Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
QUOTE(Rose68 @ May 3 2010, 09:10 AM) *
neatza si de la noi!
Din pacate nu ne-a mai ars de pozici la scaldatoare, avem doar un filmulet.
Ieri a murit mama finei ............. In ziua cand a avut loc cununia dimineata i s-a facut rau,...........si a fost spitalizata. Asa ca nu a ajuns nici la acte , nici la botez iar ieri s-a stins.
Asta e.......ei pleaca joi noaptea. Acum au plecat de urgenta sa se ocupe de toate cele. (La Medgidia)
Iar joi noaptea ii duce sotul meu la aeroport. Nici macar nu le-au iesit actele. Maine iese buletinul ei , certificatul celui mic speram sa iasa si el la timp, apoi trebuie sa ii faca si pasaport. Cand ne bucuram si noi ca au iesit toate OK.

pffffffff...ce amintire!!!linistea de dinaintea furtunii!!! sad.gif
cineva spunea ca ptr a se naste cineva tb sa moara altcineva din familie!!!
bineinteles ca era o superstitie...desi in multe cazuri am vazut asa!!!
Medgidiaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
avem niste prieteni acolo...8 ani la randul am fost in fiecare vara la Medgidia!!!
deci vreau sa zic ca nu-mi venea sa cred ca este Andreea...la botez...
dar chiar ca este mare....p bune!!!
si asa eleganta!!!! biggrin.gif
mi-a placut si mamica si nasica...de finut ce sa mai zic!!!imi vine sa-l pap!!
ohhhhhhh...saracii oameni!!!sa-ti moara mamica!!! crybaby.gif
ohhhhhh... crybaby.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 4 2010, 09:08 AM) *
Neata si de la noi......noi suntem f maraiti de dimineata asa ca azi avem o zi "plina"....

Rose, am citit despre finuta ta.....imi pare rau sa aud ca trebuie sa treaca prin asa moment.....Sa o intareasca Dumnezeu!
Clau....am vazut poze cu o mamica sexoasa.....cu doi pui minunati.....Vezi ca-i bun si stresul la ceva? te mentine in forma.....liwlol.gif
Petro....felicitari pentru primul canin.....va dorim ca ceilalti sa iasa fara durere si fara prea multa agitatie....
Anku....asa deci....lui Darius ii place tare mult apa.....Poate gasim o piscina cand veniti si mergem a o balaceala....ca si Iancu e mare amator de apa..liwlol.gif
Geo...cum mai sunteti azi? Iancu, daca il doare ceva duce manuta unde il doare....asa a facut la otita. In rest nu am avut probleme.
Oana ...pe unde ati disparut?

Eu vreau sa-i faca cum o supica la pitic si dupa somnic plimbarica scrie pe noi....toata ziua....

Va dorim o zi placuta plina de soare si plimbare
Pumpilici


la noi sa intors iarna innapoi...
9 grade...
si ploaie!!!
dar la sb am vazut 26 grade!!!
si ce mai ziceti???
claudiaena
Mneata si de la noi! Mai Ankule, sa stii ca ma supar pe tine daca ne mai trimiti frigul iar la noi!!! liwlol.gif Asa ca tine-l la voi si apoi direct la rusi sa il trimiti! Ai inteles? liwlol.gif Hm, glumesc si eu de dimi.... Piticul a fost matinal si acum la 11 isi face somnul de frumusete.... Si eu ca o "halbinutza" am spalat lenjerii, pilote de iarna si pun din alea subtiri de vara... Asa ca nu mai vreau frig... Auzi, 9 grade, brrrr! Dardai numai cand ma gandesc, asa ca mai fetelor din vestul continentului, vorbiti cu norii si cu frigul si cu ploaie sa ne ocoleasca ca eu nu mai scot iar pilota si pijamalele de iarna.... liwlol.gif
Si noi, pe la 4-5 la Maria la gradi si apoi in parc(mi-am pregatit deja jucariile de nisip ca sa nu mai ma "inervez", iar ca ieri). Si apoi la parc, unde iar Mihai o fugareste pe mami si poate mai da si mami din suncile de pe burta jos, ca prea se tin lipite....Asa ca o zi frumoasa va dorim si cu pitici cuminti, care sa nu se mai balaceasca in toate mocirlele de pe strada, sa nu faca scandal, sa nu se tranteasca cu fundul de pamant si sa speram ca nu o sa puna al meu iar nisip in cap la toti copiii si lui.... tzuc.gif
petronici
QUOTE(anku @ May 3 2010, 10:29 PM) *
felicitari ptr primul canin...
ooooooooo....deci si voi aveti cu baltoaca!!!
doamneeeeeeeeeeeee....cum sa nu aiba prospect???am mai auzit si de asta.... doh.gif
sa va treaca raceala repede va dorim...aha deci!!!mergeti la mare!!!! tzuc.gif


pai eram si eu curioasa cum de nu are prospect...si am intrebat la farmacie ieri,(pana la urma m-am dus tot eu dupa medicamentele mele),mi-au zis pt ca este medicinal homeopat,natural si de aceea....si la fel cum m-a lamurit si Claudia mi-au mai spus ca se da cu jumatate de ora inainte de masa,la copii o lingurita si la adulti o lingura....
da,mergem la mare,este la 70 km de noi bananab.gif ....anul asta vreau sa-l duc mai mult,deja i-am cumparat tot felul de jucarii pt nisip....anul trecut, cum facea luna de luna rinofaringita multi imi spuneau sa-l duc dimineata inainte de a rasari soarele sau seara dupa apus pe malul marii sa prinda briza,ca-i face tare bine ....dar nu am fost decat de cateva ori,anul asta as vrea sa-l duca tacso aproape in fiecare week-end(eu o sa lucrez) si bunicasa a zis ca merge cu noi macar o data pana incepe munca zi de zi(din 15 iunie,pana atunci are miercurea libera si ar merge)....si bineinteles eu daca mai gasesc pe cineva ca, companie as vrea sa ma duc cat mai des,de nu iau copilul si ne ducem singurei,in oproape o ora suntem acolo,sta singurel linistit in spate in scaunelul lui atata timp,m-am mai dus doar eu cu el pe distante mari si a stat....
si oriunde gaseste apa,acolo ii si el....in baie imi da drumul la bideu si se uda tot,pe afara in fiecare baltita se baga,deci banuiesc ca la mare nu o sa-l mai pot lua din apa....anul trecut i-am cuparat si piscina si barcuta,si in zilele in care nu ne-am dus la mare ,i-am pus piscina in curte cu apa calduta si statea si se balacea acolo,tot la fel plangea cand il luam....
te mai duci in tara cu el,anul asta?
QUOTE(Rose68 @ May 4 2010, 08:01 AM) *
NEATZA!
Beau si eu o cafea , dar mi-a fost gindul aiurea caci are gust de pisulica cald...........cred ca am gresit socoteala la linguritele de cafea.........
OR VENI SI la noi caninii asa repede? sau asa o fi somnul ei de acum incolo? Sincer nu stiu ce sa mai cred. O noapte doarme binisor, 3-4 nu...........colac peste pupaza tati la plecare a rupt cheia in usa. S-a chinuit sa o scoata bucati ......SI cind am dat telefon la firma de unde am cumparat usa mi s-a zis ca trebuie sa fac comanda in Turcia...siiiiiiiiiic. Asa ca un timp va fi dependent de mine.

MENIU pentru O ZI BUNA

2 Lingurite de rabdare;
O ceasca mare de bunastare;
4 linguri de amabilitate,
Un pic de speranta;
Cu o doza de credinta;
Se mai pune si multa ingaduinta;
Cateva fire de simpatie,
un manunchi de Umilinta
Se condimenteaza totul cu mult bun simt
Se coace apoi la foc mic,
Asa toate veti avea O ZI FAINA , LIPSITA DE GRIJI!

incerc si eu reteta asta astazi,sa vedem ce-mi iese,ca tare am nevoie,la cat de racita sunt nervi.gif ....
petronici
QUOTE(geocoto @ May 3 2010, 06:59 PM) *
Dragi mamici va multumim tare muuuuult pentru toti pupicii pe care ni i-ati dat tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif , sincer saracutul Lucas chiar are nevoie de ei.Acum inteleg cate il dor in urma la febra asta a lui...gaticul, genunchii, burtica(cel putin asta imi arata mereu).Voua stiu sa va spuna puiutii unde ii doare?
Este atat de marait, inca mai are 38 temperatura si mai este si urat afara ..

Claudia tare dragute poze ne-ai pus, iar gradina voastra botanica m-a lasat cu gura cascata cat de frumoasa este. yes.gif
Petronici nu-i de gluma cu o astfel de infectie, ai grija sa nu-i dai ceva lui Adelin.
Adriana pupici muulti si tie si lui Iancu si simplul fapt ca te gandesti la noi ne ridica deja moralul mai mult decat iti imaginezi.

Am plecat ca mi-a expirat timpul si deja nu mai are rabdare Lucas,
oFloare1.gif

pana acum,vad ca e binisor,eu de vreo saptamana ma tot cain de dureri si zilele trecute am avut "noroc "ca am lucrat ,nu am stat prea mult langa el,sper sa-mi treaca si mie odata,ca sa nu ia si piticu....
la fel ca Andreuta,cand se loveste,juleste pe undeva imi arata,dar daca plange asa din bun senin, de durere cred eu, nu-mi da de inteles ca l-ar durea ceva,mai ales noaptea nu ai cu cine te intelege,ar dormi,ar plange,nici el saracutul nu stie ce vrea....

