Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
Any-Olanda
Buna ziua gagici notworthy.gif ,

Noi pe la munci...
Tati e acasa cu Alinuta, se distreaza impreuna smile.gif

Mirela, distractie placuta in NL wink.gif Pupam dulce pe toata gasca;)

Babytje, cum merge cu invatatul? Cand ai programat examenele? Ai primit rezultatele de la cele pt NT2? Cum e cu Robertel? Papa bine, creste, doarme bine?

Va pupam dulce si pe voi fetelor si ne mai auzim! hug.gif
Gabita20
Buna Gagici,

Imi pare rau ca nu am intrat de mult,dar sunt aici acum..
In primul rand Ruby iti doresc multi,multi ani frumosi si norocosi alaturi de familie si de cei dragi cu o foarte mare intarziere.
Sa ai parte de tot ce este mai frumos de la viata..!!
Fotografiile atasate sunt superbe,cei 2 strengari sunt frumosi foc si voi ati iesit minunat..

Ani ...o norocoasa ca are asa fata exceptionala care papa si se joaca..cumintica foc..sa-ti traiasca fata Ani..
Si tie Ruby fetita blondina si baietelul frumos foc.

Babytje iti doresc spor la invatat si iti multumesc de sfaturi,stiu oricum ca de acum inainte incep adevaratele activitati dar este foarte important ptr noi ca toate ce ni le-am propus sa se finalizeze cu brio....
Ce va fi dupa nastere alea intra intr-un alt capitol..
De regula tot ce fac acum imi lua 2 sapt dar avand in vedere ca butoiul meu a crescut si nu mai sunt sprintena ca o caprioara si ma misc ca o babuta imi ia foarte mult timp..!!

Am inceput sa ma odihnesc din ce in ce mai prost si nu vreau sa ma gandesc la vremea procnozata in august.....CALDURI INFERNALE..

Gagalicea mea mai activ ca niciodata,parca si el s-a plictisit acolo si vrea in brate la mami.
In fiec seara avem program de citit 30 min si atingerea taticului sa-si simta printul...

Ne distram de minune..toti 3 intrucat tot ce ii spunem noi el ne raspunde..

Anku toate bune,iti trimit imbratisari..

Fetelor va pup si va urez un weekend minunat
babytje
Neata! Va aduc un cappuccino lekker cafea.gif .
In sfarsit putin timp pentru internet. Am fost super ocupata, obosita si stresata, dar gata, sunt in vacanta.
Robert inca nu a facut varicela, e foarte vesel, rade mult si mananca si mai mult. Nu-i mai prea place
sa bea lapte, incerc sa-i dau suc sau apa, dar nici din alea nu vrea. Cand vede mancare da din picioare si sta cu gura deschisa, de abia asteapta sa pape.

Anku, ce mai faceti voi? Ii e dor lui Darius de Iancu?
Mirela, distractie fain in Olanda.
Any, v-ati hotarat cum mergeti in RO, avion sau masina?
Gabi, Aura, spor la toate!

Va pup si weekend placut!
aura23@live.nl
buna Ce putina lume pe aici se vede ca a venit week-endul si sunteti ocupate,am terminat si eu curatenia acum incep mancarea,fetelor va zic wk placut alaturi de cei dragi si pupici.
Any-Olanda
Buna seara gagici,

Si noi pe aici ca nu pot sa traiesc fara sa va citesc...
Azi a fost o zi naspa, Alinuta a vomitat aproape tot ce a baut dupa fiecare masa... azi nu-i ziua ei, nu stiu ce are de-i intoarsa asa pe dos... Sper ca maine sa nu mai fie probleme si sa-si revina...

In rest, pe langa casa, incepem sa ne pregatim de plecare ca mai e mai putin de o saptamana pana plecam (cu avionul).

Cam atat despre noi, revenim maine!

Noapte buna si vise placute! tzuc.gif hug.gif
ruby
salutare ,

ne-am intors si noi acasa ! a fost un weekend superb ! ce frumos mi-au pregatit ziua ,totul aranjat a la carte ,baloane ,lumini ,2 corturi mari ,chiar am avut nevoie caci a si plouat un pic ,multa gasca,mancare si buna dispzitie la greu.
vineri ne-am culcat asa de tarziu ,iar sambata eram zombi pe la 16 si plina de cafea ,in speranta ca nu adorm din picioare.
ruby foarte incantata de gradina imensa a bunicii ,de caluti ,a si calarit pe unul din ei ,de multa atentie si rasfat.

azi sarbatorim si ziua casatoriei ...

fetelor ,a venit ruby sa ii pun muzica ...ninjtje! va las ca face scandal fata asta !

