Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
ată care sunt obiectele Feng Shui indicate și ce reprezintă ele:

1. Oglinzile

În Feng Shui sunt indicate oglinzile mari care reflectă o persoană întreagă. Cele de dimensiuni mici taie capete sau picioare, deci nu reflectă imagini complete. Important este și locul în care sunt amplasate, poziția peretelui, raportarea față de pat sau scară interioară, tipul imaginilor pe care le dublează. De obicei, oglinzile atrag privirile, de câte ori treceți pe langa ele, vă priviți, vă admirați. N-ar fi rău să si zâmbiți fiindcă acest lucru induce o stare pozitivă a energiilor care circulă prin casă.

2. Acvariile

În general aduc noroc, prosperitate și bunăstare. Trebuie mereu întreținute, astfel încât să nu zacă murdare sau cu pești morți în casa. Locul în care sunt plasate trebuie bine studiat pentru a nu genera efecte negative. De pildă, nu au ce să căute în dormitor.

3. Fântânile arteziene

Dacă dimensiunea și forma locuinței vă permite să instalați o fântână arteziană adevărată în casă, plasați-o numai într-un hol mare, în curte, în fața casei ori în mijlocul gradinii. Zgomotul apei curgătoare și aerul proaspat al stropilor de apă maresc fluxul energiei pozitive în casă.

4. Clopoțeii și fluierele

Provoacă sunete plăcute auzului și reprezintă simbolic vântul. Se confecționează din diferite materiale, de la bambus la ceramică, metal, plastic, scoici, sidef, cristal.

5. Cristale de diferite forme

Prin definiție, cristalele atrag norocul, abundența și bunăstarea. Energizați zonele din casă care vă interesează folosind pahare de cristal, vase decorative, vaze, fructiere, suporturi, tăvi, chiar și clopoței de cristal.

6. Aparatele electrice

Sunt indicate aparatele electrice care generează sunete plăcute și muzică. Reprezintă un truc magic cu efect rapid și beneficii la care nici nu v-ați gândit. Aruncați televizoarele, radiourile, combinele muzicale, computerele, laptopurile dacă sunt defecte și înlocuiti-le cu altele în bună stare de funcționare sau reparați-le urgent.

7. Lumina naturală și cea artificială

Puterea luminii are un rol important asupra vieții voastre, influientând pozitiv psihicul. Orice colț întunecat acționează ca un shar (săgeată negativă - n.r), de aceea luminarea sa este benefică. Așa că nu ezita să îți cumperi aplice, veioze, spoturi pentru a le pune în locurile în care lumina naturală nu pătrunde.

8. Culorile

Foto: NorthfotoIndiferent de culorile alese pentru decorarea casei, țineți cont de tonuri și nuante. De pildă, un roșu intens generează energie și pasiune față de un roșu pastelat care are o acțiune mai moderată și mai calmă. Pus în dormitor, roșul intens alungă somnul liniștit. Astfel, mai potrivit pentru relaxarea și odihna din dormitor este un alb, un bej, un galbui, un vernil palid.

9. Plantele naturale

Florile și arbuștii decorativi aduc un plus de energie în casă. Si cele artificiale au efecte pozitive. Important este să îngrijiți permanent plantele naturale, nu le lăsați să devină niște uscături inestetice.

10. Obiectele grele

Obiectele grele care conferă stabilitate, statornicie și protecție. De pildă, bolovanii și pietrele mari instalate în curte, în grădină, la intrarea în casă. Statuile masive care străjuiesc ușa de la intrarea în locuință. Diferite sculpturi mari care decorează încăperile.



claudiaena
MAI FETELOR, DA' CE FACETI?
Ati ramas mute din cauza politicienilor nostri "destepti si capabili"?
Noi suntem momentan bine. cred ca pana la 1 iunie... Dupa aia mai vedem....Stau si eu calare pe tv si pc si ma uit si nu imi vine sa cred...Azi ma uitam la pensionarii nostri si apoi am gasit asta pe net... Ce ziceti, se compara cu pensionarii nostri? http://www.libertatea.ro/stire/la-81-de-an...ent-287375.html
Pe mine m-a chinuit talentul si am facut o rulada din aluat de tort, am umplut-o cu dulceata de visine, acum astept sa se raceasca de tot si sa ii pun ciocolata deasupra... anima1.gif Si, sa mai zica lumea ca nu sunt nora perfecta, deseara aterizeaza doamna soacra la mine si o sa cada pe spate cand o sa deguste deliciul. Pana acum am gustat eu capetele si a iesit grozava. eating.gif Ce e mai tare e ca fii-su, adica al meu sot o sa fie fericit tare ca am facut dulce cand e mamitizca lui la noi....O sa jubileze...
Noi, stam un pic in parc, un pic cautam o rampa ptr carucioare si imi trag si eu sufletul, cat Mihai urca si coboara la nesfarsit... Mai rau e ca in timpul asta al meu de liniste, sare Maria pe mine cu vesnicele intrebari: Eu cu cine ma joc? Eu ce fac acum, ca ma plictisesc? Asa ca stau un pic si il tarai pe unul fortat, in timp ce celalat da batai sa ajunga in fata blocului unde de obicei gaseste parteneri de joaca. Mai rau e ca Mihai nu sta o clipa locului si scormoneste in mizeria, omniprezenta in Galati, sau alearga ba in strada, ba in parcare cu mine dupa el.... Singurul lucru bun in alergatura asta e ca am mai slabit un pic... Pe cantar nu prea pot sa imi dau seama, dar la pantaloni, am ajuns sa le pun curea sa nu ii pierd pe strada.... super.gif
Voi, ce mai ziceti? A venit criza si la net? Mai Simina, da' tu ce faci? ti s-a crizat calculatorul? Unde esti sa mai zici o vorba buna? Deseara, dupa ce vin franta din parc, intru asa un pic si sper sa trecem la pagina urmatoare....Oricum, pupicei si mai semnati fetelor condica asa un pic... Ca eu sufar de singuratate... Al meu sot vine asa de rupt de munca si vorbit la telefon, incat seara ii mai scot 10 vorbe cu chiu cu vai, si gata conversatia noastra de la inceputul saptamanii....Sau, deseara am sa fiu eu tacuta ca tre' sa fac conversatie cu soacra....Oricum, va salut din mers si pupicei si va astept aici.... hug.gif
petronici
buna fetele....
ce sa fac Claudia,aprofit de clipele astea insorite sa-l mai scot un pic pe Adelin afara,aici 3-4 zile ploua si una nu,asa ca cum se opreste un pic cum dam fuguta prin curte....
astazi sunt si eu cu socrela acasa,e libera,am fost la cumparaturi si eu am iesit cu A prin curte , ea a ramas la bucatarit,a zis ca face pasca,maine e Inaltarea,abia astept sa fie gata....momentan l-am adus la nani si parca se simte deja mirosul de copt....maine zicea sotul ca sau hotarat toti romani de la munca sa nu se duca,ca e sarbatoare mare,asa ca poate tine timpul cu noi si ne ducem la pescuit,in caz ca nu ma cheama pe mine la munca,am fi vrut sa ne ducem sambata dar cu ploiele alea unde sa cari copilul dupa tine,nu sta linistit sub acoperis si il uda tot....inca nu i-am luat haina din aia impermeabila....
restul fetelor pe unde umblati?
pupici la strumfi si multe floare2.gif floare2.gif floare2.gif voua....
petronici
QUOTE(anku @ May 11 2010, 02:55 AM) *
ehhhhh...bine ca papa si lapte...ce sa faci???
trece si etapa asta...
ne pare rau ca s-a lovit iubitul nostru strambacios .... sad.gif

a cazut si Dari ieri...stie Dumnezeu cum...
ca el nu stie sa mearga ci decat sa alerge...
a cazut de-i curgea sange din gura...si el tot fugea...
nici nu m-a lasat sa-i sterg sangele ...i curgea rau de tot...
afara ploua iar...el alerga de numa...
vede topogan...se urca p scari si isi da drumul...
mie mi-a fost frica sa ma urc ...ca dc se rupe cu mine!!!
si-a dat drmul cu botul ...asa ca direct o gura de nisip... biggrin.gif
il iau sa-l duc in casa ca ploua...
il las iar p jos...si se pune in baltoaca
nu era probl...ca avea cizme si pantaloni impermeabili...il las eu in baltoci acum
dar ma credeti ca s-a trantit lat p spate in baltoaca???
ce misto...sange,nisip la gura....si el lat in baltoaca si afara ploua... wub.gif
ehhhhhh...

din cate vad ii tare "cumintel" ca si al meu Darius,sa-l filmezi o data in vreo faza din asta sa-l vedem si noi....
si Adelin se urca pe gardul vecinilor ca e mai jos ,langa avem o chiuveta mare la care este atacat furtunul de udat gradina si de pe gard direct in chiuveta aceea....are o pasiune in a se catara pe orice poate,are niste masinute mai mari le intoarec cu fundul in sus si se suie pe ele in picioare,se suie pe scaun si de e el pe masa....trebuie sa stai numai si numai cu ochii pe el,ca altfel cine stie ce-i mai trece prin minte wife.gif
geocoto
Buna mamici,
am citit si noi pe internet de nebunia care a inceput si in Romania.Ce sa zic ne asteptam pentru ca noi am fost la Budapesta dupa ce a intrat in Comunitatea Europeana si am vazut cat a decazut si cum se inchideau magazinele pe capete.Apoi Grecia si acum incepe si in Romania.Stiu ca sunt off topic dar cateodata nu te mai poti abtine.Cum sa depasesti o criza o data ce nu mai produci mai nimic intr-o tara asa de mare si importi la greu... offtopic.gif

Lucas are acelasi ritm si nu pot spune ca este mai rau ca atunci cand i-au dat maselutele.Cred ca pe el il doare mai tare atunci cand coboara decat atunci cand sparg gingia.Buni se cam pregateste sa plece in iunie pe 15 asa ca profit de ea cat este aici sa ma odihnesc si eu .La noi este frig si ploua dar tot au fost afara sa vada calutii, magarusii si vacutele.Avea manutele bocna cand s-au intors pentru ca nu suporta sa le bage inauntru...
Bubitele de pe frunte incep sa treaca si dupa ce se vor vindeca vom merge la bazin.Nu avem bazine fara clor din pacate asa ca il vom duce aici.Ii vor duce cand va incepe scoala si nu vreau ca el sa fie singurul necunoscator.
Claudia te inteleg ca nu-i a bucurie cand iti tot cer bani ba pentru una ba pentru alta.Parintii mei nu se duceau cu cadouri pe la profesori iar eu nu am fost pe "lista de favoriti" dar am invatat sa ma descurc oricum.
Anku este superba poza de la semnatura.

