Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
23mario
QUOTE(ari05 @ Mar 11 2009, 03:52 PM) *
3 are.. .incisivii de jos si unul sus...
sanatate lui Mario oFloare1.gif
si Dari mai are perioade cand merge pe varfuri ... cum e acum de ex... de vreo 2 zile l-a apucat... nu stiu ce are... eu nu prea l=am pus in premergator, ca nu i-a placut...

Multumim! tzuc.gif Lui Mario ii place mult in premergator dar cred ca o sa renuntam la el... yes.gif incercam sa invatam sa mergem singuri...(vai de spatele meu)
bebe08
Mai, puiul meu nu merge tinandu-se de pat sad.gif adica daca il pun, merge, dar nu constientizeaza ca daca se tine de pat nu cade, deci eu il pun sa se tina de pat, el vede priza si se grabeste spre ea, dar da drumul patului si face buf (vorba vine, ca nu il las sa cada). In schimb, l-am pus de f. multe ori in premergator, dar i-am dat jos de tot, ca sa nu poata merge pe varfuri, eu nu l-am vazut sa mearga pe varfuri. Am inteles ca e greu sa il dezveti de mersul pe varfuri.
Am vazut ca aveti poze, in care sta bebe cu mainile pe perete, pe picioarele lui (de ex); eu ma tem sa fac asta...doar sa stau in spatele lui...ai vostri se tin asa bine pe picioare?
bika82
QUOTE(gerlinde @ Mar 10 2009, 10:53 PM) *
buna, eu sunt Theodor si sunt nascut pe 28 iunie 2007. imi pare bine sa va cunosc.



QUOTE(serban75 @ Mar 11 2009, 12:31 AM) *
Buna. Si eu sunt un mic Racusor. Ma numesc David si m-am nascut pe 24 iunie 2008. Am deja doi dintisori si trebuie sa vina si al treilea.



QUOTE(s_capy @ Mar 11 2009, 12:51 AM) *
super.gif si eu sunt tot Denis, dar m-am nascut in 28 iunie cu 3,800 g si 57 cm ...sunt putin mai mititel....

Bine ati venit asteptam poze floare2.gif si noutati despre bebei

QUOTE(terbancea @ Mar 11 2009, 09:21 AM) *
FELICITARI PT DINTISOR! oFloare.gif

Bine ati venit!................2007 sau 2008 wub.gif

Nici eu nu pot sa il votez pe Dariusica sad.gif

Noi am fost azi la medic si a zis ca e posibil sa fie de la kiwi a zis ca e dermoalergie si mi-a dat sa ii dau calciu cu d2 si peritol sirop timp de 10 zile si apoi sa ma duc iar la control, si o singura data i-am dat kiwi am zis ca are 9 luni si e ok dar uite ca e posibil sa faca si alergie doh.gif
La multe lunite Fabio ne e dor de tine gasunel tzuc.gif occasion.gif
bika82
QUOTE(23mario @ Mar 11 2009, 02:26 PM) *
Multumim! tzuc.gif Lui Mario ii place mult in premergator dar cred ca o sa renuntam la el... yes.gif incercam sa invatam sa mergem singuri...(vai de spatele meu)


Euil pun pe Denis in premergator cand am treaba sau trebuie sa merg pana la baie ca altfel e dupa mine dar cu greu il tin in el incerc sa ii atrag atentia cu diverse printre care mai noi cu lingurile de lemn de la bucatarie se joaca super.gif dar de mers merge bine dar tinut de manute ma doare spatele de mor blush.gif si ieri mai nou l-am vazut cum a mers de la un capat de pat pana la celalat singur si tinde sa stea singur in picioruse dar nu il las inca
23mario
QUOTE(mihalusa @ Mar 11 2009, 02:44 PM) *
Si noi suntem un picutz racit...ne curge nasucul si tusim.....sper sa treaca repede la toti jucaus.gif ! tzuc.gif
Eu l-am pus pe Aidan in premergator foarte putin, vre-o 2 saptamani....am observat ca tinea laba picorului spre exterior. Din cate am aflat e foarte important sa fie incaltati corespunzator cand merg in premergator ( ghetuta cu talpa tare si sa-i tzina glezna).

