Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Noiembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128
Ciciotella
QUOTE(Ciciotella @ Oct 10 2011, 08:07 AM) *
Buna ziua la toate mamicile si viitoarele mamici!sunt si eu o viitoare mamica incepatoare rolleyes.gif nasc pe 28 noiembrie...in curand imi voi tine fetita in brate partners.gif

Alessia...inca ma gandesc si la un al doilea nume rolleyes.gif
iasmio
QUOTE(Ciciotella @ Oct 10 2011, 10:29 AM) *
Alessia...inca ma gandesc si la un al doilea nume rolleyes.gif

frumos asa o cheama si pe o nepoata de-a mea
ruby
neatza ,

m-am intors si eu de pe drumuri .savurez un capucinno fara cofeina cu voi ! vad ca de 2 nopti dorm ceva mai bine .pe stanga nu ma mai pun ca daca e sa ma intorc ,ma rupe bazinul .raman pe dreapta si vreau sa zic ca e ok asa .am mai facut si ceva ,,miscare,, ...zice sotul ca ar trebui mai des ,ca ne face bine la amandoi ! wub.gif
de azi sant si eu oficial in prenatal .am fost dimineata la ginecolog de mi-am luat adeverinta de concediu si am si transmis-o mai departe .
ciciotella ,bine ai venit si sarcina usoara in continuare .vad ca domina fetitele in noiembrie ! o sa caut lista si te adaug si pe tine .

o sa ma uit si eu ce sa cumpar pt buric.imi amintesc ca era ceva o pudra de la weleda parca ,ce am folosit la ruby , si dezinfectant spray .luasem numele de la spital ,exact ce foloseau ei acolo.

va las fetelor ,ma apuc de una alta pe aici .pe mai tarziu .
iasmio
QUOTE(ruby @ Oct 10 2011, 11:41 AM) *
neatza ,

.am mai facut si ceva ,,miscare,, ...zice sotul ca ar trebui mai des ,ca ne face bine la amandoi ! wub.gif

al meu se cam teme sa mai facem "miscare" ca sa nu-i faca ceva rau la bebe macar ca tot ii zic ca ei nu se intalnesc acolo, ca fiecare are locul lui liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ruby
Mamici de octombrie /noiembrie /decembrie 2011:

fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel -Yanis
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita -Ana Sabina
ioanax07-dnp 18 noiembrie -fetita -Yanna
Corilex - dpn 18 noiembrie -fetita-Amelia Ioana Nicole
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita
Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita -Lilly
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel -Alexandru
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel -David Iulian
Sanymada -dpn 25 noiembrie
Ciciotella -dnp 28 noiembrie-fetita -Alessia
draga-dnp 05 decembrie -fetita -(posibil) Simina


va rog sa completati cine nu se gaseste pe lista .iar am pierdut nr paginii ,unde era ultima actualizare ...
Draga
QUOTE(ruby @ Oct 10 2011, 11:53 AM) *
Mamici de octombrie /noiembrie /decembrie 2011:

fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel -Yanis
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita -Ana Sabina
ioanax07-dnp 18 noiembrie -fetita -Yanna
Corilex - dpn 18 noiembrie -fetita-Amelia Ioana Nicole
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita
Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita -Lilly
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel -Alexandru
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel -David Iulian
Sanymada -dpn 25 noiembrie
Ciciotella -dnp 28 noiembrie-fetita -Alessia
draga-dnp 05 decembrie -fetita -Adela ( sau Ada)
va rog sa completati cine nu se gaseste pe lista .iar am pierdut nr paginii ,unde era ultima actualizare ...


am modificat si eu numele..ca tare nehotarati mai suntem doh.gif
Draga
QUOTE(iasmio @ Oct 10 2011, 11:47 AM) *
al meu se cam teme sa mai facem "miscare" ca sa nu-i faca ceva rau la bebe macar ca tot ii zic ca ei nu se intalnesc acolo, ca fiecare are locul lui liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif



liwlol.gif liwlol.gif
loredana03
fetelor va anunt de ot 1305 ca e bine iar bebe are 3100gr
bun venit ianis!
mami recuperare rapida si mult laptic
iasmio
QUOTE(loredana03 @ Oct 10 2011, 12:33 PM) *
fetelor va anunt de ot 1305 ca e bine iar bebe are 3100gr
bun venit ianis!
mami recuperare rapida si mult laptic

multumim de veste, yanis bine ai venit sa fie sanatos, papacios si recuperare rapida si usoara pentru mami!!!!!!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

acuma ma gandeam ca nici ecografele astea nu-s asa de sigure, sau poate depinde si de doctori ca parca saptamana trecuta otiliei ii spusese ca are 3600; daca avea atata acuma trebuia sa aiba catre 3700 si a avut 3100...in fine, important este ca sunt bine sper sa ajungem si noi sa aiba bebelii peste 3 kg sa nu aiba probleme

eu va pun un video cu iulian care se "distreaza" cu telecomanda si cu iasmina care tot comenteaza pe-acolo tongue.gif
Draga
QUOTE(loredana03 @ Oct 10 2011, 12:33 PM) *
fetelor va anunt de ot 1305 ca e bine iar bebe are 3100gr
bun venit ianis!
mami recuperare rapida si mult laptic



Bun venit Yanis! sa fii sanatos si norocos!
Mami Otilia, recuperare rapida si laptic bun!

