Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
floricel
QUOTE(maryhynt @ Jan 11 2009, 11:53 AM) *
buna! bine ai venit floricel sa-ti traiasca baietelul!eu sunt mary ! asteptam sa postezi si poze aici cu bebeul tau ! in legatura cu ceaiul! baby calm are aceeasi compozitie k baby drink numai k baby drink este mai dulce( contine glucoza) ,dar eu il fac fetitei mele asa la 500ml apa pun 1 pliculet de ceai baby drink! il fac mai slab k e prea dulce! fetitza mea are acum 1 an si 3 saptamani! la tine cum a fost nasterea?bebe doarme noaptea? papa bine? hai povesteste-ne tot te rugam! floare2.gif


In spital am tot baut cu biberonul o saptamana laptic de la san iar acum incercam sa ne obisnuim sa mancam direct de la san.Mananca putin si lacom dupa care oboseste si adoarme sau se opreste sa se odihneasca si peste 10 minute vrea iar.Ziua mananca si doarme cam cate 3 ore dupa care vrea sa pape iar dar in timpul noptii cam pe la 3 ne tyrezim si nu avem somn vreo ora jumatate.Ziua cateodata doarme si 4 ore ,voi ii lasati sa doarma asa de mult sau ii treziti sa pape?


maryhynt
QUOTE(floricel @ Jan 11 2009, 02:37 PM) *
In spital am tot baut cu biberonul o saptamana laptic de la san iar acum incercam sa ne obisnuim sa mancam direct de la san.Mananca putin si lacom dupa care oboseste si adoarme sau se opreste sa se odihneasca si peste 10 minute vrea iar.Ziua mananca si doarme cam cate 3 ore dupa care vrea sa pape iar dar in timpul noptii cam pe la 3 ne tyrezim si nu avem somn vreo ora jumatate.Ziua cateodata doarme si 4 ore ,voi ii lasati sa doarma asa de mult sau ii treziti sa pape?


bv!asa facea si cris a mea manca repede-repede apoi adormea sau se odihnea apoi o lua iar de la capat! floricel mie mia zis dr so las pe cris sa doarma cat vrea ea pt k mia zis k in somn i se dezvolta creierul mai bine si mia mai zis sa o mandai usor pe caput cand doarme k sai ajut creierul sasi dezvolte simturile mai bine! da yo oricum o mangai co iubesccc mult!
danieelaa
QUOTE(Danutza_rge @ Jan 9 2009, 10:36 PM) *
pai daca nu vrea sa depuna dosar pt indemnizatie, ..................trebuie sa faca cerere pt intreruperea activitatii prt concediu de maternitate timp de 2 ani ( catre angajator)



QUOTE(floricel @ Jan 11 2009, 02:37 PM) *
In spital am tot baut cu biberonul o saptamana laptic de la san iar acum incercam sa ne obisnuim sa mancam direct de la san.Mananca putin si lacom dupa care oboseste si adoarme sau se opreste sa se odihneasca si peste 10 minute vrea iar.Ziua mananca si doarme cam cate 3 ore dupa care vrea sa pape iar dar in timpul noptii cam pe la 3 ne tyrezim si nu avem somn vreo ora jumatate.Ziua cateodata doarme si 4 ore ,voi ii lasati sa doarma asa de mult sau ii treziti sa pape?

eu pe a mea o las sa doarma cat vrea,cateodata imi doarme si 6 ore, dar nu o mai trezesc noaptea sa pape daca se trezeste ea de la sine da, eu nu o mai trezesc ....imi doarme si ziua si noaptea cateodata mai avem chef de povesti si nu dormin cateva ore bune,dar nu ne plangem ca dupa 6 ore de somnik e normal sa mai vrea si sa povesteasca........am incercat sa ii fac program la 3 ore dar nu am reusit si nu imi mai dormea decat cateva minutele si mai tot timpul imi era treaza asa ca pe moment pana mai creste am renunta la programul de 3 ore (cu trezire obligatorie noaptea).......oricum pe zi ea are un program facut de ea cam la 2-3 ore se trezeste la papa
danieelaa
ms danutza trandafir.gif floare2.gif
anku
QUOTE(danieelaa @ Jan 11 2009, 05:20 PM) *
eu pe a mea o las sa doarma cat vrea,cateodata imi doarme si 6 ore, dar nu o mai trezesc noaptea sa pape daca se trezeste ea de la sine da, eu nu o mai trezesc ....imi doarme si ziua si noaptea cateodata mai avem chef de povesti si nu dormin cateva ore bune,dar nu ne plangem ca dupa 6 ore de somnik e normal sa mai vrea si sa povesteasca........am incercat sa ii fac program la 3 ore dar nu am reusit si nu imi mai dormea decat cateva minutele si mai tot timpul imi era treaza asa ca pe moment pana mai creste am renunta la programul de 3 ore (cu trezire obligatorie noaptea).......oricum pe zi ea are un program facut de ea cam la 2-3 ore se trezeste la papa

