Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
Alondra
QUOTE(giliak @ Jan 27 2011, 11:19 PM) *
adina ,ptr mentinerea sarcinii cel mai bun este utrogestanul!!!
noi pe 18 februarie suntem programati la dublu test,pe 18 martie la triplu test si martie intre 20-25 la morfologie...

ce emotii !!luni trebuie sa iau rezultatul la analize(o coala a4 cap coada...f multe analize)

Woww, deja toate programarile? Esti harnicuta! Sa ne tii la curent! SI felicitari ca totul e bine! bb.gif


'Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti, cum va simtiti?
Mr. Bob al meu si-a facut jobul azi de dimineata si a hranit deja ratustele crybaby.gif doh.gif e foarte harnic...
Ce sa spun, voi vorbiti cu ei? Desi sunt mici, cica ne aud/simt deja anima1.gif Eu i-am zis sa ma mai slabeasca...cateodata am impresia ca sunt o mami rea! anima1.gif
maria26
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 11:10 AM) *
Woww, deja toate programarile? Esti harnicuta! Sa ne tii la curent! SI felicitari ca totul e bine! bb.gif
'Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti, cum va simtiti?
Mr. Bob al meu si-a facut jobul azi de dimineata si a hranit deja ratustele crybaby.gif doh.gif e foarte harnic...
Ce sa spun, voi vorbiti cu ei? Desi sunt mici, cica ne aud/simt deja anima1.gif Eu i-am zis sa ma mai slabeasca...cateodata am impresia ca sunt o mami rea! anima1.gif


da...trebuie sa vorbesti cu el... dupa ce nasti, cand iti aude vocea intoarce usor capul spre tine... e extraordinar... sotul vorbea mereu cu Andy cand era in burtik, si ii recunostea vocea si lui... nu-ti vine sa crezi..
nu mai vorbi asa, ca nu esti mami rea... e normal sa fii asa pentru iti e rau... stai sa vezi mai incolo liwlol.gif dn cauza schimbarilor hormonale, treci de la o stare la alta liwlol.gif .. nu te recunosti nici tu..
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 04:24 AM) *
da...trebuie sa vorbesti cu el... dupa ce nasti, cand iti aude vocea intoarce usor capul spre tine... e extraordinar... sotul vorbea mereu cu Andy cand era in burtik, si ii recunostea vocea si lui... nu-ti vine sa crezi..
nu mai vorbi asa, ca nu esti mami rea... e normal sa fii asa pentru iti e rau... stai sa vezi mai incolo liwlol.gif dn cauza schimbarilor hormonale, treci de la o stare la alta liwlol.gif .. nu te recunosti nici tu..



Neata Burtici,
Aseara am avut probleme mari cu constipatia, am facut numai sange....Abia astept ziua de luni sa merg la dr. Cum e vorba aceea din bunici "Toate bubele rele, in curu' babii mele"
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 04:10 AM) *
Woww, deja toate programarile? Esti harnicuta! Sa ne tii la curent! SI felicitari ca totul e bine! bb.gif
'Neata burtici! gravida.gif
Ce mai faceti, cum va simtiti?
Mr. Bob al meu si-a facut jobul azi de dimineata si a hranit deja ratustele crybaby.gif doh.gif e foarte harnic...
Ce sa spun, voi vorbiti cu ei? Desi sunt mici, cica ne aud/simt deja anima1.gif Eu i-am zis sa ma mai slabeasca...cateodata am impresia ca sunt o mami rea! anima1.gif


