Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi Din Decembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti iarna
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187
anku
PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode
Used on many message boards that don't allow HTML.
asta tb copiat..ce este jos bineinteles....

al doilea cod tb copiat nu ultimul.... tzuc.gif
alina84
Sper ca am reusit de data asta.
alina84
notworthy.gif Multumesc fetelor pt ajutor.
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ May 5 2009, 08:12 PM) *
Salutare dragalasilor,

Daniela ai o fetita tare dulce.....am admirat-o cu totii aici la Sibiu. Iancu era curios si tot vroia sa atinga ecranul, iar sotul meu m-a pus sa-i mai arat o data filmuletul cu micuta certareata.....smile.gif E dulce foc....
SOtul meu e innebunit dupa fetite. De fiecare data cand tu sau Rose puneti poze se uita cu placere si imi tot spuen ca trebuie sa facem si o fetita neaparat.

EU sunt o mamica super fericita si linistita acum. Am fost si am facut echo la inimioara si toate investigatiile au iesit ok. I-a facut d-na doctor si doppler si ne- a spus ca toate functiile sunt normale si ca putem face sport de performanta fara nici un fel de problema. Canalul deschis la nastere s-a inchis si acum suntem bine. Nu se mai aude nici un fel de suflu. Cand mi-a spus toate astea mi-au dat lacrimile de bucurie. Imi venea sa o pup pe doctorita. Acum sunt linistita.
Mai ramane sa scapam de toate cojitele din cap si sa rezolvam problema cu putzulica si ne linistim de-a binelea....

Zilele astea cred ca vom sta si noi mai mult pe net. Ca au anuntat vreme urata si ploioasa. Nici azi nu prea am stat pe-afara, ca a batut vantul destul de tare. Asa ca va astept la povesti daca nu plecati pe nicaieri.

Rose , cum e cu dintisorii? Iese ceva sau doar o mananca gingiile?
Anku ce mai faceti?

simina ne faci sa rosim ..multumim si mai punem poze special pt sotul tau
ma bucur ca te-ai linistit si ca e totul bine cu inimioara ai scapat de o povara...... inseamna ca va fi un mare sportiv
si la noi azi a fost cam urat la amiaza am iesit la 1 si la 2 fara eram in casa ca a inceput ploaia ,iar pe la 6 am iesit iarasi ca se inseninase si fata era un pic maraite ,asa ca am scos-o la aer si mi-a adormit pe la 7 si ceva si de atunci baga iar somn ,ieri la fel la 6 si ceva mia adormit si sa mai trezit la 7 azi dimineata (+la 4 la papa)asa ca zilele astea am avut mai mult timp sa trandavesc si eu dupa ce terminam cu treburile casei
noi va pupacim tale tale si va spunem noapte buna si o noapte linistita
alina84
Buna dimineata fetelor,ce faceti,v-ati trezit?Noi suntem treji de la 7,dar abia acum imi beau cafeluta.
danieelaa
QUOTE(alina84 @ May 6 2009, 09:42 AM) *
Buna dimineata fetelor,ce faceti,v-ati trezit?Noi suntem treji de la 7,dar abia acum imi beau cafeluta.


alina si noi suntem treze tot de la 7 daca pitica doarme seara devreme dimineata are chef de concert,
iar ca sa nu fi singura la cafea am adus cafeaua aici
e iti face bebelul?
danieelaa
alina inca tot incerci? sa postezi ?
alina84
Am reusit si eu sa pun poze si sunt tare fericita bananab.gif Va multumesc pt ajutor love1.gif
alina84
Buna Daniela.E foarte buna cafeluta.Stefanut e in brate la mine,e cam marait pt ca ii este somn,dar nu vrea sa adoarma,asa ca il mai obosesc un pic.
danieelaa
QUOTE(alina84 @ May 6 2009, 09:56 AM) *
Buna Daniela.E foarte buna cafeluta.Stefanut e in brate la mine,e cam marait pt ca ii este somn,dar nu vrea sa adoarma,asa ca il mai obosesc un pic.