QUOTE(simina_ana @ May 4 2010, 09:08 AM) *
Neata si de la noi......noi suntem f maraiti de dimineata asa ca azi avem o zi "plina"....

Rose, am citit despre finuta ta.....imi pare rau sa aud ca trebuie sa treaca prin asa moment.....Sa o intareasca Dumnezeu!
Clau....am vazut poze cu o mamica sexoasa.....cu doi pui minunati.....Vezi ca-i bun si stresul la ceva? te mentine in forma.....liwlol.gif
Petro....felicitari pentru primul canin.....va dorim ca ceilalti sa iasa fara durere si fara prea multa agitatie....
Anku....asa deci....lui Darius ii place tare mult apa.....Poate gasim o piscina cand veniti si mergem a o balaceala....ca si Iancu e mare amator de apa..liwlol.gif
Geo...cum mai sunteti azi? Iancu, daca il doare ceva duce manuta unde il doare....asa a facut la otita. In rest nu am avut probleme.
Oana ...pe unde ati disparut?

Eu vreau sa-i faca cum o supica la pitic si dupa somnic plimbarica scrie pe noi....toata ziua....

Va dorim o zi placuta plina de soare si plimbare
Pumpilici

plimbati-va si pt noi si bucurati-va de soare,aici de duminica ploua incontinuu si ziceau ca o sa o tina asa toata saptamana sad.gif .....
cine stie de ce este marait,poate se pregatesc si la voi noi chiriasi in gurita de iesit?
simina_ana
Ce fac fetele mele?????

Eu ma plictisesc....am apucat ziua sa o spun si pe asta...liwlol.gif ....dar cand sa iesim afara Iancu a adormit in carut. Asa ca l-am luat si l-am pus in pat si astept sa se trezeasca. Doarme de la 2.....cred ca ma pun la un film, pana se hotarastea Iancu ca vrea pe-afara smile.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 4 2010, 02:25 PM) *
Ce fac fetele mele?????

Eu ma plictisesc....am apucat ziua sa o spun si pe asta...liwlol.gif ....dar cand sa iesim afara Iancu a adormit in carut. Asa ca l-am luat si l-am pus in pat si astept sa se trezeasca. Doarme de la 2.....cred ca ma pun la un film, pana se hotarastea Iancu ca vrea pe-afara smile.gif

e bine si asa!!!
liwlol.gif
ai liniste!!!
geocoto
Buna mamici,
harnicute la scris nu gluma.. eusa_clap.gif
Azi Lucas s-a trezit cu crize si vad ca inca se tine de ele.Dupa 5 zile l-am pus iar la el in pat aseara dar la 1 l-am luat cu mine si pana dimineata se aolea la fiecare 5 minute.Nu mai am cum sa-i dau Nurofen sau supozitor ca deja a depasit zilele astea cam multicel.Deci daca sunt dintucii am sa-i dau o zi da una nu.Vedem deseara si zilele ce vin ce-o mai fi.
Hai mai Claudia dar ce noroc si tu sa gasesti asa bunica..Se inraiesc romanii de parca le ia cineva painea de la gura.Ce-i drept eu am fost pana acum cu Lucas la locuri de joaca unde jucariile sunt la comun dar cand au venit finii la noi nu prea il lasa inima sa le imparta.
Ma bucur Claudia ca-ti place curticica noastra, care chiar este micuta dar suficienta si sper intr-o zi sa aveti parte si voi de verdeata de care ne bucuram noi fie iarna fie vara de la Mama Natura.
Cu aratatul eu l-am invatat, cand s-a lovit i-am zis AU DOARE si apoi l-am pus sa-i arate taticului sau bunicii unde doare.Si acum stie cand il intreb UNDE DOARE AU? imi arata.
Rose dar ce ghinion si pe finii tai saracutii..Si asa nu stateau ei bine cu timpul, ala care le-a ramas sa fie asa stresati...Mult curaj le dorim.
Sa inteleg ca ati ramas numai cu o singura cheie.Sa nu i-o dai Andreutei sa se joace cu ea ca daca o pierde...faci serenade inger.gif prin fata blocului.

Mie mi-e asa o foame si a mea familie face nani care pe unde a apucat ca afara ca si la Anku si la Petronici e brrr si ploaie. mad.gif

Pupici oFloare1.gif
Rose68
Neatza!
Bineinteles ca Andreea e fascinata de chei. Le punem undeva unde sa nu ajunga ea. Dar daca se mai intampla sa le punem pe masa...........normal le vede si apoi le cauti de innebunesti. Am rezolvat-o cu cheia, in sensul ca dadusem una si soacrei. (siiiiiiiiiic, ca acus nu mai are cheie).
Oricum vroiam sa schimbam usa anul acesta.............dar sa vedem daca financiar putem ........caci avemin cap mai multe de facut............
Ieri Andreea a facut greva foamei
A papat ieri dimineata la 6 si la ora 9 impreuna 250 ml lapte. Apoi niiiiiiiiic pina la ora 16.30 cind am adus-o din parc si pa papat un iaurtel si iar nik............pina la ora 24 cind i-am bagat un bibe prin somn ( a papat din el 100 ml).
anku


la noi sunt acum 4 grade...
cat or fi fost azi noapte nu stiu....
ma duc sa pregatesc papa...
voi ce faceti...cum ati dormit???
ieri m-am dus prin ploaie cu el...nu voia nici copertina de ploaie sa o tina...
l-am dus in parc si hai sa facem o tura prin ploaie...
se pare ca-i place...
eu eram ingrozita ca erau 9 grade aseara...si ma gandeam ca opoate pateste ceva...
dar vad ca nu are nimic....
asa ca a dormit butuc...fara sa se trezeasca in noaptea asta...
asaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....poate mai fac un copil peste 10 ani!!! liwlol.gif

revenim...
haideti la o cafea...
oana petrina
neazta fetele
Rose imi pare rau ptr fina ta asa e soarta asta cu o mana iti da cu alta iti ia.
Geo ce pui mare si harnic ai. nu stiu ce se facea Vlad fara ajutorul de nadejde. cat despre frunte o sa-i treaca repede si tot frumos e chiar asa julit.
Claudia prin ce parc umblati si cam pe la ce ora? ca sa va gasim intr-o zi sa va dam carlionti smile.gif da ce bunica idioata o sa aiba o nepoata egoista si antisociala. daca nu vrei sa dea si copiilor din jur nu iei nimik la tine.mentalitate de comunist. si Matei mai are tendinta de a nu lasa pe nimeni la jucariile lui si eu il cert mereu. urasc fazele astea. sau daca un copil vede ceva de mancare la al tau, nu cumva sa-i dai ca saracesti in puii mei. ma revolta fazele astea si mai ales cand le fac oameni in toata firea. ce poze frumoase si ce familie implinita. asa sa o tineti pana la adanci batraneti
Petronici asa ddeci mergeti la mare........bravo o sa fie incantat puiul tau.
Anku da ce frig e la voi........noi nu mai vrem frig. esti mortala si tu cu facutul copilului peste o suta de ani smile.gif chiar asa sa traim si sa ne bucuram de ce avem
Simina venim sa ne plimbam cu voi. auzi sa doarma in carut. bravo. al meu sa nu mai vada carutul de la 10 luni. asa ca il cara magarita de ma-sa
va pupam
punem pozici
inainte de tuns

dupa tuns




simina_ana
Ioi Oana...... hug.gif love1.gif wub.gif
Ma uit la poze si nu-mi vine sa cred......e atat de dulce si tuns....dar eu sunt in stare de soc..... tzuc.gif
EU nu am curaj sa-i tund lui Iancu carliontii.....am zis ca mai astept vara....caldurile....si sa-l vad cum reactioneaza. Are prul destul de lung, dar cum carliontii se strang nu cred ca ii vor tine de cald....dar vedem. Doar motul din frunte vreau sa i-l dau jos ca ii intra in ochi.

PS. sunt curioasa daca il tund pe Iancu, daca or sa mai semene smile.gif
simina_ana
Anku.....9 gradeeeeeee???? ohmy.gif
Pai mai aveti putin si e cod galben de ninsoare si la voi ca in Spania...... doh.gif
Vezi de data asta sa tii frigul acolo.....sau mai bine trimite-l cat mai la nord.....ca si eu ca si Claudia.....am trecut la "dotarile" de vara......nu am chef iar de frig......
Vad ca tot spui de al doilea bebe ca il faci peste 10 ani......poate o sa fii tu prima dintre noi toate care il face liwlol.gif....Poate daca Darius are un fratior o sa fii mai linistita.....ca se iau amandoi si te mai lasa pe tine.....cel putin sfatul asta l-am primit eu ieri in parc de la......un tatic liwlol.gif...
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 5 2010, 08:01 AM) *
Neatza!
Bineinteles ca Andreea e fascinata de chei. Le punem undeva unde sa nu ajunga ea. Dar daca se mai intampla sa le punem pe masa...........normal le vede si apoi le cauti de innebunesti. Am rezolvat-o cu cheia, in sensul ca dadusem una si soacrei. (siiiiiiiiiic, ca acus nu mai are cheie).
Oricum vroiam sa schimbam usa anul acesta.............dar sa vedem daca financiar putem ........caci avemin cap mai multe de facut............
Ieri Andreea a facut greva foamei
A papat ieri dimineata la 6 si la ora 9 impreuna 250 ml lapte. Apoi niiiiiiiiic pina la ora 16.30 cind am adus-o din parc si pa papat un iaurtel si iar nik............pina la ora 24 cind i-am bagat un bibe prin somn ( a papat din el 100 ml).



