Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
adina0885
Hello mamici,
Sunt tare suparata, Irisuca mea este constipata, Doamne ce am patit cu ea zilele astea nu va puteti imagina...pur si simplu ragea de durere si cand facea caca facea cat jumate din pumnul meu si tare ca un cartof...offfff!! Si acum suntem la fel, de dimineata i-am dat para, acum suc de prune si ceai de musetel sad.gif SPer sa isi revina repede ca mor langa ea de suparare, cred ca din cauza ca i-am facut piureul d elegume mai tare si nu a fost zemos....acum alte pareri cred ca e din cauza morcovului si sa-i scot morcovul din alimentatie...nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred ca ma doare sufletul sa o vad cum face sad.gif
Sa aveti o seara buna!
Alondra
QUOTE(georgiana79 @ Mar 11 2012, 07:05 PM) *
fetelor, ma ustura rau de tot in gatcred ca ma ia o raceala. am luat un paracetamol si o vit c. diseara o baie fierbinte si gata... maine trebuie sa fiu fresh, ma duc la shopping.


Sanatate, sa te faci bine sa poti merge la shopping!
QUOTE(emilia 22 @ Mar 11 2012, 08:45 PM) *
multumesc pt carticele
cele cu diversificarea nu merg
LA MULTI ANI PT MAYA


Multumim Emilia!
O sa incerc sa ti le mai atasez inca odata, nu inteleg de ce nu merg...unsure.gif
QUOTE(Andymar @ Mar 11 2012, 10:02 PM) *
Buna seara si de la noi.
Felicitari Maya, ai implinit o jumatate de anisor!!! cred ca ce v-ati mai chefuit voi azi...
Si noi o sa facem tort si un pic de chef ca la noi pica de Bunavestire cand este si dezlegare.

Asteptam poze!

Noi azi ne-am rasfatat la un centru spa, am luat-o si pe Selena dar nu ne-am permis decat la innot, hidromasaj si sauna ca doar am fost toti 3... fara Mihaita deocamdata... Vreau sa il duc si pe el la bazin dar nu stiu de la cate luni se poate... voi ce ziceti?

Multumim!
Bravo pt rasfat!
Woww, si eu nici la coafor n-am ajuns inca! doh.gif

QUOTE(adina0885 @ Mar 11 2012, 10:04 PM) *
Hello mamici,
Sunt tare suparata, Irisuca mea este constipata, Doamne ce am patit cu ea zilele astea nu va puteti imagina...pur si simplu ragea de durere si cand facea caca facea cat jumate din pumnul meu si tare ca un cartof...offfff!! Si acum suntem la fel, de dimineata i-am dat para, acum suc de prune si ceai de musetel sad.gif SPer sa isi revina repede ca mor langa ea de suparare, cred ca din cauza ca i-am fl facut piureul d elegume mai tare si nu a fost zemos....acum alte pareri cred ca e din cauza morcovului si sa-i scot morcovul din alimentatie...nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai cred ca ma doare sufletul sa o vad cum face sad.gif
Sa aveti o seara buna!

Sanatate, sa va treaca repede...Eu stiu ca morcovul fiert constipa , sucul de la el crud nu ...unsure.gif Acum nu stiu ce sa zic...vezi ce i-ai dat nou si incearca sa scoti sa vezi daca e de la el..
Alondra
Buna dimineata mamici!
La multe lunite pt Ema pui de Cris_cristi! occasion.gif

Ce mai faceti?Cum mai e pe la voi vremea?La noi iar a nins nervi.gif Noroc ca iese soarele, ,cred ca o topeste!
ligiamos
Buna dimineata si o saptamana frumoasa tuturor

La multe lunite pt Ema de Cris_cristi

Multa sanatate Gerogiana.
Adina tare greu e cu constipatia asta la bebelusi.Eu de cind ii dau Antoniei cereale face mult mai usor.Incerca sa-i dai si tu citeva lingurite doar cu scopul asta de a regla ,din cite i-mi amintesc parca citisem cu ceva timp in urma ca nu vrei sa-i dai ca e destul de "grasuta".Spun cu ghilimele pentru ca mie mi se para ca arata exact cum trebuie.
Andymar Superrrr sa va fie de bine rasfatul.Si eu i-mi doresc de mult sa ajung macar la un masaj,ca ma dor toate.

La Brasov iar a nins nervi.gif Nu se mai termina odata iarna asta mad.gif
Antonia e bine si plina de forta.Mai nou se intoarce pe burta si apoi se aseaza pe un umar si se tot impinge pina ajunge dintr-un capat al patutului la celalalt.E asa nostima cum face si scoate nite sunete de ma prapadesc de ras.Poate reusesc sa o fimez sa va arat si voua numai ca e un pic cam greu pentru a in momentul in care ma vede ca o filmez nu mai face nimic.Astazi vreu sa-i dau mar cu ananas la steamer.Sa vedem ce reactie are.
Alondra
QUOTE(ligiamos @ Mar 12 2012, 09:03 AM) *
Buna dimineata si o saptamana frumoasa tuturor

La multe lunite pt Ema de Cris_cristi

Multa sanatate Gerogiana.
Adina tare greu e cu constipatia asta la bebelusi.Eu de cind ii dau Antoniei cereale face mult mai usor.Incerca sa-i dai si tu citeva lingurite doar cu scopul asta de a regla ,din cite i-mi amintesc parca citisem cu ceva timp in urma ca nu vrei sa-i dai ca e destul de "grasuta".Spun cu ghilimele pentru ca mie mi se para ca arata exact cum trebuie.
Andymar Superrrr sa va fie de bine rasfatul.Si eu i-mi doresc de mult sa ajung macar la un masaj,ca ma dor toate.

