Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
oana petrina
buna mamici
eu nu cred in babismele astea. Matei cand era in burtica facea in fiecare noapte spectacol iar de cand l-am nascut a fost cuminte. ziua sta treaz ce-i drept dar fara sa planga iar noaptea intreaga mi-o doarme de la o luna juma. asa ca la mine au dat gres babele wink.gif
Anku imi pare rau ca nu reusesti sa comunici asa cum trebuie cu sotul tau dar incearca sa nu te mai enervezi si sa gasesti tot soiul de comparatii la adresa puiului tau. e un pui mic si are zile bune si zile proaste. toti au. indiferent cu cine seamana tre sa te gandesti ca e sufletelul tau pe care l-ai avut in burtica si ca nimic nu e mai important pe lumea asta ca Darius.
va pupam
iullyy
Buna!
Cand credeam ca ne-am linistit o luam de la capat,colicii nu ne lasa in pace,ne doare burtica si plangem pana la 2-3 noaptea si mai nou plangem si ziua ,am incercat si infacolul dar degeaba parca este mai rau .Maine mergem la doctor desi credeam ca ajungem doar la vaccin dar ieri a fost o zi groaznica , a plans toata ziua si noaptea pana la 3 .
Rose ce lapte ii dai acum? Eu ii dau supliment Novalac AC contra colicilor dar degeaba si nici nu-i prea place.
anku
QUOTE(geocoto @ Apr 7 2009, 02:33 AM) *
Bine suntem si noi.Crestem pe zi ce trece si descoperim lucruri noi.Parca si sunetele sunt diferite de la o zi la alta.Draga Simina l-am luat si eu cu scaunelul de masina dupa mine prin casa ca altfel nu mai fac nimic.Se joaca in voaia lui dar ma urmareste cu coada ochiului daca sunt langa el si daca nu, se face asa ca plange sa vada apar...

Mai Anku chiar ma superi!!!!!! cum sa semene bietul copil cu o persoana pe care tu o urasti?Pune mana si rezolva problemele cu sotul tau si ofera-i lui Darius cel mai iubitor camin care il poti tu crea.Nu este rasfatat momentan, el se adapteaza la cum il obisnuiesti tu.Serios acum e grav de tot cat ii dai sa pape.E mare diferenta sa-l pui la san din ora in ora si sa-i dai din ora in ora 100 ml.Iar cu ingrasatul e normal daca nu aduci un aport egal de proteine, glucide, lipide, organismul tau sa o ia razna.

Rose cum o convingi pe Andreea sa nu bage in gurita mana cand ii faci masaj?In seara asta si-a pus mana pe burtica si a bagat-o in gura pe urma ii venea sa vomite de la crema.Are o rapiditate, cu greu^pot sa tin pasul cu el..

Va pupam si scriem mai greu dar de citit tot citim.

bine ca sta in scaunel....al meu nu mai vrea nicaieri sa stea!!!seamana fizic izbitor cu cumnatul....bucatica rupta din el,barbat frumos ce-i drept ....si atat am sperat sa nu semene si in alte parti cu ei....incat cred ca am facut obsesie!sa speram totusi ca seamana cu mine....ca la fizic zici ca e facut cu cumnatul!!! :lol:dar stii cum????izbitor....in miniatura... mad.gif pai da....tacso la inv numai in brate si copilul baga la cap ca din brate vede mai multe lucruri si nu mai vrea nici in scaun ,nici in pat nici in carut....mnoooo mai manca,mai inv ceva....mai fa curat!!!
anku
azi am fost la dr ca darius iarasi horcaia in piept...p langa mucisoriii!!!ne-a dat sa inhalam din nou spray.,..am intrebat ce sa fac cu foamea si azis dsa-i dau cat cere chiar si din ora in ora..ca ce nu-mi place cum s-a dezv????asa m-a intrebat....a zis ca nu are nimic cu laptele are cu faptul ca este un copil activ...si ca numai creierul cat consuma!!!!cu mucisorii a zis ca e bine ca asa isi formeaza anticorpi si ca sa nu-i mai dau gecuta.... rolleyes.gif si sa-i iau mucisorii si gata si asta poate sa dureze si pana in iunie! doh.gif i-am aratat capul turtit si a zis ca sa ma uit atent la sotul si la mine in cap si o sa vedem acelasi lucru numai ca la noi nu se mai vede asa tare....ce ma bucur ca nu este rau!!! bananab.gif
avem 66 cm si 7700 gr...dr a zis ca suntem numai bine si ca sa-mi pun semne de intrebare cand il vad gras nu acum.... unsure.gif mneeee ...ce sa zic?????dc el zice asa...
ma bucur ca este ok... unsure.gif
iullyy
">

Sa ne mai vedeti si pe noi,am mai crescut.

