Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
ot1305
neatza dragelor!
felicitari Iasmio! uite ca si la tine a stat sa i se vada bijuteriile in toata splendoara....felicitari!!!!!

fetelor, am intrat doar sa va urez un sfarsit de saptamana cat mai placut!!!!
perla163
iasmio_FElicitari pentru baietel !
sèer ca ati petrecut o duminica frumoasa ,noi am fost prima data la mare ,pe anul asta ,marea era agiitat si apa cam reciuta ,dar e ra temperatura aerului tare placuta!
va aduc o pozica de azi ,cand ma pregateam sa merg la biserica |
iasmio
salutare tuturor!

perla frumoasa burtica, deja se vede clar ca e bebelin acolo partners.gif
cum sunteti ? ce faceti de nu mai prea intrati?

va pup pe toate si o saptamana cat mai usoara si frumoasa
ruby
buna seara ,

wow ce mami cocheta Perla ! tare mandru o sa fie baiatul mamei de tine ! te prinde tare bine burticutza rotunjoara ! asa deci ,mergi si la biserica care vrea sa zica .avem si noi una romaneasca in oras ,dar nu am fost niciodata pana acum .
eu azi am avut de treaba ...dimineata 2 drumuri la gradi si la scoala ,apoi iarasi la scoala.dupa amiaza am reusit de mi-am mai organizat anumite acte la birou ,caci saptamana trecuta am fost in medical si chiar nu m-am atins de nimic .aveam destule restante .mai vad maine ce mai fac ...
am inceput si eu de azi sa iau femibion 2 .sa vedem cum ma voi simti dupa proba asta .spatele inca ma mai doare ,dar e suportabil .aseara mi-am facut o baitza calda si am dormit dusa !
restul fetelor pe unde santeti ? Cine a mai primit rezultate sau a mai fost la eco ?
O seara buna si pe maine la cafea !
roxana1986
Neatza fetelor! va servesc eu azi cu cafelutza aromata.
am ajuns la lucru dar mi-e un somn de abia vad monitorul.
bebelina mea e vioaie.in fiecare seara face dansuri in burtica iar eu nu mai pot de fericire cand o simt.
imi place ca ati pus poze cu burtici, sper sa pot posta si eu una dar nu stiu cand.
as avea nevoie de concediu dar nu stiu pe cand.deja incep sa respir tot mai greu si ma obosesc repede si parca ma tine ceva sub coasta stanga cateodata.
va pup si sper ca sunteti bine
ruby
QUOTE(roxana1986 @ Jun 21 2011, 08:55 AM) *
Neatza fetelor! va servesc eu azi cu cafelutza aromata.
am ajuns la lucru dar mi-e un somn de abia vad monitorul.
bebelina mea e vioaie.in fiecare seara face dansuri in burtica iar eu nu mai pot de fericire cand o simt.
imi place ca ati pus poze cu burtici, sper sa pot posta si eu una dar nu stiu cand.
as avea nevoie de concediu dar nu stiu pe cand.deja incep sa respir tot mai greu si ma obosesc repede si parca ma tine ceva sub coasta stanga cateodata.
va pup si sper ca sunteti bine

neatza ,

beau si eu o ceasca din cafeaua aromata oferita de tine .si eu ma simt cam obosita .dorm tarziu si ma scol devreme ,nu e de mirare.plus ca e o vreme inchisa si ploua mai mereu ,parca te trage numai la somn .
cum e la voi prevazuta legea cu concediul prenatal? cu cate saptamani inainte de nastere aveti dreptul ?La noi e cu 6 saptamani inainte ,daca nu sant alte probleme .cam pe 10 octombrie ar fi la mine .
va urez si eu o zi cat mai frumoasa si relaxanta.pupici si pe mai tarziu .
ruby
wow perla ,am trecut in luna a 5a !ce trece timpul !inca un pic si o sa povestim de cate ori ne-am trezit pe noapte sau ce le dam contra colicilor wink.gif ...
roxana1986
Deci din cate stiu eu in luna a 7 a poti intra in prenatal. stiu ca dupa nastere 6 saptamani tre sa fii in concediu postnatal pentru alaptare. in total sunt 126 zile inainte si dupa care poti sa le iei cum vrei doar sa se respecte alea 6 saptamani dupa.
daca e diferit va rog sa-mi ziceti mai ales cele care ati mai luat concedii.
am si eu o nedumerire cum e cu lunile astea de sarcina ca eu numi dau seama nici cum
nu stiu in ce luna sunt a 4 sau a 5? ma deruteaza chestia asta
ruby
Trimestrul I - primele 13 saptamâni
Luna 1 (saptamana 1-4)
Luna 2 (saptamâna 5-8)
Luna 3 (saptamâna 9-12)

