Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 17 2012, 04:07 PM) *
Am revenit,
Cum e treaba cu taticii? I-ati surprins? Noi l-am surprins pe Marc biggrin.gif Am luat picnikul pe pat biggrin.gif
I-au placut si cadourile, e de bine biggrin.gif

Am facut dus dimineata, m-am spalat si pe dinti si am dat la boboci, pffff... mama ei de pasta de dinti, nici lui bebe nu-i place... Pt prima data i-am hranit azi, eu care credeam ca am scapat de pericol biggrin.gif

Unde sunteti fetelor???? Duminica in familie? biggrin.gif Ce bunataturi mai faceti? Eu poftesc la o ciorbita de fasole d-aia maronie.... pfff, iar incep cu poftele liwlol.gif Sau o fasole facaluita cum i se spune la noi, cea care se fierbe, scurge, piseaza ca pe piure, se pune sare, otet si ulei frecand-o ca pe o salata si se face cu o prajeala de ceapa si rosii pe marginea farfuriei, mmmmm, cu ochii as manca-o biggrin.gif De deserturi nu mai spun, as manca din toate liwlol.gif Atata timp cat nu dau cantarul peste cap, e ok biggrin.gif Zero kg greutate acumulata pana acum...

V-am pupat, ma intind o ora ca mi s-au terminat bateriile... aseara m-am uitat pana la 02:20 la un film bun biggrin.gif , comedie wink.gif

Revin, pupici hug.gif tzuc.gif

buna ziua ,

ia-ti fasolea maronie de la hak ,la borcan .eu numai din aia cumpar din nl cand fac fasole scazuta.rar fac facaluita ,doar cine stie ce pofte sa ma apuce .prin partile noastre nu se pune otet la cea facaluita ,in rest e la fel reteta.
noi nu avem nici o treaba cu ziua tatalui .a fost si la noi in mai ,dar nesemnificativ .chiar imi amintesc ca Andre plecase cu niste prieteni in alt oras la motoracing .

noi am fost prin parc ,plimbare prin padure un pic si la 12 ne-am intors ca ne era foame .am mancat supa de rosii de la unox cu bagheta si tot felul de chestii de uns pe ea.ma pregatesc sa o pun pe Ruby la culcare si sa vad daca mai binevoieste si Amy sa doarma putin ,ca tare as dormi si eu cu ea .dimineata a dormit 2 ore in carucior cat ne-am plimbat noi ,asa ca nu prea am sanse.
si sunt buni crenwurstii nemtesti? V-au placut ?Cred ca Marc a fost incantat de supriza voastra .
odihna placuta !
Any-Olanda
Am revenit smile.gif

Pai numai fasole d-aia folosim pt chilli con carne de exemplu, e singura mancare cu fasolica ce o servim, d-aia zic ca as manca si altceva biggrin.gif Nici nu m-am uitat ce alt fel de fasole au cei de la hak dar daca vreau sa fac ciorbita sau facaluita, trebuie fiarta in cratita...are alt gust... biggrin.gif

Ai reusit sa dormi putin? Maica, ce putin doarme Amy ziua! Alina la varsta ei baga 2 ture de somn in jur de 4-5 ore in total, intre 10-12 si apoi intre 14-16 (17) ... Momentan avem numai o repriza de somn, de la 13-16-17, depinde cat e de obosita smile.gif Nu ma plang, doarme bine, bine smile.gif Asa mai reusesc sa fac si eu cate ceva...

Au fost buni mami, multumim smile.gif Numai bine 8 in pachet, mai multi nici nu am putea manca la o masa, mai ales ca sunt lungi... Alina a mancat 2, tare-i mai plac ei biggrin.gif Sa-i pui in mana ca n-ai treaba cu ea biggrin.gif Si numai pe farfurie daca-i vede, gata, ia din farfurie biggrin.gif

Va las, mergem sa o ducem la culcare si apoi bag niste floricele la cuptor ca incepe meciul biggrin.gif Spirit de echipa, fac galerie aici biggrin.gif

Pupici si o seara frumoasa hug.gif tzuc.gif


ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 17 2012, 09:25 PM) *
Am revenit smile.gif

Pai numai fasole d-aia folosim pt chilli con carne de exemplu, e singura mancare cu fasolica ce o servim, d-aia zic ca as manca si altceva biggrin.gif Nici nu m-am uitat ce alt fel de fasole au cei de la hak dar daca vreau sa fac ciorbita sau facaluita, trebuie fiarta in cratita...are alt gust... biggrin.gif

Ai reusit sa dormi putin? Maica, ce putin doarme Amy ziua! Alina la varsta ei baga 2 ture de somn in jur de 4-5 ore in total, intre 10-12 si apoi intre 14-16 (17) ... Momentan avem numai o repriza de somn, de la 13-16-17, depinde cat e de obosita smile.gif Nu ma plang, doarme bine, bine smile.gif Asa mai reusesc sa fac si eu cate ceva...

Au fost buni mami, multumim smile.gif Numai bine 8 in pachet, mai multi nici nu am putea manca la o masa, mai ales ca sunt lungi... Alina a mancat 2, tare-i mai plac ei biggrin.gif Sa-i pui in mana ca n-ai treaba cu ea biggrin.gif Si numai pe farfurie daca-i vede, gata, ia din farfurie biggrin.gif

Va las, mergem sa o ducem la culcare si apoi bag niste floricele la cuptor ca incepe meciul biggrin.gif Spirit de echipa, fac galerie aici biggrin.gif

Pupici si o seara frumoasa hug.gif tzuc.gif

eheee ,dar ce am dormit ! de la 14.45 la 17.15 ! ca niciodata ! toate 3 in acelasi pat ! mi-am incarcat si eu bateriile.sa stii ca bag de seama ca Amy isi schimba programul si ziua .incepe sa doarma mai mult .azi a fost zi record .2 ore dimineata ,plus 2,5 dupa amiaza ,iar la 19.30 era ca de obicei in pat ! ce sa-i cer mai mult ? Numai dormind nu se poate !noptile sant si ele bune .bag de seama ca isi cauta suzeta singura .ar fi si asta o treaba sa invete cum functioneaza si sa nu mai fie nevoie sa ma dau eu jos de fiecare data .schimbatul patului e inca o problema .nu vrea si pace sa stea in cel mare ce il-am cumparat .tot in patutul leagan ii place .Simona ,nici nu as vrea sa te incurc cu promisiunea facuta legata de patutz .sper sa o pot tine pana nasti tu ,dar zau momentan nu prea se intrevad sanse .Daca iti apare vreo oferta interesanta nu ezita ,caci in baza lui Amy parca nu te-as sfatui sa te lasi .Sper sa intelegi ...
si noi ne pregatim sa stam la masa si apoi evident la o bere rece sa urmarim meciul ,sa speram ca au mai mult noroc de data asta .trebuie sa fie o febra prin Olanda ...
o seara linistita si HAI OLANDA !
Any-Olanda
Buna seara,

Da Mirela...2-1 pt Portugalia, clar, au fost portughezii mai buni... Ce joc au tras ei comparativ cu olandezii...nici nu exista termen de comparatie... Am avut inca si noroc ca n-a fost 5-1 pt ei...

Waw, ce de somn, bravo voua! Pune-i prosopelul la suzeta, asa n-o sa te mai dai jos din pat wink.gif E bine si ca-si face programul, vin ele si vremuri mai bune... biggrin.gif

V-am pupat, la culcare smile.gif hug.gif tzuc.gif
moving
:rolleyes partners.gif rolleyes.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

O cana de lapte? cafea.gif
Nu prea-mi cade bine azi, pffff, sper sa nu patesc ca si ieri cu spalatul pe dinti....