La Brasov iar a nins nervi.gif Nu se mai termina odata iarna asta mad.gif
Antonia e bine si plina de forta.Mai nou se intoarce pe burta si apoi se aseaza pe un umar si se tot impinge pina ajunge dintr-un capat al patutului la celalalt.E asa nostima cum face si scoate nite sunete de ma prapadesc de ras.Poate reusesc sa o fimez sa va arat si voua numai ca e un pic cam greu pentru a in momentul in care ma vede ca o filmez nu mai face nimic.Astazi vreu sa-i dau mar cu ananas la steamer.Sa vedem ce reactie are.

yes.gif liwlol.gif
Si MayEvy da sa se ridice in cot ca vrea in fund, pe partea dreapta numai...si daca n-o ajuti , te faci numai ca ii intinzi mainile sa se sprijine, e jale, face urat liwlol.gif si se supara! doh.gif laugh.gif

Poze de la 6 luni ...rolleyes.gif





Vreau sa suflu, dar n-am lumanari liwlol.gif

maria26
Alondra, foarte frumoase pozele.. Maya e o scumpa oFloare1.gif

Ligia, asteptam filmuletzul biggrin.gif...

georgiana, multa sanatate! poti da cu tantum verde in gat smile.gif
maria26
poze de sambata biggrin.gif

Albert






Andy


baietii mei biggrin.gif


sora mea


maria26












ligiamos
Are o fatzuca atit de dragalasa ca-ti vine sa o papi oFloare.gif
Si ce deliciu de tort ati avut eating.gif
QUOTE(Alondra @ Mar 12 2012, 10:06 AM) *

Vreau sa suflu, dar n-am lumanari liwlol.gif


Ai doi baieti superbi floare2.gif
In pozele asta e atit de dragalas Albert iar Andy te cucereste pe deplin.
QUOTE(maria26 @ Mar 12 2012, 10:30 AM) *
poze de sambata biggrin.gif
Albert


Andy
ligiamos
Pina reusesc sa o filmez cum se chinue sa se deplaseze va pun si eu citeva poze
m-ai am un pic si reusesc sa bag piciorusele in gura

Cu surioara mea Catalina


Alondra
QUOTE(maria26 @ Mar 12 2012, 12:20 PM) *
Alondra, foarte frumoase pozele.. Maya e o scumpa oFloare1.gif

Ligia, asteptam filmuletzul biggrin.gif...

georgiana, multa sanatate! poti da cu tantum verde in gat smile.gif

floare2.gif

QUOTE(maria26 @ Mar 12 2012, 12:31 PM) *

Ce mamica frumoasa! Si implinita cu asa baieti ! yes.gif

QUOTE(ligiamos @ Mar 12 2012, 02:07 PM) *
Are o fatzuca atit de dragalasa ca-ti vine sa o papi oFloare.gif
Si ce deliciu de tort ati avut eating.gif
Ai doi baieti superbi floare2.gif
In pozele asta e atit de dragalas Albert iar Andy te cucereste pe deplin.

floare2.gif

QUOTE(ligiamos @ Mar 12 2012, 02:14 PM) *

Este delicioasa!Ce bine ii sta Antoniei in rochita! yes.gif
Andymar
Maaaama ce puiuti dragalasi am vazut aici!!!

Maya are niste falcute pufoase... sa le mananci nu alta! Imi place tortul vostru, e facut in casa?

Ligia ce cretulini frumosi are Catalina, ai doua papusi... una cu cretii alta cu ochisorii...

Maria... de baietii tai nu mai are rost sa comentez, sunt minunati si seamana bine intre ei. Din cate imi dau eu seama amandoi seamana mai mult cu tine, sunteti o familie tare frumoasa. Iar pozele se vede ca sunt facute de un profesionist.

Vin si eu cu amaratele mele de poze facute cu telefonul... ca pana scot eu aparatul nu mai prind asa momente. Ia uitati ce mi-a lucrat azi flacaul meu, a stat cateva secunde singur in fundulet, ar putea sta mult mai mult dar parca are arici in pantaloni, nu sta un picut locului. Ma mir ca nu oboseste cu atata activitate, o sa fie un neastamparat. Va dati seama ca se invarte pe burta in carucior sau se agata de margini, se ridica intr-un cot si isi scoate capul afara sa vada ce-i pe jos... daca il leg cu centura urla de mama focului. Nici in patul mare nu-l pot lasa singur ca mai nou se taraste inapoi ca racul, intr-o zi era cu picioarele jos din pat. Trebuie sa stau tot timpul cu ochii pe el ca pe butelie si culcat nu mai sta decat atunci cand doarme.















Alondra
QUOTE(Andymar @ Mar 12 2012, 03:28 PM) *
Maaaama ce puiuti dragalasi am vazut aici!!!

Maya are niste falcute pufoase... sa le mananci nu alta! Imi place tortul vostru, e facut in casa?




