Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
iasmio
draga trebuie neaparat sa faci poze cat vei fi internata sa vedem si noi de ce sejur placut ai avut parte acolo, asa macar sa visam cu ochii deschisi
ruby
salutare ,

tot pe o fuga am fost astazi !
mare succes am avut azi .am plecat la ambasada sa fac pasaportul lui Aiman si ce credeti ? In jumatate de ora eram gata cu totul .era o coada de nedescris ,dar m-a vazut consulul de la intrare cu burta mare si m-a intampinat cum nu ma asteptam.mi-am facut cruce cu limba de 3 ori ,m-am piscat .ca parca nu imi venea a crede .dupa ce la ghiseu a vazut ca eram cu temele facute de acasa ,ca nu imi lipsea nici un document si eram informata pana-n dinti pana si cat costa afacerea ,m-a luat la el in birou si am complectat cererea ,am dat declaratiile ce erau inca necesare ,poze ,amprente si dusa am fost .mi-a batut el saua cand am facut plata .145 de euro i-am dat ,exact cat facea .la care el zice : ,,primul client lunea ,cu bani ficsi ...,, nici nu stiam cum sa reactionez .da am zambit si eu elegant si mi-a bagat mai departe nasu in copiile ce trebuia sa i le dau .
ii spuneam de comentariile negative de pe net la adresa angajatilor consulatului ,se uita lung la mine si zice : ,,daca vroiam va trimiteam si pe dvs acasa ,sub pretextul lipsei unui document ,da ma mai uit si eu la om ,,
zic nah (in sinea mea),ca ai scos porumbelu domnu consul ,trebuia sa iasa si ceva romanesc din gura lui ,nu?Da ,am afisat acelasi zambet idiot si l-am lasat in plata domnului .nu puteam sa-l contrazic ,ca ma gandeam eu ca nu mai vad pasaportul asa repede ,ca un asftel de idiot ce se mai cheama si consul ,poate pune bete-n roate si tot eu eram pierduta .spre fericirea mea nu ma mai prinde el 5 ani pe acolo.pana atunci e si Aiman major si vedem daca nu o sa isi schimbe si el cetatenia in urmatorii ani.macar asa il mai scutesc de astfel de momente de-a dreptul penibile si dezgustatoare .
gata ca sant total off topic .scuze ! mi-am varsat si eu amarul ....

am trimis si eu actele pe fax la diabeticiana si e ok .o sa mai controlez o data la 2 zile si ma va suna doctoritza dupa ce le vede si ea daca mai e cazul sa continui cu intepatul sau nu .mie imi e clar ca nu e cazul ,da fac si eu ce zic ele .pana la urma o sa ia si asta sfarsit .

Draga ma bucur pt tine ca ai gasit clinica privata .ia da un link sa ma delectez si eu cu trendurile din Ro .suna tare bine ,daca nici bagaj nu trebuie sa mai iei cu tine ,e clar ca e lux pur ! cred ca ii intrece si pe nemti .

Ioana, super ca ai ajutor acum in ultimele momente ! cred ca bagi la greu specialitati romanesti ,nu? Ce a mai zis moasa ?Cu numele cum a ramas la voi?

Da ,la mine asa ramane Lilly Albertje (Alberta pe romaneste)dupa soacra-mea .O sa ramana masca cand va primi anuntul de nastere si o sa-si vada trecut numele pe felicitare .E o femeie tare deosebita ,iar copila mea va purta cu drag acest nume .Oricum aveam de gand sa ii pun si un nume cat de cat olandez ,asa ca asta cade bine.de strigat o vom striga Lilly .

Ma duc sa ajut in bucatarie un pic la pregatirea mesei de seara .sper maine sa am mai mult timp sa intru si sa scriu .va poop pe toate !

Any ,superbe torturile ! tu stii ,cuvintele sant de prisos ,ies lucruri faine de pe mana ta .poop !
ruby
fluffy ,felicitari si recuperare rapida ! sa fiti amandoi santosi si te asteptam cu drag printre noi ,cu povestea nasterii si primele emotii !pupici !
Draga
Ruby, uite un cu arata maternitatea...

http://www.reginamaria.ro/ro/maternitate

dar si preturile sunt mai mult decat nemtesti ohmy.gif
Draga
Corilex ,am primit si placinta cu branza desi nu am comandat biggrin.gif

Ioana, ai pus pe undeva Y acela? ia sa vedem si noi!
ciocotoff
QUOTE(Draga @ Oct 31 2011, 09:47 PM) *
Ruby, uite un cu arata maternitatea...

http://www.reginamaria.ro/ro/maternitate

dar si preturile sunt mai mult decat nemtesti ohmy.gif


7500 lei o nastere naturala??????
ruby
QUOTE(Draga @ Oct 31 2011, 10:47 PM) *
Ruby, uite un cu arata maternitatea...

