Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
ari05
QUOTE(aryana @ Apr 3 2009, 10:59 PM) *
Si noi am fost azi pe afara. Am stat destul de mult. A fost f frumos si am avut in sfarsit curaj sa il las un pic pe andreiutu fara caciulita.
Ari ce baiat mare ai tu daca te alearga prin parc, abia astept sa inceapa sa mearga si andrei. rolleyes.gif

da.. .e mare prapadit liwlol.gif daca l-ati vedea ce face in parc... o sa-l filmez sa-l vedeti cat de entuziasmat alearga liwlol.gif e atata de scump laugh.gif

QUOTE(mihalusa @ Apr 4 2009, 12:05 AM) *
Si eu abia astept sa mearga Aidan....acum merge doar sustinut si in 4 labe....noi am stat prin gradina azi, si tot tragea sa o ia in 4 labe.
Lasa Ari ca e bine....asa se dau kg jos mai repede si mai eficient

Fetelor eu ma gandeam sa-i cumpar lui Aidan o tricicleta care se impinge...cred ca i-ar face mai multa placere sa stea acolo decat in carut. Si eu am uneori probleme si nu vrea in carut. Ce parere aveti?

da, chiar ca slabesc dupa cateva ore cu Darius afara liwlol.gif cum ziceam, curg apele pe mine, ca nah, n-am mai facut atata miscare de nici nu mai stiu cand doh.gif

si eu ma gandeam sa ii iau tricicleta... desi nu stiu daca ar sta in ea... oFloare1.gif
isterikk
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 12:41 PM) *
da.. .e mare prapadit liwlol.gif daca l-ati vedea ce face in parc... o sa-l filmez sa-l vedeti cat de entuziasmat alearga liwlol.gif e atata de scump laugh.gif
da, chiar ca slabesc dupa cateva ore cu Darius afara liwlol.gif cum ziceam, curg apele pe mine, ca nah, n-am mai facut atata miscare de nici nu mai stiu cand doh.gif

si eu ma gandeam sa ii iau tricicleta... desi nu stiu daca ar sta in ea... oFloare1.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Da chiar astept cu nerabdare yes.gif un filmulet cu el afara si POZEEEEEEEE mai vreau poze cu Darius !!!:bouncy:
ari05
poze pun mai mult pe hi5...
dar uite, postez si aici cateva ... laugh.gif

ne pregatim de vara...


la joaca cu verisoara biggrin.gif


"... se baga si mami in seama... "
ari05
in parc...






aryana
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 01:27 PM) *
in parc...


Ari dar ce s-a bolfosit darius! Si tu te plangi ca nu papa? Multi pupici, unteti frumosi amandoi! floare2.gif

isterikk
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 02:27 PM) *
in parc...



Ce dulce este...... tzuc.gif iar tu mami arati super!!! wub.gif floare2.gif
johnnymada
ari sunteti foarte frmuosi amandoi si tu ai slabit BRAVO
bika82
Nici Denis nu mai vrea sa stea in carut deloc si imi face un scandal pe strada de se uita toata lumea la boi si noi vrem sa ii luam o tricicleta care se impinge poate in aia o sa stea doh.gif
Ari ce bine arati ai slabit bine eusa_clap.gif de Darius nu mai zic e un scump si e un bolfos tzuc.gif
mihalusa
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 01:27 PM) *
in parc...

Mami deja au inceput fetitele sa roiasca in jurul lui....pupici la amandoi!!! tzuc.gif


QUOTE(johnnymada @ Apr 4 2009, 07:51 PM) *
ari sunteti foarte frmuosi amandoi si tu ai slabit BRAVO


Mara e o dulce!!!! tzuc.gif

QUOTE(bika82 @ Apr 4 2009, 10:35 PM) *
Nici Denis nu mai vrea sa stea in carut deloc si imi face un scandal pe strada de se uita toata lumea la boi si noi vrem sa ii luam o tricicleta care se impinge poate in aia o sa stea doh.gif
Ari ce bine arati ai slabit bine eusa_clap.gif de Darius nu mai zic e un scump si e un bolfos tzuc.gif

