Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
maria26
neatza
ce fac burticile?
fetelor, Andy imi ridica mereu bluza, il mangaie pe bebe si il pupa nonstop liwlol.gif .. ii da si sa pape liwlol.gif
alondra, sa stii ca va fi inalta daca e mai mare la masuratori,... si Andy a fost la fel.. la nastere a avut 54, dar a crescut apoi... e mai inalt decat copiii de varsta lui...
Alondra
QUOTE(maria26 @ May 20 2011, 09:19 AM) *
neatza
ce fac burticile?
fetelor, Andy imi ridica mereu bluza, il mangaie pe bebe si il pupa nonstop liwlol.gif .. ii da si sa pape liwlol.gif
alondra, sa stii ca va fi inalta daca e mai mare la masuratori,... si Andy a fost la fel.. la nastere a avut 54, dar a crescut apoi... e mai inalt decat copiii de varsta lui...

smile.gif Ce chestie...!
Incep sa fiu nerabdatoare, cum arata oare?! doh.gif biggrin.gif
Simonik84
Alondra, poate o sa fie fotomodel, are picioare lungi, frumusete ia de la mama si gaseste sigur ceva bun si de la tati smile.gif Pai si daca e mai mare cu 2 saptamani ti-a schimbat si DPN-ul? Cu numele cum a mai ramas? Tot Maya ? smile.gif

Ca la noi e din ce in ce mai sigur ca ramane Markus Alexandru smile.gif DEja tati il alinta Marcuselul si deja parca ne-am obisnuit smile.gif Dar mai vedem, nu e chiar 100 % sigur.

La noi e o vreme super si iesim la o plimbare in parc dupa serviciu!
Simonik84
Maria , ce super, mi-l si inchipui pe Andy cum da din papa lui si la burtica, doar trebuie sa imaprta totul de pe acum cu fratiorul smile.gif

Alondra
QUOTE(Simonik84 @ May 20 2011, 03:16 PM) *
Alondra, poate o sa fie fotomodel, are picioare lungi, frumusete ia de la mama si gaseste sigur ceva bun si de la tati smile.gif Pai si daca e mai mare cu 2 saptamani ti-a schimbat si DPN-ul? Cu numele cum a mai ramas? Tot Maya ? smile.gif

Ca la noi e din ce in ce mai sigur ca ramane Markus Alexandru smile.gif DEja tati il alinta Marcuselul si deja parca ne-am obisnuit smile.gif Dar mai vedem, nu e chiar 100 % sigur.

La noi e o vreme super si iesim la o plimbare in parc dupa serviciu!

smile.gif Pai de picioare era vorba ca le ia de la tata-sau..biggrin.gif ...si dupa masurarea lor ar fi mai mare cu 2 sapt. din cauza ca e lunga...dar DPN nici n-am intrebat , nici nu mi-a zis...dr. zice ca va fi inceput de sept. dar eu presimt ca o sa nasc in aug. doh.gif
Frumos nume ati ales, la noi a ramas Maya Evelyn ca nu gasesc altul deocamdata...dar........nu sunt 100% multumita...parca pana nu vad copilul wacko.gif huh.gif doh.gif
Plimbare placuta sa aveti !

Weekend frumos tuturor!
maria26
QUOTE(Simonik84 @ May 20 2011, 03:16 PM) *
Alondra, poate o sa fie fotomodel, are picioare lungi, frumusete ia de la mama si gaseste sigur ceva bun si de la tati smile.gif Pai si daca e mai mare cu 2 saptamani ti-a schimbat si DPN-ul? Cu numele cum a mai ramas? Tot Maya ? smile.gif

Ca la noi e din ce in ce mai sigur ca ramane Markus Alexandru smile.gif DEja tati il alinta Marcuselul si deja parca ne-am obisnuit smile.gif Dar mai vedem, nu e chiar 100 % sigur.

La noi e o vreme super si iesim la o plimbare in parc dupa serviciu!


asa se masoara inaltimea copilului de fapt in burtica ...ca sa vada daca e in termen..partea jos a piciorului.. dnp-ul de obicei il modofica.. pe mine m-a dat putin inapoi..
si ca sa stiti sa-i masurati la 2 ani, se spune ca va avea ca adult inaltimea de la 2 ani inmultita cu 2 smile.gif

