Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
anca M
QUOTE(alondramona @ Jan 5 2009, 06:08 PM) *
Eeee..uite pe cine vad eu aici! Bine-ai revenit! bere.gif floare2.gif
La multe lunitze Carinutei, e deja domnisoara!Dar uite ca-si pierde cavalerul, ce ne facem? biggrin.gif rolleyes.gif


buna scumpa mea!!!uite ca am revenit..mie imi e destul de grelutz pt ca a mea printesa doarme f rau noaptea..acuo adorm..stau 15 de ora cu ea la san(daca nu si mai mult)ma mut in pat si nu stau mult sis e trezeste....
e f aiurea....plus ca am un pat minunat care scartie si cum ma intorc el scartaie si Carinutza se trezeste...
eu cred ca e aiurea cu gingiile..ca o aud cum isi suge gingia si scrasnaie...dar e normal sa doarma nici o ora?????????!????????
sincer stie cineva ceva???????????????//
poate sa-mi ofere o solutie....mai trece cineva prin asta....ca eu pana dim asa o tin....din ora in ora..si credeti-ma ca imi e f greu.....nu stiu ce sa fac..de mancat mananca...nu stiu efecticv ce pot face sa doarma mai mult...si desi era invataa de mica cu zgomotele ..acum se trezeste la orcce miscare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
QUOTE(ari05 @ Jan 5 2009, 09:55 PM) *
ii dau o zi carnita-una galbenus-una branzica... cam asa...
eheeeeeeee !!! Anca !!! pai vezi daca nu mai intri ? eeeeeeeeeeee..... tzuc.gif
eeeeeeeeeeeiii.lasa ca nu ducem noi lipsa de petitori jucaus.gif bananab.gif nu-mi fac griji!!!!!!!!
pai tre convinsa sa nu ne mai paraseasca biggrin.gif
inca nu i-am dat... nush unde citisem ca nu se da pana dupa ... un an ?
hhmm.... mai tre sa ma documentez... sa vad ce alimente noi pot sa ii introduc...


nu va parasesc .....o sa mai intru..promit!!!! bere.gif
QUOTE(aryana' te='Jan 6 2009, 09:41 AM) *
fetelor voi le dati deja ciorbita? Ce puneti in ea, cu ce o acriti? nu-i doare burtica dupa. Ma bate gandul si pe mine dar am incercat o data cu un pic de zeama si mi s-a parut ca il durea burtica un pic.
Anca ce faci? uite ca il pierzi pe ginerica.
Stiu ca esti obosita si nu ai chef de nimic dar mai intra si tu si mai povesteste cu noi ca o sa te simti mai bine. Toate suntem in aceeasi situatie, asa ca te intelegem f bine. Si eu ma simt obosita si uneori sunt destul de deprimata, zac asa fara nici un chef de nimic, dar trece ea si perioada asta.

da Aryana asa am sa fac1!!!dar stii chair..am avut asa perioade ca nu mai aveam chef de nimik.....e grelutz cu somnul carinei/....am povestit mai sus...
tu esti bine???copilasiii???
cum va merge/
?
Maria-Carla


Si al meu se trezea din ora in ora toata noaptea...eram rupta!Am schimbat orarul cu mancarea si ultima masa i-o dau pe la 10-11 seara si doarme foarte bine.La mine,alta e problema...pana adoarme bine bine,doarme iepureste,se misca si se trezeste pana si la o mica scartiitura.E teroaore!Nici nu respiram pana nu adoarme...si sa stii ca inainte,cand era mai micut,nu era asa....
Maria-Carla


Drum bun,mihalusa!Sa va intoarceti sanatosi!Plecati cu avionul?
jus_ro
QUOTE(Maria-Carla @ Jan 8 2009, 01:21 AM) *
Si al meu se trezea din ora in ora toata noaptea...eram rupta!Am schimbat orarul cu mancarea si ultima masa i-o dau pe la 10-11 seara si doarme foarte bine.La mine,alta e problema...pana adoarme bine bine,doarme iepureste,se misca si se trezeste pana si la o mica scartiitura.E teroaore!Nici nu respiram pana nu adoarme...si sa stii ca inainte,cand era mai micut,nu era asa....

si eu i-am mai dat ultima masa la 10 dar tot se trezeste noaptea.....pana la 11 nu pot s-o tin ca ea adoarme cel tarziu la 10.30.....si mai nou in loc de 3 noaptea i se face foame pe la 1 noaptea-2 noaptea si incepe frecusul cu ceai....ca apoi decalam si masa de dimineata care e intre 6.30-7.30 rolleyes.gif .....pe mine ma freaca de mult nopatea, dar m-am obisnuit....si bea foarte mult ceai noaptea, desi am umiditate in camera rolleyes.gif
bika82
QUOTE(terbancea @ Jan 7 2009, 09:05 PM) *
M-am gandit sa fac o lista cu bebei nascuti in iunie, dar i-am trecut si pe cei din mai si iulie, pt ca tot ai nostri sunt si ei smile.gif


05.05.'08 - Carina -- AncaM


Carinuta e pe 05.06.08 e in zi cu Denis e buna ideea bravo tzuc.gif

QUOTE(mihalusa @ Jan 7 2009, 10:18 PM) *
Noi vineri venim in Romania, nici mama nici socrii nu au net..........o sa imi lipsiti.....daca nu gasesc eu pe undeva un calc cu internet. Ne reintalnim in 3 saptamani.....pupici la mamici si bebei


Vacanta placuta floare2.gif
QUOTE(isterikk @ Jan 7 2009, 10:24 PM) *
multumim si pe strunful meu il cheama fabio ioan biggrin.gif


La multi ani pt ziua de ieri tzuc.gif
QUOTE(anca M @ Jan 8 2009, 12:58 AM) *
buna scumpa mea!!!uite ca am revenit..mie imi e destul de grelutz pt ca a mea printesa doarme f rau noaptea..acuo adorm..stau 15 de ora cu ea la san(daca nu si mai mult)ma mut in pat si nu stau mult sis e trezeste....
e f aiurea....plus ca am un pat minunat care scartie si cum ma intorc el scartaie si Carinutza se trezeste...
eu cred ca e aiurea cu gingiile..ca o aud cum isi suge gingia si scrasnaie...dar e normal sa doarma nici o ora?????????!????????
sincer stie cineva ceva???????????????//
poate sa-mi ofere o solutie....mai trece cineva prin asta....ca eu pana dim asa o tin....din ora in ora..si credeti-ma ca imi e f greu.....nu stiu ce sa fac..de mancat mananca...nu stiu efecticv ce pot face sa doarma mai mult...si desi era invataa de mica cu zgomotele ..acum se trezeste la orcce miscare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu va parasesc .....o sa mai intru..promit!!!! bere.gif


?