http://www.reginamaria.ro/ro/maternitate

dar si preturile sunt mai mult decat nemtesti ohmy.gif

anima1.gif anima1.gif anima1.gif aoleu Draga ! am zis ca cumperi si actiuni la clinica de banii astia nu doar nasti .... doh.gif wow ,e frumos ,curat ,servicii ca afara ,nik de zis ,totul la superlativ ,dar nu e pt oricine .ma bucur pt tine ca te numeri printre norocoasele sortii ,ca iti poti permite un astfel de efort financiar ,pt siguranta ta si a Adelei ! vorba mamei mele : Bani mai faci ,dar sanatatea nu! important e sa fiti voi bine ,sa decurga nasterea fara complicatii .cred ca cu asa servicii ,mergi si tu relaxata la cezariana ,stiindu-te pe maini bune !
Ioanax07
Draga ce-s cu preturile astea mama ? liwlol.gif e adevarat...totul arata la superlativ din poze dar totusi, suntem in Romania nu in Monte Carlo. Ma bucur pt tine ca o sa ai parte de o nastere in asemenea ambient bouncy.gif
Y-ul nu l-am pus nicaieri deocamdata ca daca o sa batem palma cu omu' si ne mutam nu vreau sa decorez prea mult camera aici, am apucat doar sa zugravesc m-am oprit si din cautatul de draperii si perdele la fel si stickere pt pereti asa ca e in stand by Y-ul wink.gif
Mirela ce bine ca ai scapat si tu de ceza super.gif super.gif Ohhhh a daca ai stii cat as vrea sa fiu relax, sa nu mai dau atata importanta tuturor chichitelor dar nu pot..... deci ideea este ca nu ma las rasfata prea mult de bunica-mea din cauza ca am eu o obsesie : daca nu pun eu mana parca nu e bine oricine ar face si oricat de bine ar face ...o sa fiu o soacraaaaaa de cosmar cred:)) Am devenit horror de insuportabila acum pe ultima suta, chiar i-am zis lui George astazi ca nu ma mai suport liwlol.gif ...am fost mereu mai ,,bossy'' cred ca zodia e de vina liwlol.gif dar acum parca sunt exagerata ..daca am observat pana si eu biggrin.gif
Moasa a zis ca e totul ok, tensiunea era 110/ 80 deci oleaca mare cea mica dar nah, merge! Yanna e cum trebuie, capul a coborat de tot in pelvis deci nah....asteptam wink.gif
Ioanax07
Era sa uit sa va cert liwlol.gif care a mentionat iar placinte cu branzuri si alte chestii la care noi astia exilatii nu avem acces ?liwlol.gif rusinica sad.gif mi-e o poftaaaaaaaa. Chiar daca e Mimi (bunica-mea) la mine inca nu am dat iama in mancarurile romanesti, parca m-am saturat doar sarmale as manca numai ca sunt in cautare de varza murata...dar placinti si dulciuri oricand asa ca nu mai imi faceti pofta tongue.gif
Mirela, a ramas Yana Zara dar nu-i batut in cuie decat Yana wink.gif
sanymada
Wow! Felicitari fluffy! Te asteptam cu vesti! floare2.gif

Trebuie sa recunosc ca atatea nasteri imi cresc emotiile si mai tare wacko.gif

QUOTE(ruby @ Oct 31 2011, 01:16 AM) *
Se recomanda un minimum de 2 ore intre mese ,pt a digera ,altfel pot aparea crampe.si eu tot la cerere am alaptat -o pe Ruby ,dar sa fiu sincera cred ca programul e mai bun ,cel putin a mea devenise maniaco-dependenta de tzatza ,nici nu mai stiam daca ii era foame sau vroia pur si simplu sa simta ea caldura sanului ,sa bea 2 stropi si sa fie cu mami ...
am de gand sa urmez programul clinicii in priviinta meselor ,caci altfel iar ajung zombi .

Stiu ca se recomanda dar eu cand am incercat sa tin cont de chestia asta plangea mister de foame si recurgeam la formula, asa ca, dandu-mi seama ca nu a papat suficient cat sa ii faca rau ca nu prea avea de unde i-am dat la cerere si de-abia asa ne-am reglat... Dar totul depinde ce-i drept de la caz la caz..

Draga, felicitari pentru maternitate, arata super smile.gif si preturile sunt super, dar cam astea sunt scorurile la particulara.. noroc ca au inceput sa faca contracte cu cas-ul, ca arata si preturile mai uman biggrin.gif

Altfel, nici eu nu am nascut dupa cum vedeti smile.gif O noapte odihnitoare fetelor!
Draga
Neata fetelor

am facut Cafeaua, mai devreme azi ca am sot acasa si nu vreau sa adoarma la primul semafor biggrin.gif

ruby
neatza ,

matinala Draga ! multam de cafea !dau si eu niste biscuiti olandezi pe langa !
sanymada ,corect !teorii sant multe ,dar nu oricui i se potrivesc .fiecare copil e unic ,teoriile sant doar sa te ghidezi dupa ele ,dar nu sa le iei drept litera de lege.
la mine ,Aiman a fost copilul ideal ,manca ,dormea ,crestea fara batai de cap ,pe cand Ruby era ,,fire,, !cel putin cu somnul era crima si pedeapsa .am incercat metode si metode ,programe de somn ,homeopatice ,nu domle Žea era unica.dormea doar cand avea ea chef si extrem de putin si asta pana la 2,5 ani !experientele si sfaturile mamicilor cu copii cuminti nu mi-au folosit la nimic ,fiecare copil e altfel!
ma duc la fac cu Ruby niste croasante .ei ii plac cu gem ,asa ca le umple ea .am fata mare ,ajutor de nadejde!
azi noapte m-au apucat iar crampele la picioare...va confruntati si voi cu asta ?

O ZI FAINA !
Draga
sa-mi continui monologul biggrin.gif

Ioana, eu eram cu placintele dar asa, sa o combat pe Corilex care nu se gandeste decat la mancare biggrin.gif .
Apropo de stari proaste, eu plang aproape in fiecare seara, ma apuca toate frustrarile, nemultumirie, nefericirile...cei mai rau pe lume si decat sa ma cert cu cineva( cu cine oare?) ma abtin si ma apuca un bocit..mama mama
ieri dupa 3 ore mi-am adus aminte ca al meu sot in loc sa ma intrebe ce am facut 3 zile singura, ce am facut pe la policlinici, intra in casa si prima vorba fuse: am fost la o fabrica de barci...., dar m-a apucat dupa 3 ore ohmy.gif nervi.gif

Ruby, ai vazut ca m-au ascultat cei de la ambasada? wink.gif eu am niste energii care circula liwlol.gif totu-i sa ma concentrez

