Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iulie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236
mirela77
QUOTE(denysa81 @ Jul 7 2010, 09:31 PM) *



Super. Felicitari pentru o fetita superba. oFloare1.gif
ankaA
QUOTE(denysa81 @ Jul 7 2010, 10:31 PM) *



Felicitari pt domnisorica,bravo eusa_clap.gif
kmy81
Denysa mai bine ai mai face schimb cu noi... sa-ti dam baieteii nostri sa-i inveti sa manance ca poate ai o tactica speciala. Ianis cand mananca tb sa ma plimb toata casa cu lingurita dupa el. Am incercat sa-l tin in brate dar se supara si nu vrea sa mai deschida gurita. Cum ii dau drumul pe jos cum continua sa manance...In alta ordine de idei, felicitari pentru fetita cuminte si ascultatoare... eusa_clap.gif

Mirela m-am uitat iar la pozele puiului tau si am vazut cat de mic era acum un an... ce repede au crescut puii nostri!
denysa81
QUOTE(TIANA28 @ Jul 7 2010, 10:53 PM) *
Nurofen e si ptr durere..la noi a ers (i-a dat doar de cateva ori). ai e si un gel calmant..din plante..Pansoral
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wife.gif wife.gif wife.gif ...acum chiar ca-mi iau campii..sunte verde, neagra de ciuda (MANANCA SINGURAAA)...GLUMESC liwlol.gif In alta ordine de idei..felicitari!!!!! ai o fata de nota 10 notworthy.gif tzuc.gif



QUOTE(mirela77 @ Jul 8 2010, 10:38 AM) *
Super. Felicitari pentru o fetita superba. oFloare1.gif



QUOTE(ankaA @ Jul 8 2010, 11:21 AM) *
Felicitari pt domnisorica,bravo eusa_clap.gif

Va multumesc din suflet. Sunteti niste dragute. Cuscra nu ai de ce sa fii invidioasa. Sa o auzi cum zice papa toata ziua, iar cand sunt prin bucatarie plange si tipa papa. Flamanzila. Iti dai seama ca nu ii dau cat ar vrea ea. Si asa e grasuna. Daca a inceput sa mearga poate mai slabeste.
denysa81
QUOTE(kmy81 @ Jul 8 2010, 11:29 AM) *
Denysa mai bine ai mai face schimb cu noi... sa-ti dam baieteii nostri sa-i inveti sa manance ca poate ai o tactica speciala. Ianis cand mananca tb sa ma plimb toata casa cu lingurita dupa el. Am incercat sa-l tin in brate dar se supara si nu vrea sa mai deschida gurita. Cum ii dau drumul pe jos cum continua sa manance...In alta ordine de idei, felicitari pentru fetita cuminte si ascultatoare... eusa_clap.gif

Mirela m-am uitat iar la pozele puiului tau si am vazut cat de mic era acum un an... ce repede au crescut puii nostri!

multumim. Eu nu alerg dupa ea prin casa. Alearga ea dupa mine sa ii dau papa liwlol.gif glumesc. nici chiar asa. Daca o vad ca nu mai vrea si pleaca sau face figuri, nu ii mai dau. nu o fortez. nu vreau sa o invat asa fugarita prin casa. ori in scaunel, ori in fund pe pat, ori in brate la mine sau la altcineva. daca nu, nu papam. nu am o tehnica speciala. am noroc de un copil bun din punctul asta de vedere. hug.gif
monica7305
Va multumim din suflet pentru urari si va pupam cu drag!
Pentru dureri de dinti pediatra ne-a spus sa folosim novocalmin supzitor cate o jumatate cand este nevoie. De Calgel mi-a spus sa il folosesc cu precautie pentru ca contine xilna (nu stiu daca am scris bine) care ataca inima si da palpitatii. Oricum nu l-am folosit niciodata. Ne-a dat o reteta pentru un fel de gel preparat in farmacie, daca va intereseaza o sa caut reteta, gel care este bun si pentru igiena gurii si are si ceva care amorteste putin si nu mai simte nevoia sa bage in gura si sa roada tot ca-i cade in mana.
Daca la urcatul scarilor suntem si noi ca si Miruna, in ceea ce priveste servitul mesei.....Mirunico ne-ai dat clasa. Am ramas cu gura cascata, cat e de cuminte si docila. Felicitari, esti o adevarata domnisoara!
denysa81
QUOTE(monica7305 @ Jul 8 2010, 11:37 AM) *
Va multumim din suflet pentru urari si va pupam cu drag!
Pentru dureri de dinti pediatra ne-a spus sa folosim novocalmin supzitor cate o jumatate cand este nevoie. De Calgel mi-a spus sa il folosesc cu precautie pentru ca contine xilna (nu stiu daca am scris bine) care ataca inima si da palpitatii. Oricum nu l-am folosit niciodata. Ne-a dat o reteta pentru un fel de gel preparat in farmacie, daca va intereseaza o sa caut reteta, gel care este bun si pentru igiena gurii si are si ceva care amorteste putin si nu mai simte nevoia sa bage in gura si sa roada tot ca-i cade in mana.
Daca la urcatul scarilor suntem si noi ca si Miruna, in ceea ce priveste servitul mesei.....Mirunico ne-ai dat clasa. Am ramas cu gura cascata, cat e de cuminte si docila. Felicitari, esti o adevarata domnisoara!

