Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
geocoto
Asa ne=am amuzat noi in weekend..

Sambata au venit prietenii lui Lucas de la sunetele muzicii la un BBQ


Duminica ne=au invitat prietenii lui Lucas de la biserica la ziua Teodorei


Lusha pot spune ca deja am pus in functiune faza cu pauza si merge de minune.Chiar si cand este ff obosit decat sa tip la el sau sa=l zgudui il plimb putin cand suntem in vizita si ii zic ca este pedepsit pana se comporta frumos.
Sambata, in primul filmulet s=a purtat excelent, dar pe la 8 il apucase oboseala si a inceput sa imparta palme baietilor ca nu faceau ce vroia el.
Duminica, sarbatorita s=a trezit cu 3 copii mai mari decat ea care se jucau cu jucarelele ei si era destul de reticenta iar Lucas avea cand si cand cate un litigiu cu ea, dar altfel s=a purtat ff frumos; chiar nu vroia sa plecam acasa seara.
Vroiam sa va intreb daca si copiii vostri se ataseaza de cate un vizitator sau pe unde mergeti voi.Lucas il observa, il place si apoi il sufoca cu atentie.De obicei sunt mamicile ca ele sunt mai receptive la joaca copiiilor.Dar chiar nu mai are nevoie de mine cand i se pune pata pe cate o mamica.Vrea sa se duca si la baie tot cu ea sa faca pipi... doh.gif
Intru mai tarziu ca acum avem ora de iesit afara..
pup oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 13 2011, 04:06 PM) *
Asa ne=am amuzat noi in weekend..

Sambata au venit prietenii lui Lucas de la sunetele muzicii la un BBQ


Duminica ne=au invitat prietenii lui Lucas de la biserica la ziua Teodorei


Lusha pot spune ca deja am pus in functiune faza cu pauza si merge de minune.Chiar si cand este ff obosit decat sa tip la el sau sa=l zgudui il plimb putin cand suntem in vizita si ii zic ca este pedepsit pana se comporta frumos.
Sambata, in primul filmulet s=a purtat excelent, dar pe la 8 il apucase oboseala si a inceput sa imparta palme baietilor ca nu faceau ce vroia el.
Duminica, sarbatorita s=a trezit cu 3 copii mai mari decat ea care se jucau cu jucarelele ei si era destul de reticenta iar Lucas avea cand si cand cate un litigiu cu ea, dar altfel s=a purtat ff frumos; chiar nu vroia sa plecam acasa seara.
Vroiam sa va intreb daca si copiii vostri se ataseaza de cate un vizitator sau pe unde mergeti voi.Lucas il observa, il place si apoi il sufoca cu atentie.De obicei sunt mamicile ca ele sunt mai receptive la joaca copiiilor.Dar chiar nu mai are nevoie de mine cand i se pune pata pe cate o mamica.Vrea sa se duca si la baie tot cu ea sa faca pipi... doh.gif
Intru mai tarziu ca acum avem ora de iesit afara..
pup oFloare1.gif

heiiiiiiiiiii...ce de copilasi!!!!
cred ca e mai bine la voi ca vad ca parca oamenii mai socializeaza....
v-ati distrat p cinste mai ales cu caruciorul prin curte...misto!!! rolleyes.gif
vad si p aici ca-i ia si-i cara cu caruciorul prin parc!!!!
mai face si Darius asa cateodata sa se ataseze de cineva dar numai ca persoana respectiva sa se joace cu el!!!!
poate e mai bine asa cum este la tine...abia ai si tu un moment de respiro!!!! biggrin.gif
anku


Buna FETELOR::::
ce faceti???
cum ati petrecut sarbatorile???
noi prima zi am stat acasa ca a a vaut barbate-meu alte tampenii
dar a doua zi adica ieri am plecat la o baie termala cu mai multe chestii ....si am stat pana la sf programului biggrin.gif oricum cand am vrut sa plecam Darius a plans...
in rest...a domirt acolo in tarc acoperit cu un prosop o ora jumate...ceea ce acasa poate odata la o luna sau 2 se intampla....a mancat f bine...
noi am inceput sa facem pipi la Wc dim...cu f mare scandal...ptr ca nu vrea nicicum ...desi am mutat o gramada de carti in baie doar ca sa-l tin cumva....oricum...f greu merge...ptr ca nu vrea sa spuna...imi spunec sa-i schimb pampersul cand este ud[ i le-am schimbat nu-i mai dau asa des pampers chilotel ca-mi statea perfect uscat si 17 ore cu ei si asa facem pipi la wc sa nu mai zic eu cand]asa ca acum primeste mixt pampers chilotel cu scutece de la Dm...
a inceput si el sa dea la o bicicleta din pedale...dar incet deocamdata...si e si lenes...macar si-a dat seama cum functioneaza tb....
in rest...mare scandalagiu prin parc....

Adriana...drum bun va doresc si distractie placuta si frumoasa la nunta in masura in care se poate...sunt convinsa ca vei arata super bine mai ales ca azi te-am sunat si erai la coafor biggrin.gif
sa aveti un drum usor...
si sper sa poti intra cat de curand p forum !!!!
Geo...inca odata poopici voua!!!
Andreea...ce mai spui...p unde sunteti???
Claudia...am dat mesajul tau la Admin!!!!pana acum vad ca inca nu am primit nici un raspuns!!!!
Rose...ce mai spuneti???cum va mai simtiti???
va poopam cu drag!!!

p aici tot innorat...si asa cam la 20 grade...
azi planuiesc sa ma duc la un loc de joaca...ca as vrea si eu sa-mi invat ceva...si poate asa...dc se joaca pot invata...dar deocamdata sunt inca in stadiu de plan
eu inca sunt fara masina de spalat...imi venea sa turb sambata..dar acum parca m-am calmat,parca nici nu-mi mai pasa ohmy.gif ...3 sapt fara masina...sa nu vedeti ce s-a adunat..mai ales prosoape...noroc ca am cu zecile..azi sa vad...poate comanda ...ne-a< facut un magazin o oferta buna...de la 830 la 650[asta imi place aici...ca dc cauti si te interesezi gasesti cateodata si 30% mai ieftin] liwlol.gif dar tot aceeiasi calitate....eu mai ca as fi luat un siemens la 500 ca era p al treilea loc la teste si cred ca era buna si aia...dar el nu!!!!ca luam una buna...e adev ca am spalat jos in spalatorie la masina...a spalat 3 ore jumate...i-am bagat 4 euro si cand le-am scos ,le-am scos gri si nici clatite...cu acelasi det p care il folosesc ...JALEEEEEEEEEEE.....
asa...si sper pana p sapt viitoare sa o aduca....dc facem azi comanda...ca sa pot si eu sa preg ptr plecarea in Ro
mor de ciuda fetelor...cand vad ca dureaza atat...altii care nu au bani sa puna bani jos iau in 2-3 zile in rate,eu ca le pun banii jos astept de-mi vine raul.... nervi.gif
mai o buba ca nu stiu p cine sa chem sa ne ajute sa caram masina veche jos..ca nu pune nimeni osul la ridicat ca se imbolnavesc....cand auzi!!!sa mori nu asa...cred ca ma enervez si pun eu mana p ea de nu se vede....apoi astepata pana vin astia cu gunoiul special de electrocasnice chiar si 2 sapt
ahhhhhhhhhhh...o gramada de nervi.....ca sa mi-o care p cea noua sus ..tb sa platesc extra...
Lucru aiurea sa ti se strice ceva p aici...ca nu are cine sa te ajute...exact asa am patit si acnd am luat masina...a tb sa se duca cu trenul dupa masina ca nu ne-a dus nimeni....
hai ca incep sa gandesc cu voce tare.... liwlol.gif
anku
am uitat sa va spun ca Draius mi s-a trezit la 6 jumate azi....si a visat toata noaptea.... anima1.gif
roseata de la ochi a disparut. notworthy.gif ..dar asa urat se facuse la un moment dat ca m-am gandit ca nu se mai duce

a folosit cineva Autan???
se intampla ceva p pielea copiilor in combinatie cu crema ptr soare???
aici l-am vazut al teste ac fiind f bine....dar ma gandesc ca vine peste crema solara!!!si nu stiu dc o sa fie ok!!!!
ma apuca groaza cand tot citesc in ziare ca tot mai multi oameni sunt muscati de capuse....iar noi cum stam la tara in Ro!!!!si avem de gand sa mergem si la tara la tata...
puteti recomanda o pensiune fie in Azuga,fie in Predeal???
eu m-am tot uitat...am gasit ceva ....dar...dc vaeti idei.... sad.gif
simina_ana
Ciau fetele.....am intrat pe fuga sa va salut.....si sa profit de cele 5-10 minute cand nu mis e blocheaza calculatorul.....