QUOTE(Simonik84 @ May 20 2011, 03:17 PM) *
Maria , ce super, mi-l si inchipui pe Andy cum da din papa lui si la burtica, doar trebuie sa imaprta totul de pe acum cu fratiorul smile.gif


o sa-l filmez intr-o zi... e tare haios liwlol.gif
Alondra
Neata burtici! gravida.gif
Ce faceti?
Stie cineva cat mai costa taxa de botez la biserica? unsure.gif Ca ma tot streseaza viitorul nas cu intrebari de genul...
maria26
neatza smile.gif
Alondra, depinde de biserica.. fiecare biserica ia cat vrea.. la noi a fost 500 lei, dar era o biserica mai mica smile.gif
ce fac burticile?
ligiamos
Buna burtici
Ma bucur pentru vesile bune Alondra.
Maria,sunt tare dulci copilasii cind i-si arata iubirea fata de bebele din burtica.Si Catalina are mereu momente de dragalasenie cu bebele din burtica.Astazi m-a intrebat daca poate sa-l gadile un pic de tot. smile.gif
Eu din pacate saptamina asta am facut infectie urinara si iau antibiotic crybaby.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ May 21 2011, 09:30 AM) *
neatza smile.gif
Alondra, depinde de biserica.. fiecare biserica ia cat vrea.. la noi a fost 500 lei, dar era o biserica mai mica smile.gif
ce fac burticile?

ohmy.gif Asa muuuult e??? Mi se pare enorm...adica am cautat pe net si intr-un articol din oras zicea ca e ceva de genul 20-30 de RON ....asta in ian. 2011...unsure.gif anima1.gif asa prost informati sunt aia care au scris oare?

QUOTE(ligiamos @ May 21 2011, 10:58 AM) *
Buna burtici
Ma bucur pentru vesile bune Alondra.
Maria,sunt tare dulci copilasii cind i-si arata iubirea fata de bebele din burtica.Si Catalina are mereu momente de dragalasenie cu bebele din burtica.Astazi m-a intrebat daca poate sa-l gadile un pic de tot. smile.gif
Eu din pacate saptamina asta am facut infectie urinara si iau antibiotic crybaby.gif

Oooff....pai cum? Sper sa-ti treaca repede..cred ca nu iei antibiotic prea multe zile, nu? Sanatate maxima!
ligiamos
QUOTE(Alondra @ May 21 2011, 09:44 AM) *
ohmy.gif Asa muuuult e??? Mi se pare enorm...adica am cautat pe net si intr-un articol din oras zicea ca e ceva de genul 20-30 de RON ....asta in ian. 2011...unsure.gif anima1.gif asa prost informati sunt aia care au scris oare?
Oooff....pai cum? Sper sa-ti treaca repede..cred ca nu iei antibiotic prea multe zile, nu? Sanatate maxima!

Eu am mari probleme cu infectiile urinare .De cind am nascut-o pe Catalina ma chinui cu ele.Am luat un microb de la spital si nu ma scap de el. crybaby.gif M-a terminat psihic si de cele mai multe ori fizic .Am facut zeci de tratament si cu antibiotic si naturiste dar pur si simplu microbul nu trece de tot.Eu am fost multumita ca nu m-a luat pina acum cind sarcina era mai mica si ar fi fost mai greu sa iau antibiotic.Mi-a dat 7 zile antibiotic si sper sa treaca si sa numai apara prea curind.
maria26
QUOTE(ligiamos @ May 21 2011, 10:58 AM) *
Buna burtici
Ma bucur pentru vesile bune Alondra.
Maria,sunt tare dulci copilasii cind i-si arata iubirea fata de bebele din burtica.Si Catalina are mereu momente de dragalasenie cu bebele din burtica.Astazi m-a intrebat daca poate sa-l gadile un pic de tot. smile.gif
Eu din pacate saptamina asta am facut infectie urinara si iau antibiotic crybaby.gif


sanatate multa! trandafir.gif

QUOTE(Alondra @ May 21 2011, 12:44 PM) *
ohmy.gif Asa muuuult e??? Mi se pare enorm...adica am cautat pe net si intr-un articol din oras zicea ca e ceva de genul 20-30 de RON ....asta in ian. 2011...unsure.gif anima1.gif asa prost informati sunt aia care au scris oare?
Oooff....pai cum? Sper sa-ti treaca repede..cred ca nu iei antibiotic prea multe zile, nu? Sanatate maxima!


taxa in sine a fost 200 lei, dar nasul lui Andy a mai dat cate 100 lei la fiecare preot.. si au fost 3 preoti smile.gif .. mie mi se pare taxa de la biserica cea mai mica cheltuiala pe langa tot ce implica botezul....
Alondra
QUOTE(ligiamos @ May 21 2011, 01:06 PM) *
Eu am mari probleme cu infectiile urinare .De cind am nascut-o pe Catalina ma chinui cu ele.Am luat un microb de la spital si nu ma scap de el. crybaby.gif M-a terminat psihic si de cele mai multe ori fizic .Am facut zeci de tratament si cu antibiotic si naturiste dar pur si simplu microbul nu trece de tot.Eu am fost multumita ca nu m-a luat pina acum cind sarcina era mai mica si ar fi fost mai greu sa iau antibiotic.Mi-a dat 7 zile antibiotic si sper sa treaca si sa numai apara prea curind.

