Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
claudiaena
Buna fetelor!

Am mai intrat si eu un pic, ca nici nu stiu cand trece ziua....

Programul meu e destul de incarcat:trezirea pe la 7, cand le pun masa Mariei si lui tati, apoi o pieptan pe pustoaica mea, apoi pleaca cu tati la scoala iar eu raman si dupa vreo 5-15 min se trezeste Mihai, si iar masa, schimbat scutec, strans masa si treaba printre picaturi. La 10 30 ies cu piticul, mai zburda pe afara si pe la 11 20 stau si astept sa sune de iesire si o iau pe Maria, apoi acasa, unde zburda amandoi cam pana la 13, cand intram in casa, unde urmeaza pranzul, il culc pwe pitic si cu Maria ne apucam de lectii. Pe la 4-430 dupa-amiaza s-atrezit Mihai, le dau gustare la copii si apoi iar afara pana cand se intuneca. Seara, papam, apoi dus, si Maria cade pe la 21-21 30 secerata, iar Mihai mai rezista cam pana la 22. Dupa ce s-a culcat trupa, mai dau cu matura, mai calc, in liniste, etc, si gata s-a terminat ziua. Asa ca practic, stand cu Mihai nu am timp sa respir, mai greu o sa fie cand o sa incep si eu munca....

Am avut si primele teme, cand i-am rupt foaia de vreo 5 ori, dar de 2 ori a gresit ea si de 2 ori eu, cand copiam modelul doamnei, iar ultima oara i-a curs stiloul....Am mai avut si o poezie de invata doar cu 8 strofe...Incerc sa o incurajez, ca e tare nesigura.Oricum va mai tin la curent....

Pupam Cretulinul de Brusseles(eu am asa o slabiciune ptr copiii care au onduleuri sau creti) si pare asa mic si finut in comparatie cu caii. Nu ii este frica, vad deloc....Mi-e imi e teama de cai, numai cand ii vad in poza, dar nu stiu de ce...

ppupam si restul baieteilor si fetita noastra (ca a cam ramas singurica la bebelusi de decembrie) si le dorim sanatate si sa uite de suzi, bibe, sau sa ceara la olita. (la mine slabe sanse cu olita, dar nici nu am mai incercat, acum incerc sa il dezvat de bibe, ca as vrea sa il trec si pe lapte de vaca, dar sa vedem).

tzuc.gif
Rose68
Este a 5 a zi fara suzeta. Vad ca deocamdata adoarme fara ea si nu o mai cere nici prin somn.
Noaptea trecuta a fost aproape toata noaptea treaza...........sigur mai iese un canin. Dar suzi tot nu i-am dat..........cum puneam mana pe ea si ii vorbeam putin cum tacea........pentru un sfert de ora maxim jumatate de ora. Iar ziua a uitat complet de suzeta. Macar aici sa reusim si noi...........


Mami Geo am mai zis eu ca vin la voi............ANdreea tipa cat o tine gura daca vede vreun cal............CAUUUUUUUUUUUUU. Cai si pisici sunt placerea ei...............cateii mai putin..........
Kris&Robert
buna ziua mamici si pitici de decembrie!

QUOTE(Rose68 @ Sep 15 2010, 07:35 AM) *
Buna dimineata!
Am inceput si noi operatiunea "suzeta". Avem deja 3 zile de cand adoarme fara ea. I-am spus in prima seara ca suzeta ei a papat-o catelul. A insistat un pic si a stat botic, dar mult mai putin decta ma asteptam. Si ziua tot asa. Aseara doar a intins manuta dupa ea.......i-am zis la fel si s-a suprat putintel dar nu a mai plans dupa ea,.......doar botic..............Ma suparasem caci ea de la 1 an nu o mai folosea ziua decat la nani..............iar in ultimul timp incepuse iar sa stea ziua cu ea in gurita (suspectez si ultimii 2 canini care inca nu au iesit) E adevarat adoarme pe picoarele mele. Dar le luam pe rand.
Operatiunea olita ne-a sfatuit medicul de familie sa o mai amanam. Incepusem deja si asta dar problema ANdreei este ca face pisu la jumatate de ora. SI dr a zis ca ar trebui sa o dezvat cand va face la 2-3 ore distanta. Deocamdata cam 90 din kaki il face la olita (aseara am avut musafiri si la turnat pe ea...........)Iar pisu face cam de 6-7 ori, atunci cand vrea ea. Zice daca e acasa in special(uneori mai zice si pe strada) si uita sa zica daca sunt musafiri sau o preocupa mult tare ceva anume. SI bineinteles cand face nani iar se strange.
Iar biberonul.......ziua bea din orice.............dar lapticul daca nu ii dau cu bine bea maxim 50 ml.............asa cu bibe bea in jur de 200...............si uite ca nu ma indur inca sa il scot.
Pupicei


din pacate, la stadiul asta suntem si noi!
din fericire, noua ne-au iesit toti 4 canini! dar . . .mai sunt maselutele!
oare nu e destul de dificil pentru ei, chiar in perioada asta sa renunte la suzeta!?
Obi o tine exact acolo unde il papa gingia!

oricum buna ideea ta! cred ca o sa o punem si noi in practica! curand!
pupici Andreei! si bravo pentru progresele facute!

geocoto
O poza pt Andreuta noastra draga.Cand doriti va asteptam, mai repede pana nu ne intoarcem noi in Ro... unsure.gif
simina_ana
Salutare fetele......ma iertati ca nu am mai intrat zilele astea ...dar mi-a fost imposibil. O data ca mi-a murit laptopul...nu stiu daca e ars ceva in el sau pur si simplu mi-a picat softul...dar e la reparat si astept verdctul....Noroc ca a adus Bebe laptopul de la birou si asa o sa pot intra si eu....
Motivul principal insa e starea lui Iancu. Inca face febra 39,5- 40. Azi a venit pediatrul acasa ca l-am sunat ca nu mai stiam ce sa-i fac sa-i scada febra. A venit i-a facut algocalmin cu fenobarbital injectabil , impachetari in prosoape inmuiate in apa si otet si abia dupa 4 ore i-a scazut febra de tot. Acum pe seara iar a facut 39,1 si am pus supozitor novocalmin. DUpa o ora a facut diaree , in conditiile in care de ieri dadea semne de mai bine, dar totusi supozitorul si-a facut efectul....Continuam cu regimul alimentar si tratament. Ne-a schimbat si antibioticul pentru ca Sumetrolimul a avut efect la burtica dar nu si pentru otita. De asta si febra la fel de mare dupa 3 zile de antbiotic. Acum ia Augmentin....sper sa nu-i dea stomacul peste cap si mai rau...Multumesc totusi lui Dumnezeu ca ia medicamentele fara sa scoata un sunet....macar nu ma lupt cu el in privinta asta.
In rest ....ne "mandrim" cu maraiala cat cuprinde, nervi si mofturi la baut lichide ca nu prea bea....abia reusesc sa-l pacalesc sa bea o cana pe zi de apa cu saruri de hidratare. Bea apa...nu prea multa dar o bea....de mancat nu se pune problema.....a slabit enorm de mult....dar sper sa ne revenim si recuperam noi la capitolul asta....
Cam asta e viata noastra....eu sunt nedormita de nu stiu cand si cateodata imi pierd rabdarea cand il aud cum plange....ca imi vine sa ma dau cu capul de pereti....dar ma abtin sa nu-l sperii si cand vine tati acasa i-l pun in brate si ies 10 minute la o tigara.
Azi au fost prietenii nostri la noi ca sa-l vada pe Iancu....i-am rugat sa vina ca poate se mai inveseleste. Si A vrut Bebe sa se duca dupa Sabin si i-am spus ca ma duc eu ca nu mai rezist. Trebuia sa ies din casa sa uit putin de toate...Bineinteles gandul era la Iancu....dar parca mi-am mai revenit din starea asta de buimaca ce sunt in ultima vreme....
Si parca asta nu-mi era de ajuns e si tata in spital si mi-e ciuda ca nu sunt alaturi de mama.....dar vorbim la telefon si ne incurajam una pe alta...

Ma iertati ca nu va raspund la postari...dar stiti ca ma gandesc la voi si va pup pe voi si pe pitici.....Bravo ANdreutza pentru suzi.... Maria e o scolarita tare dulce.....Clau pupa dulce pe Mihai de la noi.....Lucas cretolinul meu drag te pupic dulce....Darius piticule mi-e dor de voi....Pupam dulce pe cei 2 Matei, pe Adelin, pe Denisa si pe Sara....sper ca nu am uitat pe mine....dar la cat sunt de buimaca nu mai tin mine nici pe mine cum ma cheama.....

Va pupi...
Rose68
QUOTE(geocoto @ Sep 16 2010, 10:33 PM) *
O poza pt Andreuta noastra draga.Cand doriti va asteptam, mai repede pana nu ne intoarcem noi in Ro... unsure.gif


Mami Geo pe cuvantul meu cand se trezeste Andreea ii arat poza
anku
QUOTE(geocoto @ Sep 16 2010, 01:23 PM) *
Va mai punem si noi cateva pozite,
sunt calutii vecinilor, pe care ii salutam de cel putin 10 ori pe zi iar morcovi cumparam cu kg-le..
In spatele brazilor din poza este casuta noastra.






Trebuie sa faceti abstractie de ce are Lucas in gura.Tocmai coborase din masina si ca sa nu se bazaie ca l-am trezit i-am lasat-o.