Ce baietel nazdravan are mami! Bravo Mihaita! eusa_clap.gif biggrin.gif
Da Andreea, tortul e facut de cineva care lucreaza acasa, a avut blat de cacao cu cioci si visine yami.gif Doar decorul nu mi-a placut ca a folosit colorant pt trifoi cred ca...dar la gust a fost bun!
adina0885
hello mamici,
Liagiamos multumesc pt sfaturi o sa incerc, tot constipata este, dar parca a facut putin mai moale azi...
Fetelor avem un dintisor jos...cred ca din cauza asta nu m-a lasat sapt trecuta sa dorm noaptea mai deloc....este ca o liniuta alba care a spert gingia biggrin.gif
Alondra occasion.gif pt Maya, este simpatica foc si ii sta criminal cu bentita, dar cand sta in funduletz nu se apelaca in fata sau in parti? Irisuca se cam balangane tzuc.gif
Maria26 sunteti superbi!!! baieteii frumosi!
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Mar 12 2012, 06:17 PM) *
hello mamici,
Liagiamos multumesc pt sfaturi o sa incerc, tot constipata este, dar parca a facut putin mai moale azi...
Fetelor avem un dintisor jos...cred ca din cauza asta nu m-a lasat sapt trecuta sa dorm noaptea mai deloc....este ca o liniuta alba care a spert gingia biggrin.gif
Alondra occasion.gif pt Maya, este simpatica foc si ii sta criminal cu bentita, dar cand sta in funduletz nu se apelaca in fata sau in parti? Irisuca se cam balangane tzuc.gif
Maria26 sunteti superbi!!! baieteii frumosi!

FELICITARI pt dintisor! eusa_clap.gif Wowww! biggrin.gif Probabil de-aia ai avut nopti nasoale...
Ba da, se apleaca in fata si cade pe parti, dar vad ca sta din ce in ce mai bine, nu mai vrea pe spate deloc, numai sa se intoarca ep burta sau sa stea in fund, sau si mai rau..in picioare ohmy.gif doh.gif

Cine mai are dintisori de aici ? Ema - Cris Cristi, Antonia - Ligiamos si Irisuca acum - Adina!
Incet incet venim cu dintii biggrin.gif

Simonik, tu ce mai faci?N-ai intrat azi..
maria26
Adina, felicitari pt dintisor bananab.gif bananab.gif se pare ca fetitele sunt primele cu dintisori smile.gif
Ligia, sunt scumpe printesele tale smile.gif
Andymar, f frumoase pozele oFloare1.gif
Alondra, Maya se face din ce in ce mai frumoasa trandafir.gif

multumim tuturor pentru aprecieri hug.gif hug.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Mar 12 2012, 09:05 PM) *
Adina, felicitari pt dintisor bananab.gif bananab.gif se pare ca fetitele sunt primele cu dintisori smile.gif
Ligia, sunt scumpe printesele tale smile.gif
Andymar, f frumoase pozele oFloare1.gif
Alondra, Maya se face din ce in ce mai frumoasa trandafir.gif

multumim tuturor pentru aprecieri hug.gif hug.gif

biggrin.gif Multumim Maria!
Sa stii! Chiar ma uit la pozele din primele 2 luni , zici ca era baietel liwlol.gif
La voi nici urma de dinte?

Mamici voi ce mai dati de papa la bebei? Noi am primit oua de la tara si ma gandeam sa-i dau galbenus, dar parca e prea devreme, voi cand incepeti?
elenaalex
buna seara, mi-am delectat ochii notworthy.gif am vazut numai copii frumosi! sa va traiasca si sa va bucurati cu ei!!!!
ma bucur sa va vad! occasion.gif occasion.gif occasion.gif m-am gandit la voi si v-am urat La multe lunitze copii!!!!
Teo al meu a reusit sa ia racaeala in we de la noi oFloare1.gif , cam naspa ca acum a inceput sa tuseasca si sa nu mai aiba pofta de mancare, ceea ce pe mine ma streseaza la maxim. Are putin rosu in gat si in continuare e porc.greu cu papa. are nevoie de para zilnic sa faca kaka usor. in continuare urla zilnic cand il apuca, inca fara dintisori, dar non stop e cu mana in gura, chiar se musca singur.
am fost si noi duminica la aer o jumatate de ora toti 4 si de cum am intrat in casa a inceput usor sa tusesca. azi am fost cu amandoi la dr, Cosmin e ok, in schimb face alergie la smantana, oua si are regim alimentar sa vad cum il poate tine el la gradi rolleyes.gif . eu am cateva alimente la care sunt alergica si habar nu aveam ca se transmit si la copil....asa ca unul e sensibil vizibil!
Teo e pe biseptol si prospan. are si ceva pic de nas,parca pivalone dar ii pun momentan ser ca e mai sanatos. nu ii curge nasucul f tare, dar nici infundat nu e.
eu in continuare tusesc,, frigul ma irita atat pe gat cat si mainile. off acum imi doresc sa treaca iarna asta, nici acum nu s-a topit zapada din spatele blocului, inca e gheata de cca 10 cm.
Alondra
Buna dimineata mamici!
La multe lunite pt Sara pui de Crisara pt ieri...scuze de intarziere ! occasion.gif oFloare1.gif
Simonik84
Buna dimineata,

adina, felicitari pentru dintisor, Iris de acum o sa fie soricel... smile.gif bine macar ca ai aflat de ce a fost atat de agitata...acum s-a mai linistit?

Am vazut pozele cu Albert si Andy, imi plac tare mult, 2 baieti reusiti. sa te bucuri de ei,Maria!

