Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
ruby
QUOTE(poesje @ Oct 29 2010, 09:53 AM) *
neatza! sint pe aici la cafea.gif ..Anku ,eu iti doresc multa sanatate si putere ptr a trece peste ,asa cum iti spunea si Ruby partners.gif trandafir.gif ..ne-am distrat frumos ,muzica ,jocuri ... isterikk..felicitarii! gravida.gif partners.gif trandafir.gif ....noi servim micul dejun ,apoi la cuatenie ,acum la 10 am musafiri .ne auzim mai tarziu trandafir.gif partners.gif rolleyes.gif

sa ai spor la curatenie ! si eu ma apuc ,dar dupa amiaza cand termin cu mersul pe la doctor ...pozici ceva ati facut ieri ?Gata am plecat sa ma incalt ca de nu pierd metroul de la si 20 ...poop.
Any-Olanda
Buna dimineata notworthy.gif ,

Si eu pe aici, la munca, cu un Latte Macchiatto smile.gif cafea.gif
Aseara am si uitat sa va dau un link al restaurantului http://www.restaurantmediteran.nl/wb/
Mirela, poate vreodata o sa vreti sa veniti pe aici sa mancati la restaurantul asta wink.gif Am eu grija de Aiman si Ruby ca si asa e aproape de mine hug.gif

QUOTE(ruby @ Oct 29 2010, 07:43 AM) *
any ,o sa il intreb pe andre daca are azi timp sa mearga pana la real sa cumpere persilul in cauza .pt mine e cam departe si nu am cum il cara .
aiman nu s-a exprimat pana acum ,daca vine sau nu cu noi .vedem maine .in general se plictiseste prin magazine ,iar cu tati nu merge ,caci el sta foarte putin la soacra-mea ,apoi se duce la un bar unde se aduna prietenii lui ,iar acolo se fumeaza ,se bea ,se discuta disciutii de oameni mari ,nu e loc pt el .
e ok in jur de 10 -10.30 .cred ca pe la 9.30 o sa plecam de acasa .abia astept sa va vad .
ma bucur ca ati petrecut frumos de ziua aniversarii voastre si ca restaurantul ales a fost excelent .


Mami, daca nu se poate, nu-i nici o problema wink.gif
Pe la noi nu se gasesc cutii asa mari de detergent. Pana sa vina Alina, imi ajungea aproape un an o cutie d-asta smile.gif
Si, sincera sa fiu, cred ca mai bine spala pudra decat detergentul gel. Eu una nu sunt multumita de asta gel, cu toate ca folosesc numai Ariel. Si Mam a zis la fel, ca nu sunt spalate bine Arielul asta lichid. Eu am vazut la ea initial, d-aia m-am apucat sa iau d-asta lichid. Tot ea mai zicea ca i-a spus Jack, fratele lui Marc, ca este foarte rau detergentul asta lichid pt masina de spalat, ca se infunda nu stiu ce in ea... o sa caut pe net si va informez smile.gif

Am terminat aseara cu testele pt "alergie" . In concluzie, fata mea n-are nici o alergie la lapte super.gif Acum o sa urmaresc mai atent ce reactie are ea de la fructe si legume pt ca acolo cred ca e problema... Atunci cand am avut multi pampersi cu diarie, mancase piersica, deci s-ar putea sa aibe dreptate medicul ca e alergica la piersica (mai am in familie o verisoara alergica la fructe cu puf -piersica, kiwi) . Oricum, stomacelul ei trebuie sa se dezvolte inca, ceea ce face posibila trecerea peste alergia asta. Deci, anul viitor e posibil sa n-o mai aibe smile.gif

Mirela, relaxare placuta la fizio. O sa-l pun pe Marc sa-ti faca un DVD cu Zumba, unul care-mi place mie wink.gif Daca l-ai face pe ala zilnic, ar fi super. Stii ce energizant e ! hug.gif tzuc.gif

Dumy, drum bun si distractie placuta! Asteptam pozici hug.gif tzuc.gif

Restul pe unde sunteti? Va pup dulce si revin! hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
QUOTE(poesje @ Oct 29 2010, 07:53 AM) *
neatza! sint pe aici la cafea.gif ..Anku ,eu iti doresc multa sanatate si putere ptr a trece peste ,asa cum iti spunea si Ruby partners.gif trandafir.gif ..ne-am distrat frumos ,muzica ,jocuri ... isterikk..felicitarii! gravida.gif partners.gif trandafir.gif ....noi servim micul dejun ,apoi la cuatenie ,acum la 10 am musafiri .ne auzim mai tarziu trandafir.gif partners.gif rolleyes.gif


Poesje, toata ziua ai musafiri mai mami smile.gif
Spor la curatenie si distractie placuta hug.gif tzuc.gif
poesje
astazi este o zi Mare ,Mare ptr mine mai ales .. rolleyes.gif pe 29 august 2008 ,tot o zi ca asta vineri la ora 14-05 ,a venit scumpul mostru pitic ...si de aceea daca tot am fost in vacanta.,am invitat si eu mamici cu copilasii ..pupici ..o zi tare minunata sa aveti partners.gif
anku


la lucru....
dar deja miroase a weekebnd...
azi dupa -amiaza vrem sa mergem la baie....
vad ca e frumos afara....
fac3em cu randul si mergem si la sauna...

any...si eu am crezut cam 80% ca Alinutza nu are nici o alergie la lapte
de unde atata alergie la alapte doamne iarta-ma???
la ruby....da ...ptr ca parca si Andrea are alergie...
dar la voi nu putea....sau dc era ...era temporar...
mna...ma bucur ptr voi si mai ales ptr Alinutza... tzuc.gif

ruby...posje
...poopici... tzuc.gif
dumy...azi plecati???
babytje...tu ce mai spui???
Any-Olanda
Am revenit trandafir.gif

Mi-am luat o jumatate de zi liber, deci la 11:30 plec acasa smile.gif
Vad ca e destul de frumos afara, sper sa si ramana asa:)
O sa-i fac o surpriza lui Marc, trec si pe la bakker sa iau ceva bun, continuam cu sarbatoritul biggrin.gif , doar e sotul meu si-l iubesc nespus de mult, merita tot ce-si doreste dragul de el. In toata lumea asta mare, nu cred ca as fi putut gasi pe cineva mai bun decat el. Nu e nimeni perfect, dar il iubesc asa imperfect cum e ca e al meu love1.gif
Daca nu mi-ar fi fost alaturi in cele mai grele momente din viata mea, poate viata ar fi avut un alt curs, cine stie...