Revin dupa ce-l culc.Multumim de tratatie Anku occasion.gif Utile Copii. oFloare1.gif

hei minunatilor...ce frumos este acolo la voi....
va poopam cu drag tzuc.gif
eu nus tiu cum il vede lumea fetita ca eu il vad barbat finut!!!!
arata bine Geo...nu-ti fa griji.... hug.gif
f frumos la scoala acolo la voi...auzi ce sist.....dar e bine si asa!!!
si la noi vine papa de la o cantina din azilul pricipal
mancarea se imparte apoi la inca 6 gradinite si 27 azile de batrani
dar uite ca cateodata isi bat joc ....
acum vad ca este relativ mai bine
eu cred ac sunt mai multi bucatari....numai asat imi pot explica
oricum...am vb si cu colegele mele...
am intrebat ....este un bacatar adevarat???au ras in hohote...am zis eu gatesc mai bine!!! liwlol.gif
oricum...azi a venit ok mancarea...dar toata sapt sarata sa nu o poti manca pur si simplu....
ce sarata???pumnii de vegeta sad.gif ca aia vegeta este....
ori poate...ac cineva pune sare si altcineva pune si vegeta negustand din mancare...
oricum....e aiurea!!!!
anku
petronici
buna dragelor mele...
revin si eu printre voi,daca ma mai primiti,dupa atatea absente motivate zic eu....am lucrat incontinuu pana joi si deacum am 10 zile pauza dupa care revin la servici doar cand este nevoie...din cate am inteles o sa fie de lucru in toamna asta serios cu grupurile si congresele asa ca este bine,cel putin cu serviciul....
Adelin,momentan este bine,am fost iarasi internati in spital vreo 5 zile,mi-a facut din nou un episod urat de urticarie ,in care l-au bombardat cu cortizon si antibiotice ,imi facuse si febra dupa vreo zi de spital(sigur luase ceva de pe acolo)....mai rau stam cu mancarea,imi refuza apoape tot,ce roade cativa biscuiti pe zi si in rest laptic...or fi oare de vina celelate maselute care mai sunt de iesit,nu stiu ca il vad de la un timp si cu manuta in gura mereu....
v-am citit din urma si am vazut si ceva progrese la restul de copii dar si unii bolnaviori rau de tot....
in primul rand ii urez multa multa sanatate lui Iancu si lui mami multa forta ca o sa treaca si episodul asta urat imediat si o sa-si revina si in greutate flacaul ei....va imbratisez cu dragoste si insanatosire rapida lui Iancu...
sa nu uit si de Matei ,poate acum este mai bine dar si el a trecut print-o raceala urata de tot...sa va faceti bine si voi cat mai repede si imbratisari calde ....
acum sa incep cu felicitarile....pt mamicile Rose si Geo la capitolul suzeta,din cate am vazut nu este chiar asa de greu de luat....A doar cateodata isi aduce aminte de ea cand il adorm la pranz(cand nu prea vrea sa adorma si incepe sa urle )si o cere(lala ca asa i-a pus numele) in rest nu o vede ziua sau seara la culcare deloc....este doar un moft de somn cand nu are chef de dormit....
pt mami Anca,pt noul ei job la copilasi....oricum chiar daca esti platita f putin macar capeti experienta si cum spuneau si fetele parca esti mult mai vesela in vorbe....
pt mami Claudia,ca este o mamica implinica cu 2 copilasi minunati si o fetita care sunt sigura ca va iesi premianta ,chiar daca mami nu crede ca domnisorica ei o sa si invete si o sa se joace cu papusile pana mai tarziu....
in rest ieri am fost la un medic specializat in alergii cu Adelin si nu i-a facut absolut nimic,am platit si 80 de euro pe degeaba....sapt viitoare il duc la control la pediatru ca nu am mai fost de vreo 3-4 luni si nu stiu cum sta cu greutatea si inaltimea si sa vad si parerea lui,poate ne indruma la altcineva....cu olita nu am mai facut nimic,acum deja sa racit pe afara sa-l mai las doar in chilotei....zice cateodata dimineata inainte de a face caca si uneori si face pe reducatorul de la wc dar la pipi f rar il prind cand face sa-l pun pe wc sau olita....cu bibe nici eu nu ma indur sa-l scot inca mai ales ca momentan refuza papica ,bea din pahar f bine dar seara la culacre cere tot bibe ca sa adoarma....iar la capitolul vb si-a dat drumul binisor,repeta dupa noi la cuvintele mai mici bineinteles cam toate stalcite,fara R si S.....sosete=titite;Maria=Maiia,arde=ade etc....
va pupacesc dulce de tot copii si ne reuzim cred ca deacum cat mai curand...
simina_ana
Salutare...

Noi tot cu febra... azi a facut iar 39,3 de i-am facut impachetari si supozitor puternic....Incep sa ma ingrijorez mai rau decat sunt.....Luni mergem la pediatru, dar mi se pare o vesnicie....Nu ne mai arde de nimic...stam doar cu el si il pazim....are deja 6 zile de febra 39 cu...... crybaby.gif crybaby.gif

Sper ca voi sunteti bine cu totii....

PS. Petro...bine ai revenit ....ne era dor de voi....va pup dulce de tot
anku
QUOTE(petronici @ Sep 18 2010, 03:40 PM) *
buna dragelor mele...
revin si eu printre voi,daca ma mai primiti,dupa atatea absente motivate zic eu....am lucrat incontinuu pana joi si deacum am 10 zile pauza dupa care revin la servici doar cand este nevoie...din cate am inteles o sa fie de lucru in toamna asta serios cu grupurile si congresele asa ca este bine,cel putin cu serviciul....
Adelin,momentan este bine,am fost iarasi internati in spital vreo 5 zile,mi-a facut din nou un episod urat de urticarie ,in care l-au bombardat cu cortizon si antibiotice ,imi facuse si febra dupa vreo zi de spital(sigur luase ceva de pe acolo)....mai rau stam cu mancarea,imi refuza apoape tot,ce roade cativa biscuiti pe zi si in rest laptic...or fi oare de vina celelate maselute care mai sunt de iesit,nu stiu ca il vad de la un timp si cu manuta in gura mereu....
v-am citit din urma si am vazut si ceva progrese la restul de copii dar si unii bolnaviori rau de tot....
in primul rand ii urez multa multa sanatate lui Iancu si lui mami multa forta ca o sa treaca si episodul asta urat imediat si o sa-si revina si in greutate flacaul ei....va imbratisez cu dragoste si insanatosire rapida lui Iancu...
sa nu uit si de Matei ,poate acum este mai bine dar si el a trecut print-o raceala urata de tot...sa va faceti bine si voi cat mai repede si imbratisari calde ....
acum sa incep cu felicitarile....pt mamicile Rose si Geo la capitolul suzeta,din cate am vazut nu este chiar asa de greu de luat....A doar cateodata isi aduce aminte de ea cand il adorm la pranz(cand nu prea vrea sa adorma si incepe sa urle )si o cere(lala ca asa i-a pus numele) in rest nu o vede ziua sau seara la culcare deloc....este doar un moft de somn cand nu are chef de dormit....
pt mami Anca,pt noul ei job la copilasi....oricum chiar daca esti platita f putin macar capeti experienta si cum spuneau si fetele parca esti mult mai vesela in vorbe....
pt mami Claudia,ca este o mamica implinica cu 2 copilasi minunati si o fetita care sunt sigura ca va iesi premianta ,chiar daca mami nu crede ca domnisorica ei o sa si invete si o sa se joace cu papusile pana mai tarziu....
in rest ieri am fost la un medic specializat in alergii cu Adelin si nu i-a facut absolut nimic,am platit si 80 de euro pe degeaba....sapt viitoare il duc la control la pediatru ca nu am mai fost de vreo 3-4 luni si nu stiu cum sta cu greutatea si inaltimea si sa vad si parerea lui,poate ne indruma la altcineva....cu olita nu am mai facut nimic,acum deja sa racit pe afara sa-l mai las doar in chilotei....zice cateodata dimineata inainte de a face caca si uneori si face pe reducatorul de la wc dar la pipi f rar il prind cand face sa-l pun pe wc sau olita....cu bibe nici eu nu ma indur sa-l scot inca mai ales ca momentan refuza papica ,bea din pahar f bine dar seara la culacre cere tot bibe ca sa adoarma....iar la capitolul vb si-a dat drumul binisor,repeta dupa noi la cuvintele mai mici bineinteles cam toate stalcite,fara R si S.....sosete=titite;Maria=Maiia,arde=ade etc....
va pupacesc dulce de tot copii si ne reuzim cred ca deacum cat mai curand...

bine ati revenit!!!! tzuc.gif

QUOTE(simina_ana @ Sep 18 2010, 09:12 PM) *
Salutare...

Noi tot cu febra... azi a facut iar 39,3 de i-am facut impachetari si supozitor puternic....Incep sa ma ingrijorez mai rau decat sunt.....Luni mergem la pediatru, dar mi se pare o vesnicie....Nu ne mai arde de nimic...stam doar cu el si il pazim....are deja 6 zile de febra 39 cu...... crybaby.gif crybaby.gif

Sper ca voi sunteti bine cu totii....

