Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
simina_ana
....in detrimentul masinutei






A fost curajos la urcare.....


Dar apoi ...verdict clar.....cateva zile nu sa mai dat pe topogan liwlol.gif


Cand se plictisea de apa mergeam sa ne jucam








simina_ana
Intr-o seara s-a data atat de mult in leagan ca i s-a facut rau



Dar si-a revenit in 5 minute


In fiecare seara mergeam la disco pt pitici



Pe turcoaica asta mica a curtat-o toata vacanta


SI-a facut si un prieten neamt


La rusi striga sa-i atentioneze sa urce pe scari pe topogan


A prins curaj sa se catere peste tot acum....asa face acum si acasa liwlol.gif


Masinuta si pompa erau activitatile lui preferate in apa
simina_ana
La delfinariu


Tati ne-a facut poze din spate cand noi pozam cu morsa






A cazut frant apoi ....a dormit pana la hotel si inca 2 ore apoi liwlol.gif






Inainte de a pleca in croaziera


simina_ana














simina_ana
Si cateva poze cu balena

















...cazuse si facuse buba si ca sa-l inveselim....Ne jucam de-a ziua lui


Moment de ralxare ca intre baieti liwlol.gif


simina_ana
Mi-a placut foarte mult aranjamentul meselor de unde ne serveam....














Cam atat.....
ninina
QUOTE(anku @ Jun 29 2011, 09:34 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
nina imi pare bine sa te vad p la noi.....
noi ne bucuram de musafiri....sa mai treci p la noi!!! wub.gif
va poopam!!! tzuc.gif


trandafir.gif partners.gif partners.gif partners.gif esti o dragutza.....
QUOTE(geocoto @ Jun 30 2011, 01:20 AM) *
Opaaaaa, mami Adriana vezi cum faci cu pozele ca ai intrat la datorii.. biggrin.gif
Draga Ninina ma bucur ca ne ai vizitat, asa m am delectat si eu cu pozele voastre frumoase.Avem un prieten din MM si mereu ma rog de el sa se casatoreasca sa am ocazia sa fac o vacanta in zona asta de poveste
Ai un copil tare dulce si asa frumos ni l prezinti prin fiecare poza pe care o faci. hug.gif

Pup, Georgiana
oFloare1.gif

..ma bucur ca ti.au placut pozele....
multumim de aprecieri!!!!
..pana se casatoreste prietenul tau...poate mai dureaza....eu te astept cu mare drag pe aici... trandafir.gif trandafir.gif
..te imbratisez... trandafir.gif trandafir.gif


.DECI FETELOR.....NU DEGEABA AM FACUT SCANDAL liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...Sunt buna de comandnt liwlol.gif ...stiu ca Simina nu se supara..de aia mi/am permis.....


si acum Simnia frumoasa mea.......ma asteptam sa vad un TANK...dar am vazut o mami frumoasa gravidutza....la cat te laudai ca esti de grasa....hmmm...arati f bine draga mea.....
..iar puiul tau e asa de dulce...un scump.....
..e super locatia unde ati fost...imi place mult...apa curata...totul frumos aranjat...si masa e chiar fantastic aranjata....
..sunteti o familie minunata...mie drag de voi.... partners.gif partners.gif
...sunt ff frumoase toate pozele.....ma bucurmult ca le/am vazut....
..te imbratisez... partners.gif
simina_ana
QUOTE(ninina @ Jun 30 2011, 02:35 PM) *
trandafir.gif partners.gif partners.gif partners.gif esti o dragutza.....

..ma bucur ca ti.au placut pozele....
multumim de aprecieri!!!!
..pana se casatoreste prietenul tau...poate mai dureaza....eu te astept cu mare drag pe aici... trandafir.gif trandafir.gif
..te imbratisez... trandafir.gif trandafir.gif
.DECI FETELOR.....NU DEGEABA AM FACUT SCANDAL liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...Sunt buna de comandnt liwlol.gif ...stiu ca Simina nu se supara..de aia mi/am permis.....
si acum Simnia frumoasa mea.......ma asteptam sa vad un TANK...dar am vazut o mami frumoasa gravidutza....la cat te laudai ca esti de grasa....hmmm...arati f bine draga mea.....
..iar puiul tau e asa de dulce...un scump.....
..e super locatia unde ati fost...imi place mult...apa curata...totul frumos aranjat...si masa e chiar fantastic aranjata....
..sunteti o familie minunata...mie drag de voi.... partners.gif partners.gif
...sunt ff frumoase toate pozele.....ma bucurmult ca le/am vazut....
..te imbratisez... partners.gif



Pai cum sa ma supar eu ca ma tragi din cand in cand de urechi? liwlol.gif liwlol.gif ....chiar ma bucur ca faci asta....imi pare rau ca a durat atata....imi cer scuze si fata de fete.....dar ele stiu ce-am tras in ultimele saptamani si sper ca m-au iertat...
Iti multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase....
Acum am admirat si eu pozele voastre......mai incape sa va spun si eu cat sunteti de frumosi si deosebiti? Va pupic cu mare drag!!! hug.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ Jun 30 2011, 08:14 AM) *
Apoi intru in pamant de rusine ca v-am tot dus cu vorba....dar stiti si de aventura din ultimele saptamani....
Dar avand iin vedere ca vad ca azi merge netul mai bine va pun pozele pormise de atata vreme

La plecare...fiu-miu mai curajos ca tata-su, desi amandoi zburau prima data biggrin.gif


Marea Neagra de sus


Antalya


La hotel Iancu bucuros ca a primit si el "ceas" liwlol.gif


Privelistea din camera


SI una seara


Cu ce se ocupa al meu sot cand eu despachetam liwlol.gif


La relax la un suc




A doua zi cu aripoiarele.....pe care apoi nu a mai vrut sa le foloseasca


Deci mi se par geniale pozele, iar locatia de vis.Pot sa jur ca sunteti intr=o alta tara decat Turcia.
M am uitat cu mare placere la fiecare poza in parte si nu am gasit balena de care vorbeai.Am vazut o mamica gravidutza, dulce si frumoasa.
Iar Iancu cred ca inca mai vorbeste cu placere de vacanta asta.
Lui tati rusinica ca face poze haihui dar tot ii trimitem o imbratisare si lui.