M-a sunat ca Alina avea chef de vorba si sa mi-o dea la telefon. Cand mi-a auzit Alina vocea, a mutit liwlol.gif Asa face ea, hoata mica biggrin.gif

Anku, era posibil sa aibe alergie la lapte pt ca are o eczema (de care nu mai reusesc sa scap, poate o sa-mi recomande luni alta crema pediatrul ca asta nu-si mai face efectul) si pt ca am o bunica din partea mamei ce a avut astm. Eczemele si astmul au o cauza in comun, alergia la lapte. Multumim ca-ti faci griji pt noi si-ti dorim multa sanatare si putere de lupta impotriva miomului. Poate cu tratament, asa cum a zis si Mirela, v-a da inapoi si chiar va dispare. Doamne ajuta! hug.gif

Cam atat despre noi, revin mai tarziu smile.gif hug.gif tzuc.gif
ruby
aveti chef de vorba ,he?

NOI NE-AM INTORS DE LA FIZIOTERAPIE . ce mai terapie azi ,m-a masat terapeuta exact unde aveam nevoie.cica trebuie sa imi mai controlez pozitia la stat pe scaun la comp . e drept ca nu prea tin spatele drept ,cateodata stau incordata si de acolo si posibile blocaje .
abia astept sa vina marti ,sa ma duc din nou .sant extrem de incantata .
acum ma pregatesc sa ple la neuro .beau o cafea mai intai ca vad un somn ...
andre pleaca la garajul unde e masina scoasa la vanzare .vrea sa dea mercedesul lui la schimb si sa plateasca diferenta .
any ,la real nu ajunge azi ,dar sant cutii de persil de 45 de spalari la un magazin in apropiere de unde ia el de mancare si o sa iti cumpere de acolo 2 cutii .e ok asa?

Ne auzim mai tarziu .
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Oct 29 2010, 10:06 AM) *
aveti chef de vorba ,he?

NOI NE-AM INTORS DE LA FIZIOTERAPIE . ce mai terapie azi ,m-a masat terapeuta exact unde aveam nevoie.cica trebuie sa imi mai controlez pozitia la stat pe scaun la comp . e drept ca nu prea tin spatele drept ,cateodata stau incordata si de acolo si posibile blocaje .
abia astept sa vina marti ,sa ma duc din nou .sant extrem de incantata .
acum ma pregatesc sa ple la neuro .beau o cafea mai intai ca vad un somn ...
andre pleaca la garajul unde e masina scoasa la vanzare .vrea sa dea mercedesul lui la schimb si sa plateasca diferenta .
any ,la real nu ajunge azi ,dar sant cutii de persil de 45 de spalari la un magazin in apropiere de unde ia el de mancare si o sa iti cumpere de acolo 2 cutii .e ok asa?

Ne auzim mai tarziu .


Da, cu chef de vorba printre facturi smile.gif
Ma bucur ca ti-a placut la fizio si ca te simti bine, doamne ajuta la si mai bine! wink.gif
Aha, ce ma bucur pt voi, bine ca v-o luati, sa o stapaniti sanatosi! Sa nu uiti ca trebuie udata, asa se zice la noi, adica sa faci cinste liwlol.gif super.gif super.gif guitar.gif
E ok si de 45 de spalari, poti sa iei si numai una, poate fac eu in curand un drum in Real wink.gif Sarumana si multumesc frumos! floare2.gif

Va pup dulce si abia astept sa ne vedem maine! Back to my invoices biggrin.gif hug.gif tzuc.gif
poesje
Ziua buna! noi ne-am distrat ,am mancat si acum somnic . Eu am cateva de spalat si lecturez ,c-am atat ..pe mai tarziu .pupicei
ruby
fain restaurantul any .banuiesc ca patronul o fi ceva croat sau iugoslav dupa salut si cele cateva meniuri din balkan .arata bine .

am fost la neuro ,m-a trimis doamna doctor mai departe la raiologie sa imi faca o tomografie cu rezonanta magnetica ,caci vrea sa stie mai in amanunt despre ce e vorba .mi-a masurat nervii musculaturii cu socuri electrice (F. INTERESANT) si a trecut pe trimitere sindrom de iritare a radix-ului .cred ca imi sant afectate terminatiile nervoase ,dar voi primi un raspuns mai amanuntit la tomograf.acolo apar toate cele ,inclusiv daca se trateaza de vreo boala mai urata,gen cancer .
o sa sun astazi sa vad unde gasesc mai repede un loc liber .

masina aia a cazut din plan .tocmai m-a sunat andre si mi-a zis ca a facut degeaba drumul pana acolo .culoarea arata cu totul altfel decat e in poze .masina e super deosebita ,dar si culoarea joaca un rol mai ales cand dai si o asemenea caruta de bani ,trebuie sa fii multumit de ea 100%. a ramas sa caute la reprezentanta mercedes din köln ,sa vada ce au ei in oferta .sper sa isi gaseasca una pe gustul lui ,ca de jumate de an tot bazaie ca vrea alta.

beau si eu o cafea ,ii dau lui ruby sa pape si ma apuc de curatenie generala .ne auzim mai pe seara .pupici.
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Oct 29 2010, 01:47 PM) *
fain restaurantul any .banuiesc ca patronul o fi ceva croat sau iugoslav dupa salut si cele cateva meniuri din balkan .arata bine .

am fost la neuro ,m-a trimis doamna doctor mai departe la raiologie sa imi faca o tomografie cu rezonanta magnetica ,caci vrea sa stie mai in amanunt despre ce e vorba .mi-a masurat nervii musculaturii cu socuri electrice (F. INTERESANT) si a trecut pe trimitere sindrom de iritare a radix-ului .cred ca imi sant afectate terminatiile nervoase ,dar voi primi un raspuns mai amanuntit la tomograf.acolo apar toate cele ,inclusiv daca se trateaza de vreo boala mai urata,gen cancer .
o sa sun astazi sa vad unde gasesc mai repede un loc liber .

masina aia a cazut din plan .tocmai m-a sunat andre si mi-a zis ca a facut degeaba drumul pana acolo .culoarea arata cu totul altfel decat e in poze .masina e super deosebita ,dar si culoarea joaca un rol mai ales cand dai si o asemenea caruta de bani ,trebuie sa fii multumit de ea 100%. a ramas sa caute la reprezentanta mercedes din köln ,sa vada ce au ei in oferta .sper sa isi gaseasca una pe gustul lui ,ca de jumate de an tot bazaie ca vrea alta.

beau si eu o cafea ,ii dau lui ruby sa pape si ma apuc de curatenie generala .ne auzim mai pe seara .pupici.


