Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
mihaela_2011
QUOTE(ruby @ Feb 5 2011, 07:45 PM) *
DA NORMAL CA IANNIS IL CHEAMA !
si spre rusinea mea imi amintesc ca intr-un post de-al meu chiar i-am si mentionat numele ! nervi.gif scuza-ma am avut un lapsus .acum ca santem mai multe pe aici ,trebuie sa va ordonez in mintea mea dupa nick ,nume real ,nume copii etc . wacko.gif

Noteaza-ti intr-un carnetel fetele care sunt in Germania, Olanda, Romania cu care ai tu relatii mai stranse, asa nu vei mai avea probleme.
pavoneitza
QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 5 2011, 09:33 PM) *
il fac aici, ma gandeam in martie inainte de post. tre doar sa aranjez cu biserica si cu nasii


am inteles...mai vb..sa mai vina si celelate fete cu alte idei!
QUOTE(ruby @ Feb 5 2011, 09:45 PM) *
DA NORMAL CA IANNIS IL CHEAMA !
si spre rusinea mea imi amintesc ca intr-un post de-al meu chiar i-am si mentionat numele ! nervi.gif scuza-ma am avut un lapsus .acum ca santem mai multe pe aici ,trebuie sa va ordonez in mintea mea dupa nick ,nume real ,nume copii etc . wacko.gif

smile.gif nu-i nimik
se mai intampla!!!si eu uit frecvent in ult perioada!nu stiu dc...si aveam o memorie asa buna!!!
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 5 2011, 08:23 PM) *
poate organizam si noi o intalnire cu fetele din wuttenberg....ce ziceti? oFloare1.gif

hey ,aici e o comunitate unita ,cu traditie,cu personalitate ,cu fane ,cu prietenii formate ,cu istoric ,cu participari prin sms la nasteri( 4 in 2010) ,la colici ,stat in fund, la botezuri si alte alea ,aici ne spunem oful ,aici incepem diminetile si ne incheiem serile ,aici ne scriem programul zilnic sine dam replay-uri(cateodata si singure ),iar la intalnirile oficiale sant invitate toate membrele.au venit si membre din amsterdam de la cateva sute de km cand ne-am intalnit anul trecut . nu e ca numai noi fetele ne stim ,ba chiar si unii dintre soti se cunosc intre ei ,pe altii ii stim din poze . here is a big family!!!va rugam pastrati traditiile ,caci astea ne fac atat de unice !imi permit sa zic eu asta fiindca sant una dintre membrele cu o mare participare aici si as vrea ca topicul mamici de olanda sa nu sufere mari transformari, caci imi e tare la suflet .
si noua ne plac intalnirile ,eu una personal as vrea sa va cunosc pe toate ,dar luand in calcul distantele mari ar fi totusi frumos sa intrebati macar informativ ,daca nu vor si ,,olandezele ,,sa participe .mai ales daca se lasa si cu botez, asta da motiv sa organizam ceva grande ,nu? blush.gif
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 5 2011, 10:24 PM) *
hey ,aici e o comunitate unita ,cu traditie,cu personalitate ,cu fane ,cu prietenii formate ,cu istoric ,cu participari prin sms la nasteri( 4 in 2010) ,la colici ,stat in fund, la botezuri si alte alea ,aici ne spunem oful ,aici incepem diminetile si ne incheiem serile ,aici ne scriem programul zilnic sine dam replay-uri(cateodata si singure ),iar la intalnirile oficiale sant invitate toate membrele.au venit si membre din amsterdam de la cateva sute de km cand ne-am intalnit anul trecut . nu e ca numai noi fetele ne stim ,ba chiar si unii dintre soti se cunosc intre ei ,pe altii ii stim din poze . here is a big family!!!va rugam pastrati traditiile ,caci astea ne fac atat de unice !imi permit sa zic eu asta fiindca sant una dintre membrele cu o mare participare aici si as vrea ca topicul mamici de olanda sa nu sufere mari transformari, caci imi e tare la suflet .
si noua ne plac intalnirile ,eu una personal as vrea sa va cunosc pe toate ,dar luand in calcul distantele mari ar fi totusi frumos sa intrebati macar informativ ,daca nu vor si ,,olandezele ,,sa participe .mai ales daca se lasa si cu botez, asta da motiv sa organizam ceva grande ,nu? blush.gif

n-am vrut sa sune asa...
eu m-am gandit ca nu toate pot venii...si ca cele din wuttemberg suntem mai aproape si avem mai mari sanse sa ne vedem! bineinteles ca e loc pt toata lumea!!!
mama dar rpd m-ai luat la rost! oFloare1.gif
mihaela_2011
Ai dreptate Mirela,
Eu sunt un pic incurcata cu nasii astia din Italia, care vad ca nu prea dau nici un semn de viata. Cred ca am sa imi caut alta pereche de nasi, poate chiar 2. Niciodata nu strica sa ai mai multi nasi.
As vrea sa fac ceva frumos, in limita posibilitatilor pe care le avem. POate reusesc maine sa trec pe la Biserica sa mai vorbesc cu preotul in legatura cu botezul. M-am crucit cand am auzit ca tre sa platesc taxa de membru. La noi nu se practica decat la sate asa.
Cand am mai multe detalii legate de botez vi le impartasesc cu mare placere. Chiar am sa fac niste invitatii, fie ele si virtuale.
Any-Olanda
Buna seara smile.gif ,

Am revenit si noi pe fuga, ma uit la tv, in sfarsit o pauza si pt mine smile.gif Alina a fost cam miorlaita, a plans chiar serios, cred ca o doare...mama lor de dintisori... De joi e data peste cap sad.gif
Am avut o zi tare frumoasa, cu iubita mea Ruby...tare ne iubim noi doua partners.gif Si da Mirela, zilele astea sunt prea scurte pt noi, noua ne-ar trebui macar un weekend liwlol.gif Noi doua suntem prietene foarte bune (pt cine nu stie) si nu cred ca unele lucruri se pot spune aici pe forum wink.gif O zi petrecuta cu voi e o relaxare totala pt mine hug.gif tzuc.gif Timp de calitate, multumesc hug.gif

Vad ca Wuttenberg programeaza o intrunire, macar din politete poate ne invitati si pe noi, cu toate ca nu promitem ca putem veni smile.gif

Weekend, vad ca sunteti tare ocupate, spor la treburi smile.gif

Va las, o zi frumoasa, ne auzim maine la cafea hug.gif Somnic usor wink.gif




ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 5 2011, 09:36 PM) *
n-am vrut sa sune asa...
eu m-am gandit ca nu toate pot venii...si ca cele din wuttemberg suntem mai aproape si avem mai mari sanse sa ne vedem! bineinteles ca e loc pt toata lumea!!!
mama dar rpd m-ai luat la rost! oFloare1.gif


nu te-am luat la rost ,Alina ,am scris cu sufletul. am scris ceea ce simt eu . pt mine topicul asta e o relaxare zilnica si vreau sa ramana asa ,vreau sa ramana mereu aceiasi armonie ,chiar daca avem noi membre .welkom! nu e vorba de reguli ,trebuie sa simti si sa ii faci si pe altii sa simta ca apartin acestui topic .cred ca am primit pe toata lumea cu bratele deschise aici . ne bucuram cand ne scriu si fanele noastre pe aici .mereu binevenite .
avem olandeze ce nu au posibilitatea de a intra asa des aici din diverse motive ,dar noi mereu le mentionam ,ele fac parte din comunitatea noastra ,ramanem unite ,stim ca ne vor raspunde cand vor avea timpul necesar .ori mai vorbim cu ele pe facebook ,ori la telefon .
imi place ideea de unitate . ca din topicul mamici de olanda in care existau tangente dat fiind ca mai toate eram casatorite cu olandezi ,devine mamici de germania ,nu a obiectat nimeni .mi-am si permis sa scriu subtil ca e frumos sa ne luati si pe noi in calcul...
pavoneitza
QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 5 2011, 10:48 PM) *
Ai dreptate Mirela,
Eu sunt un pic incurcata cu nasii astia din Italia, care vad ca nu prea dau nici un semn de viata. Cred ca am sa imi caut alta pereche de nasi, poate chiar 2. Niciodata nu strica sa ai mai multi nasi.
As vrea sa fac ceva frumos, in limita posibilitatilor pe care le avem. POate reusesc maine sa trec pe la Biserica sa mai vorbesc cu preotul in legatura cu botezul. M-am crucit cand am auzit ca tre sa platesc taxa de membru. La noi nu se practica decat la sate asa.
Cand am mai multe detalii legate de botez vi le impartasesc cu mare placere. Chiar am sa fac niste invitatii, fie ele si virtuale.

si noi tot 2 perechi de nasi avem smile.gif

QUOTE(Any-Olanda @ Feb 5 2011, 10:52 PM) *
Buna seara smile.gif ,

Am revenit si noi pe fuga, ma uit la tv, in sfarsit o pauza si pt mine smile.gif Alina a fost cam miorlaita, a plans chiar serios, cred ca o doare...mama lor de dintisori... De joi e data peste cap sad.gif
Am avut o zi tare frumoasa, cu iubita mea Ruby...tare ne iubim noi doua partners.gif Si da Mirela, zilele astea sunt prea scurte pt noi, noua ne-ar trebui macar un weekend liwlol.gif Noi doua suntem prietene foarte bune (pt cine nu stie) si nu cred ca unele lucruri se pot spune aici pe forum wink.gif O zi petrecuta cu voi e o relaxare totala pt mine hug.gif tzuc.gif Timp de calitate, multumesc hug.gif