Va las ca trage Lucas de mine,
Geo
anku
QUOTE(claudiaena @ May 12 2010, 01:33 PM) *
MAI FETELOR, DA' CE FACETI?
Ati ramas mute din cauza politicienilor nostri "destepti si capabili"?
Noi suntem momentan bine. cred ca pana la 1 iunie... Dupa aia mai vedem....Stau si eu calare pe tv si pc si ma uit si nu imi vine sa cred...Azi ma uitam la pensionarii nostri si apoi am gasit asta pe net... Ce ziceti, se compara cu pensionarii nostri? http://www.libertatea.ro/stire/la-81-de-an...ent-287375.html
Pe mine m-a chinuit talentul si am facut o rulada din aluat de tort, am umplut-o cu dulceata de visine, acum astept sa se raceasca de tot si sa ii pun ciocolata deasupra... anima1.gif Si, sa mai zica lumea ca nu sunt nora perfecta, deseara aterizeaza doamna soacra la mine si o sa cada pe spate cand o sa deguste deliciul. Pana acum am gustat eu capetele si a iesit grozava. eating.gif Ce e mai tare e ca fii-su, adica al meu sot o sa fie fericit tare ca am facut dulce cand e mamitizca lui la noi....O sa jubileze...
Noi, stam un pic in parc, un pic cautam o rampa ptr carucioare si imi trag si eu sufletul, cat Mihai urca si coboara la nesfarsit... Mai rau e ca in timpul asta al meu de liniste, sare Maria pe mine cu vesnicele intrebari: Eu cu cine ma joc? Eu ce fac acum, ca ma plictisesc? Asa ca stau un pic si il tarai pe unul fortat, in timp ce celalat da batai sa ajunga in fata blocului unde de obicei gaseste parteneri de joaca. Mai rau e ca Mihai nu sta o clipa locului si scormoneste in mizeria, omniprezenta in Galati, sau alearga ba in strada, ba in parcare cu mine dupa el.... Singurul lucru bun in alergatura asta e ca am mai slabit un pic... Pe cantar nu prea pot sa imi dau seama, dar la pantaloni, am ajuns sa le pun curea sa nu ii pierd pe strada.... super.gif
Voi, ce mai ziceti? A venit criza si la net? Mai Simina, da' tu ce faci? ti s-a crizat calculatorul? Unde esti sa mai zici o vorba buna? Deseara, dupa ce vin franta din parc, intru asa un pic si sper sa trecem la pagina urmatoare....Oricum, pupicei si mai semnati fetelor condica asa un pic... Ca eu sufar de singuratate... Al meu sot vine asa de rupt de munca si vorbit la telefon, incat seara ii mai scot 10 vorbe cu chiu cu vai, si gata conversatia noastra de la inceputul saptamanii....Sau, deseara am sa fiu eu tacuta ca tre' sa fac conversatie cu soacra....Oricum, va salut din mers si pupicei si va astept aici.... hug.gif

mai nou a intrat si Marea bitranie la apa ca lumea
gustos desertul tau...nu pui si reteta???
greu....cu 2 insi!!!!
mai sa fie...i-auzi...ai slabit!!!
alerg si eu de numa...ma urc in topogan,ma catar peste tot si eu...dar ...dc nu mananc numai salati nu sla<besc.... mad.gif
anku
QUOTE(petronici @ May 12 2010, 03:07 PM) *
din cate vad ii tare "cumintel" ca si al meu Darius,sa-l filmezi o data in vreo faza din asta sa-l vedem si noi....
si Adelin se urca pe gardul vecinilor ca e mai jos ,langa avem o chiuveta mare la care este atacat furtunul de udat gradina si de pe gard direct in chiuveta aceea....are o pasiune in a se catara pe orice poate,are niste masinute mai mari le intoarec cu fundul in sus si se suie pe ele in picioare,se suie pe scaun si de e el pe masa....trebuie sa stai numai si numai cu ochii pe el,ca altfel cine stie ce-i mai trece prin minte wife.gif

nu pot sa filmez sau sa fotografiez
ca intr-o secunda imi sare in strada sau in apa sau ce sti ce face...si eu cu mana p aparat.... liwlol.gif
am incercat de cateva ori...si mi-am dat seama ca e prea periculos
ca sa nu mai zic ca sunt atata de ametita ca nu mai am incredere in mine parca...
controlez aparatul,cardul si banii in geanta de zici ca-s paranoica... liwlol.gif am zis ca mai bine imi iau cativa banuti
si gata si fara aparat
si voi patiti asa...ca fiin inebunite din cauza copilului stiti ca exista posibilitatea sa scapati din vedere alte lucruri imp ...si controlati de mai multe ori in geanta??? liwlol.gif
dar vad eu cum fac...si pun liwlol.gif
e si spion strambaciosul nostru....se urca p gard la vecin...
deci voi stati la casa???super...
ati inceput casuta la Ro???
idem face si asta ...se catara p masa cat ai clipi din ochi...
zilele trecute luase setul de hartie igienica si se urca p comoda...pana s-a intors setul si a cazut de numa... liwlol.gif
voi puneti fete de masa p masa???
eu am boala ...sa nu vad masa fara fata...si acum imi trage Darius fetele ...cu tot...
mi-a zis cineva sa-i pun in 2 sau 3 plasticuri apa rece...dar nu prea rece ca face soc
si sa-l las sa traga...si cand cade apa p el se sperie si nu mai trage!!!
hmmmmmm...
simina_ana
QUOTE(anku @ May 12 2010, 11:29 PM) *
nu pot sa filmez sau sa fotografiez
ca intr-o secunda imi sare in strada sau in apa sau ce sti ce face...si eu cu mana p aparat.... liwlol.gif
am incercat de cateva ori...si mi-am dat seama ca e prea periculos
ca sa nu mai zic ca sunt atata de ametita ca nu mai am incredere in mine parca...
controlez aparatul,cardul si banii in geanta de zici ca-s paranoica... liwlol.gif am zis ca mai bine imi iau cativa banuti
si gata si fara aparat
si voi patiti asa...ca fiin inebunite din cauza copilului stiti ca exista posibilitatea sa scapati din vedere alte lucruri imp ...si controlati de mai multe ori in geanta??? liwlol.gif
dar vad eu cum fac...si pun liwlol.gif
e si spion strambaciosul nostru....se urca p gard la vecin...
deci voi stati la casa???super...
ati inceput casuta la Ro???
idem face si asta ...se catara p masa cat ai clipi din ochi...
zilele trecute luase setul de hartie igienica si se urca p comoda...pana s-a intors setul si a cazut de numa... liwlol.gif
voi puneti fete de masa p masa???
eu am boala ...sa nu vad masa fara fata...si acum imi trage Darius fetele ...cu tot...
mi-a zis cineva sa-i pun in 2 sau 3 plasticuri apa rece...dar nu prea rece ca face soc
si sa-l las sa traga...si cand cade apa p el se sperie si nu mai trage!!!


hmmmmmm...



La mine din contra cu Iancu...daca ii pica apa pe el (chiar si mai rece) i place la nebunie.....Toata ziua ma striga cu "apa".....si la apa si la suc si la lapte ....la tot....tot ce-i lichid sau tasneste e apa....liwlol.gif

Claudia , nu mi-e crizat calculatorul....eu sunt crizata....M-a capiat de cap Iancu cu durerea lui de canini. Cred ca acum imi scot parleala de la dinti si masele cand nu prea a chitait tare. Dar acum.... doh.gif Si cum doar afara se potoleste stau pe-afara toata ziua. Plec de la 9 dimineata, ma tla 12.30 ii dau papa si cum trezeste ( in cazul in care doarme) papa iar si plecam afara pana seara la 8. SI uite asa o tin de 2 saptamani. Bag la ture prin parc de am slabit si eu o groaza.

Petro....sper sa va iasa planul azi cu pescuitul......yammy...ce pofta mi-e si mie de niste peste.....

