Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
ruby
QUOTE(Draga @ Apr 12 2012, 10:18 AM) *
neata

si eu fac bagaje azi, pentru 10 zile bananab.gif

alexandra, anul trecut am stat in parcarea unei pesteri ca al meu dormea dus iar eu aveam burta pe care nu o puteam misca din loc si am vazut copii de sub 6 luni care au intrat in pestera, nu cred ca-s probleme.
sasha eusa_clap.gif , dintosul sef!

noi suntem bine dar vrem distractie non stop, mai creu can sunt atatea de facut in casa dar le facem amandoua pe toate

iasmio, ramona, hartoaga cu datoriile la stat au inventat-o mai tarziu, cand m-am dus eu cu dosarul era noua treaba , de 2 saptamani, deci de pe la sf lui februarie , eu nu mai stiu cand am depus dosarul, in martie candva.

Va puuuppp


unde plecati draga?

aiii ,numai in ro auzi de asa dracovenii in ce privesc platile ...trebuie sa fie tare fantezista persoana care a gasit ,,scuza,, asta! anima1.gif
Corilex
Neatza!
Mirela,da asa e.Nu stiu ce am,dar imi e groaznic de somn mereu sad.gif.Dimineatza tremur toata,ma doare capul ,nici nu ma pot ridica din pat.Si cum Ami nu doarme ziua mai mult de juma de ora ... nu am cum sa imi fac somnul.
De acum 2 seri,am reusit sa o pacalesc cu laptele praf.Seara,dupa baita,ii dau san,si cand vad ca a inchis ochii - bag biberonul cald - si suge.Minune liwlol.gif.Nestle Nativa e fericitul.Acum 2 seri a baut 120 ml,aseara a adormit rpd si nu a apucat decat vreo 40.Ce-i drept,tot s-a trezit noaptea si dupa laptele praf.Incep sa cred ca e de la gingii.
Pana acum dormea neintoarsa pana la 6 ,si de 1-2 saptamani parca e alt copil.Ziua e destul de maraita,ne chinuim si eu si mamaie sa "intretinem atmosfera".
Acum scriu cu stanga,ca mana dreapta e la Ami in gura .
Maine imi aduc aparatele si incep sa ii dau sucuri ,ca trebuie sa ajung la mancare rpd.Ziua suge non stop.
Am fugiiit.
Va pup!
ruby
QUOTE(Corilex @ Apr 12 2012, 12:48 PM) *
.Nestle Nativa e fericitul.Acum 2 seri a baut 120 ml,aseara a adormit rpd si nu a apucat decat vreo 40.Ce-i drept,tot s-a trezit noaptea si dupa laptele praf.Incep sa cred ca e de la gingii.

nu e musai sa fie o problema legata de gingii .120 nu e suficient la varsta lor .Amy bea undeva intre 210 si 235 ml la o masa si rezista pana la urmatoarea fara probleme .incet incet o sa bea si Ami a ta mai mult si din biberon .e ok asa la inceput pana se acomodeaza cu noul gust .mult succes !
slava Domnului ca nu am probleme cu somnul ! imi ajung 6 ore pe noapte ,iar ziua nu pot dormi sub nici o forma .nici daca as vrea nu as putea ca la cate responsabilitati am ,numai de somn nu as avea eu timp.
ma pun sa gatesc .niste clatite gratinate umplute cu kaiser ,ceapa verde ,paprika si ciuperci in sos de rosii. usor ,repede si bun!
Corilex
Ruby...ce pofta mi-ai facut .
Acum vreo 3 seri am facut clatite pana la 1 noaptea liwlol.gif si am stat la povesti cu mamaie.Bineinteles ca am cumparat 1 kg de Finetti liwlol.gif.As fi vrut Nutella...dar la cat costa,am renuntat.
M-a cam chinuit talentul la gatit saptamana asta.Am facut paste cu piept de pui,ciuperci si masline - un deliciu biggrin.gif,apoi am facut file de peste in folie la cuptor - cu cartofi,morcovi si telina .A mancat Catalin cu o pofta,de parca nu mancase de 2 zile.PEstele a iesit super bun,ca am pus condimente pt peste,si ulei cu ierburi.Hai ca mi s-a facut foame.
CUm faci ciupercile alea?Mie imi plac de mor oricum.Chiar si crude liwlol.gif.
Legat de somn,ca sa intelegi ce probleme am: cand lucram - dupa 16 ore la serviciu - dormeam de seara de la 23 pana a doua zi la 17 liwlol.gif.Eu m-am dereglat de cativa ani cu somnul,ca am fost gamer-itza inraita de World Of Warcraft - si stateam si 15 ore non stop la joaca,nu dormeam noptile deloc,etc.
Pe asta mica trebuie sa o feresc de calculatoare ca de ... .Deja ii sclipesc ochii cand vede laptopul.Dar..deh..din 2 gameri ce poate sa iasa?liwlol.gif)Hai ca am fost Off Topic total .
A adormit acum langa mine.
Vb mai incolo!
Draga
Ruby, in delta plecam bananab.gif , la mama si tata!

Corilex, zic si eu acum, poate ca-i bine seara sa nu o lasi sa adoarma pana nu se satura bine, mai gadil-o in talpi, trage-o de obraz. Eu nu o las asa cu una cu doua ca ar adormi semisatula si noaptea ar fi distractie, asa am facut si cu jr, am insistat la masa de seara sa pape bien si nu am avut probleme.Adela doarme in continuare de la 21 fix la 7 -730 fara nici o trezire, sper sa o tina biggrin.gif .
si la varsta asta poate ca-i bine sa aiba deja un program mai organizat de masa, tu spuneai ca mananca si la 1 ora sau ma rog destul de des si cand are chef. daca va organizati un pic iti va fi si tie mai usor. Asta asa ca o completare la soacra si mama si cine mai sta cu gura pe tine notworthy.gif liwlol.gif

am pus in bagaj si o cutie de lapte praf si un bibe ca la capatul lumii unde ma duc nu se stie.