any ,sper ca alina sa isi revina ! poate a luat vreun virus de bine ai venit de la gradinitza .
si ruby a avut ceva problema cu burtica in weekend ,dar deja e ok astazi !
ruby
neatza

haideti la o cafea fetelor !
noi azi avem planuri mari .facem curatenie ,caci maine vin bunicii ,am de spalat ,de calcat .vreau sa fac si o ciorbitza si ceva de felul 2 ,caci tata nu e invatat cu mancare rece .de maine intra mama in functiune ,ne va gati ea .am sa ma uit pe topicul cu bucataritul de la noi de pe forum ,sa ma inspir de la fete ce sa fac felul 2.


any ,cum se mai prezinta situatia la voi?e mai bine alinutza?
restul fetelor ,cum ati petrecut weekendul?

ma duc sa il trezesc pe Aiman .mai are o saptamana de curs .ne auzim mai tarziu !
Gabita20
Neata Fetele,

Si eu intr-o mare graba am trecut sa va salut.
Eu sunt franta de oboseala,dorm din ce in ce mai greu din cauza stumfului meu care se face din ce in ce mai greu !!
In weekend am calcat toate hainele stumfului sa le asez in dulap...cand vine acasa dragostea vietii mele totul sa fie imaculat..

Dragul de el singurul lucru pe care-l va observa este mami si tati nu o sa-l intereseze pe el cum arata camera,cum miros hainele si ce culori are el pe pereti !!!
Dar noi suntem incapatanati si tragem tare ptr fiecare mic amanunt.

Sambata am iesit sa mai fac ceva cumparaturi din lista "cumparaturi ptr bebe".
Astazi vreau sa-mi cumpar o camera foto buna sa o pot lua cu noi la spital intrucat cea veche nu mai este atat de performanta.
M-am oprit la un Olympus si vad ca la Dixon are reduceri sa o pot lua si eu mai ieftin...
Si..cum nu mai pot dupa culoasrea roz o sa-mi cumpar aceasta culoare daca voi gasi.
Ani sper ca alinuta sa se simta bine,iubirea de ea.

Aura,tu mai lasa curatenia si mancarea si hraniti-va cu dragoste trandafir.gif hug.gif tzuc.gif (SPER CA MI_AI INTELES GLUMA !!!).

Babytje ma bucur sa aud ca Robert inca nu a facut varicela,nici sa nu faca...

Ruby,spro la treaba dragutza..sa ai o saptamana usoara.
Fetelor va pup si va urez numai bine si o saptamana linistitoare.

ruby
HMMM , ce liniste domneste pe aici ! unde santeti fetelor?
gabitza ,ti-am vazut poza de la avatar ,pe mess ! imi place culoarea aleasa pt pereti .e tare la moda nuanta asta ,la voi in olanda !
fetelor vedeti ca la zeeman (cel putin la noi in germania ) au adus niste deco pt perete pt camera copiilor si baie,in format 3 D . sant superbe si au autoadeziv .i-am luat si eu lui ruby cateva si e asa happy cu ele ...

ruby a mea ,e racita ! asta e urmarea sariturilor pe trambulina ,in ploaie ...
prea multe nu am facut nici azi ...am calcat ,spalat ,iar de cumparaturi si papica se ocupa andre .eu ma refac dupa weekendul obositor ,stand pe canapea ,la tv cu un capuccino si o roombutter gevulde koeken ...
anku
buna fetelor....

ce faceti???
imi pare rau sa aud ca sunt puiuti bolnavi....
insanatosire grabnica dorim puiutilor bolnaviori....

mie mi-au plecat musafiriii...adica sora-mea si pretenul ei.... crybaby.gif crybaby.gif
eu mai voiam sa mai stea.... crybaby.gif crybaby.gif
m,na...e mult de munca cu 5 insi in casa...dar....e neamul meu....
si-a cumparat ceva....chiar ma bucur....

eu parca traiesc asa...in reluare....
nici nu m-am despartit bine de sora-mea ca parca iar mi dor de ea
si de tata....
ce sentiment aiurea..... crybaby.gif

p aici ploua...dar tot am fost 2 ore in parc cu Dari...si ne-a prins ploaia... anima1.gif
gabitza....bafta la pregatiri....
any...ia-ma si p mine in Ro
poopici la Alinutza
babytje...ce faceti????cand plecati???
Mirela poopici la Ruby!!!insanatosire grabnica!!!! tzuc.gif

ce-i cu Mishu????
ruby
QUOTE(anku @ Jul 26 2010, 05:25 PM) *
ce-i cu Mishu????


saptamana trecuta am vb cu ea si zicea ca pleaca in ro ,cu camperul. cat sta ,nu stiu .
aura23@live.nl
buna gagici,in primul rand va zic sanatate la puiuti,gabita da am inteles ce vrei sa zici,ne hranim tot timpul nu lasam sa treaca vreme multa dar sa vedem,tu ai grija de burtica si odihneste-te cat mai mult,in rest spor la toate fetelor si o saptamana usoara.pupici.
babytje
Va salut di Sibiu smile.gif !
E bine acasa, chiar daca ploua acum biggrin.gif .
Desigur ca nu prea am timp de invatat, dar imi voi face.
Robert abia ieri a inceput sa se adapteze, pana ieri dormise foarte rau vreo 3 nopti la rand.
Preturile sunt enorme aici, aproape dublu decat in NL.
Acum ma duc sa comand un tort.
Cum se simte Ruby, Alina?

