Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
Meimei
Mai pot sa mai zic neata?

Pai, am recuperat, normal biggrin.gif Partea nasoala este ca tocmai am terminat de baut o cana de ceai, si de la caldura m-a luat iarasi somnul blush.gif

Babytje, cea care mi-a raspuns la intrebari nu e moasa mea, este doar o stagiara. Moasele (ca sunt 2 care ma vad alternativ) imi spun: "daca ti-a trecut si nu s-a mai repetat, nu am ce sa-ti fac". Dar in unele cazuri cred ca au dreptate, nu e cazul de investigatii suplimentare.
Iar in privinta analizelor, eu am facut doar cateva de "baza", daca le pot numi asa (HIV, sifilis, hepatita, rubeola, si mi-au determinat RH-ul). Mie mi s-ar parea normal ca atunci cand iau in "primire" o gravida sa ii faca toate testele necesare, inclusiv un Papanicolau. Ma asteptam sa fac mult mai multe, dar daca aici este Mecca neinterventionismului, ce sa faci!
Dar tie nu iti mai fac nici o ecografie aproape de termen, ca sa stiti daca totul e ok si bebe e asezat cum trebuie? Mi s-ar parea normal sa iti faca. Ah, simt cum sa strange frustrarea in mine, ce mi-e Romania cu medicii nepasatori si nesimtiti, ce mi-e Olanda cu neinterventionistii lor!
E bun linkul ala, in cazul in care nu gasesc aici un ginecolog priceput, cred ca acolo o sa ma "abonez" si eu!

Mirela, daca nu e vreme inca de perna, poate o pacalesti cu parfumul lui tati, doar o picaturica in patutul ei, poate merge smile.gif Sa aveti spor la cumparaturi, sa le poarte Aiman cu placere! E foarte frumos ca are gust inca de mic, inseamna ca mai tarziu o sa fie un domnisor foarte "cautat" wink.gif

Dupa ce ma mai trezesc un pic, ma pun pe invatat, asa ca va doresc, voua si bebitilor vostri, o zi superba! floare2.gif
rohat
buna ,burtici , pitici si voi mamici ,am bagat o tura zdravana de somn ,dupa o masa copiasa , si ne c-am supara un dinte si o masea ,greu mai apar ,are si puiutul meu destul de multe trezire ,dar .......... > programul nostru il stiti ,dimineata ,trezirea la 07 cel tarziu 08 ,apoi micul dejun ,iesim o tura pe afara .si apoi pe la 12 ,mancam de pranz ,somnic ,intre 13- 15 ,apoi joaca , ii d-au biscuiti si fructe intre mese ,< marti avem aici la scoala o intrunire ,unde se strang mamici si pitici mai mici ,mai mari ,intre 13-15 ,miercuri prietena mea se ocupa ,tot c-am asa cu o intrunire unde se strang mamici si pitici ,cantam ,ne jucam ,intre 10-12 ,c-am asta-i programul nostru ,va pupacim si va iubim
rohat
apropo astazi este sint martiin ,corect ,va asteptam pe la noi
babytje
Rohat, bine ca mi-ai amintit de St. Martin. Nu am cumparat nimic, dar mai am ceva ciocolatici. Sigur vin vecinii pe la usa.
Mirela, i-ai cumparat ghete lui Aiman? Acum vrea sa fie si el la moda, nu-i mai poti lua doar ce-ti place tie wink.gif .
Azi-maine il vezi in oglinda cate o jumate de ora pe zi, sa se aranjeze sa mearga la "zoo". biggrin.gif
Da Mei, am facut si eu analizele alea la inceputul sarcinii, dar atat. Am cerut si eu eco, pentru decembrie, dar moasele stiu tot si cica nu am nevoie ca vorba aia "arat bine, sunt sanatoasa". Dar am sunat la eko center si am convins-o pe receptionista ca-mi trebuie eco...si gata, s-a rezolvat. Altfel merg in Haga.

Am adus niste dulciuri pentru copilasi, dar si pentru noi, daca tot e st. Martin. Poate trec durerile de dinti wink.gif .

ruby
QUOTE(babytje @ Nov 11 2009, 06:46 PM) *
Rohat, bine ca mi-ai amintit de St. Martin. Nu am cumparat nimic, dar mai am ceva ciocolatici. Sigur vin vecinii pe la usa.
Mirela, i-ai cumparat ghete lui Aiman? Acum vrea sa fie si el la moda, nu-i mai poti lua doar ce-ti place tie wink.gif .
Azi-maine il vezi in oglinda cate o jumate de ora pe zi, sa se aranjeze sa mearga la "zoo". biggrin.gif
Da Mei, am facut si eu analizele alea la inceputul sarcinii, dar atat. Am cerut si eu eco, pentru decembrie, dar moasele stiu tot si cica nu am nevoie ca vorba aia "arat bine, sunt sanatoasa". Dar am sunat la eko center si am convins-o pe receptionista ca-mi trebuie eco...si gata, s-a rezolvat. Altfel merg in Haga.

Am adus niste dulciuri pentru copilasi, dar si pentru noi, daca tot e st. Martin. Poate trec durerile de dinti wink.gif .




vai ,mersi de dulciuri,dar sa stii ca Aiman nu mai stie cintecul ala cu Sint Martin...iar ruby poate doar sa lalaie ceva din ,,paparazzi ,,al lui lady gaga (e preferata ei)!

da am fost in oras ,i-am luat ce si-a dorit,el multumit ,mama multumita! si daca tot a dormit ruby mi-am permis sa colind magazinele ,mi-am luat o bluzita si o rochitza pulover ,hai sa pun sa o si vedeti http://www.pimkie.com/article-robe-pull-co...0-75201960.html .

pai ce crezi ,cind pleaca diminetza la scoala ,e mai importanta freza decit micul dejun! mai nou ca isi lasa parul sa creasca deci e in faza aia nasoala cind nu se aseza de nici un fel si ma striga diminetza din baie sa vin sa ii asez eu parul ca altfel ramin fara gel...si lui tot nu-i iese! cindva demult am facut din pasiune niste cursuri de cosmetica ,manichiura si coafura ,si am si ceva talent...am si lucrat o perioada scurta ca ,cosmeticiana !

ma enervez rau aici cind ma duc la coafor sa ma tund ...eu am parul scurt si e greu sa gasesti pe cineva bun in tunsori pe par scurt,orice greseala se vede !
va pun o poza de anul trecut ,aici inca aveam perciunii mari ,de obicei am urechea conturata..


in rest toate bune si frumoase ,deja e o nebunie in oras , a inceput carnavalul de la 11.11 si e o zarva prin centru de numai ,la radio numai muzica de carnaval...lume costumata peste tot !

ce mai gatiti bun fetelor?

sa aveti cu toate o seara faina ,mai am si eu un pic si imi vine sotul acasa ! super.gif
babytje
Ce poza faina, Mirela!!!
E clar, Aiman seamana cu tine si Ruby cu tata-sau smile.gif .
Aiman are par frumos, ai ce freze sa-i faci, bine ca te pricepi. Sa vezi numa cum da el toate nemtoaicele pe spate, hihi.
Frumoasa rochita-pullover, ala e si genu meu.

