca nu s-a inregistrat pe tel... Asa, ca eu acum umblu cu un junghi de telefon, vechi si care mai are un pis si isi da duhul... Sper sa remediem problema in curand, ca nu se mai poate asa. wacko.gif
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Aug 4 2011, 11:05 PM) *
Iaca, cand am intrat si eu, ai plecat tu....

Sal. fetele!

Adriana ma bucur ca esti bine, ca bebitza e bine si ca ai luat decizia sa il mai tii pe bb, desi perioada asta numai placuta nu e.....E greu, dar in curand o sa faceti toti cunostinta cu Serban( face-to-face).

Apropo, ai emotii mari? Mai mari ca la Iancu, ca eu aveam un morcov cat China... Ti-ai facut bagajul? Ai amenajat coltisorul lui Serban, sau cu asta o sa se ocupe mama ta?

Restul fetelor sunt ocupate... Le inteleg, ca noi stam mult pe afara... Eu sunt in vacanta totala, adica ma culc pe la 1 noaptea, (deh, m-a prins microbul de la TVR cu Anatomia lui Grey) si ma trezesc pe la 9. Programul asta il aveam cannd eram studenta sau inaintea erei Mariei....Acum am mai inceput sa fac si fizioterapie, ca Mihai asa "finut" cum a fost de la nastere, mi-a facut spatele si asa subred praf....In curand plec iar la tata sa mai fac conservaraie, si pe joia viitoare fugim un pic la munte...Deci cu regret, iar dispar si eu.... Pana pe la jumatea lunii, nu nasti, nu? Oricum, cand o fi sa fie, sa dea DD sa fie totul bine si sa te aud la telefon un pic obosita, dar fericita si implinita.... tzuc.gif

pupici la toate fetele!

PS subscriu si eu Oana, ca tre; sa ne intalnim, dar una peste alta, nu mai am nr tau de tel, ca al meu sot, indragostit de mine blush.gif , a intrat la mare cu telefonul de serviciu si l-a facut praf, asa,ca l-am tinut la reparat 3 saptamani, si din pacate nu se poate repara... Asa ca el umbla cu telefonul meu, si mi-a facut varza agenda, ca mi-a tras el, chipurile toate numerele pe cartela, si nu s-au inregistrat toate,nu stim motivul, unele chiar importante( nr tau, nr. lui tati, nr. de acasa de pe fix, etc). Bineinteles ca la fel a patit si el cu agenda lui, adica nr sefului lui de la munca nu s-a inregistrat pe tel... Asa, ca eu acum umblu cu un junghi de telefon, vechi si care mai are un pis si isi da duhul... Sper sa remediem problema in curand, ca nu se mai poate asa. wacko.gif



Bai....am zile si zile....cand nu am nici o emotie...sau cand ma ia cu niste frici de imi vine sa fug...de parca as putea...biggrin.gif
Acum sunt in pregatiri....am calcat o tura de hainute pt Serban, astept sa se usuce a doua tura si sa calc, am cumparat cam tot. Patutul ramane sa-l montam saptamana viitoare, si sa pun in bagaj tot ce trebuie....si apoi astept sa vina bebe....Pana miercuri vreau sa termin tot ...de miercuri cand fac 38 de saptamani poate sa vina oricand....nicidecum mai devreme biggrin.gif
Serban o sa sta cu noi in camera pana in ianuarie, apoi il mutam cu Iancu ...Bine in functie de cum va dormi noaptea tinand cont ca Iancu incepe gradinita...

Spor la toate treburile ce ti le-ai propus....si distractie placuta la munte....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Aug 4 2011, 11:05 PM) *
Asa, ca eu acum umblu cu un junghi de telefon, vechi si care mai are un pis si isi da duhul... Sper sa remediem problema in curand, ca nu se mai poate asa. wacko.gif



Cred ca ai vrut sa scrii "pic"...liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif...dar suna bine si asa....liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ Aug 5 2011, 02:35 PM) *
Cred ca ai vrut sa scrii "pic"... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...dar suna bine si asa.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



Asa-i... doh.gif
Cred ca am avut o presimtire, ca am avut o noapte cum nu am mai avut de mult tare...