Multa sanatate la Aidan oFloare1.gif Si Mario mai tine piciorul spre exterior,eu l-am incaltat intotdeauna in premergator pt ca eu am gresie in bucatarie si e rece.
ari05
QUOTE(bebe08 @ Mar 11 2009, 02:24 PM) *
Ce harnicute sunteti la scris biggrin.gif Am de recuperat. Cand am prins si eu timp sa pun poze, nu merge photobucket-ul sad.gif(
Imi spune "Images and videos may continue to serve during this short maintenance." Am sa mai incerc mai tarziu...Parca nu imi mai ajunge timpul asta pt nimic.
Va pup! Si va rog votulet aici, macar sa intram in cei 25 smile.gif
http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...tia2.asp?id=899


votat tzuc.gif
QUOTE(bebe08 @ Mar 11 2009, 02:29 PM) *
Mai, puiul meu nu merge tinandu-se de pat sad.gif adica daca il pun, merge, dar nu constientizeaza ca daca se tine de pat nu cade, deci eu il pun sa se tina de pat, el vede priza si se grabeste spre ea, dar da drumul patului si face buf (vorba vine, ca nu il las sa cada). In schimb, l-am pus de f. multe ori in premergator, dar i-am dat jos de tot, ca sa nu poata merge pe varfuri, eu nu l-am vazut sa mearga pe varfuri. Am inteles ca e greu sa il dezveti de mersul pe varfuri.
Am vazut ca aveti poze, in care sta bebe cu mainile pe perete, pe picioarele lui (de ex); eu ma tem sa fac asta...doar sa stau in spatele lui...ai vostri se tin asa bine pe picioare?

Dari merge singur de la 8 luni doh.gif la 6 luni s-a ridicat in picioare prima data, si de atunci nu am putut sa-l mai pun jos liwlol.gif
ari05
La multe lunite Fabio !!!
steliana22
salut si fetita mea este nascuta tot in luna iunie bianca maria un copil model nu se trezeste noaptea si nici nu ii dau laptic se culca la 22:00 si se trezeste la 9 de dim
marzia
buna mamici am si eu un baietel nascut pe 3 iunie 2008 cu greutatea de 3 400
iar acum are 10 kg dar nu ia iesit nici un dinte pana acum
cris210580
buna fetelor.eu nu stiu ce sa mai fac simt ca o iau razna. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...de vreo sapt creca 2 bianca nu mai papa..nu mai vrea sa deschida guritza la nimic,o mai pacalesc cu suzeta sau cu beberonul sa deschida gura.........mas duce la doctor dar in rest nua re nica,doar ca nu manca si e agitata(eu zica cai de la dinti)dar dintii nu mai vor sa apara...........nu stiu ce sai fac sa pape si ea un pic ami calumea............uffffffffffffff.............so vedeti cat e de incapatanata,cum isi tine gurita inchisa de nici cu clestele nu iai puteao deschide..........voua tot asa vi sa intamplat inainte de aparitzia dintisorilor?nau papat?
floare2.gif floare2.gif floare2.gif



bun venit la toate mamicile si bebeii noi pe forum,asteptam poze tzuc.gif de la noi
marzia
baietelul meu are 9 luni acum dar nu merge inca merge doar in premergator dar si acolo se plictiseste repede in schimb merge deabusilea si se ridica peste tot in picioare
marzia
e cineva din constanta?
ari05
QUOTE(steliana22 @ Mar 11 2009, 05:02 PM) *
salut si fetita mea este nascuta tot in luna iunie bianca maria un copil model nu se trezeste noaptea si nici nu ii dau laptic se culca la 22:00 si se trezeste la 9 de dim



QUOTE(marzia @ Mar 11 2009, 05:14 PM) *
buna mamici am si eu un baietel nascut pe 3 iunie 2008 cu greutatea de 3 400
iar acum are 10 kg dar nu ia iesit nici un dinte pana acum


bine ati venit !!!! floare2.gif

QUOTE(cris210580 @ Mar 11 2009, 05:40 PM) *
buna fetelor.eu nu stiu ce sa mai fac simt ca o iau razna. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...de vreo sapt creca 2 bianca nu mai papa..nu mai vrea sa deschida guritza la nimic,o mai pacalesc cu suzeta sau cu beberonul sa deschida gura.........mas duce la doctor dar in rest nua re nica,doar ca nu manca si e agitata(eu zica cai de la dinti)dar dintii nu mai vor sa apara...........nu stiu ce sai fac sa pape si ea un pic ami calumea............uffffffffffffff.............so vedeti cat e de incapatanata,cum isi tine gurita inchisa de nici cu clestele nu iai puteao deschide..........voua tot asa vi sa intamplat inainte de aparitzia dintisorilor?nau papat?
floare2.gif floare2.gif floare2.gif
bun venit la toate mamicile si bebeii noi pe forum,asteptam poze tzuc.gif de la noi