tzuc.gif
Ioanax07
Bine ai venit Yannis, sa fi sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor. oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif hug.gif
Otilia speram ca esti bine, sa te refaci cat mai repede sa vi cu povesti,poze etc
Astazi ma duc si eu sa vad ce rezultate am la analizele de vineri...sper sa nu ma trimita la cutit ca nu am nici un chef nervi.gif
Mirela draga tu esti mama nehotaratelor, trebuie sa imparti titlul cu mine ca si eu fac schimbari d'astea in ultimul moment liwlol.gif oricum mie imi place mai mult Lilly decat Amy tongue.gif
Corilex stai si tu relax nu mai umbla de colo colo , tolaneste-te in pat si acolo ramani smile.gif oricum asa cum zice si Draga bebita ta trebuie sa fie maricica de acum asa ca nu intra in panica.
Am fugit, va pup !!!
Draga
QUOTE(iasmio @ Oct 10 2011, 12:40 PM) *
multumim de veste, yanis bine ai venit sa fie sanatos, papacios si recuperare rapida si usoara pentru mami!!!!!!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

acuma ma gandeam ca nici ecografele astea nu-s asa de sigure, sau poate depinde si de doctori ca parca saptamana trecuta otiliei ii spusese ca are 3600; daca avea atata acuma trebuia sa aiba catre 3700 si a avut 3100...in fine, important este ca sunt bine sper sa ajungem si noi sa aiba bebelii peste 3 kg sa nu aiba probleme

eu va pun un video cu iulian care se "distreaza" cu telecomanda si cu iasmina care tot comenteaza pe-acolo tongue.gif


Eu cred ca lui Iulian nu-i placea emisiunea, incerca sa apese un buton!
Iasmina cea mai isteata smile.gif tare draguta!
iasmio
QUOTE(Draga @ Oct 10 2011, 12:59 PM) *
Eu cred ca lui Iulian nu-i placea emisiunea, incerca sa apese un buton!
Iasmina cea mai isteata smile.gif tare draguta!

da da pai ma uitam la :next top model" by catalin botezatu si barbatii nu-s cu estea, daia vroia sa schimbe canalul
vezi ce modesta e? tongue.gif
emilia 22
QUOTE(Corilex @ Oct 10 2011, 09:15 AM) *
Otilia..suntem alaturi de tine.O sa fie totul bine ,si sper sa ne aduci vesti si poze cat mai rpd.

Fetelor,eu ma simt din ce in ce mai rau.Nu ma mai pot misca ,in picioare nu pot sa mai stau aproape deloc.Ma doare tot corpul ingrozitor sad.gif.Bunica mea ma sperie - spune ca daca mai sta bebitza 1 sapt jumate in burtica e bine... .

Somn nu am,toate gandurile imi trec prin cap,si m-a luat frica ingrozitor.

O saptamana frumoasa va doresc!

corilex stai linistita k asa imi spunea si mie dr de familie la 32 de sapt k sigur nu o sa duc sarcina pana la termen k e prea lasata burta k bebe a coborat, si uite k am ajuns la 38 de sapt cu bine
chiar la inceputul luni cand m-am dus dupa prenatal ma intrb foarte mirata "nu ai nascut??"
aaa si eu am auzit k este contrariu adik te simti fff usoara si nu mai iei in greutate cand se apropie nasterea
acum eu nu stiu sa spun dak este chiar asa k mie mi-a provocat nasterea la edy
eu sper doar sa ajungi cu bine la termen
emilia 22
bine ai venit yannis
recuperare rapida otilia
ruby
reactualizez lista cu asa o veste ! felicitari Otilia si bine ai venit pe lume Yanis ! wow ,ce tare !
Mamici de octombrie /noiembrie /decembrie 2011:

fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel -Yanis- 10.10.2011 ,3100 gr ,cezariana
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita -Ana Sabina
ioanax07-dnp 18 noiembrie -fetita -Yanna
Corilex - dpn 18 noiembrie -fetita-Amelia Ioana Nicole
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita
Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita -Lilly
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel -Alexandru
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel -David Iulian
Sanymada -dpn 25 noiembrie
Ciciotella -dnp 28 noiembrie-fetita -Alessia
draga-dnp 05 decembrie -fetita -Adela ( sau Ada)
ruby
ruby
loredana ,multumim de vestea cea mare ! trandafir.gif

iasmio ,mama ce fotbalist o sa iasa ! activ minute in sir ,Iulian al vostru .Ce vorbareata e Iasmina ! Tare dragalasa e ea . un pupic de la noi .buna ideea cu filmatul pe telefon .cum nici al meu sot nu e prea mult pe acasa ,e fain sa ii pastrez si lui cateva imagini cu Lilly zburdand ...comparativ cu Ruby e tare linistita fata mea.sper ca si dupa nastere sa fie tot asa de cumintica .

Ioana ,te asteptam cu reultatele ,care evident ca o sa iasa bune .so ,relax!da ,ai dreptate is mama sucitelor !ai varuit in weekend? Sau ne apucam amandoua weekendul ce vine?

Corilex ,nu mai zic nik ,ca au zis fetele cam tot .Odihna ,e cuvantul cheie! bucura-te acum cat mai poti de dormit ,stat degeaba ,uitat la tv etc ,caci dupa nastere se pot schimba multe !
sanymada
Buna fetelor,

Bun venit Yanis, sa cresti mare si frumos si sa iti bucuri parintii! Felicitari Otilia! floare2.gif

Bun venit Ciciotella! Si sarcina usoara in continuare!

Corilex, asculta-le pe fete si stai cat mai cuminte acum pe ultima suta de metri. Bebeii sunt din ce in ce mai grei si e normal sa ne simtim din ce in ce mai rau. Nu te forta si relaxeaza-te. Joaca si psihicul un rol important in toata povestea asta yes.gif

Updatez si eu lista cu sexul bebelinei mele ca la nume inca stam in dubii wacko.gif

fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel -Yanis- 10.10.2011 ,3100 gr ,cezariana
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita -Ana Sabina
ioanax07-dnp 18 noiembrie -fetita -Yanna
Corilex - dpn 18 noiembrie -fetita-Amelia Ioana Nicole
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita
Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita -Lilly
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel -Alexandru
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel -David Iulian
Sanymada -dpn 25 noiembrie - fetita
Ciciotella -dnp 28 noiembrie-fetita -Alessia
draga-dnp 05 decembrie -fetita -Adela ( sau Ada)

In alta ordine de idei, ma asezasem si eu mai devreme in pat franta de oboseala si a inceput mandra programul de gimnastica... Cam ca Iulian care, judecand dupa emisiunea care era la tv, cred ca se chinuia sa vada mai bine wink.gif

Va pup!
iasmio
QUOTE(sanymada @ Oct 10 2011, 03:40 PM) *
Buna fetelor,

Bun venit Yanis, sa cresti mare si frumos si sa iti bucuri parintii! Felicitari Otilia! floare2.gif

Bun venit Ciciotella! Si sarcina usoara in continuare!