Ninina cu siguranta ai stiut sa te faci ascultata si asa am primit si noi pozele mult asteptate.Multam fain notworthy.gif

Pupici, oFloare1.gif
anku


Cele mai calde ganduri si urari de sanatate, fericire, bucurii si impliniri. Sa fii iubita si fericita in fiecare moment al vietii tale.
La Multi Ani Petronela


cu intarziere...dar urarile sunt sincere
ce mai faceti voi???
sunteti bine????
anku
Heiiiii...Simina...ce surpriza...prea mult asteptatele pozici....!!!
dar s-a meritat asteptarea....ptr ceea ce ma vazut!!!
cred ca este a-4-a oara cand ma uit al poze....
am tot vrut sa scriu azi...dar nu am avut cum...
sunteti minunati....
si la delfinariu...am vazut o pozica cum ca facea nenea de la delfinariu pozica!!!
nu pot sa spun ca imi place Iancu intr-o ipostaza mai mult ca in alta...ptr ca este un scump oricum ar sta!!!
minunata priveliste ati avut!!!
mi-au placut f mult si pozele facute din avion!!!misto!!!
mai vazusem p youtube....
nici Darius nu accepta aripiorele...de mic nu le-a vrut...numai colacul!!!
chiar f frumos si original aranjamentul meselor!!! love1.gif
cat despre tine...arati minunat!!!nu te mai numi balena!!!! wub.gif
multumim ptr ac ne-ai incantat privirile...minunat!!!!
va poopam cu drag...si de abia astept sa va revad!!! tzuc.gif
anku
eu in febra preagtirilor...nu stiu cum mi le nimereste Dumnezeu...dar de 24 ore numai cu romani ma intalnesc....
ieri am trimis pachete cu autocarul....ce credeti...???am asteptat 4 ore dupa autocar!!!!s-a facut un accident...Stau...si intarziere 4 ore!!!!
bine ca am ramas p loc....
si in statie mai era cineva...o romanca din Fagaras...am vb de toate 4 ore in statie!!!! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

azi al curs...zic ca in lb romana nu se exprima asa ...o sintagma in germana...si abia atunci se trezete o colega de curs sa-mi spuna ca si ea vine din Bucuresti!!!! liwlol.gif
direct la suc ne-am dus!!!povesteam de zici ca ne cunoastem de cand lumea!!!cand e ok o persoana...o simti parca!!!

bineinteles ca am facut schimb de nr!!!
anku
nimeni p aici???? notworthy.gif

azi a anuntat ploaie si la noi...dar...acum erau 18 grade...acum batea un soare de ardea parca...de ploaie nici poveste!!!
am fost si la biblioteca-...mi-am rezolvat ultimele tb....
l-am dus si p asta mic p afara...

voi ce faceti???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 1 2011, 06:40 PM) *
nimeni p aici???? notworthy.gif

azi a anuntat ploaie si la noi...dar...acum erau 18 grade...acum batea un soare de ardea parca...de ploaie nici poveste!!!
am fost si la biblioteca-...mi-am rezolvat ultimele tb....
l-am dus si p asta mic p afara...

voi ce faceti???


Eu pe ultima suta de metri cu curatenia....maine sper sa termin....
Maine plecati asa-i?
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 1 2011, 06:33 PM) *
Eu pe ultima suta de metri cu curatenia....maine sper sa termin....
Maine plecati asa-i?

pai incercam asa p la amiaza...masina am indesat-o...acum..sa mai fac ceva curatenie!!!!
Darius inca face baie...ce sa facem???nu m-am incadrat in timp...ca azi l-am dus 4 ore p afara!!!si ui asa...
aaaaaaaaaaaaaa...si sa mai fac chiftele...sa descongelez maine fridgiderul...ca-l trag din priza...ce sa meaga aiurea 23 zile????
azi p ultima suta de metrii mi-am mai bagat o tura de negre la spalat!!!
si nu stiu cum se face ca eu mereu pierd bani inainte sa plec intr-o calatorie!!!!adiuca...Romania-germania,germania-romania...cand am venit prima data aici mi-am pierdut in seara in care tb sa plec toti banii,inclusiv banii de drum....mi-a dat tata bani de dim la 5 dim....ca dc nu-mi dadea el nu mai ajungeam al mischu si nici Darius nu mai era acum!!! liwlol.gif
azi am pierdut un bon de p sticle...nu-i mare pierdere...dar m-am ofticat...ca m-a tampit de cap asat mic!!!pai ma zis ca nu mai merg neam la cumparaturi...p langa ca-i umbla piciorele peste tot,se indseasa cu dulciuri...i merge si gura vesnic!!!!si cand te gandesti ce sa mai iei...uite ca am pierdut bonul d p un munte de sticle!! wacko.gif ca m-a zapacit!!!!cred ca l-am lasat intr-un raft!°!!!dar nu stiu unde!!!! wacko.gif
mna...si ui acum sa-l pun la culcare...si sa mai vad ce mai fac!!!! unsure.gif

voi ???ce mai lucra Iancu???
Geo???
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 1 2011, 11:57 PM) *
pai incercam asa p la amiaza...masina am indesat-o...acum..sa mai fac ceva curatenie!!!!
Darius inca face baie...ce sa facem???nu m-am incadrat in timp...ca azi l-am dus 4 ore p afara!!!si ui asa...
aaaaaaaaaaaaaa...si sa mai fac chiftele...sa descongelez maine fridgiderul...ca-l trag din priza...ce sa meaga aiurea 23 zile????
azi p ultima suta de metrii mi-am mai bagat o tura de negre la spalat!!!
si nu stiu cum se face ca eu mereu pierd bani inainte sa plec intr-o calatorie!!!!adiuca...Romania-germania,germania-romania...cand am venit prima data aici mi-am pierdut in seara in care tb sa plec toti banii,inclusiv banii de drum....mi-a dat tata bani de dim la 5 dim....ca dc nu-mi dadea el nu mai ajungeam al mischu si nici Darius nu mai era acum!!! liwlol.gif
azi am pierdut un bon de p sticle...nu-i mare pierdere...dar m-am ofticat...ca m-a tampit de cap asat mic!!!pai ma zis ca nu mai merg neam la cumparaturi...p langa ca-i umbla piciorele peste tot,se indseasa cu dulciuri...i merge si gura vesnic!!!!si cand te gandesti ce sa mai iei...uite ca am pierdut bonul d p un munte de sticle!! wacko.gif ca m-a zapacit!!!!cred ca l-am lasat intr-un raft!°!!!dar nu stiu unde!!!! wacko.gif
mna...si ui acum sa-l pun la culcare...si sa mai vad ce mai fac!!!! unsure.gif

voi ???ce mai lucra Iancu???
Geo???