cris, lasand la o parte faptul ca Dari a facut mofuri la mancare de cand e... inainte sa-i dea primul dintisor, mi-a refuzat si mie mancarea... iar in cele 2 zile dinaintea iesirii dintisorului ,facea exact ca si Bibi ... oFloare1.gif dar te-ai uitat la gingiute? e umflata? i se vede ceva?
cris210580
QUOTE(ari05 @ Mar 11 2009, 05:05 PM) *
cris, lasand la o parte faptul ca Dari a facut mofuri la mancare de cand e... inainte sa-i dea primul dintisor, mi-a refuzat si mie mancarea... iar in cele 2 zile dinaintea iesirii dintisorului ,facea exact ca si Bibi ... oFloare1.gif dar te-ai uitat la gingiute? e umflata? i se vede ceva?
pai se vad dintisorii in gingiutza,nu e umflata sau rosie,mi se pare normala.......dar mi se pare anormal la ea ca ea papa bine de obicei..nu mult dar eram multumita...si plus de asta nu ma lasa sa ma uit la gingiutza,tipa urla simi da peste mana sau ma musca:).........si plus de asta mia facut si diaree in ultima sapt......azi mai adineaori mia deschis guritza si o papat ceva(vreo 5 linguritze)in rest paine baloteaza(coaja)cat poate,cred cai face bine la gingiutze cai tare.........nu stiu,disper din ce in ce mai tare crybaby.gif crybaby.gif ........daca nu apare pana sapt viitoare vreun dintisor si ea tot rafuza papa,ma duc la doctor sa vad ce are sper sa fie bine
floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

mihalusa
QUOTE(bebe08 @ Mar 11 2009, 03:29 PM) *
Mai, puiul meu nu merge tinandu-se de pat sad.gif adica daca il pun, merge, dar nu constientizeaza ca daca se tine de pat nu cade, deci eu il pun sa se tina de pat, el vede priza si se grabeste spre ea, dar da drumul patului si face buf (vorba vine, ca nu il las sa cada). In schimb, l-am pus de f. multe ori in premergator, dar i-am dat jos de tot, ca sa nu poata merge pe varfuri, eu nu l-am vazut sa mearga pe varfuri. Am inteles ca e greu sa il dezveti de mersul pe varfuri.
Am vazut ca aveti poze, in care sta bebe cu mainile pe perete, pe picioarele lui (de ex); eu ma tem sa fac asta...doar sa stau in spatele lui...ai vostri se tin asa bine pe picioare?


Aidan sta sprijinit de perete, el se ridica singurel.....merge in 4 labe peste tot si daca vede ceva interesant se ridica in picioruse. Nu a inceput sa mearga singur dar paseste sustinut. Nu il forta....lasa-l in ritmul lui normal.

QUOTE(bika82 @ Mar 11 2009, 03:40 PM) *
Euil pun pe Denis in premergator cand am treaba sau trebuie sa merg pana la baie ca altfel e dupa mine dar cu greu il tin in el incerc sa ii atrag atentia cu diverse printre care mai noi cu lingurile de lemn de la bucatarie se joaca super.gif dar de mers merge bine dar tinut de manute ma doare spatele de mor blush.gif si ieri mai nou l-am vazut cum a mers de la un capat de pat pana la celalat singur si tinde sa stea singur in picioruse dar nu il las inca


Singurul loc in care-l stiu sigur e in patut.....nu pot sa fac nimic daca nu il asez acolo pentru 2 -3 minute(chiar daca nu-i convine si uneori tzipa dupa mine). Daca il las pe jos, vine la usa si bate cu manutzele pana ii dau drumul. Ii place tare mult in birou la tasu si in fiecare dimineata are ora de batut cu manutele in usa.



QUOTE(steliana22 @ Mar 11 2009, 06:02 PM) *
salut si fetita mea este nascuta tot in luna iunie bianca maria un copil model nu se trezeste noaptea si nici nu ii dau laptic se culca la 22:00 si se trezeste la 9 de dim



QUOTE(marzia @ Mar 11 2009, 06:14 PM) *
buna mamici am si eu un baietel nascut pe 3 iunie 2008 cu greutatea de 3 400
iar acum are 10 kg dar nu ia iesit nici un dinte pana acum


Bine ati venit printre noi!!!
TESYMO
QUOTE(23mario @ Mar 11 2009, 12:16 PM) *
Off....a racit si Mario...am scapat toata iarna dar acum cand s-a mai incalzit afara ...noi stam in casa sad.gif Fetelor cum merg copilasii vostri? Mario merge mai mult pe varfuri, oare o fii de la premergator? Voi ii mai puneti in premergator? El se tine de marginea patului, in patut se ridica singur... merge catel jucaus.gif

Eu il pun in premergator, cand trebe sa fac mancare sau curatenie. Merge prin toata casa cu rotobilul, imi rupe florile, trage de toate cablurile, umbla la prize, etc. In schimb nu poate sa merga de-a busilea, isi ridica funduletul pana in tavan si capul il lasa jos, sau invers se ridica pe maini si fundul e jos.