tzuc.gif tzuc.gif hug.gif
danieelaa
ce mumso este in poze stefanut
alina84
Multumim pt compliment partners.gif
anku

ce faceti voi???
la noi e innorat de 3 zile dar nu ploua...
simina ana ma bucur ca totul este ok cu inimiora...deci nu are nimic invinetirea la gurita....eu noptile trecute nu am mai dormit de la 4 dim...nu stiu de ce dar nu pot dormi!!!si azi imi e rau...simt ca am tensiunea jos...
alina84
Si Denisa e o frumusete de fata,ne asezam si noi la rand pt a ne incuscri. floare2.gif
danieelaa
QUOTE(alina84 @ May 6 2009, 11:11 AM) *
Si Denisa e o frumusete de fata,ne asezam si noi la rand pt a ne incuscri. floare2.gif

floare2.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 6 2009, 10:58 AM) *

ce faceti voi???
la noi e innorat de 3 zile dar nu ploua...
simina ana ma bucur ca totul este ok cu inimiora...deci nu are nimic invinetirea la gurita....eu noptile trecute nu am mai dormit de la 4 dim...nu stiu de ce dar nu pot dormi!!!si azi imi e rau...simt ca am tensiunea jos...



Da Anku, e totul ok. Sunt atat de fericita ca nu stiu cum sa-l rasfat mai tare pe strumf. Am intrebat de invineteala. Mi-a spus ca sunt doar umbre, pe care majoritatea copiilor le fac. Mai ales cand le este frig. Sau cand se forteaza cu ceva. Doar cand buzele si limbuta devin indigo se poate numi un copil cianotic. Dar nu se pune problema.
Asa ca ne-am linistit.

La noi nu e innourat ( desi au spus ca se strica vremea in urmatoarele 3 zile) , dar bate vantul destul de tare si nu cred ca il scot pe Iancu acum la pranz. Sa vedem mai pe dupa amiza. Asa ca profit si fac curatenie. Mai am livingul si bucataria si termin.....dar a ramas greul...si cum Iancu e iar putin marait, le fac si eu pe bucatele.

Ai inceput vreun tratament ? Poate de la asta ai tensiunea mica. Bea o cafea, poate iti revii....
Darius cum mai doarme?

Iancu de azi dimineata a inceput sa-mi doarma pe burta. Daca nu il las asa tipa de numa'numa....dar mi-e frica sa-l las singur ...si stau si-l pazesc...nu stiu ce l-o fi apucat....
geocoto
Buna mamici.
Am facut si noi vaccinul ieri si azi suntem putin cam maraiti.Daca nu era cu vaccinul il scoteam afara desi este inorat ca altfel se supara din orice.In casa doarme putin si gata.
Ne-a schimbat lapticul Nutramigen se numeste, destul de scumput 400gr 20 euro, dar se pare ca-l mosteneste pe taticul cu intoleranta la lactoza. asa ca mai asteptam cu diversificarea pana ne lamurim cu ce lapte ii vom da.Vitamine Dr mi-a zis sa nu-i mai dau ca-si ia din lapte si de obicei vitamine se dau la bebelusii care beau doar lapte maternal.
La piscina mi-a zis ca e de preferat acasa in propria baie ca la piscina sunt multi microbi si pana la 2, 3 anisori este periculos deci o lasam balta.
In rest nu facem mare lucru daca este frumos dormim in gradina daca nu stam in casa ascultam muzica si il smotocim pe Bengy sau vacuta Dutza sau Donky depinde cine ne pica in mana.
As vrea sa fac si eu putina gimnastica dar este mai usor sa deschid dulapul si sa pap cioco decat sa ma apuc de miscare anima1.gif

Pupam mamicile si va dorim o zi insorita,
Geo si Lucas

ps: Simina Ana ma bucur tare mult ca sunteti ok si va dorim cat mai multe clipe frumoase de zmotoceala.Lucas doarme pe burtica de cand s-a nascut.La inceput nu inchideam un ochi de ingrijorare dar acum m-am obisnuit.
Rose68
QUOTE(danieelaa @ May 6 2009, 10:08 AM) *
ce mumso este in poze stefanut