Vad ca Wuttenberg programeaza o intrunire, macar din politete poate ne invitati si pe noi, cu toate ca nu promitem ca putem veni smile.gif

Weekend, vad ca sunteti tare ocupate, spor la treburi smile.gif

Va las, o zi frumoasa, ne auzim maine la cafea hug.gif Somnic usor wink.gif



QUOTE(ruby @ Feb 5 2011, 11:03 PM) *
nu te-am luat la rost ,Alina ,am scris cu sufletul. am scris ceea ce simt eu . pt mine topicul asta e o relaxare zilnica si vreau sa ramana asa ,vreau sa ramana mereu aceiasi armonie ,chiar daca avem noi membre .welkom! nu e vorba de reguli ,trebuie sa simti si sa ii faci si pe altii sa simta ca apartin acestui topic .cred ca am primit pe toata lumea cu bratele deschise aici . ne bucuram cand ne scriu si fanele noastre pe aici .mereu binevenite .
avem olandeze ce nu au posibilitatea de a intra asa des aici din diverse motive ,dar noi mereu le mentionam ,ele fac parte din comunitatea noastra ,ramanem unite ,stim ca ne vor raspunde cand vor avea timpul necesar .ori mai vorbim cu ele pe facebook ,ori la telefon .
imi place ideea de unitate . ca din topicul mamici de olanda in care existau tangente dat fiind ca mai toate eram casatorite cu olandezi ,devine mamici de germania ,nu a obiectat nimeni .mi-am si permis sa scriu subtil ca e frumos sa ne luati si pe noi in calcul...



toate sunteti invitate!
cu scuzele de rigoare ca nu mi-am dat seama!!!! oFloare1.gif

si chiar asa...poate organizam ceva intr-un weekend undeva la jumatatea distantei ...adik sa fie usor si pe mamicile din olanda si pt cele din germania sa ajunga!
ce ziceti??
mihaela_2011
Neatza fetelor,
Am pregatit un cappuccino sau cafea.gif cafea.gif aburinda, cine doreste se poate servi singur, vasteapta pe masa in Living. Langa putem servi si niste biscuiti Abbracci sau Croisante.
Iar m-am trezit cu noaptea in cap sa pun lapticul lui Alessandro la incalzit si sa il pregatesc pe al Antoniei.
Si eu inca sunt adormita, nu inteleg de ce dimineata cand ma trezesc ma dor toti muschii spatelui, de parca m-ar fi batut cineva cu maiul. Pana acum puneam pe seamana operatiilor, insa au trecut 5 luni de la ea.Luni imi sun dc de familie sa ii spun de probleme, poate ma ajuta el intr-un fel. Ca tot primisi o scrisoare de la Casa de Asigurare sa merg sa imi fac control la ochi. Ca de vedeti voi, doc m-a inscris intr-un program Curaplan de la AOK (un program pentru persoanele suspecte de Diabet), eu fiind gasita pozitv la prima sarcina cu "diabet de sarcina". De atunci repet in mod regulat analizele de sange. Asa vad si eu cum stau cu sanatatea si ce carente de vitamine mai am sau nivelul colesterolului negativ sau pozitiv.
Acum va las, ma cheama Alessandro la el.
Pupici o zi buna! tzuc.gif tzuc.gif
ruby
neatza ,

ma alatur si eu la cafea .daca se lasa si cu ceva croasante si mai bine !

Any ,te asteptam cu vesti despre cum a fost noaptea Alinei .sper sa fi fost ok ,sa fi putut sa va odihniti si voi .
Ai avut dreptate cu baloanele .am tras o distractie pe cinste aseara cu ele .iar in revista de la linders ,am gasit niste retete minunate pe care am de gand sa le pun in aplicare curand .

mihaela ,aceleasi stari de amorteala am si eu la trezire .mai rau e in cursul zilei se accentueaza durerile .de asta si merg la sport terapeutic ,sper cumva sa ma ajute si miscarea .oricum cred ca sant mai multe cauze in joc .pozitia incorecta a corpului e primul dusman ,apoi stresul ,lipsa de miscare ....cel putin la mine nu au gasit doctorii nimic relevant inca si de aia incerc sa ma ajut singura .dupa 3 luni de sport si fizioterapie voi trage concluziile si voi vedea in functie de cum ma simt ce e de facut mai departe.


alina ,da ar fi o treba sa incercam sa ne adunam mai multe fete la o noua intrunire .noi anul trecut am organizat la any acasa ,in luna iunie .avand toate copiii mici ,am zis sa fie si cald afara ,sa ne putem si plimba .am fost doar 4 membre ,pe atunci eram 7 la nr ,dar a fost super fain .intr-adevar distantele sant o problema ,dar poate gasim un punct unde ar fi mai usor de ajuns pt toata lumea .intai sa vedem unde ar fi ideal si cine e dispusa sa vina . eu una sant .pt mine sa ma cazez undeva la un hotel peste noapte nu ar fi o problema ,in cazul in care ar fi o distanta mare .

va urez o duminica placuta. ma pun si eu sa pregatesc micul dejun .
mihaela_2011
QUOTE(ruby @ Feb 6 2011, 09:56 AM) *
alina ,da ar fi o treba sa incercam sa ne adunam mai multe fete la o noua intrunire .noi anul trecut am organizat la any acasa ,in luna iunie .avand toate copiii mici ,am zis sa fie si cald afara ,sa ne putem si plimba .am fost doar 4 membre ,pe atunci eram 7 la nr ,dar a fost super fain .intr-adevar distantele sant o problema ,dar poate gasim un punct unde ar fi mai usor de ajuns pt toata lumea .intai sa vedem unde ar fi ideal si cine e dispusa sa vina . eu una sant .pt mine sa ma cazez undeva la un hotel peste noapte nu ar fi o problema ,in cazul in care ar fi o distanta mare .

As este distantele mari dintre noi sunt o problema. Mai ales cand ai si copii dupa tine, sper sa ne putem vedea tot vara prin Iulie - August. Din pacate noi momentan nu avem masina, insa ne trebuie una. Sper sa gasim ceva bun la un pret asemenea.
Va urez si eo duminica placuta. Azi pregatesc ceva rapid pentru pranz si dupa masa ies la plimbare cu toata familia. Sper sa fie frumos afara sa putem face si poze. hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Buna ziua trandafir.gif ,

Am venit si eu cu un cappuccino cafea.gif . Alina a dormit destul de bine, se putea si mai rau... S-a mai trezit din cauza tusei, totusi a reusit sa doarma 12 ore, ceea ce e foarte bine smile.gif La 06:50 s-a trezit si nu mai vroia suzeta, nu mai vroia nimic. Am vazut ca nu am cu cine sa ma inteleg, am schimbat-o si i-am facut repede un papje. Fetei mele ii era o foame de lup liwlol.gif . A mancat, a baut si un laptic, ne-am mai jucat, ne-am iubit si pe la 8 iar in patut la nani, a dormit pana la 10:30 si s-a mai jucat in patut pana la 11. A mai mancat o tura, mar cu iaurtel si acum se joaca in box cu un balon, e tare interesata de el ca eu i l-am legat acolo si daca ea daca cu manutele in el, el vine inapoi biggrin.gif Mai am baloane in casa daca e sa-l sparga smile.gif

Vezi Mirela, ce face un lucru simplu dat din toata inima smile.gif Pe copii nu-i incanta valoarea unui lucru, ci faptul ca e primit, si mai ales daca e primit de la o persoana de care sunt ei atasati. Cat despre retete, stiam sigur ca-ti vor place biggrin.gif Nu degeaba suntem noi prietene, aveam aceleasi gusturi biggrin.gif partners.gif Cum a fost cu croissant-ele azi, a mancat Ruby la fel de bine? smile.gif Va pup dulce tzuc.gif si va doresc o zi frumoasa in familie hug.gif

Voi ce mai gatiti azi si maine? Marc vrea ceva paste smile.gif

Noi o sa iesim din casa, la cumparaturi si apoi pe la bunici putin smile.gif

Va las, o zi frumoasa tuturor si ne mai auzim hug.gif tzuc.gif
mihaela_2011
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 6 2011, 01:19 PM) *
Buna ziua trandafir.gif ,

Am venit si eu cu un cappuccino cafea.gif . Alina a dormit destul de bine, se putea si mai rau... S-a mai trezit din cauza tusei, totusi a reusit sa doarma 12 ore, ceea ce e foarte bine smile.gif La 06:50 s-a trezit si nu mai vroia suzeta, nu mai vroia nimic. Am vazut ca nu am cu cine sa ma inteleg, am schimbat-o si i-am facut repede un papje. Fetei mele ii era o foame de lup liwlol.gif . A mancat, a baut si un laptic, ne-am mai jucat, ne-am iubit si pe la 8 iar in patut la nani, a dormit pana la 10:30 si s-a mai jucat in patut pana la 11. A mai mancat o tura, mar cu iaurtel si acum se joaca in box cu un balon, e tare interesata de el ca eu i l-am legat acolo si daca ea daca cu manutele in el, el vine inapoi biggrin.gif Mai am baloane in casa daca e sa-l sparga smile.gif

Vezi Mirela, ce face un lucru simplu dat din toata inima smile.gif Pe copii nu-i incanta valoarea unui lucru, ci faptul ca e primit, si mai ales daca e primit de la o persoana de care sunt ei atasati. Cat despre retete, stiam sigur ca-ti vor place biggrin.gif Nu degeaba suntem noi prietene, aveam aceleasi gusturi biggrin.gif partners.gif Cum a fost cu croissant-ele azi, a mancat Ruby la fel de bine? smile.gif Va pup dulce tzuc.gif si va doresc o zi frumoasa in familie hug.gif