Am revenit, de acasa smile.gif
Am trecut pe la bakker si am luat cate ceva proaspat sa mancam, plus paine calda smile.gif Aaaaa, si p prajitura cu mocca, Marc e inebunit dupa tot ce are mocca biggrin.gif

Da Mirela, e iugoslav smile.gif
Mai, ce de investigatii si ce de interes... Pai la noi aici aveam de asteptat vreo 100 de ani sa ma trimita la asemenea investigatii...Jale mare prin Olandica noastra doh.gif La noi profita de situatie ca nu sunt clinici private si ca omul nu are o alta alternativa, dar platim de ne jupoaie! nervi.gif
Doamne ajuta sa gasesti cat mai repede un loc si sa gaseasca problema smile.gif Sper din suflet sa nu fie nimic grav hug.gif

Off, ce pacat ca a cazut planul cu masina. I-am zis lui Marc ca vreti sa va luati masina si a zis ca nu sunt multi km, el face pe an cam 34000. Scuze, ai avut dreptate ! notworthy.gif Oricum, nu am zis cu rautate hug.gif

De curatenie o sa ma apuc si eu cand ma intorc din oras:) O sa ma duc pana la piata sa vad ce-mi iau, pastarnac in special smile.gif Ultimul care l-am cumparat i l-am facut Alinei cu putin mai multa apa (in care a fiert) si l-a mancat foarte usor smile.gif . Mirela, stii ca atunci mi-ai luat si tu borcanele si am luat si eu. Chiar ma uitam ca intre ele e diferenta, chiar si daca sunt de la aceiasi firma, unele mai grosute ca si consistenta. Acum ca tot e sezonul si gasesc pastarnac proaspat, o sa-i fac eu. Cand n-o sa mai gasesc, mai trag o fuga la Koln biggrin.gif

Va pup dulce, ne mai auzim mai tarziu smile.gif hug.gif tzuc.gif
poesje
Seara buna! Noi ne pregatim sa servim cina ,am de schimbat lenjeriile ,dupa ce am pus la spalat vreo 3 masini ,c-am atat .O seara frumoasa ,pe maine la eating.gif cafea.gif , partners.gif
ruby
QUOTE(poesje @ Oct 29 2010, 07:44 PM) *
Seara buna! Noi ne pregatim sa servim cina ,am de schimbat lenjeriile ,dupa ce am pus la spalat vreo 3 masini ,c-am atat .O seara frumoasa ,pe maine la eating.gif cafea.gif , partners.gif

si eu sant gata cu 2 masini de spalat si una de uscat si mai am 2 ture de colorate inca .abia ce am terminat cu curatenia .s-a oferit andre sa gateasca ,macaroane cu legume si ham in sos de rosii ,asa ca eu doar am curatat legumele ,de rest se ocupa el .

da any ,la noi e altfel sistemul medical .nu iti convine unul te poti duce la altul sa auzi a second opinion si nici nu sant refractari in a te trimite mai departe .eu sant foarte multumita de cum e aici .mai ales cand te duci la privat ,chiar ca te tin aia pe palme ,ce doresti aia iti fac ,nu astepti dupa programari si nici in sala de asteptare nu stai mai mult de 10 min sa astepti .
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Oct 29 2010, 06:08 PM) *
da any ,la noi e altfel sistemul medical .nu iti convine unul te poti duce la altul sa auzi a second opinion si nici nu sant refractari in a te trimite mai departe .eu sant foarte multumita de cum e aici .mai ales cand te duci la privat ,chiar ca te tin aia pe palme ,ce doresti aia iti fac ,nu astepti dupa programari si nici in sala de asteptare nu stai mai mult de 10 min sa astepti .


Da, profita ei de noi aici...suntem buni numai de platit taxe si impozite, in rest...

Vad ca toate mamicile astea spala toata ziua...subscriu si eu biggrin.gif Azi am spalat decat o tura dar maine ma asteapta macar doua smile.gif Oricum, daca eu voi fi la cumparaturi biggrin.gif are cine sa faca mai departe biggrin.gif

Noi am mancat (cartofi prajiti facuti de mine si cu ceva Loempia si Viandelle) . Acum stam cu burtile-n sus:D
O sa intru sa fac dus ca o sa inceapa in 20 de min The voice of Holland, imi place tare mult smile.gif

Aaaaa, am uitat sa va spun. Mam mi-a dat o masina de cusut anul trecut. Eu am vrut sa cos niste blugi la ea, sa-i scurtez. Mi s-a prins ceva pe acolo si s-a bat Marc sa repare 68.gif . A rupt un coltisor de la o piesa importanta. Azi am fost cu masina de cusut la atelier in Roermond sa vedem cat ar costa reparatia... 225E costa numai piesa aia liwlol.gif Cu banii aia iau vreo 5 masini de cusut ca aia liwlol.gif .
Sunt unele masini de cusut la 100 - 200 E dar a zis omul ala de la atelier ca nu sunt bune sa cosi haine groase gen blug sau alte stofe. Oricum asta stiam pt ca are prietena mea din Apeldoorn una asa si face figuri masina aia cand e vorba de facut un tiv la un pantalon subtire, de un blug cred ca nici nu poate fi vorba...
Deci, o sa cer de la Mos Craciun una buna, ce costa 400E biggrin.gif

Va pup dulce, ne auzim mai tarziu tzuc.gif hug.gif
Any-Olanda
Buna seara,

Am revenit la apelul de seara trandafir.gif
Noapte buna tuturor si un somnic linistit hug.gif tzuc.gif

