Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
buna dimineata!!!
votat ingereii nostrii!!!
nu-i nimeni p aici??? biggrin.gif
Rose68
QUOTE(anku @ Mar 10 2009, 12:45 AM) *
noi AM FOST la spital la o batranica care a fumat o viata intreaga si acum cred ca are cancer la plaman....nu stiu ce sa spun ca asistentele ne-au dat voie sa intram cu toit cu bebe ...dc era ceva grav nu ne dadea voie dar eu am vazut ca ea stie ce are dar nu vrea sa zica....saraca sad.gif
apoi aici aa nins si am zis ca nu ma urc in autobuz ca imi place zapada si ne-am intalnit cu o cunostinta care ne-a facut o oferta frumoasa de restaurant ptr botez!!!!
darius sta cu capul indreptat mereu catre dreapta...am incecat sa-i pun un prosopel ca sa doarma p stg dar ai p cine intepeni???SI ACUM AM OBS CA ARE UN PIC CAPUL DEFORMAT:::: ohmy.gif sotul zice ca nu e grav....
voi ati avut probl de genul asta???? tzuc.gif



si noi avem problema asta. Nu mai vrea sa doarma decat cu fata in sus, in ceafa s-a cam turtit. Azi a vazut-o dr de familie si a spus ca nu e nimic sa isi revine pana la 1 an.
Rose68
noi nu am mai intrat de ceva timp. Andreiuta ne cam da de furca nu mai papa de vineri decat 40-50 ml. Am azi la dr. Mi-a spus sa stau linistita ca nu are nimic si e ceva trecator. Sa venim peste o saptamana sa o verifice iar. A luat un pic mai bine in greutate. In 3 saptamani 600 de gr. Pentru noi e excelent.Acum avem si noi 5000 gr.
anku
rose am crezut ca ati patit ceva!!! tzuc.gif
asa face si al meu numai p spate sdoarme dar spre dreapta...ieri am pus un prosop xca sa-l oblig sa doarma p stg si nu a mai adormit pana la 1 noaptea!ca nu e pozitia lui!apoi am mutat patul invers dar tot p dreapta si-a pus capul... unsure.gif
simina_ana
neata...
sunt f bucuroasa....Iancu a dormit azi noapte de la 10.30 pana la 5 ,,,,,a papat si s-a trezit iar la 10.....
daca si-ar forma programul asa....ar fi tare bine....as fi si eu mai odihnita

am fost azi la medic sa vad ce pot sa iau pt raceala....mi-a spus nimic....doar paracetamol cate 3 pe zi, si sa iau vit C .... mi-a mai spus ca daca fac febra sa nu-i dau lapte de la mine...sa ma mulg si sa-l fierb....asa ca fetele sa fiti atente daca raciti cumva.....dar sper sa nu....
eu am racit in casa ..... ma iau uneori niste calduri ...de nu mai stiu cum ma cheama....si bineinteles ca am deschis geamul uneori si uite asa s-a prins raceala de mine....caldurile astea le am de la faptul ca nu mi-a venit "mosul"...

voi ce faceti ?
anku
noi spalam ,coacem vinete ...darius nu stiu ce are ca e smiorcait de azi de dimineata de la 7!nici nu a mai vrut sa doarma!
nedumerire ca sunt cu toul surprinsa!
ma rog ,in urma cu ceva timp ma pomenesc cu o ionvitatie de hi 5,o accept!si acum vad ca cineva a fcut cate o cerere de prietenie ptr toata lista mea de prieteni de p mess si a trimis la fiecare!eu nu am facut asta....ma intreb cine trimite in locul meu ptr ca mi-a aparut cateva mailuri de lka prieteni cum ca au acceptat prioeteni amea p hi 5! unsure.gif doh.gif si eu nu am facut nimic....
a dormit bine iancu.....nu gluma!pai da ti-a dat ce mi-a dat si mie....paracetamol!mie mi-a trecut acum raceala ca am baut multa multa apa si ceai cu lamaie.... tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2009, 04:21 PM) *
noi spalam ,coacem vinete ...darius nu stiu ce are ca e smiorcait de azi de dimineata de la 7!nici nu a mai vrut sa doarma!
nedumerire ca sunt cu toul surprinsa!
ma rog ,in urma cu ceva timp ma pomenesc cu o ionvitatie de hi 5,o accept!si acum vad ca cineva a fcut cate o cerere de prietenie ptr toata lista mea de prieteni de p mess si a trimis la fiecare!eu nu am facut asta....ma intreb cine trimite in locul meu ptr ca mi-a aparut cateva mailuri de lka prieteni cum ca au acceptat prioeteni amea p hi 5! unsure.gif doh.gif si eu nu am facut nimic....
a dormit bine iancu.....nu gluma!pai da ti-a dat ce mi-a dat si mie....paracetamol!mie mi-a trecut acum raceala ca am baut multa multa apa si ceai cu lamaie.... tzuc.gif