Am dormit bine, pe la 07:45 a inceput o ploaie cu galeata...cu tunete si fulgere, gheata, vant, brrrr....Se intunecase de ziceai ca e noaptea afara...

Dupa-amiaza la 15:30 avem programarea la ginecolog, abia astept smile.gif Vine si Alina cu noi, sa vezi distractie liwlol.gif Ea zice ca are si ea un bebe in burtica, d-aia are asa o burtica mare liwlol.gif

Voi ati dormit bine? Planuri pt azi? smile.gif

V-am pupat, ne mai auzim! O zi frumoasa! hug.gif tzuc.gif
pavoneitza
saluataree!

Am venit victoriosi de la concurs!!! Locul I!!!
Suntem bn...dar am o stare de as dormii non stop...e perioada...si cand m-am pus azi langa iannis s=a trezit...dupa 15 min de somn oFloare1.gif
Obs mirela ca dormi f bn...ma bucur mult!
Any,inca gretoasa?offf Cum a fost la dr? si-a controlat si alina burtica? liwlol.gif
Simo.ce faci mami? cum esti?

Va pup
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Jun 18 2012, 06:02 PM) *
saluataree!

Am venit victoriosi de la concurs!!! Locul I!!!
Suntem bn...dar am o stare de as dormii non stop...e perioada...si cand m-am pus azi langa iannis s=a trezit...dupa 15 min de somn oFloare1.gif
Obs mirela ca dormi f bn...ma bucur mult!
Any,inca gretoasa?offf Cum a fost la dr? si-a controlat si alina burtica? liwlol.gif
Simo.ce faci mami? cum esti?

Va pup

felicitari ! concureaza pt romania sau apartine aici la vreun club?
Da si eu ma bucur ca dormim mai bine .Am scapat de virusi ,mucisori asa ca avem liniste pana ne vor inebuni dintisorii .sau poate nu !

simona ,mai da-ne si tu cate un semn de viata cand reusesti .imi inchipui ca pe ultima suta de metri ai nevoie de multa odihna si cu treburile casnice si grija pt Luca iti mai ramane prea putin timp si pt forum .

Any ,cum a fost la eco? Totul ok? Ati aflat ce va fi?

O seara frumoasa .
dumysym
Salutare!

Intru si eu la un apel scurt, vad ca va intrebati ce mai fac si nici nu as sti cu ce sa incep, treaba, organizare si multa oboseala, am vopsit tot holul in weekend, Iulie de fapt nu eu biggrin.gif, bucataria si am si modificat-o putin, adica am scos o parte de blat de pe un perete si am pus masa ca sa nu mai deranjez sufrageria zilnic cu masa si e mai usor si pt picioarele mele sa fac mancare si pe scaun la masa, nu va zic ce pernute de piccioare am, oricat masaj si stat cu ele in sus si in pat nici o sansa, nu dau inapoi si simt ca-mi pocnesc seara, dar nu ma mir pt ca asa am fost si la Luca in ultimele saptamani, mai vomit si acum dimineata, dorm cateva ore cum reusesc sa gasesc vreo pozitie sa ii placa lui bebe si se intampla ca atunci sa se trezeasca Luca si sa vrea si el la mami in brate la alintat, deci ca sa recuperez somnul necesar mai am nevoie de vreo luna de odihna totala si singura......offf nu stiu cum voi face fata dupa ce nasc si operata si obosita sad.gif
am primit sambata hainele mici de bebe ale lui Luca din Ro, le-am si selectat si am 2 saci mari din care unul deja e pregatiti de spalat si calcat, dar cred ca o astept pe mama in iulie pentru asta, trebuie sa fac si proiectul de mobila pt Luca ca sa se apuce Iuli de ea, am de spalat perdelele de peste tot, nu mai zic ca cea din sufra are 8 m de calcat si cu siguranta o va face Iuli pt ca el se ocupa cu asta in casa, mai avem si ceva acte de facut si vad ca nu mai apuca sa le termine pt ca mai lucreaza si noaptea cand pica ceva la munca, asa ca ce sa va zic, multe treburi si timpul tot mai scurt biggrin.gif
Luca a avut o cazatura saptamana trecuta si s-a lovit cu fruntea de noptiera mea, avea juma de frunte umflata si i-am tinut gheata vreo 2 ore pana i-a dat inapoi si i-a ramas un cucui mare si vanat, am sunat dct si ne-a zic ca daca nu ameteste sau vomita e ok, deci din fericre nu a fost grav si acum se mai vede doar putin, iar acum 3 zile a fost piscat pe picior de o capusa in 4 locuri si are bubite mari, a fost ieri la pediatru si i-a dat o crema cu cortizon si in 4 zile ar trebui sa treaca, are vaccin pt capuse, dar cea care l-a piscat a fost de alt gen, din cea care nu e periculoasa si care nu si-a bagat capul din fericire smile.gif cred ca <milbe> a zis dct ca se numeste capusa biggrin.gif

Urmatoarea eco e pe 25 si atunci trebuie sa cer si trimiterea pt nastere pt ca am programre pe 3 iulie la spital si sincer nu stiu ce o zica, probabil programarea pt data nasterii sau discutii...

aseara am facut prajiturele in forme cu Luca si le-a decorat el cu glazura colorata, nu au iesit asa deosebit ca am pus si fulgi de cioco in ele si nu prea au o culoare buns de pictat dar vad ca Luca s-a distrt si gustat din toate cu degetelul, inclusiv din untul cu care ungea el formele, dar pe paine nu il mananca liwlol.gif

cam atat pe scurt despre noi, sper sa intelegeti ceva din ce-am scris asa rapid si fara prea multe explicatii, va citesc zilnic seara duap ce adoarme Luca, dar de cele mai multe ori nu ma mai simt in stre si sa scriu desi imi tare mult, nu va suparati nu-i asa?

pupici, o zi buna si frumoasa ca si la noi smile.gif




dumysym
QUOTE(ruby @ Jun 17 2012, 10:28 PM) *
eheee ,dar ce am dormit ! de la 14.45 la 17.15 ! ca niciodata ! toate 3 in acelasi pat ! mi-am incarcat si eu bateriile.sa stii ca bag de seama ca Amy isi schimba programul si ziua .incepe sa doarma mai mult .azi a fost zi record .2 ore dimineata ,plus 2,5 dupa amiaza ,iar la 19.30 era ca de obicei in pat ! ce sa-i cer mai mult ? Numai dormind nu se poate !noptile sant si ele bune .bag de seama ca isi cauta suzeta singura .ar fi si asta o treaba sa invete cum functioneaza si sa nu mai fie nevoie sa ma dau eu jos de fiecare data .schimbatul patului e inca o problema .nu vrea si pace sa stea in cel mare ce il-am cumparat .tot in patutul leagan ii place .Simona ,nici nu as vrea sa te incurc cu promisiunea facuta legata de patutz .sper sa o pot tine pana nasti tu ,dar zau momentan nu prea se intrevad sanse .Daca iti apare vreo oferta interesanta nu ezita ,caci in baza lui Amy parca nu te-as sfatui sa te lasi .Sper sa intelegi ...
si noi ne pregatim sa stam la masa si apoi evident la o bere rece sa urmarim meciul ,sa speram ca au mai mult noroc de data asta .trebuie sa fie o febra prin Olanda ...
o seara linistita si HAI OLANDA !