Mi-am luat aparat de gatit cu aburi si ieri am pus de proba niste legume, a mancat Cata tot fara sos fara nimic ohmy.gif , cu friptura ma rog, dar aceea era din cuptor.

azi am fost la ceva resturi de cumparaturi, am pregatit bagaje, sunt zombie. Astept sa manance mandra pe la 5.30 si iesim sa plimbam caruciorul in jurul blocului pana vine Calin .
Karina
Hehe...se anunta calatorii pe-aici! ce frumos! peste o luna vrem sa mergem si noi pana la Suceava...Mi-e cam groaza de drumul asta ca-s vreo 700 de km biggrin.gif dar poate il conving pe sot sa mergem noaptea sa doarma flacaul pe drum...
Draga...nu stiu daca intra sau nu in competitie, dar Levi al meu a dormit noaptea trecuta de la 10 la 8.20...cu o trezire scurta la 5. Am observat ca de cateva nopti nu se mai trezeste de 2 ori asa cum facea inainte, ci numai o data...lucky me!:)
Am vrut sa va intreb de ceva vreme...e vreunul dintre ai vostri care sa tipe? ca pe al meu nu stiu ce l-a apucat de cateva zile...dar tipa de imi perforeaza timpanele...si cred ca ii si place sa se auda tipand...ca si cand se bucura tipa...E distractiv rau ca nu ma gandeam ca un bebe la 4 luni poate scoate sunete asa inalte:))
Draga
QUOTE(Karina @ Apr 12 2012, 05:09 PM) *
Hehe...se anunta calatorii pe-aici! ce frumos! peste o luna vrem sa mergem si noi pana la Suceava...Mi-e cam groaza de drumul asta ca-s vreo 700 de km biggrin.gif dar poate il conving pe sot sa mergem noaptea sa doarma flacaul pe drum...
Draga...nu stiu daca intra sau nu in competitie, dar Levi al meu a dormit noaptea trecuta de la 10 la 8.20...cu o trezire scurta la 5. Am observat ca de cateva nopti nu se mai trezeste de 2 ori asa cum facea inainte, ci numai o data...lucky me!:)
Am vrut sa va intreb de ceva vreme...e vreunul dintre ai vostri care sa tipe? ca pe al meu nu stiu ce l-a apucat de cateva zile...dar tipa de imi perforeaza timpanele...si cred ca ii si place sa se auda tipand...ca si cand se bucura tipa...E distractiv rau ca nu ma gandeam ca un bebe la 4 luni poate scoate sunete asa inalte:))


ha ha, karina, tipatul acesta dureaza ani buni! si Adela tipa de parca vrea sa-mi spuna ceva, nu cand plange, plansul e plans. e asa haioasa " zice " heii, hai, eiii, eee zici ca stie ce zice biggrin.gif
calin chiuie si acum cand se bucura, sa nu-ti spun ca la gradi la inceput am uitat sa le spun doamnelor ce obiceiuri are si s-au speriat, ieseau din alte clase sa vada ce s-a intamplat liwlol.gif .
la mama la tara stie juma de sat cand e acolo dar si toate pisicile din zona biggrin.gif

levi, cred ca treci pe locul 1, nu stiu ce mai performeaza Yana, dar daca suntem pe podium e bine smile.gif
ruby
buna seara ,

cam slaba activitatea pe aici ! cuscra mea a disparut si ea bag de seama .franta ,germania ,italia ,anglia ,mai scrieti si voi cate un post din cand in cand ! ori si la post-uri ,postiti?

draga ,distractie placuta la ai tai si un paste fericit ! pai daca si tu pleci ,eu cu cine imi mai scriu? cU Karina ,oare?

De tipat ,tipa si Amy acum vreo 2 saptamani. vad ca acum i-a trecut .asa era si cu ea ,ii placea sa se auda.imi era si teama ca cheama vecinii protectia copilului ,ca asa niste sunete scotea ...cu multi decibeli .
ah Karina ,Aiman al meu a facut Cluj -Galati -Bucuresti la 1 luna si 10 zile ,cu trenul si la 2 luni Romania -Olanda cu avionul . cred ca toata viata lui va calatori .deja a trait in mai multe orase decat are el ani .sper sa aveti si voi parte de un drum usor .cred ca in masina majoritatea bebelusilor dorm .

ma bag si eu la nani ! pe maine ! sper sa am cui oferi cafeaua!
Karina
CITAT(ruby @ Apr 12 2012, 07:44 PM) *
.cred ca in masina majoritatea bebelusilor dorm .

Ruby, Levi al meu se incadreaza in cealalta categorie...a minoritatii bebelusilor...ca el nu doarme deloc mai mult in masina decat cum doarme el in general...sa vezi acolo activitate:)) la fel cum nu doarme niciodata cand il scot afara...
ruby
QUOTE(Karina @ Apr 13 2012, 12:12 AM) *
Ruby, Levi al meu se incadreaza in cealalta categorie...a minoritatii bebelusilor...ca el nu doarme deloc mai mult in masina decat cum doarme el in general...sa vezi acolo activitate:)) la fel cum nu doarme niciodata cand il scot afara...

da da ,exista si categoria asta ! clar !
Amy doarme la aer liber ,dar daca am intrat in vreun magazin si am stat mai mult de 5 pana la 10 min ,se trezeste .dimineata ,la supermarket atat am alocat cumparaturilor si daca depasesc cele 10 min acordate se trezeste la caserie .iar daca e o singura casa deschisa si dureaza prea mult ,urla pana ma lasa toti in fata ...
ruby
Karina ,tu cand il botezi pe Levi? sau nu tii neaparat?
perla163
tzuc.gif pupici dulci d e noapte buna dragele mele dragi ,va puup si celor care pleaca sau nu vor fi pe langa calculator le doresc UN PAste fericit plin de lUMina Sfanta!
am intrat mai putin ca iar m-au delogat si tot incercam si nu reuseam!
ALexut e bine .de cateva zile a inceput sa pape bine si ca un baiat mare ca pana acum mai mult lingea lingurita biggrin.gif ..azi i-am dat si gustare si i-a placut iaurt cu pere din borcanel..despre somn ce sa zic ,doarme suficient ,doar ca tot se trezeste pe la 5 jumate 6 ,desi ii fac 230ml lapte cu o lingurita d ebiscuit granulat,pe la 12 noaptea....apoi despre mancatul manutelor nu va zic ..acum s-a irita si pe langa gurita ,i-am luat o crema si sper sa-i fie buna daca nu chem pediatrul sa vedem ce ma sfatuieste el .
KArina- ce fain --ca mergi pe la noi pe "acasa" ---intr-un fel mi-e dor sa merg si eu ca n.-am fost d e vreo 3 ani ....a-si vrea s a merg in iulie o fuga ,dar inca nu stiu daca vine si sotul si singura parca nu prea am curaj---poate daca gasesc un zbor direct la BAcau ,dar LA bucuresti nu vreau ca e prea lung drumul apoi si e obositor ptr mine dapai ptr bb.
Somn usor tuturor si pupicei multi!
Draga
Neata

ruby, nu scapati de mine, ce crezi ca nu exista internet mobil?? wink.gif , cu telefonul nu ma descurc dar am modem pentru laptop.
cu timpul nu cred ca voi sta bine, daca va fi cald cred ca nu intru in casa.