Mai bine soacra fara chei...decat tati sa depinda de voi nu?? liwlol.gif

Si noi suntem in greva foamei de 2 zile.....I-am facut ieri ciulama dupa reteta ta si nu a papat prea mult. MI-a mai ramas si pentru azi....daca nici azi nu papa cum trebuie nu cred ca ma mai strofoc pana nu-i iese caninul sa-i mai gatesc. Mai bine timpul ala il folosesc jucandu-ma cu el sau pentru mine....Acuma sper ca in cateva zile sa iasa....ca-i umflat rau de tot ....dar mai stii? Oricum incerc sa-i dau ce stiu ca-i place ..,,,,dar e foarte mofturos....
In plus suntem dati peste cap cu programul de somn ....au venit astia de la primarie sa asfalteze pe aici pe la noi si de 3 zile e un zgomot de poti sa-ti impusti nevasta......de asta incercam sa fim cat mai mult timp plecati......dar dam peste cap programul de somn....nici nu ma mai mir ca suntem maraiti si de la asta.....
simina_ana
Grabindu-ma sa raspund, am uitat sa spun NEATA!!!!!!

O zi placuta sa aveti!!!!
Anku...trimitem o raza , doua de soare si la voi.....ca sa aveti o plimbarica mai calda decat ieri
anku
QUOTE(simina_ana @ May 5 2010, 11:37 AM) *
Grabindu-ma sa raspund, am uitat sa spun NEATA!!!!!!

O zi placuta sa aveti!!!!
Anku...trimitem o raza , doua de soare si la voi.....ca sa aveti o plimbarica mai calda decat ieri

a zis ca maine ninge!!!vezi sa nu....
azi sunt 8 grade!!!de dim au fost 4 grade!!!http://www.wetter.com/deutschland/bayreuth/DE0000856.html
mergem sa scoatem niste poze ca avem de trimis la bunica
si Darius doarme in carut...dar bineinteles ca maxim o juma de ora
figura este ca dc merg p strada doarme dar dc intru intr-un magazin se trezeste imediat.... doh.gif
oana....l-ati tuns....la voi e a doua oara!!!
dar matei are par des....
al meu l-am tuns de 2 ori si tot asa par are....numai ca la ceafa nu mai este asa de blond!!!
ce gene faine are!!!si ce sprancene si ce ochi are
poopam mateiut frumos tzuc.gif
cate kg are si ce inaltime ca e asa de mare!!!!????
vad ca are imperiul lui bine-definit acasa....
claudiaena
QUOTE(oana petrina @ May 5 2010, 11:43 AM) *
neazta fetele
Rose imi pare rau ptr fina ta asa e soarta asta cu o mana iti da cu alta iti ia.
Geo ce pui mare si harnic ai. nu stiu ce se facea Vlad fara ajutorul de nadejde. cat despre frunte o sa-i treaca repede si tot frumos e chiar asa julit.
Claudia prin ce parc umblati si cam pe la ce ora? ca sa va gasim intr-o zi sa va dam carlionti smile.gif da ce bunica idioata o sa aiba o nepoata egoista si antisociala. daca nu vrei sa dea si copiilor din jur nu iei nimik la tine.mentalitate de comunist. si Matei mai are tendinta de a nu lasa pe nimeni la jucariile lui si eu il cert mereu. urasc fazele astea. sau daca un copil vede ceva de mancare la al tau, nu cumva sa-i dai ca saracesti in puii mei. ma revolta fazele astea si mai ales cand le fac oameni in toata firea. ce poze frumoase si ce familie implinita. asa sa o tineti pana la adanci batraneti
Petronici asa ddeci mergeti la mare........bravo o sa fie incantat puiul tau.
Anku da ce frig e la voi........noi nu mai vrem frig. esti mortala si tu cu facutul copilului peste o suta de ani smile.gif chiar asa sa traim si sa ne bucuram de ce avem
Simina venim sa ne plimbam cu voi. auzi sa doarma in carut. bravo. al meu sa nu mai vada carutul de la 10 luni. asa ca il cara magarita de ma-sa
va pupam
punem pozici
inainte de tuns

dupa tuns




Nu pot decat sa fluier, da' nu se aude.... Ii sexos tare Mateiul tau tuns si-i sta bine tare.... Asa ca tot sexi-sexi, este cu noua freza....Noi batem in lung si-n lat, oraselul copiilor... Iari a venit o prietena si am fost la papadie si fii-miu, super incantat ca este o rampa imensa in panta, de incape o masina si inalta de vreo 20m si ieri numai acolo... Sus-jos, de am obosit uitandu-ma dupa el.... Pacat ca nu sunt si pe acolo un leagan si un topogan, ca sa nu mai maraie fii-mea....Azi, sa vedem, cred ca iar semnez condica in orasel, si apoi acasa sau iar la vreo farmacie care are rampa ptr carucioare si Mihai sta acolo, si poate si mami sa mai caste gura aiurea, fara sa stea non-stop cu ochii pe pui...
Eu is incantata, ca ieri plinbandu-ma si, desi, cu un buget de austeritate rau de tot am gasit sandale ptr Mihai, din piele, cu taloneta si la incredibilul pret de 27 lei... Am zis ca nu vad bine si am intrebat-o pe vanzatoare si in lei vechi, ca sa nu visez....Asa ca m-am scobit de banii astia si i-am luat sandale....Cand l-oi poza o sa vi le arat... super.gif
Si eu ca Simina, uitai sa va salut, asa ca BUNA ZIUA! (ca e pranz)....
gata, ma duc si eu langa pitic, ca azi l-am scos si dupa ce a papat a cazut lat... dar dupa plimbarea asta, parca si eu am fost la prasit... Is terminata, asa ca ma duc la incarcat ca dupa-amiaza, urmeaza transa a doua, si tre' sa rezist la vreo 4 ore de foiala.... tzuc.gif
simina_ana
Sa va spun cum "m-a pus la punct" azi fiu-miu?
Il tot rugam sa spuna arde- in limba lui cu o usoara nuanta de "r"....si mi-a trantit un .... NU VREAU.....Am crezut ca nu aud bine, dar cand prietenul care era la noi a zis..."ui, la el...a zis nu vreau..." am realizat ca am auzit perfect....SI cu 2 ore in parc a intrebat-o pe o mamica "vrei apa?"....daca eram singura as fi zis ca mi se pare, dar si mamica respectiva mi-a spus ca a auzit acelasi lucru.....asa ca .....de maine o sa fiu cat se poate de atenta la el sa vad ce alte cuvinte mai are in vocabular....ca sigur are la cat e de povestitor....o sa descarc filmele din camera si o sa il filmez cand povesteste....ma prapadesc de ras de multe ori la cum face si ce face liwlol.gif

Ca si Andreea ...a intrat si Iancu in greva foamei...azi doar lapte a papat. Ma bucur si cu atat. Dar a inceput sa roada tot ce prinde. L-am prins azi la tocul usii de la baie liwlol.gif...cred ca am un mic castor in casa liwlol.gif

Am fugit ca trage de mine.....si nu ma mai lasa sa-l parasc:))
Pupic
simina_ana
Buna dimineata!!!!!.....

Ce faceti? Cum v-a fost noaptea????
Noi am plans din ora in ora si la 4 a cerut de mancare.....normal dupa inca o zi nemancata..... doh.gif
Acum de dimi....normal....marait cat incape si chiar peste......ma omoara caninii astia....nu mai pot misca un deget...ca imediat plange si vine si trage de mine.....si cum vremea nu tine cu noi azi.....nu stiu daca putem iesi afara ...

AM fugit ca a inceput concertul....
O zi linistita va dorim!!!
claudiaena
'Mneatza, si de la noi...
Simina, ne luam de mana si facem clubul mamelor zombie.... Eu nu am mai numarat trezirile lui Mihai... Cert e ca a dormit vreo ora-doua in patut si apoi a inceput sa planga si tati l-a pus langa mine si el a fugit langa Maria.... S-a foit toata noaptea si ce e mai surprinzator e ca dimineata, cand m-am trezit sa o pieptan pe Maria, imi spune ca "iar l-ai scapat din pat!" Si eu am ramas perplexa, ptr ca NU IMI AMINTESC NIMIC.... doh.gif Mi-a spus ca la o bucata de noapte l-a auzit plangand dupa ce s-a auzit si o bufnitura si cand a venit sa vada de ce tipa bebe, m-a gasit cu el in brate punandu-l in pat din nou langa mine....Sa mor daca imi amintesc ceva! Oare oi fi somnambula sau doar zombie de obosita si am actionat din instinct.... nervi.gif
Oricum azi i-am controlat guritza si i-au iesit 2 canini si o masea.... Ne mai luptam cu 2 canini si GATAAAAA! nanner.gif
Gata, am fugit sa mai fac oleaca de treaba, ca si azi ma asteapta zi grea... La 3 plec de acasa la gradi, ca Maria are lectie deschisa, si piticul sper sa doarma in carut....la ora aia.... Vad eu si oricum va mai spun maine....si apoi la foiala prin parc sau in fata blocului, vedem noi....
Rose68
Ne-am intors si noi din parcul mare. Astazi am fost mai devreme caci dupa amiaza pleaca finii in Malta.