multumim. va dati seama ca am o inima mare, mare, cand aud atatea laude biggrin.gif
ankaA
QUOTE(denysa81 @ Jul 8 2010, 12:02 PM) *
multumim. va dati seama ca am o inima mare, mare, cand aud atatea laude biggrin.gif



Pai ai si de ce...
crysstynatm
Mai Miruna mai, m-ai dat gata!

Felicitari !
denysa81
QUOTE(ankaA @ Jul 8 2010, 01:21 PM) *
Pai ai si de ce...

oFloare1.gif

QUOTE(crysstynatm @ Jul 8 2010, 01:25 PM) *
Mai Miruna mai, m-ai dat gata!

Felicitari !

multumesc. oFloare1.gif
pitana7
QUOTE(denysa81 @ Jul 7 2010, 09:31 PM) *

felicitari mami pentru cum ai crescut fetita
denysa81
QUOTE(pitana7 @ Jul 8 2010, 08:20 PM) *
felicitari mami pentru cum ai crescut fetita

multumesc . oFloare1.gif
crysstynatm
mamici, aveti scaun de masa ? de unde l-ati cumparat? si chiar il folositi?
ankaA
QUOTE(crysstynatm @ Jul 9 2010, 02:27 PM) *
mamici, aveti scaun de masa ? de unde l-ati cumparat? si chiar il folositi?



Eu am scaun de masa,dar nu mai mananca de mult in el,l-am folosit o perioada f scurta de timp.Iasmina mananca in fata televizorului,pe jos.
denysa81
QUOTE(crysstynatm @ Jul 9 2010, 02:27 PM) *
mamici, aveti scaun de masa ? de unde l-ati cumparat? si chiar il folositi?

eu am. miruna il foloseste si cand papa si cand doarme. se poate face si leagan. l-am luat de la noi din bazar. biggrin.gif

Suzu ce faceti? sunteti bine cu ploile astea?
TIANA28
Parca am mai scris ceva azi, dar ori nu s-a postat, ori m-am tacanit eu liwlol.gif .


QUOTE(crysstynatm @ Jul 9 2010, 02:27 PM) *
mamici, aveti scaun de masa ? de unde l-ati cumparat? si chiar il folositi?

Noi avem unul Chicco, primit ..

QUOTE(denysa81 @ Jul 9 2010, 07:03 PM) *
eu am. miruna il foloseste si cand papa si cand doarme. se poate face si leagan. l-am luat de la noi din bazar. biggrin.gif

Suzu ce faceti? sunteti bine cu ploile astea?

Suntem bine..adica nu a ajuns apa pana aici...dar ploua de rupe...ieri a fost groaznic..niste fulgere si tunete de ne-am speriat noi, oameni mari, daramite bietul Tomitza..statea lipit de mine si plangea. Acum parca s-a mai domolit
denysa81
QUOTE(TIANA28 @ Jul 9 2010, 09:39 PM) *
Parca am mai scris ceva azi, dar ori nu s-a postat, ori m-am tacanit eu liwlol.gif .
Noi avem unul Chicco, primit ..
Suntem bine..adica nu a ajuns apa pana aici...dar ploua de rupe...ieri a fost groaznic..niste fulgere si tunete de ne-am speriat noi, oameni mari, daramite bietul Tomitza..statea lipit de mine si plangea. Acum parca s-a mai domolit