Neata si de la noi.....la amiaza liwlol.gif liwlol.gif...adevarul ca dupa noaptea de cosmar ce-am avut-o nici nu ma mir ca am dormit pana la amiaza.....Iar m-au luat "problemele"....asa m-am speriat cand m-am trezit cu crampe si toate cele.....Mi-a facut repede Bebe un Smecta si un ceai de tei si m-am mai calmat dupa 4 ore in care ma gandeam cu groaza ca iar ajung in spital....Bina ca acum sunt bine...
AM fost azi la piatza....doamne cate fructe... ca-mi venea sa le iau pe toate ...dar cum stiu ca daca iau multe se strica...m-am limitat la cirese, caise si piersici...Abia astept sa bag cateva la ghiozdanel....

Iancu e tot mai miorlait....bineinteles fara motiv...si ne face harcea parcea creierii....azi i s-a pus pata ca vrea la gradinita....si o tine asa de dimineata....la piatza, sa fuga peste tot...sa stea de manuta neam.....e tot mai nadravan si eu tot mai grea sa mai fac anumite lucruri...chiar ii spuneam lui tat ca vara assta nu am apucat sa ajung in parc aproape deloc....cat alergam eu anul trecut in toate directiile si acum.....uff...dar vine mama peste vreo 10 zile si sper sa fie mai bine....

Anku.....cred ca asa se intampla la toata lumea cand e vorba de plecare.....eu una mereu uit cate ceva.....anul trecut cand am lecat la nunta unui coleg din liceu, am uitat hainele lui Iancu pentru nunta....a trebuit sa-i cumpar acolo ceva liwlol.gif....de fiecare data cand plec imi uit periuta de dinti....ca mereu zic ca e ultima care o pun in bagaj ...si meru o uit....Bani inca nu am pierdut....dar nu m-as mira daca mi s-ar intampla asta si mie la cat sunt de aeriana uneori liwlol.gif liwlol.gif
Drum bun si lin va doresc.....fara evenimente, sa aveti vreme buna si Darius sa fie cuminte, cuminte cuminte.....va pupam si astept semn de viata de la voi....

Ne punem si noi la somnic acum ca suntem franti biggrin.gif.....

Geo....voi ce mai faceti? Mi-a zis Bebe ca ai sunat ....cred ca eram la Yoyo atunci....Va pupic...

Restul fetelor...nu mai spuneti nimic ?

O zi frumoasa va dorim.....
simina_ana
Neata ...o duminica placuta va dorim....
Azi speram sa iesim si noi pe-afara ca vad ca s-a oprit vantul.....am chef de o plimbare ca de aer....M-am saturat de vreme urata....vreau soare si caldura....nu prea mare biggrin.gif
Voi ce mai faceti?
geocoto
Pup Adriana, cred ca am ramas noi doua.Cand ai fost tu plecata m am conversat cu Anku acum schimb cu tine.
Pai noi am fost la un SPA la Luxemburg si de la atata balaceala mai ne trebuie si cate una doua la fund sa ne invatam minte.
Acolo scria clar ca sa nu stam mai mult de 20 de minute nono.gif in apa termala, care era un deliciu nebun apropo, dar ce ne am inteles cu spada.gif Lucas sa l scoatem...Statea cate 2 ore si se arunca in cap bananab.gif , innota piscina in lung si in lat, chiuiala super.gif cat cuprinde.Totul era in aer liber si a cam batut vantul si copilul mic si sotul au venit "plouati" tare acasa.Lucas are febra 39.6 si mi a vomat supa si se plange ca l doare burtica.Are 2 litri de apa termala in burtica cred.. wife.gif iar sotul are o durere de cap de nu stiu cum a condus 250km inapoi.
Eu fresh ca intotdeauna mai ales de la jeturile de apa care era ff puternice si m au masat de la degetul cel mic de la picior pana la cervicala si de la orele de aqua gim si aqua fun bineinteles.
In rest sa vedem cum se comporta piticania in seara asta si mai scriu maine ce si cum..

Asa arata locul unde ne am rasfatat la propriu:
http://www.mondorf.lu/

O seara linistita, oFloare1.gif
geocoto
Adriana te rog cand ai timp sa mi scrii si mie ce remedii homeopate ti a dat pt diaree.
Dimineata mi a vomat sarurile de rehidratare si a facut deja de 3 ori kk verde.A avut temperatura mare toata noaptea.

Pup oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 4 2011, 10:24 AM) *
Adriana te rog cand ai timp sa mi scrii si mie ce remedii homeopate ti a dat pt diaree.
Dimineata mi a vomat sarurile de rehidratare si a facut deja de 3 ori kk verde.A avut temperatura mare toata noaptea.

Pup oFloare1.gif



Pt febra mi-a dat asa....
APis 2 granule , dupa 15 minute Belladonna 2 granule si dupa alte 15 minute 5 ml de Nurofen ( in cazul inc are febra nu depaseste 38.5 ) sau jumatate de fiola de Algocalmin pentru febra mai mare de 38,5

Cand a avut scaunele apoase mi-a dat sa-i dau dupa fiecare scaun 2 granule de Veratrum Album...Totodata fiind o viroza localizata la nivelul intestinelor ceea ce dadea scaunele apoase, ii dadeam Mercurius solubilis CH 7 , 2 granule, dupa o ora China CH7 , 2 gramule si dupa inca o ora Pulsatilla Ch7, 2 granule .....faceama sta din ora in ora.....timp de 3 zile apoi la 2 ore timp de alte 3 zile.....Si de 3 ori pe zi cate 2 granule i-am dat Arsenicum album Ch30