Trimestrul II - saptamânile 14-27
Luna 4 (saptamâna 13-16)
Luna 5 (saptamâna 17-20)
Luna 6 (saptamâna 21-24)
Luna 7 (saptamâna 25-28)

Trimestrul III - saptamânile 28-40
Luna 8 (saptamâna 29-32)
Luna 9 (saptamâna 33-36)
Luna 10 (saptamâna 37-40)
ot1305
buna dimineatza!
vai perla ce bine iti sta cu burtica !!!!

fetelor, am intrat sa va salut doar ca am o carutza de treaba....sper sa reusesc sa intru mai tarziu!!!!
misa29
Buna dimineaaaataaaa!!! Mai spre pranz, asa... ca abia acum am reusit sa stau la calculator sa pierd nitel vremea.
Ce fac doamnele?
Otilia și Iasmio, felicitări pentru flăcăi, nu vă văd bine cu atatia bărbați în casă smile.gif
Ruby, tu inca nu stii ce e? Sau sunt eu prea ametita si nu mai tin minte?

Peste weekend ne-am ocupat cu treburi aministrative, adică am scos casa la lumină și ne-am dat mari bucătari, mai mult domnul, de fapt, care a gătit pui bombay biryani masala liwlol.gif adică un fel de curry mai sofisticat. Eu am fost mai neaoșă și mi-am călit o varză smile.gif
Duminică am dat o tură pe la Ikea să mai cheltuim ceva bani pe niște lucruri de care, evident, nu aveam absolută nevoie, dar sunt happy că ne-am luat perne pentru dormit pe o parte si nu ne mai trezim cu gâturile sucite.
Weekendul asta incercam sa ajunge pe la Tușnad... asa, in recunoastere, sa vedem ce ne ofera zona. Voi ce planuri aveti?

stfnpopa
Buna ziua,
Va rog sa ma scuzati ca intru in casuta voastra dar as vrea sa fac un anunt care poate vreuneia dintre voi va fi de folos:

Vand sterilizator cu abur pentru 6 biberoane si accesorii, incalzitor de biberoane, pompita de san manuala(foarte eficienta) si un set de 4 biberoane(2 mari-260ml si 2 mici -120ml) toate marca AVENT.
Produsele sunt achizitionate din Anglia si foarte putin folosite. Toate sunt sterilizabile!
Toate la pret de 350 Ron. Persoanele interesate pot obtine detalii cu un mail la adresa stfnpopa@gmail.com
ruby
QUOTE(misa29 @ Jun 21 2011, 01:16 PM) *
Buna dimineaaaataaaa!!! Mai spre pranz, asa... ca abia acum am reusit sa stau la calculator sa pierd nitel vremea.
Ce fac doamnele?
Otilia și Iasmio, felicitări pentru flăcăi, nu vă văd bine cu atatia bărbați în casă smile.gif
Ruby, tu inca nu stii ce e? Sau sunt eu prea ametita si nu mai tin minte?

Peste weekend ne-am ocupat cu treburi aministrative, adică am scos casa la lumină și ne-am dat mari bucătari, mai mult domnul, de fapt, care a gătit pui bombay biryani masala liwlol.gif adică un fel de curry mai sofisticat. Eu am fost mai neaoșă și mi-am călit o varză smile.gif
Duminică am dat o tură pe la Ikea să mai cheltuim ceva bani pe niște lucruri de care, evident, nu aveam absolută nevoie, dar sunt happy că ne-am luat perne pentru dormit pe o parte si nu ne mai trezim cu gâturile sucite.
Weekendul asta incercam sa ajunge pe la Tușnad... asa, in recunoastere, sa vedem ce ne ofera zona. Voi ce planuri aveti?