Bika cand ne mai arati si noua poze cu Denis ca nu l-am mai vazut de mult?
Haideti mamici sa ii vedem pe piticuti!
ari05
QUOTE(aryana @ Apr 4 2009, 07:12 PM) *
Ari dar ce s-a bolfosit darius! Si tu te plangi ca nu papa? Multi pupici, unteti frumosi amandoi! floare2.gif

multumim floare2.gif aryana, daca n-ar avea falcutzele, mostenite apropos de la mine, s-ar vedea ca e chiar slabut... bine, nu ma plang, ca mie imi place cum arata asa, dar probleme cu mancarea tot avem sad.gif
stiti, problema e de fapt ca nu are stare nici macar cand mananca, s-ar juca non stop, si atata se invarte in scaunel, da sa se ridice din el, se enerveaza ca nu poate , si asa incepem circul... iar sa il las pe jos, si sa ma plimb cu mancarea dupa el prin casa, nu sunt de acord !!! nono.gif trebuie sa invete cand e ora mesei stam frumos si papam, apoi joaca... a incercat mama sa ii dea asa, dar la cat e de strofocat, a vomat la un moment dat... asa ca... de-aia ma enervez eu cu el ca nu sta sa pape...

QUOTE(isterikk @ Apr 4 2009, 07:50 PM) *
Ce dulce este...... tzuc.gif iar tu mami arati super!!! wub.gif floare2.gif

multumim laugh.gif notworthy.gif tzuc.gif

QUOTE(johnnymada @ Apr 4 2009, 07:51 PM) *
ari sunteti foarte frmuosi amandoi si tu ai slabit BRAVO


floare2.gif mai am destul de dat jos, mai ales colacul de pe talie oFloare1.gif
si voi sunteti f frumoase tzuc.gif
QUOTE(bika82 @ Apr 4 2009, 10:35 PM) *
Nici Denis nu mai vrea sa stea in carut deloc si imi face un scandal pe strada de se uita toata lumea la boi si noi vrem sa ii luam o tricicleta care se impinge poate in aia o sa stea doh.gif
Ari ce bine arati ai slabit bine eusa_clap.gif de Darius nu mai zic e un scump si e un bolfos tzuc.gif

multumim laugh.gif
liwlol.gif dragii de ei... dar eu chiar imi fac acum probleme cand il vad ce istericale face, mai ca nu se da cu fundul de pamant ! mad.gif

QUOTE(mihalusa @ Apr 5 2009, 12:36 AM) *
Mami deja au inceput fetitele sa roiasca in jurul lui....pupici la amandoi!!! tzuc.gif
Haideti mamici sa ii vedem pe piticuti!

da fetelor... liwlol.gif cand mergem in parc, el e singurul baietel, in rest doar fetite nanner.gif numai ca nu le prea baga Dari in seama doh.gif e mai preocupat sa fuga dupa caini, porumbei... si cand mai vrea cate o fetita sa-l pupe, sa-l vedeti ce se enerveaza si de o prinde ii plezneste cate una sad.gif nah, tare salbaticutz mai e crybaby.gif
maria26
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 01:27 PM) *
in parc...



QUOTE(johnnymada @ Apr 4 2009, 07:51 PM) *
ari sunteti foarte frmuosi amandoi si tu ai slabit BRAVO


bebei scumpi si dragalasi si mamici frumoase.. oFloare1.gif tzuc.gif
maria26
aici canta smile.gif


cristal
Buna,mamici si bebici! Ma scuzati ca dau buzna,eu am o bebica de septembrie si acum are 6 luni si o sapt.Nu suntem in tara si ne pregatim sa mergem acasa in vizita in iunie cand Emma va avea 9 luni.Asa,ca sa-mi fac o idee despre ce ma asteapta ,mai citesc si ce spuneti voi ,cei mai maricei.Deocamdata suntem maraita de la dintisorii astia ce se lasa asteptati...Mihailusa,noi tot in Londra suntem si daca nu te superi as vrea sa-ti pun o intrebare...Tu primesti childcare help pt gradinita ? As vrea sa stiu daca primim vreun ajutor sau voi da toata leafa pe gradi. oFloare1.gif Multumesc mult si bebici sanatosi tuturor tzuc.gif
aryana
QUOTE(johnnymada @ Apr 4 2009, 07:51 PM) *