Anca i-a iesit vreun dintisor Carinei lui Denis nu ia iesit inca nu stiu cat o mai dura dar e fff agitat
TESYMO
QUOTE(jus_ro @ Jan 7 2009, 10:54 PM) *
Ce poze frumoase am vazut!!!!!! sa va traiasca bebelusii mamici!!!!!!!!
Simona ce bine ca ai facut lista si ma bucur ca nu ne-ai uitat oFloare1.gif un pupic pentru Darius de la Daria tzuc.gif

Cum sa va uitam? Chiar pe voi? ..............ar fi culmea tzuc.gif
Cand mergeti sa faceti vaccinul, saptamana viitoare? noi ne-am cam chinuit cu vaccinul de la 6 luni , dar a trecut . Sa treceti fara nici o probleme peste el. tzuc.gif


A facut cineva la bebe vaccinul pneumococic? As vrea si eu sa il fac lui Darius, am inteles ca nu are legatura cu vaccinurile obligatorii care se platesc si costa in jur de 200 ron. Este un topic unde scrie ca se poate face pana la 5 ani.

TESYMO
QUOTE(bika82 @ Jan 8 2009, 11:08 AM) *
Carinuta e pe 05.06.08 e in zi cu Denis e buna ideea bravo tzuc.gif
Vacanta placuta floare2.gif
La multi ani pt ziua de ieri tzuc.gif
Anca i-a iesit vreun dintisor Carinei lui Denis nu ia iesit inca nu stiu cat o mai dura dar e fff agitat

Greseala de tipar smile.gif

LISTA CU BEBELUSII DIN IUNIE 2008

26.05.2008 - Darius -- Ari05
02.06.'08 - Mara-- Johnnymada
02.06.'08 - Iulia -- Gogosica
05.06.'08 - Denis-Andrei -- Bika82
05.06.'08 - Denis -- Pregnantwoman21
05.06.'08 - Carina -- AncaM
05.06.'08 - Vladut -- Ana.Vladut
06.06.'08 - Andy -- Maria26
06.06.'08 - Nicolae-Dragos -- Andra21
07.06.'08 - Milena -- Moniboni
08.06.'08 - Bianca -Anamaria -- Cris210580
10.06.'08 - Andrei -- Aryana
10.06.'08 - Bianca-Elena -- Ali
13.06.'08 - Bianca-Maria -- Dodo
13.06.'08 - ? -- Mony-lidy
21.06.'08 - Sarah -- Diana-Andreea
22.06.'08 - Sonia-Cezara -- Simira
23.06.'08 - Alexandru-Damian -- mnl mari
25.06.'08 - Matteo- Ioan -- Maria-Carla
26.06.'08- Darius-Vlad -- Terbancea
30.06.'08- Alexandru-Mihai -- Mihaela1985
30.06.'08- Aidan-Stefan -- Mihalusa
11.07.'08- Fabio-Ioan -- Isterik
13.07.'08- Daria-Maria -- Ius_ro



TESYMO
In sfarsit avem mult asteptatul "concert' a lui Andrei. liwlol.gif Sincer ma ateptam la mai mult.
Cine vrea sa-l vada.............
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=5802
mihaela1985
Fetelor, voi ce folositi pentru gingii? Calgel sau Dentinox? Noi avem deja 2 dintisori si cred ca ies si cei de sus... bananab.gif Si nu stiu ce gel e mai bun.. floare2.gif
Voi ii dati Vigantol tot 2 picaturi pe zi? Am auzit pe cineva k ii da mai mult pe masura ce creste, dar mie nu mi-a zis doctora sa ii dau mai mult.
Voua vi s-a intamplat ca de la medicamente sa fie deranjat la burtica? Al meu e racit si ii dau Nurofen, Erdomed, Eurespal si Ceclor si de doua zile are diaree. crybaby.gif Nu stiu de la ce sa fie pentru ca el era pana acum constipat.

alexandra81
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 8 2009, 08:26 AM) *
Fetelor, voi ce folositi pentru gingii? Calgel sau Dentinox? Noi avem deja 2 dintisori si cred ca ies si cei de sus... bananab.gif Si nu stiu ce gel e mai bun.. floare2.gif
Voi ii dati Vigantol tot 2 picaturi pe zi? Am auzit pe cineva k ii da mai mult pe masura ce creste, dar mie nu mi-a zis doctora sa ii dau mai mult.
Voua vi s-a intamplat ca de la medicamente sa fie deranjat la burtica? Al meu e racit si ii dau Nurofen, Erdomed, Eurespal si Ceclor si de doua zile are diaree. crybaby.gif Nu stiu de la ce sa fie pentru ca el era pana acum constipat.


Se poate ca si de la antibiotic sa faca diaree...Dar ii poti da orez sa se regleze sau chiar si Smecta, dar nu un pliculet intreg, dizolvat cu apa...Eu ii dau cu Dentinox pe dintisori...
Ai vazut ca ti-am raspuns ieri cum sa treci numele copilasului sub poza... floare2.gif Sper sa reusesti
isterikk

La multi ani pt ziua de ieri tzuc.gif
Multumim!!!!!! tzuc.gif
isterikk
QUOTE(terbancea @ Jan 8 2009, 12:33 PM) *
Cum sa va uitam? Chiar pe voi? ..............ar fi culmea tzuc.gif
Cand mergeti sa faceti vaccinul, saptamana viitoare? noi ne-am cam chinuit cu vaccinul de la 6 luni , dar a trecut . Sa treceti fara nici o probleme peste el. tzuc.gif
A facut cineva la bebe vaccinul pneumococic? As vrea si eu sa il fac lui Darius, am inteles ca nu are legatura cu vaccinurile obligatorii care se platesc si costa in jur de 200 ron. Este un topic unde scrie ca se poate face pana la 5 ani.

