Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
maria26
QUOTE(georgiana79 @ Apr 16 2012, 11:47 PM) *
Alondra, maine o sa-i cantaresc mancarea. nu stiu gramajul dar mi se pare mult. de exemplu, iaurt, ii dau un borcanel din ala de pireut de la nestle, eu ii fac iaurt in el. il papa tot cu 4 biscuiti in el. cand se termina, plange ca mai vrea si mama i-a mai pus un sfert de borcanel.....
Maria, eu prefer invers, decat sa plec cu bagaje dupa mine mai bine stau acasa. fetelor, mi-am propus ca anul asta sa ajungem si noi la Felix. nu am mai fost de cand eram copil dar mi-au spus prietenii ca e tare frumos acolo. voi ati fost?


am fost vara trecuta cand eram insarcinata cu Albert.... e foarte frumos, dar scump...intrarea in strand pentru adulti este 25 lei si pentru copii la jumatate.. se intra pe baza de cartela si daca ai iesit, trebuie sa platesti din nou.. mi s-a parut tare incomod.. trebuia sa-l culcam acolo pe ANdy de pranz daca vroiam sa stam mai mult... in plus, pe jos sunt biscuiti, nu este nisip...asta nu mi-a placut.... tot marea ramane mare....

QUOTE(Alondra @ Apr 17 2012, 12:28 AM) *
Eu sunt exact opusul biggrin.gif
Dar marturisesc, cu rusine, ca imi e dor totusi sa plec undeva, insa sa nu am grija bebelusului...sunt de condamnat?Cu ea mi se pare greu cel putin acum ..ori sunt eu prea implicata, nu stiu ....sper sa reusesc sa ma mai desprind vreodata...
Pai borcanelele eu le stiu de 2 feluri, mari si mici biggrin.gif cele mici sunt de 125 parca...cele mari de 190-200 ....daca papa unul din ala mare, atunci e wowwww!A mea abia daca papa unul de-ala mic de iaurt, si cu fruct amestecat doh.gif insa legume si fructe papa 200 destul de des....


n u esti de condamnat.. este perfect normal.. eu am fost ieri in mall si am stat 3 ore.. m-am abtinut cu greu sa sun acasa sa vad ce fac copiii... in plus, cand am venit acasa, Albert a inceput sa planga si a ridicat mainile spre mine sa-l iau in brate sad.gif ...
maria26
poze biggrin.gif






Alondra
Frumoase poze Maria, esti o mamica tanara si implinita cu 2 bebei asa frumosi! yes.gif
maria26
QUOTE(Alondra @ Apr 17 2012, 03:24 PM) *
Frumoase poze Maria, esti o mamica tanara si implinita cu 2 bebei asa frumosi! yes.gif


tanara nu prea mai sunt liwlol.gif liwlol.gif
georgiana79
Maria, tare frumoase pozele . si ce mare s-a facut Andy!!! se citeste in ochii tai ca esti o mamica foarte fericita
georgiana79
La multe luni inainte Albert! sa cresti mare si sanatos! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Simonik84
Hritos a inviat!

Ce faceti mamici? Noi am lipstit aproape o saptamana si jumatate caci am fost la bunici si nu prea am fost prieteni cu netul smile.gif

Noi suntem bine, doar ca aseara nu a dormit in patut, dupa o saptamana jumate de dormit in pat cu mine, cred ca nu o sa mai vrea in patut. La fel si cu bratele, la bunici numai pe sus a fost tinut, in brate, si uite acum am ajuns si eu numai 2 brate sad.gif( Sper sa revenim la rutina noastra zilnica ca o iau la santoasa biggrin.gif

In rest, gangurim , scoatm suntele ciudate, zice intruna dea-dea-dea si mergem tinut de manute, nu mult, caci oboseste si se lasa jos in fund. In premergator nu prea sta, il ia mai mult ca pe joaca decat sa merga si mai bine merge tinut de manute smile.gif

Cu mancarea ne-am mai dat peste cap, caci nu am putut sa tinem programul de acasa, umblam cu iaurtul in geanta dupa mine, cu borcanasul de legume, dar ne-am descurcat smile.gif De azi intram iarasi la program normal la dispciplina, ca nu se mai poate biggrin.gif

Alondra tu ai mai fost plecata la rudele sotului? A fost asa greu cu deplasarea?


AAa, dupa vreo 5 zile a facut o alergie, cred ca de la schimbat mediul, i-am dat o fiola de calciu si gata, a trecut...caci nu bagasem nimic nou in alimntatie,poate de la apa de la baita, de la aer, dar bine ca a trecut ....
Alondra
Buna ziua mamici!
Maria, la multe lunite pt Albert pt ieri, scuze de intarziere :floare1:
Simonik, bine-ati revenit!Si multumesc pt feedback cu privire la cum v-ati descurcat in deplasare....tocmai asta va intrebam si eu , in ideea ca nu am mai fost plecata cu bebe si s-ar putea in mai sa ma 'pasca' si pe mine o deplasare de-asta wacko.gif si eu sincera sa fiu ma gandesc cu groaza ca ne vom iesi din ritm si nu stiu bebe, dar mie nu-mi place chestia asta si ma da peste cap....
Ce fel de alergie a avut Marcus?Pe piele , sau cum ? unsure.gif
Simonik84
Pai pe piele, numai pe spate, dar i-a trecut foarte repde, la o ora dupa ce i-am dat calciu. Nu mi-am facut griji caci alte simptome nu a avut! Pai ce sa spun, e greu de plecat cu el, dar nu imi pare rau nicio clipa, am vazut si eu asa ca e sociabil, trage la toata lumea si mai ales la copii. Am stat vreo 3 zile cu o fetita de un an si jumatate si una de 2 ani si numai dupa ele se uita, vroia si el sa o ia la fuga dupa ele smile.gif

