Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
Ioanax07
Neata,

Sar'na pt fresh wink.gif acum merg niste briose cu mure d'ale Misei. Misa da ai scris ceva aseara nu gluma smile.gif Nu am inceput operatiunea Bazinul ca mi-e frica sa nu ma scufund de tot acum ca am si burtoi liwlol.gif Deocamdata ma multumesc cu alinarea ca mai merge Mirela o tura, mai mergi tu si uite asa imi trec si mie durerile de spate biggrin.gif
Mirela baga repede numele gelului ca vreau si eu tongue.gif Chiar ajuta sau ce zic statisticile?liwlol.gif

Na ca gasii si Dianatalul de care zici tu Misa, e facut aici de GSK, e chiar putin mai ieftin ca in Romania dar totusi 92 de lire pt un gel...woowwwww nervi.gif sper sa fie bun ca daca nu toate blestemele pe capul ginecologului tau Misa liwlol.gif
Draga
Neata

Ruby, noroc cu tine, eu sunt in club cu Otilia, azi am facut o cafea slaba rauuuu ca borcanul era aproape gol doh.gif .
Sa nu ma puneti sa ma incalt cu adidasii sotului ca el poarta 47 yes.gif , as fi sexy , nu? liwlol.gif
Eu inca mai umblu in slapi, am 3-4 perchi frumusei , de oras, din piele, piele intoarsa.Mi-e groaza de perioada urmatoare pana vine frigul adevarat , adidasi am dar nu am blugi, doar rochite, cizmele subtiri sun cam greu de incaltat , cand vine frigul adevarat am o pereche de ghete gen ugg, foarte comode, ma descurc cu ele.

Fetelor, ieri mi-am luat perna pentru gravide/ alaptare, sunt foarte happy, am dormit asa de bine, parca m-au durut mai putin oasele, la un moment dat am auzit ca a iesit Calin de la el si am sarit din pat...da da am sarit, alta data ma scurgeam din pat ca o baba reumatica. O fi autosugestie? biggrin.gif e bine oricum super.gif

si apropo de anestezie, mi-e mi-au facut una dubla epi+ rahianestezie si e adevarat ca am avut 1-2 minute in care mi-a fost f f rau, imi scazuse tensiunea, dar m-au perfuzat si a fost ok.

o duminica frumosa va doresc!
misa29
Ioana, vezi, dacă m-a lăsat soțul dezlegată la calculator în weekend? Sparg forumul!
Eu am luat Dianatalul, just in case, dacă ai dubii, mai ales că e și prețul mare, vorbește cu obstetricianul tău, vezi el ce zice. Mie medicul mi l-a recomandat că l-am omorât cu doleanța netăiatului propriei persoane.
Norocul meu e că a fost coleg de facultate cu soțul și ne permitem mai multe, adică i-am zis că dacă face epiziotomie doar ca să fie, mă dau jos de pe masă și ne luăm la bătaie... aș fi în stare. Acum nici eu nu sunt absurdă, dacă fii-mea are capul cât al meu la naștere, cred că o chiuvetă de Dianatal să pun și nu ajută, ce-o vrea Dumnezeu!

Draga, zi tot, de unde ai luat perna? Inclusiv prețul, evident...
Eu încă mai lucrez la lista cu cele necesare de cumpărat, neică, nu se mai termină.

Gata, mă duc să mănânc, am tras o salată enormă cu toate legumele din casă, inclusiv o mână de paste și niște avocado, sper să mă țină până diseară, că nu mai am chef să mișun prin bucătărie. V-am pupatără, poate revin mai târziu, dacă nu o tai la o plimbare prin oraș.
Ioanax07
hi hi..dezlegata zici liwlol.gif offf ce disper ca va citesc de pe telefon si trebuie sa raspund de pe calculator ca iar am bube cu logarea de pe tel nervi.gif
Cu siguranta o sa intreb dr asta in caz ca nu functioneaza sa am la cine da cu el in cap sa i se dilate ochii smile.gif Am cittit cate ceva despre el si zice ca doar moasa sau dr ti-l poate administra cand incepe ,,balamucul,, nu merge sa te masezi tu singurica liwlol.gif
Da chiar ca lista asta nu se mai termina , eu un eco mi-as lua ca sa termin cu ,,filmele'' atunci cand e Yanna mai lenesa si nu o simt cum trebuie.
Draga tu l-ai nascut pe Calin normal cu Epi? Daca da cum a fost ?spune-mi ca nu ai simtit nimic te rog liwlol.gif
Ce m-am dat eu mare ieri cu vremea faina aici ca uite ce mult a tinut...ploua si e frig parca sunt la Londra nu alta liwlol.gif
perla163
floare2.gif buna ziua burticutelor ,sa aveti o duminica cat mai frumoasaaa! noi suntem bine s,dOAR CA NU mai suportam calduraaaa............si mie imi este tare fricxa de epiziotomie .pprefer sa am taietura pe burta la cezariana decat cea de acolo , wacko.gif
Fetelor imi dati si mie un link ceva romanesc sau german unde se gasesc paturici absorbante.......aici in italia nu credc a sunt ,,,,,,,,,,,,,am intrebat d ecineva si astept sa-mi zica daca sunt si cum se cheama !
ruby
salutare ,

am fost cu copii la inot .Ioana ,sper ca deja te simti mai bine cu spatele citind asta ! liwlol.gif
asa arata uleiul pt masaj de la weleda .poate il gasesti si tu in GB.
http://www.docsimon.de/artikel/weleda-ol-f...mm-massage-50ml

azi m-am riscat si la un capuccino inainte de a pleca la bazin ,ca parca aveam impresia ca am dormit prea putin .am mancat noi ceva pe acolo ,dar dupa atata inot m-a luat iar foamea ,asa ca imi face Andre ceva la friteuza si apoi ma bag la nani langa Ruby .

wayee ,cam scumpic gelul tau Misa ! o carutza de bani ! macar sa isi faca treaba cum mai trebuie !

voi ce mai gatiti? Azi fac lasagna ,dar de maine chiar nu stiu ce sa mai trec in meniu ...

o dupa amiaza placuta in continuare !
ruby
QUOTE(perla163 @ Sep 4 2011, 04:38 PM) *
floare2.gif buna ziua burticutelor ,sa aveti o duminica cat mai frumoasaaa! noi suntem bine s,dOAR CA NU mai suportam calduraaaa............si mie imi este tare fricxa de epiziotomie .pprefer sa am taietura pe burta la cezariana decat cea de acolo , wacko.gif
Fetelor imi dati si mie un link ceva romanesc sau german unde se gasesc paturici absorbante.......aici in italia nu credc a sunt ,,,,,,,,,,,,,am intrebat d ecineva si astept sa-mi zica daca sunt si cum se cheama !

