Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
jus_ro
QUOTE(aryana @ Nov 28 2008, 08:54 AM) *

La multi ani!!!!!!! pentru Andrei cu anticipatie.....ca maine plecam in minivacanta de 1 decembrie..... tzuc.gif
jus_ro
QUOTE(johnnymada @ Nov 28 2008, 01:30 PM) *
aryana , ai avut dreptate mara papa pireul numai din cartof si morcov si ii pun si putina carnita de pui, azi i-am dat si un mar copt la masa de 10 si a papat cu pofta.


La multe lunite pentru Mara pentru 2 dec sa nu uit....e deja mare la 6 lunite!!!!!!!! pupam tzuc.gif
i-am dat si eu azi mar copt dupa ce am citit la tine si a fost foarte incantata Daria decat marul simplu cu biscuit...pot sa zic ca s-a lins pe buzite si asa dulcica era ca-mi deschidea gurita la lingurita.....si la para a fost tare incantata......i-am facut si eu supa doar cu morcov, telina si patrunjel...si i-am pasat morcovul dar nu-i place sad.gif nu-mi deschide gurita...tine buzitele strans, dar am reusit sa-i ceva ceva....vreo doua zile mi-a baut si supita din biberon, dar nici aia nu-i mai place si nu mai vrea....o sa-i fierb si cartof poate-poate wink.gif
jus_ro
QUOTE(terbancea @ Nov 28 2008, 10:26 PM) *
Aidan si Alexanrdu Mihai va zic si voua de pe acum pt duminica 30 .11 "La multeeeeeeeeee lunite inainte!" tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif ( cam repede stiu dar sa fiu sigura ca nu uit sapt viitoare) wink.gif


La multi ani!!!!!!!! in avans pentru 2 dec...ca o sa plecam in minivacanta de 1 decembrie...... oFloare1.gif sa fii sanatoasa si tot ceea ce iti doresti alaturi de cei dragi!!!!!!!!!!!! tzuc.gif bere.gif
bika82
QUOTE(jus_ro @ Nov 29 2008, 03:50 PM) *
La multi ani!!!!! pentru Denis Andrei..... tzuc.gif


Multumim mult tzuc.gif bere.gif
aryana
QUOTE(terbancea @ Nov 28 2008, 10:21 PM) *
Aryana poate e cam devreme dar eu ii spun de azi LA MULTI ANI lui Andrei, pentru duminica. trandafir.gif (maine si poimane sunt cam aglomerata si nu cred ca am timp sa intru pe net sad.gif ).

QUOTE(jus_ro @ Nov 29 2008, 04:51 PM) *
La multi ani!!!!!!! pentru Andrei cu anticipatie.....ca maine plecam in minivacanta de 1 decembrie..... tzuc.gif


Multumesc fetelor!! tzuc.gif tzuc.gif

QUOTE(ari05 @ Nov 29 2008, 12:18 AM) *
eu nu il pot incalta cu nimic fetelor crybaby.gif si cum e deja atat de friggg sad.gif nu stiu ce ma fac cu el, ca deja si ciorapeii grosi nu cred ca ii sunt suficienti...
voi cum reusiti sa ii incaltati? Darius isi arcuieste talpa, mai rau ca o balerina crybaby.gif asa ca ma pot eu chinui sa il incalt... ooff... sad.gif


Ari dar nu ai papucei din aia cu talpa moale, eu nu am probleme la incaltat ca sunt moi si intra f repede.

QUOTE(bika82 @ Nov 29 2008, 02:37 PM) *
Fetelor putem sa le dam carne de peste nu?dar sfecla rosie?(piure)


Cred ca da, bika, eu nu stiu sa fie vreo interdictie la vreuna dintre ele. Uite o idee buna cu sfecla rosie, imi zicea si mi dr sa pap ca sunt cam anemica. si cum vrei sa o faci? O fierbi in coaja? Eu nu am facut niciodata.


ari05
QUOTE(bika82 @ Nov 29 2008, 12:37 PM) *
Fetelor putem sa le dam carne de peste nu?dar sfecla rosie?(piure)


din cate stiu eu, DA ! putem sa le dam...
QUOTE(aryana @ Nov 29 2008, 07:07 PM) *
Ari dar nu ai papucei din aia cu talpa moale, eu nu am probleme la incaltat ca sunt moi si intra f repede.

