Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
maria26
in revistele pe care le-am primit in maternitate, scrie sa nu-l las sa doarme pe burta ca e periculos,... wacko.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jun 5 2012, 02:46 PM) *
in revistele pe care le-am primit in maternitate, scrie sa nu-l las sa doarme pe burta ca e periculos,... wacko.gif

Da, asa stiam si eu , dar asta in primele luni, cand e nou-nascut de fapt...pericol de sufocare, nu? unsure.gif
maria26
QUOTE(Alondra @ Jun 5 2012, 03:27 PM) *
Da, asa stiam si eu , dar asta in primele luni, cand e nou-nascut de fapt...pericol de sufocare, nu? unsure.gif


da
adina0885
Buna seara mamici,
Maria, mai ai timp sa-ti faci o fetita asa ca nu e prea tarziu biggrin.gif
Alondra, prin bine castronul ca la cat este de agitata si cum da din maini cred ca ar face peretii praf, mai avem un castron tare interesant, l-am luat tot de la Baby Expo, o sa-i fac o poza ca sa-l vezi si pe acela....
Fetelor, se pare ca noi dam dintr-una in alta, azi am fost la dr cu Irisuca, rosu in gat nu maia re dar i-au aparut niste borbinte pe spate si pe piept, eu am zis ca e o alergie la cate pastile i-am dat, dar dr a zis ca le-a facut din cauza ca am mancat eu ceva care nu era tocmai ok pt ea........
Asta una din problema, si mai avem una, transpira foarte rau acum, adoarme cu parul ud si seara cand ma duc sa vad ce face are ceafa si pana la jumatea spatelui rece scutz...in fiecare seara zic ca o las sa doarma singura si cand ma duc sa verific si vad cat de inghetata e raman in pat cu ea sa o incalzesc...ai vostrii patesc asa???
Ma bag la somn ca sunt franta! Noapte buna!
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jun 5 2012, 08:03 AM) *
Pai cum ziceam, eu n-am dormit pe burta niciodata si am impresia ca nu poate respira doh.gif Na, fobii de-ale mele...Dar si ea nu doarme mereu , cand se intoarce se trezeste si asta ma termina pe mine....de fapt ea dimineata asa se scoala, ca vrea pe burta si pac! S-a trezit! wacko.gif

Aceeasi problema o am eu noapte cu ea, doarme pe burtica cateva minute dupa care vrea sa se intoarca si nu poate si se pune pe urlat...Nu inteleg de ce nu se intoarce singura cum face ziua cand e titirez, cand pe burta cand pe spate!
Dna dr Culcer mi-a recomandat sa-i dau Calmababy (nu stiu daca am scris corect) seara inainte de culcare, dupa ce termin cu toate medicamentele sa vad daca reusesc sa o fac sa nu se mai trezeasca noaptea. Voi ati incercat siropelul asta?
johns
In circumstance you're significant about generating audio a component of your functioning life, there are fascinating positions inside of the audio company that make use in the abilities that you simply merely have.What type of work how can you find out with the audio industry? tongue.gif
Alondra
Neata mamici!
Haideti la cafea! cafea.gif
Simonik, unde esti?
Elena, ati revenit? La multe lunite pt Teo! occasion.gif

QUOTE(adina0885 @ Jun 5 2012, 11:10 PM) *
Buna seara mamici,
Maria, mai ai timp sa-ti faci o fetita asa ca nu e prea tarziu biggrin.gif
Alondra, prin bine castronul ca la cat este de agitata si cum da din maini cred ca ar face peretii praf, mai avem un castron tare interesant, l-am luat tot de la Baby Expo, o sa-i fac o poza ca sa-l vezi si pe acela....
Fetelor, se pare ca noi dam dintr-una in alta, azi am fost la dr cu Irisuca, rosu in gat nu maia re dar i-au aparut niste borbinte pe spate si pe piept, eu am zis ca e o alergie la cate pastile i-am dat, dar dr a zis ca le-a facut din cauza ca am mancat eu ceva care nu era tocmai ok pt ea........
Asta una din problema, si mai avem una, transpira foarte rau acum, adoarme cu parul ud si seara cand ma duc sa vad ce face are ceafa si pana la jumatea spatelui rece scutz...in fiecare seara zic ca o las sa doarma singura si cand ma duc sa verific si vad cat de inghetata e raman in pat cu ea sa o incalzesc...ai vostrii patesc asa???
Ma bag la somn ca sunt franta! Noapte buna!