Eu i am facut acest vaccin la 2 si la 4 luni dar a fost obligatoriu.Singurul care nu a fost obligatoriu pana acum a fost rotarixul dar pe care i l am facut de asemenea acesta s a admnistrat oral. oFloare.gif Rotarixul la facut numai la 2 si la 3 luni
maria26
La multe lunite Bianca Anamaria!

maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 8 2009, 02:26 PM) *
Fetelor, voi ce folositi pentru gingii? Calgel sau Dentinox? Noi avem deja 2 dintisori si cred ca ies si cei de sus... bananab.gif Si nu stiu ce gel e mai bun.. floare2.gif
Voi ii dati Vigantol tot 2 picaturi pe zi? Am auzit pe cineva k ii da mai mult pe masura ce creste, dar mie nu mi-a zis doctora sa ii dau mai mult.
Voua vi s-a intamplat ca de la medicamente sa fie deranjat la burtica? Al meu e racit si ii dau Nurofen, Erdomed, Eurespal si Ceclor si de doua zile are diaree. crybaby.gif Nu stiu de la ce sa fie pentru ca el era pana acum constipat.


Noi folosim Calgel si suntem multumiti smile.gif.. cel putin pe moment.
Mie mi s-a spus sa ii dau pana la un an doua picaturi de Vigantol seara si de la un an pana la doi an, doua picaturi dimineata.
Cu siguranta de la medicamente s-a deranjat la burtica. In general, de la antibiotic, dar poate fi si Nurofenul. Si Andy se constipa, dar atunci cand ii dau Nurofen face mai moale. Incearca Biotics Baby. E foarte bun. E recomandat in tratamentul cu antibiotice pentru cresterea imunitatii si pentru reglarea tranzitului intestinal. La mine nu lipseste niciodata atunci cand ii fac un tratament.
isterikk
La multe lunite si din partea noastra Bianca Anamaria!!!!! si sa cresti mare si sanatoasa floare2.gif tzuc.gif
mihaela1985
Multumesc de raspuns. O sa ii iau Biotics Baby. Sper sa isi revina. oFloare1.gif

TESYMO
La multe lunite Bianca! floare2.gif
ligiamos
[quote name='mihaela1985' post='422317' date='Jan 8 2009, 10:26 AM']Fetelor, voi ce folositi pentru gingii? Calgel sau Dentinox? Noi avem deja 2 dintisori si cred ca ies si cei de sus... bananab.gif Si nu stiu ce gel e mai bun.. floare2.gif
Voi ii dati Vigantol tot 2 picaturi pe zi? Am auzit pe cineva k ii da mai mult pe masura ce creste, dar mie nu mi-a zis doctora sa ii dau mai mult.
Voua vi s-a intamplat ca de la medicamente sa fie deranjat la burtica? Al meu e racit si ii dau Nurofen, Erdomed, Eurespal si Ceclor si de doua zile are diaree. crybaby.gif Nu stiu de la ce sa fie pentru ca el era pana acum constipat.

Nurofenul si antibioticul i-a provocat diareea.Pentru diaree sunt foarte bune pliculetele de BIOTICS care in plus ajuta si la refacerea florei intestinale distruse de antibiotic .
Pina sa il descopar ma chinuiam sa-i dau Smecta care de cele mai multe ori il lua fortat sau nu reuseam sa-i dau mai mult de o gurita.Biotics e mult mai bun la gust si se dizolva in lapte.Si eu am fost sceptica la inceput pentru ca as fi vrut sa nu ii mai dau citeva zile lapte ca sa se refaca la burtica dar am incercat si numai dupa 2 pliculete si-a revenit.
maria26


aryana
QUOTE(isterikk @ Jan 7 2009, 11:11 PM) *
Fetelor as vrea si eu sa incep diversificarea bebeului meu tinanad cont ca in 5 zile face 6 luni dar nu stiu cum sa fac cu lapticul care mi tot curge blush.gif .Voi cum a ti procedat cele care alaptati??????Nu stiu de unde am atata lapte pana sa fiu insarcinata nici sani nu aveam iar acum am pentru 2 bebelusi


oricum la inceput nu va papa f mult si dupa ce ii dai cu lingurita il pui la san, altfel va suge din ce in ce mai putin dupa mesele solide si ti se va regla si tie productia de lapte.

QUOTE(mihalusa @ Jan 7 2009, 11:18 PM) *
Noi vineri venim in Romania, nici mama nici socrii nu au net..........o sa imi lipsiti.....daca nu gasesc eu pe undeva un calc cu internet. Ne reintalnim in 3 saptamani.....pupici la mamici si bebei


Drum bun si concediu placut. Va doresc sa aveti un bebe cuminte si sa nu va faca probleme pe drum!



diana-andreea
QUOTE(isterikk @ Jan 7 2009, 10:11 PM) *
Fetelor as vrea si eu sa incep diversificarea bebeului meu tinanad cont ca in 5 zile face 6 luni dar nu stiu cum sa fac cu lapticul care mi tot curge blush.gif .Voi cum a ti procedat cele care alaptati??????Nu stiu de unde am atata lapte pana sa fiu insarcinata nici sani nu aveam iar acum am pentru 2 bebelusi

....si eu tot alaptez si am lapte puhoi.......am avut probleme cam o luna ca nu prea am avut dar vad ca de cateva zile mi-am revenit....oricum la inceput papica ii dai doar cateva lingurite,pana se obisnuieste si oricum laptele ramane de baza.....si la mine curge tare....n-am ce face.....eu is bucuroasa a am,si pot merge inainte macar pana la un an....
LA MULTE LUNITE BIANCA.....

By dianaandreea, shot with COOLPIX L2 at 2009-01-08
aryana
QUOTE(anca M @ Jan 8 2009, 01:58 AM) *
dar e normal sa doarma nici o ora?????????!????????
sincer stie cineva ceva???????????????//
poate sa-mi ofere o solutie....mai trece cineva prin asta....ca eu pana dim asa o tin....din ora in ora..si credeti-ma ca imi e f greu.....nu stiu ce sa fac..de mancat mananca...nu stiu efecticv ce pot face sa doarma mai mult...si desi era invataa de mica cu zgomotele ..acum se trezeste la orcce miscare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu va parasesc .....o sa mai intru..promit!!!! bere.gif

da Aryana asa am sa fac1!!!dar stii chair..am avut asa perioade ca nu mai aveam chef de nimik.....e grelutz cu somnul carinei/....am povestit mai sus...
tu esti bine???copilasiii???
cum va merge/
?