mai, mai mai, Danieloo, tu nu ai vazut ca la mamicile de Decembrie mosu' chiar a fost darnic........numai bebei frumosi sunt aici
Rose68
nu se vede vreun dintisor dar balozeste si mai mult. Adica pana acum i se mai scurgea din gurita saliva dar acum curge siroi cateodata.
Azi a fost un pic mai cumintica............sa vedem ..........va dam de stire daca devine iepuras..............
simina_ana
Sa stii Geo, ca vroiam sa te intreb cum e cu dormitul pe burtica la Lucas. Ca vad ca azi Iancu are chef de stat doar pe burta. Cum il pun jos cum se intoarce pe burta. Si cum nu stie inca sa se intoarca inapoi incepe sa planga, atunci cand se plictiseste sau amorteste ( banui eu). Daca il intorc pe spate nu trec 2 secunde si se pune iar pe burta. Iar azi noapte dupa ce a papat cand l-am pus in patut s-a intors pe burtica sa doarma. L-am pus pe spate si nu s-a mai intors. Dar dimineata la 8 cand l-am luat in pat cu mine s-a foit si m-a impins pana s-a pus pe burta si mi-a dormit asa o ora. Apoi la pranz iar ...nu s-a linistit pana cand nu a adormit pe burta. Cred ca si in cosuletul lui ar sta asa daca ar putea....
Ma si pufneste rasul cand il vad ca nu are stare decat asa.....A tipat asa de tare azi cand l-am intors pe spate de m-am speriat initial ca i-am facut ceva.smile.gif
De 2 zile are 2 obsesii.....o gasculita...de fapt snurul ei pe care il baga in gurita si-l mozoleste la greu si statul pe burtica.....pana si cand il iau in brate se intoarce pe burta....chiar nu stiu ce i-a venit....:)Sa vad daca si maine face la fel....

Geo parca spuneai ca Lucas papa laptic de la Nestle. Vezi ca si ei au Nan fara lactoza, daca spui ca bebita are intoleranta la lactoza.

simina_ana
Nu mai e nimeni pe aici?
Kris&Robert
QUOTE(Rose68 @ May 6 2009, 05:11 PM) *
mai, mai mai, Danieloo, tu nu ai vazut ca la mamicile de Decembrie mosu' chiar a fost darnic........numai bebei frumosi sunt aici


de acord, rose!

dar, si exista si un bebelus de ianuarie tare frumos!


si se potriveste de minune cu o fetita de decembrie!
sa vedem daca ne recunoasteti!

aici?


si aici?

alina84
B a da,eu cu Stefanut suntem prezenti aici. partners.gif
simina_ana
QUOTE(alina84 @ May 6 2009, 05:51 PM) *
B a da,eu cu Stefanut suntem prezenti aici. partners.gif



Ce face Stefanut?
Al doilea nume al lui Iancu e Stefan....a cam fost anul Stefanilor si Stefaniilor anul trecut si inceputul lui 2009 liwlol.gif

Cum e vremea la Bacau?
Si au abia astept sa merg acasa la ai mei in Bt. Pe la inceputul lui Iunie ma duc la ei....si parca asa greu trece timpul....
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ May 6 2009, 05:11 PM) *
mai, mai mai, Danieloo, tu nu ai vazut ca la mamicile de Decembrie mosu' chiar a fost darnic........numai bebei frumosi sunt aici

am vazut rose dar mai trebuie laudati din cand in cand ca prea mumosi sunt rolleyes.gif si nu trebuie sa treaca neobservati trandafir.gif

QUOTE(mammi @ May 6 2009, 05:51 PM) *
de acord, rose!

dar, si exista si un bebelus de ianuarie tare frumos!


si se potriveste de minune cu o fetita de decembrie!
sa vedem daca ne recunoasteti!

aici?


si aici?