ei cum sa nu stiu? ....uite-te la semnatura mea ,cand uiti .am fost prima ce am stiut ce voi avea si avem si nume deja ales ! cool ! rolleyes.gif
Iubesc mancarea indiana .avem un restaurant de lux in oras si vreau sa spun ca mereu plec de la ei tare incantata .nu numai mancarea ce e extraordinar de buna ci si serviciile oferite sant super de calitate.acasa nu am gatit nicodata .nici nu e bucataria ,domeniul meu ...imi place doar sa mananc ,nu si sa si gatesc .
eu am fost la masaj ,mi-am facut un ceai de musetel ,m-am relaxat un pic cu ceva muzica si astept sa vina Aiman de la scoala sa mancam impreuna si sa vedem ce teme are de executat .saptamana ce vine are test la germana .are de citit o carte in cateva zile si de facut referat .eu am fost mai smechera ,am citit scurte comentarii pe net ,ca sa pot discuta cu el cartea dupa ce o termina ...el stie ca o citesc si eu dimineatacand e el la scoala ...

o dupa amiaza placuta si spor la treburi ! cam slabutza activitatea pe aici in ultima perioada .lasa ca se apropie ele cele ecografii ,o sa avem ce povesti din nou .
iasmio
salutare fetele!

n-am reusit azi sa intru pe forum; parca am tot mai multa treaba; incerc sa ajung acum cu ale mele la zi cat de cat ca de vineri colega de la conta pleaca in concediu si trebuie sa preiau si treaba ei cu banca, plati, registru casa etc si deja ma doare capu numai cand ma gandesc ce ma asteapta
dupa ce se intoarce ea am un audit care e o data pe an si anu asta e in 13 iulie; pana scap de stresurile estea nu prea am vreme de nimic; dupa aceea ma mai relaxez si eu putin poate reusim chiar sa evadam putin pana la mare -poate

in rest va pup pe toate si ne mai "auzim"
ot1305
in sfa am putin timp liber.....macar pana adoarme piciul nu mai fac nik, ca dupa ma apuc de facut niste compot de cirese pt la iarna ca azi am fost la mama si mi-am cules o sacosa plina.....yami.gif....

esti harnicuitza foc Iasmio...lasa ca dupa ce termini te relaxezi tu...

Ce smekera esti mai Ruby......app, cand intra Aiman in vacanta? la noi deja e gata scoala.
ruby
QUOTE(ot1305 @ Jun 21 2011, 08:40 PM) *
in sfa am putin timp liber.....macar pana adoarme piciul nu mai fac nik, ca dupa ma apuc de facut niste compot de cirese pt la iarna ca azi am fost la mama si mi-am cules o sacosa plina.....yami.gif....

esti harnicuitza foc Iasmio...lasa ca dupa ce termini te relaxezi tu...

Ce smekera esti mai Ruby......app, cand intra Aiman in vacanta? la noi deja e gata scoala.


mai avem de asteptat ! abia pe 27 iulie intra in vacanta .mai avem si cate o runda de teste pana atunci ....si vacanta avem doar 6 saptamani la scoala ,iar gradinitza doar 2 saptamani in august. este si foarte greu cu copiii acasa cand ambii parinti muncesc.trebuie dusi la scoala de vara .asa am facut si eu in clasa a 3 si a 4 ,cand lucram .nu aveam cum sa il las toata ziua singur acasa ,nesupravegheat .de acolo si vacantele asa de scurte .
si eu am pregatit pt cina ,conopida cu sos bechamel si cascaval ras la cuptor ,chiftele si piure-ul urmeaza sa il fac de indata .am reusit de am si calcat cateva ce le aveam in cos ,caci maine am declarat zi de relaxare .tragem o fuga in maastricht .are Andre ceva treaba la o firma acolo ,iar eu o sa ma plimbaresc un pic prin oras .
o seara buna tuturor!
ot1305
QUOTE(ruby @ Jun 21 2011, 08:07 PM) *
mai avem de asteptat ! abia pe 27 iulie intra in vacanta .mai avem si cate o runda de teste pana atunci ....si vacanta avem doar 6 saptamani la scoala ,iar gradinitza doar 2 saptamani in august. este si foarte greu cu copiii acasa cand ambii parinti muncesc.trebuie dusi la scoala de vara .asa am facut si eu in clasa a 3 si a 4 ,cand lucram .nu aveam cum sa il las toata ziua singur acasa ,nesupravegheat .de acolo si vacantele asa de scurte .
si eu am pregatit pt cina ,conopida cu sos bechamel si cascaval ras la cuptor ,chiftele si piure-ul urmeaza sa il fac de indata .am reusit de am si calcat cateva ce le aveam in cos ,caci maine am declarat zi de relaxare .tragem o fuga in maastricht .are Andre ceva treaba la o firma acolo ,iar eu o sa ma plimbaresc un pic prin oras .
o seara buna tuturor!