Alondra si eu vorbesc cu el, desi nu stiu ce o simtit la 0,4cm biggrin.gif Nu esti mamica rea, doar ca iti este greu cu hranitul ratustelor, eu nu am avut deocamdata probleme! Lasa-l sa sa ingrasa si fie el sanatos ca are timp de slabit mai tarziu eating.gif
maria26
am fost ieri la medicul de familie sa ma ia in evidenta... si dupa ce mi-a luat datele, cica sa ma cantareasca.. cu tot cu haina, cizme etc.. si ma uit pe cantar 56 kg nervi.gif .. asistenta desteapta zice .. mai scadeam un kg hainele spada.gif .. nu i-am mai zis nimik, dar imi venea sa o bat.. acasa am 53 kg in haine subtiri... vai de mama noastra.. si la vara cand voi avea burtoi si voi fi imbracata in maiou, o sa zica ca am luat putin in greutate doh.gif
maria26
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 11:46 AM) *
Neata Burtici,
Aseara am avut probleme mari cu constipatia, am facut numai sange....Abia astept ziua de luni sa merg la dr. Cum e vorba aceea din bunici "Toate bubele rele, in curu' babii mele"


ai incercat sa iei o linguritza de miere dimineata pe nemancate?
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 04:58 AM) *
ai incercat sa iei o linguritza de miere dimineata pe nemancate?



Am luat azi-dimineata, o lingurita. dar m-am speriat rau, pentru ca am vazut numai picaturi de sange....
La vara o sa-i zici sa mai scada 3 kg alea care ti le-a pus in plus smile.gif
Eu nu am fost la dr. de familie deocamdata. trebuie sa ma duc cu adeverinta de salariat sau altceva?
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 09:24 AM) *
da...trebuie sa vorbesti cu el... dupa ce nasti, cand iti aude vocea intoarce usor capul spre tine... e extraordinar... sotul vorbea mereu cu Andy cand era in burtik, si ii recunostea vocea si lui... nu-ti vine sa crezi..
nu mai vorbi asa, ca nu esti mami rea... e normal sa fii asa pentru iti e rau... stai sa vezi mai incolo liwlol.gif dn cauza schimbarilor hormonale, treci de la o stare la alta liwlol.gif .. nu te recunosti nici tu..


Aoleu, nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie de cei din jur. la toanele mele..doh.gif
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 09:46 AM) *
Neata Burtici,
Aseara am avut probleme mari cu constipatia, am facut numai sange....Abia astept ziua de luni sa merg la dr. Cum e vorba aceea din bunici "Toate bubele rele, in curu' babii mele"

Auci, cu sange nu am facut niciodata...dar cand ma screm frate am impresia ca nasc...wacko.gif oare e bine pt sarcina treaba asta?Tot am ganduri ca se coboara de acolo din uter de la atata impins....wacko.gif




QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 09:56 AM) *
am fost ieri la medicul de familie sa ma ia in evidenta... si dupa ce mi-a luat datele, cica sa ma cantareasca.. cu tot cu haina, cizme etc.. si ma uit pe cantar 56 kg nervi.gif .. asistenta desteapta zice .. mai scadeam un kg hainele spada.gif .. nu i-am mai zis nimik, dar imi venea sa o bat.. acasa am 53 kg in haine subtiri... vai de mama noastra.. si la vara cand voi avea burtoi si voi fi imbracata in maiou, o sa zica ca am luat putin in greutate doh.gif

ohmy.gif Chiar ca! doh.gif

Pe mine m-a cam intepat burta azi noapte, si vad ca si acum de dimineata...nu stiu daca e de la vezica ca apasa pe ea si musai sa merg la baie, ori ceva crampe de la intestinul gros.....ori nu stiu ...vorba ta Adina, toate relele parca la noi ! wacko.gif
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 05:10 AM) *
Aoleu, nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie de cei din jur. la toanele mele..doh.gif

Auci, cu sange nu am facut niciodata...dar cand ma screm frate am impresia ca nasc...wacko.gif oare e bine pt sarcina treaba asta?Tot am ganduri ca se coboara de acolo din uter de la atata impins....wacko.gif
ohmy.gif Chiar ca! doh.gif