Anca noi suntem bine, multumesc lui Dumnezeu! Sper sa ne tina perioada asta de liniste cat mai mult.
Of anca pai te cred ca nu mai ai nici un chef sa intri. sad.gif E f greu daca se trezeste asa de des. Asa am fost eu in perioada de dupa operatie. Eram singura ca sotul era cu robert in tara, andrei cred ca avea dureri ca plangea non stop. Eram epuizata. Din fericire a fost doar o perioada si eu am reusit sa recuperez oboseala cand m-am intors acasa. Se trezeste si andrei dar nu asa de des si noi facem cu schimbul noaptea.
Dar de ce nu o culci in pat cu tine? Ti-ar fi mult mai usor. Eu cred ca simte nevoia sa fii langa ea de asta se trezeste asa de des. Ia-o langa tine in pat si las-o sa tocaie cat vrea asa nu mai esti nevoita sa te ridici tot timpul si nici ea nu se mai trezeste cand vrei sa o muti.
Andrei nu mai doarme de ceva vreme in patut, doarme mult mai bine in pat cu unul dintre noi.
maria26
Ai incercat sa ii dai cereale cu tei seara? Sunt foarte linistitoare. Eu i-am de la Nestle si daca i le dau la 7 seara, la 7.30 sforaie. smile.gif
aryana
QUOTE(isterikk @ Jan 8 2009, 02:43 PM) *
Eu i am facut acest vaccin la 2 si la 4 luni dar a fost obligatoriu.Singurul care nu a fost obligatoriu pana acum a fost rotarixul dar pe care i l am facut de asemenea acesta s a admnistrat oral. oFloare.gif Rotarixul la facut numai la 2 si la 3 luni


Si eu am sa il fac, dar mai intai le avem de terminat pe cele obligatorii.
Sunt mai multe scheme de vaccinare in functie de varsta la care se face prima doza.
Noi la 7 luni jumte terminam cu alea obligatrii si pe la 9-10 luni am sa ii fac si prevenarul.
isterikk
QUOTE(aryana @ Jan 8 2009, 02:50 PM) *
oricum la inceput nu va papa f mult si dupa ce ii dai cu lingurita il pui la san, altfel va suge din ce in ce mai putin dupa mesele solide si ti se va regla si tie productia de lapte.

Multumesc frumos ptr raspuns sa speram ca totul va fii bine.Am tot incercat sa i dau suculet de morcov si mi sufla in lingurita culmea ieri i am fiert morcovul iar dupa l am mixat si la mancat pe tot unsure.gif nici nu stiu cat o fi fost ptr ca nu am nimic sa masor dar nu ma asteptam sa manance atat.Recunosc ca mi a fost cam teama dupa dar nu a avut nimic nici azi in pampers nu sa fi vazut ca a fost vreo problema.Singura problema am avut o eu blush.gif .Azi i am dat mai putin si l am pus si la san. smile.gif
isterikk
QUOTE(diana-andreea @ Jan 8 2009, 02:55 PM) *
....si eu tot alaptez si am lapte puhoi.......am avut probleme cam o luna ca nu prea am avut dar vad ca de cateva zile mi-am revenit....oricum la inceput papica ii dai doar cateva lingurite,pana se obisnuieste si oricum laptele ramane de baza.....si la mine curge tare....n-am ce face.....eu is bucuroasa a am,si pot merge inainte macar pana la un an....
LA MULTE LUNITE BIANCA.....

By dianaandreea, shot with COOLPIX L2 at 2009-01-08

Daaaa si eu sunt bucuroasa ca am intai speram sa l pot alapta macar pana la 6 luni acum uite ca se fac aproape 6 si as vrea mai vrea iar pana la 1 an. biggrin.gif
cris210580
QUOTE(moni_lydy @ Jan 7 2009, 11:24 AM) *
buna !ma numesc monica ,in 13 iunie 2008 am nascut prin cezariana o frumusete de fetita.am asteptat-o mult.in 2004 am pierdut o sarcina la 11 saptamini dar acum ne bucuram de minunea ce ne-a dat-o dumnezeu!
bine ai venit draga.asteptam mai multe detalii despre voi si poze binenteles


QUOTE(terbancea @ Jan 7 2009, 06:05 PM) *
M-am gandit sa fac o lista cu bebei nascuti in iunie, dar i-am trecut si pe cei din mai si iulie, pt ca tot ai nostri sunt si ei smile.gif

26.05.2008 - Darius -- Ari05
02.06.'08 - Mara-- Johnnymada
02.06.'08 - Iulia -- Gogosica
05.06.'08 - Denis-Andrei -- Bika82
05.06.'08 - Denis -- Pregnantwoman21
05.05.'08 - Carina -- AncaM
05.06.'08 - Vladut -- Ana.Vladut
06.06.'08 - Andy -- Maria26
06.06.'08 - Nicolae-Dragos -- Andra21
07.06.'08 - Milena -- Moniboni
08.06.'08 - Bianca -Anamaria -- Cris210580
10.06.'08 - Andrei -- Aryana
10.06.'08 - Bianca-Elena -- Ali
13.06.'08 - Bianca-Maria -- Dodo
13.06.'08 - ? -- Mony-lidy
21.06.'08 - Sarah -- Diana-Andreea
22.06.'08 - Sonia-Cezara -- Simira
23.06.'08 - Alexandru-Damian -- mnl mari
25.06.'08 - Matteo- Ioan -- Maria-Carla
26.06.'08- Darius-Vlad -- Terbancea
30.06.'08- Alexandru-Mihai -- Mihaela1985
30.06.'08- Aidan-Stefan -- Mihalusa
11.07.'08- Fabio -- Isterik
13.07.'08- Daria-Maria -- Ius_ro

Daca lipseste cineva sau mai stiti pe cineva nascut in iunie ii trecem si pe ei smile.gif
buna idee,bravo.mama da ce dea bebeii mari si frumosi.pupici la toti


QUOTE(aryana @ Jan 7 2009, 06:17 PM) *
Chiar ieri am citit in "Mama si copilul" ca la 7 luni ar trebui sa bea cam 400-600 ml lapte. Cred ca nu e nici o problema daca bea mai mult atata timp cat are 2, 3 mese diversificate cu legume, fructe si cereale.
mam mai linistit dupa ce am citit mes tau.eu ziceam ca bibi bea putin lapte dar acu cred ca e ok,ea bea in jur de600ml pe zi si are 3-4 mese solide pe zi(fructe,legume iaurtel si carnita sau branzica sau outz-mai rar-)


QUOTE(maria26 @ Jan 8 2009, 10:47 AM) *
La multe lunite Bianca Anamaria!