Sanatate va doresc si sa ma tii la curent cu starea lui Lucas.....Sa-i dai lapte praf fara lactoza preparat cu apa inc are ai fiert orez pana s-a spart bobul.....si paine prajita cu margarina.....astea i-au ajutat lui Iancu foarte bine....
anku
buna fetelor....salutari calde de p teritoriul romaniei!!!

credeati ca ati scapat de mine???
am ajuns si noi ieri p la 4 dupa amiaza
f greu am calatorit....cred ca la fiecare 100 km am facut pauza sa se joace el
nici noaptea nu a dormit bine....
un cancer fetelor in Austria...7 grade la 9 seara...noaptea cred ca a coborat si mai rau....am facut popas de 2 ore inainte de Budapesta....dar era fff frig la tot cazul....
ma speriati ...deocamdata nu avem probl cu nimic....dar Adriana...ieri ti-am luat-o p urme...ma durea degetul de cat tot apasam de dezinfectant....bine macar ca mi/-am luat 2 sticle!!!!
la noi a fost santier acasa...deci va dati seama....dar am rezolvat in mare parte deja....mai am 3 carute de lemne de taiat si aranjat...
am tort vrut sa ma loghez mai repede si ieri...dar am intampinat ceva probl...\
vremea vad ca nu este asa cum as fi vrut...dar macar bine ca nu ploua...
Darius este deja placat in vecini....se joaca cu o fetita a vecinului....au amenajat ff frumos in curte ptr copii!!!
ce sa va swpun....???Mi s-a involburat capul de cate am auzit...m-am dezobisnit de barfele satului.... liwlol.gif
sper sa ajung si eu azi in Sb....doamne...atata s-a tot construit in afara Sibiului...de cand am venit nici ca mai recunosteam...mai ales cu noua sosea....
asa....
aDRIANA...NU POT INTRA P MAIL...adresa mea nu stiu cum este...adr necesita...cica Firefox 5....ma rog...nu stiu dc este sau nu logic!!!!ptr ca adresa o am din Ro!!!!dar au intervenit schimbari intre timp!!!!si acum...s-i zic la Miashu sa vada care-i tb...sa nu ma apuc sa descarc contra-cost!!!!
iti las la privat nr meu de tel fix.....ac sa putem lua leg....ok????
ne auzim p maine dim???
anku
QUOTE(geocoto @ Jul 3 2011, 09:18 PM) *
Pup Adriana, cred ca am ramas noi doua.Cand ai fost tu plecata m am conversat cu Anku acum schimb cu tine.
Pai noi am fost la un SPA la Luxemburg si de la atata balaceala mai ne trebuie si cate una doua la fund sa ne invatam minte.
Acolo scria clar ca sa nu stam mai mult de 20 de minute nono.gif in apa termala, care era un deliciu nebun apropo, dar ce ne am inteles cu spada.gif Lucas sa l scoatem...Statea cate 2 ore si se arunca in cap bananab.gif , innota piscina in lung si in lat, chiuiala super.gif cat cuprinde.Totul era in aer liber si a cam batut vantul si copilul mic si sotul au venit "plouati" tare acasa.Lucas are febra 39.6 si mi a vomat supa si se plange ca l doare burtica.Are 2 litri de apa termala in burtica cred.. wife.gif iar sotul are o durere de cap de nu stiu cum a condus 250km inapoi.
Eu fresh ca intotdeauna mai ales de la jeturile de apa care era ff puternice si m au masat de la degetul cel mic de la picior pana la cervicala si de la orele de aqua gim si aqua fun bineinteles.
In rest sa vedem cum se comporta piticania in seara asta si mai scriu maine ce si cum..

Asa arata locul unde ne am rasfatat la propriu:
http://www.mondorf.lu/

O seara linistita, oFloare1.gif

buna dragilor....
insanatosire grabnica va dorim.....
toate au un inceput...acum s-a imbolnavit putin dar apoi o sa fie ok...a avut si ceva inuntru apa termala sau de ce numai 20 min???
stiu ca snt f ok...mai ales atunci cand este frig...ptr ac stimuleaza sist imunitar!!!!
39.6!!!!ohhhhhhhh.....mare!!!!saracutii de voi!!!
o fi de la apa ce a baut-o...si Darius a mai baut...si prima data cand a inghitit apa ...a facut si el o forma de diaree de 2 zile dar ...a fost ok!!!!deci....cred ca toate au un inceput...si acum mia bea ...dar nu mai are nici o probl ....
ce faaaain...deci i place si lui Lucas la nebunie in apa!!!!deci la mare vei avea de lucru!!!!
va poopam cu drag... tzuc.gif
am aruncat o privire...p site......are si poze mai multe???din ce am vazut este misto....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 4 2011, 02:28 PM) *
buna fetelor....salutari calde de p teritoriul romaniei!!!

credeati ca ati scapat de mine???
am ajuns si noi ieri p la 4 dupa amiaza
f greu am calatorit....cred ca la fiecare 100 km am facut pauza sa se joace el
nici noaptea nu a dormit bine....
un cancer fetelor in Austria...7 grade la 9 seara...noaptea cred ca a coborat si mai rau....am facut popas de 2 ore inainte de Budapesta....dar era fff frig la tot cazul....
ma speriati ...deocamdata nu avem probl cu nimic....dar Adriana...ieri ti-am luat-o p urme...ma durea degetul de cat tot apasam de dezinfectant....bine macar ca mi/-am luat 2 sticle!!!!
la noi a fost santier acasa...deci va dati seama....dar am rezolvat in mare parte deja....mai am 3 carute de lemne de taiat si aranjat...
am tort vrut sa ma loghez mai repede si ieri...dar am intampinat ceva probl...\
vremea vad ca nu este asa cum as fi vrut...dar macar bine ca nu ploua...
Darius este deja placat in vecini....se joaca cu o fetita a vecinului....au amenajat ff frumos in curte ptr copii!!!
ce sa va swpun....???Mi s-a involburat capul de cate am auzit...m-am dezobisnit de barfele satului.... liwlol.gif
sper sa ajung si eu azi in Sb....doamne...atata s-a tot construit in afara Sibiului...de cand am venit nici ca mai recunosteam...mai ales cu noua sosea....
asa....
aDRIANA...NU POT INTRA P MAIL...adresa mea nu stiu cum este...adr necesita...cica Firefox 5....ma rog...nu stiu dc este sau nu logic!!!!ptr ca adresa o am din Ro!!!!dar au intervenit schimbari intre timp!!!!si acum...s-i zic la Miashu sa vada care-i tb...sa nu ma apuc sa descarc contra-cost!!!!
iti las la privat nr meu de tel fix.....ac sa putem lua leg....ok????
ne auzim p maine dim???


