Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Bebelusi De Iunie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi > Bebelusi nascuti vara
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120
maria26
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 20 2009, 10:22 PM) *
Fetelor, voi folosit perna pentru bebe? Am auzit ca li se poate deforma coloana daca ii culcam pe perna... huh.gif Eu nu am folosit pana acum.


Eu folosesc doar sa il adorm, nu doarme pe ea.. i eu am auzit acelasi lucru...

QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 11:53 AM) *
Buna fetelor de azi am introdus si eu banana i-am pus in iaurt si a papat cateva lingurite, ce combinatii mai faceti voi cu banana? rolleyes.gif


eu ii dau banana mai rar pentru ca avem probleme cu iesitul afara sad.gif; dar iti spun o reteta buna : fierbi banana 5 minute in apa cu zeama de lamaie si apoi o pasezi, e super gustoasa, sigur o sa ii placa smile.gif


QUOTE(johnnymada @ Jan 21 2009, 12:41 PM) *
bravo andy eusa_clap.gif ,noi am ramas codase...................................nu avem nici un dinte crybaby.gif

Sa nu iti faci griji, cu cat ii ies mai tarziu, cu atat e dantura mai buna.. asa am auzit!

QUOTE(terbancea @ Jan 21 2009, 12:52 PM) *
Nici el nu are perinita, dar anul trecut la sf i-am cumparat salteluta, si eu atat m-am agitat sa ii cumpar saltea cu par de cocos ca l-am inebunit pe al meu biggrin.gif . Acum imi pare rau ca i-am luat din asta ca in fiecare zi tre' s intorc salteau ca se lasa in jos unde sta el si am impresia ca la un momentdat doarme cu capul in jos.
Asta i-am facut si eu ieri si nici nu a vrut sa o vada, nu reusesc sa ii dau branza cu fructe, doar cu legume o mananca eating.gif

Ieri am facut si noi la olita biggrin.gif bananab.gif . Barbatelul meu atata a insista sa il pun pe olita de fiecare data dupa ce se trezeste ca ma inebunit wub.gif . Ieri cand a venit de la lucru l-a pus dupa ce s-a trezit Darius si surpriza olita a inceput sa cante liwlol.gif . Spre seara am repetat figura cu acelasi rezultat. bananab.gif


Si noi tot saltea cu par de cocos avem si sunt foarte multumita, nu transpira deloc...
Deja pe olita??? ohmy.gif
maria26
La multe lunite Diana-Andreea!
diana-andreea
QUOTE(maria26 @ Jan 20 2009, 08:38 PM) *
ni se vad dintisorii smile.gif biberon.gif


ehei.....ne-ai ajuns din urma.....dragul de tine....
QUOTE(mihaela1985 @ Jan 20 2009, 09:22 PM) *
Fetelor, voi folosit perna pentru bebe? Am auzit ca li se poate deforma coloana daca ii culcam pe perna... huh.gif Eu nu am folosit pana acum.

eu o folosesc pe cea de la carucior....e groasa doar de un deget si e acuta dintr-un material moale

QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 10:53 AM) *
Buna fetelor de azi am introdus si eu banana i-am pus in iaurt si a papat cateva lingurite, ce combinatii mai faceti voi cu banana? rolleyes.gif

eu nu-i dau deloc banana...pana la 1 an....pediatra mi-a zis ca pot sa-i dau,dar fiind alergena mai astept putin

QUOTE(maria26 @ Jan 21 2009, 03:36 PM) *
La multe lunite Diana-Andreea!

multumim maria oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
mnl_mari
QUOTE(maria26 @ Jan 17 2009, 09:26 PM) *
ce medicamente ii dai pt durere?

fetelor ce mai dati de mancare unui bebe de 7 luni?nu mai am idei!

noi nu avem dintisori.....sper sa iasa cat mai curand!
bika82
La multe lunite Sarah tzuc.gif
bika82
Stam si noi in premergator, dar nu prea mult ca ne plictisim jucaus.gif



isterikk
La multe lunite Sarah floare2.gif tzuc.gif
isterikk
QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 05:22 PM) *
Stam si noi in premergator, dar nu prea mult ca ne plictisim jucaus.gif




Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........
johnnymada
QUOTE(maria26 @ Jan 21 2009, 02:31 PM) *
Eu folosesc doar sa il adorm, nu doarme pe ea.. i eu am auzit acelasi lucru...
eu ii dau banana mai rar pentru ca avem probleme cu iesitul afara sad.gif; dar iti spun o reteta buna : fierbi banana 5 minute in apa cu zeama de lamaie si apoi o pasezi, e super gustoasa, sigur o sa ii placa smile.gif
Sa nu iti faci griji, cu cat ii ies mai tarziu, cu atat e dantura mai buna.. asa am auzit!
Si noi tot saltea cu par de cocos avem si sunt foarte multumita, nu transpira deloc...
Deja pe olita??? ohmy.gif

si noi sta de la 6 luni, tot asa cand se trezeste din somn
isterikk
QUOTE(johnnymada @ Jan 21 2009, 05:39 PM) *
si noi sta de la 6 luni, tot asa cand se trezeste din somn

Ce de bebei cuminti avem aici floare2.gif
johnnymada
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 04:38 PM) *
Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........

ce baiat frumos, arata foarte bine, e crescut cu san sau si cu lapte praf?ia-i dat cereale?
bika82
Aryana, Anca de ce nu mai intrati ne e dor de voi oFloare1.gif
bika82
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 05:38 PM) *
Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........


Multumim si Fabio e un scump foc aveti timp si de premergator, noi de curand avem nici prea devreme sa ii punem nu e bine
maria26
QUOTE(maria26 @ Jan 21 2009, 04:36 PM) *
La multe lunite Diana-Andreea!


Adica Sarah tongue.gif
isterikk
QUOTE(johnnymada @ Jan 21 2009, 05:41 PM) *
ce baiat frumos, arata foarte bine, e crescut cu san sau si cu lapte praf?ia-i dat cereale?

Fara lapte praf si cereale doar san intr o zi am incercat sa i dau lapte praf(atunci cand ziceam ca raman fara rolleyes.gif )dar a refuzat biberonul si am renuntat sa mai incerc ptr moment.Pediatra ma sfatuise sa i dau seara lapte praf sa nu ma mai trezeasca pe mine toata noaptea dar nu vrea si pace.iar azi avem si noi 10 zile de cand am inceput diversificarea am papat morcov,cartof,brocoli,conopida toate piure iar in apa i fierb si o ceapa pe care nu o mixez.Iar din fructe i am dat mar,para,pepene galben si azi kiwi rolleyes.gif amestecate cu cate o lingurita sau doua de biscuite macinat fara gluten(banana mi a vomitat o poate am sa mai incerc dar fiarta)
isterikk
QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 05:55 PM) *
Multumim si Fabio e un scump foc aveti timp si de premergator, noi de curand avem nici prea devreme sa ii punem nu e bine

Tocmai din acest motiv nu i am luat dar vad aici toti frumuseii in premergator parca ma tenteaza sa i cumpar:oFloare:
aryana
QUOTE(terbancea @ Jan 21 2009, 12:52 PM) *
Ieri am facut si noi la olita biggrin.gif bananab.gif . Barbatelul meu atata a insista sa il pun pe olita de fiecare data dupa ce se trezeste ca ma inebunit wub.gif . Ieri cand a venit de la lucru l-a pus dupa ce s-a trezit Darius si surpriza olita a inceput sa cante liwlol.gif . Spre seara am repetat figura cu acelasi rezultat. bananab.gif


simona asa de repede il pui la olita? nici nu sta bine in fund mititelu. rolleyes.gif

QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 04:17 PM) *
Nici noi nu avem nici un dintisor blush.gif


bika las ca aveti timp o sa te saturi, andrei e asa de marait noaptea de cand cu dintii. am crezut ca daca i-au iesit se linisteste dar el mai rau face sper ca nu ii mai iese vreunul chiar acum, sa mai ia si el o pauza mititelul.

QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 06:22 PM) *
Stam si noi in premergator, dar nu prea mult ca ne plictisim jucaus.gif





un pupic la denis cel frumusel! bine ca au trecut problemele. cum a fost la analizele de sange? anemie au majoritatea copiilor la varsta asta lasa ca se corecteaza, nu e problema.

QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 06:38 PM) *
Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........


ce grasunel scump! ai o minunatie de baietel isterik!
aryana
La multe lunite Sarah! floare2.gif
aryana
QUOTE(maria26 @ Jan 20 2009, 09:38 PM) *
ni se vad dintisorii smile.gif biberon.gif


Ce pui frumos ai maria! e tare dragalas cu dintisorii aia mici! oFloare.gif
isterikk
QUOTE(aryana @ Jan 21 2009, 06:04 PM) *
simona asa de repede il pui la olita? nici nu sta bine in fund mititelu. rolleyes.gif
bika las ca aveti timp o sa te saturi, andrei e asa de marait noaptea de cand cu dintii. am crezut ca daca i-au iesit se linisteste dar el mai rau face sper ca nu ii mai iese vreunul chiar acum, sa mai ia si el o pauza mititelul.
un pupic la denis cel frumusel! bine ca au trecut problemele. cum a fost la analizele de sange? anemie au majoritatea copiilor la varsta asta lasa ca se corecteaza, nu e problema.
ce grasunel scump! ai o minunatie de baietel isterik!

Da dar tu ai doua minunatii hug.gif floare2.gif
maria26
QUOTE(aryana @ Jan 21 2009, 07:09 PM) *
Ce pui frumos ai maria! e tare dragalas cu dintisorii aia mici! oFloare.gif


Multumim pentru compliment. toti bebeii de pe forum sunt frumosi si dragalasi!
aryana
QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 06:55 PM) *
Multumim si Fabio e un scump foc aveti timp si de premergator, noi de curand avem nici prea devreme sa ii punem nu e bine


si noi avem premergator si tare ii mai place sa stea in el dar nu stiu ce sa fac. ar sta non stop si alearga prin toata casa dupa robert, ii fura jucariile (mare scandal de la ele) eu incerc sa nu il tin prea mult. el doarme de multe ori inca de 3 ori pe zi asa ca inainte de nani sta cam o ora, deci 3 ore pe zi.
ai vostri cat stau?
maria26
QUOTE(aryana @ Jan 21 2009, 07:21 PM) *
si noi avem premergator si tare ii mai place sa stea in el dar nu stiu ce sa fac. ar sta non stop si alearga prin toata casa dupa robert, ii fura jucariile (mare scandal de la ele) eu incerc sa nu il tin prea mult. el doarme de multe ori inca de 3 ori pe zi asa ca inainte de nani sta cam o ora, deci 3 ore pe zi.
ai vostri cat stau?


eu n-am tinut cont. il las cat vrea, pana se plictiseste. cred ca tot cam asa...
johnnymada
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 04:59 PM) *
Fara lapte praf si cereale doar san intr o zi am incercat sa i dau lapte praf(atunci cand ziceam ca raman fara rolleyes.gif )dar a refuzat biberonul si am renuntat sa mai incerc ptr moment.Pediatra ma sfatuise sa i dau seara lapte praf sa nu ma mai trezeasca pe mine toata noaptea dar nu vrea si pace.iar azi avem si noi 10 zile de cand am inceput diversificarea am papat morcov,cartof,brocoli,conopida toate piure iar in apa i fierb si o ceapa pe care nu o mixez.Iar din fructe i am dat mar,para,pepene galben si azi kiwi rolleyes.gif amestecate cu cate o lingurita sau doua de biscuite macinat fara gluten(banana mi a vomitat o poate am sa mai incerc dar fiarta)

bravo, foarte bine a crescut
mnl_mari
noi mergem in premergator f bine,dar nu mergem de-a buselea deloc! ce sa fac?
cred k ne ies dintii k suntem f maraiti!
diana-andreea
QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 05:22 PM) *
Stam si noi in premergator, dar nu prea mult ca ne plictisim jucaus.gif





asa si noi..maxim 5 minute si ne plictisim
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 05:38 PM) *
Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........