vai anku ...beau 5 litri de apa pe zi si tot nu-mi trece raceala de o saptamana....si tot mai rau imi este.....o sa ma mai chinui cu asa zisul asta tratam.....si daca nu ma lasa o sa iau antibiotic...mai rau e ca ma doare capul ingrozitor azi....si nu pot sa iiau nimic...algocalminul era o solutie, dar sunt alergica la el....asa k.... ma duc sa fac nani cu Iancu....poate imi mai revin
Va pupam


anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 10 2009, 04:43 PM) *
vai anku ...beau 5 litri de apa pe zi si tot nu-mi trece raceala de o saptamana....si tot mai rau imi este.....o sa ma mai chinui cu asa zisul asta tratam.....si daca nu ma lasa o sa iau antibiotic...mai rau e ca ma doare capul ingrozitor azi....si nu pot sa iiau nimic...algocalminul era o solutie, dar sunt alergica la el....asa k.... ma duc sa fac nani cu Iancu....poate imi mai revin
Va pupam

saracuta de tine!!!!habar nu am ce sa iei ptr cap....dar poate merg analgezicele alea care erau in timpul sarcinii cu n se numeau dar nu-mi vine acum.... oFloare1.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 10 2009, 04:57 PM) *
saracuta de tine!!!!habar nu am ce sa iei ptr cap....dar poate merg analgezicele alea care erau in timpul sarcinii cu n se numeau dar nu-mi vine acum.... oFloare1.gif



ufff anku....de mare ajutor imi esti......eu uitasem de no-spa.....la ele cred ca te referi.....cand avem burtica si ma durea capul la ele apelam.....sa-ti dea DD sanatate .... ca ai adus vb ...stateam si induram durerile....ca de dormit nu pot....
anku
bananab.gif DA sunt bune analgezicele alea...eu nu am avut aici ca cica pt gravide astia nu au inventat nimic de dureri ba m-am enervat de am crezut ca mor odata din cauza unui farmacist care a spus ceva de genul asta e soarta gravidei sa stea in dureri si sa indure mad.gif
acum s-a culcat....sa vedem cat doarme ca azi numai miorlait a fost! mad.gif
anku
perioada de votare ar fi pana in aprilie dar nu se stie data..... bananab.gif
tina71
QUOTE(Rose68 @ Mar 10 2009, 12:10 PM) *
si noi avem problema asta. Nu mai vrea sa doarma decat cu fata in sus, in ceafa s-a cam turtit. Azi a vazut-o dr de familie si a spus ca nu e nimic sa isi revine pana la 1 an.


m-ai linistit rose ca si baiatul meu la fel.nu vrea sa stea pe o parte cu nici un chip
simina_ana
foloseste cineva batista bebelusului? inmuiati inainte mucisorii cu ceva.? sau pur si simplu aspirati?
anku
pur si simplu aspiram ....dar zicea cineva ca se foloseste si ser fiziologic!eu nu ma folosit...mi se pare ca dc folosesc ceva nu mai pot sa iau cum tb.... biggrin.gif
noi ma fost sa ne cumparam pampers si laptic(am gasit pampers la oferta) nanner.gif si am trecut p hipp....sa vedem acum,desi am fost multumita si cu milumil! unsure.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 11 2009, 12:27 AM) *
pur si simplu aspiram ....dar zicea cineva ca se foloseste si ser fiziologic!eu nu ma folosit...mi se pare ca dc folosesc ceva nu mai pot sa iau cum tb.... biggrin.gif
noi ma fost sa ne cumparam pampers si laptic(am gasit pampers la oferta) nanner.gif si am trecut p hipp....sa vedem acum,desi am fost multumita si cu milumil! unsure.gif