QUOTE(mihalusa @ Mar 11 2009, 12:43 PM) *
Felicitari pentru dintisor Darius!!!!
Bine ati venit!!!! ...asteptam poze cu piticii vostri
Terbancea....eu am incercat si ieri si azi sa-l votez pe Darius dar nu merge link-ul.

QUOTE(bika82 @ Mar 11 2009, 02:32 PM) *
Bine ati venit asteptam poze floare2.gif si noutati despre bebei
Nici eu nu pot sa il votez pe Dariusica sad.gif

L-am reparat acum rolleyes.gif , mercy ca mi-ati zis tzuc.gif

QUOTE(cris210580 @ Mar 11 2009, 05:40 PM) *
buna fetelor.eu nu stiu ce sa mai fac simt ca o iau razna. crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif ...de vreo sapt creca 2 bianca nu mai papa..nu mai vrea sa deschida guritza la nimic,o mai pacalesc cu suzeta sau cu beberonul sa deschida gura.........mas duce la doctor dar in rest nua re nica,doar ca nu manca si e agitata(eu zica cai de la dinti)dar dintii nu mai vor sa apara...........nu stiu ce sai fac sa pape si ea un pic ami calumea............uffffffffffffff.............so vedeti cat e de incapatanata,cum isi tine gurita inchisa de nici cu clestele nu iai puteao deschide..........voua tot asa vi sa intamplat inainte de aparitzia dintisorilor?nau papat?

Of eu cred ca te inteleg, si al meu parca manca tot mai putin. N am ajuns chiar sa nu manance nimic , acum vrea numai lapte, fructe deloc, din legume manaca cateva lingurite.

ari05
QUOTE(cris210580 @ Mar 11 2009, 07:43 PM) *
pai se vad dintisorii in gingiutza,nu e umflata sau rosie,mi se pare normala.......dar mi se pare anormal la ea ca ea papa bine de obicei..nu mult dar eram multumita...si plus de asta nu ma lasa sa ma uit la gingiutza,tipa urla simi da peste mana sau ma musca:).........si plus de asta mia facut si diaree in ultima sapt......azi mai adineaori mia deschis guritza si o papat ceva(vreo 5 linguritze)in rest paine baloteaza(coaja)cat poate,cred cai face bine la gingiutze cai tare.........nu stiu,disper din ce in ce mai tare crybaby.gif crybaby.gif ........daca nu apare pana sapt viitoare vreun dintisor si ea tot rafuza papa,ma duc la doctor sa vad ce are sper sa fie bine
floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

pai e de la dintisori, stai linistita... nici eu nu ma pot uita la gingiute... il mai fraieresc ca-l fac sa rada in hohote, si atunci ma mai benoclez... sau bag degetu repede sa masez gingia... diaree si mie mi-a facut la primul, urata rau de tot, si la al treilea putin... DD ajuta sa va iasa cat mai repede si voua tzuc.gif
TESYMO
Vroiam sa asteptam pana la 100, dar cred ca nu conteaza foarte mult asa ca votul 93 e de la Darius tzuc.gif pt Daria
Claudia Elena
QUOTE(cris210580 @ Mar 11 2009, 07:43 PM) *
pai se vad dintisorii in gingiutza,nu e umflata sau rosie,mi se pare normala.......dar mi se pare anormal la ea ca ea papa bine de obicei..nu mult dar eram multumita...si plus de asta nu ma lasa sa ma uit la gingiutza,tipa urla simi da peste mana sau ma musca:).........si plus de asta mia facut si diaree in ultima sapt......azi mai adineaori mia deschis guritza si o papat ceva(vreo 5 linguritze)in rest paine baloteaza(coaja)cat poate,cred cai face bine la gingiutze cai tare.........nu stiu,disper din ce in ce mai tare crybaby.gif crybaby.gif ........daca nu apare pana sapt viitoare vreun dintisor si ea tot rafuza papa,ma duc la doctor sa vad ce are sper sa fie bine
floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Nici fetei mele cand i-au iesit dintii nu a vrut sa pape...am stat 10 zile in spital din care 4 zile in perfuzii ca mi-a refuzat mancarea sub orice forma...nici lichide nu a vrut...
mihalusa
Azi am fost la doctor.....imi faceam multe griji si cam degeaba dupa spusele doctorei. I-am zis doctorei ca face pipi intrerupt si mi-a spus ca nu am de ce sa-mi fac griji, destul de multi bebelusi fac pipi intrerupt pentru ca ei nu-si pot controla vezica....pentru linistea mea o sa-i fac un scan la vezica si rinichi sa fiu linistita. I-am zis si de 'fimoza'.....s-a uitat si a zis ca nu e nici cea mai mica problema.....copii asa mici nu se opereaza si totul se va rezolva in timp. M-a sfatuit sa ma duc la medicul de familie in cazul in care sunt ingrijorata dar cand va creste el mai marisor.
Ma bucur ca totul e bine.....si sper sa fie si de acum in colo la fel.

