Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
mihalusa
QUOTE(bebe08 @ Mar 7 2009, 07:25 PM) *
Si Andrei are 2 "lopeti" sus. Glumesc...nu sunt ff lati, dar in comparatie cu cei de jos.. unsure.gif
Avem 2 sus si 2 jos si ne mai pregatim de inca doi sus.


Bine ai venit Andrei si Andreea.....sper ca ve veti simti bine alaturi de noi.

offf dintisorii astia...noua abia ne-a amarut primul dintisor sus.....e micut si ascutit, a ramas imprimat pe degetul lui tati smile.gif

Azi pentru prima oara Aidan si tati au stat singuri pentru 4 ore...am fost cu fetele in oras.....i-am gasit intregi pe amandoi. Aidan a fost cumintel, a mancat, s-a jucat si cand am ajuns acasa erau la televizor. Ce bine a fost sa uit un pic de orice grija.

Un weekend placut pentru toate mamicile, sanatate, bucurii si multe clipe frumoase alturi de puiutii vostri cu ocazia zilei de '8 martie'....La multi ani mamici! cu cateva exceptii e primul an in care sarbatorim ziua de '8 martie' ca mamica.....imi aduc aminte cu placere de cadourile si felicitarile care le faceam la gradinita si in primii ani de scoala pentru mamicuta, iar acum sunt mamica tzuc.gif pentru toate mamicile
jus_ro
La multi ani dragi mamici!!!!!!!!!! sa aveti o zi minunata maine oFloare1.gif
23mario
La multi ani pentru toate mamicile!!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif Sa aveti o zi minunata! trandafir.gif
ruxy


E ziua ta iubito! trandafir.gif


Sa fiti iubite si fericite, fiecare zi din viata sa va fie sarbatoare!!!
ari05
QUOTE(rux25 @ Mar 8 2009, 10:53 AM) *



Sa fiti iubite si fericite, fiecare zi din viata sa va fie sarbatoare!!!

multumim Rux !!! tzuc.gif scumpa ca intotdeauna !!! hug.gif

LA MULTI ANI tuturor mamicilor si femeilor !!!
ari05
QUOTE(bebe08 @ Mar 7 2009, 06:22 PM) *
Salut, mamici si pitici! Am un baietel nascut pe 18 iunie 2008, 3.150 kg si 51 cm. Acum avem 8 luni jumatate si 8.500 kg. De o luna de zile stam la 8.500 kg.
Uitam ceva.. Eu ma numesc Andreea si sunt din Botosani.
Va pup!

bine ai venit Andreea si Andrei tzuc.gif

QUOTE(bebe08 @ Mar 7 2009, 06:30 PM) *
Ma intrebam daca ati putea sa imi votati baietelul aici http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...tia2.asp?id=899 ...
Va rog mult de tot!
Ce medicamente ii mai dati voi? Inafara de cele pt raceli sau pt o anumita boala; adica poate ceva pt imunitate, calciu, vigantol, fer..?

votat ! eventual pune linkul la semnatura, asa nu uit sa va votez de fiecare data laugh.gif

eu nu prea ii dau nimic, decat vigantol... pt imunitate am auzit ca ar fi bun ceai de echinaceea...
in rest, alte vitamine, Fe, Ca...nu , pt ca i-am facut analizele recent, si i-au iesit toate bune, inca are surplus de Ca si magneziu...
ari05
QUOTE(mihalusa @ Mar 7 2009, 08:02 PM) *
Azi pentru prima oara Aidan si tati au stat singuri pentru 4 ore...am fost cu fetele in oras.....i-am gasit intregi pe amandoi. Aidan a fost cumintel, a mancat, s-a jucat si cand am ajuns acasa erau la televizor. Ce bine a fost sa uit un pic de orice grija.

si eu am iesit aseara cu fetele bananab.gif biggrin.gif m-am mai relaxat si eu... ai mei barbatei nu au avut treaba, pt ca am plecat dupa ce l-am culcat pe Darius... asa ca ... simplu pt a meu... notworthy.gif
ari05
La multe lunite Bianca Anamaria !!! tzuc.gif
bika82
QUOTE(bebe08 @ Mar 7 2009, 06:22 PM) *
Salut, mamici si pitici! Am un baietel nascut pe 18 iunie 2008, 3.150 kg si 51 cm. Acum avem 8 luni jumatate si 8.500 kg. De o luna de zile stam la 8.500 kg.
Uitam ceva.. Eu ma numesc Andreea si sunt din Botosani.
Va pup!