Aaaa pai asta si noi o avem de cateva luni bune...transpira de degeaba o usuc pe par...dupa baita si dupa supt si biberonul de seara e fleasca la cap si la gat.....nu si pe pijama insa...am mai auzit de bebei care transpira asa, si cineva mi-a zis ca e lipsa de fier....dar nu prea imi vine sa cred...la controlul urmator o sa intreb pediatra...

QUOTE(adina0885 @ Jun 5 2012, 11:14 PM) *
Aceeasi problema o am eu noapte cu ea, doarme pe burtica cateva minute dupa care vrea sa se intoarca si nu poate si se pune pe urlat...Nu inteleg de ce nu se intoarce singura cum face ziua cand e titirez, cand pe burta cand pe spate!
Dna dr Culcer mi-a recomandat sa-i dau Calmababy (nu stiu daca am scris corect) seara inainte de culcare, dupa ce termin cu toate medicamentele sa vad daca reusesc sa o fac sa nu se mai trezeasca noaptea. Voi ati incercat siropelul asta?

Nu am patit si nu am probat....dar numai pt ca se foieste nu-mi vine sa-i dau sirop sincer. oFloare1.gif
Poate incerci tu si ne zici cum e...biggrin.gif
Simonik84
Salutare mamici!

Sunt pe aici, v-am citit printre picaturi, nu am mai postat caci nu pre am avut nici dispozitia nici noutati . Doar maraieli si bocete. am fost la munte in weekendul asta prelungit dar a fost marait caci i-a mai spart si sus gingia, acum avem 3 dintisori.

La noi situatia e aceeasi, noaptea nu doarme intins nici 3 ore, se trezeste si din ora in ora, nu stiu cat mai rezist...dar pe 23 mergem la mare , apoi dupa 1 iulie , cand ne intoarcem acasa, il intarc.

Eu am fost stresata si cu scoala de soferi, tre sa ajung sa-mi depun dosarul la politie sa ma programeze pentru traseu.. cam cu astea ne-am ocupat noi.

Am vazut poze cu bebeii vostri, sunt superbi smile.gif O sa incerc sa pun si eu cateva!
Alondra
Simonik, si cum o sa procedezi daca vrei sa-l intarci?Ce lapte o sa-i dai?Stiu ca el nu a baut LP parca deloc...unsure.gif
Simonik84





maria26
adina, nu o mai iau de la capat nici batuta biggrin.gif.. imi ajung doi trandafir.gif
nici eu nu sunt de acord cu calmantle.. multa lume mi-a zis sa-i dau lui Ady, dar am refuzat .. mai bine ii iei cereale cu tei care se dau seara.. chiar scrie pe ele, pentru somn usor..
la fel face si Albert, se intoarce pe burta, apoi se ridica in maini si se smiorcaie. de ce nu se intoarce la loc, nu stiu... dar il intorc repede, il "mufez" cu suzeta si gata liwlol.gif .. el pentru mancare se trezeste la 6- dimineata.. e atat de smecher.. cat e el de lenes in a se deplasa, cand vine vorba de mancare, se urca efectiv pe mine, vine la fata mea si ma pupa liwlol.gif ... nu-mi vine sa cred cat poate sa-l duca mintea... am niste copii tare afectuosi si pupaciosi...cred ca din cauza mea.. asa am fost si eu crescuta biggrin.gif
am primit pozele.. o sa le incarc..
maria26














asta e jocul pe care i l-am luat noi




maria26
si Albertutzu meu smile.gif








Simonik84
Maria, La multi ani pt Andy, cu intarziere, deja 4 ani...ce baiat mare! si ce petrecere frumoasa a avut!
si Albert e un scump rau de tot! smile.gif

Inca nu stiu cum o sa procedez, am gasit un lapte praf care sa=i place, e de la miluta, il fac cu orez ii dau seara sa se obisnuiasca cu gustul, ideea e ca nu vrea biberon deloc, si nu ma pot trezi noaptea sa-i dau cu lingurita iar el nu stie sa adoarma la loc noaptea decat cu san...o sa fie bataie de cap, dar au trecut toti prin asta, o sa trecem si noi..incerc sa fiu optimista...dar in sinea mea mi-e groaza de ce ma asteapta!