eu propun ca de acum incolo sa facem prezenta de 2 ori pe zi liwlol.gif

sa va spun ca m-am apucat sa citesc Adela de Garabet Ibraileanu? sa vad ce-i poate capul domnisoarei ca nu-mi aduc aminte si daca nu-mi place il pun si pe sot sa citeasca si trecem la Ada liwlol.gif eu vreau Ada, inca nu e hotarat.
ramona_bretfy
Neatza doamne burtoase
prezenta si eu la primul raport al zilei....desi am promis aseara ca intru, n-am mai apucat ca am fost nevoita sa umblu pe la urgente...dar sa incep cu inceputul
am fost la eco aseara pe la 7 , a mea era tot cu capul in sus, cantareste 3318 g si e putin tahicardica...m-a pus si la monitorizare si a reiesit ca aveam o multitudine de contractii false si de asemenea inimioara bulinei mele batea putin cam tare....a vazut si dr meu foaia de la monitorizare si a zis ca nu sunt motive de ingrijorare si ne vedem lunea viitoare sa programam cezariana, daca mai apuc lunea viitoare biggrin.gif.....buba cea mare a inceput spre sf monitorizarii cand am inceput sa simt o usoara durere de masea si de ureche, nu prea am bagat-o in seama , dar pe cand am ajuns acasa s-a intensificat rau durerea ...am inceput cu leacuri babesti, tigare in ureche, tuica pe masea , vezi de treaba....la un moment dat durerea era atat de mare incat am inceput sa plang in hohote....al meu nu mai stia ce sa faca, m-a luat mai mult cu forta si m-a dus la urgente....acolo in timp ce asteptam sa intru m-a mai lasat durerea putin si l-am convins pe al meu sa mergem acasa ca o sa-mi treaca.....mie nu mi-e frica de dentist , mai frica mi-era ca stiam ca am si tensiunea mare si aia mica ii putin tahicardica si cum eu sunt o fire foarte stresata ma gandeam sa nu -mi creasca tensiunea si mai tare de la ce urma sa-mi faca stomatologul si sa pateasca micuta mea ceva....azinoapte pe la vreo 1 m-a apucat din nou rauuuuuu de tot si mi-am pus o bucatica de usturoi in ureche si cam intr-o juma de ora mi-a trecut aproape de tot....acuma nu ma doare deloc , dar ma tem sa nu ma mai apuce iar diseara.....in schimb ma dor rau de tot oasele pelviene si burtica o simt tare ciudat cand ma ridic din pat , parca am un bolovan in loc de burta
hai ca v-am plictisit cu povestea durerilor mele.....sper sa nu mai am ocazia sa vb de asa ceva
Draga, foarte misto maternitatea si pretul pe masura smile.gif....si in cluj este regina maria , dar eu nu stiu sa aiba si maternitate aici
ma duc sa pap si eu ceva si mai trec prin zona...v-am pupat!
iasmio
neatza

prezenta la raportul de dimineatza biggrin.gif
am fost cu iasmi la gradi, am luat micu dejun si akm ma apuc de facut ceva mancare , aspirat si apoi somn ca ieri n-am reusit sa dorm de-amiaza si ma simt cam obosita

aaa draga m-ai dat pe spate, arata super dar si pretull.......
ramo las ca toate vor fi bine pana la urma
mamicile cu povesti de la nastere , poze ceva??
va puup
Corilex
Neatza!
De la 8 tot bantui prin casa - nu am somn ca doar ma duc la control azi biggrin.gif.Am niste emotii de mor.Daca imi zice sa ma programeze sapt asta cred ca lesin langa el liwlol.gif.
Am avut o noapte mai linistita - nu m-am trezit pt toaleta - in schimb am avut niste carcei la gambe de imi venea sa urlu.
Contractii am mai mereu - si azi noapte m-a trezit Cata - ca a pus mana pe burtica si era pietroi - si s-a speriat .

Acum....o sa urmeze partea funny a zilei : epilatul liwlol.gif))). Cu oglinda nu mai merge - asa ca sotzul meu scump si drag are de muncit liwlol.gif)).

Am bagat o cana de 3 in 1 (facut cu apa de data asta ca am ramas in pana de lapte) si o sa ma duc sa pap niste salata de boeuf.

Ma bucur ca am reusit ce mi-am propus : sa ajung cu burtica in noiembrie biggrin.gif.De acum nu ma mai intereseaza biggrin.gif. Am terminat si bagajul de spital - ca mai aveam de pus cateva maruntisuri .
Vorbeam ieri cu mama la telefon - si a zis ca tresare de fiecare data cand vede ca o sun.

Am spalat ieri hainutzele bebitzei - si astazi o sa le calc .Doamne sunt atat de mici :X.O sa fac o poza sa vedeti cat de dragutz arata toate pe sarma in baie liwlol.gif.

I-am facut lui Cata program de mers in AFI - ca sa cumpar body-uri.Dar dupa control.Si daca ma simt bine liwlol.gif.
Mda..sunt tare vesela azi - fata de aseara cand am plans cu lacrimi de crocodil.

Ramona - imi pare rau sa aud de dureri sad.gif.Ia-o mai usurel sad.gif.

Draga ,ar cam merge faza cu prezenta de 2 ori pe zi ,ca nu se stie cum ne apuca acum . Acum suntem bine,si in 2 ore poate ajungem la spital liwlol.gif (hai ca ma injura Ioana liwlol.gif ).

Ioana - sarmale? Vaaaaaaaaaaaaaai :X.

E clar ca am o problema cu mancarea liwlol.gif.Daca stau sa ma gandesc - anul trecut ajunsesem la 45 de kg liwlol.gif nu mancam mai nimic.Acum recuperez biggrin.gif.

O zi placuta sa aveti!
Si sa imi tineti pumnii la control - ca ma duc cu pomelnicul cu intrebari ,si o sa il bat la cap pe nenea doctorul sa masoare bebitza din toate unghiurile posibile .Deh - paranoia tongue.gif.
Draga
Ramona, imi pare rau, asta-i tot ce-ti mai lipsea. Sati cuminte si ignora maseaua . Ca te asteapta altele! smile.gif . dupa dnp cred ca tu esti la rand.

Iasmio, vezi, daca ai 70 de kg dai si cu aspiratorul, la 95 nu mai merge liwlol.gif

Chiar asa, fetele care au nascut nu ne-au povestit nimic crybaby.gif .

Corilex , nu-l stresa pe dr cu masuratorile ca o vei masura tu singurica in cateva zile biggrin.gif , stii ca nu sunt f precise, asa ca mai ai si tu putina rabdare.Sau daca vrei sa-l stresezi intreba-l ce culoare au ochii bebelinei liwlol.gif
iasmio
QUOTE(Draga @ Nov 1 2011, 01:20 PM) *
Iasmio, vezi, daca ai 70 de kg dai si cu aspiratorul, la 95 nu mai merge liwlol.gif

Chiar asa, fetele care au nascut nu ne-au povestit nimic crybaby.gif .

zilele trecute a aspirat iasmina, acuma n-am ce face daca e la gradi...
sa vezi ce sexi e cand ma dau jos din masina, sau cand stau la volan; tu mai conduci?

eu cred ca fetele estea nu vor sa ne sperie si daia nu ne povestesc
Draga
QUOTE(iasmio @ Nov 1 2011, 12:35 PM) *
zilele trecute a aspirat iasmina, acuma n-am ce face daca e la gradi...
sa vezi ce sexi e cand ma dau jos din masina, sau cand stau la volan; tu mai conduci?