Paste fericit !
rdak
'neata!
Dau eu 'cafeaua'? Am pus intre ghilimele, pentru ca eu nu beau niciodata, motivul fiind simplu: nu-mi place deloc.

CITAT(Draga @ Apr 12 2012, 01:29 PM) *
Corilex, zic si eu acum, poate ca-i bine seara sa nu o lasi sa adoarma pana nu se satura bine, mai gadil-o in talpi, trage-o de obraz. Eu nu o las asa cu una cu doua ca ar adormi semisatula si noaptea ar fi distractie, asa am facut si cu jr, am insistat la masa de seara sa pape bien si nu am avut probleme.Adela doarme in continuare de la 21 fix la 7 -730 fara nici o trezire, sper sa o tina biggrin.gif .


Draga, nu vreau sa te sperii, doar iti zic cum sunt eu cu Daniel acuma. El de la 2 luni si vreo 3 saptamani doarme toata noaptea, fara trezire. Chiar isi facuse la sfarsitul lunii trecute un program de somn de noapte ff. bun, de pe la 21:30-22:00 pana la 8:30-9:00 (inainte era el bun oricum, cam intre 8 si 10 ore). Bestial, ce mai! Atata doar ca de vreo 10 zile a inceput sa se trezeasca in fiecare noapte de 1-2 ori sad.gif ... Si nu de foame, ca daca-l iau in brate adoarme la loc (daca am noroc in 5 min, daca nu - vreo jumate de ora). Cred ca e din cauza ca cam de atunci se intoarce lejer pe orice parte, pe burta, pe spate, cum vrea muschii lui. Si probabil miscandu-se se si trezeste... Ca inainte il lasam pe spate pana pe la ora 2-3 si apoi il intorceam pe burta si asa dormea pana dimineata. Daca ratam eu ora 3 se trezea putin si maraia pana il intorceam pe burta smile.gif . Dintii nu ii cresc (cel putin nu se vede nimic), deci nu cred ca asta e motivul. Am inceput diversificarea cam cand a inceput el sa se trezeasca noaptea, dar nici asta nu cred ca e motivul... Cum am zis, cred totusi ca din cauza ca se misca atata, il gasesc in patut in pozitii imposibile, total diferite fata de cum l-am pus... Sper sa-si revina cat mai repede si sa doarma iarasi noaptea fara treziri.

Si noi mergem maine dimineata la bunici de Paste smile.gif . Azi facem bagajele.
Poate nu mai intru pana plecam asa ca va urez tuturor Paste Fericit! Si drum bun celor care pleaca!
iasmio
neatza

cuscra draga n-am disparut dar am fost iar singura toata ziua cu ginere-tu asta prapadit care nu ma lasa sa fac mai nimic toata ziua, tot pe fuga fac mancarea si curatenia ca nu mai doarme ziua mai mult de 30-40 minute legate nervi.gif

apoi se culca pe la 8:30-9 seara si noaptea se trezeste de vreo 3 ori, ma da peste cap programul asta al lui
ieri i-am facut prima data supa din zarzavaturi si desi ma asteptam sa o refuze categoric a mancat vreo 8 lingurite bune, eu zic ca e bine de prima data...

tocmai m-a sunat soacra si mi-a zis ca ne face ea ceva supa si prajituri si nu stiou mai ce, mami poate face sarmale si nu o sa ma prea obosesc cu mancarurile pe week-end; noi chiar am vr sa nu stam acasa si sa mnergem la piscina ca mai avem pe card un week-end de cazare si tot tacamul gratis dar am uitat sa sunam si trebiuia cu o saptamana inainte...sincer imi prindea bine o sauna si-un jacuzzi ceva...dar altadata

puup ca tre sa ies putin ca ar vrea al meu sa se puna iar in pat vreo o juma de ora smile.gif




iasmio
CITAT(rdak @ Apr 13 2012, 09:11 AM) *
'neata!
Dau eu 'cafeaua'? Am pus intre ghilimele, pentru ca eu nu beau niciodata, motivul fiind simplu: nu-mi place deloc.

am servit si eu cafeaua ca mi-a facut-o sotu inainte sa plece
occasion.gif daniel pt cele 6 lunite
iasmio
CITAT(perla163 @ Apr 13 2012, 12:29 AM) *
tzuc.gif pupici dulci d e noapte buna dragele mele dragi ,va puup si celor care pleaca sau nu vor fi pe langa calculator le doresc UN PAste fericit plin de lUMina Sfanta!
am intrat mai putin ca iar m-au delogat si tot incercam si nu reuseam!
ALexut e bine .de cateva zile a inceput sa pape bine si ca un baiat mare ca pana acum mai mult lingea lingurita biggrin.gif ..azi i-am dat si gustare si i-a placut iaurt cu pere din borcanel..despre somn ce sa zic ,doarme suficient ,doar ca tot se trezeste pe la 5 jumate 6 ,desi ii fac 230ml lapte cu o lingurita d ebiscuit granulat,pe la 12 noaptea....apoi despre mancatul manutelor nu va zic ..acum s-a irita si pe langa gurita ,i-am luat o crema si sper sa-i fie buna daca nu chem pediatrul sa vedem ce ma sfatuieste el .
KArina- ce fain --ca mergi pe la noi pe "acasa" ---intr-un fel mi-e dor sa merg si eu ca n.-am fost d e vreo 3 ani ....a-si vrea s a merg in iulie o fuga ,dar inca nu stiu daca vine si sotul si singura parca nu prea am curaj---poate daca gasesc un zbor direct la BAcau ,dar LA bucuresti nu vreau ca e prea lung drumul apoi si e obositor ptr mine dapai ptr bb.
Somn usor tuturor si pupicei multi!