AS mai scrie dar deja Iancu trage de mine.....ghiciti....vrea in brate doh.gif
Puuuuuuup
claudiaena
QUOTE(anku @ May 12 2010, 11:29 PM) *
nu pot sa filmez sau sa fotografiez
ca intr-o secunda imi sare in strada sau in apa sau ce sti ce face...si eu cu mana p aparat.... liwlol.gif
am incercat de cateva ori...si mi-am dat seama ca e prea periculos
ca sa nu mai zic ca sunt atata de ametita ca nu mai am incredere in mine parca...
controlez aparatul,cardul si banii in geanta de zici ca-s paranoica... liwlol.gif am zis ca mai bine imi iau cativa banuti
si gata si fara aparat
si voi patiti asa...ca fiin inebunite din cauza copilului stiti ca exista posibilitatea sa scapati din vedere alte lucruri imp ...si controlati de mai multe ori in geanta??? liwlol.gif
dar vad eu cum fac...si pun liwlol.gif
e si spion strambaciosul nostru....se urca p gard la vecin...
deci voi stati la casa???super...
ati inceput casuta la Ro???
idem face si asta ...se catara p masa cat ai clipi din ochi...
zilele trecute luase setul de hartie igienica si se urca p comoda...pana s-a intors setul si a cazut de numa... liwlol.gif
voi puneti fete de masa p masa???
eu am boala ...sa nu vad masa fara fata...si acum imi trage Darius fetele ...cu tot...
mi-a zis cineva sa-i pun in 2 sau 3 plasticuri apa rece...dar nu prea rece ca face soc
si sa-l las sa traga...si cand cade apa p el se sperie si nu mai trage!!!
hmmmmmm...

Da, si eu mai Ankule, zic ca poate o sa iau aparatul foto in parc, dar carutul meu e mai mereu plin... Car dupa mine:servetele umede, scutec, pachet ptr Maria (ca sa nu imi ceara tot felul de prostioare si pline de E-uri si scumpe) apa ptr 3 persoane, jucariile de nisip, o bluzitza cu meneca lunga ptr Mihai, rontzaieli ptr mine si copii( permanent am covrigi uscati si crocanti si fructe)... Asa ca numai aparatul foto imi mai lipseste.... Ca Mihai ma foieste si las carutzul de izbeliste in parc si ma duc dupa pitic, mai alesca romanii astia cu primarul in frunte "este destepti", ca aleile sunt pline de nisip si merge asa de greu carutul pe acolo, incat il abandonez undeva sa il pot vedea din toate partile parcului... Si nu pot lasa lucruri de valoare... Asa ca portmoneul cu acte si bani si card si telef le tin mereu intr-o poseta micuta, care o port mereu cu mine....
Eu am inceput sa am probleme cu stomacul si fierea, ca mai mereu dupa masa am senzatia ca e ceva in neregula, de stomac prea plin si gust amar. Si cu foiala de rigoare si impinsul la carut si merg in ritm alert vreo 20 min, ca tre sa ajung la Maria la gradi undeva pana in 5 dupa-amiaza si cum piticul mai prinde si somn de il trezesc eu pe la 4.30, va imaginati in ce viteza ma duc.... Dar, cu toate ca nu mananc mult, si nici mai mult ca inainte, mi s-a mai schimbat metebolismul. Dupa 30 ani un pic cate un pic si plus inca o sarcina.... Asta e! Imi imaginez ce frustrant este ptr tine sa mananci te miri ce si sa faci miscare si totusi sa nu dai jos nik....Si, apoi unei mame fara ajutor ii mai trebuie sa faca foamea+stresul de a slabi+vreo cateva nopti cand piticul nu doarme si ti-a pus capac....Asa ca stai linistita, ca in general conteaza si ce e dincolo de ambalaj si apoi daca te imbraci si cu chestii care te avantajeaza si te ingrijesti asa macar un pic esti mai sexoasa decat toate manechinuitele astea....
Mai Geo, prea multe la gradi nu ar fi, daca nu as fi vorbit cu viitoarea invatatoare a Mariei, si care, va face sedinta undeva la sfarsitul lui mai... Scoala unde va invata fata e f bine cotata in Galati, dar ev cea mai apropiata de noi, si cum niciodata nu au fost bani la buget, si scoala asta arata f bine, totul s-a facut pe spinarea parintilor....Si aici e o moda ca la inceputul fiecarei generatii sa se schimbe totul in clasa si anul trecut parintii(copiilor care au intrat in clasa I) au decartat undeva in jur de 850 lei si inseamna schimbat parchet, mobilier nou, perdele, varuit clasa, dulapuri ptr doamna, tot felul de prostioare pe pereti, unde expune lucrarile copiilor, uniforma, caiete si carti speciale.... Si de asta sunt un pic speriata, ptr ca criza asta a insemnat mai mult decat injumatatirea salariului lui tati si ca orice roman de rand si nu numai avem si noi un credit, si cu noile scaderi, si la alocatia lui Mifhai si indemnizatia mea, ma sperie f tare....De asta sunt stresata, ca vreau ca Maria sa participe ca ceilalti la toate activitatile, si ma asteapta si sedinta asta.... Si apoi in iulie sora mea are nunta....Deci vara asta am de decartat la greu.... Si cand incerc sa imi revin, hop, inceputul de an scolar si incep si eu cu ghiozdan, penar, caiete, incaltari, adidasi, trening, etc....
Ei, dar gata cu miorlaitul.... Ma mai agit sin eu ca o musca fara cap si ma mai plang voua de parca voi nu le aveti pe ale voastre....Dar, m-am racorit si una peste alta bine ca suntem sanatosi.... Acum voi sa nu va suparati, dar asa ma mai racoresc si apoi imi trece, pana ma crizez iar....
Gata pupici ca v-am intoxicat cu atata scris....
Azi am fost si l-am impartasit pe pui mic si sunt multumita....ca eu sunt mai reticenta fata de preoti si nu prea stiu eu ce si cum.... asa ca a venit o prietena si ne-a luat de acasa si e I data cand il duc la biserica.... Asa ca sunt iar obosita asa ca ma duc langa pufisenia mea sa ma reincarc.... notworthy.gif
claudiaena
QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 01:55 PM) *
La mine din contra cu Iancu...daca ii pica apa pe el (chiar si mai rece) i place la nebunie.....Toata ziua ma striga cu "apa".....si la apa si la suc si la lapte ....la tot....tot ce-i lichid sau tasneste e apa.... liwlol.gif

Claudia , nu mi-e crizat calculatorul....eu sunt crizata....M-a capiat de cap Iancu cu durerea lui de canini. Cred ca acum imi scot parleala de la dinti si masele cand nu prea a chitait tare. Dar acum.... doh.gif Si cum doar afara se potoleste stau pe-afara toata ziua. Plec de la 9 dimineata, ma tla 12.30 ii dau papa si cum trezeste ( in cazul in care doarme) papa iar si plecam afara pana seara la 8. SI uite asa o tin de 2 saptamani. Bag la ture prin parc de am slabit si eu o groaza.

Petro....sper sa va iasa planul azi cu pescuitul......yammy...ce pofta mi-e si mie de niste peste.....

AS mai scrie dar deja Iancu trage de mine.....ghiciti....vrea in brate doh.gif
Puuuuuuup

Ei pe mine m-a capiat la ceilalti dinti si masele, ca acum mai avem de iesit doar 2 canini care vor sparge cred in curand.... Oricum pupam falcutzule lui Iancu(ca poate ii trece durerea) si pe mamica cea sexi si frumoasa, dar tarziu acasa.... tzuc.gif oricum bine te-am regasit, ca ma gandeam sa nu fie iar probleme cu pui sau cu tatal tau-DD fereste!
anku
QUOTE(claudiaena @ May 13 2010, 01:09 PM) *
Da, si eu mai Ankule, zic ca poate o sa iau aparatul foto in parc, dar carutul meu e mai mereu plin... Car dupa mine:servetele umede, scutec, pachet ptr Maria (ca sa nu imi ceara tot felul de prostioare si pline de E-uri si scumpe) apa ptr 3 persoane, jucariile de nisip, o bluzitza cu meneca lunga ptr Mihai, rontzaieli ptr mine si copii( permanent am covrigi uscati si crocanti si fructe)... Asa ca numai aparatul foto imi mai lipseste.... Ca Mihai ma foieste si las carutzul de izbeliste in parc si ma duc dupa pitic, mai alesca romanii astia cu primarul in frunte "este destepti", ca aleile sunt pline de nisip si merge asa de greu carutul pe acolo, incat il abandonez undeva sa il pot vedea din toate partile parcului... Si nu pot lasa lucruri de valoare... Asa ca portmoneul cu acte si bani si card si telef le tin mereu intr-o poseta micuta, care o port mereu cu mine....
Eu am inceput sa am probleme cu stomacul si fierea, ca mai mereu dupa masa am senzatia ca e ceva in neregula, de stomac prea plin si gust amar. Si cu foiala de rigoare si impinsul la carut si merg in ritm alert vreo 20 min, ca tre sa ajung la Maria la gradi undeva pana in 5 dupa-amiaza si cum piticul mai prinde si somn de il trezesc eu pe la 4.30, va imaginati in ce viteza ma duc.... Dar, cu toate ca nu mananc mult, si nici mai mult ca inainte, mi s-a mai schimbat metebolismul. Dupa 30 ani un pic cate un pic si plus inca o sarcina.... Asta e! Imi imaginez ce frustrant este ptr tine sa mananci te miri ce si sa faci miscare si totusi sa nu dai jos nik....Si, apoi unei mame fara ajutor ii mai trebuie sa faca foamea+stresul de a slabi+vreo cateva nopti cand piticul nu doarme si ti-a pus capac....Asa ca stai linistita, ca in general conteaza si ce e dincolo de ambalaj si apoi daca te imbraci si cu chestii care te avantajeaza si te ingrijesti asa macar un pic esti mai sexoasa decat toate manechinuitele astea....
Mai Geo, prea multe la gradi nu ar fi, daca nu as fi vorbit cu viitoarea invatatoare a Mariei, si care, va face sedinta undeva la sfarsitul lui mai... Scoala unde va invata fata e f bine cotata in Galati, dar ev cea mai apropiata de noi, si cum niciodata nu au fost bani la buget, si scoala asta arata f bine, totul s-a facut pe spinarea parintilor....Si aici e o moda ca la inceputul fiecarei generatii sa se schimbe totul in clasa si anul trecut parintii(copiilor care au intrat in clasa I) au decartat undeva in jur de 850 lei si inseamna schimbat parchet, mobilier nou, perdele, varuit clasa, dulapuri ptr doamna, tot felul de prostioare pe pereti, unde expune lucrarile copiilor, uniforma, caiete si carti speciale.... Si de asta sunt un pic speriata, ptr ca criza asta a insemnat mai mult decat injumatatirea salariului lui tati si ca orice roman de rand si nu numai avem si noi un credit, si cu noile scaderi, si la alocatia lui Mifhai si indemnizatia mea, ma sperie f tare....De asta sunt stresata, ca vreau ca Maria sa participe ca ceilalti la toate activitatile, si ma asteapta si sedinta asta.... Si apoi in iulie sora mea are nunta....Deci vara asta am de decartat la greu.... Si cand incerc sa imi revin, hop, inceputul de an scolar si incep si eu cu ghiozdan, penar, caiete, incaltari, adidasi, trening, etc....
Ei, dar gata cu miorlaitul.... Ma mai agit sin eu ca o musca fara cap si ma mai plang voua de parca voi nu le aveti pe ale voastre....Dar, m-am racorit si una peste alta bine ca suntem sanatosi.... Acum voi sa nu va suparati, dar asa ma mai racoresc si apoi imi trece, pana ma crizez iar....
Gata pupici ca v-am intoxicat cu atata scris....
Azi am fost si l-am impartasit pe pui mic si sunt multumita....ca eu sunt mai reticenta fata de preoti si nu prea stiu eu ce si cum.... asa ca a venit o prietena si ne-a luat de acasa si e I data cand il duc la biserica.... Asa ca sunt iar obosita asa ca ma duc langa pufisenia mea sa ma reincarc.... notworthy.gif