eu cred ca fetele estea nu vor sa ne sperie si daia nu ne povestesc

pe noi nu ne mai sprie ca suntem calite..pe Ioana si Corilex mai mut liwlol.gif Misa pare strong iar celelalte mamici nusi-au manifestat pera tare temerile wink.gif

eh, daca ai masina mare! eu mai pot, dar dimineata, dupa amiaza abia mai merg pana la baie doh.gif ieri am condus multicel am fost in celalalt capat de oras . Nu prea mai am de ce sa ies , doar la controlale, la pol unde e dr mea ma voi duce cu taxi ca e in centru si e imposibil de parcat, sau gasesc loc f departe si-mi intind limba pe trotuar .
ramona_bretfy
Deocamdata e de bine Draga, ne ignoram reciproc, sper si pe diseara sa fie tot asa ca bag seama atunci au tendinta nenorocitele de masele sa se bage in seama....numa sa nasc ca am eu ac de cojocul lor yes.gif ....cat despre dpn, sa te auda Dumnezeu ca eu tare imi doresc sa scap pray.gif

Cori, bafta la doctor....te asteptam cu vesti bune!!!

Mioara ce bine de tine cu asa fetita mare , cuminte si harnica....da-mi voie sa te invidiez putin tzuc.gif

Draga, am o nelamurire...Regina Maria are contract cu casa de asigurari sau trebuie sa platesti suma integrala?...poate ai mai zis si n-am fost atenta
Draga
QUOTE(ramona_bretfy @ Nov 1 2011, 12:54 PM) *
Deocamdata e de bine Draga, ne ignoram reciproc, sper si pe diseara sa fie tot asa ca bag seama atunci au tendinta nenorocitele de masele sa se bage in seama....numa sa nasc ca am eu ac de cojocul lor yes.gif ....cat despre dpn, sa te auda Dumnezeu ca eu tare imi doresc sa scap pray.gif

Cori, bafta la doctor....te asteptam cu vesti bune!!!

Mioara ce bine de tine cu asa fetita mare , cuminte si harnica....da-mi voie sa te invidiez putin tzuc.gif

Draga, am o nelamurire...Regina Maria are contract cu casa de asigurari sau trebuie sa platesti suma integrala?...poate ai mai zis si n-am fost atenta

are contract cu casa, de ce crezi ca mi-am luat de ieri biletul de trimitere biggrin.gif ,
ramona_bretfy
QUOTE(Draga @ Nov 1 2011, 11:09 AM) *
are contract cu casa, de ce crezi ca mi-am luat de ieri biletul de trimitere biggrin.gif ,

am inteles....si cat se deconteaza , 50%?
iasmio
ramona sa stii ca nici maselele mele nu-s cuminti; stii ca m-am tot plans pe-aici de nopti nedormite, au zile cand ma apuca apoi ma lasa, din fericire de vreo 2 saptamanai m-au iertat sper sa ma lase in pace pana dupa nastere

draga eu o duc pe iasmina la gradi la campia turzii in fiecare zi pt ca acolo a fost de la inceput si am zis ca pt ultimul an n-avea rost sa ii schimb colectivul si educatoarea asa ca am vreo 30 km dus-intors dimineata, doar ca ne mai duce si mirel cand e acasa, nu conduc tot eu

chiar azi dimineata m-a intrebat educatoarea ei ca mai am mult, mai pot? i-am zis ca pot ca-s tanara liwlol.gif
Draga
QUOTE(iasmio @ Nov 1 2011, 01:42 PM) *
ramona sa stii ca nici maselele mele nu-s cuminti; stii ca m-am tot plans pe-aici de nopti nedormite, au zile cand ma apuca apoi ma lasa, din fericire de vreo 2 saptamanai m-au iertat sper sa ma lase in pace pana dupa nastere

draga eu o duc pe iasmina la gradi la campia turzii in fiecare zi pt ca acolo a fost de la inceput si am zis ca pt ultimul an n-avea rost sa ii schimb colectivul si educatoarea asa ca am vreo 30 km dus-intors dimineata, doar ca ne mai duce si mirel cand e acasa, nu conduc tot eu

chiar azi dimineata m-a intrebat educatoarea ei ca mai am mult, mai pot? i-am zis ca pot ca-s tanara liwlol.gif



uau, deci tu soferita, nu eu! la noi distanta asta e in oras...si ce trafic fluent si ce lume civilizata...
Ai grija, daca nu mai poti i-ati sofer ca nu-i de joaca!


Ramona, lasa, nu mai intreba, ce nu stii nu-ti poate face rau biggrin.gif
ruby
IUHUU , si eu pe aici .ati povestit ceva de dimineata.
corilex ,bafta la control si te asteptam cu data fixata pt cezariana .
stari de astea de ,,nervozitate,, mai am si eu ,dar ma incurajez singura si nu ma las asa usor napadita .e clar ca nu are nimeni nimic cu mine ,ci doar eu necesit mai multa bagare in seama .le mai zic alor mei : ,,azi nu sant io ,aveti grija nu ma enervati ,,.
nici lor nu le e usor sa ma suporte cu toate hachitele ,de asta cateodata incerc sa ma autocontrolez si sa nu las sa iasa chiar totul la iveala .e o perioada ,o sa treaca si asta si ei stiu ,ca de obicei sant o fire mereu cu bun umor .cand ma simt obosita ,ma duc la nani si trece .dar da ,este un sentiment tare aiurea sa fii pusa pe harta ...
ciocotoff
QUOTE(Draga @ Nov 1 2011, 01:20 PM) *
Ramona, imi pare rau, asta-i tot ce-ti mai lipsea. Sati cuminte si ignora maseaua . Ca te asteapta altele! smile.gif . dupa dnp cred ca tu esti la rand.

Iasmio, vezi, daca ai 70 de kg dai si cu aspiratorul, la 95 nu mai merge liwlol.gif

Chiar asa, fetele care au nascut nu ne-au povestit nimic crybaby.gif .

Corilex , nu-l stresa pe dr cu masuratorile ca o vei masura tu singurica in cateva zile biggrin.gif , stii ca nu sunt f precise, asa ca mai ai si tu putina rabdare.Sau daca vrei sa-l stresezi intreba-l ce culoare au ochii bebelinei liwlol.gif


ma bag si eu in seama dupa dpn as fi eu 12noiembrie. anima1.gif anima1.gif anima1.gif
sanymada
Buna fetelor!