Corilex, asculta-le pe fete si stai cat mai cuminte acum pe ultima suta de metri. Bebeii sunt din ce in ce mai grei si e normal sa ne simtim din ce in ce mai rau. Nu te forta si relaxeaza-te. Joaca si psihicul un rol important in toata povestea asta yes.gif

Updatez si eu lista cu sexul bebelinei mele ca la nume inca stam in dubii wacko.gif

fluffylove - dpn 4 noiembrie-baietel
Trandafirsalbatic- dpn 10 noiembrie - baietel
ot1305-dpn 15 noiembrie-baietel -Yanis- 10.10.2011 ,3100 gr ,cezariana
Ramona_bretfy- dpn 15 noiembrie
misa29- dnp 17 noiembrie -fetita -Ana Sabina
ioanax07-dnp 18 noiembrie -fetita -Yanna
Corilex - dpn 18 noiembrie -fetita-Amelia Ioana Nicole
Roxana1986- dpn 18 noiembrie-fetita
Ruby-dpn 21 noiembrie- fetita -Lilly
Perla- dpn 21 noiembrie-baietel -Alexandru
Iasmio - dpn 23 noiembrie -baietel -David Iulian
Sanymada -dpn 25 noiembrie - fetita
Ciciotella -dnp 28 noiembrie-fetita -Alessia
draga-dnp 05 decembrie -fetita -Adela ( sau Ada)

In alta ordine de idei, ma asezasem si eu mai devreme in pat franta de oboseala si a inceput mandra programul de gimnastica... Cam ca Iulian care, judecand dupa emisiunea care era la tv, cred ca se chinuia sa vada mai bine wink.gif

Va pup!

ruby cred ca ar trebui sa o adaugam si pe emilia daca tot e vorba de mamici octombrie/noiembrie, oricum cred ca ea e urmatoarea
perla163
BUna seara dragi burtici!va puup!
Ottilia-FELICITAAAAAAAAAri ,multa sanatate ,recuperare rapida si pupicilui Yanis!
IOana-ce ne spui,cum a fost?
CIciotella-bine ai venit si sacina usoara in continuare!Q
eu va aduc vesti noi ,data trecuta sigur gine nu aputut lua masurile lui bb corect ,dar azi mi-au dat sigur masurile ,are ursuletul meu ,2925 kg si 46cm ,e bine si se hraneste bine ,,,.ne-a zis dr sa stam la odihna ca sa evitam contractiile ,mi-a marit doza de progesteron si mia- mai zis ca nu e sigur daca voi naste la clinica privata ,ca sa vedem cum va fi tensiunea,dar el ar fi mai linistit daca voi merge la un spital ,......aa si mi-a mai zis sa-mi masor tenisunea d e2 ori pe zi.CAm aste asunt vestile!
Corilex-si la mine s-a lasat vizibil burta si azi mai nou au inceput sa ma doara soldurile.........dar tu nu baga in seama ce ti s espune ,insa sa stii ca trbeuie sa stai la odihna ca sa nu se deschida uterul .....mi asa mi-a zis dr.
IAsmio-pfiuu-ce miscare ai tu acolo -.....si ai si linia aceea maro pe burtica,la mine nu a aparut!
pupicie tuturor!
iasmio
QUOTE(perla163 @ Oct 10 2011, 07:00 PM) *
BUna seara dragi burtici!va puup!
Ottilia-FELICITAAAAAAAAAri ,multa sanatate ,recuperare rapida si pupicilui Yanis!
IOana-ce ne spui,cum a fost?
CIciotella-bine ai venit si sacina usoara in continuare!Q
eu va aduc vesti noi ,data trecuta sigur gine nu aputut lua masurile lui bb corect ,dar azi mi-au dat sigur masurile ,are ursuletul meu ,2925 kg si 46cm ,e bine si se hraneste bine ,,,.ne-a zis dr sa stam la odihna ca sa evitam contractiile ,mi-a marit doza de progesteron si mia- mai zis ca nu e sigur daca voi naste la clinica privata ,ca sa vedem cum va fi tensiunea,dar el ar fi mai linistit daca voi merge la un spital ,......aa si mi-a mai zis sa-mi masor tenisunea d e2 ori pe zi.CAm aste asunt vestile!
Corilex-si la mine s-a lasat vizibil burta si azi mai nou au inceput sa ma doara soldurile.........dar tu nu baga in seama ce ti s espune ,insa sa stii ca trbeuie sa stai la odihna ca sa nu se deschida uterul .....mi asa mi-a zis dr.
IAsmio-pfiuu-ce miscare ai tu acolo -.....si ai si linia aceea maro pe burtica,la mine nu a aparut!
pupicie tuturor!

wow perluta chiar e ursulet alex al tau, nu mai ai mult tare nici tu, eu sper sa ajung vineri la control sa vedem ce mai face puiutu si cat e de mare
ruby
QUOTE(iasmio @ Oct 10 2011, 07:32 PM) *
ruby cred ca ar trebui sa o adaugam si pe emilia daca tot e vorba de mamici octombrie/noiembrie, oricum cred ca ea e urmatoarea

binenteles .se poate trece ea singura ,caci sincera sa fiu nu reusesc sa tin minte toate dnp-urile minte si sa ma apuc sa dau pagini inapoi in cautare de info ,nu prea imi vine .de asta am si metionat la capatul listei ,ca fiecare sa complecteze .
ruby
QUOTE(perla163 @ Oct 10 2011, 09:00 PM) *
eu va aduc vesti noi ,data trecuta sigur gine nu aputut lua masurile lui bb corect ,dar azi mi-au dat sigur masurile ,are ursuletul meu ,2925 kg si 46cm ,e bine si se hraneste bine ,,,.ne-a zis dr sa stam la odihna ca sa evitam contractiile ,mi-a marit doza de progesteron si mia- mai zis ca nu e sigur daca voi naste la clinica privata ,ca sa vedem cum va fi tensiunea,dar el ar fi mai linistit daca voi merge la un spital ,......aa si mi-a mai zis sa-mi masor tenisunea d e2 ori pe zi.