Va pupam!

anku
QUOTE(alina84 @ Apr 7 2009, 12:42 PM) *
Buna ziua mamicilor,ce faceti?Noi am papat,si acum facem nani pt ca noaptea nu prea dormim si ziua recuperam.Mai are cineva bebe asa de agitat ca al meu?Noaptea nu prea doarme,iar ziua plange f mult,desi e schimbat,mancat,nu-l doare burtica pt ca nu se strange,si nu stiu ce sa-i mai fac,vrea numai in brate iar eu nu pot sta tot timpul cu el in brate pt ca are mai bine de 7 kg si a inceput sa ma doara ingrozitor spatele.Si pe langa asta nici nu pot pleca de langa el sa fac ceva treaba prin casa pt ca se apuca de plans.Cine imi da si mie un sfat?

idem....noroc ca nu ma doare spatele...inca...! rolleyes.gif nu stiu dc al tau il intrece p al meu in agitatie...sfat???eu il plasez lui sotul si-i zic ...tine-l ca tu l-ai inv asa!sau i arat de fiecare data ceva nou dar nu merge decat in 30 la suta din cazuri...
te popic si iti doresc rabdare ca eu una nu mai pot... tzuc.gif
Rose68
QUOTE(iullyy @ Apr 7 2009, 07:51 PM) *
">

Sa ne mai vedeti si pe noi,am mai crescut.

Va pupam!

\

Pupam si noi botic dragalas.........
Rose68
si Andreiutei ii place sa i se dea atentie.

Ieri am crezut ca ies la pensie. A tipat toata ziua nici la buda nu ma puteam duce. In parc cand am fost a tipat asa de tare de a trebuit sa plecam acasa ( am crezut ca are kaki, dar m-am inselat) seara nu vroia sa doarma iar la 4-5 dimineata a urlat sa pape si apoi nu a mai dormit vreo 2 ore , de am facut ture , ture cu ea in brate. In schimb a papat bine.

Azi a fost cumintica foc. A papat mult si i-am pus muzica si a stat cumintica gangurind si uitandu-se la jucarii si cu manuta in gurita..toc...toc..toc...Cat am fost la plimbare a dormit. iar acum i-am facut baita , a papat si iata ca doarme desi e doar 20.30.

Asa ca o zi mai buna alta mai putin....si uite asa trec zilele si uite o sa ne fie dor in final de zilele astea. Cel putin eu pun pariu ca mie o sa imi fie dor...........

Multi pupicei si bebelusi cumintei
anku
QUOTE(iullyy @ Apr 7 2009, 08:51 PM) *
">

Sa ne mai vedeti si pe noi,am mai crescut.

Va pupam!

hi hi....ce zambaret si curios este....poopam noi p el!!! tzuc.gif
cu colicii habar nu am ce sa faci...cel putin din astia nu am avut prea multi!!!! biggrin.gif auzeam de carputa calda p burtica...incearca altfel de tetine care s fie anticolici...noi de cand folosim asa nu mai avem nici o probl desi suntem tare lacomi la mancare... wink.gif
anku
QUOTE(Rose68 @ Apr 7 2009, 10:00 PM) *
si Andreiutei ii place sa i se dea atentie.

Ieri am crezut ca ies la pensie. A tipat toata ziua nici la buda nu ma puteam duce. In parc cand am fost a tipat asa de tare de a trebuit sa plecam acasa ( am crezut ca are kaki, dar m-am inselat) seara nu vroia sa doarma iar la 4-5 dimineata a urlat sa pape si apoi nu a mai dormit vreo 2 ore , de am facut ture , ture cu ea in brate. In schimb a papat bine.

Azi a fost cumintica foc. A papat mult si i-am pus muzica si a stat cumintica gangurind si uitandu-se la jucarii si cu manuta in gurita..toc...toc..toc...Cat am fost la plimbare a dormit. iar acum i-am facut baita , a papat si iata ca doarme desi e doar 20.30.

Asa ca o zi mai buna alta mai putin....si uite asa trec zilele si uite o sa ne fie dor in final de zilele astea. Cel putin eu pun pariu ca mie o sa imi fie dor...........