ce norocoasa esti cu asa un bebel cuminte... floare2.gif
floricel
Mamicutele mele care stie cat ceai Baby Calm ar trebuie sa beau eu ca sa ii calmeze durerile de burtica lui bebe? Astazi mi-a urlat toata ziua si s-a chinuit mult pana a reusit sa iasa iar daca il iau in brate tace
maryhynt
QUOTE(floricel @ Jan 13 2009, 05:58 PM) *
Mamicutele mele care stie cat ceai Baby Calm ar trebuie sa beau eu ca sa ii calmeze durerile de burtica lui bebe? Astazi mi-a urlat toata ziua si s-a chinuit mult pana a reusit sa iasa iar daca il iau in brate tace


floricel poti sai dai si lui bb 2 lingurite de ceai pt durerile de burtica si poti sa bei si tu 1-2 litri in general cat poti! dar sa-r putea k bebe sa se fi invatat in brate! dar ce l-a durut burtica? a avut colici sau gaze?
geocoto
QUOTE(maryhynt @ Jan 11 2009, 11:53 AM) *
buna! bine ai venit floricel sa-ti traiasca baietelul!eu sunt mary ! asteptam sa postezi si poze aici cu bebeul tau ! in legatura cu ceaiul! baby calm are aceeasi compozitie k baby drink numai k baby drink este mai dulce( contine glucoza) ,dar eu il fac fetitei mele asa la 500ml apa pun 1 pliculet de ceai baby drink! il fac mai slab k e prea dulce! fetitza mea are acum 1 an si 3 saptamani! la tine cum a fost nasterea?bebe doarme noaptea? papa bine? hai povesteste-ne tot te rugam! floare2.gif


Eu ii fac un pliculet de Baby drink la 50ml apa , asa scrie pe cutie...?nu?
Ma alatur si eu voua cu BB Lucas la bebei de decembire.Este nascut pe 21.12.2008, 3.680g, 53cm dupa 26 de ore de travaliu cu nastere provocata.

Pup Geo floare2.gif
tina71
buna fetelor, intru si eu la mamici de dec, cam tarziu oFloare1.gif . din pacate nu prea mai am timp asa mult si pt calc.pana azi am avut-o pa mama la mine si m-a ajutat enorm, dar acum sunt singura si nu mai stiu unde sa ma impart.mai ales dimineata cand treb sa-mi duc si baiatul la scoala e o intreaga poveste.
am sa incerc sa pun niste poze cu bebelul meu Dancun nascut pe 17dec 2008.sper sa imi iasa
tina71
my little Duncan la aproape 4saptamani


danieelaa
bine ati venit mamici si bb trandafir.gif floare2.gif
geocoto
Dragelor vroiam sa va intreb este prea mult sa-i dau lui BB ceiut Baby Drink 50ml cat scrie pe cutie?Ca am vazut ca unele mamici dau 2 -3 lingurite...Dar la noi nu cred ca i-ar calma colicile daca i-as da numai atat?
Poate stiti vreuna ca nu as vrea sa fac vreo prostie?


BB Lucas

Pup, mamica Geo floare2.gif
lauraura
eu i-am facut baiatului meu 1 plic la 80 ml , baby drink contine glucoza si este dulce, sa nu se invete asa, si nu a facut colici paote ca am avut noroc si eu si el ca nu a avut colici , dar eu cred ca ar fi mai bine sa ii faci mai diluat un pic
maryhynt
QUOTE(tina71 @ Jan 14 2009, 01:25 AM) *
buna fetelor, intru si eu la mamici de dec, cam tarziu oFloare1.gif . din pacate nu prea mai am timp asa mult si pt calc.pana azi am avut-o pa mama la mine si m-a ajutat enorm, dar acum sunt singura si nu mai stiu unde sa ma impart.mai ales dimineata cand treb sa-mi duc si baiatul la scoala e o intreaga poveste.
am sa incerc sa pun niste poze cu bebelul meu Dancun nascut pe 17dec 2008.sper sa imi iasa