Pupici pt mara cea dragalasa si mamica ei frumoasa! floare2.gif

QUOTE(maria26 @ Apr 5 2009, 04:17 PM) *


Asa mamica, asa baietel! Sunteti f frumosi amandoi! floare2.gif
aryana
Ari si andrei e tare agitat la masa. Eu ii dau de cele mai multe ori sa pape in premergator dar il blochez sa nu ma alerge prin casa.
Eu ii dau si lui o lingurita si un vas unde ii mai pun cate un pic de papa, ca altfel trage de vasul meu si daca nu i-l dau se apuca de plans si gata masa. Ii mai pun si Clubul lui Mickey Mouse (ii place f mult) si asa mai sta cuminte. Tot asa cu trucuri il tin pe loc, dar macar nu umblu dupa el cum am facut la robert. Daca apuca sa se invete asa greu il mai dezveti.
diana-andreea
QUOTE(ari05 @ Apr 4 2009, 02:26 PM) *
poze pun mai mult pe hi5...
dar uite, postez si aici cateva ... laugh.gif

ne pregatim de vara...


la joaca cu verisoara biggrin.gif


"... se baga si mami in seama... "


vai cuscra da "ce buna" esti.....arati super...si ce tare ai slabit....
QUOTE(johnnymada @ Apr 4 2009, 08:51 PM) *
ari sunteti foarte frmuosi amandoi si tu ai slabit BRAVO

pupam printesica oFloare1.gif

QUOTE(maria26 @ Apr 5 2009, 05:17 PM) *
aici canta smile.gif



mumosi amandoi... oFloare1.gif
cris210580
buna mamaici,noi nam amai avut timp sa mai intram pe forum,munca si bianca imi ocupa tot timpul chiar daca mami meu e aci parca nu ma mai termin cu toate
in sfarsit am cantarit si eu fata azi si masurato are 9,200kg si 72 cm.miae mise pare ca e super ok asa si nu ma mai enervez daca nu papa cateodata mai deloc

fetelor ce mari si frumosi au crescut bebeii nostri,mara si darius sunt niste scumpei si andy la fel,pupici dulci la toti de la bianca
floare2.gif floare2.gif
cris210580
by by mami,eu plec la plimbare,


poza de familie


tati cu printesa lui
ari05
QUOTE(maria26 @ Apr 5 2009, 04:06 PM) *
bebei scumpi si dragalasi si mamici frumoase.. oFloare1.gif tzuc.gif


floare2.gif

QUOTE(maria26 @ Apr 5 2009, 04:17 PM) *
aici canta smile.gif

e un scump !!!!!! tzuc.gif si mamica arata fff bine apropos... wink.gif

QUOTE(aryana @ Apr 5 2009, 09:41 PM) *
Ari si andrei e tare agitat la masa. Eu ii dau de cele mai multe ori sa pape in premergator dar il blochez sa nu ma alerge prin casa.
Eu ii dau si lui o lingurita si un vas unde ii mai pun cate un pic de papa, ca altfel trage de vasul meu si daca nu i-l dau se apuca de plans si gata masa. Ii mai pun si Clubul lui Mickey Mouse (ii place f mult) si asa mai sta cuminte. Tot asa cu trucuri il tin pe loc, dar macar nu umblu dupa el cum am facut la robert. Daca apuca sa se invete asa greu il mai dezveti.