Pe mine m-a cam intepat burta azi noapte, si vad ca si acum de dimineata...nu stiu daca e de la vezica ca apasa pe ea si musai sa merg la baie, ori ceva crampe de la intestinul gros.....ori nu stiu ...vorba ta Adina, toate relele parca la noi ! wacko.gif



pai asa este. Nu cred ca e bine sa te scremi prea mult, mai bine iti bagi un supozitor cu glicerina si sa vezi ce usor iesi. Nu are nicio substanta activa, stiu asta de cand m-am operat de apendicita in noiembrie ca eram iar constipata.
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 10:14 AM) *
pai asa este. Nu cred ca e bine sa te scremi prea mult, mai bine iti bagi un supozitor cu glicerina si sa vezi ce usor iesi. Nu are nicio substanta activa, stiu asta de cand m-am operat de apendicita in noiembrie ca eram iar constipata.

Da, si eu noroc cu alea, desi nu vreau sa iau intr-una ...dar sa stii ca si cu alea, penultima data , tot greu a fost...sad.gif greu greu..
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 05:19 AM) *
Da, si eu noroc cu alea, desi nu vreau sa iau intr-una ...dar sa stii ca si cu alea, penultima data , tot greu a fost...sad.gif greu greu..


De ce nu intrebi doctorul cand te duci la control? o sa o intreb luni ca parca s-a schimbat si culoarea ....numai prostii vorbim ohmy.gif
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 10:24 AM) *
De ce nu intrebi doctorul cand te duci la control? o sa o intreb luni ca parca s-a schimbat si culoarea ....numai prostii vorbim ohmy.gif

Am intrebat, se spune ca din alimentatie...dar eu am metabolism mai lenes, mereu am avut, plus mega-colonul.....cred ca se poate rezolva prin operatie, dar mereu am amanat...de fapt nu m-am hotarat niciodata sa fac! doh.gif
maria26
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 12:08 PM) *
Am luat azi-dimineata, o lingurita. dar m-am speriat rau, pentru ca am vazut numai picaturi de sange....
La vara o sa-i zici sa mai scada 3 kg alea care ti le-a pus in plus smile.gif
Eu nu am fost la dr. de familie deocamdata. trebuie sa ma duc cu adeverinta de salariat sau altceva?


DA, TREBUIE SA DUCI ADEVERINTA DE LA SERV smile.gif
eu zic sa faci si o coprocultura.. nu costa mult.. in jur de 20 lei.. asta nu intra la gratuite sad.gif

QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 12:10 PM) *
Aoleu, nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie de cei din jur. la toanele mele..doh.gif

Auci, cu sange nu am facut niciodata...dar cand ma screm frate am impresia ca nasc...wacko.gif oare e bine pt sarcina treaba asta?Tot am ganduri ca se coboara de acolo din uter de la atata impins....wacko.gif
ohmy.gif Chiar ca! doh.gif

Pe mine m-a cam intepat burta azi noapte, si vad ca si acum de dimineata...nu stiu daca e de la vezica ca apasa pe ea si musai sa merg la baie, ori ceva crampe de la intestinul gros.....ori nu stiu ...vorba ta Adina, toate relele parca la noi ! wacko.gif


intepaturile sunt normale.. pe mine nu m-a mai intepat si parca imi pare rau liwlol.gif e semn ca se mareste uterul..
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 05:26 AM) *
Am intrebat, se spune ca din alimentatie...dar eu am metabolism mai lenes, mereu am avut, plus mega-colonul.....cred ca se poate rezolva prin operatie, dar mereu am amanat...de fapt nu m-am hotarat niciodata sa fac! doh.gif


Mda, eu de cand ma stiu tot constipata sunt, dar nu cred ca acum e neaparat numai din alimentatie pt. ca numai mananc toate aiurelile, chiar ma feresc si incerc sa mananc cat mai sanatos.
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 05:29 AM) *
DA, TREBUIE SA DUCI ADEVERINTA DE LA SERV smile.gif
eu zic sa faci si o coprocultura.. nu costa mult.. in jur de 20 lei.. asta nu intra la gratuite sad.gif
intepaturile sunt normale.. pe mine nu m-a mai intepat si parca imi pare rau liwlol.gif e semn ca se mareste uterul..