Dragutul de el! LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SA CREASCA MARE SI DESTEPT CA FRUMOS ESTE DEJA. SA FIE SANATOS IN PRIMUL RAND. pupicei multi multi multi.
mirela77
La Multi Ani Tomitza!!!!! occasion.gif oFloare1.gif occasion.gif oFloare1.gif occasion.gif oFloare1.gif

Sa cresti mare si sa devii un adevarat haiduc. Pupici de la Roma. partners.gif
mirela77
Si ss va aratam cum stim noi sa mancam prune direct din ladita. Ne servim singur cu ce ne pofteste inimioara. notworthy.gif





alina2478
buna ziua mamici si puiuti!!!!!

imi parea tare rau ca nu am intrat de vreo...5 luni?!?

rusinica!!!!

am citit intre timp cate ceva si de scris nu am gasit resurse...SCUZEEE!!!

am vrut neaparat sa va urez tuturor LA MULTI ANIIIIII ptr ca in ac luna cu totii implinim 1 AN !
asa ca sa va dea DD numai bucurii, sanatate si sa cresteti mariiii!!!

alina& matei-mihai va pupaceste pe voi si pe mamicile voastre
occasion.gif
crysstynatm

LA MULTI ANI Tomitza!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Iti dorim multa sanatate fericire si bucurii, sa fii cuminte si sa iti bucuri parintii!!!


Tiana, tatal meu era nascut pe 10 iulie si a fost un om foarte norocos......tot timpul gasea bani sau bijuterii pe strada.....liwlol.gif
mirela77
Am vazut la stiri ca e jale la Constanta cu ploile. Tiana sunteti bine?
ankaA
ankaA
QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 10:57 AM) *
Si ss va aratam cum stim noi sa mancam prune direct din ladita. Ne servim singur cu ce ne pofteste inimioara. notworthy.gif



Frumos mancacila mic,sa va traiasca! Ma uitam la poze si ma intrebam daca nu ti-a fost frica sa-l lasi sa se „autoserveasca” ca am vazut niste samburei.Eu sunt disperata pe tema asta,acum vreo 2 saptamani ce crezi ca facea fata mea? Manca trifoi cu flori si pamant.M-am intors 2 minute stiind ca e pe paturica si cand m-am intors,ea trasese paturica sa ajunga la trifoi,a smuls cu pamant cu tot si mesteca gagica de mama focului.I-am bagat degetul pe gat si i-am acos o gramada de frunze de trifoi,cu floricele si pamant....
mirela77
QUOTE(ankaA @ Jul 10 2010, 06:41 PM) *
Frumos mancacila mic,sa va traiasca! Ma uitam la poze si ma intrebam daca nu ti-a fost frica sa-l lasi sa se „autoserveasca” ca am vazut niste samburei.Eu sunt disperata pe tema asta,acum vreo 2 saptamani ce crezi ca facea fata mea? Manca trifoi cu flori si pamant.M-am intors 2 minute stiind ca e pe paturica si cand m-am intors,ea trasese paturica sa ajunga la trifoi,a smuls cu pamant cu tot si mesteca gagica de mama focului.I-am bagat degetul pe gat si i-am acos o gramada de frunze de trifoi,cu floricele si pamant....



Noi inca nu am ajuns la capitolul flori, insa am ajuns la gunoiul din faras liwlol.gif . Nu mi-e frica sa il las ca el arunca tot ce nu e bun din gura. Initial incearca sa vada ce si cum si daca vede ca nu e bun scuipa. Asa ca mi-am luat de grija.
denysa81
QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 10:57 AM) *
Si ss va aratam cum stim noi sa mancam prune direct din ladita. Ne servim singur cu ce ne pofteste inimioara. notworthy.gif






foarte frumos. bravo eusa_clap.gif

QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 08:06 PM) *
Noi inca nu am ajuns la capitolul flori, insa am ajuns la gunoiul din faras liwlol.gif . Nu mi-e frica sa il las ca el arunca tot ce nu e bun din gura. Initial incearca sa vada ce si cum si daca vede ca nu e bun scuipa. Asa ca mi-am luat de grija.

nu te baza pe asta. sa dea Domnu sa ai dreptate si sa fie un baiat precaut. ai grija totusi... oFloare1.gif
mirela77
QUOTE(denysa81 @ Jul 10 2010, 09:31 PM) *
foarte frumos. bravo eusa_clap.gif
nu te baza pe asta. sa dea Domnu sa ai dreptate si sa fie un baiat precaut. ai grija totusi... oFloare1.gif


stiu ca nu trebuie sa ma bazez pe asta...insa am observat in timp cum se comporta...chiar daca ii dadeam o bucata de paine mai mare ce nu putea mesteca arunca din gura....are el instinctul asta...oricum stau cu ochii pe el ca pe butelie...nu partners.gif de alta dar sa nu sara in aer
TIANA28
QUOTE(denysa81 @ Jul 10 2010, 09:35 AM) *
Dragutul de el! LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SA CREASCA MARE SI DESTEPT CA FRUMOS ESTE DEJA. SA FIE SANATOS IN PRIMUL RAND. pupicei multi multi multi.



QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 10:56 AM) *
La Multi Ani Tomitza!!!!! occasion.gif oFloare1.gif occasion.gif oFloare1.gif occasion.gif oFloare1.gif

Sa cresti mare si sa devii un adevarat haiduc. Pupici de la Roma. partners.gif


QUOTE(crysstynatm @ Jul 10 2010, 03:43 PM) *
LA MULTI ANI Tomitza!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Iti dorim multa sanatate fericire si bucurii, sa fii cuminte si sa iti bucuri parintii!!!
Tiana, tatal meu era nascut pe 10 iulie si a fost un om foarte norocos......tot timpul gasea bani sau bijuterii pe strada.....liwlol.gif


QUOTE(ankaA @ Jul 10 2010, 07:35 PM) *



Multumim din suflet ptr urari hug.gif Am terminat si noi cu motul...a ales calculatorul, oglinda si cheile de la masina. Revenim cu poze si filmulete dupa ce ne dezmeticim
Cristina, sa sti ca ai dreptate...multa lume mi-a spus ca Toma e nascut cu noroc...la el toate se leaga cumva biggrin.gif



QUOTE(alina2478 @ Jul 10 2010, 11:35 AM) *
buna ziua mamici si puiuti!!!!!

imi parea tare rau ca nu am intrat de vreo...5 luni?!?

rusinica!!!!

am citit intre timp cate ceva si de scris nu am gasit resurse...SCUZEEE!!!

am vrut neaparat sa va urez tuturor LA MULTI ANIIIIII ptr ca in ac luna cu totii implinim 1 AN !
asa ca sa va dea DD numai bucurii, sanatate si sa cresteti mariiii!!!

alina& matei-mihai va pupaceste pe voi si pe mamicile voastre
occasion.gif

Haideti si voi mai des pe aici...poze cu Matei nu ne pui?
Andri.
Am intrat la timp cat sa uram si noi LA MULTI ANI lui Toma!!
Sa cresti mare si sa fii sanatos si destept!
crysstynatm
QUOTE(ankaA @ Jul 10 2010, 07:41 PM) *
Frumos mancacila mic,sa va traiasca! Ma uitam la poze si ma intrebam daca nu ti-a fost frica sa-l lasi sa se „autoserveasca” ca am vazut niste samburei.Eu sunt disperata pe tema asta,acum vreo 2 saptamani ce crezi ca facea fata mea? Manca trifoi cu flori si pamant.M-am intors 2 minute stiind ca e pe paturica si cand m-am intors,ea trasese paturica sa ajunga la trifoi,a smuls cu pamant cu tot si mesteca gagica de mama focului.I-am bagat degetul pe gat si i-am acos o gramada de frunze de trifoi,cu floricele si pamant....


Am bifat si noi la capitolul pamant in gurita.
Pana ieri, chiar ma miram ca nu se atinge de flori, nici nu le observa. De fapt nici ieri nu a avut treaba cu florile doar cu pamantul.........s-a gandit ea sa il afaneze putin si sa guste sa vada cum e..... wacko.gif Trebuie sa redecorez.
Dar sa vedeti ce facea fratele meu cand era mic..........facea la olita treburile, apoi si-o lua si si-o punea in cap.... wacko.gif ...plina.....sper sa nu se fii transmis prin gene......
ankaA
QUOTE(crysstynatm @ Jul 11 2010, 08:45 AM) *
Am bifat si noi la capitolul pamant in gurita.
Pana ieri, chiar ma miram ca nu se atinge de flori, nici nu le observa. De fapt nici ieri nu a avut treaba cu florile doar cu pamantul.........s-a gandit ea sa il afaneze putin si sa guste sa vada cum e..... wacko.gif Trebuie sa redecorez.
Dar sa vedeti ce facea fratele meu cand era mic..........facea la olita treburile, apoi si-o lua si si-o punea in cap.... wacko.gif ...plina.....sper sa nu se fii transmis prin gene......