o...bun asa ca au scoala mai toata vara.....
plimbare placuta maine!
trandafirsalbatic
Buna fetelor!!

am intrat scurt pe forum sa va salut si sa va spun ca mi-a iesit ok cariotipul de la amniocenteza....suntem bine si eu si bebita
e un infern la birou zilele astea si n-am avut cand sa intru, iar in ultimile 2 weekenduri am fost plecata la munte si la mare smile.gif
sper ca sunteti bine toate...misa am vazut ca ti-a iesit ok testul Fisch...bravo...iti tin pumnii sa fie bun si cariotipul...

va pup si sper sa intru cat mai curand sa mai stam de vorba....
ot1305
QUOTE(trandafirsalbatic @ Jun 21 2011, 10:52 PM) *
Buna fetelor!!

am intrat scurt pe forum sa va salut si sa va spun ca mi-a iesit ok cariotipul de la amniocenteza....suntem bine si eu si bebita
e un infern la birou zilele astea si n-am avut cand sa intru, iar in ultimile 2 weekenduri am fost plecata la munte si la mare smile.gif
sper ca sunteti bine toate...misa am vazut ca ti-a iesit ok testul Fisch...bravo...iti tin pumnii sa fie bun si cariotipul...

va pup si sper sa intru cat mai curand sa mai stam de vorba....

felicitari Trandafir!
hmmm...plimbareatza si tu .....bravo!

neatza burticutze! va servesc cu o cafea!
ruby
QUOTE(ot1305 @ Jun 22 2011, 08:02 AM) *
felicitari Trandafir!
hmmm...plimbareatza si tu .....bravo!

neatza burticutze! va servesc cu o cafea!

neatza ,

mersi de cafea ! mai astept un pic sa isi faca efectul fierul .tu cum iei fierul? Zilnic ,tot dimineata ,pe nemancate?am dormit excelent pot spune .rare sant noptile cand nu schiteaza Ruby nimic si doarme neintrerupt .se resimte cand ma trezesc de cate 2-3 pe noapte ,chiar si pt scurte interventii .vrea sa ma tina antrenata pt cand vine Lilly ....
trandafir felicitari pt rezultatele bune .in sfarsit aveti si voi liniste !numai bine !
va doresc o zi cat mai frumoasa si relaxanta .
iasmio
neatza si de la noi

Trandafir ne bucuram enorm de vestile bune!!!!
eu am facut ieri prostia ca am mers doar cu iasmina la cumparaturi si in loc sa le las in masina pe toate m-am sfatosit sa le car pe scari in sus si azi dimineata cand m-am trezit m-a cam durut pe sub burta; nu mai fac destea

va pupam pe toate si va dorim o zi frumoasa
fluffylove
gata fetelor am aflat ce o sa avem
este BAITELLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!
o sa am 2 baiet ........ohhhhh boyyyyyyyyy!!!!!!!!
ot1305
QUOTE(fluffylove @ Jun 22 2011, 06:20 PM) *
gata fetelor am aflat ce o sa avem
este BAITELLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!
o sa am 2 baiet ........ohhhhh boyyyyyyyyy!!!!!!!!

FELICITARI!!!!

clar anul asta e al baietilor...vad ca predomina baieteii in noiembrie biggrin.gif

Ruby, eu fierul il iau dimineatza, inainte sau in timpul mesei....asa scrie in prospect....iar calciu trebuie sa-l iau la distanta de 2-3 ore, la fel si cafeaua......dar eu mai intai beau cafeaua si iau calciu si dupa 2 ore pap si iau si fierul.....adica pe la 9-10 iau fierul.....tot o tableta pe zi
iasmio
QUOTE(fluffylove @ Jun 22 2011, 03:20 PM) *
gata fetelor am aflat ce o sa avem
este BAITELLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!
o sa am 2 baiet ........ohhhhh boyyyyyyyyy!!!!!!!!

neatza

baietii la putere super.gif

o zi faina la toate tzuc.gif
misa29
Ruby, fii antena cati baieti.. o sa aiba fetele de unde sa aleaga smile.gif