Eu sunt in pregatiri de plecare. Fac bagaje si pregatesc tot ce-i necesar. Abia astept sa treaca si nunta asta si gata ma linistesc....ma aciuez pe langa casa pana nasc.....poate doar drumuri scurte prin imprejurimi!!! biggrin.gif

Va pupam si ne reauzim de marti incolo.....cand sper sa-mi fac calc si sa intru mai des....mai ales ca am ramas restanta cu multe raspunsuri.....cu poze nici nu mai spun....cred ca ma injurati wacko.gif

Pupici..... hug.gif

geocoto
QUOTE(anku @ Jun 14 2011, 10:49 AM) *
heiiiiiiiiiii...ce de copilasi!!!!
cred ca e mai bine la voi ca vad ca parca oamenii mai socializeaza....
v-ati distrat p cinste mai ales cu caruciorul prin curte...misto!!! rolleyes.gif
vad si p aici ca-i ia si-i cara cu caruciorul prin parc!!!!
mai face si Darius asa cateodata sa se ataseze de cineva dar numai ca persoana respectiva sa se joace cu el!!!!
poate e mai bine asa cum este la tine...abia ai si tu un moment de respiro!!!! biggrin.gif


M=am imprietenit cu mamica lui Isaiah, cel mic dintre baietei la sunetele muzicii unde am fost cu Lucas.Este o mamica capricorn, atat de dulce si iubitoare ca nu am rezistat sa nu ii invitam la noi.Cel mare este sagetator, dar nu am vazut un copil atat de educat si linistitor pt ceilalti copii si frumos nu mai spun.Iar cel mic este cu 2 luni mai mare dar este fff mic de inaltime.
I=am surprins cu gratarul nostru ca belgienii de obicei te servesc cu ceva croncanele, cipsuri, cartofi prajiti, nicidecum gratar de peste cum am facut noi.Sper sa ne fi placut si ei si sa ne mai revedem ca stam la 2 pasi unii de altii, asta in ciuda comportamentului lui Lucas cand obosise.. wife.gif

Adriana, scumpa va urez inca o data distractie placuta si sper sa reusesti sa fii linistita, fara exagerari ca sa ii priasca si lui bebel excursia.Multi pupicei oFloare1.gif
oana petrina
buna dragele mele
Geo ce ma bucur ca ai cunoscut un sagetator mai mare care este cuminte........am sperante ca o sa se faca si al meu mai cumintel smile.gif. e tare scump Lucas chiar daca mai face nazbatii. Matei se ataseaza de toti care vin la noi doar daca e vre-un super rau de om il evita in rest nu scapa nimeni de el. si acu e indragostit de educatoarea lui Ramona cu care ne zapaceste acasa....mona in sus mona in jos asa face mona ,se culca si inveleste animalele cum face mona.....ce-i drept mona asta e tinerica , frumusica si tare iubareata cu ei....asa ca il inteleg smile.gif. s-a adaptat atat de bine la gradinita e tare fericit acolo iar educatoarele sunt niste dragalase. in rest asteptam si noi vacanta... plecam primele doua sapt din august asa ca mai avem de asteptat.
Claudia am trecut intr-o seara pe faleza pe langa tine , pe moment nu stiam de unde sa te iau si mi-am amintit dar erati mai multi si n-am indraznit sa ma bag in seama. poate ne mai vedem de vre-o doua ori si prind tupeu:)
pup toate fetele
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Jun 15 2011, 11:20 AM) *
buna dragele mele
Geo ce ma bucur ca ai cunoscut un sagetator mai mare care este cuminte........am sperante ca o sa se faca si al meu mai cumintel smile.gif. e tare scump Lucas chiar daca mai face nazbatii. Matei se ataseaza de toti care vin la noi doar daca e vre-un super rau de om il evita in rest nu scapa nimeni de el. si acu e indragostit de educatoarea lui Ramona cu care ne zapaceste acasa....mona in sus mona in jos asa face mona ,se culca si inveleste animalele cum face mona.....ce-i drept mona asta e tinerica , frumusica si tare iubareata cu ei....asa ca il inteleg smile.gif. s-a adaptat atat de bine la gradinita e tare fericit acolo iar educatoarele sunt niste dragalase. in rest asteptam si noi vacanta... plecam primele doua sapt din august asa ca mai avem de asteptat.
Claudia am trecut intr-o seara pe faleza pe langa tine , pe moment nu stiam de unde sa te iau si mi-am amintit dar erati mai multi si n-am indraznit sa ma bag in seama. poate ne mai vedem de vre-o doua ori si prind tupeu:)
pup toate fetele


Auzi iubita daca trec pe langa tine si cu o suta de oameni langa tine tot te trag de maneca si iti spun ca sunt aia care a nascut a doua zi dupa tine..ma stii liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Eu is ca raia o data ce ai luat=o nu mai scapi. hi.gif
M=am uitat la filmuletele cu Matei si pot spune ca este un dulce si jumatate.Are super energie si ma bucur ca s=a atasat de "Mona".Sper ca gasim si noi o Mona cumsecade in lumea asta plina de superficialitate..
Am sa sun la gradi sa ne primeasca si pe noi o zi sa vad cum se comporta Lucas.
A fost asistenta sociala la cererea mea la noi si nu a facut decat sa ma laude ce metode aplic, chiar daca pe moment am impresia ca nu functioneaza.Mi=a zis ca si ea este super scolita si totusi si copiii ei au avut crize, au lovit iar cea mica de 5 ani inca mai vomita ca sa atraga atentia....asa ca m=a linistit ff bine.
Am plecat sa ma plimb cu Lucas pe la ferma si dupa vreo ora ne=am dat seama ca pierduse zuzi din buzunar.M=am gandit ca natura ma ajuta sa scapam de ea.Deja pe drum piticul imi spunea ca este suuuus si nu intelegeam ce zice.Adica la Doamne, Doamne.El aproape sa renunte la ea cand colo ne apare in fata cazuta pe strada langa casa noastra ohmy.gif
Pup si va doresc o dupa amiaza minunata oFloare1.gif
claudiaena
ori am eu probleme cu pc-ul si am luat vreun pacatos de virus, ca acum daca dau cautare pe google, deja nu mai imi da voie sa dau clic si sa caut altceva, asa ca inchid si redeschid modzila de cate ori caut ceva....
Oana, trebuia sa ma tragi de maneca, eu oricum am prostul obicei sa nu prea vad lumea pe strada...Asta-i boala veche si incerc sa scap de ea, dar vad ca se acutizeaza...(mea culpa)
maine am serbarea Mariei si ptr ca recita frumos, doamna ei i-a dat in plus de invatat, asa ca are de spus 6 roluri a cateb 4 versuri si o poezie de 6 strofe...(is mandra taaare de ea)
Mihai nu face pipi pe strada decAT sa il tin eu, de... stiti voi de ce anume...(tati zice ca imi tremura mana)-
va pup, ca am obosit sa ma uit intr-un dreptunghi mic de 1/ 4cm
pupici si numai bine
anku
hei fetelor...in noaptea asta este eclipsa totala de luna anima1.gif
geocoto
Hello mamici pe unde sunteti?
Eu am fost cu Lucas a 2 a oara la cursul de 30 minute de innot...bineinteles ca s=a bazait intr=una si mi=a zis instructoarea ca astea sunt crize de coleric si nu ca ii este frica de apa.Desi plangea ca nu mai vrea am stat totusi si am facut tot traseul pe care ni l=a dat.Culmea este ca e dornic sa mearga la piscina dar cand o vede pe instructoare.. nervi.gif il apuca tremuratul.Ea are si un fel mai ciudat si mai dur de a se purta cu copiii dar na acum nici nu o sa strabat tara in lung si in lat sa=i caut o instructoare cu manusi.
Data trecuta am realizat ca si eu ma panicam cand vedeam ca ii intra putina apa in gura sau trece de ochi .De data asta il "scapam" intentionat cand sarea de la trambulina de copii.
A fost si sotul cu noi dar nu a putut sa faca nici macar o poza cand l=a vazut pe bietul copil cat plange.
Ni s=a explicat ca abea de la 4 ani incolo va putea sa innoate, adica sa=si coordoneze bratele si picioarele dar e bine totusi sa=l acomodam de acum cu apa.
Incerc sa pun poze de data trecuta .
Voi pe unde umblati?
Claudia sincer sunt zile cand ma lasa sa intru si sunt zile cand nu gasesc de nici o culoare topicul, deci nu stiu cum sa=ti zic sa procedezi.

Hmmmm am auzit la radio ca au aparut cazuri de E=coli si in Franta si chiar un copil de 2 ani este in coma, oameni care au mancat carne tocata congelata de la Lidl.Sotul zice ca, carnea e de provenienta franceza desi initial au zis ca vine din Belgia.
Sa vedeti cat de stresata voi sta la mare.Ca daca iei ceva de pe litoral nici nu mai apuci pana la spital.Sotul mereu face intoxicatie alimentara si tot nu se potoleste...sa comande tot felul de "specialitati" romanesti.

Un weekend placut va doresc.. oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 17 2011, 04:41 PM) *
Hello mamici pe unde sunteti?
Eu am fost cu Lucas a 2 a oara la cursul de 30 minute de innot...bineinteles ca s=a bazait intr=una si mi=a zis instructoarea ca astea sunt crize de coleric si nu ca ii este frica de apa.Desi plangea ca nu mai vrea am stat totusi si am facut tot traseul pe care ni l=a dat.Culmea este ca e dornic sa mearga la piscina dar cand o vede pe instructoare.. nervi.gif il apuca tremuratul.Ea are si un fel mai ciudat si mai dur de a se purta cu copiii dar na acum nici nu o sa strabat tara in lung si in lat sa=i caut o instructoare cu manusi.
Data trecuta am realizat ca si eu ma panicam cand vedeam ca ii intra putina apa in gura sau trece de ochi .De data asta il "scapam" intentionat cand sarea de la trambulina de copii.
A fost si sotul cu noi dar nu a putut sa faca nici macar o poza cand l=a vazut pe bietul copil cat plange.
Ni s=a explicat ca abea de la 4 ani incolo va putea sa innoate, adica sa=si coordoneze bratele si picioarele dar e bine totusi sa=l acomodam de acum cu apa.
Incerc sa pun poze de data trecuta .
Voi pe unde umblati?
Claudia sincer sunt zile cand ma lasa sa intru si sunt zile cand nu gasesc de nici o culoare topicul, deci nu stiu cum sa=ti zic sa procedezi.

Hmmmm am auzit la radio ca au aparut cazuri de E=coli si in Franta si chiar un copil de 2 ani este in coma, oameni care au mancat carne tocata congelata de la Lidl.Sotul zice ca, carnea e de provenienta franceza desi initial au zis ca vine din Belgia.
Sa vedeti cat de stresata voi sta la mare.Ca daca iei ceva de pe litoral nici nu mai apuci pana la spital.Sotul mereu face intoxicatie alimentara si tot nu se potoleste...sa comande tot felul de "specialitati" romanesti.