Din cate vad sunt cu nervii in grafic biggrin.gif Din fericire neuronii sunt prea adormiti ca sa imi amintesc chestiile deranjante, dar din cand in cand se mai leaga o idee si ma apuca si pe mine liwlol.gif Si in rest sunt din ce in ce mai gravida: imi simt si eu uneori burta ca un bolovan si ma cam sperie... Noaptea daca ma intind ma trezesc subit carceii care mi se pun la gambe.. Aseara de-abia mai mergeam din cauza picioarelor umflate... Si arsuri la greu! In plus, cand ma trezesc peste noapte sa ma duc la toaleta am inceput sa ma trezesc de tot ca incep sa misune gandurile odihnite si sa ma intreb cum o sa o cheme pe bubulina, cum o sa ma descurc cu doi pitici, cum o sa se descurce tati cu mister cat o sa fiu eu in spital si cum o sa o scot la capat cand o sa se declanseze nasterea doh.gif Ma simt de parca urmeaza sa dau cel mai mare examen din viata mea.. wacko.gif

Ruby, ce n-as da sa fie si bubulina mea cumintica ca Aiman pray.gif Lumea spune ca daca un copil e agitat al doilea e cuminte si invers (nu stiu ce se intampla la al treilea biggrin.gif ), dar Mihai a fost cam pe extreme asa... deci e surpriza cum va fi bubulina smile.gif Hai ca am inceput sa deviez biggrin.gif

Ramona, poti sa incerci si paracetamol simplu ca nu e deloc contraindicat din cate stiu eu... Zilele astea m-a cam incercat si pe mine o masea... sper sa ma mai ierte ca taaare rau e sa doara si sa nu le poti rezolva sad.gif stiu de la prima sarcina..

V-am pupat ca mi s-a trezit ursuletul smile.gif
ruby
QUOTE(Draga @ Nov 1 2011, 02:44 PM) *
pe noi nu ne mai sprie ca suntem calite..pe Ioana si Corilex mai mut liwlol.gif Misa pare strong iar celelalte mamici nusi-au manifestat pera tare temerile wink.gif


nah ...orice noua sarcina si nastere e ceva nou .temeri am si eu ,ca tot omul ! deocamdata nu vreau sa ma gandesc prea mult la momentul nasterii ,ca imi fac singura mai tare frica .ma autoincurajez ,mai ales ca am in plan sa cer epidurala ,deci zic ca mai scap din durerile facerii cat de cat (SPER),apoi ca am o alta nastere in utimii 3 ani ,poate ajuta ,ca sant pe maini bune ,ca am un sot ce ma incurajeaza ,ca nu poate dura o vesnicie durerea ,ca o sa ma bucur enorm cand o sa imi tin gaza in brate etc .
ruby
QUOTE(sanymada @ Nov 1 2011, 04:57 PM) *
Ruby, ce n-as da sa fie si bubulina mea cumintica ca Aiman pray.gif Lumea spune ca daca un copil e agitat al doilea e cuminte si invers (nu stiu ce se intampla la al treilea biggrin.gif ), dar Mihai a fost cam pe extreme asa... deci e surpriza cum va fi bubulina smile.gif Hai ca am inceput sa deviez biggrin.gif

hai sa deviez si eu un pic .deci daca Aiman a fost cuminte ,Ruby de nestapanit , ar urma copil cuminte ,nu? anima1.gif
ruby
QUOTE(ciocotoff @ Nov 1 2011, 04:52 PM) *
ma bag si eu in seama dupa dpn as fi eu 12noiembrie. anima1.gif anima1.gif anima1.gif

mult a fost , putin mai este ! trandafir.gif
Draga
Ciocotoff, sorry! treci in fata te rog!
si sa faci prezenta de 3 ori pe zi daca tot esti la rand! biggrin.gif

Sanymada, ai grija ce spui ca al meu baiat a fost cuminte..sper ca-i trasatura de familie liwlol.gif

Ruby, si eu am emotii si mi-e si frica , e un pic diferit acum, parca mi-e teama mai mult pentru mine sa nu patesc ceva, parca imi e gandul numai la Calin acum.

am uitat sa ma laud, am sterilizator, incalzitor bibe, pompa de san, scoica..nu-mi vine sa cred ca voi avea alt locatar in scoica!
perla163
tzuc.gif buna ziua burticute dragi ,va puup!MUltumesc tuturor ptr sfaturile in klegatura cu alaptatul,eu nu am rani la san ,insa bb suge f putin si apoi adoarme sau se enerveaza si incepe a plange ..ceva laptic am ,ca de multe ori curge si singur ,insa nu stiu care eproblema,ori am sfarcurile mici ,oric el se boseste si vrea biberonulca de acolo vine lapte mai usor...dar mi-e frica sa-l las numai cu sanul ,ca mi s epare ca nu se satura.

SSA va povestesc despe nasterea mea naturala,fara epidurala si care m-a luat prin surprindere ,ca doar cine s eastepta sa mi se rupa apa acasa la 36 d esaptamani? da dimineata pe la 4jumate mi s-a rupt apa ,mi-am facut repede dus,l-am trezit pe sot ,luat bagajele si tunde-o la spital,pe drum aveam dureri de burta si d ebazin dar suportabile si rare .......pe la ora 11 a inceput travaliul propriu zis si la ora 18 s-a nascut Alexandru ,o minune de copilas ,cel mai dulce si mai frumos ce l-am vazut vreodata, wub.gif cand l-am vazut am uitat de orice durere ,desi cusaturile au fost mai dureroase decat nasterea..nu stiu d e ce ,dar au durut f tare.Sotul a fost langa mine in momentul nasterii si dupa ce a iesit din sala d enasteri mi-a sèus ca a plans de emotii si de bucurie.LA spital si acum acasa nu ne mai saturam sa-l admiram pe bb si sa ne minunam de puterea lui DD.E cel mai frumos lucru de pe lume si ptr asta multumesc lui DD ca mi-a dat posibilitatea sa traiesc aceasta enorma bucurie! pray.gif


Multumesc tuturor fetelor ptr urari si ptr complimente -va puuup!!
iasmio
QUOTE(perla163 @ Nov 1 2011, 04:17 PM) *
tzuc.gif buna ziua burticute dragi ,va puup!MUltumesc tuturor ptr sfaturile in klegatura cu alaptatul,eu nu am rani la san ,insa bb suge f putin si apoi adoarme sau se enerveaza si incepe a plange ..ceva laptic am ,ca de multe ori curge si singur ,insa nu stiu care eproblema,ori am sfarcurile mici ,oric el se boseste si vrea biberonulca de acolo vine lapte mai usor...dar mi-e frica sa-l las numai cu sanul ,ca mi s epare ca nu se satura.