in general le gasesti la raionul de pampersi .sant tot asa in pachete .la noi a 10 buc pachetul si costa cca 3,50 Euro.cum le zice in italiana chiar nu stiu .in germana le zice Wickelunterlagen .sant din bumbac si pe dos din plasic,iar dimensiunile pot diferi .la noi au ca.60X60.
idea de epi,e terorizanta ,dar efectiv in acele momente nici nu iti dai seama ca s-a intamplat.imi amintesc ca la Aiman vedeam doar cum faceau reparatia ,de altfel nici nu avusesem habar .nici nu ma interesa prea mult de fapt ,caci il aveam pe piept pe flacau si eram in plin extaz.zilele ce au urmat nu au fost chiar placute ,dar a trecut .
poti discuta cu medicul in prealabil si intreba cum vede el asta .e o interventie de rutina sau lasa natura sa isi faca rostul si intervine numai daca e chiar necesar ?
Ioanax07
Ms pt link trandafir.gif Normal ca ma simt mai bine, chiar ma gandeam oare cate ture ai facut liwlol.gif
E scump da gelul ala dar macar sa-si faca treaba si nu-ti pare rau, o sa intreb si eu dr data viitoare ce parere are despre el.
Chiar eram in pana de ideii cu mancarea si eu...azi am cookait o ciorbita de vacuta si niste vinete umplute cu tocata de vita si sos de branza eating.gif

asteptam pe Misa cu un newspaper de inchiderea editiei smile.gif trandafir.gif
ot1305
neatza fetele! ce faceti?
va doresc un inceput de saptamana cat mai frumos!......fug ca tre sa-mi fac analizele.....
ruby
QUOTE(ot1305 @ Sep 5 2011, 08:35 AM) *
neatza fetele! ce faceti?
va doresc un inceput de saptamana cat mai frumos!......fug ca tre sa-mi fac analizele.....

neatza ,

succes la analize ! sa iasa toate bune !
azi noapte ,greu tare am reusit sa ma intorc de pe o parte pe alta .cand ajung pe spate ,ma doare in zona bazinului de numaŽ!
vroiam sa ma duc la doctor ,dar am un program cam incarcat .o duc pe Ruby la gradi si merg in oras dupa cadoul lui Aiman .Mi-a zis si ce isi doreste ,asa ca scap usor ,fara sa mai caut prea mult .Maine daca e vremea ok ,vrem sa mergem la Zoo.La 15 am programare la banca si trebuie sa trec repede pe acasa ,ca mai am de aranjat cateva hartii de care am musai nevoie .

Azi am trecut si noi in sapt 29! Parca nici nu imi vine sa cred ca mai sant 11 saptamani si vine bebelusa ...Inca nu sant asa pregatita .Toata sarcina am fost ocupata si nu prea am timp sa imi dau seama cat de repede trec saptamanile .
sa vezi atunci cand se apropie termenul ,ce incep sa ma impacientez...

va doresc o zi linistita !sper sa mai reusesc astazi sa intru pe aici.
ramona_bretfy
QUOTE(ruby @ Sep 5 2011, 05:35 AM) *
neatza ,

succes la analize ! sa iasa toate bune !
azi noapte ,greu tare am reusit sa ma intorc de pe o parte pe alta .cand ajung pe spate ,ma doare in zona bazinului de numaŽ!
vroiam sa ma duc la doctor ,dar am un program cam incarcat .o duc pe Ruby la gradi si merg in oras dupa cadoul lui Aiman .Mi-a zis si ce isi doreste ,asa ca scap usor ,fara sa mai caut prea mult .Maine daca e vremea ok ,vrem sa mergem la Zoo.La 15 am programare la banca si trebuie sa trec repede pe acasa ,ca mai am de aranjat cateva hartii de care am musai nevoie .

Azi am trecut si noi in sapt 29! Parca nici nu imi vine sa cred ca mai sant 11 saptamani si vine bebelusa ...Inca nu sant asa pregatita .Toata sarcina am fost ocupata si nu prea am timp sa imi dau seama cat de repede trec saptamanile .
sa vezi atunci cand se apropie termenul ,ce incep sa ma impacientez...

va doresc o zi linistita !sper sa mai reusesc astazi sa intru pe aici.

neatza fetelor!
Otilia, bafta la analize , Doamne ajuta sa iasa cat mai bine.....joi ma duc si eu dupa trimitere la dr de fam.
Mirela, la multi ani lui Aiman!!!!Multa sanatate si fericire intregii familii!!!
Daca tot vorbeati de dureri de spate, ma alatur si eu clubului....era prea de tot sa scap de sarcina fara nici o durere....mai ales ca eu am antecedente cu spatele!!! De picioare nu mai zic, nuu se mai desumfla deloc, orice as face....chiar sambata am fost la o nunta si mi s-au umflat maxim si desteapta de mine mi-am uitat balerinii acasa, asa ca am fost nevoita sa merg sa-mi cumpar o pereche, cu sandalele pe care le aveam nu mai puteam merge nici macar pana la baie:(
Foarte folositoare mi-au fost discutiile voastre despre lucrusoarele de care avem nevoie pt bebe si pt noi...tot am mai adaugat cate ceva pe lista....acum astept expo baby de la sf lui sept si dam startul cumparaturilor!
acum va las , ma duc sa-mi incep si eu treaba daca tot e luni ca altfel ma apuca lenea si iar nu mai fac nimic!
va pupacesc si va doresc o saptamana minunata!!!
p.s. Mioara, daca cumva te intereseaza, este in intervalul 29 sept-1 oct expo baby la Expo Transilvania!


perla163
floare2.gif buna ziua dragi burtici ,sa aveti o saptamana cat mai buna!
Ruby -multumesc de lamuriri ,din alea de care zici tu a, gasit si eu ceva pe net in italiana ,insa eu cautam alea de unica folosinta ,mi-a trimis sora mea un pachet din Irlanda se numesc disposable changing pads si sunt de la hugg ies,din astea nu gasesc aici!
RAmona .-tensiunea ta cum e?? analizele le-ai facut?? nu vreau sa te sperii dar faptul ca nu ti se dezumfla picioarel ar trebui spus medicului ...............e normal sa se umfle ,dar noaptea ar trebui sa isi revina.ai grija de tine
OT -succes la analize!
eu am avut ieri rezultatele analizelor ,glicemia e ok ,urine ,ok ,si la sange tot ,acum vovm vedea ce zice gine meu cand le va vedea .
Pupici tuturor!
iasmio
QUOTE(ramona_bretfy @ Sep 5 2011, 09:23 AM) *
Foarte folositoare mi-au fost discutiile voastre despre lucrusoarele de care avem nevoie pt bebe si pt noi...tot am mai adaugat cate ceva pe lista....acum astept expo baby de la sf lui sept si dam startul cumparaturilor!
acum va las , ma duc sa-mi incep si eu treaba daca tot e luni ca altfel ma apuca lenea si iar nu mai fac nimic!
va pupacesc si va doresc o saptamana minunata!!!
p.s. Mioara, daca cumva te intereseaza, este in intervalul 29 sept-1 oct expo baby la Expo Transilvania!