PS. Petro...bine ai revenit ....ne era dor de voi....va pup dulce de tot

tot cu febra???
pai in cazuri de astea dc nu scade febra dupa 3 zile inseamna ca este si altceva ptr care nu a primit tratament
te cred ca esti terminata....
eu numai cand citesc si nu stziu ce sa zic....
cum se numesc napolitanele alea ce le-au mancat la Amnas???
sa stiu si eu sa nu-i dau cand vin in Ro....
si nepotul cum mai este???
eu nici nu stiu ce sa mai zic....
incerc sa te sun si eu azi.... tzuc.gif
anku

ce m-as duce si eu la biserica...dar nu am unde!!!!sunt numai catolici si evanghelici aici!
eu sunt racita de 9 zile si cred ca nu scapa asa a usor totusi...
asta si ptr ac nu am reusit sa stau in pat sau sa fac o baie fierbinte si am avut stress de sa-mi crape capul
sora-mea a facut un accident oribil...
a iesit de p sosea undeva p camp si direct intr.o vale cu apa ....
dar pana sa ajunga in apa nici ele nu stiu cum s-au tot rostogolit p camp....
oricum si frontal ptr ca s-au deschis airbegurile
s-au trezit in masina...intra apa in masina ca un rau si era deja apa aproape pana dupa burta apa...
si mirosea a gazul ala ce-l ellibereaza airbegurile ca sa te trezesti...
au iesit p geam ptr ca usile erau blocate
prietena ei o zburase p bancheta din spate....nu si-au pus nici centuri cand au plecat.....
deci au facut accidentul si fara centuri si au mai scpat decat cu vanatai
noroc orb.....
au zis ca unde au cazut ele se face crescatorie sau pscarie ptr ca acolo sunt pesti doh.gif
au iesit din masina si au au urcat malul....
au zis ca fiind noaptea ...nu stiau nici macar in ce parte s-a dus p camp masina...
nu stiau incotro s-o iau...bag de seama ca s-a tot rostogolit mult p camp ptr ca era adanc bagat in camp....
nu vedeau nici o lumina ,nu trecea nici taxi nici nimic
pana la urma s-a intors sora-mea sa caute poseta in apa in masina
si sa opreasca motorul....
ce curaj p ea!!!
au reusit sa iasa la sosea...ai a trecut un taxi...au sunta la prietenul ei....
au chemat noaptea p cineva sa le scoata masina...dar p cineva particular
s-a rupt franmghia aia...ca acum ear masina plina de apa +1670 kg masina in sine
isi facea lumea cruce ptr ac masina este zob ...nu se mai intelege mare lucru din ea...pana choiar si usile sunt turtite
cum or fi scapat ele!!!???
asta se mira toata lumea ptr ca este o minune....
taximetristuluki i venea sa planga....
iar de valea respectiva nu stia nimeni din cei cu care vb sora-mea,..
ca zici ca a iesit din iad....
mna...prietenul ei crede ac s-aiu rostogolit inca de p sosea ca e zgariata si turtita praf masina
deci numai dusa la fiare vechi mai merge...
si nu era masina ei ci masina prietenului ei....
au tot reparat strada astia si au inaltat mult strada....
iar sora-mea in curba a scapat rroata p langa sosea...si s-a auzit un zgomot groaznic....
si a tras tare de volan dreapta...
apoi a toz facut zig zag p sosea
si cred ca a si accelerat ....ptr ac inclusiv cauciucurile sunt praf deci viteza poate de chiar 100 la ora...
bine ac nu ia venit nimic din fata atunci....ca ea era p contrasens....
atat stiu ele...
in rest nu mai stiu nimic....ori au lesinat ori creierul a reactionat impotriva socului stergand din memorie....
in tot cazul oribil....
anku
ahhh...s-a intamplat la 12 noaptea si ele veneau de la o nunta....
in tocuri ,in rochii de seara...fusesera si domnisoare de onoare la nunta respectiva
noi mai banuim ceva....
prietenul ei schimbase rotile dfe p un audi a4 ...i pusese roti de audi a6
ceea ce ...cum ne-am interesat noi si aici la un mecanic mai mult din curiozitate plus ca la cine am zis ptr ac asa ceva este ilegal....ca astfel de roti modifica viteza....
adica tu ai in bord 70 dar de fapt tu mergi cu 90....
mi se urca parul p mine.....

si a fost o probl in plus ca nu a avut Abs si nici Esp
PtR CA in momentul cand o redresa sora-mea cu fata fugea spatele
si isi aduce aminte ca a incercat sa franeze...
probabil cand a incercat sa franeze s-au rostogolit....

si Mis a alunecat in vara asta cand am fost in Ro p dupa sosea...sosea este ingusta si inalta p drumul ala
la fewl un zgomot oribil..
dar imediat a redresat maisina cat ai bate din palme
dar...macar avem sanse minime sa ne rasturnam apoi dupa ce te rastorni au sanse f bune de supravietuire
doamne fersete de o ciliziune frontala cu o alta masina....dar rar se intampla aici!!!
dar mie in Ro mi-i frica...
sunt sigura ca dc masina in care s-a intamplat nenorocirea avea Esp ...nu era nimic!!! crybaby.gif
o sapt intreaga am plans cu mancarea in gat
ca nu puteam nici sa inghit
de plands...ochii rosiii
asa ca raceala s-a agravat....
de al gradi am luat.....
sunt tozib raciti cobza ....mai ales la cresa
soi acum bag de wseama ca i-am dat si lui Darius si lui Mishu
Darius alataieri avea mucoisori..
si deja vad ca acum nu mai are nimic...
fara febra...
asa ac el se comporta mai bine ac mine la boala anima1.gif
m-oi duce si eu la Medic ca fac 10 zile de raceal ais nu e normal...
cu Darius cred ac ia trecut...deci nu e nevoie la dr...


sanante grabnica la toti copilasii!!! tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 19 2010, 09:46 AM) *
bine ati revenit!!!! tzuc.gif
tot cu febra???
pai in cazuri de astea dc nu scade febra dupa 3 zile inseamna ca este si altceva ptr care nu a primit tratament
te cred ca esti terminata....
eu numai cand citesc si nu stziu ce sa zic....
cum se numesc napolitanele alea ce le-au mancat la Amnas???
sa stiu si eu sa nu-i dau cand vin in Ro....
si nepotul cum mai este???
eu nici nu stiu ce sa mai zic....
incerc sa te sun si eu azi.... tzuc.gif



Neata..

uite ca nu stiu cum le spune la alea.....dar o sa aflu u...daca nu ma insel mai e un pachet in masina la Bebe....o sa ma uit.....Eu nu am fost de fata cand au primit ei napolitanele astea.....ma dusesem sa iau pe cineva din SIbiu.....cand m-am intors l-am vazut pe Iancu cu o bucatica in mana si am intebat pe Bebe de unde are ...a zis ca au primit de la nasa, mi-a arat ambalajul de la departare si am zis ca e ok....nici prin cap nu mi-a trecut ca o sa tragem atat....dar poate nu ele sunt cauza.....nici nu mai stiu ce sa cred.....
Nepotelul meu e bine de duminca seara......luni a fost la gradi.....nu a mai avut nimic.....putina diaree dar de marti era ca nou....Ori el a fost mai rezistent...nu stiu ce sa spun....

Acum Iancu e ok....peste noapte nu a facut febra.....a luat toate medicamnetele in somn.....acum e vioi, alearga si tipa prin toata casa.....sa vedem poate scapam....oricm maine la control....

Imi pare rau de sora ta......dar sper ca si-a revenit din soc....si bien ca e sanatoasai nu a patit nimic...DUmnezeu a avut grija de ea si de prietena ei....

PS.scuze de greseli dar trage Iancu de mine
petronici
buna fetelor...
Vaii Anku,ce-am citit...parca era scos din filme accidentul....chiar ca Dumnezeu le-a avut in paza de nu au patit nimic....
daca vrei sa te consoleze cu ceva am fost noi astazi la biserica si pt tine...bineintels ca cu A nu-ti ticneste deloc sa stai si sa asculti slujba sau sa te rogi in pace,faceam cu randul pe afara cu el....l-am impartasit si mai cerea,sa pus si preotul pe ras....si cum Andreea danseaza cand aude cantand la biserica sa stiti ca nu e singurica,sa-l fi vazut si pe asta al meu cum gesticula si dadea din cap pe acolo....
Adriana,in sfarsit ceva vesti bunicele,sper din tot sufletul sa nu-i mai cresca febra astazi deloc si sa-si revina cat mai repede....
va doresc o duminica placuta in continuare alaturi de cei dragi....
multi pupicei piticilor....
anku
QUOTE(petronici @ Sep 19 2010, 01:57 PM) *
buna fetelor...
Vaii Anku,ce-am citit...parca era scos din filme accidentul....chiar ca Dumnezeu le-a avut in paza de nu au patit nimic....
daca vrei sa te consoleze cu ceva am fost noi astazi la biserica si pt tine...bineintels ca cu A nu-ti ticneste deloc sa stai si sa asculti slujba sau sa te rogi in pace,faceam cu randul pe afara cu el....l-am impartasit si mai cerea,sa pus si preotul pe ras....si cum Andreea danseaza cand aude cantand la biserica sa stiti ca nu e singurica,sa-l fi vazut si pe asta al meu cum gesticula si dadea din cap pe acolo....

Adriana,in sfarsit ceva vesti bunicele,sper din tot sufletul sa nu-i mai cresca febra astazi deloc si sa-si revina cat mai repede....
va doresc o duminica placuta in continuare alaturi de cei dragi....
multi pupicei piticilor....

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
simina_ana
De la 12 am gatul intepenit.....mi-l tin lasat pe umarul stang ca sa nu urlu de durere.....nu stiu ce naiba sa mai fac....daca pana maine nu-mi trece ma duc la medic....cred ca mi s-a sucit un ligament ceva.....mai nasol e ca a inceput sa ma doara si spatele foarte tare din cauza pozitiei proaste pe care o am....azi am stat toata ziua doar la pat.....nici macar sa-l schimb pe Iancu nu am fost in stare......dar de maine ce ma fac???

Multumesc lui Dunezeu ca a trecut ziua si Iancu nu a mai facut febra....un 38,4 maxim....dar a si papat mai bine....asa ca sper ca suntem pe drumul cel bun....vedem maine la control ce ne spune....