bine ai venit tina ! sa-ti traiasca baietelul!
anku
QUOTE(tina71 @ Jan 14 2009, 03:43 AM) *
my little Duncan la aproape 4saptamani



am crezut ca e bebelusul meu...! liwlol.gif
seamana mult...+ ca si noi avem hainuta exact ca si bebe al tau! smile.gif
tina71
dupa cum vezi anku avem baieti mari.parca ieri il asteptem pe mos sa vina si acum serbam o luna de zile.ca maine o sa punem poze cu jucaus.gif si mamici alergand dupa ei prin casa bananab.gif
anku
bananab.gif bananab.gif bananab.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
danieelaa
QUOTE(tina71 @ Jan 14 2009, 01:43 AM) *
my little Duncan la aproape 4saptamani



sa iti traiasca ingerasul ..........si ce cumintel sta acolo
tina71
sa stiti ca sunt un jucaus.gif cuminte .mananc si dorm.doar din cand in cand ma alint si vreau in brate ca ma plictisesc singurel.si sunt un norocos ca nu am avut colici pana acum.
floricel
[quote name='geocoto' date='Jan 14 2009, 11:12 AM' post='431169']
Dragelor vroiam sa va intreb este prea mult sa-i dau lui BB ceiut Baby Drink 50ml cat scrie pe cutie?Ca am vazut ca unele mamici dau 2 -3 lingurite...Dar la noi nu cred ca i-ar calma colicile daca i-as da numai atat?
Poate stiti vreuna ca nu as vrea sa fac vreo prostie?

Sa-ti traiasca baietelul sa se faca mare si cuminte! Si eu am aceeasi problema ca si tine mi se pare ca 2-3 lingurite nu ii ajung si ii dau 50 ml pe zi cam cate 10 intre mese sau dupa masa.Eu ii amestec Baby Calm cu Colic Baby ca il bea mai bine asa.
Mamicutele mai cu experienta sa ne ajute si pe noi daca gresim oFloare1.gif
oana petrina
buna
sunt Oana si am si eu un pui de decembrie 20.12.2008 3.300g si 51 cm . in curand o sa avem o luna .abea asteptam sa sarbatorim
si acum sa-l prezint pe Matei Florin



Matei cu taticul lui super fericit



eu cu puiul meu in spital


oana petrina


Matei
diana_io20
buna sunt diana suntem si noi bebici de decembrie am nascut-o pe printesa Alexia pe rolleyes.gif 17 decembrie la municipal cu 3.000 kg si 47 cm
diana_io20
imi pare rau sunt noua pe aici si nu stiu sa pun poza...ma ajuta cineva ...va multumesc...sper sa ma primiti in clubul vostru
danieelaa
QUOTE(oana petrina @ Jan 15 2009, 10:50 PM) *

Matei

pupam dulce dulce un scumpik tzuc.gif tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(diana_io20 @ Jan 17 2009, 02:32 PM) *
buna sunt diana suntem si noi bebici de decembrie am nascut-o pe printesa Alexia pe rolleyes.gif 17 decembrie la municipal cu 3.000 kg si 47 cm