Stai linistita ca nu-i bai, daca o sa poti ar fi f frumos, daca nu e ok, am primit patutul din Ro a lui Luca, ne asa mare cat cel de aici dar nici chiar mic, oricum il puneam si pe al lui, daca nu o sa ai ce face cu el atunci cand va renunta Amy la el si poti sa-l trimiti noi il primim cu mare placere, asa ca nu te gandi la asta si inteleg f bine, recunosc ca nu m-am mai uitat pe net de modele de patut, vad cum e cu spatiul la mine si o sa ma hotarasc intr-un final cum aleg sa le asez smile.gif

felcitari pt somn, te invidiez, vreau si eu vreo 3 ore pe zi, cred ca la amiaza as dormi mai bine decat ziua, dar mofturiciul meu e de alta parere biggrin.gif
pavoneitza
Salutare!

Am revenit!

Mirela,pt ro nu se mai lupta de ceva ani,dokamdata se lupta pt un club de aici,in curand si in calitate de neamt biggrin.gif
Simo,off bn ca nu a fost grav luca.. oFloare1.gif Cat despre picioare umflate stiu ca e bn la apa rece sa le ti,dar nu stiu daca e indicat in sarcina. eu nu am avut probleme cu picioarele... Hai ca mai ai putin mami!
Any,hai ca te ast cu vesti!!!

Eu azi am colindat,m-am rasfatzat...doar odata in an e ziua mea,nu? biggrin.gif
Azi astept niste prietene sa vina la o praji,si sambata ies in club bananab.gif Abia ast...de mult nu am mai iesit! miroase a vacanta rolleyes.gif
dumysym
QUOTE(pavoneitza @ Jun 19 2012, 05:43 PM) *
Salutare!

Am revenit!

Mirela,pt ro nu se mai lupta de ceva ani,dokamdata se lupta pt un club de aici,in curand si in calitate de neamt biggrin.gif
Simo,off bn ca nu a fost grav luca.. oFloare1.gif Cat despre picioare umflate stiu ca e bn la apa rece sa le ti,dar nu stiu daca e indicat in sarcina. eu nu am avut probleme cu picioarele... Hai ca mai ai putin mami!
Any,hai ca te ast cu vesti!!!

Eu azi am colindat,m-am rasfatzat...doar odata in an e ziua mea,nu? biggrin.gif
Azi astept niste prietene sa vina la o praji,si sambata ies in club bananab.gif Abia ast...de mult nu am mai iesit! miroase a vacanta rolleyes.gif



e ziua ta?
LA MULTI ANI!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA FII FERCITA SI IUBITA, IMPLINITA SI DUMNEZEU SA-TI OFERE TOT CE-TI DORESTI!
Distractie placuta!!!!!
dumysym
QUOTE(pavoneitza @ Jun 18 2012, 06:02 PM) *
saluataree!

Am venit victoriosi de la concurs!!! Locul I!!!
Suntem bn...dar am o stare de as dormii non stop...e perioada...si cand m-am pus azi langa iannis s=a trezit...dupa 15 min de somn oFloare1.gif
Obs mirela ca dormi f bn...ma bucur mult!
Any,inca gretoasa?offf Cum a fost la dr? si-a controlat si alina burtica? liwlol.gif
Simo.ce faci mami? cum esti?

Va pup



Felicitari!!!!La cat mai multe premii inainte!!!
dumysym
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 18 2012, 12:40 PM) *
Buna dimineata,

O cana de lapte? cafea.gif
Nu prea-mi cade bine azi, pffff, sper sa nu patesc ca si ieri cu spalatul pe dinti....

Am dormit bine, pe la 07:45 a inceput o ploaie cu galeata...cu tunete si fulgere, gheata, vant, brrrr....Se intunecase de ziceai ca e noaptea afara...

Dupa-amiaza la 15:30 avem programarea la ginecolog, abia astept smile.gif Vine si Alina cu noi, sa vezi distractie liwlol.gif Ea zice ca are si ea un bebe in burtica, d-aia are asa o burtica mare liwlol.gif

Voi ati dormit bine? Planuri pt azi? smile.gif

V-am pupat, ne mai auzim! O zi frumoasa! hug.gif tzuc.gif



hai Any cu vesti de la eco.......cum a fost? a inteles Alinuta ce e acolo?crede ca are burtica mare? liwlol.gif
pavoneitza
QUOTE(dumysym @ Jun 19 2012, 05:48 PM) *
e ziua ta?
LA MULTI ANI!!!!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif SA FII FERCITA SI IUBITA, IMPLINITA SI DUMNEZEU SA-TI OFERE TOT CE-TI DORESTI!
Distractie placuta!!!!!

Ms simo, da a fost ziua mea notworthy.gif

Si ce am mai chefuit...si o tin numai asa pana sambata liwlol.gif inclusiv...am o gramada de motive de sarbatorit! sunt happyyyy bananab.gif
Nu bea nimeni cafeaua cu mine asa de dimi? cafea.gif
Ma preg sa-l duk pe iannis la gradi,apoi am de umblat iar! va pup
dumysym
buna seara,
ce faceti?

cine vine la o pizza de casa, facuta in parteneriat cu chef Luca liwlol.gif?

noapte buna si vise frumoase smile.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

La un ice tea pt cine doreste biggrin.gif
Abia am reusit sa ma loghez, a durat vreo 20 de minute... De luni seara nu mai merge cum trebuie forumul asta, vad ca nimeni nu face nimic ca deobicei...
La noi azi cica o sa fie pe seara furtuna ca o sa fie sufocant afara...

Pai la echo ce sa va zic, bebe e bine, creste si face gimnastica prin toate partile. Luni era deasupra apendicitei, deci nu-i de mirare ca ma doare una sau alta, are multa treaba liwlol.gif A facut masuratori, corespunde la fix termenului.
Despre starile mele de lesin a zis ca sunt din cauza tensiunii mici si a fierului care e la limite, mi-au luat si sange pt analize, azi o sa aud si parerea ginecologului cu ce e de facut, sper sa ma simt si eu mai bine cat de curand.... Imi este si frica sa fiu singura tocmai din cauza asta... Mi s-a intamplat de 2 ori si de fiecare data a fost vecina langa mine, pe faza...
Trebuie sa port o centura speciala acum, sper sa ma ajute mai mult decat m-a ajutat in sarcina cu Alina...

In rest, arbo a considerat ca nu sunt apta de munca, deci mai stau pe dreapta un timp...
Am urcat si pe la birou de am mai schimbat niste parole si i-am mai explicat niste chestii baiatului ce-mi tine locul...
Se pare ca Alina e iar incantata de baita, aseara vroia sa intre singura in cada biggrin.gif Am facut eu cu ea baita de vreo 3 ori si acum imi spunea sa ma dezbrac si sa intru si eu biggrin.gif a tras si niste dansuri ca de zile mari dupa baita si somn de voie pana dimineata smile.gif

Cam atat despre noi smile.gif

Simonel, mai poti? biggrin.gif Mi-ai facut pofta cu pizza ta smile.gif Stii la ce mai poftesc eu? Clatite americane wink.gif Poate-mi gasesc niste energie zilele astea si pun sa fac cu Alina biggrin.gif

Alina, tu ce mai zici? Nu servesti cafeaua azi? biggrin.gif cafea.gif

Va las ca m-au sunat de la spital, trebuie sa ma duc sa-mi iau o reteta de la farmacie scrisa de ginecolog...
Pupici si o zi frumoasa! hug.gif tzuc.gif

pavoneitza
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 21 2012, 10:42 AM) *
Buna dimineata,

La un ice tea pt cine doreste biggrin.gif
Abia am reusit sa ma loghez, a durat vreo 20 de minute... De luni seara nu mai merge cum trebuie forumul asta, vad ca nimeni nu face nimic ca deobicei...
La noi azi cica o sa fie pe seara furtuna ca o sa fie sufocant afara...

