Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iulie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236
pitana7
va aratam pozici fierbinti, facute astazi cand probam rochite (unele deja sunt mici)



pitana7
am uitat una smile.gif
TIANA28
QUOTE(laura85soare @ Feb 14 2010, 03:40 PM) *
HMMMMMMMMMMMMM NICI NOI NU AVEM IUBITEL..... sad.gifsad.gifsad.gif
SPERAM CA ASTAZI DE SF VALENTIN SA NE INDRAGOSTIM SI NOI (DOAR ESTE ZIUA INDRAGOSTITILOR)

DAK AVEAM UN BAIETEL ASTAZI II SERBAM ZIUA NUMELUI



QUOTE(pitana7 @ Feb 14 2010, 07:51 PM) *
am uitat una smile.gif

Ce papusa frumoasa .... love1.gif ... e superba!!!.. Haideti mai baieti, ce faceti?? sunt niste domnisorici aici .. tot una si una. Eu unul nu pot.. ca am printesa mea, Miru.. wub.gif
laura85soare
QUOTE(pitana7 @ Feb 14 2010, 09:51 PM) *
am uitat una smile.gif

doamne cat de scumpa este fetita ta........ inger.gif este un ingeras de copil tzuc.gif
parca stie ca trebuie sa rada in momentul in care ii faci poze
laura85soare
QUOTE(TIANA28 @ Feb 14 2010, 10:50 PM) *
Ce papusa frumoasa .... love1.gif ... e superba!!!.. Haideti mai baieti, ce faceti?? sunt niste domnisorici aici .. tot una si una. Eu unul nu pot.. ca am printesa mea, Miru.. wub.gif


daaaaaaaa iti multumim tomita si u esti un scump
pupici pe obrajorii tai pufosi (speram sa nu se supere miru)
il pupam prieteneste nu facem nimic rau.....smile.gif
silviu-marian
QUOTE(pitana7 @ Feb 12 2010, 02:08 PM) *
aseara am avut parte de prima cazatura, destul de serioasa, dar dupa 5 min deja radea iar eu m-am speriat de moarte. am uitat sa va spun ca e tare vorbareata de vreo 2 saptamani zice MAMA (foarte clar) si de cateva zile TATA dar se aude de genul TETEA, suntem foarte mandri partners.gif


si marian vorbeste de 2 zille dar nici gand de mama sau tata,primul lui cuvintel a fost "papa".doamne,nemancat este!
magGda
QUOTE(pitana7 @ Feb 14 2010, 09:43 PM) *
va aratam pozici fierbinti, facute astazi cand probam rochite (unele deja sunt mici)


D'asta avem si noi si e la fel de mica. Pacata nu am apucat sa o imbracam cu ea ca mie imi placea tare mult. Asta eh. O s-o dam si noi la vreo fetita care se va naste pe la prieteni.
E frumusica rau fetita ta si are par la fel de mult ca si Tea noastra. Pupici de la noi pe nasucul carn.

QUOTE(silviu-marian @ Feb 15 2010, 12:47 AM) *
si marian vorbeste de 2 zille dar nici gand de mama sau tata,primul lui cuvintel a fost "papa".doamne,nemancat este!

Maica'mea zicea ca daca primul cuvant zis de bebe e mama, atunci al doilea copil va fi tot fata, asa ca eu vreau sa zica TATA prima data, ca sa am si eu un aliat.

Uite ce citeam pe un site de copilasi RAC:
Copilul din zodia racului este cumine si capturat in jocurile sale, insa trebuie sa aveti grija sa ii oferiti jocuri interesante, care sa ii puna imaginatia la treaba. Are o intuitie deosebita si este foarte sesnibil, avand tendinta de a se atasa de unul din parinti mai mult decat de celalat parinte de la care asteapta dragoste, atentie si blandete. Desi este ascultator, cand ceva nu-i convine poate face crize de isterie. Copilaria pentru cei din zodia racului are un efect intens asupra vietii la maturitate, putandu-l marca profund, in sensul bun sau rau al cuvantului. De aceea este necesar ca atunci cand aveti un copil in zodia racului sa incercati sa nu-l neglijati, sa va certati in fata lui sau sa spuneti in fata fetitei cuvinte precum “barbatii sunt niste rai” ori in fata baietelului ca femeile sunt intr-un fel, caci astfel de cuvinte i se implementeaza copilului in minte. Pentru el,voi sunteti principalii oameni-model in viata.








magGda
De IUBI al nostru mai stie careva ceva???
Sper ca nu ne-a parasit!


DAVIDE, te pupam si te asteptam cu poze. Pupici de la noi.



mirela77
Buna dimineata dragi mamici si bebelusi!
Noi am terminat cu sesiunea si cand am zis ca rasuflu si eu mai usurata, hop bebe a facut febra. A inceput cu 38, iar ieri dimineata a ajuns la 39,2. Asa ca suntem pe antibiotic si nurofen, si cum febra sa incapataneaza sa scada mai folosim si supozitor de paracetamol. L-am scos afara acum 2 zile cand si-a revenit un pic vremea si imediat a racit.Offf sper sa treaca repede ca mi-e asa de mila de el, e cumintel nu plange insa are niste ochisori de bolnavior de imi rupe inima. Voi ce remedii mai stiti sa ii scad febra?