Un weekend placut va doresc.. oFloare1.gif

seriosssssssssssssssssss????carne tocata de la Lidl???pai si eu am mai luat de aia...ptr ac e f buna calitativ vb...acum stiu ac difera de la stat la stat calitatea prod de al aceleasi magazine dar la noi lidl sta prost la calitatea legumelor...
am auzit ac si in America sunt cazuri....chiar si cu morti!!!la noi se pare ac s-au linistit apele....si ca ehec coli ar fi venit de fapt de la ceva de la fasole care se pune in salate,original din CHina dar cultivat si aici...acum...la nalize au iesit si castravetii,salata si rosiile...care o fi???nu sziu..oricum...s-a anuntat ca avem voie sa mancam salata si rosii....
heiiiiiii...ati inceput curs de innot...minunat!!!
da ...asa este!!!de innotat vior innota abia dupa 4 ani unii...si altii care sunt agitati...abia la 5 ani!!!
poti sa iei un colac...si sa-l lasi sa dea el din picioruse...noi asa facem...si se duce peste tot,nu numai la bazinul de copii ci sin in apa mare,sapt trecuta l-am luat cu noi si la sole si la camera de abur...de la 2 ani au voie si ei!!!
poate ar fi mai bine ptr el dc ati merge voi undeva ...numai cu el...unde sa se simta si el ok....saracutul de el!!!!dar o sa treaca....si o sa fie bine....
acum am vazut ca am primit un bon de 5 euro la sauna...deci cred ca in urmatoarele 2 sapt pana plecam acasa mai mergem odata liwlol.gif sper sa fie si cald ca sa putem si afara sta....
am citit mailul tau...esti o draguta...merci ptr invitatie...si mie mi-ar face placere sa ne vedem....chiar imi doresc si pun p lista de asteptare...numai ca la noi sunt mici probl....adica ne mutam cu circul cum s-ar spune...am vazut eu bine sau safari park era in Olanda???am avea vreo 800 km de mers...raspund mai detaliat prin mail... tzuc.gif
noi...p unde umblam???
am fost ieri afara mult timp si peste tot....mi-am facut si un stoc de pampers ca sa am si ptr Ro.... liwlol.gif ...
cu pipi...am ramas la stadiul de a face dim la wc...in rest...noroc si voie buna!!!dar...am rabdare....mai ales ca nu merge in sept la gradi....

in sf mi-a venit si mie masina de spalat.....acum merge goala....ca asa tb o tura....si ma apuc de spalat dar numai luni...ca azi plec ...sunt multumita...ptr ca desi are capacitate de 8 kg poti pune cat vrei ptr ac va stii mereu cat det si balsam sa-si ia in functie de rufele p care le are inauntru [are o camera unde-i pun cam 1 kg de det]si de gradul de murdarie!!!economicoasa la apa si curent dar ec astfel incat sa spele bine..si ce ma bucur ca mi s-a garantat ca va scoate petele far sa pun si alte subst p care chiar nu le agreem wacko.gif
asa ca sunt curioasa sa vad ....

maine mergem in sf la un gratar...ca ne-au invitat nasii lui Darius...acum...stiu clar ca voi fi p post de polizei si maine prin toata casa lor dupa fii-meu...dar ce sa fac??!!!! mad.gif
si azi o tai la cump ptr ce-mi mai tb ptr Ro si ma opresc si al un magazin second cu de toate si apoi o taiam la la un loc de joaca ca ploua afara....s-a scumpit groaznic cafeaua si la noi!!!

heiiiiiiiiiiiiiii. geo..mai aveti 6 zile si plecati acasa.... super.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Jun 18 2011, 10:34 AM) *
seriosssssssssssssssssss????carne tocata de la Lidl???pai si eu am mai luat de aia...ptr ac e f buna calitativ vb...acum stiu ac difera de la stat la stat calitatea prod de al aceleasi magazine dar la noi lidl sta prost la calitatea legumelor...
am auzit ac si in America sunt cazuri....chiar si cu morti!!!la noi se pare ac s-au linistit apele....si ca ehec coli ar fi venit de fapt de la ceva de la fasole care se pune in salate,original din CHina dar cultivat si aici...acum...la nalize au iesit si castravetii,salata si rosiile...care o fi???nu sziu..oricum...s-a anuntat ca avem voie sa mancam salata si rosii....
heiiiiiii...ati inceput curs de innot...minunat!!!
da ...asa este!!!de innotat vior innota abia dupa 4 ani unii...si altii care sunt agitati...abia la 5 ani!!!
poti sa iei un colac...si sa-l lasi sa dea el din picioruse...noi asa facem...si se duce peste tot,nu numai la bazinul de copii ci sin in apa mare,sapt trecuta l-am luat cu noi si la sole si la camera de abur...de la 2 ani au voie si ei!!!
poate ar fi mai bine ptr el dc ati merge voi undeva ...numai cu el...unde sa se simta si el ok....saracutul de el!!!!dar o sa treaca....si o sa fie bine....
acum am vazut ca am primit un bon de 5 euro la sauna...deci cred ca in urmatoarele 2 sapt pana plecam acasa mai mergem odata liwlol.gif sper sa fie si cald ca sa putem si afara sta....
am citit mailul tau...esti o draguta...merci ptr invitatie...si mie mi-ar face placere sa ne vedem....chiar imi doresc si pun p lista de asteptare...numai ca la noi sunt mici probl....adica ne mutam cu circul cum s-ar spune...am vazut eu bine sau safari park era in Olanda???am avea vreo 800 km de mers...raspund mai detaliat prin mail... tzuc.gif
noi...p unde umblam???
am fost ieri afara mult timp si peste tot....mi-am facut si un stoc de pampers ca sa am si ptr Ro.... liwlol.gif ...
cu pipi...am ramas la stadiul de a face dim la wc...in rest...noroc si voie buna!!!dar...am rabdare....mai ales ca nu merge in sept la gradi....

in sf mi-a venit si mie masina de spalat.....acum merge goala....ca asa tb o tura....si ma apuc de spalat dar numai luni...ca azi plec ...sunt multumita...ptr ca desi are capacitate de 8 kg poti pune cat vrei ptr ac va stii mereu cat det si balsam sa-si ia in functie de rufele p care le are inauntru [are o camera unde-i pun cam 1 kg de det]si de gradul de murdarie!!!economicoasa la apa si curent dar ec astfel incat sa spele bine..si ce ma bucur ca mi s-a garantat ca va scoate petele far sa pun si alte subst p care chiar nu le agreem wacko.gif
asa ca sunt curioasa sa vad ....

maine mergem in sf la un gratar...ca ne-au invitat nasii lui Darius...acum...stiu clar ca voi fi p post de polizei si maine prin toata casa lor dupa fii-meu...dar ce sa fac??!!!! mad.gif
si azi o tai la cump ptr ce-mi mai tb ptr Ro si ma opresc si al un magazin second cu de toate si apoi o taiam la la un loc de joaca ca ploua afara....s-a scumpit groaznic cafeaua si la noi!!!

heiiiiiiiiiiiiiii. geo..mai aveti 6 zile si plecati acasa.... super.gif


Nop ai incurcat lunile..plecam in iulie pe 25.Voi cand plecati.
Wow ce masina desteapta sa=si ia detergent singura.. notworthy.gif notworthy.gif A mea nu il ia nici pe ala care il pun eu daramite sa mai fie asa desteapta.. doh.gif Merge cu economie de apa si cateodata am impresia ca este prea zgarcita si nu spala cum trebuie din cauza ca nu are apa suficienta.Vreau sa vad si eu clabuc la fel cum fac alte masini...dar
n=ai sa vezi.
Pai ideea este sa se obisnuiasca cu apa ca in bazinul mare, numai cu noi nu vrea nicicum de parca cine stie ce i se intampla..Si daca tot mergem la mare am zis sa fie si el cat de cat pe pace cand vede asa multa apa..Ce sa zic are curaj Darius sa se balaceasca peste tot ceea ce este ff bine.
Mai este o fetita la curs cateva zile mai mica decat Lucas si ea face de la 9 luni.Apoi sa o vezi pe ea cum se arunca in apa si cum da din picioruse.Super dar ajungem si noi acolo pana la 4 ani.Am zis ca oricum va face cu scoala innot si mai bine sa treaga de faza asta impreuna cu mine.
Aha credeam ca parcul ala de distractii este mai aproape de voi.Vreau sa merg , ca imi place ideea de camping iar copiii sunt inebuniti dupa asa ceva.Dar sa ma duc eu cu cortul de nebuna n=ai sa vezi nono.gif
Un weekend fain va doresc fara ploaie ca la noi toarna de cateva zile .. oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 18 2011, 04:52 PM) *
Nop ai incurcat lunile..plecam in iulie pe 25.Voi cand plecati.
Wow ce masina desteapta sa=si ia detergent singura.. notworthy.gif notworthy.gif A mea nu il ia nici pe ala care il pun eu daramite sa mai fie asa desteapta.. doh.gif Merge cu economie de apa si cateodata am impresia ca este prea zgarcita si nu spala cum trebuie din cauza ca nu are apa suficienta.Vreau sa vad si eu clabuc la fel cum fac alte masini...dar
n=ai sa vezi.
Pai ideea este sa se obisnuiasca cu apa ca in bazinul mare, numai cu noi nu vrea nicicum de parca cine stie ce i se intampla..Si daca tot mergem la mare am zis sa fie si el cat de cat pe pace cand vede asa multa apa..Ce sa zic are curaj Darius sa se balaceasca peste tot ceea ce este ff bine.
Mai este o fetita la curs cateva zile mai mica decat Lucas si ea face de la 9 luni.Apoi sa o vezi pe ea cum se arunca in apa si cum da din picioruse.Super dar ajungem si noi acolo pana la 4 ani.Am zis ca oricum va face cu scoala innot si mai bine sa treaga de faza asta impreuna cu mine.
Aha credeam ca parcul ala de distractii este mai aproape de voi.Vreau sa merg , ca imi place ideea de camping iar copiii sunt inebuniti dupa asa ceva.Dar sa ma duc eu cu cortul de nebuna n=ai sa vezi nono.gif
Un weekend fain va doresc fara ploaie ca la noi toarna de cateva zile .. oFloare1.gif

