Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iulie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236
Vick24
Fetele,
Va rog sa ma scuzati de nesimtirea mea ca am postat de 3 ori acelasi mesaj crybaby.gif . Mi se arata ca nu era conexiune net...si cica Try Again...si uite-asha de 3 ori.
Scuze.... doh.gif doh.gif doh.gif
pogos
eu mi-am inchipuit ca s-a intamplat ceva de genul asta. stai linistita smile.gif
pogos
buna burtici! ce mai faceti? unde ati disparut?
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 16 2008, 12:17 PM) *
buna burtici! ce mai faceti? unde ati disparut?



Nu am disparut smile.gif Pe la munca....
Am anunatat si eu in sfarsit sefii si colegii si acum ma simt mult mai bine. Nu mai trebuie sa-mi ascund burtica... care e destul de maricica, ba chiar dimpotriva... ma mandresc cu ea nevoie mare. Voi ce mai faceti restul burticilor...?

Va pup
pogos
ai si de ce sa te mandresti tiana, ai acolo o comoara jucaus.gif
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 16 2008, 01:54 PM) *
ai si de ce sa te mandresti tiana, ai acolo o comoara jucaus.gif


Asa e bananab.gif Sper sa fie totul ok ca sunt un pic cam paranoica... pana acum nu am facut decat analizele alea uzuale nimik special (toxo sau altele de care am auzit ca se fac in sarcina) am zis ca la anul in ianuarie merg la doctor... ca vreau sa-l schimb pe cel care-l am acum...
Sper sa nu fie nimik rau... visez tot timpul tot felul de chestii ciudate dar cred ca e normal... hormonii bata-i vina; cand sunt super happy cand am niste depresii de nu mai sunt buna de nimik spada.gif
Asa e si la voi?
pogos
e normal sa te simti asa. eu sunt mai tot timpul cu capsa pusa, asta din cauza starii de rau pe care o am permanent.
dar hormonii ne fac sa fim in toate felurile rolleyes.gif
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 16 2008, 02:12 PM) *
e normal sa te simti asa. eu sunt mai tot timpul cu capsa pusa, asta din cauza starii de rau pe care o am permanent.
dar hormonii ne fac sa fim in toate felurile rolleyes.gif


Tu ai mai trecut prin asta o data asa ca sti cum e.. Se termina vreodata starile astea? Sau dureaza pana in luna a 9-a?


pogos
nu tine chiar pana in luna a 9-a. insa sa stii ca eu am ramas mai plangacioasa, mai sensibila dupa sarcina. poate si datorita bebelusului, nu stiu sa-ti zic. pe mine m-a schimbat sarcina si nasterea. sa vad cum va fi dupa a doua sarcina gravida.gif
kmy81
QUOTE(TIANA28 @ Dec 16 2008, 02:19 PM) *
Nu am disparut smile.gif Pe la munca....
Am anunatat si eu in sfarsit sefii si colegii si acum ma simt mult mai bine. Nu mai trebuie sa-mi ascund burtica... care e destul de maricica, ba chiar dimpotriva... ma mandresc cu ea nevoie mare. Voi ce mai faceti restul burticilor...?

Va pup


I-ai anuntat in scris, asa cum prevede legea? Cum au reactionat? Eu inca nu am anuntat sefii si cam am emotii pentru asta
TIANA28
QUOTE(kmy81 @ Dec 16 2008, 02:55 PM) *
I-ai anuntat in scris, asa cum prevede legea? Cum au reactionat? Eu inca nu am anuntat sefii si cam am emotii pentru asta


Da... ca si mie mi-a fost frica. Mai ales ca firma e cam pe butuci sa zicem asa.....
Adeverinta de la medic (eu am luat de la medicul de familie dar am inteles ca de la ginecolog trebuie), inregistrata la secretariat si dusa apoi la ITM impreuna cu o cerere. Dupa asta nu mai au ce sa-ti faca
Multa bafta
mlaura
QUOTE(TIANA28 @ Dec 16 2008, 05:48 PM) *
Da... ca si mie mi-a fost frica. Mai ales ca firma e cam pe butuci sa zicem asa.....
Adeverinta de la medic (eu am luat de la medicul de familie dar am inteles ca de la ginecolog trebuie), inregistrata la secretariat si dusa apoi la ITM impreuna cu o cerere. Dupa asta nu mai au ce sa-ti faca
Multa bafta



eu am dus la munca adeverinta de la medicul de familie si a fost bine
pogos
buna fete!
astazi o sa merg la medic si fac si eco. de-abia astept.
voi cum va mai simtiti?
mlaura
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 01:29 PM) *
buna fete!
astazi o sa merg la medic si fac si eco. de-abia astept.
voi cum va mai simtiti?