si iulian e toata ziua cu mainile in gura, isi baga cate 3-4-5 degete odata, le inghesuie sa-i incapa cat mai multe si pe urma cum is ude tot aduna de pe paturici si haine scame si tot e pe fata plin de ate si alte scame, insa nu-i place deloc sa-l dau cu apa pe fata sa-l sterg
rdak
CITAT(iasmio @ Apr 13 2012, 06:50 AM) *
occasion.gif daniel pt cele 6 lunite

Multumim frumos, iasmio!! oFloare1.gif
Nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 6 luni! E extraordinar! Mai trec 6 si cica ma intorc la munca... nervi.gif nervi.gif nervi.gif
iasmio
CITAT(rdak @ Apr 13 2012, 10:05 AM) *
Multumim frumos, iasmio!! oFloare1.gif
Nu-mi vine sa cred ca au trecut deja 6 luni! E extraordinar! Mai trec 6 si cica ma intorc la munca... nervi.gif nervi.gif nervi.gif

liwlol.gif tu ti-ai ales nu?
chiar se vorbea acu vreo saptamana apropo de mamici full time si intoarcerea la lucru
eu cand am avut-o pe iasmina mica eram trup si suflet pt munca asa ca ea avea 5 luni jumate cand m-am intros la munca si nu pot zice acuma ca-mi pare rau dar sunt momente cand ma gandesc la ea ca as mai fi putut sta cu ea asa micuta; o lasam cand cu soacra cand cu mami si cum era iarna in primele luni in fiecare dimineata pe careva o aducea sotu sa stea cu ea...a trecut
acuma nu ma mai grabesc sa ma intorc, mai ales ca si iasmina incepe scoala peste cateva luni si vreau sa ma dedic mai mult timp lor plus ca avem acum afacerea noastra unde am si eu destule de facut
atata imi lipseste uneori interactiunea cu oamenii ca deh... de la o directoare ocupata care vorbnea zilnic cu cel putin 20 de persoane la statul in casa...e un pic de diferenta si imi lipsesc si mie tocurile ca tot zicea nu mai stiu care ca are tocuri si-i pare rau ca acuma nu mai are unde le lua
asa eram si eu...cand imi cautam pantofi in primul rand ma uitam care au tocul cel mai inalt si apoi imi alegeam modelul dorit liwlol.gif
cand ma gandesc ca in fiecare dimineata ma trezam si stateam o ora-n baie sa ma coafez si machiez...si acuma cu zilele nu ma piaptan si nu ma fardez...parca nu mai sunt eu nervi.gif
Draga
QUOTE(rdak @ Apr 13 2012, 08:11 AM) *
'neata!
Dau eu 'cafeaua'? Am pus intre ghilimele, pentru ca eu nu beau niciodata, motivul fiind simplu: nu-mi place deloc.
Draga, nu vreau sa te sperii, doar iti zic cum sunt eu cu Daniel acuma. El de la 2 luni si vreo 3 saptamani doarme toata noaptea, fara trezire. Chiar isi facuse la sfarsitul lunii trecute un program de somn de noapte ff. bun, de pe la 21:30-22:00 pana la 8:30-9:00 (inainte era el bun oricum, cam intre 8 si 10 ore). Bestial, ce mai! Atata doar ca de vreo 10 zile a inceput sa se trezeasca in fiecare noapte de 1-2 ori sad.gif ... Si nu de foame, ca daca-l iau in brate adoarme la loc (daca am noroc in 5 min, daca nu - vreo jumate de ora). Cred ca e din cauza ca cam de atunci se intoarce lejer pe orice parte, pe burta, pe spate, cum vrea muschii lui. Si probabil miscandu-se se si trezeste... Ca inainte il lasam pe spate pana pe la ora 2-3 si apoi il intorceam pe burta si asa dormea pana dimineata. Daca ratam eu ora 3 se trezea putin si maraia pana il intorceam pe burta smile.gif . Dintii nu ii cresc (cel putin nu se vede nimic), deci nu cred ca asta e motivul. Am inceput diversificarea cam cand a inceput el sa se trezeasca noaptea, dar nici asta nu cred ca e motivul... Cum am zis, cred totusi ca din cauza ca se misca atata, il gasesc in patut in pozitii imposibile, total diferite fata de cum l-am pus... Sper sa-si revina cat mai repede si sa doarma iarasi noaptea fara treziri.

Si noi mergem maine dimineata la bunici de Paste smile.gif . Azi facem bagajele.
Poate nu mai intru pana plecam asa ca va urez tuturor Paste Fericit! Si drum bun celor care pleaca!



nu ma sperii ca ea seamana la obiceiuri cu frati-su care mai mult de 1 trezire /noapte , spradic si nu pentu papa nu are nici acum biggrin.gif ,si n ua vut nici ca bebe
ai mei dorm numai pe burta, cel mare si acum, iar pe adela doardaca o pun pe spate se declanseaza alarma biggrin.gif
ruby
buna fetele ,

mai e cafea ,pt turul 2 de dupa amiaza ?dimineata nu am avut timp sa mai scriu ,a trebuit sa pregatesc fetele si pe mine caci vinerea merg la sala si cum e o zi pe care mi-o dedic numai mie ,ma aranjez si eu mai deosebit ,ceea ce imi rapeste ceva timp dimineta ,dar ma simt mai bine toata ziua ca imi sta freza si urmele de oboseala se mai sterg cu un machiaj light .
Iasmio ,si mie imi lipseste ceva timp in a ma aranja asa cum o faceam inainte si chiar pt shopping doar pt mine .mereu e altcineva la rand si eu cumpar asa pe bucatele pt mine .chiar vreau o geaca noua de primavara ,dar sa vedem cand o las pe Amy acasa cu tati sa ma pot dezlantui in oras .
Draga ,bine ca esti totusi conectata in departatul colt de tara ! macar daca e cald si bine ,sa trimiti si la noi un pic de caldura ,caci la noi de vreo saptamana nu depaseste termometrul 13-14 grade. vroiam gratar in weekend ,dar cred ca imi trece.
s-a trezit Amy ,va poop !poate reusesc sa intru mai tarziu ,spre seara .
perla163
tzuc.gif tuturor dragele mele !
DAniel occasion.gif occasion.gif occasion.gif
hmm Alex nu a dormit aproape niciodata pe burta o s aincerc ,poate doarme mai bine ,el del a1 noaptea incolo se maraie si ma trezesc la 2-3 ore ..eu ziceam ca poate dorm eu cu grija si cum il aud ma trezesc ,dar nu cred ca e asta..oricum imi tot spun ca doar nu dorm toti copii la fel si asta e modul lui de a dormi .....dupa amiaza imi doarme si 2 ore ,daca stau eu langa el pe pat ...
Voi ce faceti mergeti la inviere cu astia mici??
crysa
Salutare!
Cred caa fetele sunt in marii pregatiri,asa eram si eu ani trecuti,dar nu imi pare rau ca nu sunt in tara
Azi am fost la pediatru si bineinteles ca ia facut vaccin lu Lore si urmeaza sa ii faca si lu Bia saptamana viitoare....aici se fac 2 doze de Priorix,ROR si noi avem numa 1 ca asa se face in Ro,nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa planga ca e o fricoasa
Ma bag la somn...ca cine stie ce ma asteapta.....pup
ruby
neatza si un weekend cat mai placut ! sa aveti un Paste fericit !
rdak
CITAT(perla163 @ Apr 13 2012, 03:32 PM) *
DAniel occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Multumim frumos! oFloare1.gif