aaaaaaaaaaaa.....deci in 25 iulie plecati voi!!!!noi plecam in 1 iulie!!!cam prin 26-27 ar tb sa ne intoarcem...sa vedem!!!
dc nu-ti face spuma, este bine....ptr ac intr-o masina de spalat nu are ce cauta spuma...depinde mult de det....pana acum am folosit persil...nu am vazut spuma niciodata...acum am schimbat si am vazut spuma...dar asta nu stiu ce-i face la spuma...adica cum s-ar traduce ...controleaza spuma...tocmai ca nu este buna!!!
poate ca la gradi se org la gradi cu toti copii contra-cost cursuri de innot!!!la noi asa fac astia!!!platim cat nu face cursul dar....macar innoata!!!cat face asa un curs ptr copii la innot la voi???
aveti un termin ca sa vedeti cum este la gradI???noua nu ni s-a dat voie...ca maram dc aduce un copil stzrain ce stii ce boala contagioasa la gradi...si se imbolnavesc toti???asta in conditiile in care lucram la gradi!!!si stiau ac am un copil sanatos!!!o iau razna cateodata cand vad cate conditii au astia....
pana un alta ca tot veni vb de conditii ...eu nu pup cetatenia inca!!!!ca nu am servici!!!! nervi.gif
si al noi toarna de ieri...acum ploua.acum este soare,acum da un vant de zici ca darama tot!!!am si luat florile de p balcon ca mi le scutura...
a plouat scurt asa tare...si acum e soare iar...la interval de numai 10 min!!!
si eu acre imi faceam planuri cu iesit afara la apa si al munte...etc!!!! liwlol.gif
pana la urma am luat decizia ca-i iau Autan si-i dau cand stiu ca ma duc prin iarba...piele sensibila nu are ca sa faca alergii...ca m-a speriat si tata...la muscat de gat in timp ce cosea ,o capusa...mai rau este ac el nu s-a dus la dr...si.-mi spunea ca miercuri s-a simtit rau!!!eu am impresia ca de acolo s-a simtit rau!!! ohmy.gif am zis ca-i duc si lui spray ...
voi ce mai faceti???p unde mai cutreierati???
dc aveti chef vreodata de vizitat Germania,respectiv Bayernul...sa spuneti....sunt fffffff multe atractii si aici [care mai de care],la preturi accesibile privind raportul dintre ce-ti ofera si pret!!!eu zic ca as mai astepta un an cu animalele...ca sa-si poata aminti...si ac sa ma inteleg si altfel cu el!!!ca ne mutam efectiv cu circul!!!ca sa nu mai zic ac nici nu face la olita!!!!! sad.gif
cateodata ma si necajesc...acum ca am timp... din martie de cand am renuntat la practica...nu mergem nicaieri desi timp ar fi cu gramada....si mai tarziu o sa vreau sa merg undeva si nu o sa am timp....ca vom lucra!!!
fetelor...noui avem de 3-4 zile o noua probl...de ex...dc se spala p maini...spune ...vreau sa ma spal cu mama,apoi dupa 20 sec ...vreau sa vina tata ,,...vine tata...apoi spune vraeu sa vina mama...p barbte-meu il apuca nervii si mie-mi vine sa-mi iau campii!!!asa face si acnd il dam jos din masina sau la mancare!!!!ce facem?????????????????ßvreau sa va spun ca la sf il spalam care o fi...dar totul se termina cu o criza de plans teribila...din care mai nou nu mai inceteaza!!!sau dc inceteaza...o face ca sa se odihneasca putin...

va dorim si noi o duminica frumoasa!!!!
Rose ce ami faceti???cum va mai simtiti????


anku


ce faceti fetelor???
Geo...toarna si la noi cu galeata de ieri...cel putin ieri a fost dezastru.-...de 20 ori p putin a inceut sa ploua tare..si de 21 ori iesea soarele....si soarele si furtunile si vantul la fel de puternic!!!!la fiecare 5 min...asa ceva mai rar am vazut!!! doh.gif doh.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Jun 20 2011, 05:59 PM) *


ce faceti fetelor???
Geo...toarna si la noi cu galeata de ieri...cel putin ieri a fost dezastru.-...de 20 ori p putin a inceut sa ploua tare..si de 21 ori iesea soarele....si soarele si furtunile si vantul la fel de puternic!!!!la fiecare 5 min...asa ceva mai rar am vazut!!! doh.gif doh.gif


Azi a burnitat nu a mai plouat asa de tare.Si acum seara la 8 chiar am reusit sa dam o fuga pana la ferma.
M am inscris si eu la o brocanta(2 iulie) sa ma duc cu lucrurile care le mai am de la Lucas.Macar asa sa imi fac o idee.Plus ca atmosfera este ff faina.Este in centru aici la oraselul nostru.O sa va pun poze.
In rest ieri am fost la fini dupa amiaza si Lucas s=a jucat in continuu cu Emma.Dar cand s a trezit Edy, care este cu o luna mai mic decat el au inceput geloziile si palmele.Cand am ajuns acasa ma asteptam sa pice lat dar parca bause Redbull asa multa energie avea..
Duminica viitoare vin finii la noi si mai multe persoane de la biserica.Sa vedem daca il fac sa intealeaga sa imparta si el jucariile..
De cateva zile Lucas papa doar paine cu unt si sare eating.gif

Pup si o saptamana frumoasa va dorim oFloare1.gif
anku
azi am incercat sa-mi scriu niste c-v-uri...
dezastru total...nimic nu pot face!!!plange mereu...si mai nou am inceput iar cu plansetele de noapte...cam de la 2 la 4 avem pauza de plans!!!si de foit si de trombonit.....
la sf mi s-a terminat si tonerul color mad.gif
ce zi tampita!!!! mad.gif

Geo....am fost si eu odata asa la un targ la gradi....si a fost fff fain....tb sa mearga fiecare de cu seara sa-si aseze personal hainele si ce mai are...hainele cu embleme cu preturi,marime si un nr care iti apartine ...eu am avut 42...dar ce este cel mai ok...este ca tu ai voie sa cumperi deja in timp ce altii aseaza...fata de clientii care au voie numai a 2-a zi!!!o gramada gasesc asa...
la sf gradinita isi trage 20% din ce ai vundut...iti pune in plic etichetele cu marfa vunduta si banii...
ma duc si anul asta prin oct dc pot...ca este interesant...
sa ne pui pozite cum este la voi....

Adriana...ati sosit????
anku
azi am tensiunea scazuta!!!!nu urca nicicum!!!!merg ca o gaina beata prin casa si nu ma pot concentra p nimic!!!
ma dispera atata ploaie!!! wacko.gif la numai 200 km de noi cica este soare!!!!
si in Ro este cald!!!anul trecut cand eram eu p vremea asta acasa turna cu galeata!!!
poate am surpriza sa ploua in iulie!!!!2-3 sapt!!!! wacko.gif
Andymar
QUOTE(anku @ Jun 21 2011, 02:37 PM) *
azi am tensiunea scazuta!!!!nu urca nicicum!!!!merg ca o gaina beata prin casa si nu ma pot concentra p nimic!!!
ma dispera atata ploaie!!! wacko.gif la numai 200 km de noi cica este soare!!!!
si in Ro este cald!!!anul trecut cand eram eu p vremea asta acasa turna cu galeata!!!
poate am surpriza sa ploua in iulie!!!!2-3 sapt!!!! wacko.gif


Nici pe la noi nu e mai frumos timpul, ploua intr-una si cand nu ploua ramane innorat. Aseara m-am uitat la termometrul de afara si erau 12 grade, azi dimineata la 9 erau 10 grade. Frig de nici nu poti sta in maneca scurta. Si cand ma gandesc ce frumos a fost in weekend... la padure la gratar... Am sarbatorit absolvirea mea, vineri am avut festivitatea. Am cateva poze dar doar de la scoala, cu gratarul dupa ce le scot.

V-a fost dor de noi?


mi-a placut cu roba ca nu se vedea burtica



geocoto
QUOTE(Andymar @ Jun 21 2011, 02:09 PM) *
Nici pe la noi nu e mai frumos timpul, ploua intr-una si cand nu ploua ramane innorat. Aseara m-am uitat la termometrul de afara si erau 12 grade, azi dimineata la 9 erau 10 grade. Frig de nici nu poti sta in maneca scurta. Si cand ma gandesc ce frumos a fost in weekend... la padure la gratar... Am sarbatorit absolvirea mea, vineri am avut festivitatea. Am cateva poze dar doar de la scoala, cu gratarul dupa ce le scot.

V-a fost dor de noi?


Cu siguranta ne a fost dor de voi.Ce dragute sunteti amandoua, iar tie mami FELICITARI esti o ambitioasa.
Am emotii eu pt tine cand te vad cu printesa langa tine, diploma in mana si imbracata in roba care ascunde o alta minune.
Acum poti respira si tu usurata si sa astepti urmatorul mare eveniment din viata voastra.Cum te mai simti?

Pupici pentru doua fete frumoase, oFloare1.gif
simina_ana
Ciao fetele.....ne-am intors si noi de luni, dar nu am avut timp de respiro. Iancu a fost rau de tot zilele astea. De sambata a inceput cu scaune moi...l-am pus pe regim dar a inceput sa refuze sa manance. Luni pe drum a avut doar doua scaune si am zis ca ii trece, dar marti am zis ca mor. A avut peste 30 de scaune cu apa doar. Ma intrebam de unde scoate atata vreme cat nu mancase aproape nimic de 3 zile si nu vroia sa bea. Cu chiu si greu il fortam sa bea lichide...dar si alea putine.. Noroc ca vroia laptele fara lactoza...Am fost la doctorita homeopata si am primit tratament si multumesc lui Dumnezeu de ieri e mai binisor...adica doar 3 scaune moi, dar legate....si a mancat putin pilaf aseara. Vad ca in noaptea asta nu a mai facut kaki deloc....Sper sa ramana asa ca are funduletul ciuruit...e rosu ca maimuta si are rana vie. Plange cand il spal de zici ca-l taie cineva...Striga ajutor si sa vina noni (salvarea). Dar cu toata durerea e un curajos si intelege ca e spre binele lui. Cere tot felul de chestii de mancare, plange cand ii spun ca nu are voie dar pana la urma intelege si se linisteste.....Ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca e un tzar....de la 15 kg , acum are 13,6 dar speram sa recuperam in timp

Mie mi-e tot mai greu. Ma misc in reluare si deja fac prostii ca nu mai am reflexele foarte bune. Incerc sa-l conving pe Bebe sa gasim pe cineva sa ma ajute. Saptamana asta m-a terminat fizic si psihic...nu va spun ce dezordine e in casa ca mi-e mie rusine sa intru in ea...darmite sa mai vina cineva la noi....Saptamana asta nu am reusit sa misc un deget....abia apucam sa bag ceva in gura ca iar trebuia sa-l spal pe Iancu...si cand nu-l spalam eram cu el in brate ca se maraia.....Sper de maine sa reusesc sa fac si eu ordine....
Caldurile astea ma termina.....sunt toata lac si respir ff greu....daca o tine tot asa cu temperaturi ridicate nu mai ies dincasa pana nasc...ca nu mai suport sa fac nici un pas...