In alta ordine de idei, avem deja 3 dintisori, doi jos si unul sus si se pare ca e pe drum si dintele numarul 4. notworthy.gif

Cu mancarica stam bine, mancam fara mofturi si bine si dupa cantarul de acasa s-ar parea ca am sarit de 10 kg. Si bem cu placere ceai de fenicul si chimen de la Humana. O sa incerc si pe cel de fructe sa vedem cum il va accepta.

Nu spunem nici mama nici tata nici papa numai gangurim acolo fara inteles si ne pufaim de mama focului. Stam in fundulet si ne tinem pepicioruse cu ajutor, baza e premergatorul, insa il mai sustin si eu sa mearga singurel pentru ca am vazut ca pe premergator are tendinta sa paseasca doar in varfuri.

Tea, iubi al tau nu te-a parasit, desi a fost mai tacut sa stii ca e fidel. Desi cu intarziere, iti trimitem o mie de pupic pentru ziua de ieri si inca o mie pentru cele 7 luni ale tale. trandafir.gif partners.gif floare2.gif
Cu poze sper in cateva zile ca avem si camera stricata.

Am vazut numai bebei frumosi pe aici si niste mirese tare frumoase.
oFloare1.gif

denysa81
QUOTE(pitana7 @ Feb 14 2010, 07:43 PM) *
va aratam pozici fierbinti, facute astazi cand probam rochite (unele deja sunt mici)




cat de scumpica e. si numai o veselie eusa_clap.gif

QUOTE(TIANA28 @ Feb 14 2010, 08:50 PM) *
Ce papusa frumoasa .... love1.gif ... e superba!!!.. Haideti mai baieti, ce faceti?? sunt niste domnisorici aici .. tot una si una. Eu unul nu pot.. ca am printesa mea, Miru.. wub.gif

partners.gif

QUOTE(silviu-marian @ Feb 14 2010, 10:47 PM) *
si marian vorbeste de 2 zille dar nici gand de mama sau tata,primul lui cuvintel a fost "papa".doamne,nemancat este!

liwlol.gif

QUOTE(mirela77 @ Feb 15 2010, 08:23 AM) *
Buna dimineata dragi mamici si bebelusi!
Noi am terminat cu sesiunea si cand am zis ca rasuflu si eu mai usurata, hop bebe a facut febra. A inceput cu 38, iar ieri dimineata a ajuns la 39,2. Asa ca suntem pe antibiotic si nurofen, si cum febra sa incapataneaza sa scada mai folosim si supozitor de paracetamol. L-am scos afara acum 2 zile cand si-a revenit un pic vremea si imediat a racit.Offf sper sa treaca repede ca mi-e asa de mila de el, e cumintel nu plange insa are niste ochisori de bolnavior de imi rupe inima. Voi ce remedii mai stiti sa ii scad febra?

In alta ordine de idei, avem deja 3 dintisori, doi jos si unul sus si se pare ca e pe drum si dintele numarul 4. notworthy.gif

Cu mancarica stam bine, mancam fara mofturi si bine si dupa cantarul de acasa s-ar parea ca am sarit de 10 kg. Si bem cu placere ceai de fenicul si chimen de la Humana. O sa incerc si pe cel de fructe sa vedem cum il va accepta.

Nu spunem nici mama nici tata nici papa numai gangurim acolo fara inteles si ne pufaim de mama focului. Stam in fundulet si ne tinem pepicioruse cu ajutor, baza e premergatorul, insa il mai sustin si eu sa mearga singurel pentru ca am vazut ca pe premergator are tendinta sa paseasca doar in varfuri.

Tea, iubi al tau nu te-a parasit, desi a fost mai tacut sa stii ca e fidel. Desi cu intarziere, iti trimitem o mie de pupic pentru ziua de ieri si inca o mie pentru cele 7 luni ale tale. trandafir.gif partners.gif floare2.gif
Cu poze sper in cateva zile ca avem si camera stricata.

Am vazut numai bebei frumosi pe aici si niste mirese tare frumoase.
oFloare1.gif

bine ati revenit. imi pare rau ca Davide nu e ok. dar lasa ca trece si atunci sa vezi joaca si tumbe. asteptam sa intrati mai des. hug.gif
denysa81
o poza la moda. faceti exceptie de ceea ce se vede in olita

rad la tati sau de tati. cred ca se stramba la mine.

aici sunt cam in ceata dar stau in picioare fara sa ma tina mami. doar sprijinita.
mami&damian
QUOTE(denysa81 @ Feb 15 2010, 10:08 AM) *
o poza la moda. faceti exceptie de ceea ce se vede in olita

rad la tati sau de tati. cred ca se stramba la mine.