Mihai ca si cu o seara inainte, pe la 1.30 noaptea incepe sa urle si nu-i trece nene cu nimic... L-am potolit cam dupa vreo juma de ora, timp in care am trecut de la ingrijorare la nervi si la mila.... Si cand ma inganam si eu cu somnul din nou, pe la 3 dimineata o aud ca prin vis pe Maria cum voma de mama-focului... Asa ca eu la 3 frecam cu apa si cu solutie de covoare mocheta(ca doar eu am zbarnait ca in camera copiilor trebuie musai mocheta)....Apoi la 3.30, din nou, numai ca acum, mama prevazatoare i-am dus copilului langa pat, ligheanul. Si la 4 iara si apoi la 7 m-am trezit mai zombie cum am si uitat cum era, si mi-am mutat fizicul la fizioterapie, unde la masaj(ca fac masaj la spate) mai aveam putin si adormeam..... somn.gif Azi am avut 2 copii, blegiti in pat...Doar mi-au tavalit toate paturile din casa si toate tv-urile erau date pe desene si nu au mancat decat covrigi si iaurt si au baut ceai. Acum seara am fost cu ei la circ ca am avut luate bilete si culmea e ca circul asta i-a mai inviorat... Sper sa fi scapat de griji si sa fie totul bine. Acum dau cu banu' daca sa ma culc sau sa stau treaza sa vad iar ne da Mihai trezirea sau azi si-a schimbat obiceiul.... pray.gif
Maine fugim la tata si poate, mai iti tin companie inca un pic si saptamana viitoare....Pupici si las-o mai moale!!!! Si ai grija de tine si de ai tai.... tzuc.gif
claudiaena
of inca o noapte de cosmar... nervi.gif

se plange ca il deranjeaza ceva in pampoers.... Eu banui ca o fi avand niscai viermisori, mai ales ca il deranjeaza si la fundulet( il mananca) si in fata, la cuc.... nervi.gif . Pana una alta, i-am luat de la plafar un siropel si sa vedem...Din ce am citit pe net, se potriveste f bine: nu are pofta de mancare, il doare burtica, noaptea urla si arata ca il deranjeaza in scutec....Vedem... Oricum azi plecam pana la urma la tata, poate reusim performanta sa ii facem si pe ei zombi, maine dimineata, ca sigur vecinii ne injura la ce ticnal are fii-miu....pupici de la mama-zombi....
anku
buna dragelor....
absenta o sapt....am probl cu legatura de net...dar in rest suntem ok....
este a 3-a oara cand mi se sterghe raspunsul....
acum am intrat de la biblioteca...
a plecat si sora-mea catre Romania
eu nu stiu cum sa ma invart sa mai vin o luna in Ro

Adriana...la voi ma tot gandeam ca nu stiam ce este cu Serbanica...
dragutul de Iancu..... partners.gif

Claudia...ma bucur f mult sa iti vad din nou postarile...pozele le-am privit dar nu in amanunt,....
de indata ce am internet....le studiez in amanunt!!!

Geo...minunatilor...cum este in Ro????
Rose...ce mai faceti????
Adymar cum iti mai merge???

va poopam cu drag...
anku
QUOTE(claudiaena @ Aug 6 2011, 11:52 AM) *
of inca o noapte de cosmar... nervi.gif

se plange ca il deranjeaza ceva in pampoers.... Eu banui ca o fi avand niscai viermisori, mai ales ca il deranjeaza si la fundulet( il mananca) si in fata, la cuc.... nervi.gif . Pana una alta, i-am luat de la plafar un siropel si sa vedem...Din ce am citit pe net, se potriveste f bine: nu are pofta de mancare, il doare burtica, noaptea urla si arata ca il deranjeaza in scutec....Vedem... Oricum azi plecam pana la urma la tata, poate reusim performanta sa ii facem si pe ei zombi, maine dimineata, ca sigur vecinii ne injura la ce ticnal are fii-miu....pupici de la mama-zombi....