Multa sanatate la totzi bebelusii ca e foarte important!!!!!

Voi faceti baita la bebelus in fiecare seara? Eu da pentru ca altfel nu as avea liniste.....in jurul orei 8:30-9:00 mi se posteaza baiatul langa baie si nu mai pot sa-l dau la o parte nici cu buldozerul. Daca il intreb ce vrea se duce, se ridica pe cada, sta pe varfuri si incearca sa traga de tot ce poate prin baie. Azi la baita am avut un adevarat circ....cand am terminat si eu si tati eram fleasca.....batea baiatul meu apa cu mainile si picioarele de sarea in toare partile...ca sa fie taccamul complet mai invartea si dusul in jurul lui. Am avut un adevarat spectacol.... bananab.gif
Sper acum sa aiba un somn bun....si sa nu ma trezeasca maine prea devreme.
Noapte buna tuturor!!!!
cristina_stoica
QUOTE(terbancea @ Mar 11 2009, 11:25 AM) *
BINE ATI VENIT! bere.gif

LISTA CU BEBELUSI DIN IUNIE 2008

26.05.2008 - Darius -- Ari05
02.06.'08 - Mara-- Johnnymada
02.06.'08 - Iulia -- Gogosica
05.06.'08 - Denis-Andrei -- Bika82
05.06.'08 - Denis -- Pregnantwoman21
05.06.'08 - Carina -- AncaM
05.06.'08 - Vladut -- Ana.Vladut
06.06.'08 - Andy -- Maria26
06.06.'08 - Nicolae-Dragos -- Andra21
06.06.'08 - Romina-Andreea -- Romina2008
07.06.'08 - Milena -- Moniboni
08.06.'08 - Bianca-Anamaria -- Cris210580
09.06.08 – Ecatherina -- Emanulela
10.06.'08 - Andrei -- Aryana
10.06.'08 - Bianca-Elena -- Ali
13.06.'08 - Bianca-Maria -- Dodo
13.06.'08 - Naomi-Larisa -- Mony-lidy
18.06.’08 – Andrei – bebe08 ( Andreea)
21.06.'08 - Sarah -- Diana-Andreea
21.06.’08 – Radu -- Amyusha
22.06.'08 - Sonia-Cezara -- Simira
23.06.'08 - Alexandru-Damian -- Mnl mari
23.06.'08 - Mario-Andrei -- mario23
24.06.'08 - David --Serban75
25.06.'08 - Matteo-Ioan -- Maria-Carla
25.06.'08 - Bogdan -- Alici-anisoara
26.06.'08 - Darius-Vlad -- Terbancea
27.06.'08 – Matei -- Cristina_Stoica
28.06.'08 - Denis -- S_capy
30.06.'08 - Alexandru-Mihai -- Mihaela1985
30.06.'08 - Aidan-Stefan -- Mihalusa
11.07.'08 - Fabio-Ioan -- Isterik
13.07.'08 - Daria-Maria -- Ius_ro


Lui Matei nu i-a iesit nici un dintisor, si nici nu merge inca. Face cu mare succes genoflexiuni cand il tii in picioare.
Cristina
ari05
QUOTE(mihalusa @ Mar 12 2009, 01:10 AM) *
Voi faceti baita la bebelus in fiecare seara?

