Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
Ioanax07
Nu mă pot abtine liwlol.gif liwlol.gif mi-e cam frik azi la " gadilat" .... De mă doare tare ASA ii arunc o copita la moasa ! Sper sa nu fie cazul liwlol.gif
Ioanax07
Slaba rău prezenta azi.toată lumea a născut ? Eu astept rândul la "gadilat" nervi.gif si mi-s toată un stres sad.gif
misa29
Ziua buna:)

Faina poveste, Mirela, eu cred ca daca mai faci un copil nici nu e nevoie sa fii prezenta la nastere, se naste sigur si in lipsa ta smile.gif Asa ai avut si nasterile celelalte sau a fost mai greu?
Ma bucur tare ca mititica e cuminte, numai bine, apuci sa te dezmeticesti si sa-ti dai seama ce ti se intampla... sau, ma rog, asa a fost cazul la noi, la voi, la al treilea bebel, cred ca stiti deja ce vi se intampla smile.gif

Ana e si ea tare cuminte, desi mai are nopti, cum a fost cea care tocmai a trecut, cand ar vrea sa suga non stop. Nu stiu, sincer, unde baga atat lapte, ca si curge fix cat suge, parca nu se termina niciodata smile.gif Acum iar am avut un episod de supt nervos smile.gif Dupa ce termina cu sanul, mai cauta cu gurita, e absolut delicioasa, imi prinde uneori pijamaua si incepe sa molfaie. Refuza cu inversunare suzeta, dar ii place degetul lui mami, n-am inteles de ce... dupa 10 de minute de deget a adormit, lucru de care profit sa trag si eu un pui de somn, ca azi noapte m-a lesinat de oboseala cu sanul ei smile.gif

Ioana, bafta la gadilat, sa nu pocnesti moasele pe-acolo smile.gif Si sa ne tii la curent, daaaa?

Draga, bravos tie, n-am mai dormit 4 ore legate iti zic si de cand, de pe 1.11.2011 smile.gif Cu ce te mai lauzi? Ati stabilit data?

Corina, tu cum esti? Au plecat neamurile de pe capul vostru? Ia, fiecare sa-si ia talpasita la el acasa, mai ales soacra. Baita e tare fain sa faceti voi, noi suntem gramada pe Ana in cadita in fiecare seara, eu abia astept sa mai creasca un pic ca sa pot s-o iau cu mine in cada smile.gif Ia faceti voi o rutina numai cu bebelul si puneti neamurile la respect, spune-i soacrei sa nu se supere, dar ea si-a crescut copiii ei, sa va lase sa ii cresteti pe ai vostri.

Gata, m-am desfasurat, acum ma duc sa ma intind, poate ma lasa si pe mine coropisnita mica.

V-am pupatara!
Draga
Misa, si eu gandesc la fel, fiecare si-a crescut copii..acum sa ma lase si pe mine sa ii cresc eu, cum vreau eu. Slava domnului ca ma lasa!

Hai Ioana, Hai cu gadileala liwlol.gif
Ioanax07
Gata, m-am gadilat ! A fost tare naspa dar bine ca nu a durat mult. A zis k e posterior colul dar e bine căci a început sa se inmoaie, mi-a "scos" dopul , a zis k e bine si crede ca nasc zilele astea wink.gif Bebelina s-a întors sta pe dreapta acum. Am noroc ca e tare de treaba moasa asta, rade si glumeste continuu .s-a socat si ea cât de negativa sunt si zice de unde îți vin ideile astea negative liwlol.gif După ce m-a auzit ce am urlat la gadilat mi-a zis ca se bucura ca aleg epidurala liwlol.gif
Draga
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 17 2011, 12:50 PM) *
Gata, m-am gadilat ! A fost tare naspa dar bine ca nu a durat mult. A zis k e posterior colul dar e bine căci a început sa se inmoaie, mi-a "scos" dopul , a zis k e bine si crede ca nasc zilele astea wink.gif Bebelina s-a întors sta pe dreapta acum. Am noroc ca e tare de treaba moasa asta, rade si glumeste continuu .s-a socat si ea cât de negativa sunt si zice de unde îți vin ideile astea negative liwlol.gif După ce m-a auzit ce am urlat la gadilat mi-a zis ca se bucura ca aleg epidurala liwlol.gif


Scapasi si de asta bananab.gif
cred ca si pe mine ma asteapta azi control pe masa..sper sa nu trimita la spital direct 68.gif

oare Iasmio, Cioco si Sanymada s-au vorbit sa nasca toate odata?????
Ioanax07
Scapai scapai wink.gif am uitat sa va zic va mi-s 3cm dilatata biggrin.gif oare dacă bag o tura de shopping ajung la 6 ca Mirela ? liwlol.gif Ceva e suspect cu restul fetelor , eu zic ca cioco e cea mai suspecta !
iasmio
salutare!

eu am avut treburi azi, apoi am fost dupa iasmina , am intrat pe la patiserie si am dat spargerea(de fapt mirel) si acuma savurez o negresa
ioana ma bucur ca s-a intors intr-o parte si ca nu mai dureaza pana nasti, bafta multa

ruby emotionanta si frumoasa povestea voastra, sunteti o familie mare si fericita, bravo

restul? sanymada si ciocotoff?

geanina ma bucur ca ati ajuns cu bine in germania, iti doresc si tie o nastere usoara, te trec in listuta? ce dpn ai? bebele parca nu stii ce e nu?

va puup
Corilex
Ruby,foarte frumoasa povestea!
Ioana,poate nasti chiar maine pe 18 .Fix pe fix. E bine ca ai scapat rapid de gadilici tongue.gif.
Misa,sa stii ca si eu trec exact prin acelasi lucru.Suge in continuu.Daca nu erau palariutzele din silicon cred ca ramaneam fara mameloane.
A venit pediatra acum 2 zile - nu prea i-a placut buricelul - pt ca ii curge ceva urat de acolo (puroi?),si a venit si ieri si i-a dat cu o solutie (ceva nitrat).In rest toate bune cu Ami a mea.E o grasutza,imi vine sa o pup non stop.Ma cam oboseste pt ca sta treaza cam 2 ore la fiecare tura.
A venit sora mea mijlocie ieri,si i-a cantat si i-a vorbit (o sa pun video si poze pe FB),si i-a adus o sacosa din aia mare plina cu hainutze .Am spalat 2 masini full.
Cu depresia ,sunt mai ok,seara ma apuca mai rau si incep si bocesc.Oricum am vazut-o pe mamaie din 2 in 2 zile,ca altfel saream de la geam cred.Plange cand o vede pe Ami,pt ca arata exact ca mine cand eram bebel (o sa pun si poza cu mine bebel pe FB).