doamne cat ii de pufos.....iti vine sa-l smotocesti tare ...tare...
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 05:59 PM) *
Fara lapte praf si cereale doar san intr o zi am incercat sa i dau lapte praf(atunci cand ziceam ca raman fara rolleyes.gif )dar a refuzat biberonul si am renuntat sa mai incerc ptr moment.Pediatra ma sfatuise sa i dau seara lapte praf sa nu ma mai trezeasca pe mine toata noaptea dar nu vrea si pace.iar azi avem si noi 10 zile de cand am inceput diversificarea am papat morcov,cartof,brocoli,conopida toate piure iar in apa i fierb si o ceapa pe care nu o mixez.Iar din fructe i am dat mar,para,pepene galben si azi kiwi rolleyes.gif amestecate cu cate o lingurita sau doua de biscuite macinat fara gluten(banana mi a vomitat o poate am sa mai incerc dar fiarta)

asa am patit si eu...am avut o perioada cand laptic era putin si am vrut sa-i dau o masa de lapte praf,dar fata mea prefera sa rabde de foame decat sa pape biberon...asa ca am renuntat...si cu timpul si-a revenit inapoi tzitzica...
mnl_mari

alex in premergator!
ari05
doamne ce de bebelasi frumosi pe aici !!! unul mai scump ca altul tzuc.gif



la multe lunite Sarah !!!!!!!!!!!!!!
TESYMO
QUOTE(maria26 @ Jan 21 2009, 02:31 PM) *
Eu folosesc doar sa il adorm, nu doarme pe ea.. i eu am auzit acelasi lucru...
eu ii dau banana mai rar pentru ca avem probleme cu iesitul afara sad.gif; dar iti spun o reteta buna : fierbi banana 5 minute in apa cu zeama de lamaie si apoi o pasezi, e super gustoasa, sigur o sa ii placa smile.gif
Sa nu iti faci griji, cu cat ii ies mai tarziu, cu atat e dantura mai buna.. asa am auzit!
Si noi tot saltea cu par de cocos avem si sunt foarte multumita, nu transpira deloc...
Deja pe olita??? ohmy.gif



QUOTE(aryana @ Jan 21 2009, 05:04 PM) *
simona asa de repede il pui la olita? nici nu sta bine in fund mititelu. rolleyes.gif
bika las ca aveti timp o sa te saturi, andrei e asa de marait noaptea de cand cu dintii. am crezut ca daca i-au iesit se linisteste dar el mai rau face sper ca nu ii mai iese vreunul chiar acum, sa mai ia si el o pauza mititelul.
un pupic la denis cel frumusel! bine ca au trecut problemele. cum a fost la analizele de sange? anemie au majoritatea copiilor la varsta asta lasa ca se corecteaza, nu e problema.
ce grasunel scump! ai o minunatie de baietel isterik!


Si mie mi s-a parut repede ca il punem la olita , dar asa am zis de mai de mult ca atunci cand o sa stea i fundulet singur il punem......si sta si pe olita nesprijinit.numai stam langa el. Altfel patim ca si Ari.......incepe sa mearga si nu e obisnuit cu olita si se ridica........asa a patit si o cumnata.....are fetita doi ani jumate si nu face la olita, doar in pampers.
Bine sunt constienta ca nu se va cere pana la doi ani sau chiar dupa doi ani , dar pana atunci zece minute de doua ori pe zi nu cred ca ii strica. smile.gif

LA MULTE LUNITE SARAH ! floare2.gif
ari05
QUOTE(aryana @ Jan 21 2009, 05:21 PM) *
si noi avem premergator si tare ii mai place sa stea in el dar nu stiu ce sa fac. ar sta non stop si alearga prin toata casa dupa robert, ii fura jucariile (mare scandal de la ele) eu incerc sa nu il tin prea mult. el doarme de multe ori inca de 3 ori pe zi asa ca inainte de nani sta cam o ora, deci 3 ore pe zi.
ai vostri cat stau?

eu nu cred ca il mai pun in premergator... si asa merge pe varfuri mad.gif zici ca-i balerina mad.gif
si in loc sa mearga, sa paseasa, se impinge doar si isi lasa apoi picioarele moi... asa ca mai bine il plimb eu de manute... asa merge f bine, doar ca merge pe varfuri mad.gif
sper sa nu ramana cu mersul asta de tzoapa crybaby.gif
isterikk
La multe lunite Sonia Cezara!!!! floare2.gif
aryana
la multi ani sonia! floare2.gif

simira voi ce mai faceti?
aryana
QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 07:11 PM) *
Da dar tu ai doua minunatii hug.gif floare2.gif


multumesc! tzuc.gif

QUOTE(.mnl_mari @ Jan 21 2009, 09:34 PM) *

alex in premergator!


ce baiat mare si frumos! nici andrei nu merge in 4 labe, nu e obligatoriu multi sar peste etapa asta. el vad ca se ridica in 4 labe cateodata dar inca nu merge, unii copii merg abia pe la 9-10 luni in 4 labe altii nu merg deloc. asa ca nu ai motiv sa te ingrijorezi, daca vrei totusi sa mearga ar trebui sa il pui des pe burtica si sa il stimulezi sa se ridice in 4 labe.