Pupici
anku


babytje....ce fain!!!!
deci deja esti in sb!!!!
mda...exact asta ziceam si eu...de 200 ron nu cumperi nimic aproape in Ro
dar aici aproape umpli un cos intreg cu 50 euro si traiesti cam o sapt 2 pers....
este ceva de necrezut....
op mine ....varietatea slaba m-a deranjat
parca nicoi nu prea aveam ce sa cumpar.....
iar la E-uri si bombe chimice in mancare cred ca Ro este p primul p primul loc....
ce mi-au vazut ochii...... wife.gif
scrie clar ca in suc se afla praf si coloranti de nu stihz care...un nr....dar toata lumea spune ca e natural nervi.gif
siiiiiiiiiii....si voi atzi prins ploaie.... sad.gif 16 grade....
Anul asta chiar a fost aiurea rau cu vremea...incepand cu Craciunul de anul trecut cand era 15 grade ohmy.gif
cum ati mers????cu avionul sau cu masina????
eu tb sa caut atent....sa dau paginile innnapoi mult.....
ce face Robertel??? tzuc.gif
va doresc sa se faca vremea buna...desi nici caldura nu e buna....la bebici si copii mici
si sa va simtiti bine...
sa faceti ce vreti voi....sa nu va lasati comandati de x si y....
ca sa va simtiti super.....
ufffffffffff....parca merg deja p strazile Sibiului..... love1.gif
anku
ma duc....ca tb sa ies azi mai mult cu Dari p afara
ieri l-am dus eu vreo 2 ore dar ploua
si tacso o ora p la 19.00

azi il scot eu....
poate ma duc sa ma plimb si prin magazine
iar ma pun p cheltuit bani... nervi.gif


ce parere aveti de Lowe parade???
Doamne fereste!!!

mirela...au venit parintii??? tzuc.gif
gaby ...cum decurg pregatirile??? tzuc.gif
rohat...unde esti???
nu mai zici nimic???? tzuc.gif
aura poopici tzuc.gif
Gabita20
Bana seara Fetelor,

Ce fac fetele vesele cu activitati multiple?!?
Eu sunt rupta de oboseala,de ce spun asta ptr ca nu fac mai nimic dar ma simt ca o baba d-aia care trage tot timpul la somn !
Astazi am fost la mid wife care mi-a spus ca iubiteuu meu e pozitionat cu capusoru in jos si e pe centru !!
Parca vroia sa-mi spuna ca vrea sa vina mai devreme astfel incat de astazi nu mai astept pana-n saptamana 37 sa-mi fac bagajul asa cum Kramzorch m-au informat.

La sfaturile Anei si relatarile mid wife mi-am pregatit gentuta ptr mine si ptr bebe iar la cat de stresata sunt de am intrat in "fibrilatii" imi vine sa-i fac si geanta chelului meu liwlol.gif
sa fim asa..toti 3 cu bagajul facut...dar stiu si sunt absolut constienta ca treaba asta ma priveste pe mine si pe gagalicea mea mica ca doar nu sa impinga chelu in locul meu (scuzati-mi obscenitatea gramaticala! liwlol.gif !).

Da Ruby,culoarea este superba iar daca e la moda in Holland habar nu am..am vazut aici foarte multe camere ptr baietei cu albastru,mie una nu mi-a placut foarte mult albastru.

Verdele acela lamaie in terapia culorilor este o culoare calda si toleranta de aceea am ales-o,de fapt in una din revistele pe care le citema in urma cu cativa ani despre copii,mobilier,decor am ales in capul meu acel verde...

Eu cand am ajuns in olanda aveam aceasta culoare in vizor,georgelu a executat-o..
2 pereti sunt verde iar ceilalti 2 albi..

Anku am auzit si eu la stiri despre ce s-aintamplat in Germania la Lowe parade !!!
Infiorator,groaznic mai ales ca eu sunt claustrofoba,m-a dus mintea numai la tampenii cand am auzit...

babytje,dragutza distractie frumoasa in Romania iar daca iti faci probleme de preturi la mancare in Romania nu stiai ca suntem cotati a fi cea mai scumpa tara la capitolul mancare?!?
Cu majorarea TVA-ului toate acizele au crescut si nu pot sa-mi imaginez cum traiesc oamenii in Romania..
E oripilant sa mergi la cumparaturi si de 50 euro sa nu poti cumpara nimic.

Ani ce face Alinuta? S-a mai ameliorat starea ei? Ai fost la doctor cu ea? Ce spun doctorii de la ce provine aceasta stare? Ii doresc multa sanatate/

Aura,e bine ca va hraniti cu ce trebuie.....nici nu ma gandeam la altceva din partea voastra bb.gif hug.gif

Va doresc tuturor o seara cat mai placuta sanatate la toti puiutii vostri.