ba am aryana. ca numa cu aia pot sa il incalt... dar mi se pare ca nu ii tin de cald, ca tot timpul e rece la picioruse cand venim acasa si il descalt... sad.gif
ari05


bika, aryana. va uram de pe acum La Multi Ani pt baieteii vostri tzuc.gif si pt toti Andrei-i si Andree-le floare2.gif
si noi sarbatorim maine... si tata e Andrei, si Darius... laugh.gif desi in certificat e doar Darius, la biserica a primit numele de botez Andrei...
jus_ro
QUOTE(ari05 @ Nov 29 2008, 09:36 PM) *


bika, aryana. va uram de pe acum La Multi Ani pt baieteii vostri tzuc.gif si pt toti Andrei-i si Andree-le floare2.gif
si noi sarbatorim maine... si tata e Andrei, si Darius... laugh.gif desi in certificat e doar Darius, la biserica a primit numele de botez Andrei...

La multi ani!!!!!!!!!!!!!! sa aveti o zi minunata.................... bere.gif tzuc.gif oFloare1.gif
simira
QUOTE(ari05 @ Nov 28 2008, 10:18 PM) *
eu nu il pot incalta cu nimic fetelor crybaby.gif si cum e deja atat de friggg sad.gif nu stiu ce ma fac cu el, ca deja si ciorapeii grosi nu cred ca ii sunt suficienti...
voi cum reusiti sa ii incaltati? Darius isi arcuieste talpa, mai rau ca o balerina crybaby.gif asa ca ma pot eu chinui sa il incalt... ooff... sad.gif
da mai simira... chiar ca e groaznic traficul... si in oras ! mai ca nu ajungeti ca Bucurestiul doh.gif
pai uite... data viitoare sigur facem cumva sa ne intalnim...
vom mai merge la Cluj... dar nu sambata ! mad.gif probabil intr-o duminica mai tragem o vizita si la Iulius Mall...

Eu am o salopeta care are prevazut loc pt picioruse, dar incepe sa-i fie cam fixa si i-am luat botosei speciali pt. afara, cu care ne descurcam destul de bine.
Abia astept sa ne intalnim, sau vedem noi, veniti pana la noi, mai vorbim atunci.
simira
QUOTE(ari05 @ Nov 29 2008, 09:36 PM) *


bika, aryana. va uram de pe acum La Multi Ani pt baieteii vostri tzuc.gif si pt toti Andrei-i si Andree-le floare2.gif
si noi sarbatorim maine... si tata e Andrei, si Darius... laugh.gif desi in certificat e doar Darius, la biserica a primit numele de botez Andrei...


LA MULTI ANI dragi prieteni ANDREI, puiuti de aryana, bika si...ari_05! Si pentru toti ANDREII si ANDREELE!

LA MULTE LUNITE si pentru prietenii Aidan si Alexandru Mihai!

Sa cresteti mari si sanatosi! partners.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pt fiecare!
mihalusa
Multumim pentru urari tuturor.....si vrem sa uram si noi La multzi Ani! pentru pitici cu nume de Andrei sau Andreele.
aryana, bika82,ari05 sa fie sanatosi bebelusi si sa va duca multe multe multe bucurii
bika82
QUOTE(aryana @ Nov 29 2008, 08:07 PM) *
Cred ca da, bika, eu nu stiu sa fie vreo interdictie la vreuna dintre ele. Uite o idee buna cu sfecla rosie, imi zicea si mi dr sa pap ca sunt cam anemica. si cum vrei sa o faci? O fierbi in coaja? Eu nu am facut niciodata.

In primul rand LA MULTI ANI! lui Andrei sanatate maxima si petrecere frumoasa bere.gif tzuc.gif floare2.gif
Nu o curat de coaja si ma gandeam sa o fierb si sa o fac piure impreuna cu alte legume sau cu carne, ca e ff sanatoasa
bika82
QUOTE(ari05 @ Nov 29 2008, 10:36 PM) *


bika, aryana. va uram de pe acum La Multi Ani pt baieteii vostri tzuc.gif si pt toti Andrei-i si Andree-le floare2.gif
si noi sarbatorim maine... si tata e Andrei, si Darius... laugh.gif desi in certificat e doar Darius, la biserica a primit numele de botez Andrei...