ai trecut la 4?
Rose68
Buna dimineata mamici si bebici!
Inca de la inceput am avut probleme cu mucisorii. Am cumparat la inceput pompita si cu ser fiziologic am tot incercat. Fara prea mult folos. Am trecut apoi la batista bebelusului care la prima folosinta a fost extraordinara. Acum chinui bebelina degeaba. Mai sperii si copilul cu aspiratorul. Mai demult s-a mai pus subiectul asta in discutie si Geo ne spunea ca ea a cumparat MOUCHE BEBE un aspirator nazal electric foarte bun. Se gaseste si la noi la Carrefour, costa vreo 2 mil si ceva. Noi am gasit la farmaciile Centrofarm MOUCHE BEBE varianta manuala. Adica e un furtunas, un capat in pui la nasucul bebelului si la celalat capat il pune mami la gurita si trage.........La noi e super eficient, nu se compara cu nimic de pana acum. Si daca pui si putin ser foziologic sau cateva picaturi de RINOPHAR( apa de mare) e super eficient. Si costa cam 30 RON.

http://www.nature-labo.com/produit.asp?ID=117
asa arata varianta manuala ca sa zic asa

iar aici gasiti sa vedeti si modele electrice

http://www.annuaire-enfants-kibodio.com/do...mouche-bebe.htm
Rose68
QUOTE(tina71 @ Mar 10 2009, 10:28 PM) *
m-ai linistit rose ca si baiatul meu la fel.nu vrea sa stea pe o parte cu nici un chip


chiar in aceasta dimineata dupa ce a papat am asezat-o pe o parte sprijinita de perne. S-a tot foit si acum doarme tot cu fata in sus.
Rose68
Oana pentru celule stem ai lucrat cu CORD BLOOD CENTER?
Noi abia acum am primit raspuns de la ei. Cica au avut probleme cu sistemul informatic. Limita de kg este 44. In contract am specificat ca vreau sa platesc tot odata. Dar mi-au venit facturi pentru plata in transe. M-am dus totusi si am platit tot.Sa scapam....
Voi ati primit raspuns?
Rose68
Nu am putu intra vreo 3 zile...........si acum nu mai intra nimeni? helooooooooooooooooo
simina_ana
Buna dimineata mamici si bebici
Noi am folosit batista bebelusului si nu ne-am speriat de aspirator. Vroiam doar sa stiu daca ii inmuiati mucisorii cu ceva .... noi nu am facut asta. Prima data a fost ok ...dar a 2 -a oara a iesit putin de sange...si m-am speriat si nu am mai folosit-o.
Sincer mi-e frica sa-i pun ser fiziologic in nas...cum trebuie procedat? Mie una daca imi intra si o picatura de apa in nas fac ca naiba....ma intreb lor cum le este..

SI azi Iancu a dormit foarte bine....de la 10.30 seara pana la 4.30 si apoi s-a mai trezit la 8.30.
Suntem foarte incantati...sper sa o tina tot asa...
herbertmaria54
Simina ana noi folosim batista bebelusului de mult timp, dar inainte de aspirare dam cu marimer sau cu ser fiziologic. E mai bine asa.
simina_ana
QUOTE(Rose68 @ Mar 11 2009, 12:12 PM) *
Oana pentru celule stem ai lucrat cu CORD BLOOD CENTER?
Noi abia acum am primit raspuns de la ei. Cica au avut probleme cu sistemul informatic. Limita de kg este 44. In contract am specificat ca vreau sa platesc tot odata. Dar mi-au venit facturi pentru plata in transe. M-am dus totusi si am platit tot.Sa scapam....
Voi ati primit raspuns?