neatza burtici

eu am inceput ultima saptamana de lucru super.gif apoi odihna...sper
iasmi incepe luni gradinita si inca nu i-am pregatit nimic
ramona in timp ce citeam postul tau eram pregatita sa te intreb cand va fi expo baby tongue.gif apoi am vazut ca ai scris merci love1.gif
dureri de spate si eu tot am, iar de dormit...greu nu-mi gasesc nicio pozitie ma foiesc toata noaptea nu stiu cum mai rtezist 2 luni jumate wife.gif
ce m-as duce si eu la bazin zilnic, la fel ca misa, dar la turda nu este si sa fac naveta la un bazin e cam greu...
otilia te asteptam cu rezultatele
perla ma bucur ca totul e ok la tine la analize
saptamana viitoare merg si eu la analizele din trim 3 dar numai pe 23 sept sunt programata la dr sa le "interpretam" oricum mi-a dat sa iau elevit pana atunci si din fericire nu mi-a mai fost rau de la el ca si prima data cand am luat si am dat la rate
ce am observat la mine ca de vreo saptamana parca am urina mai colorata, poate mi se pare, nu stiu ca de durut nu ma doare nimic, vad eu la analize...
voi mai lucrati? sunteti in concediu?
va pup si va doresc o saptamana frumoasa, usoara si fara dureri
iasmio
ruby, perla felicitari pt cele 29 saptamani!!
ramona_bretfy
QUOTE(perla163 @ Sep 5 2011, 08:47 AM) *
floare2.gif buna ziua dragi burtici ,sa aveti o saptamana cat mai buna!
Ruby -multumesc de lamuriri ,din alea de care zici tu a, gasit si eu ceva pe net in italiana ,insa eu cautam alea de unica folosinta ,mi-a trimis sora mea un pachet din Irlanda se numesc disposable changing pads si sunt de la hugg ies,din astea nu gasesc aici!
RAmona .-tensiunea ta cum e?? analizele le-ai facut?? nu vreau sa te sperii dar faptul ca nu ti se dezumfla picioarel ar trebui spus medicului ...............e normal sa se umfle ,dar noaptea ar trebui sa isi revina.ai grija de tine
OT -succes la analize!
eu am avut ieri rezultatele analizelor ,glicemia e ok ,urine ,ok ,si la sange tot ,acum vovm vedea ce zice gine meu cand le va vedea .
Pupici tuturor!

Buna Perluta
da, i-am spus si medicului...el a zis sa-mi masor tot timpul tensiunea- care e in limite normale , exact ca si inainte de-a fi gravi, sa renunt la sare sa stau cu ele ridicate, dar tot nu se desumfla, poate asa putin peste noapte , dar cum ma ridic dimineata din pat nu dureaza o ora si sunt la loc....joi ma duc si eu la analize sa vedem ce si cum!
ma bucur ca ti-s bune analizele tzuc.gif ...sper sa ne iasa la toate cat mai bine
Draga
Buna ziua

niste struguri doriti? fetelor eu sunt de felul meu mare mancatoare de fructe dar acum am luat-o razna, as putea manca si 5 kg pe zi doh.gif .
Am fost la pneumolog la control, concluzie: ventolin-ul nu-mi face nimic, aerosolii daaaaaa, asa ca mi-a prelungit cura de aerosoli inca 7 zile dar in 2 prize si daca nu trece cred ca voi primi antibiotic. Eu ziua mai tusesc dar noaptea dupa aerosoli e tare bine.

Perla eusa_clap.gif , esti floricica, asta-i vb mea cand cineva e sanatos.

Ioana, nu am simtit nimic la nasterea lui Calin pentru ca a fost cezariana liwlol.gif , dar cu anestezie dubla rahi+ epi.

Si apropo de perna de gravida , e a doua noapte cand dorm cu ea, sincer este f f bine, nu ma mai dor atat de tare oasele bazinului si nici spatele, spatele ma durea ceva mai jos de regiune lombara, mai spre zona sacrala unde se imbina cu bazinul. Asa ca o recomnad din toata inima. si sta bine si laptopul pe ea biggrin.gif
Si special pentru Misa wink.gif , eu o am pe aceasta, am luat-o direct din magazin pentru ca am avut drum pe acolo( crangasi)
http://www.reclama.ro/produse/312-puer...otal-relax.html
initial pe asta pusesem ochii, dar nu aveau decat roz, eu am vrut verde...dar tot roz mi-am luat ca nu aveau nici ceilalti doh.gif
http://www.innovadbaby.ro/cumpara/perna-al...n-1-mare-888355
Corilex
Am revenit ! Ce mai faceti ? Ati scris ceva ,nu gluma biggrin.gif.
Eu imi revin dupa nunta - am dansat si am topait pana la 6 dimineatza liwlol.gif.Soacra a stat cu ochii pe mine in continuu - a zis ca nu stia daca sa ma bata sau sa ma pupe , din cauza ca m-am agitat rau smile.gif.Am avut contractii toata noaptea ,si la un moment dat am simtit chestii mai ciudate inauntru ,si ma gandeam ca ajung la maternitate ,dar cred ca a fost doar paranoia liwlol.gif.
Ruby - ai dreptate - in pozele de pe FB - doamna in rosu e socrela ,iar cea cu rochie animal print e mama.
Si in legatura cu burtica liwlol.gif la cununie toti au spus ca nu se vede , dar la nunta - of of aratam ca o vitzica liwlol.gif sau ca o bezea liwlol.gif.

O sa va mai scriu cand o sa am mai mult timp ,ca acum suntem in focuri cu revenitul la normal liwlol.gif.
Draga
QUOTE(Corilex @ Sep 5 2011, 01:00 PM) *
Am revenit ! Ce mai faceti ? Ati scris ceva ,nu gluma biggrin.gif.
Eu imi revin dupa nunta - am dansat si am topait pana la 6 dimineatza liwlol.gif.Soacra a stat cu ochii pe mine in continuu - a zis ca nu stia daca sa ma bata sau sa ma pupe , din cauza ca m-am agitat rau smile.gif.Am avut contractii toata noaptea ,si la un moment dat am simtit chestii mai ciudate inauntru ,si ma gandeam ca ajung la maternitate ,dar cred ca a fost doar paranoia liwlol.gif.
Ruby - ai dreptate - in pozele de pe FB - doamna in rosu e socrela ,iar cea cu rochie animal print e mama.
Si in legatura cu burtica liwlol.gif la cununie toti au spus ca nu se vede , dar la nunta - of of aratam ca o vitzica liwlol.gif sau ca o bezea liwlol.gif.