si eu am astazi programare la doctor. sper sa imi faca si ecografie si sa aduc si eu o poza. de cateva zile ma simt mai bine, chiar pot sa mananc mai diversificat. sper sa fi trecut perioada mai grea. va pup
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 09:29 AM) *
buna fete!
astazi o sa merg la medic si fac si eco. de-abia astept.
voi cum va mai simtiti?



hello pogos,

eu ma simt mai bine smile.gif...dar abea astept s avad poze cu bebicul tau! O sa ne arati si noua, da???


pup
proud2Bmum
QUOTE(mlaura @ Dec 17 2008, 09:42 AM) *
si eu am astazi programare la doctor. sper sa imi faca si ecografie si sa aduc si eu o poza. de cateva zile ma simt mai bine, chiar pot sa mananc mai diversificat. sper sa fi trecut perioada mai grea. va pup


mlaura,

succes si tie la dr azi. Sa ne aduci poze da.... vezi sa le pui si la mamici de iunie, bineee?!??! perioada mai grea, dispare usor usor din a 12-a saptamana... La mine de atunci s-au mai diminuat starile de rau...insa au aparut cele de somn rolleyes.gif

pup si tie
pogos
sigur ca voi pune poze. sper sa imi si dea.
eu ma bucur ca va simtiti mai bine. sper sa imi mai treaca si mie starea asta de rau. aseara m-am simtit putin mai binisor si nu am mai dat la boboci. e o realizare. sper sa fie mai bine de-acuma.
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 09:48 AM) *
sigur ca voi pune poze. sper sa imi si dea.eu ma bucur ca va simtiti mai bine. sper sa imi mai treaca si mie starea asta de rau. aseara m-am simtit putin mai binisor si nu am mai dat la boboci. e o realizare. sper sa fie mai bine de-acuma.



este normal sa iti dea. Aici trebuie sa le ceri la doctori pozele si sale si platesti. Acasa, habar nu am cum functioneaza treaba, dar cu siguranta trebuie sa iti dea primele poze ale lui BB.

de-acum se raresc greturile dar apare somnul. Cel putin mie mi-e un soooomn de mor smile.gif
mlaura
QUOTE(proud2Bmum @ Dec 17 2008, 01:47 PM) *
mlaura,

succes si tie la dr azi. Sa ne aduci poze da.... vezi sa le pui si la mamici de iunie, bineee?!??! perioada mai grea, dispare usor usor din a 12-a saptamana... La mine de atunci s-au mai diminuat starile de rau...insa au aparut cele de somn rolleyes.gif

pup si tie



sigur am sa va arat si voua pozele daca o sa imi dea doctorul. si o sa le pun si la mamici de iunie ca oricum va citesc zilnic si mai vb si cu voi. te pup si sper sa fie bine jucaus.gif
pogos
mie la prima sarcina nu mi-a dat la prima ecografie pentru ca nu am cerut. am primit la ultimele 2 ecografii.
m-as descurca mai bine cu starile de somn ca as dormi cu pitica la pranz. dar starea de rau e insuportabila. v-am mai spus, pe mine m-a tinut la prima sarcina pana la 5 luni jumate....sper sa fie altfel acum
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 10:12 AM) *
mie la prima sarcina nu mi-a dat la prima ecografie pentru ca nu am cerut. am primit la ultimele 2 ecografii.
m-as descurca mai bine cu starile de somn ca as dormi cu pitica la pranz. dar starea de rau e insuportabila. v-am mai spus, pe mine m-a tinut la prima sarcina pana la 5 luni jumate....sper sa fie altfel acum