Ce faceti altfel, doamnelor? Azi montam la birou aerul conditionat, ca nu se mai putea sta... m-am refugiat in ultima incapere, dar tot cred ca s-a trezit bubulina de la zgomot. Sper sa adoarma la loc smile.gif
Nu mi-ati zis ce planuri aveti de weekend... eu abia astept sa plec, mi se pare ca miroase a vacanta afara.
iasmio
QUOTE(misa29 @ Jun 23 2011, 09:29 AM) *
Ruby, fii antena cati baieti.. o sa aiba fetele de unde sa aleaga smile.gif

Ce faceti altfel, doamnelor? Azi montam la birou aerul conditionat, ca nu se mai putea sta... m-am refugiat in ultima incapere, dar tot cred ca s-a trezit bubulina de la zgomot. Sper sa adoarma la loc smile.gif
Nu mi-ati zis ce planuri aveti de weekend... eu abia astept sa plec, mi se pare ca miroase a vacanta afara.

noi duminica vom merge undeva la munte ca sambata inca mai avem de lucru dar e bine si asa ozi , macar ne mai relaxam - daca ne lasa vremea ca s-a cam anuntat vreme rea la noi
mai deci mie saptamana asta in fiecare zi de pe la ora 13 mi se face un somn de nu mai pot lucra nimic, ma pun cu capu pe birou si numa as dormi... somn.gif
ruby
QUOTE(misa29 @ Jun 23 2011, 01:29 PM) *
Ruby, fii antena cati baieti.. o sa aiba fetele de unde sa aleaga smile.gif

Ce faceti altfel, doamnelor? Azi montam la birou aerul conditionat, ca nu se mai putea sta... m-am refugiat in ultima incapere, dar tot cred ca s-a trezit bubulina de la zgomot. Sper sa adoarma la loc smile.gif
Nu mi-ati zis ce planuri aveti de weekend... eu abia astept sa plec, mi se pare ca miroase a vacanta afara.

ia sa vad ,merge acum panarama asta de forum?
ruby
SE PARE CA DA . nu ma risc sa scriu prea multe ca dimineata facea figuri cu logarea .mai apoi am scris ceva si iar ma arunca in alte tampenii de erori ...
noi santem acasa azi .avem cu totii liber ,asa ca profitam si ne relaxam in familie .m-am trezit cam obosita dupa cele cateva ore petrecute ieri prin maastricht .am facut ceva curatenie dimineata si acum ma duc sa ma pun si eu un pic in pat pana se trezeste ruby si o s aiesim un pic la plimbarica .
fluffy ,felicitari pt baietel ! sa fiti amandoi sanatosi .o sa incerc sate trec si pe tine pe listuza .
da misa ,fetele noastre or sa fie mai rasfatate printre atatia baieti !
ne auzim mai tarziu ,daca o sa ma mai pot loga ....o dupa amiza placuta !
ruby
Mamici de noiembrie 2011:

Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita female.gif
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel male.gif
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita fetita.gif
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel male.gif
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel male.gif
Sanymada -dpn 25 noiembrie barza2.gif
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel male.gif
fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel male.gif
Corilex - dpn 18 noiembrie barza2.gif
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie barza2.gif
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita female.gif

sper ca nu am sarit pe nimeni ...daca da ,spuneti !
ot1305
QUOTE(misa29 @ Jun 23 2011, 12:29 PM) *
Ruby, fii antena cati baieti.. o sa aiba fetele de unde sa aleaga smile.gif

Ce faceti altfel, doamnelor? Azi montam la birou aerul conditionat, ca nu se mai putea sta... m-am refugiat in ultima incapere, dar tot cred ca s-a trezit bubulina de la zgomot. Sper sa adoarma la loc smile.gif
Nu mi-ati zis ce planuri aveti de weekend... eu abia astept sa plec, mi se pare ca miroase a vacanta afara.

da data asta stam prin zona...mergem undeva aproape de casa......oricum pe 6-7 iulie plecam in concediu la mare la bulgari si apoi dc totul e ok poate tragem o fuga pana la greci, insa mai vedem....

eu azi am fost si m-am inscris la un alt dr ginec ca dr mea sete insarcinata si sta acasa in concediu pana la 1 noiembrie si nu vreau sa risc.....dc ma apuca nasterea mai devreme si ea nu-i venita eu cu cine nasc???? asa ca pt sufletelul meu m-am inscris la un alt dr cu care am sa nasc, chiar dc e barbat am incredere in el ca multe prietene au nascut cu el si au fost super incantate....