aoleoooooooooo...saracutul de el....
nu vreau sa vb prostii....dar in unele cazuri tb antibiotic in cazuri de astea....
ptiiiiiiiiii...am avut si eu cand aveam 6 ani....doamne cat de neplacut este!!!!
mami -zombi....ne gandim la voi!!!!insanatosire grabnica va dorim.... oFloare1.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Aug 6 2011, 12:52 PM) *
of inca o noapte de cosmar... nervi.gif

se plange ca il deranjeaza ceva in pampoers.... Eu banui ca o fi avand niscai viermisori, mai ales ca il deranjeaza si la fundulet( il mananca) si in fata, la cuc.... nervi.gif . Pana una alta, i-am luat de la plafar un siropel si sa vedem...Din ce am citit pe net, se potriveste f bine: nu are pofta de mancare, il doare burtica, noaptea urla si arata ca il deranjeaza in scutec....Vedem... Oricum azi plecam pana la urma la tata, poate reusim performanta sa ii facem si pe ei zombi, maine dimineata, ca sigur vecinii ne injura la ce ticnal are fii-miu....pupici de la mama-zombi....



Mami -zombie.....eu sper sa nu fie ceea ce banuiesti.....sau daca este sa se rezolve repede.....
Distractie placuta la tatal tau .....si va asteptam cu vesti...,
simina_ana
QUOTE(anku @ Aug 6 2011, 03:43 PM) *
buna dragelor....
absenta o sapt....am probl cu legatura de net...dar in rest suntem ok....
este a 3-a oara cand mi se sterghe raspunsul....
acum am intrat de la biblioteca...
a plecat si sora-mea catre Romania
eu nu stiu cum sa ma invart sa mai vin o luna in Ro

Adriana...la voi ma tot gandeam ca nu stiam ce este cu Serbanica...
dragutul de Iancu..... partners.gif

Claudia...ma bucur f mult sa iti vad din nou postarile...pozele le-am privit dar nu in amanunt,....
de indata ce am internet....le studiez in amanunt!!!

Geo...minunatilor...cum este in Ro????
Rose...ce mai faceti????
Adymar cum iti mai merge???

va poopam cu drag...


Ieri am vorbit cu Geo....erau la mare....ufff...ce dor mi s-a facut de mare.....de o balaceala....Mi-a pormis ca se bronzeaza pe un piciorus si pentru mine biggrin.gif

Voi ce mai faceti?

Eu azi la 19 merg la control .....am emotii...si sper sa aflu ceva concret....va tin la curent...

Pupici....
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 9 2011, 08:28 AM) *
Ieri am vorbit cu Geo....erau la mare....ufff...ce dor mi s-a facut de mare.....de o balaceala....Mi-a pormis ca se bronzeaza pe un piciorus si pentru mine biggrin.gif

Voi ce mai faceti?

Eu azi la 19 merg la control .....am emotii...si sper sa aflu ceva concret....va tin la curent...

Pupici....

deci esti in drum spre dr....
hi hi...iaca ca va ajutat Dumnezeu sa duci sarcina cel putin pana la 38 sapt....
am auzit ca este o vreme splendita afara in Ro...aici bate un vant si cu ploaie...azi 16 grade in amiaza mare....ma indispune!!!!
sper sa-ti spuna ca acum totul este ok....si stabiliti cand vei face cezariana....doamne...parca ma apuca p mine emotiile!!! floare2.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 4 2011, 05:08 PM) *
Ciao fetili.....acum am venit si noi de la medic. Bebe e bine, are cca 3300 g, corespunde unei sarcini de 37 de sapt. In rest LA la fel usor in exces, placenta grad maturare 2. Nu am stabilit o data a cezarienei. Ultima lui garda e in 12 si a zis ca nu vrea sa-l scoatem pe bebe asa de repede. Mi-a dat nr de telefon al unui medic care e zilnic in spital, va vorbi maine cu el si ramane sa stabilesc cu respectivul cand sa merg sa ma vada si sa stabilesc restul detaliilor ....