Voi ce mai gatiti azi si maine? Marc vrea ceva paste smile.gif

Noi o sa iesim din casa, la cumparaturi si apoi pe la bunici putin smile.gif

Va las, o zi frumoasa tuturor si ne mai auzim hug.gif tzuc.gif

Si pe Antonia o interesau la un moment dat baloanele. Cred ca o sa ii cumpar si eu pentru ziua ei.
Plimbare placuta, si noi iesim azi dupa pranz la o plimbare cu copii.
Any-Olanda
Revin cu pozici smile.gif

Tortul meu smile.gif




Alina cu opa (bunelul meu olandez) smile.gif


Poze cu toata gasca, ieri smile.gif




Cele doua bune prietene, tare se iubesc ele doua smile.gif



Doua printese olandeze smile.gif




Speram sa va placa smile.gif
Aici e un link direct la albumul nostru smile.gif
http://s722.photobucket.com/albums/ww224/Any-Olanda/Alina/

Va las, ne imbracam si plecam la plimbare smile.gif O zi frumoasa tuturor smile.gif


ruby
buna ,

vai ce de poze ai pus ! mda ,fetele astea sant tare bune prietene ,dar si mamicile lor ! azi numai de tine mi-a vorbit ruby !!!! de cate ori vedea un balon ,iar te pomenea .cred ca ai sughitat de numai !!
dupa ce am tras un somnic la amiaza ,am facut croasantele minune . au disparut pe loc comanda ,si evident pt ruby iar un motiv sa ne zica ceva de Any . mersi de idee ,sant bestiale ,cu siguranta voi mai face .Aiman a solicitat si cu gem ,deci o sa cumpar zilele astea materie prima si o sa fac si cu gem .

tortul tau de altfel splendid . poate apuc si eu vreodata o felie din asa minune ,alaturi de renumitele tale capuccino ! biggrin.gif

noi nu am iesit nicaieri azi .am preferat sa dormim ,sa ne odihnim ,sa ne uitam la tv . diseara e un film fain pe rtl ,partea a doua maine .o sa ma uit si eu .
cum maine Aiman are liber de la scoala ,o sa iesim si noi 2 undeva ,cat va fi ruby la gradinitza .vrea ceva incaltari de primavara ,sa vedem ce gasim frumos .

voi pe unde ati colindat ?
mihaela_2011
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 6 2011, 01:59 PM) *
Revin cu pozici smile.gif

Tortul meu smile.gif




Alina cu opa (bunelul meu olandez) smile.gif


Poze cu toata gasca, ieri smile.gif




Cele doua bune prietene, tare se iubesc ele doua smile.gif



Doua printese olandeze smile.gif




Speram sa va placa smile.gif
Aici e un link direct la albumul nostru smile.gif
http://s722.photobucket.com/albums/ww224/Any-Olanda/Alina/

Va las, ne imbracam si plecam la plimbare smile.gif O zi frumoasa tuturor smile.gif

mai ce fete cucuiete avem aici. parca sunteti surori, nu prietene.
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Feb 6 2011, 05:16 PM) *
buna ,

vai ce de poze ai pus ! mda ,fetele astea sant tare bune prietene ,dar si mamicile lor ! azi numai de tine mi-a vorbit ruby !!!! de cate ori vedea un balon ,iar te pomenea .cred ca ai sughitat de numai !!
dupa ce am tras un somnic la amiaza ,am facut croasantele minune . au disparut pe loc comanda ,si evident pt ruby iar un motiv sa ne zica ceva de Any . mersi de idee ,sant bestiale ,cu siguranta voi mai face .Aiman a solicitat si cu gem ,deci o sa cumpar zilele astea materie prima si o sa fac si cu gem .

tortul tau de altfel splendid . poate apuc si eu vreodata o felie din asa minune ,alaturi de renumitele tale capuccino ! biggrin.gif

noi nu am iesit nicaieri azi .am preferat sa dormim ,sa ne odihnim ,sa ne uitam la tv . diseara e un film fain pe rtl ,partea a doua maine .o sa ma uit si eu .
cum maine Aiman are liber de la scoala ,o sa iesim si noi 2 undeva ,cat va fi ruby la gradinitza .vrea ceva incaltari de primavara ,sa vedem ce gasim frumos .

voi pe unde ati colindat ?


Ma faci sa rad smile.gif Ma bucur ca au avut succes coissantele mele liwlol.gif
De baloane eram sigura ca asa o sa fie hug.gif

Noi am fost la Mam si Pap, am mancat ceva bun impreuna, am ras, am glumit si ne-am intors acasa. Alina a adormit abia in carucior, pana acasa, adica numai 10 minute. Cand am dat sa o dezbrac, s-a trezit si pana la ora 18 inca nu avea somn. Tati a zis ca o fi baut Redbull si noi nu stim liwlol.gif
Dupa multe povesti din patut, a adormit si Alinuta noastra ce era obosita de numai liwlol.gif

QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 6 2011, 07:34 PM) *
mai ce fete cucuiete avem aici. parca sunteti surori, nu prietene.


liwlol.gif Multumesc biggrin.gif
alexandra2010
INTALNIRE anima1.gif ??????PLIMBARE anima1.gif ???????CUM,CAND,UNDE anima1.gif ?????VENIM SI NOI CHIAR NEINVITATE NE PRIMITI??? anima1.gif
wub.gif daca stiam asa nu va invitam si eu la botezul Gessicai?Asa am stat ca fraieri noi,nasii si inca o fam cu baietel.........offff
Mie mi-ar placea sa ne vedem,ar fi tare mumos,eu sunt prima la plecat si fimea..............doar e din mine nu? liwlol.gif n-are treaba cu distantele cum auzim ca e de plimbat e de bine numa ca la noi tre sa fie tati liber dar daca spuneti din timp programam si noi cumva .

La multi ani pt Amy scuze de intarziere,am vazut si poze....f frumoase oare cum pot fi niste copiii care sunt iubiti,ingrijiti si li se acoda atentia necesara?

P.s. fata de care intrebai eu sunt smile.gif si suntem la 239km una de alta , daca nu se supara fetele noi ne putem vedea mai devreme sau poate ne intalnim cu toate mai devreme decat credem?ce ziceti fetelor?

p.s.2 din motive financiare mai devreme de 9 martie eu nu pot sad.gif , sunt tare suparata as vrea sa iau imprumut de 3-4-5mii euro da nu prea ma pricep cum si unde si sotul are salariul destul de mic(800-900e) , dar mi-as permite o rata de maxim 200e voi ma puteti ajuta pray.gif ?As vrea pe 3 ani.Mentionez ca sotul mai are 6 luni sa ia dreptul de munca si apoi se angajeaza in fabrica si o sa aibe salariul bunicel dar cere drept de munca sad.gif

Va pupam si va multumim pt aprecierea pozelor tuturor hug.gif
mihaela_2011
Buna seara,

Ce mai faceti? Ati adormit copii?
Eu tocmai am terminat, is franta deja.
La ora 18 ne-am trezit dupa somnikul de pranz si am avut parte de un concert la 3 voci timp de 1 ora pana am pregatit lapticele. La ora 20:30 la fel aceeasi poveste insa a durat mai putin, doar cat sa se ajunga la temperatura optima lapticul.
Acum dorm dusi toti copiiiii.

In sfarsit pot sa ma linistesc si eu pana maine dimineata.

Alexandra, in legatura cu imprumutul pe care vrei sa il faci, nu stiu ce sa iti spun. Cert e ca noi am vrut sa cumparam aragaz nou si masina de spalat vase in rate si nu ne-a acceptata solicitarea, chiar daca era pe numele meu facut (sotul avand probleme cu Schuffa).

Azi am vorbit cu nasa, in sfarsit tre sa ii spun ce tre sa cumpere pentru botez. Am sa mai vorbesc cu mama sa imi spuna ce i-a trebuit cand am botezat-o pe Antonia. Dupa ce pun la punct si cu data pot sa fac invitatiile de rigoare.

Acum va las si sa ne auzim cu bine maine dimineata. Noapte buna. tzuc.gif hug.gif hug.gif
alexandra2010
QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 7 2011, 12:04 AM) *
Buna seara,

Ce mai faceti? Ati adormit copii?
Eu tocmai am terminat, is franta deja.
La ora 18 ne-am trezit dupa somnikul de pranz si am avut parte de un concert la 3 voci timp de 1 ora pana am pregatit lapticele. La ora 20:30 la fel aceeasi poveste insa a durat mai putin, doar cat sa se ajunga la temperatura optima lapticul.
Acum dorm dusi toti copiiiii.

In sfarsit pot sa ma linistesc si eu pana maine dimineata.

Alexandra, in legatura cu imprumutul pe care vrei sa il faci, nu stiu ce sa iti spun. Cert e ca noi am vrut sa cumparam aragaz nou si masina de spalat vase in rate si nu ne-a acceptata solicitarea, chiar daca era pe numele meu facut (sotul avand probleme cu Schuffa).

Azi am vorbit cu nasa, in sfarsit tre sa ii spun ce tre sa cumpere pentru botez. Am sa mai vorbesc cu mama sa imi spuna ce i-a trebuit cand am botezat-o pe Antonia. Dupa ce pun la punct si cu data pot sa fac invitatiile de rigoare.