Va pupi si va dorec o noapte linistita
anku


simina...inca un necaz...
pai sper ca nu mai ai nimic....ca ti-ai revenit...desi nu cred ca din asa dureri iti revii de p o zi p alta
aoleooooooooooo...cheama-l p socru-tau....
poate te ajuta...
va doresc insanatosire grabnica....
uite ca OIancu e mai bine

sanzi nu mai zici nimic????
geo...banuiesc ca ati avut un wekend splendit in familie de nu ati dat p aici!!!
bv voua!!!
rose....poopici voua!!!
de Oana ce mai stiti???


noi???
dormim f rau
se scoala noaptea in urlete si abia il mai potolim....cqate o jum de ora dureaza pana il potolim....
cred ac vin si la noi caniniii....
in rest...vad ca nasucul e curat...nu mai are nimic....
desi siunt impotriva multor vaccine ...ma duc acum sa ma vaccinez
ca....aduc toate de la gradi...
chiar imi spunea directoarea c cel mai rau este la enterocolite si bolile astea bacteriene de la burtica
ptr ac le iei prin aer si nu ai cum sa te feresti.....
deocamdata nu am avut nimic...dar ma duc sa ma interesez ce vaccine ar fi....ca imi e frica!!!!
claudiaena
Buna fetelor!

Am avut un weekend linistit si relaxant. Acum e o vreme urata, cand, desi nu ploua, e innorat si bate un vant rece....

Duminica am iesit toata trupa la o plimbare, cand, de obicei imi fac alimentarea de la piata cu legume si fructe, ca sa ma "tina" cam o saptamana.... Si, ce credeti ca am patit? Mihai s-a oprit la o rampa ptr carucioare, unde mai era o fetita ce avea vreo 2,6 ani, cred.... Si cand il vede pustoaica se repede la pitic, si il ia in brate, si panta fiind, se rastoarna. Eu ma reped sa remediez situatia, in timp ce bona/bunica(nu stiu ce era) statea ca momaia. Si il vad pe Mihai cum incepe sa urle isteric, si cand il iau in brate, ce sa vezi, plodoaica mi-l muscase de spranceana de ii daduse sangele. Imi venea sa o snopesc in bataie. Eu, de felul meu, inteleg ca astia micii au reactii neasteptate, dar nu mi-a trecut prin cap ca poate sa ii faca alt copil asa ceva. Eram asa furioasa si pe mine ca l-am lasat pe acolo sa urce si pe ploada aia(ca altfel nu pot sa ii spun) si pe bona/bunica, care ii spunea asa de calm ca nu este frumos sa faca asa ceva....Si atat. In general Mihai a mai fost lovit in parc de alti copii, dar niciodata, si vorba aia am experienta de mama de mai bine de 7 ani, nu am intalnit asa ceva....Asa ca acum are un semn de toata frumusetea. Sora mea ma mai si speriase ca, sa nu mai las alt copil sa se apropie de el, ca poate sa ii dea astfel si o boala urata(ca sa nu spun mai mult de atat). Dar acum ce sa fac, sa reactionez ca disperata si sa nu las nici un copil sa se atinga de puiul meu? Nu stiu sunt asa infuriata, ca astfel de persoane care stiu ca au copii-batuti in cap, sa ii pazeasca ei, sa stea ei f vigilenti.... Ce e altfel, daca zici ceva sau te ratzoiesti la copil, te face, de nu te spala toata apa din Dunare....

Ankule, ce sa zic, ca am ramas masca... Si cred ca stii, dar la cum ai povestit, cred, ca Cineva acolo sus o iubeste pe sora ta....
Simina, si pana la urma ce a avut Iancu? Ca stiai de otita, dar, de unde atata febra....Ce v-a mai spus la medic? Pupici, piticului bolnavior....Si musai, deseara, sa il pui pe tati tau sa iti faca un masaj cu ceva crema care sa te incalzeasca, ca mainile persoanei iubite fac minuni nu alta.....
Petronici, bine ai revenit! Las, ca e bine sa ai de treaba... Vrem poze ca strengarul tau....
Andreea ce mai face? Tot fotomodel e? Oricum ii dorim pofta de mancare! Oricum la mine e o problema cu mancarea, ca Mihai nu mananca decat ciorba si musai acrita cu bors de casa, si oua si cartofi prajiti. In rest, am un stres, ca la cina nu stiu ce sa ii dau sa manance. Am incercat cu de toate si refuza:piure(cand i-l bag cu forta, mai are un pic si vomita), pilaf, fasole verde, linte, mazare, etc Si i-am mai dat si icre facute in casa, salata de vinete, salata orientala, supa de pui cu usturoi, etc si nu vrea fetelor de multe ori nici sa guste, asa ca il las flamand si cina inseamna sa "pape" doar un biberon cu lapte.Acum am schimbat cerealele si nu am mai luat fulgi de porumb si li le refuza si pe astea. Asa ca musai tre' sa ii cumpar acelasi sortiment de cereale....
Cretulinul de Brusseles ce mai face? Tot cu suzi, sau cand uita de ea cand nu? Mihai nu adoarme decat cu ea. Asa ca la pranz, dupa ce papa ciorbica ii dau suzi si direct la patut se duce si adoarme in 1-2 minute, cred. Seara, la fel, si daca nu i-o dau, urla de zici ca-l maltratam, nu alta. Asa ca nici o sansa sa adoarma fara ea, iar daca printr-o minume adoarme fara(lucru intamplat numai in masina si in mers), daca nu si-o gaseste cand se semi-trezeste, urla de zici ca-i Pavaroti...Si cam doarme toata noaptea cu ea in gura. Sa spun asa ca din cate ore doarme el pe noapte, undeva 9-10 ore, 95% sta cu ea in gura....
Pupam si restul fetelor si puiutii lor....
Gata s-a trezit pticul si ma "striga"....Pupici...
simina_ana
Acum pe seara am fost din nou la control....se pare ca ne-a trecut otita ...acum ne mai luptam cu enterocolita....Mai luam 3 zile de antibiotic si tratamentul pt burtica. Plus regimul alimentar.....
DIn disperare de cauza ca nu-i trece febra azi dimineata am mai fost la un medic. Acelasi diagnostic ca cel de acum seara....nu tu otita doar enterocolita.....doar tratamentele putin diferite.....si cred ca o sa merg dupa cel al doctoritei de dimineata.....ca mi-a dat si schema homeopata...Restul e la fel cu foarte mici diferente....Ma mai duc joi la ea din nou....
Iancu in schimb e marait pana la cer si inapoi.....am momente cand cand imi vine si mie sa urlu....sau vorba unui fost coleg...sa las totul si sa fug in padure.....S-au acumulat cred prea multe nopti nedormite, prea multe griji, prea multe probleme, prea multa frustrare si neputinta ....si simt ca plesnesc si la cel mai mic scancet de-al lui....uneori ma intreb daca sunt normala....Dar am fost linistita azi ca e normal biggrin.gif hug.gif ...si da cred ca o sa ma duc sa-mi iau ceva pastile sau un ceai de linistire ca sa pot sa le "car" pe toate...
Eu tot intepenita...dar am primit azi doua consultatii....si dimineata la doctorita noua si pe seara la pediatru biggrin.gif...asa ca iau si eu nurofen si ma ung cu crema....sper in 2, 3 zile sa scap ca tare e aiurea.....
Cam atat...


simina_ana
[quote name='claudiaena' date='Sep 20 2010, 05:11 PM' post='1455924']
Buna fetelor!

Am avut un weekend linistit si relaxant. Acum e o vreme urata, cand, desi nu ploua, e innorat si bate un vant rece....

Duminica am iesit toata trupa la o plimbare, cand, de obicei imi fac alimentarea de la piata cu legume si fructe, ca sa ma "tina" cam o saptamana.... Si, ce credeti ca am patit? Mihai s-a oprit la o rampa ptr carucioare, unde mai era o fetita ce avea vreo 2,6 ani, cred.... Si cand il vede pustoaica se repede la pitic, si il ia in brate, si panta fiind, se rastoarna. Eu ma reped sa remediez situatia, in timp ce bona/bunica(nu stiu ce era) statea ca momaia. Si il vad pe Mihai cum incepe sa urle isteric, si cand il iau in brate, ce sa vezi, plodoaica mi-l muscase de spranceana de ii daduse sangele. Imi venea sa o snopesc in bataie. Eu, de felul meu, inteleg ca astia micii au reactii neasteptate, dar nu mi-a trecut prin cap ca poate sa ii faca alt copil asa ceva. Eram asa furioasa si pe mine ca l-am lasat pe acolo sa urce si pe ploada aia(ca altfel nu pot sa ii spun) si pe bona/bunica, care ii spunea asa de calm ca nu este frumos sa faca asa ceva....Si atat. In general Mihai a mai fost lovit in parc de alti copii, dar niciodata, si vorba aia am experienta de mama de mai bine de 7 ani, nu am intalnit asa ceva....Asa ca acum are un semn de toata frumusetea. Sora mea ma mai si speriase ca, sa nu mai las alt copil sa se apropie de el, ca poate sa ii dea astfel si o boala urata(ca sa nu spun mai mult de atat). Dar acum ce sa fac, sa reactionez ca disperata si sa nu las nici un copil sa se atinga de puiul meu? Nu stiu sunt asa infuriata, ca astfel de persoane care stiu ca au copii-batuti in cap, sa ii pazeasca ei, sa stea ei f vigilenti.... Ce e altfel, daca zici ceva sau te ratzoiesti la copil, te face, de nu te spala toata apa din Dunare....