pape mama 2 ingerasi
de la denisa pt robest
iar pt mami
alina84
Pai sa stii Simina ca a cam fost anul Stefanilor sau Stefanelor pt ca multi bebelusi poarta acest nume.La Bacau acum e urat,a plouat azi si nu am putut iesi afara.
simina_ana
In Sibiu a fost soare, dar avea dintii pana la "genunchi"...smile.gif
Si a batut si vantul destul de tare....oricum nu puteam iesi la plimbare ca ne-am uitat carutul la tati in portbagaj doh.gif
anku
ne-am intors si noi...
am fost la cumparaturi ca aici maine e sarbatoare si nu e deschis nici un magazin...
darius acum doarme cu o trezire...papa si se culca inapoi...
ca sa stea in carut cumincior si sa nu mai dau bani p un carut special in care pot pune scaunelul de masina am pus direct scaunelul in carut si sta...bineinteles cand ma urc in troleu tb sa am grija...
si la noi de 3 zile e innorat!!!dar nu ploua...
darius azi noapte a plecat la plimbare prin patut si cand m-am uitat la el sugea de piciorul unui paianjen de jucarie... liwlol.gif de cate ori pleaca la plimbarita tot cu paianjenul ala are...cred ca a inv locul unde sta p aianjenul...
probabil va intrebati de ce i-am luat o jucarie paianjen???
ca sa nu-i fie frica de ei...ptr ca eu innebunesc cand i vad mai ales p aia gri....m-a speriat un nebun...cand eram mica mi-a adus bomboaane si eu le scoteam si le bagam in gura...va dati seama ca eram lipicioasa p maini....si ce-i vine tampitului sa-mi dea caciula lui de iepure in mana...s-a luat tot felul de firicire p mana gri...si el imi spune bau bau acum te musca de maini......am inceput sa zbier ca din gura de sarpe ...de atunci am asimilat scamutele acelea cu paianjenii!!!la un moment dat nu mai puteam dormi p perini din fulgi...plangeam si urlam....si m-a vazutr o batranica cand eram la moldova la tara si mi-a descantat...cum mi-o fi descntat nu stiu dar eu din minutul urmator am putut sa pun capul p perinita...s-o ierte dumnezeu...cred ca o fi murit ca era batrana tare acum 20 de ani ccand mi-a descantat!! !teama ca teama dar scarba acum...ma duc acum 3 ani in avrig(un orasel)in vizita la nistte cucoane care se tineau asa cucoane si curate si care ma criticau p mine ca pip...ma servesc cu o cafea...beau o gura..buna cafeau mai ales cu tigara...la o doua gura ma pomenesc cu ceva in gura care culmea misca...si nu scot din gura un painanjen???am crezut ca innebunesc...
poate mi l-o fi pus intentionat....asa sa le ajute dumnezeu dc au facut asa ceva...
deci lupta grea cu paianjenii si nu vreau ca si darius sa sufere....
sper ca nu v-am plictisit...am vrut numai sa va povestesc de exp mea speciala cu paianjenii...bine ca aici nu am nici macar unul!!!!
danieelaa

> Click Me <


danieelaa


> Click Me <
simina_ana
Neata'!
Azi fac eu cinste cu


Ce faceti?
alina84
Buna dimi neata.Noi abia acum ne-am trezit,am dormit de la 7 pana la 9 pt ca azi-noapte Stefanut nu a vrut sa doarma deloc si aam stat de veghe pana dimineata.M-am uitat pe geam cand m-am trezit si e asa de urat afara,ploua si nici azi nu vom putea iesi la plimbare.Va pupam.
Simina,e f buna cafeaua.
anku
buna dimineata si de la noi...
acum mi-am facut o cafea...de fapt inca se face..
imi e rau de parca as fi din nou gravida...
noi suntem ok...
in 28 ne ducem din nou la vaciin dc om fi sanatosi...

Rose68
QUOTE(danieelaa @ May 6 2009, 07:32 PM) *
am vazut rose dar mai trebuie laudati din cand in cand ca prea mumosi sunt rolleyes.gif si nu trebuie sa treaca neobservati trandafir.gif
pape mama 2 ingerasi
de la denisa pt robest
iar pt mami

Robertel e un scumpic.............dar ce faceti mamicilor de Decembrie il lasati pe Robert sa va fure una din fetite?..... ..si asa sunt putine..........Desi Robert cam e de al nostru pentru ca Mammi inca din timpul sarcinii statea cu noi.
Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari,......................si sincer va invidiez........in majoritatea zilelor noi mergem singurele in parc.
danieelaa
QUOTE(Rose68 @ May 7 2009, 10:50 AM) *
Robertel e un scumpic.............dar ce faceti mamicilor de Decembrie il lasati pe Robert sa va fure una din fetite?..... ..si asa sunt putine..........Desi Robert cam e de al nostru pentru ca Mammi inca din timpul sarcinii statea cu noi.
Sa fiti sanatosi si sa cresteti mari,......................si sincer va invidiez........in majoritatea zilelor noi mergem singurele in parc.