Pai durerile de care ziceam eu sunt defapt intepaturi....deci se mereste uterul he he he
In ce consta coprocultura? Nici n-am auzit de ea:P
maria26
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 12:30 PM) *
Pai durerile de care ziceam eu sunt defapt intepaturi....deci se mereste uterul he he he
In ce consta coprocultura? Nici n-am auzit de ea:P


analize la kk..smile.gif
adina0885
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 05:32 AM) *
analize la kk..smile.gif



am inteles, si acum daca gaseste ceva mi-e sa nu-i faca rau la bebe.....mai bine dupa ce o sa nasc
Mira
Buna dimineata mamici
adina0885
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 05:47 AM) *
Buna dimineata mamici


Buna dimineata mamica:)
Mira
Fetelor am asa o durere de spate sad.gif .
La prima saecina nu-mi aduc aminte sa fi avut
adina0885
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 06:16 AM) *
Fetelor am asa o durere de spate sad.gif .
La prima saecina nu-mi aduc aminte sa fi avut


inseamna ca trebuie sa stai mai mult sa te odihnesti,nu?
Mira
Pai da dar ce fac la serviciu??
Si asa de cand au aflat sefii mei imi fac zile negre
mad.gif
adina0885
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 06:54 AM) *
Pai da dar ce fac la serviciu??
Si asa de cand au aflat sefii mei imi fac zile negre
mad.gif


Stiu cum e, eu nu am anuntata deocamdata, ca mi se pare prea devreme...Poti sa-ti iei concediul 2 saptamani de la dr. ginecolog 2 saptamani de la dr. de familie si daca te streseaza le arati ca poti sa le-o faci liwlol.gif Nu e bine sa stea bebe stresat rolleyes.gif
maria26
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 01:54 PM) *
Pai da dar ce fac la serviciu??
Si asa de cand au aflat sefii mei imi fac zile negre
mad.gif


eu de-aia nu le spun inca... ca si la mine la fel vor face.. am experienta de la prima sarcina... eu vreau sa le spun cand fac 3 luni.. si daca nu le convine, bag medical si termin povestea... biggrin.gif .. risc maternal poti sa-ti eii din prima zi de sarcina, doar ca daca depasesti un nr de zile intri in comisie... dar nici asa nu e problema... eu la prima sarcina am intrat in medical de 4 luni jumate.. si am fost asa linistita..

adina0885
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 06:59 AM) *
eu de-aia nu le spun inca... ca si la mine la fel vor face.. am experienta de la prima sarcina... eu vreau sa le spun cand fac 3 luni.. si daca nu le convine, bag medical si termin povestea... biggrin.gif .. risc maternal poti sa-ti eii din prima zi de sarcina, doar ca daca depasesti un nr de zile intri in comisie... dar nici asa nu e problema... eu la prima sarcina am intrat in medical de 4 luni jumate.. si am fost asa linistita..

Si eu cred ca o sa-i zic tot cam asa, pe la 2 luni jumate chiar 3. Sefa mea o sa faca infarct ca o colega i-a zis saptamana trecuta ca e in 12 saptamani, cand o sa auda si de mine o sa moara ohmy.gif Oricum e obligata sa te platesca pe timpul sarcinii chiar daca stai acasa...si pt. ca ne gandim la ce e mai bine pt bebele nostru bagam concediu la greu biggrin.gif
Mira
Problema este ca eu chiar am defect de acolare ( placenta desprinsa) si am interzis la efort stress relatii sexuale etc.
Luni m-am certat rau de tot cu seful si mi-am luat medical de la medicul de familie. Cred ca o sa vorbesc pana la urma cu medicul ginecolog sa vad poate pot sta in risc maternal .
giulia_0319
citesc..recitesc.....inca o data si inca odata anima1.gif ....am lacrimi in ochi...[b]FELICITARI, DRAGA MEA!!!!!! oFloare.gif
sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos,frumos si mancacios!
te pup dulce dulce!!!! floare2.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif[/b]
adina0885
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 07:04 AM) *
Problema este ca eu chiar am defect de acolare ( placenta desprinsa) si am interzis la efort stress relatii sexuale etc.
Luni m-am certat rau de tot cu seful si mi-am luat medical de la medicul de familie. Cred ca o sa vorbesc pana la urma cu medicul ginecolog sa vad poate pot sta in risc maternal .