QUOTE(ari05 @ Jan 22 2009, 12:17 AM) *
eu nu cred ca il mai pun in premergator... si asa merge pe varfuri mad.gif zici ca-i balerina mad.gif
si in loc sa mearga, sa paseasa, se impinge doar si isi lasa apoi picioarele moi... asa ca mai bine il plimb eu de manute... asa merge f bine, doar ca merge pe varfuri mad.gif
sper sa nu ramana cu mersul asta de tzoapa crybaby.gif


liwlol.gif liwlol.gif ce tare esti! stai linistita ca asa merg majoritatea pe varfuri la inceput.
cu lasatul picioarelor moi sa stii ca si eu am patit-o, de cand e in premergator, se ridica in picioare si apoi lasa funduletul in jos sa se sprijine ca in premergator, apoi vede ca nu are pe ce se ridica iar.
jus_ro
Buna dimineata!!!!!!!! oFloare1.gif
Am facut si noi ieri vaccinul de 6 luni si a fost ok...un pic maraita azi noapte......dar cred ca e si de la dintisori, ca avem gingiuta de sus un pic inflamata....prblema mea este ca are de vreo 3 zile 5 scaune pe zi si ea avea 1 cel mult doua rolleyes.gif...doctorita a zis ca daca nu sunt diareice e ok.....sunt mai molicele fata de gloantele ce le mai facea, dar mi se pare ca face dupa fiecare masa...inclusiv si aia de la 3 noaptea....oricum am trecut-o un pic pe regim si cu ceai de menta rolleyes.gif

La multe lunite Sarah!!!!!!!!!!! oFloare1.gif
La multe lunite Sonia!!!!!!!!!! oFloare1.gif

Simona ce mare e Darius daca face la olita!!!!!!!!!!!1 oFloare1.gif un pupic de Daria tzuc.gif ...dar daca Daria nu sta bine in fundulet sa o pun si eu pe olita? rolleyes.gif

jus_ro
QUOTE(bika82 @ Jan 21 2009, 04:22 PM) *
Stam si noi in premergator, dar nu prea mult ca ne plictisim jucaus.gif

Pupam un Denis plimbaret!!!!!!!! tzuc.gif

QUOTE(isterikk @ Jan 21 2009, 04:38 PM) *
Ce dulce este partners.gif Noi inca nu avem premergator .........

Ce scump e numai bun de pupacit tzuc.gif

QUOTE(mnl_mari @ Jan 21 2009, 07:34 PM) *

alex in premergator!

Pupam un Alex frumusel tzuc.gif
bika82
La multe lunite Sonia tzuc.gif
johnnymada
ne iese si noua un dintisor bere.gif
johnnymada
la multe lunite sonia floare2.gif , sa fi sanatoasa
diana-andreea
MULTUMIM FETLOR DE URARI.......SA FII IUBITE....
maria26
QUOTE(ari05 @ Jan 22 2009, 12:17 AM) *
eu nu cred ca il mai pun in premergator... si asa merge pe varfuri mad.gif zici ca-i balerina mad.gif
si in loc sa mearga, sa paseasa, se impinge doar si isi lasa apoi picioarele moi... asa ca mai bine il plimb eu de manute... asa merge f bine, doar ca merge pe varfuri mad.gif
sper sa nu ramana cu mersul asta de tzoapa crybaby.gif


eu l-am pus in premergator la nivelul maxim, si tot cu picioarele indoite este (deh.. daca e inalt)... asa ca nici vb de mers pe varfuri smile.gif