fug ca mai am de facut o tura de compot de cirese. vb mai tarziu!
ot1305
neatza dragelor! ce faceti? haideti la o cafea!
roxana1986
Neatza! servesc si eu o cafelutza virtuala doar cu voi.
in sfarsit e weekend.
va doresc o zi frumoasa
ruby
neatza ,

si eu abia ce am facut ochi .ma duc sa imi fac o cafea si revin .
iasmio
salut tuturor

la noi e o vreme tare urata, e negru cerul, ploua, tuna si fulgera
pe cand ziceam si noi ca mergem undeva in week-end ...
dar macar ne odihnim
week-end placut tuturor!

tzuc.gif
ot1305
buna fetelor!
ce mai faceti? multa lipsa de activitate a fost in week-end aici.....sper ca sunteti toate ok!
ruby
neatza ,

am auzit ca e vremea ploioasa in Ro.doar o explicatie ramane de ce au lipsit fetele: Ori faceau copii, ori numarau bani ! sa aveti o saptamana cat mai usoara ,ne auzim mai tarziu ,ma duc sa pregatesc copii de scoala si gradi ! pupici!
ruby
yuhuuu,azi am intrat in sat 19 !!!! guitar.gif ce mari santem ....mai ales eu wink.gif !
ot1305
QUOTE(ruby @ Jun 27 2011, 08:00 AM) *
neatza ,

am auzit ca e vremea ploioasa in Ro.doar o explicatie ramane de ce au lipsit fetele: Ori faceau copii, ori numarau bani ! sa aveti o saptamana cat mai usoara ,ne auzim mai tarziu ,ma duc sa pregatesc copii de scoala si gradi ! pupici!


liwlol.gif ....da, numarau banii
QUOTE(ruby @ Jun 27 2011, 08:01 AM) *
yuhuuu,azi am intrat in sat 19 !!!! guitar.gif ce mari santem ....mai ales eu wink.gif !

felicitari!!!!!
ruby
[quote name='ot1305' date='Jun 27 2011, 09:10 AM' post='1682281']
liwlol.gif ....da, numarau banii

numai ele ? unsure.gif Da tu ce faceai? liwlol.gif
misa29
Ziua bunăăăăăă!!!
Ce fac doamnele? Sper că mai bine decât mine, care m-am întors acasă cu o răceală zdravănă, ne-a prins ploaia la Tușnad, pe la lacul Sfânta Ana și eu eram în niște opincuțe fără șosete. Yay me!
Aseară am băut ceai cu miere și lămâie până la leșin, că pastile n-am vrut, abia m-am odihnit.
Frumos în excursie, mai ales că la întoarcere ne îngrijoram că nu avem nimic în frigider, dar ne-am făcut piața pe marginea drumului, că erau țărani cu produse la vânzare... roșii, ardei, pâine... și nu vă mai zic ce am mai luat că vă fac poftă smile.gif Vă zic mai prin august, așa.
În cât timp trece răceala doar cu ceai și lămâie, știe cineva?
perla163
buna burticutelo ,va puup 1 EU NU REUSEAM SA MA LOGHEZ-PFIUU CE NASPAA!
EU SUNT BINISOR ,MAI simt dureri cin zona ovarelor -------si ca o greutate in burtica-e normal?? dar in mare bine,il simt pe bb tot mai bine si abia astept 14iulie sa-l revad la eco ,ca mi-e tareee dor de el love1.gif
pupici tuturor!
iasmio
salutare!

eu nu am reusit sa intru in week-end ca sambata am fost ocupata cu mancare, cumparaturi, curatenie si duminica am umblat lela prin munti; ne-a zis un prieten sa mergem pe Transalpina ca e ceva mai frumos ca Transfagarasanu dar imi pare rau ca mi-am pioerdut toata duminica pe-acolo, mai bine stateam acasa si ma odihneam ca n-a fost nimic deosebit, drum rau etc

misa eu am tras-o cam o saptamana daca nu mai bine cu raceala fara medicamente - sanatate multa iti doresc