L-am incercat intr-o seara cu biberon , a stat sotul juma de ora cu el, a plans incontinuu, nici biberon nu a vrut, a adormit plangamnd si a suspinat vreo 10 minute dupa aia in somn, mi se rupea sufletul.... sad.gif
ligiamos
Am aparut si noi dupa citeva zile fara internet.Multumesc mult de tot de urari Alondra floare2.gif
Maria La multi ani pentru Andi sa creasca mare ,sanatos si norocos.Foarte frumoase pozele iar Albert e asa dulce si expresiv love1.gif
Simonik cu Marcus,Adina cu Iris,Alondra cu Maya Si voi sunteti foarte,foarte frumosi oFloare.gif
adina0885
Buna ziua mamici,
Maria ce frumos!!! Si ce de copii biggrin.gif Se vede ca Andy e tare fericit!!!
Ligiamos, multumesc mult, si voi sunteti superbe!!! wink.gif
Simonik ati fost la munte? Ce frumosss! Ce as vrea sa fugim si noi un weekend macar, dar sa ma car cu toate dupa mine....
Alondra, dr mea zice ca e din cauza calciului...de fier chiar nu stiam...
Offfff, fug ca urla!!! Revin
adina0885
QUOTE(Simonik84 @ Jun 6 2012, 05:19 AM) *
Maria, La multi ani pt Andy, cu intarziere, deja 4 ani...ce baiat mare! si ce petrecere frumoasa a avut!
si Albert e un scump rau de tot! smile.gif

Inca nu stiu cum o sa procedez, am gasit un lapte praf care sa=i place, e de la miluta, il fac cu orez ii dau seara sa se obisnuiasca cu gustul, ideea e ca nu vrea biberon deloc, si nu ma pot trezi noaptea sa-i dau cu lingurita iar el nu stie sa adoarma la loc noaptea decat cu san...o sa fie bataie de cap, dar au trecut toti prin asta, o sa trecem si noi..incerc sa fiu optimista...dar in sinea mea mi-e groaza de ce ma asteapta!

L-am incercat intr-o seara cu biberon , a stat sotul juma de ora cu el, a plans incontinuu, nici biberon nu a vrut, a adormit plangamnd si a suspinat vreo 10 minute dupa aia in somn, mi se rupea sufletul.... sad.gif

Deci, tu scrii si pt mine sa inteleg....Eu dupa ce termin cu calciu si picaturile pt alergie incerc sa i dau calmababy, am citit despre el si e din plante, rau nu are ce sa ii faca, documenteaza te si tu poate e ok si pt voi...(macar eu am noroc ca accepta biberon)
In perioada cand o sa i dau o sa o las si singura in camera, poate se invata asa, pt ca ea cred ca si atunci cand nu suge visseaza san...de intarcat cam pe la 1 an o sa incerc si eu, sper din suflet sa am putere pana la 1 an...
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jun 6 2012, 05:03 AM) *
si Albertutzu meu smile.gif









Sa ii pup nasucul ala mic care seamana cu al nostru!!! Ce mare si frumos s-a facut!!! oFloare1.gif
Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Jun 6 2012, 09:09 AM) *


Super !I-a placut lla munte lui Marcus?
Ce tricou mortal are! biggrin.gif eusa_clap.gif
QUOTE(maria26 @ Jun 6 2012, 11:00 AM) *

La multi ani Andy1Ce tort frumos ai avut, ce de invitati!Nebunie mare la voi ! biggrin.gif

QUOTE(maria26 @ Jun 6 2012, 11:03 AM) *
si Albertutzu meu smile.gif



Un scump! smile.gif

QUOTE(Simonik84 @ Jun 6 2012, 11:19 AM) *
Maria, La multi ani pt Andy, cu intarziere, deja 4 ani...ce baiat mare! si ce petrecere frumoasa a avut!
si Albert e un scump rau de tot! smile.gif

Inca nu stiu cum o sa procedez, am gasit un lapte praf care sa=i place, e de la miluta, il fac cu orez ii dau seara sa se obisnuiasca cu gustul, ideea e ca nu vrea biberon deloc, si nu ma pot trezi noaptea sa-i dau cu lingurita iar el nu stie sa adoarma la loc noaptea decat cu san...o sa fie bataie de cap, dar au trecut toti prin asta, o sa trecem si noi..incerc sa fiu optimista...dar in sinea mea mi-e groaza de ce ma asteapta!