QUOTE(jus_ro @ Jan 22 2009, 11:29 AM) *
Buna dimineata!!!!!!!! oFloare1.gif
Am facut si noi ieri vaccinul de 6 luni si a fost ok...un pic maraita azi noapte......dar cred ca e si de la dintisori, ca avem gingiuta de sus un pic inflamata....prblema mea este ca are de vreo 3 zile 5 scaune pe zi si ea avea 1 cel mult doua rolleyes.gif...doctorita a zis ca daca nu sunt diareice e ok.....sunt mai molicele fata de gloantele ce le mai facea, dar mi se pare ca face dupa fiecare masa...inclusiv si aia de la 3 noaptea....oricum am trecut-o un pic pe regim si cu ceai de menta rolleyes.gif

La multe lunite Sarah!!!!!!!!!!! oFloare1.gif
La multe lunite Sonia!!!!!!!!!! oFloare1.gif

Simona ce mare e Darius daca face la olita!!!!!!!!!!!1 oFloare1.gif un pupic de Daria tzuc.gif ...dar daca Daria nu sta bine in fundulet sa o pun si eu pe olita? rolleyes.gif


daca nu face moale e de la dintisori.


QUOTE(johnnymada @ Jan 22 2009, 01:23 PM) *
ne iese si noua un dintisor bere.gif


felicitari!
maria26
Fetelor, bebe meu plange rau -il doare burtica si nu imi pot da seama de la ce e... o sa ma duc cu el la dr azi sad.gif... mi-e mila rau de el... toata noaptea a baut numai ceai, dar refuza sa manace. sad.gif
de la ce ar putea sa fie? Alimentatia nu i-am schimbat-o.
maria26
la multe lunitze Sonia!
jus_ro
QUOTE(maria26 @ Jan 22 2009, 01:23 PM) *
Fetelor, bebe meu plange rau -il doare burtica si nu imi pot da seama de la ce e... o sa ma duc cu el la dr azi sad.gif... mi-e mila rau de el... toata noaptea a baut numai ceai, dar refuza sa manace. sad.gif
de la ce ar putea sa fie? Alimentatia nu i-am schimbat-o.

offf numai probleme oFloare1.gif sper sa treaca repede...va dam un pooop tzuc.gif
aryana
QUOTE(maria26 @ Jan 22 2009, 03:23 PM) *
Fetelor, bebe meu plange rau -il doare burtica si nu imi pot da seama de la ce e... o sa ma duc cu el la dr azi sad.gif... mi-e mila rau de el... toata noaptea a baut numai ceai, dar refuza sa manace. sad.gif
de la ce ar putea sa fie? Alimentatia nu i-am schimbat-o.


of maria, imi pare rau. sad.gif poate e costipat si are gaze. multa sanatate!
TESYMO
QUOTE(jus_ro @ Jan 22 2009, 09:29 AM) *
Buna dimineata!!!!!!!! oFloare1.gif
Am facut si noi ieri vaccinul de 6 luni si a fost ok...un pic maraita azi noapte......dar cred ca e si de la dintisori, ca avem gingiuta de sus un pic inflamata....prblema mea este ca are de vreo 3 zile 5 scaune pe zi si ea avea 1 cel mult doua rolleyes.gif...doctorita a zis ca daca nu sunt diareice e ok.....sunt mai molicele fata de gloantele ce le mai facea, dar mi se pare ca face dupa fiecare masa...inclusiv si aia de la 3 noaptea....oricum am trecut-o un pic pe regim si cu ceai de menta rolleyes.gif

La multe lunite Sarah!!!!!!!!!!! oFloare1.gif
La multe lunite Sonia!!!!!!!!!! oFloare1.gif

Simona ce mare e Darius daca face la olita!!!!!!!!!!!1 oFloare1.gif un pupic de Daria tzuc.gif ...dar daca Daria nu sta bine in fundulet sa o pun si eu pe olita? rolleyes.gif

Si Darius are de ceva timp cate 2-3 scaune pe zi, fata de 1 sau 2(mai rar).........dar nu sunt mai moi, tot asa ca inainte.
Nu stiu ce sa te sfatuiesc, fiecare face cum vrea smile.gif ............ noi l-am pus sa fim siguri ca se obisnuieste, poate mai tarziu nu o sa mai vrea nici el , dar incercam si asa. El sta singur fara sa se rastoarne, dar stau langa el ca mi frica sa il las singur. Cam in 10 min face(il pun imediat ce s-a trezit) ..........al meu ii face si figura cu apa , rastoarna apa dintr-un pahar in altul incet. liwlol.gif Eu sunt pe jos de ras liwlol.gif