De gatit...eu nu am inspiratie si nici pofte, azi am facut un snitzel cu cartofi prajiti.

Mei, din ce carti inveti olandeza?

tzuc.gif
Meimei
Vai, Mirela, cat semeni cu cineva pe care cunosc in Bucuresti! Parca ati fi surori! smile.gif
Sunteti niste dulci cu totii, iar pe Ruby cred ca as pupaci-o intr-una! biggrin.gif
Sa purtati cu placere noile achizitii!
Imi place si mie. Si e bun linkul, merge de inspiratie si pentru biurtici mai mari biggrin.gif
Unde ai facut cursurile respective si ce v-au invatat acolo, mai exact?

Mmm, Babytje, mi-ai facut pofta de cartofi prajiti!
Eu am facut salata de peste pe care voiam sa o fac ieri (telina, morcov, mar, date prin razatoarea mare + peste afumat). Si clatite la desert. Pentru maine o sa fac niste orez fiert cu legume inabusite la tigaie si bacon prajit.

De ceva timp am lasat cartile de-o parte. Desi le-am inceput cam pe toate, n-am avut stare sa termin nici una blush.gif . Ieri si azi am citit rezumate de aici: http://www.ielanguages.com/dutch.html. Dupa ce termin cu asta, trec la http://www.dutchgrammar.com. Carti nu am cumparat prea multe. Pentru cursuri si gramatica am Taal Vitaal - Nederlands Voor Beginners, Dutch for Dummies, Dutch Grammar (Ed. Teach Yourself), 201 Dutch Verbs (desi ieri am gasit un conjugator online care m-ar fi scutit sa cumpar cartea: http://www.verbix.com/languages/dutch.shtml).

Tu esti de mult timp in NL, Babytje?
ruby
QUOTE(babytje @ Nov 11 2009, 11:20 PM) *
Ce poza faina, Mirela!!!
E clar, Aiman seamana cu tine si Ruby cu tata-sau smile.gif .
Aiman are par frumos, ai ce freze sa-i faci, bine ca te pricepi. Sa vezi numa cum da el toate nemtoaicele pe spate, hihi.
Frumoasa rochita-pullover, ala e si genu meu.

De gatit...eu nu am inspiratie si nici pofte, azi am facut un snitzel cu cartofi prajiti.

Mei, din ce carti inveti olandeza?

tzuc.gif
´

ah da, ruby e tati toata!
tata

si ruby

cu Aiman e treaba grea ,are o iubita (bunica-sa e romanca)dar acum se cearta acum se impaca ,saptamina asta mi-a povestit ca a incheiat relatia ,ca apoi dupa ce ea l-a sunat sa imi zica ca ii mai da o sansa...

ma bucur ca v-a placut rochita mea ,cind il prind pe tati un weekend relaxat ,o sa i-o las pe ruby in grija si ma voi duce la shopping ,singurica ! am nevoie de un refresh in garderoba !

miine fac chiftelutze ,e ultima zi cind mai putem servi cu usturoi ,caci vineri vine pappi si nu suporta mirosul !la cit usturoi am papat saptamina asta ,cred ca au murit toti viermisorii in caz de existau! laugh.gif

fetelor ,v-am pupat ,imi e somn.gif ,e deja 22.10 ,gata am fugit !nopate buna!
ruby
[quote name='Meimei' date='Nov 12 2009, 12:20 AM' post='1031106']
Vai, Mirela, cat semeni cu cineva pe care cunosc in Bucuresti! Parca ati fi surori! smile.gif
Sunteti niste dulci cu totii, iar pe Ruby cred ca as pupaci-o intr-una! biggrin.gif
Sa purtati cu placere noile achizitii!
Imi place si mie. Si e bun linkul, merge de inspiratie si pentru biurtici mai mari biggrin.gif
Unde ai facut cursurile respective si ce v-au invatat acolo, mai exact?

Mmm, Babytje, mi-ai facut pofta de cartofi prajiti!
Eu am facut salata de peste pe care voiam sa o fac ieri (telina, morcov, mar, date prin razatoarea mare + peste afumat). Si clatite la desert. Pentru maine o sa fac niste orez fiert cu legume inabusite la tigaie si bacon prajit.

De ceva timp am lasat cartile de-o parte. Desi le-am inceput cam pe toate, n-am avut stare sa termin nici una blush.gif . Ieri si azi am citit rezumate de aici: http://www.ielanguages.com/dutch.html. Dupa ce termin cu asta, trec la http://www.dutchgrammar.com. Carti nu am cumparat prea multe. Pentru cursuri si gramatica am Taal Vitaal - Nederlands Voor Beginners, Dutch for Dummies, Dutch Grammar (Ed. Teach Yourself), 201 Dutch Verbs (desi ieri am gasit un conjugator online care m-ar fi scutit sa cumpar cartea: http://www.verbix.com/languages/dutch.shtml).

cine stie pe unde a umblat tata...si in galati e o tipa care imi seamana izbitor de mult ,multa lume ne-a si confundat!
cursurile le-am facut in ro ,prin 2002 !tot ce e necesar sa stii in meseriile in cauza ,bine baza ...ca ulterior mai inveti si din experientza!cel mai interesant a fost cel de cosmetica ,am invatat de drag !si acolo la fel notiuni de baza ,tehnici de epilare ,pensat ,tratamente si aplicarea lor in fct de ten ,machiajul etc
la manichiura ,cum se executa manichiura si pedichiura ..bla bla
la coafor ,tunsorile ,vopsitul (si aici sint multe de invatat,mai ales la combinari de culori)aranjatul ,permanentul eheee ..tot ce tre sa stie o coafeza!

mai vb miine ,despre detalii .esti interesata?dau lectii gratis!

ruby
neatza fetelor,

haideti la cafea! eu am avut o noapte de pomina ,pe la 2 am luat-o pe ruby in pat la mine ,dar tot nu dormea profund ,cam la fiecare jumatate de ora se trezea plingind!de diminetza e la fel,morocanoasa ,nimic nu ii convine!

am o gramada maaare de rufe de calcat...asa ca va urez o zi frumoasa si ne auzim pe parcursul zilei !