Cand mi-era rau ma plangeam ca mi-e rau si nu mai stiam ce sa fac sa-mi treaca. Acum, cand mi-e somn ...imi vine sa plang de oboseala cate-odata. Partea buna cand mi-era rau era ca vomita, si-mi trecea..dar acum la somn...nu pot sa dorm nici macar o secunda la munca. Parca era mai avantajos cand mi-era rau la munca; sefu se sensibiliza si era tare generos, mi-a dat o data 3 zile libere biggrin.gif. Acum, de cand vede ca ma duc mai rar la baie a inceput iar sa ma "exploateze". Si cum mie mi-e somn....mi-e lene sa deschid si gura sa vorbesc dapai sa mai fac ceva biggrin.gif

Acum, mi-aduc aminte ce-mi spunea bunica mea cand eram mica si nu vroiam sa dorm la pranz;"Lasa ca te faci tu mare si ce-o sa mai plangi ca ti-e somn si nu ai timp sa dormi. " Cata dreptate avea draga de ea...
pogos
e nasol ca esti la serviciu. eu la prima sarcina eram si cu stari de rau si cu somn. si vreau sa-ti zic ca aveam momente cand atipeam in fund la birou. tongue.gif noroc ca eram singura.
e rau si cu voma. mie imi trece doar pentru vreo 5 minute starea de rau. si o ia de la capat. asa ca prefer somnul, clar wink.gif
TIANA28
Si eu am mari probleme cu somnu, de fapt cu starea asta de somnolenta... as dormi non-stop:) si mai stau si cu inca 2 barbati in birou... e destul de dificil sa pun capul jos sa trag un puiutz de somnik.
Partea mai rea este ca azi-noapte nu prea am reusit sa dorm ptr ca am avut niste crampe groaznice... asa ca la ciclu. Oare astea ce mai sunt? sa fie de la faptul ca se mareste uterul sau din cauza constipatiei? Cert este ca si acum le am dar mai putin intense ca azi-noapte. Voi ati avut/aveti asa ceva? Sper sa nu fie nimik grav


Va pup!!
proud2Bmum
QUOTE(TIANA28 @ Dec 17 2008, 10:34 AM) *
Si eu am mari probleme cu somnu, de fapt cu starea asta de somnolenta... as dormi non-stop:) si mai stau si cu inca 2 barbati in birou... e destul de dificil sa pun capul jos sa trag un puiutz de somnik.
Partea mai rea este ca azi-noapte nu prea am reusit sa dorm ptr ca am avut niste crampe groaznice... asa ca la ciclu. Oare astea ce mai sunt? sa fie de la faptul ca se mareste uterul sau din cauza constipatiei? Cert este ca si acum le am dar mai putin intense ca azi-noapte. Voi ati avut/aveti asa ceva? Sper sa nu fie nimik grav
Va pup!!



Tiana, nu cred ca tb s ate ingrijorezi prea tare. Si eu mai am crampe, nu sunt chiar enervante, sunt suportabile. E posibil sa fie si de la constipatie. Incearca sa mananci cat mai multe fibre. Ajuta tare mult la digestie. Este mult mai bine sa incepi sa-ti reglezi problema asta acum, la inceput...am auzit ca este tare incomoda constipatia cu cat inaintezi mai mult in sarcina.
Incearca sa bei sirop din prune uscate. este foarte eficient. Eu cu asa ceva ma tratez la constipatie. Este recomandat in special pe perioada sarcinii.
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 10:22 AM) *
e nasol ca esti la serviciu. eu la prima sarcina eram si cu stari de rau si cu somn. si vreau sa-ti zic ca aveam momente cand atipeam in fund la birou. tongue.gif noroc ca eram singura.
e rau si cu voma. mie imi trece doar pentru vreo 5 minute starea de rau. si o ia de la capat. asa ca prefer somnul, clar wink.gif



Colegii mei s-au obisnuit cu mine sa trag cate-un pui de somn in pauza de masa. Pun capul pe birou si-i dau... Adevarul este ca mai bine sa ai stari de somn decat de rau. Eu nu puteam sta in picioare cand mi-era rau...Si acum ma mai apuca, dar mai rar. Am ajuns la performanta de a vomita o data maxim de doua ori pe saptamana in ultimele 3 saptamani...
Ma uit la ceas si cand vad ca nici macar ora 12 nu este..... uufff intru in depresie smile.gif
pogos
of, ce nasol. pana la cat ai program?
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 11:05 AM) *
of, ce nasol. pana la cat ai program?