O sa va mai scriu cand o sa am mai mult timp ,ca acum suntem in focuri cu revenitul la normal liwlol.gif.


asteptam sa ne scrii...poze de la nunta smile.gif
La cununia civila chiar nu se vedea burta, am remarcat si eu..din cauza buchetului liwlol.gif

odihna, odihna e ordin!!!!!!!!!!!!!!!
plecati undeva ....de miere?
perla163
Multumesc fetlor ,va puup!
Corilex -ai grija de tine ,sa nu uitamn ca de-acum trebuie sa avem grija cu ob oselile si miscarile ,sa nu se rupa apa ,DD fereste -----pup si CAsa de piatra inca o data ! ne aduci si aici vreo pozica,pleasee!!
RAmona-daca tensiunea e ok ,proobabil e sarcina care apasa pe o vena importanta a circulatiei limfei ....asa am citit undeva |!
Draga- ai grija cu strugurii ca sau mult zahar ,sa nu-ti faca probleme ci glicemia...si mie imi plac ,daar ma abtin s anu mananc prea multi intr-o zi!
IAsmio multumesc ,ce ma bucur sa ma vad la 29 de saptamani ,sa dea DD sa ajungem toate cat mai usor si mai aproape d e termen!
Ioanax07
Buna fetelor,

Mirela, La multi ani fiului tau sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!! trandafir.gif
Otilia bafta la analize, te asteptam cu vesti bune!!
Eu iar am inceput cu vise ciudate, mai nou o visez pe Yanna, visez ca am nascut ca a crescut bla bla bla ..se apropie timpul si ma ia cu frici ,si de nu tine pacaleala cu epidurala cred ca ce urat o sa fac liwlol.gif eu sunt rea de dureri si chiar apelez la toate metodele sa le evit !

O zi buna tuturor
iasmio
apropo de vise: sambata noapte l-am visat si eu pe iulian intr-o salopetica albastra, eram in curtea fabricii si il "prezentam" sefului si catorva colegi, pe urma il alaptam-speriata ca oare are ce suge-dupa care laptele curgea in jeturi liwlol.gif apoi i-am dat o suzeta pe care i-am luat-o de la nuk pe care insa a respins-o dupa care statea cuminte pe pat- ce vis frumos... wub.gif sper sa fie la fel de bine si cand vine pe lume partners.gif

ruby m-am smecherit tongue.gif si ii transmit lui Aiman - "Alles Gute zum Geburtstag!" sper ca e bineeee

Draga
La multi ani Aiman!

Ruby, cum sa fac sa-ti vad si eu copii? smile.gif
ramona_bretfy
QUOTE(iasmio @ Sep 5 2011, 08:55 AM) *
neatza burtici

eu am inceput ultima saptamana de lucru super.gif apoi odihna...sper
iasmi incepe luni gradinita si inca nu i-am pregatit nimic
ramona in timp ce citeam postul tau eram pregatita sa te intreb cand va fi expo baby tongue.gif apoi am vazut ca ai scris merci love1.gif
dureri de spate si eu tot am, iar de dormit...greu nu-mi gasesc nicio pozitie ma foiesc toata noaptea nu stiu cum mai rtezist 2 luni jumate wife.gif
ce m-as duce si eu la bazin zilnic, la fel ca misa, dar la turda nu este si sa fac naveta la un bazin e cam greu...
otilia te asteptam cu rezultatele
perla ma bucur ca totul e ok la tine la analize
saptamana viitoare merg si eu la analizele din trim 3 dar numai pe 23 sept sunt programata la dr sa le "interpretam" oricum mi-a dat sa iau elevit pana atunci si din fericire nu mi-a mai fost rau de la el ca si prima data cand am luat si am dat la rate
ce am observat la mine ca de vreo saptamana parca am urina mai colorata, poate mi se pare, nu stiu ca de durut nu ma doare nimic, vad eu la analize...
voi mai lucrati? sunteti in concediu?
va pup si va doresc o saptamana frumoasa, usoara si fara dureri

am fost pe acelasi gand smile.gif...eu m-am uitat pe site-ul Expo Transilvania si am vazut ca atunci e targul...oricum eu stau la 10 min de Expo, asa ca te tin la curent tzuc.gif
eu o sa lucrez probabil pana la 9 luni ca doar lucrez acasa biggrin.gif ...avem magazinul nostru in fata casei si acolo ne petrecem timpul, eu , sotul si cainele....dar tot o sa-mi iau prenatal de saptamana viitoare, chiar daca ii asa fictiv biggrin.gif

Draga, imi permit sa-ti raspund eu....daca ai cont pe facebook, poti vedea acolo o multime de poze cu frumosii copii ai Mirelei smile.gif
iasmio
QUOTE(ramona_bretfy @ Sep 5 2011, 04:01 PM) *
am fost pe acelasi gand smile.gif...eu m-am uitat pe site-ul Expo Transilvania si am vazut ca atunci e targul...oricum eu stau la 10 min de Expo, asa ca te tin la curent tzuc.gif
eu o sa lucrez probabil pana la 9 luni ca doar lucrez acasa biggrin.gif ...avem magazinul nostru in fata casei si acolo ne petrecem timpul, eu , sotul si cainele....dar tot o sa-mi iau prenatal de saptamana viitoare, chiar daca ii asa fictiv biggrin.gif

Draga, imi permit sa-ti raspund eu....daca ai cont pe facebook, poti vedea acolo o multime de poze cu frumosii copii ai Mirelei smile.gif

de-acasa o sa lucrez si eu pana nasc si dup-aia anima1.gif ca sotu are firma de transport si eu sunt facturista sefa tongue.gif
activitate tot o sa am cu iasmi, dus-adus de la gradi, mai o factura, o adeverinta la cate un sofer...destea sa nu ma plictisesc
Corilex
http://s1088.photobucket.com/albums/i328/Corina_Mirea/Nunta/

3 poze facute d colegii mei din liceu .Atat am momentan .
ot1305
LA MULTI ANI AIMAN!
am vazut si o mireasa f frumoasa! orice ai spune burtica ta abia se vede......ai facut tu ce-ai facut si numai cu florile in dreptul ei ai stat liwlol.gif....de aia nici nu se vede bine.....oricum f frumoase si pozele!

am fost dim la analize, dupa rezultate abia joi......
pana una alta am o multimea de treaba.....m-a pus sotul sa-i fac o situatie completa la un client din 2008 si pana acum, toata marfa vanduta si cu ff si fara....si cine sa mai tina minte care si cum a fost.....am inceput si eu cu 2011 ca e de actualitate si tot nu-mi iese cum trebuie nervi.gif......ufff......oi termina eu pana sapt viitoare......
iasmio
corilex ati fost foarte frumosi!!! ( mai ales tu tongue.gif )
otilia spor la treaba, ca ai ceva acte de rasfoit 1_3ani.gif
ot1305
QUOTE(iasmio @ Sep 5 2011, 08:39 PM) *
corilex ati fost foarte frumosi!!! ( mai ales tu tongue.gif )
otilia spor la treaba, ca ai ceva acte de rasfoit 1_3ani.gif

apai ma doare fundul de cat am stat azi pe scaun.....ma mai uit eu si maine pe ele , insa stre sa merg sa scot extrasele ca fara e cam greu.....
beau un milkshake cu menta, va servesc dc doriti!!!! mai taie din arsuri biggrin.gif
ruby
buna seara ,

Boah ,da azi v-ati intrecut in scris ! am citit ,acum sa vad ce imi mai amintesc ...si raspund si eu .
Poze cu Corilex ! daaa, frumoasa mireasa noastra ! chiar ca vorba otiliei ,ai facut tu ce-ai facut si ai mascat burtica cu buchetul ! da nu-i bai ,stiam noi ca esti insarcinata ! liwlol.gif
sa ii spui lu socrela sa fie dragutza sa iti dea pozele acasa sa le vedem si noi .promite-i ca ii faci dubluri si ei la cele mai reusite ,dar ca totusi sant ale voastre ! Cred ca e tipul ala de mama ,ce se vrea buricul pamantului .se zice ca e bine sa ai soacra departe de casa si aproape de inima ta .macar pe voi va despart niste scari de bloc ! slava domnului !