Apropos de mancat pamant,sora mea ii dadea fratelui pamant cu lingurita si-i zicea ca e tort liwlol.gif .Cred ca majoritatea am mancat pamant,pe mine m-a parat o fetita cand eram mica si tin minte ca mi-am luat 2 palme la fund pt asta.
. Am inteles ca daca mananci kk esti norocos....dar daca iti pui olita-n cap cred ca tot pe acolo esti. biggrin.gif
TIANA28
QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 10:57 AM) *
Si ss va aratam cum stim noi sa mancam prune direct din ladita. Ne servim singur cu ce ne pofteste inimioara. notworthy.gif







Super tare..autoservire


crysstynatm
QUOTE(ankaA @ Jul 11 2010, 10:09 AM) *
Apropos de mancat pamant,sora mea ii dadea fratelui pamant cu lingurita si-i zicea ca e tort liwlol.gif .Cred ca majoritatea am mancat pamant,pe mine m-a parat o fetita cand eram mica si tin minte ca mi-am luat 2 palme la fund pt asta.
. Am inteles ca daca mananci kk esti norocos....dar daca iti pui olita-n cap cred ca tot pe acolo esti. biggrin.gif


Tort de cioco...!! liwlol.gif Tare!
crysstynatm
QUOTE(ankaA @ Jul 11 2010, 10:09 AM) *
Apropos de mancat pamant,sora mea ii dadea fratelui pamant cu lingurita si-i zicea ca e tort liwlol.gif .Cred ca majoritatea am mancat pamant,pe mine m-a parat o fetita cand eram mica si tin minte ca mi-am luat 2 palme la fund pt asta.
. Am inteles ca daca mananci kk esti norocos....dar daca iti pui olita-n cap cred ca tot pe acolo esti. biggrin.gif


Nu stiu cum e si cu norocul asta... el e nascut de 1 aprilie, de pacalici, dar nu e prea norocos. In tot ceea ce a intreprins s-a lovit mai intai de piedici, mai rar asa ceva, niciodata nu i-a iesit nimic din prima. Si vorba aia, a mancat kk cu linguritza.....
monica7305
QUOTE(crysstynatm @ Jul 9 2010, 01:27 PM) *
mamici, aveti scaun de masa ? de unde l-ati cumparat? si chiar il folositi?


Avem un scaunel de masa pe care l-am primit si il folosim cu rigurozitate de mult timp.

QUOTE(mirela77 @ Jul 10 2010, 09:57 AM) *
Si ss va aratam cum stim noi sa mancam prune direct din ladita. Ne servim singur cu ce ne pofteste inimioara. notworthy.gif







Foarte frumusel nazdravanul tau papacios...... tzuc.gif
monica7305
Tiana, imi cer scuze pentru intarziere dar sper ca primiti si urarile noaste de occasion.gif occasion.gif
Ieri nu am intrat deloc, am sarbatorit si noi ziua piticului si am avut musafiri. O sa punem si noi poze mai tarziu, azi mai asteptam inca alti musafiri. Va pupam cu drag.....

pitana7
occasion.gif celor care au implinit deja anul, sa cresteti mari si frumosi. mamici spuneti cum s-a desfasurat petrecerea, meniul, tava cu obiecte, tot, eu am un strs maricel pentru ca vom avea multi invitati. ms mult
kmy81
Pitana si ce faceti? Unde organizati petrecerea de un an daca aveti mai multi invitati... sunt si eu interesata de idei. Si noi suntem cativa dar parca nu prea ma indur sa cheltui prea multi bani.... nu mia bine am pleca noi trei undeva cu banii de petrecere si facem doar noi, nana si cu nanu? wink.gif


LA MULTI ANI tuturor celor care au implinit un anisor.... occasion.gif
pitana7
QUOTE(kmy81 @ Jul 11 2010, 11:43 PM) *
Pitana si ce faceti? Unde organizati petrecerea de un an daca aveti mai multi invitati... sunt si eu interesata de idei. Si noi suntem cativa dar parca nu prea ma indur sa cheltui prea multi bani.... nu mia bine am pleca noi trei undeva cu banii de petrecere si facem doar noi, nana si cu nanu? wink.gif
LA MULTI ANI tuturor celor care au implinit un anisor.... occasion.gif

noi avem curte si sper sa avem vreme buna pray.gif
TIANA28
QUOTE(Andri. @ Jul 10 2010, 11:15 PM) *
Am intrat la timp cat sa uram si noi LA MULTI ANI lui Toma!!
Sa cresti mare si sa fii sanatos si destept!