wow ,foarte bine ! mama mia ,deja e aproape de 3 kg ! oare asa o fi si Lilly ?Mai ales ca noi 2 ,avem acelasi dnp .
felicitari !
bucura-te de ultimile saptamani de sarcina si sa auzim numai de bine pana la termen !
ruby
Ioana ,ne tii in suspans ! Hai cu analizele alea o data ! spune-ne ca e totul ok .
ma duc si eu la nani .maine iar am o zi lunga .ne auzim la cafea ! o sa imi lipseasca cafeaua Otiliei ! Draga ,poate ii iei tu locul ,ca voi santeti cu o ora in avans fata de mine !
misa29
Hai, Otilia!!! Hai, Otilia!!!! Bravos, mami, multa sanatate si recuperare rapida!!!

Iar pentru voi bunadimineaaaaataaa!!!!! Ca vad ca daca nu e Otilia va treziti la 11:))
Poftiti si cafelele, sa va dezmeticiti smile.gif

Sunt in drum spre birou si e cam greu sa taste de pe telefon, asa ca zi faina sa aveti in continuare:)
iasmio
neatza

m-am trezit si eu pe la 7 ca mi-a sunat telefonul
misa merci de cafea, e savuroasa, poate reusesc sa-mi deschid ochii ca am ceva treburi...
azi vine patutul, abia astept sa-l vad

zi faina!!
ruby
QUOTE(misa29 @ Oct 11 2011, 08:24 AM) *
Hai, Otilia!!! Hai, Otilia!!!! Bravos, mami, multa sanatate si recuperare rapida!!!

Iar pentru voi bunadimineaaaaataaa!!!!! Ca vad ca daca nu e Otilia va treziti la 11:))
Poftiti si cafelele, sa va dezmeticiti smile.gif

Sunt in drum spre birou si e cam greu sa taste de pe telefon, asa ca zi faina sa aveti in continuare:)

neatza ,

deci esti cu cafetiera portabila dupa tine .clar ca a ajuns pana in germania aburul cafelei oferite de tine .o sa directionez aroma si spre Londra !

bag de seama ca nu ma mai doare bazinul asa rau la intoarceri ,noaptea .cred ca si-a gasit Lilly o noua pozitie de nu ma mai apasa asa rau .e de bine !

ma pun sa fac pachetul pt ai mei sa il duc si pe el la posta de cum o las pe Ruby la gradi .ii trebuia mamei niste carje si tocmai aveam eu la subsol o pereche din aluminiu ,asa ca i le trimit ei .am mai luat si altele pe langa ,sa vad cum incap .
o zi frumoasa sa aveti .ne auzim mai tarzior un pic .
Draga
Buna dimineata!

pana sa ajung eu sa va dau cafeaua voi ati scris o pagina doh.gif
Misa, spor la munci, e bine ca neuronul tau poate, al meu e amortit de la prima sarcina, va trebui sa-i dau niste socuri peste 1,5-2 ani yes.gif

Perla, ce baiat mare ai,poti sta linistita, oricand se va naste..el e pregatit ! eusa_clap.gif
Iasmio, asteptam impresii despre patut..si poze!
Ioanaaaa, hai cu rezultatele.
Eu ieri am fost putin ingrijorata, tensiunea trecea de 130, e la limita, am un tensiometru nu tocmai fidel dar nu-i bine...apa multa, fara sare, mancare mai putina, ceai de macese si relax..of.

Cred ca mai trebuie adaugata pe lista Crisa cu fetita ei.

Eu de azi sunt ocupata cu transmisiunile de la Campionatele Mondiale de Gimnastica-HAI ROMANIA .
Anul trecut am fost in sala , suporter infocat..ce vremuri...da ma mai duc eu yes.gif

o zi frumoasa va doresc

Draga
am comandat patutul, vine azi!

Iasmio, azi avem patuturi bananab.gif
Ioanax07
Neata fetili biggrin.gif

Ms Mirela pt redirectionarea aromei spre mine...yuuummmiiee .Eu cu visele mele, am visat-o pe Otilia si pe bebe aseara smile.gif
M-a disperat problema cu logarea pe site, ieri am reusit sa va citesc si atat nervi.gif . Rezultatele la urina nu au fost gata ieri, doar cele de sange care sunt bune, chiar m-am socat...HG a crescut de la 9,1 la 10,5 notworthy.gif Mi-a luat tensiunea care a scazut si aia oleaca, e 110/70 deci bine...acum sa vedem cum stam cu proteinele ca alea sunt sexy tongue.gif Deci pana acum e bine notworthy.gif
Ohh, uitasem sa va spun...am mai gasit un motiv pt care nu vreau sa nasc acum...nu vreau sa-i schimb zodia...o vreau scorpioanca liwlol.gif daca nu s-a putut Leu asa ca mami , scorpion e bine bine biggrin.gif
De varuit Mirela, te-ai prins ca sunt tot la faza de ,, saptamana viitoare'' , am luat vocseaua wink.gif sambata, un verde pal,mar necopt sau cum sa zic nici nu stiu , o sa trag poze mai bine.
Voi cum mai stati cu mobilitatea ca eu sunt praf, pe zi ce trece tot mai rau, parca am 1001 ani, 10 minute de mers pe jos ( si aia cu mers de pingu) obosesc de zici ca am taiat o caruta de lemne, de stat in picioare mult iar nu pot sta ca ma termina spatele, de respirat respir ca o balena, simt ca nu am aer, 24 de kg am luat, si daca ma enervez mai tare ajung la 100 imediat liwlol.gif ...deci pentru urmatoarea sarcina am inceput sa-mi caut mama surogat liwlol.gif
Va puppppp
iasmio
QUOTE(Draga @ Oct 11 2011, 09:53 AM) *
am comandat patutul, vine azi!