L-am incercat intr-o seara cu biberon , a stat sotul juma de ora cu el, a plans incontinuu, nici biberon nu a vrut, a adormit plangamnd si a suspinat vreo 10 minute dupa aia in somn, mi se rupea sufletul.... sad.gif


Of offf, chiar ca mori de mila asa...sad.gif Uite de-asta ma bucur ca eu practic de cand s-a nascut , cand nu aveam decat colostru) i-am dat LP chiar si sporadic, si de pe al 4 luni doar seara biberonul, ca sa se obisnuiasca cu el, acum stie ca urmeaza bibe dupa tzitzi seara , in caz de nevoie , poate sa-i dea si altcineva ....dar si a mea e innebunita dupa tzitzi...ma cauta wacko.gif
Alondra
QUOTE(ligiamos @ Jun 6 2012, 01:55 PM) *
Am aparut si noi dupa citeva zile fara internet.Multumesc mult de tot de urari Alondra floare2.gif
Maria La multi ani pentru Andi sa creasca mare ,sanatos si norocos.Foarte frumoase pozele iar Albert e asa dulce si expresiv love1.gif
Simonik cu Marcus,Adina cu Iris,Alondra cu Maya Si voi sunteti foarte,foarte frumosi oFloare.gif

Multumim Ligia, asteptam sa va mai vedem si pe voi!

QUOTE(adina0885 @ Jun 6 2012, 02:16 PM) *
Buna ziua mamici,
Maria ce frumos!!! Si ce de copii biggrin.gif Se vede ca Andy e tare fericit!!!
Ligiamos, multumesc mult, si voi sunteti superbe!!! wink.gif
Simonik ati fost la munte? Ce frumosss! Ce as vrea sa fugim si noi un weekend macar, dar sa ma car cu toate dupa mine....
Alondra, dr mea zice ca e din cauza calciului...de fier chiar nu stiam...
Offfff, fug ca urla!!! Revin

Pai eu ii dau calciu tot timpul aproape de cateva luni si ...tot asa transpira .nu stiu, o sa inteb si eu ca eu nu cred nici faza cu fierul...sincer...


Fetelor eu innebunesc, de ieri umbla Maya peste tot, toate vrea sa le atinga, si daca nu o las, poate da cu capul de picioarele la masa de ex, se enerveaza si inepe sa planga ..asa fac si ai vostri cei care merg de-a busilea?
Si daca e in premergator, tot mai bine merge de 2 zile, atinge tot pe masuta pe la mine pe aici , vrea laptopul, si daca n-am lasat-o deloc, dar deloc, s-a pus pe niste nervi de zici ca e dili ...wacko.gif Da cu mainilie in toate, tzipa...si pe urma plange... O fi normal?
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jun 6 2012, 09:37 AM) *
Fetelor eu innebunesc, de ieri umbla Maya peste tot, toate vrea sa le atinga, si daca nu o las, poate da cu capul de picioarele la masa de ex, se enerveaza si inepe sa planga ..asa fac si ai vostri cei care merg de-a busilea?
Si daca e in premergator, tot mai bine merge de 2 zile, atinge tot pe masuta pe la mine pe aici , vrea laptopul, si daca n-am lasat-o deloc, dar deloc, s-a pus pe niste nervi de zici ca e dili ...wacko.gif Da cu mainilie in toate, tzipa...si pe urma plange... O fi normal?

Ce frumos!!! As vrea si eu sa mearga de-a buselea dar se pare ca nu....Si Iris mai are unele momente cand tzipa de zici ca imi sparge timpanele, si tzipa din ce in ce mai tare, cred ca se aude si experimenteaza liwlol.gif De agitatie, no comment, are o energie de pic lata noaptea, da din maini de 3-4 ori si obosesc eu...tare mi-e frica ca o sa fie rasfatata de nu o sa ne intelegem deloc cu ea, dar ce sa fac ca nu stiu cum e mai bine
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Jun 6 2012, 03:47 PM) *
Ce frumos!!! As vrea si eu sa mearga de-a buselea dar se pare ca nu....Si Iris mai are unele momente cand tzipa de zici ca imi sparge timpanele, si tzipa din ce in ce mai tare, cred ca se aude si experimenteaza liwlol.gif De agitatie, no comment, are o energie de pic lata noaptea, da din maini de 3-4 ori si obosesc eu...tare mi-e frica ca o sa fie rasfatata de nu o sa ne intelegem deloc cu ea, dar ce sa fac ca nu stiu cum e mai bine