Te inteleg perfectt.........la fel am patit si noi in Botosani de l-am dus in casa pe Iancu zgariat pe frunte, nas si barbie....pentru ca un baietel de 4 ani din bloc l-a impins ca a vrut sa vina inapoi la mine ....Imi venea sa-l iau la palme si pe el si pe maica-sa.....Toate mamicile de acolo se plang de el ca e rau si de mama lui ca nu o intreseaza sa ia masuri...
Dar am zis ca nu mai las...daca se mai intampla situatii de astea o sa ma iua n primul rand de parinte/bunic/bona si apoi de copil....
Poate iti mai aduci aminte cand m-am plans de o mamica de aici, care m-a facut nesimtita ca i-am prins copilul sa nu se duca sub rotile masinii....in conceptia ei eu eram vinovata ca baietelul ei a fugit de langa ea....ca a vazut bicicleta lui Iancu, cica....pai si ce sa fac...sa nu mai scot copilul afara? doh.gif Acum ne mai inatlnim in jurul blocului si vorbeste cu mine tare frumos....dar o sa-i aduc aminte de incident...sa vad ce spune.....

Asa ca te inteleg perfect.....sfatul meu....sa fii tu vigilenta....ca pe altii nu o sa-i intereseze sa-ti protejeze copilul...stii vorba aia...paza buna trece primejdia rea....

Pupici lui Mihaita....sa nu-i ramana semne si sa-i treaca repede, repede....
geocoto
Hello,
am auzit ca va era dor de Matei?Sper sa va bucure pozele la fel de mult ca si pe mine.Au fost toti trei raciti si Oana inca se mai resimte iar Matei a scapat mai usurel.Oana ar vrea tare mult sa scrie si ea dar poate gasim o solutie si o sa intre.In schimb va saluta prin mine si pupa dulce toti copiii.
Anku poate gasesti tu e-mailul doamnei respective care se ocupa in locul lui Andrei, Lili parca sa o rugam pe ea?Se oferise Adriana, dar la cate are acum pe cap...Si eu am 2 laptop-uri si pe unul ma lasa sa intru, pe altul nu ma lasa...deci nu am o explicatie logica.

















Lusha&Zbenguica
buna seara fetelor
sunt mami de ianuarie 2009 ..nu stiu daca ma mai tineti minte smile.gif cand eram graviduta mai intram si pe la voi dar dupa aia nu prea am mai avut timp
simina vreau in special tie sa iti spun (desi poate faci deja chestia asta) sa ii dai smotocelului si ceva pentru stomacel (gen: biotics baby, sau normaflore) ca dupa atatea antibiotice e normal sa i se strice flora intestinala dar medicamentele amintite pastreaza totusi un echilibru
si pentru restul fetelor va spun ca aveti bebei foarte frumosi smile.gif parca nu-mi vine sa cred ca-s asa de maricei deja ...parca mai ieri ne plangeam care cum apucam de burtile noastre ...
va pup si o sa mai vin pe la casutza voastra (daca nu va suparati) ca imi place mult atmosfera de aici
va pup
Lusha&Zbenguica
QUOTE(simina_ana @ Sep 20 2010, 09:56 PM) *
Acum pe seara am fost din nou la control....se pare ca ne-a trecut otita ...acum ne mai luptam cu enterocolita....Mai luam 3 zile de antibiotic si tratamentul pt burtica. Plus regimul alimentar.....
DIn disperare de cauza ca nu-i trece febra azi dimineata am mai fost la un medic. Acelasi diagnostic ca cel de acum seara....nu tu otita doar enterocolita.....doar tratamentele putin diferite.....si cred ca o sa merg dupa cel al doctoritei de dimineata.....ca mi-a dat si schema homeopata...Restul e la fel cu foarte mici diferente....Ma mai duc joi la ea din nou....
Iancu in schimb e marait pana la cer si inapoi.....am momente cand cand imi vine si mie sa urlu....sau vorba unui fost coleg...sa las totul si sa fug in padure.....S-au acumulat cred prea multe nopti nedormite, prea multe griji, prea multe probleme, prea multa frustrare si neputinta ....si simt ca plesnesc si la cel mai mic scancet de-al lui....uneori ma intreb daca sunt normala....Dar am fost linistita azi ca e normal biggrin.gif hug.gif ...si da cred ca o sa ma duc sa-mi iau ceva pastile sau un ceai de linistire ca sa pot sa le "car" pe toate...
Eu tot intepenita...dar am primit azi doua consultatii....si dimineata la doctorita noua si pe seara la pediatru biggrin.gif...asa ca iau si eu nurofen si ma ung cu crema....sper in 2, 3 zile sa scap ca tare e aiurea.....
Cam atat...

hhhmm se pare ca sunteti mai bine, ceea ce ma bucura
eu citisem din urma si nu am mai avut rabdare sa citesc tot ca sa iti scriu mai apoi
deci clar ii dai mai mult decat biotics daca are enterocolita ..scuze ca m-am bagat si eu ca musca-n lapte wink.gif
cat despre maraieli pot sa-ti spun ca a mea daca e bolnava numai o zi (in care o alint de numa numa) urmeaza alte sapte zile de maraieli ca dehhh e profitoare mica smile.gif
asta e...ne trebuie rabdare cu caru'..ce bine ar fi daca s-ar gasi de cumparat smile.gif ca si eu simt uneori ca mi se termina ....
anku


buan fetelor...
e groaznic...
ori viseaza ori are dureri de la canini....
de 5 ori mi s-a sculat....in noaptea asat si nu-l mai puteam potoli din urlete
s-a dat si jos din pat sa plece in camera ....
nebunie...
numai de astea imi arde mie noaptea dupa ce zile relax am...
in rest...e marait..groaznic....
cred ca 80% din timpul in care e treaz plange si orice io oferi spune Nu nu nu...adica nein nein nein
sper in mai bine.....
anku
QUOTE(geocoto @ Sep 20 2010, 09:49 PM) *
Hello,
am auzit ca va era dor de Matei?Sper sa va bucure pozele la fel de mult ca si pe mine.Au fost toti trei raciti si Oana inca se mai resimte iar Matei a scapat mai usurel.Oana ar vrea tare mult sa scrie si ea dar poate gasim o solutie si o sa intre.In schimb va saluta prin mine si pupa dulce toti copiii.
Anku poate gasesti tu e-mailul doamnei respective care se ocupa in locul lui Andrei, Lili parca sa o rugam pe ea?Se oferise Adriana, dar la cate are acum pe cap...Si eu am 2 laptop-uri si pe unul ma lasa sa intru, pe altul nu ma lasa...deci nu am o explicatie logica.


















ce surpriza placuta....
poopam muuuuuuuuuuuuuult p mateiut si p Oana
ce preocupat este la pc Matei.... tzuc.gif
pai eu incerc sa fac rost de adresa ei de mail....
sa vedem
eu am 4 unitati si 2 laptopuri...Mishu le schimba si si le strica singur ca sa aiba ce repara....
ma enerveaza de nu mai pot...
mai ales ca sunt nevoita sa traiesc cu ele in casa
dar din fericire ma pot loga de p toate....
din fericire....
dc fac repede rost de adresa de mail...o postez...sau vad cum fac....
anku
ma speriati fetelor.....
tb sa am si eu grija...
nu am avut inca astfel de probl
desi ...mie imi e frica de Darius sa nu dea...
mai departe de 2 m nu polec niciodata...dar pastreez dist ca sa-i creez ideea de independenta...
dar motivul principal ptr acre fac asata ...este ptr ca imi e frica sa nu loveasca p cineva...
el loveste dc are motiv in mod normal...dc cineva rade de el sau nu-i da jucarii...etc
dar...nu se stie niciodata
dar chiar in halul asta sa musti de sparnceana???
asta mie imi sunaa boala psihica...
doamne ferewste...Claudia sa nu ramana semn lui Mihaita....
anku
simina uite ca sunteti mai bine...
ma bucur..
poate se dezmoterteste si gatul tau...
poopici tzuc.gif
claudiaena
Buna!

Pupam pe micul Matei si pe Oana... Intr-adevar si el s-a "schimbat" de cum l-a tuns.... Are fatzuca de barbatel, si parca seamana si mai bine cu tati....

Da, cu patania noastra de duminica si eu ma gandesc ca pustoaica avea oarece probleme ptr ca dupa aia, iar s-au intersectat copiii si cum l-a vazut pe Mihai gafaia si s-a repezit din nou la el si cum bona/bunica o tinea de mana a inceput sa arunce cu picioarele.... M-a deranjat atitudinea insotitoarei, care i-a spus pe un ton f. f. f. calm ca nu e frumos sa faci asta(sa muste) si atat. Eu, de felul meu inteleg unii copii mai batausi(am dat in vara asta de unul in parc, care l-a articulat pe Mihai de 3 ori in aceeeasi seara si i-am zis mamei sa nu il mai pocneasca pe baiatul ei, ca nu face decat mai rau--parca v-am mai povestit), dar acum, sa muste si apoi sa se repeada din nou la pitic sa il bata, m-a pus serios pe ganduri, si mai rau, imi venea sa o pocnesc pe insotitoare, ca sigur stia ce poama are....
Si acum 2 pozici, facute la trezire, deci un pitic somnoros si semnul de la spranceana, care, vad ca se cicatrizeaza f repede....