occasion.gif Amy!!

Weekend fain si Paste Fericit!
ruby
QUOTE(rdak @ Apr 14 2012, 09:32 AM) *
Multumim frumos! oFloare1.gif

occasion.gif Amy!!

Weekend fain si Paste Fericit!

mersi !si lui Daniel occasion.gif pt ieri!scuze de intarziere .
iasmio
neatza

occasion.gif amy 9704.gif
am intrat sa salutam ca azi plecam la socrii

tzuc.gif
Karina
occasion.gif occasion.gif occasion.gif Amy, scumpa! sa cresti mare si sanatoasa si sa continui s-o faci pe mami happy! smile.gif
N-am mai apucat ieri sa intru sa salut si eu lumea ca ba a fost Levi raut, ba am avut musafiri. Apropo de musafiri, au venit ieri la noi niste prieteni care au o fetita cu 3 saptamani mai mica decat Levi si 2 ore cat au stat la noi, fetita lor a stat in scoica si n-a scos un sunet...numai se uita la maica-sa si mai tragea cate un ranjet...in timp ce Levi al meu numai mofturos si numai in brate a stat...si mai si plangea ca nu-i convine...Am zis aseara ca il dau la schimb:)))
Ruby, ma intrebai ceva mai inainte de botez...Noi nu il botezam pe Levi. Suntem baptisti si asta inseamna ca suntem de parere ca botezul e o decizie personala. Asa ca Levi va decide asta pentru el atunci cand va creste mare.
Draga, dintre bebeii de aici cred ca numai Adela si Levi dorm pe burtica:))

Va pup pe toate si Paste fericit alaturi de cei dragi voua!
crysa
Paste Fericit! 9704.gif
Corilex
Neatza!
Am avut o noapte mai buna.
Ami s-a culcat la ora 22,cu 2 treziri scurte de tot de papa - la 3 si la 6:30,si ne-am trezit amandoua acum la 10.
Ieri mi-am primit aparatele ,si am bagat hardughia de storcator la treaba.Am baut si eu si Ami suc de morcov.A cam facut mutrite la inceput,dar cateva lingurite le-a suportat.Am zis sa ii dau cateva zile suc de morcov,apoi incep cu mar,apoi le combin,apoi portocala.
Pana la 6 luni sa ii dau fructe,si dup'aia sa incepem cu d'alea mai serioase : cereale si supa .
Ieri am stat 2 ore cu ea afara,timp in care a dormit de 2 ori liwlol.gif.Am ridicat si spatarul de la carucior ,ca nu se mai putea.Se intorcea pe toate partile.CUm s-a vazut in sus - nu a mai zis nimic.Statea si urmarea pisicile de afara .Noi avem lipici la pisici - cum iesim cu carutul,sunt vreo 4 pisici maidaneze care se plimba dupa noi .Bineinteles ca le hranim corespunzator liwlol.gif.
Haideti ca fug sa schimb pampersul,si sa papam.
Va puuuup!
Corilex
Neatza!
Am avut o noapte mai buna.
Ami s-a culcat la ora 22,cu 2 treziri scurte de tot de papa - la 3 si la 6:30,si ne-am trezit amandoua acum la 10.
Ieri mi-am primit aparatele ,si am bagat hardughia de storcator la treaba.Am baut si eu si Ami suc de morcov.A cam facut mutrite la inceput,dar cateva lingurite le-a suportat.Am zis sa ii dau cateva zile suc de morcov,apoi incep cu mar,apoi le combin,apoi portocala.
Pana la 6 luni sa ii dau fructe,si dup'aia sa incepem cu d'alea mai serioase : cereale si supa .
Ieri am stat 2 ore cu ea afara,timp in care a dormit de 2 ori liwlol.gif.Am ridicat si spatarul de la carucior ,ca nu se mai putea.Se intorcea pe toate partile.CUm s-a vazut in sus - nu a mai zis nimic.Statea si urmarea pisicile de afara .Noi avem lipici la pisici - cum iesim cu carutul,sunt vreo 4 pisici maidaneze care se plimba dupa noi .Bineinteles ca le hranim corespunzator liwlol.gif.
Haideti ca fug sa schimb pampersul,si sa papam.
Va puuuup!
iasmio
iulian a inceput sa umble !!!
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Corilex
Mioara...sigur ai contribuit si tu ?liwlol.gif))) E tati intreg.
Fetelor,va urez un Paste Fericit!
Noi nu am facut mai nimic,ca nu obisnuim sa tinem traditiile cum fac altii.
Mai mult o sa serbam diseara toti 4 (eu,Cata ,mamaie si Ami ) ca e ziua mamaicii mele dragi.Implineste 74 de ani.Vine Cata de la munca cu tort biggrin.gif.
Am dormit de la 14:30 la 16:30 bot in bot cu Amicutza mea scumpa.
Azi a fost distractie mare cu sucul de fructe.Cu chiu cu vai a baut un pic de suc de morcov.Mai mult era pe haine decat in gurita .
I-am facut un pic de suc de mere,m-am gandit ca poate ii place mai mult.Doamne,facea niste mutrite...si scuipa intr-una .
Si la ideea lu' mamaie - i-am pus sucul in biberon.Ce ziceti fetelor,ca a inghitit de cateva ori d m-am speriat liwlol.gif.I l-am scos fortat din gura,ca imi era ca bea prea mult. (facusem vreo 60 ml).Nu vreau sa ii dau cu biberonul,dar cu lingurita il scuipa.Nici nu stiu ce sa fac.
Cele care sunteti mai inaintatate cu diversificarea - ce fructe mai au voie?Ca peste 1 sapt vreau sa ii fac piure de fructe - si din cate am citit banana nu e indicata pana la 8 luni.
Draga,am cumparat si eu revista Mami pe aprilie - si imi place ce scrie acolo.Se pupa cu ce cititisem/planuisem.Multumesc!
rdak
CITAT(Karina @ Apr 14 2012, 06:20 AM) *
Draga, dintre bebeii de aici cred ca numai Adela si Levi dorm pe burtica:))