Azi noapte nu mi-am recunoscut copilul......a papat din 2 in 2 ore cite 100 si ceva de laptic............asa ca dimineata ma laudam ca a baut aproape 600 ml.........si peste asta cand am venit din parculet doar iaurt a vrut ....intai un brocanel de 150 gr si din al doilea inca 100 gr. Asa ca azi are multe lactate la bord.

Cred ca vin si la noi caninii de iar papa lactate. Si GEO mami cand ma gandesc ca prin noiembrie ma dadeam peste cap sa pape 50-100 ml in 24 de ore.

Andreea cand ajunge in parc mai intai sta vreo jumatate de ora la groapa cu nisip. Apoi inca vreo jumate de ora cel putin la topogan, pe urma 2 ture la masinute............si face rondul pe la toate leganele asa cite putin.........cam 2 ore in total.
Scuzati calitatea sunt facute cu telefonul.
Deja acum se da la topoganul mediu care e mai inalt decit mine.Urca cu un pic de ajutor dar se aseaza singura si nici numai e nevoie sa o prind.(uneori nici macar nu se mai tine)
Iar la masinute avem scandal...........2 ture e prea putin. Demult a cerut in ele dar ma gandeam sa nu se sperie si sa fie nevoie sa opresc fortat masinuta........dar ti-ai gasit.........dupa 2 ture cu greu o dau jos ............imi e frica sa o las mai mult sa nu i se faca rau............(problema la ea este ca nu suporta nici un fel de centura)



iar nu merge photobucket pe video

intrati pe youtube
http://www.youtube.com/watch?v=c4ZO47lTtVo

http://www.youtube.com/watch?v=nc5OM6fkNfw

iar cu mersul stam mai bine, urcam si trepte , coboram si borduri .......dar mai avem inca mici probleme de stabilitate
Rose68
si citeva pozici

ieri la groapa cu nisip


tot ieri la balansoar


azi, baietoiul meu in drum spre parc


azi, la plecare din parc, era disperata de foame, noroc ca am cumparat iaurtel pe drum

si-a lins si degetele dar nu am reusit sa o prind in poza


Gataaaaa, ca v-am intoxicat

Rose68
si ieri la groapa cu nisip
http://www.youtube.com/watch?v=xhHR1eaWszw
sa vedem daca e gustos nisipul
http://www.youtube.com/watch?v=Ib9LPjUvlFA
geocoto
Buna mamici,
credeam ca numai noi ne chinuim cu dintisorii.Azi noapte s=a trezit si de la 2 pana la 4 am avut concert.De fapt vroia la mine in pat ca=l durea ceva si dadea cu picioarele in patut de supi ce era.I=am pus un supozitor si s=a calmat pana la 7 cand naroada de mine l=am trezit ca nu stiam de ce doarme asa de mult.I=am batut taticului in pardoseala sa ne faca lapticul si a auzit si el si s=a trezit.
Noroc totusi ca mananca ff bine(azi a papat dimineata sunculita de pui , la pranz mancare de dovlecei apoi a dormit 2 ore jumatate afara in carutul buclucas, apoi a bagat ciorbica de cartofi si mancarica de conopida cu pui si la culcare 250ml laptic) dar de crize nu ne scuteste.Fereasca=te Sfantu sa nu=i dai ce cere ca ai incurcat=o cu el....
Si=a tras de cojitele de pe frunte si sper sa nu=i ramana semne dar daca nu le lasa in pace nu vad cum...


Saracutul Mihai sau poate mai bine saracuta mamica lui zombilica.. wacko.gif sa=l pierzi din pat si sa nu=ti aduci aminte e grav.Inseamna ca ai nevoie de o saptamana de recuperare de somn.
Andreuta mi=a dat idei.Am sa ma mobilizez sa=l mai duc si eu pe Lucas la copii ca sigur s=a si plictisit acasa.
Oana zi=mi si mie cum te=ai indurat sa=i tunzi carliontii ca eu nu=l pot convinge pe al meu sot sa=l tundem pe Lucas si deja il gadila ba pe frunte la bubite, ba la urechi.Si arata si super tuns Mateut, i=am aratat poze si nimik spada.gif
Adriana vezi ca sunt in pana de calculator, acum scriu la calculatorul sotului (si n=am rabdare sa corectez) deci messenger n=am...Hai ca o mai fi putin si scapati si voi de canini.Ce noroc pe Adelin si Mihai ca deja au inceput sa iasa pray.gif
Petronici ti=a trecut raceala?Poze neaparat cand ajungeti la mare.

Pupici si somnic pufos va dorim,
Geo oFloare1.gif
Rose68
QUOTE(geocoto @ May 6 2010, 11:00 PM) *
Buna mamici,
credeam ca numai noi ne chinuim cu dintisorii.Azi noapte s=a trezit si de la 2 pana la 4 am avut concert.De fapt vroia la mine in pat ca=l durea ceva si dadea cu picioarele in patut de supi ce era.I=am pus un supozitor si s=a calmat pana la 7 cand naroada de mine l=am trezit ca nu stiam de ce doarme asa de mult.I=am batut taticului in pardoseala sa ne faca lapticul si a auzit si el si s=a trezit.
Noroc totusi ca mananca ff bine(azi a papat dimineata sunculita de pui , la pranz mancare de dovlecei apoi a dormit 2 ore jumatate afara in carutul buclucas, apoi a bagat ciorbica de cartofi si mancarica de conopida cu pui si la culcare 250ml laptic) dar de crize nu ne scuteste.Fereasca=te Sfantu sa nu=i dai ce cere ca ai incurcat=o cu el....
Si=a tras de cojitele de pe frunte si sper sa nu=i ramana semne dar daca nu le lasa in pace nu vad cum...
Saracutul Mihai sau poate mai bine saracuta mamica lui zombilica.. wacko.gif sa=l pierzi din pat si sa nu=ti aduci aminte e grav.Inseamna ca ai nevoie de o saptamana de recuperare de somn.
Andreuta mi=a dat idei.Am sa ma mobilizez sa=l mai duc si eu pe Lucas la copii ca sigur s=a si plictisit acasa.
Oana zi=mi si mie cum te=ai indurat sa=i tunzi carliontii ca eu nu=l pot convinge pe al meu sot sa=l tundem pe Lucas si deja il gadila ba pe frunte la bubite, ba la urechi.Si arata si super tuns Mateut, i=am aratat poze si nimik spada.gif
Adriana vezi ca sunt in pana de calculator, acum scriu la calculatorul sotului (si n=am rabdare sa corectez) deci messenger n=am...Hai ca o mai fi putin si scapati si voi de canini.Ce noroc pe Adelin si Mihai ca deja au inceput sa iasa pray.gif
Petronici ti=a trecut raceala?Poze neaparat cand ajungeti la mare.

Pupici si somnic pufos va dorim,
Geo oFloare1.gif



Mami Geo, vezi ca exista messenger for the web are mai putine optiuni dar numai trebuie sa il downloadezi.
anku

am vazut o fotomodeaua careia i dam un pupic
si p Iancu care ia trantit un nu vreau lui mami... liwlol.gif

noi plecam la agentie
am dormit bine!!!fara treziri!!!
tine-i Doamne naravul!!!
ne auzim mai tarziu!!! tzuc.gif
anku
nimeni p aici????
p unde sunteti???
am vazut ca la Ro...jumate din Ro e cu cod galben de ploaie....
Rose68
Andreea vrea sa fie fotomodel asa ca dimineata si-a facut gimnastica de intretinere:






simina_ana
QUOTE(anku @ May 7 2010, 11:09 AM) *
nimeni p aici????
p unde sunteti???
am vazut ca la Ro...jumate din Ro e cu cod galben de ploaie....


Neata....eu sunt pe aici....tocmai ce-am intrat in casa dupa o scurta plimbarica cu noua achizitie...tricicleta.....a venit tati aseara de la Cluj cu trici......am stat si am montat-o pana la 1. liwlol.gif o ora ne-a uat sa ne prindem cum e cu directia....