Iasmio, azi avem patuturi bananab.gif

ce tare! le pozam
al meu e simplu de lemn cu saltea de cocos si lenjerie verde ca nu era albastra- mai bine ca nu era ca parca vad ca toata lumea vine cu hainute si lucrusoare albastre...

QUOTE(Ioanax07 @ Oct 11 2011, 09:58 AM) *
Neata fetili biggrin.gif

Ms Mirela pt redirectionarea aromei spre mine...yuuummmiiee .Eu cu visele mele, am visat-o pe Otilia si pe bebe aseara smile.gif
M-a disperat problema cu logarea pe site, ieri am reusit sa va citesc si atat nervi.gif . Rezultatele la urina nu au fost gata ieri, doar cele de sange care sunt bune, chiar m-am socat...HG a crescut de la 9,1 la 10,5 notworthy.gif Mi-a luat tensiunea care a scazut si aia oleaca, e 110/70 deci bine...acum sa vedem cum stam cu proteinele ca alea sunt sexy tongue.gif Deci pana acum e bine notworthy.gif
Ohh, uitasem sa va spun...am mai gasit un motiv pt care nu vreau sa nasc acum...nu vreau sa-i schimb zodia...o vreau scorpioanca liwlol.gif daca nu s-a putut Leu asa ca mami , scorpion e bine bine biggrin.gif
De varuit Mirela, te-ai prins ca sunt tot la faza de ,, saptamana viitoare'' , am luat vocseaua wink.gif sambata, un verde pal,mar necopt sau cum sa zic nici nu stiu , o sa trag poze mai bine.
Voi cum mai stati cu mobilitatea ca eu sunt praf, pe zi ce trece tot mai rau, parca am 1001 ani, 10 minute de mers pe jos ( si aia cu mers de pingu) obosesc de zici ca am taiat o caruta de lemne, de stat in picioare mult iar nu pot sta ca ma termina spatele, de respirat respir ca o balena, simt ca nu am aer, 24 de kg am luat, si daca ma enervez mai tare ajung la 100 imediat liwlol.gif ...deci pentru urmatoarea sarcina am inceput sa-mi caut mama surogat liwlol.gif
Va puppppp

ioana e foarte bine ca rezultatele sunt bune, tensiunea la fel, cred ca acum te-ai mai linistit
asteptam poze dupa vopsit
la a 2-a sarcina cred ca nu vei mai pune atat tongue.gif si eu cu iasmina am pus aproape 20, acuma am 13 deocamdata-si sper ca nu mai pun 7 pana nasc...
Draga
Iasmio, al meu vine imbachetat si-l mai tin asa o vreme asa ca pun poza de pe site.
Si salteluta de cocos, e mai mica 80/40. Cand creste domnisoara( cand se va ridica in fund, vedem noi cand) ii refac patul de bebea lui Calin ca e mare 70/140 si lui Calin ii iau unul de baiat mare wink.gif




Ioana..ma recunosc perfect in descrierea ta liwlol.gif , mai putin la kg acumulate..dar mult mai aproape de tinta ta de 100 kg liwlol.gif nervi.gif

Hai ca e buna tensiunea, a mea ieri sarea de 130...e adevarat ca acesta a fost unul din principalele morive de cazariana data trecuta..dar f aproape de termen in sapt 40.
Mama surogat zici? liwlol.gif
iasmio
QUOTE(Draga @ Oct 11 2011, 11:23 AM) *
Iasmio, al meu vine imbachetat si-l mai tin asa o vreme asa ca pun poza de pe site.
Si salteluta de cocos, e mai mica 80/40. Cand creste domnisoara( cand se va ridica in fund, vedem noi cand) ii refac patul de bebea lui Calin ca e mare 70/140 si lui Calin ii iau unul de baiat mare wink.gif


Ioana..ma recunosc perfect in descrierea ta liwlol.gif , mai putin la kg acumulate..dar mult mai aproape de tinta ta de 100 kg liwlol.gif nervi.gif

Hai ca e buna tensiunea, a mea ieri sarea de 130...e adevarat ca acesta a fost unul din principalele morive de cazariana data trecuta..dar f aproape de termen in sapt 40.
Mama surogat zici? liwlol.gif

ce frumos e!
al nostru e 120/60 si parca tot e cam mare, nu stiu cum il punem ca dormitorul e destul de micut...vedem
acuma trebuie sa ajunga cu el, dar trebuie montat
Corilex
Felicitari pentru rezultate ,Ioana.
Sunt in tratative cu capcaunul sa dam comanda pt moses basket tongue.gif.Sa vedem dak castig liwlol.gif.
Draga,imi place de mor si patutul tau :X.
In leg cu tensiometrul, a vrut mama sa mi-l imprumute pe al ei,dar eu nu am vrut.Cred ca deveneam obsedata si imi masuram tensiunea la 2 ore daca il luam.
Oricum,intrebare intrebatoare - stateam si ma gandeam - ca daca o sa fiu treaza in timpul operatiei (si cel mai probabil asa o sa fie) ,e posibil sa mi-o ia inima la trap atat de rau incat sa patesc ceva?De la emotii,frica etc?

Eu de 2 zile stau la pat...beau lapte si iaurt in continuu...Si dorm.Muuuult de tot.Stau cu motanul in plapuma,si toarcem amandoi.