in rest, va pup pe toate si mai vb tzuc.gif
ruby
neatza ,

haideti la o cafea fetelor ! care mai bea ,care nu un fresh de fructe !
nici eu nu stau prea bine cu timpul .se incheie trimestrul si trebuie sa faca actele ,am cam multe lasate in urma .
perla ,cu logarea e un chin si nu vad sa ia cineva masuri .sant mai multe persoane ce nu reusesc sa se logheze in ultima vreme .unele au trimis si mail ,dar nu le-a bagat nimeni in seama .cea fost si cea ajuns forumul asta .cred ca intr-un an de zile va disparea complet activitatea pe aici .deja ca nu se mai deschid topicuri noi ,interesante ,cum se facea odinioara ,plus ca nr membrilor activi e in plina scadere .pai sa vedeti pe alte forumuri ,la mamici de noembrie cate sant si ce discutii frumoase .imi e mie greu sa le urmaresc caci sant prea multe .dar e viata ,se povesteste la greu .

ma pun sa imi fac gimnastica de dimineata pana nu se trezeste ruby si imi rapeste tot timpul.o zi frumoasa sa aveti !
ruby
misa multa sanatate ! trandafir.gif sper sa treaca repede raceala !
ot1305
QUOTE(iasmio @ Jun 27 2011, 01:19 PM) *
salutare!

eu nu am reusit sa intru in week-end ca sambata am fost ocupata cu mancare, cumparaturi, curatenie si duminica am umblat lela prin munti; ne-a zis un prieten sa mergem pe Transalpina ca e ceva mai frumos ca Transfagarasanu dar imi pare rau ca mi-am pioerdut toata duminica pe-acolo, mai bine stateam acasa si ma odihneam ca n-a fost nimic deosebit, drum rau etc

misa eu am tras-o cam o saptamana daca nu mai bine cu raceala fara medicamente - sanatate multa iti doresc

in rest, va pup pe toate si mai vb tzuc.gif

scumpa de tine.....eu am facut transfagarasanul acum doi ani prin iulie.....cand avea tudor al meu 3 luni....f frumos traseul.....nasol de noi ca din bacau pana acolo am mers aproape 10 ore cu masina insa a meritat.....am spus ca voi mai merge cand al doil-lea va avea 3-4 ani ca sa aiba si baietii ce vedea....


Ruby, intr-adevar......nu se mai ocupa nimeni de forum....mare pacat....multe topicuri au murit......

la noi e o vreme tare nasoala....ploua si e frig...parca e toamna si asa ma enerveaza vremea asta...ma deprima rau, nu alta....

ot1305
fetelor, uitai sa va intreb....oare e neasol tare dc fiu'miu face pojarel si eu stau cu el? eu am avut pojarel cand eram mica insa nu stiu acum cum il afecteaza pe bb....dr de fam mi-a spus ca nu-i nici o prbl dc eu am avut ca at bbe protejat de anticorpii mei, insa stau in dubii pana vineri cand tre sa ma duc la dr gin.....voi ce stiti?
ruby
QUOTE(ot1305 @ Jun 28 2011, 09:26 AM) *
fetelor, uitai sa va intreb....oare e neasol tare dc fiu'miu face pojarel si eu stau cu el? eu am avut pojarel cand eram mica insa nu stiu acum cum il afecteaza pe bb....dr de fam mi-a spus ca nu-i nici o prbl dc eu am avut ca at bbe protejat de anticorpii mei, insa stau in dubii pana vineri cand tre sa ma duc la dr gin.....voi ce stiti?

habar nu am cum e treaba cu pojarul .la noi se face testul in sarcina pt determinarea anticorpilor la rubeola .stiu ca asta e cea mai periculoasa si cu cat sarcina e mai avansata in momentul contaminarii ,sansele scad procentual ca sa fie si bebe afectat.mai bine suna la cabinet ,sau la medicul de fam.ruby pana acum nu a facut nici una din boli,sper sa fie dupa ce inchei eu cu sarcina si e si bebe mai marisor.
eu la 26 de ani ,am luat varsat de vant de la Aiman ...groaznic...de restul bolilor l-a ferit DD .nu stiu ,dar pe aici nu prea sant cazuri de imbolnaviri .poate sant mai bine protejati ,nu stiu ce sa zic ....
sper oricum sa nu te afecteze nici cum . trandafir.gif
ruby
QUOTE(ot1305 @ Jun 28 2011, 09:23 AM) *
scumpa de tine.....eu am facut transfagarasanul acum doi ani prin iulie.....cand avea tudor al meu 3 luni....f frumos traseul.....nasol de noi ca din bacau pana acolo am mers aproape 10 ore cu masina insa a meritat.....am spus ca voi mai merge cand al doil-lea va avea 3-4 ani ca sa aiba si baietii ce vedea....
Ruby, intr-adevar......nu se mai ocupa nimeni de forum....mare pacat....multe topicuri au murit......