Va pup
Any-Olanda
Buna seara,

Si noi pe aici...nu mai am timp de nimic...

Alinuta nu e tocmai ok...de sambata seara si pana acum avem aproape 20 de pampers cu treaba mare, ieri si azi cate 7/zi...maine mergem cu ea la medic, mai ales ca e tare iritata ca aproape are rani pe fundulet, cu toate cremele...

Socrul meu e f bolnav...inceput de leucemie... sper din tot sufletul sa fie ok, sa nu se intample ceva cand suntem acolo... pray.gif

Va las ca numai cu vesti bune n-am venit... va pup dulce si noapte buna tzuc.gif hug.gif
ruby
salut ,

mhhh ,nici eu nu am vesti chiar bune .andre e internat la spital cu o infectie interna .inca nu au aclarat ce e exact ,vor face maine ceva mai multe investigatii si ne vor spune despre ce e vorba . de dimineata i-a fost rau ,abia se mai tinea pe picioare .am plecat sa ii luam pe ai mei de la aeroport si apoi l-am dus la spital la urgenta.sper sa se faca bine repede ,caci azi mi-au sosit si noii muncitori si a trebuit sa alerg si dupa cazare pt ei ,maine trebuiau sa inceapa munca ,dar cum eu nu am idee de montaj ,am amanat pt joi ,sperand ca andre sa isi revina si sa poate merge el cu ei la montaj.

ma bucur insa enorm ca sant ai mei aici .chiar mi-a prins bine caci a avut cine sta cu copii cat am stat eu cu andre la internare .

any ,cat despre diaree si iritatie la popo ,aceiasi treba a avut si ruby cam de vineri .in seara asta a si varsat un pic ,dar cred ca e si posibil de la cat a mancat (cam in excess ,caci a hranit-o bunica).imi zicea cumnata mea din olanda ,ca pe la ei a circulat zilele trecute un virus .si copii ei au fost bolnavi .au avut diaree si voma cateva zile la rand .
mergeti oricum la doctor ,sper sa va dea tratamentul corespunzator .si eu o mai tin si maine sub observatie pe ruby si daca gasesc necesar o sa ma duc si cu ea la doctor .
imi pare rau pt socrul tau .asa o veste aiurea ...multa sanatate .

anku ,tu ce ai cumparat ?

babytje ,distractie placuta in ro !sper prin toate ciudateniile de pe acasa ,sa ai parte si de momente bune .cat despre cat de scump e ,stiu de anul trecut ...e strigator la cer,saracii oameni mor cu zile in tarisoara aia .pana si traiul normal a devit un lux ...

aura ,sa aveti pofta ...sa auzim curand vesti pro !

gabitza ,e mai bine sa nu se grabeasca AJ . ideal e sa vina dupa 38 de sapt .vezi ca la noi ,aici pe topic ,toate am avut intarziere ,deci dupa 40 de saptamani !any cel putin facea spume ca detergentul ,,Trial,,! chiar asa voi stiti detergentul asta ? era pe vremea lui ceasca tare faimos ...gen arielul de azi !

ma duc la culcare ,e tarziu ...00.37 !imi ajunge pe ziua de azi ! pupici tuturor si sa speram ca maine va fi o zi mai buna pt fiecare ! o noapte linistita va doresc !

Gabita20
Nata gagici..

Ce vesti neplacute crybaby.gif
Imi pare rau sa aud Ani ca Alinuta nu si-a revenit iar socrul tau este bolnav..
Din inima sper ca Alina sa se insanatoseasca iar socrului tau multa,multa sanatate.
Sunt alaturi de tine sufleteste si sper din inima ca si Alinuta cat si socrul sa se insanatoseasca grabnic.

Mult success,multa sanatate si nmuia bine.

Mirela imi pare rau sa aud ca Andre nu se simte foarte bine si sa speram ca analizele ii ies exceptional si nu va da dureri de cap..
Imi pare bine ca ai tai sunt acolo cu voi sa va sustina din toate punctele de vedere si sa-ti ofere ajutorul scontat.
Ce nu fac parintii ptr copii lor ca si noi la randul nostru tot copii am ramas.

Le doresc sedere placuta,multa sanatate si momente exceptionale.

In leg cu venirea printisorului nu stiu ce sa zic,mie moasele cu care am intrat in contact mi se par niste "proaste cu strigaturi" si nu ma incred in ce spun ele.

Am facut o fata cand mi-a zis ca e pe centru si cu capul in jos ca daca imi spunea ca vine mai devreme cred ca ii "crapam capul".(gluma a fost aruncata dar am facut totusi o oarecare diferenta).

Mi-a venit eri de la babywallz pompa pentru san manuala si azi de dimineata ii faceam proba,evident ca si Georges si-a facut proba si sa-l fi auzit " now he can drink even the father milck!!"