SSA va povestesc despe nasterea mea naturala,fara epidurala si care m-a luat prin surprindere ,ca doar cine s eastepta sa mi se rupa apa acasa la 36 d esaptamani? da dimineata pe la 4jumate mi s-a rupt apa ,mi-am facut repede dus,l-am trezit pe sot ,luat bagajele si tunde-o la spital,pe drum aveam dureri de burta si d ebazin dar suportabile si rare .......pe la ora 11 a inceput travaliul propriu zis si la ora 18 s-a nascut Alexandru ,o minune de copilas ,cel mai dulce si mai frumos ce l-am vazut vreodata, wub.gif cand l-am vazut am uitat de orice durere ,desi cusaturile au fost mai dureroase decat nasterea..nu stiu d e ce ,dar au durut f tare.Sotul a fost langa mine in momentul nasterii si dupa ce a iesit din sala d enasteri mi-a sèus ca a plans de emotii si de bucurie.LA spital si acum acasa nu ne mai saturam sa-l admiram pe bb si sa ne minunam de puterea lui DD.E cel mai frumos lucru de pe lume si ptr asta multumesc lui DD ca mi-a dat posibilitatea sa traiesc aceasta enorma bucurie! pray.gif
Multumesc tuturor fetelor ptr urari si ptr complimente -va puuup!!

ce frumos...

dar ai facut efort sau de ce ti s-a rupt apa asa repede, ce-au spus?

bine ca n-a durut nasterea, cusatura si eu am simtit-o ca pe mine cred ca m-au amortit pe o parte si pe alta nu, ca simteam cand iese acul si cand intra pe partea aialalta nu simteam; io am zis ca doctorii astia is cu capu biggrin.gif

noi te credem ca Alexandru e frumos wub.gif dar fii buna si arata-ne si noua o pozica cu el cand ai timp

tzuc.gif
ot1305
QUOTE(ruby @ Oct 30 2011, 05:45 PM) *
Otilia ,voi cum santeti ? Cum va sant noptile?

uite incercam se ne acomodam.....e greu cu 2 insa incet incet o scoatem noi la capat.......noaptea dorm binisor inca....ma trezesc pe la 12 si apoi dim la 5 biggrin.gif....deci nu ma pot boci......mai nasol e cu vizitatorii ....familia adica ca toti vor sa vina acum la mine....o parte i-am primit insa o parte le-am spus sa vina alta data.....

QUOTE(misa29 @ Oct 30 2011, 08:17 PM) *
Otilia, esti o mami eroina din punctul meu de vedere, sper ca toate sunt bine acum si Doamne Doamne va fereste de alte complicatii! Fratiorul mai mare ce zice de gagalicea mica din casa? Tati cum se simte? smile.gif Mai da-ne vesti si, evident, fotografii, cand ai vreme.


Tudor e super incantat de fratior....se uita la el si abia il atinge.......stie ca e sensibil si nu vrea sa-l loveasca.......oricum au venit duminica in vizita nasii lui Ianis si l-au luat in brate....a facut Tudor o criza ca nu are voie nimeni sa-l ia in brate decat mama liwlol.gif........e scump rau ......
iar sotul e super incantat....iti inchipui....

QUOTE(perla163 @ Nov 1 2011, 04:17 PM) *
tzuc.gif buna ziua burticute dragi ,va puup!MUltumesc tuturor ptr sfaturile in klegatura cu alaptatul,eu nu am rani la san ,insa bb suge f putin si apoi adoarme sau se enerveaza si incepe a plange ..ceva laptic am ,ca de multe ori curge si singur ,insa nu stiu care eproblema,ori am sfarcurile mici ,oric el se boseste si vrea biberonulca de acolo vine lapte mai usor...dar mi-e frica sa-l las numai cu sanul ,ca mi s epare ca nu se satura.

SSA va povestesc despe nasterea mea naturala,fara epidurala si care m-a luat prin surprindere ,ca doar cine s eastepta sa mi se rupa apa acasa la 36 d esaptamani? da dimineata pe la 4jumate mi s-a rupt apa ,mi-am facut repede dus,l-am trezit pe sot ,luat bagajele si tunde-o la spital,pe drum aveam dureri de burta si d ebazin dar suportabile si rare .......pe la ora 11 a inceput travaliul propriu zis si la ora 18 s-a nascut Alexandru ,o minune de copilas ,cel mai dulce si mai frumos ce l-am vazut vreodata, wub.gif cand l-am vazut am uitat de orice durere ,desi cusaturile au fost mai dureroase decat nasterea..nu stiu d e ce ,dar au durut f tare.Sotul a fost langa mine in momentul nasterii si dupa ce a iesit din sala d enasteri mi-a sèus ca a plans de emotii si de bucurie.LA spital si acum acasa nu ne mai saturam sa-l admiram pe bb si sa ne minunam de puterea lui DD.E cel mai frumos lucru de pe lume si ptr asta multumesc lui DD ca mi-a dat posibilitatea sa traiesc aceasta enorma bucurie! pray.gif
Multumesc tuturor fetelor ptr urari si ptr complimente -va puuup!!

FELICITARI PRLUTZO! SA-TI TRAIASCA SI SA CREASCA MAREE!!!! recuperare rapida si crestere usoara!!!!!! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif

am incercat sa mai citesc din urma insa n-am timp.......poate reusesc totusi sa ma mobilizez sapt asta......
sanymada
QUOTE(ruby @ Nov 1 2011, 04:02 PM) *
hai sa deviez si eu un pic .deci daca Aiman a fost cuminte ,Ruby de nestapanit , ar urma copil cuminte ,nu? anima1.gif

biggrin.gif noi iti tinem pumnii sa fie cuminte! si tie Draga, cu toate ca pronosticurile nu iti sunt favorabile biggrin.gif

Perla, ai trecut prin momente unice pe care nu le vei uita niciodata! Doar durerile se vor sterge din amintiri wink.gif
Otilia, felicitari pentru asa baietel atent si grijuliu! Asta o sa va usureze mult acomodarea smile.gif
Sanatate multa puiutilor fetelor si va asteptam cu poze! floare2.gif
Corilex
Am aterizat si eu intr-un final!
Pai.. pana la urma mi-am facut griji degeaba.Am o printzesa mare si grasa in burtica liwlol.gif.BPD 97 si FL 72.Se mira si doctorul ca e mare ,desi burta mea e mai mititica.De o luna de zile nu a mai crescut deloc in circumferinta.