Dar gata despre mine...ca m-am plans destul....Vad ac pe aici bate vantul...pe unde sunteti?

Andreea....ce mamica absolventa frumoasa foc si cu o printesa pe masura langa ea....Cred ca si tie iti este greu...dar sa speram ca ne vom descurca pana la urma.....De fiecre data cand trec prin Bistrita ma gandesc la voi....si sunt cu ochii pe strada....poate poate te zaresc....si daca te zaresc...vorba Oanei...te trag de maneca....

Revin ca s-a trezit piticul....
geocoto
Oooo m am gandit la voi si chiar speram sa treceti perioada cu bine.Bine macar ca incepe sa isi revina.Rose si Andreuta sunt la Bucuresti tot pentru un virus care nu ii da pace cu temperatura ridicata, voma, diaree.
In rest Adriana cum a fost la bunici?S au bucurat unii de altii?Cum s a comportat Iancu cu Tomitza?Ai idee de unde a luat virusul asta?

Parca se apropie perioada sa venim in tara si ma iau tot felul de ganduri.Imi vine sa ii iau tot de mancare de aici numai sa nu mai treaca ca anul trecut prin enterocolita...

Am fost azi la piscina si nu ne a venit sa credem cat de frumos s a comportat.Este a3 a oara si sa vedeti ce frumos sarea in apa si nu s a mai crizat deloc.Chiar l a pus sa sare printr=o saltea cu gaura si sa iasa pe sub ea, adica a stat cateva secunde scufundat si nu a zis nici pas..Chiar cand sa plecam nu vroia sub nici o forma sa iasa din apa.A fost ultima lectie dar i=am promis ca mai mergem la piscina mare ca sa nu uite ce a invatat.Din septembrie reluam iar lectiile.

Duminica vine si la noi caldura si poate ne mai incalzim putin ca este cam frig .

Va pup si va urez muuuulta sanatate tuturor, oFloare1.gif
anku
Buna dragelor....

Simina...imi pare bine sa aud ca va reveniti!!???cum a fost la yoyo???vezi ca tb sa te sun!!!saracutul de el...asa rani a primit!!??
fetelor....ma ingroziti cu enterocolita!!! wacko.gif
pai anuil trecut nu am avut surprize...sper sa nu am parte doamne fereste de asa ceva...
oricum...ca tot ati spus...imi iau si eu niste lapte fara lactoza!!!si acum...cum o vrea Dumnezeu....
Geo...ce coincidenta...si noi am fost al baita...joi...a fost liber aici in Bayern...si am zis hai sa dam o tura...ca tot aveam si reducerile de la sauna ca sunt valabile numai pana in 15 iulie si imi era ciuda dc nu[am platit 10 euro amundoi cu 6 tipuri de sauna,sole,carusel,baie de aburi si 6 bazine ...ptr toata ziua]...am stat vreo 10 ore ...si am facut cu randul la sauna[eu mai putin ca m-am crispat cand am vazut atatia barbati goi] liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif bineinteles ca am stat in prosop... liwlol.gif
in rest...Darius a facut si scandal p acolo...i place si lui la abur...si am inventat un joc nou...eu arunc ceva in apa...si el se duce si ia din apa...cu colac bineinteles...dar ma bucur ca si-a facut miscarea in apa astfel incat sa poata inainta...chiar ma gandeam la voi...ca sigur ar fi distractiv...si s-ar simti si LUCAS ok...
ma bucur sa aud ca este ok acum la apa biggrin.gif deci cand mergeti la mare...o sa fie innotator mare....
si al voi frig???
la noi ieri a fost soare toata ziua...dar frigggggggg...16 grade la amiaza...si 13 seara sad.gif
cam de luni a zis si al noi ca vine caldura....
ce mai gatiti??
eu ami nimic...ac tb sa golesc fridgiderul liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...si congelatorul...ca-l trag ptr o luna acat suntem plecati
anku
QUOTE(Andymar @ Jun 21 2011, 02:09 PM) *
Nici pe la noi nu e mai frumos timpul, ploua intr-una si cand nu ploua ramane innorat. Aseara m-am uitat la termometrul de afara si erau 12 grade, azi dimineata la 9 erau 10 grade. Frig de nici nu poti sta in maneca scurta. Si cand ma gandesc ce frumos a fost in weekend... la padure la gratar... Am sarbatorit absolvirea mea, vineri am avut festivitatea. Am cateva poze dar doar de la scoala, cu gratarul dupa ce le scot.

V-a fost dor de noi?

felicitari mami drag....
bv!!! eusa_clap.gif
ce dragute sunteti!!!! tzuc.gif
cum te mai simti????
geocoto
Buna,
Adriana mi a lasat pe mess mesaj ca si ea are enterocolita si spera sa iasa luni din spital.

Noi am fost azi la scoala la Lucas, ca au dat petrecere de sfarsit de an si ne am intalnit cu directorul si cu juf (invatatoarea).Cu directorul am stat mai bine de juma de ora de vorba de parca ne cunosteam din totdeauna.Este o scoala mica, dar atmosfera familiala ne incanta ff tare.
Altfel Lucas are ultimele masele care vad ca au spart gingia si este tare obosit si marait.Una a spart un coltulet.

Pup si multa sanatate la toata lumea, oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
ciao fetele
nu am mai intrat pe forum ca nu mai aveam loc de reclame
Sanatate multa Adriana si Rose si pitica!!!!

Azi mi-am propus sa mai scanez un capitol de la cartea minune..imediat o si postez ...numai sa ma lase pitica. Va pupFetele care veniti in Ro.... prin Cluj nu aveti drum? Mi-ar placea sa va cunosc si "live" smile.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 25 2011, 09:01 PM) *
Buna,
Adriana mi a lasat pe mess mesaj ca si ea are enterocolita si spera sa iasa luni din spital.

Noi am fost azi la scoala la Lucas, ca au dat petrecere de sfarsit de an si ne am intalnit cu directorul si cu juf (invatatoarea).Cu directorul am stat mai bine de juma de ora de vorba de parca ne cunosteam din totdeauna.Este o scoala mica, dar atmosfera familiala ne incanta ff tare.
Altfel Lucas are ultimele masele care vad ca au spart gingia si este tare obosit si marait.Una a spart un coltulet.

Pup si multa sanatate la toata lumea, oFloare1.gif


heiiiiiiiiii...deci va place la gradi/scoala!!!
ce director cumsecade!!!
am aflat si eu de Adriana.. sad.gif
Andreeiuta cum se mai simte???
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 26 2011, 09:20 AM) *
ciao fetele
nu am mai intrat pe forum ca nu mai aveam loc de reclame
Sanatate multa Adriana si Rose si pitica!!!!

Azi mi-am propus sa mai scanez un capitol de la cartea minune..imediat o si postez ...numai sa ma lase pitica. Va pupFetele care veniti in Ro.... prin Cluj nu aveti drum? Mi-ar placea sa va cunosc si "live" smile.gif

ne bucuram sa va revedem....
nu stiu dc avem drum prin Cluj...din pacate!!! notworthy.gif
voi ce mai faceti?? tzuc.gif
au disparut reclamele total???
geocoto
Buna fetelor,

Mi a trimis Rose un mesaj ca au iesit de la terapie, mai mult nu stiu.
Am avut musafiri azi si vreo 5 copilasi...o nebunie totala.Finii au adus un balon gonflabil si am scos toate jucariile afara si s au distrat tare frumos.Maine cand venim de la scoala incerc sa pun un filmulet.

Lusha ce dragut ca ti ai facut timp sa mai scanezi partners.gif tzuc.gif hug.gif .Eu am povestit la toata lumea de paginile de la tine pentru ca pe noi chiar ne a ajutat ff mult.Am mai citit eu cate ceva si prin alte carti dar acum am pus in aplicare si s a vazut diferenta.
Chiar si azi cand toti copiii ii luasera jucariile s a comportat ff frumos.Doar cu finutul care il altoieste si el si au mai tras "palme amicale" spada.gif dar l am calmat pe al meu fara sa tzip sau sa ma enervez vreo secunda.
Sper sa reusesc si in RO... unsure.gif cu toata lumea care il alinta.
Anku maine vedem exact ce si cum..Ieri a vazut doar topoganele din curtea scolii dar maine trebuie sa asculte de Juf Ingrid biggrin.gif Stam doar jumatate de zi sa ne facem o idee..

Pup ca abea mai ma tin pe picioare, oFloare1.gif
anku
Cum a fost dragilor prima jumatate de zi de gradinta/scoala???
suntem curisoi...
imi dau seama ce emotii aveti mamicilor a caro copii vor merge din sept la gradi... wub.gif

Adriana ai iesit din spital???
saracuta de tine!!!!

noi acum o taiem la Tüv...ptr verificare la masina
eu ma opresc la un mag second hand!!!si sa afc rost de niste cutii mari!!!
in rest...il pazim p Darius cu olita si cu reductorul!!!
de 4 ore nu a facut pisu...
dar zilele trecute a facut si pipi si tb mare in olita...
dar azi tinea de pempers ca sa nu il dau jos.... doh.gif
ieri am fost al targ la 100 km...ce folos ca ne-a plouat de ne-a indoit!!!si nici nu am cumparat mare lucru....dar...a fost interesant ca a fost in absolut tot orasul....p Darius ac sa-l stapanesc l-am dus in parc si ne-am jucat in ploaie!!! sad.gif

Geo...mai voiam sa te intreb...ce fel de musama folosesti potr pat la Lucas...sau ce ai folosit???
eu am vazut ceva de la Pampers...dar nu stiu dc sunt ok!!!!