Neata.........

Da-mi un apel pe mobil cand pot sa te sun....ca sa nu-l trezesc pe Darius....Nr de mobil nu ai ? Ar fi muuuuult mai simplu.....
Gata cu treburile casei?
simina_ana
Geo....cum a fost noaptea? Ce face Lucas?
anku


buna fetelor!!!!
cum va mai simtiti???ce mai faceti????

noi ieri am fost sa luam un pachet si apoi sa facem cateva cumparaturi!!!pai cat a putut urla..... anima1.gif ....barbate-meu ....ca ne facem de rusine...m-i egal....dar am primit niste dureri de cap...pana la urma ia zis o femeie ca-lia la ea si nu-i mai da drumul...si s-a potlit!!!dar urla ca apucatul!!!!iar in magazin era liniste!!!!fata de ce esre la noi!!!!
apoi l-am dus la parc la zbantuiala putin....
sper sa vina si la noi caldura...ca se simte cam frig....eu mi-am bagat haine groase...dar nu de schimb in halul asta1!!!ca mna...luna lui Cuptor....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 5 2011, 09:10 AM) *


buna fetelor!!!!
cum va mai simtiti???ce mai faceti????

noi ieri am fost sa luam un pachet si apoi sa facem cateva cumparaturi!!!pai cat a putut urla..... anima1.gif ....barbate-meu ....ca ne facem de rusine...m-i egal....dar am primit niste dureri de cap...pana la urma ia zis o femeie ca-lia la ea si nu-i mai da drumul...si s-a potlit!!!dar urla ca apucatul!!!!iar in magazin era liniste!!!!fata de ce esre la noi!!!!
apoi l-am dus la parc la zbantuiala putin....
sper sa vina si la noi caldura...ca se simte cam frig....eu mi-am bagat haine groase...dar nu de schimb in halul asta1!!!ca mna...luna lui Cuptor....



SI la noi se mai intampla asta si Bebe se enerveaza....ca de altfel aproape toti taticii.....cu mine nu face de astea...ca stiu cum sa-l iau si cum sa-l implic....
Si eu astept caldura ca pe painea calda....cica de vineri incolo
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 5 2011, 07:26 AM) *
SI la noi se mai intampla asta si Bebe se enerveaza....ca de altfel aproape toti taticii.....cu mine nu face de astea...ca stiu cum sa-l iau si cum sa-l implic....
Si eu astept caldura ca pe painea calda....cica de vineri incolo

eu in carucior l-am tinut....ca mereu fuge...si nu am chef de palpitatii la inima....
mda...chiar ma uit si eu la meteo.... liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 5 2011, 09:28 AM) *
eu in carucior l-am tinut....ca mereu fuge...si nu am chef de palpitatii la inima....
mda...chiar ma uit si eu la meteo.... liwlol.gif



Pai tot in carut il tin si eu.....dar ne gadilam, ii dau sa puna el n cos....ne jucam.....
se uita umea crucis la mine....dar na....
are si momente cand nu am ce-i face si urla cat il tine gura....dar nu bag lumea in seama
Te sun? esti pe langa telefon?
simina_ana
eu aici ma uit
http://vremea.ido.ro/Sibiu.htm
simina_ana
Mai esti, Anku?
anku
QUOTE(simina_ana @ Jul 5 2011, 07:32 AM) *
Pai tot in carut il tin si eu.....dar ne gadilam, ii dau sa puna el n cos....ne jucam.....
se uita umea crucis la mine....dar na....
are si momente cand nu am ce-i face si urla cat il tine gura....dar nu bag lumea in seama
Te sun? esti pe langa telefon?

da...sunt langa tel....
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 5 2011, 09:43 AM) *
da...sunt langa tel....


te sun acum
anku
am fost numai sa-l duc p asta mic la tacso...ca el doarme in casa parinteasca a lui....dar doarme...si m-am intors innapoi...dar poti sa ma suni!!!!
ptiiiiiii...asta tranteste tot!!!!
acum vad ca a inceput ploaia!!!!
anku
geo...cum mai sunteti azi????
sper ac deja va trecut....
Simina...o sa-mi fie si mie poate de folos schema...dc prindem si noi un pui de enetrocolita!!!desi sper sa nu!!!!doamne ajuta!!!!
deci ramane p joi!!!
eu maine imi iau cartela cu numar!!!si apoi te sun!!!

am prins si eu mom de respiro...ca doamne cat a mai urlat!!!
acum sa-l duc la nanica!!!! oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Jul 5 2011, 01:46 PM) *
geo...cum mai sunteti azi????
sper ac deja va trecut....
Simina...o sa-mi fie si mie poate de folos schema...dc prindem si noi un pui de enetrocolita!!!desi sper sa nu!!!!doamne ajuta!!!!
deci ramane p joi!!!
eu maine imi iau cartela cu numar!!!si apoi te sun!!!

am prins si eu mom de respiro...ca doamne cat a mai urlat!!!
acum sa-l duc la nanica!!!! oFloare1.gif



Din schema aia....doar Veratrum ajuta la diaree....si poate Arsenicum....Dar celelalte sunt pentru raceala.....si oricum se dau in functie de istoricul medical al copilului.....
Iar ceea ce am scris pt febra se cam da mereu....dar am intalnit si alta schema ....la noi asta a functionat mereu

Geo.....ceva vesti despre pitic?
geocoto
Vreauuuuuuuu si eu la intalnire hug.gif tzuc.gif love1.gif .Am emotii pt voi...hihi ce fain, aveti deja un an de cand nu v ati mai vazut partners.gif .

Seara a fost destul de linistita, cred ca a ajutat ca am scos imediat lapticul cum am vazut ca nu i bine si i am dat tratament.E bine ca mi ai adus aminte de Belladona pt temperatura, chiar aveam in casa dar mereu uit.Aseara i am dat ultimul supozitor si de dimineata pana la 14 nu a facut decat o data moale.Dar tot ploshtit este bietul copil si greu il fac sa bea ceai si sarurile de rehidratare. De fapt i le dau cu seringa.