bine ati venit Diana si Alexia trandafir.gif floare2.gif trandafir.gif
anku
bebelusul meu a devenit un smecher....cand ne punem in pat hop ca el vrea de mancare!ma duc i dau sa pape desi tocmai mancase 140 ml si imi scuipa laptele!asta se repeta de 5-6 ori si eu tb sa ma duc sa-i incalzesc si sa-i reincalzesc laptele...si asta se intampla p la 3-4-5-6dimineta!asa am ajuns sa ma doara ochii in cap de oboseala si sa am ameteli!scuipa laptele indiferent ca e praf sau de la mine!voi ati patit asa ceva? floare2.gif
tina71
anku al meu nu il scuipa dar in schimb are alta meteahna...mananca repede cam5min apoi adoarme. dar asa de adanc ca nu pot sa-l trezesc cu nici un chip. singurul mod este sa-l schimb.se pare ca servetelele ude cu care il sterg nu prea ii plac. dar macar se trezeste si apoi mai mananca o tura. sau daca nu adoarme se uita pe pereti( dupa muste zic eu) si si se joaca cu beberonul in gura, iar atunci cred ca jumatate de lapte se duce pe langa gurita. sau incepe gimnastica bouncy.gif si se intinde si da din picioara, ca treb mereu sa-i scot beberonul din gura ca sa nu se innece. si cand ma gandesc cum era cu baiatul meu cel mare...ii puneam beberonul il papa rapid si apoi la somn. nu foiala, nu scuipat, ziceai ca da lectii cum sa mananci perfect. ei asta e ...se pare ca nu toti sunt la fel. iti doresc multa rabdare si poate se mai schimba si ei cand mai cresc un pic
tina71
buna Diana sa-ti traiasca fetita. si eu am un baietel nascut tot pe 17dec floare2.gif despre poze vezi la aria tehnica sunt explicatii f. precise pentru fiecare pas.
ellena_elly
QUOTE(anku @ Jan 18 2009, 06:51 PM) *
bebelusul meu a devenit un smecher....cand ne punem in pat hop ca el vrea de mancare!ma duc i dau sa pape desi tocmai mancase 140 ml si imi scuipa laptele!asta se repeta de 5-6 ori si eu tb sa ma duc sa-i incalzesc si sa-i reincalzesc laptele...si asta se intampla p la 3-4-5-6dimineta!asa am ajuns sa ma doara ochii in cap de oboseala si sa am ameteli!scuipa laptele indiferent ca e praf sau de la mine!voi ati patit asa ceva? floare2.gif

Asa imi face si mie..ii dau sa pape si tot kauta ku guritza..ii fac alt biberon si il skoate din guritza..smile.gif))...park o face intentionAT..pun biberonu deoparte si atc simte imediat...smile.gif)..eu m-am obisnuit ku oraru asta..noaptea ma trezeste din3 in 3 ore..
danieelaa
QUOTE(anku @ Jan 18 2009, 04:51 PM) *
bebelusul meu a devenit un smecher....cand ne punem in pat hop ca el vrea de mancare!ma duc i dau sa pape desi tocmai mancase 140 ml si imi scuipa laptele!asta se repeta de 5-6 ori si eu tb sa ma duc sa-i incalzesc si sa-i reincalzesc laptele...si asta se intampla p la 3-4-5-6dimineta!asa am ajuns sa ma doara ochii in cap de oboseala si sa am ameteli!scuipa laptele indiferent ca e praf sau de la mine!voi ati patit asa ceva? floare2.gif

nu te lasa hraneste-te bine sa nu mai ai ameteli si sa mai ai lapte
oana petrina
buna fetelor
Matei acum papa 130ml lapte praf. daca nu sunt gata cu lapticul din 3 in 3 ore ma urla de numa. face mare scandal cand ii este foame. si el e lacom si ii curge destul laptic pe langa apoi dureaza ceva pana ragaie si tre sa-l mai tin putin pe mine ca daca-l pun in pat imediat ii curge putin laptic. e cam smecher cu dormitul. prefera sa doarma pe mine decat in patutul lui. l-am obisnuit cu muzica si cu galagie. cu cat se vrb mai mult in preajma lui doarme mai bine.
facem masaj si baita in fiecare seara si ii place tare mult. e un baltaret. pana acum nu s-a iritat la fundulet si are toata pielea curata curata. mamicile de baieti cum ati fost sfatuite sa procedati cu cuculetul?
anku
al meu nu mai vrea sa doarma in patut si nici eu nu stiu cum sa fac ca asa de rau dorm tot cu grija sa n i fac ceva doamne ferste....nu stie nimeni cum sa fac sa doarma in patut?
anku
QUOTE(danieelaa @ Jan 18 2009, 09:04 PM) *
nu te lasa hraneste-te bine sa nu mai ai ameteli si sa mai ai lapte

laptic deocamdata mai este si de mkancat chiar mananc acum dar totusi ametelile di durerile de cap sunt...cu m ochi cu tot...ce ziceti e voie sa beau o ceasca de capucino?eu am dormit mult in sarcina si acum e greu sa ma obisnuiesc cu programul,plus ca al meu nu vrea sa doarma....
ellena_elly
QUOTE(anku @ Jan 18 2009, 11:25 PM) *
laptic deocamdata mai este si de mkancat chiar mananc acum dar totusi ametelile di durerile de cap sunt...cu m ochi cu tot...ce ziceti e voie sa beau o ceasca de capucino?eu am dormit mult in sarcina si acum e greu sa ma obisnuiesc cu programul,plus ca al meu nu vrea sa doarma....