MUltumim mult La multi ani si lui Darius tzuc.gif atunci si taticului bere.gif
bika82
QUOTE(simira @ Nov 30 2008, 01:48 PM) *
LA MULTI ANI dragi prieteni ANDREI, puiuti de aryana, bika si...ari_05! Si pentru toti ANDREII si ANDREELE!

LA MULTE LUNITE si pentru prietenii Aidan si Alexandru Mihai!

Sa cresteti mari si sanatosi! partners.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pt fiecare!


Multumim mult LA MULTI ANI! transmitem si noi la toti bebeii si nu numai si la mamici si tatici care poarta numele de Andrei-Andreea si pentru bebei scumpeii Aidan si Alexandru Mihai
bika82
QUOTE(mihalusa @ Nov 30 2008, 06:25 PM) *
Multumim pentru urari tuturor.....si vrem sa uram si noi La multzi Ani! pentru pitici cu nume de Andrei sau Andreele.
aryana, bika82,ari05 sa fie sanatosi bebelusi si sa va duca multe multe multe bucurii


Multumim mult tzuc.gif
bika82
Poze cu Denis si tortuletul lui

si cu mami
ari05

QUOTE(simira @ Nov 30 2008, 12:34 PM) *
Eu am o salopeta care are prevazut loc pt picioruse, dar incepe sa-i fie cam fixa si i-am luat botosei speciali pt. afara, cu care ne descurcam destul de bine.
Abia astept sa ne intalnim, sau vedem noi, veniti pana la noi, mai vorbim atunci.

si noi avem salopetuta cu tot cu picioruse si manusite... dar deja e cam stramta de noi... saracu nimic nu poate misca in ea liwlol.gif
laugh.gif pai sigur data viitoare cand ajungem in Cluj tre sa ne intalnim... te anunt din timp tzuc.gif

QUOTE(bika82 @ Nov 30 2008, 06:01 PM) *
Poze cu Denis si tortuletul lui

suuuuuper !!!!!! ce dulce e... si ce frumos tortulet... laugh.gif
bika82
QUOTE(ari05 @ Dec 1 2008, 11:31 AM) *
suuuuuper !!!!!! ce dulce e... si ce frumos tortulet... laugh.gif



Multumim tzuc.gif nu s-a lasat pana nu a bagat mana in tort liwlol.gif e primul tort pe care il vede ca la botez era prea micut
ari05
QUOTE(bika82 @ Dec 1 2008, 11:29 AM) *
Multumim tzuc.gif nu s-a lasat pana nu a bagat mana in tort liwlol.gif e primul tort pe care il vede ca la botez era prea micut

da am vazut ca era de frisca pe manutza laugh.gif tongue.gif
si cine a papat tortul? biggrin.gif ca ma gandesc ca nu Denis... hihihi... notworthy.gif
bika82
mami si tati mai mult dar a gustat si el putin eating.gif liwlol.gif
bika82
dar e cam liniste pe aici ce faceti fetelor? petreceti sa ne povestiti si noua cum ati petrecut 1 dec
aryana
QUOTE(ari05 @ Nov 29 2008, 11:36 PM) *

bika, aryana. va uram de pe acum La Multi Ani pt baieteii vostri tzuc.gif si pt toti Andrei-i si Andree-le floare2.gif
si noi sarbatorim maine... si tata e Andrei, si Darius... laugh.gif desi in certificat e doar Darius, la biserica a primit numele de botez Andrei...