Bine ati venit alaturi de noi asteptam si poze cu Andrei
La multi ani mamici si tzuc.gif
La multe lunite Bianca occasion.gif tzuc.gif
Claudia Elena
La multi ani frumoase mamici trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif ...si multa sanatate puiutilor vostri scumpi, iar celor care le ies dintisori pupam sa treaca... tzuc.gif
aryana
LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR! occasion.gif
SA AVETI PARTE DE IUBIREA SI APRECIEREA CELOR DRAGI!!!! trandafir.gif floare2.gif
cris210580
QUOTE(ari05 @ Mar 8 2009, 09:41 AM) *
La multe lunite Bianca Anamaria !!! tzuc.gif

QUOTE(bika82 @ Mar 8 2009, 01:12 PM) *
La multe lunite Bianca occasion.gif tzuc.gif
va multumim mult partners.gif floare2.gif floare2.gif

la multi ani tuturor mamicilor de pe forum,sa fiti iubite si respectate,sa aveti o zi super
maria26


QUOTE(mihalusa @ Mar 6 2009, 11:17 PM) *
La multe lunite Andy.....sa cresti mare, sanatos si sa asculti de mami!!!!!!
Nici Aidan nu doarme toata noaptea.....scanceste de 3-4 ori pe noapte...isi cere laptele si adoarme in continuare. Azi noapte s-a trezit si nu mai putea sa doarma...ce se mai foia, dar a adormit intr-un final.
Mai e vre-un bebel care doarme toata noaptea sau Ari e singura mamica care are noaptea linistita?
De ieri ii curge nasucul lui Aidan...azi a inceput un picut sa tuseasca.....offf chiar acum in weekend, nu pot decat sa ma duc cu el la urgenta daca face febra. Pana acum vad ca e vioi, mananca bine, si nu a facut temperatura.....sper sa-i treaca in cateva zile ca mititelul nu mai sta nici sa-i curat nasucul.



QUOTE(terbancea @ Mar 7 2009, 12:20 AM) *
LA MULTE LUNITE ANDY! occasion.gif occasion.gif occasion.gif



QUOTE(jus_ro @ Mar 7 2009, 01:49 AM) *
La multe lunite Andy occasion.gif



QUOTE(aryana @ Mar 7 2009, 03:42 PM) *
La multi ani Andy! tzuc.gif occasion.gif

Eu am o vecina sus careia i-a dormit fetita de cand s-a nascut. Robert se trezeste si acum noaptea sa bea apa macar o data. biggrin.gif Nu e acelasi lucru ca bea apa si se culca la loc dar tot te trezeste din somn.


Multumim mult! Sa aveti si voi bebei frumosi si sanatosi si sa va bucurati de ei!
Am vazut numai ingerasi dulci pe forum. Au crescut mari.
Il vad pe Andy cum progreseaza pe zi ce trece si devine din ce in ce mai scump si imi dau seama ca si ai vostri sunt la fel smile.gif
Cel mai fericit moment al zilei este cand vin de la serviciu, imi cere sa il iau in brate si ma pupa love1.gif Nimic nu se compara cu sentimentul asta.
maria26
QUOTE(ari05 @ Mar 6 2009, 02:18 PM) *
la multe lunite Andy !!!



QUOTE(bika82 @ Mar 6 2009, 08:01 PM) *
La multe lunite Andy occasion.gif
Fetelor fiti bucuroase ca va dorm bebeii, ce n-as da sa dorm si eu o noapte intreaga notworthy.gif



QUOTE(cris210580 @ Mar 6 2009, 09:24 PM) *
la multi anisori andi occasion.gif occasion.gif occasion.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif


Multumim!
cris210580
la noi dintisorii nusi mai fac aparitia,avem toate simtomele dar nici gand sa apara...........nu papa cum papa,deabia papa cateva linguritze,are diaree,e agitata,ar musca tot cei iese in cale(nasul meu,mana lui tati,de jucarii)are rosu in obraji dar nu are febra .................offfffff nu stiu cand or sai iasa ca de 3 sapt ne chinuim asa si mam cam obisnuit dar ma gandesc la ea saracutza cat o doare

bine ai venit andreea si andrei................asteptam poze cu voi...... floare2.gif
maria26
La multi ani Bianca! occasion.gif
cris210580
QUOTE(ari05 @ Mar 8 2009, 09:37 AM) *
si eu am iesit aseara cu fetele bananab.gif biggrin.gif m-am mai relaxat si eu... ai mei barbatei nu au avut treaba, pt ca am plecat dupa ce l-am culcat pe Darius... asa ca ... simplu pt a meu... notworthy.gif
ce misto de tine si de mihalusa...................eu nam mai iesit in oras la un club sau bar de ...................nici numi mai aduc aminte de cand.....na am imbatranit crybaby.gif .............dar las ca la vara o sa intineresc cand merg in vacanta in romania jucaus.gif co las pe bibi cu mami meu bananab.gif si eu si sotul .......la DISCOOOOOOOOOOOOO bananab.gif bananab.gif bananab.gif
cris210580
QUOTE(maria26 @ Mar 8 2009, 06:09 PM) *
La multi ani Bianca! occasion.gif

MULTUMIM floare2.gif floare2.gif floare2.gif
23mario
La multi ani Andy si Bianca!!! floare2.gif Eu sunt putin suparata pt ca Mario nu vrea sa vorbeasca... sad.gif Nu spune nici ma-ma nici ta-ta...nimic si de cateva nopti este agitat, cred ca ne ies dintii sus, are gingia inflamata...http://s662.photobucket.com/albums/uu341/mihatrifan/?action=tags&current=UtileCopii%20FORUM
ari05
QUOTE(cris210580 @ Mar 8 2009, 08:06 PM) *
la noi dintisorii nusi mai fac aparitia,avem toate simtomele dar nici gand sa apara...........nu papa cum papa,deabia papa cateva linguritze,are diaree,e agitata,ar musca tot cei iese in cale(nasul meu,mana lui tati,de jucarii)are rosu in obraji dar nu are febra .................offfffff nu stiu cand or sai iasa ca de 3 sapt ne chinuim asa si mam cam obisnuit dar ma gandesc la ea saracutza cat o doare

bine ai venit andreea si andrei................asteptam poze cu voi...... floare2.gif

pai si la noi tot asa e crybaby.gif tot zic, gata ! maine sigur pusca gingiuta... dar zic degeaba sad.gif si atata sufera micutzu sad.gif ca e toata ziua marait, noaptea tot plange in somn ...
oofff greu e cu dintisorii astia la unii bebelasi oFloare1.gif

QUOTE(cris210580 @ Mar 8 2009, 08:13 PM) *
ce misto de tine si de mihalusa...................eu nam mai iesit in oras la un club sau bar de ...................nici numi mai aduc aminte de cand.....na am imbatranit crybaby.gif .............dar las ca la vara o sa intineresc cand merg in vacanta in romania jucaus.gif co las pe bibi cu mami meu bananab.gif si eu si sotul .......la DISCOOOOOOOOOOOOO bananab.gif bananab.gif bananab.gif

bine faci ! laugh.gif
ari05
QUOTE(23mario @ Mar 8 2009, 08:49 PM) *
La multi ani Andy si Bianca!!! floare2.gif Eu sunt putin suparata pt ca Mario nu vrea sa vorbeasca... sad.gif Nu spune nici ma-ma nici ta-ta...nimic si de cateva nopti este agitat, cred ca ne ies dintii sus, are gingia inflamata...http://s662.photobucket.com/albums/uu341/mihatrifan/?action=tags&current=UtileCopii%20FORUM

stai linistita ca nici Darius nu vorbeste deloc... daor face vocalize liwlol.gif na .. .asta e... o sa isi dea si el drumu o data si o data...
23mario


java script:void(0);
23mario
voi cum ati pus poze la <Lilypie.com? Eu am incercat dar nu am reusit doh.gif
ari05
QUOTE(23mario @ Mar 8 2009, 11:12 PM) *
voi cum ati pus poze la <Lilypie.com? Eu am incercat dar nu am reusit doh.gif

adik la semnatura?
mihalusa
Pupici dulci pentru Bianca....la multe lunite dulceata!!!!!