Am fost si noi ieri la Dr sa o intreb de Prevenar ( vac. pneumococcic) si era super multumita ca a venit cineva sa il faca ( cred). M-am enervat la culme cand mi-a zis cat costa la ea la cab. 310 lei doza si i-ar face 3 doze la 7,9 si 11 luni. sad.gif
Are cineva idee de pret?
Eu am citit undeva ca ar costa intre 200-290 lei tot indiferent de cate doze face, care trebuie platiti la inceput.+ ca la varsta asta se fac doua doze.
TESYMO
QUOTE(jus_ro @ Jan 22 2009, 09:29 AM) *
Buna dimineata!!!!!!!! oFloare1.gif
Simona ce mare e Darius daca face la olita!!!!!!!!!!!1 oFloare1.gif un pupic de Daria tzuc.gif ...dar daca Daria nu sta bine in fundulet sa o pun si eu pe olita? rolleyes.gif

na ca nu mi-a merg netu si am crezut ca nu a aparut ce am scris doh.gif
TESYMO
QUOTE(jus_ro @ Jan 22 2009, 09:29 AM) *
Buna dimineata!!!!!!!! oFloare1.gif
olita? rolleyes.gif

La multe lunite Sonia! floare2.gif
mihaela1985
Ne rasfatam de dimineata...



In sfarsit stam in picioruse... Ce bine e...

ari05
QUOTE(aryana @ Jan 22 2009, 08:42 AM) *
multumesc! tzuc.gif
ce baiat mare si frumos! nici andrei nu merge in 4 labe, nu e obligatoriu multi sar peste etapa asta. el vad ca se ridica in 4 labe cateodata dar inca nu merge, unii copii merg abia pe la 9-10 luni in 4 labe altii nu merg deloc. asa ca nu ai motiv sa te ingrijorezi, daca vrei totusi sa mearga ar trebui sa il pui des pe burtica si sa il stimulezi sa se ridice in 4 labe.
liwlol.gif liwlol.gif ce tare esti! stai linistita ca asa merg majoritatea pe varfuri la inceput.
cu lasatul picioarelor moi sa stii ca si eu am patit-o, de cand e in premergator, se ridica in picioare si apoi lasa funduletul in jos sa se sprijine ca in premergator, apoi vede ca nu are pe ce se ridica iar.


da am mai auzit aryana ca asa ar merge ei la inceput , pe varfuri, dar mie mi-e frica sa nu ramana cu mersul asta, ca bebeii pe care ii stiu eu, nu au mers pe varfuri, ci calcau pe toata talpa... oFloare1.gif
QUOTE(johnnymada @ Jan 22 2009, 11:23 AM) *
ne iese si noua un dintisor bere.gif


la cat mai multi si fara dureri tzuc.gif
QUOTE(maria26 @ Jan 22 2009, 01:12 PM) *
eu l-am pus in premergator la nivelul maxim, si tot cu picioarele indoite este (deh.. daca e inalt)... asa ca nici vb de mers pe varfuri smile.gif
daca nu face moale e de la dintisori.
felicitari!

pai si darius tot cu picioarele indoite sta de se lasa pe sezutul de la premergator... dar el se ridica , sta pe talpi, dar cand paseste ,merge pe varfuri crybaby.gif mad.gif

QUOTE(maria26 @ Jan 22 2009, 01:23 PM) *
Fetelor, bebe meu plange rau -il doare burtica si nu imi pot da seama de la ce e... o sa ma duc cu el la dr azi sad.gif... mi-e mila rau de el... toata noaptea a baut numai ceai, dar refuza sa manace. sad.gif
de la ce ar putea sa fie? Alimentatia nu i-am schimbat-o.

oofff dragu de el sad.gif ati fost la dr? ce vi-a zis?

QUOTE(mihaela1985 @ Jan 22 2009, 04:58 PM) *
Ne rasfatam de dimineata...



In sfarsit stam in picioruse... Ce bine e...


ce dulce e !!! mare de pe acum laugh.gif
maria26
Am fost la dr astazi si ne-a zis sa luam Debridad si Sab simplex. Incepem sa ne revenim, am si papat un pic. Cred ca a avut stomacelul prea incarcat si s-a constipat. Daca e lacom.... Asta e! Tot raul spre bine smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.