Pai la echo ce sa va zic, bebe e bine, creste si face gimnastica prin toate partile. Luni era deasupra apendicitei, deci nu-i de mirare ca ma doare una sau alta, are multa treaba liwlol.gif A facut masuratori, corespunde la fix termenului.
Despre starile mele de lesin a zis ca sunt din cauza tensiunii mici si a fierului care e la limite, mi-au luat si sange pt analize, azi o sa aud si parerea ginecologului cu ce e de facut, sper sa ma simt si eu mai bine cat de curand.... Imi este si frica sa fiu singura tocmai din cauza asta... Mi s-a intamplat de 2 ori si de fiecare data a fost vecina langa mine, pe faza...
Trebuie sa port o centura speciala acum, sper sa ma ajute mai mult decat m-a ajutat in sarcina cu Alina...

In rest, arbo a considerat ca nu sunt apta de munca, deci mai stau pe dreapta un timp...
Am urcat si pe la birou de am mai schimbat niste parole si i-am mai explicat niste chestii baiatului ce-mi tine locul...
Se pare ca Alina e iar incantata de baita, aseara vroia sa intre singura in cada biggrin.gif Am facut eu cu ea baita de vreo 3 ori si acum imi spunea sa ma dezbrac si sa intru si eu biggrin.gif a tras si niste dansuri ca de zile mari dupa baita si somn de voie pana dimineata smile.gif

Cam atat despre noi smile.gif

Simonel, mai poti? biggrin.gif Mi-ai facut pofta cu pizza ta smile.gif Stii la ce mai poftesc eu? Clatite americane wink.gif Poate-mi gasesc niste energie zilele astea si pun sa fac cu Alina biggrin.gif

Alina, tu ce mai zici? Nu servesti cafeaua azi? biggrin.gif cafea.gif

Va las ca m-au sunat de la spital, trebuie sa ma duc sa-mi iau o reteta de la farmacie scrisa de ginecolog...
Pupici si o zi frumoasa! hug.gif tzuc.gif



Salutare!
N-am dat cafeaua ca am dormit pana la 11 biggrin.gif
M-a trezit de dimi sa-l duk pe iannis la gradi apoi m-am pus langa valy la nani...ma simt aiurea ca sunt in perioada aia...da imi trece rpd biggrin.gif

Any, ce ma bucur ca e totul bn cu bebe. Super daca mai poti sta acasa,asa te poti bucura mai bn de sarcina!
Simo, ce mai gatesti cu chef LucA? E bn ca ai ajutor mami!

Va pupam
Any-Olanda
Buna dimineata si de la noi,

Un cappuccino si niste capsuni din gradina? cafea.gif eating.gif
Noi suntem pe aici, in formatie completa smile.gif

Ce gatiti azi? smile.gif
Noi aseara am mancat cartofi prajiti cu carnati si salata. Alina a mancat mai intai carnatii smile.gif Devoreaza tot ce se numeste carnati sau cremwursti biggrin.gif

Va las, ne mai auzim mai tarziu, o zi frumoasa va doresc si un weekend pe masura smile.gif Pupici hug.gif tzuc.gif

pavoneitza
Salutare!
N-am avut timp...ca am umblat toooata dimineatza...cand nu are treaba omul,isi face nu? liwlol.gif
Ce fac fetele? toate bune?

Any,si iannis e la fel cu carnatii...desi nu sunt foarte sanatosi...dar ce sa facem?
Ce mai gatiti?
Simo? mirela?

S-ar putea din iulie sa incep iar la fabrica de cioco...sa vedem !
Va pup
pavoneitza
ce pustiu e pe aici! oFloare1.gif

Noi am dat o fuga pana la dr ca de ieri se plabgea de ureche iannis...e putin rosu in ureche si in gat...daca nu face febra pana luni a zis ca isi revine...dar daca face febra si are dureri mari trebuie sa mergem la spital sad.gif Sper sa fie ok si sa fim bn!
Any-Olanda
QUOTE(pavoneitza @ Jun 22 2012, 05:50 PM) *
ce pustiu e pe aici! oFloare1.gif

Noi am dat o fuga pana la dr ca de ieri se plabgea de ureche iannis...e putin rosu in ureche si in gat...daca nu face febra pana luni a zis ca isi revine...dar daca face febra si are dureri mari trebuie sa mergem la spital sad.gif Sper sa fie ok si sa fim bn!


Multa sanatate lui Iannis, sper din suflet sa nu fie deloc grav si sa nu fie nevoie sa mergeti la spital pray.gif hug.gif tzuc.gif

Simonel, care-i pulsul evenimentelor? smile.gif Cum te simti? Din ce in ce mai grea cred...stiu, asa sunt ultimele saptamani but just hang on, is not much left wink.gif tzuc.gif hug.gif
dumysym
Buna seara!

Sunt bine, tot ma chinuie picioarele astea umflate ca nu trec nicicum, dar in rest e ok daca nu fac prea multa treaba, am reusit sa dorm si eu vreo 2 ore pe noapte zilele astea, sper duminica sa prind mai mult somn pt ca va fi iuli acasa sa stea cu Luca, maine are cursul de germana dimineata si deci sare din plan somnul meu de dimineata, vad ca de vreo 2 zile au inceput si arsurile la stomac mai serios, dar cand chiar nu le mai pot suporta seara iau un Rennie si gata smile.gif
Am intrat si la program de schimbat lenjerii noaptea, adica Luca doarme fara pampi de vreo 3 zile, dar a mai avut si accidente, cum e si normal de altfel, se trezeste la pipi cand ii vine, dar banuiesc ca atunci cand doarme prea profund nu-si mai da seama sau ii e prea lene sa se dea jos din pat, noroc ca are salteaua protectie si mai multe lenjerii biggrin.gif speram sa scapam usor si cat mai repede smile.gif

Alina, sper sa nu fie nevoie de spital, desi s-a nimerit cam rau asa pe weekend, nu mananca miere de albine cu ceai cald? stiu ca face bine la gat smile.gif

Any, ma tin bine, mai sunt cateva saptamani si vad ca tare repede mai trec, luni merg la eco si discut si despre data probabila a nasterii pt ca tre sa-mi dea recomandarea pt spital cand am termin pe 3 iulie si am emotii pt ca nu stiu ce data sa aleg biggrin.gif sper sa imi vina inspiratia pe moment ca si la Luca smile.gif

Azi am avut de papi supa de pui cu galusti si pe seara mamliguta cu branza si ceva gen tochitura, Luca a mancat f bine mamaliguta cu branza si o bucatica mica de cabanos, nu prea ii place carnea de porc sau carnatii, doar carnita de pui in special pieptul biggrin.gif

trebuia sa va mai zic ceva interesant, dar chiar am un lapsus momentan biggrin.gif

o noapte linistita
pavoneitza
Neatza, o cafea? cafea.gif

Multumesc fetelor! Iannis e bn se pare! fara febra si nu a mai zis nimik de ureche! in schimb am eu o durere de gat...cred ca am luat de la el. da mai bn sa am eu dekat el!
Simo, sa scapati rpd de pampi,dar sa stii ca accidente o sa tot fie....vezi ca sunt niste paturi absorbante de la pampers mari pt patul de o pers. cred ca e exact ce iti trebuie. Noua ne-a fost de mare ajutor!
Mai ai putin simo..wow ce rpd trece timpul! Abia ast sa ne dai vestea cea mare! trandafir.gif

Any, ce faci? pe unde esti? ce face alinutza? cum te simti?