Anku,mai ai un pic si esti exmatriculata!
rohat
neata , burtici ,pitici si voi mamici ,astzi stam prin casa ,asteptam musafiri ,,oricum asa ploua > vin prietenele mele cu copii ,asa ca ne facem de cap ,mai stam pe net ,ne jucam ,alergam ,ce sa mai prostioare ,pupici si vbim
anku
QUOTE(ruby @ Nov 12 2009, 08:26 AM) *
neatza fetelor,

haideti la cafea! eu am avut o noapte de pomina ,pe la 2 am luat-o pe ruby in pat la mine ,dar tot nu dormea profund ,cam la fiecare jumatate de ora se trezea plingind!de diminetza e la fel,morocanoasa ,nimic nu ii convine!

am o gramada maaare de rufe de calcat...asa ca va urez o zi frumoasa si ne auzim pe parcursul zilei !

Anku,mai ai un pic si esti exmatriculata!

o sa ziceti ca-mi plang de mila dar vai mie
is suparata...de 2 ani ma rog sa facem ceva cu sufrageria...si pauza...nimic nu se face fara cearta si plansete
si ce am cerut???
nimic altceva decat ORDINE
of of of....
ma bucur sa vad ca sunteti bine...cu any nu mai stim cum este...
mirela ai ficior mare...ce fain ca il lasi independent...frizuri,haine...super...
ce seamana ruby cu tacso...

ma duc sa fac ceva de papa si sa duc copilul afara...
vb mai tarziu...
va poopam
noi va servin un suc...
ieri am stat de la 20 la 22.30 sa-l culcam p Darius p rand eu si tacso... sad.gif
ingerasu
buna ziua
mirela(ruby)sau anku,care stiti vre-un site deinvatat lb germana....pls.....,trebuie in 2 luni sa stiu ceva,macar baza
carti am,dar e greu cu pronuntia.....,sper sa reusesc
apropo,anku,in ce zona stati voi?
noi vom merge in sud de munchen la vreo 60-70km
Meimei
Hallo!

Ce ospitaliere sunteti! smile.gif V-as fi oferit si eu un pahar cu lapte si prajituri, dar dupa suc de portocale si cafea, mi-e sa nu provocam "disensiuni" stomacale biggrin.gif

Are deja prietena? Ce viata incarcata au si astia mici! smile.gif Imi place ca se preocupa de felul in care arata, alti baieti nu acorda prea multa importanta si pe urma se intreaba de ce ii ocolesc fetele. Sa il inveti trucuri de la cursurile pe care le-ai facut, sa dea gata toate domnisoricile wink.gif

Mi-ar placea si mie sa fac un curs de genul asta, dar nu ca sa profesez, ci doar pentru mine. Manichiura, pedichiura si pensat mi le-am facut singura de cand ma stiu. O sa ma laud singura si nu e bine, dar mereu am primit complimente ca arata bine si am fost intrebata la ce salon ma duc. Am tot cautat sa "fur" de prin reviste si de pe net si tehnici de machiaj, dar n-am gasit ceva care sa ma satisfaca.

Mirela, ai mila si nu ne exmatricula, si-asa suntem putine! wink.gif Hai, spor la calcat!
Rohat, distractie placuta cu prietenele si cei mici!
Anku, fruntea sus, cumva tot o sa se rezolve!
Ingerasu, incearca www.livemocha.com, unde te invata si pronuntie.

Si eu va doresc o zi placuta!
Ne auzim,
ingerasu
QUOTE(Meimei @ Nov 12 2009, 01:36 PM) *
Hallo!

Ce ospitaliere sunteti! smile.gif V-as fi oferit si eu un pahar cu lapte si prajituri, dar dupa suc de portocale si cafea, mi-e sa nu provocam "disensiuni" stomacale biggrin.gif

Are deja prietena? Ce viata incarcata au si astia mici! smile.gif Imi place ca se preocupa de felul in care arata, alti baieti nu acorda prea multa importanta si pe urma se intreaba de ce ii ocolesc fetele. Sa il inveti trucuri de la cursurile pe care le-ai facut, sa dea gata toate domnisoricile wink.gif

Mi-ar placea si mie sa fac un curs de genul asta, dar nu ca sa profesez, ci doar pentru mine. Manichiura, pedichiura si pensat mi le-am facut singura de cand ma stiu. O sa ma laud singura si nu e bine, dar mereu am primit complimente ca arata bine si am fost intrebata la ce salon ma duc. Am tot cautat sa "fur" de prin reviste si de pe net si tehnici de machiaj, dar n-am gasit ceva care sa ma satisfaca.

Mirela, ai mila si nu ne exmatricula, si-asa suntem putine! wink.gif Hai, spor la calcat!
Rohat, distractie placuta cu prietenele si cei mici!
Anku, fruntea sus, cumva tot o sa se rezolve!
Ingerasu, incearca www.livemocha.com, unde te invata si pronuntie.
Si eu va doresc o zi placuta!
Ne auzim,

multumesc,,chiar acum caut
ruby
QUOTE(ingerasu @ Nov 12 2009, 02:20 PM) *
buna ziua
mirela(ruby)sau anku,care stiti vre-un site deinvatat lb germana....pls.....,trebuie in 2 luni sa stiu ceva,macar baza
carti am,dar e greu cu pronuntia.....,sper sa reusesc
apropo,anku,in ce zona stati voi?
noi vom merge in sud de munchen la vreo 60-70km


nu-mi spune ca va mutati aici?te bagi la servici de cum ajungi ?de ce graba asta? daca ajungi pe aici ,o sa inveti repede ,practicind! ti-a scris si meimei unde sa intri sa inveti ,e fain site-ul abia l-am descoperit si eu(mersi babytje)!iti zic de acum ,e o limba extrem de urita ,mai ales gramatica! nervi.gif

ruby
QUOTE(Meimei @ Nov 12 2009, 02:36 PM) *
Hallo!

Ce ospitaliere sunteti! smile.gif V-as fi oferit si eu un pahar cu lapte si prajituri, dar dupa suc de portocale si cafea, mi-e sa nu provocam "disensiuni" stomacale biggrin.gif

Are deja prietena? Ce viata incarcata au si astia mici! smile.gif Imi place ca se preocupa de felul in care arata, alti baieti nu acorda prea multa importanta si pe urma se intreaba de ce ii ocolesc fetele. Sa il inveti trucuri de la cursurile pe care le-ai facut, sa dea gata toate domnisoricile wink.gif

Mi-ar placea si mie sa fac un curs de genul asta, dar nu ca sa profesez, ci doar pentru mine. Manichiura, pedichiura si pensat mi le-am facut singura de cand ma stiu. O sa ma laud singura si nu e bine, dar mereu am primit complimente ca arata bine si am fost intrebata la ce salon ma duc. Am tot cautat sa "fur" de prin reviste si de pe net si tehnici de machiaj, dar n-am gasit ceva care sa ma satisfaca.