QUOTE(23mario @ Mar 9 2009, 12:12 AM) *
voi cum ati pus poze la <Lilypie.com? Eu am incercat dar nu am reusit doh.gif


Da clik pe un ticker si la pasul nr3 poti adauga si o poza.

Aidan vorbeste pe limba lui....zice si mama,tata, baba, papa......dar nu cred ca le constientizeaza pentru moment. Are zile cand zice 'mama' intruna....acum e la faza cu 'tatatata', in ultimile 3-4 zile a zis 'tata' intruna. Nu va faceti probleme...unii copii vorbesc mai tarziu....dar mai corect.

offf dintisorii astia ce ii mai chinuie pe micuti....noua ne-au dat cei de sus, am crezut ca apare doar unul, dar au aparut amandoi.

Maine ma duc la doctor cu Aidan, tuseste de vre-o 2 zile. Nu a facut febra, mananca bine, e activ doar ca tuseste un pic si ii curge nasucul.....sper sa ne treaca cat mai repede. Stiu sigur ca nu imi dau nimic...dar vreau eu sa fiu sigura ca e bine.
ari05
QUOTE(mihalusa @ Mar 8 2009, 11:36 PM) *
Pupici dulci pentru Bianca....la multe lunite dulceata!!!!!
Da clik pe un ticker si la pasul nr3 poti adauga si o poza.

Aidan vorbeste pe limba lui....zice si mama,tata, baba, papa......dar nu cred ca le constientizeaza pentru moment. Are zile cand zice 'mama' intruna....acum e la faza cu 'tatatata', in ultimile 3-4 zile a zis 'tata' intruna. Nu va faceti probleme...unii copii vorbesc mai tarziu....dar mai corect.

offf dintisorii astia ce ii mai chinuie pe micuti....noua ne-au dat cei de sus, am crezut ca apare doar unul, dar au aparut amandoi.

Maine ma duc la doctor cu Aidan, tuseste de vre-o 2 zile. Nu a facut febra, mananca bine, e activ doar ca tuseste un pic si ii curge nasucul.....sper sa ne treaca cat mai repede. Stiu sigur ca nu imi dau nimic...dar vreau eu sa fiu sigura ca e bine.

felicitari pt dintisori !!! tzuc.gif
si sanatate ! oFloare1.gif speram sa nu fie bolnavior...
aryana
La multi ani bianca! occasion.gif floare2.gif

aryana
[quote name='ari05' date='Mar 9 2009, 01:39 AM' post='523889']

Ari acuma am vazut: ai slabit 6 kg??? anima1.gif Ohooo, bravo! eusa_clap.gif Tine-o tot asa!
ari05
QUOTE(aryana @ Mar 9 2009, 08:03 AM) *
Ari acuma am vazut: ai slabit 6 kg??? anima1.gif Ohooo, bravo! eusa_clap.gif Tine-o tot asa!

da... biggrin.gif de fapt 6,5 ... da am zis ca nu schimb pana nu se fac 7 notworthy.gif
mihaela1985
Stie cineva daca conjuctivita este contagioasa ?????? Am facut eu si mi-e frica sa nu ia si Alex...

Ari, poti sa-mi spui si mie cum ai reusit sa slabesti? Am si eu de dat jos destule kilograme... Cand vad cat ai slabit, inseamna ca ai un regim destul de bun.
bebe08
Buna! Multumim pt primire!
La multi ani pt ziua de ieri, ca nu am avut timp sa intru sa va spun.
Am sa pun linkul la semnatura, sa vad daca ma descurc si imediat pun si pozici. Va pup!