Dimineata l am dus la tuns desi nu aveam nici un chef nici unul din noi 2 dar am zis ca asa mai scapam de boleala.Azi noapte m a luat si pe mine durerea de burta si pt ca nu am mancat decat o pizza toata ziua si ma gandeam la tine Adriana cat de greu iti este cu burtica si Iancu cand are si cea mai mica chichita..
Anku si la noi urla dar ma duc langa un raft il intorc cu spatele la mine si il mobilizez.Ii spun ca ii dau drumul cand inceteaza.De obicei face crize cand nu il lasam sa ia ce vrea el , si crede ma ca pune te miri ce prostii in cos.Cred ca te ia durerea de cap dupa o faza din asta.Va doresc o vacanta minunata ca nu am apucat sa va urez pana acum.

Mititelul nu s a scapat deloc pe el desi ieri a avut destul de multe scaune moi.Se mai scurgea de la supozitor si il schimbam imediat dar altfel parca este mai constiincios ca un adult.Eu nu mai am nici un pampers in casa ca i am dat pe toti si chiar daca vroiam sa i pun nu mai aveam..

Multi pupici si sper sa pot intra mai tarziu. oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 5 2011, 03:36 PM) *
Vreauuuuuuuu si eu la intalnire hug.gif tzuc.gif love1.gif .Am emotii pt voi...hihi ce fain, aveti deja un an de cand nu v ati mai vazut partners.gif .

Seara a fost destul de linistita, cred ca a ajutat ca am scos imediat lapticul cum am vazut ca nu i bine si i am dat tratament.E bine ca mi ai adus aminte de Belladona pt temperatura, chiar aveam in casa dar mereu uit.Aseara i am dat ultimul supozitor si de dimineata pana la 14 nu a facut decat o data moale.Dar tot ploshtit este bietul copil si greu il fac sa bea ceai si sarurile de rehidratare. De fapt i le dau cu seringa.

Dimineata l am dus la tuns desi nu aveam nici un chef nici unul din noi 2 dar am zis ca asa mai scapam de boleala.Azi noapte m a luat si pe mine durerea de burta si pt ca nu am mancat decat o pizza toata ziua si ma gandeam la tine Adriana cat de greu iti este cu burtica si Iancu cand are si cea mai mica chichita..
Anku si la noi urla dar ma duc langa un raft il intorc cu spatele la mine si il mobilizez.Ii spun ca ii dau drumul cand inceteaza.De obicei face crize cand nu il lasam sa ia ce vrea el , si crede ma ca pune te miri ce prostii in cos.Cred ca te ia durerea de cap dupa o faza din asta.Va doresc o vacanta minunata ca nu am apucat sa va urez pana acum.

Mititelul nu s a scapat deloc pe el desi ieri a avut destul de multe scaune moi.Se mai scurgea de la supozitor si il schimbam imediat dar altfel parca este mai constiincios ca un adult.Eu nu mai am nici un pampers in casa ca i am dat pe toti si chiar daca vroiam sa i pun nu mai aveam..

Multi pupici si sper sa pot intra mai tarziu. oFloare1.gif



Uff....vesti bune.... nu pot decat sa ma bucur.....ca imi imaginez ce a fost acolo la voi.....dar Lucas m-a lasat cu gura cascata...sa se tina....pai chiar ca e mai constiincios ca un adult....Sa-i dai multi pupici de la noi ca e un baietel tare scump.....Oricum sa-l tii pe tratament si regim alimentar inca 2, 3 zile pentru siguranta....
Va pupam!!!!
geocoto
Impresii despre BAC 2011



Ar fi trebuit sa mi vina sa rad dar nu prea este cazul...
geocoto
Abea isi revenise si piticul putin si iar am reusit sa l dau peste cap.Laptele normal fara lactoza nu i place asa ca i am cumparat lapte de soia fara lactoza si ... nervi.gif am revenit de unde am plecat..
Aseara s a fatait destul de mult in pat dar abea dimineata l a reluat diareea cand i am zis ca nu i dau lapte dar poate sa pape banana sau sticksuri.S a pus pe urlat si dupa ca i am dat lapte mi a parut asa rau ca nu am rezistat..
M au cam lasat puterile iar Lucas se maraie non stop.
A inceput si ploaia.

Va pup oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 6 2011, 01:18 PM) *
Abea isi revenise si piticul putin si iar am reusit sa l dau peste cap.Laptele normal fara lactoza nu i place asa ca i am cumparat lapte de soia fara lactoza si ... nervi.gif am revenit de unde am plecat..
Aseara s a fatait destul de mult in pat dar abea dimineata l a reluat diareea cand i am zis ca nu i dau lapte dar poate sa pape banana sau sticksuri.S a pus pe urlat si dupa ca i am dat lapte mi a parut asa rau ca nu am rezistat..
M au cam lasat puterile iar Lucas se maraie non stop.
A inceput si ploaia.

Va pup oFloare1.gif


Homeopata mi-a zis sa nu-i dau mai mult de o banana pe zi ca e iritanta totusi....si ca lichide sa insist cu zeama de compot de mere neindulcit ca sa recupereze potasiul care il pierde prin scaune......
Incearca sa-i faci macaroane cu branziza de vaci , laptele fa-l cu zeama de orez, pilaf, morcov fiert....
Rezista mami....rezista.....
geocoto
Cu banana bine ca mi ai spus ca altfel suntem atat de limitati la mancare.. doh.gif ca as fi mancat mai multe pe zi iar piticul nu se bucura sa le vada...
Laptele nu am gasit praf fara lactoza ci am luat un litru gata facut.Dar oricum il inlocuiesc cu supa.De mult vroiam sa i scot seara laptele..dar dimineata este jale sa l conving ca nu se poate lapte.
Voi ce faceti?Iancu simte ceva ca l va vedea pe fratiorul lui in curand?