Otilia ,sper sa iasa cu bine analizele de joi .Voi cand incepeti gradinitza?multumesc din suflet pt urarile facute lui Aiman .I le-am transmis deja ! de la toate fetele de altfel .Multumesc mult fiecareia in parte ! trandafir.gif
Azi m-a tarat pana pe la 13 prin magazinele de electro ,ca era cam nehotarat ce sa isi cumpere cadou .ieri imi spunea de una ,azi se sucise deja .I-am luat pana la urma un X Box 360 si jocuri si era toata lumea fericita ,mai ales eu ,care aveam de lucru acasa si vroiam neaparat sa ajung mai repede .Maine o sa petrecem cumva ,dar ramane sa decidem ce anume vom face ,dimineata .depinde cum va fi vremea ,daca mergem sau nu la Zoo ,sau cautam vreo sala indoor .
Dupa amiaza am avut si eu parte de un mic succes ,la banca .mi-au iesit cartile asa cum mi-am dorit si tare m-am bucurat .
Otilia ,iti doresc succes cu situatia ceruta de sot .e de munca cand trebuie sa iei la mana atatea acte .traiasca extrasele de cont ca acolo gasesti info de aur .voi ce domeniu de activitate aveti?

iasmio ,succes cu gradinitza ! lasa ca iei tu pe parcurs ce ii trebuie ,doar nu e musai sa le duci de luni dimineata .sa dea DD sa treaca repede si saptamana asta si sa te bucuri de concediu cat mai repede !
Frumos mai visezi tu si Ioana ! mersik de urarile in nemteste ! wow ,da te pricepi !

Ioana ,draga ,perla ,mersi de urari si voua ! va poop pe toate cu drag !

Perla , da paturicile absorbante , sant de unica folosinta ! cand face Alexandru pisu ,s-a dus ,nu?
poate ceva de genul : Copertinne assorbante ...nu ma lua in serios ca cu italiana mea de balta ...poate intrebi pe la mamici din italia .poate au fetele de acolo mai multa experienta .daca sant si in Ro ,ma indoiesc ca in italia nu ar fi .mai ales in magazinele chicco sau cele specializate pe produse de bebe .

Ramona ,mersi de complimentele facute la adresa copiilor mei .Nici nu mi-a crescut inima ... anima1.gif

Draga ,da pe facebook ma gasesti .nu ai pe nici o fata de aici in lista ta? Pe mine ma au cam toate si asa dadeai cumva si de mine ,ca pe Forum nu prea am chef sa imi scriu id-ul.

mai am eu un topic deschis pe forum ,un blog de fapt .il caut si iti dau un link ,dar nu am mai pus de mult poze pe acolo .

fetelor ,daca am uitat pe cineva sau ceva ,mai completez maine .sant destul de obo ,asa ca va las .ma duc si eu la nani si va doresc o noapte cat mai linistita .pe maine la cafea !
ruby
QUOTE(Draga @ Sep 5 2011, 04:49 PM) *
La multi ani Aiman!

Ruby, cum sa fac sa-ti vad si eu copii? smile.gif

aici poti vedea ceva poze cu noi .
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...0&start=560
ot1305
QUOTE(ruby @ Sep 6 2011, 12:22 AM) *

superbe pozele!!!! m-am delecat de dim cu ele....smile.gif
la noi gradinita incepe pe 12 sept....adica de luni......am vb aseara cu sotul ce sa facem dc cumva educatoarea nu vrea sa mi-l primeasca la gradinitza (au wc-uri turcesti si al meu nu stie sa faca la ele), si am ajuns la sotutia de gradinitza particulara......asa ca maine trag o fuga sa vedem cat costa si ce presupune.....acasa oricum nu mai vreau sa-l tin, chiar dc o as-mi fie greu cu dusul si adusul de la gradi.....

ot1305
QUOTE(ruby @ Sep 6 2011, 12:18 AM) *
buna seara ,


Otilia ,iti doresc succes cu situatia ceruta de sot .e de munca cand trebuie sa iei la mana atatea acte .traiasca extrasele de cont ca acolo gasesti info de aur .voi ce domeniu de activitate aveti?

in domeniul constructiilor, mai exact seminee.....

Perla, uite aici , cam asa arata paturicile absorbante
http://www.romedic.ro/bella-baby-happy-cea...sorbant-0H36560
Draga

Neata fetelor

of , eu m-am grabit sa va fac o cafea dar se pare ca Otilia nici nu s-a culcat!
Otilia, sa-mi spui si mie cere sunt preturile pe la voi la private, sunt curioasa.

Corilex, am vazut o mireasa superba si tinerica tinerica tzuc.gif . te rugam o poza fara buchet, mama lui de buchet, nu se vede fetita din cauza lui biggrin.gif

Ruby, acum in loc sa beau din cafea derulam pagini sa avad poze cu minunile tale, imi place blonda wink.gif , iar Aiman e un adevarat barbat! am vazut o poza langa un bradut de acum 2 ani cred, tu si Aiman parca sunteti frati nu mama si fiu. Sa va bucurati de fiecare clipa, sunteti o familie superba!

Ma repet dar sunt super incantata de perna mea de gravida, pot sa ma rasucesc de pe o parte pe alta si ieri am simtit mult mai putina durere in zona bazinului. Cred ca se redistribuie peresiunea ligamentelor si articulatiilor , sunt mai putin solicitate, e excelent super.gif . Cred ca nu ma las de ea nici dupa ce nasc, mai ales ca eu dorm doar pe o parte sau burta. Iar sotul meu e cam osos, nu pot sa-l modelez asa bine ca pe perna liwlol.gif

Intrebare: recoltati celule stem?



ruby
buna dimineata !

asa deci ,s-a dat cafeaua ! bun ,ia si eu una .Am stat sa agat ghirlande si baloane prin casa ,cand se trezeste sarbatoritul sa il intampinam cum se cuvine .

oh da Draga,poti sa o mai spui ca Aiman e bucatica taiata eu ! iar eu sant copia fidela a tatalui meu .daca ne vezi pe toti 3 in poze ,e ceva iesit din comun cat de bine semanam.chiar in gesturi ,mimica ,caracter ,ehhhee genele astea !
parca nici nu imi vine sa cred ca au trecut 13 ani ...am baiat mare si sant extrem de mandra de el .Mai mult de atat nu avea cum sa imi ofere DD !