aici sunt cam in ceata dar stau in picioare fara sa ma tina mami. doar sprijinita.


ce scumpa e! Tomitza frumoasa Iubi a ta :*:*:*
mami&damian

pozitia lui ptrferata, dar s-ar putea ar sta numai in picioare

la baitza,in scaunelul de baie, sta si 20 de min in apa, si evitam toate pericolele smile.gif

cand a facut 7 luni, era o lumanare, dar prajitura era mica liwlol.gif
pitana7
QUOTE(magGda @ Feb 15 2010, 12:19 AM) *
D'asta avem si noi si e la fel de mica. Pacata nu am apucat sa o imbracam cu ea ca mie imi placea tare mult. Asta eh. O s-o dam si noi la vreo fetita care se va naste pe la prieteni.
E frumusica rau fetita ta si are par la fel de mult ca si Tea noastra. Pupici de la noi pe nasucul carn.
Maica'mea zicea ca daca primul cuvant zis de bebe e mama, atunci al doilea copil va fi tot fata, asa ca eu vreau sa zica TATA prima data, ca sa am si eu un aliat.

are foarte putin par, noroc e suvita a la Base. Ea a zis MAMA.....ce bine imi va fi cu 2 fete in casa bananab.gif
TIANA28
QUOTE(magGda @ Feb 15 2010, 12:19 AM) *
D'asta avem si noi si e la fel de mica. Pacata nu am apucat sa o imbracam cu ea ca mie imi placea tare mult. Asta eh. O s-o dam si noi la vreo fetita care se va naste pe la prieteni.
E frumusica rau fetita ta si are par la fel de mult ca si Tea noastra. Pupici de la noi pe nasucul carn.
Maica'mea zicea ca daca primul cuvant zis de bebe e mama, atunci al doilea copil va fi tot fata, asa ca eu vreau sa zica TATA prima data, ca sa am si eu un aliat.

Uite ce citeam pe un site de copilasi RAC:
Copilul din zodia racului este cumine si capturat in jocurile sale, insa trebuie sa aveti grija sa ii oferiti jocuri interesante, care sa ii puna imaginatia la treaba. Are o intuitie deosebita si este foarte sesnibil, avand tendinta de a se atasa de unul din parinti mai mult decat de celalat parinte de la care asteapta dragoste, atentie si blandete. Desi este ascultator, cand ceva nu-i convine poate face crize de isterie. Copilaria pentru cei din zodia racului are un efect intens asupra vietii la maturitate, putandu-l marca profund, in sensul bun sau rau al cuvantului. De aceea este necesar ca atunci cand aveti un copil in zodia racului sa incercati sa nu-l neglijati, sa va certati in fata lui sau sa spuneti in fata fetitei cuvinte precum “barbatii sunt niste rai” ori in fata baietelului ca femeile sunt intr-un fel, caci astfel de cuvinte i se implementeaza copilului in minte. Pentru el,voi sunteti principalii oameni-model in viata.




Deci al doilea o sa fie fetita...super... Toma a zis un fel de mama.. asa ca o iau de buna.
Interesanta descrierea copilului rac

QUOTE(mirela77 @ Feb 15 2010, 08:23 AM) *
Buna dimineata dragi mamici si bebelusi!
Noi am terminat cu sesiunea si cand am zis ca rasuflu si eu mai usurata, hop bebe a facut febra. A inceput cu 38, iar ieri dimineata a ajuns la 39,2. Asa ca suntem pe antibiotic si nurofen, si cum febra sa incapataneaza sa scada mai folosim si supozitor de paracetamol. L-am scos afara acum 2 zile cand si-a revenit un pic vremea si imediat a racit.Offf sper sa treaca repede ca mi-e asa de mila de el, e cumintel nu plange insa are niste ochisori de bolnavior de imi rupe inima. Voi ce remedii mai stiti sa ii scad febra?

In alta ordine de idei, avem deja 3 dintisori, doi jos si unul sus si se pare ca e pe drum si dintele numarul 4. notworthy.gif

Cu mancarica stam bine, mancam fara mofturi si bine si dupa cantarul de acasa s-ar parea ca am sarit de 10 kg. Si bem cu placere ceai de fenicul si chimen de la Humana. O sa incerc si pe cel de fructe sa vedem cum il va accepta.

Nu spunem nici mama nici tata nici papa numai gangurim acolo fara inteles si ne pufaim de mama focului. Stam in fundulet si ne tinem pepicioruse cu ajutor, baza e premergatorul, insa il mai sustin si eu sa mearga singurel pentru ca am vazut ca pe premergator are tendinta sa paseasca doar in varfuri.

Tea, iubi al tau nu te-a parasit, desi a fost mai tacut sa stii ca e fidel. Desi cu intarziere, iti trimitem o mie de pupic pentru ziua de ieri si inca o mie pentru cele 7 luni ale tale. trandafir.gif partners.gif floare2.gif
Cu poze sper in cateva zile ca avem si camera stricata.