Mirela, ai mila si nu ne exmatricula, si-asa suntem putine! wink.gif Hai, spor la calcat!
Rohat, distractie placuta cu prietenele si cei mici!
Anku, fruntea sus, cumva tot o sa se rezolve!
Ingerasu, incearca www.livemocha.com, unde te invata si pronuntie.

Si eu va doresc o zi placuta!
Ne auzim,


ik ben in een oase van ontspannig!
mi-am cumparat ceai de relaxare ,cu melisa , ca simt ca ma lasa nervii!si acum ma relaxez ,caci ruby fata dragutza doarme !tocmai mi-am cumparat si un strudel cu mere ,am fost la cumparaturi ,unde am simplificat aglomeratia zilei gatind pt prinz si seara ,cumparind piine & co ,pt sandwich-urila prinz si erwtensoep gata facuta pt diseara!
ma gindisem la pizza ,dar nu prea ma mai incinta ,nu au nici un gust !

zo,sint libera pe ziua de azi !

ah ,pustiul meu ,a avut prietene peste tot .si in ro ,la scoala,pe la bloc ! odata am coborit jos si i-am zis ca mergem la bunica ,el nu si nu ,ca are treaba cu copii si nu merge (avea cam 7 ani)!ce credeti ? se casatorea ,printre boscheti ,avea si invitati ,era disperat ca eu il zoream ,asa ca a trebuit sa astept cam o jumatate de ora pina s-a incheiat ceremonia ,dar pe drum mi-a scos ochii ca i-am stricat luna de miere!


mishule ,nu va exmatriculez ,doar va sperii ,dar mai ascultati si voi de doamna diriginta ,intrati mai des pe aici ,mai ales tu ca stai si pe la comp ,sa inveti!

anku ,imi pare rau ca nu sinteti in consens !poate el nu da atita importantza felului cum e in casa ! asa sint barbatii!nu te enerva !

ochisorii cei albastrii ce mai fac? ce vrei poate aseara nu ii era somn ,mititelului!

babytje ai ramas codasa ,asteptam vesti!
ingerasu
ruby,sotul a primit un contract,pleaca peste 2 sapt,iar eu voi veni in ianuarie
pt ca atunci are cine sa stea cu fata(poate voi gasi si eu ceva de lucru,cateva ore pe sapt la inceput),pana atunci tre sa stiu sa ma descurc un pic
in germania am mai fost o data acu 2 ani si mi-a placut(ce m-a impresionat e aceea ca nepotica mea isi pierduse o jucarioe la o intersectie ,cand am fost la plimbare,iar a doua zi am gasit-o pusa langa,nimeni nu o luase)zona respectiva e f frumoasa langa munti ,undeva langa miesbach-nu stiu daca am scris corect-intr-un satulet
Meimei
I-ai stricat luna de miere! biggrin.gif Hai, ca mi-a placut! Ramane sa vedem daca mai tarziu o sa mai faca pasul tot asa de usor wink.gif

Ingerasu, mult succes cu mutarea si sedere placuta acolo!
ruby
QUOTE(Meimei @ Nov 12 2009, 04:09 PM) *
I-ai stricat luna de miere! biggrin.gif Hai, ca mi-a placut! Ramane sa vedem daca mai tarziu o sa mai faca pasul tot asa de usor wink.gif

Ingerasu, mult succes cu mutarea si sedere placuta acolo!


ai terminat de invatat?
Meimei
QUOTE(ruby @ Nov 12 2009, 01:11 PM) *
ai terminat de invatat?


Nici vorba. A trebuit sa intrerup, ca m-a "obligat" prietenul sa mergem la plimbare, sa fac miscare. Abia ne-am intors, o ora jumate am umblat prin cartier. Si ieri la fel. Ma enerveaza ca aici nu e nici un parc, ar fi fost mai frumos asa.

Ma reapuc acum de buchiseala, mai citesc o ora, si dupa aia ma duc sa gatesc.

Va urez de acum pofta buna pentru mai tarziu!
rohat
buna ,si noi am tras un pui de somn ,, dupa atata joaca ,, am mai facut ceva prin casa ,strans rufe ,un pic de mancarica ,si am intrat sa va salut ,ca apoi mergem la masa ,gata sa mai dus o zi ,pupici si mai vbim
rohat
pofta buna yami.gif
ruby
QUOTE(Meimei @ Nov 12 2009, 07:46 PM) *
Nici vorba. A trebuit sa intrerup, ca m-a "obligat" prietenul sa mergem la plimbare, sa fac miscare. Abia ne-am intors, o ora jumate am umblat prin cartier. Si ieri la fel. Ma enerveaza ca aici nu e nici un parc, ar fi fost mai frumos asa.

Ma reapuc acum de buchiseala, mai citesc o ora, si dupa aia ma duc sa gatesc.

Va urez de acum pofta buna pentru mai tarziu!


foarte bine ,ca te scoate la plimbare ,are dreptate miscarea e buna! e in concediu sau lucreaza in ture?si al meu e plimbaret ,dar pe el il scoti din casa doar cu masina! duminica dimineatza se duce la patiserie si la chioscul de ziare cu masina ,cu toate ca sint doar 500 m ,daca ar lua-o pe scurtatura!eu am un parc imens in spatele casei ,ce se prelungeste cu padure si cimp deschis.super de jogging ,plimbari cu copii,picnik sau pur si simplu de stat pe o banca ,diminetza sa te incalzeasca razele soarelui!

unde mai vrei si parc in olanda? si asa densitatea e crescuta ,erau 16 mil de locuitori acum citiva ani ,acolo fiecare metru e calculat,daca nu sint case pe el ,se cultiva lalele sau pasc vacile...
ruby
QUOTE(rohat @ Nov 12 2009, 08:26 PM) *
pofta buna yami.gif

mersi rohat ! mai ,dar tu esti integrata vad ,servesti masa ca olandezii ,la 18.00!

ia zii agenda ai?
oana petrina
QUOTE(ruby @ Nov 12 2009, 08:49 PM) *
unde mai vrei si parc in olanda? si asa densitatea e crescuta ,erau 16 mil de locuitori acum citiva ani ,acolo fiecare metru e calculat,daca nu sint case pe el ,se cultiva lalele sau pasc vacile...

liwlol.gif inseamna ca tre sa ma indrept spre alta tara daca nu sunt vaca sau lalea laugh.gif
Meimei
QUOTE(ruby @ Nov 12 2009, 05:49 PM) *
foarte bine ,ca te scoate la plimbare ,are dreptate miscarea e buna! e in concediu sau lucreaza in ture?si al meu e plimbaret ,dar pe el il scoti din casa doar cu masina! duminica dimineatza se duce la patiserie si la chioscul de ziare cu masina ,cu toate ca sint doar 500 m ,daca ar lua-o pe scurtatura!eu am un parc imens in spatele casei ,ce se prelungeste cu padure si cimp deschis.super de jogging ,plimbari cu copii,picnik sau pur si simplu de stat pe o banca ,diminetza sa te incalzeasca razele soarelui!

unde mai vrei si parc in olanda? si asa densitatea e crescuta ,erau 16 mil de locuitori acum citiva ani ,acolo fiecare metru e calculat,daca nu sint case pe el ,se cultiva lalele sau pasc vacile...