eu nu mai ii fac de mult in fiecare zi... ii faceam la 2 zile, iar acum de 2 ori pe saptamana... fundicu il spal zilnic doar...
lili81
buna mamicutelor
si noi suntem in luna iunie
defapt bebica mea jucaus.gif
se numeste ariana-ioana
si e nascuta pe 11.06.2008
lili81
avem 4dintisori la activ
face cam 6-7pasi singurica
si adora muzica si reclamele tv rolleyes.gif
lili81
aaaaaaaaaa si ma uitat sa va zicem ca adoram sa dansam cu tati jucaus.gif
23mario
QUOTE(lili81 @ Mar 12 2009, 12:35 PM) *
buna mamicutelor
si noi suntem in luna iunie
defapt bebica mea jucaus.gif
se numeste ariana-ioana
si e nascuta pe 11.06.2008

Bine ai venit Arian -Ioana floare2.gif Asteptam poze... anima1.gif
johnnymada
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei
23mario
Poze cu Mario: Papam fructele eating.gif La Mall carut.gif In patut
lili81
lili81
QUOTE(lili81 @ Mar 12 2009, 12:27 PM) *

lili81
VAI NUMAI PROSTII FAC
nu stiu sa atasez poze crybaby.gif
ari05
QUOTE(lili81 @ Mar 12 2009, 10:35 AM) *
buna mamicutelor
si noi suntem in luna iunie
defapt bebica mea jucaus.gif
se numeste ariana-ioana
si e nascuta pe 11.06.2008

bine ai venit tzuc.gif
ce frumos nume... partners.gif si eu daca aveam fetita o chema Ariana laugh.gif

QUOTE(johnnymada @ Mar 12 2009, 10:53 AM) *
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei

saracuta mara sad.gif tot bolnavioara crybaby.gif insanatosire grabnica va dorim tzuc.gif

QUOTE(23mario @ Mar 12 2009, 11:06 AM) *
Poze cu Mario:

un scumpic !!! floare2.gif
ari05
QUOTE(lili81 @ Mar 12 2009, 11:39 AM) *
VAI NUMAI PROSTII FAC
nu stiu sa atasez poze crybaby.gif

laugh.gif lili, uite aici scrie cum sa postezi poze tzuc.gif
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=3750
mihalusa
QUOTE(lili81 @ Mar 12 2009, 11:35 AM) *
buna mamicutelor
si noi suntem in luna iunie
defapt bebica mea jucaus.gif
se numeste ariana-ioana
si e nascuta pe 11.06.2008

Bine ati venit! oFloare1.gif

QUOTE(johnnymada @ Mar 12 2009, 11:53 AM) *
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei


Off injectii,mititica de ea tzuc.gif de la noi....sper sa se faca bine cat de curand.
Si Aidan tuseste si haraie un pic.....eu cand am fost la doctor mi-au spus ca haraitul e de la mucozitati si atat timp cat nu face febra, manaca si e activ nu imi dau nici un fel de antibiotic. Eu nu ii dau decat calpol uneori....in rest multe lichide (ii dau sticla cu ceai, apa sau suc la fiecare jumatate de ora sa bea cate un pic), usturoi si lamaie.
Sanatate multa pentru Mara!!!
Pupici si pentru Mario...este un dulce!!!
TESYMO
Mihalusa ce ti-a zis la doctor? cum e Aidan, i-a facut ceva?.... parca ieri trebuia sa mergi la control

Multa sanatate lui Mara smile.gif

Bun venit celor noi !
aryana
QUOTE(johnnymada @ Mar 12 2009, 12:53 PM) *
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei



Ai verificat sa nu fie alergica la ceva? De mult te plangi ca are mucozitati. Degeaba ii dai antibiotic daca ea se umple de muci din cauza alergiei. Multa sanatate! floare2.gif
aryana
QUOTE(ari05 @ Mar 12 2009, 10:56 AM) *
eu nu mai ii fac de mult in fiecare zi... ii faceam la 2 zile, iar acum de 2 ori pe saptamana... fundicu il spal zilnic doar...


Nici eu nu ii mai fac baie zilnic de mult.
aryana
QUOTE(terbancea @ Mar 12 2009, 03:17 PM) *
Mihalusa ce ti-a zis la doctor? cum e Aidan, i-a facut ceva?.... parca ieri trebuia sa mergi la control

Multa sanatate lui Mara smile.gif

Bun venit celor noi !