Acum va las si sa ne auzim cu bine maine dimineata. Noapte buna. tzuc.gif hug.gif hug.gif




mersi,pt ce vrei tu poti folosi otto,nekerman etc pe net,eu asa am facut pt tv si combina iti cere cel mult o garantie,mie 50e mi-au cerut,eu vreau pt masina si sa achit ce mai am si sa raman cu o rata,iar cu masina merge pe naspa de la 1 feb si o imbulinam in caz ca il oprestepol ca fara masina suntem morti,lucreaza la 25km sad.gif(
dumysym
mama mia...dar ce mamici harnice pe aici, am avut ce citi de 2 zile si tare ma bucur ca a prins din nou viata acest topic, asa ii sta cel mai bine si dupa cum spunea si Mirela.......asa simt si eu ca ne uneste foarte mult si ma face sa ma simt ca in familie cu prietene adevarate.

noi nu am mai facut mare lucru de cand nu am scris, doar treburi prin casa si am vandut masina,acum am intrat la cautari de una noua si nu stim exact ce anume, cam greu de ales din atatea cate sunt, tre sa mergem la un test drive sa testam cateva modele si apoi speram sa o si comandam ca sa vina in timp util.
azi am avut musafiri, a foat Gabi cu sotul si Lolo cu Mrakus, fratiorul, s-au jucat, au mancat pizza toti, Lolo l-a zgariat pe Luca pe fata si a plans dar cand a venit Lolo si l-a pupat imediat i-a trecut ca a si plecat cu ea la joaca, n-au stat o clipa, permanent in miscare, nu stiu cum ar fi cu 3 copii, cred ca mi-ar iesi perii allbi instant anima1.gif , dar i-a prins bine lui Luca pt ca a si picat rupt de oboseala si a adormit imediat.
am fost si afara azi la plimbarica, f cald a fost la noi, am facut si ceva poze pe tel, sper sa le descrac curand si sa le aplic, de fapt poze noi nu am pus de mult, intr-o zi cand am mai mult timp cared ca o sa updatez si albumul de pe pb.pupicei oFloare1.gif
Mirela si Any, felicitari pt printesele voastre, tare frumoase si bine le mai sta impruna, se vede ca se iubesc, acusica se joaca impreuna cu papusele yes.gif si tortul superb, tu l-ai facut, Any??? felicitari eusa_clap.gif
vreau si eu reteta de croisante, se poate??mersi mult tzuc.gif

Mihaela, ai incercat sa incalzeste apa cu biberonul pt lapte, fara tetina, in cuptorul cu microunde, macar pt Antonia? e mai rapid asa si nu mai asteapta atat, e simplu si in 30 sec e gata calda cat e necesar, asa mai procedez cand e la urgenta.
interesante papicile care le faci pt bebebi, dar de la ce varsta ai inceput diversificarea?mi se par cam mici pt atatea tipuri de mancare, dar avand in vedere ca suntem in Germania, cred ca asa ti-au zis si cei de la dct, nu? oricum, foarte delicioase toate meniurile yami.gif

alexandra, ce tip de masina te intereseza?

legat de intalnire, suna foarte tentant, tare mult mi-ar placea, dar din cate am observat, cred ca eu sunt cea mai departe din toate, nu? sad.gif crybaby.gif

va las, fug la nani ca e tarziu si Luca acusica se trezeste
pupici si o zi buna pe maine
mihaela_2011
QUOTE(dumysym @ Feb 7 2011, 03:06 AM) *
Mihaela, ai incercat sa incalzeste apa cu biberonul pt lapte, fara tetina, in cuptorul cu microunde, macar pt Antonia? e mai rapid asa si nu mai asteapta atat, e simplu si in 30 sec e gata calda cat e necesar, asa mai procedez cand e la urgenta.
interesante papicile care le faci pt bebebi, dar de la ce varsta ai inceput diversificarea?mi se par cam mici pt atatea tipuri de mancare, dar avand in vedere ca suntem in Germania, cred ca asa ti-au zis si cei de la dct, nu? oricum, foarte delicioase toate meniurile yami.gif

Draga Simona, nu am incercat nicioadata sa incalzesc in cuptorul cu microunde lapticul.
In privinta diversificarii, eu am inceput-o la 4 luni fara o saptamana. La indemnul pediatrului si al asistentei pentru copii.
Timp de 2-3 saptamani cumparam borcanele gata preparate insa acum prefer sa le fac eu. Ies mai ies la buzunar. Nu conteaza ca stau mult pana le fac insa imi fac pt 3-4 zile si scap.
Acum fug la Alessandro, a dat primul trezirea, ca de obicei.

Va las cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif si Cappuccino ca sa va delectati.
tzuc.gif
mihaela_2011
Neatzaaaaaaa,

Va astept cu cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif si Cappucino calde calde.

Ce mai ziceti?
Eu azi stau acasa, nu merg la curs. Sotul a plecat sa faca o zi de proba la un nou job. Abia astept sa se intoarca sa imi spuna cum a mers.

O zi cat mai senina si linistita va urez! tzuc.gifhug.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

Si noi pe fuga pe aici cu un cappuccino ca in 30 de min ies din casa. TRebuie sa mergem la GGD in Roermond, tot un fel de medici... Dat fiind faptul ca vin din Ro, o tara cu risc de TBC, ar trebui sa-i faca un vaccin Alinei, dar cum noi deja am fost acolo, e posibil ca al ei corpisor sa fi facut deja anticorpi pt asta si cred ca-i vor face numai un test, sper sa nu se lase cu injectii ca si asa ultimele zile nu a fost in apele ei...
Apoi trebuie sa merg la CB (biroul de consultatii), acolo o sa se uite o pediatra la ea, cantarit, masurat, etc. Sunt sigura ca va fi bine ca nu e slabuta biggrin.gif
Apoi, la ora 14 la chiropractor, o introducere.
Deci, azi numai pe fuga sunt ca s-au gasit si astia toti o data.

Alina a dormit binisor, s-a trezit bine-dispusa smile.gif Acum o sa-i fac si fructul sa papam, ne imbracam si plecam ca avem de alergat... Va las, ne auzim mai tarziu smile.gif

Mirela, spor la cumparaturi. Am facut comanda, maine e posibil sa si vina wink.gif hug.gif tzuc.gif

Va pup si va doresc o zi frumoasa smile.gif hug.gif tzuc.gif
mihaela_2011
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 7 2011, 09:39 AM) *
Buna dimineata,

Si noi pe fuga pe aici cu un cappuccino ca in 30 de min ies din casa. TRebuie sa mergem la GGD in Roermond, tot un fel de medici... Dat fiind faptul ca vin din Ro, o tara cu risc de TBC, ar trebui sa-i faca un vaccin Alinei, dar cum noi deja am fost acolo, e posibil ca al ei corpisor sa fi facut deja anticorpi pt asta si cred ca-i vor face numai un test, sper sa nu se lase cu injectii ca si asa ultimele zile nu a fost in apele ei...
Apoi trebuie sa merg la CB (biroul de consultatii), acolo o sa se uite o pediatra la ea, cantarit, masurat, etc. Sunt sigura ca va fi bine ca nu e slabuta biggrin.gif
Apoi, la ora 14 la chiropractor, o introducere.
Deci, azi numai pe fuga sunt ca s-au gasit si astia toti o data.

Alina a dormit binisor, s-a trezit bine-dispusa smile.gif Acum o sa-i fac si fructul sa papam, ne imbracam si plecam ca avem de alergat... Va las, ne auzim mai tarziu smile.gif

Mirela, spor la cumparaturi. Am facut comanda, maine e posibil sa si vina wink.gif hug.gif tzuc.gif

Va pup si va doresc o zi frumoasa smile.gif hug.gif tzuc.gif

Neatza,
Multa bafta pentru mergeti azi si sa veniti cu vesti bune de peste tot.
Pupici, tzuc.gif
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 6 2011, 11:56 AM) *
neatza ,

ma alatur si eu la cafea .daca se lasa si cu ceva croasante si mai bine !

Any ,te asteptam cu vesti despre cum a fost noaptea Alinei .sper sa fi fost ok ,sa fi putut sa va odihniti si voi .
Ai avut dreptate cu baloanele .am tras o distractie pe cinste aseara cu ele .iar in revista de la linders ,am gasit niste retete minunate pe care am de gand sa le pun in aplicare curand .

mihaela ,aceleasi stari de amorteala am si eu la trezire .mai rau e in cursul zilei se accentueaza durerile .de asta si merg la sport terapeutic ,sper cumva sa ma ajute si miscarea .oricum cred ca sant mai multe cauze in joc .pozitia incorecta a corpului e primul dusman ,apoi stresul ,lipsa de miscare ....cel putin la mine nu au gasit doctorii nimic relevant inca si de aia incerc sa ma ajut singura .dupa 3 luni de sport si fizioterapie voi trage concluziile si voi vedea in functie de cum ma simt ce e de facut mai departe.
alina ,da ar fi o treba sa incercam sa ne adunam mai multe fete la o noua intrunire .noi anul trecut am organizat la any acasa ,in luna iunie .avand toate copiii mici ,am zis sa fie si cald afara ,sa ne putem si plimba .am fost doar 4 membre ,pe atunci eram 7 la nr ,dar a fost super fain .intr-adevar distantele sant o problema ,dar poate gasim un punct unde ar fi mai usor de ajuns pt toata lumea .intai sa vedem unde ar fi ideal si cine e dispusa sa vina . eu una sant .pt mine sa ma cazez undeva la un hotel peste noapte nu ar fi o problema ,in cazul in care ar fi o distanta mare .

va urez o duminica placuta. ma pun si eu sa pregatesc micul dejun .


si me mi-ar placea sa ne vedem! oFloare1.gif
QUOTE(alexandra2010 @ Feb 6 2011, 11:49 PM) *
INTALNIRE anima1.gif ??????PLIMBARE anima1.gif ???????CUM,CAND,UNDE anima1.gif ?????VENIM SI NOI CHIAR NEINVITATE NE PRIMITI??? anima1.gif
wub.gif daca stiam asa nu va invitam si eu la botezul Gessicai?Asa am stat ca fraieri noi,nasii si inca o fam cu baietel.........offff
Mie mi-ar placea sa ne vedem,ar fi tare mumos,eu sunt prima la plecat si fimea..............doar e din mine nu? liwlol.gif n-are treaba cu distantele cum auzim ca e de plimbat e de bine numa ca la noi tre sa fie tati liber dar daca spuneti din timp programam si noi cumva .