ROSE :::va dorim insanatosire grabnica...sa auzim de bine!!! tzuc.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Jun 27 2011, 12:33 PM) *
Cum a fost dragilor prima jumatate de zi de gradinta/scoala???
suntem curisoi...
imi dau seama ce emotii aveti mamicilor a caro copii vor merge din sept la gradi... wub.gif

Adriana ai iesit din spital???
saracuta de tine!!!!

noi acum o taiem la Tüv...ptr verificare la masina
eu ma opresc la un mag second hand!!!si sa afc rost de niste cutii mari!!!
in rest...il pazim p Darius cu olita si cu reductorul!!!
de 4 ore nu a facut pisu...
dar zilele trecute a facut si pipi si tb mare in olita...
dar azi tinea de pempers ca sa nu il dau jos.... doh.gif
ieri am fost al targ la 100 km...ce folos ca ne-a plouat de ne-a indoit!!!si nici nu am cumparat mare lucru....dar...a fost interesant ca a fost in absolut tot orasul....p Darius ac sa-l stapanesc l-am dus in parc si ne-am jucat in ploaie!!! sad.gif

Geo...mai voiam sa te intreb...ce fel de musama folosesti potr pat la Lucas...sau ce ai folosit???
eu am vazut ceva de la Pampers...dar nu stiu dc sunt ok!!!!

ROSE :::va dorim insanatosire grabnica...sa auzim de bine!!! tzuc.gif

Buna,

blush.gif Este asa de cald ca abea de ne miscam pe ici pe colo..
Nu folosesc absolut nici o musama, ca nu se scapa pe el.De 2 ori la inceput dar imediat s a pus pe plans de ciuda ca a scapat.De atunci nu a mai scapat.Dar Oana mi a dat o idee ff buna cu scutecele pt adulti care le folosesc la spital.Asta in cazul in care doarme singur la el in pat.Daca doarme in patul mare...mai greu.
Scapi intai in timpul zilei de pampers si la un moment dat o sa zica el ca nu mai vrea nici noaptea.Asa mi au zis 2 mamici ca au cerut copilasii lor.
La gradinita/ scoala i a placut la nebunie piticului.Dar in conditiile in care era nou si avea voie sa se joace cu ce voia el.
Vedem din septembrie cum va fi..

Pup, oFloare1.gif
geocoto
Asa ne am amuzat noi ieri cu finii Emma si Edy si Teodora si fratiorul Damian (care este inca micut)..



Si inca dupa ce plecasera invitatii Lucas mai avea energie..


Azi a tzopait in continuu pe balon desi a fost extraordinar de cald.I a priit la gradinita biggrin.gif

Adriana m am bucurat sa te aud mai bine la telefon.Asteptam sa capeti forta si sa ne dai mai multe detalii despre fetita lui Yoyo.Ma emotionez cand aud de bebei nou nascuti.

Pupi, oFloare1.gif
simina_ana
Ciau fetele....am intrat pe fuga sa va salut ....sunt acasa si fac pe sanipidul....dezinfectez tot ce prind la mana.....cam greu ca abia ma misc....dar ma mai ajuta si tati si sper maine sa termin....ca arata casa mea ca dupa bombardament....
Sunt bine si sper duap episodul asta sa nu mai am parte de alte "aventuri"....inca sunt slabita...am pierdut si 5 kg de vineri pana azi....dar ma pun eu pe picioare acasa....ca nicaieri nu-i mai bine ca acasa.....
Va pupic si ne reauzim curand....

Geo si eu ma bucur ca te-am auzit.....ai sunat la tanc...ca dupa zilele astea cu atatea vesti nasoale....sa aud o voce care nu imi dadea vesti proaste...m-a mai scos din depresie....

Am vorbit acum cu Yoyo si zicea ca Irina tot varsa laptele...sunt ingrijorata acum pt ea.....cred ca saptamana asta va trece foarte greu.....si sper sa-mi vina o data rezultatele alea la copro ca sa vad care a fost cauza.....
anku
heiiiiiiiiiii...Adriana....ma bucur ac acum esti mai bine din punct de vedere al sanatatii...
ohhhh...cu yoyo...doamne da sa nu fie asa...ce sa faci???chiar dc se intampla nu este ptr ca ai vrut....imi pare rau sa vad ca esti asa de suparata....
stiu ca acum 2 ani a fost epidemie de gripa de la apa ...poate ai auzit si tu...
copii iau f usor de oriunde astfel de microbi...dar nu este vina ta!!!am auzit ac cica enetrocolita se ia si prin aer...dar nu stiu ce sa zic!!!! sad.gif
se poate intampla oricui...ne rugam la doamne doamne sa nu aiba Irina nimic!!!
poate te sun si eu maine...pot????p la cat???
wowwwww...5 kg???inseamna ca a fost urata tb.... sad.gif
si eu sper sa nu mai ai parte de alte aventuri.... hug.gif
va poop cu drag... tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 27 2011, 08:06 PM) *
Asa ne am amuzat noi ieri cu finii Emma si Edy si Teodora si fratiorul Damian (care este inca micut)..



Si inca dupa ce plecasera invitatii Lucas mai avea energie..


Azi a tzopait in continuu pe balon desi a fost extraordinar de cald.I a priit la gradinita biggrin.gif

Adriana m am bucurat sa te aud mai bine la telefon.Asteptam sa capeti forta si sa ne dai mai multe detalii despre fetita lui Yoyo.Ma emotionez cand aud de bebei nou nascuti.

Pupi, oFloare1.gif

heiiiiiiiiiii...acum am vazut filmuletele....
mai mai ...ce distractie la voi!!!!
bineinteles ca Darius mi-a spus ca vrea si el acolo...ptr ca sunt copii multi!!! liwlol.gif
ma bucur ca a fost bine la gradi...cand mai mergeti??? tzuc.gif
anku
fetelor...ma chinui si eu sa fac cate ceva...asa ceva nu ai mai vazut...NU POT FACE NIMIC
p tot ce pun mana se trezeste ca vrea el....si plaaaaaaaaaangeeeeeeeeee...
ca sa nu mai zic ca in noaptea asta mi-a vomat toata nopatea...motivele le banuiesc...scaun inca nu a avut...deci sunt aproape sigura ca a mancat lacom peste...
asa...si eu viteaza.,..de la 5 dim la 8 dim somn....
ieri macar l-am prins si al tb mare si la pipi de 3 ori....ba face p olita ba p wc....
azi m-as duce undeva cu el...dar la 18 a, curs...deci nu stiu ce sa fac!!!
pana una alta ma pus la spalat cele 3 randuri de lenjerii murdarite de Darius azi noapte!!! sad.gif

Adriana...cum mai este yoyo???e ok totul???
vezi ca mie mi-a cam schimbat mailul...cel putin formatul..chiar nu stiu ce-i acolo...una peste alta imi aparea ca iar maram mi-a ghicit cineva codul...si acum m-a trecut altundeva!!! liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jun 28 2011, 11:24 AM) *
fetelor...ma chinui si eu sa fac cate ceva...asa ceva nu ai mai vazut...NU POT FACE NIMIC
p tot ce pun mana se trezeste ca vrea el....si plaaaaaaaaaangeeeeeeeeee...
ca sa nu mai zic ca in noaptea asta mi-a vomat toata nopatea...motivele le banuiesc...scaun inca nu a avut...deci sunt aproape sigura ca a mancat lacom peste...
asa...si eu viteaza.,..de la 5 dim la 8 dim somn....
ieri macar l-am prins si al tb mare si la pipi de 3 ori....ba face p olita ba p wc....
azi m-as duce undeva cu el...dar la 18 a, curs...deci nu stiu ce sa fac!!!
pana una alta ma pus la spalat cele 3 randuri de lenjerii murdarite de Darius azi noapte!!! sad.gif

Adriana...cum mai este yoyo???e ok totul???
vezi ca mie mi-a cam schimbat mailul...cel putin formatul..chiar nu stiu ce-i acolo...una peste alta imi aparea ca iar maram mi-a ghicit cineva codul...si acum m-a trecut altundeva!!! liwlol.gif



AM vorbit cu Yoyo...e ok ....cel putin pana acum....Sper ca si Irina.....ca tot frec prin casa si la ele ma gandesc.....
Poti sa suni cand vrei ca nu cred ca iesim ca tot ploua de dimineata....si e frig bine....Pe seara o sa mergem la cumparaturi in caz ca nu raspund. Daca nu ne auzim la telefon...poate ne auzim putin pe mess....in cazul in care merge...ca nu am mai intrat de multa vreme nici eu....

Cum e Darius acum? S-a mai linistit?
geocoto
MESAJ DE LA CLAUDIA, MAMA DE MIHAI SI MARIA:

Noi suntem bine. Am profitat de vacanta si am reusit cat de cat sa imi mai incarc bateriile. Pe copii mi i-a luat tata de joi, de pe 16 iunie si am avut si eu si tati un weeekend fara copii, in care ne-am plimbat si am pus tara la cale. Am fost si la un film 3D si ne-am indopat cu mancare cu multe grasimi si calorii dar extrem de gustoasa. De luni seara am plecat si eu la Tecuci si ne-am intors duminica ce tocmai a trecut.
Nu mai reusesc deloc sa postez ceva pe utile copii... Mai rau e ca acum o aveam inregistrata pagina in preferinte si acum mi-a disparut. Am reinregistrat-o si degeaba. Asa ca acum abia intru de pe google de unde dau cautare. Uneori imi da voie sa intru, alteori imi spune ca pagina nu a fost gasita....Asa ca mi-am permis sa iti scriu astfel ca sa le spui fetelor, ca incerc sa mai intru si ca incerc mereu sa recitesc si din urma... Nu ne uitati! Ca noi nu v-am uitat....
Asa, acum inainte de toate: Adriana, nu pot decat sa imi imaginez cat de greu iti este. Cred ca ideea de a te ajuta cineva, ar fi o idee buna, mai ales ca in curand o sa iti vina si mai greu. Una peste alta, mai ai putin si scapi de burtica....Sarcina cat mai usoara in continuare si un Iancu sanatos si care sa nu te oboseasca si sa te agite mai mult decat e cazul....
Geo, felicitari ptr carliontatul tau, care ma uimeste si ma uimiti mereu cu pozele si filmuletele cu peisaj superb si extrem de colorate....Pupam puiutul si ii uram gradinita"usoara" si placuta....
Ankule, incet dar sigur iacata ca ne ajungeti din urma la capitolul olita si pupam 2 ochi frumosi, de smarald....
Oana, tot ma uit de cate ori ma mai plimb pe faleza, poate dau de tine... poate reusim si noi sa ne vedem...Felicitari ptr curajosul tau... Ati scapat de un "hop" si nici nu vreu sa imi imaginez ce inseamna o operatie ptr un pui mic, dar si ptr parintii lui....Ma ingrozesc cand ma gandesc ca intr-un viitor apropiat va trebui sa il duc pe Mihai sa il taie ptr ca nu i se decaloteaza cuculetul deloc....Si am auzit ca baieteii plang chiar si 3-4 zile din cauza usturimii....
Andymar, felicitari ca ai terminat cu brio... Anul asta se pare ca esti pe val: ai terminat scoala, o sa mai ai un bebe in curand si vad ca te-ai descurcat de minune si cu burtica, si cu scoala si cu o rasfatata scumpa....
Lui Rose, nu-i pot spune decat insanatosire cat mai grabnica. Dar eu nu stiu cine, ce si cum? Adica cine are probleme, ea sau pitica? Ori era scris pe topic si oi fi sarit eu, ori nu am retinut?
Pupici la toate mamicile si bebeii!!!! si ca sa nu ne uitati niste poze:
geocoto