A scris un pic mai inainte. tongue.gif

Ma bucur ca nu a fost nimic. Sanatate multa lui Aidan! floare2.gif
aryana
Pupici lui Mario cel papacios si vesel! floare2.gif

Bun venit bebelusilor noi si mamicilor lor!:floare2:
mihaela1985
Si Alex s-a chinuit cu tusea si mucozitatile aproape 2 luni. La fel haraia in piept si doctora ne-a spus k e de la mucozitati. Incearca si aspira-l in fiecare zi cu batista bebelusului. De cand ii dau Zyrtec, nu a mai tusit deloc, dar pana ma duc la alergolog, i-am scos din alimentatie piersicile, kiwi, banana, laptele de vaca si ouale. Poate sa fie alergie daca nu ii trece.
Multa sanatate! floare2.gif

QUOTE(johnnymada @ Mar 12 2009, 12:53 PM) *
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei

cris210580
felorrrrrrr...........ce fericita sunt bananab.gif vine mamitzu meu la noi martia viitoare bananab.gif am pacalito sa ste vreo luna si ceva bananab.gif nu mai pot de bucuriesi miam gasit si ceva de munca convenabil bananab.gif
bibi a papat azidimineatanu mult dr a papat un iaurtel si cateva linguritze de cereale cu fructe bananab.gif

ma bucur sa vad ca familia noastra de iunie sa imultit;bun venit mamicilor si bebeilorpupici dulci de la noi floare2.gif floare2.gif
cris210580
QUOTE(johnnymada @ Mar 12 2009, 08:53 AM) *
mamici, mara a trecut pe tratament injectabil(gentamicina),of sper sa nu o chinui degeaba, tuseste si haraie rau in piept, e plina de mucozitati, nu stiu ce sa ma mai fac cu ea, pe langa astea a facut si herpangina, adica a luat de la cinevaii dau si augmentin si de tuse prospan -de care nu sunt multumita cred ca o sa trec pe eurespal, pupici la prichindei
vai saracutza de ea,cum suporta injectiile?vezi sa nu fie alergica la ceva,cum a zis si o mamica mai sus dgeaba ii faci injectii daca e alergica
multi pupici de la noi la puiutz bolnavior,sa se faca repede bine floare2.gif floare2.gif


QUOTE(23mario @ Mar 12 2009, 09:06 AM) *
Poze cu Mario: Papam fructele eating.gif La Mall carut.gif In patut

ce scumpel e voinicul tau floare2.gif floare2.gif
cris210580
sa vedetzi fetelor ce fata ciudata am.....a furat de pe masa azi bobina de hartie de bucatarie,am lasato sa se joace cu ea dar la un moment dat am vazut ca molfaie ceva..ce credeti,baga la hartie de nu mia venit sa cred.iam luato si a inceput sa strige la mine"papa,papa,papa".......am incercat sai dau papa dar na vrut,imi tot arata spre hartie si striga papa papa liwlol.gif ......na.sa vedeti comedie.....ii place hartia yami.gif liwlol.gif creca o sai dau hartie la pranz liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif


acuma a adormit dar geme prin somn saracutza crybaby.gif ........uffffffffffff dintisorii astia spada.gif ..le declar razboi spada.gif
malta
Buna, dragele mele! Sunt Malta de pe ,,Mamici de aprilie 2009'. Ma numesc Altam Aurica si sunt invatatoare.
Vreau sa va prezint 2 cazuri.
Primul este al unei unei mamici ce-si creste singura baietelul care e nascut pe 7 iulie 2008, deci are 8 luni. Nu a lucrat, deci traieste din cei 200RON.
Al doilea caz: Am in vecini o graviduta care va naste peste vreo saptamana. Nu stiu ce va avea. E asa tanara, nu a lucrat (chiar nu este unde in zona noastra), e toata ziua stressata ca nu are luat nimic pentru bebelus. Sotul ei, un om harnic, ajuta un tip la treaba cand e solicitat, dar abia mai face fata sa ii asigure tratament sotiei, pentru ca e cam bolnavioara, era sa si piarda sarcina din cauza stress-ului.

Rog din tot sufletul meu aici, poate exista o mamica ce poate renunta la hainutele copilasului care i-au ramas, cred, mici. Eu voi naste peste o luna, deci bebele meu va fi mai mic si nu le voi putea ajuta.