QUOTE(isterikk @ Jan 8 2009, 11:06 AM) *
La multe lunite si din partea noastra Bianca Anamaria!!!!! si sa cresti mare si sanatoasa floare2.gif tzuc.gif



[quote name='terbancea' date='Jan 8 2009, 11:11 AM' post='422414']
La multe lunite Bianca! floare2.gif
[/quote

va pup dulce si multumim mult pt urari.nici numi vine sa cred ca deja are 7 luni,ce repede a trecut timpul. jucaus.gif
floare2.gif
cris210580
diana andreea multumim pt urari,pupici dulci lui sarah
cris210580
eu iam pus biancai in supita o lingurita de ulei de masline la fiert si un pic de sare sin pireutz un pic de unt.cannd am facut ppa pt noi si aim dat si ei nu am pus knorr sau alte din astea doar multa verdeata(patrunjel,leusten,telina,marar)si since va spun sotul nu sia dat seama ca lipseste knorrul,o zis ca e la fel ca si cu chimicalele alea,mai buna acuma ,fara alea liwlol.gif
cred ca sunt prea mici pt knorr,e mult prea concentrata.
cu toate ca aici ,in farmacie,se gaseste cuburele de vegeta anume pt bebelusi de peste 7 luni(fara chimicale cica)dar nui pun nici din alea,poate pe la un an,dar acu e prea devreme
am citit pe un site ca fasolele pot fi introduse de la 6-7 luni,voi ce ziceti?nu stiu ce sa zic,nui prea tare pt stomacelul lor?
jus_ro
LA multe lunite Bianca Anamaria!!!!!!!!!!!! oFloare1.gif
Simona noi facem vaccinurile dupa 20 ale lunii cand se implineste...ca asa e la doctorita noastra...asa ca mai avem un pic....ma bucur ca ati trecut cu bine de vaccin...un pupic lui Darius ca sa uite repede tzuc.gif
anca M
QUOTE(Maria-Carla @ Jan 8 2009, 01:21 AM) *
Si al meu se trezea din ora in ora toata noaptea...eram rupta!Am schimbat orarul cu mancarea si ultima masa i-o dau pe la 10-11 seara si doarme foarte bine.La mine,alta e problema...pana adoarme bine bine,doarme iepureste,se misca si se trezeste pana si la o mica scartiitura.E teroaore!Nici nu respiram pana nu adoarme...si sa stii ca inainte,cand era mai micut,nu era asa....


si pe la 10- ce-i dai.laptic???
QUOTE(bika82 @ Jan 8 2009, 11:08 AM) *
Carinuta e pe 05.06.08 e in zi cu Denis e buna ideea bravo tzuc.gif
Vacanta placuta floare2.gif
La multi ani pt ziua de ieri tzuc.gif
Anca i-a iesit vreun dintisor Carinei lui Denis nu ia iesit inca nu stiu cat o mai dura dar e fff agitat


nu Bik nu i-a iesit!!si e asa de agitata si saliveaza!!dar speram sa treaca repede..vad ca pana acum Darius al Laurei a fost cel mai harnicutz..si cu dintisorul iesit...se ridica si singur in picoruse...barbat nu gluma bere.gif
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 8 2009, 12:26 PM) *
Fetelor, voi ce folositi pentru gingii? Calgel sau Dentinox? Noi avem deja 2 dintisori si cred ca ies si cei de sus... bananab.gif Si nu stiu ce gel e mai bun.. floare2.gif
Voi ii dati Vigantol tot 2 picaturi pe zi? Am auzit pe cineva k ii da mai mult pe masura ce creste, dar mie nu mi-a zis doctora sa ii dau mai mult.
Voua vi s-a intamplat ca de la medicamente sa fie deranjat la burtica? Al meu e racit si ii dau Nurofen, Erdomed, Eurespal si Ceclor si de doua zile are diaree. crybaby.gif Nu stiu de la ce sa fie pentru ca el era pana acum constipat.


noi ot Dentinox folosim!!!nu-s cat e de vbun..ca nu-mi dau seama...caci ea il papa imediat1!!!
QUOTE(aryana @ Jan 8 2009, 02:14 PM) *
Anca noi suntem bine, multumesc lui Dumnezeu! Sper sa ne tina perioada asta de liniste cat mai mult.
Of anca pai te cred ca nu mai ai nici un chef sa intri. sad.gif E f greu daca se trezeste asa de des. Asa am fost eu in perioada de dupa operatie. Eram singura ca sotul era cu robert in tara, andrei cred ca avea dureri ca plangea non stop. Eram epuizata. Din fericire a fost doar o perioada si eu am reusit sa recuperez oboseala cand m-am intors acasa. Se trezeste si andrei dar nu asa de des si noi facem cu schimbul noaptea.
Dar de ce nu o culci in pat cu tine? Ti-ar fi mult mai usor. Eu cred ca simte nevoia sa fii langa ea de asta se trezeste asa de des. Ia-o langa tine in pat si las-o sa tocaie cat vrea asa nu mai esti nevoita sa te ridici tot timpul si nici ea nu se mai trezeste cand vrei sa o muti.
Andrei nu mai doarme de ceva vreme in patut, doarme mult mai bine in pat cu unul dintre noi.

Ma bucur tar emult sa aud ac sunteti bine!!!eiii..e fain ca te ajuta sotul si faceti cu schimbul....e de MARE AJUTOR...apuci sa dormi macar!!!
pai eu am inlaturat o laptura de la patutz si am unit patul ei cu alk nostru...si dora ma bag la ea in patutz si-i dau san...dar de ceva vremne incoace oo iau langa mine..cxa imi e mai usor si doarme si putin mai bine...numai ca ii e frica sa nu o lovesc....si cum ti-am mai zis...se trezeste la orce scartait!!!!offff.....si in primele luni dormea cate 3-4 ore si cu muzica si cu zgomote.....dar acum nu stiu ce are!!!
Aryana ..fetelor dati-m si mie idei de ce sa-i dau dim de papa Carinutei..branzuca,mar,banana nu vrea,,,,nu-s ce sa-i dau..ca dupa amiaza mananca carnitza ori ficatel ori ou...supa...din astea...si biscuiti nu vreau sa-i dau ca nu are ea nevoie de fainoase....chiar nu stiu ce sa-i dau...uneori raman in pana de idei si-mi fac atatea griji..ce sa-i dau..oare se satura..oare fac bine...cate mese..offf