QUOTE(monica7305 @ Jul 11 2010, 02:18 PM) *
Tiana, imi cer scuze pentru intarziere dar sper ca primiti si urarile noaste de occasion.gif occasion.gif
Ieri nu am intrat deloc, am sarbatorit si noi ziua piticului si am avut musafiri. O sa punem si noi poze mai tarziu, azi mai asteptam inca alti musafiri. Va pupam cu drag.....



Multumesc mult fetele ptr urari hug.gif


QUOTE(crysstynatm @ Jul 11 2010, 08:45 AM) *
Am bifat si noi la capitolul pamant in gurita.
Pana ieri, chiar ma miram ca nu se atinge de flori, nici nu le observa. De fapt nici ieri nu a avut treaba cu florile doar cu pamantul.........s-a gandit ea sa il afaneze putin si sa guste sa vada cum e..... wacko.gif Trebuie sa redecorez.
Dar sa vedeti ce facea fratele meu cand era mic..........facea la olita treburile, apoi si-o lua si si-o punea in cap.... wacko.gif ...plina.....sper sa nu se fii transmis prin gene......

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


QUOTE(pitana7 @ Jul 11 2010, 10:01 PM) *
occasion.gif celor care au implinit deja anul, sa cresteti mari si frumosi. mamici spuneti cum s-a desfasurat petrecerea, meniul, tava cu obiecte, tot, eu am un strs maricel pentru ca vom avea multi invitati. ms mult

Noi nu am avut multi invitati...cei doi frati ai sotului cu prietenele, niste amici de-ai nostrii cu baietelul, mama mea si atat. Socrii nu au venit pe motiv de......iar nasii sunt din celalat capat al tarii. Nu am avut mese intinse...ci doar un fel de bufet cu aperitive, si fursecuri si bineinteles tortuletul. Pe tava i-am pus ce mi-a traznit mie prin cap: Bani, oglinda, cheile de la masina, un calculator mic, pieptene, papiota, foarfeca, seringa (eu tot sper ca poate s-o face medic liwlol.gif ), un CD cu muzica (l-a luat si pe ala ptr ca i se agatase de calculator biggrin.gif )..si cam atat cred..altceva nu-mi vine in cap acum. Daca e fetita poti sa-i pui si bijuterii, farduri, etc. Banuiesc ca voi stati la casa si ati putea face in curte cumva..stresul e mai mic decat intr-un apartament minuscul de la bloc. La anul am zis ca-i strangem gasca de pitici si la padure cu ei
denysa81
QUOTE(pitana7 @ Jul 12 2010, 09:10 AM) *
noi avem curte si sper sa avem vreme buna pray.gif

cand faceti petrecerea? noi ne gandim sa o facem sambata, deoarece nasii au o nunta duminica, iar in 20 lucreaza, si dupa data de 20 nu vreau eu. nu vreau sa treaca ziua Mirunei. Asa ca sambata daca o fi vreme iesim la un gratar. ca daca as face acasa am face sauna. asa e de cald si inaduseala.
mirela77
Noi o sa luam motul in septembrie. Nana lui Davide Alexander are nunta pe 4 septembrie si pe 8 sept vine incoace sa luam si motul si sa faca si luna de miere. Vor veni si parintii mei si gata. Vom face o mica petrecere in familie, iar seara vom iesi pe faleza la un bar ceva. Nimic complicat, mie oricum nu imi plac reuniunile mari, se gaseste mereu cineva sa aiba de comentat.
denysa81
Gia la multi ani!!!!!!!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si norocoasa.
lucia_
Si eu la spartul tirgului..