Va pup,fug la cumparaturi!
Any-Olanda
Neata,

Si eu pe aici smile.gif Pe fuga ca am si programarea la coafor la 12:30 si trebuie sa trec si pe la Mam inainte ca si asa e acolo in centru smile.gif

M-am ars aseara cu chiftelutele mele si am pus gel mentolat pe rana ca-l cumparasem pt Alina cand a avut varsat de vant dar l-am luat asa intr-o viteza ca abia acasa am vazut ca nu e pt copiii sub 6 ani. Mi-a zis o prietena ca e bine sa-l ai in casa oricum, deci l-am lasat smile.gif Vi-l recomand cu drag ca e bun... Nici basicute n-am , nici nu mai doare, e doar rosie pielea acolo unde a sarit uleiul smile.gif E bun si pt orice fel de piscaturi (tantari si alte minuni).

Bebe e din ce in ce mai activ, acum ar avea in jur de 20 cm, wawwww ce a mai crescut, de la nimic am ajuns la 20 de cm... Burta nu prea se vede, de luat in greutate n-am luat nici un gram pana acum, ba din contra am pierdut 2 kg pe parcurs... E bine si asa biggrin.gif Daca nu-i lipseste nimic si creste bine, nici o problema biggrin.gif Nu prea mananc deserturi si cred ca de acolo se trage biggrin.gif Mai gust cate ceva in functie de pofte dar nu exagerez...
Se misca in toate partile toata ziua, e foarte activ smile.gif

Waww Simonel, deja discutati si data, ce zboara timpul... Si tu l-ai nascut pe Luca tot prin cezariana, asa? Pe ce argumente vor face acum tot cezariana? Mi-e teama ca si pe mine tot o cezariana ma asteapta, pffff... Cu doua cezariene ma vede D-zeu... Am inteles ca riscurile ar fi prea mari pt o nastere naturala dupa o cezariana...ca ar putea plesni operatia oricum, si pana la urma sa se complice treaba... O sa discut si eu cu ginecologul despre asta la urmatoarea intalnire...
Mami, numai 2 ore de somn? Pai eu cred ca eram zombi de-a binelea... hug.gif

Alina, bine ca n-a facut febra, va doresc insanatosire grabnica amandurora hug.gif

Va las, ne auzim mai pe seara cred..... Pupici si o zi frumoasa hug.gif tzuc.gif


dumysym
QUOTE(pavoneitza @ Jun 23 2012, 10:45 AM) *
Neatza, o cafea? cafea.gif

Multumesc fetelor! Iannis e bn se pare! fara febra si nu a mai zis nimik de ureche! in schimb am eu o durere de gat...cred ca am luat de la el. da mai bn sa am eu dekat el!
Simo, sa scapati rpd de pampi,dar sa stii ca accidente o sa tot fie....vezi ca sunt niste paturi absorbante de la pampers mari pt patul de o pers. cred ca e exact ce iti trebuie. Noua ne-a fost de mare ajutor!
Mai ai putin simo..wow ce rpd trece timpul! Abia ast sa ne dai vestea cea mare! trandafir.gif

Any, ce faci? pe unde esti? ce face alinutza? cum te simti?

Va pup,fug la cumparaturi!


Da, Alina mersi de pont, dar folosesc de alea si mai am si o husa speciala pt saltea cu bumbac pe deasupra si impermeabil pe dedesubt, dar din fericire nu a fost nevoie sa o spal pana acum pt ca s-a nimerit numai pe cel de la pampi si a fost destul sa schimb numai lenjeria si pampers bats...ff bune si nu transpira cu ele pt ca le-am incercat eu cateva ore dormind pe ele biggrin.gif
da...trece timpul, acusica vine si noul printisor acasa smile.gif am emotii deja smile.gif
dumysym
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 23 2012, 12:08 PM) *
Neata,

Si eu pe aici smile.gif Pe fuga ca am si programarea la coafor la 12:30 si trebuie sa trec si pe la Mam inainte ca si asa e acolo in centru smile.gif

M-am ars aseara cu chiftelutele mele si am pus gel mentolat pe rana ca-l cumparasem pt Alina cand a avut varsat de vant dar l-am luat asa intr-o viteza ca abia acasa am vazut ca nu e pt copiii sub 6 ani. Mi-a zis o prietena ca e bine sa-l ai in casa oricum, deci l-am lasat smile.gif Vi-l recomand cu drag ca e bun... Nici basicute n-am , nici nu mai doare, e doar rosie pielea acolo unde a sarit uleiul smile.gif E bun si pt orice fel de piscaturi (tantari si alte minuni).

Bebe e din ce in ce mai activ, acum ar avea in jur de 20 cm, wawwww ce a mai crescut, de la nimic am ajuns la 20 de cm... Burta nu prea se vede, de luat in greutate n-am luat nici un gram pana acum, ba din contra am pierdut 2 kg pe parcurs... E bine si asa biggrin.gif Daca nu-i lipseste nimic si creste bine, nici o problema biggrin.gif Nu prea mananc deserturi si cred ca de acolo se trage biggrin.gif Mai gust cate ceva in functie de pofte dar nu exagerez...
Se misca in toate partile toata ziua, e foarte activ smile.gif

Waww Simonel, deja discutati si data, ce zboara timpul... Si tu l-ai nascut pe Luca tot prin cezariana, asa? Pe ce argumente vor face acum tot cezariana? Mi-e teama ca si pe mine tot o cezariana ma asteapta, pffff... Cu doua cezariene ma vede D-zeu... Am inteles ca riscurile ar fi prea mari pt o nastere naturala dupa o cezariana...ca ar putea plesni operatia oricum, si pana la urma sa se complice treaba... O sa discut si eu cu ginecologul despre asta la urmatoarea intalnire...
Mami, numai 2 ore de somn? Pai eu cred ca eram zombi de-a binelea... hug.gif

Alina, bine ca n-a facut febra, va doresc insanatosire grabnica amandurora hug.gif

Va las, ne auzim mai pe seara cred..... Pupici si o zi frumoasa hug.gif tzuc.gif



Da....tot prin cezariana, cred ca v-am mai povestit de mult astea, am miopie forte si nu am voie sa nasc normal pt ca efortul de impingere imi va afecta f rau ochii si mai am si dezlipire de retina si atunci e si mai grav, iar din cate stiu daca ai cezariana nu se poate sa mi nasti normal dupa biggrin.gif asta e....ce nu facem pt bebeii nostri smile.gif

gata
fug la cumparaturi
pupici
pavoneitza
Salutare!