Sa sti ca ameteli am si eu..probabil datorita faptului ca inca suntem slabite..si eu la fel ma simt uneori...+ ca am si niste dureri de cap ingrozitoare..la fel ca tine...eu i-au un paracetamol pt cap si ma dau cu diclofenac pe frunte pt ca este mentolat si se simte cand intra in piele si imi mai atenueaza durerile..
Despre capucino ce pot sa-ti zic...nu cred ca ar afecta sa bei unu acolo..eu pot sa-ti zic ca in timpul sarcinii am fumat intruna...si am baut si cate un nescafe pt ca cafea nu obisnuiesc sa beau..si acum knd am nascut..la fel am fumat..si am mai baut si cate un nescafe si nu l-a afectat...e destul de vioi..(eu acum numai alaptez..pt ca am ramas fara lapte..doar 3 sapt am putut alapta..)... rolleyes.gif
ellena_elly
QUOTE(anku @ Jan 18 2009, 11:20 PM) *
al meu nu mai vrea sa doarma in patut si nici eu nu stiu cum sa fac ca asa de rau dorm tot cu grija sa n i fac ceva doamne ferste....nu stie nimeni cum sa fac sa doarma in patut?

Nici al meu ziua nu doarme in patut nici sa-l impusti..Doar seara adoarme..si pot sa-ti zic ca pana acum 2 sapt numai cu noi in patut a dormit..Dupa baita seara...dai sa pape si leaganal pana adoarme el bustean si apoi pune-l usor in patut..si inainte de al pune in patut pune o pernuta ca sa incalzeasca locu sa fie la fel de cald ca in bratele tale..eu asa ii fac lu al meu...si nu am probleme..!!Si daca vezi ca plange in continuare ca se mai intampla (asa mai face si al meu..)..i-al si mai leagana-l sau tine-l in brate..la un moment dat o sa-i fie prea lene din cauza somnului sa mai tipe cand il pui in patut..!!.. floare2.gif
ellena_elly
QUOTE(danieelaa @ Jan 18 2009, 09:04 PM) *
nu te lasa hraneste-te bine sa nu mai ai ameteli si sa mai ai lapte

Cum iti pui pozele alea dupa text..vreau si eu dar nu reusesk:((
geocoto
QUOTE(oana petrina @ Jan 18 2009, 08:55 PM) *
buna fetelor
Matei acum papa 130ml lapte praf. daca nu sunt gata cu lapticul din 3 in 3 ore ma urla de numa. face mare scandal cand ii este foame. si el e lacom si ii curge destul laptic pe langa apoi dureaza ceva pana ragaie si tre sa-l mai tin putin pe mine ca daca-l pun in pat imediat ii curge putin laptic. e cam smecher cu dormitul. prefera sa doarma pe mine decat in patutul lui. l-am obisnuit cu muzica si cu galagie. cu cat se vrb mai mult in preajma lui doarme mai bine.
facem masaj si baita in fiecare seara si ii place tare mult. e un baltaret. pana acum nu s-a iritat la fundulet si are toata pielea curata curata. mamicile de baieti cum ati fost sfatuite sa procedati cu cuculetul?


Dulcic Matei al tau si nu numai, toti BB-lusii si copii de pe utile cati am vazut si ce am citit.
Oana eu am o fosta colega de facultate care este mai documentata putin si mi-a recomandat pt cuculet la baita sa decalotezi usor ca se strange mizerie acolo si trebuie spalat si sa cumperi o crema homeopata care se numeste Graphites Salbe producator Velleda, Wella special pentru fimoza.Daca nu o gasesti in tara roag-o pe mama ta sa ti-o trimita.Ma asteptam sa planga cel mic cand umblii acolo dar nu plange mai mult decat la un schimbat normal de pampers...