macar naibii dc ar taia la aia< care castiga sa zicem 2000 euro p luna
ca sunt destui
pai in sit asta...eu eram muritoare de foame cu salariu meu...
din 700 ron...mai taia 15% ...asta este salariu actual marit cica dar cica au scos bonurile
vai...ca ma enervez aici cateodata...ca mi-am inchis portile singura
ca nu am p nimeni
dar cand vad ce se intampla acasa...zic...doamne da sa trag cat oi putea numai sa nu ajung
sa vreau sa dau copilului ceva si sa plang ca nu am...
e trist tare cand esti in sit asta

sunt in Ro oameni care dc verzi ce au in conturi...
te sperii
si oameni care intorc poate fiecare 5 ron de 2 ori...
ca tb sa fie cu mare bagare de seama
asta e trist.... sad.gif
aia zic...macar dc ar taia la aia care au furat de au spart...
ca doara tot de la stat au luat...


fff bine ac iei totul de acasa
sa stii ca si eu iau de multe ori totul de acasa
o apa minerala inn oras costa si un euro jumate cu tot cu sticla
iar in magazin 50 centi...
mananc acasa si apoi plecam...
2 euro in fiecare zi se vede....
poti intr-o luna sa-ti face ceva la par cu 60 euro numai din economii usoare!!!
asta e dar de la Dumnezeu sa stii sa ec.... tzuc.gif
bineinteles usor si sanatos... biggrin.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 13 2010, 02:24 PM) *
macar naibii dc ar taia la aia< care castiga sa zicem 2000 euro p luna
ca sunt destui
pai in sit asta...eu eram muritoare de foame cu salariu meu...
din 700 ron...mai taia 15% ...asta este salariu actual marit cica dar cica au scos bonurile
vai...ca ma enervez aici cateodata...ca mi-am inchis portile singura
ca nu am p nimeni
dar cand vad ce se intampla acasa...zic...doamne da sa trag cat oi putea numai sa nu ajung
sa vreau sa dau copilului ceva si sa plang ca nu am...
e trist tare cand esti in sit asta

sunt in Ro oameni care dc verzi ce au in conturi...
te sperii
si oameni care intorc poate fiecare 5 ron de 2 ori...
ca tb sa fie cu mare bagare de seama
asta e trist.... sad.gif
aia zic...macar dc ar taia la aia care au furat de au spart...
ca doara tot de la stat au luat...
fff bine ac iei totul de acasa
sa stii ca si eu iau de multe ori totul de acasa
o apa minerala inn oras costa si un euro jumate cu tot cu sticla
iar in magazin 50 centi...
mananc acasa si apoi plecam...
2 euro in fiecare zi se vede....
poti intr-o luna sa-ti face ceva la par cu 60 euro numai din economii usoare!!!
asta e dar de la Dumnezeu sa stii sa ec.... tzuc.gif
bineinteles usor si sanatos... biggrin.gif



Cum sa le taie draga la aia cu venituri foarte mari....pai ce-s prosti???.....Vrei sa faca vreo criza de bila ca le ia din bani??.....La noi astia prostii, obisnuiti cu putin .....ca daca tot am avut putin de ce sa nu avem si mai putin.....
Deja ma enervez.....data viitoare cand ma suna banca sa intrebe de rate o sa le spun sa-l sune pe Base sau Boc.....sa le dea ei banii mei de rate....din moment ce mi-au luat din bani....Nemernicii wife.gif
Ieri cand i-am vazut pe saracii pensionari in strada cum se luptau cu jandarmii mi-au dat lacrimile.....ma gandeam la ai mei. Tata pensionar, mama profa, deci bugetara....Sunt ingroziti de ce se va intampla cu ei....
Dar roata se intoarce....si vor plati si desteptii astia "care este" cu varf si indesat .....
Eu sunt foarte nervoasa pe situatie.....dar ma abtin sa nu imi dau drumul la gura aici....ca ma taie astia de pe lista de utile... biggrin.gif
petronici
QUOTE(anku @ May 12 2010, 11:29 PM) *
nu pot sa filmez sau sa fotografiez
ca intr-o secunda imi sare in strada sau in apa sau ce sti ce face...si eu cu mana p aparat.... liwlol.gif
am incercat de cateva ori...si mi-am dat seama ca e prea periculos
ca sa nu mai zic ca sunt atata de ametita ca nu mai am incredere in mine parca...
controlez aparatul,cardul si banii in geanta de zici ca-s paranoica... liwlol.gif am zis ca mai bine imi iau cativa banuti
si gata si fara aparat
si voi patiti asa...ca fiin inebunite din cauza copilului stiti ca exista posibilitatea sa scapati din vedere alte lucruri imp ...si controlati de mai multe ori in geanta??? liwlol.gif
dar vad eu cum fac...si pun liwlol.gif
e si spion strambaciosul nostru....se urca p gard la vecin...
deci voi stati la casa???super...
ati inceput casuta la Ro???
idem face si asta ...se catara p masa cat ai clipi din ochi...
zilele trecute luase setul de hartie igienica si se urca p comoda...pana s-a intors setul si a cazut de numa... liwlol.gif
voi puneti fete de masa p masa???
eu am boala ...sa nu vad masa fara fata...si acum imi trage Darius fetele ...cu tot...
mi-a zis cineva sa-i pun in 2 sau 3 plasticuri apa rece...dar nu prea rece ca face soc
si sa-l las sa traga...si cand cade apa p el se sperie si nu mai trage!!!
hmmmmmm...

Anku,nu esti singura care uita de geanta sau de ce are in ea....in general am aparatul mereu la mine,am o geanta destul de incapatoare si cu curele lungi si o bag prin cap si asa sunt sigura ca nu o uit pe undeva si pot sa umblu in ea linistita....
da,aici stam la casa,dar in chirie,avem curte destul de mare,parcam vreo 4 masini lejer si avem loc ca intoarcem sa putem iesi in drumul principal,avem si gradina imensa,pana anul trecut nu plantasem nimic era doar iarba,anul asta am arat un pic si ne-am pus mai multe verdeturi :cartofi,ceapa,fosole,rosii,salata,spanac,dovlecei.morcov etc cate asa un pic din fiecare....e bine pe de o parte ca suntem aproape de servici,statia de autobuz pt soacramea e in fata casei si pe barbati casei ii ia din " pat" sa-i duca la munca, nici nu mi se pare mare chiria(400 de euro pe luna la 3 camere 3 baii si bucatarie),stam aici de aprox 6 ani ....
si in tara daca ne ajuta Dumnezeu in vara asta se apuca de fundatie,cine stie cand o terminam ,mai ales la vremurile astea din tara nici nu-ti vine sa te mai intorci....
vad ca pe zi ce trece al meu copil se face din ce in ce mai obraznic si neascultator....si voi patiti la fel cu ai vostri?
Simina,inca nu ne-am decis daca sa ne ducem astazi sau nu,afara acu ploua acu sta,i-am cautat cand am iesit de la servici de 12 pana la 13 prin magazinele din apropiere ceva gecuta impermeabila dar nu am gasit pt el,avea undeva dar pt copii de la 6 ani in sus....poate ne oprim in drum spre lac la altele si ii gasesc ceva,altfel incerc sa-l tin ori in masina ori in barul de acolo daca o ploua...
hai ca sotul spune sa plecam si tre sa-l imbrac....va las ,pupici


QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 02:49 PM) *
Cum sa le taie draga la aia cu venituri foarte mari....pai ce-s prosti???.....Vrei sa faca vreo criza de bila ca le ia din bani??.....La noi astia prostii, obisnuiti cu putin .....ca daca tot am avut putin de ce sa nu avem si mai putin.....
Deja ma enervez.....data viitoare cand ma suna banca sa intrebe de rate o sa le spun sa-l sune pe Base sau Boc.....sa le dea ei banii mei de rate....din moment ce mi-au luat din bani....Nemernicii wife.gif
Ieri cand i-am vazut pe saracii pensionari in strada cum se luptau cu jandarmii mi-au dat lacrimile.....ma gandeam la ai mei. Tata pensionar, mama profa, deci bugetara....Sunt ingroziti de ce se va intampla cu ei....
Dar roata se intoarce....si vor plati si desteptii astia "care este" cu varf si indesat .....
Eu sunt foarte nervoasa pe situatie.....dar ma abtin sa nu imi dau drumul la gura aici....ca ma taie astia de pe lista de utile... biggrin.gif

geocoto
Mamici sa nu ma injurati dar mi-a facut Claudia pofta de prajitura si am facut si eu una azi.Noroc ca lui Lucas nu-i place asa ca ramane sa ne chinuim noi cu ea... eating.gif

Negresa a la Georgiana(muuuuuuulte calorii pe imbucatura)




adrianna80
Buna, va rog frumos ajutati-ma cu un vot pentru bebelusul meu smile.gif - participam la un concurs foto. Multumeeesc mult! smile.gif smile.gif

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-C...asei_1-681.html
Sara1
Am venit sa il caut pe bebe Iancu si cind colo o gasca de prietene aici! Va pupic pe toate si pe bebeii vostrii frumosi!!!
Stiu ca sunteti tare suparate cu taierile din salarii, alocatii, indemnizatii, sper din tot sufletul ca iesitul oamenilor in strada sa aibe un ecou! Am semnat si eu petitia pentru indemnizatia mamicilor! Acum ma pun pe rasfoit dupa pozici! tzuc.gif
Voi mai stiti ceva de Maryhynt? Era foarte activasi la un moment dat a disparut de tot!
claudiaena
Ankule, am uitat sa iti dau reteta. Eu am facut-o ca aveam oua de tara mai multe....
8 oua-albusurile spuma cu 8 linguri de zahar, iar galbenusuriele cu 8 linguri de ulei, apoi se amesteca toate si la final se pun si 8 linguri de faina si se pun in tava de la aragaz (pe hartie de copt sau unsa cu ulei si tapetata cu faina).Dupa ce s-a facut se lasa 5 min la racit si cu grija se infasoara inca calda ca rulada cu o carpa sau cu hartie ca sa nu se prinda de cealalta parte, dupa ce s-a racit se unge cu dulceata/cicolata fineti, etc si eventual se topeste ciocolata cu putin unt si se pune deasupra....Asta e reteta de blat de tort, deci cate oua atatea linguri de zahar, ulei si faina....
Eu am umplut-o cu dulceata de visine si apoi am pus ciocolata cu rom peste si a iesit grozava.....
pupici, si sa stii ca eu cu mixerul am facut blatul in 10 min mazxim si apoi la cuptor(dar nu e performant-am verificat cu scobitoarea)....
simina_ana
Va punem cateva pozici.....
Tin orice pe cap, doar sapcuta nu o vreau


Imi iubesc tare mult melcul

Iancu visatorul....


Mai am poze si mai recente....astea sunt din martie.....promit sa revin
pupici
Sara1
QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 11:37 AM) *
Va punem cateva pozici.....
Tin orice pe cap, doar sapcuta nu o vreau


Imi iubesc tare mult melcul

Iancu visatorul....


Mai am poze si mai recente....astea sunt din martie.....promit sa revin
pupici

Scump, scump, topitor!!! Seamana cu Tom cind era mic!!! Il pup pe minute si talpite si la cotisoare-pe unde are gropite! wub.gif
simina_ana







Si cateva mai recente......ne cerem scuze pentru calitatea imaginilor....
am fost la bunicu la tara ....

...nu am vrut palarie in cap....m-am ales cu acest look

....am zis sa-l ajut putin pe bunicu...


El e prietenul meu Firmitura


Va pupam
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 13 2010, 07:25 PM) *
Mamici sa nu ma injurati dar mi-a facut Claudia pofta de prajitura si am facut si eu una azi.Noroc ca lui Lucas nu-i place asa ca ramane sa ne chinuim noi cu ea... eating.gif

Negresa a la Georgiana(muuuuuuulte calorii pe imbucatura)



Cand vin la tine sa rad tot???????????

geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 09:00 PM) *



El e prietenul meu Firmitura


Va pupam


Uiteeeeeeee-l pe Firmituraaaaaa nanner.gif De cand vroiam sa-l vad.
In prima poza iti jur ca-mi vine sa ma uit si eu la ce se uita el.Si sa-l consolez ca parca este putin ganditor...
Sara pupam doi baietei mai maricei care imi sunt tare dragi si citesc postarile tale despre ei din cand in cand.Iar vacantele voastre sunt o minune desi sunt convinsa ca nu-i simplu sa pleci cu toata trupa. oFloare1.gif

Pupam,
Geo oFloare1.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 09:00 PM) *







Si cateva mai recente......ne cerem scuze pentru calitatea imaginilor....
am fost la bunicu la tara ....

...nu am vrut palarie in cap....m-am ales cu acest look

....am zis sa-l ajut putin pe bunicu...


El e prietenul meu Firmitura


Va pupam

de cand asteptam sa-ti vad minunea....
hi hi...
dar stiu ca a crescut mare...si ce par are.... partners.gif
dragul de el....
chair ma bucur ca l-am vazut!!!
da de ce-i zice firmutura???? smile.gif
in ultima poza zici ca ia furat careva gagica.... liwlol.gif
ultima poza cu vestuta.. wub.gif

superba si lucrarea ta de la semnatura.... wub.gif
anku
QUOTE(claudiaena @ May 13 2010, 08:11 PM) *
Ankule, am uitat sa iti dau reteta. Eu am facut-o ca aveam oua de tara mai multe....
8 oua-albusurile spuma cu 8 linguri de zahar, iar galbenusuriele cu 8 linguri de ulei, apoi se amesteca toate si la final se pun si 8 linguri de faina si se pun in tava de la aragaz (pe hartie de copt sau unsa cu ulei si tapetata cu faina).Dupa ce s-a facut se lasa 5 min la racit si cu grija se infasoara inca calda ca rulada cu o carpa sau cu hartie ca sa nu se prinda de cealalta parte, dupa ce s-a racit se unge cu dulceata/cicolata fineti, etc si eventual se topeste ciocolata cu putin unt si se pune deasupra....Asta e reteta de blat de tort, deci cate oua atatea linguri de zahar, ulei si faina....
Eu am umplut-o cu dulceata de visine si apoi am pus ciocolata cu rom peste si a iesit grozava.....
pupici, si sa stii ca eu cu mixerul am facut blatul in 10 min mazxim si apoi la cuptor(dar nu e performant-am verificat cu scobitoarea)....

aaaaaaaaaaaaa...super...merci fain....
nu e greu...
las ca fac si eu...
cred ca de Rusalii am invitati la masa..si fac si eu...
apropos!!!!
eu sunt habauca rau....
Rusaliile sunt in 23???
eu stiu ca weekendul asta...
sora-mea zice ca in 23....
anku
QUOTE(geocoto @ May 13 2010, 06:25 PM) *
Mamici sa nu ma injurati dar mi-a facut Claudia pofta de prajitura si am facut si eu una azi.Noroc ca lui Lucas nu-i place asa ca ramane sa ne chinuim noi cu ea... eating.gif

Negresa a la Georgiana(muuuuuuulte calorii pe imbucatura)





bestial
mai ales farfruiiile de desert au model de zici ca vine crema inca in adaos...
nu pui si retata la Prajitura a la" Georgiana??? partners.gif
Sara1
QUOTE(geocoto @ May 13 2010, 12:11 PM) *
Uiteeeeeeee-l pe Firmituraaaaaa nanner.gif De cand vroiam sa-l vad.
In prima poza iti jur ca-mi vine sa ma uit si eu la ce se uita el.Si sa-l consolez ca parca este putin ganditor...
Sara pupam doi baietei mai maricei care imi sunt tare dragi si citesc postarile tale despre ei din cand in cand.Iar vacantele voastre sunt o minune desi sunt convinsa ca nu-i simplu sa pleci cu toata trupa. oFloare1.gif

Pupam,
Geo oFloare1.gif

SI noi va pupam inapoi!!! tzuc.gif Nu prea am mai pus poze, ca stau prost cu timpul cit ce ajung acasa! Iar de plecat, atita timp cit tata ma lasa sa iau jumate de casa, cite una din fiecare, suntem ok! Dureaza niste ore impachetatul si mereu si dupa ce am umplut portbagajul, tot mai intram in casa de vreo cite 7 ori fiecare sa mai adunam ultimele maruntisuri...dar e ok! Oricum, plecam atit de rar, incit nu ne putem plinge de prea multa osteneala cu bagajele! Pupici scumpicelului tau Dave! (avem si noi unul) tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 12:23 AM) *
de cand asteptam sa-ti vad minunea....
hi hi...
dar stiu ca a crescut mare...si ce par are.... partners.gif
dragul de el....
chair ma bucur ca l-am vazut!!!
da de ce-i zice firmutura???? smile.gif
in ultima poza zici ca ia furat careva gagica.... liwlol.gif
ultima poza cu vestuta.. wub.gif

superba si lucrarea ta de la semnatura.... wub.gif



Am eu boala pe "botezarea" jucariilor.....si la momentul respectiv asa mi-a venit....Firmitura.....ca era imens liwlol.gif... ceva de genul Little Big liwlol.gif.
Deci va place de Firmitura al meu....smile.gif
PS. Lucrarea de la semnatura.....tu mi-ai dat inspiratia.....ca-mi place mult de tot ce ai facut si tu acolo.....si am zis ca e timpul sa fac si eu o schimbare... tzuc.gif