Aaa, pai la noi deja e clar rasfat si cu bunicii aproape, imagineaza-ti !
Adina, nu-ti dori sa mearga de-a busilea, zau, mai bine direct in picioare, acum realizez si eu..macar sari peste o etapa si nu-ti mai da batai de cap..pe bune , ca nu sta deloc, nu pot decat sa stau si sa ma uit la ea ca sa nu faca vreo tampene..deja si-a dat cu capul de picioarele masutei de cateva ori wacko.gif ...n-o intereseaza jucariile, are zeci...si ea trage la laptop, cabluri si prize ..
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jun 6 2012, 11:57 AM) *
Aaa, pai la noi deja e clar rasfat si cu bunicii aproape, imagineaza-ti !
Adina, nu-ti dori sa mearga de-a busilea, zau, mai bine direct in picioare, acum realizez si eu..macar sari peste o etapa si nu-ti mai da batai de cap..pe bune , ca nu sta deloc, nu pot decat sa stau si sa ma uit la ea ca sa nu faca vreo tampene..deja si-a dat cu capul de picioarele masutei de cateva ori wacko.gif ...n-o intereseaza jucariile, are zeci...si ea trage la laptop, cabluri si prize ..

liwlol.gif) am inteles ca e bine sa mearga de-a buselea, dar daca nu va merge asta e... sa fie ea sanatoasa ca asta ma intereseaza cel mai putin wink.gif
Maya descopera tot ce este prin casa asa ca mare grija la prize, usi, etc am vazut ca exista tot felul de opritori si sigurante daca le pot spune asa...
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Jun 6 2012, 10:37 PM) *
liwlol.gif) am inteles ca e bine sa mearga de-a buselea, dar daca nu va merge asta e... sa fie ea sanatoasa ca asta ma intereseaza cel mai putin wink.gif
Maya descopera tot ce este prin casa asa ca mare grija la prize, usi, etc am vazut ca exista tot felul de opritori si sigurante daca le pot spune asa...

Da, trebuie sa vad ce sa cumpar deocamdata am blocat un prelungitor cu niste scotch liwlol.gif Mvaaaaai..doh.gif

Fetelor, nu stiu ce a avut azi Maya ca mi-a dormit 3 ore ohmy.gif N-a mai dormit atat de cand era mica, nou-nascut! anima1.gif Si acum seara e la 18 la 21...deci eu am sarit masa de cereale, i-am facut baie si era fresh, am crezut ca nu mai doarme imediat, dar a mancat san si biberon si a adormit iar wacko.gif sa vad cand se va scula acum maine dimineata ! wacko.gif
Simonik84
Neatza mamici!

Si Marcus a dormit ieri 3 ore, de m-am speriat, dar eu cred ca si de la vreme i s-a tras smile.gif a fost tare urat si a plouat, numai bine de stat in casa si dormit

i-am dat aseara cereale de la nestle, somn usor, si a dormit de la 10 la 3 , nu mi-a venit sa cred, poate a fost o coincidenta, vedem si la noapte...el pana acum se trezea la 2 ore, uneori la o ora sad.gif

Eu maine am sala la politie si daca iau ma programeaza pt traseu...sa-mi tineti pumnii
Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Jun 7 2012, 09:32 AM) *
Neatza mamici!

Si Marcus a dormit ieri 3 ore, de m-am speriat, dar eu cred ca si de la vreme i s-a tras smile.gif a fost tare urat si a plouat, numai bine de stat in casa si dormit

i-am dat aseara cereale de la nestle, somn usor, si a dormit de la 10 la 3 , nu mi-a venit sa cred, poate a fost o coincidenta, vedem si la noapte...el pana acum se trezea la 2 ore, uneori la o ora sad.gif

Eu maine am sala la politie si daca iau ma programeaza pt traseu...sa-mi tineti pumnii

Baaaaftaaa multa! Tinem pumnii!Dar sunt sigura ca o sa iei!
Marcus se trezeste din ora in ora de tot, sau doar se foieste?Ca de foit si a mea se mai foieste dar daca i-am bagat suzeta a tacut....Marcus nu tine suzeta parca, nu?
maria26
simonik, bafta! trandafir.gif
la noi e clar... somnul de noapte este 9.30-10.00 pana la 6.30-7.00 dimineata... daca o tine asa intr-o jumatate de an il mut cu Andy in camera.. biggrin.gif
noi ieri am umblat toata ziua... a fost ziua de nastere a lui Andy si l-am rasfatat .. o sa pun poze, dar am uitat sa fac poze si la cofetarie doh.gif .. am fost prea concentrata pe prajitura liwlol.gif
maria26

cumintelul















cu socrela



maria26
la baie
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jun 7 2012, 10:09 AM) *

Aaaa, Andy a avut parte de mult rasfat de ziua lui, nu? yes.gif Asa DA zi! biggrin.gif
Iar Albert e tot cu ochii dupa el! liwlol.gif
Asa sta si Maya in carucior cu cracii in sus liwlol.gif