Pupici la mamici si jucaus.gif

un filmulet cu Lucas
danieelaa
QUOTE(ellena_elly @ Jan 19 2009, 03:24 PM) *
Cum iti pui pozele alea dupa text..vreau si eu dar nu reusesk:((

pentru tiket:
PASUL 1: Mergeti pe http://www.photobucket.com si va creati un cont accesand prima data butonul “join now”
Dupa inregistrare se foloseste butonul “upload now” la apasarea caruia se deschide o fereastra care va permite sa adaugati poze din calculatorul Dvs.
Se selecteaza una sau mai multe poze si se apasa “upload”. Se asteapta pana se incarca pe site.
Dupa ce se incarca va aparea o fereastra in care veti adauga titlu si comentarii pentru poze. Este optional- daca nu doriti apasati butonul “skip this step” si veti merge direct pe pagina cu pozele incarcate.
PASUL2: Deschideti http://www.utilecopii.ro/forum si cautati topicul cu “Mamici de decembrie” la ultima pagina – sau orice alt topic unde vreti sa adaugati poze.
Apasand butonul maro “raspunde” care apare in partea de sus sau de jos a paginii se va deschide o fereastra in care puteti adauga mesajul Dvs.
Pasul3: reveniti la http://www.photobucket.com acolo unde va apare pagina cu poze. Veti observa ca sub fiecare poza apar mai multe coduri. Se da click pe ultimul cod si veti observa ca va apare scris mic cu galben “copied”.
Reveniti la pagina de pe forum cu mesajul pe care doriti sa-l adaugati si in textul mesajului fie dati click dreapta din mouse si apoi “Paste” sau “lipeste” fie folositi combinatia de taste “CTRL+V”.
Astfel codul copiat din photobucket va aparea aici.
Pasul4: Ca sa fiti sigura cum va aparea mesajul puteti folosi butonul “preview post” si dupa verificare apasati “add new post”. Va va aparea pagina de forum unde se posteaza poze dar de data aceasta diferit pentru ca si minunile Dvs vor putea fi admirate de-acum incolo smile.gif.
Mult success!
iar pozele nu stiu sa iti spun exact, eu am dat clik pe pozele care apareau la rose si mi-a aparut o pagina si acolo le-am facut .....incearca si tu, da clik pe pozele de la mine si vezi.........sau poate iti poate explica una din fete mai bine..........
Rose68
QUOTE(geocoto @ Jan 19 2009, 11:24 PM) *
Dulcic Matei al tau si nu numai, toti BB-lusii si copii de pe utile cati am vazut si ce am citit.
Oana eu am o fosta colega de facultate care este mai documentata putin si mi-a recomandat pt cuculet la baita sa decalotezi usor ca se strange mizerie acolo si trebuie spalat si sa cumperi o crema homeopata care se numeste Graphites Salbe producator Velleda, Wella special pentru fimoza.Daca nu o gasesti in tara roag-o pe mama ta sa ti-o trimita.Ma asteptam sa planga cel mic cand umblii acolo dar nu plange mai mult decat la un schimbat normal de pampers...

Pupici la mamici si jucaus.gif

un filmulet cu Lucas



pentru sughit GRIPE BABY WATER syrup
simina_ana
Salutari calde la mamici si bebelusi

Ne alaturam si noi la bebeii de decembrie.
El este Iancu Stefan , nascut pe 8 dec 2008. A avut la nastere 3,870 kg si 56 de cm. Acum dupa 6 saptamani avem 5.650 kg si 65 cm. Ne place sa mancam din 2 in 2 ore , sa ne jucam cu mami, sa radem si sa vorbim in legea noastra.
Am avut norocul sa nu facem colici, doar din cand in cand avem probleme cu gazele si atunci ne strangem ca un arici , drept urmare tati si mami ma striga si Aricica, pe langa celelalte porecle pe care le mai am. La baie imi place cel mai mult mai ales cand ma tine tati in brate si mami ma spala pe cap. Am si o broscuta la care ma uit mereu, dar cu care inca nu stiu sa ma joc.
Atasam si cateva poze....











geocoto
QUOTE(simina_ana @ Jan 20 2009, 05:30 PM) *
Salutari calde la mamici si bebelusi

Ne alaturam si noi la bebeii de decembrie.
El este Iancu Stefan , nascut pe 8 dec 2008. A avut la nastere 3,870 kg si 56 de cm. Acum dupa 6 saptamani avem 5.650 kg si 65 cm. Ne place sa mancam din 2 in 2 ore , sa ne jucam cu mami, sa radem si sa vorbim in legea noastra.
Am avut norocul sa nu facem colici, doar din cand in cand avem probleme cu gazele si atunci ne strangem ca un arici , drept urmare tati si mami ma striga si Aricica, pe langa celelalte porecle pe care le mai am. La baie imi place cel mai mult mai ales cand ma tine tati in brate si mami ma spala pe cap. Am si o broscuta la care ma uit mereu, dar cu care inca nu stiu sa ma joc.
Atasam si cateva poze....