Si Daniel smile.gif La inceput mi-a fost cam frica sa-l pun, citisem si auzisem in n locuri ca nu e voie, nu e bine, dar nu stiu cum treceam de perioada de colici fara dormitul pe burta... Asa a fost un piculet mai simplu. Ii place ff. tare.
Pufulica15
Hristos a inviat! / si salutari de la Suceava:)

Nu am mai reusit sa intru de atata timp, ca incepuse sa mi se faca dor liwlol.gif. Dar se pare ca toata lumea a fost putin ocupata ...

Iasmio - Iulian... bravooooooooooooo eusa_clap.gif

Noi am strabatut cu mare usurinta cei 450km - Sasha s-a comportat ca si cum ar fi fost acasa (somn 1 ora, treaz 2, iar somn, iar treaz, iar somn, iar cand s-a trezit si a 3-a oara tot in masina, deja nu mai zicea nimic, nu mai voia nici o jucarie, doar se uita trist pe geam liwlol.gif liwlol.gif ). In schimb seara, inainte de culcare a bagat un plans continuu de vreo 20 min si a adormit flamand doh.gif
Incerc de vreo 2-3 zile sa-l conving sa manance formula, dar nu vrea si pace; am testat 4 feluri de tetine , canitza, si acum ma gandesc sa incerc cu lingurita sa se reobisnuiasca cu gustul (ca a mai baut cand s-a nascut, primele 4-5 zile). Daca tot nu si nu, tb sa schimb laptele probabil, ca cel natural e pe terminate sad.gif . Plus ca am impresia ca traieste cu aer copilul asta al meu... mananca la vreo 3h cate 5 min si gata. A mai patit cineva asa? Dar el pare vesel si nu urla de foame, dar nici nu vreau sa ma trezesc ca scade in greutate sad.gif. Off

gata cu vorba. ca misca ... liwlol.gif
Karina
Pufu, vreau si eu la Suceava!!!! sad.gif( ehh, lasa ca mai e putin si mergem si noi sa ne vedem neamurile...sunt tare tare curioasa cum o sa se comporte Levi la asa drum...Ca noi avem 700 km de aici...nici nu-mi imaginez cum o sa-mi faca capul calendar!
Cat despre problema pe care o ai cu laptele praf...chiar nu as sti ce sfat sa-ti dau pentru ca si eu sunt intr-o situatie foarte similara cu a ta...si eu am incercat vreo 4 feluri de lapte praf...si tot atatea tetine si nici nu vrea sa auda...Dar al meu la san sta cate o ora...si apoi 2 ore pauza...si iar cate o ora...Am observat ca mai nou nu mai sta chiar cate o ora...ci in jur de 40-50 de minute...Poate se satura asa repede acum...nu cred ca ar trebui sa iti faci griji daca el pare multumit...
Draga
Hello la ceas de seara din delta!

am reusit sa pun si eu mana pe calculator azi ca mi-am culcat copii devreme.

suntem la ai mei de vineri, am calatorit lung dar bine, Adela a fost mai bine decat ma asteptam, nu a plans deloc saraca, am pecat din Buc la 14.30 si am ajuns la 21.30.
toate bune si frumoase doar ca mandra se trezeste si noaptea sa manance ( sau ma rog ii dau eu ca sa nu-l trezeasca pe Calin ca dorm in aceeasi camera), mi-am adus aminte ca si Jr la varsta ei intr-o vacanta a facut la fel apoi si-a reluat programul de bucurestean fara treziri, sper sa faca si ea la fel. se intelege bine cu patutul de la bunica( e din cel de voiaj, fosnitor si miscator)

vineri dimi Adela a cazut din pat ohmy.gif , din al lui calin, doar 20=25 cm biggrin.gif , s-a facut plimbareata rau , cred ca f curand pleaca in 4 labe....vrea sa-l intreaca pe Iulian care merge deja liwlol.gif .Iasmio esti sigura ca e copilul tau? liwlol.gif

va las, va pup sper sa mai intru zilele acestea ..e cam aglomerat pe aici biggrin.gif

tzuc.gif
mamicadenoiembrie
bine v-am gasit!
sunt foarte noua cu chestia asta
sper ca am nimerit bine
scopul meu era sa intru in grupu' asta de mamici din noiembrie 2011
daca raspundeti inseamna ca m-am descurcat cu postarea
rdak
CITAT(mamicadenoiembrie @ Apr 16 2012, 07:28 PM) *
bine v-am gasit!
sunt foarte noua cu chestia asta
sper ca am nimerit bine
scopul meu era sa intru in grupu' asta de mamici din noiembrie 2011
daca raspundeti inseamna ca m-am descurcat cu postarea

Ai nimerit f. bine! Bine ai venit!
ruby
neatza

Hristos a inviat !
azi bea cineva cafea ? noi am avut un weekend frumos ,in familie .sambata am fost la shopping doar pt mine si sant tare fericita ca am reusit si eu sa imi iau din toate ce mi-am dorit iar duminica am fost cu copii la piscina .Pe Amy nu o mai scotea nimeni din apa ...urla cat o tinea gura cand dadeam sa o scot .Nu mai zic de Ruby care ar fi dormit acolo !
de dormit doarme f bine .de la 19.30 la 7 .ii dau un ultim biberon de ca 90 ml pe la 22 cand ma duc eu la nani ,dar nu mereu il termina si apoi nimic pana dimineata .doar suzeta .se trezeste sa o caute undeva pe la 2 ,apoi pe la 4 si rar ii dau san spre dimineata.

mamica de noiembrie ,bine ai venit !

distractie placuta in continuare celor care au plecat de acasa ! Draga ,ceva cucui la Adela ? Sper ca nu ! i-a dat mami un pup si i-a trecut !