Si noi am primit azi dimineata plicul de la ei. La noi limita e de 23kg sad.gif
Sper sa arunc banii pe fereastra decat sa apelez vreodata la ele.
simina_ana
QUOTE(herbertmaria54 @ Mar 11 2009, 12:31 PM) *
Simina ana noi folosim batista bebelusului de mult timp, dar inainte de aspirare dam cu marimer sau cu ser fiziologic. E mai bine asa.


Multumesc de raspuns. Inca ceva...picaturile i le pui cand sta pe spate bebelu sau in fundulet ca atunci cand folosesti batistuta.... Intreb asta pt k eu vb din pct meu de vedere...eu nu suport picaturile in nas si din acest motiv mi-e frica sa-i pun si lui picaturi
oana petrina
buna dimineata fetele,
si Matei doarme de f multa vreme de la 10.30 pana la 4.30-5. nu am avut nopti albe din cauza lui niciodata. eu sunt nebuna si nu a somn noapte ca bietul copil doarme bustean. eu ii scot mucisorii astfel cand e culcat pe spate ii pun in fiecare nara cate doua picaturi de ser si apoi scot cu pompita manuala. nu ma incumet sa-i scot cu batista bebelusului mi se pare prea dur procedeul.
Rose noi inca nu am primit raspun de la Cluj. inca mai asteptam. ma bucur ca ti-a venit pentru 44 de kg. e f bine. vad ca incepe sa se mai incalzeasca afara asa ca intr-o zi venim la braila ca sa plimbam bebeii ca tare vreau sa o smotocesc pe Andreuta.
Simina daca ti-au venit doar ptr 23 de kg nu platesti mai putin? asa am inteles.
e asa frumos afara si soare. iesim mai tarziu la plimbarica. ne ducem la agatat bebeluse rolleyes.gif
va pupam
Rose68
QUOTE(oana petrina @ Mar 11 2009, 01:25 PM) *
buna dimineata fetele,
si Matei doarme de f multa vreme de la 10.30 pana la 4.30-5. nu am avut nopti albe din cauza lui niciodata. eu sunt nebuna si nu a somn noapte ca bietul copil doarme bustean. eu ii scot mucisorii astfel cand e culcat pe spate ii pun in fiecare nara cate doua picaturi de ser si apoi scot cu pompita manuala. nu ma incumet sa-i scot cu batista bebelusului mi se pare prea dur procedeul.
Rose noi inca nu am primit raspun de la Cluj. inca mai asteptam. ma bucur ca ti-a venit pentru 44 de kg. e f bine. vad ca incepe sa se mai incalzeasca afara asa ca intr-o zi venim la braila ca sa plimbam bebeii ca tare vreau sa o smotocesc pe Andreuta.
Simina daca ti-au venit doar ptr 23 de kg nu platesti mai putin? asa am inteles.
e asa frumos afara si soare. iesim mai tarziu la plimbarica. ne ducem la agatat bebeluse rolleyes.gif
va pupam



Noi am platit exact ca in contract.
la noi la Braila e asa soare dar are foooarte multi dinti!
Totusi pe la 12.30 iesim afara..nu 2 ore ca de obicei dar macar jumatate de ora.
Va asteptam la Braila.........desi cred ca si noi o sa venim la Galati.........noi veneam inainte destul de des........de cand cu bebelina nu am mai venit.
Oricum daca vroiam sa iesim la restaurant in Galati veneam ca aici in Braila ne place doar unul si ne alegeam si cu plimbarea.
Si cu pompita iese? ca la noi nik..........
de aia am luat Mouche bebe si e super
anku
buna dimineata.... oFloare.gif
ne-am trezit si noi acum si deja sunt la calculator dupa ce mi-am facut o ceasca de capucino si mi-am pus un pahar de pepsi! bananab.gif
aeata i-am dat hipp la darius si vad ca a dormit de la 10.30 pana la 04.10...ptr noi e ceva!
la noi ploua....dar punem protectia p carucior si i stergem ca asa am facut si ieri...probl e ca ma dor piocioarele rau!in loc sa slabesc m-am mai ingrasat 5 kg!si mai e astenia asta de primavara.... doh.gif
simina_ana
conform facturilor platim vreo 3300 ron...si noi am prim facturi esalonate desi am spus ca platim tot
rose stii cumva ce determina nr kg-lor?