oofff.... macar ai niste solutii aryana... deci, in premergator nu a stat niciodata, zici ca il puneam in cazan cu apa fiarta, asa urla...
cu melodii, cantecele, maimutareli , etc nu mai merge, s-o fi plictisit baiatul... doh.gif
daca ii dau ceva in mana (lingurita, castronel, jucarie) ori si-o baga pana in gat si ajunge sa vomite, ori o arunca pe jos, si apoi se intinde sa o vada, de mai ca nu pica din scaunel... si faza asta o mai incercam, ca iau inapoi ce a aruncat pe jos, si inainte sa i-o dau, ii bag o lingurita cu papa pe gat... si tot asa ne jucam mad.gif
iar de umblat dupa el cu mancarea nu voi ajunge, clar !!! mai ales ca-s maniaca sa nu manance nimeni decat in bucatarie, sa nu imi faca mizerie... nono.gif
asa ca... D-zeu stie ce sa maifac cu el... azi a papat relativ bine, a mers faza cu maimutzaritul liwlol.gif doh.gif

QUOTE(diana-andreea @ Apr 5 2009, 10:01 PM) *
vai cuscra da "ce buna" esti.....arati super...si ce tare ai slabit....

tongue.gif notworthy.gif da am slabit... si devine tot mai gelos al meu, mai ales cand imi zic barbatii (cunostine, soti ai mamicilor pe care le stiu) ca am slabit f mult liwlol.gif doh.gif
na, acum nu mai poate sa imi zica "balenutza lu' tata" liwlol.gif

QUOTE(cris210580 @ Apr 5 2009, 10:56 PM) *
buna mamaici,noi nam amai avut timp sa mai intram pe forum,munca si bianca imi ocupa tot timpul chiar daca mami meu e aci parca nu ma mai termin cu toate
in sfarsit am cantarit si eu fata azi si masurato are 9,200kg si 72 cm.miae mise pare ca e super ok asa si nu ma mai enervez daca nu papa cateodata mai deloc

fetelor ce mari si frumosi au crescut bebeii nostri,mara si darius sunt niste scumpei si andy la fel,pupici dulci la toti de la bianca
floare2.gif floare2.gif

tzuc.gif pt Bianca de la noi !!!
e super bine la greutatea asta Bianca, nici eu nu imi fac probl de greutate, chiar daca are doar 8 kg, doar ca... nah... ma enerveaza cand nu papa... doh.gif
ari05
QUOTE(cris210580 @ Apr 5 2009, 11:11 PM) *
by by mami,eu plec la plimbare,


poza de familie


tati cu printesa lui

sunteti toti niste frumosi floare2.gif
johnnymada
multumim ptr aprecieri, toti bebelusii sunt frumosi, nici mara nu prea mai papa asa ma enervez....................................,cred ca e de la dintisori, nu mai stiu, postam si noi poze de ieri din parc
maria26
QUOTE(cris210580 @ Apr 5 2009, 11:11 PM) *
by by mami,eu plec la plimbare,


poza de familie


tati cu printesa lui


printzese frumoase! si eu imi doresc o fetita... cu toate ca Andy e sufletul meu, as vrea sa am o printzesica.smile.gif
maria26
QUOTE(johnnymada @ Apr 6 2009, 08:23 AM) *
multumim ptr aprecieri, toti bebelusii sunt frumosi, nici mara nu prea mai papa asa ma enervez....................................,cred ca e de la dintisori, nu mai stiu, postam si noi poze de ieri din parc

cat de frumoasa poate sa fie!!! si mami cate kg ai?Ai ajuns la greutatea dinainte? Eu am 53 kg, am ramas doar cu un kg in plus smile.gif
maria26
QUOTE(aryana @ Apr 5 2009, 09:33 PM) *
Asa mamica, asa baietel! Sunteti f frumosi amandoi! floare2.gif



QUOTE(diana-andreea @ Apr 5 2009, 10:01 PM) *
mumosi amandoi... oFloare1.gif



QUOTE(cris210580 @ Apr 5 2009, 10:56 PM) *
fetelor ce mari si frumosi au crescut bebeii nostri,mara si darius sunt niste scumpei si andy la fel,pupici dulci la toti de la bianca
floare2.gif floare2.gif