Am fugit...ca Ianciu s-a trezit azi la 8,,,,ii fac repede acum ceva de papa si plecam in parc....ca e frumos afara si deja 15 grade la ora 9.15


anku


am vb aseara cu tata
toata lumea este ingrozita...
eu nu pot sa-mi dau seama ce se intampla
chiar este Ro intr-o sit asa de grava???

la inceput cand a inceput criza...aici in fiecare zi erau cu zecile de mii dde someri mai mulzi in fiecare zi
a fost dezastru...
Si toata lumea spunea ca in Ro nu e nimic
ca Ro sta bine la capitolul asta
dar cineva a spus ca atunci cand este sf crizei in V incepe in E
si a fost asa...
pacat ca ia de la copii si tine in schimb statul roman 1 milion de bolnavi in pensii inchipuiti!!!
asta cred ca ar fi o solutie!!!ptr copii!!!
si impozite p absolut tot!!!
fara impozite nu poate nimic bine functiona!!!

doamne ajuta sa prinda si hotii statului
in ro tb facut curat in privinta asdta
personal imi place de basescu ca e cat se poate de realist...desi sper sa nu ia de la copii
nu vrea sa se ajunga in sit GRECIEI111
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 12:38 PM) *


am vb aseara cu tata
toata lumea este ingrozita...
eu nu pot sa-mi dau seama ce se intampla
chiar este Ro intr-o sit asa de grava???

la inceput cand a inceput criza...aici in fiecare zi erau cu zecile de mii dde someri mai mulzi in fiecare zi
a fost dezastru...
Si toata lumea spunea ca in Ro nu e nimic
ca Ro sta bine la capitolul asta
dar cineva a spus ca atunci cand este sf crizei in V incepe in E
si a fost asa...
pacat ca ia de la copii si tine in schimb statul roman 1 milion de bolnavi in pensii inchipuiti!!!
asta cred ca ar fi o solutie!!!ptr copii!!!
si impozite p absolut tot!!!
fara impozite nu poate nimic bine functiona!!!

doamne ajuta sa prinda si hotii statului
in ro tb facut curat in privinta asdta
personal imi place de basescu ca e cat se poate de realist...desi sper sa nu ia de la copii
nu vrea sa se ajunga in sit GRECIEI111



Of ANku......ce ti-as raspunde la mesaj asa cum simt eu acuma.....dar o sa spuneti ca sunt nebuna si c-am luat-o pe aratura.....Astept si eu sa vad ce se intampla.....ca vad ca vin ba cu o varianta, ba cu alta......dar cert e ca nu le pasa de copii, batrani si restul populatiei.....Sincer ...mi-e scarba de ei....si a inceput sa-mi fie scarba de tara mea.....iau in calcul varianta emigrarii.....nu acum ....dar peste cativa ani....desi nu-mi doresc sa plec....
Nesatulii.....Astia sunt guvernul lui canuta om sucit....ce nu trebuie sa faca exact aia fac....in conditiile de acum cred ca vor exista...pe langa proteste din strada....multe suflete care isi vor pune capat vietii ca sa scape ......cum naiba sa traiesti cu nimic????? Dar probabil asta e scopul lor....sa moara cat mai multi...gandind ca daca scapa de mai multi oameni vor fi banii necesari.....Eu sper sa cada de pe scaunele lor inalte...si cand vor da cu fundul de pamant...nu sa se loveasca foarte tare.....ci sa se faca praf cu totii....in frunte cu Bas(inosul)...
uff...ca m-am enervat iar ....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 02:55 PM) *
Of ANku......ce ti-as raspunde la mesaj asa cum simt eu acuma.....dar o sa spuneti ca sunt nebuna si c-am luat-o pe aratura.....Astept si eu sa vad ce se intampla.....ca vad ca vin ba cu o varianta, ba cu alta......dar cert e ca nu le pasa de copii, batrani si restul populatiei.....Sincer ...mi-e scarba de ei....si a inceput sa-mi fie scarba de tara mea.....iau in calcul varianta emigrarii.....nu acum ....dar peste cativa ani....desi nu-mi doresc sa plec....
Nesatulii.....Astia sunt guvernul lui canuta om sucit....ce nu trebuie sa faca exact aia fac....in conditiile de acum cred ca vor exista...pe langa proteste din strada....multe suflete care isi vor pune capat vietii ca sa scape ......cum naiba sa traiesti cu nimic????? Dar probabil asta e scopul lor....sa moara cat mai multi...gandind ca daca scapa de mai multi oameni vor fi banii necesari.....Eu sper sa cada de pe scaunele lor inalte...si cand vor da cu fundul de pamant...nu sa se loveasca foarte tare.....ci sa se faca praf cu totii....in frunte cu Bas(inosul)...
uff...ca m-am enervat iar ....

mai...
din 92 se duce tot in jos si iar in jos...
nu mai producem nimic...importam tot rahatul de la UNGURI
Macar dc ar fi marfa ok...
Grecia e picatura care a umplut paharul...
mie mie frica de devalorizarea euru-lui...
de fapt toti isi pun probl asta...de asta Grecia a fost si ajutata
dc se duce euro in jos i cam gata

cat despre cei care aleg sa-si puna capat zilelelor-...din cauzta banilor...
sincer...fara suparare...asta nu e o solutie!!!
ce mai faci atunci cand afli ca ai cancer???
urasc astfel de oameni care aleg asta ca ultima solutie...
au mai fost crize financiare ,au fost si razboaie...totusi nimeni nu a murit de foame...

acum am citit ca cica totusi nu s-ar apropia de banii copiilor...
asa a zis Basescu....

eu consider una din cele mai mari probl pensiile ptr bolnavi inchipuiti...
mama lucra in Italia...in orasul respectiv sunt multe romance
a zis mama ca cel putin jumate au pensii in Ro...
adica tu castigi 700-800 euro in Italia si mai ei si 250 euro de la statul roman???
la astia tb sa le taie banii...
la fondul de pensii este un deficit de un miliard si 700 milioane
de ce sa nu dea la copii???
eu mi-am dat seama de 6 ani de cand a inceput moda asta cu pensiile de boala inchipuite
platite cu 500 euro la comisii p an...adica dai 500 si nu te controleaza nu nimic
vii odata p an acasa ,dai banii si gata
in rest toate hartiile falsificate
dar in contul alora intra lunar 250 euro
sunt 3000 p an...de ce sa nu dea statul la copii??
sa faca crese...

si la noi e grava rau probl
nu mai sunt bani ptr sosele,ptr reparatii...
p 3 ani a zis ac nu mai sunt bani ptr sosele...ci doar le carpeste ca in RO:::
Le construieste moschee la turci si arabi...in loc sa faca crese.... sad.gif
anku
m-am uitat la lista de membrii prezenti....
sunt o gramada cu alb...multi
adica incepatori...cu o postare...
oare e ptr petitie...sau???
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 04:12 PM) *
mai...
din 92 se duce tot in jos si iar in jos...
nu mai producem nimic...importam tot rahatul de la UNGURI
Macar dc ar fi marfa ok...
Grecia e picatura care a umplut paharul...
mie mie frica de devalorizarea euru-lui...
de fapt toti isi pun probl asta...de asta Grecia a fost si ajutata
dc se duce euro in jos i cam gata

cat despre cei care aleg sa-si puna capat zilelelor-...din cauzta banilor...
sincer...fara suparare...asta nu e o solutie!!!
ce mai faci atunci cand afli ca ai cancer???
urasc astfel de oameni care aleg asta ca ultima solutie...
au mai fost crize financiare ,au fost si razboaie...totusi nimeni nu a murit de foame...

acum am citit ca cica totusi nu s-ar apropia de banii copiilor...
asa a zis Basescu....

eu consider una din cele mai mari probl pensiile ptr bolnavi inchipuiti...
mama lucra in Italia...in orasul respectiv sunt multe romance
a zis mama ca cel putin jumate au pensii in Ro...
adica tu castigi 700-800 euro in Italia si mai ei si 250 euro de la statul roman???
la astia tb sa le taie banii...
la fondul de pensii este un deficit de un miliard si 700 milioane
de ce sa nu dea la copii???
eu mi-am dat seama de 6 ani de cand a inceput moda asta cu pensiile de boala inchipuite
platite cu 500 euro la comisii p an...adica dai 500 si nu te controleaza nu nimic
vii odata p an acasa ,dai banii si gata
in rest toate hartiile falsificate
dar in contul alora intra lunar 250 euro
sunt 3000 p an...de ce sa nu dea statul la copii??
sa faca crese...

si la noi e grava rau probl
nu mai sunt bani ptr sosele,ptr reparatii...
p 3 ani a zis ac nu mai sunt bani ptr sosele...ci doar le carpeste ca in RO:::
Le construieste moschee la turci si arabi...in loc sa faca crese.... sad.gif



Anku.....inteleg problema bolnavilor inchipuiti....si sunt de acord....dar sa stii ca acolo e o buba mica din toata gaura la buget.....acum s-au pensionat si mai multi, de frica sa nu-si piarda locurile de munca....s-a dat o OUG prin care se interzice pensionarea anticipata.....