Am vazut numai bebei frumosi pe aici si niste mirese tare frumoase.
oFloare1.gif

Mititelu'....sa fie de la raceala.. sau i-or iesi si alti dintisori. Mie mi se rupe sufletul cand vad un bebe bolnav

QUOTE(denysa81 @ Feb 15 2010, 10:08 AM) *
o poza la moda. faceti exceptie de ceea ce se vede in olita

rad la tati sau de tati. cred ca se stramba la mine.

aici sunt cam in ceata dar stau in picioare fara sa ma tina mami. doar sprijinita.

Sa inteleg ca iubi a mea a facut un KK acolo?? liwlol.gif Frumoasa mica..sau mare.. ca mi se pare mie sau iar s-a indolofanit?

QUOTE(mami&damian @ Feb 15 2010, 10:37 AM) *

pozitia lui ptrferata, dar s-ar putea ar sta numai in picioare

la baitza,in scaunelul de baie, sta si 20 de min in apa, si evitam toate pericolele smile.gif

cand a facut 7 luni, era o lumanare, dar prajitura era mica liwlol.gif

Ete si sharpeiul nostru frumos love1.gif Buna idea cu prajiturica la aniversare.. papa mami eating.gif
lucia_
QUOTE(pitana7 @ Feb 13 2010, 09:47 PM) *
apropos Ianis tu ai pereche? eu sunt singurica si stam destul de aproape ( in Bt)

Eu sunt singurel .. numai ca sunt cam departe .. prin tara lui Mos Craciun .. iar mami lucreaza ziua .. asa ca nu prea gaseste timp sa intre pe net insa citeste toate posturile ..smile.gif
Eu acasa cu tati si ne place.. merg la patinat.. viziteaz ferma de animale .. fac cumparaturi .. am grija de casa .. ce mai .. sunt un cavaler in devenire.
Uite ce frumos stiu sa zimbesc:

Si ma lupt cu un dragon .. ma antrenez sa salvez domnisoarele la nevoie (mami zice sa scoateti spatiile ca sa vedeti filmuletul) :
http://w w w.youtube.com/luciaturcanu#p/a/u/2/-PcwNKdZA4Q

Cam atit .. ma duc la somnic .. ca in fiecare noapte ma mai trezesc eu asa .. ca sa verific ca hotii nu i-au furat pe mami si tati.
O seara buna si un somnic dulce va urez.

Lukas
pitana7
QUOTE(lucia_ @ Feb 15 2010, 08:26 PM) *
Eu sunt singurel .. numai ca sunt cam departe .. prin tara lui Mos Craciun .. iar mami lucreaza ziua .. asa ca nu prea gaseste timp sa intre pe net insa citeste toate posturile ..smile.gif
Eu acasa cu tati si ne place.. merg la patinat.. viziteaz ferma de animale .. fac cumparaturi .. am grija de casa .. ce mai .. sunt un cavaler in devenire.
Uite ce frumos stiu sa zimbesc:

Si ma lupt cu un dragon .. ma antrenez sa salvez domnisoarele la nevoie (mami zice sa scoateti spatiile ca sa vedeti filmuletul) :
http://w w w.youtube.com/luciaturcanu#p/a/u/2/-PcwNKdZA4Q

Cam atit .. ma duc la somnic .. ca in fiecare noapte ma mai trezesc eu asa .. ca sa verific ca hotii nu i-au furat pe mami si tati.
O seara buna si un somnic dulce va urez.

Lukas

pai amandoi avem ochii albastri, ne place calculatorul....... partners.gif
denysa81
QUOTE(mami&damian @ Feb 15 2010, 10:37 AM) *

pozitia lui ptrferata, dar s-ar putea ar sta numai in picioare

la baitza,in scaunelul de baie, sta si 20 de min in apa, si evitam toate pericolele smile.gif

cand a facut 7 luni, era o lumanare, dar prajitura era mica liwlol.gif

Dami e un scumpel si un frumusel.

QUOTE(TIANA28 @ Feb 15 2010, 12:49 PM) *
Sa inteleg ca iubi a mea a facut un KK acolo?? liwlol.gif Frumoasa mica..sau mare.. ca mi se pare mie sau iar s-a indolofanit?