Fetelor va pup pe toate si sa aveti parte de zile minunate,insorite si pline de momente frumoase.
anku

any...doamne leucemie????
aoleoooooo....ce veste urata!!!!
mirela....cum este Andre??
ce are???
ce bine ca au venit parintii tai...cat vor sta????
gabitza!!!buna pompa????


noi???
acum am pus sa-i fac ceva lui Darius....
melcisori cu lapte... liwlol.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

Prezenta la apel...de acasa...
Alinuta a facut o diarie de toata frumusetea dimineata. Cand i-a dat tati pampers-ul jos, a tasnit cu presiune peste tot, asa ca pune mana si spala toate... A doua masina de spalat e la rand...
Azi mi-am luat liber ca sa merg cu ea la medic. Initial sunase tati si i-au zis ca se poate doar la 16:15 dar jumatate de ora mai tarziu am pus mana pe tel si le-am explicat care-i situatia si imediat s-a facut loc la 12:30 anima1.gif . L-am dat gata pe tati ca el poate sa inteleaga cum la el n-a fost posibil mai devreme si la mine da smile.gif

Marc e terminat...isi face griji pt noi toti....
Nici eu nu-s prea bine, cred ca am o dereglare hormonala dupa sarcina asta ca-mi cade parul... suvite anima1.gif . O sa-i cer medicului o trimitere la spital pt sange si sa verifice... Sper din tot sufletul sa fie toate gata si in regula pana vineri ca sambata sa putem pleca linistiti...

Mirela, imi pare tare rau sa aud ca Andre nu e tocmai ok...Insanatosire grabnica ii doresc! Sa dea D-zeu sa auzim numai de bine... hug.gif

Babytje, distractie placuta!
Gabita, ce-ti pot dori, decat putere sa-l poti cara pe AJ biggrin.gif . Stiu ca ultimele saptamani sunt cele mai grele...somn putin si necalitativ, picioare umflate, arsuri, etc.... Trebuie sa fim puternice si sa le ducem pe toate ca primim ceva in schimb ce ne va rasplati toate eforturile inzecit ! Cand o sa-l tii pe AJ in brate si o sa vezi ca depinde de tine, ca tu esti singura care esti MAMA, o sa stii ca s-au meritat atatea sacrificii si neplaceri de-a lungul sarcinii wink.gif super.gif

Va pupam dulce pe toate si ne mai auzim mai pe seara sper... tzuc.gif hug.gif
anku
QUOTE(Any-Olanda @ Jul 28 2010, 09:44 AM) *
Buna dimineata,

Prezenta la apel...de acasa...
Alinuta a facut o diarie de toata frumusetea dimineata. Cand i-a dat tati pampers-ul jos, a tasnit cu presiune peste tot, asa ca pune mana si spala toate... A doua masina de spalat e la rand...
Azi mi-am luat liber ca sa merg cu ea la medic. Initial sunase tati si i-au zis ca se poate doar la 16:15 dar jumatate de ora mai tarziu am pus mana pe tel si le-am explicat care-i situatia si imediat s-a facut loc la 12:30 anima1.gif . L-am dat gata pe tati ca el poate sa inteleaga cum la el n-a fost posibil mai devreme si la mine da smile.gif

Marc e terminat...isi face griji pt noi toti....
Nici eu nu-s prea bine, cred ca am o dereglare hormonala dupa sarcina asta ca-mi cade parul... suvite anima1.gif . O sa-i cer medicului o trimitere la spital pt sange si sa verifice... Sper din tot sufletul sa fie toate gata si in regula pana vineri ca sambata sa putem pleca linistiti...

Mirela, imi pare tare rau sa aud ca Andre nu e tocmai ok...Insanatosire grabnica ii doresc! Sa dea D-zeu sa auzim numai de bine... hug.gif

Babytje, distractie placuta!
Gabita, ce-ti pot dori, decat putere sa-l poti cara pe AJ biggrin.gif . Stiu ca ultimele saptamani sunt cele mai grele...somn putin si necalitativ, picioare umflate, arsuri, etc.... Trebuie sa fim puternice si sa le ducem pe toate ca primim ceva in schimb ce ne va rasplati toate eforturile inzecit ! Cand o sa-l tii pe AJ in brate si o sa vezi ca depinde de tine, ca tu esti singura care esti MAMA, o sa stii ca s-au meritat atatea sacrificii si neplaceri de-a lungul sarcinii wink.gif super.gif