QUOTE(maria26 @ Jan 8 2009, 02:40 PM) *
Ai incercat sa ii dai cereale cu tei seara? Sunt foarte linistitoare. Eu i-am de la Nestle si daca i le dau la 7 seara, la 7.30 sforaie. smile.gif

cereale cu tei????nuuu stiu...cum adica ..i ole amestec cu ceai de tei sau cum???
am incercat niste cereale cu mar si nu-i plac..si lapte praf nu-i dau atata timp cat am san....nu vreau sa-i dau!!!
jus_ro
QUOTE(anca M @ Jan 8 2009, 10:56 PM) *
si pe la 10- ce-i dai.laptic???
nu Bik nu i-a iesit!!si e asa de agitata si saliveaza!!dar speram sa treaca repede..vad ca pana acum Darius al Laurei a fost cel mai harnicutz..si cu dintisorul iesit...se ridica si singur in picoruse...barbat nu gluma bere.gif
noi ot Dentinox folosim!!!nu-s cat e de vbun..ca nu-mi dau seama...caci ea il papa imediat1!!!

ma bucur Anca ca nu ne-ai uitat....stiu cum e cu trezitul noaptea ca sipe mine ma cam freaca dar nu asa de des cum spui tu....avem pe la 1.30 un show mic de 1/2 ora si pe la 5.30 un show mic de 1/2 ora si mici treziri ca sa bea ceai plus la 3 lapte....te pupam si putere ca o sa treaca tzuc.gif
aryana
QUOTE(anca M @ Jan 9 2009, 12:56 AM) *
Aryana ..fetelor dati-m si mie idei de ce sa-i dau dim de papa Carinutei..branzuca,mar,banana nu vrea,,,,nu-s ce sa-i dau..ca dupa amiaza mananca carnitza ori ficatel ori ou...supa...din astea...si biscuiti nu vreau sa-i dau ca nu are ea nevoie de fainoase....chiar nu stiu ce sa-i dau...uneori raman in pana de idei si-mi fac atatea griji..ce sa-i dau..oare se satura..oare fac bine...cate mese..offf


Anca eu ii dau asa: dimineata la 5 lapte cu cereale, pe la 9 tot lapte, la 12-1 piure din cartof, morcov si carnita (o singura data i-am dat si un sfert de galbenus) la care vreau sa ii mai adaug dovlecel, brocoli am sa vad eu ce ii place, pe la 4 piure de fructe din un mar mare, sucul de la o portocala si 3 linguri de cereale.
apoi pe la 7 seara iar lapte cu cereale si apoi nani. Se trezeste pe la 12 si mai papa o masa de lapte. Cam asta e programul nostru. peste putin timp am sa il incerc iar cu ciorbita sa vedem poate o sa am mai mult succes. Vezi poate nu ii place consistenta fructelor sau poate mai sunt bucatele mai mari si se ineaca. Asa ziceam si eu ca nu ii place piureul de legume dar lui nu ii placea consistenta asa ca acum il mai trec o data printr-o strecuratoare sa nu mai fie bucatele mai mari si papa fara nici o problema.

Eu trebuie sa ii mai bag ceva la masa de dimineata dar nu stiu ce inca: banane nu pot, branzica sau iaurt nici atat daca imi poate da cineva o idee de ceva non alergic... apropo de asta am aflat in sfarsit la ce facea alergie andrei, nu o sa va vina sa credeti - la suzeta de latex. De cand i-am scos-o nu mai are eczema.

Azi am vazut ca i-a spart in sfarsit gingia un dintisor. Deci avem si noi un DINTISOR, in sfarsit...
aryana
QUOTE(anca M @ Jan 9 2009, 12:56 AM) *
Ma bucur tar emult sa aud ac sunteti bine!!!eiii..e fain ca te ajuta sotul si faceti cu schimbul....e de MARE AJUTOR...apuci sa dormi macar!!!


Da anca sa stii ca face foarte mult sa ai pe cineva sa te ajute. Eu nu le-as face fata la amandoi pe timpul zilei daca nu as putea sa stau in picioare de oboseala. Dar poate cazi si tu la o intelegere cu sotul sa te ajute, daca nu noaptea macar ziua cand e el acasa sa poti sa te odihnesti si tu un pic sau sa mai faca si el din treburile casei ca sa ai tu mai mult timp pentru tine.
mihaela1985
Eu nu stiu ce pot sa ii mai dau seara sa pape pentru ca de la lapte cu cereale se constipa... Dati-mi si mie cateva idei. floare2.gif Dimineata am inceput sa ii dau iaurt cu biscuiti, mar si banana si ii place foarte mult.
Am citit ca se poate face vaccin antigripal de la 6 luni. Voi i-ati facut? Al meu e mereu racit si nu stiu dak s-o mai putea face acum.



TESYMO
QUOTE(aryana @ Jan 9 2009, 09:22 AM) *
Anca eu ii dau asa: dimineata la 5 lapte cu cereale, pe la 9 tot lapte, la 12-1 piure din cartof, morcov si carnita ........
Azi am vazut ca i-a spart in sfarsit gingia un dintisor. Deci avem si noi un DINTISOR, in sfarsit...

FELICITARI PT DINTISOR floare2.gif
Aryana tu cum faci cerealele. Eu la inceput ii faceam putin mai subtire decat scria pe cutie si le manca cu lingurita, acum nu mai rea asa, se scarbeste si vomita. Acum ii pun in fiecare sticla de lapte(180 ml) cate 2 masuri de cereale.
Cu ce biberon le dat laptele cu cereale? eu ma chinui cu un biberon L , mi se pare mic.

Si noua ne plac cel mai mult cereale Somn Usor cu flori de tei.

AncaM asa sunt cerealele direct cu tei.

Pt Daria multi .... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
mihaela1985
Am uitat sa va intreb daca voi le-ati dat tocanita sau sos pana acum. Mie mi-a zis doctora sa ii dau de pui, dar nu i-am facut pana acum.

mihaela1985
Nu este nici o problema daca le dam ceai de tei baieteilor? Eu ii dau cereale cu tetina masura X, este pt lichide groase.


QUOTE(terbancea @ Jan 9 2009, 01:31 PM) *
FELICITARI PT DINTISOR floare2.gif
Aryana tu cum faci cerealele. Eu la inceput ii faceam putin mai subtire decat scria pe cutie si le manca cu lingurita, acum nu mai rea asa, se scarbeste si vomita. Acum ii pun in fiecare sticla de lapte(180 ml) cate 2 masuri de cereale.
Cu ce biberon le dat laptele cu cereale? eu ma chinui cu un biberon L , mi se pare mic.

Si noua ne plac cel mai mult cereale Somn Usor cu flori de tei.