daca nu se vede e ok. inseamna ca nu a facut nimic. ca sa nu vorbesc urat de ea. am fost la pediatru si are 9,200kg, e sanatoasa doar ca incepem iar vigantolul cate 5 picaturi.
laura85soare
buna ziua fetelor! ce faceti?
noi de ~o saptamana suntem deranjati la stomacel (facem de ~3-4 ori pe zi)...... la inceput am crezut ca este de la marul ras pe care il dadeam, apoi i-am dat iaurt, banana si in acelasi ritm cu cacuta(foarte foarte moale aproape apa)
de cateva zile( mai exact de sambata seara) am inceput sa facem si temperatura (nu foarte mare... 37,9 sau 38,2), ne curg balutele (parca ar fi robinetul deschis)............ deci sa intelegem ca ne vor da si dintisori
se pare ca o perluta isi va face aparitia (cel putin mie asa mi se pare)
si ca sa fie treaba treaba am inceput sa si tusim(rupem)........ defapt la inceput stranuta, ii curgea nasucul(mucozitati apoase), apoi a inceput sa tuseasca, ca si cum ar deranja-o mucisorii(scuzati cacofonia) iar de aseara am inceput sa rupem
drept urmare am inceput sa luam eurespal, klacid, zyrtec, ketof......... crybaby.gif wacko.gif doh.gif
denysa81
QUOTE(laura85soare @ Feb 16 2010, 10:14 AM) *
buna ziua fetelor! ce faceti?
noi de ~o saptamana suntem deranjati la stomacel (facem de ~3-4 ori pe zi)...... la inceput am crezut ca este de la marul ras pe care il dadeam, apoi i-am dat iaurt, banana si in acelasi ritm cu cacuta(foarte foarte moale aproape apa)
de cateva zile( mai exact de sambata seara) am inceput sa facem si temperatura (nu foarte mare... 37,9 sau 38,2), ne curg balutele (parca ar fi robinetul deschis)............ deci sa intelegem ca ne vor da si dintisori
se pare ca o perluta isi va face aparitia (cel putin mie asa mi se pare)
si ca sa fie treaba treaba am inceput sa si tusim(rupem)........ defapt la inceput stranuta, ii curgea nasucul(mucozitati apoase), apoi a inceput sa tuseasca, ca si cum ar deranja-o mucisorii(scuzati cacofonia) iar de aseara am inceput sa rupem
drept urmare am inceput sa luam eurespal, klacid, zyrtec, ketof......... crybaby.gif wacko.gif doh.gif

mai cum vin toate odata pe capul vostru. un pup sa treaca repede.
laura85soare
QUOTE(denysa81 @ Feb 16 2010, 01:13 PM) *
mai cum vin toate odata pe capul vostru. un pup sa treaca repede.


si noi va pupam pe voi
stii care este culmea?????????? ca de la ~ 4 luni dam vina pe niste dintisori dar nimic.........
speram ca de data asta sa iasa odata
sunt prea multe simptome care se aseamana cu cele ale aparitiei dentitiei (temperatura, balute, diaree................ etc)
pupici inca odata
denysa81
QUOTE(laura85soare @ Feb 16 2010, 11:18 AM) *
si noi va pupam pe voi
stii care este culmea?????????? ca de la ~ 4 luni dam vina pe niste dintisori dar nimic.........
speram ca de data asta sa iasa odata
sunt prea multe simptome care se aseamana cu cele ale aparitiei dentitiei (temperatura, balute, diaree................ etc)
pupici inca odata

ehe... noi dam vina de la 3 luni si inca nimic. doar scanceala si nopti nedormite calumea doh.gif
laura85soare
sa stii ca noaptea nu este agitata
asta se intampla de cateva zile (sa doarma mult mai bine)

ce este drept ca nu am mai culcat-o in saculet care pentru ea este un cosmar
si noi dam vina de la 3luni si jumatate sau 4 luni

cand ii dau cu degetul parca simt un coltisor, insa mami de-abia aseara parca ar fi simtit si ea ceva
monica7305
Nu am mai scris cam de multisor, Vladut a fost cam marait si mi-a ocupat mai tot timpul. Avem si noi doi dintisori, cred ca pentru ei ne-am marait asa si nu vrem sa-i aratam inca....
Am vazut niste poze superbe Damian, Mirunica, Lavinia sunteti niste frumusei, ati inceput sa-i puneti pe olita deja?
Va punem si noi niste poze mai recente sa ne laudam cum stam noi in picioruse...













laura85soare
vaaaaaaaai ce baiat mare s-a facut vladut
mai vladut dar pe zi ce trece te faci mai frumos... nu ca pana acum nu erai frumos dar acum...........
mami&damian
asha e Vladutz un scump de baiat...dar cum e cu maraielile astea? ntz ntz, numai baietzi nazdravani aici, nici cu fetitzele nu mi-e rusine, zii tu denysa liwlol.gif
mami&damian
Andrada sper sa iasa mai repede dintzisorii astia, ca mare bataie de cap ii dau lu' mami smile.gif asha-i? sper sa treaca si tusea, ca tare rau e cand vin toate odata...pupici!
kmy81
QUOTE(pitana7 @ Feb 13 2010, 11:47 PM) *
apropos Ianis tu ai pereche? eu sunt singurica si stam destul de aproape ( in Bt)


Am pereche aici in Iasi, o cheama Lorena si e cu doar 8 zile mai micuta decat mine. Dar daca vrei iti pot fi cel mai bun prieten pentru ca oricum mami si cu tati nu vor sa-mi mai faca nici un fratior sau surioara asa ca tb sa-mi fac cat mai multi prieteni. Si pentru ca tot a fost Ziua Indragostitilor florile sunt pentru tine, intr-un gest prietenesc tzuc.gif

kmy81
Ca sa vedeti ce vorbaret sunt!