Va pupam dulce pe toate si ne mai auzim mai pe seara sper... tzuc.gif hug.gif

va fi vreun virus....
ce tare ai fost cu terminul!!!! liwlol.gif
si mie...cam un an dupa nastere mi-a cazut parul in stil barbar....
am facut analize...perfect sanatoasa....
cred ca este hormonal totul....
acum vad ac nu ami cade asa.... ohmy.gif
poopici voua hug.gif ....si va asteptam cu vesti!!!
aura23@live.nl
buna ,fetelor ce de probleme aici,imi pare rau sa aud de vesti proaste,any multa sanatate socrului si insanatosire grabnica alinutei,mititica de ea,ruby la fel iti zic multa sanatate lu andre si spor la treburi,babytje sedere placuta in ro si incearca sa-ti pastrezi calmul o sa ai nevoie,gabytza se pare ca gagalicea ta sa pregatit deja pt marele eveniment,in rest fetelor va urez o zi placuta,multa sanatate ca avem nevoie mai mult si va pupic pe toate,ma duc sa ma intind un pic ca si eu am o durere de cap ingrozitoare de aseara. tzuc.gif
Gabita20
Buna gagici,

Ani ce a zis doctorul de situatia Alinutei?
Draga....nu te-ai invatat ca noi in tara asta suntem miezul?
Noi suntem mai patrunzatoare,mai dominante din punctul acesta de vedere?
Noi suntem crescuti in Romania (tara tuturor posibilitatilor si avem ceea ce multora din europa le lipseste, accea putere de convingere si sa fim serioase noi mamele romance suntem extrem de grijulii si ajungem intodeauna la rezultatul dorit,in cazul tau ai reusit sa obtii o programare mai devreme chiar daca ne aflam in tara regulilor..

Felicitari! Esti tare si te adimir. Astept vesti in privinta alinutei si sper sa fie bine.
Cat dp socrul tau multa,multa sanatate.
Multumesc foarte mult ptr urari si deja in afara de fibrilatii abea astept sa-mi tig iubirea mult asteptata in brate !

Mirela? cum e sotul tau? cum e acasa in sanul familiei impreuna cu ai tai?
Cred ca ai in suflet un amamlgam de sentimente..unul de suparare in ceea ce priveste sotul si o fericire neasamuita ca ai tai sunt alaturi de tine..
Va doresc la toti multa sanatate si distractie placuta impreuna.

Anku,ce-ti face baietelul scumpic? doamne frumos mai este,tot timpul ma uit la el..asa blondin cu ochisorii albastri!!
Cred ca esti tare mandra de el....
Pompa e buna...am facut un mic test si functioneaza in parametri normali.
Sa peram ca am lapte desi eu de la "butoane" am trecut la "laptarese" nene....
Numai ca la Georgel s-a blocat !!! No father milk liwlol.gif

Aura o seara placuta iti doresc.
Babytje multa distractie tie si lui Robert.

Si va pup pe toate



Any-Olanda
Buna seara gagici,

Am venit...
Nici nu mai stiu in ce parte s-o iau, m-au zapacit de cap... in concluzie, e totul ok cu Alinuta, asa zic ei...
Doctorul de familie a zis ca ar putea fi o alergie la lapte de vaca, ceea ce eu nu prea cred ca e pt ca nu am schimbat nimic in ceea ce priveste laptele, adica a mai primit lapte d-asta. Am tot oscilat intre omneo si standard Nutrilon...
Mirela, la tine cum au descoperit medicii ca are alergie la lapte Ruby?
Eu nu mai stiu ce sa mai fac, pe la ce usi sa mai bat... Am sunat in toate partile, toti dau din umeri si-mi spun ca daca nu are febra... Eu stiu ca facem febra atunci cand avem o infectie in corp, dar daca nu e infectie, atunci ce e?
Zau daca mai inteleg... Eu nu cred ca e normal ca un bebe sa faca de 7 ori pe zi caca...mult, putin, nu conteaza, toate se aduna si in felul asta nu mai luam noi niciodata in greutate, si asa la ultimul cantar ne-au zis ca nu-i chiar bine, 80g in aproape 2 sapt...
Uneori am sentimentul ca trebuie sa le desenez astora ca sa ma inteleaga, zau asa....mari tantalai...
Am fost la spital ca sa-mi ia sange pt analiza aia hormonala si daca tot eram acolo, am fost si pe la pediatrie sa intreb acolo ce si cum... Specialistul nu se baga peste medicul de familie ca asa e procedura. MAi intai trebuie sa vb cu medicul de familie sa ma trimita el la pediatru, asa ca o sa mai sun si maine ca sa-l rog sa ma trimita. Daca nu are de gand sa ma trimita (eu sper sa se imbunatateasca starea Alinutei ca sa nu mai fie nevoie...), mi-a dat doamna aia de la ghiseu un numar unde sa sun maine si vedem ce e de facut... Nu vreau sa plec in concediu ingrijorata sau chiar sa mai trebuiasca sa umblu prin spitale cu ea... O sa avem si botezul de facut, pe 7, deci urmeaza multe pregatiri...muzica si voie buna, nu vreau sa umblu prin spitale...

Vineri cica v-a fi gata si rezultatul de la sange... sunt curioasa ce v-a iesi...

Cam atat despre noi, va las ca ma duc sa pregatesc baita Alinutei. Marc e la Pap... e terminat, mai ales ca durata de viata e limitata...