Daca ai probleme, te sfatuiesc sa numai stai pe ganduri sa intri direct in concediu fara sa te gandesti al ce zic sefii. da-i draq ca nu-i intereseaza deloc soarta ta si a niciunui angajat! Asa ca stai linistita si intra in concediu...
Alondra
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 28 2011, 12:07 PM) *
citesc..recitesc.....inca o data si inca odata anima1.gif ....am lacrimi in ochi...[b]FELICITARI, DRAGA MEA!!!!!! oFloare.gif
sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos,frumos si mancacios!
te pup dulce dulce!!!! floare2.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif[/b]

Giulia draga , ce ma bucur sa te revad, esti bine? tzuc.gif
Multumesc pt urari! Mai hai si tu pe Utile sau pe Facebook smile.gif partners.gif


Vai burtici, ce bine de mine (pe de-o parte doh.gif ) ca n-am stresul serviciului...doh.gif anima1.gif
Mira
Alondra multumesc ca m-ai trecut in lista gravidutelor am DPN 31 august
Alondra
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 12:33 PM) *
Alondra multumesc ca m-ai trecut in lista gravidutelor am DPN 31 august

Uffaaa, asta vroiam sa mai intreb, fetele prezente sa mai completam datele ca acum vreau sa refac lista... notworthy.gif

Adina tu ce DPN ti-ai trecut la ticker, 25 sept. ?
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 07:55 AM) *
Uffaaa, asta vroiam sa mai intreb, fetele prezente sa mai completam datele ca acum vreau sa refac lista... notworthy.gif

Adina tu ce DPN ti-ai trecut la ticker, 25 sept. ?



Da, cred ca pe 24-25 septembrie apare si bebica jucaus.gif
adina0885
QUOTE(adina0885 @ Jan 28 2011, 09:25 AM) *
Da, cred ca pe 24-25 septembrie apare si bebica jucaus.gif




Ce-mi place copilul asta jucaus.gif jucaus.gif super.gif
Alondra
Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

jus_ro - DPN 15 iulie
simonik19 - DPN 05 august
laura1 - DPN 05 august
mimosa81 - DPN 06 august
Yoyo - DPN 08 august
ninna - DPN 08 august
alexxalili - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
AlinaGh - DPN 20 august
camitza82 - DPN 26 august
cristall23 - DPN 26 august
Iustina_27 - DPN 29 august
simina_ana - DPN 30 august
Mira - DPN 31 august
pam13
cory27
simonabireescu
eva
cio
giliak - DPN 01 septembrie
Alondra - DPN 04 septembrie
hanuk26 - DPN 05 septembrie
nicoleta meszaros - DPN 10 septembrie
Lily - DPN 11 septembrie
ashy - DPN 15 septembrie
adina0885 – DPN 25 septembrie
maria26 - DPN 27 septembrie
coca83ro


Le asteptam si pe celelalte gravida.gif sa completeze datele..
adina0885
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 09:30 AM) *
Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

jus_ro - DPN 15 iulie
simonik19 - DPN 05 august
laura1 - DPN 05 august
mimosa81 - DPN 06 august
Yoyo - DPN 08 august
ninna - DPN 08 august
alexxalili - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
AlinaGh - DPN 20 august
camitza82 - DPN 26 august
cristall23 - DPN 26 august
Iustina_27 - DPN 29 august
simina_ana - DPN 30 august
Mira - DPN 31 august
pam13
cory27
simonabireescu
eva
cio
giliak - DPN 01 septembrie
Alondra - DPN 04 septembrie
hanuk26 - DPN 05 septembrie
nicoleta meszaros - DPN 10 septembrie
Lily - DPN 11 septembrie
ashy - DPN 15 septembrie
adina0885 – DPN 25 septembrie
maria26 - DPN 27 septembrie
coca83ro


Le asteptam si pe celelalte gravida.gif sa completeze datele..