QUOTE(ari05 @ Apr 5 2009, 11:18 PM) *
floare2.gif
e un scump !!!!!! tzuc.gif si mamica arata fff bine apropos... wink.gif


multumim mult! smile.gif oFloare1.gif
johnnymada
QUOTE(maria26 @ Apr 6 2009, 07:30 AM) *
cat de frumoasa poate sa fie!!! si mami cate kg ai?Ai ajuns la greutatea dinainte? Eu am 53 kg, am ramas doar cu un kg in plus smile.gif

am cam 46 , tot 1 kg in plus, multumim si voi sunteti frumosi,Andy seamana cu tine, hai ca a papat mara de dimineata o banana si un mar si 3 biscuiti, sa vedem la pranz daca mai papa, i-am facut piure de conopida, brocoli , morcov si galbenus
maria26
QUOTE(johnnymada @ Apr 6 2009, 09:43 AM) *
am cam 46 , tot 1 kg in plus, multumim si voi sunteti frumosi,Andy seamana cu tine, hai ca a papat mara de dimineata o banana si un mar si 3 biscuiti, sa vedem la pranz daca mai papa, i-am facut piure de conopida, brocoli , morcov si galbenus

SA AVETI POFTA BUNA! smile.gif
mihaela1985
Poze recente cu Alex...



bika82
tzuc.gif la toti bebeii sunt niste scumpei dar si mamicile sunt gagicute super.gif
La multe lunite Andy occasion.gif tzuc.gif
Denis la 10 luni cu tati

Denis cu verisoara lui care are 1 an si 1 luna la strabunici

Denis cu nasa lui
bika82
QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 10:09 AM) *
Poze recente cu Alex...


Ce mare a crescut sanatate la scumpel tzuc.gif
ari05
QUOTE(johnnymada @ Apr 6 2009, 08:23 AM) *
multumim ptr aprecieri, toti bebelusii sunt frumosi, nici mara nu prea mai papa asa ma enervez


QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 10:09 AM) *
Poze recente cu Alex...



QUOTE(bika82 @ Apr 6 2009, 10:36 AM) *
Denis la 10 luni cu tati


superbe poze fetelor !!! floare2.gif
TESYMO
LA MULTE LUNITE DENIS!
LA MULTE LUNITE ANDY!
LA MULTE LUNITE CARINA!
maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 10:09 AM) *
Poze recente cu Alex...






QUOTE(bika82 @ Apr 6 2009, 10:36 AM) *
tzuc.gif la toti bebeii sunt niste scumpei dar si mamicile sunt gagicute super.gif
La multe lunite Andy occasion.gif tzuc.gif
Denis la 10 luni cu tati

Denis cu verisoara lui care are 1 an si 1 luna la strabunici

Denis cu nasa lui


Numai copilasi frumosi la noi pe forum.. sa va traiasca si sa va bucurati de ei smile.gif

QUOTE(terbancea @ Apr 6 2009, 11:27 AM) *
LA MULTE LUNITE DENIS!
LA MULTE LUNITE ANDY!
LA MULTE LUNITE CARINA!


multumim
maria26
nu-mi vine sa cred cum trece timpul.. am facut 10 luni!! jucaus.gif



mihaela1985
La multi ani, sarbatoritilor de azi! occasion.gif
Lui Alex i-au iesit niste bubite.. Am crezut k l-a ciupit ceva cat am fost pe afara, dar vad k s-au extins. Are pe ureche, pe talpa si pe glezna mai multe in acelasi loc, acum i-a iesit si pe obraz. Sunt ca ciupiturile de tantari. Ce o fi oare? De abia maine ajung cu el la doctor pt k nu mai are program azi si pana atunci o sa ii dau cu tinctura mentolata.
maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 01:24 PM) *
La multi ani, sarbatoritilor de azi! occasion.gif
Lui Alex i-au iesit niste bubite.. Am crezut k l-a ciupit ceva cat am fost pe afara, dar vad k s-au extins. Are pe ureche, pe talpa si pe glezna mai multe in acelasi loc, acum i-a iesit si pe obraz. Sunt ca ciupiturile de tantari. Ce o fi oare? De abia maine ajung cu el la doctor pt k nu mai are program azi si pana atunci o sa ii dau cu tinctura mentolata.


daca are mai mult in acelasi loc, mai mult ca sigur e o alergie.. nu cred ca e motiv de ingrijorare, copii fac multe alergii de genul asta intr-o zi- doua dispar..
mihaela1985
Dar de la ce sa fi facut alergie? De la mancare? Singurul aliment nou, pe care i l-am dat a fost o lingurita de frisca, in rest ce ii dadeam pana acum.