La Multi ani!!!! La cei si cele care au implinit si vor implini 1 anisor smile.gif


Noi am facut petrecerea in gradina .. si am facut o zi speciala pentru Lukas ..De dimineata l-am luat la noi in pat.. apoi dupa micul dejun a primit cadourile de la mami si tati . Apoi tati a ramas acasa sa faca tortul si sa pregateasca carnita si legumele pentru gratar iar mami, cu mami lu mami si prietena lui mami l-au luat pe Lukas la plaja pentru citeva ore. Apoi cit a dormit el am umflat baloane si am pregatit gratarul, a venit fratele lui tati si cu unca un prieten de-al lui mami si tati si am incins petrecerea .. Inca nu s-a prins el care e treaba cu desfacutul cadourilor si suflatul in luminare.. dar a promis ca exerseaza ca sa stie cum merge treaba la urmatoarea zi de nastere. Concluzia a fost ca ar mai vrea niste cadouri ca sa aiba pe ce exersa smile.gif. Deci a fost o petrecere mica de 6 persoane si jumatate. Nasi noi nu avem pentru ca nu suntem nici casatoriti, si nici Lukas nu are pentru ca nu l-am botezat ..
Pe la 7 l-al dus in parculet .. s-a dat prin leagane si a inspectat toate jucariile de nisip din lada din parculet .. apoi baita si somnic .

Sper sa gasesc ceva timp sa pun poze smile.gif Acum ma duc fuguta inapoi la munca ca am cam ramas cu restante.
ankaA
Noi ne-am propus sa sarbatorim in 4.Maine ne ducem la Safari Park impreuna cu nepotelul din partea sotului care are 4 anisori.Nasii sunt in Romania iar de gratere nu avem chef.Nu stiu ce va intelege Iasmina din plecare,dar macar pe moment se va bucura, ca-i plac foarte mult animalele.
TIANA28
si acum sa va bombardez cu niste poze..nu avem de cand i-a luat motul, de la tava sau de la tort ptr ca in loc sa faca poze tati a filmat...si fiind agitatie..a ratat exact ce trebuia... liwlol.gif

seara pregatit de plimbare:

O floricica ptr mami..

dimineata, asteptand marea petrecere

Sa inceapa party-ul....


Noua mea freza..de barbat




denysa81
QUOTE(TIANA28 @ Jul 12 2010, 04:24 PM) *
si acum sa va bombardez cu niste poze..nu avem de cand i-a luat motul, de la tava sau de la tort ptr ca in loc sa faca poze tati a filmat...si fiind agitatie..a ratat exact ce trebuia... liwlol.gif

seara pregatit de plimbare:


tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif wub.gif blush.gif love1.gif partners.gif si hi.gif jos cu palaria pentru un barbatel adevarat. cat e de frumos wub.gif
crysstynatm
QUOTE(TIANA28 @ Jul 12 2010, 04:24 PM) *
si acum sa va bombardez cu niste poze..nu avem de cand i-a luat motul, de la tava sau de la tort ptr ca in loc sa faca poze tati a filmat...si fiind agitatie..a ratat exact ce trebuia... liwlol.gif


Al tau barbat sa se ia de mana cu al meu....asa mi-a facut la botez nervi.gif La taierea motului am sa iau eu problema in mana!!

Doamne Tiana , tu stii sa faci copii frumosi, mai baga unu repede!! Toma e tare scump, deja il inveti rocker, ha?
ankaA
QUOTE(TIANA28 @ Jul 12 2010, 04:24 PM) *
si acum sa va bombardez cu niste poze..nu avem de cand i-a luat motul, de la tava sau de la tort ptr ca in loc sa faca poze tati a filmat...si fiind agitatie..a ratat exact ce trebuia... liwlol.gif

seara pregatit de plimbare:

O floricica ptr mami..



Tiana,ai o superbitate de baiat!!! love1.gif
TIANA28
QUOTE(crysstynatm @ Jul 12 2010, 10:16 PM) *
Al tau barbat sa se ia de mana cu al meu....asa mi-a facut la botez nervi.gif La taierea motului am sa iau eu problema in mana!!

Doamne Tiana , tu stii sa faci copii frumosi, mai baga unu repede!! Toma e tare scump, deja il inveti rocker, ha?

Pai tu iei problema in mana, dar cine tine fata? Ca m-as fi ocupat eu de poze dar a trebuit sa stau cu baiatul doh.gif
Da, vreau sa stie de muzica buna, in fiecare dimineata ii pun AC/DC..."You shook me all night long" (ca deh..ma trezeste din ora'n ora) nanner.gif ..si radeeee si danseaza..e bestial. Radeam cu tasu...am zis ca daca iese manelist il dezmostenim liwlol.gif


QUOTE(ankaA @ Jul 13 2010, 02:50 AM) *
Tiana,ai o superbitate de baiat!!! love1.gif

Multumesc floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.