termin la 17:30. si ajung acasa pe la 19:00 in cel mai fericit caz, daca nu sunt intarzieri la metrou sau rute anulate... Aseara am ajuns la 20:00 si la 20:30 eram deja in pat. Abia am avut chef sa fac baitza smile.gif de oboseala...
TIANA28
QUOTE(proud2Bmum @ Dec 17 2008, 12:38 PM) *
Tiana, nu cred ca tb s ate ingrijorezi prea tare. Si eu mai am crampe, nu sunt chiar enervante, sunt suportabile. E posibil sa fie si de la constipatie. Incearca sa mananci cat mai multe fibre. Ajuta tare mult la digestie. Este mult mai bine sa incepi sa-ti reglezi problema asta acum, la inceput...am auzit ca este tare incomoda constipatia cu cat inaintezi mai mult in sarcina.
Incearca sa bei sirop din prune uscate. este foarte eficient. Eu cu asa ceva ma tratez la constipatie. Este recomandat in special pe perioada sarcinii.



Mersi de sfat o sa incerc cu siropul de prune.
Cat despre programul de lucru..... crybaby.gif eu am de luni pana sambata de la 8 la 5. Voi??
proud2Bmum
QUOTE(TIANA28 @ Dec 17 2008, 11:22 AM) *
Mersi de sfat o sa incerc cu siropul de prune.
Cat despre programul de lucru..... crybaby.gif eu am de luni pana sambata de la 8 la 5. Voi??



eu am de la 9:00 la 17:30. Dar pe mine ma omoara naveta... In fiecare dimineata tb sa ma trezesc la 6:30 si mai ajung acasa seara la 19:00- 20:00.

nu stiu exact daca se gaseste in farmacii sau la plafar acest sirop dar poti sa-ti cumperi tu nist eprune uscate, sa le fierbi in putina apa pana se coloreaza apa bine, apoi sa bei lichidul ala caldut.
pogos
nasol cu naveta asta. eu stau acasa cu pitica. e mai bine de mine.
proud2Bmum
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 11:33 AM) *
nasol cu naveta asta. eu stau acasa cu pitica. e mai bine de mine.




da, mult mai bine. eu oricum, acum daca as sta acasa m-as plictisi teribil. cand te tine ceva sau cineva ocupat trece vreme repede. daca as sta acasa, singurul lucru pe care l-as face ar fi sa dorm smile.gif
pogos
eu sunt ocupata cu Ana...toata ziua biggrin.gif
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 01:33 PM) *
nasol cu naveta asta. eu stau acasa cu pitica. e mai bine de mine.



WSi eu de abia astept sa stau cu pitica mea jucaus.gif Asa simt eu ca o sa fie fetita.... nu stiu de ce...Orice ar fi sanatos sa fie...
Nu a fost planificat dar e iubit inca din prima zi
proud2Bmum
QUOTE(TIANA28 @ Dec 17 2008, 12:05 PM) *
WSi eu de abia astept sa stau cu pitica mea jucaus.gif Asa simt eu ca o sa fie fetita.... nu stiu de ce...Orice ar fi sanatos sa fie...
Nu a fost planificat dar e iubit inca din prima zi




asa spun si eu. nu cred ca am o preferinta, insa daca voi avea fetita i-am ales deja numele... pentru baietel mai asteptam. am cazut de acord cu tati ca daca o sa fie fetita ii aleg eu numele, iar de-osa fie baietel ii revin elui sarcina asta. Asa ca eu mi-am facut "tema" din timp. daca o sa fie baietel probabil ca o sa-l "ajut" pe tati sa alegem numele impreuna rolleyes.gif
TIANA28
QUOTE(proud2Bmum @ Dec 17 2008, 02:42 PM) *
asa spun si eu. nu cred ca am o preferinta, insa daca voi avea fetita i-am ales deja numele... pentru baietel mai asteptam. am cazut de acord cu tati ca daca o sa fie fetita ii aleg eu numele, iar de-osa fie baietel ii revin elui sarcina asta. Asa ca eu mi-am facut "tema" din timp. daca o sa fie baietel probabil ca o sa-l "ajut" pe tati sa alegem numele impreuna rolleyes.gif