Multi pupicei si bebelusi cumintei

te inteleg....bine ca aere zile si zile ca noi de o luna o tinem asa....sau mai bine ....de cand am fost p tren!!!!cam o luna....dar de ce nu vrea sa doarma???? GATA.....trecem si noi la diversifiacre!poate sa zica cine ce vrea....ca lui dariusel i este fomita!!! sad.gif
bine ca mananca si andreiuta.....acum primeste nan???noi am renuntat la prod de la nestle .....odata pt totdeauna!!!!
poopam p andreiuta. ...l tzuc.gif
alina84
Si noi am avut probleme cu colicii,am incercat Baby drink,Bonissan,dar in final a mers cu Debridat,pe care nu l-am mai schimbat si nu am mai avut dureri de burtica,in schimb suntem f agitat.Maine mergem si noi la control,si o sa vedem ce greutate avem si cat am mai crescut de la 2 luni cand aveam 6,400g si 66 cm.Acum avem 3 luni si doua saptamani.Va pupam si pe mame si pe bebici.
danieelaa
QUOTE(alina84 @ Apr 7 2009, 07:20 PM) *
Si noi am avut probleme cu colicii,am incercat Baby drink,Bonissan,dar in final a mers cu Debridat,pe care nu l-am mai schimbat si nu am mai avut dureri de burtica,in schimb suntem f agitat.Maine mergem si noi la control,si o sa vedem ce greutate avem si cat am mai crescut de la 2 luni cand aveam 6,400g si 66 cm.Acum avem 3 luni si doua saptamani.Va pupam si pe mame si pe bebici.

cu cat l-ai nascut???
Rose68
QUOTE(iullyy @ Apr 7 2009, 07:06 PM) *
Buna!
Cand credeam ca ne-am linistit o luam de la capat,colicii nu ne lasa in pace,ne doare burtica si plangem pana la 2-3 noaptea si mai nou plangem si ziua ,am incercat si infacolul dar degeaba parca este mai rau .Maine mergem la doctor desi credeam ca ajungem doar la vaccin dar ieri a fost o zi groaznica , a plans toata ziua si noaptea pana la 3 .
Rose ce lapte ii dai acum? Eu ii dau supliment Novalac AC contra colicilor dar degeaba si nici nu-i prea place.



APTAMIL si vad mare diferenta fata de lapticul precedent. Papa 80 ml la o masa si acum papa 130 ml
simina_ana
Salutare mamici.....sa stiti ca o sa plec mai des de-acasa toata ziua, ca vad ca atunci cand ma intorc , gasesc cateva pagini si taaaaaare-mi mai place super.gif
Noi am avut o zi plina azi....Prietenul din Germania a venit fara carut mad.gif , asa ca am colindat toate magazinele de bebei din oras in cautare de carut si am gasit....Sunt atat de bucuroasa. De maine pot sa merg si eu singura in parc , fara tati si nu o sa-mi mai rup mainile si spatele.... nanner.gif nanner.gif nanner.gif Saracutul il scoteam in fata blocului in cos, cand nu era tati sa ne duca in parc, sau stateam pe banca in parc, daca tati nu putea sa ramana cu noi. Dar de-acum s-a terminat....sunt asa de incantata ca ma tot uit la el si ma invart pe langa el....ca-mi vine sa ies acuma, sa dau o tura....
Ma tot joc cu el, ca sa invat sa-l manevrez numai cu o singura mana. liwlol.gif sunt eu mai incantata decat Iancu liwlol.gif
Mi-am gasit "jucarie". Fac si eu acuma ca tati, care atunci cand i-am luat gasca de deasupra patutului, era asa de incantat incat se lauda la toata lumea. Si seara o aprindea mereu sa vada cum lumineaza pe tavan.....Adevaru' e ca e si faina .... si are multe chestii ce-l atrag pe Iancu.
Apoi am fost la cumparaturi. Si i s-a facut foame lui Iancu. Luasem o sticluta cu laptic la noi, pe care l-am pus in termos si sa-l vedeti pe tati cum il hranea pe strumf printre rafturile din Carrefour.liwlol.gif Iar pe pitic nici macar nu-l deranja...atat vreme cat papa....el era fericit. Dupa ce si-a umplut "ghiozdanelul" a avut chef de vorba. Chiuia intr-una. Ne aproba sau nu, cand puneam ceva in cos. Trecea lumea pe langa noi si radea. Asa ca pot spune ca am facut cumparaturile impreuna toti 3.
Si ma bucur ca am gasit o carticica pt el cu poze, cu paginile din plastic, pe care sa o poata baga in gurita, sau sa se joace in cadita. Cautam de multa vreme asa ceva. Am pus ochii si pe o maimuta, dar am uitat sa o iau si mi-am adus aminte de ea doar in masina....liwlol.gif
Hai ca v-am naucit de cap....noapte buna somn usor, sapte purici pe-un picior, si inca unul dupa ureche ca sa fie cu pereche
tzuc.gif