Mirela, sa nu uit sa-ti reamintesc... Daca Aiman nu vine, fugi si pune acum jocul ala in poseta ca pana ne foim noi prin Roermond, are Marc timp sa faca toate setarile necesare. hug.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Oct 30 2010, 12:01 AM) *
Buna seara,

Am revenit la apelul de seara trandafir.gif
Noapte buna tuturor si un somnic linistit hug.gif tzuc.gif

Mirela, sa nu uit sa-ti reamintesc... Daca Aiman nu vine, fugi si pune acum jocul ala in poseta ca pana ne foim noi prin Roermond, are Marc timp sa faca toate setarile necesare. hug.gif tzuc.gif

neatza ,

i-am zis de aseara sa il puna la incarcat.sper sa nu il si uite acasa .va veni si el cu noi . cica are liber in program biggrin.gif !
ruby a fost azi tare matinala ,la 7 deja se trezise .am mai incercat sa stam in pat poate adoarme din nou ,dar nuuu ,parca stia ea ca se pregateste de drum si e cazul sa se trezeasca .

sant de accord ca masinile astea de cusut din generatia asta facute in serie ,la preturi mici ,nu sant asa de calitative .daca lucrezi cu ea asa de mult se merita sa investesti in ceva de calitate .eu una nu sant pasionata de cusut ,iar cand am vreun blug de scurtat ,il duc la atelier .cu 7 euro am rezolvat problema !

ma duc sa imi fac o cafelutza .revin.
poesje
neatza! servim impreuna eating.gif cafea.gif . Noi ne-am trezit la 06 -30 ,Rohat la 07-30 ...pe la 11 plecam la cumparaturi,c-am atat ..Plimbare frumoasa si distractiva ! trandafir.gif partners.gif
ruby
QUOTE(poesje @ Oct 30 2010, 10:35 AM) *
neatza! servim impreuna eating.gif cafea.gif . Noi ne-am trezit la 06 -30 ,Rohat la 07-30 ...pe la 11 plecam la cumparaturi,c-am atat ..Plimbare frumoasa si distractiva ! trandafir.gif partners.gif

o sambata placuta si tie si spor la cumparaturi!
poesje
SA aveti un week-end minunat si frumos ...... trandafir.gif
Any-Olanda
Buna seara,

La apel trandafir.gif
Dupa o zi de shopping, am ajuns acasa smile.gif
Mirela a facut ceva pozici, o sa le puna ea cand o sa intre smile.gif
I-am facut baita Alinei, o astept sa se trezeasca sa mai bea si ultima sticluta smile.gif
Am facut dus si acum ma uit la tv, sunt super-obosita biggrin.gif

Va pup, ne mai auzim maine wink.gif Noapte buna! hug.gif tzuc.gif

babytje
Neata!
Haideti la cafea...
Noi ne-am trezit devreme, desi l-am culcat mai tarziu pe Robert, tot degeaba.
Acum s-a mai schimbat si ora, ma intreb cat va dura pana isi intra in ritm.
Voi cum ati dormit?
Any ce ai cumparat frumos?

Duminica placuta! tzuc.gif
ruby
neatza ,

si noi la apel .e o vreme ploioasa la noi ,numai buna de dormit ,dar nici ruby nu mai avea chef sa doarma pe la 7.00.am trimis-o in sufragerie la tati si am mai lenevit o ora in pat.
am pus acum sa fac lapte cu orez .

o sa descarc cele 3 pozici smile.gif facute mai tarziu any .ne-am luat cu una alta si am si uitat sa mai facem si altele .aseara cum iti spuneam ,am bagat totul la spalat caci asa rau vomase ruby in masina ...acum dimineata am bagat si husa de la scaunul ei caci aseara nu am fost fost in stare .ma dureau picioarele de numai.
ruby e extrem de incantata de jocul cumparat de tine .aseara ne-am jucat f mult cu el .dimeineata l-a scos si pe cel cu ,,ok,,si tot zicea ca le are de la baby ...poate o sa ii invete si numele curand .de aiman nu mai zic cat e de incantat de cardul facut de marc! cred ca a facut noapte alba !

cu o asa vreme nu cred ca o sa iesim nicaieri azi ,va fi o zi de stat in casa...pe mai tarziu .duminica placuta !
poesje
Neatza! vin si eu la cafea , noi ne-am trezit pe la 07 si ne pregatim sa servim micul dejun ,apoi vom merge la locul de joaca ,asta noapte au fost in jur de 5 grade ... o duminica frumoasa ! ..era sa uit am vbit cu Aura la telefon , este bine cu serviciul ,va saluta .. trandafir.gif partners.gif
ruby
punem si noi niste pozici de ieri.







germania 9 km...
Any-Olanda
Buna dimineata ,

Si noi la apel, cu un cappucino cafea.gif
Am dormit foarte bine azi-noapte, Alina la fel, probabil pt ca era foarte obosita, facuse fata cumparaturi biggrin.gif
I-am facut baita pe la 19:30 si asa era de obosita, direct la nani. Am cam trezit-o fortat pe la 00:30 ca sa bea si ultimul laptic.
Si eu de pe la 21 dormeam, oboseala asta biggrin.gif

Babytje, am cumparat un cadou pt o cumnata de-a mea, cu ajutorul Mirelei. Mirela, cred ca la primul drum in oras o sa-mi iau si eu asa ceva biggrin.gif (un fel de bomboniera dar ceva mai marisoara si doua rame foto suflate cu argint, foarte frumoase, poate o sa le fac o fotografie cand o sa le impachetez eu frumos. Tuta aia de la V&D a dat o buleala cu impachetatul...nu ma pot prezenta cu cadoul ala impachetat asa biggrin.gif
L-am desfacut ca sa-l vada si Marc, i-a placut ce am luat Mirela, avem gusturi biggrin.gif
Altceva, niste hainute pt Alina...am lipici pe maini ca deobicei ...aaa, si o curea cui tati care-i vine biggrin.gif
Voi ce planuri aveti pt azi? hug.gif

QUOTE(ruby @ Oct 31 2010, 09:15 AM) *
si noi la apel .e o vreme ploioasa la noi ,numai buna de dormit ,dar nici ruby nu mai avea chef sa doarma pe la 7.00.am trimis-o in sufragerie la tati si am mai lenevit o ora in pat.
am pus acum sa fac lapte cu orez .

o sa descarc cele 3 pozici smile.gif facute mai tarziu any .ne-am luat cu una alta si am si uitat sa mai facem si altele .aseara cum iti spuneam ,am bagat totul la spalat caci asa rau vomase ruby in masina ...acum dimineata am bagat si husa de la scaunul ei caci aseara nu am fost fost in stare .ma dureau picioarele de numai.
ruby e extrem de incantata de jocul cumparat de tine .aseara ne-am jucat f mult cu el .dimeineata l-a scos si pe cel cu ,,ok,,si tot zicea ca le are de la baby ...poate o sa ii invete si numele curand .de aiman nu mai zic cat e de incantat de cardul facut de marc! cred ca a facut noapte alba !
cu o asa vreme nu cred ca o sa iesim nicaieri azi ,va fi o zi de stat in casa...pe mai tarziu .duminica placuta !