Acum am alt motiv de ingrijorare...burtica mea nu mai creste deloc sad.gif(((((.Tot la 95 cm sunt sad.gif((((((.Si eu vreau bebitza grasutza sad.gif.Eu am avut 3600 cand m-am nascut...si macar 3200 sa aiba si scumpica mea,dar dupa cum nu creste burta,nu imi mai fac sperante.Sanatoasa sa fie,si cam atat.
De ingrasat ,pauza si la capitolul asta.Tot la 62 sunt sad.gif,desi bag in mine ca sparta.

Asa m-as plimba pe o vreme ca asta ...pacat ca nu pot sad.gif.

Va pup si o zi buna sa aveti !
Draga
QUOTE(Corilex @ Oct 11 2011, 11:36 AM) *
Felicitari pentru rezultate ,Ioana.
Sunt in tratative cu capcaunul sa dam comanda pt moses basket tongue.gif.Sa vedem dak castig liwlol.gif.
Draga,imi place de mor si patutul tau :X.
In leg cu tensiometrul, a vrut mama sa mi-l imprumute pe al ei,dar eu nu am vrut.Cred ca deveneam obsedata si imi masuram tensiunea la 2 ore daca il luam.
Oricum,intrebare intrebatoare - stateam si ma gandeam - ca daca o sa fiu treaza in timpul operatiei (si cel mai probabil asa o sa fie) ,e posibil sa mi-o ia inima la trap atat de rau incat sa patesc ceva?De la emotii,frica etc?

Eu de 2 zile stau la pat...beau lapte si iaurt in continuu...Si dorm.Muuuult de tot.Stau cu motanul in plapuma,si toarcem amandoi.

Acum am alt motiv de ingrijorare...burtica mea nu mai creste deloc sad.gif(((((.Tot la 95 cm sunt sad.gif((((((.Si eu vreau bebitza grasutza sad.gif.Eu am avut 3600 cand m-am nascut...si macar 3200 sa aiba si scumpica mea,dar dupa cum nu creste burta,nu imi mai fac sperante.Sanatoasa sa fie,si cam atat.
De ingrasat ,pauza si la capitolul asta.Tot la 62 sunt sad.gif,desi bag in mine ca sparta.

Asa m-as plimba pe o vreme ca asta ...pacat ca nu pot sad.gif.

Va pup si o zi buna sa aveti !


Corilex, marimea burtii nuprea are legatura cu marimea bebelui, stai linistita. Eu am acum o burta cum aveam la Calin la termen, crezi ca va avea bebelina 6 kg??? liwlol.gif
Cat despre operatie..stai linistaita este un medic ATI acolo biggrin.gif cel mult poti sa faci de tine de frica inainte liwlol.gif ...ca in timpul operatiei vei avea sonda..asa ca nici macar nu poti sa faci pipi pe tine liwlol.gif


Te simt cam incordata, vrei sa-ti mai spun liwlol.gif
Corilex
liwlol.gif Cu cat se apropie....cu atat ma apuca nebunia liwlol.gif.De azi...mai e 1 luna (e bine..daca rezist pana atunci ) pana la cezariana.

De obicei,cand aveam un eveniment important ... dadeam pe gat o gura d alcool sau de energizant,ca sa imi treaca frica,dar acum... nu pot nici una nici alta liwlol.gif.Inainte sa dau oralele la Bac,am baut Garonne,si le-am vorbit de i-am lasat masca.Nu mai aveam emotii niciun pic. liwlol.gif

Toata lumea zice ca spre finalul sarcinii te ingrasi,creste burta...etc.Sper sa ai dreptate ,ca nu vreau sa tina bebitza la silueta de pe acum.

Uh...sonda...vai ce urat.Stiam de ea,dar numai cand ma gandesc incep sa tremur liwlol.gif.Auzi tu..pipi prin furtun... .Si cam la cat timp dupa operatie o scoate?Ca presupun ca ala e alt moment frumos liwlol.gif.
ruby
buna fetele ,

aha ,vad ca in unele a intrat teama deja ! ah ,nu e chiar asa de rau .corilex ,mai cu curaj ,nu esti nici prima nici ultima femeie ce naste .mai ales daca la tine e cazul de cazariana ,nici nu o sa iti dai seama ce si cum ,ca o sa o ai pe printesa deja pe brate .e chestie de minute ,asa ca incerca sa te relaxezi pana atunci ,caci totul va fi bine .
draga ,super fain patut Adei ! sa il foloseasca cu placere .Iasmio ,al vostru nu a sosit inca ?
ioana ,ma bucur ca analizele iesite deja sant ok .sa speram ca nu mai gasesc ei nik nici in urina sa te poti bucura de ultimile saptamani de sarcina in tihna .
Draga ,unde-s campionatele? si matale unde transmiti ma rog ? Baga text aici sa stim si noi ce mama reporterita esti !