si la noi , dupa 2 zile de ploaie a iesit soarele...dar e dintos....drept urmare o sa iesim f putin

anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 11 2009, 01:09 PM) *
Multumesc de raspuns. Inca ceva...picaturile i le pui cand sta pe spate bebelu sau in fundulet ca atunci cand folosesti batistuta.... Intreb asta pt k eu vb din pct meu de vedere...eu nu suport picaturile in nas si din acest motiv mi-e frica sa-i pun si lui picaturi

nu are nimic....i darius se maraie un pic dar nu are nimic!
eu c asa nu ma mai tot necajesc am niste picaturi ptr suagari otriven si dim dc vad ca este infundat i pun cate o pic chiar doua picaturi si gata mucii dispar ca prin minune!sotul nu ma lasa ca cica i irita mucoasa nazala dar eu am gustat si nu sunt amariu cum sunt picaturile de nas pt noi !am mai luat de la farmacie (nu vreau sa zic o prostie)apa de mare sau sare de mare care tot asa de pune in nasuc dar inca nu am incercat....dar cred ca apa de mare!cred!darius deocamdata multumesc lui dumnezeu nu mai are inger.gif nici un muc pray.gif si aproape in fiecare zi ne plimbam cate 2-3 -4 ore p afara!tb sa il scot ,mult ca sa-si formeze anticoprpiii ca p mine tot in casa m-au tinut...numaoi ca imi este fric asa nu ia un virus iarasi!
pooopam p iancu!
anku
QUOTE(simina_ana @ Mar 11 2009, 02:13 PM) *
conform facturilor platim vreo 3300 ron...si noi am prim facturi esalonate desi am spus ca platim tot
rose stii cumva ce determina nr kg-lor?

si la noi , dupa 2 zile de ploaie a iesit soarele...dar e dintos....drept urmare o sa iesim f putin

pai poate dc nu platiti tot deodata mai va ia ceva bani in plus ....ca asa faca astia!zic si eu....
si atunci ei incearca ....dc merge,merge dc nu ,nu!
anku
QUOTE(oana petrina @ Mar 11 2009, 01:25 PM) *
buna dimineata fetele,
si Matei doarme de f multa vreme de la 10.30 pana la 4.30-5. nu am avut nopti albe din cauza lui niciodata. eu sunt nebuna si nu a somn noapte ca bietul copil doarme bustean. eu ii scot mucisorii astfel cand e culcat pe spate ii pun in fiecare nara cate doua picaturi de ser si apoi scot cu pompita manuala. nu ma incumet sa-i scot cu batista bebelusului mi se pare prea dur procedeul.
Rose noi inca nu am primit raspun de la Cluj. inca mai asteptam. ma bucur ca ti-a venit pentru 44 de kg. e f bine. vad ca incepe sa se mai incalzeasca afara asa ca intr-o zi venim la braila ca sa plimbam bebeii ca tare vreau sa o smotocesc pe Andreuta.
Simina daca ti-au venit doar ptr 23 de kg nu platesti mai putin? asa am inteles.
e asa frumos afara si soare. iesim mai tarziu la plimbarica. ne ducem la agatat bebeluse rolleyes.gif
va pupam

si noi vrem sa venim la agatat de bebeluse cu mateiut bananab.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Mar 11 2009, 02:21 PM) *
pai poate dc nu platiti tot deodata mai va ia ceva bani in plus ....ca asa faca astia!zic si eu....
si atunci ei incearca ....dc merge,merge dc nu ,nu!



ori in rate , ori o dat e acelasi pret.... nu fac reducere...