Pupici la toate fetele-cochetele, si pustii de decembrie, ca bebei nu prea mai sunt...
PS Simina e f bun Baby Jarro, dar si cam scump(doar 100 lei), dar face minuni, si mie mi-a fost recomandat calduros de mai multe prietene, dar initial mi s-a parut cam scump, dar dupa ce ne-am intors din Bulgaria, si Mihai a avut probleme, a facut minuni....Oricum sanatate lui Iancu, si sa stii ca te inteleg cu maraiala. Oricum, vorba Lusei, daca s-ar gasi de cumparat, rabdarea, ce bine ar fi....Cred ca toate am cumpara mai mult sau mai putin, ca, de cand cu micii"teroristi", toate cedam nervos mai mult sau mai putin.... trandafir.gif
petronici
buna fetelor....
Geo iti multumim din suflet si te-ai gandit si la noi ca ne era tare dor de Matei ....multe imbratisari calde Oanei si puiului ,sper sa reusesca cat mai repede sa intre pe aici....
Claudia,din cate vad are semn destul de urat mititelul la sparceana....Doamne cu cata putere a putut sa-l muste "copchila" aia si bunicasa era f linistita....ce oameni poti intalni pe strada,care mai de care....pupacim dulce de tot "buba"(asa zicea al meu cand era plin pe corp de la urticarie) si speram sa treaca cat mai repede....Maria,cum merge cu scoala?si-a facut prieteni? vrea sa-si faca temele?
Anku,si voi treceti printr-o perioada nu tocmai "roz"....of canini astia .....cred ca il dai seara inainte de culcare cu gel,ii calmeaza un pic durerea....in rest multa rabdare mami noaptea si spor la servici ziua....
Adriana,vesti din ce in ce mai bunicele de la voi,inca nu e vindecat complet dar sunteti pe strada ce-a buna....in cateva zile o sa fie Iancu cel jucaus si ascultator dinainte si tu mami o sa fii mai relaxata....
Rose,Sanziana voi sunteti bine?
astazi am fost "bucatareasa",am incercat si eu ciorba ardeleneasca....acum na,mi-e mi-a placut sa vad ce-or zice si diseara restul din casa....cand se trezeste A mergem si noi la medic ,poate ne trimite prin alta parte cu alergiile astea si sunt curioasa si cate kg are...are vreo 4-5 luni de cand nu l-am mai cantarit si masurat....
aseara eu am iesit la cina cu colegii de munca,tare bine a mai fost,am ras ca la un moment dat ma dureau si falcile....nu am stat mult la 12.30 eram acasa,restul au mai ramas,atunci incepuse adevarata distractie,bausera un pic si se pusesera pe cantat....oricum abia astept urmatoarea,o sa fie acasa la unul care iese la pensie si face gratar ceva de genul,atunci putem sa venim si cu sotul,sotia sa chefuim....
va salut si pupicei dulci copilasilor....
anku
Geo....http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=10192&st=180&start=180
aici am intrebat-o p Lili de adresa si a zis sa poatm exact situatia
sau poate iei tu legatura
ca eu nu stiu ce anume se intampla
cum spunea,m din fericire nu m-am confruntat cu astfel de probl...
deci adresa ar fi....liliana.ghibea@informmedia.ro

Doamne da sa se rezolve ceva...
dc nu!!!???sa-si faca alt username???

un print screen si mai multe info, ar ajuta la solutionare
anku
[b]Claudia.[/b]..nici nu-mi vine sa cred ac l-a muscat asa r4au....
ptiiiiiiiiiiii...ce nervi as fi avut eu....
petronici...ne bucuram sa va vedem p aicio
voua cum va mai merge cu alergia???
ce gel folossesti???
noi deocamdata nu folosim nici unul....
tb sa caut sa vad care ar fi cele mai bune ,sa nu contina nici tampenii in ele
desi am avut odata si la absolut nimic nu ne-a ajutat
dar...sunt dispusa sa mai incerc...sa vad!!!
cand oi avea timp sa trec p la farmacie!!!

geocoto
Hello,

Anku multumesc frumos de ajutor.Am scris si eu la topicul pe care mi l-ai dat si acum asteptam.Cat despre gel eu am cumparat unul special pt caninisi isi dadea bietul copil singurel cand avea dureri.Noaptea se dadea jos din pat si imi aducea tubul sa ii dau.Cand a erupt primul au mai durar inca 2 luni pana sa iasa si restul.
Lucas doarme destul de binisor in noul lui pat, i-am schimbat si pozitia capului spre SUD, poate o fi si asta..Cu mancarea cand are chef, cand se "balaceste" depinde de toane dar nici eu nu ii dau prea mult nas.Nu vrea, buna ziua.

Claudia am ramas masca la cum arata spranceana lui Mihai.Vai Doamne, bine ca te-ai abtinut si nu ai ripostat, mai dadeai si de belele.Din punctul asta de vedere devin colerica.Am in casa de langa noi 2 logodnici, ea are 2 copii, el o fetita cu 10 zile mai mare decat Lucas.Cand isi aduce el fetita acasa, o data la 2 saptamani sa vedeti cum urla nebuna si biata copila sta lipita de usa de la intrare sa plece mai repede de acolo.Mi-e asa o mila de ea.Si altfel sa vedeti ce zambareata este vecina si cocheta, nu ai zice ca poate fi in stare de asa ceva.

Petronici si poze de la chef nu????

Adriana vreau sa uad numai de bine de la voi.

Pupici oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(claudiaena @ Sep 21 2010, 02:31 PM) *
Si acum 2 pozici, facute la trezire, deci un pitic somnoros si semnul de la spranceana, care, vad ca se cicatrizeaza f repede....



Pupici la toate fetele-cochetele, si pustii de decembrie, ca bebei nu prea mai sunt...
PS Simina e f bun Baby Jarro, dar si cam scump(doar 100 lei), dar face minuni, si mie mi-a fost recomandat calduros de mai multe prietene, dar initial mi s-a parut cam scump, dar dupa ce ne-am intors din Bulgaria, si Mihai a avut probleme, a facut minuni....Oricum sanatate lui Iancu, si sa stii ca te inteleg cu maraiala. Oricum, vorba Lusei, daca s-ar gasi de cumparat, rabdarea, ce bine ar fi....Cred ca toate am cumpara mai mult sau mai putin, ca, de cand cu micii"teroristi", toate cedam nervos mai mult sau mai putin.... trandafir.gif

buna seara smile.gif
oooo Claudia ce nebunie !!! eu cred ca saream la tanti aia si ii spuneam vreo doua sad.gif
dar sa stii ca piticul tau tot e scump chiar daca are semnul ala ...care sunt convinsa ca o sa-i treca
pupici
claudiaena
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Sep 21 2010, 09:51 PM) *
buna seara smile.gif
oooo Claudia ce nebunie !!! eu cred ca saream la tanti aia si ii spuneam vreo doua sad.gif
dar sa stii ca piticul tau tot e scump chiar daca are semnul ala ...care sunt convinsa ca o sa-i treca
pupici


mersi, pupam si noi tzuc.gif printesa ta...

Of, si eu, mai in "tinerete" eram mai "intepata". Acum am observat ca de cele mai multe ori cand ma contrazic si cu cineva strain, ma umplu de energie negativa, si o las cam moale. Una peste alta, sunt intelegatoare, sau, ma rog, incerc sa fiu fata de copii, ca atunci cand Maria avea vreo 2, 9 ani si am dus-o la gradi, initial, era tare timida, dar, apoi a invatat si ea legea "junglei" si pocnea in stanga si in dreapta, daca cineva o contrazicea, ii lua jucaria, etc....Asa ca incerc sa nu ripostez fata de copii, ca ei invata f usor cand sunt mici, chestii urate, si ma astept ca si Mihai in curand sa riposteze si sa sara la Maria, daca nu ii da jucaria care o doresc amandoi...Dar, asa cum am zis, acum, cand analizez situatia la rece, inclin sa cred ca fetita aia avea oarece probleme, si aia care o insotea, era sigur vreo bona plictisita si indiferenta....Acum cand a trecut, si ma uit la semnul lui Mihai si imi amintesc, ma gandesc, ca trebuia sa ma iau un pic de madam, ca nu era vigilenta, ca eu acum ce sa fac, sa intreb toti insotitorii copiilor care se apropie de Mihai, daca sunt violenti sau ba? Una peste alta, semnul se vindeca si se estompeaza pe ora ce trece. Acum parca abia se mai vede....

inca o data pupici si o noapte linistita si odihnitoare.... trandafir.gif
claudiaena
Eu bantui si bag seama ca sunt cam singura....

Tati s-a dus la nani, ca asta noapte nu stiu ce a avut, ca de pe la 4 dimi, s-a trezit cu durere de stomac si a vomat intr-una pana dimineata. Asa ca azi a facut greva foamei, l-am oblojit un pic si la reincarcat cu el....Asa ca eu singura, mi-am spalat parchetul, ca aspirasem mai pe la 8 seara, le-am pus pachet si lui si Mariei, si acum ma relaxez cu o cana de ceai....

Petronici, ziceai ceva de ciorba ardeleneasca... Aia cum se mai face, ca eu de cand cu ciorba a la Simina(cum imi place mie sa zic), i-am dat pe spate pe tata si sotia lui, pe sora-mea si sotul ei, ca sa nu mai zic de trupa mea, care nu mai contenea cu laudele....

Apropo, atunci cand a venit tata sa o vada pe Maria in prima zi de scoala le-am pregatit felul 2 pulpite la cuptor astfel: am amestecat in blender cam 1 lingura de miere de albine, vreo2-3 linguri de mustar(dupa gust se pune si mierea si restul, dar de preferat e sa folosesti mustar Dijon- din ala cu bobite), putin vin, usturoi si chiar un pic de sos de soia(optional, insa) si prin amestecul asta am dat pulpele si apoi le-am pus la cuptor.... Ies un deliciu, mai ales ca de la miere se rumenesc si mai frumos.... Reteta am vazut-o acum de curand pe Euforia, dar usturoi si sos de soia le-am pus de la mine....

pofta buna....
claudiaena
Si ca sa va bine-dispun... Eu nu am mai citit sau auzit bancul asta, sper ca si voi la fel.... Oricum marturisesc ca si eu picam testul.... liwlol.gif

Georgica, cel mai bun elev din clasa o intreaba pe invatatoare daca poate sa-i vorbeasca dupa ore. Ea accepta.