Si mai punem doua poze mai recente


laura85soare
QUOTE(mami&damian @ Feb 16 2010, 07:43 PM) *
Andrada sper sa iasa mai repede dintzisorii astia, ca mare bataie de cap ii dau lu' mami smile.gif asha-i? sper sa treaca si tusea, ca tare rau e cand vin toate odata...pupici!


daaaaaa asa este......... doar esti mamica de bebe si sti cel mai bine
magGda
QUOTE(kammy @ Feb 15 2010, 03:02 PM) *
Fetelor, cred k Andy e racit. Stranuta si ii curge nasucul. Ce sa fac? K daca o sun pe dr imi zice sa ii dau antibiotic.

Si Tea facea la fel si noi tot cu oscillo am dres-o si pentru cresterea imunitatii ii dau iMMUNOBABY care se pare ca e destul de bun. Sora mea ii dadea nepoatei si SEPTILIN de la HIMALAYA, naturist 100%, care iar e f. bun.

QUOTE(fata @ Feb 15 2010, 03:08 PM) *
da' de melodia aia de nani ce spuneti. noi avem vreo 5 jucarii cu o melodie indentica ...che pa****

eu ieri am primit un buchet de flori, iza un ghiveci cu flori (nu vad logica) amore praful de pe toba. dar i-am facut o supriza, sa se invete minte sa mai adoarma inaintea fetei. am ascuns o jucarie sub patul lui, (o closca cu pui pe care o tragi dupa tine ca un trenulet). si aia tot la juma de ora se apuca de una singura sa cotcodaceasca biggrin.gif i-am stricat somnul de furmusete

Scuza-ma ca-ti zic da' esti tare nebuna. in sensul bun al cuvantului si postarile tale ma fac sa rad de cate ori le citesc. Esti f. tare. BRAVO


QUOTE(adinuta @ Feb 15 2010, 11:12 PM) *
Cum, Ana, Mayumi nu are inca niciun dinte? Pai atunci nu ma mai agita la Daria ca poate si la noi se lasa asteptati mult si bine.
Pupam.

Nici Tea nu are dintisori si e si cam puturoasa. Acum vre-o 2 saptamani a invatat sa stea si ea in fundulet, dar de pasit nici gand.

QUOTE(adinuta @ Feb 16 2010, 12:05 PM) *
Cam da liwlol.gif Eu azi o las mai mult cu mama ca am de tradus ceva. Si de maine am iar de corectat ca e sesiunea de restante si am avut vreo 100 nervi.gif


Si eu tot la mama am apelat ca am ceva treaba pe la firma zilele astea asa ca nu stiu cum se descurca ele ziua?? mama zice ca mananca, dar eu stiu?? Tu ii lasi pregatite toate cele sau le face dansa cand trebuie, adica papita, ceiut, etc.?
Eu incerc sa le las pregatite doar sa i le dea, ca nu stiu, parca ma simt mai bine cand stiu ca sunt facute de mana mea. Nu c ain mama n-am incredere, dar parca ma simt eu mai linistita.






magGda
QUOTE(magGda @ Feb 16 2010, 09:45 PM) *
Si Tea facea la fel si noi tot cu oscillo am dres-o si pentru cresterea imunitatii ii dau iMMUNOBABY care se pare ca e destul de bun. Sora mea ii dadea nepoatei si SEPTILIN de la HIMALAYA, naturist 100%, care iar e f. bun.


Scuza-ma ca-ti zic da' esti tare nebuna. in sensul bun al cuvantului si postarile tale ma fac sa rad de cate ori le citesc. Esti f. tare. BRAVO



Nici Tea nu are dintisori si e si cam puturoasa. Acum vre-o 2 saptamani a invatat sa stea si ea in fundulet, dar de pasit nici gand.



Si eu tot la mama am apelat ca am ceva treaba pe la firma zilele astea asa ca nu stiu cum se descurca ele ziua?? mama zice ca mananca, dar eu stiu?? Tu ii lasi pregatite toate cele sau le face dansa cand trebuie, adica papita, ceiut, etc.?
Eu incerc sa le las pregatite doar sa i le dea, ca nu stiu, parca ma simt mai bine cand stiu ca sunt facute de mana mea. Nu c ain mama n-am incredere, dar parca ma simt eu mai linistita.