anku
QUOTE(geocoto @ Jun 28 2011, 08:07 PM) *
MESAJ DE LA CLAUDIA, MAMA DE MIHAI SI MARIA:

Noi suntem bine. Am profitat de vacanta si am reusit cat de cat sa imi mai incarc bateriile. Pe copii mi i-a luat tata de joi, de pe 16 iunie si am avut si eu si tati un weeekend fara copii, in care ne-am plimbat si am pus tara la cale. Am fost si la un film 3D si ne-am indopat cu mancare cu multe grasimi si calorii dar extrem de gustoasa. De luni seara am plecat si eu la Tecuci si ne-am intors duminica ce tocmai a trecut.
Nu mai reusesc deloc sa postez ceva pe utile copii... Mai rau e ca acum o aveam inregistrata pagina in preferinte si acum mi-a disparut. Am reinregistrat-o si degeaba. Asa ca acum abia intru de pe google de unde dau cautare. Uneori imi da voie sa intru, alteori imi spune ca pagina nu a fost gasita....Asa ca mi-am permis sa iti scriu astfel ca sa le spui fetelor, ca incerc sa mai intru si ca incerc mereu sa recitesc si din urma... Nu ne uitati! Ca noi nu v-am uitat....
Asa, acum inainte de toate: Adriana, nu pot decat sa imi imaginez cat de greu iti este. Cred ca ideea de a te ajuta cineva, ar fi o idee buna, mai ales ca in curand o sa iti vina si mai greu. Una peste alta, mai ai putin si scapi de burtica....Sarcina cat mai usoara in continuare si un Iancu sanatos si care sa nu te oboseasca si sa te agite mai mult decat e cazul....
Geo, felicitari ptr carliontatul tau, care ma uimeste si ma uimiti mereu cu pozele si filmuletele cu peisaj superb si extrem de colorate....Pupam puiutul si ii uram gradinita"usoara" si placuta....
Ankule, incet dar sigur iacata ca ne ajungeti din urma la capitolul olita si pupam 2 ochi frumosi, de smarald....
Oana, tot ma uit de cate ori ma mai plimb pe faleza, poate dau de tine... poate reusim si noi sa ne vedem...Felicitari ptr curajosul tau... Ati scapat de un "hop" si nici nu vreu sa imi imaginez ce inseamna o operatie ptr un pui mic, dar si ptr parintii lui....Ma ingrozesc cand ma gandesc ca intr-un viitor apropiat va trebui sa il duc pe Mihai sa il taie ptr ca nu i se decaloteaza cuculetul deloc....Si am auzit ca baieteii plang chiar si 3-4 zile din cauza usturimii....
Andymar, felicitari ca ai terminat cu brio... Anul asta se pare ca esti pe val: ai terminat scoala, o sa mai ai un bebe in curand si vad ca te-ai descurcat de minune si cu burtica, si cu scoala si cu o rasfatata scumpa....
Lui Rose, nu-i pot spune decat insanatosire cat mai grabnica. Dar eu nu stiu cine, ce si cum? Adica cine are probleme, ea sau pitica? Ori era scris pe topic si oi fi sarit eu, ori nu am retinut?
Pupici la toate mamicile si bebeii!!!! si ca sa nu ne uitati niste poze:

draga noastra Claudia...chiar azi am trecut p la topicul cu probl admin....din pacate inca nu este nici un raspuns....dar insist chiar in seara asta...
se vede dupa ai scris ca v-ati relaxat putin...imi place de voi...va iubiti si va intelegeti!!!nimic mai frumos!!!f bine ati facut...dc este sa va simtiti bine...macar sa va simtiti din toate pct de vedere...chiar dc mancarea afost grasa...
sa vezi cand oi nimeri eu al ciorba de burta....la Sb!!! ohmy.gif
multumim tare mult de incurajare....in leg cu olita...
esti o draguta
nu av uitam dragilor...cum sa va uitam???
eu chiar azi ma gandeam si la Sanzi???ce-or mai face???
ce mare a crescut Mihaita!!!!!
stiu ca este deosebit de solicitant...dar si rez p masura...esti mamica x2...si asta este lucru mare din punctul meu de vedere ...ai 2 copii ca florile....
va poopam cu drag tzuc.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 28 2011, 08:07 PM) *
MESAJ DE LA CLAUDIA, MAMA DE MIHAI SI MARIA:

Noi suntem bine. Am profitat de vacanta si am reusit cat de cat sa imi mai incarc bateriile. Pe copii mi i-a luat tata de joi, de pe 16 iunie si am avut si eu si tati un weeekend fara copii, in care ne-am plimbat si am pus tara la cale. Am fost si la un film 3D si ne-am indopat cu mancare cu multe grasimi si calorii dar extrem de gustoasa. De luni seara am plecat si eu la Tecuci si ne-am intors duminica ce tocmai a trecut.
Nu mai reusesc deloc sa postez ceva pe utile copii... Mai rau e ca acum o aveam inregistrata pagina in preferinte si acum mi-a disparut. Am reinregistrat-o si degeaba. Asa ca acum abia intru de pe google de unde dau cautare. Uneori imi da voie sa intru, alteori imi spune ca pagina nu a fost gasita....Asa ca mi-am permis sa iti scriu astfel ca sa le spui fetelor, ca incerc sa mai intru si ca incerc mereu sa recitesc si din urma... Nu ne uitati! Ca noi nu v-am uitat....
Asa, acum inainte de toate: Adriana, nu pot decat sa imi imaginez cat de greu iti este. Cred ca ideea de a te ajuta cineva, ar fi o idee buna, mai ales ca in curand o sa iti vina si mai greu. Una peste alta, mai ai putin si scapi de burtica....Sarcina cat mai usoara in continuare si un Iancu sanatos si care sa nu te oboseasca si sa te agite mai mult decat e cazul....
Geo, felicitari ptr carliontatul tau, care ma uimeste si ma uimiti mereu cu pozele si filmuletele cu peisaj superb si extrem de colorate....Pupam puiutul si ii uram gradinita"usoara" si placuta....
Ankule, incet dar sigur iacata ca ne ajungeti din urma la capitolul olita si pupam 2 ochi frumosi, de smarald....
Oana, tot ma uit de cate ori ma mai plimb pe faleza, poate dau de tine... poate reusim si noi sa ne vedem...Felicitari ptr curajosul tau... Ati scapat de un "hop" si nici nu vreu sa imi imaginez ce inseamna o operatie ptr un pui mic, dar si ptr parintii lui....Ma ingrozesc cand ma gandesc ca intr-un viitor apropiat va trebui sa il duc pe Mihai sa il taie ptr ca nu i se decaloteaza cuculetul deloc....Si am auzit ca baieteii plang chiar si 3-4 zile din cauza usturimii....
Andymar, felicitari ca ai terminat cu brio... Anul asta se pare ca esti pe val: ai terminat scoala, o sa mai ai un bebe in curand si vad ca te-ai descurcat de minune si cu burtica, si cu scoala si cu o rasfatata scumpa....
Lui Rose, nu-i pot spune decat insanatosire cat mai grabnica. Dar eu nu stiu cine, ce si cum? Adica cine are probleme, ea sau pitica? Ori era scris pe topic si oi fi sarit eu, ori nu am retinut?
Pupici la toate mamicile si bebeii!!!! si ca sa nu ne uitati niste poze:

draga noastra Claudia...chiar azi am trecut p la topicul cu probl admin....din pacate inca nu este nici un raspuns....dar insist chiar in seara asta...
se vede dupa ai scris ca v-ati relaxat putin...imi place de voi...va iubiti si va intelegeti!!!nimic mai frumos!!!f bine ati facut...dc este sa va simtiti bine...macar sa va simtiti din toate pct de vedere...chiar dc mancarea afost grasa...
sa vezi cand oi nimeri eu al ciorba de burta....la Sb!!! ohmy.gif
multumim tare mult de incurajare....in leg cu olita...
esti o draguta
nu av uitam dragilor...cum sa va uitam???
eu chiar azi ma gandeam si la Sanzi???ce-or mai face???
ce mare a crescut Mihaita!!!!!
stiu ca este deosebit de solicitant...dar si rez p masura...esti mamica x2...si asta este lucru mare din punctul meu de vedere ...ai 2 copii ca florile....
va poopam cu drag tzuc.gif
anku
am postat de 2 ori...ma scuzati!!!!
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 28 2011, 02:49 PM) *
AM vorbit cu Yoyo...e ok ....cel putin pana acum....Sper ca si Irina.....ca tot frec prin casa si la ele ma gandesc.....
Poti sa suni cand vrei ca nu cred ca iesim ca tot ploua de dimineata....si e frig bine....Pe seara o sa mergem la cumparaturi in caz ca nu raspund. Daca nu ne auzim la telefon...poate ne auzim putin pe mess....in cazul in care merge...ca nu am mai intrat de multa vreme nici eu....