Am inceput sa mananc cat d cat (ca deh,cand esti trist si suparat numai de mancare nu iti arde) - si azi am bagat 800 ml ceai chimen + anason (cred ca e cel mai bun ceai pe care l-am baut ever),1 iaurt,branza + smantana,o banana,un croissant fara crema,si un kinder delice (in lipsa de amandine) ,si mai tarziu imi fac friptura de vita la gratar.
Am 55 de kg acum si intru in blugi biggrin.gif. (Draga nu ma injura).
Ce frumos ca va ganditi la Craciun - sad.gif pt mine o sa fie tare aiurea... asa ca anul asta prefer sa nu il tratez deloc.

O sa ma duc sa fac baitza acum,pt ca seara nu am cand - de la 18 vine soacra ,si mai pleaca la 22 ,si atunci eu ma culc ca sa am putere pt trezitul noaptea.

Va pup!
Ioanax07
Draga unde umbli, ia zi cum a fost pe masa,câți centimetri ? smile.gif
Cori e belea soacra-ta asta, serios...eu as face cu nervii rău liwlol.gif toate aveți bebei cuminti sper sa fie si a mea la fel wink.gif nu mai regizez si la capitolul asta ca îmi iau campii, sa fie cum o vrea numai sa fie sănătoasă!
sanymada
Buna fetelor, si eu am fost cam ocupata astazi. Si deja mi-am luat gandul de la o nastere inainte de data de 21. Indiferent de efort mandra sta bine mersi smile.gif Pe de alta parte mi se intampla sa am contractii si noaptea in somn, ma trezesc intermitent sad.gif Aseara de la ele chiar visam ca nasteam natural pentru ca prea eram dilatata biggrin.gif Slabe sanse... In rest, asteptare, stres si un copil tafnos de la canini care imi face greva foamei...

Ruby, deci dupa un copil mai putin cuminte vine unul cuminte, super! smile.gif Daca mandra mea o sa fie cuminte sigur-siigur nu mai fac niciunul, ca sigur ar urma unul nabadaios biggrin.gif Felicitari inca o data pentru nasterea de vis smile.gif Si pentru mandra cumintica! yes.gif

Ma duc sa ma afund din nou in borcanul meu depresiv... pupici fetelor!
Ioanax07
QUOTE(sanymada @ Nov 17 2011, 04:38 PM) *
Buna fetelor, si eu am fost cam ocupata astazi. Si deja mi-am luat gandul de la o nastere inainte de data de 21. Indiferent de efort mandra sta bine mersi smile.gif Pe de alta parte mi se intampla sa am contractii si noaptea in somn, ma trezesc intermitent sad.gif Aseara de la ele chiar visam ca nasteam natural pentru ca prea eram dilatata biggrin.gif Slabe sanse... In rest, asteptare, stres si un copil tafnos de la canini care imi face greva foamei...

Ruby, deci dupa un copil mai putin cuminte vine unul cuminte, super! smile.gif Daca mandra mea o sa fie cuminte sigur-siigur nu mai fac niciunul, ca sigur ar urma unul nabadaios biggrin.gif Felicitari inca o data pentru nasterea de vis smile.gif Si pentru mandra cumintica! yes.gif

Ma duc sa ma afund din nou in borcanul meu depresiv... pupici fetelor!


Da un ochi pe siteul asta poate exercitiile o sa ajute si bebe al tau sa se întoarcă. E interesant oricum siteul, eu am reușit s-o întorc sper sa fie bn si la voi.

Www.spinningbabies.com


UtileCopii : Sarcina | Nasterea | Bebelusi | TV Copii | Masini | Copilul Anului | Revista UtilecopiiHelpSearchMembersCalendar
Logged in as: Ioanax07 ( Log Out )
My Controls · View New Posts · My Assistant · My Friends
 UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici De Noiembrie 2011
Post Preview
QUOTE(sanymada @ Nov 17 2011, 04:38 PM)
Buna fetelor, si eu am fost cam ocupata astazi. Si deja mi-am luat gandul de la o nastere inainte de data de 21. Indiferent de efort mandra sta bine mersi Pe de alta parte mi se intampla sa am contractii si noaptea in somn, ma trezesc intermitent Aseara de la ele chiar visam ca nasteam natural pentru ca prea eram dilatata Slabe sanse... In rest, asteptare, stres si un copil tafnos de la canini care imi face greva foamei...

Ruby, deci dupa un copil mai putin cuminte vine unul cuminte, super! Daca mandra mea o sa fie cuminte sigur-siigur nu mai fac niciunul, ca sigur ar urma unul nabadaios Felicitari inca o data pentru nasterea de vis Si pentru mandra cumintica!

Ma duc sa ma afund din nou in borcanul meu depresiv... pupici fetelor!

Da un ochi pe siteul asta poate exercitiile o sa ajute si bebe al tau sa se întoarcă. E interesant oricum siteul, eu am reușit s-o întorc sper sa fie bn si la voi.




  Replying to Mamici De Noiembrie 2011
Show All












Next
Quick Access
Insert: Center
Insert: Topic Link
Insert: Post Link
Insert: CODEBOX
Insert: SPOILER
Insert: Acronym
 


Insert Special Item

Fonts

Sizes

 

 







 

 






 









BB Code Help
Toggle Side Panel

Post Options
 Enable emoticons?
 Enable signature?
 Enable email notification of replies?
Post Icons
(Optional)                                 
                                
  [ Use None ]
 


Last 10 Posts [ In reverse order ]
sanymada Posted Today, 04:38 PM
  Buna fetelor, si eu am fost cam ocupata astazi. Si deja mi-am luat gandul de la o nastere inainte de data de 21. Indiferent de efort mandra sta bine mersi Pe de alta parte mi se intampla sa am contractii si noaptea in somn, ma trezesc intermitent Aseara de la ele chiar visam ca nasteam natural pentru ca prea eram dilatata Slabe sanse... In rest, asteptare, stres si un copil tafnos de la canini care imi face greva foamei...