Aaaa..... si am uitat sa va spun Iancu a papat azi la 3 ore......sunt atat de incantata....
anku
hi hi hi....ce carut ati luat???sport???
noua ni se duc rotile de la carut....de la atata sare ce pun astia p str ....si am gresit si eu ca am tot fost la cumparaturi cu el si am pus tot p carut....azi am fost si noi la un mag de bebe sA vedem ce carut ar fi ideal avand in vedere ca dl se plicti in carut...si am innebunit cand am vazut preturile! :doh:hai zici un 300 dar 600 de euro un geisslan???asta e bataie de joc ....parerea mea!!!ori luam asa un carut sau suport mai bine zis unde punem scaunelul de masina ala e 200,sau ne ducem si cumparam roti ca merita dc e 600 euro nou,roata fiind 20 euro!l-am tot pus p darius in diverse caruturi liwlol.gif si in toate a urlat :(nici nu ma mai mira urletul lui...atata a urlat!!! sad.gif si am mai vazut scaunel ca a oanei ....dar am zis ca mai asteptam sa nu il cumppar degeaba ca dl nu are stare sa stea jos nicicum!poate se mai cuminteste....dar slabe sanse!coincidenta este ca si noi i-am dat printre rafturi la un alt mag de bebe lui darius liwlol.gif si dupa aceea l-am lasat la tati ca sa-i caute o jucarie sa o bage in gurita ptr dinti,si a inceput sa vb....eu cautam servetele fara parfum ptr popoul lui darius!!!! tongue.gif
deci de maine mergeti la plimbarica....va poopam! tzuc.gif
simina_ana
[quote name='anku' date='Apr 8 2009, 12:52 AM' post='598717']
hi hi hi....ce carut ati luat???sport???


I-am luat un carut cu landou, care se face si sport. Mi-a placut f mult cum arata, e portocaliu cu gri ( am vrut culori neutre, pt ca noi ne gandim si la o fetita smile.gif ), dar si pentru ca e practic. Am vrut sa fie destul de usor astfel incat sa-l pot manevra cu o singura mana atunci cand il strang. M-am gandit si la mine cand l-am luat, nu doar sa-i fie comod lui Iancu.

Si pentru ca Oana m-a "certat" ca nu am mai pus poze, vi-l prezint mai jos pe Strumf, Falcuta, Sarky, Puta, Baluta, si multe alte porecle .... liwlol.gif. Pozele sunt facute telefonul, ca mi-am "sinucis" aparatul. doh.gif

Asa imi incep ziua....zambind intr-una....


...chiar si atunci cand stau pe burtica


Erau reclame la tv asa ca nu m-am putut abtine...


Pe burtica nu fac asa multa apa pe jos...in plus imi plac clabucii...


Hai la mine gasculito, sa vezi ce te mai smotocesc....


Sunt foarte pasionat de suzeta mea.....mai ales ca acum stiu sa o bag singur in gurita


Imi place la nebunie sa stau asa.....


....si sa fac jonglerii.....si uneori mami se sperie....ca mai am putin si ma dau singur jos din cosulet....


Asta e pozitia mea preferata...imi place sa stau in fundul gol...(scuzati totusi indecenta) wub.gif ....


Va tzuc.gif
simina_ana

....si uite asa trec zilele si uite o sa ne fie dor in final de zilele astea. Cel putin eu pun pariu ca mie o sa imi fie dor...........

Sa stii ca da....mie , deja mi-e dor de primele zile cand ma trezeam noaptea sa-i dau sa pape....atunci eram chiauna rau de tot, si aveam impresia ca nu o sa-mi mai revin niciodata.....si acum....offf....ce repede a trecut timpul....maine poimaine, sunt soacra mare rolleyes.gif

oana petrina
neazta fetelor,
s-a trezit Matei i-am dat sa pape si am intrat pe forum sa vad ce mai fac fetele. cand colo dau de o minunatie de pui cu falcute si bucute bune de muscat.Simina am sa te mai cert ca sa pui mai des poze cu voinicul tau ca tare dulce e. cred ca l-as bosoli non stop . ai o minune de copil sa va traiasca si sa va bucurati de el . si daca o sa ne intalnim intr-o zi sa-l ascunzi ca ti-l pap tot ( incep cu bucutele grasune). si Matei ne face fleasca la baita. rade si da din picioruste de face numa apa in jurul lui.asa ca peste vre-o luna o sa-l spalam in baie ca nu mai tine .si ai dreptate cand spui ca o sa ne gandim cu nostalgie la perioada asta ca tare frumosi mai sunt. si cresc atat de repede....chiar ma trezesc direct cu nora smile.gif
va pupam
oana petrina
neazta fetelor,
s-a trezit Matei i-am dat sa pape si am intrat pe forum sa vad ce mai fac fetele. cand colo dau de o minunatie de pui cu falcute si bucute bune de muscat.Simina am sa te mai cert ca sa pui mai des poze cu voinicul tau ca tare dulce e. cred ca l-as bosoli non stop . ai o minune de copil sa va traiasca si sa va bucurati de el . si daca o sa ne intalnim intr-o zi sa-l ascunzi ca ti-l pap tot ( incep cu bucutele grasune). si Matei ne face fleasca la baita. rade si da din picioruste de face numa apa in jurul lui.asa ca peste vre-o luna o sa-l spalam in baie ca nu mai tine .si ai dreptate cand spui ca o sa ne gandim cu nostalgie la perioada asta ca tare frumosi mai sunt. si cresc atat de repede....chiar ma trezesc direct cu nora smile.gif
va pupam
danieelaa