Cum e Darius acum? S-a mai linistit?

de la 5 dim nu a mai avut nimic...am dormit cu el in camera de zi...
s-a sculat la 8...pana la 12 nu a mancat...dar apoi a mancat ...si lichide mi-a baut azi...
chiar m-am gandit la ce ati avut voi...ca ma gandeam ca o fi ceva in aer!!!dar scaunul normal!!!din fericire si cu rabdare de fier si azi p Wc smile.gif dar nu ptr ca ar vrea el.....
la noi pana maine este incendiar...adica mna...incendiar...cum tb sa fie vara!!!
ma bucur ca nu am venit p 25 iunie...ca iar prindeam vreme de vreme!!! oFloare1.gif
geocoto
Anku cand plange si nu te lasa sa faci nimic foloseste metoda din cartea scanata de Lusha.La noi a mers de minune.O sa faca pana la urma si el la oala/wc stai linistita.
La noi toarna cu galeata si totusi sunt 30 de grade in casa.A pornit mai devreme alarma de la masina de la ploaie si am crezut ca fac infarct.Asa tare tuna, fulgera si ploua ca sunt mai panicata decat Lucas... doh.gif unsure.gif wacko.gif

Azi am fost la gimnastica cu el si a inceput si el sa fie mai sociabil dar nu ff mult.
Au venit dupa amiaza Isaiah si Joshua si la fel cu greu daca i a bagat in seama.Baietii s au jucat asa frumos la castelul gonflabil iar el picta.. doh.gif
Ma duc la nani ca nu imi place deloc ploaia asta..
NB si sper sa nu aveti si voi parte de canicula care a fost la noi ca nu este sanatoasa deloc..
oFloare1.gif
anku
QUOTE(geocoto @ Jun 28 2011, 11:12 PM) *
Anku cand plange si nu te lasa sa faci nimic foloseste metoda din cartea scanata de Lusha.La noi a mers de minune.O sa faca pana la urma si el la oala/wc stai linistita.
La noi toarna cu galeata si totusi sunt 30 de grade in casa.A pornit mai devreme alarma de la masina de la ploaie si am crezut ca fac infarct.Asa tare tuna, fulgera si ploua ca sunt mai panicata decat Lucas... doh.gif unsure.gif wacko.gif

Azi am fost la gimnastica cu el si a inceput si el sa fie mai sociabil dar nu ff mult.
Au venit dupa amiaza Isaiah si Joshua si la fel cu greu daca i a bagat in seama.Baietii s au jucat asa frumos la castelul gonflabil iar el picta.. doh.gif
Ma duc la nani ca nu imi place deloc ploaia asta..
NB si sper sa nu aveti si voi parte de canicula care a fost la noi ca nu este sanatoasa deloc..
oFloare1.gif

pai in seara asta ajunge la noi furtuna de la voi....
am auzit ca are un front mare....
vaiiiiii...nu ti-a zgariat masina...???stiu ca grindina zgarie!!!
tb sa ma apuc sa citesc cu atentie!!!!
e culmea.... nervi.gif
am si visat aiurea....ca a adormit barbate-meu la volan!!!!si am pus eu mana p volan...apasam piciorul lui ca sa apese ambreajul si cu mana cealalta frana!!!copilul dormea si el in spate...strigam la barbate--meu sa se scoale...nu se mai scula!si ca pana la urma am reusit sa trag masina intr-o parcare...a venit o prietena buna in parcarea aia subterana...nu tinea frana de mana... doh.gif doh.gif doh.gif si ce este cel mai interesant este ca prietena aceea ma tradat odata ...iar acum am visat-io alaturi de niste barbati care imi cereau bani ca dc nu ...se duc la politie sa zica ca a adormit barbate-meu la volan....deci...din pacate subconstientul nu uita!!!!



bv voua...in fiecare zi aveti activitati frumoase!!!! smile.gif
noi am fost oin parc...l-am dat cu 3 randuri de crema...la umbra a fost acceptabil...
pai sa speram ca vine vreme frumoasa la voi innapoi!!!!
poop!!!
ce mai stii de sanzi???
simina_ana
Salutare dragelor.....

Dati caldura si la noi.....ca e frig si urat aici....ieri erau 13 grade....

Am sunat la spital si rezultatul la coprocultura e negativ...nu s-au gasit bacterii sau virusi...deci de la papa a fost.....O sa-i fac si lui Iancu preventiv copro ca sa vedem care a fost cauza si la el....daca o mai iesi ceva..... Dar macar sunt linistita acum.
Inca nu am terminat nebunia din casa....sper maine...azi oricum nu pot face mare lucru fiind sarbatoare....

Va pupic
ninina
Simina...pai se poate mai fata...sa ti fetele astea in asteptare>????????...sunt prea bune.....hmmmmmmmmm ai priomis de cateva saptamani ca vi cu poze...numai nu mai vi........daca mai stai o luna si ceva....vin la tine la Sibiu cu o nuia mare de la Maramures............... liwlol.gif
...hai curaj.....curaj...iti fac si galerie...numai hai odata cu pozele...eu deja le/am pus inaintea ta.... biggrin.gif ...sunt harnica rau cand e vorba de poze.......
...scuze fetele ca am dat buzna... biggrin.gif ..dar trebuia sa o cert un pic pe cucoana asta.... liwlol.gif
anku
QUOTE(ninina @ Jun 29 2011, 06:24 PM) *
Simina...pai se poate mai fata...sa ti fetele astea in asteptare>????????...sunt prea bune.....hmmmmmmmmm ai priomis de cateva saptamani ca vi cu poze...numai nu mai vi........daca mai stai o luna si ceva....vin la tine la Sibiu cu o nuia mare de la Maramures............... liwlol.gif
...hai curaj.....curaj...iti fac si galerie...numai hai odata cu pozele...eu deja le/am pus inaintea ta.... biggrin.gif ...sunt harnica rau cand e vorba de poze.......
...scuze fetele ca am dat buzna... biggrin.gif ..dar trebuia sa o cert un pic pe cucoana asta.... liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
nina imi pare bine sa te vad p la noi.....
noi ne bucuram de musafiri....sa mai treci p la noi!!! wub.gif
va poopam!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ Jun 29 2011, 12:57 PM) *
Salutare dragelor.....

Dati caldura si la noi.....ca e frig si urat aici....ieri erau 13 grade....

Am sunat la spital si rezultatul la coprocultura e negativ...nu s-au gasit bacterii sau virusi...deci de la papa a fost.....O sa-i fac si lui Iancu preventiv copro ca sa vedem care a fost cauza si la el....daca o mai iesi ceva..... Dar macar sunt linistita acum.
Inca nu am terminat nebunia din casa....sper maine...azi oricum nu pot face mare lucru fiind sarbatoare....

Va pupic

aduc eu caldura....dc plec numai sambata!!!numai v´bine!!! liwlol.gif
geocoto
QUOTE(ninina @ Jun 29 2011, 06:24 PM) *
Simina...pai se poate mai fata...sa ti fetele astea in asteptare>????????...sunt prea bune.....hmmmmmmmmm ai priomis de cateva saptamani ca vi cu poze...numai nu mai vi........daca mai stai o luna si ceva....vin la tine la Sibiu cu o nuia mare de la Maramures............... liwlol.gif
...hai curaj.....curaj...iti fac si galerie...numai hai odata cu pozele...eu deja le/am pus inaintea ta.... biggrin.gif ...sunt harnica rau cand e vorba de poze.......
...scuze fetele ca am dat buzna... biggrin.gif ..dar trebuia sa o cert un pic pe cucoana asta.... liwlol.gif


Opaaaaa, mami Adriana vezi cum faci cu pozele ca ai intrat la datorii.. biggrin.gif
Draga Ninina ma bucur ca ne ai vizitat, asa m am delectat si eu cu pozele voastre frumoase.Avem un prieten din MM si mereu ma rog de el sa se casatoreasca sa am ocazia sa fac o vacanta in zona asta de poveste
Ai un copil tare dulce si asa frumos ni l prezinti prin fiecare poza pe care o faci. hug.gif

Pup, Georgiana
oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(ninina @ Jun 29 2011, 07:24 PM) *
Simina...pai se poate mai fata...sa ti fetele astea in asteptare>????????...sunt prea bune.....hmmmmmmmmm ai priomis de cateva saptamani ca vi cu poze...numai nu mai vi........daca mai stai o luna si ceva....vin la tine la Sibiu cu o nuia mare de la Maramures............... liwlol.gif
...hai curaj.....curaj...iti fac si galerie...numai hai odata cu pozele...eu deja le/am pus inaintea ta.... biggrin.gif ...sunt harnica rau cand e vorba de poze.......
...scuze fetele ca am dat buzna... biggrin.gif ..dar trebuia sa o cert un pic pe cucoana asta.... liwlol.gif



QUOTE(geocoto @ Jun 30 2011, 01:20 AM) *
Opaaaaa, mami Adriana vezi cum faci cu pozele ca ai intrat la datorii.. biggrin.gif
Draga Ninina ma bucur ca ne ai vizitat, asa m am delectat si eu cu pozele voastre frumoase.Avem un prieten din MM si mereu ma rog de el sa se casatoreasca sa am ocazia sa fac o vacanta in zona asta de poveste
Ai un copil tare dulce si asa frumos ni l prezinti prin fiecare poza pe care o faci. hug.gif

Pup, Georgiana
oFloare1.gif



Apoi intru in pamant de rusine ca v-am tot dus cu vorba....dar stiti si de aventura din ultimele saptamani....
Dar avand iin vedere ca vad ca azi merge netul mai bine va pun pozele pormise de atata vreme

La plecare...fiu-miu mai curajos ca tata-su, desi amandoi zburau prima data biggrin.gif


Marea Neagra de sus


Antalya


La hotel Iancu bucuros ca a primit si el "ceas" liwlol.gif


Privelistea din camera


SI una seara


Cu ce se ocupa al meu sot cand eu despachetam liwlol.gif


La relax la un suc




A doua zi cu aripoiarele.....pe care apoi nu a mai vrut sa le foloseasca
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.