Ruby, deci dupa un copil mai putin cuminte vine unul cuminte, super! Daca mandra mea o sa fie cuminte sigur-siigur nu mai fac niciunul, ca sigur ar urma unul nabadaios Felicitari inca o data pentru nasterea de vis Si pentru mandra cumintica!

Ma duc sa ma afund din nou in borcanul meu depresiv... pupici fetelor!
Ioanax07 Posted Today, 04:05 PM
  Draga unde umbli, ia zi cum a fost pe masa,câți centimetri ?
Cori e belea soacra-ta asta, serios...eu as face cu nervii rău toate aveți bebei cuminti sper sa fie si a mea la fel nu mai regizez si la capitolul asta ca îmi iau campii, sa fie cum o vrea numai sa fie sănătoasă!
Corilex Posted Today, 12:20 PM
  Ruby,foarte frumoasa povestea!
Ioana,poate nasti chiar maine pe 18 .Fix pe fix. E bine ca ai scapat rapid de gadilici .
Misa,sa stii ca si eu trec exact prin acelasi lucru.Suge in continuu.Daca nu erau palariutzele din silicon cred ca ramaneam fara mameloane.
A venit pediatra acum 2 zile - nu prea i-a placut buricelul - pt ca ii curge ceva urat de acolo (puroi?),si a venit si ieri si i-a dat cu o solutie (ceva nitrat).In rest toate bune cu Ami a mea.E o grasutza,imi vine sa o pup non stop.Ma cam oboseste pt ca sta treaza cam 2 ore la fiecare tura.
A venit sora mea mijlocie ieri,si i-a cantat si i-a vorbit (o sa pun video si poze pe FB),si i-a adus o sacosa din aia mare plina cu hainutze .Am spalat 2 masini full.
Cu depresia ,sunt mai ok,seara ma apuca mai rau si incep si bocesc.Oricum am vazut-o pe mamaie din 2 in 2 zile,ca altfel saream de la geam cred.Plange cand o vede pe Ami,pt ca arata exact ca mine cand eram bebel (o sa pun si poza cu mine bebel pe FB).

Am inceput sa mananc cat d cat (ca deh,cand esti trist si suparat numai de mancare nu iti arde) - si azi am bagat 800 ml ceai chimen + anason (cred ca e cel mai bun ceai pe care l-am baut ever),1 iaurt,branza + smantana,o banana,un croissant fara crema,si un kinder delice (in lipsa de amandine) ,si mai tarziu imi fac friptura de vita la gratar.
Am 55 de kg acum si intru in blugi . (Draga nu ma injura).
Ce frumos ca va ganditi la Craciun - pt mine o sa fie tare aiurea... asa ca anul asta prefer sa nu il tratez deloc.

O sa ma duc sa fac baitza acum,pt ca seara nu am cand - de la 18 vine soacra ,si mai pleaca la 22 ,si atunci eu ma culc ca sa am putere pt trezitul noaptea.

Va pup!
iasmio Posted Today, 11:54 AM
  salutare!

eu am avut treburi azi, apoi am fost dupa iasmina , am intrat pe la patiserie si am dat spargerea(de fapt mirel) si acuma savurez o negresa
ioana ma bucur ca s-a intors intr-o parte si ca nu mai dureaza pana nasti, bafta multa

ruby emotionanta si frumoasa povestea voastra, sunteti o familie mare si fericita, bravo

restul? sanymada si ciocotoff?

geanina ma bucur ca ati ajuns cu bine in germania, iti doresc si tie o nastere usoara, te trec in listuta? ce dpn ai? bebele parca nu stii ce e nu?

va puup
Ioanax07 Posted Today, 11:24 AM
  Scapai scapai am uitat sa va zic va mi-s 3cm dilatata oare dacă bag o tura de shopping ajung la 6 ca Mirela ? Ceva e suspect cu restul fetelor , eu zic ca cioco e cea mai suspecta !
Draga Posted Today, 10:56 AM
 
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 17 2011, 12:50 PM)
Gata, m-am gadilat ! A fost tare naspa dar bine ca nu a durat mult. A zis k e posterior colul dar e bine căci a început sa se inmoaie, mi-a "scos" dopul , a zis k e bine si crede ca nasc zilele astea Bebelina s-a întors sta pe dreapta acum. Am noroc ca e tare de treaba moasa asta, rade si glumeste continuu .s-a socat si ea cât de negativa sunt si zice de unde îți vin ideile astea negative După ce m-a auzit ce am urlat la gadilat mi-a zis ca se bucura ca aleg epidurala

Scapasi si de asta
cred ca si pe mine ma asteapta azi control pe masa..sper sa nu trimita la spital direct

oare Iasmio, Cioco si Sanymada s-au vorbit sa nasca toate odata?????
Ioanax07 Posted Today, 10:50 AM
  Gata, m-am gadilat ! A fost tare naspa dar bine ca nu a durat mult. A zis k e posterior colul dar e bine căci a început sa se inmoaie, mi-a "scos" dopul , a zis k e bine si crede ca nasc zilele astea Bebelina s-a întors sta pe dreapta acum. Am noroc ca e tare de treaba moasa asta, rade si glumeste continuu .s-a socat si ea cât de negativa sunt si zice de unde îți vin ideile astea negative După ce m-a auzit ce am urlat la gadilat mi-a zis ca se bucura ca aleg epidurala
Draga Posted Today, 10:39 AM
  Misa, si eu gandesc la fel, fiecare si-a crescut copii..acum sa ma lase si pe mine sa ii cresc eu, cum vreau eu. Slava domnului ca ma lasa!