Faza cu sinuciderea.....ai dreptate nu e o solutie....dar de cand a inceput criza si in Ro....au fost destule cazuri de astea....acum probabil se vor inmulti....

Exemple de cheltuit bani aiurea cand tara moare de foame iti pot da cu sutele.....Cea mai "faina" e ca vor sa fac un site de 500 mil de euro, cheltuie banii pentru mutat mobila dintr- o cladire in alta, bani pe tot felul de delegatii. pensiile si salariile lor nesimtite, au votat sa ia bani de la copiii, pensionari si bugetari...dar nu au fost de acord cu scaderea salariilor lor...astea sunt cele mai recente...deci....Deja e totul pe fata si te sfideaza in cel mai groaznic hal..Bas imi ia din banii pentru copil....ca sa-si poleiasca cu aur biserica din curte de la Cotroceni si sa planteze flori in gradina....cu ce ma ajuta pe mine florile lui? I le pun lui Iancu in castron sa le mananc? Si poleiala aia de aur tine loc de pampers?
Dupa ce ca-s niste incapabili.....nici sa fure cu cap nu sunt in stare.....dar'mite cu masura.....La cate impozite avem de plata....batem recordul....Maine poimaine or sa ne impoziteze si aerul (destul de poluat) pe care il respiram.....sau pe bas(ini)...scuzati expresia......

Spui ca in Germania vor carpi gropile? Zi merci.....ca aici nici macar asta nu mai fac....Nu vreau sa-ti spun pe ce drum de caca(o) am plecat la Botosani....ZIceai ca cineva le-a scobit in mod anume....

Uf...ca m-am enervat.....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 05:23 PM) *
Anku.....inteleg problema bolnavilor inchipuiti....si sunt de acord....dar sa stii ca acolo e o buba mica din toata gaura la buget.....acum s-au pensionat si mai multi, de frica sa nu-si piarda locurile de munca....s-a dat o OUG prin care se interzice pensionarea anticipata.....
Faza cu sinuciderea.....ai dreptate nu e o solutie....dar de cand a inceput criza si in Ro....au fost destule cazuri de astea....acum probabil se vor inmulti....

Exemple de cheltuit bani aiurea cand tara moare de foame iti pot da cu sutele.....Cea mai "faina" e ca vor sa fac un site de 500 mil de euro, cheltuie banii pentru mutat mobila dintr- o cladire in alta, bani pe tot felul de delegatii. pensiile si salariile lor nesimtite, au votat sa ia bani de la copiii, pensionari si bugetari...dar nu au fost de acord cu scaderea salariilor lor...astea sunt cele mai recente...deci....Deja e totul pe fata si te sfideaza in cel mai groaznic hal..Bas imi ia din banii pentru copil....ca sa-si poleiasca cu aur biserica din curte de la Cotroceni si sa planteze flori in gradina....cu ce ma ajuta pe mine florile lui? I le pun lui Iancu in castron sa le mananc? Si poleiala aia de aur tine loc de pampers?
Dupa ce ca-s niste incapabili.....nici sa fure cu cap nu sunt in stare.....dar'mite cu masura.....La cate impozite avem de plata....batem recordul....Maine poimaine or sa ne impoziteze si aerul (destul de poluat) pe care il respiram.....sau pe bas(ini)...scuzati expresia......

Spui ca in Germania vor carpi gropile? Zi merci.....ca aici nici macar asta nu mai fac....Nu vreau sa-ti spun pe ce drum de caca(o) am plecat la Botosani....ZIceai ca cineva le-a scobit in mod anume....

Uf...ca m-am enervat.....

nu pot spüune merci...la modul in care s-a prezentat situatia acum 2 ani cand am venit si la cum se prezinta acum....
am renuntat la tot ptr ceva mai bun...ceva mai bun nu ptr mine ptr ac mie o sa-mi fie greu toata via<ta aici...dar pt copilul meu.
si acum...imi dau seama ca e imputita rau tb...
a dat 20 euro la alocatii si ia luat innapoi...

cat despre poleirea cu aur a bisericii nu stiu care...ar tb sa iasa lumea in strada!!!
egal...cu ar tb si nu ar tb...
pana la urma sper sa se gaseasca solutia...sa lase indemnizatia copiilor...
uite...am gasit asta...la sf articolului...scrie ca nu se atinge de indemnizatii copiilor ,a mamelor si nu se ating de pensiilor celor cu handicap[doamne fereste]
ce se intampla acum cu copii este lucru grav...
dar 5tot mai sper ca faza cu copii sa fie doar o intelegere gresita...
uite...http://www.mediafax.ro/social/mamele-ies-in-strada-nemultumite-de-decizia-de-diminuare-a-indemnizatiei-de-crestere-a-copilului-6116598

nu stoiu...mi mi se pare ca aici in privinta copiilor
cineva are interes sa iasa afara parintii....
cel putin din articol asta reiese....

cat de gropi...ca nu le astupa in Ro...
si p alea care le astupa ,le astupa cu nisip mai mult...p ploaie
si in conditii care e clar ca numai ptr asa ceva nu sunt facute
oricum...am auzit ca abia poti circula in RO:::
ptr ca cimentul se fura de catre bosi...
deci si astia tb prinsi...
claudiaena
QUOTE(anku @ May 14 2010, 06:34 PM) *
nu pot spüune merci...la modul in care s-a prezentat situatia acum 2 ani cand am venit si la cum se prezinta acum....
am renuntat la tot ptr ceva mai bun...ceva mai bun nu ptr mine ptr ac mie o sa-mi fie greu toata via<ta aici...dar pt copilul meu.
si acum...imi dau seama ca e imputita rau tb...
a dat 20 euro la alocatii si ia luat innapoi...

cat despre poleirea cu aur a bisericii nu stiu care...ar tb sa iasa lumea in strada!!!
egal...cu ar tb si nu ar tb...
pana la urma sper sa se gaseasca solutia...sa lase indemnizatia copiilor...
uite...am gasit asta...la sf articolului...scrie ca nu se atinge de indemnizatii copiilor ,a mamelor si nu se ating de pensiilor celor cu handicap[doamne fereste]
ce se intampla acum cu copii este lucru grav...
dar 5tot mai sper ca faza cu copii sa fie doar o intelegere gresita...
uite...http://www.mediafax.ro/social/mamele-ies-in-strada-nemultumite-de-decizia-de-diminuare-a-indemnizatiei-de-crestere-a-copilului-6116598

nu stoiu...mi mi se pare ca aici in privinta copiilor
cineva are interes sa iasa afara parintii....
cel putin din articol asta reiese....

cat de gropi...ca nu le astupa in Ro...
si p alea care le astupa ,le astupa cu nisip mai mult...p ploaie
si in conditii care e clar ca numai ptr asa ceva nu sunt facute
oricum...am auzit ca abia poti circula in RO:::
ptr ca cimentul se fura de catre bosi...
deci si astia tb prinsi...

Buna fetelor! Bucura-te Ankule ca nu esti aici... Se arata vremuri tulburi.... Ce e mai rau e ca multi bugeteri, tocmai ptr ca aveau salarii mizere au facut credite de cateva mii de euro si acum dupa disponibilizari si reduceri de salarii(cu legea unica) e si normal sa isi piarda mintile.... Stii ce multe executari silite sunt... Sau ar mai fi multe.... Pe masura ce trece timpul constientizezi ca esti un fraier sa mai muncesti in Romania... Pai e corect coplata in spital sau la orice medic ca ai venit(aia care nu au nu platesc) nu primesti nimic ba trebuie sa platesti si ptr aia care nu au.... Si asa cu legea asta cu indemnizatia este strigator.... Sunt unii care fac copii pe banda rulanta si beau alocatia si primesc si ajutor de la stat cu venitul minim si nu fac nik. Le mai da statul si bani de lemne sau caldura si sunt unii la orase care sunt saraci, dar au niste telef mobile de mii de euro....Si cred ca stii tuy la cine ma refer, iar daca zici ceva iti dau in cap sau esti rasist....Dar, na tre' sa ii integram ca asa ne3 cere UE, desi pe unde s-au dus au facut prapad...
De ce spun asta ptr ca stiu. Eu sunt cadru didactic si aveam copii cu probleme comportamentale grave, care erau de scoala de corectie si noi trebuia sa ii integram... Si aveau niste telef mobile ultimul racnet si mancau la "centru" adica era asiguarata mancarea de stat si daca intrebam ce face mama, e casnica si nu face mancare ca are o telenovela la care se uita si nu are timp....Asa ca iata unde sunt banii nostri. Asa ca stai linistita acolo si sa stii Simina ca si eu ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa incerc sa plec in Canada sau Australia ca astia vor intelectuali tineri si care vor sa munceasca dar sa si fii rasplatit pe masura si sa ai drepturi intara ta si nu numai obligatii.
Na ca m-am enervat si eu.... Probabil si din cauza soacrei mele, ca am lasat-o acasa cu Maria si i-am specificat sa nu o lase pe Maria in dormitor sa manance si in nici un caz dulce....Si cand ne-am intors eu cu tati si piticu', am gasit cearsaful din dormitor murdar de ciocolata.... iar ea nici nu a observat. Era prea atenta la o emisiune tv, ca sa vada si ce face copilul. Asa ca i-am troznit cateva palme la poponet Mariei, ca e a miia oara cand inacalca regulile....Si acum sunt nervoasa rau....
oFloare1.gif
anku
tata e in ultimul hal cateodata
tb sa dea 100 de euro ca sa-l interneze...
asa ceva nu ai mai vazut...
maine se duce sa-i faca o endoscopie...260 ron si facuta ca mama ei
fara anestezie fara nimic...
asta ma deranjeaza...
persoana ce acotizat 39 ani si 3 luni la stat neintrerupt
e pus in sit de astea...