eu una nu recoltez celule stem .ma incred in DD si ca imi va lasa copiii sanatosi !

ma duc sa fac si eu un dus si sa vedem ce planuri ne facem pt astazi ! sa aveti o zi cat mai frumoasa!
ruby
QUOTE(ot1305 @ Sep 6 2011, 07:45 AM) *
superbe pozele!!!! m-am delecat de dim cu ele....smile.gif
la noi gradinita incepe pe 12 sept....adica de luni......am vb aseara cu sotul ce sa facem dc cumva educatoarea nu vrea sa mi-l primeasca la gradinitza (au wc-uri turcesti si al meu nu stie sa faca la ele), si am ajuns la sotutia de gradinitza particulara......asa ca maine trag o fuga sa vedem cat costa si ce presupune.....acasa oricum nu mai vreau sa-l tin, chiar dc o as-mi fie greu cu dusul si adusul de la gradi.....

ce aiurea suna ! ce discriminatoriu ! cum adica daca nu face pipi&co ,sa nu il primeasca ?mama lor de putori ,sa puna mana sa invete copii ,ori sa schimbe modelul toaletelor cu unul normal.
eu nu m-as lasa ! de ce sa platesti la privat cat nu face? E un drept al copilului tau ,ce inseamna selectia asta ?

Pfuiii ,vorbesc si eu din afara ...da zau e revoltator .
ot1305
QUOTE(Draga @ Sep 6 2011, 08:26 AM) *
Neata fetelor

of , eu m-am grabit sa va fac o cafea dar se pare ca Otilia nici nu s-a culcat!
Otilia, sa-mi spui si mie cere sunt preturile pe la voi la private, sunt curioasa.

Corilex, am vazut o mireasa superba si tinerica tinerica tzuc.gif . te rugam o poza fara buchet, mama lui de buchet, nu se vede fetita din cauza lui biggrin.gif

Ruby, acum in loc sa beau din cafea derulam pagini sa avad poze cu minunile tale, imi place blonda wink.gif , iar Aiman e un adevarat barbat! am vazut o poza langa un bradut de acum 2 ani cred, tu si Aiman parca sunteti frati nu mama si fiu. Sa va bucurati de fiecare clipa, sunteti o familie superba!

Ma repet dar sunt super incantata de perna mea de gravida, pot sa ma rasucesc de pe o parte pe alta si ieri am simtit mult mai putina durere in zona bazinului. Cred ca se redistribuie peresiunea ligamentelor si articulatiilor , sunt mai putin solicitate, e excelent super.gif . Cred ca nu ma las de ea nici dupa ce nasc, mai ales ca eu dorm doar pe o parte sau burta. Iar sotul meu e cam osos, nu pot sa-l modelez asa bine ca pe perna liwlol.gif

Intrebare: recoltati celule stem?


liwlol.gif.... inseamna ca e o achizitie reusita!

eu am recoltat celule la tudor si cum la frati compatibilitatea e de 80 % nu mai recoltez......se dea DD sa nu aiba nici unul dintre ei nevoie si sa fie bani aruncati ca nu ma supar......

QUOTE(ruby @ Sep 6 2011, 08:52 AM) *
ce aiurea suna ! ce discriminatoriu ! cum adica daca nu face pipi&co ,sa nu il primeasca ?mama lor de putori ,sa puna mana sa invete copii ,ori sa schimbe modelul toaletelor cu unul normal.
eu nu m-as lasa ! de ce sa platesti la privat cat nu face? E un drept al copilului tau ,ce inseamna selectia asta ?

Pfuiii ,vorbesc si eu din afara ...da zau e revoltator .

da, stiu....insa la toate gradinitile varsta min e de 3 ani si una din conditii este a stie sa faca singur la wc/olitza.....stiam acest lucru inca de anul trecut de cand am depus cererea, insa n-am stiut ce fel de wc-uri au aia acolo, poate dc stiam nu mai depuneam cererea la ei si cautam alta gradinitza, asa n-am de ales decat una privata ca la stat grupele sunt formate inca din aprilie si nu-l mai primeste nimeni, poate dc as da shpaga l-ar primi, insa nu vreau nici asa....

Draga, la noi in bacau cea mai scumpa gradinitza costa 880 lei, cea mai ieftina 540 lei pe luna......eu vreau sa incerc la cea mai ieftina ca am auzit lucruri f bune, sa vad dc mai are locuri.....de regula nu prea sunt locuri la astea particulare ca mai toti parintii isi duc copii la ele......
ot1305
QUOTE(ruby @ Sep 6 2011, 08:48 AM) *
buna dimineata !

asa deci ,s-a dat cafeaua ! bun ,ia si eu una .Am stat sa agat ghirlande si baloane prin casa ,cand se trezeste sarbatoritul sa il intampinam cum se cuvine .

petrecere frumoasa! occasion.gif
Draga
QUOTE(ot1305 @ Sep 6 2011, 09:21 AM) *
liwlol.gif.... inseamna ca e o achizitie reusita!

eu am recoltat celule la tudor si cum la frati compatibilitatea e de 80 % nu mai recoltez......se dea DD sa nu aiba nici unul dintre ei nevoie si sa fie bani aruncati ca nu ma supar......
da, stiu....insa la toate gradinitile varsta min e de 3 ani si una din conditii este a stie sa faca singur la wc/olitza.....stiam acest lucru inca de anul trecut de cand am depus cererea, insa n-am stiut ce fel de wc-uri au aia acolo, poate dc stiam nu mai depuneam cererea la ei si cautam alta gradinitza, asa n-am de ales decat una privata ca la stat grupele sunt formate inca din aprilie si nu-l mai primeste nimeni, poate dc as da shpaga l-ar primi, insa nu vreau nici asa....

Draga, la noi in bacau cea mai scumpa gradinitza costa 880 lei, cea mai ieftina 540 lei pe luna......eu vreau sa incerc la cea mai ieftina ca am auzit lucruri f bune, sa vad dc mai are locuri.....de regula nu prea sunt locuri la astea particulare ca mai toti parintii isi duc copii la ele......