Hai Ioana, Hai cu gadileala
misa29 Posted Today, 10:18 AM
  Ziua buna:)

Faina poveste, Mirela, eu cred ca daca mai faci un copil nici nu e nevoie sa fii prezenta la nastere, se naste sigur si in lipsa ta Asa ai avut si nasterile celelalte sau a fost mai greu?
Ma bucur tare ca mititica e cuminte, numai bine, apuci sa te dezmeticesti si sa-ti dai seama ce ti se intampla... sau, ma rog, asa a fost cazul la noi, la voi, la al treilea bebel, cred ca stiti deja ce vi se intampla

Ana e si ea tare cuminte, desi mai are nopti, cum a fost cea care tocmai a trecut, cand ar vrea sa suga non stop. Nu stiu, sincer, unde baga atat lapte, ca si curge fix cat suge, parca nu se termina niciodata Acum iar am avut un episod de supt nervos Dupa ce termina cu sanul, mai cauta cu gurita, e absolut delicioasa, imi prinde uneori pijamaua si incepe sa molfaie. Refuza cu inversunare suzeta, dar ii place degetul lui mami, n-am inteles de ce... dupa 10 de minute de deget a adormit, lucru de care profit sa trag si eu un pui de somn, ca azi noapte m-a lesinat de oboseala cu sanul ei

Ioana, bafta la gadilat, sa nu pocnesti moasele pe-acolo Si sa ne tii la curent, daaaa?

Draga, bravos tie, n-am mai dormit 4 ore legate iti zic si de cand, de pe 1.11.2011 Cu ce te mai lauzi? Ati stabilit data?

Corina, tu cum esti? Au plecat neamurile de pe capul vostru? Ia, fiecare sa-si ia talpasita la el acasa, mai ales soacra. Baita e tare fain sa faceti voi, noi suntem gramada pe Ana in cadita in fiecare seara, eu abia astept sa mai creasca un pic ca sa pot s-o iau cu mine in cada Ia faceti voi o rutina numai cu bebelul si puneti neamurile la respect, spune-i soacrei sa nu se supere, dar ea si-a crescut copiii ei, sa va lase sa ii cresteti pe ai vostri.

Gata, m-am desfasurat, acum ma duc sa ma intind, poate ma lasa si pe mine coropisnita mica.

V-am pupatara!
Ioanax07 Posted Today, 10:06 AM
  Slaba rău prezenta azi.toată lumea a născut ? Eu astept rândul la "gadilat" si mi-s toată un stres
Review the complete topic (launches new window)
Lo-Fi Version Time is now: 17th November 2011 - 04:49 PM
Powered By IP.Board ˆ 2011  IPS, Inc.
Licensed to: Inform Media SRL


Ioanax07
OMG ce am postat? Scuze , telefonul e de vina si nici nu pot sa editez sad.gif
ot1305
oho....am avut ceva de lecturat pe azi....Ruby, asa nastere ca a ta sa tot ai.....ma bucur ca totul a fost bine!

Ioana, gata ai scapat ......deci poate vine sapt asta????

Corilex....nu stiu zau cum poti...eu una am suportat-o pe mama 2 zile dupa care am fugarit-o acasa ca ma enerva la culme.....de soacra nu mai zic nik ......ma enervam numai cand se uita la Tudor liwlol.gif.....acum tare as vrea sa vina la mine sa mai stea cu el macar 2 ore pe zi ca sa ma relaxez si eu....insa na......nu sta in acelasi oras cu noi, deci mai greu cu venitul.....

da......si pe mine ma termina Ianis cu trezitul noaptea....aici ii seamana lui Tudor.....nici bine nu adorm pe la 23 ca la 24 imi da trezirea ,apoi la 3 si la 5 si ma tine treaza cate o ora pe ceas wacko.gif .......mai dorm eu pana pe la 7:30 cand iar se trezeste si cam asta e tot somnul la mine....rar dorm 1-2 ore ziua la pranz cand dorm amandoi.......si atunci parca dorm cu grija sa nu ma trezeasca careva liwlol.gif.....e....bine macar ca nu dureaza mult trezitul noaptea biggrin.gif

ciocotoff
Hop si eu astazi iar am umblat prin sat si nimic nu s-a intamplat! Am citit in fuga ce ati mai postat si ma amuz asa de mult (eu nu prea am darul povestirii asa ca voi (voi sunteti f comice si oricum se simte ca aveti formata o ,,legatura" si cred ca e normal ati parcurs sarcina impreuna si v-ati apropiat f tare).Asa... eu sunt cred cea mai inaintata cu sarcina insa se pare ca o sa nasteti toate inaintea mea (pe Ioana o suspectez rau de tot cred ca mai are doar 1-2 zile mai ales dupa gadilit super.gif eu fac tot ce pot adica nu stau mai deloc in cursul zilei azi spre ex am facut cumparaturi si am fost si prin kiabi si am si bagat o tura de bucatareala am facut o ciorbita de vacuta miami eating.gif si totusi nu simt nimic decat durerea de mijloc pe care o am de multa vreme in rest nu tu contractii nimic. Sambata fac 41 sapt si merg iar la doctor cred ca o sa am parte de un episod de nastere provocata undeva pe luni ca nu se mai poate toata lumea ma suna zilnic si se minuneaza cum de nu mai nasc odata anima1.gif
Draga

Buna seara
am ajuns si eu acasa, a fost f aglomerat la policlinica, s-a decalat ora de echo..dar:

bebelina e ok, aproximativ 3400 si varsta unui bebe de 38si 4 zile cu o data a nasterii probabila 28 nov.
A ramas de principiu 25-26, maine vorbeste cu medicul nr 2 sa vada cand se pot intalni in sala de operatii( cu mine, normal) smile.gif
Pe masa nu am fost, miercuri urmeaza, a zis sa nu provoace ea ceva contractii, amanam examinarea pana mai aproape de data stabilita.

Ciocotoff o fi nasacut??