Eu zic sa te incumeti sa pleci, nu poti sta numai acasa, sa schimbe mediul sa vada alte fete, alti oameni smile.gif mai ales ca acum e varsta cand sunt curiosi de tot si toate !
Alondra
Da, stiu ca ai dreptate, ca trebuie sa socializeze...la noi a fost si rau perioada asta ca am stat numai acasa, cu raceala ei, a noastra, eu cu piciorul si vreau sa spun ca daca vede 4 persoane straine deodata , sau 1 sau doua sau trei, incepe sa planga, se utia la mine, sau la cine vede cunoscut si parca se sperie .....asta daca nu o iei treptat, de la distanta prima data, sa studieze persoana, pe urma persoana respectiva sa-i vorbeasca, eventual sa se matzaie, chitzaie la ea, si abia apoi daca ii convine, se lasa luata in brate..tot procesul dureaza cateva ore doh.gif
Am citit in carte ca e normal sa planga, sa se sperie ...dar pe mine ma ingrozeste, sa nu ramana vreo salbatica! doh.gif
Marcus nu plange deloc la straini?Nu schiteaza nimic ca nu-i convine? unsure.gif

Aaa, si inca o intrebare, cum ati facut cu baita zilnica in deplasare?Ati facut acolo , sau ati sarit-o? Ma tot gandesc cum sa fac , ce sa iau....
maria26
multumim pentru urari smile.gif
Alondra, copiii sunt diferiti... cum o descrii tu pe Maya era si Andy.. daca vedea persoana straina , plangea... daca vorbea cineva mai tare se speria.. daca ii puneam o jucarie mai galacioasa sa cante, urlaaaaaaaaaa... in schimb, Albert e exact opusul... rade la absolut toata lumea.. dar absolut....ii plac la nebunie jucariile care canta etc... si mai sunt niste diferente f evidente.. Andy nu cerea niciodata in brate, pe cand Albert numai in brate ar sta.. Andy nu plangea niciodata cand ieseam din camera, iar Albert urla dn toti plamanii cand ma vede ca parasesc camera ...deci, avantaje si dezavantaje... dar nu-ti face probleme.. acum Andy este un copil extrem de sociabil smile.gif ... copiii trec prin diverse etape...
noi de la 6 luni nu mai facem zilnic baitza.. o zi da, una nu... ii bag pe amandi in cada biggrin.gif.. sunt asa fericiti...
Alondra
Aaaaoleu, mi-ai adus aminte de un ursulet pe care il are Maya primit, canta plusul, dar nu stiu ce a avut cu el ca nu-i placea deloc, incepea sa planga cand il auzea, dar doar cand il auzea doh.gif nu i l-am mai dat, chiar o sa fac proba sa vad daca i-a trecut intre timp biggrin.gif
Da, ai dreptate, copiii sunt diferiti, ce diferente si la ai tai! smile.gif
Eu mai mult ma ingrozesc ca de fapt lumea care o vede se sperie de ea, cum face, si oamenii isi fac scenarii in cap, ca nu e sociabila, etc.. himmm., ma enerveaza sa le tot explic ce si cum...rolleyes.gif
...dar na, va trebui sa mai iesim si noi in lume, ce-i drept!
maria26
QUOTE(Alondra @ Apr 18 2012, 04:30 PM) *
Aaaaoleu, mi-ai adus aminte de un ursulet pe care il are Maya primit, canta plusul, dar nu stiu ce a avut cu el ca nu-i placea deloc, incepea sa planga cand il auzea, dar doar cand il auzea doh.gif nu i l-am mai dat, chiar o sa fac proba sa vad daca i-a trecut intre timp biggrin.gif
Da, ai dreptate, copiii sunt diferiti, ce diferente si la ai tai! smile.gif
Eu mai mult ma ingrozesc ca de fapt lumea care o vede se sperie de ea, cum face, si oamenii isi fac scenarii in cap, ca nu e sociabila, etc.. himmm., ma enerveaza sa le tot explic ce si cum...rolleyes.gif
...dar na, va trebui sa mai iesim si noi in lume, ce-i drept!


stiu ca e greu, dar SA NU TE INTERESEZE GURA LUMII... sunt multi oameni fara cultura care critica...mie Andy mi-a facut multe faze in public.. si veneau diversi la mine sa-mi spuna ca e nebatut sau prost crescut... firea copilului nu o poti schimba, indiferent ce educatie i-ai da....copil cuminte si baba frumoasa nu s-a vazut liwlol.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Apr 18 2012, 10:07 PM) *
stiu ca e greu, dar SA NU TE INTERESEZE GURA LUMII... sunt multi oameni fara cultura care critica...mie Andy mi-a facut multe faze in public.. si veneau diversi la mine sa-mi spuna ca e nebatut sau prost crescut... firea copilului nu o poti schimba, indiferent ce educatie i-ai da....copil cuminte si baba frumoasa nu s-a vazut liwlol.gif

liwlol.gif doh.gif yes.gif Asa e!
Eu le-o tot retez sau incerc sa le explic ce si cum...dar cu unii nu ai ce...doh.gif
elenaalex
HRISTOS A INVIAT!
MA BUCuR CA ati petrecut de sarbatori, sper ca sunteti bine sanatosi cu totii. Alondra citeam ca urmeaza ca luna viitoare sa faceti o vizita si prin Prahova, sincer m-as bucura daca ai reusi sa ajungi, poate ne vom si vedea cumva. daca nu mai intru pe net Georgiana are numarul meu de telefon si putem comunica.

noi sarbatorile pascale le-am petrecut acasa, m-am intrecut pe mine insami in aceasta periaoda, am facut cam de toate, si toate mancarurile au fost apreciate si mancate.
sa stii alondra ca si teo e identic Maya in ceea ce priveste persoanele straine. ieri eram in parc cu mama si cu baietii, cosmin alerga tot parcul se tavalea prin nisip, eu cu ochii dupa el departe de mama si teo. si 2 dne mai in varsta coborate pe capul copilului, dupa cateva secunde aud urlete, ma uit csi ce vad, copilul meu plangea de mama focului....si in general dupa cateva secunde cu o persoana straina incepe sa urle,
asta pot zice si despre socra0miu, greu l-a acceptat. azi a stat la el in brate pt a 2 oara. pana acum urla numai ca se uita la el....
noapte buan!
Alondra
Neata mamici!
Ce fac piticii? A mea s-a trezit la 7 azi doh.gif
Da, Elena, sa vedem cum reusim ca deocamdata avem masina in service , nu se stie ce are ca nu-i dau aia de cap ..daca nu o repara pana pe 11 mai, o sa mearga doar sotul ..
Si eu sper sa ne vedem..mai vrbim si pe facebook , sigur mai intrii pe net pana atunci wink.gif