QUOTE(maria26 @ Apr 6 2009, 01:50 PM) *
daca are mai mult in acelasi loc, mai mult ca sigur e o alergie.. nu cred ca e motiv de ingrijorare, copii fac multe alergii de genul asta intr-o zi- doua dispar..

maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 02:11 PM) *
Dar de la ce sa fi facut alergie? De la mancare? Singurul aliment nou, pe care i l-am dat a fost o lingurita de frisca, in rest ce ii dadeam pana acum.


Nu neaparat.. se poate sa il fi intepat vreo insecta, sau la altceva..eu cu Andy inca nu am avut probleme, dar vara cand stau in iarba, imi apar foarte multe bubitze rosii pe picioare... am alergie la muscaturile de insecte
johnnymada
mai ce mai baieti frumosi,ce ochisori frumosi are alex,sa nu fie de la frisca vreo alergie
ari05
la multe lunite tuturor sarbatoritilor !!!! floare2.gif occasion.gif

ari05
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif sunt asa de suparata fetelor crybaby.gif
"frumos" cadou am mai primit de ziua mea crybaby.gif si-a spart Darius buzita crybaby.gif
oooffff.... ca nu stiu ce ma fac cu el... intr-o zi o sa isi rupa gatul , DD fereste ! ca nu se uita pe unde merge sad.gif si probl e cand o ia la fuga... a luat-o la fuga dintr-o camera in alta, si a dat cu umarul de perete, si s-a tot dus pe burtica, direct in bot crybaby.gif si a dat cu fata de rotobil , naiba sa-l ia !!! ca il arunc de la geam mad.gif am crezut ca paralizez cand am vazut ca ii curge sange crybaby.gif nu va spun cum arata acum , parca e african, asa i s-a umflat buzita crybaby.gif
maria26
QUOTE(ari05 @ Apr 6 2009, 03:01 PM) *
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif sunt asa de suparata fetelor crybaby.gif
"frumos" cadou am mai primit de ziua mea crybaby.gif si-a spart Darius buzita crybaby.gif
oooffff.... ca nu stiu ce ma fac cu el... intr-o zi o sa isi rupa gatul , DD fereste ! ca nu se uita pe unde merge sad.gif si probl e cand o ia la fuga... a luat-o la fuga dintr-o camera in alta, si a dat cu umarul de perete, si s-a tot dus pe burtica, direct in bot crybaby.gif si a dat cu fata de rotobil , naiba sa-l ia !!! ca il arunc de la geam mad.gif am crezut ca paralizez cand am vazut ca ii curge sange crybaby.gif nu va spun cum arata acum , parca e african, asa i s-a umflat buzita crybaby.gif


Imi pare tare rau.. sa stii ca o sa tot cada si o sa se loveasca... eu am fost avertizata sa ma astept la cucuie etc..
Eu l-am lasat sambata dimineata pe Andy cu sotul meu si m-am dus la bucatarie sa-i fac marul cu biscuite. Sotul meu a adormit si Andy s-a aplecat sa ia ceva de pe noptiera si a facut de doua ori "poc".. a aterizat pe jos.. asta e.. e a doua oara cand cade.. trebuie sa ne obisnuim...smile.gif
ari05
QUOTE(maria26 @ Apr 6 2009, 03:15 PM) *
Imi pare tare rau.. sa stii ca o sa tot cada si o sa se loveasca... eu am fost avertizata sa ma astept la cucuie etc..
Eu l-am lasat sambata dimineata pe Andy cu sotul meu si m-am dus la bucatarie sa-i fac marul cu biscuite. Sotul meu a adormit si Andy s-a aplecat sa ia ceva de pe noptiera si a facut de doua ori "poc".. a aterizat pe jos.. asta e.. e a doua oara cand cade.. trebuie sa ne obisnuim...smile.gif

pai stiu cum e cu copiii... dar vanatai si cucuie avem din plin, cu astea-s obisnuita oFloare1.gif dar sa-si sparga buzita... crybaby.gif na, asa rau m-am speriat sad.gif
maria26
QUOTE(ari05 @ Apr 6 2009, 03:17 PM) *
pai stiu cum e cu copiii... dar vanatai si cucuie avem din plin, cu astea-s obisnuita oFloare1.gif dar sa-si sparga buzita... crybaby.gif na, asa rau m-am speriat sad.gif