Mi-au dat lacrimile ca pt prima data in 2D i-am vazut fata lui Serban....are niste falcute.....si e asa de pufos.... La un moment dat statea cu o manuta la inimioara si cu una dupa cap de zici ca era in sezlong....Inchidea si deschidea ochisorii si gurita...era la masa si s-a suparat ca l-am deranjat biggrin.gif.....Ne-a aratat iar "bijuteriile" ...si apoi cand s-a saturat ne-a "tratat" cu funduletzul liwlol.gif liwlol.gif...

EU va scriu...chiar daca simt ca vorbesc singura si ca aud ecoul...biggrin.gif

deci vei face cezariana cu un alt medic???
hi hi...asta inseamna ca acum Serbanica are 3500-3600...de abia astept sa-l vad!!! love1.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ Jul 14 2011, 11:48 AM) *
si poze, numai de la mare:


wowwwwwwwwwww...ce veselie!!!!ador ultima poza!!!!
copii cel putin par f satisfacuti ...
dc a fost curat,este bine....ca ma crucesc de ce arata la Tv prin ,Spania,Turcia si Grecia...
Maria se transforma intr-o domnisoara!!!!
va asteptam innapoi!!!!si speram ca lui Mihaita i merge mai bine!!! tzuc.gif
anku
noutati despre noi???
umblam si noi mai afra pampers peste zi...desi afara sunt niste temp de toamna dupa cum va spuneam.....la locul de joaca mergem fara pampers...am scandal ca vrea pampers....abia reusesc sa-l conving ca nu mai avem nevoie de pempers!!!!
pozitiv este ca de cand ne-am intors din Ro mananca ciorba f bine cu orice leguma ....cu rosiile nu se impaca el bine!!!!cu patrunjelul....parca are si mai multa rabdare la masa....
am fost la sauna cu el...dar numai la sauna unde erau 50-60 grade....a stat si el la transpiratie ....cu sora-mea am fost, ca altfel ieseam rapid ...dar asa am stat cu ea o jumate de zi in sauna cu aufgusuri pana la 95 grade...am avut noroc ca nu era decat un singur barbat liwlol.gif liwlol.gif
sambata l-am dus la concert de orga...cred ca-l enerveaza ca si p mine de altfel....s-a apucat sa faca p acolo ca motorul masinii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
iar azi as fi vrut sa-l duc la Kino la Cars 2...dar ramane sa ma mai gandesc...ca nu stiu cu ce se alege!!!

ma gandeam zilele astea al voi!!!!mai sunt 4-5 sapt pana cand copii merg la gradi.......yuuuuu-huuuuuuuuuuuu...aici ar mai fi 3 sapt...al naibii de scurte vacantele astea!!!! sad.gif
azi am fost sa donez sange...nu am voie ca cica tb sa treaca o luna de cand am venit din Ro.... ohmy.gif ciudat!!!!

va poopam cu drag!!!
Geo....bronzeaza-te si ptr mine p celalat picior!!!! bere.gif
sper ca va simtiti minunat!!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 15 2011, 09:08 AM) *
SI cateva poze de ieri.....






Gata.....am fugit cat mai e racoare....
Pupici dulci...

hi hi....chiar am sortat si eu ...
ieri am fost sa scot din ele....
din pacate nu am reusit sa le si postez!!!!ptr ca nu am net acasa..... wacko.gif
dar de indata ce se poate......
simina_ana
Salutare si de la noi.....
Lucrurile la mine stau cam asa....daca saptamana aceasta nu se intampla nimic....martea viitoare ma prezint inainte de ora 8 la spital si mi se face internarea. Apoi in functie de starea mea hotaram.....miercuri - joi facem cezariana.