Aveti preturi de Bucuresti si voi doh.gif , la noi in schimb e oferta bogata, dar cu toate astea eu am vazut 7-8 gradi din zona pana sa ma hotarasc, pe net aratau bine toate dar in realitaete... Si eu la anul vreau sa-l inscriu la stat, in primavara demarez cercetarile sa vad unde-l inscriu, noroc ca stau intr-o zona relativ bine populata cu gradi de stat. peste 2 ani nu cred ca-mi permit 2 gradi private.
Eu voi recolta si la bebelina, si vorba ta , da doamne sa fie bani aruncati pe fereastra, dar am zis ca daca putem de ce nu, taxa de depozitare anuala e cat o masa la restaurant din care nu ramane nimic.
ot1305
Draga, uite ca m-am interesat de preturi.....cea mai ieftina e 400 lei/luna, insa nu mai are locuri, asa ca urmatoarea e de 600 lei/luna si aici are locuri, deci am sa trag o fuga sa vad cum e, vb ta, pe net toate arata f bine......
pai la stat am sa merg din ianuarie sa depun cerere, ca apoi in martie sa fiu printre primele care-si inscrie copilul la gradinitza cu program prelungit.....la noi e ceva de genul primul venit, primul servit, nu conteaza ca apartin de zona sau altele......
misa29
Într-un final apoteotic am debarcat și eu pe-aici.
Ce fac doamnele mele?
Duminică seara am adormit târziu, iar aseară am fost la bazin (30 de lungimi, mulțumesc, mulțumesc! - Ioana, ar trebui să nu te mai doară spatele 2 săptămâni) și am ajuns acasă pe la 10, până m-am spălat, până am povestit cu soțul pe Skype (că e la o bursă câteva săptămâni)... se făcu de 11 și ceva, când am căzut lată, mă mir că am ajuns în pat.
La birou nu vă mai spun ce e, ca la menajerie...

Ruby, lucrez în domeniul juridic, cu mulți oameni, care mai de care mai săriți. Asta ca să nu-i calculez și pe cei mirositori, că vin unii de ți se taie de când intră pe ușă.
Am văzut pozele cu comorile tale, Aiman e bucată ruptă, chiar că treci drept sora lui mai mare, iar Ruby e tare delicată și pare să fie răsfățata familiei liwlol.gif Bărbat adevărat feciorul:) La mulți ani și să crească norocos și sănătos!

Draga, de unde Doamne iartă-mă din Crângași ai luat perna aia? Primul link pe care mi l-ai dat nu merge și Crângașul e mare, vino cu detalii, nu pot să le comand la telefon sau pe net și să vie careva la ușa casei? biggrin.gif

Mah, Otilia, cu wc turcesc la copii de 3 ani+ ? Cum au obținut avizele de funcționare? Cam ciudat, eu aș pune întrebări:D

Am și eu o angoasă, că m-am plictisit de cereale cu lapte, voi cu ce vă omorâți foamea dimineața? Că ouă... câte să mănânci? Mezeluri nu prestez... aveți ceva idei creative? Că deschis frigiderul și tot cereale cu lapte mănânc biggrin.gif

Gata, mă duc să ronțăi prânzul, mi-am tăiat legume bastonașe și am sandviș și covrigei, mă simt ca un iepure.

V-am pupatără!
Ioanax07
Buna fetelor,

Mirela, occasion.gif distractie placuta astazi la petrecere wink.gif
Sambata merg la cumparaturi, v-as ruga sa-mi spuneti si mie despre biberoane...de care sa iau ma refer la capacitatea lor ca sunt si alea pe marimi am observat. Iar sunt in ceata,am zis ca iau 7 dar habar n-am de care marime...ma scoate careva din ceata ? pls pls tongue.gif
Chiar astazi aveam in minte sa va intreb despre recoltarea celulelor stem si am vazut ca a fost usor atins subiectul ieri de catre Draga si Otilia. Aici nu prea se practica, sunt mai reticienti britisoii referitor la subiectul asta ..de altfel am auzit ca doar 2% din europence au optat pentru asta iar surprinzator , in Romania procentul este de 10% parca. Acum sunt la faza de gugalit informatii despre asta ca as vrea si eu dar sa dea Dumnezeu sa nu fim nevoite sa le folosim.

Va hug.gif si va doresc o zi buna
Draga
Misa , pai pusei link-ul pentru tine, au si livrare la usa, dar il mai pun odata biggrin.gif
http://www.reclama.ro/produse/312-puer...otal-relax.html
eu nu iti spun ce mananc pentru ca am 90 de kg si sa nu se ia liwlol.gif

Ioana, mai citeste inca o data postul lui Any, ca povestea de biberoane bine.
Eu nu sunt specialista, dar acum vreau sa -mi iau Tomme Tippe, sunt ok si Avent si Nuk. Daca intentionezi sa alaptezi poate ca-s multe 7, daca nu-ti iese cu laptele poti sa-ti iei la momentul respectiv. Sterilizatorul e bine sa fie aceeasi marca cu bibe.
la inceput ai nevoie de cele mici, bebe bea aprox 120 ml la o masa la o luna, dar necesarul creste rapid.
te pot sfatui si cei de la magazin...dar vezi ca ei au target la vazare biggrin.gif

Otilia, preturile acele sunt pe program scurt? cu masa de pranz sau fara?

Draga
am vazut ca nu merge linkul

poate asa merge

http://www.reclama.ro/produse/312-puer...otal-relax.html

Magazinul se cheama baby confort , in caz ca-l baneaza iar.

tzuc.gif
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Sep 6 2011, 07:52 AM) *
ce aiurea suna ! ce discriminatoriu ! cum adica daca nu face pipi&co ,sa nu il primeasca ?mama lor de putori ,sa puna mana sa invete copii ,ori sa schimbe modelul toaletelor cu unul normal.
eu nu m-as lasa ! de ce sa platesti la privat cat nu face? E un drept al copilului tau ,ce inseamna selectia asta ?

Pfuiii ,vorbesc si eu din afara ...da zau e revoltator .

Mirela, sa stii ca nu ma mai surprinde nimic, si la Olandezi e exact aceiasi poveste...Nu intra la scoala daca face in pampers... Trist, mai ales ca unor copii le vine greu sa se desparta de pampers, chiar managerul nostru zicea ca-i place baiatului lui sa stea asa cu pampers-ul full, mai ales daca a facut treaba mare, ii tine de cald liwlol.gif a zis micutul liwlol.gif

Draga, link-urile date de tine nu merg, zice ca-s reclame.... mai bine zici numele produsului si unde-l gasesc fetele. Banuiesc ca vorbesti de ceva de genul asta: http://www.babytjes.nl/babytjesnieuws/wp-c...ady-300x146.jpg Am avut si eu una (verde lime), acum o am in dulap, imi sta in cale, nu pot spune ca a facut minuni din pacate sad.gif Ma bucur ca la tine functioneaza smile.gif

Corilex, felicitarile mele, chiar asa, vrem o fotografie fara buchet in dreptul burticutei biggrin.gif

Ioana, chiar asa, vezi ca undeva pe la pagina 160+ am scris de sticlute, trebuie sa gasesti. Si nu ti le recomand pe cele de la Avent sad.gif Infiletate bine si tot curg sad.gif Mai mult de 2 nu-ti trebuie pt inceput (150 ml) biggrin.gif

Dragele mele, trebuie sa recunosc, sunteti tare caraghioase cateodata, rad in hohote biggrin.gif Imi place de voi si va admir ca sunteti fete faine hug.gif tzuc.gif
ruby
buna fetele ,

am trecut si eu sa va salut de amiaza !