La multi ani pt Amy scuze de intarziere,am vazut si poze....f frumoase oare cum pot fi niste copiii care sunt iubiti,ingrijiti si li se acoda atentia necesara?

P.s. fata de care intrebai eu sunt smile.gif si suntem la 239km una de alta , daca nu se supara fetele noi ne putem vedea mai devreme sau poate ne intalnim cu toate mai devreme decat credem?ce ziceti fetelor?

p.s.2 din motive financiare mai devreme de 9 martie eu nu pot sad.gif , sunt tare suparata as vrea sa iau imprumut de 3-4-5mii euro da nu prea ma pricep cum si unde si sotul are salariul destul de mic(800-900e) , dar mi-as permite o rata de maxim 200e voi ma puteti ajuta pray.gif ?As vrea pe 3 ani.Mentionez ca sotul mai are 6 luni sa ia dreptul de munca si apoi se angajeaza in fabrica si o sa aibe salariul bunicel dar cere drept de munca sad.gif

Va pupam si va multumim pt aprecierea pozelor tuturor hug.gif

alex...nu cred ca iti acorda banca imprumut pt ca sotul nu are drept de munca definitiv....asa cred eu!
dar nu stiu ce sa-ti zic!
nici valy nu are....mai avem de asteptat 6 luni...dar noi am avut noroc...el akum a prins un post intr-o firma mare de instrumente medicale!

fetelor....as vrea sa organizam intalnirea.....puteti sa scrieti fiecare orasul in care va aflati?
asa poate reusim una din noi sa ne int undeva la mijloc...sa fie bn pt toate!
va pupam
ruby
neatza ,

ma alatur si eu la o cafea .
dimineata am fost ocupata cu stransul pe aici ,cu pregatitul lui Ruby pt gradinitza ,am bagat si o tura la spalat ,urmeaza sa ies un pic pana la real sa imi iau Ace pt pete si apoi pe la banca sa imi scot extrasele .
Aiman inca doarme ,asa ca poate iesim dupa amiaza impreuna .Am stat asera pana pe la 23.45 la tv .ne-am uitat la partea 1 ,Hindenburg si la documentarul de dupa .tare interesant .

simona ,da tu esti cea mai sudica...poate calculeaza cineva ce are timp distantele ,sa vedem informativ cat de departe ne aflam una de alta si care ar fi eventual punctul de intalnire .luati in calcul si amsterdam ,rotterdam;,roermond si assen din olanda .avem si pe acolo fete dragi noua .hai cine se ocupa?
si mie mi-ar conveni undeva la sfarsitul lui iulie ,caci in august plecam in vacanta .

draga simona croasantele astea nu prea au reteta ,caci iei materia prima deja gata pregatita din supermarket .sant niste cutii danarol se cheama in care e aluatul pt 6 croasante gata rulat .tu doar le faci in forma ,le umpli cu boursin ,le dai cu ou pe deasupra ,presari mac si le pui la cuptor 15-20 min .asta-i tot .o sa caut o poza cu produsul in cauza sa ti-l arat .
devin celebre croasantele a la Any !

any ,succes la ggd ,la chiro si la cb. sigur e in forma alina . se vede cu ochiul liber ! biggrin.gif

si eu am fizioterapie azi la 16.45 .ieri am fost cam amortita ,abia astept sa ma destind la masaj .

despre imprumuturi ,nu stiu cum e treba .banuiesc ca e normal sa te adresezi unei banci .dar si pt produse electro ,e asa greu sa primesti credit? Incearca in mai multe magazine .Nu inteleg ,cum sa primesti credit ,daca tu nu ai venituri? dar cum ati ajuns sa aveti schufa? Partea proasta ca dureaza ani pana esti sters din computer ,ani de zile va vor urmari schufa negativa .
sper sa gasiti o solutie pt a va cumpara cele necesare .

sa aveti un inceput de saptamana cat mai relaxant .
babytje
Neata fetele!
Vad ca sunteti pline de energie.
Mie mi s-a terminat cafeaua si fara e cam nasol, parca nu-mi pot deschide ochii.
Nu puteam sa-l iau pe Robert de la 8 la magazine, prea mult efort presupune, iar scarile astea sunt extrem
de enervante. Asa ca iesim dupa primul somn, iar eu voi lua cafeaua la un cafe-bar biggrin.gif .
Puiul meu a prins un virus la stomacel, cred, ca are scaun prea moale, iar ieri a varsat, pofta de mancare
nu are. Bine ca nu are febra si nici nu pare ca se simte rau, in rest. Posibil sa fie si de la cele 3 masele care
se chinuie sa iasa.
Am vazut pozici frumoase a la Köln-Roermond, fete superbe smile.gif .
Any, povestea asta cu TBC e cam exagerata. Mi-a venit si mie invitatie pentru Robert acum cateva luni, dar nu
i-am facut nimic, deja trecusera 3 luni de cand fusese in Ro, iar in Ro toti sunt vaccinati, nu e chiar asa de crescut
riscul, eventual daca mergi intr-un catun uitat de lume, intr-o casa jegoasa tare... Astia cred ca Romania e cotetz, sau
ce? Sincer m-am saturat de snobii astia.
Cam am draci in ultimul timp, ca mi-a ajuns pana peste gat mentalitatea olandeza.
Mirela, Aiman e in vacanta?
Fetelor, spor la tot ce faceti azi!
Merg si eu la somnic, pana se trezeste Robert biggrin.gif .
ruby
QUOTE(babytje @ Feb 7 2011, 12:36 PM) *
Neata fetele!
Vad ca sunteti pline de energie.
Mie mi s-a terminat cafeaua si fara e cam nasol, parca nu-mi pot deschide ochii.
Nu puteam sa-l iau pe Robert de la 8 la magazine, prea mult efort presupune, iar scarile astea sunt extrem
de enervante. Asa ca iesim dupa primul somn, iar eu voi lua cafeaua la un cafe-bar biggrin.gif .
Puiul meu a prins un virus la stomacel, cred, ca are scaun prea moale, iar ieri a varsat, pofta de mancare
nu are. Bine ca nu are febra si nici nu pare ca se simte rau, in rest. Posibil sa fie si de la cele 3 masele care
se chinuie sa iasa.
Am vazut pozici frumoase a la Köln-Roermond, fete superbe smile.gif .
Any, povestea asta cu TBC e cam exagerata. Mi-a venit si mie invitatie pentru Robert acum cateva luni, dar nu
i-am facut nimic, deja trecusera 3 luni de cand fusese in Ro, iar in Ro toti sunt vaccinati, nu e chiar asa de crescut
riscul, eventual daca mergi intr-un catun uitat de lume, intr-o casa jegoasa tare... Astia cred ca Romania e cotetz, sau
ce? Sincer m-am saturat de snobii astia.
Cam am draci in ultimul timp, ca mi-a ajuns pana peste gat mentalitatea olandeza.
Mirela, Aiman e in vacanta?
Fetelor, spor la tot ce faceti azi!
Merg si eu la somnic, pana se trezeste Robert biggrin.gif .

buna ,

da iulia ,dat fiind ca noi santem est europeni ,iar riscul de tbc e ridicat la noi ,atunci pt a preveni raspandirea si in interesul copilului fac aceste teste .
si eu le-am facut in 98 la ggd .mi-au gasit o umbra la plamani ,o pneumonie netratata ,dar daca as fi avut tbc ? Nu as fi fost un pericol pt restul? tbc ,nu se intalneste numai in cocioabe ,poate fi contactat fara sa stii ,ca orice alta boala .
ia-l si tu ca pe un test preventiv si fii fericita ca copilul tau are posibilitatea sa fie controlat .compara cu sansele copiilor din alte tari ,poate asa treci mai usor peste mentalitatea olandeza .intelege-i si pe ei ,ca problema tuberculozei in ro ,devina problema lor cand te afli la ei .nu au ceva personal cu tine ,cu mine sau oricare alt roman , e o rutina .se iau si ei dupa statistici si vor sa previna . trandafir.gif
multa sanatate lui robert ,sper sa auzim de bine !
ruby
QUOTE(babytje @ Feb 7 2011, 12:36 PM) *
Neata fetele!
Vad ca sunteti pline de energie.
Mie mi s-a terminat cafeaua si fara e cam nasol, parca nu-mi pot deschide ochii.
Nu puteam sa-l iau pe Robert de la 8 la magazine, prea mult efort presupune, iar scarile astea sunt extrem
de enervante. Asa ca iesim dupa primul somn, iar eu voi lua cafeaua la un cafe-bar biggrin.gif .
Puiul meu a prins un virus la stomacel, cred, ca are scaun prea moale, iar ieri a varsat, pofta de mancare
nu are. Bine ca nu are febra si nici nu pare ca se simte rau, in rest. Posibil sa fie si de la cele 3 masele care
se chinuie sa iasa.
Am vazut pozici frumoase a la Köln-Roermond, fete superbe smile.gif .
Any, povestea asta cu TBC e cam exagerata. Mi-a venit si mie invitatie pentru Robert acum cateva luni, dar nu
i-am facut nimic, deja trecusera 3 luni de cand fusese in Ro, iar in Ro toti sunt vaccinati, nu e chiar asa de crescut
riscul, eventual daca mergi intr-un catun uitat de lume, intr-o casa jegoasa tare... Astia cred ca Romania e cotetz, sau
ce? Sincer m-am saturat de snobii astia.
Cam am draci in ultimul timp, ca mi-a ajuns pana peste gat mentalitatea olandeza.
Mirela, Aiman e in vacanta?
Fetelor, spor la tot ce faceti azi!
Merg si eu la somnic, pana se trezeste Robert biggrin.gif .