Iete ce TUTA, eu vroiam sa postez la IUNIE. VARZA MAI SUNT! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
pitana7
QUOTE(kmy81 @ Feb 16 2010, 05:53 PM) *
Am pereche aici in Iasi, o cheama Lorena si e cu doar 8 zile mai micuta decat mine. Dar daca vrei iti pot fi cel mai bun prieten pentru ca oricum mami si cu tati nu vor sa-mi mai faca nici un fratior sau surioara asa ca tb sa-mi fac cat mai multi prieteni. Si pentru ca tot a fost Ziua Indragostitilor florile sunt pentru tine, intr-un gest prietenesc tzuc.gif


multumim pentru gest, se vede ca tati al tau e foarte romantic smile.gif
pitana7
QUOTE(laura85soare @ Feb 16 2010, 10:14 AM) *
buna ziua fetelor! ce faceti?
noi de ~o saptamana suntem deranjati la stomacel (facem de ~3-4 ori pe zi)...... la inceput am crezut ca este de la marul ras pe care il dadeam, apoi i-am dat iaurt, banana si in acelasi ritm cu cacuta(foarte foarte moale aproape apa)
de cateva zile( mai exact de sambata seara) am inceput sa facem si temperatura (nu foarte mare... 37,9 sau 38,2), ne curg balutele (parca ar fi robinetul deschis)............ deci sa intelegem ca ne vor da si dintisori
se pare ca o perluta isi va face aparitia (cel putin mie asa mi se pare)
si ca sa fie treaba treaba am inceput sa si tusim(rupem)........ defapt la inceput stranuta, ii curgea nasucul(mucozitati apoase), apoi a inceput sa tuseasca, ca si cum ar deranja-o mucisorii(scuzati cacofonia) iar de aseara am inceput sa rupem
drept urmare am inceput sa luam eurespal, klacid, zyrtec, ketof......... crybaby.gif wacko.gif doh.gif

saracuta de ea. si Lavinia a facut mai moale, de culoare inchisa si urat mirositor, dar am tras concluzia ca e de la compotul de visine
magGda
Monica reteta de branzica imi place f. tare. IAURTUL cum il faci?? blush.gif
magGda
QUOTE(pitana7 @ Feb 16 2010, 10:03 PM) *
saracuta de ea. si Lavinia a facut mai moale, de culoare inchisa si urat mirositor, dar am tras concluzia ca e de la compotul de visine


Eu am patit asa cand i-am dat lu' Tea lapte praf in termen de garantie, dar totusi ranced la gust. facandu-l cu cereala, il incercam pe mana dar nu mi s-a parut ceva ciudat. Cand am facut intr-o seara simplu si l-am gustat mi-a venit sa vomit, dar Tea il manca asa saraca ca daca mami ii dadea, credea ca-i bun. sad.gif doh.gif
kmy81
QUOTE(pitana7 @ Feb 16 2010, 10:00 PM) *
multumim pentru gest, se vede ca tati al tau e foarte romantic smile.gif


M-ati prins ca i-am furat florile lui mami biggrin.gif
denysa81
buna intrebare: cum faceti voi iaurtul? eu stiu ca se face din lapte nefiert. cel cu lapte fiert si cu smantana e de fapt lapte acru. asa stiu eu. voi cum stiti?
mami&damian
mmm...eu l-am facut mereu cu lapte fiert, dar e lapte acru, sigur nu e iaurt liwlol.gif ca e foarte acru, nici nu ii place lu Damian
multe mamici dau iaurt din comert, il mai tin 1 luna si apoi ii dau si eu din comert....bine ca imi papa branzica calcica
monica7305
QUOTE(magGda @ Feb 16 2010, 08:34 PM) *
Monica reteta de branzica imi place f. tare. IAURTUL cum il faci?? blush.gif



am reusit dupa vreo doua incercari nereusite....Cu lapte UHT nu mi-a iesit cred ca prin procesare nu mai avea ce sa mai iasa din el si am incercat cu lapte normal din acela care spune ca nu trebuie fiert. 600 ml lapte se incalzesc pana la aprox 37 grade cat sa pui degetul si sa nu te arda, deci nu fiert, in care am adaugat 2 linguri de smantana, se amesteca cu lingura de lemn si se pun in borcanele, infasurate in prosop pe calorifer la cald. In 4-5 ore este gata, mi-au iesit aprox 2 borcanele de iaurt destul de gros, foarte bun la gust si care a avut succes la toti nu doar la bebe...
monica7305
QUOTE(laura85soare @ Feb 16 2010, 12:25 PM) *
vaaaaaaaai ce baiat mare s-a facut vladut
mai vladut dar pe zi ce trece te faci mai frumos... nu ca pana acum nu erai frumos dar acum...........



QUOTE(mami&damian @ Feb 16 2010, 05:41 PM) *
asha e Vladutz un scump de baiat...dar cum e cu maraielile astea? ntz ntz, numai baietzi nazdravani aici, nici cu fetitzele nu mi-e rusine, zii tu denysa liwlol.gif



Multumim frumos, intr-adevar crestem pe zi ce trece iar de frumos ce sa spun oFloare.gif ne-am rusinat..... Andra si tu esti o frumusete floare2.gif iar Damian.... o scumpete de baiat voinic si frumusel.... eusa_clap.gif
denysa81
QUOTE(monica7305 @ Feb 17 2010, 11:18 AM) *
am reusit dupa vreo doua incercari nereusite....Cu lapte UHT nu mi-a iesit cred ca prin procesare nu mai avea ce sa mai iasa din el si am incercat cu lapte normal din acela care spune ca nu trebuie fiert. 600 ml lapte se incalzesc pana la aprox 37 grade cat sa pui degetul si sa nu te arda, deci nu fiert, in care am adaugat 2 linguri de smantana, se amesteca cu lingura de lemn si se pun in borcanele, infasurate in prosop pe calorifer la cald. In 4-5 ore este gata, mi-au iesit aprox 2 borcanele de iaurt destul de gros, foarte bun la gust si care a avut succes la toti nu doar la bebe...

multumesc. o sa incerc si eu sa vad ce iese. oare nu are nimic daca dam la copii lapte nefiert?
monica7305
QUOTE(denysa81 @ Feb 17 2010, 11:25 AM) *
multumesc. o sa incerc si eu sa vad ce iese. oare nu are nimic daca dam la copii lapte nefiert?