Ma pregatesc si eu sa plec la banca .am la 14 programare la tipa ce ne administreaza contul .nu prea am eu chef sa ies ,da nu am ce face ,de 2 saptamani trebuia sa ne vedem si am tot amanat .
o dupa amiaza placuta si ne mai auzim mai spre seara ,daca termin temele si pregatirile pt testul la germana in timp ,daca nu pe dimineata la cafea !
Ioanax07
Bravo fetele, datii cu sodele acum ca nu sunt destul de filmista, episodul cu soda nu am apucat sa-l regizez dar bine ca mi-ati amintit liwlol.gif
Frumos patutzul Perla, si noi am vrut sa luam unul in locul cosuletului pana o veni aia cu patul ,,real'' smile.gif dar am zis k e mai practic cosuletul de mutat de sus jos!
Numai, gata nu mai vreau asa...surogat e mai sexy liwlol.gif Eu nu stiu cum doamne iarta-ma am putut pune 24 kg, asistenta facea: ,,da nu arati grasa, e totul pe burta '' daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de parca ar avea bebe 24 kg ...e totul peste tot nervi.gif nervi.gif ma uit eu in oglinda si ma vad grasa dar parca nici chiar 24 + , or fi naspa cantarele astea ,nu cred ca sunt bune:))
Uniii se plang de burti prea mari ( vezi cazul Ioanax07) altii de burti prea mici smile.gif ..lasa Corilex k e mult mai bine sa fi in paramatrii normali, asa cum a zis Draga ..nu are leagatura marimea burtii cu greutatea bebelusului! Tu cum dormi cu matele in pat draga mea? liwlol.gif eu am fost in vizita la cineva care avea pisica si toata m-am filmat ca am luat vo' toxoplasmoza smile.gif
Ma duc sa trag o Lasagna .. v-am zis k vreau neaparat 100 kg:))
trandafir.gif
Ioanax07
Bravo fetele, datii cu sodele acum ca nu sunt destul de filmista, episodul cu soda nu am apucat sa-l regizez dar bine ca mi-ati amintit liwlol.gif
Frumos patutzul Perla, si noi am vrut sa luam unul in locul cosuletului pana o veni aia cu patul ,,real'' smile.gif dar am zis k e mai practic cosuletul de mutat de sus jos!
Numai, gata nu mai vreau asa...surogat e mai sexy liwlol.gif Eu nu stiu cum doamne iarta-ma am putut pune 24 kg, asistenta facea: ,,da nu arati grasa, e totul pe burta '' daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa de parca ar avea bebe 24 kg ...e totul peste tot nervi.gif nervi.gif ma uit eu in oglinda si ma vad grasa dar parca nici chiar 24 + , or fi naspa cantarele astea ,nu cred ca sunt bune:))
Uniii se plang de burti prea mari ( vezi cazul Ioanax07) altii de burti prea mici smile.gif ..lasa Corilex k e mult mai bine sa fi in paramatrii normali, asa cum a zis Draga ..nu are leagatura marimea burtii cu greutatea bebelusului! Tu cum dormi cu matele in pat draga mea? liwlol.gif eu am fost in vizita la cineva care avea pisica si toata m-am filmat ca am luat vo' toxoplasmoza smile.gif
Ma duc sa trag o Lasagna .. v-am zis k vreau neaparat 100 kg:))
trandafir.gif
Ioanax07
Am postat de 2x dar tot am uitat ceva ...... Mirela ,schimba mama tickerul ca a ramas setat pe Amy biggrin.gif sau inca nu e 100% sigur ca v-ati intors la Lilly? tongue.gif
perla163
Buna burticute frumaose ,va puup!
Draga-daa si al mien e tensiunea muuull la limita maxima ,aseara chiar era trecuta de 14 nervi.gif azi dim,insa era la 13 si deci e suficient de acceptabila --f frumos leagnutul !!
IAsmio -si tu astepti patututl,ce fain!
Ruby-spor la trebusoare!
Ioana-ma bucur ca celelelalte analize sunt bune ,trebuei sa fie si alea de urina ,poate a fost o greseala ca atunci la mine cand mi-a iesit glucoza si apoi l-am repetata si nu era nimic !
Corilex-bine faci ca stai in patut si eu ar trebui ,dar chiar inca nu pot ,deja mis epare prea mult de stat in pat noaptea ..dar trebuie sa stau si eu linistita !
Draga
hello, Ioana, patutul e al meu( a venit!!), Perla nu ni la aratat pe al ei wink.gif

Corilex, sonda ti-o pune cand esti anesteziata..nu stii cand, apoi nu o simti iar extragerea ei e mai soft decat un OB biggrin.gif

pauza ca e ultima rotatie, poate perinde ROM locul 3..revin

Ioanax07
Draga scuze, stiam ca e al tau ...nu stiu de ce am scris Perla:)) sorry...noah acum ma intelegi si tu ,e de la gravideala tongue.gif
misa29
Seara bună, doamnele mele!!!! Cum vă simteți?
Azi fusei de făcui toxoplasmoza de trimestru 3, totul e în regulă, mâine aștept rezultatele la urină și alte bălării.
Felicitări posesoarelor de pătuț!!!
Azi a venit tanti la călcat, mi-a luat o piatră de pe inimă, că nu mai aveam loc să umblu prin casă de haine necălcate smile.gif
Cum v-a fost ziua? De Otilia mai știți ceva?
Mă duc să mănânc, ceea ce vă doresc și vouă!
Pupat!
misa29
Bună dimineaaațaaaa!!!
Tot eu sting lumina, tot eu o aprind?
Cereale cu lapte pentru amatori, cafea pentru adormiți, na, poftim!
Sunt trează de la 5 și 10, m-am învârtit cam o oră prin pat, apoi m-am ridicat, că nu mai era chip să stau.
M-am cântărit, am luat numai 200 de grame în ultima săptămână, îmi vine să mă pup biggrin.gif

Doamnele ce planuri au pentru azi?

Vă las, mă duc să mă împachetez!!! Zi faină și liniștită! Ioana, evită scările, te rog liwlol.gif
ruby
neatza ,

imediat sorb si eu o cafea de la misa si cred ca iau si niste cereale cu lapte .Imi plac alea cu miere sau scortisoara .Ai?

Am batut recordul ieri .la 21 eram in pat ! pana la 6.30 !serile tot stau gura casca pe la tv ,pe net ,pana pe la 23.30 si a doua zi sant out of order .asa ca mi-am zis ca si asa am o saptamana plina ,sa ma pun ceva mai devreme la somnic .se simte ca am dormit ceva in plus ,ma simt tare fresh .

Ioana ,ah ai mei ma tampesc de cap cu numele .Aseara incepuse Aiman ca Lilly e un nume prea comun si ca Amy suna mai bine .La care Andre zice : ,,da ,si mie imi pare Amy mai frumos ,,si dispare in bucatarie zambind . Complicata treaba .Las asa pana o sa ne intalnim si hotaram atunci ce i se va potrivi .Cu Ruby aveam o intrega lista ....dar tot la spital ne-am hotarat ce si cum.

So Draga ,daca a venit patutul poate veni si Ada ,nu? Ai deja fixata o data pt cezarina ?