LA MULTE LUNITE IANCU SA CRESTI MARE SI SA ADUCI NUMAI BUCURII IN SUFLETUL PARINTIILOR TAI


iar pt mami

SA ITI TRAIASCA INGERASUL SIMINA
danieelaa

SA FI IUBIT
alina84
Buna dimineata mamicilor si bebelusilor,si noi ne-am trezit,am mancat si acum dormim.Daniela,pe stefanut l-am nascut de 3,500g si o lungime de 54 cm.
alina84
Anku,dar cat lapte mananca piticul tau la o masa?
andaro
QUOTE(simina_ana @ Apr 8 2009, 12:32 AM) *
smile.gif

Simina, sa ti traiasca puiu' Iancu Stefan si la cat mai multe - 4 - lunitze cu sanatate.... occasion.gif
danieelaa
QUOTE(alina84 @ Apr 8 2009, 08:08 AM) *
Buna dimineata mamicilor si bebelusilor,si noi ne-am trezit,am mancat si acum dormim.Daniela,pe stefanut l-am nascut de 3,500g si o lungime de 54 cm.

SA ITI TRAIASCA
anku


deja are 4 luni!!!???? ohmy.gif numai cand am deschis mi-am dat seama.... occasion.gif
dar am stiut ca e mare dar e mare mare!!!creste vazand cu ochii!!!si ce lung este... doh.gif
si se da sg din scaun jos.... ohmy.gif pai acum ai de lucru....
poopam p iancu si p tine tzuc.gif
multumim ptr poze ,ne bucuram sa-l vedem p iancu...de ziua lui toate urarile de bine cu mentiunea la multe lunite occasion.gif
si darius iti trimite cateva flori tzuc.gif
Rose68
pentru mami


si pentru bebel
La multe lunite!

[size="5"][/size]
anku
QUOTE(alina84 @ Apr 8 2009, 11:17 AM) *
Anku,dar cat lapte mananca piticul tau la o masa?

cam 90-110 ml...depinde dc mananca la o ora sau o ora jumate...dc mananca la 3 ore cand il iau in ghiozddan si doarme mananca 180-190 ml!la 2 ore mananca 140-150 ml!
arata bine nu am ce sa zic ,nu e gras cum ar tb sa fie la cat mananca ...e un bebe durduliu dar nu exagerat cum ar tb sa fie la cat mananca!imi faceam griji pt sanatatea lui dar dc dr a zis ca e ok si sa-i dau cat cere...d data asta am ales un medic bun...de fapt 2 frati gemeni care sunt amundoi pediatrii ,au 5 incaperi-laboratoare si isi practica meseria in paralel,sunt dr4 de 22 de ani....nu sunt adeptii medicamentelor dar ffff p faza....ce sa mai????acum sunt multumita...
de ce ma intrebi???? tzuc.gif
anku
rose nu stiu dc ai idee...nu vreau chiar acum....dar vreau sa-i dau din nou suc de morcovi ,supa de legume(am citit ca mai intai se recomanda supa din radacinoase)) DAR VREAU SA-I DAU SI NISTE PIREU DE MORCOVI ...pireul ala tb sa-l dau cu lingura???Sau in biberon...dar nu curge!sau subtiat.....am vazut ca sunt tetine ptr asa ceva....
tu ce zici???
CE FACE ANDREIUTA???POOPA darius p voi!si eu... tzuc.gif
iullyy
La multe lunite Iancu,esti tare...tare frumusel si maricel. oFloare.gif . pentru mami trandafir.gif .
Azi am fost la doctor si ne-a spus ca este bine,incepem diversificarea mai devreme cu o saptamana,poate il ajuta la burtica,aveam 63 cm si 6450 g .
alina84
Al meu mananca 120 ml cam la 2 ore,are 3 luni jumate si 7 kg.Al tau e mai durduliu?La cate luni incepeti diversificarea?
anku
noi avem 7700 gr....
mie nu mi se pare ca suntem durdulii...