QUOTE(simira @ Nov 30 2008, 02:48 PM) *
LA MULTI ANI dragi prieteni ANDREI, puiuti de aryana, bika si...ari_05! Si pentru toti ANDREII si ANDREELE

QUOTE(mihalusa @ Nov 30 2008, 07:25 PM) *
Multumim pentru urari tuturor.....si vrem sa uram si noi La multzi Ani! pentru pitici cu nume de Andrei sau Andreele.
aryana, bika82,ari05 sa fie sanatosi bebelusi si sa va duca multe multe multe bucurii

QUOTE(bika82 @ Nov 30 2008, 07:26 PM) *
In primul rand LA MULTI ANI! lui Andrei sanatate maxima si petrecere frumoasa bere.gif tzuc.gif floare2.gif



Multumim frumos pentru urari!! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
aryana
QUOTE(bika82 @ Nov 30 2008, 08:01 PM) *
Poze cu Denis si tortuletul lui

si cu mami


ce frumusel s-a facut si denis! Dar cu o mamica asa de frumoasa si de finuta nici nu avea cum sa fie altfel.
Cred ca i-a placut tare mult tortul. laugh.gif
bika82
QUOTE(aryana @ Dec 1 2008, 06:03 PM) *
ce frumusel s-a facut si denis! Dar cu o mamica asa de frumoasa si de finuta nici nu avea cum sa fie altfel.
Cred ca i-a placut tare mult tortul. laugh.gif


Multumim da ia placut in special frisca tongue.gif
mihaela1985
Multumim cu intarziere! De abia acum am vazut mesajul pentru ca am fost plecati sa sarbatorim... Sa va traiasca si ai vostri... floare2.gif
QUOTE(jus_ro @ Nov 29 2008, 04:49 PM) *
La multe lunite!!!!!!!!!!! pentru maine..... tzuc.gif

jus_ro
QUOTE(bika82 @ Nov 30 2008, 06:01 PM) *
si cu mami

va pupacim ca sunteti frumosi foc amandoi...... tzuc.gif
bika82
QUOTE(jus_ro @ Dec 1 2008, 08:31 PM) *
va pupacim ca sunteti frumosi foc amandoi...... tzuc.gif


MUltumim pupici si voua tzuc.gif
TESYMO
QUOTE(bika82 @ Nov 29 2008, 12:37 PM) *
Fetelor putem sa le dam carne de peste nu?dar sfecla rosie?(piure)

da, peste alb si fara oase smile.gif(noua ne-a zis sa ii dam carne de la 6 luni de pui peste si vita slaba, dar deja i-am dat pui) si de sfecla nu stiu sad.gif

QUOTE(jus_ro @ Nov 29 2008, 03:06 PM) *
La multi ani!!!!!!!! in avans pentru 2 dec...ca o sa plecam in minivacanta de 1 decembrie...... oFloare1.gif sa fii sanatoasa si tot ceea ce iti doresti alaturi de cei dragi!!!!!!!!!!!! tzuc.gif bere.gif

Mercy mult bere.gif si voua va doresc acelasi lucru hug.gif

QUOTE(bika82 @ Nov 30 2008, 06:01 PM) *
Poze cu Denis si tortuletul lui

La Multi Ani Andrei! tzuc.gif oFloare1.gif scuze pt intarziere sad.gif
TESYMO
QUOTE(bika82 @ Nov 29 2008, 08:02 AM) *
Sa iti traiasaca printesa e o scumpete dulcica foc si ce bine sta in fundulet, incerc si eu sa il pun pe Denis in fundulet dar el vine in fata si cade in nas liwlol.gif

Si noi tot asa doh.gif liwlol.gif
ari05
QUOTE(bika82 @ Dec 1 2008, 02:12 PM) *
mami si tati mai mult dar a gustat si el putin eating.gif liwlol.gif


liwlol.gif
QUOTE(bika82 @ Dec 1 2008, 02:15 PM) *
dar e cam liniste pe aici ce faceti fetelor? petreceti sa ne povestiti si noua cum ati petrecut 1 dec

la noi a fost o zi ca oricare alta... oFloare1.gif
bika82
QUOTE(terbancea @ Dec 1 2008, 11:15 PM) *
da, peste alb si fara oase smile.gif(noua ne-a zis sa ii dam carne de la 6 luni de pui peste si vita slaba, dar deja i-am dat pui) si de sfecla nu stiu sad.gif
La Multi Ani Andrei! tzuc.gif oFloare1.gif scuze pt intarziere sad.gif


multumim tzuc.gif
bika82
QUOTE(ari05 @ Dec 1 2008, 11:48 PM) *
la noi a fost o zi ca oricare alta... oFloare1.gif