AncaM asa sunt cerealele direct cu tei.

Pt Daria multi .... tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

ari05
QUOTE(aryana @ Jan 9 2009, 09:22 AM) *
Eu trebuie sa ii mai bag ceva la masa de dimineata dar nu stiu ce inca: banane nu pot, branzica sau iaurt nici atat daca imi poate da cineva o idee de ceva non alergic... apropo de asta am aflat in sfarsit la ce facea alergie andrei, nu o sa va vina sa credeti - la suzeta de latex. De cand i-am scos-o nu mai are eczema.

Azi am vazut ca i-a spart in sfarsit gingia un dintisor. Deci avem si noi un DINTISOR, in sfarsit...

felicitari pt primul dintisor !!! eusa_clap.gif
mie nu imi manca Darius de la tetina de latex... bine ca m-am chinut 2 luni cu el doh.gif si cum mi-a zis dra neonatolog sa ii schimb tetina, sa ii pun una de silicon, a inceput sa pape...

QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 11:44 AM) *
Nu este nici o problema daca le dam ceai de tei baieteilor? Eu ii dau cereale cu tetina masura X, este pt lichide groase.

ce probleme sa fie? am auzit si eu ceva de genu ca duce la ... impotenta... da mi se pare aberant !
eu ii dau la Darius din cand in cand si ceai de tei, nu f des, ca oricum nu se prea omoara dpa ceaiuri...
TESYMO
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 11:44 AM) *
Nu este nici o problema daca le dam ceai de tei baieteilor? Eu ii dau cereale cu tetina masura X, este pt lichide groase.

Si noi am incercat cu X dar mie mi se pare ca merge mai greu decat cu L. Tu cat lapte si cate cereale ii pui?
TESYMO
QUOTE(cris210580 @ Jan 8 2009, 05:46 PM) *
buna idee,bravo.mama da ce dea bebeii mari si frumosi.pupici la toti

Da sunt multi pacat ca nu mai intra toata mamicile care au intrat la inceput, sa vedem ce BB-i mari au.
Nici Simira nu a intrat anul asta sad.gif , s-o fi intors de la Brasov? rolleyes.gif
TESYMO
Ari ce mai face micul bihorean? jucaus.gif
aryana
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 01:31 PM) *
Eu nu stiu ce pot sa ii mai dau seara sa pape pentru ca de la lapte cu cereale se constipa... Dati-mi si mie cateva idei. floare2.gif Dimineata am inceput sa ii dau iaurt cu biscuiti, mar si banana si ii place foarte mult.
Am citit ca se poate face vaccin antigripal de la 6 luni. Voi i-ati facut? Al meu e mereu racit si nu stiu dak s-o mai putea face acum.


cauta cereale fara orez, ar trebui sa fie..antigripalul e periculos sub 3 ani, asa stiu eu... oFloare1.gif

QUOTE(terbancea @ Jan 9 2009, 01:31 PM) *
FELICITARI PT DINTISOR floare2.gif
Aryana tu cum faci cerealele. Eu la inceput ii faceam putin mai subtire decat scria pe cutie si le manca cu lingurita, acum nu mai rea asa, se scarbeste si vomita. Acum ii pun in fiecare sticla de lapte(180 ml) cate 2 masuri de cereale.
Cu ce biberon le dat laptele cu cereale? eu ma chinui cu un biberon L , mi se pare mic.


Si eu tot la fel i le dau in biberon si la 15oml lapte pun vreo 3 masuri rase de cereale (cu masura de la lapte)

Chiar asa, simira pe unde umbli, ai uitat de noi?
maria26
QUOTE(anca M @ Jan 9 2009, 12:56 AM) *
cereale cu tei????nuuu stiu...cum adica ..i ole amestec cu ceai de tei sau cum???
am incercat niste cereale cu mar si nu-i plac..si lapte praf nu-i dau atata timp cat am san....nu vreau sa-i dau!!!


nu trebuie sa amesteci nimic smile.gif. Se gasesc cu tei cu tot. Sunt foarte bune la gust.
maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 01:31 PM) *
Eu nu stiu ce pot sa ii mai dau seara sa pape pentru ca de la lapte cu cereale se constipa... Dati-mi si mie cateva idei. floare2.gif Dimineata am inceput sa ii dau iaurt cu biscuiti, mar si banana si ii place foarte mult.
Am citit ca se poate face vaccin antigripal de la 6 luni. Voi i-ati facut? Al meu e mereu racit si nu stiu dak s-o mai putea face acum.


Si de la banane se constipa. Am avut si noi probleme, dar le-am rezolvat si acum mancam de toate, inclusiv cereale seara. Secretul nostru este ca bem apita dimineata inainte de a manca si micul dejun consta in pere. Eu ii dau iaurtul seara, se zice ca este mai usor.
mihaela1985
Ii pun 150 ml apa si 5 masuri de cereale. Iese destul de grosut si curge bine cu tetina

QUOTE(terbancea @ Jan 9 2009, 03:19 PM) *
Si noi am incercat cu X dar mie mi se pare ca merge mai greu decat cu L. Tu cat lapte si cate cereale ii pui?

TESYMO
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 02:37 PM) *
Ii pun 150 ml apa si 5 masuri de cereale. Iese destul de grosut si curge bine cu tetina

Mai incerc sa ii schimb poate, poate.......
Mercy de rasp si tie Aryana tzuc.gif
cris210580

Azi am vazut ca i-a spart in sfarsit gingia un dintisor. Deci avem si noi un DINTISOR, in sfarsit...
[/quote]


QUOTE(aryana @ Jan 9 2009, 07:32 AM) *
Da anca sa stii ca face foarte mult sa ai pe cineva sa te ajute. Eu nu le-as face fata la amandoi pe timpul zilei daca nu as putea sa stau in picioare de oboseala. Dar poate cazi si tu la o intelegere cu sotul sa te ajute, daca nu noaptea macar ziua cand e el acasa sa poti sa te odihnesti si tu un pic sau sa mai faca si el din treburile casei ca sa ai tu mai mult timp pentru tine.
FELICITARI PT DINTISOR,NOI INCA MAI ASTEPTAM CU TOATE CA AVEM TOAE SEMNELE PREVESTITOARE NU VREA DINTSORUL SA APARA crybaby.gif
SA STII CA MARE DREPTATE AI CU AJUTATUL DIN PARTEA SOTULUI,CONTEAZA FFF MULT.SOTUL MEU MA AJUTA ENORM,POT SA MA CONSIDER NOROCOASA.SEARA CAND VINE DE LA MUNCA II DA SA PAPE,O ADOARME,SE JOACA CU EA,STAU IMPREUNA SI EU FAC CE E DE FACUT PRIN CASA,SAU MA RELAXEZ PUR SI SIMPLU CU PRIETENA MEA LA O TIGARA PE BALCON.SI IN WEEKEEND LA FEL,99% EL ARE GRIJA DE EA SI PLUS SAMBATA SPRE DUMINICA NOAPTEA DE 2(AVEM PROGRAMUL FACUT liwlol.gif ) ORI PE LUNA SE TRZESTE EL SII DA SA PAPE SI O ADOARME LA LOC SI EU DORM DUSAAAAAAAAAAATOATA NOAPTEA bananab.gif