Claudia...tu te-ai plans de bunica isterica....eu ma plang de o mamica isterica.....si crede-ma ca i-am facut o caractezare "frumoasa"....
Veneam spre casa cu piticul, acum dimineata si la un moment dat o aud pe mama ca tipa "Luca nu pleca in strada....." Mam intors si l-am vazut pe pitic alergand si masina venind...asa ca am strigat la copil sa vina la mine si l-am prins de manuta si am asteptat-o pe mama sa vina. Asta nebuna, s-a repezit cu viteza unui supersonic direct la copil si l-a lovit peste mana....bineinteles si peste mana mea ...de sunt rosie si ma doare mana si acum la jumatate de ora dupa incident. L-a luat tragandu-l dupa ea ca si cum ar fi fost o jucarie de plaus tipand la el. Cand ma intorc sa plec, o aud cum imi spune ca e vina mea ca eu l-am chemat la mine. M-am intors si i-am spus ca e vina ei ca nu a stiut sa-l supravegheze nu a mea. Nu s-a putut abtine sa nu fie tolomaca pana la capat si mi-a aruncat " mai taci femeie nesimtita"....AAAAAAAAAAA.......pai vreau sa va spun ca mi s-a urcat sangele la cap..... i-am spus ca nesimtita e ea.....si ca data viitoare o sa-i las copilul sa fuga in strada si sa-l calce masina si atunci sa-o vad....ca daca nu e capabila sa-l tina langa ea sa il tina in lesa...
Oai....tremuram toata de nervi .....sunt unele pentru care pur si simplu e mai usor sa dea vina pe altii care au incercat sa le faca un bine , decat sa-si recunoasca greseala....Mi-e mila de copilul ala. Daca ea de fata cu mine l-a batut si il tara ca pe o carpa.....uu una nu as vrea sa am o asa mama.....ar prima frica si nu iubirea fata de ea....in fine....fiecare isi creste copilul cum considera...
Ma duc sa culc piticul.....ca sunt rupta de oboseala dupa "munca" de ieri....sper sa adoarma repede

Da Anku, ai dreptate....tot sta sa ploua....de asta am si iesit putin doar prin cartier dimineata.....daca o tine tot asa...nori si vantoasa.....dupa pranz nu cred ca mai iesim in parc. Oricum nu am fi stat prea mult ca trebuie sa mergem la cumparaturi. In plus Duminica mergem la o taiere de mot si trebuie sa caut cadou....si sper sa ma descurc ...e o fetita...

Voi ce faceti?
Ce ai rezolvat la agentie?
Pupici lui Darius.....
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 7 2010, 12:24 PM) *
Andreea vrea sa fie fotomodel asa ca dimineata si-a facut gimnastica de intretinere:



Mi-am luat portia de iubire cu o fetita atat de dulce.....mi-a dat forte proaspete......si acum ma motiveaza sa ma apuc si eu de sport, daca vreau sa arat ok la nunta.....asa ca Rose.....ma primesti la tine sa ma invete Andreea niste exercitii speciale....ca vad ca ea are silueta perfecta.....liwlol.gif
O pupam pe mica sportiva
simina_ana
QUOTE(geocoto @ May 6 2010, 11:00 PM) *
Buna mamici,
credeam ca numai noi ne chinuim cu dintisorii.Azi noapte s=a trezit si de la 2 pana la 4 am avut concert.De fapt vroia la mine in pat ca=l durea ceva si dadea cu picioarele in patut de supi ce era.I=am pus un supozitor si s=a calmat pana la 7 cand naroada de mine l=am trezit ca nu stiam de ce doarme asa de mult.I=am batut taticului in pardoseala sa ne faca lapticul si a auzit si el si s=a trezit.
Noroc totusi ca mananca ff bine(azi a papat dimineata sunculita de pui , la pranz mancare de dovlecei apoi a dormit 2 ore jumatate afara in carutul buclucas, apoi a bagat ciorbica de cartofi si mancarica de conopida cu pui si la culcare 250ml laptic) dar de crize nu ne scuteste.Fereasca=te Sfantu sa nu=i dai ce cere ca ai incurcat=o cu el....
Si=a tras de cojitele de pe frunte si sper sa nu=i ramana semne dar daca nu le lasa in pace nu vad cum...
Saracutul Mihai sau poate mai bine saracuta mamica lui zombilica.. wacko.gif sa=l pierzi din pat si sa nu=ti aduci aminte e grav.Inseamna ca ai nevoie de o saptamana de recuperare de somn.
Andreuta mi=a dat idei.Am sa ma mobilizez sa=l mai duc si eu pe Lucas la copii ca sigur s=a si plictisit acasa.
Oana zi=mi si mie cum te=ai indurat sa=i tunzi carliontii ca eu nu=l pot convinge pe al meu sot sa=l tundem pe Lucas si deja il gadila ba pe frunte la bubite, ba la urechi.Si arata si super tuns Mateut, i=am aratat poze si nimik spada.gif
Adriana vezi ca sunt in pana de calculator, acum scriu la calculatorul sotului (si n=am rabdare sa corectez) deci messenger n=am...Hai ca o mai fi putin si scapati si voi de canini.Ce noroc pe Adelin si Mihai ca deja au inceput sa iasa pray.gif
Petronici ti=a trecut raceala?Poze neaparat cand ajungeti la mare.


Pupici si somnic pufos va dorim,
Geo oFloare1.gif

Geo mami......am rezolvat problema cu telefonul....te las weekendul asta dar luni pot sa te sun? De fapt eu vreau sa vorbesc cu Lucas...smile.gif)Ca mi-e dor de mac-mac
Pupici pe bubite.....I-au mai trecut? Desi vad ca ai scris ca trage de ele.....
anku
QUOTE(Rose68 @ May 7 2010, 11:24 AM) *
Andreea vrea sa fie fotomodel asa ca dimineata si-a facut gimnastica de intretinere:






deci este mortala ...
nu stiu cum ai reusit sa o prinzi in asa pozitii...
partners.gif
anku
wowwwwwww!!!simina ana!!!
felicitari de noua achizitie!!!
bv voua!!!
taiere de mot...misto... trandafir.gif deci ai fost nasica???
si tu???
Rose68
Mami Anku a chinuit-o talentul vreun sfert de ora. Am scos vreo 20 de fotografii.
Asta mai e faina:

este foarte flexibila la picioruse la fel ca mami..........uneori se joaca cu picioarele pe sub ea.........daca nu stii....zici ca sunt rupte........mereu i le scot de sub ea.
Poate tine piciorusele " in lotus" ca si mine.(desi eu nu vreau asta)
simina_ana
QUOTE(anku @ May 7 2010, 12:52 PM) *
wowwwwwww!!!simina ana!!!
felicitari de noua achizitie!!!
bv voua!!!
taiere de mot...misto... trandafir.gif deci ai fost nasica???
si tu???



Nu am fost nasica......desi imi doresc foarte mult asta.....ABia astept sa se iveasca o ocazie de genul....
E vorba de fetita unei mamici cu care ma plimb in parc , care e si nasa de cununie a cumnatului meu....

PS. am dormit ca porcusorii.....de la 13 pana la 16.44...nu-mi vine sa cred liwlol.gif
simina_ana
Da' vad ca trageti chiulul in masa.....nu gluma....

Am intrat ....nu vad pe nimeni asa ca plec si eu.....ma duc sa ma fac frumoasa pentru petrecerea de mot de maine......ufff......ma simt de parca eu as fi personajul principal.
Chiar mi-era dor de o petrecere......ce harmalaie o sa fie maine acolo....si unce-i harmalaia cea mai mare, imi place mie...liwlol.gif
O dumincia frumoasa va doresc!!!
danieelaa
buna mamicutelor....am reusit sa intru si eu sa va urez o duminica placuta,iar acum ma bag la citit la recuperat....
avem toti 4 canini iesiti asa de frumos si marisori,am scapat de dureri bananab.gif bananab.gif bananab.gif .....recuperez si revin
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ May 9 2010, 11:29 AM) *
buna mamicutelor....am reusit sa intru si eu sa va urez o duminica placuta,iar acum ma bag la citit la recuperat....
avem toti 4 canini iesiti asa de frumos si marisori,am scapat de dureri bananab.gif bananab.gif bananab.gif .....recuperez si revin


Bravo voua!!!! eusa_clap.gif
Ati scapat de un stres....ce bine....abia astetam si noi sa scapam ca e jale mare.....deocamdata doar umflat e si se scarpina cu tot ce-apuca. Mi-e asa o mila de el.....si de mine doh.gif .

Noi am fost la petrecere. Acum am venit. Iancu a fost rupt de oboseala. Cum si-a terminat bibi s-a intors pe o parte si nani imediat. Nu a mai adormit asa rapid de cand era bebe mic mic. S-a jucat si a alergat cu ceilalti copii la greu. S-a comportat foarte frumos, cum nici nu ne asteptam. Sunt tare mandra de el....mai putin cand era pe sub mese si stergea tot praful liwlol.gif..si il tot stergeam pe manute ca sa nu le duca murdare la ochisori sau gurita. liwlol.gif Dar a fost in elementul lui cu toti copii aia si a iubit toate fetitele pe acolo....care mai de care se ofereau de nora. liwlol.gif...asa ca avem de unde alege liwlol.gif