Da, asa si maya cu plansul, la fel nu o prea are la inima pe matusa-mea, sora mamei, are si un ras strident si vorbeste tare..si nici nu se matzaie la ea ca la un copil mic, si de-aia poate nu-i place de ea doh.gif
adina0885
Buna dimineata mamici,
Noi am ajuns acasa aseara smile.gif Ce bine poate sa fie acasa, nu-mi vine sa cred....
Fetelor, Irisuca a fost chiar ok nu-mi vine sa cred, insa am fost la tara si acolo ne-am intalnit cu verisorii mei si au deochiat-o, eu nu am stiut cum face un copil deochiat dar am aflat ....din fericire soacra unei prietente a descantat-o si mi-a zis ca era deochiata si de barbati si de femei, etc.
In rest am respectat programul de zi cu zi doar cu mici intreruperi atunci cand am fost pe drum cu ea, ca sa nu planga ii dadeam tzatzi desi nu era ora de laptic, dar a fost cuminte a stat si in scaunul de masina, a dormit si tot asa biggrin.gif
Aseara am incercat sa ii dau cereale si nu am stiut cum sa i le fac si nu curgea deloc prin biberon...voi cate capacele de cererale puneti si cata apa?
Azi mergem la control la ochi sa vedem ce ne spune dna doctor smile.gif o sa va spun dupa ce ne intoarcem!
Sa aveti o zi frumoasa! si multumim pt urari :*
adina0885
QUOTE(maria26 @ Apr 17 2012, 06:56 AM) *
poze biggrin.gif







Sunteti superbi! Doamne ce mari s-au facut bb nostrii biggrin.gif
adina0885
QUOTE(Simonik84 @ Apr 18 2012, 04:21 AM) *
Hritos a inviat!

Ce faceti mamici? Noi am lipstit aproape o saptamana si jumatate caci am fost la bunici si nu prea am fost prieteni cu netul smile.gif

Noi suntem bine, doar ca aseara nu a dormit in patut, dupa o saptamana jumate de dormit in pat cu mine, cred ca nu o sa mai vrea in patut. La fel si cu bratele, la bunici numai pe sus a fost tinut, in brate, si uite acum am ajuns si eu numai 2 brate sad.gif( Sper sa revenim la rutina noastra zilnica ca o iau la santoasa biggrin.gif

Si eu am aceeasi problema, au tinut-o toti in brate si acum vrea numai in brate si m-a cocosat...la fel si noi, cu borcanele gramada dupa noi dar am reusit cat de cat sa mentin ritmul, desi s-a mai decalat cu 1 ora fructul, dar de azi suntem pe baricade, revenim la normal (sper)
Alondra, eu i-am cautat forma din aceea de se pune in cada si pui copilul in ea, dar nu am gasit si am cumparat cadita si am respectat programul. Dupa ce am cumparat cadita, am plecat pe la tara si am gasit acolo forma aceea, de nu-mi venea sa cred ca nu am gasit in oras la noi si am gasit la tara liwlol.gif poti sa cauti si tu poate gasesti si nu e scumpa, eu am dat 15 lei pe ea
maria26
QUOTE(adina0885 @ Apr 19 2012, 11:29 AM) *
Buna dimineata mamici,
Noi am ajuns acasa aseara smile.gif Ce bine poate sa fie acasa, nu-mi vine sa cred....
Fetelor, Irisuca a fost chiar ok nu-mi vine sa cred, insa am fost la tara si acolo ne-am intalnit cu verisorii mei si au deochiat-o, eu nu am stiut cum face un copil deochiat dar am aflat ....din fericire soacra unei prietente a descantat-o si mi-a zis ca era deochiata si de barbati si de femei, etc.
In rest am respectat programul de zi cu zi doar cu mici intreruperi atunci cand am fost pe drum cu ea, ca sa nu planga ii dadeam tzatzi desi nu era ora de laptic, dar a fost cuminte a stat si in scaunul de masina, a dormit si tot asa biggrin.gif
Aseara am incercat sa ii dau cereale si nu am stiut cum sa i le fac si nu curgea deloc prin biberon...voi cate capacele de cererale puneti si cata apa?
Azi mergem la control la ochi sa vedem ce ne spune dna doctor smile.gif o sa va spun dupa ce ne intoarcem!
Sa aveti o zi frumoasa! si multumim pt urari :*


la ochi? ohmy.gif de ce?
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Apr 19 2012, 12:06 PM) *
Si eu am aceeasi problema, au tinut-o toti in brate si acum vrea numai in brate si m-a cocosat...la fel si noi, cu borcanele gramada dupa noi dar am reusit cat de cat sa mentin ritmul, desi s-a mai decalat cu 1 ora fructul, dar de azi suntem pe baricade, revenim la normal (sper)
Alondra, eu i-am cautat forma din aceea de se pune in cada si pui copilul in ea, dar nu am gasit si am cumparat cadita si am respectat programul. Dupa ce am cumparat cadita, am plecat pe la tara si am gasit acolo forma aceea, de nu-mi venea sa cred ca nu am gasit in oras la noi si am gasit la tara liwlol.gif poti sa cauti si tu poate gasesti si nu e scumpa, eu am dat 15 lei pe ea

Nu stiu la ce forma te referi, inelul acela de baie?Pe aici am inteles ca sunt cam 100 RON biggrin.gif
Oricum, mi-ai dat idee sa luam de acolo o cadita simpla, ieftina (sigur sunt mai ieftine ca aici ) pe care sa o aiba acolo cand vom mai merge....in cada nu-mi vine sa-i fac baie sincer biggrin.gif ...vom sta la socru...tongue.gif



QUOTE(maria26 @ Apr 19 2012, 03:57 PM) *
la ochi? ohmy.gif de ce?

Da, chiar, ce a patit Irisuca la ochi? unsure.gif
Simonik84
Neatza!

Eu ieri am dat exam la sala la scoala de soferi sa pot intra la traseu. De maine ma apuc de orele practice smile.gif De acum incepe greul! o sa fiu numai pe fuga si cu gandul numai la bebe cat lipsesc 2 ore jumate!