Ioana ,ai mai introdus si alta masa decat cea de legume? Eu ii dau pe la 17 o gustare de fructe ,ori cu biscuite specific varstei ori fructe cu cereale de la hipp .pana acum a papat banana ,mar si para william.papa cu placere .

va las ca trebuie sa o trezesc si sa pregatesc micul dejun pt cei mari .o zi frumoasa !
alunixa
Adevarat a Inviat!

Si occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif tuturor sarbatoritilor pe care i-am ratat!

Si eu sunt la cafea. Am cam lipsit...dar am fost doar eu cu Eduard, bunica a plecat la ea sa faca pregatirile de Paste si de joi am fost amandoi pana aseara. Bineinteles ca nu am avut timp de nimic...Sambata am fost si noi pentru prima data in mall si a aflat toata lumea liwlol.gif) dupa vreo 15 minute de urlete teribile, ca mi-era deja rusine a inceput sa rada in hohote la toate vitrinele ce le intalnea. Deci ne place pana la urma. Am avut noroc ca altfel ramaneam fara cadouri cumparate.

Mai nou si micutului meu ii place cel mai mult in brate....caruciorul este asa pentru primele 10 minute de plimbare...si sa-l plimbam pe Winnie the POOH!!!

Vreau sa felicit toate mamicile cu mai multi copii care se descurca exemplar si cu ei si cu treburile casei. Nu stiu cum reusiti...vindeti secretul?

Pastele l-am petrecut si noi la bunici la Eforie si la nasi, vremea nu a fost deloc prietenoasa asa ca ne-a tinut in casa. Eduard a luat oua din cosulet si le-a azvarlit pe jos...daca tot i le-am pus in fata liwlol.gif)
Ieri numai afara am stat au fost 25 de grade la Constanta.

Bine ai venit mamica de noiembrie! Se pare ca ne-ai nimerit! Mai sunt si de decembrie cateva..dar suntem pe acolo liwlol.gif)

Va pup si va doresc o zi minunata in continuare!!!
Draga
neata

am crezut ca e o clipa liniste dar se aude mandra care s-a trezit la 6.30 si la 9 si un pic ural de somn, a dormit putin si gata sa nu cumva sa se plictiseasca mama. of of copii mei au program diferit la tara, zici ca trebuie sa plece la camp nervi.gif
Alunixa si la noi e urlet in carucior daca e in pozitie orizontala ca deh, e mare si vrea sa vada.In ultima plimbare am ridicat spatarul si a fost foarte fericita, si eu biggrin.gif

Ioana, pai serialul cu diversificarea? nu se mai filmeaza? ca eu asteptam cu mare interes liwlol.gif

Ruby ce ti-ai luat? hai ca vreau sa te invidiez biggrin.gif


va las ca se aude cum vrea sa faca o gaura in plasa patutului ohmy.gif
alunixa
CITAT(Draga @ Apr 17 2012, 10:42 AM) *
neata

am crezut ca e o clipa liniste dar se aude mandra care s-a trezit la 6.30 si la 9 si un pic ural de somn, a dormit putin si gata sa nu cumva sa se plictiseasca mama. of of copii mei au program diferit la tara, zici ca trebuie sa plece la camp nervi.gif
Alunixa si la noi e urlet in carucior daca e in pozitie orizontala ca deh, e mare si vrea sa vada.In ultima plimbare am ridicat spatarul si a fost foarte fericita, si eu biggrin.gif

Ioana, pai serialul cu diversificarea? nu se mai filmeaza? ca eu asteptam cu mare interes liwlol.gif

Ruby ce ti-ai luat? hai ca vreau sa te invidiez biggrin.gif


va las ca se aude cum vrea sa faca o gaura in plasa patutului ohmy.gif



Pai cred ca voi monta partea sport si o ridic un pic ca nu mai tine gluma....Poate copii tai chiar vor sa merga la arat si semanat, mai stii liwlol.gif)

Si Edi s-a trezit la 6.30, a papat la 8 si acum doarme...Noaptea ne trezim la 3sau 3.30 si atat. Si nu suntem la tara....dar totusi avem griji...de batrani... liwlol.gif

Sper sa-si reia programul Adela ca tare bun mai era!
Corilex
Neatza !
Ce fac mamicile?
Ruby,suuuper ca ti-ai luat tot ce ti-ai dorit!Eu am stat ieri 4 ore in mall,si nu am reusit sa ma uit decat la hainute pt Ami (cautam ceva anume si am luat magazinele de bebei la pas) si am probat cateva perechi de pantofi .Era omor in AFI - se bateau pe umerase in magazine,atat de aglomerat era.Nu stiu ce am,dar daca e bebi cu mine,nu pot sa ma concentrez deloc la cumparaturi,doar la ea.Mi-am cumparat o pereche de balerini de la New Look ,nici nu i-am probat bine,ca m-am si dus cu ei sa ii achit.
Am fost sa vorbim de tortul pt botez,si mergem joi sa facem comanda finala.
Acum vine sora mea sa ma vopseasca ,sa ma tunda.Si ne coafam si ne probam pentru botez.Am zis ca daca nu imi vine nimic bine,imi iau copilul si dorm in mall pana gasesc ceva.
Ioana,crede-ma ca am ras cu lacrimi la clipurile de pe facebook.Stateam cu Cata si radeam ca doi copii .Cata zicea intr-una ca ce seamana fetele noastre liwlol.gif).
Ajutati-ma si pe mine cu ceva : voi cu ce ati imbracat bebelusele la botez?Ca eu am o rochie de catifea - o culoare ciudata bineinteles - e un rosu corai ,cu dantela bej pe margine .Bineinteles ca in tot mall ul nu am gasit nimic cu care sa o asortez.Peste tot numai roz .Am innebunit.La C&A am probat pe Ami toti pantofii pe care i-am gasit.Marimea 18-20 era marimea,marimea 17-19 era mik .De la Zara am iesit repede,repede de tot ca m-am speriat de preturi liwlol.gif).(La fel ca si la Mothercare - unde era 100 lei un bolero pt bebe de 3 luni:)) ).
In piata am vazut dres bej - la 6 lei si o sa ma duc sa ii iau.Dar mai departe?Pantofiori - o jacheta ceva? sad.gif
Fug - Ami vrea sa ia masa .
O zi buna va doresc - cu toate ca in Bucuresti e cam innorat .Vad ca o zi e frumos,o zi e innorat .Sper sa fie frumos sambata.
iasmio
neatza all