O zi cat mai placuta sa aveti!
bebe08
Din cate stiu eu, este contagioasa.. sad.gif
bebe08
ahhh..cum pun poze si semnatura?
ari05
QUOTE(mihaela1985 @ Mar 9 2009, 10:46 AM) *
Ari, poti sa-mi spui si mie cum ai reusit sa slabesti? Am si eu de dat jos destule kilograme... Cand vad cat ai slabit, inseamna ca ai un regim destul de bun.

liwlol.gif da.. .ce sa zic de regim... intr-adevar acum sunt in stare sa ma tin de el (regimul disociat) dar am inceput sa iau de sapt trecuta pastile de slabit (super slim) ca nu mai aveam deloc ambitie sa ma tin de disociat sau de orice altceva, si aveam niste pofteeee eating.gif asa ca eu am apelat si la ceva "ajutor" tongue.gif

QUOTE(bebe08 @ Mar 9 2009, 10:50 AM) *
Buna! Multumim pt primire!
La multi ani pt ziua de ieri, ca nu am avut timp sa intru sa va spun.
Am sa pun linkul la semnatura, sa vad daca ma descurc si imediat pun si pozici. Va pup!

O zi cat mai placuta sa aveti!

tzuc.gif abia asteptam pozele !!!
ari05
QUOTE(bebe08 @ Mar 9 2009, 11:44 AM) *
ahhh..cum pun poze si semnatura?

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=3750

uite intra aici ca sa vezi cum pui poze tzuc.gif

pt semnatura, dai click pe unul din tikerele noastre si te baga in pagina de unde iti creezi tikerul , la sfarsit o sa ai sub tiker niste coduri, copiezi cel pt forumuri (cred ca BB code ceva) ... il copiezi aici in My controls - edit signature settings
ari05
pt semnatura, intri de ex aici : http://lilypie.com/

alegi de sus Baby&kids birthday ...... full size tiker ..... alegi un background ... select marker (alegi un bebe laugh.gif ) ... Input text... si alegi ziua de nastere a copilului, la Set wording in loc de our baby scrii numele copilului, si daca vre isa pui si poza lui bebe, la LEft side photo o incarci (da sa nu fie mai mare de 100kb) ...... apoi dai Create tiker .... copiezi primul cod HTML (de fapt) ..... intri in forum la My controls (sus dreapta) .... Edit signature.... copiezi codul ... update my signature...
si gata biggrin.gif
johnnymada
buna mamici, eu n-am mai intrat de ceva vreme ca Mara e racita rau, a facut si febra, acum tuseste..........................,intreba cineva daca conjunctivita e contagioasa-da este,dar trece si asta
johnnymada
sa o vedeti pe Mara in costum de baie
bika82
QUOTE(johnnymada @ Mar 9 2009, 01:02 PM) *
sa o vedeti pe Mara in costum de baie


E o scumpa pupici tzuc.gif de la Denis

Eu i-am refacut analizele lui Denis si are anemie doh.gif dupa o luna de tratament cu fier valorile sunt aceleasi acum incepem tratamentul din nou si am inceput sa i-au si eu fier ca si eu am o mica anemie blush.gif in rest suntem bine si uram sanatate la bebeii bolnaviori tzuc.gif
Ari felicitari pt kg date jos tine-o tot asa eusa_clap.gif si eu acum incap in blugii de dinainte de sarcina bananab.gif
Am iesit si noi aseara in oras si pe Denis l-am lasat cu mama dar nu a rezistat mai mult de 3 ore fara mami(adica tzitzi) ca era ora de somn si e obisnuit sa adoarma cu tzitzi si asa s-a dus seara noastra oFloare1.gif crybaby.gif
bebe08
Off, si pe noi ne-am depistat cu anemie, deocamdata suntem sub tratament. Dr. zice ca a mai prins culoare in obrajori, dar cred ca nu vede bine...e palid si eu si mai palida, dar sa ne bucuram ca nu e vorba despre ceva mai grav. Eu acum il adorm pe Andrei, apoi voi incarca si pozele. Multumesc pt ajutor.
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...tia2.asp?id=899 Daca aveti timp, dati un votulet.
mihaela1985
Alex are deja 3 dintisori jos. Dar am observat ca nu sunt albi cum ii au toti copiii. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Sunt mai inchisi la culoare si nu are textura asa consistenta... Nu stiu cum sa explic, dar zici k sunt foarte fragili, un pic pic transparenti, parca se vede prin ei. Cel mai rau imi pare k au culoarea inchisa si mi-e frica sa nu ii iasa toti la fel. Ati mai auzit de asa ceva? CE POT SA FAC ???? Nu vreau sa stau linistita k sunt dinti de lapte si o sa ii schimbe.
jus_ro
QUOTE(johnnymada @ Mar 9 2009, 01:02 PM) *
sa o vedeti pe Mara in costum de baie