Si la noi ploua afara, nu cred ca iesim din casa pe vremea asta biggrin.gif
Frumoase pozicile Mirela, cu toate ca si bateria era pe terminate, au iesit destul de clare biggrin.gif
Si eu o sa bag vreo doua ture la spalat ca ieri n-am mai avut timp, decat de o tura de negre smile.gif
Asa ma bucur ca-i place fetei jocul, si cel cu ok, parca o vad jucandu-se biggrin.gif
Cat despre Aiman, imi dau seama, acum are 150 de jocuri acolo, normal ca face noapte alba biggrin.gif Trebuie sa stie ce are omul pe acolo, ce fac fiecare biggrin.gif . Mi-l inchipi deja ce mandru si bucuros o sa fie fata de prietenii/colegii lui, ca are si el f multe jocuri pe care probabil multi nu le au smile.gif . Daca se plictiseste de ele, data viitoare punem altele, din 5000 sa tot alegem biggrin.gif hug.gif tzuc.gif

Poesje, ce mai faci azi de mancare? Eu sunt in pana de idei biggrin.gif Va pupic!

Restul pe unde mai sunteti? smile.gif

Va pup, ma apuc de treaba pe aici, ne auzim mai tarziu! O duminica frumoasa tuturor! smile.gif hug.gif tzuc.gif
ruby
la noi e koop zontag azi .cred ca o sa ies si eu pe la 13 cu ruby prin centru ,asta in conditiile in care nu mai ploua .
am facut curatenie in camere ,am dat cu aspiratorul ,curatenie in bucatarie apoi un dush si m-am mai jucat cu ruby cu jocul cel nou.avem si noi unul cu animale tot din lemn ,dar asta fiind nou o incanta foarte tare .

noi azi facem aripioare la cuptor cu piure si salata.maine avem cotlete cu cartofi la cuptorsi legume la abur .acum la pranz ne face tati niste tosti cum numai el stie sa faca .

da e slaba prezenta pe aici in weeekend vad .dormiti sau cum?

Simona te asteptam cu pozici si impresii din italia .
gabitza ,voi santeti bine?
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Oct 31 2010, 12:00 PM) *
la noi e koop zontag azi .cred ca o sa ies si eu pe la 13 cu ruby prin centru ,asta in conditiile in care nu mai ploua .
am facut curatenie in camere ,am dat cu aspiratorul ,curatenie in bucatarie apoi un dush si m-am mai jucat cu ruby cu jocul cel nou.avem si noi unul cu animale tot din lemn ,dar asta fiind nou o incanta foarte tare .

noi azi facem aripioare la cuptor cu piure si salata.maine avem cotlete cu cartofi la cuptorsi legume la abur .acum la pranz ne face tati niste tosti cum numai el stie sa faca .

da e slaba prezenta pe aici in weeekend vad .dormiti sau cum?

Simona te asteptam cu pozici si impresii din italia .
gabitza ,voi santeti bine?


Chiar ca e slaba prezenta smile.gif
Eu nu ma mai duc la cumparaturi azi cu toate ca si la noi e koopzondag. Am cumparat ieri destule biggrin.gif
Distractie placuta atunci hug.gif

Lui Marc nu-i prea place piureul, ii cade greu la stomac biggrin.gif
Vad eu ce fac...

Am mancat si eu, ceva pregatit tot de tati...bag de seama ca e ziua lor de stat prin bucatarie azi liwlol.gif
Am bagat lenjeria la spalat cu Persil... Cu tot HG-ul meu scump, n-a iesit O PATA de pe prosopelele Alinei si am respectat 100% instructiunile...

Va pup, revin mai tarziu! Back to work biggrin.gif hug.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Oct 31 2010, 02:38 PM) *
Chiar ca e slaba prezenta smile.gif
Eu nu ma mai duc la cumparaturi azi cu toate ca si la noi e koopzondag. Am cumparat ieri destule biggrin.gif
Distractie placuta atunci hug.gif

Lui Marc nu-i prea place piureul, ii cade greu la stomac biggrin.gif
Vad eu ce fac...

Am mancat si eu, ceva pregatit tot de tati...bag de seama ca e ziua lor de stat prin bucatarie azi liwlol.gif
Am bagat lenjeria la spalat cu Persil... Cu tot HG-ul meu scump, n-a iesit O PATA de pe prosopelele Alinei si am respectat 100% instructiunile...

Va pup, revin mai tarziu! Back to work biggrin.gif hug.gif tzuc.gif

SI MIE IMI E CAM SOMN ! astept sa adoarma ruby si cred ca ma pun si eu vreo ora sa dorm.dupa tosti-urile astea e ideal sa ma pun cu burta in sus ,nu?
mai vedem cand ne trezim ce chef mai avem de iesit .sant deschise magazinele pana la ora 18 ,asa ca avem timp.