Asa ceva?! Ce nenorocit, chiar si dupa atatia ani sa nu dispara sa tot apara...sad.gif

QUOTE(maria26 @ May 21 2011, 01:07 PM) *
sanatate multa! trandafir.gif
taxa in sine a fost 200 lei, dar nasul lui Andy a mai dat cate 100 lei la fiecare preot.. si au fost 3 preoti smile.gif .. mie mi se pare taxa de la biserica cea mai mica cheltuiala pe langa tot ce implica botezul....

anima1.gif Ma sperii! smile.gif
maria26
QUOTE(Alondra @ May 21 2011, 01:59 PM) *
anima1.gif Ma sperii! smile.gif


ma refer la nasi, nu la parinti biggrin.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ May 21 2011, 05:15 PM) *
ma refer la nasi, nu la parinti biggrin.gif

De-aia e asa stresat nasul? laugh.gif ..de pe acuma ! doh.gif
Oricum, si eu ma ingrozesc..cate pregatiri trebuie facute..anima1.gif
onutzelu
QUOTE(Alondra @ May 21 2011, 03:35 PM) *
De-aia e asa stresat nasul? laugh.gif ..de pe acuma ! doh.gif
Oricum, si eu ma ingrozesc..cate pregatiri trebuie facute..anima1.gif

Intrebarea este oare in toate orasele sunt taxe atat de mari la biserica? Si pe mine ma ingrozesc banii care trebuie dati si care mi se par foarte multi..
Intrebare: Are cineva probleme cu umflatul picioarelor si a mainilor ca la mine se fac buruc.
WE placut la toata lumea.
Alondra
Buna dimineata gravida.gif !

QUOTE(onutzelu @ May 21 2011, 10:12 PM) *
Intrebarea este oare in toate orasele sunt taxe atat de mari la biserica? Si pe mine ma ingrozesc banii care trebuie dati si care mi se par foarte multi..
Intrebare: Are cineva probleme cu umflatul picioarelor si a mainilor ca la mine se fac buruc.
WE placut la toata lumea.

Eu am mainile si picioarele umflate cam dimineata si de la caldura, deci in mod normal...ca si inainte de sarcina ..cel putin deocamdata nu pot spune ca e o problema asta...poate retii apa multa ...Citeam undeva ca atunci cand stai jos trebuie sa tii picioarele mai sus...sa bei apa multa, contrar asteptarilor, te face face sa nu retii apa...sa nu faci efort sa te obosesti prea tare cu treburile ...

Pe mine ma doare in schimb cateodata osul ala din spate de la bazin, si dimineata ma trezesc mai obosita decat m-am culcat doh.gif si cu ceva dureri...
maria26
QUOTE(onutzelu @ May 21 2011, 10:12 PM) *
Intrebarea este oare in toate orasele sunt taxe atat de mari la biserica? Si pe mine ma ingrozesc banii care trebuie dati si care mi se par foarte multi..
Intrebare: Are cineva probleme cu umflatul picioarelor si a mainilor ca la mine se fac buruc.
WE placut la toata lumea.


le-am avut si eu la sarcina trecuta in ultima luna... trebuie sa mananci cat mai nesarat.. daca mananci sarat si bei aa, retii apa ..
cris_cristi29
Salutare burtici.Zi frumoasa la Sibiu si astazi ...sunt tot prin oras ....si prin parc ....mai ales acum ca am ramas si singura ...sotul este plecat 1 saptamana ...umblu tot brambura ... biggrin.gif

QUOTE(Alondra @ May 19 2011, 11:57 PM) *
Succes! biggrin.gif Inca nu stii ce ascunde burtica ta? biggrin.gif

Nu , inca nu stiu ...sper sa aflu marti ca nu mai am rabdare.Ma mananca palmele ...sa fac cumparaturi ...si nu stiu pt ce ...baiat/fetita.Am facut eu ceva ...hainute albe sau culori neutre ...dar ...Vreau sa ma gandesc si la nume ...sa-l pot alinta pe bebe ....