asa e robert e de al nostru,,,,,,rose si eu pana sa ies cu mammi ieseam numai singura ca aici nu cunsoc pe nimeni,asa ca ma luam singurica (eu si umbra mea)si bagam la ture cu carucuirul pe bulevard ca parcul e cam departe de noi.....mai iesea sotul din cand in cand cu noi dar putin cat ii permitea si lui serviciul.....
trebuie sa ii gasim un iubit si la Andreea ca nu se mai poate asa ca e domnisoara mare acum si e prea frumoasa sa stea singurica
asa ca fetelor....se fac inscrieri pt a gasi perechea perfecta a lui Andreea,va asteptam cu oferte bineinteles cel mai bun sa castige liwlol.gif
pooop mare la andreea
anku
deci danielaa si mammi sunt cuscre???
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif hopaaaaa
danieelaa
QUOTE(anku @ May 7 2009, 11:25 AM) *
deci danielaa si mammi sunt cuscre???
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif hopaaaaa

suntem de o saptamana cuscre,acum asteptam ofertele voastre pt andreea bananab.gif
anku

incepe operatiunea de curtare...
desi eu cred ca rose nu o o sa ne-o dea p fetita ei la nici una de nora... liwlol.gif
anku
noiu ne ducem la plimabrita putintel....
revenim... tzuc.gif
danieelaa
QUOTE(anku @ May 7 2009, 11:34 AM) *

incepe operatiunea de curtare...
desi eu cred ca rose nu o o sa ne-o dea p fetita ei la nici una de nora... liwlol.gif

foarte bine anku o va da sigur (daca nu o convingem noi)iar adreea va alege......plimbare placuta si noi iesim imediat trandafir.gif
geocoto
QUOTE(simina_ana @ May 6 2009, 04:19 PM) *
Sa stii Geo, ca vroiam sa te intreb cum e cu dormitul pe burtica la Lucas. Ca vad ca azi Iancu are chef de stat doar pe burta. Cum il pun jos cum se intoarce pe burta. Si cum nu stie inca sa se intoarca inapoi incepe sa planga, atunci cand se plictiseste sau amorteste ( banui eu). Daca il intorc pe spate nu trec 2 secunde si se pune iar pe burta. Iar azi noapte dupa ce a papat cand l-am pus in patut s-a intors pe burtica sa doarma. L-am pus pe spate si nu s-a mai intors. Dar dimineata la 8 cand l-am luat in pat cu mine s-a foit si m-a impins pana s-a pus pe burta si mi-a dormit asa o ora. Apoi la pranz iar ...nu s-a linistit pana cand nu a adormit pe burta. Cred ca si in cosuletul lui ar sta asa daca ar putea....
Ma si pufneste rasul cand il vad ca nu are stare decat asa.....A tipat asa de tare azi cand l-am intors pe spate de m-am speriat initial ca i-am facut ceva.smile.gif
De 2 zile are 2 obsesii.....o gasculita...de fapt snurul ei pe care il baga in gurita si-l mozoleste la greu si statul pe burtica.....pana si cand il iau in brate se intoarce pe burta....chiar nu stiu ce i-a venit....:)Sa vad daca si maine face la fel....

Geo parca spuneai ca Lucas papa laptic de la Nestle. Vezi ca si ei au Nan fara lactoza, daca spui ca bebita are intoleranta la lactoza.


Buna dimineata si de la noi.Azi Lucas a dormit ceva mai mult ca de obicei.S-a culcat la 22 s-a trezit la 5 sa pape si apoi la 10.Numai ca il cam supara o raguseala.Vorbeste si parca mai mult sopteste decat gangureste.
Pai cum sa fie Simina cu dormitul pe burtica, asa s-a obisnuit de cand a fost mama la noi.Eu il indopam cu laptic ca aveam impresia ca nu ia in greutate, pe el il durea burtica si mama crezand ca are colici l-a pus sa doarma pe burtica sa nu-l invete in brate.Pe spate se trezea de multe ori pe noapte ca dadea din manute si se speria si regurgita destul de mult, iar pe burtica dormea si cate 8 ore.Pediatra degeaba tot incerca sa ma convinga sa-i ridic putin salteaua si sa-l pun pe spate ca cel mai bine a dormit mereu pe burtica.L-am lasat si cand o sa invete sa se intoarca o sa decida el cum ii place sa doarma mai bine.
Cat despre lapte am inceput cu cel de la Nan dar acum Dr ne-a recomandat ceva si mai puternic.Nu mai are nimic pe piele dar regurgiteaza in continuare destul de mult si nu a luat ff bine in greutate.200gr in 3 saptamani.Abea papa 120ml la o masa si apoi da afara cam jumatate.

