Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Septembrie 2011!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152
maria26
CITAT(Alondra @ Oct 12 2012, 12:22 PM) *
Auci, sper sa nu fie si la noi tot asa, desi e o fire care trebuie mereu sa-i aduci ceva nou, sa vb cu ea tot timpul, sa-i explici , seamana cu soacra biggrin.gif
Ma bucur ca e mai bine Albert, o sa-i treaca si lui Andy! Sanatate!
Multumim pt impartasire!Nu e problema, stai linistita, credeam ca nu prea ne mai citeste nimeni pe aici de cand a "murit" forumul!
Deci da biggrin.gif poate ca e si de la dinti, cine stie, si peste 2 luni sa ne trezim cu vreo masea, ea isi roade degetul cand il apuca, il baga in gura pana in spate, ma mir ca nu vomita! doh.gif
Cine stie, daca nu ne pot spune ei ce ii deranjeaza, noi numai sa banuim putem sad.gif
Oricum, cert e ca e o faza , pt ca nu facea (chiar) asa noaptea, se foia de vreo 2 ori dar apoi adormea...Imi pare rau ca n-am copil ca altii care sa doarma neintors pana dimineata biggrin.gif doh.gif
Later edit: auci, tu esti gravi iar? biggrin.gif Acum am vazut, wow, cat curaj, asa repede biggrin.gif Sarcina lina sa ai!


Alondra, copiii care se plictisesc f repede sunt inteligenti.. noi am inteles asta abia la 3 ani cand am ajuns cu el la doctor... trebuie sa o stimulezi mult... ea vrea informatii.. ofera-i smile.gif
Alondra
QUOTE(maria26 @ Oct 12 2012, 02:30 PM) *
Alondra, copiii care se plictisesc f repede sunt inteligenti.. noi am inteles asta abia la 3 ani cand am ajuns cu el la doctor... trebuie sa o stimulezi mult... ea vrea informatii.. ofera-i smile.gif

Da, asa-i ; stiu si asta, dar parca e asa obositor cateodata doh.gif
cris_cristi29
Salutare mamici .
Sper ca de data aceasta sa pot sa postez ca de doua zile nu reusesc deloc .
Am o mare rugaminte la voi ..daca ma puteti ajuta cu cateva informatii .
Pe Teo , au iesit de aseara niste bubite mici , ca piscaturile de tantari , rosii , care acum s-au transformat in pete mari tot rosii pe maini si pe picioare .Dupa simptomele pe care le-a avut pana acum eu spun ca este pojar ( rujeola) , dar medicul meu ma contrazice ( desi nu a vazut-o ) , si spune ca poate fi doar o alergie , si mi-a spus sa iau AERIUS.Diferenta dintre ceea ce am citit pe net , despre rujeola , si ceea ce are Teo , este ca inca nu a facut febra iar eruptia a inceput pe maini si pe picioare si nicidecum pe fata , asa cum scrie pe toate site-urile .Acum nu stiu ce sa zic .Copii vostri au avut rujeola? Cum s-a manifestat?

Pana acum la Teo a fost asa : o raceala cu febra,muci si tuse foarte urata , a continuat cu diaree si otita , iar acum cu eruptia asta pe piele .
maria26
CITAT(cris_cristi29 @ Oct 14 2012, 01:30 PM) *
Salutare mamici .
Sper ca de data aceasta sa pot sa postez ca de doua zile nu reusesc deloc .
Am o mare rugaminte la voi ..daca ma puteti ajuta cu cateva informatii .
Pe Teo , au iesit de aseara niste bubite mici , ca piscaturile de tantari , rosii , care acum s-au transformat in pete mari tot rosii pe maini si pe picioare .Dupa simptomele pe care le-a avut pana acum eu spun ca este pojar ( rujeola) , dar medicul meu ma contrazice ( desi nu a vazut-o ) , si spune ca poate fi doar o alergie , si mi-a spus sa iau AERIUS.Diferenta dintre ceea ce am citit pe net , despre rujeola , si ceea ce are Teo , este ca inca nu a facut febra iar eruptia a inceput pe maini si pe picioare si nicidecum pe fata , asa cum scrie pe toate site-urile .Acum nu stiu ce sa zic .Copii vostri au avut rujeola? Cum s-a manifestat?