Ioana..vineee..vineee bebelina jucaus.gif , hai ca maine iti expira termenul biggrin.gif

Otilia , eu nu citesc pasajele cu trezitul noaptea..prefer sa visez frumos biggrin.gif ..pana sapt viitoare.
Corina, plangi cand e soacra la tine sau dupa ce pleaca? biggrin.gif
Iasmio, Sany..ce aveti de gand ? ca eu eram ultima si uite ca se apropie ...
Draga
Pufuuuu, vorbeam de lup ....si cand colo posta si el liwlol.gif
ciocotoff
QUOTE(Draga @ Nov 17 2011, 08:39 PM) *
Buna seara
am ajuns si eu acasa, a fost f aglomerat la policlinica, s-a decalat ora de echo..dar:

bebelina e ok, aproximativ 3400 si varsta unui bebe de 38si 4 zile cu o data a nasterii probabila 28 nov.
A ramas de principiu 25-26, maine vorbeste cu medicul nr 2 sa vada cand se pot intalni in sala de operatii( cu mine, normal) smile.gif
Pe masa nu am fost, miercuri urmeaza, a zis sa nu provoace ea ceva contractii, amanam examinarea pana mai aproape de data stabilita.

Ciocotoff o fi nasacut??

Ioana..vineee..vineee bebelina jucaus.gif , hai ca maine iti expira termenul biggrin.gif

Otilia , eu nu citesc pasajele cu trezitul noaptea..prefer sa visez frumos biggrin.gif ..pana sapt viitoare.
Corina, plangi cand e soacra la tine sau dupa ce pleaca? biggrin.gif
Iasmio, Sany..ce aveti de gand ? ca eu eram ultima si uite ca se apropie ...


O nuu nici gand ciocotoff nu naste asa cu una cu doua 68.gif
geaninachelaru
buna seara mamicilor....am intrat q vesti: azi am fost la doctor...mi-a facut monitor si eco dp aceea....bebe e tot
cu capul in sus...deci imi face cezariana,nu scap:(( colul e foarte scurt si se poate deschide in orice mom....oriqm
sapt viit cez,sa vedem in ce zi....mi-a zis sa stau cuminte in pat....
bebe are 3100 gr.
sa nu va mai zic k minunea mea iar are piciorusele stranse si nu am putut vedea sexul.
iasmio,eu sper k e baiat asa qm stiu din romania:D multumesc de incurajari tuturor mamicilor!
am emotii....sper numai k sa-l lase si pe sotul meu q mn inauntru la cezariana...
va pup,noapte buna voua si puisorilor vostri!
geaninachelaru
aaa...scz ioana k nu ti-am rasp....trece-ma...am dpn 4 dec....insa mi-a zis k sapt viit ma baga la cez,pt k nu s-a intors bebe.
te pup!
Any-Olanda
Buna seara,

PE fuga smile.gif
Noi am avut liber azi ca sa facem curatenie si sa eliberam pe aici una-alta ca maine ni se livreaza combina frigorifica comandata sambata.
Am fost la medic dimineata, am o infectie in gat (corzile vocale si caile respiratorii, 2 dintr-o lovitura biggrin.gif ). Am primit niste medicamente sa-mi potoleasca tusea asta nenorocita, o sa ma duc sa-mi iau temp ca azi chiar n-am avut timp. Nu prea vrea sa-mi dea antibiotice medicul ca se gandeste ca poate luna asta e cea norocoasa, o sa ne auzim la un telefon daca nu e spre mai bine...

In rest, am frecat azi de mi-au sarit capacele, Marc a dus la groapa o gramade de minuni din magazie, l-am ajutat si pe acolo... La noi pe strada s-au mutat niste vecini veniti din Iran care n-au nici unele si i-am chemat sa-i intreb daca le trebuia un dulap, le-a trebuit! Le-am mai dat un cuier, niste perne, ce am mai gasit si eu si am crezut ca le trebuie... Doamne ce bucurosi mai erau! Nu am avut timp ca le mai gaseam eu mai multe...vad eu maine dupa-amiaza sau sambata, trebuie sa ma urc in pod ca acolo am o gramada de minuni ce le pot da, inclusiv haine. La ce bucurie am vazut in ochii lor, mi-au umplut sufletul de lacrimi...

In rest, mi-am facut o cana de lapte cu coco (=cioco liwlol.gif ) si ma pregatesc sa merg la dus si sa mai trag si o tura de calcat ca am spalat si toate draperiile din casa azi, o parte din ele sunt calcate, mai am 4 smile.gif
Alina bause apa in seara asta si tot zicea coco, coco...cand colo ea vroia lapte cu cioco liwlol.gif A mai invatat 2 cuvinte azi, coco si nas biggrin.gif

Ioana, 3 cm dilatatie?? Eu as zice sa-ti incarci bagajele in masina mami ca mult nu mai e! Cateva ore!!! Sa pui ceva sub tine cand dormi ca e fffff posibil sa se rupa apa wink.gif Eu zic ca pe data de 18 o tii in brate wink.gif hug.gif

Geanina, in ce oras in Germania v-ati stabilit? Vorbiti germana? Eu am invatat olandeza si acum inteleg si germana, multe cuvinte suna asemanator smile.gif

Mirela, noi inca mai asteptam pozici hug.gif tzuc.gif Poate ne zici si cum a decurs ziua de azi, nicaieri nu-i mai bine ca acasa wink.gif tzuc.gif

Gata, ies, merg la dus smile.gif

Va pup, somnic usor hug.gif tzuc.gif
geaninachelaru
any suntem in tuttlingen....nu vorbim germana si mi se pare foarte grea...dar sper sa o invatam:D
sanymada
Ioana, mersi pentru info, dar la mine nu e problema de intors... sunt programata la cezariana, nu o sa nasc natural... problema e ca ma tot tine in contractii, dureri, stres si nu se intampla nimic...