Super de treaba dr Badescu.....am discutat cu el de toate cele intamplate in sarcina....m -a pus la ecograf ....a zis ca e ok totul, inclusiv stomacel ok si LA in cantitate normala ( chiar daca la inceput mi-a zis ca am burta mare )...dar ca cel mai bun sa-si dea cu parerea e neonatologul...asa ca cu stomacelul vom vedea daca e cazul sa ne alarmam dupa nastere...in rest ficat, rinichi, vezica, tot ce tine de capusor e ok....nu mi-a spus ce greutate are, dar banuiesc ca tot pe la 3,3 kg cum avea joi +/- cateva grame....
Mi-a facut si control pe masa , colul e inchis, capul bebelusului e pozitionat sus , el crede ca saptamana asta nu se intampla nimic....presiunea din zona inghinala e data de varice si hernia ce o am.....Durerile ce le-am simtit acum 2 nopti au fost contractii false....a zis doar sa nu ajung sa mi se contracte burta...
Mi-a lasat si numarul lui de telefon de acasa sa-l sun in caz de ceva....ma simt mai in siguranta acum, pt ca desi tot nu stiu o data exacta macar stiu ca se va ocupa cum trebuie,...

Va pupic....fug la nani ca pic de somn....desi am dormit vreo 3 ore la pranz...
simina_ana
QUOTE(anku @ Aug 9 2011, 07:03 PM) *
noutati despre noi???
umblam si noi mai afra pampers peste zi...desi afara sunt niste temp de toamna dupa cum va spuneam.....la locul de joaca mergem fara pampers...am scandal ca vrea pampers....abia reusesc sa-l conving ca nu mai avem nevoie de pempers!!!!
pozitiv este ca de cand ne-am intors din Ro mananca ciorba f bine cu orice leguma ....cu rosiile nu se impaca el bine!!!!cu patrunjelul....parca are si mai multa rabdare la masa....
am fost la sauna cu el...dar numai la sauna unde erau 50-60 grade....a stat si el la transpiratie ....cu sora-mea am fost, ca altfel ieseam rapid ...dar asa am stat cu ea o jumate de zi in sauna cu aufgusuri pana la 95 grade...am avut noroc ca nu era decat un singur barbat liwlol.gif liwlol.gif
sambata l-am dus la concert de orga...cred ca-l enerveaza ca si p mine de altfel....s-a apucat sa faca p acolo ca motorul masinii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
iar azi as fi vrut sa-l duc la Kino la Cars 2...dar ramane sa ma mai gandesc...ca nu stiu cu ce se alege!!!

ma gandeam zilele astea al voi!!!!mai sunt 4-5 sapt pana cand copii merg la gradi.......yuuuuu-huuuuuuuuuuuu...aici ar mai fi 3 sapt...al naibii de scurte vacantele astea!!!! sad.gif
azi am fost sa donez sange...nu am voie ca cica tb sa treaca o luna de cand am venit din Ro.... ohmy.gif ciudat!!!!

va poopam cu drag!!!
Geo....bronzeaza-te si ptr mine p celalat picior!!!! bere.gif
sper ca va simtiti minunat!!!!



Bravo Darius.....te-ai facut baiat mare.....!!!!!
Si noi am renuntat la pampers ....de ieri si la cel de la somnul de pranz....inca nu am facut pe noi dar ....nu cred ca ne vor ocoli accidentele....Facem pisu la wc deja din picioare ca barbatii....am fact si kaki, dar aici inca peferam olita....
De 3 saptamani nu mai avem nici suzeta....asa ca suntem inca in training intensiv pentru gradinita....si dupa ce vine si Serban o sa-i scot si pampersul de noapte, ceea ce sper sa reusesc pana face 3 anisori....
anku
Buna dragelor..............