QUOTE(maria26 @ May 21 2011, 01:07 PM) *
sanatate multa! trandafir.gif
taxa in sine a fost 200 lei, dar nasul lui Andy a mai dat cate 100 lei la fiecare preot.. si au fost 3 preoti smile.gif .. mie mi se pare taxa de la biserica cea mai mica cheltuiala pe langa tot ce implica botezul....


Mie sincer nu mi se par atat de mari ....acum depinde si de pretentiile fiecaruia.....La biserica noua nu ni s-a cerut nimic ...nasul a insistat sa dea preotului dar nu stiu daca a vrut sa ii primeasca ....iar restul cheltuielilor mie mi s-au parut rezonabile....nu au fost mari deloc ...un schimb nou de hainute si alte cateva accesorii .........deloc scumpe ....iar restaurantul ..chiria nu ne-a costat nimic , am avut pana in 40 de persoane , cu meniu de 100 lei si muzica ...cred ca undeva la 200. Invitatiile le-am facut noi , pe imprimanta , dupa niste modele luate de pe net , marturiile ...le-am comandat de pe net la preturi f bune ......Nimic nu mi s-a parut exagerat de scump .


Va doresc o duminica frumoasa .
maria26
QUOTE(cris_cristi29 @ May 22 2011, 11:54 AM) *
Salutare burtici.Zi frumoasa la Sibiu si astazi ...sunt tot prin oras ....si prin parc ....mai ales acum ca am ramas si singura ...sotul este plecat 1 saptamana ...umblu tot brambura ... biggrin.gif
Nu , inca nu stiu ...sper sa aflu marti ca nu mai am rabdare.Ma mananca palmele ...sa fac cumparaturi ...si nu stiu pt ce ...baiat/fetita.Am facut eu ceva ...hainute albe sau culori neutre ...dar ...Vreau sa ma gandesc si la nume ...sa-l pot alinta pe bebe ....
Mie sincer nu mi se par atat de mari ....acum depinde si de pretentiile fiecaruia.....La biserica noua nu ni s-a cerut nimic ...nasul a insistat sa dea preotului dar nu stiu daca a vrut sa ii primeasca ....iar restul cheltuielilor mie mi s-au parut rezonabile....nu au fost mari deloc ...un schimb nou de hainute si alte cateva accesorii .........deloc scumpe ....iar restaurantul ..chiria nu ne-a costat nimic , am avut pana in 40 de persoane , cu meniu de 100 lei si muzica ...cred ca undeva la 200. Invitatiile le-am facut noi , pe imprimanta , dupa niste modele luate de pe net , marturiile ...le-am comandat de pe net la preturi f bune ......Nimic nu mi s-a parut exagerat de scump .
Va doresc o duminica frumoasa .


si tot la imprimanta am scos invitatiile si a fost chiar Andy pe ele, iar la nunta am fost noi smile.gif
nici noi nu am avut cheltuieli mari, dar nasii au avut.. noi chiar nu am avut pretentii la nimik, insa ei au dat destul de mult pe hainutze, jucarii si toate cele necesare botezului smile.gif .. acum depinde si de nasi..
maria26
burtica mea .. astazi biggrin.gif


Alondra
QUOTE(cris_cristi29 @ May 22 2011, 11:54 AM) *
Salutare burtici.Zi frumoasa la Sibiu si astazi ...sunt tot prin oras ....si prin parc ....mai ales acum ca am ramas si singura ...sotul este plecat 1 saptamana ...umblu tot brambura ... biggrin.gif
Nu , inca nu stiu ...sper sa aflu marti ca nu mai am rabdare.Ma mananca palmele ...sa fac cumparaturi ...si nu stiu pt ce ...baiat/fetita.Am facut eu ceva ...hainute albe sau culori neutre ...dar ...Vreau sa ma gandesc si la nume ...sa-l pot alinta pe bebe ....
Mie sincer nu mi se par atat de mari ....acum depinde si de pretentiile fiecaruia.....La biserica noua nu ni s-a cerut nimic ...nasul a insistat sa dea preotului dar nu stiu daca a vrut sa ii primeasca ....iar restul cheltuielilor mie mi s-au parut rezonabile....nu au fost mari deloc ...un schimb nou de hainute si alte cateva accesorii .........deloc scumpe ....iar restaurantul ..chiria nu ne-a costat nimic , am avut pana in 40 de persoane , cu meniu de 100 lei si muzica ...cred ca undeva la 200. Invitatiile le-am facut noi , pe imprimanta , dupa niste modele luate de pe net , marturiile ...le-am comandat de pe net la preturi f bune ......Nimic nu mi s-a parut exagerat de scump .
Va doresc o duminica frumoasa .