Am colul deschis - deci am observat eu bine chestia gelatinoasa/lipicioasa.Doctorul a zis sa stau numai in casa,fara efort si cat mai mult la orizontala.Pentru prima data ,a bagat degetele si a verificat.Foarte finutz - nu am simtit mai nimic.

Maine dimineatza ,cand se duce la spital,ma suna sa vedem de programarea pt operatie.Oricum a zis ca vrea sa mai stam putin,si daca se poate miercuri pe 9.11 sa ma duc la control la spital si vedem atunci daca mai stam sau nu.Cert e ca vrem pe 11.11.Daca nu rezist pana atunci ,si mi se rupe apa a zis sa il sun si fuga la spital.

Mi-a zis sa iau in continuare no spa si uscosin cand am contractii , si in fiecare zi tardyferon si magne B6.
Tensiunea mea era 110/80 si kg tot asa - 63.

Am fost rapid si pana la C&A sa iau body-uri ,ca sa nu mai ies din casa altadata.Pe cat de ieftine au fost astea (set de 5 - 25 lei) ,pe atat de scumpe erau alte chestii (caciulitza 40 lei sau salopeta 50).

Sunt obosita rau de tot.Ma dor picioarele ingrozitor si astept sa se umfle liwlol.gif.

Am citit asa pe fuga ce ati scris - Otilia si Perlutza - de-abia astept sa am si eu bebitza in brate !

O seara buna!

Ioanax07
Buna burticutze

Hop si eu ca sa nu fiu acuzata de nastere in taina liwlol.gif Moooammaa dar ati scris ceva nu gluma, avem si vesti de la cele doua mamy Perla si Otilai deci a fost o zi plina azi. Perlutza foarte frumos ai descris sentimentul ce il traiesti, trandafir.gif ce fain si rapid s-a intamplat totul la tine...vreau si euuuuu biggrin.gif dar cu epi ca nu ma risc liwlol.gif
Bine ca sunt bebeii bine ca asta e cel mai important, bat eu campii aici cu frica dar sunt convinsa ca orice mamy uita de toata durerea cand isi va tine puiul in brate.
Mirela vreau si eu Yana mea sa fie ca Aiman al tau cand era bebe, unde trebuie sa depun cererea? liwlol.gif
Draga tu ce vrei sa zici , ca eu sunt speriata si fricoasa ? liwlol.gif no way...doar ma dau speriata...sunt undercover liwlol.gif
Corilex ai vazut ca e bine bebita, nu te mai agita si tu ca o sa fi acuzata ca esti speriata si panicata si noi nu suntem deloc asa liwlol.gif
crysa
Salutare!Felicitari perluta si otilia,sa va bucurati de ei si sa fie sanatosi.Lorelai are mucibla greu,a luat rscesla de la cea mare,deaia nu am pus inca poze...nu am timp..aveti grija de voi ....sa trezit una si sa culcat alta ...vb
ciocotoff
QUOTE(perla163 @ Nov 1 2011, 04:17 PM) *
tzuc.gif buna ziua burticute dragi ,va puup!MUltumesc tuturor ptr sfaturile in klegatura cu alaptatul,eu nu am rani la san ,insa bb suge f putin si apoi adoarme sau se enerveaza si incepe a plange ..ceva laptic am ,ca de multe ori curge si singur ,insa nu stiu care eproblema,ori am sfarcurile mici ,oric el se boseste si vrea biberonulca de acolo vine lapte mai usor...dar mi-e frica sa-l las numai cu sanul ,ca mi s epare ca nu se satura.

SSA va povestesc despe nasterea mea naturala,fara epidurala si care m-a luat prin surprindere ,ca doar cine s eastepta sa mi se rupa apa acasa la 36 d esaptamani? da dimineata pe la 4jumate mi s-a rupt apa ,mi-am facut repede dus,l-am trezit pe sot ,luat bagajele si tunde-o la spital,pe drum aveam dureri de burta si d ebazin dar suportabile si rare .......pe la ora 11 a inceput travaliul propriu zis si la ora 18 s-a nascut Alexandru ,o minune de copilas ,cel mai dulce si mai frumos ce l-am vazut vreodata, wub.gif cand l-am vazut am uitat de orice durere ,desi cusaturile au fost mai dureroase decat nasterea..nu stiu d e ce ,dar au durut f tare.Sotul a fost langa mine in momentul nasterii si dupa ce a iesit din sala d enasteri mi-a sèus ca a plans de emotii si de bucurie.LA spital si acum acasa nu ne mai saturam sa-l admiram pe bb si sa ne minunam de puterea lui DD.E cel mai frumos lucru de pe lume si ptr asta multumesc lui DD ca mi-a dat posibilitatea sa traiesc aceasta enorma bucurie! pray.gif
Multumesc tuturor fetelor ptr urari si ptr complimente -va puuup!!