pavoneitza
fetelor...m-am uitat asa peste cateva orase...si unu cat de cat aproape de fiecare ar fi Wiesbaden-Germania.
ce ziceti?
va rog sa va uitati si voi...si daca nu e ok sa propuneti alt oras!
va puam
Any-Olanda
Am revenit smile.gif

La GGD ne-au facut un test ceea ce presupune o intepatura oricum....Au injectat ceva sub piele si asa vor depista daca deja are TBC. Oricum, vaccinul i-l vor face o singura data si v-a fi valabil toata viata. Imi aduc aminte ca si eu am facut la randul meu vaccinul asta, eram cred ca prin clasa a5a, nu mai stiu exact.

La CB ne-au cantarit, masurat, etc smile.gif La cele 9 luni avem exact 9 kg pe linie, 45 cm circumferinta capului si 71 cm lungime, stam foarte bine in grafic, nici o problema. A mai testat acolo si ce poate ea sa faca cu doua cubulete, a trecut cu brio testul biggrin.gif

Acum o sa luam caruciorul si mergem la bunici pana termina mami cu chinetoterapia. Apoi o sa vina tati sa ne ia si mergem in Roermond sa ne punem cercei. Mami a fost dimineata, dar era inchis la bijutier, de fapt cam toate magazinele, abia de la 12 deschid ca au fost ieri deschise.
La noi e asa frumos afara ca nu-ti vine sa stai in casa smile.gif

QUOTE(ruby @ Feb 7 2011, 09:48 AM) *
any ,succes la ggd ,la chiro si la cb. sigur e in forma alina . se vede cu ochiul liber ! biggrin.gif


Da vezi, e ok. Fetele noastre bulanoase biggrin.gif Suntem super cu masuratorile smile.gif Cat de croissante, vorba ta, devin celebre liwlol.gif
Spor la cumparaturi hug.gif

QUOTE(babytje @ Feb 7 2011, 10:36 AM) *
Am vazut pozici frumoase a la Köln-Roermond, fete superbe smile.gif .
Any, povestea asta cu TBC e cam exagerata. Mi-a venit si mie invitatie pentru Robert acum cateva luni, dar nu
i-am facut nimic, deja trecusera 3 luni de cand fusese in Ro, iar in Ro toti sunt vaccinati, nu e chiar asa de crescut
riscul, eventual daca mergi intr-un catun uitat de lume, intr-o casa jegoasa tare... Astia cred ca Romania e cotetz, sau
ce? Sincer m-am saturat de snobii astia.
Cam am draci in ultimul timp, ca mi-a ajuns pana peste gat mentalitatea olandeza.


Da Iulia, la noi a trecut mai bine de jumatate de an dar asta nu inseamna ca e imposibil sa fi contactat TBC. Nu doar cei care traiesc la limita existentei pot avea TBC, din pacate... Traim aici si ne supunem, iar daca e spre binele copilului meu, sunt de acord sa-l fac. Mai bine previn decat sa tratez, mai ales ca si noi am fost la randul nostru testati si vaccinati in tara, deci nu am de ce sa ma supar. Cat despre ce cred ei despre romani, este treaba lor. Eu caut de fiecare data sa le demonstrez contrariul daca nu au dreptate, iar daca stiu ca mi se incalca drepturile sar in propria-mi aparare ca ei nu o fac. Facem rau ca ne lasam calcati in picioare, ca asa am fost educate acasa, sa nu jignim pe cineva... Aici mai trebuie si eu sa mai invat putin sa le raspund daca sunt obraznici...

Va las ca trebuie sa plec, ne auzim mai tarziu smile.gif Sper sa reusesc sa-i fac Alinei gaurici si sa n-o doara deloc, offf oFloare1.gif

O zi frumoasa in continuare tuturor smile.gif hug.gif tzuc.gif
ruby
wow any ,succes la facut de gaurici .tin pumnii sa nu o doara pe alinutza ! da chiar esti curajoasa ! eu inca nu ma indur ,lasa ca creste ea si o sa zica singura ca vrea sau nu .
noi am fost in oras .mi-am luat ceva tricouri pt sala de la puma .aveau 50 % reducere asa ca am profitat .pt ruby inca nu am gasit trening ,asteptam marfa pt noul sezon poate apare ceva frumos .am fost si prin outlet .niste rochite superbe de vara am gasit ,dar cum la noi vara e cam racoare nu m-am ingramadit sa cumpar inca .vara trecuta am luat rochite si nu a avut unde le purta .
am luat pranzul in oras ,apoi am facut ceva cumparaturi la real si rewe .any ,m-am uitat la oferta pampers din real .pampers 120 bucati ,costa 24,99 .daca esti interesata sa imi zici si cand mai are andre drum pe acolo ii zic sa iti ia un box .

va las ,ca a sosit ruby de la gradinitza .ne auzim mai pe seara sper ,mai ales ca azi e andre bucatar ,deci am mai mult timp liber .o seara placuta tuturor.
alexandra2010
QUOTE(dumysym @ Feb 7 2011, 04:06 AM) *
mama mia...dar ce mamici harnice pe aici, am avut ce citi de 2 zile si tare ma bucur ca a prins din nou viata acest topic, asa ii sta cel mai bine si dupa cum spunea si Mirela.......asa simt si eu ca ne uneste foarte mult si ma face sa ma simt ca in familie cu prietene adevarate.

noi nu am mai facut mare lucru de cand nu am scris, doar treburi prin casa si am vandut masina,acum am intrat la cautari de una noua si nu stim exact ce anume, cam greu de ales din atatea cate sunt, tre sa mergem la un test drive sa testam cateva modele si apoi speram sa o si comandam ca sa vina in timp util.
azi am avut musafiri, a foat Gabi cu sotul si Lolo cu Mrakus, fratiorul, s-au jucat, au mancat pizza toti, Lolo l-a zgariat pe Luca pe fata si a plans dar cand a venit Lolo si l-a pupat imediat i-a trecut ca a si plecat cu ea la joaca, n-au stat o clipa, permanent in miscare, nu stiu cum ar fi cu 3 copii, cred ca mi-ar iesi perii allbi instant anima1.gif , dar i-a prins bine lui Luca pt ca a si picat rupt de oboseala si a adormit imediat.
am fost si afara azi la plimbarica, f cald a fost la noi, am facut si ceva poze pe tel, sper sa le descrac curand si sa le aplic, de fapt poze noi nu am pus de mult, intr-o zi cand am mai mult timp cared ca o sa updatez si albumul de pe pb.pupicei oFloare1.gif
Mirela si Any, felicitari pt printesele voastre, tare frumoase si bine le mai sta impruna, se vede ca se iubesc, acusica se joaca impreuna cu papusele yes.gif si tortul superb, tu l-ai facut, Any??? felicitari eusa_clap.gif
vreau si eu reteta de croisante, se poate??mersi mult tzuc.gif

Mihaela, ai incercat sa incalzeste apa cu biberonul pt lapte, fara tetina, in cuptorul cu microunde, macar pt Antonia? e mai rapid asa si nu mai asteapta atat, e simplu si in 30 sec e gata calda cat e necesar, asa mai procedez cand e la urgenta.
interesante papicile care le faci pt bebebi, dar de la ce varsta ai inceput diversificarea?mi se par cam mici pt atatea tipuri de mancare, dar avand in vedere ca suntem in Germania, cred ca asa ti-au zis si cei de la dct, nu? oricum, foarte delicioase toate meniurile yami.gif

alexandra, ce tip de masina te intereseza?

legat de intalnire, suna foarte tentant, tare mult mi-ar placea, dar din cate am observat, cred ca eu sunt cea mai departe din toate, nu? sad.gif crybaby.gif

va las, fug la nani ca e tarziu si Luca acusica se trezeste
pupici si o zi buna pe maine



EU ACUM NU FAC NAZURI DESI AM FI VRUT UN BREC .
alexandra2010
QUOTE(pavoneitza @ Feb 7 2011, 01:38 PM) *
fetelor...m-am uitat asa peste cateva orase...si unu cat de cat aproape de fiecare ar fi Wiesbaden-Germania.
ce ziceti?
va rog sa va uitati si voi...si daca nu e ok sa propuneti alt oras!
va puam