Ma duc si eu la nani langa baietii mei....
Va pupam si va dorim o duminica frumoasa!!!!
oana petrina
buna fetele
am aparut si noi. multumim de complimente. eu l-am tuns de 4 ori. dar ii creste repede parul. m-am indurat sa-i tai carliontii ptr ca transpira mititelul si nu mai suporta parul. ii creste pana se insoaraaaaaaaaa. noua ne-au iesit maselutele nu intregi acum abea cresc , caninii se lasa asteptati.
Simina ma bucur ca v-ati distrat si puiul a cazut frant.
Rose ce gimnasta ai.......trebuie sa o dai la dansuri. pupam micuta dansatoare
Geo ce mai face L? cu ce-l mai ajuta pe Vlad. vad ca e de mare ajutor la casa omului. va pupam pe amandoi
Anku noi avem 12,7kg. inaltimea nu o mai stiu ca nu mai sta sa-l masor dar cum noi suntem inalti si copilul e maricel smile.gif ce face micul inotator? mai vrem poze de la bazin
Denisuca felicitari ptr canini. asteptam poze
Petronici pe unde va ascundeti?
Claudia sper ca te-ai distrat cu puii . mai vrem poze cu toti puisorii
va pupam
geocoto
Buna mamici,
am terminat si noi weekendul fara prea mari peripetii.Buni a plecat la nani cu Lucas, taticul smotruieste prin bucatarie si eu ma rasfat cu o spuma de capsuni.De 2 zile se duce mama sa=l culce pe Lucas si adoarme mult mai bine fata de cum se juca cu mine o ora si abea de=i venea sa puna capul jos.
Am fost azi in trecere sa o vedem pe vecina care ne vizita mereu unde am stat noi inainte si Lucas s=a amuzat de minune cu pisicuta ei(are 12kg wacko.gif )
Dimineata am fost sa=l impartasim pe Lucas si tipa in gura mare cand vedea ca se termina anafura sa mergem sa=i mai luam.Noroc ca ne cunoastem cu enoriasii de acolo ca altfel ...Toti s=au mirat de el cand i=au vazut bubitele din frunte care mai au putin si trec dar le tot zgandare mereu.
Caninii se lasa asteptati si la noi si tare as mai vrea sa scapam si noi asa usor ca Denisuca.
Rose m=a lasat cu gura cascata Andreuta.Este ca o fetita care face pregatire de balet sau vreun sport gratios.Tu ti=ai mai schimbat parerea de bazin sau...?Noi am zis ca vom merge cum se va incalzi.M=a convins asistenta care a trecut pe la noi ca poate sa le faca si rau(astm) dar si mult bine in dezvoltarea lor.
Oana cum mai doarme Matei?Care este ritualul vostru la culcare?Ziceai ca impui niste reguli ca este ff alintat, ti=a mers?Te intreb ca am si eu un D=l Goe pe aici si nu stiu cum sa=l abordez desi asistenta zice sa=l mai las sa si planga.
Adriana cum mai sta Iancu cu mesele?Voi ce le mai gatiti?Eu ii dau ce papam si noi pentru ca daca apuc sa pun pe masa pentru noi nu mai papa de la el nici in ruptul capului.Asa ca mai bine facem mai multe tipuri de mancare pentru toata lumea decat ceva pentru noi ceva pentru el.
Valeu ce ma fac cand pleaca mama nervi.gif

Pupi si ne auzim maine,
Geo oFloare1.gif
simina_ana
Neata.....sunt franta...Iancu s-a culcat aseara la 12 si s-a trezit la 6. Si de atunci ma tine numai intr-o poveste.....

Geo....noi ne luptam cu caninii. De o saptamana e foarte marait si necajit. era umflat in dreapta sus, acum e si jos...dar nu simt nimic la palpare. Il dau cu gel de 4, 5 ori pe zi, iar cand il masez ma musca usor sau imi ia mana sa se scarpine liwlol.gif.....Jale mare, dar ce sa facem....poate ii ies intr-o saptamana doua, ca mi se rupe sufletul cand il vad cum se tanguie. Singurul antidot e iesitul afara. Cand vede copii, catei, lume multa mai uita de durere....seara in schimb e destul de marait. Nu vrea decat in brate si nu oricum ci doar in picioare....SI noaptea scanceste prin somn ( in cazul in care doarme)...
Dar asta e ...asteptam sa trecem si peste asta.....
Voi ce faceti? I-au mai trecut bubitele lui Lucas?

Apropos de bubite....fetele dati-mi idei, va rog. Iancu a cazut de Paste cu nasul de parchet si s-a julit. Avea 2 dungi ca indienii, chiar pe varful nasucului. A cazut cojita dupa o saptamana, dar lui i-au ramas urme. Cu ce-as putea sa-i dau sa treaca? Ca nu vreau sa-i ramana urmele alea pentru totdeauna. Sau e deja prea tarziu? Acum sunt rozalii...nu se vad f tare, dar mie nu-mi plac . Oare exista sansa sa se regenereze pielea? Sau o crema? Julitura nu a fost prea adanca...

AM fugit ca piticul striga dupa mine...cred ca iar nu poate scaote o ucarie de pe undeva liwlol.gif
O zi buna!!
Rose68
noi nu avem unde sa o ducem la bazin. Mai prin iarna m-am interesat si mi-au spus ca primesc doar copii de la minim 3 ani. Mai avem pina atunci. Deocamdata tot asa e innebunita la baita. Aseara a stat 1 ora si jumatate si tot m-a urlat cind am scos-o. Lucrul bun a fost ca la 21.30 deja dormea (lucru rar pentru ea)(iar acum e 9 si tot mai doarme, poate si din cauza ca toata noaptea a plans si s-a foit).
La noi sunt 2 bazine. Bazinul de la stat si inca unul particular pentru adulti dar tot asa nu primesc bebeii decit insotiti de parinti.
M-a sunat ieri cineva sa imi spuna sa me duc zilele astea sa o inscriu deja la gradinita.(pentru la 3 ani). Dar nu stiu daca o primeste la 3 ani fara 2 luni caci de obicei cei de la stat sunt foarte stricti cu varsta. Am cea mai buna gradi din oras (de stat, refacuta cu fonduri UE) la 5 minute de mine (si culmea cica nu apartin de ea). Trebuie sa gasesc vreo pila sa o inscriu acolo la 2 ani si 10 luni. Buni zice ca o tine de la 2 la 3 ani, desi sincer nu stiu cum se va descurca cu ea, caci pina acum nici macar 1 ora nu a stat cu ea (eu gandeam ca ar trebui sa faca asta treptat.....). Probleme vor fi la hranire caci in rest e destul de cumintica. Am avut in weekend musafiri de la capitala cu un bebe mai mic cu 1 luna ca Andreea si m-am speriat. (acum mi-am dar seama ce fetita cuminte am). BEbe s-a catarat peste tot, chiar si pe masa,..........trage de orice fir, baga mana in orice priza, trinteste telefoanele, arunca cheile dupa canapea,..........si o pocneste pe fiica-mea de cite ori are ocazia.
Am fost la plimbare afara si a lovit-o si mi-a trintit-o intr-o balta plina de ulei de masina..........am crezut ca mor..........si numai spun ca sunt ca maimutele............a inceput sa faca ca si baietelul ...............sa tipe si sa incerce sa se catare si ea..........chiar ca acum mie frica de cresa..............
3 pozici cu obraznicaturile