Pana acum la Teo a fost asa : o raceala cu febra,muci si tuse foarte urata , a continuat cu diaree si otita , iar acum cu eruptia asta pe piele .


cris, nu e rujeola.. debuteaza cu febra 3 zile, apoi erupe pe fata si trunchi dupa care se extinde pe membre..
are alergie 100 % ... si lui Andy tot pe membre i-au aparut bubitele.. eu i-am dat Claritin .. multa sanatate!
Alondra
Neata mamici! cafea.gif Haideti la cafea!
Am avut o noapte mai buna......raceala e pe duca, cred ca de la aerosoli, o sa-i mai fac si azi .
Voi cum mai sunteti?
Sanatate tuturor! oFloare1.gif
adina0885
buna tuturor,
In sfarsit reusesc sa intru si eu si sper sa imi mearga netul asta de 2 bani...am schimbat netul am luat de la rds-rcs si nu am semnal decat daca stau pe balcon sau la geam...
Noi am avut probleme cu Irisuca, a facut febra 40,4 de am ajuns la spital ...i-am facut pe data de 3 oct cele 2 vaccinuri Infarix+Priorix iar dimineata la 7 ardea de mama focului, pe zi ce trecea ttul se inrautatea, tusea, noaptea nu dormea, febra imi facea, etc...Proasta de dr ca altfel nu am cum sa-i zic, am fost la control si mi-a zis sa-i dau un sirop isophine (pt imunitate) si eurespal +ibalgin (care e apa de ploaie)cand copilul era deja in apogeul cel mare al febrei de 39,2 am stat vreo 3 zzile pe cele 2 dupa care o tot sunam zilnic ca avea aceeasi febra de atata timp si mi-a zis sa ii dau zinnat, dupa 2 seringi de 5 ml de zinnat a facut temp 40,4 si a zis ca e normal sa faca temp si ca de la zinnat ii trece in 72 h. Am luat copilul si am fugit la spital cu el si acolo i-au scazut temp si ne-au si luat la 3 ca putea sa faca convulsie si etc...lucru pe care putea sa mi-l zica si dr mea, dar asta este...lan spital mi-au zis ca are puroi in gat + muci din plin, azi am fost la dr si mi-a zis ca e spre bine dar tot mai are puroi in gat....
Am vazut ca si pe aici sunt piticii bolnavi, se pare ca a venit vremea gripelor...
Sper sa reusesc sa mai intru macar sa citesc ce mai discutati pe aici...au inceput bebeii sa mearga? Irisuca merge doar in camere pe hol ii este frica crred ca din cauza gresiei....sa aveti o dupa amiaza placuta!
cris_cristi29
Salutare mamici
Ce mai faceti voi ? Ce mai fac bebeii ?
Tot bolnaviori ? Ema si acum are muci dar se pare ca sunt pe trecute .
Teo in final se pare ca a avut intr-adevar o alergie ...dar chiar nu stiu de la ce .....de mancat a mancat ca si pana acum ..nimic nou ...ma gandesc totusi sa nu fi fost de la medicamte ....antibiotic, picaturi , linux ....habar nu am .Acum este bine , azi am dus-o la gradi .
Adina ai grija cu eurespal!! Mie mi-a dat medicul sa iau dar farmacista nu l-a recomandat pt copii asa mici .Produce secretii abundente in gat si ei inca nu stiu bine sa inghita sau sa dea afara.Eu i-am dat seara inainte de culcare si mai aveam f putin sa chem salvarea ..nu mai putea respira ....Am pus-o pe burtica si a tusit pana a vomitat ...numai puroi ! nervi.gif

Va doresc tuturor numai sanatate ...eu plec la piata ...acum pe ultima suta de metrii sa-mi pun cate ceva pe iarna ..... biggrin.gif ca s-au mai linistit apele cu sotul .....
O zi buna .
adina0885
QUOTE(cris_cristi29 @ Oct 17 2012, 05:59 AM) *
Salutare mamici
Ce mai faceti voi ? Ce mai fac bebeii ?
Tot bolnaviori ? Ema si acum are muci dar se pare ca sunt pe trecute .
Teo in final se pare ca a avut intr-adevar o alergie ...dar chiar nu stiu de la ce .....de mancat a mancat ca si pana acum ..nimic nou ...ma gandesc totusi sa nu fi fost de la medicamte ....antibiotic, picaturi , linux ....habar nu am .Acum este bine , azi am dus-o la gradi .
Adina ai grija cu eurespal!! Mie mi-a dat medicul sa iau dar farmacista nu l-a recomandat pt copii asa mici .Produce secretii abundente in gat si ei inca nu stiu bine sa inghita sau sa dea afara.Eu i-am dat seara inainte de culcare si mai aveam f putin sa chem salvarea ..nu mai putea respira ....Am pus-o pe burtica si a tusit pana a vomitat ...numai puroi ! nervi.gif

Va doresc tuturor numai sanatate ...eu plec la piata ...acum pe ultima suta de metrii sa-mi pun cate ceva pe iarna ..... biggrin.gif ca s-au mai linistit apele cu sotul .....
O zi buna .