Am revenit ...am fost la job liwlol.gif adik la ajutat la inventar la muller...mi-am luat niste bani biggrin.gif Asa de treaba era sefa unde am picat eu oFloare1.gif I-a parut rau ca nu am avut mai mult de munca biggrin.gif da e bn si asa smile.gif

Pe maine la cafea!
Any-Olanda
Buna seara,

La apel, obosita franta, scriu si fug direct in pat smile.gif
Azi am facut rocada, am mutat toata arhiva si toate cartile, dulapurile si toate cele din camera ce v-a fi a copiilor, camera se goleste si o pregatim de varuit saptamana ce urmeaza... Marc a facut tot ce a putut singur, l-am mai ajutat si eu dar nu ma lasa, l-a chemat pe un prieten sa-l ajute cu chestiile mari si grele...
Doamne, ce greu ii este lui cu mine insarcinata, azi am fost imposibila, mama lor de hormoni si bietul de el partners.gif Ce sa faca si el, ma iubeste asa cu zile bune si rele, macar recunosc ca sunt vinovata biggrin.gif Pana la urma zice "sefa, vino sa vezi daca e bine asa (cu un zambet mare pe chip) ! " liwlol.gif Acum il doare spatele la cat efort a facut, ma duc sa-i fac un masaj ca merita wink.gif

Alina a fost exemplara azi, ne-a "ajutat" si ea liwlol.gif , din proprie initiativa a vrut sa faca baita, asta dupa ce am fost si pe afara la o plimbareala si o repriza de desenat pe trotuar biggrin.gif A dormit bine la amiaza iar acuma seara in 2 minute a si adormit la cat am alergat si sarit azi biggrin.gif

Am facut si o prajitura care aproape ca nu mai e, cu vanilie si cacao, ceva gen chec smile.gif Alina a mancat pt ca era cu "cioco" biggrin.gif

Pe aici prin Olanda e orice posibil Simonel, deci astept si eu cu interes sa vad ce zice ginecologul meu ca eu cum sunt ghinionista campioana, nu ma risc... Cred ca o sa insist pe cezariana, sa vedem daca se poate si argumentele lui... Indicat ar fi tot cezariana wacko.gif din cauza riscurilor....sa nu pocneasca cea care este deja , plus inca alte complicatii...

Alina, bravo mami, lasa ca orice e bine-venit.... Cand e de luat e bun wink.gif Data viitoare mai mult wink.gif

Va las, merg la nani, somnic usor hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

O cafea? cafea.gif

Alina, Simonel, cum ati dormit? smile.gif

O zi frumoasa hug.gif tzuc.gif
pavoneitza
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 24 2012, 10:46 AM) *
Buna dimineata,

O cafea? cafea.gif

Alina, Simonel, cum ati dormit? smile.gif

O zi frumoasa hug.gif tzuc.gif


Neatza! Super am dormit! pana la 8 jumate biggrin.gif

O duminica frumoasa!
Any-Olanda
Buna ziua,

La apel cu un pahar de apa si muuuulte fructe biggrin.gif

Si eu pe aici, cu ce pot... Alina la culcare dupa ce am tras o tura de pictat si de desenat pe trotuar biggrin.gif Tare-i mai place dar pacat ca nu ne dau ploile astea pace, trebuie sa iesim afara intre doua reprize de ploaie...pff...

Va las, ne mai auzim smile.gif O saptamana usoara va doresc hug.gif tzuc.gif
pavoneitza
neatza mai la pranz!

N-am avut timp de dimi de forum,am calcat si facut mancare oFloare1.gif
M-ai am dat facut curat...dar deja am obosit oFloare1.gif

Any,dar nu ai dus-o pe alina la gradi? sau are liber?Uitasem sa te intreb,ai aflat ce e bebe?
Aici de joi se anunta temperaturi de peste 30 de gr...azi nu e rece,dar a plouat putin dimi!

Simo,ce faceti? ce face chef Luca?

va pup
Any-Olanda
QUOTE(pavoneitza @ Jun 25 2012, 01:34 PM) *
neatza mai la pranz!

N-am avut timp de dimi de forum,am calcat si facut mancare oFloare1.gif
M-ai am dat facut curat...dar deja am obosit oFloare1.gif

Any,dar nu ai dus-o pe alina la gradi? sau are liber?Uitasem sa te intreb,ai aflat ce e bebe?
Aici de joi se anunta temperaturi de peste 30 de gr...azi nu e rece,dar a plouat putin dimi!

Simo,ce faceti? ce face chef Luca?

va pup


Buna Alina,

Bravo, bine ca ai avut spor smile.gif
Pai Alina merge numai 3 zile/sapt la cresa (marti, mercuri si joi). Luni e acasa cu mami ca eu nu lucrez lunea, iar vineri cu tati ca lucreaza de acasa jumatate de zi smile.gif
Pe 12 aflam ce e wink.gif Deocamdata nu stim si ma macina curiozitatea oricum smile.gif Sanatos sa fie, orice ar fi e bine-venit smile.gif
Offf, ce bine ar fi sa fie si la noi cald dar nu ma mai bazez pe asta...in weekend avem 2 petreceri, cheful lipseste dar sper sa vina pe parcurs biggrin.gif

Tu cum mai esti cu gatul? Iannis? smile.gif

Pupici tzuc.gif
pavoneitza
Mai e putin pana pe 12! vorba ta, sanatos sa fie! trandafir.gif

2 petreceri? pai si cum mami iti lipseste cheful? Eu una abia asteptam biggrin.gif

Suntem bn amandoi,ne-a trecut! Am scapat! oFloare1.gif Speram sa fim sanatosi pana revenim acasa din vacanta!
Any-Olanda
Buna seara,

La apelul de seara smile.gif

Si eu pe aici, azi n-am avut timp de forumeala si net...

Da Alina, cand ma gandesc la cate avem de facut in casa, zau ca nu-mi vine sa ma duc la nici o petrecere dar na, trebuie...
Dar voi cand plecati in concediu? smile.gif Cred ca abia astepti! biggrin.gif Si eu as vrea sa ma duc la ai mei dar asa burticoasa si cu caldurile ce sunt acolo acum, nu-mi vine sa ma duc nicaieri... Au ai mei aer conditionat dar fiind in Delta, mai au si tantari in dotare liwlol.gif

Simonel, tu cum esti mami? smile.gif Eu incerc sa-mi omor timpul cu cate ceva ca ma omoara asteptarea asta biggrin.gif Cand eram asa ca tine, pffff, ce mai patrulam in ultimele saptamani ca unii copii se mai grabesc dar Alina n-avea nici un gand... Deja saptamana 40 si nimic, am mancat de toate ca poate-poate dar nimic... pfff... Sper ca fratioara noastra sa nu ma mai lase asa cu inima pe ace biggrin.gif
Oricum, daca e sa fie cezariana la tine (poate si la mine...negociem), o sa stii cand sa te astepti... Chiar, si daca travaliul incepe inainte de data stabilita? Ce faceti atunci, care e procedura? Pfff, grele intrebari...

Va las, o seara frumoasa, ma duc la dus smile.gif Pupici :hug :tzuc.gif




Any-Olanda
Neata,

La apel si noi cu un bol cu iaurt si cereale si un suc de mere eating.gif

O zi frumoasa! hug.gif
pavoneitza
Neatza si de la noi!

Abia ce am venit de la dentist...ma mai duk odata si scap oFloare1.gif
Any,ce atatea treburi? sa stii ca un pic de distractie nu strica...vi cu capul mai limpede si cu alt chef biggrin.gif
Simo,pe unde esti??

Cred ca cel mai sigur plekam pe 27 iulie in vacantza...desi ne gandim la 26...akum sa vedem..pana pe 16 august stam.sper sa ajungem si la mare si sa ne odihnim anul asta,nu ca anul trecut!