claudiaena
buna, fetele!
Noi am fost creanga weekendul asta.
La Maria la gradi, mi-am facut o multime de nervi, ca educatoarea lor, dupa ce ca n-a facut f multe iesiri, de cand Maria e la gradi-3 ani, si acum a apucat-o plecatul... Ba la gradina botanica, ba la un mars pe faleza, si serbare la loc de joaca.... Mare scofala nu ar fi, numai ca toate astea costa.... Maine fac poze-20 lei poza, poimaine gradina botanica unde trebuie 10 lei, apoi pe 1 iunie mars cu toaleta aparte=pantaon scurt alb, tricou verde si sapca alba-ca cica, s-a gandit ea si toti copiii trebuie sa aiba asa ceva acasa, ca sa nu mai cumparam(ca sa aiba toti trebuia sa aleaga pantalon de blug si tricou alb)dar ma rog, tre' sa ma scobesc sa ii cumpar.... Apoi la serbare vrea loc de joaca (orice am propus noi, ea nu a vrut) si unde platim chiria de fiecare copil+bani ptr dulciuri si suc la copii+bani ptr cafea la adulti si rontzaieli+2 toalete, dintre care una e costum national+bani ptr cadourile a 2 educatoare 1 bucatareasa, 1 adm, 2 ingrijitoare si o asistenta.... Asa ca am fost iritata toat ziua de vineri si nu am avut chef sa scriu nik. Oare madam nu a auzit de criza si de taierea salariilor si de scumpiri, etc....
Sambata, pe acasa si plimbare si apoi la cumparaturi unde am luat strictul necesar si unde iar am decartat o gramada de bani...
Duminica la un gratar la iarba verde, unde a fost nepaipomenit... Vremea inchisa dar cald, nu a batut vantul si multi galateni au stat pe langa casa.... Asa ca la padure am putut sa ascult cantecul "padurii" fara sa fiu nevoita sa ma intoxic cu manele si galagie si urlete si fum...Sa stii ca m-am gandit la tine mai Ankule.... Si ti-am trimis in gand un pic de friptura la gratar....
Rose, nici al meu nu stie sa fie violent. Cand mai merg la vecina mea cu bebe de 3 luni, e asa de atent si il mangaie, dar nu stiu cat o sa-l mai tina, ca in parc, cum el mereu vrea jucariile altora, unii mai mici, de 2-4 ani il altoiesc si nu intotdeauna reusesc sa fiu pe faza. Dar trec toate, cand se fac mai mari...
Oana, chiar asa, mai spune-ne de Matei. Ce mai face? Cum mai sta cu alintatul?
Simina, noi ne mai lupotam cu 2 canini, in rest avem tot... Nici nu vreau sa ma gandesc ce chin pe capul meu si al lui... La astia chiar nu a avut efect nici nurofen si nici panadol si nici gel... Desi si acum iar e marait noaptea si se trezeste de 4-6 ori pe noapte ca isi pierde suzeta, de vreo saptamana se trezeste de tot pe la 4-5 dimi si greu adoarme.... Sta ce sta in patutul lui dar cum nu poate adormi rapid, incepe sa planga si il pun in pat cu noi, sau il evacuez iar pe tati si el se foieste de stau treaza si eu si il mangai pe burtica, sau ii dau apa sau il asez ca el pleaca la plimbare....asa ca dimineata sunt cam zombi, dar apoi cu 2 cani de ceai verde si cu ciocolata neagra imi revin...
Petronici, voi ce mai faceti?
Pupici la restul fetelor...
claudiaena
Am uitat sa va spun ca Mihai cand cere ceva, spune :"apa".... Asta inseamna in primul rand suzeta si apoi biberon. Iar daca cere altceva imi arata cu degetelul si se tanguie rugator. In rest papa bine, doarme de regula bine la pranz, cam 2.30-3.30 ore cu conditia sa faca nani in patul mare. E f alintat, si asta cred ca este problema tuturor mamicilor. Cand vrea ceva si nu primeste tipa si urla si se inroseste si f greu ii distrag atentia. Ce nu mai imi place e ca tati de regula il adoarme seara si ptr ca de cele mai multe ori ar adormi inaintea piticului, il pune pe picioare si il leagana ca sa adoarma mai repede....
In rest, sunt multumitra. Inca nu ne trantim cu fundul de pamant daca nu primeste ceva (si slava D tot timpul se "cearta " cu Maria, ca mereu vrea jucariile cu care ea se joaca si dupa ce ea mititica cedeaza si incepe sa se joace cu altceva, atenteaza si la jucariile astea si le abandoneaza pe primele), mananca fructe, adica mere, fara sa i le mai dau pe razatoare, a inceput sa pape singurel, desi eu nu prea il las, si nimereste gurita de cele mai multe ori cu linguritza plina, fara sa verse prea mult, se asaza pe olita de cate ori merg eu la toaleta dimineatza si stau pe tron(dar nu l-am prins niciodata cu ceva pe olita), nu este violent cu alti copii si a invatat sa urce scarile la topogan, bine, cu ajutor si inca mai sta in carut si uneori, depinde de cat de bine si mult a dormit noaptea, mai face nani in el...
Gata, eu l-am laudat f mult.... Voi? Rose, am ramas uimita cat de mobila e Andreea si de cate ori o vad, parca imi e dor de Maria cand era mica. parca prea repede a crescut...Asa ca pupam mica balerina gratioasa.... Poate ii cultivi mobilitatea cu vreun sport....
Apropos, si voi ati inteles ca guvernantii nostri inca nu se ating de indemnizatiile noastre, dar micsoreaza alocatiile ptr copii cu 15%? Sau ati inteles altceva? Eu sunt un pic mai panicoasa de felul meu si sunt putin cam ingrijorata, mai ales ca sunt si bugetara...Oricum, momentan ma bucur de concediu.... oFloare1.gif
petronici
Claudia,uite-ma.... notworthy.gif
nu mai am calculator,de miercuri seara a luat sotul un virus si l-am dat la "reparat",numai bine sambata n-i l-au adus si l-am pus jos....o secunda nu am fost atenta la Adelin si l-a trantit de numa nervi.gif ....l-am aprins dar se bloca,acum e iarasi la facut si astept sa ma sune tipul ala sa vad ce are si pe cand mi-l da....momentan scriu de pe loptopul lui cumnatamea,care merge cu viteza melcului. wife.gif ...
oricum, noi suntem in greva foamei de vreo saptamana,in afara de mult laptic(in jur de 1l,in 24 de ore),nu vrea nimic....noroc ca ultima data cand mi-a trimis tata lapte praf ,a trimis vreo 10 cutii si am de unde ii da yes.gif ....acum i-a spart si caninul celalat de sus,mai raman cei de jos....cateodata ma i-au toi nervi ca nu vrea sa pape nimic,si ca sa-mi treaca il mai pasez lui bunicasa sau tacsu....
sambata a stat cu tacso si a cazut de pe calut,sa invinetit rau in frunte si sa umflat,momentan sa mai desumflat si vanataia cand i-o trece wacko.gif....
eu sunt mai bine,am terminat antibioticele si ma bucur ca nu a luat si piticul boala....
Rose,eu inca nu l-am dat pe A pe topogan,se dau numai copii marisori si mi-e frica sa nu-l tranteasca vreo unul de sus...dar data viitoare cand il duc in parc ne ducem dimineata cand nu ii foarte aglomerat si incerc sa-l dau,sunt sigura ca o sa-i placa....micuta gimnasta e formidabila,vorba Adrianei,ne inspira sa ne apucam si noi de exercitii....
Geo,si pe voi va chinuie canini doh.gif ,macar bine ca papa binisor,in rest multa rabdare si voi iesi ei....
Simina,voi va petreceti,ce misto....din cate vad si Iancu e la fel de marait si face greva foamei ca si al meu din cauza dintilor....m-am resemnat,pana or iesi toti asa ma tine numai in lapte....
Anku,cum a fost la agentie :bb
petronici
deci,cum m-a asteptam latopul sa blocat si i-am dat asa replay fara sa termin,altfel riscam sa rescriu tot de la cap....
Anku,ti-au dat postul de munca?
Oana,ii sta tare bine lui Matei si tuns si cu carlionti....ne da gata de fiecare data orice pozita de-a lui,pacat ca il vedem c-am rar....
Daniela,ce bine de voi,a-ti scapat tura asta de canini repejor.....bravo Denisa eusa_clap.gif
Claudia,si acum se mai poarta pe la scoli si gradinite cu bani pt aia,pt ailalta....si cand eram eu copil la fel era,bieti parinti trebuiau sa scoata din pamant din iarba verde bani pt toate mofturile profesorilor sau invatatorilor....normal nu sunt toti la fel,dar cei care o fac cam exagereaza uneori....
va las,nu vreau sa risc sa se blocheze iarasi calculatorul si va salut pe toate si sa-i pupati pe copilasi din partea noastra....Adelin si Petro
anku
hallo mamici....
la noi e inca frig...tot 9 grade...d 10 zile
Darius vad ac de cateva zile doarme bine...
avem o maseluta...
in rest...ca el....agitat,incapatanat...dar barem suntem sanatosi si mancaciosi...
oh oh oh....
vad ac la RO e cald...e bine!!!

in rest...mi-a murit cainele....dragul meu...!!!! crybaby.gif
parca zici ca era om...si inca ce om...
om cu nu prea gasesti in lumea asta.... crybaby.gif

am vazut pozite cu o printesuca in roz!!!!
poop tzuc.gif

ahhhhhhh...in leg cu bazinul
noi il ducem de la 3 luni...era interesant atunci ca era reflexul de a innota
dar apa...este fara Clor...bazin special ptr bebe unde se ia proba de apa din ora in ora...
mai am bazine aici...unde nu pot intra cu Darius...ptr ca nu sunt ptr copii ci ptr innotatori sau adulti+sauna
numai la 2 bai sunt asa...prevazut ptr bebe si copii mici...

acum e nashpa...unde mergeam noi...este in renovare...
iar celalalt nu-mi place.....
asteptam strandul...dar acolo e clor.... sad.gif
siiiiiiiiiiiigur ca da...ne ducem la strand la 9 grade.... ohmy.gif sau 8 cate au fost azi... liwlol.gif


anku
QUOTE(Rose68 @ May 10 2010, 08:26 AM) *
noi nu avem unde sa o ducem la bazin. Mai prin iarna m-am interesat si mi-au spus ca primesc doar copii de la minim 3 ani. Mai avem pina atunci. Deocamdata tot asa e innebunita la baita. Aseara a stat 1 ora si jumatate si tot m-a urlat cind am scos-o. Lucrul bun a fost ca la 21.30 deja dormea (lucru rar pentru ea)(iar acum e 9 si tot mai doarme, poate si din cauza ca toata noaptea a plans si s-a foit).
La noi sunt 2 bazine. Bazinul de la stat si inca unul particular pentru adulti dar tot asa nu primesc bebeii decit insotiti de parinti.
M-a sunat ieri cineva sa imi spuna sa me duc zilele astea sa o inscriu deja la gradinita.(pentru la 3 ani). Dar nu stiu daca o primeste la 3 ani fara 2 luni caci de obicei cei de la stat sunt foarte stricti cu varsta. Am cea mai buna gradi din oras (de stat, refacuta cu fonduri UE) la 5 minute de mine (si culmea cica nu apartin de ea). Trebuie sa gasesc vreo pila sa o inscriu acolo la 2 ani si 10 luni. Buni zice ca o tine de la 2 la 3 ani, desi sincer nu stiu cum se va descurca cu ea, caci pina acum nici macar 1 ora nu a stat cu ea (eu gandeam ca ar trebui sa faca asta treptat.....). Probleme vor fi la hranire caci in rest e destul de cumintica. Am avut in weekend musafiri de la capitala cu un bebe mai mic cu 1 luna ca Andreea si m-am speriat. (acum mi-am dar seama ce fetita cuminte am). BEbe s-a catarat peste tot, chiar si pe masa,..........trage de orice fir, baga mana in orice priza, trinteste telefoanele, arunca cheile dupa canapea,..........si o pocneste pe fiica-mea de cite ori are ocazia.
Am fost la plimbare afara si a lovit-o si mi-a trintit-o intr-o balta plina de ulei de masina..........am crezut ca mor..........si numai spun ca sunt ca maimutele............a inceput sa faca ca si baietelul ...............sa tipe si sa incerce sa se catare si ea..........chiar ca acum mie frica de cresa..............
3 pozici cu obraznicaturile



o tavaleala???? liwlol.gif
pai....ce sa-ti fac???
dc ai facut asa fata frumoasa....
tare prima poza....
si ultima...andreeiuta facea cu mana de parca zicea...asta nu-i normal liwlol.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 10 2010, 08:07 AM) *
Neata.....sunt franta...Iancu s-a culcat aseara la 12 si s-a trezit la 6. Si de atunci ma tine numai intr-o poveste.....