Simina_ana vroiam sa te intreb daca si BB tau are mici bubite gen coshulete pe fata si daca ii dai cu ceva?BB Lucas are si parca in loc sa-i treaca mai multe ii apar.A venit mama cu ideile ei ca daca il vede o femeie la menstruatie ii apar asa ceva dar nu cred.Mai degraba ca il pupam noi toata ziua...

Pup,
Geo

PS: E tare dulce BB Stefan.Si noi tot din 2 in 2 ore papam..
simina_ana
Draga Geo,

Si Iancu are bubite de care spui tu si cateodata parca nu-i mai trec, ci din contra ii apar mai multe. Nu ii dau cu nimic deocamdata. doar ii sterg fata cu apa fiarta si racita, de cateva ori pe zi. Daca nu fac asta de 2 ori pe zi cel putin, mai ales dupa ce-a papat ii mai apar altele. Am observat ca ii apar mai multe daca il alaptez stand intinsa pe pat. Probabil se incalzeste de la san prea mult. Am folosit o crema de la Hemel pentru bebelusi cand a facut cojite pe frunte si pe la sprancene si s-a curatat in 2 zile. Cred ca voi incerca aceasta crema si acum pentru bubite sa vad daca are acelasi efect. Pediatra mi-a spus sa nu-i dau cu prea multe creme acum cat e mic, pentru ca porii lui sunt f mici si se infunda daca il cremuiesc prea des si prea mult. Oricum daca nu trec in cateva zile bubitele voi intreba la urmatorul consult daca nu e vorba de vreo alergie.

Pupici pupaciosi,
Simi
oana petrina
azi am facut o luna si am fost la dr sa facem un control .Matei are 4.900gr si 56cm .am crescut cu 5 cm si 1.600gr. si bebele meu a facut bubite dar l-am sters in fiecare zi cu apa termala si seara il spal cu ceai de galbenele si musetel.
va pun cateva poze facute azi la mica lui petrecere
Geo la multi ani ptr puiul tau care maine face o luna.
oana petrina








Alondra
QUOTE(oana petrina @ Jan 20 2009, 11:34 PM) *

Vai Oana ce scump e..si cat a crescut!Are ochii albastri? wub.gif Ce mamica fericita! eusa_clap.gif Sa va traiasca sanatos! floare2.gif
tina71
geo am vazut ca si baietelul tau vrea sa manance din 2 in 2 ore. si cam cat mananca? pe al meu nu il pot face sa manance mai mult de 100ml.uneori mananca si mai putin.la 4sapt cantarea 4,200kg.si are un obicei...adoarme in timp ce il hranesc.iar eu trebuie sa incerc orice ca sa il fac sa manance( prin somn pt ca nu vrea sa se trezeasca cu nci un chip).voi patiti asa ceva cu bebeii vostri?
oana petrina
multumesc Ramona. momentan vad ca are ochii albastrii ...mai vedem peste vre-o doua luni daca raman asa. noi avem ochi caprui amandoi. a crescut si a inceput sa zambeasca mai mult si sa ma caute. sunt topita dupa el.
Tina si bebele meu adoarme in timp ce mananca dar ii misc putin biberonul si incepe iar sa suga. si scoate o gramada de sunete cand papa. e haios tare
va pup
floricel
Simina felicitari e scumpic foc si grasunel,sa fie sanatos si sa va aduca multe bucurii.
Oana la multe lunite si din partea mea,ce freza a avut un adevarat smecheras si ce tort frumos i-ati facut!
anku
oana si geo la mai multe lunite ptr bebeii vostrii!
in legatura cu cosuletele de p fata am intrebat la dr si a spus ca nu e alergie si ca sunt normale,cauza fiind ori laptele ori faptul ca i este cald!mie mi-a spus sa stau linistita!si i-am aratat si cateva alunite si semne si a spus ca e ok!
si al meu bebe scoate tot felul de sunete si a inceput sa zambaeaca!cand zambeste mor...ma inmoi toata!ma ia cu emotii...
ieri am fost prin oras mai multisor ca sa luam sac de dormit si ce credeti?
mi l-a deocheat cineva...a plans de la 8 seara pana la 3 dimineata ,a vomat ceea ce la el nu se intampla,si a plans una-intruna...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.