- Ce vrei sa-mi zici, Georgica ?
- Cred ca sunt prea inteligent ca sa raman in clasa asta, ma plictisesc! As vrea sa trec direct la Liceu.
Directorul scolii este informat si il intreaba pe Georgica daca vrea sa treaca niste teste.
Georgica accepta fara sa ezite si testarea incepe.
- Sa vedem Georgica...: 3x4?
- 12
- Si 6x6?
- 36, domnule director.
- Capitala Japoniei ?
- Tokio!
Testul continua inca o jumatate de ora, Georgica nu face nici o greseala!
La sfarsitul testului, domnul director este multumit dar profesoara intreaba daca poate sa-i puna si ea cateva intrebari. Amandoi accepta. Profa incepe:
- Georgica, vaca are 4 si eu am 2 ... ce este ?
- Picioarele, doamna!
- Corect, ce gasim in pantalonii tai si nu gasim in ai mei?

Directorul se mira de intrebare...
- Buzunare, doamna.
- Bine, Georgica, unde au femeile cel mai adesea parul cret?
Directorul se pregateste sa intervina chiar cand Georgica raspunde:
- In Africa, doamna! raspunde copilul fara sa ezite.
- Ce este moale dar pe mainile unei femei devine tare?

Directorul deschide ochii mari, protesteaza prin gestica dar inainte sa vorbeasca, Georgica raspunde:
- Oja pt unghii, doamna.
- Ce au femeile si barbatii in mijlocul picioarelor?
- Genunchi, doamna!
- Bine si ce are o femeie maritata mai larg decat una celibatara?

Directorului nu-i vine sa creada ce aude. Se incrunta la invatatoare, vrea sa o admonesteze, dar Georgica e mai rapid:
- Patul, doamna!
- Care parte a corpului meu este cea mai umeda?
- Limba dumneavoastra, doamna!

Directorul sufla usurat, transpirat decide sa opreasca testul si spune:
- Nu o sa te trimit la liceu, o sa te trimit direct la Universitate! Eu as fi picat testul de pe la jumatate...
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Sep 21 2010, 11:00 PM) *
Si ca sa va bine-dispun... Eu nu am mai citit sau auzit bancul asta, sper ca si voi la fel.... Oricum marturisesc ca si eu picam testul.... liwlol.gif

Georgica, cel mai bun elev din clasa o intreaba pe invatatoare daca poate sa-i vorbeasca dupa ore. Ea accepta.

- Ce vrei sa-mi zici, Georgica ?
- Cred ca sunt prea inteligent ca sa raman in clasa asta, ma plictisesc! As vrea sa trec direct la Liceu.
Directorul scolii este informat si il intreaba pe Georgica daca vrea sa treaca niste teste.
Georgica accepta fara sa ezite si testarea incepe.
- Sa vedem Georgica...: 3x4?
- 12
- Si 6x6?
- 36, domnule director.
- Capitala Japoniei ?
- Tokio!
Testul continua inca o jumatate de ora, Georgica nu face nici o greseala!
La sfarsitul testului, domnul director este multumit dar profesoara intreaba daca poate sa-i puna si ea cateva intrebari. Amandoi accepta. Profa incepe:
- Georgica, vaca are 4 si eu am 2 ... ce este ?
- Picioarele, doamna!
- Corect, ce gasim in pantalonii tai si nu gasim in ai mei?

Directorul se mira de intrebare...
- Buzunare, doamna.
- Bine, Georgica, unde au femeile cel mai adesea parul cret?
Directorul se pregateste sa intervina chiar cand Georgica raspunde:
- In Africa, doamna! raspunde copilul fara sa ezite.
- Ce este moale dar pe mainile unei femei devine tare?

Directorul deschide ochii mari, protesteaza prin gestica dar inainte sa vorbeasca, Georgica raspunde:
- Oja pt unghii, doamna.
- Ce au femeile si barbatii in mijlocul picioarelor?
- Genunchi, doamna!
- Bine si ce are o femeie maritata mai larg decat una celibatara?

Directorului nu-i vine sa creada ce aude. Se incrunta la invatatoare, vrea sa o admonesteze, dar Georgica e mai rapid:
- Patul, doamna!
- Care parte a corpului meu este cea mai umeda?
- Limba dumneavoastra, doamna!

Directorul sufla usurat, transpirat decide sa opreasca testul si spune:
- Nu o sa te trimit la liceu, o sa te trimit direct la Universitate! Eu as fi picat testul de pe la jumatate...



liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
A venit la tanc pentru mine......chiar am ras cu pofta....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Sep 21 2010, 10:31 PM) *
Eu bantui si bag seama ca sunt cam singura....

Tati s-a dus la nani, ca asta noapte nu stiu ce a avut, ca de pe la 4 dimi, s-a trezit cu durere de stomac si a vomat intr-una pana dimineata. Asa ca azi a facut greva foamei, l-am oblojit un pic si la reincarcat cu el....Asa ca eu singura, mi-am spalat parchetul, ca aspirasem mai pe la 8 seara, le-am pus pachet si lui si Mariei, si acum ma relaxez cu o cana de ceai....

Petronici, ziceai ceva de ciorba ardeleneasca... Aia cum se mai face, ca eu de cand cu ciorba a la Simina(cum imi place mie sa zic), i-am dat pe spate pe tata si sotia lui, pe sora-mea si sotul ei, ca sa nu mai zic de trupa mea, care nu mai contenea cu laudele....

Apropo, atunci cand a venit tata sa o vada pe Maria in prima zi de scoala le-am pregatit felul 2 pulpite la cuptor astfel: am amestecat in blender cam 1 lingura de miere de albine, vreo2-3 linguri de mustar(dupa gust se pune si mierea si restul, dar de preferat e sa folosesti mustar Dijon- din ala cu bobite), putin vin, usturoi si chiar un pic de sos de soia(optional, insa) si prin amestecul asta am dat pulpele si apoi le-am pus la cuptor.... Ies un deliciu, mai ales ca de la miere se rumenesc si mai frumos.... Reteta am vazut-o acum de curand pe Euforia, dar usturoi si sos de soia le-am pus de la mine....

pofta buna....


Ma bucur mult sa aud ca v-a placut atat de mult ciorbica......
SI cu siguranta o sa incerc si reteta ta.....ca suna delicios...... yami.gif
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Sep 21 2010, 04:57 PM) *
Hello,



Adriana vreau sa uad numai de bine de la voi.

Pupici oFloare1.gif


Dorinta ta e porunca pentru mine biggrin.gif

Intr-adevar azi a fost prima zi cand nu mi-a mai facut febra .....maxim 37, 7....uitasem ca poate sa arate si asa termomentrul nostru smile.gif. Din ce am vazut tendinta e inca de crestere ...dar acum cand ii dau Panadol sau Nurofen, ii scade repede si se stabilizeza pentru mai multa vreme....Inainte dupa o ora ii scadea febra , si dupa inca o ora ii crestea enorm de tare.....Deci simt ca suntem pe drumul cel bun....Azi nu am avut nici un scaun...iar aseara a fost de destul de inchegat.....tot asa...uitasem ca se poate si asa....
De cand cu Stodalul granule si schema homeopata, parca si tusea i s-a mai ameliorat.....e si mai vioi , iar azi a papat destul de binisor.....E mai greu cu picaturile ca trebuie cu o ora inainte de masa si apoi altele la o ora.....si parca atunci il apuca foamea si setea liwlol.gif...dar ne chinuim sa-i distragem atentia si gata....
Maraiala inca o are.....dar deja e si alint mare....l-am vazut azi....are boala pe servetele....si i-am luat pachetul din mana si i-am dat altul in care mai erau 2 servetele....pai sa vezi nene ce urlat la el.....ziceai ca-l taie cineva.....L-am lasat sa urle....ca a fost clar de rasfat....era si cineva la noi....asa ca....Dupa ce i-au trecut crizele....au inceput cu altele...si tot asa....ca la 6 cand a venit tati acasa, i l-am pus in brate si am iesit afara pt 10 minute sa ma racoresc.....Il auzeam cum urla dupa mine....cand am intrat in casa, a inceput cu tata tata....Incerc s anu-l las sa urle.....sa nu-si irte gatul in perioada asta....dar nici sa mi se suie in cap nu vreau......as aca incerc sa fiu si eu cat mai diplomata si calma...dar uneori imi vine sa ma iau la bataie.....Dar trecem noi si de asta....
Concluzia e ca suntem spre bine.....cel putin asa mi se pare si sper.....vedem joi ce ne spune doctorita....

Va pupi cu drag....si ma bucur sa aud ca Lucas doarme bine in noul patut...sper ca pana la Craciun sa pot spune si eu asta despre Iancu....
simina_ana
QUOTE(geocoto @ Sep 20 2010, 10:49 PM) *
Hello,
am auzit ca va era dor de Matei?Sper sa va bucure pozele la fel de mult ca si pe mine.Au fost toti trei raciti si Oana inca se mai resimte iar Matei a scapat mai usurel.Oana ar vrea tare mult sa scrie si ea dar poate gasim o solutie si o sa intre.In schimb va saluta prin mine si pupa dulce toti copiii.
Anku poate gasesti tu e-mailul doamnei respective care se ocupa in locul lui Andrei, Lili parca sa o rugam pe ea?Se oferise Adriana, dar la cate are acum pe cap...Si eu am 2 laptop-uri si pe unul ma lasa sa intru, pe altul nu ma lasa...deci nu am o explicatie logica.




