cred ca m-am lamurit ce-i cu diferenta de kg....noua ne-au recoltat 68,5 ml...
rose la tine au luat mai mult?.....
cel putin pe site-ul lor spune ca pot recolta intre 20 si 200 ml.....si de aici nr diferit de celule

anku
voi ati vazut ce vanatoare de voturi este p forum?
din acest motiv este prima si ultima data cand il inscriu p adrius la copilul anului!nu ca sunt ciudoasa doamne fereste c anu e felul meu,dar nu mi se pare corect...adica sunt copii de iti vine sa-i manaci de dulci ce sunt si au poate cate 2-3 sau 5 voturi si alea de la mine in marea lor majoritate....pur si simlu nu mi se pare corect!dar nu sunt eu in masura sa spun ce este si ce nu este corect .... mad.gif
byby2
mamici de decembrie, v-ati depus dosarul pentru conediu ingrijire copil?
daca da, va rog sa imi scrieti si mie ce acte imi trebuie.
multumesc floare2.gif
oana petrina
ai mare dreptate anku cu vanatoarea de voturi. sunt cativa copilasi frumosi tare si nu-i voteaza nimeni. si sunt altiicare au peste 300 de voturi. eu cred ca aici e de cate rude cu calculatore ai:) asta e ii votam noi pe picii frumusei. ne votam puiutii nostrii de dec si asta e. oricum ei sunt castigatorii nostrii si le luam noi cadouri. si la noi pe dec avem mai multi flacai decat fetite. anku te asteptam cu Darius la plimbare . imi doresc tare sa ne cunoastem intr-o zi cu toatele
va pupam
anku
QUOTE(oana petrina @ Mar 11 2009, 03:51 PM) *
ai mare dreptate anku cu vanatoarea de voturi. sunt cativa copilasi frumosi tare si nu-i voteaza nimeni. si sunt altiicare au peste 300 de voturi. eu cred ca aici e de cate rude cu calculatore ai:) asta e ii votam noi pe picii frumusei. ne votam puiutii nostrii de dec si asta e. oricum ei sunt castigatorii nostrii si le luam noi cadouri. si la noi pe dec avem mai multi flacai decat fetite. anku te asteptam cu Darius la plimbare . imi doresc tare sa ne cunoastem intr-o zi cu toatele
va pupam

bananab.gif bananab.gif ce dragi imi sunteti voi mie!!!!toatele fetele-mamicute de decembrie! bananab.gif
hmmmm ....sunt de -a dreptul mahnita !as mai zice eu ceva dar se supara andrei p mine si ma pomenesc si cu o invazie de mesaje ale mamicilor care organizeaza astfel de vanatori de voturi!mai bine era dc se putea sa se voteze cu 100 de postari dar si alea consistente ca de ex am obs ca pt a aduan cele 5 postari necesare ca sa poti vota o tipa a pus cate o emo in cate o postare toate la rand in 3 minute! mad.gif
dar nu sunt eu in masura....asa ca tb sa tac! blush.gif
anku
votat ingereii nostrii!cel mai bine sta matei 128 de voturi! eusa_clap.gif iancu 88 voturi eusa_clap.gif ANdreiuta 54 voturi! eusa_clap.gif tzuc.gif
oare cati sunt in fata lui mateiut?
Rose68
QUOTE(anku @ Mar 11 2009, 04:06 PM) *
votat ingereii nostrii!cel mai bine sta matei 128 de voturi! eusa_clap.gif iancu 88 voturi eusa_clap.gif ANdreiuta 54 voturi! eusa_clap.gif tzuc.gif
oare cati sunt in fata lui mateiut?



si DArius 62 trandafir.gif
Rose68
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...ia2.asp?id=1164 nu asa ca e draguta foc? si nu e singura.........are doar 15 voturi
anku
karina -16 votori! love1.gif
deci nu e pe corecte!!!! rolleyes.gif
oana petrina
karina 18 voturi si mai este o pustoaica sperba ilinca la pag 2 cu o cascheta pe cap . si eu am dat o raita printre bebei si am gasit niste frumuseti. nu-i nimic ca au putine voturi le dam noi voturi
va pupam
lumona
Salutare mamici de decembrie ce m-ai faceti? Noi nu am mai intrat de mult dar sa stiti ca citim tot ce scrieti. Noi suntem deja maricei avem 7000kg si 64cm, dormim bine noapte de la 22.30 la 6.30-7.00 nu mai mancam, dar se vede de cand dormim toata noaptea nu am mai pus asa mult in greutate dar suntem in regula.