Si la noi la fel tati la munca si noi acasa crybaby.gif
ari05
mai bika ... dar matinala esti tongue.gif
nu te lasa Denis sa dormi? laugh.gif
aryana
Ehe, la 9 jumate nu e devreme ari. La noi trezirea se da zilnic pe la ora 6 jumate, in cel mai bun caz. somn.gif

Hai sa va zic ceva, mie inca nu mi-a venit ciclu. Mai am f putin lapte, in jur de 100 si ceva de ml pe zi si totusi nu mi-a venit. Mi se pare dubioasa treaba. Desi mi se pare imposibil incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult sa imi iau un test de sarcina. Vai fetelor, ce ma fac daca sunt insarcinata? Nu ma simt pregatita pentru o noua sarcina, nici fizic si cu atat mai putin psihic. In fine, sper sa nu fie nimic si sa imi vina si mie de acum. Mai e cineva in situatia mea?
I-am luat si eu cereale lui andrei, milupa fulgi de orez, fara lapte. Pana in prezent a fost bine, i-am adaugat 2 lingurite la biberonul de lapte.
bika82
QUOTE(ari05 @ Dec 2 2008, 10:01 AM) *
mai bika ... dar matinala esti tongue.gif
nu te lasa Denis sa dormi? laugh.gif


Ma trezeste in fiecare zi la 06.30-07.00 sambata si duminica m-a trezit la 5 cand vroiam si eu sa dorm mai mult crybaby.gif dar ceasul de pe site nu e reglat dupa ora noua oFloare1.gif
bika82
QUOTE(aryana @ Dec 2 2008, 10:15 AM) *
Ehe, la 9 jumate nu e devreme ari. La noi trezirea se da zilnic pe la ora 6 jumate, in cel mai bun caz. somn.gif

Hai sa va zic ceva, mie inca nu mi-a venit ciclu. Mai am f putin lapte, in jur de 100 si ceva de ml pe zi si totusi nu mi-a venit. Mi se pare dubioasa treaba. Desi mi se pare imposibil incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult sa imi iau un test de sarcina. Vai fetelor, ce ma fac daca sunt insarcinata? Nu ma simt pregatita pentru o noua sarcina, nici fizic si cu atat mai putin psihic. In fine, sper sa nu fie nimic si sa imi vina si mie de acum. Mai e cineva in situatia mea?
I-am luat si eu cereale lui andrei, milupa fulgi de orez, fara lapte. Pana in prezent a fost bine, i-am adaugat 2 lingurite la biberonul de lapte.


Aryana nici mie nu mi-a venit ciclu, mai bine fa-ti un test ca sa stai linistita
cerealele care le-ai luat sunt hipoalergenice?
aryana
QUOTE(bika82 @ Dec 2 2008, 01:44 PM) *
Aryana nici mie nu mi-a venit ciclu, mai bine fa-ti un test ca sa stai linistita
cerealele care le-ai luat sunt hipoalergenice?


Bika m-am mai linistit. Nu stiu de ce aveam senzatia ca numai mie nu mi-a venit. O sa fac un test sa vad totusi, ca sa stau linistita, desi 99% e imposibil sa fiu.
Nu stiu daca exista cereale hipoalergenice. Cred ca ceea ce trebuie sa avem in vedere este sa fie fara gluten (fara grau) si sa nu contina lapte. Eu mi-am mai luat cu orez si porumb de la nestle, tot fara lapte, dar scria undeva ca poate contine urme de lapte. Pe astea nu scrie nimic de genu asta si sunt si bio.
Eu pana acum nu am vazut nici o schimbare la andrei decat ca a fost cam balonat noaptea trecuta. Da niste gaze de ma ameteste (la propriu).
Si ai vostri fac la fel?
johnnymada
QUOTE(aryana @ Dec 2 2008, 09:15 AM) *
Ehe, la 9 jumate nu e devreme ari. La noi trezirea se da zilnic pe la ora 6 jumate, in cel mai bun caz. somn.gif