Stiu ca niciuna din ele nu va avea nevoie mai mult de o jumatate de sacosica de hainute. Se vor multumi cu putin pentru ca nu au deloc. Cate o singura mamica e de ajuns sa le ajute, dar din inima.
Nu stiu daca am facut bine ca v-am deranjat, e jenant, dar in afara de cateva hainute, sigur nu-si vor dori nimic decat sanatate.
Din partea mea urez numai bine copilasilor vostri.
Las ID-ul meu daca vrea o mamica sa-i dau adresa lor. Nu vreau sa le fac publice.
altamaurica sau altamaurica@yahoo.com
Va multumesc anticipat!
23mario
Multumim de aprecieri!!!! tzuc.gif la toti bebei
johnnymada
m-am gandit si eu sa nu fie alergie la ceva, dar mara a facut si febra mare 2 zile si herpangina din gat care e luata de la cineva ptr ca e contagioasa si se poate sa fie si o alergie, o sa vb cu dr sa-i dau si ceva SYmforal, suporta greu injectiile,plange, dar ce sa fac mai are una diseara si maine dimineata una, nu vreau sa ajung in spital,
mihalusa
QUOTE(terbancea @ Mar 12 2009, 02:17 PM) *
Mihalusa ce ti-a zis la doctor? cum e Aidan, i-a facut ceva?.... parca ieri trebuia sa mergi la control


E totul bine....mi-am facut eu prea multe griji. Pentru linistea mea vom face radiografii la rinichi si vezica. Sotul meu a zis ca sunt eu bolnava cu capul....eu am vrut sa ma asigur ca e totul bine cu copilul. E normal sa faca pipi intrerupt dupa spusele doctorului...si cu fimoza, sa nu im ifac probleme ca se va rezolva in timp

QUOTE(aryana @ Mar 12 2009, 02:42 PM) *
A scris un pic mai inainte. tongue.gif
Ma bucur ca nu a fost nimic. Sanatate multa lui Aidan! floare2.gif


Merci Aryana....ce mai fac nazdravanii tai?

QUOTE(cris210580 @ Mar 12 2009, 03:12 PM) *
felorrrrrrr...........ce fericita sunt bananab.gif vine mamitzu meu la noi martia viitoare bananab.gif am pacalito sa ste vreo luna si ceva bananab.gif nu mai pot de bucuriesi miam gasit si ceva de munca convenabil bananab.gif
bibi a papat azidimineatanu mult dr a papat un iaurtel si cateva linguritze de cereale cu fructe bananab.gif

ma bucur sa vad ca familia noastra de iunie sa imultit;bun venit mamicilor si bebeilorpupici dulci de la noi floare2.gif floare2.gif


Ce norocoasa esti......si eu as vrea sa vina mami la noi, dar nu poate pentru moment. Vom avea musafiri de pasti, imi vin socri.....abia astepta sa-l vada pe Aidan.


mihalusa
video - Aidan pe 'campul de joaca'.....cu chef de vorba

http://www.youtube.com/watch?v=5GgYkT1nE5o...re=channel_page
aryana
QUOTE(cris210580 @ Mar 12 2009, 04:12 PM) *
felorrrrrrr...........ce fericita sunt bananab.gif vine mamitzu meu la noi martia viitoare bananab.gif am pacalito sa ste vreo luna si ceva bananab.gif nu mai pot de bucuriesi miam gasit si ceva de munca convenabil bananab.gif
bibi a papat azidimineatanu mult dr a papat un iaurtel si cateva linguritze de cereale cu fructe bananab.gif

ma bucur sa vad ca familia noastra de iunie sa imultit;bun venit mamicilor si bebeilorpupici dulci de la noi floare2.gif floare2.gif


Criss ma bucur f mult pentru tine ca ai gasit o solutie (cea mai buna de fapt). oFloare.gif Felicitari pentru noul job!

Ohoo si abia acum a inceput sa pape hartie? Eu sunt disperata cu hartia. Cum robert e mare pictor si consuma cate un top de hartie la 2 saptamani iti dai seama ce am de strans zi de zi prin casa. Si sa vezi ce smecher e ca ii fura foile de pe birou lui robert si apoi daca ma aude ca vin prinde cate o viteza cu premergatorul ca stie deja ca i le iau, macar sa apuce sa le molfaie un pic. doh.gif
moni_lydy
VAD CA TOTI BEBEII AU DE LUCRU CU HARTIA...SUNT TARE TRISTA ...AZI SORA MEA A FOST LA DOCTOR SI A INTERNAT-O IN SPITAL...SARCINA OPRITA IN EVOLUTIE LA 7 SAPT.INTR-UN FEL MA BUCUR CA NU A FOST EXTRAUTERINA .MAINE II FACE CHIURETAJ...MA DOARE SUFLETUL PT CA SI EU AM TRECUT PE AICI SI STIU CE INSEAMNA SA PIERZI O SARCINA...SI NU POT SA FIU LINGA EA PT CA E PLECATA IN ITALIA OFFFFFFF
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.