Mie mi-au iesit trombocitele bune data trecuta ,poate ma incurc si eu cu o epidurala .Numai sa nu uit !O sa zic de la inceput ,sa tina moasa minte .

Poate apare si Otilia cu Yanis acasa pana in weekend .Abia astept sa vad pozicile si sa aud ca sant bine amandoi .

va poop si ne auzim pe parcursul zilei .inca nu imi e clar programul pe ziua de azi ,dar am destule de facut .vad eu de ce o sa am chef sa ma apuc .o zi buna tuturor !
Draga
neata

multam Misa, cafea si lapte cu cereale a comandat si domnisoara mea
azi ai pantaloni cu dunga? liwlol.gif

Si la mine a revenit tanti la calcat curat certat nervi.gif .

Ruby, si noi( eu cu al meu baiat) am avut o discutie de spre nume ,s-a stabilit ca bebe e sulioala si nu Adela, nu Ada, e bebe-sulioala biggrin.gif .
Patut avem, totu-i cumparat ( fara pampers si cadita dar la astea se pricepe si tati), dar te rog eu, nu vorbi cu a mea bebelina ca ea are termen in decembrie si am asa un feeling ca va fi grabita ohmy.gif
La sf lunii ma duc la control si vb detalii despre nastere.

Ruby, la gimnastica am fost suporter nu reporter liwlol.gif

azi am in plan sa ma uit la gimnastica , desi nu sunt sanse la medalii..si vad eu ce mai fac.

A, sa nu uit, ieri am fost si eu sa cumpar cafea si una alta( doar 3) vai de mine cat de jos era cosul de supermarket si doamne fereste sa-mi scape ceva din mana doh.gif ..iar la volan simteam ca am burta deasupra nasului, uf.

chiar vreau sa va intreb, cine dintre voi conduce..mai conduce? eu as mai vrea luna asta ca sa-l pot lua pe jr de la gradi

va pup

si offtopic.gif Hai Romania wink.gif
Corilex
Neatza.Ma bag si eu la o cafea.
Am avut cea mai oribila noapte ever sad.gif(.Nu am dormit deloc,am transpirat ca o purcica,am baut apa in continuu,m-am plimbat prin toata casa de bezmetica sad.gif.Am deschis geamul,Catalin tremura si eu eram fleasca.
Si la un moment dat , cand adormisem, mi se facuse sete,si in nebunia mea in loc sa duc sticla la gura,mi-am turnat apa direct in nas .Si sa vezi distractie atunci.
Bine ca la 8 m-am ridicat din pat sa calc ,ca s-a dus Cata la un interviu.
Acum am greturi ,si burtica imi e pietroi sad.gif.

Gata...incerc sa nu ma mai vait.

Pf,si la noi e problema cu numele.Amelia ramane sigur ,dar la celalalt nu ne hotaram (si eu vreau sa o strig Ami tongue.gif ).
Chiar vreau sa ii placa si ei numele mai tarziu.Eu mi le iubesc smile.gif .Mereu am zis ca au gasit ai mei combinatia perfecta liwlol.gif (Corina - Alexandra),si eu chiar raspund la ambele .Pe lista mai avem Clara , Daria , Maya , Antonia , Emma , Lia , Mara , Natalia , Sofia , Sandra.Dar si aici apar probleme - pt ca Amelia nu se potriveste cu toate ,si cu unele se potriveste dar ca al doilea nume,si eu vreau sa fie primul.V-am innebunit liwlol.gif.Eu mai aveam pe lista si Carina , Catalina , Rania , Alia , Casandra si Samira.Dar unele nu ii plac capcaunului pt ca sunt prea orientale ,si de altele nici sa nu auda.

Voi tineti cont cu pus numele de la nasi?Mie mi se pare o aiureala totala,mai ales ca nasa de botez a bebitzei nu o sa fie nasa noastra de cununie.
Am mai bibilit ieri la bagajel - am facut si torsoane (mi-au iesit 13 destul d maricele) si le-am ambalat individual in staniol."Zici ca-s sandwich-uri liwlol.gif "(Catalin).

Ioana,m-ai facut sa rad in ultimul hal cu episodul nou "Sonda" liwlol.gif).Si dorm bine de tot cu motanul in pat liwlol.gif.Doarme exact ca un bebelus - cu burtica in sus ,cu capul pe perna si cu corpul in plapuma - si bineinteles lipit de mine.Mini radiator .Si eu eram panicoasa la inceputul sarcinii,din cauza toxoplasmozei - dar m-am calmat dupa analize si dupa ce am fost cu copilul la doctor tongue.gif.

Iar am scris romane smile.gif.Hai ca ies,ca ma impung doua picioruse rau de tot smile.gif.
Cred ca o sa ma bag la o baitza calda,si apoi in plapuma la somn.
Va pup!
perla163
buna ziua dragi burtici! sa aveti o zi frumoasa si usoara! floare2.gif
Ruby-e bine ca poti sta atat timp in pat ,eu una asi uri de dureri de oase daca a-si sta ata ,eu mai devreme de ora 1 nu ma pun nicioadata in pat si apoi ma trezesc d evreo 3-4 ori si fac miscare prin casa !
Draga-eu conduc ,-dar cum ai zis tu ,nu prea mai pot ,plus ca imi vien greu sa ma uit in spate cand trebuie s a
dau inapoi(ca numai din oglinzi nu pot) sau cand trebuei sa schimb vitezele ca nu mai pot sa-mi incordez burta deloc!|
Corilex-eu nu transpir ,insa ma trezesc acum cu nasul infundata si tot asa dau drumul un pic la geam ca parca nu am aer ....ce sa facem ,mai avem putinteel ..eu cand ma gandesc ma apuca un pic de teama dar si deabia astept sa il vad pe Alex,sa-l dragalesc ! biggrin.gif
Misa-mersi d el aptele cu cereale si bravo cu kg ,eu nu mai am curaj s a ma cantaresc !
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.