Cu toate ca simt ca e fata amandoi am cazut de acord din prima la nume de baiat. La fata inca mai lucram intens.... nu ne place nimik...complicata treaba si asta:)
pogos
la primul copil noi ne-am dorit fetita, insa nu am recunoscut niciunul, ziceam tot timpul: ce o fi, sanatos sa fie. si a fost fetita. Si o faza simpatica la ecografie, cand ne-a spus sexul. dupa ce ne zice ca va fi fetita sotul meu ii zice doctoritei: sigur? sigur e fetita? ca sa stiu cum sa ma adresez tongue.gif pentru ca dupa ce am aflat ca e fetita, noi asa am vb cu bebita, cu Anuca biggrin.gif
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 04:28 PM) *
la primul copil noi ne-am dorit fetita, insa nu am recunoscut niciunul, ziceam tot timpul: ce o fi, sanatos sa fie. si a fost fetita. Si o faza simpatica la ecografie, cand ne-a spus sexul. dupa ce ne zice ca va fi fetita sotul meu ii zice doctoritei: sigur? sigur e fetita? ca sa stiu cum sa ma adresez tongue.gif pentru ca dupa ce am aflat ca e fetita, noi asa am vb cu bebita, cu Anuca biggrin.gif



Si eu de abia astept sa-l vad in ianuarie.(atunci mergem la 3D).. si el meu zice ca ii e indiferent dar baiat ar vrea..... eu pe de alta parte parca as vrea fetita sa semene cu el nu cu mine....Pana la urma indiferent ce-o fi stiu ca o sa fie iubit si asta e cel mai important smile.gif
pogos
da, asa este. mai ales cand simti cum misca...chiar nu mai conteaza daca e fetita sau baietel
Alondra
Buna viitoare mamici de iulie 2009!
Mai avem nevoie de niste voturi sa-l auzim pe Andrei, administratorul forumului, cantand de Craciun! bananab.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=5648
Ce spuneti, ne ajutati? biggrin.gif notworthy.gif
TIANA28
QUOTE(pogos @ Dec 17 2008, 04:35 PM) *
da, asa este. mai ales cand simti cum misca...chiar nu mai conteaza daca e fetita sau baietel


Cand ai simtit prima oara ca misca? Eu nu mai am rabdare... am inteles ca dupa a 16-a saptamana... la unele mai tarziu la altele mai devreme
pogos
alondramona, am votat si eu.
la prima sarcina am simtit ca misca bebe pe la 13 saptamani. toata lumea imi izcea ca sunt nebuna, dar cand am mers la eco si am vorbit cu doctorita, mi-a zis ca e posibil, atata timp cat nu am multa grasime pe abdomen. simteam ca niste fluturasi, chiar deasupra buricului.
fetelor, am fost aseara la medic. mi-a facut ecografie....avem un bebe foarte zbenguit, de pe-acuma. de-abia l-a prins sa-i masoare ritmul cardiac, se foia tot timpul. am primit si pozica, dar pe hartie, nu pe cd. asa ca trebuie sa o scanez ca sa o pot pune sa o vedeti.
dupa ecograf, bebe are 2,2 cm, 177 batai pe minut si 9 saptamani. se pare ca totul este in regula, doar ca am exteriorul colului putin deschis. sa speram ca nu vor fi probleme.
azi dimineata am fost sa-mi fac si niste analize, care sper sa iasa bine.
va pup pe toate!
icmanu
Buna fetele,
Sunt noua pe acest forum si sper sa ma primiti si pe mine. Sunt si eu o gravida.gif de iulie 2009, data posibila e intre 12 -14 iulie 2008. Abia astept!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
V-am citit cu mare interes pana acum. Se pare ca sunt o fericita! Am 10 saptamani si pana acum nu mi-a fost rau deloc.
In schimb ca si celorlalte viitoare mamici mi-e f.f.f.f somn. somn.gif somn.gif

pogos
bine ai venit icmanu. ce bine ca nu ti-a fost rau ....
TIANA28
QUOTE(icmanu @ Dec 18 2008, 10:35 AM) *
Buna fetele,
Sunt noua pe acest forum si sper sa ma primiti si pe mine. Sunt si eu o gravida.gif de iulie 2009, data posibila e intre 12 -14 iulie 2008. Abia astept!!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
V-am citit cu mare interes pana acum. Se pare ca sunt o fericita! Am 10 saptamani si pana acum nu mi-a fost rau deloc.
In schimb ca si celorlalte viitoare mamici mi-e f.f.f.f somn. somn.gif somn.gif