Va pup
Any-Olanda
Am revenit,

Cu o veste buna smile.gif A fost descoperit un medicament pentru cancer, yupiiii bananab.gif Vindeca/stagneaza multe feluri de cancer smile.gif Se numeste Gleevec (Glevec, depinde de tara cum il scrie..)

Pai Alina, daca eu nu as face nimic asa cum ma bate si Marc la cap, cine mi le face mami? Nu are cine sa ma ajute iar seara cand vine Marc de la munca, nu stie ce sa faca mai intai... Trebuie sa mancam, Alina trebuie, iubita, imbaiata, etc... Apoi, ea merge la culcare si nu am cum sa mai fac prea multe ca e deja tarziu si nu vreau sa o trezesc... Marc e obosit si el dupa o zi de munca... In weekend mai poate face si el ce e mai greu sau necesita mai mult timp, mai ales ca noi acum ne-am apucat de renovat, Alina si fratioara primesc o noua camera si trebuie tot etajul refacut si redecorat... O sa iasa frumos, asta e important smile.gif Marc e cam panicat pt ca multe sunt pe umerii lui si il asteapta si niste delegatii prin alte tari si nu stie cum o sa le faca pe toate... Avem si noi concediu in iulie dar nu as vrea sa-l las atunci cu toate pe cap, vreau sa simt ca e concediu, sa mergem pe undeva... Prin Germania, in vizita la o prietena (si fosta colega de munca in Romania) si imprejurimi... Abia astept sa ne vedem ca nu ne-am mai vazut de la nunta, sunt si 600 km intre noi, deci nu ma pot urca asa in masina si sa plec...


Cred ca abia astepti sa pleci smile.gif Sper sa va puteti odihni smile.gif Daca mergeti in Constanta, va trimit eu undeva sa mancati cea mai buna shaorma wink.gif

Simonel, cum esti mami? Gata mobilierul, camera? Nerabdatoare? Eu abia astept! biggrin.gif
Bebe creste si se tot misca biggrin.gif Cateodata are muuuulta treaba biggrin.gif

Va las, ne mai auzim. Nu stiu daca apuc sa mai intru azi ca merg la un curs diseara... V-am pupat Alina si Simona hug.gif

Any-Olanda
Buna dimineata,

La apel cu un iaurt smile.gif eating.gif
Ma duc sa ma imbrac sa merg in oras sa fac piata ca mai trebuie sa si mancam...
Mai tarziu o sa fie nebunie afara, o caldura innabusitoare, deci n-o sa mai pot iesi din casa singura....Si asa, ma duc sa o iau pe Mam cu mine ca nu-i de gluma...

Alina, nu ajungeti si-n Delta? Nu va place pescuitul? smile.gif E frumos tare acuma vara ca sunt toate pasarile venite acolo, e ceva mirific smile.gif

Simonel, tu ce mai zici? smile.gif

Va pup, o zi frumoasa hug.gif : tzuc:

dumysym
Neatza fetele!

Sunt zombi, am iar nu stiu cate nopti nedormite, mi-e f f cald ca nici cu fereastra deschisa nu prea pot respira noaptea, doar spre dimineata apuc vreo ora sau doua de ceva somn dar nu chiar profund, ma mai trezesc si pt Luca sa-l schimb noaptea sau sa-l verific, bebe e f f energic seara si noaptea, abia spre dimineata se baga la nani cand trebuie sa ma trezesc si uite asa el doarme bine, eu........cum si cand apuc crybaby.gif
Am fost marti la eco, l-am vazut pe David, e baiat mare, are deja 2200 g si s-a vazut atat de bine de cuculetul si cat de dotat e ca nu mai e vreo indoila ca nu e fata smile.gif)aaa....si mi-a spus ca acum e destula apa si sta bine, deci sper sa nu fie prea nerabdator sa iasa, ar trebui sa astepte data cand va fi programat pt ca e f jos cobarat si ma cam chinuie gandul ca se pregateste de venit pe lume smile.gif
Am facut si analize sa vad cum stau cu toate, am cerut reteta pt ciorapi de varice si trimiterea pt spital pe 3 iulie, cu mobilierul inca nu am terminat, multa bataie de cap si inca nu sunt chiar hotarata si la culori si model.....dar saptamana asta rezolvam biggrin.gif

fug pana la LUca
revin
pavoneitza
Salutare!

La apel! Any,nu stiu daca ajungem in delta,dar la mare sigur! pe mine nu ma pasioneaza pescuitul,stat la cort etc....mare amator e valy,dar sigur nu o sa merg cu el daca are de gand oFloare1.gif

Simo,ce baiat mare ai! Super! Ma bucur ca totul e in ordine. Mai ai putin. Cand ai termin?pe 3 iulie???
pavoneitza
liwlol.gif bai fetelor...sa va spun ceva....hai ca va spun pe privat!! ca aici ne urm prea multa lume =))
Any-Olanda
Am revenit,

Cu cumparaturile facute biggrin.gif
Azi fac snitele cu salata si cartofi prajiti smile.gif

QUOTE(dumysym @ Jun 28 2012, 09:14 AM) *
Neatza fetele!

Sunt zombi, am iar nu stiu cate nopti nedormite, mi-e f f cald ca nici cu fereastra deschisa nu prea pot respira noaptea, doar spre dimineata apuc vreo ora sau doua de ceva somn dar nu chiar profund, ma mai trezesc si pt Luca sa-l schimb noaptea sau sa-l verific, bebe e f f energic seara si noaptea, abia spre dimineata se baga la nani cand trebuie sa ma trezesc si uite asa el doarme bine, eu........cum si cand apuc crybaby.gif
Am fost marti la eco, l-am vazut pe David, e baiat mare, are deja 2200 g si s-a vazut atat de bine de cuculetul si cat de dotat e ca nu mai e vreo indoila ca nu e fata smile.gif)aaa....si mi-a spus ca acum e destula apa si sta bine, deci sper sa nu fie prea nerabdator sa iasa, ar trebui sa astepte data cand va fi programat pt ca e f jos cobarat si ma cam chinuie gandul ca se pregateste de venit pe lume smile.gif
Am facut si analize sa vad cum stau cu toate, am cerut reteta pt ciorapi de varice si trimiterea pt spital pe 3 iulie, cu mobilierul inca nu am terminat, multa bataie de cap si inca nu sunt chiar hotarata si la culori si model.....dar saptamana asta rezolvam biggrin.gif

fug pana la LUca
revin


Waw Simonel ce zboara timpul! Deja intri in saptamana 35, pfff... O aruncatura de bat si vine bebe smile.gif Eu sper sa terminam cu vopsitul, mutatul si tot ce e de facut pana-n saptamana 30 ca atunci o sa ma misc cu incetinitorul liwlol.gif
Cat despre dresurile pt varice, poti sa nici nu le mai faci acum mami ca e prea tarziu...trebuia sa ti le dea inca din primele saptamani... Am avut si eu la Alina dar nu mi s-a parut ca ar fi avut efect asa ca de data asta nici n-am mai cerut biggrin.gif
Vor dormi amandoi intr-o camera la un moment dat? Vine cineva sa te ajute dupa ce nasti? Luca e nerabdator? Alina inca nu realizeaza dar a zis ca ar vrea o surioara biggrin.gif Sa vezi atunci tambalau liwlol.gif


QUOTE(pavoneitza @ Jun 28 2012, 12:19 PM) *
Salutare!