Ne cerem scuze de intarziere si spunem La multi ani occasion.gif Maya! Sa fii santoasa si asculti de mami! Foarte frumoasa domnisoara la 6 luni smile.gif

Noi am avut un weekend plin, au fost bunicii la noi, ieri am fost la vaccinul de 6 luni si astazi vin nasii la noi la medic si trebuie sa mergem cu ei, ca nu sunt din Iasi...deci numai zile agitate.

Avem deja 8.5 kg si 70 cm. A zis medicul ca suntem bine proportionati si i-am spus de cantitatile care i le dau de mancarica si a zis ca e foarte bine. fruct, intre 15-180 gr si legume la fel, maxim 200 gr..depinde de zi, daca sunt legume cu carnita papa tot ..daca sunt simple, mai lasa si pentru mine smile.gif

I-am dat galbenus de ou, de prepelita, caci eu sunt alergica la oua de tara d egaina si avem pe cineva acre creste prepelite si asa l-am asigurat si pe el. Peste mi-a zis sa-i dau dupa 9 luni, la fel si banana..din cauza ca eu sunt alergica la ceva si s-ar putea sa fie si el, si sa-i dau cat mai tz..o sa vedem...
maria26
elena, multa multa sanatate oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
alondra, noi nu avem inca dintisori. si daca este ereditar, asa cum se spune, ii vor da pe la 6 luni si jumatate smile.gif ... roade tot, saliveaza abundent, dar nu iese nimik biggrin.gif .. eu galbenusul mai astept pana pe la 7 luni...
simonik, ma bucur ca sunteti bine trandafir.gif
Simonik84
Ereditar? Pai mie mi-au iesit dintii la 4 luni jumatate si la sot la 5 luni si la el niciun semn, a zis medicul ca nu pare nimic suspect pe gingiie chiar daca el saliveaza de 3 luni incontinuu si sta numai cu mainile in gura..inca mi asteptam..chiar ca baietii sunt mai lenesi la dintuci aicii pe forum smile.gif
maria26
QUOTE(Simonik84 @ Mar 13 2012, 11:49 AM) *
Ereditar? Pai mie mi-au iesit dintii la 4 luni jumatate si la sot la 5 luni si la el niciun semn, a zis medicul ca nu pare nimic suspect pe gingiie chiar daca el saliveaza de 3 luni incontinuu si sta numai cu mainile in gura..inca mi asteptam..chiar ca baietii sunt mai lenesi la dintuci aicii pe forum smile.gif


pai sunt si in minoritate biggrin.gif
da.. e ereditar... .. asta e in cazul in care dintii dau pre devreme (chiar din burtica) sau prea taziu.. aproape de un an....
Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Mar 13 2012, 09:06 AM) *
Buna dimineata,

adina, felicitari pentru dintisor, Iris de acum o sa fie soricel... smile.gif bine macar ca ai aflat de ce a fost atat de agitata...acum s-a mai linistit?

Am vazut pozele cu Albert si Andy, imi plac tare mult, 2 baieti reusiti. sa te bucuri de ei,Maria!

Ne cerem scuze de intarziere si spunem La multi ani occasion.gif Maya! Sa fii santoasa si asculti de mami! Foarte frumoasa domnisoara la 6 luni smile.gif

Noi am avut un weekend plin, au fost bunicii la noi, ieri am fost la vaccinul de 6 luni si astazi vin nasii la noi la medic si trebuie sa mergem cu ei, ca nu sunt din Iasi...deci numai zile agitate.

Avem deja 8.5 kg si 70 cm. A zis medicul ca suntem bine proportionati si i-am spus de cantitatile care i le dau de mancarica si a zis ca e foarte bine. fruct, intre 15-180 gr si legume la fel, maxim 200 gr..depinde de zi, daca sunt legume cu carnita papa tot ..daca sunt simple, mai lasa si pentru mine smile.gif

I-am dat galbenus de ou, de prepelita, caci eu sunt alergica la oua de tara d egaina si avem pe cineva acre creste prepelite si asa l-am asigurat si pe el. Peste mi-a zis sa-i dau dupa 9 luni, la fel si banana..din cauza ca eu sunt alergica la ceva si s-ar putea sa fie si el, si sa-i dau cat mai tz..o sa vedem...

Multumim Simonik!
Felicitari si voua pt bilant!Stati f bine! yes.gif
Si eu i-am dat ieri galbenus pana la urma, si o sa alternez cu carnita! A papat tot biggrin.gif


QUOTE(maria26 @ Mar 13 2012, 09:29 AM) *
elena, multa multa sanatate oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
alondra, noi nu avem inca dintisori. si daca este ereditar, asa cum se spune, ii vor da pe la 6 luni si jumatate smile.gif ... roade tot, saliveaza abundent, dar nu iese nimik biggrin.gif .. eu galbenusul mai astept pana pe la 7 luni...
simonik, ma bucur ca sunteti bine trandafir.gif

Off, si noi salivam, daca e sa fie ereditar, nu stiu ca si noua ne-au iesit dintii tarziu, mie si la sora-mea, nu stiu la sot....daca nu mai traieste soacra nu mai are cine sa-mi povesteasca ...
Sa vedem ca deocamdata nici urma de ei si am vaaaga impresie ca o sa fim codase pe aici la dinti biggrin.gif
cris_cristi29
Buna ziua mamici
Off , abia acum am reusit sa ma loghez .Nu imi dadea voie sa trec de la o pagina la alta ... nervi.gif
In primul rand vreau sa o felicit pe Maya ...la multe lunite si sa fi cuminte .
Am vazut o gramada o gramada de prichindei unul mai frumos ca celalat ...