Hai sa va zic ceva, mie inca nu mi-a venit ciclu. Mai am f putin lapte, in jur de 100 si ceva de ml pe zi si totusi nu mi-a venit. Mi se pare dubioasa treaba. Desi mi se pare imposibil incep sa ma gandesc din ce in ce mai mult sa imi iau un test de sarcina. Vai fetelor, ce ma fac daca sunt insarcinata? Nu ma simt pregatita pentru o noua sarcina, nici fizic si cu atat mai putin psihic. In fine, sper sa nu fie nimic si sa imi vina si mie de acum. Mai e cineva in situatia mea?
I-am luat si eu cereale lui andrei, milupa fulgi de orez, fara lapte. Pana in prezent a fost bine, i-am adaugat 2 lingurite la biberonul de lapte.

nici mi-e nu mi-a venit ciclul, dar eu am mai mult lapte, cerealele alea nu contin nici urme de lapte?
aryana
QUOTE(johnnymada @ Dec 2 2008, 05:13 PM) *
nici mi-e nu mi-a venit ciclul, dar eu am mai mult lapte, cerealele alea nu contin nici urme de lapte?


Eu m-am tot uitat pe cutie si nu vad sa fie scris nimic nicaieri. i-am adaugat si la fructe azi sa i le ingroase un pic, in loc de biscuite. Contin numai fulgi de orez si vit b, numai ca nu au nici un gust, nu sunt dulci sau aromate ca altele. Mie oricum imi plac mai mult asa.
jus_ro
servus mamici...eu am luat cereale de la humana fara lapte cu gust de mar si ii plac foarte mult......si i le dau inainte de lapticul de la ora 16-17, nu mult ca nu mai papa lapticul apoi....nu a tras vanturi Daria mai altfel decat de obicei.....iar la 10 mancam mar copt cu biscuite...dar fetelor nu-i cred ca-i place supita de legume( i-am fiert doar morcov cu un pic de patrunjel si telina)...in prima zi a baut ca pe ceai....si a mancat ceva morcov pasat dar putin ca pentru prima zi.... adoua zi i-am dat un pic mai mult...a treia zi au inceput mofturile...imi tine gurita inchisa...am facut pauza doua zile ca am fost plecati la munte sa schimbam un pic aerul si azi am bagat la fiert si cartoful....si nimic...isi face scarba pur si simplu...i-am pasat cartof mai mult si un pic de morcov...albitura nu...i le-am amestecat si cu cerealele care-i plac si nimic...dupa aproape o ora de oboseala reciproca a adormit, nici laptic nu a mai vrut....cunoasteti vre-o solutie sau vre-un truc? rolleyes.gif
jus_ro
eu am nascut in 13 iulie....am avut ceva lapte pana in 20 august si pe 2 sept mi-a venit ciclul.....intre timp mi-am pus si sterilet ca eu nu agreez anticonceptionalele si nici prezervativul, iar pentru Daria vrem un fratior dar peste vreo 2 ani rolleyes.gif
romina2008
QUOTE(pregnantwoman21 @ Jun 9 2008, 10:48 PM) *
Buna!Eu sunt Denis,un baietel nascut pe 5 iunie.Am 4100g si pap tot...Imi place sa dorm si sunt foarte cuminte!
Vreau sa cunosc si alti bebelusi nascuti in mai,iunie k nu imi place sa fiu singurel.Vreau sa am multi prieteni,sa ne spunem secretele.
Aaaaaaaaa, sa va spun prima mea patanie....azi cand mami mi-a dat pampersul jos m-am pisat pe tata bananab.gif
Va astept!


Buna ziua ne primiti si pe noi putin cu intarziere dar de citit v-am citit de la inceput,,santem tot in iunie mai exact pe 6,
bika82
QUOTE(romina2008 @ Dec 2 2008, 05:44 PM) *
Buna ziua ne primiti si pe noi putin cu intarziere dar de citit v-am citit de la inceput,,santem tot in iunie mai exact pe 6,