Si ca sa ma credeti ca nu prea stiu ce fac tocmai am facut ceai verde pt copil in loc de menta.Fac mecanic ce fac.

oFloare1.gif oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Jul 6 2011, 06:52 PM) *
Cu banana bine ca mi ai spus ca altfel suntem atat de limitati la mancare.. doh.gif ca as fi mancat mai multe pe zi iar piticul nu se bucura sa le vada...
Laptele nu am gasit praf fara lactoza ci am luat un litru gata facut.Dar oricum il inlocuiesc cu supa.De mult vroiam sa i scot seara laptele..dar dimineata este jale sa l conving ca nu se poate lapte.
Voi ce faceti?Iancu simte ceva ca l va vedea pe fratiorul lui in curand?

Si ca sa ma credeti ca nu prea stiu ce fac tocmai am facut ceai verde pt copil in loc de menta.Fac mecanic ce fac.

oFloare1.gif oFloare1.gif



Offf..draga de tine....te inteleg prin ce treci si stiu ca nu-i placut.....iar partea cu ceai verde in loc menta .....oboseala, stresul si starea lui Lucas isi spune cuvantul.....
Daca ii dai lapte....insist.....fa-l cu apa in care ai fiert orez......si da-i paine prajita cu margarina ( NU UNT) poate asta ii place.....

Iancu? Iancu are zile cand e foarte incantat de bebe si zile cand nu il vrea pe bebe.....L-am vazut cum a reactionat cu Irina, fetita lui Yoyo....si sunt sigura ca ma pot baza pe el totusi....cand a inceput pitica sa planga a venit repede la noi si i-a zis lui Yoyo ca plange si sa-i dea zuza....si o mangaia sa nu mai planga.....E un dulce...si cred ca se va comporta bine.....pun pariu ca o sa-l sufoce cu atentie si dragoste....ca e tare iubaret....dar stiu ca o sa se si bata cu l...Ideea e ca va trebui sa stiu cum sa ma impart....si sper din tot sufletul sa fiu obiectiva mereu....ca nu vreau sa sufere nici unul din ei....sper sa fiu o mamica echilibrata ......nu vreau sa ii tin partea celui mic doar pentru ca e mic....ci vreau sa stiu sa echilibrez balanta si sa iau decizii in functie de situatie, astfel incat amandoi sa se simta ok si nu unul in avantaj...daca intelegi.....o sa vad la momentul potricit ca sigur o sa ajung si acolo biggrin.gif

aaa...am uitat...daca ii indulcesti ceaiul la pitic....cica zaharul trebuie pus sa fiearba o data cu apa...si nu apoi...ca s anu faca intoleranta si la zaharoza.....

pupici....si maine sper sa citesc vesti bune despre voi....ma duc si eu la nani ca azi am tras ca nebuna sa-mi termin treburile..
geocoto
Sunt sigura ca vei fi o mamica excelenta Adriana eusa_clap.gif carut.gif .Iar Iancu cel mai iubaret frate hug.gif pe care l ar fi putut avea bebel.O sa fie mai greut la inceput pana iti aduci aminte cum este cu BB mic dar dupa ce reusesti sa l integrezi si pe el o sa fie ok.

Lucas s a chinuit teribil dimineata saracutul dupa biberonul mult dorit dar dupa amiaza dupa tratament s au oprit scaunele si acum seara am vazut ca a facut iar cat de cat legat.
Deci la el nu merge nici un fel de lapte in perioada asta, cu siguranta il mosteneste pe tatal sau.Si asa ma chinuiam sa gasesc o solutie pt laptele care trebuia sa l caram de aici.Trei saptamani de acum incolo fara lapte.
Sa vedem maine dimineata ce show imi face cand ii ofer supa sau ceai.. wacko.gif .

Ma duc la nani ca sunt la -1 energie. oFloare1.gif
anku
buna fetelor....

gEO....imi pare rau sa aud vesti rele de la voi!!!!sa nu fie vreo bacterie!!!!ca atunci e tb de medic!!!!ca vad ca insista diareea....
Adriana...hmmmmm...ok....sper sa nu avem probl...pana acum este ok.....dc nu...mergem si noi la hemeopatul vostru yes.gif
multumim ptr urari....nu stiu cat de placut o sa fie dar obositor cu siguranta!!!!pffffffffff....e asa nasol...nu ai tu mama ,nu ai tu soacra....ba imi mai aduc si vecinii copii ca maram sa se joace cu Darius...asa ca mai fac si p dadaca...azi tot singura am vb.....i bate Darius...si toata ziua numai cu gura in el...si ei cu para la mine!!!! unsure.gif
si printre picatuyri mai fac si curat,mancare,spalat!!!eventual si calcat!!!
ohhhhhhh...cred ca la anul sarim vacanta in Romania....ca atunci cand ma duc acasa ...ma intorc ff obosita!!!!

astazi sper sa reusesc sa ajung si eu in piata..... wub.gif
geocoto
QUOTE(anku @ Jul 7 2011, 11:13 AM) *
buna fetelor....

gEO....imi pare rau sa aud vesti rele de la voi!!!!sa nu fie vreo bacterie!!!!ca atunci e tb de medic!!!!ca vad ca insista diareea....
Adriana...hmmmmm...ok....sper sa nu avem probl...pana acum este ok.....dc nu...mergem si noi la hemeopatul vostru yes.gif
multumim ptr urari....nu stiu cat de placut o sa fie dar obositor cu siguranta!!!!pffffffffff....e asa nasol...nu ai tu mama ,nu ai tu soacra....ba imi mai aduc si vecinii copii ca maram sa se joace cu Darius...asa ca mai fac si p dadaca...azi tot singura am vb.....i bate Darius...si toata ziua numai cu gura in el...si ei cu para la mine!!!! unsure.gif
si printre picatuyri mai fac si curat,mancare,spalat!!!eventual si calcat!!!
ohhhhhhh...cred ca la anul sarim vacanta in Romania....ca atunci cand ma duc acasa ...ma intorc ff obosita!!!!

astazi sper sa reusesc sa ajung si eu in piata..... wub.gif


Eu nu mai astept demult vacanta linistita in Ro dar o facem pt Lucas ca sa isi cunoasca rudele.La mare cel putin programul il facem numai in functie de al piticului ca nu il pot tine mai mult de ora 10 pe plaja...si eu care stateam inainte ca o meduza intinsa la soare toata ziua.. liwlol.gif
Dar acolo cu cine esti Anku, tatal tau sau sora ta macar?Casa sotului este departe de unde stai tu?
Lasa ca nu i rau sa socializeze si Darius.Eu i as tine pe copiii vecinilor non stop la noi ca sa aiba Lucas companie sa nu mai ma baraie pe mine la cap..dar astia traiesc o viata intreaga pe aceeasi strada si nu se cunosc..