Otilia, imi place optimismul tau! Sper sa am si eu macar un sfert din el dupa nastere cu doi copii mici pe langa mine wacko.gif

Ciocotoff, daca se intampla luni inseamna ca o sa-mi tii companie, telepatic asa tongue.gif

Geanina, tie poate ti-ar prinde bine site-ul recomandat de Ioana, poate totusi reusesti sa-l faci pe bebe sa se intoarca smile.gif

Draga, mandra mea (de pe acum n-am nicio autoritate biggrin.gif) e programata sa iasa pe 21 la ora 8 si se pare ca are de gand sa-si respecte programarea, deci noi te lasam sa nasti ultima daca asa vrei tu tzuc.gif

O noapte frumoasa fetelor!
ruby
neatza ,

la o cafea scurta cu voi ,caci la 9 am programare la pediatru pt al doilea control .am reusit de am mai citit din urma un pic si bag de seama ca nu am pierdut nici un eveniment major inca .Ciocotoff ,mai stai pe acasa cumintica sa nu care cumva sa nasti prin vreun mall .nu are cum sa mai dureze mult ! nastere usoara !
Ioana ,hai si tu ! azi e 18 ! vreau sa o felicit si pe Yanna an de an ,asa cum o fac cu sotul ! azi e party !iti tin pumnii.poate daca tot traiti la Londra o fi si ea exacta ca Big Ben-ul si vine la data promisa.
otilia ,pai cum din doar 2-3 treziri pe noapte esti obosita?Eu as fi tare happy de ar fi asa cum e acum cu Amy .ii place mai mult sa doarma decat sa manance .ieri mai pe seara a plans si ea un pic ,cred ca vroia sa se auda .
va ziceam ca ,cu Ruby am avut de tras noptile si ieri o intrebam pe asistenta ce a venit in vizita cat e de normal sa doarma cu orele?
Azi noapte am avut niste frisoane de toata frumusetea ,cred ca de la oboseala.As vrea sa ma pot odihni si eu un pic ,dar asa ii apuca pe unii vizitele ...azi am 2 programate ,o prietena si o nepoata de-a lui Andre ,iar in weekend vine cumnata cea saritoare,ca deh tot nu scap de ea asa usor .restul se programeaza ei cumva saptamana viitoare ,ca saptamana asta nu mai e loc .
any ,poze am pus pe fb ,asa cum am scris ieri .multa sanatate!
vad ca mai toate aveti datele programate pt cezariana ,macar stim un lucru ! pana atunci asteptam !

va urez o zi faina si scuzati-mi postul telegrafic .multe info ,filtrate prost .as vrea sa scriu mai mult si sa raspund fiecareia in parte ,dar ma preseaza timpul.o zi buna !
Any-Olanda
Buna dimineata somnoroaselor,

Va invit la o cafea cafea.gif
Prezenta obligatorie azi biggrin.gif Ia sa auzim cine absenteaza! biggrin.gif

Ioana, reda si tu aici pulsul evenimentelor biggrin.gif

Geanina, am auzit ca sunt multi romani in Tutlingen, chiar am niste prieteni care la randul lor au niste prieteni acolo si cand au fost anul asta in vizita ziceau ca s-au intalnit cu o comunitate de romani acolo, majoritatea de prin Transilvania si Banat. Poate intalniti si voi pe cineva acolo, sa nu va simtiti chiar singuri hug.gif

Corilex, mama lor de amandine, sa stii ca eu le-am terminat deja, in weekend incerc altceva biggrin.gif Ce zici de niste eclere cu crema de vanilie si trase prin ciocolata? biggrin.gif

Perluta, unde esti mami ca te dam disparuta pe aici, e totul ok? hug.gif

Mirela, cum se simt Aiman si Ruby? Sunt sigura ca-s iubesc surioara la nebunie hug.gif tzuc.gif

Trebuie sa ies, va pup dulce pe toate si va doresc un weekend placut hug.gif tzuc.gif
iasmio
neatza

am avuto noapte tare urata, cu dureri de coaste si cosmaruri...bleah
bine ca s-a facut ziua, mirel s-a dus cu iasmi la gradi si cred ca eu ma pun iar in pat

va astept cu prezenta, azi noapte nimeni nimic nou??
geaninachelaru
neatza mamicilor! am avut o noapte de agitatie si nesomn..nu m-a lasat in pace deloc bebe al meu...am dureri
ingrozitoare de burtik si de mijloc....plus k mi-a iesit o parte din dop...biggrin.gif am emotii!!!
any,in tuttlingen stam l niste prieteni romani deokmdata pana se angajeaza sotul meu..
imi astept puisorul din clipa in clipa...azi mergem l medic sa vad cand ma prog sapt viit....
aaa...si va multumesc pt sugestiile sa se intoarca bebe...am citit pe site...dar are 3100 gr si medicul spune k e ft
greu sa se mai intoarca:( eu totusi incerc!
va pup,o zi frumoasa tuturor!
iasmio
eu le-am sters din listuta pe fetele care nu ne-au mai scris de mult, dar daca va aparea careva o primim inapoi cu mult drag

deci... ar mai fi de venit pe lume 3 fetite si 3 baietei, sa vedem ordinea...

hallo unde sunteti?
ot1305
neatza!
prezenta la cafea.....
Ruby, apai sunt obosita ca dorm doar 4-5 ore legate pe noapte si ziua nu dorm deloc.....pe langa toate astea mai am si treaba pe la actele sotului , si de facut curat + mancare+spalat si calcat hainele.....si dc s-ar putea sa fac si cumparaturile singura sotul meu ar fi in al9-lea cer smile.gif.....a....nu mai spun ca viseaza iesiri in oras pe la restaurant si la film.......insa n-am cu cine sa-l las pe Ianis ca mama se panikeaza ceva de groaza....ii e frica sa stea singura cu el.......