la noi e o vreme tare nasoala....ploua si e frig...parca e toamna si asa ma enerveaza vremea asta...ma deprima rau, nu alta....

la noi sant 33 de grade ! raritate! de maine 20 ...sa nu cumva sa ne invatam la caldura si soare,doar traim in germania ,nu in africa ...
misa29
bună dimineața... mai fără voce, așa.
stau tot într-un ceai cu miere și lămâie (cred că am băut o cisternă, e domnul disperat), iar azi dimineață am făcut sacrificiul suprem, adică o gargară cu saramură, că s-a uitat colegul de apartament (soțul) în gâtul meu și a zis că am amigdalele roșii. mi-a zis medicul că pot lua vitamina C și Fervex, dar la câtă lâmâie balotez parcă vitamina C nu ar mai fi nevoie, iar Fervex nu mă îndur să iau. E nasol că strănut des și îmi lăcrimează ochii, arăt ca o șopârlă lăcrimoasă... azi nu pup nici bazin, cred că mă rezum la cumpărături.

Ruby, ce gimnastică faci? cât durează, pe ce te axezi? Eu deocamdată merg la bazin de două ori pe săptămână și când îmi mai aduc aminte mai fac exerciții pentru perineu. Probabil la un moment dat voi merge de 3 ori pe săptămână la bazin, dar mai văz...

Iasmio, pe unde vine transalpina? Că îmi scapă acum și recunosc că mi-e lenică să dau google... am și acte de făcut...

Gata, vin mai târziu, să fiți cuminți!
ot1305
QUOTE(misa29 @ Jun 28 2011, 08:52 AM) *
bună dimineața... mai fără voce, așa.
stau tot într-un ceai cu miere și lămâie (cred că am băut o cisternă, e domnul disperat), iar azi dimineață am făcut sacrificiul suprem, adică o gargară cu saramură, că s-a uitat colegul de apartament (soțul) în gâtul meu și a zis că am amigdalele roșii. mi-a zis medicul că pot lua vitamina C și Fervex, dar la câtă lâmâie balotez parcă vitamina C nu ar mai fi nevoie, iar Fervex nu mă îndur să iau. E nasol că strănut des și îmi lăcrimează ochii, arăt ca o șopârlă lăcrimoasă... azi nu pup nici bazin, cred că mă rezum la cumpărături.

Ruby, ce gimnastică faci? cât durează, pe ce te axezi? Eu deocamdată merg la bazin de două ori pe săptămână și când îmi mai aduc aminte mai fac exerciții pentru perineu. Probabil la un moment dat voi merge de 3 ori pe săptămână la bazin, dar mai văz...

Iasmio, pe unde vine transalpina? Că îmi scapă acum și recunosc că mi-e lenică să dau google... am și acte de făcut...

Gata, vin mai târziu, să fiți cuminți!

uite, eu stiam ca pt rosu in gat si laringita poti lua hemogene9, insa mai intreaba si tu dr de fam si prin farmacii, plus osccilococcinum trei pe zi ca si astea tot homeopate sunt....eu am luat acum 2 ani cand eram insarcinata cu Tudor.....raceam intr-una atunci....


Ruby, pai pojarelul si rubeola e una si aceasi chestie....si eu am avut rubeola insa acum stau asa in dubii pt bb mic.....maine la 2 sunt programata la dr de fam si am sa-i spun oful.....dr de fam a baiatului mi-a spus sa stau linistita ca nu ma afecteaza in nici un fel, insa na.....mai vreau o parere......

nici la noi nu prea mai sunt cazuri de imbolnaviri datorita vaccinurilor, insa acum este epidemie de rujeola prin cluj (parca)....erau 220 de cazuri din febr si pana acum fata de 2 cazuri cate au fost in tot anul 2010...deci iti dai seama....eu as vrea ca tudor sa faca toate bolile copilariei ca sa nu le faca cand e mare ca e mult mai greu.......acum cat e mic face numai forma cea mai usoara a bolii, deci nu e greu pt copii sa le faca.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.