Va pup dulce si ne mai auzim! O seara frumoasa in continuare smile.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jul 28 2010, 11:34 PM) *
Buna seara gagici,

Am venit...
Nici nu mai stiu in ce parte s-o iau, m-au zapacit de cap... in concluzie, e totul ok cu Alinuta, asa zic ei...
Doctorul de familie a zis ca ar putea fi o alergie la lapte de vaca, ceea ce eu nu prea cred ca e pt ca nu am schimbat nimic in ceea ce priveste laptele, adica a mai primit lapte d-asta. Am tot oscilat intre omneo si standard Nutrilon...
Mirela, la tine cum au descoperit medicii ca are alergie la lapte Ruby?
Eu nu mai stiu ce sa mai fac, pe la ce usi sa mai bat... Am sunat in toate partile, toti dau din umeri si-mi spun ca daca nu are febra... Eu stiu ca facem febra atunci cand avem o infectie in corp, dar daca nu e infectie, atunci ce e?
Zau daca mai inteleg... Eu nu cred ca e normal ca un bebe sa faca de 7 ori pe zi caca...mult, putin, nu conteaza, toate se aduna si in felul asta nu mai luam noi niciodata in greutate, si asa la ultimul cantar ne-au zis ca nu-i chiar bine, 80g in aproape 2 sapt...
Uneori am sentimentul ca trebuie sa le desenez astora ca sa ma inteleaga, zau asa....mari tantalai...
Am fost la spital ca sa-mi ia sange pt analiza aia hormonala si daca tot eram acolo, am fost si pe la pediatrie sa intreb acolo ce si cum... Specialistul nu se baga peste medicul de familie ca asa e procedura. MAi intai trebuie sa vb cu medicul de familie sa ma trimita el la pediatru, asa ca o sa mai sun si maine ca sa-l rog sa ma trimita. Daca nu are de gand sa ma trimita (eu sper sa se imbunatateasca starea Alinutei ca sa nu mai fie nevoie...), mi-a dat doamna aia de la ghiseu un numar unde sa sun maine si vedem ce e de facut... Nu vreau sa plec in concediu ingrijorata sau chiar sa mai trebuiasca sa umblu prin spitale cu ea... O sa avem si botezul de facut, pe 7, deci urmeaza multe pregatiri...muzica si voie buna, nu vreau sa umblu prin spitale...

Vineri cica v-a fi gata si rezultatul de la sange... sunt curioasa ce v-a iesi...

Cam atat despre noi, va las ca ma duc sa pregatesc baita Alinutei. Marc e la Pap... e terminat, mai ales ca durata de viata e limitata...

Va pup dulce si ne mai auzim! O seara frumoasa in continuare smile.gif


salut ,

am intrat numai sa vad ce ati mai povestit si am zis sa raspund repede la intrebarea ta any ,despre cum am descoperit eu intoleranta la lactoza a lui ruby .eu am intarcat-o la 10 luni si am luat milupa .la putin timp dupa ,a inceput circul .diaree la greu ,fundulet iritat ,stari de neliniste ,nu mai manca nimic altceva ,caci avea crampe ,nopti nedormite ...
i-am luat si praf special pe baza de orez tot de la milupa ,contra diareei ,2 cutii de lapte de acela a papat si tot nu i-a trecut ,am luat si de la hipp ,lapte hypo alergenic ,tot nimic .am facut coprocultura ,nimic .apoi a hotarat doctoritza sa ii faca 2 teste de alegie ,la lactoza si gluten (ruby manca si fainoase si putea fi si o eventuala alergie la gluten).ia luat sange si a trimis la laborator la urgenta ,iar in 2 zile ne-a spus clar ca ruby nu poate consuma lapte normal .ne-a dat reteta si am luat de la farmacie lapte praf ,la 25 de euro cutia ,special pt bebe cu intoleranta .asta pana pe la 1,5 ani cand am inceput sa ii dam lapte fara lactoza din supermarket .ne-a recomandat sa nu ii dam pana atunci decat din farmacie ,fiindca e imbunatatit cu tot ce are nevoie un bebe ,specific varstei .vreau sa zic any ,ca toata taravura asta durat cca 1 ,5 luni .ruby nu a fost deloc ok in acea perioda .cu inapetenta ei a si pierdut in greutate .
sper sa nu fie nimic grav la alina si sa fie poate doar un virus obraznic ,ce va pleca in curand .dar de continuua cu diareea ,adreseaza-te pediatrului ,sa ii faca testul pt lactoza .
ruby are produse gen iaurtul,untul sau cascavalul leerdamer pe care le suporta ok ,dar branza telemea sau mozzarela o dau peste cap .

cat despre caderea parului ...eu am zis ca ma tund zero si nimic altceva ,dupa ce am nascut .si asa ca aveam parul de 2 degete ,cand ma trezeam dimineata era full pe perna ,iar la baie ,numai parul meu era peste tot .imi era groaza sa ma samponez de teama sa nu imi umplu iar mainile .cam un an a durat fenomenul .am incercat toate mastile de par ,sampoane din farmacii ,contra caderii parului ,remedii babesti ,hehe ,nimic nu a mers.e un fenomen normal .multe mamici se confrunta cu el .oricum nici o analiza in plusnu strica .