O sa afli in curand! smile.gif
E nerabdarea mare, si la mine a fost ! biggrin.gif
Si eu abia astept sa iau lucruri de bb! smile.gif

QUOTE(maria26 @ May 22 2011, 08:26 PM) *
burtica mea .. astazi biggrin.gif

Ce frumosi!
Ati fost la zoo? smile.gif
Alondra
Si burtica mea tot azi, mi se pare ca incepe sa fie burtoi de acum laugh.gif

Simonik84
Buna dimineata burtici,

Ce faceti? Am vazut ca ati discutat despre taxele la botez/biserica...eu una habar nu am, si deocamdata nu vreau sa ma gandesc la asta...vreau sa ajung sa tin pe bebe sanatos in brate, apoi avem timp sa ne gandim la toate...

Eu am o durere de cap insuportabila, am luat un nospa, pe la 5 dimineata, acuma e mai bine, dar tot e acolo, ma sacaie.... in weekend au inceput sa mi se umfle si picioarele, durere de spate mai revine si ea, parca au venit toate peste mine.... chiar ca acum ma simt gravida.... smile.gif Incerc sa evit sarea, dar oricum nu mancam sarat exagerat, doar asa in limita normala, cred ca totusi e si de la caldura... dar daca incep sa retin apa de pe acum.... ce mai fac inca 3 luni jumate? sad.gif

Voi cum sunteti? si la voi e asa cald?

Alondra
Buna dimineata va spun si eu! gravida.gif
Simonik, ai o stare mai nasoala azi, dar sunt sigura ca o sa-ti revii smile.gif
E cald si la noi, dar ca de obicei, nu ca in Sudul tarii biggrin.gif....eu locuiesc intr-o casa umbrita si iarna de-a dreptul friguroasa, si tot ma trezesc cu mainile si picioarele putin umflate, dar oricum nu exagerat, nu stiu cum e la voi...eu daca stau la calculator tin picioarele sus, cand mananc nu prea pun sare...si imi e bine asa....mainile si picioarele isi revin peste zi..
Cu spatele si eu am probleme, ma doare osul ala de la bazin si mai ales dimineata cand ma scol, nu stiu ce se intampla...dar...nu bag in seama, ca nu e grav, adica pun pe seama gravida.gif
Asta de consolare pt tine....biggrin.gif
O zi frumoasa va doresc si spor la toate! floare2.gif
Simonik84
Alondra, nici eu nu ma plang, caci nu e nimik foarte grav care sa ma faca sa imi fac griji si sa nu pot suporta durerea, ziceam doar ca incep sa ma simt gravida, caci pana acum, a fost foarte bine, fara nici cea mai mica pb.... Toata lumea ma intreba, daca ma simt bine, eu ziceam un DAaa din ala mare, nu am nimik... smile.gif

O zi buna si spor in toate!
maria26
neatza cafea.gif
Alondra, esti o frumoasa smile.gif
daca tot suntem la capitolul vaitat, pe mine ma doar bazinul destul de rau.. seara..tin minte ca la prima sarcina am avut durerile astea cam prin ultima luna..
adina0885
neata burtici,
Cum va simiti? A venit caldura ...in sfarsit...Eu sunt cam trista pentru ca trebuie sa-mis chimb doctorul, doctorita mea a ramasa si ea insarcinata si este mai mica cu 3 saptamani ca mine. Daca este cineva din Bucuresti si ma poate ajuta cu o recomandare va rog...
Multumesc,
Sa aveti o zi usoara! trandafir.gif
onutzelu
QUOTE(adina0885 @ May 23 2011, 08:20 AM) *
neata burtici,
Cum va simiti? A venit caldura ...in sfarsit...Eu sunt cam trista pentru ca trebuie sa-mis chimb doctorul, doctorita mea a ramasa si ea insarcinata si este mai mica cu 3 saptamani ca mine. Daca este cineva din Bucuresti si ma poate ajuta cu o recomandare va rog...
Multumesc,
Sa aveti o zi usoara! trandafir.gif

Buna,


Si eu sunt tot din Bucuresti si ma duc la Gradinaru la CMU dar acum nu stiu daca tiu vrei stat sau particular ca stiu o groaza de doctori. Bafta si sarcina usoara.
Simonik84
Buna dimineata burtici!