Multumesc floare2.gif
giulia_0319
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 12:14 PM) *
Giulia draga , ce ma bucur sa te revad, esti bine? tzuc.gif
Multumesc pt urari! Mai hai si tu pe Utile sau pe Facebook smile.gif partners.gif
Vai burtici, ce bine de mine (pe de-o parte doh.gif ) ca n-am stresul serviciului...doh.gif anima1.gif



si mie imi pare bine cand pot sa mai arunc un ochi pe aici...acelea sunt momentele cand realizez ce dor imi este de voi toate love1.gif , de zilele cand stateam toata ziua la o cafelutza... bere.gif
in rest suntem bine...alex e un pic racit, curge nasucul si tuseste, dar isi revine el ca e baiat mare yes.gif ....tati plecat in belgia, sad.gif revine in martie de ziua mea super.gif , dar doar pt 2 saptamani crybaby.gif ....eu prinsa in deplasari, ba la tg mures, ba la timisoara... wacko.gif
iti doresc tot binele din lume, scumpa de tine floare2.gif ...si ma bucur din tot sufletul ca in sfarsit iti vezi visul implinit.
te pupacim dulce! tzuc.gif
Alondra
QUOTE(giulia_0319 @ Jan 28 2011, 02:46 PM) *

si mie imi pare bine cand pot sa mai arunc un ochi pe aici...acelea sunt momentele cand realizez ce dor imi este de voi toate love1.gif , de zilele cand stateam toata ziua la o cafelutza... bere.gif
in rest suntem bine...alex e un pic racit, curge nasucul si tuseste, dar isi revine el ca e baiat mare yes.gif ....tati plecat in belgia, sad.gif revine in martie de ziua mea super.gif , dar doar pt 2 saptamani crybaby.gif ....eu prinsa in deplasari, ba la tg mures, ba la timisoara... wacko.gif
iti doresc tot binele din lume, scumpa de tine floare2.gif ...si ma bucur din tot sufletul ca in sfarsit iti vezi visul implinit.
te pupacim dulce! tzuc.gif

Ma bucur ca sunteti bine draga mea, pupici lui Alex! tzuc.gif tzuc.gif ..si sper sa te mai revad pe aici..
simina_ana
QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 04:30 PM) *
Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

jus_ro - DPN 15 iulie
simonik19 - DPN 05 august
laura1 - DPN 05 august
mimosa81 - DPN 06 august
Yoyo - DPN 08 august
ninna - DPN 08 august
alexxalili - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
AlinaGh - DPN 20 august
camitza82 - DPN 26 august
cristall23 - DPN 26 august
Iustina_27 - DPN 29 august
simina_ana - DPN 30 august
Mira - DPN 31 august
pam13
cory27
simonabireescu
eva
cio
giliak - DPN 01 septembrie
Alondra - DPN 04 septembrie
hanuk26 - DPN 05 septembrie
nicoleta meszaros - DPN 10 septembrie
Lily - DPN 11 septembrie
ashy - DPN 15 septembrie
adina0885 – DPN 25 septembrie
maria26 - DPN 27 septembrie
coca83ro


Le asteptam si pe celelalte gravida.gif sa completeze datele..