Am uitat sa-ti raspund alondra la intrebarea cu baitza. si noi facem o zi da una nu, si am carat caditza cu noi, dar data viitoare nu mai fac aceeasi greseala. Pot sa ii fac un dus rapid in cada si o sa cumpr covoras din ala de baie, nu mai iau scaunel, ala poate sa-l foloseasca si cand o fi mai mare.

Acum 2 zile i-am cumparat olita, cea mai ieftina, de la primii pasi...sa vad cum reactioneaza...dar nici chip sa stea pe ea, se impinge in picioare si vrea sa se ridice in picioare, nici 2 secunde nu sta pe ea, cred ca o sa stam mult si bine cu pampers. De aia am si ajuns la concluzia cu scaunelul de baie, nu stiu cat timp are el rabdare sa stea in el!


Maria , pozele sunt superbe! si baietii tai nu mai spun, 2 comori. Parca acum as vrea pe al doilea tot baiat! Tot aud in stanga in dreapta ca fetitele sunt mai mofturoase biggrin.gif Glumesc, dar parca ii si vad cum se joaca impreuna si cum o sa se ajute cand o sa fie mari! Ehhh, visez si eu...

Adina, bine ati revenit, ma bucur ca a fost totul bine! Asa e, nu ai cum sa respecti programul de acasa, dar macar sa te tii de el tongue.gif
Simonik84
Aducem si noi poze de la Paste!



maria26
QUOTE(Simonik84 @ Apr 20 2012, 09:21 AM) *
Aducem si noi poze de la Paste!





foarte frumoase pozele smile.gif e foarte haios pe masa biggrin.gif

sa stii ca fetitele sunt mai mofturoase, dar au si ele dragalasenia lor trandafir.gif
cat despre scaunel.. sunt foarte incantati sa stea in ele.. pana acum nu am intalnit bebelus caruia sa nu-i placa smile.gif.. nu-i acelasi lucru cu olitza.. si pentru incurajare, sunt slabe sanse sa scape un baietel de pampers pana la 2 ani doh.gif nu te mai chinui cu olitza de acum.. chiar nu are rost.. daca se nimereste sa faca la olitza, te vei bycura, dar e pura nimereala.... eu iti spun din experienta.. nu vreau sa par rautacioasa, dar pana la 18 luni nu isi poate controla muschii.. trandafir.gif
Simonik84
Am mai auzit si eu asta, nu ma supar, si nici mari asteptari nu aveam smile.gif Dar pana la 18 luni numai baietii? sau doar si fetele, caci eu stiu o fetita care de la un an face la olitza numai kk, se cere singura biggrin.gif Deci asta sa fie avantajul fata de baieti? tongue.gif

Tu cu Andy cand ai scapat de pampers?
maria26
QUOTE(Simonik84 @ Apr 20 2012, 10:06 AM) *
Am mai auzit si eu asta, nu ma supar, si nici mari asteptari nu aveam smile.gif Dar pana la 18 luni numai baietii? sau doar si fetele, caci eu stiu o fetita care de la un an face la olitza numai kk, se cere singura biggrin.gif Deci asta sa fie avantajul fata de baieti? tongue.gif

Tu cu Andy cand ai scapat de pampers?


normal se spune ca intre 12 si 18 luni incep copiii sa-si controleze muschii, dar asta nu inseamna ca scapa de pampersi... fetitele scapa de pampersi cam in jur de 2 ani, iar baieteii 2 ani si jumatate- 3 ani..
eu cu Andy am scapat de pampersi la 2 ani si jumatate.. si a fost un caz fericit.. nu i-am mai pus absolut deloc.. nici macar la somnul de noapte si nici nu a facut in pat decat o singura data cand a avut febra...
sa stii ca si eu i-am cumparat olitza la 7 luni lui Andy hug.gif
adina0885
neata mamici,
nu v-am zis de ochi, oare? la ochiul stang are fanta putin mai mica decat la ochiul drept, adica nu-l deschide la fel de mult...si am fost (de 2 ori) la un oftalmolog care a zis ca nu are nmk pana am gasit un oftalmolog pediatru la care am fosta cum o luna si mi-a zis ca nu este nmk anormal ca toti avem i ochi putin mai mic si unul mai mare, insa i-a pus picaturi si a observat ca are f putin crescuta dioptria (sper sa ma exprim bine) si sa o mai vada peste o luna ca sunt sanse sa ii dispara o data ce creste copilul. Si am fost ieri la control i-a scazut intr-adevar la masuratori dar cand sa-i puna picaturi s-a luat curentul si nu mergeau aparatele si a zis ca se vedem in iunie/iulie.
Cam asta este povestea cu ochisorul smile.gif
Alondra o sa pozez" cadita" asta sa ti-o arat
va las si eu cateva poze de la tara smile.gif





Si poza de la 7 luni adica in ziua de Paste:)
adina0885
Alondra asa arata suportul pt baie si se lipeste de cada biggrin.gif