vad ca toata lumea revine in forta dupa atata festin si zile libere
noi am fost in familie pe la socri si parinti, ca mai toata lumea
mirel e racit bocna ca a reparat ceva cu baietii la o remorca sapt trecuta si era cam frig...e izolat doarme singur la iasmina in pat si ziua il trimitem de-acasa daca ploua si nu putem iesi noi biggrin.gif

ieri am fost si noi la cluj ca vroiam sa facem un cadou unor doamne dragute si am vrut sa le luam cate-un parfum original si un vin si ceva musinei (iepurasi), azi finisam cadourile; si am intrat in polus la magazinul de parfumuri si aveam inghetata in mana; a venit vanzatoare spre noi cu un zambet naspa "scuze, da nu aveti voie cu inghetata" de parca era magazin de haine; ne-am enervat si ne-am dus la celalalt sephora tot cu parfumuri unde am spart vreo 850 ron ca deh...nu le iau doar la altele si mi-am luat si mie un lacoste ca acasa mai aveam doar unpic din hugo bossul meu orange tongue.gif; asa ca le-am facut vanzare la concurenta si am si intrebat-o pe aia ca daca aveam inghetata ne lasa sa intram si a zis ca da, doar ei nu vand haine tongue.gif
si mi-a dat si cadou un ruj, un rimel de la lacoste si vreo 6 miniparfumuri diferite de mostra

draga sa stii ca nu mai sunt sigura nici eu cine era in poza aia...era oare copilul meu sau era copilul lui soacra ?!? ohmy.gif

puupam pe toate si pt corilex si cine mai are botezul bafta la pregatiri/cumparaturi

iasmio
si sa nu-i uitam pe cei care au implinit mai multe lunite zilele acestea
occasion.gif bianca, ana victoria, levi si miruna pt azi
sa cresteti mari si sanatosi si sa ascultati de parinti
perla163
Hristos a inviat! pupam mamicile si bebeii!
occasion.gif occasion.gif tuturor sarbatoritilor de zilele astea!
mamicadenoiembrie
Va multumesc pt primire notworthy.gif
ce ma bucur ca in sfarsit am gasit si eu timp si chef sa intru pe forum, uramream de multe ori ce scriati si sfaturi la unele probleme
eu am o fetitza care astazi implineste 5 luni! occasion.gif si am trecut prin tot felul de provocari, fiind primul meu copil am citit tot ce am gasit sa fiu sigura ca nu sunt unica din univers care trece prin asa ceva
oricum acum ma preocupa somnul de peste zi: cum adorm copilasii vostrii? singuri sau ii leganati sau la san? Daria mea numai leganata sau la san, nu reusesc nicicum sa o fac sa adoarma singura in patutz wacko.gif
am vazut ca cineva a scris despre pregatirile de botez:
eu am patit-o pt ca nu am stiut ca tre' sa mergi cu bebe imbracat intr-un fel si dupa ce-l boteaza in apa tre' sa-l schimbi in hainutze albe blush.gif si deci dariutza mea a purtat hainutzele de botez si inainte si dupa
va doresc succes la cele care isi organizeaza de zor evenimentul cu pricina
noapte buna
iasmio
neatza dau azi cafea.gif

antonio si andrada occasion.gif , la fel si pt daria pt ieri
ne-am trezit de dimineata si noi, am servit deja cafeaua cu tati ca iasmi a dormit la ei si acuma a adus-o ca ei au plecat de-acasa
ieri am facut pizza dar azi n-am idee ce mai fac de mancare
iulian nu e racit dar tot se aude o horcaiala cand respira nu stiu de ce
mamica apropo de adormit bebelusii iulian nu mai suge ca bea cu sticluta si asa si adoarme mancand...

o zi faina
Karina
Buna, fetelor!
Mamica de noiembrie, bine ai venit aici la noi...ne-ar ajuta tare mult daca ne-ai spune cum te cheama ca sa stim cum sa ne adresam smile.gif suntem multe mamici pentru prima oara aici...si de asemenea suntem tare recunoscatoare mamicilor cu mai multi bebei care ne ajuta cu sfaturi...Cat despre dormitul in timpul zilei...exact asa e si baietelul meu...nu adoarme altfel decat la san sau leganat...daca l-as pune in patut ar urla pana ar ramane fara glas...si nu stiu cum l-as putea dezobisnui de obiceiul asta...
Fetelor, nu stiu ce sa ma fac cu Levi ca de cateva zile e ingrozitor de plangacios si nervos! Si pe langa toate a mai si racit si e mucos de numa'!
Draga, zi-mi te rog, tu i-ai dat ceva Adelei cand a fost racita? ca febra vad ca nu face...dar ii curg mucisori si nu-i place deloc sa-l sterg la nasuc si urla cat il tin puterile...si toata ziua trebuie sa stau cu el in brate si nu mai pot de dureri de spate!
Iasmio, si Iulian a terminat cu tzitzi? Cum s-a acomodat? mie mi-e groaza sa nu mi se termine laptele ca nu stiu ce ma fac cu teroristul asta mic...ca nu pune gura pe lapte praf...Din cate spui tu acolo ai primit cadouri dragute de Paste:) mi-e tare dor sa mai merg si eu intr-un mall sa pot casca ochii fara sa stie tot mall-ul ca e Levi acolo:)
Alunixa, deci i-ai facut initierea si lui Edy, cu mall-urile? cred ca era ultimul neinitiat de aici:)) cu urlatul asa e si la noi...stie toata lumea unde suntem...oficial nu ma mai pot pierde in mall de sotul meu...ca am dispozitiv de urmarire...sirena lui Levi!
Ruby, ma bucur ca ai reusit sa te rasfeti si tu la cumparaturi...acum asteptam sa vedem ce ti-ai luat frumos smile.gif off, vreau si eu sa ma duc la piscina cu Levi...cine stie ce-o sa-i mai placa si lui:)
Ioana, hai mai spune-ne ceva...ca ne e dor de povestile tale! si vorba lui Draga, unde-s filmele cu diversificarea? cum..asa slaba miscare?
Va pup!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.