poate ai mai mult noroc cu ACE .eventual prosopelele cu pete mai vechi ,le poti pune la inmuiat in prealabil cu ceva ACE si lasa asa cateva ore sa actioneze si apoi spalate la masina doar cu persil .sa imi spui daca a avut succes .eu una am fost multumita de el ,dar sincer nici hainutele nu le lasam sa se usuce pata pe ele .asta e diferenta ,eu eram mereu acasa si puteam sa le clatesc imediat ,pe cand tu nu ai cum .
ramane doar sa ii iei barbite cu maneci din plastic ,iar atunci cand va invata sa stea singurica in fundulet o poti pune in scaunul de masa si va fi mai usor si pt tine sa o hranesti fara sa se murdareasca asa rau.
poesje
ziua buna ! ce frumos v-ati distrat ,noi pozici < poate si pe fb ,sa le comentam un picut nu ..mersic trandafir.gif > Noi am fost prin Makro ,gura casca ,dar tot am venit cu vreo 2 bluze ptr Rohat rolleyes.gif partners.gif tzuc.gif ,am servit pranzul si acum somnic ..Rohat doarme .. Any ieri am pregatit o musaca ,astazi ca de obicei in fiecare duminica peste cu garnitura de legume .. partners.gif trandafir.gif tzuc.gif
Any-Olanda
QUOTE(ruby @ Oct 31 2010, 01:52 PM) *
poate ai mai mult noroc cu ACE .eventual prosopelele cu pete mai vechi ,le poti pune la inmuiat in prealabil cu ceva ACE si lasa asa cateva ore sa actioneze si apoi spalate la masina doar cu persil .sa imi spui daca a avut succes .eu una am fost multumita de el ,dar sincer nici hainutele nu le lasam sa se usuce pata pe ele .asta e diferenta ,eu eram mereu acasa si puteam sa le clatesc imediat ,pe cand tu nu ai cum .
ramane doar sa ii iei barbite cu maneci din plastic ,iar atunci cand va invata sa stea singurica in fundulet o poti pune in scaunul de masa si va fi mai usor si pt tine sa o hranesti fara sa se murdareasca asa rau.


Da, pai asa o sa fac, o sa le selectez pe cele patate si o sa le bag la muiat, doar cu Ace cred ca o sa le scot...
Da, asa e, eu nu sunt acasa si cand vine cu hainutele asa de la cresa, deja e tarziu...
Daca e sa manance morcovel, ceea ce avem azi in program, sa o vezi ce portocalie se face... Se mai sterge si cu manecile, tare iute mai e biggrin.gif

Am bagat prima tura la uscat, ma duc sa mai bag una la spalat, as mai avea si de calcat, si de gatit, vad eu ce mai am timp si chef sa fac azi...
Vad ca a iesit soarele, cred ca o sa-i dau morcovelul sa manance si plecam la o plimbare pana la supermarket smile.gif

Poesje, ce fel faci tu musacaua ca tare bine suna, poate pui reteta pe aici tzuc.gif

Pupici, ne mai auzim! hug.gif tzuc.gif
ruby
salutare ,

ne-am intors si noi din oras .uau ce de lume a fost .am fost doar in galeria kaufhof ,am mancat o prajitura si am baut un capucinno ,iar ruby s-a jucat ore intregi la masa de lego si prin raionul de jucarii cu alti copii .acum seara cand ne-am inrors acasa ,abia am mai incaput in metro de full ce era .noroc ca imi luasem caruciorul cel mic !

ce de gasca mascata prin oras ...se uita si ruby lung si intrebator .la zoo e party pana la 22.30 .eu una nu sant asa de atrasa ,dar imi place sa privesc lumea cum se distreaza ,in special tineretul.si Aiman si-a luat masca si spray de par .se distreaza si el cu gasca lui .

a fost super vremea azi ,soare si chiar cald la 15 cand am iesit .mi-am dat geaca jos .iar acum pe seara era temperatura ideala de toamna .

lui ruby cred ca dau sa ii iasa maselutele .azi a facut de 3 x in pampers .si e cam acid ,s-a iritat un pic ,dar sper sa treaca .
ma duc sa vad ce mai e pe la tv .poate ne auzim mai tarziu .o seara placuta si pofta mare celor ce nu au mancat inca .
ruby
buna dimineata !

haideti la cafea fetelor !
noi santem acasa cu totii ,e un fel de duminica la noi .e sarbatoare legala si nu se lucreaza azi .
sper azi sa va faceti aparitia mai multe ,la strigarea catalogului!

ruby -prezent ! biggrin.gif

un inceput de saptamana cat mai placut !
Any-Olanda
Buna dimineata,

Si noi la apel cu un cappucinno, cine mai doreste? cafea.gif hug.gif
Sper ca ati dormit bine smile.gif Noi am dormit destul de bine, am visat ca i-au iesit dintisorii Alinei, cred ca de unde ma gandesc asa de mult la asta... biggrin.gif

Noi ne mai jucam putin si ne imbracam apoi sa plecam la CB, la 10:10 avem programarea. E ceata si posomorat afara sad.gif
Chiar si daca ar fi sa ploua, cred ca tot cu caruciorul m-as duce, putin aer curat si ceva sport mi-ar face bine biggrin.gif ...mai am si antrenament facut sambata liwlol.gif Banuiesc ca o sa o antareasca si o sa o masoare ca de vaccin nu se pune problema, abia la 11 luni e urmatorul.

Azi cred ca o sa ma bag in dulapul ei sa sortez hainutele care nu-i mai vin, au diferite tipare si chiar daca sunt toate 68, unele inca o mai incap iar unele nici gand. Am un pantalon de la Prenatal 68, nici o sansa sa-i vina, cred ca-i 74.
A baut o sticluta de lapte si acum se joaca, isi trage pantalonii in sus, vorbeste, ce nu face ea! biggrin.gif
O sa trecem si pe la bunici ca tot stau ei acolo aproape, asa se bucura cand o vad!