QUOTE(maria26 @ Jun 7 2012, 10:12 AM) *
la baie

Aaa, tare, cu scaunelul ala nu mai ai tu nici o treaba la baie, dar cand il speli cum faci ?Nu te incomodeaza? biggrin.gif
M-am distrat (si ma bucur sa vad ) ca si fiica-mea tot asa are burtica liwlol.gif sunt asa simpatici....ziceam ca poate e grasa asa ca se revarsa dar vad ca mai sunt bebei asa biggrin.gif
adina0885
Buna ziua mamici,
Maria foarte frumoase pozele si baietii sunt superbi!Ce balaceala pe ei! liwlol.gif
Simonik bafta multa!!!
Alondra, apropo de burtici, eu cand o dezbrac seara si o pun in fundulet si trebuie sa-i dau pampersul jos trebuie sa-i ridic burtica ca alfel nu vad de unde se desface pampersul, asa ca si noi ne incadram la burici si sunculite multeeee liwlol.gif)
Azi noi am mancat caise cu biscuite si la pranz legume cu ou. Voi cate mese de lapte le mai dati??? Eu dimineata si seara, mi se parie cam putin lapte mai ales ca nu stiu cat suge ea...
Ne pregatim sa iesim afara ca e soare!
Sa aveti o zi frumoasa!
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Jun 7 2012, 02:18 PM) *
Buna ziua mamici,
Maria foarte frumoase pozele si baietii sunt superbi!Ce balaceala pe ei! liwlol.gif
Simonik bafta multa!!!
Alondra, apropo de burtici, eu cand o dezbrac seara si o pun in fundulet si trebuie sa-i dau pampersul jos trebuie sa-i ridic burtica ca alfel nu vad de unde se desface pampersul, asa ca si noi ne incadram la burici si sunculite multeeee liwlol.gif)
Azi noi am mancat caise cu biscuite si la pranz legume cu ou. Voi cate mese de lapte le mai dati??? Eu dimineata si seara, mi se parie cam putin lapte mai ales ca nu stiu cat suge ea...
Ne pregatim sa iesim afara ca e soare!
Sa aveti o zi frumoasa!

liwlol.gif Tare!
Lapte, himmm, si eu la fel incerc sa fac, doar dimineata si seara .....dar cum nu stiu cat am si cat mananca de fapt ii mai dau si biberonul ala seara , asa m-am obisnuit si eu...iar peste zi ma cauta, cel putin 1 data ii mai dau,ori dupa legume, ori dupa masa de iaurt, ca daca nu, e fff agitata, si numai asa se calmeaza wacko.gif
Peste noapte nu se mai scoala, nu ii mai dai san? Himmm, Irisuca care dormea cu tzatza in gura ? liwlol.gif Nu-mi vine sa cred!Bravo! biggrin.gif
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jun 7 2012, 09:10 AM) *
liwlol.gif Tare!
Lapte, himmm, si eu la fel incerc sa fac, doar dimineata si seara .....dar cum nu stiu cat am si cat mananca de fapt ii mai dau si biberonul ala seara , asa m-am obisnuit si eu...iar peste zi ma cauta, cel putin 1 data ii mai dau,ori dupa legume, ori dupa masa de iaurt, ca daca nu, e fff agitata, si numai asa se calmeaza wacko.gif
Peste noapte nu se mai scoala, nu ii mai dai san? Himmm, Irisuca care dormea cu tzatza in gura ? liwlol.gif Nu-mi vine sa cred!Bravo! biggrin.gif