Scrie pe cutie ca nu se fierbe. Eu am incercat si sa-l fierb, sa-l racesc dar nu mi-a iesit. Oricum ii fac de ceva vreme si nu are nimic.
laura85soare
QUOTE(pitana7 @ Feb 16 2010, 10:03 PM) *
saracuta de ea. si Lavinia a facut mai moale, de culoare inchisa si urat mirositor, dar am tras concluzia ca e de la compotul de visine


nu face inchis, dar de urat miroase.
compoturi nu i-am dat.......
totusi cred ca este de la dintisori
laura85soare
QUOTE(monica7305 @ Feb 17 2010, 01:25 PM) *
Multumim frumos, intr-adevar crestem pe zi ce trece iar de frumos ce sa spun oFloare.gif ne-am rusinat..... Andra si tu esti o frumusete floare2.gif iar Damian.... o scumpete de baiat voinic si frumusel.... eusa_clap.gif


eiiiiiiiiii sa nu ma intelegi gresit.... sa nu crezi ca zis asa decat de dragul de a zice, dar chiar este un frumos......
fiecare copil este frumos in felul lui
cel putin noi parintii ii vedem cei mai frumosi
denysa81
neata
ce faceti? cum ati dormit? o intrebare: ce mai dati de mancare copiilor dimineata? oFloare1.gif
laura85soare
QUOTE(denysa81 @ Feb 18 2010, 11:17 AM) *
neata
ce faceti? cum ati dormit? o intrebare: ce mai dati de mancare copiilor dimineata? oFloare1.gif


neata!......cum am dormit???????? hmmmmmmmmm destul de nasol k a fost cam agitata Andra, dar totusi am dormit pe unde scurte.....
pai eu ii dau marras, sau cu biscuite, iaurtel sau para(la masa de la 10)- dak este mai constipata
banana sau branzica dak este deranjata la stomacel

apropo Andra a facut ieri cacaci de 6 ori (apaaaaaaaaaa)
i-am dat smecta 1/2 de pliculet
monica7305
QUOTE(denysa81 @ Feb 18 2010, 09:17 AM) *
neata
ce faceti? cum ati dormit? o intrebare: ce mai dati de mancare copiilor dimineata? oFloare1.gif


Neata....Eu sunt o fericita, nu ma trezesc decat pe la 6 pentru laptic in rest doooorm toata nopticica si puiutul la fel.
Dimineata doar fructe cu biscuiti si branzica. 2 biscuiti, branzica, 1/2 banana si ce mai avem mar sau avocado sau mango sau ananas si zeama de la o portocala. Cu afinele m-am potolit dupa ce am patat multe hainute, o lasam mai incolo cand poate vom invata sa mancam civilizat biggrin.gif
monica7305
QUOTE(laura85soare @ Feb 18 2010, 09:29 AM) *
neata!......cum am dormit???????? hmmmmmmmmm destul de nasol k a fost cam agitata Andra, dar totusi am dormit pe unde scurte.....
pai eu ii dau marras, sau cu biscuite, iaurtel sau para(la masa de la 10)- dak este mai constipata
banana sau branzica dak este deranjata la stomacel

apropo Andra a facut ieri cacaci de 6 ori (apaaaaaaaaaa)
i-am dat smecta 1/2 de pliculet


Vai de mine, saracuta......Nu stiu ce sfat sa iti dau, noi nu am avut asemenea problema, a facut si el vreo 2 zile mai apos, cred ca de la dintisori dar a trecut cu banana. Sper sa treaca cu smecta, nici un dintisor la orizont? oFloare1.gif
denysa81
QUOTE(laura85soare @ Feb 18 2010, 09:29 AM) *
neata!......cum am dormit???????? hmmmmmmmmm destul de nasol k a fost cam agitata Andra, dar totusi am dormit pe unde scurte.....
pai eu ii dau marras, sau cu biscuite, iaurtel sau para(la masa de la 10)- dak este mai constipata
banana sau branzica dak este deranjata la stomacel

apropo Andra a facut ieri cacaci de 6 ori (apaaaaaaaaaa)
i-am dat smecta 1/2 de pliculet

saracuta. mai incearca cu piure de morcov fiert, banana, branzica. sanatate multa. sper sa fie un dintisor si nimic grav. hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.