dar imi este frica pt sanatatea lui....dar poate e mai mancacios el de felul lui... laugh.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Apr 8 2009, 12:00 PM) *
rose nu stiu dc ai idee...nu vreau chiar acum....dar vreau sa-i dau din nou suc de morcovi ,supa de legume(am citit ca mai intai se recomanda supa din radacinoase)) DAR VREAU SA-I DAU SI NISTE PIREU DE MORCOVI ...pireul ala tb sa-l dau cu lingura???Sau in biberon...dar nu curge!sau subtiat.....am vazut ca sunt tetine ptr asa ceva....
tu ce zici???
CE FACE ANDREIUTA???POOPA darius p voi!si eu... tzuc.gif



mie mi-a zis dr pediatru sa ii dau cu lingurita tot, Biberonul doar pentru lapte si ceai sau apa plata fiarta si racita.Totul foarte subtire subtiat cu laptic. Mai tarziu dam mai grosut. Prima supita doar din morcov. Noi facem maine vaccinul si apoi incepem dupa o zi de pauza diversificarea,
geocoto


Am deschis calculatorul mai greu ca Lucas cere asa multa atentie si ce-mi vad ochii, 2 flacai frumusei nu gluma.

Draga Simina la cat mai multe lunitze va doresc si sa ramaneti mereu cu zambetul pe buze ca tare frumusei mai sunteti occasion.gif .Cred ca stai cu mare bucurie sa te ocupi de Iancu cand iti zambeste asa frumusel.Neaparat sa ne mai pui poze ca imi plac muuuuuuult. occasion.gif

Noi ce sa va spunem nu prea am putut iesi ca a plouat in continuu, ne supara in continuare bubitzele care se vad numai la baitza desi am renuntat eu la lapte si am trecut pe soia ca doar trebuie sa-mi pap cerealele cu ceva.Mai este asa putin si venim in tara.Am ceva emotii cu avionul cu piticul mai ales ca zburam cu o companie low cost si nu cu Taromul ca pana acum.De sarbatori preturile sunt ridicole si am gasit la wizzair mai ieftine.
Pupam mamicile si bebeii lor

PS Rose si iully multumim frumos pentru cantecele altfel ne-am fi plictisit grav in casa pe vremea asta.Ne atrage rau tv-ul si calculatorul dar incerc sa-l las cat mai putin pe Lucas asa ca muzica e cea mai buna momentan.
simina_ana
Dragele mele, , pentru toate gandurile voastre frumoase. Pentru voi dragi mamici si bebici
O sa i le arat maine si lui Iancu.

Sa dea DD sanatate la bebeii nostri si noua ca sa-i putem creste si sa-i vedem mari.

Strumfu acum. Se vede ca ne-am plimbat toata ziua. Am venit franti de oboseala....eu mai ales, ca am mers atat pe jos, lucru pe care nu-l mai facusem de 4 luni. Am nevoie urgent de Asa ca am cazut si eu franta langa el dupa ce i-am dat sa pape. Ne-am trezit la 11,30 si a trebuit sa facem asa traziu. Apoi a papat iar si acum iar
Si bineinteles ca acum nu am somn si asa ca .
Avand in vedere ca sunt singurica pe aici ma duc sa si eu ceva si apoi la nani.

PS. Scuzati pt afisajul de mai sus dar eram asa de incat trebuia sa-mi ocup timpul cu ceva

simina_ana




Anku, ai un pui tare dragalas. E asa de sod cu privirea aia....imi vine sa-i pap guritza. tzuc.gif un pui micut si frumos.
Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii.
simina_ana
QUOTE(oana petrina @ Apr 8 2009, 08:41 AM) *
neazta fetelor,
s-a trezit Matei i-am dat sa pape si am intrat pe forum sa vad ce mai fac fetele. cand colo dau de o minunatie de pui cu falcute si bucute bune de muscat.Simina am sa te mai cert ca sa pui mai des poze cu voinicul tau ca tare dulce e. cred ca l-as bosoli non stop . ai o minune de copil sa va traiasca si sa va bucurati de el . si daca o sa ne intalnim intr-o zi sa-l ascunzi ca ti-l pap tot ( incep cu bucutele grasune). si Matei ne face fleasca la baita. rade si da din picioruste de face numa apa in jurul lui.asa ca peste vre-o luna o sa-l spalam in baie ca nu mai tine .si ai dreptate cand spui ca o sa ne gandim cu nostalgie la perioada asta ca tare frumosi mai sunt. si cresc atat de repede....chiar ma trezesc direct cu nora smile.gif
va pupam