Vad ca e cam liniste, cred ca de la caldura ni se trage ! Pe mine ieri m-a chinuit rau o durere de cap, dar acum a trecut.... sunt bine, dar parca deja ma plang de caldura, si cat am asteptat-o... macar plec in weekend la muntesi o sa treaca mai usor ....
O zi cu spor!
Alondra
Neata va spun si eu ! smile.gif
Mie imi place caldura...biggrin.gif Ieri am plecat la plimbare in pantaloni scurti,tricou si slapi fara nicio haina la mine, ca vara, ca niciodata, figuroasa de mine...super.gif Asa de bine e! Am vazut ca o sa tina vremea cu noi asa ca e super, mai ales ca o sa avem Festival in oras in urmatoarea saptamana, musai sa nu ploua ! biggrin.gif Trebuie sa impresionam turistii biggrin.gif Abia astept!
Va doresc o zi superba!
adina0885
QUOTE(onutzelu @ May 23 2011, 05:47 AM) *
Buna,
Si eu sunt tot din Bucuresti si ma duc la Gradinaru la CMU dar acum nu stiu daca tiu vrei stat sau particular ca stiu o groaza de doctori. Bafta si sarcina usoara.



Buna,
Nu as vrea particular pt. ca mi se pare destul de mul 2000-3000 euro pt. o nastere.
De doctorul Albu Dragos sau de Nestianu Liliana, ai auzit ceva? Si unde ii gasesc?
Merci
Alondra
Buna dimineata dragi burticute! gravida.gif
Ce mai faceti voi, dar bebeii? smile.gif
Noi incercam sa iesim in fiecare zi, sa facem miscare...cica face bine la nastere wacko.gif
Parca numai cand am aflat ca suntem gravida.gif si acum ne apropiem cu repeziciune de termen....ma ia frica, pe voi nu? biggrin.gif
cris_cristi29
BUNA DIMINEATZAAAAA!!!!!

Nu mai pot de fericire .....am aflat si eu ce ascund in burtica ...se pare ca este tot fetita ..!! bouncy.gif super.gif Ma bucur enorm de mult pentru Teo ....bine , cred ca la fel de tare ma bucuram si daca era baiat ....dar tinand cont de faptul ca sunt f apropiate ca varsta sper sa se inteleaga si f bine ....plus de asta o sa reusim sa amenajam camera mult mai usor , o sa renuntam la ideea cu paturi suprapuse ...acum o sa am mult de lucru ...caut un nume , hainute ...etc .....Deocamdata m-am oprit la Ema Ioana ...dar ne mai gandim
Va doresc o zi superba !
Alondra
QUOTE(cris_cristi29 @ May 25 2011, 09:33 AM) *
BUNA DIMINEATZAAAAA!!!!!

Nu mai pot de fericire .....am aflat si eu ce ascund in burtica ...se pare ca este tot fetita ..!! bouncy.gif super.gif Ma bucur enorm de mult pentru Teo ....bine , cred ca la fel de tare ma bucuram si daca era baiat ....dar tinand cont de faptul ca sunt f apropiate ca varsta sper sa se inteleaga si f bine ....plus de asta o sa reusim sa amenajam camera mult mai usor , o sa renuntam la ideea cu paturi suprapuse ...acum o sa am mult de lucru ...caut un nume , hainute ...etc .....Deocamdata m-am oprit la Ema Ioana ...dar ne mai gandim
Va doresc o zi superba !

Super! Felicitari! eusa_clap.gif
Ai dreptate, cu 2 de acelasi sex e mai usor pt organizare, costuri wink.gif
Bravo, sa fiti sanatoase!



Simonik, tu ce mai faci, ce mai zici? Cum spuneai ca o sa-l cheme pe bebe Markus Alexandru? Ca sa scriu in lista....biggrin.gif
Simonik84
Neatza si de la mine smile.gif

Ce fac burticile?

Cris, felicitari, bine ca e sanatoasa, asta conteaza smile.gif Si daca mai e si fetita, o sa aiba de la cine invata numai de bine smile.gif de la sora mai mare tongue.gif

Alondra, eu sunt binisor...ma lupt cu o durere de gat, ceai cu lamaie si miere si de azi faringosept, e sg care nu are contraindicatii in sarcina...sper sa imi treaca repede si sa nu se agraveze, caci avem minivancata de vineri...vreau sa ma bucur de ea si de aer curat smile.gif

Despre nume, daa, 98 % ramane Marcus Alexandru(sotul vrea cu K eu vreau cu C), eu sper sa ramana ca mine, sa sune mai latin....