Nu, al meu lucreaza de acasa.
Te invidiez, sa stii, pentru parcul ala smile.gif
Avem si noi o padure in apropiere, are cateva alei la inceput, pe urma incep potecile care duc spre campurile oamenilor. Am facut un tur de curiozitate, nu imi place, dar am vazut ca lumea isi mai scoate cainele la plimbare sau face jogging.
Mi se pare aiurea sa numesc asa ceva "parc".

Nu stiu cum sunt cele de prin orasele mai mari de pe aici, ca prin parcuri chiar nu am colindat, mai mult prin magazine biggrin.gif

Daca ajungeti in Luxemburg, sa vizitati parcul de acolo! Ai impresia ca cobori in alta lume.
anku
QUOTE(ingerasu @ Nov 12 2009, 11:20 AM) *
buna ziua
mirela(ruby)sau anku,care stiti vre-un site deinvatat lb germana....pls.....,trebuie in 2 luni sa stiu ceva,macar baza
carti am,dar e greu cu pronuntia.....,sper sa reusesc
apropo,anku,in ce zona stati voi?
noi vom merge in sud de munchen la vreo 60-70km

eu din carti am invatat
este o carte fffffffffffffffffffffffffff buna de la E.d STEAUA NORDULUI ,este o carte albastra cu cd si costa 30 ron si este cu cd...
este extrem de bine structurata din punct de vedre metodic...adica te ajuta sa inveti ce-ti va fi de folos ajutandu-te sa si intelegi ce faci exact...
uite asta ar fi cartea...si cd e ok...este p lectii
http://www.steauanordului.ro/librarie/deta...a-profesor/152/
sau si asta si mai practica si numai 15 ron...tot cu cd....si p asta o am...si este super
http://www.steauanordului.ro/librarie/deta...ana-rapida/147/

o sa intru si eu acolo p site-ul ala...mocha...poate mai invat ceva....

noi locuim la 60 km N de Nuremberg in orasul Bayreuth
deci cred ca ne desparte o distanta de 400 km ...cam asa...

bafta la invatat.... tzuc.gif
anku
fetelor i"m happy....am primit cursul de perfectonare a limbii totusi....in sfarsit...
de luni incep...
super program....de la 7 la 13...desi majoritatea incep la 8 si se termina la 16

ma duc sa-l culc p asta mic si revin... tzuc.gif
ruby
QUOTE(anku @ Nov 12 2009, 11:41 PM) *
fetelor i"m happy....am primit cursul de perfectonare a limbii totusi....in sfarsit...
de luni incep...
super program....de la 7 la 13...desi majoritatea incep la 8 si se termina la 16

ma duc sa-l culc p asta mic si revin... tzuc.gif


si unde il lasi pe darius in timpul asta?
si eu astept sa adoarma ruby ...i-am facut baie ,i-am pus si un supozitor poate ma lasa si pe mine sa fac un pic de nani la noapte . pappa nu mai vine miine ,poate sambata seara sau poate ramine pina miercurea viitoare acolo .e departe ,sint 650 km si sa vina numai pt o zi acasa ,e mai mare deranjul!

anku ,sotul meu e la voi in bayern ,in frontenhausen !
anku
cu sotul...o luna lucra dupa amiaza...
apoi din 18 dec ma invoiesc eu...ca in 21 ma duc dupa mama ca vine la noi ptr cateva zile...
mna...si sa am timp sa fac curat luna si mancare si tot in ordine...ca stii cum e???zici ca e soacra ,nu mama
asa ma purica si le vede p toate liwlol.gif

ooooooooooo...imi pare rau..va e dor de papi al vostru???!!!
a fost si mis plecat vreo 3 sapt de Pasti in Romania si am crezut ca mor nu asa... liwlol.gif deci te inteleg...
babytje
Saluti! Trezireaaaaa!

Mai e putin si am concediu bananab.gif .
Azi iar am curs, de data asta cu partenerii, sa vedem ce o mai fi.

Mei, mersi de link-ul pentru verbe, cu alea trebuie sa ma pun la punct.
Eu sunt in NL de aproape 4 ani. Mi-am luat diploma de inburgering, dar la cursurile alea nu inveti limba asa de bine, sa nu spun ca trebuia sa explic eu chestii de gramatica, pentru ca profu era un fost chimist, era mereu in ceata cu gramatica. Partea nasoala e ca la serviciu mai mult engleza vorbim si nu-mi pot aprofunda olandeza.
Mai citesc revista Elsevier, are articole pe toate temele. Oricum germana mi se pare mult mai usoara, dar asta probabil pentru ca am trait tot printre sasi, iar dupa revolutie eram in Austria in fiecare an cate o luna si s-a prins de mine.
Stii ca poti primi curs de olandeza gratuit de la primarie, nu?

Mirela, si-a facut supozitorul efectul? M-am distrat bine de cat de simpatic e Aiman, sau sa-i zic Casanova? smile.gif
Anku, ce bine ca vei merge la curs, in 3 luni vei sti germana foarte bine, asa vei avea si mai multe sanse pentru un job ca lumea.
Mei, mi-ai facut pofta de Luxemburg. E superb orasul si mai ales parcul. Din tot ce am vizitat pana acum Luxemburg-ul mi se pare cel mai frumos oras, seamana mult cu Sibiul (doar ce-i in centru).

tzuc.gif

ruby
neatza fetelor,

iulia,super supozitorul!!! super.gif la 21.30 era in pat ,pina la 01.00 nu s-a trezit deloc ,apoi de vreo 2 ori scurt,la 5.30 am luat-o in pat la mine si pina la 6.45 a dormit dusa!!!!