Hello,
Pustiu tocmai acum cand am semnal si eu liwlol.gif
Deci din cauza asta mi-a zis dr ca trb sa-i dau 20 de zile o data inceput.....acum mi se pare mult mai rau pentru ca are muci din plin...nu mai afce febra dar are muci in gat ca incerc sa-i trag cu aspiratorul si degeaba ca nu prea iese mare lucru si tot horcaie, e clar ca sunt in gat...mai am 1 zi de antibiotic si ei nu i-a trecut...nu stiu ce sa mai zic...
Sanatate si voua!
maria26
cris, ma bucur ca sunteti mai bine smile.gif .. cu siguranta de la medicamente a facut alergie..

adina, plicuri de acc in ceai.. in 2 zile maxim elimina tot in scaun .. crede-ma ca vei vedea efctiv mucusul in pampers.. multa sanatate! smile.gif
adina0885
QUOTE(maria26 @ Oct 17 2012, 08:53 AM) *
cris, ma bucur ca sunteti mai bine smile.gif .. cu siguranta de la medicamente a facut alergie..

adina, plicuri de acc in ceai.. in 2 zile maxim elimina tot in scaun .. crede-ma ca vei vedea efctiv mucusul in pampers.. multa sanatate! smile.gif

Maria, pot sa-i dau chiar daca ia zinnat? mi-e frica sa-i combin medicamentele, cum se numesc acc si atat? ma duc sa ii cumpar ca trb sa iau si enterol....
Multumesc frumos
maria26
CITAT(adina0885 @ Oct 17 2012, 03:02 PM) *
Maria, pot sa-i dau chiar daca ia zinnat? mi-e frica sa-i combin medicamentele, cum se numesc acc si atat? ma duc sa ii cumpar ca trb sa iau si enterol....
Multumesc frumos


ii poti da.. nu are nici o legatura cu antibioticul..... este un praf ( la fel ca enterolul) .. il pui in ceai sau in ce vrei tu.. acc se numeste, da.. eu le-am facut si aerosoli cu el, dar ultima data lui Albert i-am dat asa.. sub forma de praf in ceai pentru ca nu a vrut sa stea la aerosoli...
Alondra
Seara buna mamici!
Am mai intrat si eu pe aici , ca am crezut ca ati abandonat topicul, dar ma bucur sa vad ca nu e asa...
Si Maya mea mai are muci, dar acum sunt pe trecute-si eu cred ca a fost reactie de la vaccin..
Si eu i-am dat acc pliculet pt eliminarea mucozitatilor si cred ca ajutat-o;de fapt cerusem fluimucil, de care imi spunea tot Maria mai demult cand mi-a fost racita, insa farmacista a zis ca nu are..si mi-a dat asta acc..si aerosolii au ajutat-o mult, parerea mea..
Va las acum , ca ma simt rau in continuare nu stiu ce am, azi noapte am avut durere de stomac cu varsaturi si alte cele pe partea cealalta wacko.gif si n-am mancat nimic toata ziua, ma simt de parca as fi slabit 1 kg deja;cred ca am facut indigestie de la niste fornetti de la mall;dar am baut ceai si pe seara am mancat un mar si putina clementina si le-am varsat si pe alea, deci habar nu am ce e..stau cu ligheanul la pat si ma simt ca atunci cand eram gravida si dadeam la rate .......ooff!
Sanatate tuturor!
Alondra
Buna dimineata mamici si pitici!De la 6 jum suntem treze iar..ce sa-i mai fac sa mai adoarma la loc ca nu mai vrea decat pe la 11 somnul de dimi...sad.gif Fetelor o fi normal la varsta asta sa se mai trezeasca bebeii de cel putin 2 ori pe noapte?N-ar trebui sa doarma toata noaptea neintrerupt?Maica-mea tot zice sa consultam dr...Voi ce credeti? oFloare1.gif
anku
QUOTE(Alondra @ Oct 22 2012, 07:34 AM) *
Buna dimineata mamici si pitici!De la 6 jum suntem treze iar..ce sa-i mai fac sa mai adoarma la loc ca nu mai vrea decat pe la 11 somnul de dimi...sad.gif Fetelor o fi normal la varsta asta sa se mai trezeasca bebeii de cel putin 2 ori pe noapte?N-ar trebui sa doarma toata noaptea neintrerupt?Maica-mea tot zice sa consultam dr...Voi ce credeti? oFloare1.gif