Simonik84
QUOTE(Simonik84 @ May 25 2011, 09:16 AM) *
Neatza si de la mine smile.gif

Ce fac burticile?

Cris, felicitari, bine ca e sanatoasa, asta conteaza smile.gif Si daca mai e si fetita, o sa aiba de la cine invata numai de bine smile.gif de la sora mai mare tongue.gif

Alondra, eu sunt binisor...ma lupt cu o durere de gat, ceai cu lamaie si miere si de azi faringosept, e sg care nu are contraindicatii in sarcina...sper sa imi treaca repede si sa nu se agraveze, caci avem minivancata de vineri...vreau sa ma bucur de ea si de aer curat smile.gif

Despre nume, daa, 98 % ramane Marcus Alexandru(sotul vrea cu K eu vreau cu C), eu sper sa ramana ca mine, sa se scrie mai latin....

maria26
QUOTE(cris_cristi29 @ May 25 2011, 09:33 AM) *
BUNA DIMINEATZAAAAA!!!!!

Nu mai pot de fericire .....am aflat si eu ce ascund in burtica ...se pare ca este tot fetita ..!! bouncy.gif super.gif Ma bucur enorm de mult pentru Teo ....bine , cred ca la fel de tare ma bucuram si daca era baiat ....dar tinand cont de faptul ca sunt f apropiate ca varsta sper sa se inteleaga si f bine ....plus de asta o sa reusim sa amenajam camera mult mai usor , o sa renuntam la ideea cu paturi suprapuse ...acum o sa am mult de lucru ...caut un nume , hainute ...etc .....Deocamdata m-am oprit la Ema Ioana ...dar ne mai gandim
Va doresc o zi superba !


felicitari! hug.gif .. e super ca ai doi copii de acelasi sex.. sunt mult mai usor de crescut si vor fi si mai apropiate.. eu am sora mai mare si am avut o copilarie destul de frumoasa alaturi de ea smile.gif
maria26
am reusit si eu, in sfarsit, sa dorm azinoapte.. dupa 3 nopti si 3 zile de cosmar sad.gif.. Andy nu a mai facut temperatura si astazi doarme si de pranz... doamne! sunt asa de fericita ca ma pot relaxa si eu.. imi aduc aminte cu drag de prima sarcina cand toata ziua ma relaxam.. cand ma gandesc ca vor fi zile din astea urate si atunci vor fi doi nervi.gif nervi.gif nervi.gif .. sper sa-mi dea Dumnezeu putere si sanatate sa trec usor peste ele... fetelor, daca aveti cui sa lasati copilul macar o ora si sa va relaxati, sa nu ezitati sa o faceti.. e lucru mare..
coca83ro
BUNA FETELOR!
AM FOST MARTEA TRECUTA LA CONTROL, BEBE E BINE A RAMAS TOT BAIAT, RINICHIUL NU E DILATAT PREA MULT, APAR UNELE DURERI DE RINICHI DAR SUPORTABILE, DURERILE LOMBARE RADIAZA DE LA SOLD UNDE AM AVUT UNELE PROBLEME IN COPILARIE. SUNT DOUA TIPURI DE DURERE DISTINCTE PE CARE LE AM.
DE VINERI PANA LUNI M-AM INTERNAT IN SPITAL MAI MULT CA SA IMI POT LUA CONCEDIU MEDICAL PE O PERIOADA MAI MARE, DAR MI-A FOST ASA DE GREU SA O STIU PE MARIA ACASA DOAR CU TATI, A FOST PRIMA DATA CAND AU RAMAS DOAR EI DOI ACASA SI AM AVUT EMOTII MAI ALES CA IAR A FOST RACITA SI A PRINS-O SI CURENTUL LA OCHISORI SI II CURGEAU. MI-AU DAT 4 ZILE PE INTERNARE SI INCA 14 ZILE CONTINUARE. INCA PUTIN SI AM REZOLVAT PROBLEMA CU CONCEDIUL MEDICAL, MAI E NEVOIE DE CATEVA ZILE DE CONCEDIU MEDICAL.
SPER SA REUSESC SA CITESC DIN URMA CA MI S-A TREZIT MARIA.
Alondra
Buna dimineata dragi burtici! gravida.gif
Maria, ma bucur ca Andy e mai bine!O sa vezi ca Dzeu te va intari si iti va da putere sa te "lupti" si cu 2 smile.gif
Coca, felicitari , ma bucur ca sunteti sanatosi, sanatate si Mariei! Sa se faca bine rpd!
Va doresc o zi minunata!
Simonik84
Buna dimineata burtici,

Ce faceti? Maria, cum esti? Mai bine, te-ai mai odihnit? Incarca bateriile si nu avem incotro, mergem inainte...