Mamici am si eu o intrebare pentru cele care alimentati pe bebei doar la san de cate ori fac kaka pe zi ca al meu face de 4 ori si doctorita ma termina ca nu-i bine ca face prea des si face destul de apos dar asa face de la inceput nu stiu nu are probleme si a pus in greutate.

lumona
scuze am vrut sa scriu 7000g. Oooops!
Alondra
La multi ani Simina_Ana!

occasion.gif occasion.gif occasion.gif oFloare.gif
simina_ana
QUOTE(lumona @ Mar 12 2009, 05:17 AM) *
Salutare mamici de decembrie ce m-ai faceti? Noi nu am mai intrat de mult dar sa stiti ca citim tot ce scrieti. Noi suntem deja maricei avem 7000kg si 64cm, dormim bine noapte de la 22.30 la 6.30-7.00 nu mai mancam, dar se vede de cand dormim toata noaptea nu am mai pus asa mult in greutate dar suntem in regula.

Mamici am si eu o intrebare pentru cele care alimentati pe bebei doar la san de cate ori fac kaka pe zi ca al meu face de 4 ori si doctorita ma termina ca nu-i bine ca face prea des si face destul de apos dar asa face de la inceput nu stiu nu are probleme si a pus in greutate.


Buna dimineata lumona,
Iancu face kaki de 3 ori pe zi...dar are si zile cand face de 5- 6 ori....ieri de exemplu m-a terminat cu schimbatul scutecelor. Si la el unele sunt mai apoase...alteori ...vorba sotului..."parca a mancat lipici"... si slava DOmnului si noi avem 7,8 kg ...
Eu stiu ca daca face 3 zile la rand moale trebuie sa te gandesti ca se poate deshidrata....dar daca tu spui ca asa face de la inceput...incearca sa te duci la alt pediatru sa vezi ce spune....
simina_ana
Votat bambilinii.... cu noaptea in cap wink.gif
Va doresc o zi frumoasa!
Si va astept la taclale... cafea.gif
simina_ana
QUOTE(alondramona @ Mar 12 2009, 06:49 AM) *



Multumesc frumos alondramona....
De azi noapte ma pregatesc pentru aceasta zi... super.gif super.gif super.gif

Esti prima pe care o cinstesc cu o bere.gif si o tzuc.gif pentru urare
Rose68
La multi ani!
Sa fiti sanatosi....toti din familie si bebe sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!

Va pupacesc Rose si Andreea!
anku


la multi ani simina ana!!!
anku
buna dimineata ...
astazi am fost matinali
vrem sa mergem la un targ si sa cumaparam bilete de tren ca maine vrem sa mergem la munchen!dc mai gasim bilete...
ptr ca mergem cu trenul nu o sa iau carutul si o sa-l iau p darius intr-un ghiozdanel de ala ,baby port,....ce ziceti dc are 2 perechi de panataloni ,body,bluza si gecuta plus materialul de la ghiozadan i este frig la 6-10 grade???
sa-mi raspundeti va rog ca nu stiu cum sa-l imbrac ca a ramas mic salopeta de iarna si am zis sa nu mai cumpar alta ptr inca o luna....nu??? tzuc.gif aaaaa si 2 perechi de ciorapei....
anku
QUOTE(lumona @ Mar 12 2009, 05:17 AM) *
Salutare mamici de decembrie ce m-ai faceti? Noi nu am mai intrat de mult dar sa stiti ca citim tot ce scrieti. Noi suntem deja maricei avem 7000kg si 64cm, dormim bine noapte de la 22.30 la 6.30-7.00 nu mai mancam, dar se vede de cand dormim toata noaptea nu am mai pus asa mult in greutate dar suntem in regula.

Mamici am si eu o intrebare pentru cele care alimentati pe bebei doar la san de cate ori fac kaka pe zi ca al meu face de 4 ori si doctorita ma termina ca nu-i bine ca face prea des si face destul de apos dar asa face de la inceput nu stiu nu are probleme si a pus in greutate.

lumona de multe ori m-am gandit la tine.....
ce face tatal tau....?
ne bucuram pt voi a sunteti bine,doarme tare bine al tau baiat....si al meu cand i dadaem lapte de la meu ,adiac de mama facea si de 6 ori p zi caca!dar acum face de 2 ori p zi cu o sg masa de lapte de mama.... tzuc.gif
va mai asteptam.... tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.