Geo....noi ne luptam cu caninii. De o saptamana e foarte marait si necajit. era umflat in dreapta sus, acum e si jos...dar nu simt nimic la palpare. Il dau cu gel de 4, 5 ori pe zi, iar cand il masez ma musca usor sau imi ia mana sa se scarpine liwlol.gif.....Jale mare, dar ce sa facem....poate ii ies intr-o saptamana doua, ca mi se rupe sufletul cand il vad cum se tanguie. Singurul antidot e iesitul afara. Cand vede copii, catei, lume multa mai uita de durere....seara in schimb e destul de marait. Nu vrea decat in brate si nu oricum ci doar in picioare....SI noaptea scanceste prin somn ( in cazul in care doarme)...
Dar asta e ...asteptam sa trecem si peste asta.....
Voi ce faceti? I-au mai trecut bubitele lui Lucas?

Apropos de bubite....fetele dati-mi idei, va rog. Iancu a cazut de Paste cu nasul de parchet si s-a julit. Avea 2 dungi ca indienii, chiar pe varful nasucului. A cazut cojita dupa o saptamana, dar lui i-au ramas urme. Cu ce-as putea sa-i dau sa treaca? Ca nu vreau sa-i ramana urmele alea pentru totdeauna. Sau e deja prea tarziu? Acum sunt rozalii...nu se vad f tare, dar mie nu-mi plac . Oare exista sansa sa se regenereze pielea? Sau o crema? Julitura nu a fost prea adanca...

AM fugit ca piticul striga dupa mine...cred ca iar nu poate scaote o ucarie de pe undeva liwlol.gif
O zi buna!!


uhhhhhhhh
si iasa in curand???
QUOTE(claudiaena @ May 10 2010, 12:18 PM) *
buna, fetele!
Noi am fost creanga weekendul asta.
La Maria la gradi, mi-am facut o multime de nervi, ca educatoarea lor, dupa ce ca n-a facut f multe iesiri, de cand Maria e la gradi-3 ani, si acum a apucat-o plecatul... Ba la gradina botanica, ba la un mars pe faleza, si serbare la loc de joaca.... Mare scofala nu ar fi, numai ca toate astea costa.... Maine fac poze-20 lei poza, poimaine gradina botanica unde trebuie 10 lei, apoi pe 1 iunie mars cu toaleta aparte=pantaon scurt alb, tricou verde si sapca alba-ca cica, s-a gandit ea si toti copiii trebuie sa aiba asa ceva acasa, ca sa nu mai cumparam(ca sa aiba toti trebuia sa aleaga pantalon de blug si tricou alb)dar ma rog, tre' sa ma scobesc sa ii cumpar.... Apoi la serbare vrea loc de joaca (orice am propus noi, ea nu a vrut) si unde platim chiria de fiecare copil+bani ptr dulciuri si suc la copii+bani ptr cafea la adulti si rontzaieli+2 toalete, dintre care una e costum national+bani ptr cadourile a 2 educatoare 1 bucatareasa, 1 adm, 2 ingrijitoare si o asistenta.... Asa ca am fost iritata toat ziua de vineri si nu am avut chef sa scriu nik. Oare madam nu a auzit de criza si de taierea salariilor si de scumpiri, etc....
Sambata, pe acasa si plimbare si apoi la cumparaturi unde am luat strictul necesar si unde iar am decartat o gramada de bani...
Duminica la un gratar la iarba verde, unde a fost nepaipomenit... Vremea inchisa dar cald, nu a batut vantul si multi galateni au stat pe langa casa.... Asa ca la padure am putut sa ascult cantecul "padurii" fara sa fiu nevoita sa ma intoxic cu manele si galagie si urlete si fum...Sa stii ca m-am gandit la tine mai Ankule.... Si ti-am trimis in gand un pic de friptura la gratar....
Rose, nici al meu nu stie sa fie violent. Cand mai merg la vecina mea cu bebe de 3 luni, e asa de atent si il mangaie, dar nu stiu cat o sa-l mai tina, ca in parc, cum el mereu vrea jucariile altora, unii mai mici, de 2-4 ani il altoiesc si nu intotdeauna reusesc sa fiu pe faza. Dar trec toate, cand se fac mai mari...
Oana, chiar asa, mai spune-ne de Matei. Ce mai face? Cum mai sta cu alintatul?
Simina, noi ne mai lupotam cu 2 canini, in rest avem tot... Nici nu vreau sa ma gandesc ce chin pe capul meu si al lui... La astia chiar nu a avut efect nici nurofen si nici panadol si nici gel... Desi si acum iar e marait noaptea si se trezeste de 4-6 ori pe noapte ca isi pierde suzeta, de vreo saptamana se trezeste de tot pe la 4-5 dimi si greu adoarme.... Sta ce sta in patutul lui dar cum nu poate adormi rapid, incepe sa planga si il pun in pat cu noi, sau il evacuez iar pe tati si el se foieste de stau treaza si eu si il mangai pe burtica, sau ii dau apa sau il asez ca el pleaca la plimbare....asa ca dimineata sunt cam zombi, dar apoi cu 2 cani de ceai verde si cu ciocolata neagra imi revin...
Petronici, voi ce mai faceti?
Pupici la restul fetelor...

vai...esti draguta tare...
sa te gandesti tu la mine...
va poopam p toti... tzuc.gif

QUOTE(petronici @ May 10 2010, 03:38 PM) *
Claudia,uite-ma.... notworthy.gif
nu mai am calculator,de miercuri seara a luat sotul un virus si l-am dat la "reparat",numai bine sambata n-i l-au adus si l-am pus jos....o secunda nu am fost atenta la Adelin si l-a trantit de numa nervi.gif ....l-am aprins dar se bloca,acum e iarasi la facut si astept sa ma sune tipul ala sa vad ce are si pe cand mi-l da....momentan scriu de pe loptopul lui cumnatamea,care merge cu viteza melcului. wife.gif ...
oricum, noi suntem in greva foamei de vreo saptamana,in afara de mult laptic(in jur de 1l,in 24 de ore),nu vrea nimic....noroc ca ultima data cand mi-a trimis tata lapte praf ,a trimis vreo 10 cutii si am de unde ii da yes.gif ....acum i-a spart si caninul celalat de sus,mai raman cei de jos....cateodata ma i-au toi nervi ca nu vrea sa pape nimic,si ca sa-mi treaca il mai pasez lui bunicasa sau tacsu....
sambata a stat cu tacso si a cazut de pe calut,sa invinetit rau in frunte si sa umflat,momentan sa mai desumflat si vanataia cand i-o trece wacko.gif....
eu sunt mai bine,am terminat antibioticele si ma bucur ca nu a luat si piticul boala....
Rose,eu inca nu l-am dat pe A pe topogan,se dau numai copii marisori si mi-e frica sa nu-l tranteasca vreo unul de sus...dar data viitoare cand il duc in parc ne ducem dimineata cand nu ii foarte aglomerat si incerc sa-l dau,sunt sigura ca o sa-i placa....micuta gimnasta e formidabila,vorba Adrianei,ne inspira sa ne apucam si noi de exercitii....
Geo,si pe voi va chinuie canini doh.gif ,macar bine ca papa binisor,in rest multa rabdare si voi iesi ei....
Simina,voi va petreceti,ce misto....din cate vad si Iancu e la fel de marait si face greva foamei ca si al meu din cauza dintilor....m-am resemnat,pana or iesi toti asa ma tine numai in lapte....
Anku,cum a fost la agentie :bb

i-auite ....
ehhhhh...bine ca papa si lapte...ce sa faci???
trece si etapa asta...
ne pare rau ca s-a lovit iubitul nostru strambacios .... sad.gif

a cazut si Dari ieri...stie Dumnezeu cum...
ca el nu stie sa mearga ci decat sa alerge...
a cazut de-i curgea sange din gura...si el tot fugea...
nici nu m-a lasat sa-i sterg sangele ...i curgea rau de tot...
afara ploua iar...el alerga de numa...
vede topogan...se urca p scari si isi da drumul...
mie mi-a fost frica sa ma urc ...ca dc se rupe cu mine!!!
si-a dat drmul cu botul ...asa ca direct o gura de nisip... biggrin.gif
il iau sa-l duc in casa ca ploua...
il las iar p jos...si se pune in baltoaca
nu era probl...ca avea cizme si pantaloni impermeabili...il las eu in baltoci acum
dar ma credeti ca s-a trantit lat p spate in baltoaca???
ce misto...sange,nisip la gura....si el lat in baltoaca si afara ploua... wub.gif
ehhhhhh...
anku
nimeni p aici???
iar vine ploaia...
mai e si nevbuna de cenusa...


p afara...
ca in Ro e fain.... partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.