Geanina, deci tu esti pe lista pe langa Ioana.....asteptam biggrin.gif

gata, fug la intins rufele pe sarma si sa trag cu asipratorul prin casa.....o zi cat mai frumoasa va doresc
Ioanax07
Neata
Fac prezenta si o tai înapoi la somn ca am dormit aproape deloc azi noapte si mi-s rupta.contractii nu am avut decât cele obisnuite de pana acum ...poate o sa fiu si eu ca Mirela si mă trezesc la 8cm fără nici o durere ....hai k încep sa devin pozitivă wink.gif legat de doape, mi-a scos aia ieri ceva pe manusa si imi tit arata ca uite asa e dopul bla bla apoi am avut ieri putina scurgere asa maronie care mai apare si acum pe hartia igienica...iese si ala pe reprize sau cum? Offf ca ar trebui sa vina toate etichetate ca sa nu fiu in dubii liwlol.gif Eu as vrea sa fie punctuale ca mine wink.gif si sa vina azi dar simt eu ca vine in weekend liwlol.gif
Raportez mai târziu ! trandafir.gif
Corilex
Neatza!
Ioana,eu iti tin pumnii :X.
Otilia,de unde atata energie?Mie imi vine sa dorm in continuu.
Ruby - superbe pozele de pe Fb.
Mamicilor care alaptati - voi ce mancati? Asta mica a mea a avut niste gaze azi noapte....si nu prea mi-a placut scaunelul de acum - era foarte foarte moale... .Sunt la foarte mica distanta sa intru in panica.
Am baut un pahar de nectar Tymbark...sa fie de la ala?sad.gif(
Ce as putea sa ii fac?

Azi avem 10 zile .biggrin.gif
Hai cu bebelusii si cu poze ...Multe poze biggrin.gif.
iasmio
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 18 2011, 11:25 AM) *
Neata
Fac prezenta si o tai înapoi la somn ca am dormit aproape deloc azi noapte si mi-s rupta.contractii nu am avut decât cele obisnuite de pana acum ...poate o sa fiu si eu ca Mirela si mă trezesc la 8cm fără nici o durere ....hai k încep sa devin pozitivă wink.gif legat de doape, mi-a scos aia ieri ceva pe manusa si imi tit arata ca uite asa e dopul bla bla apoi am avut ieri putina scurgere asa maronie care mai apare si acum pe hartia igienica...iese si ala pe reprize sau cum? Offf ca ar trebui sa vina toate etichetate ca sa nu fiu in dubii liwlol.gif Eu as vrea sa fie punctuale ca mine wink.gif si sa vina azi dar simt eu ca vine in weekend liwlol.gif
Raportez mai târziu ! trandafir.gif

uite-asa adica cum arata?? si eu m-am treszit azi-dimineata cu ceva gelatinos pe absorbantul zilnic
si eu azi n-am voie sa nasc, cel putin nu in timpul zilei ca sunt singura acasa pt ca mirel are treaba la sibiu si vine diseara dupa 8 si nici doctorita mea n-ar fi disponibila azi decat tot numai seara, asa ca stau cuminte in pat sa nu se declanseze tocmai azi ca ar fi culmea

liwlol.gif faza cu etichetarea e cea mai tare liwlol.gif
Ioanax07
QUOTE(iasmio @ Nov 18 2011, 10:51 AM) *
uite-asa adica cum arata?? si eu m-am treszit azi-dimineata cu ceva gelatinos pe absorbantul zilnic
si eu azi n-am voie sa nasc, cel putin nu in timpul zilei ca sunt singura acasa pt ca mirel are treaba la sibiu si vine diseara dupa 8 si nici doctorita mea n-ar fi disponibila azi decat tot numai seara, asa ca stau cuminte in pat sa nu se declanseze tocmai azi ca ar fi culmea

liwlol.gif faza cu etichetarea e cea mai tare liwlol.gif


Da avea o chestie rozalie gelatinoasa mânjită pe degete si mi-a zis k asta e dopul, era multumita ca a reușit sa-l găsească liwlol.gif si mi-a zis ca e pe vine zilele astea (bebe) smile.gif As fi vrut sa fie punctuala azi dar msi bine mâine ca e si tati Acasa, sau cred ca poate si azi ca a terminat tati ședința si ajunge si el dacă e smile.gif nu prea as vrea sa mă duc cu taxi ca nu mă pot manifesta eu cum vreau dacă e sa am dureri si nu cred ca mă pot cenzura cu beep-uri liwlol.gif
iasmio
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 18 2011, 01:08 PM) *
Da avea o chestie rozalie gelatinoasa mânjită pe degete si mi-a zis k asta e dopul, era multumita ca a reușit sa-l găsească liwlol.gif si mi-a zis ca e pe vine zilele astea (bebe) smile.gif As fi vrut sa fie punctuala azi dar msi bine mâine ca e si tati Acasa, sau cred ca poate si azi ca a terminat tati ședința si ajunge si el dacă e smile.gif nu prea as vrea sa mă duc cu taxi ca nu mă pot manifesta eu cum vreau dacă e sa am dureri si nu cred ca mă pot cenzura cu beep-uri liwlol.gif

deci amandoua suntem home alone
asa am avut si eu azi dimineata dar era ca o gelatina maronie nu mi s-a parut roza
Any-Olanda
Am revenit, buna ziua smile.gif

In primul rand, Mirela, da frumoasa papusica ai adus pe lume mami! Seamana fffff mult cu Ruby, ia pune te rog poza langa poza, ce zici? biggrin.gif One big familly, sa va fie de bine dragilor! hug.gif tzuc.gif

Vad ca e treaba de doape....taci ca-i bine! smile.gif

Ies...ne auzim mai tarziu...aglomeratie... hug.gif tzuc.gif
Draga
QUOTE(Corilex @ Nov 18 2011, 12:15 PM) *
Neatza!
Ioana,eu iti tin pumnii :X.
Otilia,de unde atata energie?Mie imi vine sa dorm in continuu.
Ruby - superbe pozele de pe Fb.
Mamicilor care alaptati - voi ce mancati? Asta mica a mea a avut niste gaze azi noapte....si nu prea mi-a placut scaunelul de acum - era foarte foarte moale... .Sunt la foarte mica distanta sa intru in panica.
Am baut un pahar de nectar Tymbark...sa fie de la ala?sad.gif(
Ce as putea sa ii fac?

Azi avem 10 zile .biggrin.gif
Hai cu bebelusii si cu poze ...Multe poze biggrin.gif.