Aiman poate fi numit cu usurinta casanova ,seamana leit cu bunicul (tatal meu)!!!e si talentat rau ,combina sarmul cu politetea ,cu umor si vorbe parca alese ! mostenire genetica ...e un super cavaler!de asta il si plac fetele! love1.gif

bine zis ,,vandaag is vrijdag!,,in sfirsit relax ,o zi fara teme ,fara stress! ieri a zis ca a facut tot la testul de geografie si a reusit sa rezolve si bonus-ul pentru un plus de puncte! abia astept sa vad ce nota ia ,ca am visat numai bundesländer si orasele importante vreo 2 nopti..si in luxemburg am fost si eu ,dar la ora de geografie a lui fiumiu liwlol.gif

cum va mai simtiti ,burtici?
al meu mi-a zis din start ca el nu merge cu mine la curs!de fapt dupa prima sedinta m-am lasat si eu ,imi parea prea de ,,geiten wole sokken figuur,,(cred ca cunoasteti vorba..)

imi mai fac si eu o koffie si ma pun sa schimb asternuturile ,caci am unde intinde ,ieri am calcat toate hainutele!

ingerasu
anku,multumesc
sa stii ca e bun siteul asta
carti am si eu de la 3 edituri,inclusiv steaua nordului,dar fara cd
acum mi-e usor pe net ,aici e si cu pronuntia,am luat-o de la 0 ,in fiecare zi cate una
sper sa se prinda ceva,caci copilul asta... ma trage de pantaloni,vrea sa ma joc cu ea non-stop
iar daca o cert vine sima pupa,nu-i pot rezista
asa ca printre picaturi invat si eu
anku
QUOTE(ingerasu @ Nov 13 2009, 08:24 AM) *
anku,multumesc
sa stii ca e bun siteul asta
carti am si eu de la 3 edituri,inclusiv steaua nordului,dar fara cd
acum mi-e usor pe net ,aici e si cu pronuntia,am luat-o de la 0 ,in fiecare zi cate una
sper sa se prinda ceva,caci copilul asta... ma trage de pantaloni,vrea sa ma joc cu ea non-stop
iar daca o cert vine sima pupa,nu-i pot rezista
asa ca printre picaturi invat si eu

vai...te cred...asaa am incercat si eu sa mai invata cate ceva dar nu pot...
mai ales gramatica...aia tb sa o inteleg logic...cu Darius nu pot... liwlol.gif
mna i-auzi...
ia sa intru si eu...
dar nu mai apuc... laugh.gif
iti doresc sa reusesti si dc ai nelamuriri poate te mai putem ajuta vis-a vis de lb tzuc.gif
anku
fetelor...am intrat sa va salut...
au venit aia cu parchetul...
ma duc sa vad niste covoare acum...
va poop cu drag...
ne auzim mai tarziu... tzuc.gif
Meimei
Hoi, hoi,

Anku, succes la curs si spor la amenajari!

Mirela
, ce fel de supozitor folosesti? Nu stiam ca astea ajuta bebicii sa doarma mai bine...
Nasol ca sotul tau e plecat asa mult timp. In ce domeniul lucreaza el?

Babytje, n-ai pentru ce! Stiu de cursul oferit de primarie, dar am auzit ca nu sunt tocmai grozave. Pentru moment prefer sa invat pe cont propriu, in ritmul meu, cu metodele cu care sunt obisnuita. Las cursurile pentru mai tarziu, daca tot fac unul, sa dau si examen si sa iau diploma.
Si noua ne-a placut Luxemburgul cel mai mult. Daca s-ar ingrasa pusculita suficient de mult, chiar ne-ar placea sa ne mutam acolo.

M-am inscris si eu la kraamzorg saptamana asta si am primit formular pentru cursuri prenatale. M-as duce, dar mi-e ca nu o sa inteleg nimic. Babytje, tu stii deja cum e, se explica si cu suport foto/video?
ruby
QUOTE(Meimei @ Nov 13 2009, 07:49 PM) *
Hoi, hoi,

Anku, succes la curs si spor la amenajari!

Mirela
, ce fel de supozitor folosesti? Nu stiam ca astea ajuta bebicii sa doarma mai bine...
Nasol ca sotul tau e plecat asa mult timp. In ce domeniul lucreaza el?

Babytje, n-ai pentru ce! Stiu de cursul oferit de primarie, dar am auzit ca nu sunt tocmai grozave. Pentru moment prefer sa invat pe cont propriu, in ritmul meu, cu metodele cu care sunt obisnuita. Las cursurile pentru mai tarziu, daca tot fac unul, sa dau si examen si sa iau diploma.
Si noua ne-a placut Luxemburgul cel mai mult. Daca s-ar ingrasa pusculita suficient de mult, chiar ne-ar placea sa ne mutam acolo.

M-am inscris si eu la kraamzorg saptamana asta si am primit formular pentru cursuri prenatale. M-as duce, dar mi-e ca nu o sa inteleg nimic. Babytje, tu stii deja cum e, se explica si cu suport foto/video?


buna mishu,

ei , i-am dat ben u ron ,substantza de baza fiind paracetamolul ,caci are gingiile imflamate si banuiesc ca din cauza durerii se trezeste atit de des!

exista diverse produse homeopatice si pt linistire ,gen viburcol sau lycopodium ,a luat si ruby intr-o perioada cind era asa mai agitata si nu vroia sa doarma noaptea !

in seara asta imi soseste sotul acasa ,pe la 20 ,daca nu prinde autobanda aglomerata ,am facut tocanitza lui preferata ,am terminat de intins ,de facut curatenie ,de sters peste tot praful ,pe jos...of is deja obosita si mai e pina pe la 21.30 cind adoarme ruby....

noi avem firma noastra aici ,se ocupa cu montarea de sisteme solare ,dar nu iti inchipui ca e plecat mereu ,asta a fost o exceptie ,caci de obicei are contractele aici in zona si e in fiecare seara acasa ! pina anul asta in mai ,ne-am ocupat de demolari de toate genurile ,demontaje lifturi si diverse ,dar sintem deschisi la orice tip de munca .avem forta de munca din ro ,ieftina si buna !cu demolarile era bine ca acolo nu era nevoie de explicatii ,trebuiau sa se tina doar de baros si sa aiba fortza ,pe cind acum nu pot importa pe oricine ,caci e nevoie de ceva cerebel si indeminare! rolleyes.gif

prietenul tau in ce domeniu activeaza?



Meimei
Mersi, e bine de stiut, mai ales daca or fi si pediatrii pe aici la fel de relaxati si neinterventionisti ca restul medicilor.

Foarte bine ca se intoarce mai repede! Dupa atatea zile, sigur o sa ii mearga la suflet mancarica facuta de tine wink.gif

Fain domeniu ati ales! Aduce si banuti! Energia alternativa e ceva ce il pasioneaza si pe al meu. El e programator, la baza, dar ii place sa studieze mult despre tehnologie, constructii, medicina samd. Cum se zice, e bun la toate biggrin.gif Acum cativa ani, pe vremea cand locuia la casa, si-a construit singur moara de vant, ca na, doar e olandez. Cred ca ar avea ce sa discute cu sotul tau, daca ne-am intalni smile.gif

Ma retrag si eu la gatit.
Va doresc tuturor o seara placuta si weekend cu vreme frumoasa!
ruby
QUOTE(Meimei @ Nov 13 2009, 08:36 PM) *
Mersi, e bine de stiut, mai ales daca or fi si pediatrii pe aici la fel de relaxati si neinterventionisti ca restul medicilor.