ce scumpita e!!!!!!!!!!!! oFloare1.gif

La multe lunite Bianca occasion.gif
cris210580
VA MULTUMIM MULT LA TOATE MAMICILE SI PITICII PT URARI,VA PUPAM DULCE floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ari05
QUOTE(johnnymada @ Mar 9 2009, 12:56 PM) *
buna mamici, eu n-am mai intrat de ceva vreme ca Mara e racita rau, a facut si febra, acum tuseste..........................,intreba cineva daca conjunctivita e contagioasa-da este,dar trece si asta

sad.gif sa va faceti bine cat mai repede tzuc.gif
frumoase poze laugh.gif va pregatiti de mare deja wink.gif

QUOTE(bebe08 @ Mar 9 2009, 01:56 PM) *
Off, si pe noi ne-am depistat cu anemie, deocamdata suntem sub tratament. Dr. zice ca a mai prins culoare in obrajori, dar cred ca nu vede bine...e palid si eu si mai palida, dar sa ne bucuram ca nu e vorba despre ceva mai grav. Eu acum il adorm pe Andrei, apoi voi incarca si pozele. Multumesc pt ajutor.
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...tia2.asp?id=899 Daca aveti timp, dati un votulet.

votat ! tzuc.gif
ce tratament luati?

QUOTE(mihaela1985 @ Mar 9 2009, 02:05 PM) *
Alex are deja 3 dintisori jos. Dar am observat ca nu sunt albi cum ii au toti copiii. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Sunt mai inchisi la culoare si nu are textura asa consistenta... Nu stiu cum sa explic, dar zici k sunt foarte fragili, un pic pic transparenti, parca se vede prin ei. Cel mai rau imi pare k au culoarea inchisa si mi-e frica sa nu ii iasa toti la fel. Ati mai auzit de asa ceva? CE POT SA FAC ???? Nu vreau sa stau linistita k sunt dinti de lapte si o sa ii schimbe.

stai linistita ca nu e problema... din cate am auzit, din pacate nu ai ce face acum... prietena mea are aceeasi problema cu fetita ei de 9 luni... a fost la dentist si i-a zis ca problema e din timpul sarcinii, ca nu a vut destul Fluor in organism... i-a mai zis ca e posibil sa ii fie asa doar dintisorii iesiti deja, sau o grupa de dinti sau toata dantura, dar cand ii va shimba, cei definitivi vor fi sanatosi...si i-a dat fetitei sa ia Fluor...
asta e la prietena mea... cine stie daca si la Alex e aceeasi problema, eventual du-l si pe el la un dentist, sa vezi ce zice...
ari05
eu am primit azi cel mai frumos cadou de 8 Martie biggrin.gif (cu o zi intarziere, dar e f bine si asa) ... de la Darius... a zis azi pt prima data MAMA !!!! bananab.gif am crezut ca pic jos biggrin.gif sunt aproape sigura ca nu constientizeaza ca eu sunt MAMA notworthy.gif dar ma bucur ca in sfarsit a zis si mama, nu numai tata, dada, baba, dede, etc...
mihaela1985
Si eu am citit ca se poate da fluor, dar majoritatea medicilor nu recomanda. Va trebui sa ma duc si la dentist cu el.. O sa il tot plimb pe la doctori, mai intai la alergologie, apoi la dentist... Saracutul... Dar daca nu ne ocupam de pe acum de ei, vor avea probleme toata viata.
Apropos, avem al patrulea dintisor !!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
TESYMO
QUOTE(bebe08 @ Mar 7 2009, 06:22 PM) *
Salut, mamici si pitici! Am un baietel nascut pe 18 iunie 2008, 3.150 kg si 51 cm. Acum avem 8 luni jumatate si 8.500 kg. De o luna de zile stam la 8.500 kg.
Uitam ceva.. Eu ma numesc Andreea si sunt din Botosani.
Va pup!