Nuuuuuuu!!! Se trezeste de cel putin 3 ori! Ce nu as da eu sa doarma si ea toata noaptea, de exemplu o culc la 21:30 si la 1 e treaza ii dau sa suga si adoarme la loc, dupa aceea se mai trezeste de vreo 2 ori pana la 9, daca nu chiar de 3 ori!
O sa incerc siropul de care v-am zis dar mai asteptam putin, ca sa terminam cu calciul si celelalte siropuri pt flora intestinala...
maria26
Alongra, il spal foarte usor in scaun.. e la varsta la care nu se supara cand il speli pe cap.. greul va urma mai incolo... oricum este destul de larg..
Adina eu ii dau lapte de 4 ori pe zi cate 220-260 ml.. bea cam un litru pe zi..
Alondra
Neata fetelor!Ce faceti?Eu am baut demult cafeaua, dar abia acum pe aici ...biggrin.gif
Cu ce va indeletniciti azi?
La noi e frumos, cred ca plecam de acasa biggrin.gif
maria26
eu abia acum beau cafea.gif
asa e in fiecare dimineata... pana fac mancarea lui Albert pentru pranz, ii dau sa manance de dimineata, fac ordine prin casa etc.... sincera sa fiu daca as sta o zi fara sa fac nimik as crede ca am ajuns in paradis biggrin.gif
noi saptamana viitoare avem serbare la gradinitza.. Andy va fi iepuras.. doamne , ce emotii am! eu sunt convinsa ca nu va spune poezia cand va vedea atata lume.. macar sa il vad ca sta acolo intre copii biggrin.gif
Albert a inceput sa dea semne ca vrea sa se deplaseze... incearca sa se tarasca, dar cred ca ii e greu.. a depasit 10 kg doh.gif ... de doua nopti doarme numai pe burtica.. l-am lasat pentru ca m-am saturat sa-l tot intorc... acum chiar se intoare singurel cand are el chef... asa linistit doarme, nu-mi vine sa cred.. si eu care nu-l lasam nervi.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jun 8 2012, 09:50 AM) *
eu abia acum beau cafea.gif
asa e in fiecare dimineata... pana fac mancarea lui Albert pentru pranz, ii dau sa manance de dimineata, fac ordine prin casa etc.... sincera sa fiu daca as sta o zi fara sa fac nimik as crede ca am ajuns in paradis biggrin.gif
noi saptamana viitoare avem serbare la gradinitza.. Andy va fi iepuras.. doamne , ce emotii am! eu sunt convinsa ca nu va spune poezia cand va vedea atata lume.. macar sa il vad ca sta acolo intre copii biggrin.gif
Albert a inceput sa dea semne ca vrea sa se deplaseze... incearca sa se tarasca, dar cred ca ii e greu.. a depasit 10 kg doh.gif ... de doua nopti doarme numai pe burtica.. l-am lasat pentru ca m-am saturat sa-l tot intorc... acum chiar se intoare singurel cand are el chef... asa linistit doarme, nu-mi vine sa cred.. si eu care nu-l lasam nervi.gif

Da, si a mea cand apuca sa stea pe burta si o las, doarme dusa...se vede ca doarme mai bine, dar totusi nu stiu uneori parca nu o pot lasa, spre dimineata oricum se trezeste ....
Bafta lui Andy la gradi biggrin.gif sa =i faci poze sa-l vedem si noi biggrin.gif
Simonik84
neata mamici! si eu sunt la cafea...si sa va citesc repede

Eu am ajuns de pe drumuri, i-am dat sa pape si a adormit instant... am fost si am dat sala, mi-am depus dosarul ,tocmai pe 1 august m-a programat la traseu, pana atunci uit tot sad.gif dar asa e in Iasiul asta...of...o sa mai fac cateva sedinte inainte cu o saptamana...sper sa fie bine! Sarumana de pumnii stransi, caci am facut 26 din 26 trandafir.gif

Aaa, deci si Irisuca se trezeste de 3 ori pe noapte...credeam ca numai al meu...eu cand spun trezeste ma refer ca incepe sa maraie, sa se foiasca pe toate partile si pana nu-i dau san nu adoarme, nu ca se trezeste si are chef de joaca..el doarme acolo in sinea lui, dar are somn agitat si intrerupt...de 2 seri ii dau cereale somn usor si primul somn il doarme legat 5 ore, cred ca cereale sunt cauza, dar spre dimineata recupereaza biggrin.gif se trezeste inca de 2 ori...asa a fost de mic si asa cred ca o sa fie mult timp....
Simonik84
Maria, am vazut ce rasfatat a fost Andy de ziua lui. il pup si eu si sa fie cuminte si sanatos! Astept cu interese filmulet cu poezia, sunt sigura ca o sa se descurce de minune...e baiat istet!

Maine e ziua sotului, avem musafiri, vin parintii, ai mei si ai lui, deci sarbatorim in familie smile.gif dupa ce ii dau cadoul, o sa va arat si voua ce i-am facut, poate reusesc sa fac niste poze smile.gif

Va urez de pe acum weekend placut smile.gif si copii cuminti!
adina0885
QUOTE(Simonik84 @ Jun 8 2012, 04:42 AM) *
Aaa, deci si Irisuca se trezeste de 3 ori pe noapte...credeam ca numai al meu...eu cand spun trezeste ma refer ca incepe sa maraie, sa se foiasca pe toate partile si pana nu-i dau san nu adoarme, nu ca se trezeste si are chef de joaca..el doarme acolo in sinea lui, dar are somn agitat si intrerupt...de 2 seri ii dau cereale somn usor si primul somn il doarme legat 5 ore, cred ca cereale sunt cauza, dar spre dimineata recupereaza biggrin.gif se trezeste inca de 2 ori...asa a fost de mic si asa cred ca o sa fie mult timp....