QUOTE(adina0885 @ Mar 9 2012, 06:25 PM) *
Dragele mele, va pun 2 poze cu motzul nostru biggrin.gif

O minune de fetita ...noi mai avem mult si bine pana sa ii fac mot ..

QUOTE(Alondra @ Mar 12 2012, 12:06 PM) *
yes.gif liwlol.gif
Si MayEvy da sa se ridice in cot ca vrea in fund, pe partea dreapta numai...si daca n-o ajuti , te faci numai ca ii intinzi mainile sa se sprijine, e jale, face urat liwlol.gif si se supara! doh.gif laugh.gif

Poze de la 6 luni ...rolleyes.gif


Esti atat de dulce ca imi vine sa te smotocesc toata ....te prind eu prin parc ... yes.gif

QUOTE(maria26 @ Mar 12 2012, 12:30 PM) *
poze de sambata biggrin.gif

O mamica superba cu doi baieti minunati.

O zi minunata .
cris_cristi29
QUOTE(ligiamos @ Mar 12 2012, 02:14 PM) *
Cu surioara mea Catalina

Doua printese oFloare.gif
QUOTE(Andymar @ Mar 12 2012, 03:28 PM) *
Maaaama ce puiuti dragalasi am vazut aici!!!

Si uite inca un print intre atatea printese....

QUOTE(Alondra @ Mar 12 2012, 09:29 PM) *
biggrin.gif Multumim Maria!
Sa stii! Chiar ma uit la pozele din primele 2 luni , zici ca era baietel liwlol.gif
La voi nici urma de dinte?

Mamici voi ce mai dati de papa la bebei? Noi am primit oua de la tara si ma gandeam sa-i dau galbenus, dar parca e prea devreme, voi cand incepeti?

Noi am inceput deja ....si am trecut si la carnea de vita ....

Multumesc pentru urarile adresate Emei ...

Noi am profitat duminica de timpul frumos de dimineata si am dat o fuga in parc ...E a fost tot o agitatie cand a vazut atatia copii in jurul ei ...parca mai avea putin si o lua si ea la fuga .....
O sa pun mai pe seara cateva poze ...acum plecam iar tai ..
adina0885
buna mamici,
multumesc pt felicitari! are un dintisor pupa mama pe ea...dar oare cat mai dureaza pana creste sa se vada bine bine??
noi am fost afara 1 ora si 30min si a dormit bustean. Am rezolvat si pr cu constipatia.
Voi de cand ati introdus branzica? As vrea sa ii mai dau si altceva, avem deja 2 saptamani de cand am inceput diversificarea.
Sa aveti o zi frumoasa! :*
Alondra
QUOTE(cris_cristi29 @ Mar 13 2012, 12:52 PM) *
Buna ziua mamici
Off , abia acum am reusit sa ma loghez .Nu imi dadea voie sa trec de la o pagina la alta ... nervi.gif
In primul rand vreau sa o felicit pe Maya ...la multe lunite si sa fi cuminte .
Am vazut o gramada o gramada de prichindei unul mai frumos ca celalat ...
O minune de fetita ...noi mai avem mult si bine pana sa ii fac mot ..
Esti atat de dulce ca imi vine sa te smotocesc toata ....te prind eu prin parc ... yes.gif
O mamica superba cu doi baieti minunati.

O zi minunata .

Asa asa!Sa vina caldura si ne vedem la smotocit! laugh.gif
Apropo, a ta sta la straini?Ca a mea se sperie in prima faza, e plangacioasa rau! doh.gif


QUOTE(cris_cristi29 @ Mar 13 2012, 12:52 PM) *
Doua printese oFloare.gif

Si uite inca un print intre atatea printese....
Noi am inceput deja ....si am trecut si la carnea de vita ....

Multumesc pentru urarile adresate Emei ...

Noi am profitat duminica de timpul frumos de dimineata si am dat o fuga in parc ...E a fost tot o agitatie cand a vazut atatia copii in jurul ei ...parca mai avea putin si o lua si ea la fuga .....
O sa pun mai pe seara cateva poze ...acum plecam iar tai ..

I-am dat si eu ieri pana la urma, e foarte bine, i-a placut yes.gif
Carne de vita de unde cumperi? O sa incerc si eu sapt viit cred..

QUOTE(adina0885 @ Mar 13 2012, 01:22 PM) *
buna mamici,
multumesc pt felicitari! are un dintisor pupa mama pe ea...dar oare cat mai dureaza pana creste sa se vada bine bine??
noi am fost afara 1 ora si 30min si a dormit bustean. Am rezolvat si pr cu constipatia.
Voi de cand ati introdus branzica? As vrea sa ii mai dau si altceva, avem deja 2 saptamani de cand am inceput diversificarea.
Sa aveti o zi frumoasa! :*

Eu zic ca poti sa-i dai, sa incerci...si eu i-am dat inainte de6 luni, 5 jum parca..dar nu prea ii place..si nici nu ma agit din cauza constipatiei..Dar daca ati avut perioada asta nasoala cu scaunul, eu as mai amana putin, totusi ea incheaga din cate stiu eu..
Alondra
Buna ziua mamici!
Ce pustiu pe aici ...e vreme buna la voi, ati iesit la plimbare deja?
Simonik84

Buna dimineata,

Chiar ca e pustiu..la noi e urat afara, bate vantul, inourat si colac peste pupaza cred ca am prins si o viroza, ma doare gatul si am tuse seaca, sper sa nu avanseze caci sigur o sa ia si bebe sad.gif

In rest, suntem bine, avem nopti mai bune, mai rele, dar mergem inainte, Saptamana asta vreau sa-i dau si eu carne de vita, dar sa vad de unde o sa cumpar...

Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Mar 14 2012, 11:42 AM) *
Buna dimineata,

Chiar ca e pustiu..la noi e urat afara, bate vantul, inourat si colac peste pupaza cred ca am prins si o viroza, ma doare gatul si am tuse seaca, sper sa nu avanseze caci sigur o sa ia si bebe sad.gif

In rest, suntem bine, avem nopti mai bune, mai rele, dar mergem inainte, Saptamana asta vreau sa-i dau si eu carne de vita, dar sa vad de unde o sa cumpar...

Simonik, sanatate!Trateaza cum poti mai repede,, ia ce ai in casa, sa nu ia si bebe..e foarte greu acum dupa ce ati scapat si de pojarelul ala, sau ce a fost?!
Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi la boala cu a mea...vad ca voi ati mai avut parte de temperatura, alea alea....noi abia am avut de 2 ori muci si eram stresata! doh.gif

Si la noi e innourat, cica de maine va fi frumos, dar, tot cred ca iesim...vreau sa o invat sa doarma dupa masa de amiaz, doar asa se face cand va fi copilul mai maricel, nu?
Eu am supa pe foc..azi ii dau galbenus iar...vita vreau sa incerc si eu dar ma streseaza ca se fierbe greeeu de tot si oala cukta e jale cu ea, zici ca explodeaza, mi-e si frica sa mai fierb in ea..oare la steamer cum se face vita?Uite ca nu m-am gandit pana acum...unsure.gif
Ficatei de cand incepeti sa dati?
Simonik84
Ma tratez, am masca, am luat sirop stodal, si ceva pentru gat, homeogene..inca nu am luat paracetamol, stiu ca e voie, dar o sa iau daca se agraveaza, acum sunt bine, doar cu tusea si durerea in gat.

Cu carnea de vita nu stiu cum am sa o fac, cred ca o sa stau sa o fierb normal, 2 ore, cat e nevoie, stemer nu am , dar merita incercat.

Si eu am supica pe foc, azi avem dovlecel cu telina si morcov si carnita de pui. Pofta mare la pitici si plimbare placuta!

Ficatei, dupa 7 luni!
Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Mar 14 2012, 11:56 AM) *
Ma tratez, am masca, am luat sirop stodal, si ceva pentru gat, homeogene..inca nu am luat paracetamol, stiu ca e voie, dar o sa iau daca se agraveaza, acum sunt bine, doar cu tusea si durerea in gat.

Cu carnea de vita nu stiu cum am sa o fac, cred ca o sa stau sa o fierb normal, 2 ore, cat e nevoie, stemer nu am , dar merita incercat.

Si eu am supica pe foc, azi avem dovlecel cu telina si morcov si carnita de pui. Pofta mare la pitici si plimbare placuta!

Ficatei, dupa 7 luni!

Si noi tot dovlecel dar cu cartof si galbenus si i-am fiert si pastaie verde si i-am pus una, sa vedem ce si cum ...a mancat pe nerasuflate, in 15 min ca niciodata ohmy.gif ...voi le-ati dat pastai?
unsure.gif
Simonik84
QUOTE(maria26 @ Mar 14 2012, 12:19 PM) *


Super tare e Albert, gasesc foarte multe asemanari intre el si Marcus, si felul cum rade, cum duce pumnul la gura..sunt niste scumpei toti!
Simonik84
QUOTE(Alondra @ Mar 14 2012, 11:30 AM) *
Si noi tot dovlecel dar cu cartof si galbenus si i-am fiert si pastaie verde si i-am pus una, sa vedem ce si cum ...a mancat pe nerasuflate, in 15 min ca niciodata ohmy.gif ...voi le-ati dat pastai?
unsure.gif


Eu nici nu stiam ca se poate da pastai, nu mi-a spus nimeni, aveai la congelator? sau de unde ai luat? Si la mine a papt in 10 minute 180 gr smile.gif prin experienta la molfait smile.gif
maria26
si eu i-am pus fasole verde... eu cumpar din Auchan congelata smile.gif
Simonik84
Mamici, dar avocado se poate da la bebei? am citit ca se poate da de la 6 luni, a dat cineva? cica e foarte satios si se poate da seara cu iaurt....
cris_cristi29
Buna.

QUOTE(Alondra @ Mar 13 2012, 07:20 PM) *
Asa asa!Sa vina caldura si ne vedem la smotocit! laugh.gif
Apropo, a ta sta la straini?Ca a mea se sperie in prima faza, e plangacioasa rau! doh.gif
I-am dat si eu ieri pana la urma, e foarte bine, i-a placut yes.gif
Carne de vita de unde cumperi? O sa incerc si eu sapt viit cred..
Eu zic ca poti sa-i dai, sa incerci...si eu i-am dat inainte de6 luni, 5 jum parca..dar nu prea ii place..si nici nu ma agit din cauza constipatiei..Dar daca ati avut perioada asta nasoala cu scaunul, eu as mai amana putin, totusi ea incheaga din cate stiu eu..