Te cred... eu sunt panicoasa de fel.. nu stiu ce o sa fac cand o sa porneasca singur...mititelul.. a plans rau?
mihaela1985
Sa stii ca i-au aparut de cand l-am scos afara... Oare exista ceva pt a preveni intepaturile?

QUOTE(maria26 @ Apr 6 2009, 02:17 PM) *
Nu neaparat.. se poate sa il fi intepat vreo insecta, sau la altceva..eu cu Andy inca nu am avut probleme, dar vara cand stau in iarba, imi apar foarte multe bubitze rosii pe picioare... am alergie la muscaturile de insecte

23mario
Buna seara mamici si pitici floare2.gif Noi nu prea am mai intrat pe forum pt ca acum iesim mai mult pe afara si nu prea am avut timp. Am vazut ca toti copilasii au crescut si sunt mai frumosi tzuc.gif de la Mario.
ari05
QUOTE(maria26 @ Apr 6 2009, 03:28 PM) *
Te cred... eu sunt panicoasa de fel.. nu stiu ce o sa fac cand o sa porneasca singur...mititelul.. a plans rau?

pai da crybaby.gif in prima faza radeam de el, ca doar mai cazuse pana acum, dar plangea putin, sau nu plangea, si cu asta terminam... dar cand l-am vazut ca se face tot rosu la fata, si urla intr-un hal... si cand am mai vazut sangele curgand... oFloare1.gif nah... in fine, asta e... ne obisnuim, ca or mai fi multe de-astea... sad.gif
aryana
La multi ani denis, carina si andy! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Ari e aiurea cand se lovesc asa. Asta e, nu prea avem ce face desi ne sta inima in loc. Asa am crescut si noi cu vanatai si julituri. Si eu ma gandesc cu groaza la cate vanatai si cucuie a avut robert si ca acum trebuie sa o iau de la capat cu andrei.

Ari acum am citit mai bine. E ziua ta?
La multi ani! occasion.gif tzuc.gif
aryana
QUOTE(cris210580 @ Apr 5 2009, 11:11 PM) *
poza de familie


Ce familie fericita! Va sta f bine!:floare2:
cris210580
QUOTE(ari05 @ Apr 6 2009, 07:06 PM) *
pai da crybaby.gif in prima faza radeam de el, ca doar mai cazuse pana acum, dar plangea putin, sau nu plangea, si cu asta terminam... dar cand l-am vazut ca se face tot rosu la fata, si urla intr-un hal... si cand am mai vazut sangele curgand... oFloare1.gif nah... in fine, asta e... ne obisnuim, ca or mai fi multe de-astea... sad.gif
saraca de tine te cred ca teai speriat rau..........si eu mam speriat sapt trecuta cand bibi a aterizat jos din pat,o lasasem in patut la ea si cum am patutul lipit de pat si cu bara in jos,ea sa catarat pe bara,a cazut in pat si pe pat a mers dea busilea pana la marginea patului si a plonjat pe covor,noi stateam bine mersi in sufragerie si cand am auzit urland mam speriat ingrozitor
dar na.........astai viata fie ceo fi ei tot o sa se loveasca indiferent cat ii pazim noi
pupici la dariusel sai treaca repede buzica


la multi ani pt toti sarbatoritii de zilele astea occasion.gif occasion.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
aryana
QUOTE(mihaela1985 @ Apr 6 2009, 10:09 AM) *
Poze recente cu Alex...


Mai, mai ce baiat frumos! Are niste ochi superbi!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.