Andymar
Hristos a înviat! Mai intrăm și noi din când în când să vă salutăm... Suntem încă la țară, azi sărbătoare, luni și marți iară sărbători așa că pt noi s-a prelungit vacanța de Paște. Cum luni e Sf Gheorghe îi sărbătorim pe tata și fratele meu. Cu sănătatea stăm cam prost, Selena a răcit de Florii dar până a doua zi de Paști i-a trecut. Dup-aia am luat-o eu și de ieri a luat și Mihăiță de la mine... pe Selena am putut-o ține departe de el și nu i-a dat răceală dar eu cum să stau departe de el? Că zici că numai pe mine mă vedea... așa că de azi noapte e plin de muci. Facem tratament și sperăm să treacă cât mai repede și să nu ajungem la antibiotic. În rest am petrecut destul de frumos, doar vremea nu a ținut cu noi, a plouat întruna. Și eu vreau să îi iau olița că Selena de la 2 ani jumate nu mai folosește, se urcă singură pe wc și ajunge chiar să tragă apa. Nu mai știu ce-am făcut cu aia și o să-i cumpăr tip scăunel că la cât se zbenguie al meu sigur o să cadă de pe una simplă. Tot la 7 luni am pus-o și pe Selena pe olița, îi plăcea la nebunie să stea pe ea și la 1 an și 10 luni gata cu pampersul. Nu știu de ce dar pe Mihăiță îl văd mai leneș, se spune că fetițele sunt mai precoce dar și mai descurcărețe, cred că o să fie un mămos și jumătate...
adina0885
QUOTE(Andymar @ Apr 20 2012, 07:27 AM) *
Hristos a înviat! Mai intrăm și noi din când în când să vă salutăm... Suntem încă la țară, azi sărbătoare, luni și marți iară sărbători așa că pt noi s-a prelungit vacanța de Paște. Cum luni e Sf Gheorghe îi sărbătorim pe tata și fratele meu. Cu sănătatea stăm cam prost, Selena a răcit de Florii dar până a doua zi de Paști i-a trecut. Dup-aia am luat-o eu și de ieri a luat și Mihăiță de la mine... pe Selena am putut-o ține departe de el și nu i-a dat răceală dar eu cum să stau departe de el? Că zici că numai pe mine mă vedea... așa că de azi noapte e plin de muci. Facem tratament și sperăm să treacă cât mai repede și să nu ajungem la antibiotic. În rest am petrecut destul de frumos, doar vremea nu a ținut cu noi, a plouat întruna. Și eu vreau să îi iau olița că Selena de la 2 ani jumate nu mai folosește, se urcă singură pe wc și ajunge chiar să tragă apa. Nu mai știu ce-am făcut cu aia și o să-i cumpăr tip scăunel că la cât se zbenguie al meu sigur o să cadă de pe una simplă. Tot la 7 luni am pus-o și pe Selena pe olița, îi plăcea la nebunie să stea pe ea și la 1 an și 10 luni gata cu pampersul. Nu știu de ce dar pe Mihăiță îl văd mai leneș, se spune că fetițele sunt mai precoce dar și mai descurcărețe, cred că o să fie un mămos și jumătate...

Sanatate multaaa! va pupam
Alondra
Buna ziua mamici!
Iaca si noi pe aici ...am revenit de prin plimbari de azi dimineata biggrin.gif

QUOTE(Simonik84 @ Apr 20 2012, 09:09 AM) *
Neatza!

Eu ieri am dat exam la sala la scoala de soferi sa pot intra la traseu. De maine ma apuc de orele practice smile.gif De acum incepe greul! o sa fiu numai pe fuga si cu gandul numai la bebe cat lipsesc 2 ore jumate!

Am uitat sa-ti raspund alondra la intrebarea cu baitza. si noi facem o zi da una nu, si am carat caditza cu noi, dar data viitoare nu mai fac aceeasi greseala. Pot sa ii fac un dus rapid in cada si o sa cumpr covoras din ala de baie, nu mai iau scaunel, ala poate sa-l foloseasca si cand o fi mai mare.

Acum 2 zile i-am cumparat olita, cea mai ieftina, de la primii pasi...sa vad cum reactioneaza...dar nici chip sa stea pe ea, se impinge in picioare si vrea sa se ridice in picioare, nici 2 secunde nu sta pe ea, cred ca o sa stam mult si bine cu pampers. De aia am si ajuns la concluzia cu scaunelul de baie, nu stiu cat timp are el rabdare sa stea in el!
Maria , pozele sunt superbe! si baietii tai nu mai spun, 2 comori. Parca acum as vrea pe al doilea tot baiat! Tot aud in stanga in dreapta ca fetitele sunt mai mofturoase biggrin.gif Glumesc, dar parca ii si vad cum se joaca impreuna si cum o sa se ajute cand o sa fie mari! Ehhh, visez si eu...

Adina, bine ati revenit, ma bucur ca a fost totul bine! Asa e, nu ai cum sa respecti programul de acasa, dar macar sa te tii de el tongue.gif

Bravo Simonik, esti ambitioasa, bafta mai departe cu scoala de soferi!
Mersi ca mi-ai zis de cadita!
Cu olita si eu am pus-o in joaca sa vad cum reactioneaza dar nu cred ca e pregatita, s-a pus praful pe ea, chiar am spalat-o azi si o sa o pun bine, mai incercam mai incolo biggrin.gif

QUOTE(Simonik84 @ Apr 20 2012, 09:21 AM) *
Aducem si noi poze de la Paste!



Vai dar ce frumosi sunteti!
Mami arati super bine, ai mai slabit, foarte draguta!
Eu m-am ingrasat in ultima vreme ...de la Craciun incoace ca mananc dulciuri ca nebuna nervi.gif si miscare ioc!

QUOTE(adina0885 @ Apr 20 2012, 11:43 AM) *
neata mamici,
nu v-am zis de ochi, oare? la ochiul stang are fanta putin mai mica decat la ochiul drept, adica nu-l deschide la fel de mult...si am fost (de 2 ori) la un oftalmolog care a zis ca nu are nmk pana am gasit un oftalmolog pediatru la care am fosta cum o luna si mi-a zis ca nu este nmk anormal ca toti avem i ochi putin mai mic si unul mai mare, insa i-a pus picaturi si a observat ca are f putin crescuta dioptria (sper sa ma exprim bine) si sa o mai vada peste o luna ca sunt sanse sa ii dispara o data ce creste copilul. Si am fost ieri la control i-a scazut intr-adevar la masuratori dar cand sa-i puna picaturi s-a luat curentul si nu mergeau aparatele si a zis ca se vedem in iunie/iulie.
Cam asta este povestea cu ochisorul smile.gif
Alondra o sa pozez" cadita" asta sa ti-o arat
va las si eu cateva poze de la tara smile.gif

Aaaa, frumoase tare sunteti, ce o schimba si pe Irisuca caciulita yes.gif ca si pe a mea, zici ca nu sunt ele cand nu li se vede parul laugh.gif
Cu ochisorul, bafta multa, bine ca nu e mai grav!