Ordonati va rog.... tongue.gif
tzuc.gif pe Matei, pui micut cu plete-n vant ...
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ Apr 8 2009, 09:06 AM) *
[
size=5]SA ITI TRAIASCA INGERASUL SIMINA[/size][/color]


Multumim frumos Daniela.....
tzuc.gif pe Denisa, scumpica domnisoara...
simina_ana
QUOTE(aandaaro @ Apr 8 2009, 10:25 AM) *
Simina, sa ti traiasca puiu' Iancu Stefan si la cat mai multe - 4 - lunitze cu sanatate.... occasion.gif



Multumim frumos Aandaaro !!!!
Mai aveti putin si voi si taiati motul....sa ne pastrezi o feliuta de tort, ca mami e mare amatoare de tort. yami.gif
tzuc.gif pe Sara si pe mami ei
simina_ana
QUOTE(anku @ Apr 8 2009, 11:10 AM) *


deja are 4 luni!!!???? ohmy.gif numai cand am deschis mi-am dat seama.... occasion.gif
dar am stiut ca e mare dar e mare mare!!!creste vazand cu ochii!!!si ce lung este... doh.gif

si darius iti trimite cateva flori tzuc.gif



Asa e Anku, avem deja 4 lunite. Nici nu stiu cand a trecut timpul....parca mai ieri ma chinuiam sa ma plimb prin salon dupa operatie, ca sa-mi strang cat mai repede puiul la piept. Si acum s-a facut atat de mare.....Doamne ce-l iubeste mama!!

tzuc.gif pe tine , mami scump si pe dragalasul de Darius. Ce buchet frumos de flori , scumpete mica! Multumesc!
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Apr 8 2009, 11:23 AM) *
pentru mami


si pentru bebel
La multe lunite!

[size="5"][/size]


Yammi.....ce tort bun....sa stiti ca-l impartim cu voi dragi mamici si bebei....
tzuc.gif pe Rose , mami care are grija mereu de noi si pe comoara lui mami, dragalasa Andreiutza
simina_ana
QUOTE(iullyy @ Apr 8 2009, 02:05 PM) *
La multe lunite Iancu,esti tare...tare frumusel si maricel. oFloare.gif . pentru mami trandafir.gif .
Azi am fost la doctor si ne-a spus ca este bine,incepem diversificarea mai devreme cu o saptamana,poate il ajuta la burtica,aveam 63 cm si 6450 g .



Multumesc frumos. Iullyy!!!!
Va tzuc.gif pe burtica...sa treaca mai repede ....
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Apr 9 2009, 12:30 AM) *
Am deschis calculatorul mai greu ca Lucas cere asa multa atentie si ce-mi vad ochii, 2 flacai frumusei nu gluma.

Draga Simina la cat mai multe lunitze va doresc si sa ramaneti mereu cu zambetul pe buze ca tare frumusei mai sunteti occasion.gif .Cred ca stai cu mare bucurie sa te ocupi de Iancu cand iti zambeste asa frumusel.Neaparat sa ne mai pui poze ca imi plac muuuuuuult. occasion.gif

Noi ce sa va spunem nu prea am putut iesi ca a plouat in continuu, ne supara in continuare bubitzele care se vad numai la baitza desi am renuntat eu la lapte si am trecut pe soia ca doar trebuie sa-mi pap cerealele cu ceva.Mai este asa putin si venim in tara.Am ceva emotii cu avionul cu piticul mai ales ca zburam cu o companie low cost si nu cu Taromul ca pana acum.De sarbatori preturile sunt ridicole si am gasit la wizzair mai ieftine.
Pupam mamicile si bebeii lor

PS Rose si iully multumim frumos pentru cantecele altfel ne-am fi plictisit grav in casa pe vremea asta.Ne atrage rau tv-ul si calculatorul dar incerc sa-l las cat mai putin pe Lucas asa ca muzica e cea mai buna momentan.



Pai daca ma "certi" si tu nu putem decat sa ne conformam.... tzuc.gif
tzuc.gif pe bb Lucas cel voinic...si ii uram sa fie cumincior pe avion. Cand veniti?

Sa stii ca-mi place sa stau cu Iancu toata ziua si sa ne jucam. Eu in preajma copiilor, mereu m-am simtit din nou copil....asa ca acum...e o placere....mai ales atunci cand il vad cum se dezvolta. O minune continua....care ma uimeste in fiecare zi....Ne iubim din ce in ce mai mult ....si cum sa nu-l iubesti cand isi pune manutele pe fata mea si imi arata ca ma iubeste si el, la randul lui. Cuvintele sunt de prisos.....doar stii si tu si celelalte mamici.
tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Apr 9 2009, 12:30 AM) *
Am deschis calculatorul mai greu ca Lucas cere asa multa atentie si ce-mi vad ochii, 2 flacai frumusei nu gluma.