Corina, din experienta mea si doar a mea , nu e lege, pot sa-ti spun ca am mancat orice( mai putin fasole ..ca era vara) si nu am vazut nici o legatura intre ce mananc si vre-o manifestare digestiva a lui Calin. E drept ca nu e cazul sa mananci ce stii tu ca-ti face tie rau. Eu am baut si cafea.
Gaze au si copii hraniti cu lapte praf.
Cat despre kk moale, eu stiu ca de regula( nu obligatoriu) copii alaptati exclusiv fac un kk moale ca un mustar diluat..pana incep diversificarea, mai tarziu sa te astepti sa faca cu atata persiune incat iese din pampers doh.gif ..eu am avut o perioada in care ma ingrozea idea ca face caca in deplasare..pfuu, trebuia schimbat tot.

si sa va spun ce m-a convins ca alimentatia nu are legatura foarte mare cu manifestarile digestive( chiar si celebri colici care de fapt nu se stie ce sunt) prietena mea alapta exclusiv gemeni, unul urala( zice-se ca erau colici) unul nu, unul kk de un fel, altul de alt fel...si mancau acelasi lapte din acelasi titi. ohmy.gif

asta e parerea mea notworthy.gif

da-i cu amandina ca sigur ii place si ei liwlol.gif
Draga
Ioana si Iasmio eu cred ca trebuie sa stati pe videochat...s-ar putea sa nasteti sincron biggrin.gif
iasmio
apai eu am zis ca stau azi cuminte in pat dar nu pot asa ca m-am apucat de facut ceva cartofi cu carne la cuptor
degeaba stau in pat ca de dormit nu dorm si prca mai rau ma dor costele cand stau intinsa
eventual care vreti - draga poate ca ea e cu anunturile sa-mi lase un nr de tel pe facebook in mesaj sa am si eu cum sa va anunt daca e ceva ca n-am net pe mobil si nu cred ca mirel are vreme de forum
Ioanax07
Offf si tu ai de gând sa nasti înaintea mea? Nu se mai tine cont de rând dom'le ,s-au schimbat vremurile liwlol.gif eu vreau mâine sau in seara asta ca deja mă ia naspa rău si nu mai mi-s dispusă la o alta gadileala( oricum mi-a aranjat încă una pe joi) . Cum adik e deschis 3cm colul si eu nici o contractie dom'le , nu-i corect sad.gif
Geea
salut, scumpelor-iubitelor! smile.gif

pe paginuta vs nu am scris niciodata, insa ma cuprind emotiile cand vad ca sunteti pe ultima suta de metri si va doresc tuturor nastere armonioasa si placuta!

Ioana, in privinta dopului, si mie asa mi-a facut medicul in sapt 40 si am avut scurgere maronie, dupa care am mai asteptat o sapt si mi-a fost provocata nasterea! biggrin.gif sper sa ai mai mult noroc!

va pupam pe toate!

Ioanax07
Geea nu mă instiga si tu la alte filme ca si ASA sunt zăpă smile.gif o sa-i dau eu numai membrane sweep moasei dak nu funcționează liwlol.gif
pavoneitza
Buna fetelor!
Am intrat scurt sa va anunt ca a nascut geaninachelaru azi la 12:30 prin cezariana pt ca se dilatase!
Are un baietel scump foc, a avut 2 kg 750 si 47 de cm!
Ioanax07
QUOTE(pavoneitza @ Nov 18 2011, 04:38 PM) *
Buna fetelor!
Am intrat scurt sa va anunt ca a nascut geaninachelaru azi la 12:30 prin cezariana pt ca se dilatase!
Are un baietel scump foc, a avut 2 kg 750 oFloare1.gif si 47 de cm!


Felicitari Geanina,multa sanatate amandurora !!! trandafir.gif
ciocotoff
Oauu a mai venit un bebelus jucaus.gif sa va traiasca sa fie sanatos! bananab.gif si uite-asa nasteti toate pe langa mine:))
iasmio
QUOTE(pavoneitza @ Nov 18 2011, 06:38 PM) *
Buna fetelor!
Am intrat scurt sa va anunt ca a nascut geaninachelaru azi la 12:30 prin cezariana pt ca se dilatase!
Are un baietel scump foc, a avut 2 kg 750 si 47 de cm!

Felicitari geanina!!! sa fiti sanatosi amandoi si va asteptam cu detalii tzuc.gif

ioana!!! ciocotoff voi ce tot asteptati??? no ia rapid catre spital si "rezolvati" cazul
Ioanax07
Eu m-am riscat la o baie fierbinte poate poate wink.gif acum mă ia cu "junghiuri" pe acolo pe jos ..o fi de bine ?
iasmio
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 18 2011, 07:41 PM) *
Eu m-am riscat la o baie fierbinte poate poate wink.gif acum mă ia cu "junghiuri" pe acolo pe jos ..o fi de bine ?

dap, asa se zice ca baile fierbinti pornesc travaliul; vad ca te-ai hotarat sa nu mai lasi pe nimeni inainte si ai luat atitudine biggrin.gif
Draga
Felicitari Geanina! sa-ti traiasca printul!

ce copil cuminte , a asteptat sa ajunga mama in Germania .
Si e baiat bb.gif , ca aveau emotii!


Ioana vorba ta,nu se mai sta la rand aici domnule! liwlol.gif Geanina era cu 1 zi inaintea mea!

Ciocotoff cred ca ne asteapta pe toate yes.gif

Iasmio, ti-am trimis mesaj pe face
misa29
Felicitari, Geanina!!! Asteptam fotografii cu minunea, sper ca sunteti bine sanatosi si va da drumul repede acasa smile.gif

Ioana, ia treci si naste, ca toata lumea ti se baga in fata:)

Draga, am trecut azi pe langa zona ta, adica am vazut Tip Topul de la Dristor si m-am gandit la tine!
Draga
QUOTE(misa29 @ Nov 18 2011, 08:37 PM) *
Felicitari, Geanina!!! Asteptam fotografii cu minunea, sper ca sunteti bine sanatosi si va da drumul repede acasa smile.gif

Ioana, ia treci si naste, ca toata lumea ti se baga in fata:)

Draga, am trecut azi pe langa zona ta, adica am vazut Tip Topul de la Dristor si m-am gandit la tine!


wife.gif si nu ai putut sa strigi? ca eram acasa!
iti las un nr. te tel pentru data viitoare.( pe face)

unde ai fost??? nu cumva ai plecat la mare? ca pe aici e drumul biggrin.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.