.....vedem si noi piticul dupa atat vreme......ne era tare dor de el......
Creste frumos si armonios.....e dulce tare si haios peste masura
Pup bucutele alea dulci care au intrat la apa liwlol.gif
simina_ana
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Sep 20 2010, 11:16 PM) *
buna seara fetelor
sunt mami de ianuarie 2009 ..nu stiu daca ma mai tineti minte smile.gif cand eram graviduta mai intram si pe la voi dar dupa aia nu prea am mai avut timp
simina vreau in special tie sa iti spun (desi poate faci deja chestia asta) sa ii dai smotocelului si ceva pentru stomacel (gen: biotics baby, sau normaflore) ca dupa atatea antibiotice e normal sa i se strice flora intestinala dar medicamentele amintite pastreaza totusi un echilibru
si pentru restul fetelor va spun ca aveti bebei foarte frumosi smile.gif parca nu-mi vine sa cred ca-s asa de maricei deja ...parca mai ieri ne plangeam care cum apucam de burtile noastre ...
va pup si o sa mai vin pe la casutza voastra (daca nu va suparati) ca imi place mult atmosfera de aici
va pup


Of....draga de tine....multumim frumos de gandurile bune si sprijinul moral si pentru grija ce ne-o porti.....incet incet uite ca ne revenim.....si sper ca la sfarsitul saptamanii sa pot fi bucuroasa ca am trecut de nebunia asta....
Si oricand esti binevenita la noi pe topic.....

Multi pupici pentru Ameera de la noi....
simina_ana
QUOTE(anku @ Sep 21 2010, 10:00 AM) *


buan fetelor...
e groaznic...
ori viseaza ori are dureri de la canini....
de 5 ori mi s-a sculat....in noaptea asat si nu-l mai puteam potoli din urlete
s-a dat si jos din pat sa plece in camera ....
nebunie...
numai de astea imi arde mie noaptea dupa ce zile relax am...
in rest...e marait..groaznic....
cred ca 80% din timpul in care e treaz plange si orice io oferi spune Nu nu nu...adica nein nein nein
sper in mai bine.....



ATi ajuns si voi la canini......durere mare.....DRagul de el .....nu mai stie nici el ce face de durere.....e aiurea pentru ei....Eu care nu am simtit dintisorii si primele maselute, asade bine a suportat durerea.....la canini si-a luat revansa pentru toti.......
Rabdare mami ( eu vorbesc) ....si putere lui Dari de a suporta si de a trece mai usor peste .....sa stii ca la noi gelul a avut efect....cauta sa ii iei un gel si sa-i dai neaparat.....macar il mai pacaleste putin si uita....
pupicei....
simina_ana
QUOTE(claudiaena @ Sep 21 2010, 02:31 PM) *
Buna!

Pupam pe micul Matei si pe Oana... Intr-adevar si el s-a "schimbat" de cum l-a tuns.... Are fatzuca de barbatel, si parca seamana si mai bine cu tati....

Da, cu patania noastra de duminica si eu ma gandesc ca pustoaica avea oarece probleme ptr ca dupa aia, iar s-au intersectat copiii si cum l-a vazut pe Mihai gafaia si s-a repezit din nou la el si cum bona/bunica o tinea de mana a inceput sa arunce cu picioarele.... M-a deranjat atitudinea insotitoarei, care i-a spus pe un ton f. f. f. calm ca nu e frumos sa faci asta(sa muste) si atat. Eu, de felul meu inteleg unii copii mai batausi(am dat in vara asta de unul in parc, care l-a articulat pe Mihai de 3 ori in aceeeasi seara si i-am zis mamei sa nu il mai pocneasca pe baiatul ei, ca nu face decat mai rau--parca v-am mai povestit), dar acum, sa muste si apoi sa se repeada din nou la pitic sa il bata, m-a pus serios pe ganduri, si mai rau, imi venea sa o pocnesc pe insotitoare, ca sigur stia ce poama are....
Si acum 2 pozici, facute la trezire, deci un pitic somnoros si semnul de la spranceana, care, vad ca se cicatrizeaza f repede....



Pupici la toate fetele-cochetele, si pustii de decembrie, ca bebei nu prea mai sunt...
PS Simina e f bun Baby Jarro, dar si cam scump(doar 100 lei), dar face minuni, si mie mi-a fost recomandat calduros de mai multe prietene, dar initial mi s-a parut cam scump, dar dupa ce ne-am intors din Bulgaria, si Mihai a avut probleme, a facut minuni....Oricum sanatate lui Iancu, si sa stii ca te inteleg cu maraiala. Oricum, vorba Lusei, daca s-ar gasi de cumparat, rabdarea, ce bine ar fi....Cred ca toate am cumpara mai mult sau mai putin, ca, de cand cu micii"teroristi", toate cedam nervos mai mult sau mai putin.... trandafir.gif



Chiar ca ploada fetita aia......am ramas cu gura casacata.....nici nu mai stiu ce sa spun.....
Bine macar ca ii trece repede dupa cum spui ....dar asa cum a spus si Lusha e dulce si asa......e haios....si arata ca e nazdravan...chiar daca l-a muscat o fetita cu apucaturi
simina_ana
Ia sa vad ....umplu eu o pagina? liwlol.gif ca vad ca am avut diaree verbala asta seara......
Dar trebuie sa stau treaza pana la 12 sa-i dau medicamentele lui Iancu si apoi ma pun si eu la "nania"....

O noapte linistita va doresc....
simina_ana
Na ca n-am avut noroc......poate acum??? liwlol.gif
petronici
buna fetelor....
Claudia,pai e una si aceeasi ciorbica....cand a scris reteta aici pe topic,i-a spus si numele....hai,daca vrei tu ii spunem "a la Simina"....
Geo,aparatul asta nou,inca nu i-am facut loc in geanta la mine ,ca sa-l am mereu in orice ocazie,si de cele mai multe ori imi parea rau....asa ca am multe "faze" frumoase pierdute si cu A...dar nu-i nimic,chiar acum il pun ca sa fiu sigura ca oriunde ma duc il am cu mine....
Adriana,ce bine-mi pare cand aud ca va faceti bine cat mai repejor....
Anku,ieri dr ne-a dat trimitere la altul si abia in ianuarie mi-a facut programare....pana atunci sper sa nu se mai repete vreun episod de urticarie si oricum nu-i mai dau augmentin(un antibiotic,credem ca de la ala ar fi facut)....atuncii ii fac testele la praf si mancare,in cazul in care ies negative trebuie sa ne ducem la Roma pt probele la medicamente....sa vedem pana la urma ce-o iesi din toata plimbarea asta de la unul la altul....
Rose,voi?
ieri l-am cantarit are11200kg si 85 de cm....ne-a dat si ceva med pt imunitate,timp de 3 luni cate 10 zile in fiecare luna sa-i dau....incercam si astea,poate trecem mai bine iarna asta....
va salut si multi pupici copilasilor
simina_ana
Pupici si de la noi.....

Azi mai veseli, mai optimisti si mai vioi....dar si maraiala cat cuprinde...... Am iesit si putin pe-afara ca a fost frumos tare la pranz...
L-am cantarit si eu pe Iancu...acum o luna jumate avea 14,600....acum are 13 kg. Dar recuperam noi.
In schimb s-a invatat in brate si face asa urat daca nu-i faci pe plac....Azi m-a urlat in parc de ziceai ca-l tai. Se uita lumea ca la circ la noi....A fost santaj clar...si am zis ca numai pana duminca ii mai tolerez toanele...de luni gata....ca deja mi s-a suit in cap.... a mai ramas sa topaie....

Fug la nani ca sunt rupta..Noapte buna....pupici

PS. Pe unde umblati? Ca vad ca doar io si Petro am mai dat pe aici azi....
simina_ana
Petro...neaparat fa-i testul pt antibiotice.....si eu cred ca am patit la fel cu Iancu, dar de la ampicilina. Acum a luat Sumectrolim si Augmentin ......nu am patit nimic, dar il verificam de 10 ori pe zi...In orice caz cand o sa-i fac analize la sange, o sa cer siun test pt antibiotice....
Pupici lui Adelin si departe de voi bubite si alte boli....
Lusha&Zbenguica
buna seara mamici

QUOTE(simina_ana @ Sep 21 2010, 11:29 PM) *
Of....draga de tine....multumim frumos de gandurile bune si sprijinul moral si pentru grija ce ne-o porti.....incet incet uite ca ne revenim.....si sper ca la sfarsitul saptamanii sa pot fi bucuroasa ca am trecut de nebunia asta....
Si oricand esti binevenita la noi pe topic.....

Multi pupici pentru Ameera de la noi....

intoarcem pupicii su mult drag smile.gif
ma bucur ca sunteti mai bine si sper treaca cu totul nebunia

QUOTE(simina_ana @ Sep 22 2010, 10:10 PM) *
Pupici si de la noi.....

Azi mai veseli, mai optimisti si mai vioi....dar si maraiala cat cuprinde...... Am iesit si putin pe-afara ca a fost frumos tare la pranz...
L-am cantarit si eu pe Iancu...acum o luna jumate avea 14,600....acum are 13 kg. Dar recuperam noi.
In schimb s-a invatat in brate si face asa urat daca nu-i faci pe plac....Azi m-a urlat in parc de ziceai ca-l tai. Se uita lumea ca la circ la noi....A fost santaj clar...si am zis ca numai pana duminca ii mai tolerez toanele...de luni gata....ca deja mi s-a suit in cap.... a mai ramas sa topaie....

Fug la nani ca sunt rupta..Noapte buna....pupici

PS. Pe unde umblati? Ca vad ca doar io si Petro am mai dat pe aici azi....


e shmecherila smile.gif si a mea de cand a plecat tata-su si-s numai eu cu ea asa profita de mineeee aoleu ..dar tot asa zic si eu ..de la o luni GATA smile.gif numai ca nu am hotarat clar care LUNI
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.