dimineata am iesit cu Ruby sa ii cumpere si ea cadou lui Aiman ,sa cumparam tort si sa mai rezolv unele chestii la banca ,apoi am zis ca mergem la zoo ,da batea un vant rece ca ne-am sucit si am plecat la Mc DonaldŽs.asteptam sa vina si tati sa sufle sarbatoritul in lumanari si sa ne delectam cu o felie de tort padurea neagra !
nici nu am prea fost in forma azi ,ca sunasem la ai mei si mama e internata in spital cu probleme legate de artroza.Maine se duce o nepoata sa o viziteze si asa o sa intru cu ea in contact .rau asa cand sant departe de casa ,iar in situatia data nici nu imi permit sa ma pun pe avion .

burticile voastre cum mai sant?Lilly e tare activa astazi ,toata ziua a dat din picioare .bag de seama ca creste voluminos burtica caci si bluzele speciale de gravida par sa se ridice in sus.trebuie sa imi iau cateva 38 -40.

o dupa amiaza placuta in continuare si ne mai auzim .
Ioanax07
Ms Any trandafir.gif, mi-am amintit de postul tau dar imi era o lene sa caut :. Eu as vrea sa alaptez dar nu stiu daca si cat lapte o sa am..nu cred ca are legatura dar nici mama nu a avut mult timp sa-mi dea mie si oricum la ce ,,bidoane'' am eu m-as mira sa am prea mult liwlol.gif
Mirela multa sanatate mameiu tale, insanatosire grabnica. trandafir.gif
Ioanax07
Ms Any trandafir.gif, mi-am amintit de postul tau dar imi era o lene sa caut :. Eu as vrea sa alaptez dar nu stiu daca si cat lapte o sa am..nu cred ca are legatura dar nici mama nu a avut mult timp sa-mi dea mie si oricum la ce ,,bidoane'' am eu m-as mira sa am prea mult liwlol.gif
Mirela multa sanatate mameiu tale, insanatosire grabnica. trandafir.gif
Ioanax07
Ms Any trandafir.gif, mi-am amintit de postul tau dar imi era o lene sa caut :. Eu as vrea sa alaptez dar nu stiu daca si cat lapte o sa am..nu cred ca are legatura dar nici mama nu a avut mult timp sa-mi dea mie si oricum la ce ,,bidoane'' am eu m-as mira sa am prea mult liwlol.gif
Mirela multa sanatate mamei tale, insanatosire grabnica. trandafir.gif


Iar am postat de 3x liwlol.gif scz

Sa stii ca si a mea are adrenalina in ea, chiar l-am intrebat pe George azi...crezi ca o sa faci fata daca Yanna va fi Hyper ?liwlol.gif
ot1305
QUOTE(Draga @ Sep 6 2011, 02:14 PM) *
Otilia, preturile acele sunt pe program scurt? cu masa de pranz sau fara?


a, nu, e program prelungit pana la 18:30 si unele chiar pana la 20:00, cu papa cu somn cu tot......nu mi s-a parut mult dc e sa o iau asa la maruntit....

QUOTE(Any-Olanda @ Sep 6 2011, 03:30 PM) *
Mirela, sa stii ca nu ma mai surprinde nimic, si la Olandezi e exact aceiasi poveste...Nu intra la scoala daca face in pampers... Trist, mai ales ca unor copii le vine greu sa se desparta de pampers, chiar managerul nostru zicea ca-i place baiatului lui sa stea asa cu pampers-ul full, mai ales daca a facut treaba mare, ii tine de cald liwlol.gif a zis micutul liwlol.gif


liwlol.gif liwlol.gif

QUOTE(Ioanax07 @ Sep 6 2011, 04:23 PM) *
Ms Any trandafir.gif, mi-am amintit de postul tau dar imi era o lene sa caut :. Eu as vrea sa alaptez dar nu stiu daca si cat lapte o sa am..nu cred ca are legatura dar nici mama nu a avut mult timp sa-mi dea mie si oricum la ce ,,bidoane'' am eu m-as mira sa am prea mult liwlol.gif
Mirela multa sanatate mameiu tale, insanatosire grabnica. trandafir.gif

mai Ioana, eu am crezut ca voi alapta ca mama, ea la "bidoanele ' ei m-a alaptat o luna ca nu a mai avut lapte, si credeam ca si eu la fel voi face insa de unde......am avut lapte cat pt 10 copii, curge si dintr-o parte si din alta cand papa tudor, nu reusea saracu sa inghita ca avea in gura atat de mult tasnea, si nu mai pun la calcul ca am facut si febra laptelui de mi-a fost rau 3 zile de nu stiam nici cum ma cheama......acum ca sa nu mai irosesc atata laptic mi-am comandat pungi pt congelarea laptelui, ca la cum se prezinta tzatzele mele iar voi avea parte de multtttttttt lapte biggrin.gif.......



Misa, asa m-am intrebat si eu, cum se poate ca o gradinitza sa aiba wc-uri turcesti, insa se pare ca exista si mai e si de stat doh.gif.......intr-o cladire veche monument istoric....zau asa, nu stiu cum de mai stau acolo......oricum, am sa vad eu luni cum va sta treaba.....


Ruby, si Ianis al meu azi a stat numai in picioare, la propriu......ma doare zona pelviana ceva de groaza iar cand ad din picioare tresar mai ceva ca arsa.....era cu Tudor prin parc cand a inceput sa ma loveasca ca fara sa vreau l-am strans mai tare de mana pe copil la care el:'mami, de ce lovesti mana lui Tudor?"" liwlol.gif......ce sa -i mai zic......+nu stiu cand si-a modificat pozitia ca aseara ma lovea sub coaste de nu puteam respira si azi dimineatza numai nu m-am dus la spital ca aveam impresia ca vrea sa iasa doh.gif......oricum sapt viitoare pe 14 am programare la ginecolog si am sa vad ce zice si el.....
Ioanax07
Iar ma sperii cu febrele laptelui si alte complicatii legate de alaptat smile.gif Acum poate multe or sa ma judece sau sa ma gaseasca ciudata ( nu ca n-as fi biggrin.gif ) dar pe mine nu ma prea ,,excita'' ideea de alaptat, de fapt mai mult ideea de a-mi curge ceva din sani...sincer nu stiu de ce dar cred ca prefer biberonul dar nu pot sa fiu egoista pt ca stiu beneficiile alaptatului si daca o sa am . cat o sa am o sa-i dau ca doar nu o sa ma multg si sa-l arunc iar ei sa-i dau lapte praf!! ( uite de exemplu cuvantul ,,muls'' ma face sa am o senzatie ciudata fata de alaptat sad.gif nu stiu de ce si daca e normal)
Ehh vedem noi ce si cum va fi, pana una alta am studia problema biberoanelor si tind sa optez pentru Dr Brown's Natural Flow, cica ajuta la prevenirea colicilor...a folosit sau auzit cineva ceva despre ele?
sper sa mearga linkul
http://www.drbrowns.ro/produse/biberoane.html
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.