Mirela, ce bine de voi ca aveti multe zile libere...la noi sunt doar cateva sad.gif O zi frumoasa petrecuta in familie, suna tare bine hug.gif

Va pup, ma apuc de pregatit geanta si toate cele smile.gif Revin smile.gif O zi frumoasa tuturor! hug.gif tzuc.gif
babytje
Neata!
Si eu scurt prin zona smile.gif .
Ce fete dragute am vazut in poze, si la moda, ca de obicei smile.gif .
Robertelul meu are ceva febra, dar tot l-am dus la gradi, are o infectie la ureche, era plin de ceara azi-dimineata.
Am dormit cam rau azi-noapte, asa ca sper sa mai trag un pui de somn, dar dupa ce termin treburile.
Mirela, ai facut analizele neuro, stii rezultatul?
Any, tu de la cat timp ai inceput sa-i dai mancarica Alinei?
Sa ne zici ce-ti spun tantile de la CB.

tzuc.gif
ruby
iulia ,m-au trimis la radiologie ,pt mai multa claritate .urmeaza sa imi fac programare pt tomografie .eu m-am apucat de curatenie in camera noastra si in baia mare .andre imi pune niste folii izolatoare in spatele caloriferelor ,ce le-am cumparat de la tchibo ,sa reflecte caldura in camera si nu pe perete.am 2 calorifere in camera lui ruby si ambele sant pe peretele exterior ,deci se pierde cam multa energie .sa vedem cum va fi dupa .acum ca avem calorifere noi in toata casa se simte si mult mai cald si costurile au fost extrem de mici fata de anii precedenti .


any ,te asteptam cu vesti de la cb .

robert ,multa sanatate ! of ce le mai prinde saracul de el pe toate cele rele...

ne auzim mai tarziu .
Any-Olanda
Am revenit pe fuga cu niste pozici smile.gif

Aici o trageam pe mami de par, vineri smile.gif


Mancand pastarnac smile.gif


La baita, invatati cum sa faceti pluta liwlol.gif Asa se face, se impinge in picioare si daca ai o burticuta ca a mea, PLUTESTI liwlol.gif


In premergator, tare interesante jucarioarele astea pe aici smile.gif


Ieri, echipata sa mergem la plimbare smile.gif


M-a facut mama asta a mea o zambareata liwlol.gif


Asa dorm eu, scot scutecelul dintr-o parte si ma gadil cu el pe fata liwlol.gif Aseara...
poesje
neatza! vin si eu la cafea cu voi ,sint treaza de la 06 ,Rohat si cu al meu sot au dormit ca boierii pina la 09 ,a servit micul dejun si acum am ceva la spalat .,pe la 11 iesim la plimbare .. SANATATE MULTA PTR ROBERTEL ,,VA PUPACIM . un inceput de saptamana cat mai frumos si linistitor.,ne auzim mai tarziu trandafir.gif partners.gif
poesje
Any , data viitoare am sa fac si poze la musaca . reteta suna c-am asa carne tocata 300-500 gr ,rosii 3-5 buc ,ardei 1 buc ,vinete 2-4 buc .eu pregatesc carnea c-am asa ,calesc 2 cepe si ceva patrunjel ,2 fire .,mirodenii + sare si una cutie pasta de tomate . apoi legumele le tai rondele le calesc cu putin ulei asa pe fiecare in parte , intr-o tava pun un pic de ulei si incep sa le asez un rand de cartof ,un rand de vinete ,un rand de carne si s.a.m.d ,apoi adaug 2 cutii de pasta de tomate,adaug apa fiarta si un pic de ulei ,asta vbesc separat intr-un castron ,pina se omogenizeaza si o adaug peste musaca.. si am deja cuptorul deschis la 200 grade ,maxim si o las in jur de 45-60 min pina scade apa ,inainte cu 10 min ornez cu rosiile si c-am atat . daca am scapat ceva revin cu comentariile rolleyes.gif trandafir.gif POFTA BUNA!
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Nov 1 2010, 12:23 PM) *
Ieri, echipata sa mergem la plimbare smile.gif


SUPERBA ! Toate pozele imi plac ,dar asta in mod deosebit ! grasunica ,iti vine si prin poze sa pupi bulanasele ! da ,e clar si Alina e hollandse glorie !

mersi de pozici !zambetul asta fermecator al ei ,te binedispune !am zis eu ca Alina e un copil extrem de cuminte si vesel ! mai rar asa copii ! tzuc.gif

dupa cum vad ai trimis si ceata spre köln ...incet incet a pus stapanire pe oras .am fi vrut sa iesim undeva ,dar sincer unde nu stim .toate magazinele sant inchise azi ,e pustiu pe strada ,toata gasca sta in casa la caldurica .
noua ne pregateste tati o omleta ,apoi cred ca ne punem la nani .
am facut curatenie ,am spalat ,am uscat ,ce altceva sa mai fac pana diseara cand imi vine randul la gatit?

Poesje ,am sa notez reteta ,maine cred ca o fac si eu,de incercare ,pt pranz ,caci andre nu se omoara cu carnea tocata .vreau si o reteta de chiftelute .are cineva?
ruby
QUOTE(poesje @ Nov 1 2010, 01:26 PM) *
Any , data viitoare am sa fac si poze la musaca . reteta suna c-am asa carne tocata 300-500 gr ,rosii 3-5 buc ,ardei 1 buc ,vinete 2-4 buc .eu pregatesc carnea c-am asa ,calesc 2 cepe si ceva patrunjel ,2 fire .,mirodenii + sare si una cutie pasta de tomate . apoi legumele le tai rondele le calesc cu putin ulei asa pe fiecare in parte , intr-o tava pun un pic de ulei si incep sa le asez un rand de cartof ,un rand de vinete ,un rand de carne si s.a.m.d ,apoi adaug 2 cutii de pasta de tomate,adaug apa fiarta si un pic de ulei ,asta vbesc separat intr-un castron ,pina se omogenizeaza si o adaug peste musaca.. si am deja cuptorul deschis la 200 grade ,maxim si o las in jur de 45-60 min pina scade apa ,inainte cu 10 min ornez cu rosiile si c-am atat . daca am scapat ceva revin cu comentariile rolleyes.gif trandafir.gif POFTA BUNA!

RANDUL ALA DE CARTOFI ...II FIERBI PUTIN IN PREALABIL SAU ASA CRUZI?

CRED CA SI UN PIC DE GOUDA RAS ;AR FI BESTIAL IN TOP ,NU?
poesje
salutare ! noi am fost la cumparaturi ,am servit pranzul si Rohat este la somnic de 1 ora ,Ruby eu in general prajesc toate legumele ,cu ulei de masline sau cu margarina aceea speciala ptr prajit ,< chiftelute uite ce reteta am eu , ceapa ,usturoi ,patrunjel , sare ,piper . EU LE CALESC PUTIN SI ASTA ESTE ,apoi le fac ca perisoare de mici le d-au prin faina si la prajit .. trandafir.gif partners.gif

poesje
da ,de ce nu si un pic de cascaval dupa preferinte rolleyes.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Am revenit notworthy.gif

QUOTE(babytje @ Nov 1 2010, 10:04 AM) *
Any, tu de la cat timp ai inceput sa-i dai mancarica Alinei?
Sa ne zici ce-ti spun tantile de la CB.