Pt mine e bine , iar sf de iulie e perfect pt ca pana pe 20 am vrea sa stam in ro daca reusim sa ajungem
alexandra2010
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 7 2011, 02:58 PM) *
Acum o sa luam caruciorul si mergem la bunici pana termina mami cu chinetoterapia. Apoi o sa vina tati sa ne ia si mergem in Roermond sa ne punem cercei. Mami a fost dimineata, dar era inchis la bijutier, de fapt cam toate magazinele, abia de la 12 deschid ca au fost ieri deschise.
La noi e asa frumos afara ca nu-ti vine sa stai in casa smile.gif

O zi frumoasa in continuare tuturor smile.gif hug.gif tzuc.gif



unde ii dai gauri in urechi?aici nu stiu unde sad.gif ,ma bucur ca e bine,pupici de la noi si aici a fost super afara ne-am plimbat 2ore si gessi a dormit dusa smile.gif
ruby
QUOTE(alexandra2010 @ Feb 7 2011, 06:26 PM) *
unde ii dai gauri in urechi?aici nu stiu unde sad.gif ,ma bucur ca e bine,pupici de la noi si aici a fost super afara ne-am plimbat 2ore si gessi a dormit dusa smile.gif

la bijuterie ,ori la studiouri de piercing .cauta pe net .
ruby
nici frankfurt nu ar fi rau . ideal e si pt fetele ce nu au masini si vin cu trenul .traficul e mult mai mare ,sansele sa ajunga repede cu un ICE ,ar fi mai mari cred .si pt cine sta si peste noapte si a doua zi ,se merita ,caci ai ce vedea .
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 7 2011, 07:32 PM) *
nici frankfurt nu ar fi rau . ideal e si pt fetele ce nu au masini si vin cu trenul .traficul e mult mai mare ,sansele sa ajunga repede cu un ICE ,ar fi mai mari cred .si pt cine sta si peste noapte si a doua zi ,se merita ,caci ai ce vedea .

da ,ai dreptate!
e o idee buna!
hadeti fetelor...voi ce spuneti?
mihaela_2011
QUOTE(pavoneitza @ Feb 7 2011, 05:47 PM) *
da ,ai dreptate!
e o idee buna!
hadeti fetelor...voi ce spuneti?

Da Frankfurt e o idee buna, insa NU acum, la vara sa mai creasca picii mei.
Any-Olanda
Buna seara trandafir.gif ,

Am revenit si eu smile.gif N-am reusit sa facem gaurici ca intre timp s-au razgandit bijutierii nostri si nu mai fac decat dupa 1 an, asta e, o sa fie vara si n-o sa mai poarte nici ea caciulita, deci poate e mai bine asa smile.gif

Alina doarme acum, i-am facut baita, ne-am jucat, ne-am iubit, i-a placut si ei smile.gif S-a simtit bine, am ras impreuna, asa e Alinuta mea smile.gif Avem si noi zile bune si rele, ce sa-i faci smile.gif

Chinetoterapeutul mi-a pus oasele la loc, o sa trebuiasca sa ma duc de cateva ori pt ca trebuie sa le "äntreneze" sa stea unde trebuie, ele o sa tot sara de acolo... Miercuri ma duc iar smile.gif Oricum, m-am simtit ca noua dar cred ca acum iar a sarit ceva ca iar ma doare.

Va las ca ma uit la TV pe 1. Ne auzim maine de la munca smile.gif Noapte buna smile.gif hug.gif
mihaela_2011
tzuc.gif
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 7 2011, 10:29 PM) *
Buna seara trandafir.gif ,

Am revenit si eu smile.gif N-am reusit sa facem gaurici ca intre timp s-au razgandit bijutierii nostri si nu mai fac decat dupa 1 an, asta e, o sa fie vara si n-o sa mai poarte nici ea caciulita, deci poate e mai bine asa smile.gif

Alina doarme acum, i-am facut baita, ne-am jucat, ne-am iubit, i-a placut si ei smile.gif S-a simtit bine, am ras impreuna, asa e Alinuta mea smile.gif Avem si noi zile bune si rele, ce sa-i faci smile.gif

Chinetoterapeutul mi-a pus oasele la loc, o sa trebuiasca sa ma duc de cateva ori pt ca trebuie sa le "äntreneze" sa stea unde trebuie, ele o sa tot sara de acolo... Miercuri ma duc iar smile.gif Oricum, m-am simtit ca noua dar cred ca acum iar a sarit ceva ca iar ma doare.

Va las ca ma uit la TV pe 1. Ne auzim maine de la munca smile.gif Noapte buna smile.gif hug.gif

Buna seara,

Trebuie sa ai rabdare, nu poate doar dintr-o sedinta sa iti rezolve problema. E bine totusi ca reuseste sa iti faca ceva.

In privinta cercelusilor, eu nici acum nu am facut gauri Antoniei. Banuiesc ca voi face la ambele fete in aceeasi zi. Poate cand este nasa celei mici inca aici.

Va pupacim pe amandoua tzuc.gif hug.gif
dumysym
salutare, intru si eu un pic sa va salut si sa va mai scriu cateva randuri,

suna fain Frankfurt, mi-ar placea sa-l vizitez, am vazut ca ar fi cam 4 ore de condus si sa vorbesc cu Iuli sa vedem ce zice, daca e disponibil la de la servici mi-ar placea sa mergem si satm vreo 3 zile macar sa si vizitam ceva, deci in principiu venim si noi, in cazul in care nu apre ceva neprevazut si urgent, pupicei

mihaela, eu ziceam de incalzit numai apa pt lapte la microunde, nu lapticul , pt ca nu stiu cum l-ar afecta microundele biggrin.gif:anima1: si bravo tie ca te descruci 3 copii mici odata, suna destul de greu numai cand spui, apoi cand tre sa faci, dar cred ca esti in culmea fericirii sa-i vezi pe rtoti 3 noaptea dormind ca iongerasii, nu? cate un pupic pt fiecare de la noi

mirela, mersi de tipp, o sa ma uit in magazine, din pacate doar in kaufland pot merge momentan, pt ca neavand masina nu mai putem colinda orasul cu autobuzul dupa cumparaturi sad.gif , astae, spr sa gasim una cat mai curand

any, ma bucur ca a reusit chiro sa iti puna oasele la loc, tare bine ar fi sa reuseasca sa le aseze atat de bine incat sa nu sa se mai deplasesze si sa poti sta si tu linistita pe scaun si paoi daca prima sedinta a mers bine, cu siguranta celelalte vor fi si mai bune.
felicitari si pt Alinuta, a crescut asa de repede, parca acum spuneai ca are 6 kg si era asa mica, iar acum are deja 9 kg, bravo ei, pupicei de la noi

babytje, daca robertel nu face febra inseamna ca e ceva trecator si cu siguranta luat de afara sau de la masele cum zici tu, numai ca daca varsa mai des de 3 ori pe zi cred ca ar trebui sa il vada un dct sa nu fie altceva sad.gif , pupicei si sanatate multa

alexandra pt produse in casa si orice pt casa incearca pe ebay, am auzit ca sunt f multe produse noi la preturi ieftine tare, trebuie sa intram si noi sa ne facem cont si cred ca vom lua si noi cateva chestii de pe acolo numai noi, bineinteles, mai ales patut pt LUca, nici acum nu am gasit cum vroiam, pupici pt Gessi

noi am fost azi la pediatru, trebuia sa ii facem a doua doza de vaccin gripal si cum vremea a fost frumoasa si Luca sanatos, ne-am si programat si de la 15.30 plecati de acasa si schimbat vreo 4 autobuze am ajuns la 17 la dct, avand in vedere ca faceam cu masina un sfert de ora sau 20 min max, credeam ca nu mai ajungem, tare greu e fara masina, dar a fost bine, Luca nu a plans prea tare, ne-am programat si pt bilantul de 2 ani si ceva analiza, ne-a dat si reteta de Fluor si dupa cne-am mai plimbat prin magazine, i-am luat 2 caciulite lui Luca si am mancat cate ceva si paoi acasa pe la ora 20, nu mai puteam, eram rupti de oboseala, LUca a picat la nani abia acum juma de ora, adica 00, nu stiu ce sa-i mai fac ca sa-l obosesc sa adoarma mai devreme wink.gif biggrin.gif
cam atat am facut azi, cred ca am scris 1km, sper sa nu va plictisesc hi.gif smile.gif
noapte buna
o zi buna si insorita si maine tzuc.gif hug.gif









mihaela_2011
Neatza fetelor,

Va astept la cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif , ceai sau Cappuccino.

Cum era de asteptat Alessandro mi-a dat trezirea cu 5 minute inaintea alaremei de la telefon. AM pus repede la incalzit lapticu, am incalzitor si nu dureaza mult sa incalzesc lapticul sau papica din borcanele.

Astazi mergem la o intalnire de mamici si viitoare mamici sa ne impartasim experienta si poate aflam ceva nou. Azi se va vorbi despre ce "Gesund essen" (Mancare sanatoasa) pentru mama si bebei. Abia astept sa le impartasesc proaspetelor mamici din experienta mea cea vasta.

Wow Simona, la acea ora noi dormeam si sforaiam toti.

Antonia e innebunita dupa emisiunea Kikanichen de pe Kika. Daca ar fi sa fie toata ziulica ar fi multumita.

Va las tre sa ne pregatim. tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,


Pe fuga si eu ca am o pozitie naspa aici, vede toata lumea acum ce am pe monitor...
La munca, mi-au pus PC-ul pe un pervaz si am tastatura pe in fel de masuta... numai conditii omenesti nu sunt, dar hai.... Sa dea D-zeu sa ma fac eu bine si sa nu mai am nevoie de asa "tratamente" speciale...