QUOTE(adina0885 @ Apr 20 2012, 12:06 PM) *
Alondra asa arata suportul pt baie si se lipeste de cada biggrin.gif


Aaaahaa, deci la scaunul asta te referi, da vazusem, stiam de el, sta bine pe el bebe Iris?
Chiar nu stiu ce o sa fac, o sa mai vad...n-as cara nici cadita, parca n-as mai lua nici altceva dupa noi, ar fi bine sa fie acolo ceva tot timpul cand vom mai merge doh.gif


QUOTE(Andymar @ Apr 20 2012, 01:27 PM) *
Hristos a înviat! Mai intrăm și noi din când în când să vă salutăm... Suntem încă la țară, azi sărbătoare, luni și marți iară sărbători așa că pt noi s-a prelungit vacanța de Paște. Cum luni e Sf Gheorghe îi sărbătorim pe tata și fratele meu. Cu sănătatea stăm cam prost, Selena a răcit de Florii dar până a doua zi de Paști i-a trecut. Dup-aia am luat-o eu și de ieri a luat și Mihăiță de la mine... pe Selena am putut-o ține departe de el și nu i-a dat răceală dar eu cum să stau departe de el? Că zici că numai pe mine mă vedea... așa că de azi noapte e plin de muci. Facem tratament și sperăm să treacă cât mai repede și să nu ajungem la antibiotic. În rest am petrecut destul de frumos, doar vremea nu a ținut cu noi, a plouat întruna. Și eu vreau să îi iau olița că Selena de la 2 ani jumate nu mai folosește, se urcă singură pe wc și ajunge chiar să tragă apa. Nu mai știu ce-am făcut cu aia și o să-i cumpăr tip scăunel că la cât se zbenguie al meu sigur o să cadă de pe una simplă. Tot la 7 luni am pus-o și pe Selena pe olița, îi plăcea la nebunie să stea pe ea și la 1 an și 10 luni gata cu pampersul. Nu știu de ce dar pe Mihăiță îl văd mai leneș, se spune că fetițele sunt mai precoce dar și mai descurcărețe, cred că o să fie un mămos și jumătate...

Offf, sanatate multa sa va faceti bine cat mai repede!
maria26
foarte frumoase pozele Adina.. cu ochisorul, nu-ti mai face probleme.. se va regla pe masura ce creste... se spune ca muschii fetei inca nu sut maturizati si de-asta se intampla asa.. cand se vor contura trasaturile, ochii vor fi normali.. adica pe la 2 ani.. si Albert are un ochi care ii "fuge" rau...dar pana la 2 ani nu ma duc cu el la control smile.gif

am uitat sa va zic.. de ieri avem si noi un dintisor jos, iar al doilea sta sa iasa nanner.gif era si cazul.. de 2 zile maraie sa-l iau in brate nonstop..
adina0885
QUOTE(Alondra @ Apr 20 2012, 08:30 AM) *
Buna ziua mamici!
Iaca si noi pe aici ...am revenit de prin plimbari de azi dimineata biggrin.gif
Bravo Simonik, esti ambitioasa, bafta mai departe cu scoala de soferi!
Mersi ca mi-ai zis de cadita!
Cu olita si eu am pus-o in joaca sa vad cum reactioneaza dar nu cred ca e pregatita, s-a pus praful pe ea, chiar am spalat-o azi si o sa o pun bine, mai incercam mai incolo biggrin.gif
Vai dar ce frumosi sunteti!
Mami arati super bine, ai mai slabit, foarte draguta!
Eu m-am ingrasat in ultima vreme ...de la Craciun incoace ca mananc dulciuri ca nebuna nervi.gif si miscare ioc!
Aaaa, frumoase tare sunteti, ce o schimba si pe Irisuca caciulita yes.gif ca si pe a mea, zici ca nu sunt ele cand nu li se vede parul laugh.gif
Cu ochisorul, bafta multa, bine ca nu e mai grav!
Aaaahaa, deci la scaunul asta te referi, da vazusem, stiam de el, sta bine pe el bebe Iris?
Chiar nu stiu ce o sa fac, o sa mai vad...n-as cara nici cadita, parca n-as mai lua nici altceva dupa noi, ar fi bine sa fie acolo ceva tot timpul cand vom mai merge doh.gif

Dupa cum se vede nici nu l-am folosit pt ca am apucat sa cumpar cadita, dar am pus-o de forma si vad ca sta desi pe el scrie pana la 70cm si 8 kg, ea are 9,300 acum dupa cantarul nostru biggrin.gif
adina0885
QUOTE(maria26 @ Apr 20 2012, 09:06 AM) *
foarte frumoase pozele Adina.. cu ochisorul, nu-ti mai face probleme.. se va regla pe masura ce creste... se spune ca muschii fetei inca nu sut maturizati si de-asta se intampla asa.. cand se vor contura trasaturile, ochii vor fi normali.. adica pe la 2 ani.. si Albert are un ochi care ii "fuge" rau...dar pana la 2 ani nu ma duc cu el la control smile.gif

am uitat sa va zic.. de ieri avem si noi un dintisor jos, iar al doilea sta sa iasa nanner.gif era si cazul.. de 2 zile maraie sa-l iau in brate nonstop..

Bravoo Albert, ma bucur pt voi si sper sa nu aiba dureri mari la urmatorii biggrin.gif
Stiu cu "fugitul" ochiului, am observat si eu, dar a zis dr ca nu e pr cu asta....Doamne ajuta sa fie ok si pe viitor biggrin.gif
maria26
QUOTE(adina0885 @ Apr 20 2012, 03:14 PM) *
Dupa cum se vede nici nu l-am folosit pt ca am apucat sa cumpar cadita, dar am pus-o de forma si vad ca sta desi pe el scrie pana la 70cm si 8 kg, ea are 9,300 acum dupa cantarul nostru biggrin.gif


si noi tot 9.300 kg aveam cand l-am cantarit ultima data smile.gif .. acum cateva zile smile.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Apr 20 2012, 03:06 PM) *
foarte frumoase pozele Adina.. cu ochisorul, nu-ti mai face probleme.. se va regla pe masura ce creste... se spune ca muschii fetei inca nu sut maturizati si de-asta se intampla asa.. cand se vor contura trasaturile, ochii vor fi normali.. adica pe la 2 ani.. si Albert are un ochi care ii "fuge" rau...dar pana la 2 ani nu ma duc cu el la control smile.gif

am uitat sa va zic.. de ieri avem si noi un dintisor jos, iar al doilea sta sa iasa nanner.gif era si cazul.. de 2 zile maraie sa-l iau in brate nonstop..