Vai , sa nu vada pe cineva cu mutra necunoscuta ca ii jale ......face un scandal de nu mai stii cum sa o opresti .Am fost cu ea la bilantul de 6 luni si abia a reusit dr sa o consulte si sa o masoare.La un moment dat a trebuit sa o intorc cu spatele la medic ..sa nu il mai vada .... doh.gif Se invineteste la fata atata tipa ....nu stiu ce ma fac cu ea .Adevarul este ca pe Ema nu am lasat-o prea mult pe la mama asa cum am lasat-o pe Teo.....

Carne ...mi-am facut provizii de vreo 10 kg de la un prieten care a taiat un vitelus ...dar de regula cumpar de la un magazin micut , de aici din cartier , unde aduce tot timpul carne proaspata .

Fetelor , eu nu pot sa descarc pozele .Imi da „eroare USB” ... nervi.gif ce ar trebui sa faca ....? nu ma prea pricep la chestii de genul asta sad.gif
cris_cristi29
QUOTE(Alondra @ Mar 14 2012, 11:50 AM) *
Ficatei de cand incepeti sa dati?

Eu astept pana la sf lunii ...cam asa pe la 7 luni .Pastai inca nu i-am dat dar chiar o sa incercam si noi maine .Astazi avem legume cu ou .Maine punem si o pastaie .Avem congelata de la buni ... biggrin.gif , traiasca buni , ca ne aprovizoonam de la ea mai ceva ca de la un supermarket ....

QUOTE(maria26 @ Mar 14 2012, 02:19 PM) *

Offf , tare dulce mai esti .Un pupic mic pe nasuc tzuc.gif


QUOTE(Simonik84 @ Mar 14 2012, 02:58 PM) *
Mamici, dar avocado se poate da la bebei? am citit ca se poate da de la 6 luni, a dat cineva? cica e foarte satios si se poate da seara cu iaurt....


Da, da , noi am papat ...taaaaare bun ....
Alondra
QUOTE(cris_cristi29 @ Mar 14 2012, 03:00 PM) *
Buna.
Vai , sa nu vada pe cineva cu mutra necunoscuta ca ii jale ......face un scandal de nu mai stii cum sa o opresti .Am fost cu ea la bilantul de 6 luni si abia a reusit dr sa o consulte si sa o masoare.La un moment dat a trebuit sa o intorc cu spatele la medic ..sa nu il mai vada .... doh.gif Se invineteste la fata atata tipa ....nu stiu ce ma fac cu ea .Adevarul este ca pe Ema nu am lasat-o prea mult pe la mama asa cum am lasat-o pe Teo.....

Carne ...mi-am facut provizii de vreo 10 kg de la un prieten care a taiat un vitelus ...dar de regula cumpar de la un magazin micut , de aici din cartier , unde aduce tot timpul carne proaspata .

Fetelor , eu nu pot sa descarc pozele .Imi da „eroare USB” ... nervi.gif ce ar trebui sa faca ....? nu ma prea pricep la chestii de genul asta sad.gif

doh.gif Deci ...suntem normali biggrin.gif Citisem in carte ca asa sunt la varsta asta,dar stii cum e, pana nu auzi si la altii...biggrin.gif

QUOTE(cris_cristi29 @ Mar 14 2012, 03:14 PM) *
Eu astept pana la sf lunii ...cam asa pe la 7 luni .Pastai inca nu i-am dat dar chiar o sa incercam si noi maine .Astazi avem legume cu ou .Maine punem si o pastaie .Avem congelata de la buni ... biggrin.gif , traiasca buni , ca ne aprovizoonam de la ea mai ceva ca de la un supermarket ....
Offf , tare dulce mai esti .Un pupic mic pe nasuc tzuc.gif
Da, da , noi am papat ...taaaaare bun ....

E bine ca va place avocado! Usb, da-i clic dreapta pe el si fa-i o scanare..sau Formatare..dar risti sa pierzi pozele atunci ..sad.gif
maria26
fetelor Albert a dormit 4 ore legate azi ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif .. oare am noapte alba?
Alondra
QUOTE(maria26 @ Mar 14 2012, 05:37 PM) *
fetelor Albert a dormit 4 ore legate azi ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif .. oare am noapte alba?

Eee, fii optimista! smile.gif
Si...ce-ai facut 4 ore , cum te-ai rasfatat? biggrin.gif
Alondra
Buna dimineata mamici!
La multe lunite pt Irisuca pui de Adina! occasion.gif
Zi cu soare va dorim!
Simonik84
Buna dimineata fetelor,

Haideti la cafea sau ceai! La mine e deja al 2-lea ceai pe ziua de azi. Sunt mai rau ca ieri , am o tuse urata cu expectoratii si nasu curge ca la robinet, m-a prins si de-acum isi face damblaua. Am mai racit asa, cand eram in 7 saptamani de sarcina, de atunci nimic. Eu nu racesc des, dar si cand se intampla, ma doboara...

Maria, wow! Ai avut nopate alba?

Marcus inca nu are nimic, sper nici sa nu ia, a avut si el ultimele 2 nopti mai linistite, s-a trez doar o data sa manance. dar dupa baie ii dau portie intreaga de cereale. Pana acum ii dadeam jumate, dar de 2 seri ii dau cat scrie pe cutie si e mult mai bine cu somnul...

La noi e ceva soare azi, dar imi pare asa rau ca tre sa-l tin in casa, poate cand ajunge sotul de la serv sa-l scoata ca eu nu ma simt in stare sad.gif

voi ce planuri aveti pe azi?