Draga Simina la cat mai multe lunitze va doresc si sa ramaneti mereu cu zambetul pe buze ca tare frumusei mai sunteti occasion.gif .Cred ca stai cu mare bucurie sa te ocupi de Iancu cand iti zambeste asa frumusel.Neaparat sa ne mai pui poze ca imi plac muuuuuuult. occasion.gif

Noi ce sa va spunem nu prea am putut iesi ca a plouat in continuu, ne supara in continuare bubitzele care se vad numai la baitza desi am renuntat eu la lapte si am trecut pe soia ca doar trebuie sa-mi pap cerealele cu ceva.Mai este asa putin si venim in tara.Am ceva emotii cu avionul cu piticul mai ales ca zburam cu o companie low cost si nu cu Taromul ca pana acum.De sarbatori preturile sunt ridicole si am gasit la wizzair mai ieftine.
Pupam mamicile si bebeii lor

PS Rose si iully multumim frumos pentru cantecele altfel ne-am fi plictisit grav in casa pe vremea asta.Ne atrage rau tv-ul si calculatorul dar incerc sa-l las cat mai putin pe Lucas asa ca muzica e cea mai buna momentan.



Pai daca ma "certi" si tu nu putem decat sa ne conformam.... tzuc.gif
tzuc.gif pe bb Lucas cel voinic...si ii uram sa fie cumintel pe avion. Cand veniti?

Sa stii ca-mi place sa stau cu Iancu toata ziua si sa ne jucam. Eu in preajma copiilor, mereu m-am simtit din nou copil....asa ca acum...e o placere....mai ales atunci cand il vad cum se dezvolta. O minune continua....care ma uimeste in fiecare zi....Ne iubim din ce in ce mai mult ....si cum sa nu-l iubesti cand isi pune manutele pe fata mea si imi arata ca ma iubeste si el, la randul lui. Cuvintele sunt de prisos.....doar stii si tu si celelalte mamici.
tzuc.gif
oana petrina
neazta
vai mami de Iancu da ce de treaba ai avut aseara liwlol.gif pai cred si eu ca dupa ce ai terminat de mozolit frumusete de flacau sa fi asa de vesela. apropo (scuze ca nu mai retin) ai facut botezul? daca da mi se pare mie sau nu am vazut nici-o pozica de la eveniment? rolleyes.gif ce tare ma bucur cand vad pozici cu puiutii nostrii.
daniela nici nu am apucat sa-ti spun ce domnisoara dulce ai. n-avem noi multe fete aici dar sunt frumoase tare.o sa fie batalie pe ele.se vor spada.gif baietii nostrii in biberoane.
pupam mamicile si bebeii
anku
anku
darius dupa ce nu a inchis ieri un ochi toata ziua a cazut ieri in somn la 22. ..si a mancat la 8 dimineata!asa de obosit a fost!!!!l-am scos si afara ...dar nimic!!!!
noi il pregatim p tatai sa plece in romania asa ca o luam cui cumparaturile ptr cadouri de dim ca mai tarziu se incalzeste si nu ne place...
danieelaa
QUOTE(oana petrina @ Apr 9 2009, 06:02 AM) *
neazta
vai mami de Iancu da ce de treaba ai avut aseara liwlol.gif pai cred si eu ca dupa ce ai terminat de mozolit frumusete de flacau sa fi asa de vesela. apropo (scuze ca nu mai retin) ai facut botezul? daca da mi se pare mie sau nu am vazut nici-o pozica de la eveniment? rolleyes.gif ce tare ma bucur cand vad pozici cu puiutii nostrii.
daniela nici nu am apucat sa-ti spun ce domnisoara dulce ai. n-avem noi multe fete aici dar sunt frumoase tare.o sa fie batalie pe ele.se vor spada.gif baietii nostrii in biberoane.pupam mamicile si bebeii

buna dimineata ..................da oana asa este bouncy.gif si multumim notworthy.gif notworthy.gif notworthy.gif .....................simina ai avut activitate azi noapte nu gluma liwlol.gif .............neata ankuspor la cumparaturi rolleyes.gif
anku
dar mai intai sa-mi beau cafeaua... yes.gif
simina ana dar stiu ca ieri ai avut de lucru.....si de scris!!!!
rose ne gandim la voi ca faceti vaccinul....doamnae nu stiu de ce dar asa de frica imi este sa stau cu darius cand il inteapa....zici ca m,a omoara...noi avem primul vaccin numai la 4 luni...! doh.gif
danieelaa
tuturor mamicilor
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.