La apel! Any,nu stiu daca ajungem in delta,dar la mare sigur! pe mine nu ma pasioneaza pescuitul,stat la cort etc....mare amator e valy,dar sigur nu o sa merg cu el daca are de gand oFloare1.gif


Pai nu te trimiteam la cort mami, la o pensiune (la parintii mei de exemplu) smile.gif

V-am pupat, ma intind putin ca mi s-au terminat bateriile...
dumysym
QUOTE(pavoneitza @ Jun 28 2012, 02:19 PM) *
Salutare!

La apel! Any,nu stiu daca ajungem in delta,dar la mare sigur! pe mine nu ma pasioneaza pescuitul,stat la cort etc....mare amator e valy,dar sigur nu o sa merg cu el daca are de gand oFloare1.gif

Simo,ce baiat mare ai! Super! Ma bucur ca totul e in ordine. Mai ai putin. Cand ai termin?pe 3 iulie???



da....pe 3 iulie tre sa merg la spital sa discutam...nu stiu exact ce, dar asa trebuie, banuiesc ca vom programa nasterea undeva intre 27 iul si 5 aug...vom vedea.....singurele date in care nu vreau sa nasc sunt 4 si 6 aug...in rest cum o fi biggrin.gif
dumysym
[quote name='Any-Olanda' date='Jun 28 2012, 04:02 PM' post='1755125']
Am revenit,

Cu cumparaturile facute biggrin.gif
Azi fac snitele cu salata si cartofi prajiti smile.gif
Waw Simonel ce zboara timpul! Deja intri in saptamana 35, pfff... O aruncatura de bat si vine bebe smile.gif Eu sper sa terminam cu vopsitul, mutatul si tot ce e de facut pana-n saptamana 30 ca atunci o sa ma misc cu incetinitorul liwlol.gif
Cat despre dresurile pt varice, poti sa nici nu le mai faci acum mami ca e prea tarziu...trebuia sa ti le dea inca din primele saptamani... Am avut si eu la Alina dar nu mi s-a parut ca ar fi avut efect asa ca de data asta nici n-am mai cerut biggrin.gif
Vor dormi amandoi intr-o camera la un moment dat? Vine cineva sa te ajute dupa ce nasti? Luca e nerabdator? Alina inca nu realizeaza dar a zis ca ar vrea o surioara biggrin.gif Sa vezi atunci tambalau liwlol.gif

suna bine meniul....asa ca de gravida si de vara biggrin.gif Pofta mare!

Nu stiu excat cat de bune vor fi dresurile dar la greutatea mea acum cred ca e cazul si nu vreau sa ma risc la si mai multe belele, apoi noroc ca am vcerut eu ca altfel nu-mi dadea nici acum biggrin.gif
mobila o facem cat pt doi copii, dar deocamdata va dormi cu mine bebe cred ca destul de mult timp, vine mama la mine peste cateva saptamani si va sta cat vreau si cat am nevoie smile.gif
pavoneitza
au pensiune ai tai?
Au vrun site ceva cu poze.?..da-mi pe privat nr de tel si adresa!
Ah simo,ma gandeam ca nasti pe 3...era sapt viitoare! mai are bebe de stat si e marisor sa stii!

Va pup
Any-Olanda
Buna ziua gagici,

La apel cu un cappuccino cafea.gif ca sa mai creasca tensiunea asta anemica liwlol.gif
Ieri a fost asa de cald, pfff....sufocant... Alina s-a scaldat intr-o galeata liwlol.gif ca pusesem apa pt spalat masa si scaunele de afara de praf biggrin.gif Era calda apa si asa plina de nisip era de la cresa, la foc automat s-a dezbracat si hop in galeata liwlol.gif Cea mai originala piscina liwlol.gif Am vrut sa-i umflu piscina pana sa vina ea dar incepuse se picure afara asa ca am renuntat... A fost numai ceva trecator ca apoi a iesit soarele iar...

Diseara mergem la petrecere, cheful trebuie sa vina biggrin.gif Alina ramane acasa cu o prietena, se iubesc reciproc tare mult smile.gif partners.gif
Maine la cealalta petrecere, acolo merge si Alina ca incepe dupa-amiaza smile.gif
Alinei i-a iesit ceva pe limbuta, asa ca o bubita ce arata mai mult ca o rana, nici nu stiu cum sa explic... Au pauza de pranz acum, intr-o ora pot sa sun pt programare...

QUOTE(pavoneitza @ Jun 28 2012, 01:48 PM) *
bai fetelor...sa va spun ceva....hai ca va spun pe privat!! ca aici ne urm prea multa lume =))


Am scapat postul asta liwlol.gif Stii unde ma gasesti biggrin.gif

QUOTE(pavoneitza @ Jun 28 2012, 04:32 PM) *
au pensiune ai tai?
Au vrun site ceva cu poze.?..da-mi pe privat nr de tel si adresa!
Ah simo,ma gandeam ca nasti pe 3...era sapt viitoare! mai are bebe de stat si e marisor sa stii!

Va pup


Da, au pensiune ai mei, Casa Nelu Pescaru se numeste smile.gif Le-am facut si pagina pe fb dar trebuie sa pun mai multe pozici, dar ai toate detaliile acolo smile.gif Pt mai multe pozici te poti uita pe google ca-i gasesti usor smile.gif Pt rezervari iti recomand sa suni direct, iti raspunde mama la telefon, poti sa-i spui ca eu te-am trimis, o sa se bucure wink.gif Iti spun sincer ca se merita wink.gif Si noi am fost prin tara si am vazut multe... bune si rele... Ei abia au deschis-o, sigur v-ar place smile.gif Daca mai ai intrebari, iti raspund cu drag hug.gif

Da Simonel, sigur mancare de burticoase liwlol.gif Dar mai trebuie si d-astea ca doar n-oi tine dieta acum... Avem noi timp apoi, nu? Cui nu-i place, sa nu se uite wink.gif

V-am pupat, merg sa o pun la culcare pe Alina... Ne mai auzim smile.gif hug.gif tzuc.gif

Any-Olanda
Buna ziua si de la noi,

La apel pe scurt ca sunt fara chef... obosita daca Alina nu-i ok...
Ieri la medic cu Alina, are o afta pe limba si nu se stie de la ce ies aftele astea, pot iesi de la orice dar nu se stie exact... Am primit ceva de pus pe limbuta ca sa amorteasca si sa n-o doara inainte de a manca. Am dat-o aseara si gata, n-a mai vrut...pfff...greu cu medicamentele astea... Ea e plina e energie oricum... De luni ar trebui sa fie mai bine... Colac peste pupaza, mai sparge si o maseluta, grele treburile astea...
Aseara trebuia sa merg la o petrecere dar n-am mai mers, a mers Marc singur...
Azi avem o alta petrecere la care obligat mergem...

In afara de faptul ca bebe misca de zor si ca deja se vede pe burtica cum se misca, nu mai am nimic de raportat....

Va las, ne mai auzim smile.gif Weekend placut si cu multa odihna! hug.gif tzuc.gif
pavoneitza
Salutare!!

Of Any...saracutza! sanatate multa! :*
Simo,ce faci? cum esti?ai ales mobila?

Noi am fost azi la Donau Fest,am mancat mici romanesti biggrin.gif Ne am plimbat putin,iannis s-a distrat pe akolo,o caldura de nesuportat,abia asteptam sa ajung akas....Am pus la fiert sarmalele biggrin.gif aveam pofta si eu si valy! trandafir.gif

Un weekend placut fetelor! Va pup
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.