M-am mai si trezit de la 05:30, n-o puteam linisti pe Alina din plans, nici nu stiam ce sa-i mai fac, numai in brate vroia si numai sa te plimbi cu ea in brate wacko.gif Trecem noi si peste asta, off biberon.gif
Deci, azi la munca sunt anima1.gif si sa-i fereasca pe astia sa calce pe bec, n-o sa aibe cu cine sa se inteleaga biggrin.gif

Ma doare mijlocul deja...

Va las, ne mai auzim, o zi frumoasa tuturor (aici e un soare fain smile.gif ) hug.gif tzuc.gif

ruby
neatza ,

sant cheauna .toata noaptea s-a foit ruby .any ,si ruby spre dimineta a avut o serie de plans de nu ma mai intelegeam cu ea .mai nou e ca e si ea racita .tuseste cam urat .cred ca se trage de la vantul de sambata.
in rest s-a trezit pe la 8.20 vioaie de ziceai ca nu are nimic .aseara a baut un actimel si ma gandesc sa nu fi facut crampe de la el ,cu toate ca a mai baut ea si inainte .poate cel de vanilie nu ia priit .
a dus-o tati la gradinitza ,dar le-a spus la educatoare sa sune daca e ceva in neregula .
eu nici de sala nu am putere ,ma duc eu maine sau poate dupa amiaza daca ma refac un pic .dupa ce a plecta Aiman la scoala am reusit sa mai dorm un pic.poate o cafea doua ma vor invigora cat de cat.

any ,aiurea sistemul tau de munca .sper sa faci fata cele 8 ore ...oribil !
cand am fost la ortoped ultima data ,m-a pus tipa pe o masa si mi-a pocnit oasele .a fost momentan excelent ,am simtit o mare usurare si s-au auzit multe poc poc smile.gif dar dupa vreo ora doua m-a luat o durere mai rea ca inainte si pana nu m-am dat cu voltaren gel nu mi-a trecut .sper din suflet sa iti aduca un plus de bine practica asta si sa te puna repede pe picioare .

mihaela ,viel Spaß la intalnirea mamicilor .si noi am mers la grupa ,,krabbel ,,pana sa mearga ruby la gradinitza .era interesant sa schimbi idei si experiente cu alte mamici si copiii sa se joace frumos impreuna.

simona ,si eu sant interesata de 1-2 zile frankfurt .cu siguranta voi veni si eu . am mai fost in frankfurt de cateva ori ,dar mereu cu treburile firmei ,nu sa vizitez .
vad ca daca vin cu trenul fac mai putin decat cu masina ....1h 21 min cu ICE.
any ,ce zici te inscrii si tu cu alina ,la 2 zile frankfurt ?Si asa ca nu avem noi timp de palavragit ,asa am sta noi toate noaptea pop sa povestim... biggrin.gif mie ideal imi e in ultimul weekend din iulie . voua?
dumysym
QUOTE(ruby @ Feb 8 2011, 12:29 PM) *
neatza ,

sant cheauna .toata noaptea s-a foit ruby .any ,si ruby spre dimineta a avut o serie de plans de nu ma mai intelegeam cu ea .mai nou e ca e si ea racita .tuseste cam urat .cred ca se trage de la vantul de sambata.
in rest s-a trezit pe la 8.20 vioaie de ziceai ca nu are nimic .aseara a baut un actimel si ma gandesc sa nu fi facut crampe de la el ,cu toate ca a mai baut ea si inainte .poate cel de vanilie nu ia priit .
a dus-o tati la gradinitza ,dar le-a spus la educatoare sa sune daca e ceva in neregula .
eu nici de sala nu am putere ,ma duc eu maine sau poate dupa amiaza daca ma refac un pic .dupa ce a plecta Aiman la scoala am reusit sa mai dorm un pic.poate o cafea doua ma vor invigora cat de cat.

any ,aiurea sistemul tau de munca .sper sa faci fata cele 8 ore ...oribil !
cand am fost la ortoped ultima data ,m-a pus tipa pe o masa si mi-a pocnit oasele .a fost momentan excelent ,am simtit o mare usurare si s-au auzit multe poc poc smile.gif dar dupa vreo ora doua m-a luat o durere mai rea ca inainte si pana nu m-am dat cu voltaren gel nu mi-a trecut .sper din suflet sa iti aduca un plus de bine practica asta si sa te puna repede pe picioare .

mihaela ,viel Spaß la intalnirea mamicilor .si noi am mers la grupa ,,krabbel ,,pana sa mearga ruby la gradinitza .era interesant sa schimbi idei si experiente cu alte mamici si copiii sa se joace frumos impreuna.

simona ,si eu sant interesata de 1-2 zile frankfurt .cu siguranta voi veni si eu . am mai fost in frankfurt de cateva ori ,dar mereu cu treburile firmei ,nu sa vizitez .
vad ca daca vin cu trenul fac mai putin decat cu masina ....1h 21 min cu ICE.
any ,ce zici te inscrii si tu cu alina ,la 2 zile frankfurt ?Si asa ca nu avem noi timp de palavragit ,asa am sta noi toate noaptea pop sa povestim... biggrin.gif mie ideal imi e in ultimul weekend din iulie . voua?


ce fain, dar dupa cate vad ca nu veniti cu tot cu soti, nu? eu fara el nu m-as descurca, in primul rand nu am prmis si apoi ar vrea si el sa viziteze Fankfurt-ul, dar oricum ne putem intalni fara ei daca asa se hoataraste, ori am inteles gresit? de data nu pot sa zic nimic, oricum nu am planuri pana in data aia, dar daca nu se iveste altceva imi convine si weekendul respectiv. asta-noapte am adormit cu gandul la Frank`furt si am visat cum eram acolo si ne intalnisem toate si discutam de toate in toate limbile si copii trageau de noi de parca nici nu-i vedeam.....ciudat vis....m-am trezit asa speriata, de parca traiam cu totul visul liwlol.gif liwlol.gif

mirela, isi face efectul Actimel la Ruby? il recomanzi? ca ma gandeam sa incep si eu sa-i dau

gata, fug sa-i dau pai lui LKuca ca deja s-a pus la masa pe scaunelul lui biggrin.gif
dumysym

Wow [b]Simona
, la acea ora noi dormeam si sforaiam toti.[/b]

da, la noi Luca are un program mai special, are zile cand doarme la orele potrivite si zile cand face nocturne(cum le zicem noi) si de aceea dimineata nu intru pe forum pt ca de obicei Luca doarme si eu langa el, dar dupa ce-i refacem camera speram sa revenim la programul normal.

am uitat sa va zic sau poate am zis, dar am returnat mobila din camera lui pt ca mirosea arasina si dupa 2 luni, intrasera mirosul in hainutele din dulap si am hotarat sa o dam inapoi si sa ne dea banii ca sa-i luam alta, iar acum cautam si nu prea gasim cum am vrea, am vazut la poesje un patut faine ce i-a luat lui Rohat, dar firma e din Olanda si aici nu au magazine, iar daca ar fi sa comandam costa f mult transportul si patutul e scump, asa ca preferam sa mai cautam pe aici.

incerc azi sa pun pozici pe PB.

pupici
o zi frumoasa
ruby
QUOTE(dumysym @ Feb 8 2011, 03:14 PM) *
mirela, isi face efectul Actimel la Ruby? il recomanzi? ca ma gandeam sa incep si eu sa-i dau

i-am dat de 2 -3 ori pana acum .se uita si ea cam lung la Aiman cand servea si nu aveam cum sa nu ii dau .dupa cum stiti ruby are probleme cu lactoza si poate de la asta i s-a tras .a baut cu o pofta de neimaginat si foarte rapid ,din 3 guri era gata .nu stiu cat e de indicat ,dar nefacand exces nu cred ca ar dauna .

eu am stat cu nasul in hartoage pana acum ,mi-am aranjat actele pe ianuarie ,am facut ceva plati si mi-am reorganizat niste fisiere in laptop ,caci si pe aici era o debandada .in ianuarie am cam tras chiulul de la munca ,asa ca azi a trebuit sa fac cam multe ,dar bine ca in mare parte le-am pus in ordine .
ma duc sa imi fac un dus ,caci trebuie sa ajung la fizioterapie.ieri imi gresisem programarea ,am trecut-o eu aiurea in agenda ,era pt azi .
si la noi e soare si frumos .cred ca dupa masaj o iau pe ruby la o plimbare .aseara am iesit amandoua de ne-am luat ceva de incaltat si pe la 18.30 ne-a sunat Andre ,caci era aproape gata cina ,caci altfel cred ca mai stateam .vreme de primavara nu alta .

any ,cum te simti ? le-ai umplut frigiderul sefilor tai deja sau inca te mentii calma?Ne auzim noi la un telefon .

eu la frankfurt vin doar cu copiii . cu afacerile sotului meu e cam greu de planificat plecari pe undeva si mai ales cu inoptari pe acolo .la noi si vacantele sant last minute .

o dupa amiaza placuta si pe mai tarziu .
pavoneitza
buna!

vad ca a ramas sa ne vedem la frankfurt!
noi o sa venim cu taty...smile.gif avem ceva de mers...asa ca venim cu masina....

cine imi spune si me unde se fac analiza lu iannis la caca?
adik se poate face si la dr lui? stiu ca odata akolo i-am dus urina.....
tind sa cred ca avem viermisori!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.