Neata mamici,
Exact asa e si la mine, se foieste si cauta tati si pana nu ii dau nu se linisteste. Am incercat si eu cu cereale dar nu ii plac, o sa mai incerc desi nu-mi vine sa desfac o cutie si sa o arunc....
Multumesc pt raspuns Maria.
Pana acum a mancat caisa cu banana si biscuite si vad ca i-a placut biggrin.gif, legumele sunt pe foc, apropo de legume si carnita, voi fierbetzi carnea separat de legume? Pana la ce varsta le fierb separat?
Fetelor, eu azi imbatranesc biggrin.gif dar macar ma bucur ca am o minune langa mine!
Sa aveti o zi frumoasa!
oFloare1.gif
Simonik84
La multi ani Adina! sa fii iubita si inconjurata tot timpul de cei dragi smile.gif 9704.gif
adina0885
QUOTE(Simonik84 @ Jun 8 2012, 05:13 AM) *
La multi ani Adina! sa fii iubita si inconjurata tot timpul de cei dragi smile.gif 9704.gif

Multumesc! Te pup :*
Alondra
La multi ani Adina! occasion.gif Sa fii iubita si fericita alaturi de ai tai!
Aaaa, SImonik, bravo pt sala, punctaj maxim , lasa ca o sa iei si orasul! Si la multi ani sotului, abia astept sa ne arati ce si cum biggrin.gif
Si mandra mea cam la fel face cu sculatul, sau facea, nu stiu, de cateva nopti se foieste , adica eu o aud cum se tot intoarce pe toate partile, de obicei in jur de 1 apoi in jur de 3 , apoi pe la 5 ....deci cam la 2 ore, nu intotdeauna dar de multe ori totusi ....se misca si isi cauta ori suzeta, ori cauta tzitzi , nu stiu, uneori o mai iau si ii dau dar nu mi se pare ca mananca nu stiu ce, asa ca alte dati ii dau doar suzeta si adoarme la loc...azi noapte s-a foit cum am zis mai sus, de mai multe ori dupa ce ultimele nopti imi dormise mai bine ...habar nu am , asa o fi ritmul ei....
maria26
bravo simonik! eusa_clap.gif trandafir.gif
adina la multi ani! sanatate multa si numai impliniri alaturi de cei dragi!
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jun 8 2012, 06:15 AM) *
La multi ani Adina! occasion.gif Sa fii iubita si fericita alaturi de ai tai!

Multumesc mult Alondra! oFloare1.gif
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jun 8 2012, 09:14 AM) *
bravo simonik! eusa_clap.gif trandafir.gif
adina la multi ani! sanatate multa si numai impliniri alaturi de cei dragi!

Multumesc mult!!! Va pup! oFloare1.gif
adina0885
Simonik felicitari si bafta in continuare la traseu! :*
Alondra
Neata mamici!Azi am primit trezirea la 6, asa ca va fi o zi luuuunga! biggrin.gif Sa aveti un weekend minunat!
maria26
fetelor, dar slaba activitatea astazi.. se pare ca toate sunteti la soare... ne-am plimbat si noi astazi f mult
ce mai fac bebelusii?
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jun 9 2012, 08:03 PM) *
fetelor, dar slaba activitatea astazi.. se pare ca toate sunteti la soare... ne-am plimbat si noi astazi f mult
ce mai fac bebelusii?

Of, sa ma plang....a mea nu mai sta locului, deloc..patruleaza toata camera, ca in rest nu am lasat-o ca e parchet si e rece :wacko:si trage tot la prize si la cabluri, plus ca tot am impresia ca da cu capul de mobila wacko.gif si se tot uita ce e pe sus si se intinde la ele si se ridica pe picioare, azi maine se ridica si in picioare, si uite asa , sa te tii doh.gif
I-am dat azi mamaliga iar, dar am facut-o cu branza calcica si iaurt de casa si a mancat mandra mea yami.gif yuummy yummmy, tot ! eating.gif La pranz i-am dat piure de cartofi cu conopida si marar verde tocat, asa bun a iesit ca am mancat si eu cateva lingurite biggrin.gif ...voi le-ati dat conopida?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.