QUOTE(mihaela1985 @ Jan 9 2009, 09:42 AM) *
Am uitat sa va intreb daca voi le-ati dat tocanita sau sos pana acum. Mie mi-a zis doctora sa ii dau de pui, dar nu i-am facut pana acum.
EU IAM DAT TOCANITA DE CARTOFI(FACUTA PT NOI,NU SPECIAL PT EA),AM PUS LEGUMELE SI SOSUL IN BLENDER SI I LAM FACUT PIURE.DAR CAM ASA FAC IN ULTIMUL TIMP,II DAU CE PAPAM NOI PT CA EU NU PUN NIMIC IN MANCARE INAFARA DE PUTINA SARE SI ULEI DE MASLINE SI ACRESC CIORBELE CU LAMAIE.LAM INEBUNIT PE SOT CU CIORBE,SUPE SI ZEAMA DE GAINA,EL NU E CU ASA CEVA,MANCA MAI MULT USCATURI,DAR ACUMA VRAND NEVRAND LAM BAGAT LA O DIETA MAI SANATOASA bouncy.gif
simira
LA MULTI ANI fetelor!!!!!!!!!!!Sanatate si numai bucurii in noul an! bere.gif bere.gif bere.gif
Nu v-am parasit! Mi-a fost foarte dor de voi!!!! wub.gif Abia acum am putut sa intru!!!! Sfarsitul asta de an si inceputul celui nou a fost ca la balamuc, nu stiu ce se iuntampla dar parca nu se mai termina...Va povestesc eu pe rand..... Am ajuns si noi acasa sambata si iar cu treaba si vizite, ca de...am fost plecate cam mult.
Acum important e ca suntem sanatosi e adevarat dar eu am sperat ca ma duc la Brasov si ma odihnesc....nici vorba a fost si mai si... Feteleor le-a trebuit ceva timp sa se obisniasca si cand s-au obisnuit a inceput Mira cu crizele de gelozie caci n-am stat niciodata atata timp toate trei (de dim pana seara) ca afara prea putin am fost la frigul din Brasov!Si uite asa erau amandoua calare pe mine...Sonia daca dispar din zona ei de vedere plange si Mira se apuca de plans din orice daca ma vedea cu Sonia si uite asa am crezut ca nu mai ajung acasa!!!!...Deci fetelor sunt mai fresh ca niciodata! laugh.gif

Altfel a fost frumos, a nins ca in povesti si m-am intalnit si cu Jus! Daca vede Rux postarea asta, e intradevar minunat sa te intalnesti cu cineva cu care ai comunicat virtual!
Am facut si prajituri si tort...eu care am facut o singura prajitura la viata mea (si aia un chec laugh.gif ) ! Una am luat-o de aici de pe forum, snikers, e f buna fetelor!
Sunt nerabdatoare sa vad ce au mai facut bb-ii!N-am apucat inca sa va citesc postarile.
Sonia intre timp a inceput si ea papica, adica de sambata papa supica (adica morcovelul si putin cartof din supica) si inainte de revelion i-am dat marut cu suc de mandarina si cereale, dar nu prea a fost f incantata. Acuma papa binisor din amandoua, dar noaptea are crampe. Sta binisor si in fundic dar mai degraba ar vrea in picioare (chiar sta dar mi-e frica sa o las), nu o pot lasa numai inn patut ca se porneste...sare din fund direct pe burta si se rostogoleste! biggrin.gif
Va pup dragele mele super mamici de iunie si mai si iulie si...
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
bika82
QUOTE(anca M @ Jan 8 2009, 11:56 PM) *
si pe la 10- ce-i dai.laptic???
nu Bik nu i-a iesit!!si e asa de agitata si saliveaza!!dar speram sa treaca repede..vad ca pana acum Darius al Laurei a fost cel mai harnicutz..si cu dintisorul iesit...se ridica si singur in picoruse...barbat nu gluma bere.gif
noi ot Dentinox folosim!!!nu-s cat e de vbun..ca nu-mi dau seama...caci ea il papa imediat1!!!

Ma bucur tar emult sa aud ac sunteti bine!!!eiii..e fain ca te ajuta sotul si faceti cu schimbul....e de MARE AJUTOR...apuci sa dormi macar!!!
pai eu am inlaturat o laptura de la patutz si am unit patul ei cu alk nostru...si dora ma bag la ea in patutz si-i dau san...dar de ceva vremne incoace oo iau langa mine..cxa imi e mai usor si doarme si putin mai bine...numai ca ii e frica sa nu o lovesc....si cum ti-am mai zis...se trezeste la orce scartait!!!!offff.....si in primele luni dormea cate 3-4 ore si cu muzica si cu zgomote.....dar acum nu stiu ce are!!!
Aryana ..fetelor dati-m si mie idei de ce sa-i dau dim de papa Carinutei..branzuca,mar,banana nu vrea,,,,nu-s ce sa-i dau..ca dupa amiaza mananca carnitza ori ficatel ori ou...supa...din astea...si biscuiti nu vreau sa-i dau ca nu are ea nevoie de fainoase....chiar nu stiu ce sa-i dau...uneori raman in pana de idei si-mi fac atatea griji..ce sa-i dau..oare se satura..oare fac bine...cate mese..offf
cereale cu tei????nuuu stiu...cum adica ..i ole amestec cu ceai de tei sau cum???
am incercat niste cereale cu mar si nu-i plac..si lapte praf nu-i dau atata timp cat am san....nu vreau sa-i dau!!!


Anca eu ii dau dimineata lui Denis cereale din fulgi de orez de la milupa poti sa incerci si tu sa vezi daca ii plac si Aryana parca tot de astea ii da lui Andrei nu au fructe si nu prea au gust asa
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.