Bine ai venit... la cat mai multe burtici. Nici mie nu mi-a fost rau deloc... la un moment dat chiar m,a intrebam daca sunt insarcinata, dar dupa burtica destul de vizibila acum ... nu mai e loc de indoiala. Se zice ca fetitele sunt mai cuminti... nu provoaca greturi ... dar nu cred ca e o regula...
pogos
pai eu fetita am avut la prima sarcina....si ce rau mi-a mai fost si atunci...
proud2Bmum
neata mamicile!!!!

ce faceti? cum sunteti astazi?? observ c anu prea le aveti cu greturile si alte trburi urate:)

O zi frumoasa!
kmy81
Buna mamicilor! Nici eu nu am avut greturi dar am un somn cat Romania. Si acum sunt la servici si imi pica ochii de somn. Mai am pana la 15.30 si desi mai e o ora parca nu mai trece. Abia astept zilele de sarbatori ca sa stau acasa sa ma odihnesc:). Pe langa ca nu mai pot de somn ca un facut la servici toata lumea are treaba acu la sfarsit de an:((. Si eu abia astept sa mai creasca burticuta si sa-mi simt bebelusul miscand. Noi ne dorim fetita dar na.. adevarul e ca in primul rand sanatatea copilului e importanta si apoi sexul. Pe 29 luna asta tb sa merg iar la medic si abia astept sa vad cat a mai crescut. Voi cat de des mergeti la medic? Eu luna asta am mers deja de doua ori si daca mai pun si 29.. e a treia oara intr-o luna. Va pup!
TIANA28
QUOTE(kmy81 @ Dec 18 2008, 02:35 PM) *
Buna mamicilor! Nici eu nu am avut greturi dar am un somn cat Romania. Si acum sunt la servici si imi pica ochii de somn. Mai am pana la 15.30 si desi mai e o ora parca nu mai trece. Abia astept zilele de sarbatori ca sa stau acasa sa ma odihnesc:). Pe langa ca nu mai pot de somn ca un facut la servici toata lumea are treaba acu la sfarsit de an:((. Si eu abia astept sa mai creasca burticuta si sa-mi simt bebelusul miscand. Noi ne dorim fetita dar na.. adevarul e ca in primul rand sanatatea copilului e importanta si apoi sexul. Pe 29 luna asta tb sa merg iar la medic si abia astept sa vad cat a mai crescut. Voi cat de des mergeti la medic? Eu luna asta am mers deja de doua ori si daca mai pun si 29.. e a treia oara intr-o luna. Va pup!


Eu am fost o singura data si m-a tare dezamagit medicul. Am zis ca anul asta nu mai calc... pana la urma ce poate sa-mi faca de trebuie sa merg asa de des? O sa merg in Ianuraie.. si probabil dupa aia maxim de doua ori pe luna. In afara sa te smulga de bani... marea lor majoritate nu fac altceva. Bineinteles ca sunt si exceptii... dar ca toate exceptiile.. rare.
Slava domnului ca nu am avut probleme... in cazurile cu probleme intr-adevar trebuie sa mergi
Alondra
QUOTE(pogos @ Dec 18 2008, 09:19 AM) *
alondramona, am votat si eu.

Mersi, mersi!Mai avem putin! bananab.gif

Va asteptam sa mai votati, cine are placerea si nu a votat inca! wink.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...t=0&start=0

Sarcina usoara fetelor si spor la scris! 1_3ani.gif
pogos
n-ai pentru ce alondramona. de-abia asteptam concertul tongue.gif
eu pana acum am fost doar o data la medic. si mai merg peste 3 saptamani.
la prima sarcina am mers lunar, iar in ultimele 2 luni am mers de doua ori. nu mi-a cerut sa merg mai des.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.