Hi hi hi....ne-ai pus si in ordine acuma? Ce patim daca nu respectam listuta ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...o pedeapsa.....papam dulciuri / acreli cat putem duce? liwlol.gif liwlol.gif
Alondra
QUOTE(simina_ana @ Jan 28 2011, 03:20 PM) *
Hi hi hi....ne-ai pus si in ordine acuma? Ce patim daca nu respectam listuta ? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ...o pedeapsa.....papam dulciuri / acreli cat putem duce? liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif yes.gif Exact, fiecare ce poate duce..smile.gif
maria26
eu sunt ultima crybaby.gif coca e inaintea mea...
janinaalex
QUOTE(nicoleta meszaros @ Jan 18 2011, 10:33 AM) *
Buna ...ma numesc Nicoleta si ma alatur voua, mamicilor din septembrie... Si eu o sa nasc cam pe 10-11 septembrie.Legat de greturi..momentan nu stiu ce inseamna...nu am niciun simptom de genul si sper sa ma fereasca D-zeu.
In schimb mi-e o foameeeeeeee....as manca intruna. Mananc de toate...dar poftesc mai sarat, mai picant...

Ma bucur enorm ca veti fi alaturi de mine pana la nastere. Din pacate prietenele mele s-au mutat la Tulcea...si am ramas singurica...
V-am pupat si sarcina usoara si multa multa sanatateeee


Buna! Ma numesc Janina si ma alatur si eu clubului vostru...probabil si eu voi naste tot pe 10-15 sep.Nici eu nu am greturi ameteli sau alte simptome decat un apetit foarte foarte ridicat,sper sa nu ajung o obeza.Sunt la a doua sarcina mai am un baietel de sase ani,si acum am emotii mai mari decat la prima sarcina....va pup pe toate si sarcina usoara va doresc
janinaalex
QUOTE(Mira @ Jan 28 2011, 10:33 AM) *
Alondra multumesc ca m-ai trecut in lista gravidutelor am DPN 31 august



Felicitari! Baietelul meu e nascut pe 31 august si este un copil exceptional!A fost si este foarte foarte cuminte,mandria lu mami! partners.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Jan 28 2011, 03:32 PM) *
eu sunt ultima crybaby.gif coca e inaintea mea...

Da stiu, dar nu stiu DPN exact, ea nu a intrat deloc la Mamici ...sad.gif

QUOTE(janinaalex @ Jan 28 2011, 06:52 PM) *
Buna! Ma numesc Janina si ma alatur si eu clubului vostru...probabil si eu voi naste tot pe 10-15 sep.Nici eu nu am greturi ameteli sau alte simptome decat un apetit foarte foarte ridicat,sper sa nu ajung o obeza.Sunt la a doua sarcina mai am un baietel de sase ani,si acum am emotii mai mari decat la prima sarcina....va pup pe toate si sarcina usoara va doresc

Bun venit ! oFloare.gif Sarcina usoara sa ai si te mai asteptam la povesti!

Viitoare mamici de iulie/august/septembrie 2011

jus_ro - DPN 15 iulie
simonabireescu - DPN 20 iulie
simonik19 - DPN 05 august
laura1 - DPN 05 august
mimosa81 - DPN 06 august
Yoyo - DPN 08 august
ninna - DPN 08 august
alexxalili - DPN 11 august
adinuta - DPN 18 august
AlinaGh - DPN 20 august
camitza82 - DPN 26 august
cristall23 - DPN 26 august
Iustina_27 - DPN 29 august
simina_ana - DPN 30 august
Mira - DPN 31 august
pam13
cory27
eva
cio
giliak - DPN 01 septembrie
Alondra - DPN 04 septembrie
hanuk26 - DPN 05 septembrie
nicoleta meszaros - DPN 10 septembrie
Lily - DPN 11 septembrie
ashy - DPN 15 septembrie
janinaalex - DPN 15 septembrie
adina0885 - DPN 25 septembrie
maria26 - DPN 27 septembrie
coca83ro

janinaalex
Va multumesc ca m-ati primit in clubul vostru!Am fost la primul control pe 17 ian;mari emotii i-am auzit inimioara...era atat de mic.
Viitorul control il am pe 7 feb...pana atunci trebuie sa fiu gata cu analizele..de sapt viitoare ma ocup si de asta....apropo fetele ati facut analizele deja?
Alondra
QUOTE(janinaalex @ Jan 28 2011, 07:20 PM) *
Va multumesc ca m-ati primit in clubul vostru!Am fost la primul control pe 17 ian;mari emotii i-am auzit inimioara...era atat de mic.
Viitorul control il am pe 7 feb...pana atunci trebuie sa fiu gata cu analizele..de sapt viitoare ma ocup si de asta....apropo fetele ati facut analizele deja?