Felicitari Perla esti o mamik foarte curajoasa dar fa-ma sa inteleg tu ai nascut natural, fara epidurala si fara nimic altceva???adik ,,pe viu" ? OMG ai avut taietura ca spuneai ceva de cusaturi ..cand te-a taiat ai simtit sau nu te-au taiat te-ai rupt pur si simplu.Mai multe detalii te rog frumos!! anima1.gif Felicitari pentru bebe Alexandru si eu astept tot un baietel o sa-l cheme Razvan ..si mai are putin si ajunge am 38s+3 carut.gif
perla163
IAsmio- nu ,nu am facut efort ,dar dupa cate se pare d ela tensiunea mare s-a rupt apa,sau pur si simplu ptr faptul ca BB vroia sa se nasca!CUm am putin timp ,pun pozici binenteles!
Ioana-eu nus tiu cat ajuta epidurala ,dureri au fost destul de mari ,dar sincer acum pot sa spun sincer e un lucru care se poate face ......de suportata ,nu e usor ,eu simteam ca imi explodeaza bazinul ,dar dupa nastere ,sincer totul pare mult mai usor,apoi eu eram f atenta la tot ce mi s eintampla ca sa nu uit nici un detaliu ,dar tot a fost un moment cand nu mi-am dat seama ca dr mn-a apasat pe burta!mi-a zis apoi sotul care a fost langa mine in momentul nasterii.
Ciocotoff-eu nu stiu daca m-au taiat sau m-am rupt ,atunci simteam ca-mi explodeaza o bomba "acolo" biggrin.gif wacko.gif ,dar cusaturile le-am simtit !
Multumesc tuturor ptr complimente si ptr cuvintele frumoase!
Corilex-inseamna ca ai pierdut dopul ,de aia trebuie sa fii atenta .........!
Sany-asa e ,momete unice,minunateeee!
Otilia-puupam!
perla163
va prezint comoara mea scumpa

hanuk26
ce baietel frumusel ai perlutya......dar am impresia ca seamana cu tati....mai ales in prima poya...oricum..sa fie sanatooos....pupici la falcutele lui mici si tie....
simina_ana
din toata inima ....felicitaaaaariiii Perla.....E o scumpete comoara ta....sa va traiasca si sa fie sanatos si norocos!!! floare2.gif
ruby
QUOTE(perla163 @ Nov 2 2011, 12:49 AM) *
va prezint comoara mea scumpa

da chiar ca-i scumpa comoara ta ! dragul de Alex ,ce bucalat e si frumos foc ! o sa ti-l alerge fetele astea ale noastre .e cam bataie pe baieti si mai ales cand sant si asa frumosi !
ruby
QUOTE(Ioanax07 @ Nov 1 2011, 08:56 PM) *
Mirela vreau si eu Yana mea sa fie ca Aiman al tau cand era bebe, unde trebuie sa depun cererea? liwlol.gif

cred ca e chestie de noroc ...gene ,caractere ...
ruby
QUOTE(Corilex @ Nov 1 2011, 08:44 PM) *
Am aterizat si eu intr-un final!
Pai.. pana la urma mi-am facut griji degeaba.Am o printzesa mare si grasa in burtica liwlol.gif.BPD 97 si FL 72.Se mira si doctorul ca e mare ,desi burta mea e mai mititica.De o luna de zile nu a mai crescut deloc in circumferinta.

Am colul deschis - deci am observat eu bine chestia gelatinoasa/lipicioasa.Doctorul a zis sa stau numai in casa,fara efort si cat mai mult la orizontala.Pentru prima data ,a bagat degetele si a verificat.Foarte finutz - nu am simtit mai nimic.

ohhh ,bpd la mine era de 94 si e bun asa e valore de mijloc ,iar FL 73 si el inca in grafic .mai ai si alte valori de ex la abdomen?Cat ti-a zis ca cantareste?
Sara1
QUOTE(perla163 @ Nov 1 2011, 01:49 PM) *
va prezint comoara mea scumpa


Perluta, ai un baietel ca un inger de frumos!!! Sa-ti traisca, sa creasca mare, sa nu te chinuie prea mult acum si sa-ti aduca mindrie si bucurie mereu! offtopic.gif
Corilex
Neatza!
Hai ca va dau desteptarea.De la 5 tot bantui prin casa,ca am contractii si nu pot sa dorm.
Perlutza - Alexandru e un scump.Ce falcutze are :X.Tocmai bune de pupat!

Ruby,mie niciodata nu imi spune cat cantareste sau alte masuratori.Nu stiu daca o face intentionat,sau o fi aparatul de vina.
Ieri atat mi-a zis - ca e mare si ca sta inghesuita .

Va mai scriu dupa ce ma suna doctorul .
ruby
QUOTE(Corilex @ Nov 2 2011, 09:13 AM) *
Neatza!
Hai ca va dau desteptarea.De la 5 tot bantui prin casa,ca am contractii si nu pot sa dorm.
Perlutza - Alexandru e un scump.Ce falcutze are :X.Tocmai bune de pupat!

Ruby,mie niciodata nu imi spune cat cantareste sau alte masuratori.Nu stiu daca o face intentionat,sau o fi aparatul de vina.
Ieri atat mi-a zis - ca e mare si ca sta inghesuita .

Va mai scriu dupa ce ma suna doctorul .

ohhh contractii? Lasa ca si 02.11.2011 e o data speciala ,nu e musai 11.11 .2011 ,nu?cat de dese sant contractiile?Iti tin companie pana una alta la cafea ,caci si eu sant in picioare de la 5.30.m-a termina durerea asta din bazin .am zis sa ma ridic si sa fac ceva miscare ca parca eram paralizata nu alta .trebuie sa ajung si pe la banca si la gradi sa o duc pe Ruby ,vad eu cate ore imi va lua sa ma intorc acasa ,caci merg schiopatand .azi nu a mai putut sa stea sotul acasa ...am boierit 2 zile ,am ajut ajutor de nadejde.
ieri ma apucase curatenia prin bucatarie ...apoi am spalat husa de la maxicosi ,tot ce se scotea de la landou,am dezinfectat caditza...se pare ca incet incet imi fac cuibul.azi am cateva de calcat si un inca 2 dulapuri de aranjat .
am sa trec si pe la dm ,sa imi mai iau niste cosmeticale si o geanta noua pt bebe.
Corilex
Sunt nedureroase,d'aia nu ma panichez.Am observat cam 2 pe ora.
E bine ca poti sa iesi din casa.Pe mine m-a terminat excursia de ieri.Mai aveam 100 m pana la bloc si simteam ca o sa cad.Ma dor picioarele si acum.
Dar am vazut ca de 2-3 nopti am inceput sa respir muuult mai bine.Si cred ca e din cauza ca isi ia bebitza avant.
Am spalat si eu tot ce se putea de la carucior pt ca au dormit pisicile mamei mele in el liwlol.gif ,si azi am program de calcat hainute pt ca aseara nu am mai fost in stare.

Si eu am DM aici aproape - dar nu am mai fost de ceva timp.Au niste bomboane din alea de glucoza cu magneziu dupa care sunt topita liwlol.gif.Provoaca dependenta liwlol.gif.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.