eu imi aduc aminte ca prima data cand m-am angajat
am vrut neaparat hartii
am zis ca nu ma duc in bar sa lucru ca nu-mi face asigurare...
la 2 ani de la angajare...mi se face rau
sunt operata de urgenta...iar dupa 5 zile mi se aduce chitanta...
ca sa platesc spitalizare si operatie...
de ce???
ptr ca asigurarea mea nu era platita...
si mai lucram si p salariu de rahat
Simina...e vb de mag Tiffanny!!!

si sper din tot sufletul sa se faca randuiala si la noi...
cat despre Rromi....pfffffffffffffffffffffffffffffff
pacata ca toata Europa ne cunoaste p toti asa...indiferent ac sunt blonzi liwlol.gif

aici cum crezi ca e???
ori de ce crezi ca accept job p un euro p pora???
ptr ca in momentul de fata la conditia p care o am eu...nu este altceva de lucru... liwlol.gif
anku


cainele meu drag ...care a murit sapt trecuta
de fapt mi l-a otravit vecinu...
ca se ducea maram sa cataleasca la catelusa lui care este rotweiler...
mda...fite...las ca ma duc eu acasa wife.gif
nu stiu cum se scrie rotweiler blush.gif
anku
s-a dus toata lumea la nani????
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 11:45 PM) *
s-a dus toata lumea la nani????



eu mai sunt pe aici...
dar si eu cred ca inchin steagul curand.....iar am alergat dupa Iancu toata ziua......incepe sa-mi placa totusi....cade frant la 21.30 maxim 22
nici tu nu ai somn?
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 11:25 PM) *


cainele meu drag ...care a murit sapt trecuta
de fapt mi l-a otravit vecinu...
ca se ducea maram sa cataleasca la catelusa lui care este rotweiler...
mda...fite...las ca ma duc eu acasa wife.gif
nu stiu cum se scrie rotweiler blush.gif


Dragul de el.....nu pot sa cred ca l-a otravit acel om.......ala nu se poate numi om....
Sper sa te iei de nenea ala.....nu e posibil sa-si faca asa "dreptate"

PS. Cum s-a jucat Darius in garaj azi? Mai e marait?
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 10:51 PM) *
eu mai sunt pe aici...
dar si eu cred ca inchin steagul curand.....iar am alergat dupa Iancu toata ziua......incepe sa-mi placa totusi....cade frant la 21.30 maxim 22
nici tu nu ai somn?

nu...
noi am fost in garaj...
ai nu stiu ce a gasit ...ca de atunci a plans una-intr-una de ni8ci cu tata nu am vb cum tb...

poti sa-ti inchipui ca inca ploua???? liwlol.gif
anku
imi arata in garaj catre rampe....
si l-am dus...i-am aratat ce-i acolo
probabil ca barbate-meu ridica rampele
si el voia si eu sa fac asa...
dar eu nu stiu
de atunci plange...dar una-intr-una...
la culcat cu chiu cu vai tacso de ora...
dar abia abia...
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 11:54 PM) *
nu...
noi am fost in garaj...
ai nu stiu ce a gasit ...ca de atunci a plans una-intr-una de ni8ci cu tata nu am vb cum tb...

poti sa-ti inchipui ca inca ploua???? liwlol.gif



Nu s-a oprit deloc??? Ce spun prognozele .....mai tine?
Noi am iesit pe seara....de la 7 pana la 8 si apoi am fost pana la socru-miu de unde ne-a cules tati la 9.30......
Asa fain era azi dupa ploaia de la pranz.....se simtea aer proaspat .....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 10:54 PM) *
Dragul de el.....nu pot sa cred ca l-a otravit acel om.......ala nu se poate numi om....
Sper sa te iei de nenea ala.....nu e posibil sa-si faca asa "dreptate"

PS. Cum s-a jucat Darius in garaj azi? Mai e marait?

acritura
cam asa is toti p acolo...
trasniti in cap...
nu merita nici buna -ziua pm strada

pai tipul mi se pare ca are hidroforul in fantana mea
dc e ala...eu i scot hidroforul...
dc nu se opune mama... mad.gif

ehhhhhhhhhh...si sa vezi atunci barfe din tot sat...
liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 11:56 PM) *
imi arata in garaj catre rampe....
si l-am dus...i-am aratat ce-i acolo
probabil ca barbate-meu ridica rampele
si el voia si eu sa fac asa...
dar eu nu stiu
de atunci plange...dar una-intr-una...
la culcat cu chiu cu vai tacso de ora...
dar abia abia...



cine stie ce i-o fi atras lui atentia acolo.....asa am patit si eu acum 3 zile cu Iancu ....la masina....nu mai vroia nene sa plece de acolo.....a bocit si el de numa'numa doh.gif
AM vazut ca uneori li se pune pata pe ceva si gata.....
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 10:57 PM) *
Nu s-a oprit deloc??? Ce spun prognozele .....mai tine?
Noi am iesit pe seara....de la 7 pana la 8 si apoi am fost pana la socru-miu de unde ne-a cules tati la 9.30......
Asa fain era azi dupa ploaia de la pranz.....se simtea aer proaspat .....

smile.gif ehhhhhhhhh...ce bine o fi....
simina_ana
QUOTE(anku @ May 14 2010, 11:59 PM) *
acritura
cam asa is toti p acolo...
trasniti in cap...
nu merita nici buna -ziua pm strada

pai tipul mi se pare ca are hidroforul in fantana mea
dc e ala...eu i scot hidroforul...
dc nu se opune mama... mad.gif

ehhhhhhhhhh...si sa vezi atunci barfe din tot sat...
liwlol.gif



Sa stii ca-s curioasa....sa-l vad...liwlol.gif....dar imi pove tu cand ne vedem....
O sa stati in sibiu toata perioada? Sau va mai plimbati prin tara? Ati hotarat ceva?
anku
si acum doarme linistit ???
Sara1
QUOTE(simina_ana @ May 13 2010, 12:00 PM) *







Si cateva mai recente......ne cerem scuze pentru calitatea imaginilor....
am fost la bunicu la tara ....

...nu am vrut palarie in cap....m-am ales cu acest look

....am zis sa-l ajut putin pe bunicu...


El e prietenul meu Firmitura


Va pupam


Firimitura....e jucaria sau baiatul? Ca parca jucaria e mai mare decit baiatul! wub.gif E un pufos adorabil Iancu, pentru care o am o salbiciune deosebita!!!! Ma bucur ca l-am regasit, caci ma mai delectam cu pozicile lui la semnatura ta, cind ne intilneam noaptea tirziu la jocuri! Acu' nu mai am timp sa ma joc, dar in mod sigur am sa vad mutrita lui cuceritoare!!
Simi, esti foarte simpatica cum iti versi tu naduful legat de ce se intimpla in tara...lasind la o parte gravitatea problemelor, ai umor! Sper sa nu ti-l pierzi, mai degraba ia in considerare plecatul din tara decit sa te lasi amarita de viata de acolo. Nici aici nu sunt ciinii cu covrigi in coada, dar macar nu-si bate nimeni joc de tine! Atita timp cit smecheria si numai interesul propriu functioneaza in Ro nu vad cum s-ar putea schimba lucrurile-cum zice tata, toti sunt niste fripturisti si gargaragii!!!Oricum si aici au fost momente de groaza, oameni care si-au pierdut serviciile si apoi in lant casa, masina...servicii ioc, ajutorul de somaj e strict numai cit sa nu mori de foame, dar nu iti ajunge sa iti platesti chiria sau rata la casa si masina. Slava Domnului ca pe noi am scapat pina acuma si sper sa ramina asa, pentru ca se pare ca se misca nitel inspre bine economia. Si cum de la noi a pornit valul crizei, sper ca unda de redresare sa ajunga si la voi cit mai repede! Pupici cu drag!!! wub.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 14 2010, 11:01 PM) *
Sa stii ca-s curioasa....sa-l vad...liwlol.gif....dar imi pove tu cand ne vedem....
O sa stati in sibiu toata perioada? Sau va mai plimbati prin tara? Ati hotarat ceva?

aaaaaaa...nuuuuuuuuuuu...nu vb de sibieni ci de idiotii din sat...
ti-am povestit ca e un sat la 6 km de sb...
catre aeroport...
acolo ne-am mutat de 5 ani...
si Tata a ramas la CISNADIE:::

Nu cred ca ma duc mai nicaieri
ca mie mi foame de Sb...
am atatea de vazut...
sa-mi aduc aminte
acum e imp ptr mine...
sa vad ...ce simt cu adev...!!!
poate mai colindam amundoua...pardon toti 4!!!
dc zici ca sta Iancu in tricicleta
ca Darius il leg in carut... liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 15 2010, 12:01 AM) *
si acum doarme linistit ???



daaaaaaaa.....de la 10.....a cazut imediat cum si-a terminat lapticul....nici suzeta nu a mai vrut-o ...m-a mangaiat putin , s-a intors cu fundul si.....somn usor....
Ma-m uitat la niste filmuletze cu el de cand avea o luna.....doamne...nu-l mai recunosc....ce mic era si acum.....maine poimaine se insoara...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.