Foarte bine ca se intoarce mai repede! Dupa atatea zile, sigur o sa ii mearga la suflet mancarica facuta de tine wink.gif

Fain domeniu ati ales! Aduce si banuti! Energia alternativa e ceva ce il pasioneaza si pe al meu. El e programator, la baza, dar ii place sa studieze mult despre tehnologie, constructii, medicina samd. Cum se zice, e bun la toate biggrin.gif Acum cativa ani, pe vremea cand locuia la casa, si-a construit singur moara de vant, ca na, doar e olandez. Cred ca ar avea ce sa discute cu sotul tau, daca ne-am intalni smile.gif

Ma retrag si eu la gatit.
Va doresc tuturor o seara placuta si weekend cu vreme frumoasa!


da ,e de viitor domeniul si intr-adevar se fac si bani frumosi,e inca ceva nou si tot cei top e scump!vrem sa ne implicam mai mult in domeniu ,adica nu doar sa montam ci sa oferim servicii complete ,de la intocmire proiecte ,la material ,mina de lucru si service !
si tind sa cred ca planurile de mutare in olanda dispar in neant...asta e ,nici aici nu e rau ..din cind in cind mai trag o fuga pe la voi ,imi incarc bateriile si the show must go on!

sa inteleg ca acum locuiti la bloc? la cele putine blocuri ce le numeri pe degete in olanda?in mod sigur ar avea ce discuta ,vad ca amindoi sint technici! si daca mai sint si de virste apropiate ...al meu face miercurea ce vine 47!al tau?(daca imi permiti intrebarea!)

´m-am tot uitat prin magazine dupa cadou ,cred ca ramine un pulover de la g-star ,ca e si stilul lui ,tine si de cald ...parfumuri nu ii mai iau ca are destule ,a mai primit si de la familie cadou ...ceas nu poarta ,vin nu bea ...eventual un jack daniel´s ca de ala ii place!

o seara placuta si tie mishu si asteptam si restul de fete la apel!
babytje
Mei cursul la care merg e prezentat si cu ceva planse, atlase, dar in rest explica profa multe si facem ceva miscare specifica.
Poate gasesti ceva pe net, ca oricum la nestere nu vei pune prea multe in aplicare. Totusi e bine sa fii informata.
Mirela, buna ideea cu puloverul, eram si eu in pana de idei. Al meu tocmai ce mi-a luat cizme, vreau sa-i iau si eu ceva frumos.
Vad ca se instaleaza tot mai multe panouri solare, mai stiu si eu cativa in domeniul asta, foarte bine, poate omenirea va fi salvata cool.gif .
Anku ce covor ai cumparat? Ce culoare?
Rohat...ocupata tare, vad ca.

O seara romantica va doresc cool.gif !

tzuc.gif
rohat
buna seara ,am intrat si noi pe fuga ,am facut curatenie ,am fost pe afara ,am mancat si mai stam un pic si la baita ,sint tare franta ,asa-i vinerea la mine ,si cumparaturi de week-end .,da ce sa-i faci ,sotul la munca toata ziulica ,dar am prietene prin jur si trece repede timpul ,ca pe aici ,nu prea am timp ,nu ma d-ati afara ,sint mai la inceput , pupici dulci ,si o noapte frumoasa si cu mult somn ,
Meimei
Hehe, e scorpion smile.gif Sa iti traiasca!
O faca si al meu 45 in primavara.

Da, am inchiriat un apartament la bloc. E ok, e maricel, confortabil. La casa n-am locuit pana acum, decat daca ar fi sa iau in calcul scurtele perioade cand imi vizitam bunicii. Om vedea daca pe termen lung ajungem sa ne mutam la casa, mie deocamdata imi convine la bloc. Oricum, aici in zona sunt destul de multe blocuri, din astea micute cu 4 etaje.

Mai, e foarte bine ca va implicati in asta, si mai ales ca vreti sa va extindeti. Cred ca mai mult ca sigur o sa mearga afacerea cu servicii complete, ca piata este inca la inceput, nu? Intreb pentru ca nu cunosc prea bine cat de dezvoltata este, dar stiu sigur ca nu a ajuns la saturatie, asa ca full speed ahead! wink.gif

Rohat, nu dam pe nimeni afara! yes.gif

Babytje, mersi, o sa caut si pe net. Mi-a zis o prietena ca a gasit ceva exercitii speciale pe youtube. O sa incerc si eu acolo.
anku
hallo

pfffffffff...nu mai pot de tb
am mai bagat o masina si acum am pornit mancarea....... wacko.gif

mirela...si eu i mai dau b.u.ron...
banos domeniu are sotul tau....
ce tare ai fost....tb sa recrutezi oameni cu putin cerebel liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

mai este o ora si vine sotul tau.... biggrin.gif


poopam burticile care invata de zor lb....
tzuc.gif
ruby
QUOTE(anku @ Nov 13 2009, 10:06 PM) *
hallo

pfffffffff...nu mai pot de tb
am mai bagat o masina si acum am pornit mancarea....... wacko.gif

mirela...si eu i mai dau b.u.ron...
banos domeniu are sotul tau....
ce tare ai fost....tb sa recrutezi oameni cu putin cerebel liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

mai este o ora si vine sotul tau.... biggrin.gif
poopam burticile care invata de zor lb....
tzuc.gif

iote ,cum m-am pus pe canapea cum v-ati apucat de scris ..ati intrat cu toatele deodata!o am pe ruby in brate,e cam greu de tastat ,ca e si foita ,nu e ca doar se uita vrea si ea sa scrie....

postez mai tirziu eventual cind ma va lasa free!
anku
QUOTE(ruby @ Nov 13 2009, 07:26 PM) *
iote ,cum m-am pus pe canapea cum v-ati apucat de scris ..ati intrat cu toatele deodata!o am pe ruby in brate,e cam greu de tastat ,ca e si foita ,nu e ca doar se uita vrea si ea sa scrie....

postez mai tirziu eventual cind ma va lasa free!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
ruby
QUOTE(rohat @ Nov 13 2009, 10:00 PM) *
buna seara ,am intrat si noi pe fuga ,am facut curatenie ,am fost pe afara ,am mancat si mai stam un pic si la baita ,sint tare franta ,asa-i vinerea la mine ,si cumparaturi de week-end .,da ce sa-i faci ,sotul la munca toata ziulica ,dar am prietene prin jur si trece repede timpul ,ca pe aici ,nu prea am timp ,nu ma d-ati afara ,sint mai la inceput , pupici dulci ,si o noapte frumoasa si cu mult somn ,


hai te iertam ,ca esti la prima abatere !
harnicutza tare ! da nu mi-ai zis daca ai sau nu agenda?

la noi in weekend se duce sotul la cumparaturi,atuci cumpara si ce e mai greu ,gen sucuri ,cartofi , si toate ce au dimensiuni mari si sint grele de carat!