Daaa??Wowww, felicitari!Dupa atata timp si chinuiala! smile.gif Bravo, eruptie usoara in continuare!
QUOTE(adina0885 @ Apr 20 2012, 03:14 PM) *
Dupa cum se vede nici nu l-am folosit pt ca am apucat sa cumpar cadita, dar am pus-o de forma si vad ca sta desi pe el scrie pana la 70cm si 8 kg, ea are 9,300 acum dupa cantarul nostru biggrin.gif

Woww, bine ca mi-ai zis!Noi depasim lungimea liwlol.gif , la kg nu stiu cum stam, trebuie sa mergem la pediatra wacko.gif
adina0885
,
QUOTE(Alondra @ Apr 20 2012, 10:01 AM) *
Daaa??Wowww, felicitari!Dupa atata timp si chinuiala! smile.gif Bravo, eruptie usoara in continuare!

Woww, bine ca mi-ai zis!Noi depasim lungimea liwlol.gif , la kg nu stiu cum stam, trebuie sa mergem la pediatra wacko.gif

noi am luat-o in brate si ne am urcat pe cantar si dupa am lasat-o si jos si am scazut...acum nu stiu daca o fi chiar fix 9,300 biggrin.gif
ligiamos
Buna ziua si de la noi
Maria sunteti foarte frumosi iar poza cu Andy tinindu-l de capusor pe Albert e de pus la suflet.Felicitari pentru dintisori.
Simonik,Adina si voi sunteti absolut superbi.
A trecut ceva timp de cind nu am mai intrat dar pur si simplu nu am avut timp.Antonia face multe lucruri noi :merge de-a busilea,se ridica singura in fundulet,se ridica in picioruse in patut.Inschimb e racita de vreo 3 saptamani si nu mai trece.Dupa ce 2 saptamani ne-am chinuit cu antitemice si scos mucisorii am ajuns la antibiotic.Suntem in a treia zi de antibiotic si a inceput sa se vada o ameliorare.A ragusit saraca de cit a tipat cit i-am scos mucii.
Si un mic filmulet cu mersul de-a busilea
maria26
QUOTE(ligiamos @ Apr 20 2012, 05:43 PM) *
Buna ziua si de la noi
Maria sunteti foarte frumosi iar poza cu Andy tinindu-l de capusor pe Albert e de pus la suflet.Felicitari pentru dintisori.
Simonik,Adina si voi sunteti absolut superbi.
A trecut ceva timp de cind nu am mai intrat dar pur si simplu nu am avut timp.Antonia face multe lucruri noi :merge de-a busilea,se ridica singura in fundulet,se ridica in picioruse in patut.Inschimb e racita de vreo 3 saptamani si nu mai trece.Dupa ce 2 saptamani ne-am chinuit cu antitemice si scos mucisorii am ajuns la antibiotic.Suntem in a treia zi de antibiotic si a inceput sa se vada o ameliorare.A ragusit saraca de cit a tipat cit i-am scos mucii.
Si un mic filmulet cu mersul de-a busilea


cat e de dulce .... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ai fetita precoce smile.gif
albert nu prea se misca.. e si foarte greoi, dar si foarte lenes... eu il las in pat fara probleme pentru ca nu se deplaseaza... nici patutul nu l-am dat in jos...
Alondra
QUOTE(ligiamos @ Apr 20 2012, 05:43 PM) *
Buna ziua si de la noi
Maria sunteti foarte frumosi iar poza cu Andy tinindu-l de capusor pe Albert e de pus la suflet.Felicitari pentru dintisori.
Simonik,Adina si voi sunteti absolut superbi.
A trecut ceva timp de cind nu am mai intrat dar pur si simplu nu am avut timp.Antonia face multe lucruri noi :merge de-a busilea,se ridica singura in fundulet,se ridica in picioruse in patut.Inschimb e racita de vreo 3 saptamani si nu mai trece.Dupa ce 2 saptamani ne-am chinuit cu antitemice si scos mucisorii am ajuns la antibiotic.Suntem in a treia zi de antibiotic si a inceput sa se vada o ameliorare.A ragusit saraca de cit a tipat cit i-am scos mucii.
Si un mic filmulet cu mersul de-a busilea

Ce tare e Antonia!Bravo! eusa_clap.gif
A mea nu reuseste decat sa faca flotari, se ridica in coate, in maini, se impinge in genunchi, fundul spate-fata-spate-fata si sta putin asa si apoi pica! liwlol.gif Cred ca nici nu are de gand sa mearga de-a busilea, ea vrea numai in picioare mai nou doh.gif
georgiana79
Buna ziua mamici! foarte frumoase pozele Simonik, tu chiar ai slabit... eu tot cresc in burta.......
Iris e o domnisoara tare dragalasa si mami ei la fel. am vazut si filmuletul cu Antonia.. e tare hotarata fata...
Maria, felicitari ptr dintisorul mult asteptat.
fetelor, noi suntem bine, Stefan iar a tusit zilele astea... asa ca l-am programat la pediatru sa vedem ce ii mai da de imunitate. dr a zis sa ma duc si cu Mariuca sa o vada si pe ea... nu strica... avem programare miercuri la 09.15.
georgiana79
fetelor eu nu mai stiu care cod se copiaza, am vrut sa-mi schimb tickerul si am facut o tampenie....
georgiana79
aaa, acum am vazut ca voi ati facut la baby gaga.... eu am la lilypie parca.....
o sa incerc si eu la baby gaga.com
Alondra
Buna ziua mamici!
Abia acum si eu pe aici , am avut treburi azi..

QUOTE(georgiana79 @ Apr 21 2012, 03:46 PM) *
aaa, acum am vazut ca voi ati facut la baby gaga.... eu am la lilypie parca.....
o sa incerc si eu la baby gaga.com

Copiezi codul pt forums, sau BB Code cum mai scrie acolo ..
georgiana79
gata Alondra, am reusit si eu ceva. multumesc frumos pentru ajutor. nu am putut sa atasez si poza cu ei dar o sa mai incerc.
o zi buna si cu mult soare va doresc1
georgiana79
fetelor, cand intru in pana de idei ptr copii, intru pe amainbucatarie.ro.
am gasit multe retete ptr. copii acolo
georgiana79
asa am gasit-o ieri pe Mariuca dupa somnul de pranz, de-a latul patutui, se uita la geam si nu zicea nimic, privea fetita ...
Alondra
Seara buna mamici!