Bine ai venit alaturi de noi ......ce ai baietel sau fetita? ...ai inceput diversificarea?.......poate ne pui si poze oFloare1.gif
aryana
QUOTE(jus_ro @ Dec 2 2008, 06:40 PM) *
servus mamici...eu am luat cereale de la humana fara lapte cu gust de mar si ii plac foarte mult......si i le dau inainte de lapticul de la ora 16-17, nu mult ca nu mai papa lapticul apoi....nu a tras vanturi Daria mai altfel decat de obicei.....iar la 10 mancam mar copt cu biscuite...dar fetelor nu-i cred ca-i place supita de legume( i-am fiert doar morcov cu un pic de patrunjel si telina)...in prima zi a baut ca pe ceai....si a mancat ceva morcov pasat dar putin ca pentru prima zi.... adoua zi i-am dat un pic mai mult...a treia zi au inceput mofturile...imi tine gurita inchisa...am facut pauza doua zile ca am fost plecati la munte sa schimbam un pic aerul si azi am bagat la fiert si cartoful....si nimic...isi face scarba pur si simplu...i-am pasat cartof mai mult si un pic de morcov...albitura nu...i le-am amestecat si cu cerealele care-i plac si nimic...dupa aproape o ora de oboseala reciproca a adormit, nici laptic nu a mai vrut....cunoasteti vre-o solutie sau vre-un truc? rolleyes.gif


As avea eu o solutie, fa-i supica fara patrunjel si telina. Pune-i numai cartof, morcov si eventual un pic de carnita de pui. Nu o mai forta sa pape!!! Ai sa regreti f tare mai tarziu. Nu papa, nu papa las-o in pace. Da-i ce ii place. Trebuie sa pape cu pofta ceea ce papa, altfel nu ai facut nimic. Va ajunge sa iti refuze si mancarurile pe care acum le papa cu pofta numai pt ca o fortezi. Oricum albitura e refuzata de multi sugari, e mai bine sa o scoti. Chiar daca nu ai pasat, e suficient ca ai fiert. Incerci mai tarziu iar.

QUOTE(romina2008 @ Dec 2 2008, 06:44 PM) *
Buna ziua ne primiti si pe noi putin cu intarziere dar de citit v-am citit de la inceput,,santem tot in iunie mai exact pe 6,


Bine ati venit printre noi!! Noi suntem pe 10 iunie, deci aproape. Asteptam si poze. smile.gif
johnnymada
fetelor, ce fel de biscuiti dati voi bebeilor?
johnnymada
bika , si bebelul tau este alergic?
johnnymada
bika , si bebelul tau este alergic?
bika82
QUOTE(johnnymada @ Dec 2 2008, 06:58 PM) *
bika , si bebelul tau este alergic?


Nu e alergic dar eu am rinita alergica(sunt alergica la praf,polen si mucegai) si alaptandu-l mie frica sa nu fie si el dar sper sa nu fie ca e super naspa numai eu stiu cum stau numai cu servetele langa mine
bika82
QUOTE(johnnymada @ Dec 2 2008, 06:57 PM) *
fetelor, ce fel de biscuiti dati voi bebeilor?


eu i-am luat biscuiti din aceea antici care nu au nici un gust am auzit ca aia nu contin gluten dar eu nu i-am dat decat de 2 ori cu mar si nu ii place deloc
ari05
QUOTE(aryana @ Dec 2 2008, 09:15 AM) *
Ehe, la 9 jumate nu e devreme ari. La noi trezirea se da zilnic pe la ora 6 jumate, in cel mai bun caz. somn.gif

pai la 7 si ceva scrisese... oFloare1.gif

QUOTE(bika82 @ Dec 2 2008, 11:41 AM) *
Ma trezeste in fiecare zi la 06.30-07.00 sambata si duminica m-a trezit la 5 cand vroiam si eu sa dorm mai mult crybaby.gif dar ceasul de pe site nu e reglat dupa ora noua oFloare1.gif


pai matinal... eu am noroc ca deocamdata ma lasa sa dorm pana pe la 8... tongue.gif
QUOTE(romina2008 @ Dec 2 2008, 04:44 PM) *
Buna ziua ne primiti si pe noi putin cu intarziere dar de citit v-am citit de la inceput,,santem tot in iunie mai exact pe 6,

bine ai venit tzuc.gif vrem detalii... baitel? fetita? diversificare? poze"?

QUOTE(johnnymada @ Dec 2 2008, 05:57 PM) *
fetelor, ce fel de biscuiti dati voi bebeilor?

eu ii dau biscuiti romanesti Raliu se numesc
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.