ca nu doarme toata noaptea neintrerupt n-ar fi o probl...nici noi nu dormim neintrerupt!!!
dar de cel putin 2 ori p noapte...hmmmm...poate e mult!!!are dureri sau ce crezi ca ar putea fi???
Simonik84
Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg
maria26
CITAT(Simonik84 @ Oct 23 2012, 03:43 PM) *
Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg


bunaaaa.. e un frumos printisorul tau oFloare1.gif ma bucur ca sunteti bine smile.gif
si la noi e la fel.. copiaza tot... dar e nasol ca-l copiaza pe Andy si asta face numai prostii liwlol.gif
noi avem deja 12 kg.. nu l-am mai masurat de mult, dar am vazut e cu un cap mai inalt decat cei de varsta lui doh.gif

Alondra
QUOTE(anku @ Oct 22 2012, 02:47 PM) *
ca nu doarme toata noaptea neintrerupt n-ar fi o probl...nici noi nu dormim neintrerupt!!!
dar de cel putin 2 ori p noapte...hmmmm...poate e mult!!!are dureri sau ce crezi ca ar putea fi???

Nu cred ca are dureri, cred ca e de alint mai mult, obisnuinta, nu stiu-cand a avut dureri de dinti, ca presupun ca alea erau, plangea..dar asa nu plange...

QUOTE(Simonik84 @ Oct 23 2012, 03:43 PM) *
Salutare mamici!

Si eu am crezut ca topicul s-a cam dus, dar vad ca inca mai sunteti active. noi am trecut iaraci printr-o perioada mai grea...o otita medie, a trebuit sa luam primul antibiotic din viata noastra, dar nu reuseam sa scapam de ea altfel. in rest suntem bine, vesel cu mult chef de joaca si cu mult chef de pozne. Intrece orice limita a imaginatiei, cate poate sa faca si ce-i mai vine in cap sa mai faca, a inceput sa ne copie, trebuie sa fim foarte atenti la gesturi. nu sta locului o secunda, am un copil foarte activ si asta spun facuand comparatie cu inca 2 copii de varsta lui. La controlul de 13 luni avea 11 kg si 80 de cm, mananca foarte bine, are 3 mese principale pe zi si 2 gustari. Noaptea e la fel. Se culca la 9-10 cu 250ml lapte praf si se trezeste la 4-5 pentru inca 200 ml la lapte praf.

Alondra tu spuneai ca este un grup pe facebook cu mamici, daca intru si eu, toti prietenii mei pot vedea? sau e private si doar cei din grup vad ce scriem? Sper ca nu e cu suparare ca intreb...

Va las si cateva poze, caci nu cred ca ne-ati vazut demult!
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps8228bf8a.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps6749061f.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee456/...zps3b8d6789.jpg

Woww, ce mare s-a facut Marcus!Ma bucur sa va revad!
Aveti un bilant foarte bun, bravo!
Grupul pe facebook l-am facut eu si l-am setat la Secret, nu vede nimeni ca esti membru sau ca scrii acolo, nici macar cei pe care ii ai la prieteni ...wink.gif stiu cum e! Noi suntem toate acolo - inafara de Adina liwlol.gif daca vrei da-mi add la Alondra Alondramona si te adaug eu la grup..