QUOTE(Meimei @ Nov 13 2009, 10:01 PM) *
Hehe, e scorpion smile.gif Sa iti traiasca!
O faca si al meu 45 in primavara.

Da, am inchiriat un apartament la bloc. E ok, e maricel, confortabil. La casa n-am locuit pana acum, decat daca ar fi sa iau in calcul scurtele perioade cand imi vizitam bunicii. Om vedea daca pe termen lung ajungem sa ne mutam la casa, mie deocamdata imi convine la bloc. Oricum, aici in zona sunt destul de multe blocuri, din astea micute cu 4 etaje.

Mai, e foarte bine ca va implicati in asta, si mai ales ca vreti sa va extindeti. Cred ca mai mult ca sigur o sa mearga afacerea cu servicii complete, ca piata este inca la inceput, nu? Intreb pentru ca nu cunosc prea bine cat de dezvoltata este, dar stiu sigur ca nu a ajuns la saturatie, asa ca full speed ahead! wink.gif

Rohat, nu dam pe nimeni afara! yes.gif

Babytje, mersi, o sa caut si pe net. Mi-a zis o prietena ca a gasit ceva exercitii speciale pe youtube. O sa incerc si eu acolo.


mersi si tie sa iti traiasca prietenul!
si noi stam in apartament,asa e la oras!avem 102 mp ,e mare ,3 balcoane ,2 bai ,4 camere ,hol mare ,e fain ,dar parca imi doresc la casa ,sa am eu gradina mea ,sa aiba ruby pe unde alerga ,insa aici e greu de gasit in oras casa ,iar in afara nu vreau eu sa ma mut ,sint fata de centru!

poti vedea si nasteri pe youtube ...eu una nu am putut sa ma uit ,m-i se facea rau!si asta cu vreo 2 saptamini inainte de a naste! rolleyes.gif

va pup fetelor si va urez o seara placuta alaturi de ai vostri iubiti!ne auzim miine la cafea!sper sa fiti cu taote prezente ca strig catalogul!
ruby
QUOTE(anku @ Nov 13 2009, 10:06 PM) *
hallo

pfffffffff...nu mai pot de tb
am mai bagat o masina si acum am pornit mancarea....... wacko.gif

mirela...si eu i mai dau b.u.ron...
banos domeniu are sotul tau....
ce tare ai fost....tb sa recrutezi oameni cu putin cerebel liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

mai este o ora si vine sotul tau.... biggrin.gif
poopam burticile care invata de zor lb....
tzuc.gif

mersi de urare ,mami ! da crezi ca vor iesi scintei in seara asta? el dupa o zi de lucru si 650 km ,eu dupa smotru ,mincare, copii...ehe ,dar nah niciodata sa nu zici niciodata!

zic oameni cu cerebel ,caci in abbruch am avut numai nemernici ..unul mai idiot ca altul ,erau toti din acelasi sat ,zici ca erau toti facuti de acelasi tata!au creat numai probleme ,s-au apucat de furat ,plecau si ma lasau cu lucrarea neterminata ...oribil! schimb zona ,pe astia i-am adus din caras severin ,ma duc la mine in moldova ,ca cu aia vorbesc aceiasi limba!

al tau ce lucreaza acum?
viel erfolg beim deutsch lernen!
anku
babytje...m-am dus ptr covoare si am vazut alta mobila care mi se incadreaza mai bine in sufragerie...
asa ca i-am zis sotului de ea si am zis sa dea tel la aialalta mobila si sa zica sa nu o mai tina rezervata...e si mai ieftinuta...de la 989 euro prima asta costa numai 529 euro...
si asa ma spovede astia cu parchetul lor... oFloare1.gif
dar mi-am ales covoare...neaparat in coridor vreau unul rotund ...in camera vreau unul alb asa cum are mirela sad.gif dar cred ca atunci cand imi vomita Darius p el praf mi-l face.... sad.gif ala rotund e crem si costa 89 euro va pun poza dc iau ce vreau...
ptr sufragerie mai vad inca... sad.gif desi p ala il vreau....tot crem ar fi si cu plus asa mare... sad.gif
mei mei...bine ati facut ca ati inchiriat ceva mare....o sa aveti nevoie...pfffff...eu am numai 2 camere adica sufragerie si dormitor,bucatarie,baie si hol dar este ingrozitor de mic nu asa....imi vine sa ma sufoc....
de abia astept sa ne mutam altundeva...am zis ca vreau 100 m patrati sa-mi ajunga...oricum o camera lui Darius mi-ar tb,o camera cu scule si electronice ale sotului si probabil si Darius va avea pasiunea asta sa repare tot,sufrageria si dormitorul conjugal laugh.gif deci nici nu e mult dar e suficient fata de ce am acum......... crybaby.gif
dar noi sa fim sanatosi tongue.gif
ce face burticuta ta???
any ce faci???
ruby...al meu este electrician...nu ia prea placut sau mai bine zis parintii lui nu s-au ocupat nici cat negru sub unghie de el....ma refer la scoala...ca altfel i fuge mintea si este un om al culturii...acum lucra ca mana de lucru inchiriata la GRUNDIG dar in fabrica...repara tot felul de chestii,contacte...nu prea inteleg...in tot cazul ceva cu electronica si tastaturi... liwlol.gif lui i place ca-i hobby-ul lui...macar e bine ca face ce-i place...
aoleooooooooo....greu sa gasesti oameni cum tb....te cred...siigur ...asa sunt unii...pleaca si te lasa asa cum Dumnezeu...nu stiu nimic decat bani nemunciti unii... sad.gif pacat...
sper sa nu mai aveti noroc de astfel de specimene care nu au cuvant...
noroc va dorim si dati-i inainte...bv voua... eusa_clap.gif
anku


nu e chiar de dimineata dar va spun buna dimineata si va servesc o cafeluta
cum a fost noaptea voastra???
ati putut dormi???
Darius a adormit ieri f greu dar noaptea nu s-a mai trezit...m-a lasat sa dorm tun
la 7 m-am trezit eu singura ...Darius a mai dormit pana la 8...
m-am uitat la serialul meu preferat..x-factor p rtl 2...il rec tuturor...mie imi place tare mult
asa m-am obisnuit cu el ca parca dc nu ma uit nu e sambata... wub.gif
o zi absolut superba afara...asa ca mergem p afara azi mai mult...sunt deja 11 grade....

va poopam tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.