Bine ai venit Andrei si Andreea! smile.gif
P.S. Si tatal meu e nascut in 18.06. wink.gif

LISTA CU BEBELUSI DIN IUNIE 2008

26.05.2008 - Darius -- Ari05
02.06.'08 - Mara-- Johnnymada
02.06.'08 - Iulia -- Gogosica
05.06.'08 - Denis-Andrei -- Bika82
05.06.'08 - Denis -- Pregnantwoman21
05.06.'08 - Carina -- AncaM
05.06.'08 - Vladut -- Ana.Vladut
06.06.'08 - Andy -- Maria26
06.06.'08 - Nicolae-Dragos -- Andra21
07.06.'08 - Milena -- Moniboni
08.06.'08 - Bianca-Anamaria -- Cris210580
09.06.08 – Ecatherina -- Emanulela
10.06.'08 - Andrei -- Aryana
10.06.'08 - Bianca-Elena -- Ali
13.06.'08 - Bianca-Maria -- Dodo
13.06.'08 - Naomi-Larisa -- Mony-lidy
18.06.’08 – Andrei – bebe08 ( Andreea)
21.06.'08 - Sarah -- Diana-Andreea
21.06.’08 – Radu -- Amyusha
22.06.'08 - Sonia-Cezara -- Simira
23.06.'08 - Alexandru-Damian -- Mnl mari
23.06.'08 - Mario-Andrei -- mario23
25.06.'08 - Matteo-Ioan -- Maria-Carla
25.06.'08 - Bogdan -- Alici-anisoara
26.06.'08 - Darius-Vlad -- Terbancea
27.06.'08 – Matei -- Cristina_Stoica
30.06.'08 - Alexandru-Mihai -- Mihaela1985
30.06.'08 - Aidan-Stefan -- Mihalusa
11.07.'08 - Fabio-Ioan -- Isterik
13.07.'08 - Daria-Maria -- Ius_ro
TESYMO
QUOTE(mihalusa @ Mar 8 2009, 11:36 PM) *
Aidan vorbeste pe limba lui....zice si mama,tata, baba, papa......dar nu cred ca le constientizeaza pentru moment. Are zile cand zice 'mama' intruna....acum e la faza cu 'tatatata', in ultimile 3-4 zile a zis 'tata' intruna. Nu va faceti probleme...unii copii vorbesc mai tarziu....dar mai corect.

Eu cred ca totusi face legatura intre persoana si cuvant, pt ca de fiecare data cand il pun in patut sa se culce, pana sa adorma eu ma duc in bucatarie si daca incepe sa planga ma duc la el si cand ma vede zice mama cursiv, la fel si cu tata cand se duce el.

LA MULTE LUNITE BIANCA! floare2.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
LA MULTE LUNITE ECATERINA! floare2.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif
TESYMO
QUOTE(johnnymada @ Mar 9 2009, 01:02 PM) *
sa o vedeti pe Mara in costum de baie

Ce tare arata tzuc.gif de la noi

QUOTE(bebe08 @ Mar 9 2009, 01:56 PM) *
Off, si pe noi ne-am depistat cu anemie, deocamdata suntem sub tratament. Dr. zice ca a mai prins culoare in obrajori, dar cred ca nu vede bine...e palid si eu si mai palida, dar sa ne bucuram ca nu e vorba despre ceva mai grav. Eu acum il adorm pe Andrei, apoi voi incarca si pozele. Multumesc pt ajutor.

Si noi suntem cu fier pt anemie de o luna, de cand i-am facut toate analizele si au iesit toate pe dos. Azi iarasi i-a luat sange ( doar din deget, de data asta), speram sa fie bine.

QUOTE(mihaela1985 @ Mar 9 2009, 04:34 PM) *
Si eu am citit ca se poate da fluor, dar majoritatea medicilor nu recomanda. Va trebui sa ma duc si la dentist cu el.. O sa il tot plimb pe la doctori, mai intai la alergologie, apoi la dentist... Saracutul... Dar daca nu ne ocupam de pe acum de ei, vor avea probleme toata viata.
Apropos, avem al patrulea dintisor !!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif

Felicitari pt dintisor! floare2.gif Eu vroiam sa ii caut pasta de dinti fara fluor, parca citisem undeva ca trebuie evitat la bebei. Si mie mi s-a parut la inceput ca sunt transparenti dinti lui dar acum sunt albi...........mai asteapta putin sa vezi.
jus_ro
La multe lunite Ecaterina! occasion.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.