Lucas vad ca de aseara abea azi la pranz a mai facut kk si azi noapte a fost linistit.Dimineata a obiectat ca nu primeste lapticul si de la 6 nu a mai vrut sa doarma.

Pupici si sa ne puneti poze daca va vedeti.. oFloare1.gif
geocoto
Hei mamici pe unde umblati?
La noi este putin soare dar nu sa lasinam.Am auzit ca prin tara sunt temperaturi ridicate...
Lucas inca nu suporta laptele sa l bea dar are o foame ca rade orice prinde.Mananca si 2 portii la masa.Ar trebui sa fie mai ponderat sa nu supraaglomereze stomacelul dar nu am cu cine sa ma inteleg.
Fug ca este ora 4 si in sfarsit vrea sa faca si el nani.Am fost iesiti si bineinteles ca ne a mai facut crize sa mergem unde vrea el dar nu ne mai enervam si atunci se linisteste rapid.

Pupi oFloare1.gif


PS Incepand de maine 2 saptamani pana la vacanta.. wacko.gif
geocoto
Va pun cateva poze cu Lucas si prietenii lui Isaiah si Joshua de la gradina Zoologica

Asa arata Lucas bolnavior de burtica si isi roaga mama sa fie mila sa i dea un bibic cu lapte..

La gradina Zoo de care va spuneam ca este imensa, poti sa o vezi mergand pe niste poduri suspendate sau pe jos printre animale..



Baietii incercau sa imite pasarile flamingo



Un pui de foca tare jucausa

La show ul de pinguini
geocoto
In gradinile japoneze...o minunatie unde cu siguranta ma duc de fiecare data.




Am muuult mai multe poze dar nu m a lasat photobucketul sa incarc decat cateva..

Voi ce faceti?Adriana am vazut ca esti ocupata cu curatenia...uf nu poti sta locului.Cat despre vise si eu visam ff urat inainte sa nasc, aproape ca nu mi venea sa ma duc la culcare.Dar este normal de la cate schimbari sufera corpul si creierul mai ales..Si nici tie nu ti a fost tocmai usor in ultima perioada.
Anku cum este acasa?
Restul fetelor nu mai dati si voi nici un semn?

Pup oFloare1.gif
anku
buna fetelor....\
ffffff greu merge netul asta!!!!am fost azi la Romtelecom sa-i intrebam ce si cum!!!!anul acesta au fost mult mai ok srviciile decat anul trecut cand am asteptata sa platesc o factura o jum ora!!!!
in rest...am fost p la librarii...am luat acteva noutati!!!de abia astept sa le devorez!!!
fff cald....nu ca ma deranjeaza mult...dar mna!!!!
maine poate dam o fuga pana al Ocna Sibiului...ca tot este la 5 km de noi...si am auzit ca au modernizat!!!modernizatul ca modernizatul...dar curat sa fie!!!ca sunt curioasa!!!nu mergem numai acolo ca mai avem o tb in Ocna....si sper asa mai p seara ...p al 17 sa ajungem
am mai fost azi in parc in Sb cu el pana la 22....i place!!!!din pacate este mai violent ca acasa...pana chiar si la gaini le-a aratat pumnul!!! liwlol.gif la tata ia dat un cap in muschiul piciorului de plangea noaptea de dureri!!!asa ca azi vazand ca nu trece si ca p langa a mai aparut si o gaura in muschi...am fost la urgente!!!a primit niste tablete!!!nu stiu ce ia spus ptr ca nu a retinut!!! sad.gif
deocamdata sanatosi!!!desi am mai mancat mai mult afara si p la prieteni....culmea este ca are apetit la toate cele in ciuda caldurii!!! liwlol.gif azi am incercat sa mancam o ciorba de burta...pai ce????ai putut????numai p sub mese sa cada chelnarii cu bolurile alea de supa....va dati seama cum am mancat!!!!l-am scos de acolo in masina...criza de plans...apoi l-am dus in parc....1 ora mi-a plans ca el vrea supa!!!imi era si nu stiu cum sa ma intorc acolo...tata era inca inauntru cu un prieten....il cheama sa manance...nu mai vrea!!!!cand sa plecam din parc...vede restaurantul...hop ca vrea supa!!!!i-am luat acasa sa manance!!!eu nu ma mai incumet sa mananc la restaurant...iau acasa!!!
acum imi spnea o prietena care este educatoare ac si caldura participa la nervozitatea copiilor!!!
p vineri speram sa plecam catre Ploiesti!!!o zi la munte...inca nu stiu ce alegem...Sinaia ,Busteni...habar nu am ....si o zi la tara la tatal meu,unde a copilarit, la Veleni de Munte!!!poate ne mai ramane timp sa hoinarim si prin Ploiesti....luni vreau sa fiu acasa...ca azi maine e gata Vacanta
si ui asa...
dorm fff rau......nu stiu de ce!!nu este cald in casa...dar nu dorm...ma trezesc si de cate 6-7 ori p noapte...mai degraba dorm numai in atipaturi!!!!
gEO.....noi suntem singuri singuri!!!Sora-mea este inca in Germania al lucru,tata inca nu si-a luat concediu!!!oricum tata nu poate sa ma ajute...ptr ca el insusi este o pers dificila!!!iar la sotul iar este gol,sta p aceeasi strada cu mine dar 2 casi mai incolo.........fiiind mai invarsta ca mine eu nu mai am socrii....si este acolo numai concubina socrului care la fel este invarsta si nici prea bine voitoare!!!dar...ne descurcam noi cumva... biggrin.gif sad.gif
ce frumos acolo la voi in gradinile japoneze!!!
ohhhhhhhhh dragutul de el...iti cere laptic!!!
dar bine ca mai si uita de el....avand in vedre ca a fost cu prieteniii la gradina zoloogica si zamnbea!!!dupa imbracaminte imi dau seama ca la voi chiar a fost mai racoros!!!
poop tzuc.gif
anku
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.