QUOTE(georgiana79 @ Apr 22 2012, 10:51 AM) *
gata Alondra, am reusit si eu ceva. multumesc frumos pentru ajutor. nu am putut sa atasez si poza cu ei dar o sa mai incerc.
o zi buna si cu mult soare va doresc1

Pozele trebuie sa fie foarte mici, gen 90x60 si le atasezi ca si pozele de aici de pe forum, codul cu IMG in fata..

QUOTE(georgiana79 @ Apr 22 2012, 03:18 PM) *
asa am gasit-o ieri pe Mariuca dupa somnul de pranz, de-a latul patutui, se uita la geam si nu zicea nimic, privea fetita ...

Ce draguta Mariuca, ce cuminte e, nu zicea nimic, iti dadea doar buna dimineata din priviri smile.gif
Asa am gasit-o si eu pe Maya de-a latul patului dar azi noapte cand am luat-o sa suga...si era total descoperita , cine stie de cand ...sad.gif Eu sunt disperata sa n-o vad descoperita ca la noi e rece totusi noaptea , si n-am mai culcat-o in sac zilele astea si uite consecinta..
Ai vostri cum dorm, se dezvelesc de tot?
georgiana79
QUOTE(Alondra @ Apr 22 2012, 10:56 PM) *
Seara buna mamici!
Pozele trebuie sa fie foarte mici, gen 90x60 si le atasezi ca si pozele de aici de pe forum, codul cu IMG in fata..
Ce draguta Mariuca, ce cuminte e, nu zicea nimic, iti dadea doar buna dimineata din priviri smile.gif
Asa am gasit-o si eu pe Maya de-a latul patului dar azi noapte cand am luat-o sa suga...si era total descoperita , cine stie de cand ...sad.gif Eu sunt disperata sa n-o vad descoperita ca la noi e rece totusi noaptea , si n-am mai culcat-o in sac zilele astea si uite consecinta..
Ai vostri cum dorm, se dezvelesc de tot?

aici in filmulet sunt copiii la somnul de pranz. Mariuca nu se dezveleste noaptea iar ziua o las asa cum adoarme ea ca daca adoarme dezvelita si ma duc sa o invelesc , se trezeste. in general doarme invelita mai ales noaptea. eu ma duc peste noapte la ei in camera sa-i vad si mereu sunt inveliti.Stefan de mic a dormit invelit si se pare ca si Mariuca la fel.
cris_cristi29
Buna seara mamicute.
Am vazut poze cu copilasi superbi si mamicute minunate !!! Ce dor mi-a fost de voi !! floare2.gif
Uite ca reusesc si eu sa mai apar pe net .Noi am ajuns acasa abia ieri spre seara .A fost un concediu destul de frumos si linistit.Fetele s-au acomodat destul de bine ..Teo a fost mai maraita , parca nu si-a prea gasit locul ..dar asta din cauza timpului ...a fost cam frig si a plouat mult si ea nu mai avea stare in casa sad.gif .Am reusit sa iesim destul de putin , asa intre doua reprize de ploaie .La intoarcere ne-am oprit si pe la Baile Tusnad , in speranta ca pana a doua zi se va mai incalzi ..dar nu a fost asa ..asa ca am venit acasa . sad.gif
Cu Ema nu au fost probleme , am reusit sa ne respectam programul de somn si de papa ....pe ultima suta de metri ne-am gandit sa luam si patutul cu noi ...si bine am facut ..... yes.gif Ema a dormit linistita ...ca la mama acasa . biggrin.gif

In prag de sarbatori fetitele mele dragi mi-au facut cateva surprize placute ....Emei i-au mai iest 2 dintisori .. bouncy.gif iar Teodora a renuntat la pampers ...la cererea ei .... bouncy.gif ..ii mai pun eu doar seara cand este mai obosita si nu reuseste sa faca la wc.

QUOTE(georgiana79 @ Apr 16 2012, 10:47 PM) *
fetelor, mi-am propus ca anul asta sa ajungem si noi la Felix. nu am mai fost de cand eram copil dar mi-au spus prietenii ca e tare frumos acolo. voi ati fost?

Georgiana , eu am fost cu Teo in 2010 la Felix .A fost frumos .Pe atunci intrarea la strandul mare era 50 de lei pt adulti si asa cum spunea si Maria , biletul nu era valabil toata ziua .Ce nu mi-a mai placut acolo :aglomeratia f mare . pavajul care dogorea f tare si mi se parea aerul irespirabil si lipsa unor spatii verzi , unde sa mai stai la o umbra ...Noi am fost la strandul hotelului ...nu asa luxos ca strandul mare , ce-i drept , dar intrarea era gratis pentru cei cazati acolo ...avea 2 bazine , nu era asa aglomerat si puteai sa intri ori de cate ori doreai .


QUOTE(ligiamos @ Apr 20 2012, 05:43 PM) *
Buna ziua si de la noi
Maria sunteti foarte frumosi iar poza cu Andy tinindu-l de capusor pe Albert e de pus la suflet.Felicitari pentru dintisori.
Simonik,Adina si voi sunteti absolut superbi.
A trecut ceva timp de cind nu am mai intrat dar pur si simplu nu am avut timp.Antonia face multe lucruri noi :merge de-a busilea,se ridica singura in fundulet,se ridica in picioruse in patut.Inschimb e racita de vreo 3 saptamani si nu mai trece.Dupa ce 2 saptamani ne-am chinuit cu antitemice si scos mucisorii am ajuns la antibiotic.Suntem in a treia zi de antibiotic si a inceput sa se vada o ameliorare.A ragusit saraca de cit a tipat cit i-am scos mucii.
Si un mic filmulet cu mersul de-a busilea

Woooow , bravooooo... eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif ce rapid se misca ....Ema se ridica in patru labute dar nu reuseste sa se deplaseze iar de doua zile a juns la performanta de a se pune in geninchi si se prinde cu manutele de marginea patutului si incearca sa se ridice in picioare.face scandal mare cand vede ca nu ii iasa figura ... doh.gif

Va pup si va doresc o seara cat mai linistita.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.