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....13 grade...mai ales cand merg cu bicicleta...un cancer de frig...parca ar fi oct-noiembrie!!!
Adriana...ce bine ac este totul bine...deci 7-8 zile mai sunt pana vine Serbanica!!!!
e bine ac si dr asta este cumsecade!!!
altceva ce mai faceti???
anku
QUOTE(simina_ana @ Aug 9 2011, 08:35 PM) *
Bravo Darius.....te-ai facut baiat mare.....!!!!!
Si noi am renuntat la pampers ....de ieri si la cel de la somnul de pranz....inca nu am facut pe noi dar ....nu cred ca ne vor ocoli accidentele....Facem pisu la wc deja din picioare ca barbatii....am fact si kaki, dar aici inca peferam olita....
De 3 saptamani nu mai avem nici suzeta....asa ca suntem inca in training intensiv pentru gradinita....si dupa ce vine si Serban o sa-i scot si pampersul de noapte, ceea ce sper sa reusesc pana face 3 anisori....

ehhhhhhhhhhhh...mai avem!!!!
p jos nu se scapa ...cred ac se tine ...ca am vazut ca dc mergem afara 3 ore...3 ore nu se pisa....si nici nu cere...deci tema este indeplinita numai partial!!!sper sa scapam de pampers noaptea intr-un an.... wacko.gif
la voi cand incepe gradi???la 1 sept sau 15 sept????
al meu bag seama ca olita o uraste!!!wowwwwwwww!!!din picioare!!!!
ce mai face Iancu????
cum este cu mami acasa???? love1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Aug 10 2011, 02:09 PM) *
ehhhhhhhhhhhh...mai avem!!!!
p jos nu se scapa ...cred ac se tine ...ca am vazut ca dc mergem afara 3 ore...3 ore nu se pisa....si nici nu cere...deci tema este indeplinita numai partial!!!sper sa scapam de pampers noaptea intr-un an.... wacko.gif
la voi cand incepe gradi???la 1 sept sau 15 sept????
al meu bag seama ca olita o uraste!!!wowwwwwwww!!!din picioare!!!!
ce mai face Iancu????
cum este cu mami acasa???? love1.gif



E fff bine si asa cum procedeaza Darius....asa si Iancu la inceput....imi era frica sa-i dau lichide in perioada asta ca nu cumva sa faca pe el...dar am vazut ca daca iesim pe undeva cere ....si se tine pana ajungem la o toaleta....
Acum ca i-am scot pampersul la somnul de pranz vad ca se trezeste si cere la pishi.....azi noapte la 5 s-a trezit ca vrea pisi din picioare ca baietii....Bebe fiind obosit i-a zis sa faca in pampers...dar nu a vrut...asa ca a la 5 eram la baie faceam pishi din picioare ca baietii liwlol.gif....
Azi toata ziua a facut la baie singur....nici macar nu m-a lasat sa stau in baie cu el....ma dadea afara liwlol.gif liwlol.gif...si nu a dat pe langa deloc....doar ca atunci cand tine putulica ...mai mult trage de ea...aici va trebui sa-i explice tati ce si cum biggrin.gif
In rest ...toata ziua e un fericit....dada ii face toate mofturile si se joaca cu el in toate modurile posibile...de 3 saptamani a iesit doar cu mama pe-afara...vrea sa vin si eu dar mi-e greu....asa in fata blocului mai ies...dar pe distante lungi nu mai ppot.....ma joc in schimb in casa cu el cat pot si-mi permite burta biggrin.gif.....e tot mai mamos in ultima perioada...deoarece nu m-am mai ocupat doar eu de el....
E iubaret si atasat de noi de numa.....ori e o perioada....ori din cauza lui Serban.....desi il iubeste ff mult si vorbeste cu el toata ziua....

Gradi va incepe in 12 septembrie....pica intr-o luni....am emotii cat casa....o sa fim toti prezenti acolo cu catel, purcel liwlol.gif liwlol.gif

La voi care mai e situatia cu gradinitza...ai mai primit vreun raspuns ceva?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.