QUOTE(maria26 @ Oct 23 2012, 05:46 PM) *
bunaaaa.. e un frumos printisorul tau oFloare1.gif ma bucur ca sunteti bine smile.gif
si la noi e la fel.. copiaza tot... dar e nasol ca-l copiaza pe Andy si asta face numai prostii liwlol.gif
noi avem deja 12 kg.. nu l-am mai masurat de mult, dar am vazut e cu un cap mai inalt decat cei de varsta lui doh.gif

liwlol.gif Asa si noi liwlol.gif sunt curioasa care ar fi mai inalt din ei doi smile.gif

Am fost si noi la vaccin azi, ROR-ul asta, sper sa nu faca vreo reactie-noua ne-a zis ca intre 5 si 12 zile...deci avem de asteptat doh.gif
cris_cristi29
Buna seara .
Hai ca mai intru si eu pe aici ...
Simonik ...ce flacau mare ai !!! Ema nici acum nu a trecut de 9 kg. biggrin.gif De papat ..papa ..dar nu stiu de ce nu pune ..medicul mi-a spus sa nu ma alarmez ..deocamdata este bine .... unsure.gif

Referitor la dormitul peste noapte ..Ema si acum se trezeste pe la 3 si apoi la 6.30-7 .Sunt si exceptii ....acum doua seri s-a trezit din ora in ora ... doh.gif nici nu apucam sa adorm la loc ..si ea ma striga iar cat o tinea gurita ....„mamiiiiiiii!!!” nu stiu ..astept sa iasa o maseluta ..sau a avut doar un somn mai agitat dupa o lupta corp la corp cu Teo liwlol.gif liwlol.gif In schimb aseara mi-a dormit ca un ingeras de la 21 pana la 8 dimineata .....cu o pauza la 6 ...si ar mai fi dormit daca nu se trezea Teo sa mearga la gradi .

Fetelor , voi ati dat drumul la centrala? Eu ii dau drmul dimineata , inainte de trezirea fetelor ..ca altfel nu ne putem da jos din pat de frig !
O seara buna ..si cat mai calduroasa .
Alondra
Neata !Nimeni pe aici ?Cum ati dormit?Noi destul de prost iar, de la 6 nu mai aea somn, a adormit pe la 7 jum si dupa 5 min iar a inceput sa se foiasca-apoi sa maraie in somn...nu stiu ce are in ultima vreme ................Azi avem zi de pui...cum sa i-l mai fac...ceva idei ?biggrin.gif
maria26
alondra, noi astazi avem mancare de ardei copti cu piept de pui smile.gif ..
coci ardeiul. il cureti, calesti ceapa in apa cu putin ulei, pui ardeiul, rosii si pieptul de pui.. le fierbi cam 40 de minute.. e delicios smile.gif
elenaalex
Buna ziua,
vad ca mai mare activitatea e pe aici decat pe facebook, sau aici vb mai mult.

nici noi nu suntem prea grasi. avem un pic peste 9 kg, nu e cantarit dar ne rupe mana fata de acum 2 saptamani. e in continuare moftuors la mancare, dar papa. vioi, curios, ranjit, cu chef de joaca, il adora pe cosmin cand il vede, cand sunt impreuna, ii place sa fie chinuit de el. si bineinteles incepe sa copieze trasnai.
de vb....nici gand. ka...ka....ka , doar atat vb. nu tu mama, tata, apa,nimik, dar in schimb intelege tot.

sper sa scapam de viermisori, de agitatie maselutelor cat mai curand.

cu cosmin am ajuns la un dr homeopat si are o schema , sper sa fie magica, ca e piele si os....ma sperii sa nu-l strivesc smile.gif

va pupik, delicioasa papa Maria, asa pare reteta ta.
Alondra
Seara buna mamici!
Offf ca e timpul atat de scurt ca nu am mai avut cand sa mai intru si aici ..oare abandonam si noi topicul asta?
Sper ca nu!

Felicitari pt bilant tuturor!
Toata lumea a facut vaccinurile? de 1 an, ROR? Maya parca se comporta altfel dupa ROR, dar sper sa fie numai in imaginatia mea! wacko.gif Azi a fost calda la cap toata ziua zici ca avea temperatura , dar bineinteles ca nu m-a lasat sa o verfic! doh.gif
Sanatate tuturor si sa auzim numai de bine! smile.gif