Pupacim mamicile si bebeii,
Geo si Lucas
alina84
Anku,dar si la voi s-a amanat vaccinul din cauza racelii?nici lui Stefanut nu i l-a putut face doctorita pt ca avea rosu in gat si acum asteptam sa vedem cand ne mai cheama si daca e sanatos.Ne asezam si noi la rand pt Andreea. oFloare.gif
simina_ana
QUOTE(anku @ May 7 2009, 09:26 AM) *
buna dimineata si de la noi...
acum mi-am facut o cafea...de fapt inca se face..
imi e rau de parca as fi din nou gravida...
noi suntem ok...
in 28 ne ducem din nou la vaciin dc om fi sanatosi...



Daca chiar esti?
simina_ana
QUOTE(danieelaa @ May 7 2009, 11:04 AM) *
asa e robert e de al nostru,,,,,,rose si eu pana sa ies cu mammi ieseam numai singura ca aici nu cunsoc pe nimeni,asa ca ma luam singurica (eu si umbra mea)si bagam la ture cu carucuirul pe bulevard ca parcul e cam departe de noi.....mai iesea sotul din cand in cand cu noi dar putin cat ii permitea si lui serviciul.....
trebuie sa ii gasim un iubit si la Andreea ca nu se mai poate asa ca e domnisoara mare acum si e prea frumoasa sa stea singurica
asa ca fetelor....se fac inscrieri pt a gasi perechea perfecta a lui Andreea,va asteptam cu oferte bineinteles cel mai bun sa castige liwlol.gif
pooop mare la andreea



Am scris eu mai demult ca se va face coada la usa lui Rose pentru a o peti pe Andreea....si ca tati de Andreiutza ne va supune baietetii la probe care mai de care....dar vad ca nu tati a luat initiativa asta ci una de-a noastra.....liwlol.gif liwlol.gif
Biiiiiiineeeeee.....Rose te invit la Sibiu....ca si noi plimbam carutul singuri...Si nu prea pot mereu sa-i vb lui Iancu ca adoarme....
Asa ca eu si cu mine ne cam plictisim singure....asa ca va invit aici...si daca va place....te muti in Sibiu.... tzuc.gif
Eeee......ce zici Daniela.....e buna oferta? Pot sa mai plusez.....dar mai astept sa vad ce se arata....nu il ofer pe Iancu asa usor pe tava....liwlol.gif...oaiiiii sper sa nu fu o soacra de aia ..... stiti voi .....
Rose68
QUOTE(simina_ana @ May 7 2009, 01:07 PM) *
Am scris eu mai demult ca se va face coada la usa lui Rose pentru a o peti pe Andreea....si ca tati de Andreiutza ne va supune baietetii la probe care mai de care....dar vad ca nu tati a luat initiativa asta ci una de-a noastra.....liwlol.gif liwlol.gif
Biiiiiiineeeeee.....Rose te invit la Sibiu....ca si noi plimbam carutul singuri...Si nu prea pot mereu sa-i vb lui Iancu ca adoarme....
Asa ca eu si cu mine ne cam plictisim singure....asa ca va invit aici...si daca va place....te muti in Sibiu.... tzuc.gif
Eeee......ce zici Daniela.....e buna oferta? Pot sa mai plusez.....dar mai astept sa vad ce se arata....nu il ofer pe Iancu asa usor pe tava....liwlol.gif...oaiiiii sper sa nu fu o soacra de aia ..... stiti voi .....