Mie mi-a luat sange pt analizele generale si urina...atat, cele care o sa le fac trimestrial probabil..
cris_cristi29
Buna seara mamici !
Tremurand din toate incheieturile indraznesc sa ma inscriu si eu in clubul mamicilor de septembrie 2011!!
tremur pentru ca am facut eco la doar 5 saptamani si trebuie sa mai astept putin pana la confirmarea oficiala de ”sarcina in evolutie ” Eu sper din tot sufletul sa fie bine ......astept cu sufletul la gura urmatorul eco ...
Pana una-alta va doresc sarcina usoara si ...Doamne-ajuta!

P.S ma apuc sa citesc de la pag 1 pentru ca nu vreu sa ratez nimic !
giliak
scuze ptr intarziere adina...
analizele toate m-au costat in jur de 1500Ron
dublu si triplul test am auzit ca sunt in jur de 400-500ron

morfologia fetala cam tot asa...
analizele le-am facut la Medlife (bucuresti)
giliak
dublu si triplu test impreuna cu eco..fara eco este mai ieftin
maria26
QUOTE(janinaalex @ Jan 28 2011, 09:20 PM) *
Va multumesc ca m-ati primit in clubul vostru!Am fost la primul control pe 17 ian;mari emotii i-am auzit inimioara...era atat de mic.
Viitorul control il am pe 7 feb...pana atunci trebuie sa fiu gata cu analizele..de sapt viitoare ma ocup si de asta....apropo fetele ati facut analizele deja?


bine ai venit! trandafir.gif
eu am facut deja sangele si urina..

QUOTE(Alondra @ Jan 28 2011, 09:23 PM) *
Mie mi-a luat sange pt analizele generale si urina...atat, cele care o sa le fac trimestrial probabil..


o sa le mai faci la 7 luni smile.gif

QUOTE(cris_cristi29 @ Jan 28 2011, 11:46 PM) *
Buna seara mamici !
Tremurand din toate incheieturile indraznesc sa ma inscriu si eu in clubul mamicilor de septembrie 2011!!
tremur pentru ca am facut eco la doar 5 saptamani si trebuie sa mai astept putin pana la confirmarea oficiala de ”sarcina in evolutie ” Eu sper din tot sufletul sa fie bine ......astept cu sufletul la gura urmatorul eco ...
Pana una-alta va doresc sarcina usoara si ...Doamne-ajuta!

P.S ma apuc sa citesc de la pag 1 pentru ca nu vreu sa ratez nimic !


felicitari! trandafir.gif nu trebuie sa ai emotii atat de mari.. cu siguranta va fi bine... si eu am fost la dr si la eco, s-a vazut deocamdata doar saculetul.. peste 2 saptamani mi-a zis sa revin sa vedem embrionul si sa auzim inimioara.. smile.gif
janinaalex
QUOTE(giliak @ Jan 28 2011, 08:17 PM) *
scuze ptr intarziere adina...
analizele toate m-au costat in jur de 1500Ron
dublu si triplul test am auzit ca sunt in jur de 400-500ron

morfologia fetala cam tot asa...
analizele le-am facut la Medlife (bucuresti)


Si eu mi-am facut un calcul si cam tot asa ma ajung analizele vreo 15 mil...Luni ma duc sa imi ia sange si urina...iar apoi trebuie sa merg la centrul de transfuzii pentru anticorpi....eu am rh negativ si la a doua sarcina e cam problema...am emotii mari in privinta asta...dar medicul m-a asigurat ca daca o sarespect totul cu strictete o sa fie ok!Doamne ajuta!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.