Himmmmmmm, s-a schimbat scrisul pe aici ....sau nu vad eu bine?! rolleyes.gif
maria26
noi n-am facut nici un vaccin pt un an... inca mai asteptam infarixul...
alondra, in ce sens spui ca s-a schimbat Maya? chiar sunt curioasa... sper totusi sa fie doar in imaginatia ta... Andy cam la 2 saptamani maxim de la Ror nu a mai scos nici un cuvant sad.gif .. si se agita foarte tare... daca nu faceai ca el se tavalea pe jos...
fetelor, Albert mi-a cazut din pat azinoapte sad.gif.. a trecut peste Andy si cazut in cap sad.gif .. ma dispera cand il vad ca se misca atata in somn..
Alondra
Neata mamici!
Maria ce nasol..cred ca asta e urmatorul pas cand merg deja, cazutul din patut..sau ei dorm impreuna in patul lui Andy?
Nu stiu ce sa zic cu schimbatul asta, daca e de la ROR sau..............dar e foarte agitata in ultima vreme, si nu mai imi mananca ca inainte, si-a eliminat o masa, adica mananca cam la 4 ore.. plus ca face nazuri, nu mai vrea fructele, iaurtul...acum ii dau cam 3 mese solide din care una ciorba sau supa, sa se invete cum mancam noi..in plus mi s-a cam constipat, a facut greu , acum iar parca ii tot bolboroseste burtica, si deja azi a facut de 3 ori, deci tot anapoda ...nu mai vrea sa doarma, se trezeste fff devreme, azi la 6 si nu mai adoarme neam!Azi dimi i-am dat iar LP ca imi parea ca nu se saturase cu sanul...am impresia ca nici lapte nu mai am .iar nu stiu ce sa zic...o gramada de necunoscute in treaba asta! doh.gif
Alondra
Heeeeeeeeelllllllloooooooooo, a trecut mai bine de 1 luna si nu s-a mai scris pe aici ........
Ce mai faceti mamici ? Nu a venit toata lumea la discutii pe facebook , de-asta am intrat sa va intreb ce mai faceti.......smile.gif
Alondra
Nostalgie nostalgie....
Mi-era dor sa mai vad postarile voastre pe aici ...din pacate vad ca nu prea am ce..........ce vremuri bune si frumoase erau pe forum acum cativa ani...sad.gif
adina0885
QUOTE(Alondra @ May 3 2013, 02:02 PM) *
Nostalgie nostalgie....
Mi-era dor sa mai vad postarile voastre pe aici ...din pacate vad ca nu prea am ce..........ce vremuri bune si frumoase erau pe forum acum cativa ani...sad.gif

smile.gif Lume lume....se pare ca ati uitat de forumul nostru! sad.gif
Va pup pe toate si sper ca sunteti bine!
Alondra
Hello mamicile, fostele gravidute de septembrie 2011 , ce mai faceti ?

Poate mai aveti careva setat sa primiti mail cand se scrie pe forum si o sa apareti pe aici la o discutie, mai ales cele care ati absentat si pe fb tongue.gif Ce ziceti ? Ce fac copilasii ??? Azi maine mergem la gradi!
adina0885
Helloo,
Da, ALondra eu am dat-o pe Iris deja la gradi dar o iau la 12 ca si asa m-a capiat cu racelile...
In rest suntem binem crestem si nu mi vine sa cred cum a trecut timpul.....Mi-este tare dor de voi sa vb aici pe forum dar se pare ca toate am uitat de forumul nostru....
Va pup!
Alondra
QUOTE(adina0885 @ Apr 9 2014, 11:06 AM) *
Helloo,
Da, ALondra eu am dat-o pe Iris deja la gradi dar o iau la 12 ca si asa m-a capiat cu racelile...
In rest suntem binem crestem si nu mi vine sa cred cum a trecut timpul.....Mi-este tare dor de voi sa vb aici pe forum dar se pare ca toate am uitat de forumul nostru....
Va pup!



Adina tu nu mai esti pe fb deloc, cu nickul sotului ? Ce pacat, mai vedeam si noi o poza doua cu Irisuca...cred ca a crescut nevoie mare!


Mamici, se implinesc 3 ani de cand stateam pe aici si tastam vrute si nevrute...pitica mea face poimaine 3 anisori, nici nu-mi vine sa cred! Mai ieri scriam ca vom merge la gradi si iata ca a venit si momentul asta.....dupa 1 an de cresa si mers sporadic, vorba ta, Adina, pana la 12 ca si asa m-a capiat cu racelile si pe mine....de luni incepem si noi gradinita la grupa mica, unde va fi chiar...mica ! biggrin.gif
Sa vedem ce ne mai asteapta!
La voi cum e?

Salutari tuturor mamicilor si LA MULTI ANI piticilor de septembrie!!!! occasion.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.