nu-mi displace deloc Sibiul. Veneam mereu in delegatie........dar nu eu trebuie sa aleg anima1.gif
danieelaa
QUOTE(simina_ana @ May 7 2009, 01:07 PM) *
Am scris eu mai demult ca se va face coada la usa lui Rose pentru a o peti pe Andreea....si ca tati de Andreiutza ne va supune baietetii la probe care mai de care....dar vad ca nu tati a luat initiativa asta ci una de-a noastra.....liwlol.gif liwlol.gif
Biiiiiiineeeeee.....Rose te invit la Sibiu....ca si noi plimbam carutul singuri...Si nu prea pot mereu sa-i vb lui Iancu ca adoarme....
Asa ca eu si cu mine ne cam plictisim singure....asa ca va invit aici...si daca va place....te muti in Sibiu.... tzuc.gif
Eeee......ce zici Daniela.....e buna oferta? Pot sa mai plusez.....dar mai astept sa vad ce se arata....nu il ofer pe Iancu asa usor pe tava....liwlol.gif...oaiiiii sper sa nu fu o soacra de aia ..... stiti voi .....

daa e foarte buna oferta mai ramane ca adreea sa aleaga
noi ne-am intors de la plimbare ca sa innorat si cam bate vantuletul si nu am mai stat ca nu am imbracat-o gros pe denisa si decat sa risc am zis ca mai bine venim in casa
anku
QUOTE(alina84 @ May 7 2009, 01:39 PM) *
Anku,dar si la voi s-a amanat vaccinul din cauza racelii?nici lui Stefanut nu i l-a putut face doctorita pt ca avea rosu in gat si acum asteptam sa vedem cand ne mai cheama si daca e sanatos.Ne asezam si noi la rand pt Andreea. oFloare.gif

nu....darius este acum bine...am facut vaccinelul..noi numai acum la 4 luni am facut primele vaccine ca asa e aici...
ziceam dc om fi sanatosi....ptr mine....ptr ca dr incearca sa ma convinga sa ma internez ptr o sapt...ca vezi doamne are cine sa aiba grija de darius....si dc eu sunt in spital (DESI NU VREAU SA MA DUC SI CRED CA NICI NU MA DUC)nu-l las p sotul sa se duca singur la vaccin ca ....nu se descurca....unde mai pun ca ar fi in stare sa lase copilul sa faca febra numai sa nu-i puna paracetamol sau altceva....
da...va dorim sanatate multa si sa puteti face vaccinelul...este prima data??? tzuc.gif
anku
QUOTE(simina_ana @ May 7 2009, 02:00 PM) *
Daca chiar esti?


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
N-are cum....
ar fi tb sa fi ramas un spermatozoid de data trecuta... liwlol.gif
doamne iarta-ma ....as fi ca feciora Maria...
dar dc ne-am fi revenit din pct asta de vedere as fi putut jura ca sunt gravida... yes.gif
simina_ana
Ce fain de voi ca va puteti plimba.....la noi e urat ....a iesit soarele ce-i drept dar e frig rau....poate mai pe seara va fi mai bine pt o scurta plimbarica.....

Colac pese pupaza nu am avut lumina 2 ore.....asa ca m-am rasfatat cu un borcan de compot si cu un somnic de 2 ore, alaturi de strumf....Ne-am trezit cand s-a deschis tv-ul...nu de alta dar avea sonorul destul de tare...liwlol.gif

Acum ma joc cu Iancu .... are o fata cand se trezeste....ca-mi vine sa-l strang in brate tare..tare...si sa-l pap....

Va pupacim si smotocim bebeii....

simina_ana
QUOTE(Rose68 @ May 7 2009, 03:40 PM) *
nu-mi displace deloc Sibiul. Veneam mereu in delegatie........dar nu eu trebuie sa aleg anima1.gif



QUOTE(danieelaa @ May 7 2009, 03:45 PM) *
daa e foarte buna oferta mai ramane ca adreea sa aleaga
noi ne-am intors de la plimbare ca sa innorat si cam bate vantuletul si nu am mai stat ca nu am imbracat-o gros pe denisa si decat sa risc am zis ca mai bine venim in casa



Asa e....Andreiutza trebuie sa aleaga....dar si voi puteti pune o vorba buna....

Ce frumos ar fi sa ne intalnim toate intr-o zi.....cu bebeii...

Ufff .....ce bine ca v-ati intors .....ca vad ca vorbeam singura pe aici....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.