Asa, am fost la CB, avem 7760, deci numai 50 a luat sapt asta...mai au si ei up's and down's -urile lor, deci nu e nici o problema smile.gif 66.4 lungime, circumferinta capusorului 43.2 , in grafic smile.gif A mancat foarte bine sapt trecuta, no worries smile.gif
Bun, de azi incepem cu mancari de diferite feluri smile.gif Am cumparat tot felul de minuni smile.gif
Avem voie ousor f bine fiert, in loc de carnita, plus legumele de rigoare.
Carnita (pui, vita, peste) plus legume. Eu am cumparat de toate acum, sa vad cum le combin. Pt inceput trebuie sa pasez tot, in viitor lasam bucatele netocate.... Are voie pajit si fiert, doar sa nu aibe multa grasime, de preferinta grasimi sanatoase...
Azi a rontait si o grisina, mai bine zis a lins-o biggrin.gif I-a placut asa ca pt prima data biggrin.gif

Schimbam si meniul, dupa cum urmeaza:
-dimineata un laptic ca deobicei
-intre mic dejun si pranz, un fruct
-pranz, laptele e inlocuit de pap (lapte cu faina de orez, gros ca sa-l manance cu lingura)
-intre pranz si masa de la ora 17 avem grisine, biscuiti, etc si eventual putin ceiut, suc de fructe, sau ceva de baut
-la ora 17 o masa solida (carnita + legume sau ce e...)
-baita in jurul orei 20-21 cu o sticluta de lapte simplu

Acum am pus-o in patut sa adoarma smile.gif
Ma duc sa ma apuc de gatit, o sa prepar pt ea de toate si le bag la congelator in cutiute speciale smile.gif

Multumim frumos de complimente! tzuc.gif

Va pup, ne mai auzim! hug.gif tzuc.gif
poesje
Saluti partners.gif trandafir.gif ! mi-am terminat tot ce mi-am propus pe ziua de astazi <mancare ,spalat ,calcat> bananab.gif ,maine dimineata mergem la cresa ,iar eu la serviciu asa ca nu servim impreuna cafeaua sau micul dejun ,dar ne auzim in jurul pranzului . O seara frumoasa si pofta buna !
ruby
buna seara ,

si eu pe aici .dupa amiaza am iesit afara cu totii ,prin parc si dupa ziare la benzinarie ,apoi cand m-am intors am facut temele la mate ,engleza si religie cu Aiman .obositor la religie ...despre islam ,cv-ul lui mohamed ...nu stiu cat de mult ne foloseste noua asta ,nici macar pt cultura generala nu imi pare interesant .si mai da si test din toate astea .ne islamizeaza astia nu alta !

poesje ,mersi de reteta ,o sa vad eu ce iese ...o saptamana usoara si spor la servici .ai un program anume? Banuiesc ca mergi sa iti ajuti sotul in zilele cand e rohat la gradinitza nu?

Any ,suna bine programul compus de tine .si oricum alina arata extrem de bine si fara sa fie nevoie sa o cantaresti saptamanal .se vede ca e un copil sanatos din toate pdv .

restul gastii unde e? ori e vreo noua moda pe aici ,doar sa se citeasca din umbra fara a si nota vreo 2 randuri?

Ma duc si eu sa ma apuc de pregatit cina .cred ca ne mai auzim maine la cafea ,caci am program la tv (PE NL) si apoi la nani .maine o iau de la capat cu trezirea la 6.30 ! gata cu weekendul prelungit ...
o noapte linistita !
Any-Olanda
Buna seara,

Am revenit sa va spun noapte buna smile.gif
Sunt rupta de oboseala, de cand am ajuns acasa am stat numai in bucatarie, am gatit nu mai stiu cate feluri pt Alina, am gatit si pt noi pt azi, am mancat. Apoi iar la cratita, am gatit si pt maine si poimaine (chiftelute in sos de ceapa taiata Julliene, au si grecii ceva de genul asta, Keftedes se numeste la ei ) ca n-am timp sa gatesc zilnic.

Azi la 17 a servit Alinuta mea urmatoarea reteta: mazare proaspata, morcovi, rosii, pui. Am gustat si eu, cu toate ca era fara sare, era f bun smile.gif A mancat cu placere, maine servim aceiasi reteta si probabil si poimaine, sa evitam presupunerile spre alergii...

Plec sa fac un dus si sa-mi calc costumul si ceva camasi...

Va pup dulce, noapte buna! hug.gif tzuc.gif
dumysym
saluatre fetelor,

am ajuns si noi acsa intr-un final, mii de scuze ca nu am apucat sa va scriu cand am plecat vineri, dar a fost atata nebunie cu bagajele si cu LUca k nici nu am mai citit pe ziua respectiva, acum tre sa citesc destul de mult din urma ca sa vad ce ati mai facut.
sper ca sunteti bine, sanatoase si bebeii la fel
am ajuns f greu in Italia, traficul f aglomerat si ciudat, acum la intoarcere a plouat pana in Austri si am mers iarasi greu, am ajuns la 22 acasa in seara asta
per ansamblu a fost ok, dar se putea si mai bine
va povestesc mai multe dupa ce il culc pe Luca


pupicei si noapte buna, in cazul in care mergeti la nani pana mai intru sa va scriu

dumysym
nu ma mai simt in stare sa va povestesc acum, ma duc la nani si maine cand intru va scriu cate peripetii am avut

pupici
noapte buna
ruby
neatza fetelor !

va astept la cafea ! simona ,povestile tale merg super la cafeaua de dimineata cred !

any ,ce gospodina ! bine ca ai avut chef si putere sa gatesti atatea feluri !eu ieri am tot stat cu nintendo in mana .m-am bagat in brain challange .imi place la nebunie .

ne auzim in cursul zilei ,azi mai am si ceva de lucru ,asa ca nu o sa fiu prea mult pe aici .o zi frumoasa tuturor !
poesje
neatza! servesc si eu repede cafeluta cu voi ,pregatesc si micul dejun .. Bine ati venit acasa ! pupicei .O zi frumoasa si linistita .Pe curand ! trandafir.gif partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.