Eu ma preg de weekend prelungit, abia astept sa ajugem maine la munte, aer curat...sper sa fac fata la drum , vreo 6 ore de mers cu masina...

In rest, tot cu durerea de gat ma lupt, am facut aseara cartof crud pe razatoare , si l-am tinut toata noaptea la gat. Am cumparat si singurul sirop recomandat in sarcina...Stodal... homeopat... sa vedem , poate imi trece pana maine...
cris_cristi29
Buna dimineata!
tzuc.gif floare2.gif

QUOTE(maria26 @ May 25 2011, 02:03 PM) *
fetelor, daca aveti cui sa lasati copilul macar o ora si sa va relaxati, sa nu ezitati sa o faceti.. e lucru mare..


Asa este .Eu am noroc pentru ca mama sta la 2 starzi de mine si Teo nu face mofturi ...sta si cu mama si cu sora mea care mi-o ia in week-end ori de cate ori poate.Saptamana asta am fost foarte rasfatata ,sotul este plecat intr-o misiune , iar Teo este de dimineatza pana seara la mama mea ...acolo are curte , zona verde , nisip , jucarii animalute ...tot ce isi doreste ..este lumea ei .....iar eu pot sa ma relaxez si sa ma mai plimb si eu linistita ...plus de asta mama a venit doua nopti si chiar a dormit la mine ..of ce bine a mai fost ...o saptamana de concediu .. bananab.gif
cris_cristi29
Acum o tai prin oras sa mai cumpar hainute . super.gif

Va doresc o zi minunata .
Alondra
Buna dimineata burtici! gravida.gif
Am scris si eu ieri mesaj, dar a disparut laugh.gif ..sa speram ca se rezolva curand problema cu mutatul pe alt server al forumului...wacko.gif
Va doresc un weekend minunat!


Cris Cristi, la multi ani si sa ai o zi frumoasa! occasion.gif occasion.gif
Alondra
Neata burticutze! gravida.gif
Da' ce-i cu linistea asta aici? unsure.gif
Haideti la o cafeluta, un ceai ceva....cafea.gif rolleyes.gif
maria26
neatza hug.gif cafea.gif
am vazut ca ne-au disparut postarile si nici n-au mai aparut sad.gif .. si parca nu-mi venea sa mai scriu..
noi suntem bin.. Andy e la cresa si eu respir, in sfarsit, cateva ore...
Alondra
QUOTE(maria26 @ May 30 2011, 09:55 AM) *
neatza hug.gif cafea.gif
am vazut ca ne-au disparut postarile si nici n-au mai aparut sad.gif .. si parca nu-mi venea sa mai scriu..
noi suntem bin.. Andy e la cresa si eu respir, in sfarsit, cateva ore...

Neata Maria, da, au disparut, dar au promis ca totul va fi ok ...si se remediaza unsure.gif acum sa vedem...s-avem rabdare biggrin.gif

O zi frumoasa iti doresc si spor la treburi daca ai!
onutzelu
QUOTE(Alondra @ May 30 2011, 07:40 AM) *
Neata Maria, da, au disparut, dar au promis ca totul va fi ok ...si se remediaza unsure.gif acum sa vedem...s-avem rabdare biggrin.gif

O zi frumoasa iti doresc si spor la treburi daca ai!


Neatza la toata lumea,

Eu ma agit cu actele sa imi schimb buletin si restul distractiei dupa cununie. Stie cineva ce acte iti trebuie sa devii coasigurat pe cas-ul sotului?
Alondra
QUOTE(onutzelu @ May 30 2011, 10:44 AM) *
Neatza la toata lumea,

Eu ma agit cu actele sa imi schimb buletin si restul distractiei dupa cununie. Stie cineva ce acte iti trebuie sa devii coasigurat pe cas-ul sotului?

Oo, treaba multa smile.gif
Pai in primul rand buletinul sa-l ai...si asta in baza certificatului de casatorie..plus adeverinta de salariat a sotului...dar tu vrei sa spui pt asigurarea medicala la Casa de Sanatate sau doar ca sotul sa te ia in intretinere, pt la servici?
Ca la Casa de Sanatate am inteles ca nu mai e cu co-asigurati de la 1 ian. ...fiecare trebuie sa-si plateasca in nume propriu...dar cel mai bine te interesezi la Casa de Sanatate de la tine din oras..
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.