Simonik84
Irisuca, la mulle lunite, sa fii santaosa si sa mami sa se bucure de tine ! occasion.gif
maria26
la multe lunitze sarbatoritei occasion.gif

fetelor, nu am avut noapte albe ohmy.gif .. s-a culcat la 10 si s-a trezit la 5 sa pape si apoi la 7.. ca de obicei.. dar la 8.45 a tras pe dreapta iar... singurel.. se juca si cand m-am dus in camera l-am gasit adormit... nu pot sa cred ce copil cuminte am.. sa nu-l deochi biggrin.gif
Alondra, s-a culcat la 11 ieri... eu am crezut ca doarme 30 minute, ca e obicei.. dar s-a mai trezit tocmai la 15... am facut mancare, am facut ordine in hainutele lui ca iar avem ff multe care au ramas mici..nimik deosebit..
Alondra
QUOTE(Simonik84 @ Mar 15 2012, 08:58 AM) *
Buna dimineata fetelor,

Haideti la cafea sau ceai! La mine e deja al 2-lea ceai pe ziua de azi. Sunt mai rau ca ieri , am o tuse urata cu expectoratii si nasu curge ca la robinet, m-a prins si de-acum isi face damblaua. Am mai racit asa, cand eram in 7 saptamani de sarcina, de atunci nimic. Eu nu racesc des, dar si cand se intampla, ma doboara...

Maria, wow! Ai avut nopate alba?

Marcus inca nu are nimic, sper nici sa nu ia, a avut si el ultimele 2 nopti mai linistite, s-a trez doar o data sa manance. dar dupa baie ii dau portie intreaga de cereale. Pana acum ii dadeam jumate, dar de 2 seri ii dau cat scrie pe cutie si e mult mai bine cu somnul...

La noi e ceva soare azi, dar imi pare asa rau ca tre sa-l tin in casa, poate cand ajunge sotul de la serv sa-l scoata ca eu nu ma simt in stare sad.gif

voi ce planuri aveti pe azi?


Shooooppppping biggrin.gif , plimbarica , coafor biggrin.gif unii..printre mancarica si dormit doh.gif
QUOTE(maria26 @ Mar 15 2012, 09:34 AM) *
la multe lunitze sarbatoritei occasion.gif

fetelor, nu am avut noapte albe ohmy.gif .. s-a culcat la 10 si s-a trezit la 5 sa pape si apoi la 7.. ca de obicei.. dar la 8.45 a tras pe dreapta iar... singurel.. se juca si cand m-am dus in camera l-am gasit adormit... nu pot sa cred ce copil cuminte am.. sa nu-l deochi biggrin.gif
Alondra, s-a culcat la 11 ieri... eu am crezut ca doarme 30 minute, ca e obicei.. dar s-a mai trezit tocmai la 15... am facut mancare, am facut ordine in hainutele lui ca iar avem ff multe care au ramas mici..nimik deosebit..

ohmy.gif Woww, chiar cuminte, sa nu fie de deochi! smile.gif Si a mea doarme 30 de min pe la 11....ieri am plecat la plimbare dupa masa de pranz ca de obicei si n-a vrut sa-mi doarma deloc..ca dormise 1 h tot asa in loc de 30 de min ...si chiar mi-a plans, nu vroia in carucior la orizontala, am adus-o acasa in brate..doh.gif cu 10 min inainte sa ajungem mi-a adormit..doh.gif si a dormit iar 1 h, deci ca nimeni nu stiu ce o fi avut o fi durut-o ceva, burta, o fi fost de la pastaia aia ?! biggrin.gif unsure.gif Habar n-am ...azi noapte iar se tot foia, se chinuia, zici ca visa, chiar tipase la un moment dat...e ciudata rau!
georgiana79
Buna ziua mamici!
De doua zile doar am citit, nu am putut sa intru deloc, abia acum am reusit.
noi suntem bine, iesim zilnic la plimbare, Mariuca face kk singura de vreo 2 ori pe zi, mesele sunt aceleasi, nu i-am mai dat nimik deocamdata, mergem pe aceleasi alimente. de luni o sa-i dau si eu ou de gaina.
in rest, e la fel de cuminte, nu a reusit sa ia raceala de la mine, mie mi-a trecut.
de maine o sa-i dau vit C picaturi 10 zile pe luna. la fel si lui Stefan. azi merg la STEFAN la gradi, are sedinta cu parintii.
o fetitza ii spunea mamei sale ca Stefan este cumintzelul clasei. la fel spune si doamna dar le-as invita pe la mine pe acasa cand are Stefan show.
va doresc o zi buna!
georgiana79
QUOTE(maria26 @ Mar 15 2012, 10:34 AM) *
la multe lunitze sarbatoritei occasion.gif

fetelor, nu am avut noapte albe ohmy.gif .. s-a culcat la 10 si s-a trezit la 5 sa pape si apoi la 7.. ca de obicei.. dar la 8.45 a tras pe dreapta iar... singurel.. se juca si cand m-am dus in camera l-am gasit adormit... nu pot sa cred ce copil cuminte am.. sa nu-l deochi biggrin.gif
Alondra, s-a culcat la 11 ieri... eu am crezut ca doarme 30 minute, ca e obicei.. dar s-a mai trezit tocmai la 15... am facut mancare, am facut ordine in hainutele lui ca iar avem ff multe care au ramas mici..nimik deosebit..

eee mami, s-a mai marit si el si stie ca mai ai si tu treaba, e baiat mare de acum....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.