ne auzim pe maine fetelor ,va urez o noapte linistita si mersi tuturor de urari si ca va ganditi la noi .andre pare sa fie pe drumul cel bun .azi i-au facut o tomografie si are o infectie ,dar nu au zis clar unde anume in abdomen .maine ne dau rezultatele .
am avut si o zi destul de grea ,caci a trebuit sa caut cazare pt noii veniti ,iar maine ma duc sa ii duc eu la munca ,asa ca am program de la 5 dimineta .
o noapte linistita .
Any-Olanda
Buna dimineata,

Si noi pe aici, la apel.. O cafea, ceai sau lapte? smile.gif
Astept sa se faca ora 8 ca sa pot suna la cresa sa-i informez, la munca sa-i spun sefului sa ma treaca si azi cu o zi libera, la medicul de familie sa-l conving sa ma trimta la un pediatru... mai vad eu unde mai sun, numai sa-i fie bine Alinei... pray.gif . Daca nu ma vor de buna voie, o sa ma vada siliti!

Sper sa ma trimita direct la pediatru, altfel gasesc eu o modalitate sa ajung acolo...

Va dorim o zi frumoasa! Va pupam dulce si ne mai auzim cand aflu ceva tzuc.gif hug.gif
anku


buna fetelor....
any...sper ca ai obtinut termin la dr pediatru si deja starea Alinutei s-a mai ameliorat
ma tot gandesc la socrul tau...
nu se mai poate face nimic??? sad.gif
vai si amar.....
deci p 7 august aveti botez acasa???
mirela....pfffffffff...ti-a u picat acum si mai sarcini...
si mai e si sf de luna ...deci cred ca ai de lucru si la job-ul tau....
bine macar ca te ajuta parintii si ca copii stau cu ei....imi scuzi cacofonia blush.gif
Darius al meu nu vrea sa stea cu nimeni nimeni
nici la toaleta nu m-am putut duce singura desi era si mama si sora-mea...
ca nu sta cu nimeni....
nu plange dar direct o taie dupa mine....
si acum o sa inceapa in lipsa lui andre???
i dorim insanatosire grabnica lui andre...sa vina acasa....sanatos
sa poti sta si tu linistita cu parintii tai.... yes.gif
gaby....imi esti simpatica-...
multumim tare ptr complimente....
ehhhhhhhhhhhhh...ce sa zic????
frumusetea se plateste....
are o personalitate fff puternica....
no comennt...bine ca e sanatos....ATAT numai!!! smile.gif
Aura,...cum e cu durerea de cap???
inca insista???
mishu e plecata...dar rohat .....unde este???
aura23@live.nl
BUNA GAGICI,parca numai sunt asa multe vesti proaste,anku ma lasat durerea de cap,a trebuit sa iau o pastila ca nu se putea altfel,poesje cu rohat sunt in vacanta mai au putin si tre sa vina,fetelor eu va zic multa sanatate la puiuti si sa auzim numai de bine, ma duc sa mananc putin eating.gif ,pupici hug.gif
Any-Olanda
Buna seara dragele mele notworthy.gif ,

Am venit sa va spun ce am facut smile.gif
Dupa multe telefoane dimineata in toate directiile, m-au sunat si cei de la biroul de consultatii si m-au sfatuit sa merg direct la spital ca nu suna bine, asa ca n-am mai asteptat telefonul medicului de fam, care oricum n-avea de gand sa sune...
Am plecat in Roermond la spital si atunci s-a trezit si el sa sune. Ajunsa la spital la pediatrie imi spune o doamna de la ghiseu ca el deja a sunat acolo si ca le-a spus celor de acolo sa ma trimita inapoi la el...ma asteptam la asa ceva...
Oricum, i-am spus doamnei de la ghiseu ca nu plec acasa pana nu se uita un pediatru la Alina, asa ca pune ea mana pe tel si suna la cabinet pt permisiunea lui, ca asa e procedura. Ala, lovit in orgoliu de numa, nu accepta si iar suna...sa vb cu mine!!! L-a sunat si pe Marc sa ma convinga ca nu e nimic in neregula cu ea si ca de fapt problema ar fi mancarea, laptele...nici cu Marc nu i-a mers...
Dupa multe lacrimi, m-a trimis la eerste hulp (primul ajutor = urgente) unde o sa ma incarce aia cu o factura de numa, dar nu mai conteaza. Cert e ca dupa jumatate de ora la tel am obtinut ce am vrut...

Medicul pediatru a zis ca e un virus la stomacel, dar ca va trece in maxim 10 zile in total, adica sapt viitoare.
Ne-a dat si ceva pt deshidratare, a luat si o mostra pt laborator, deci a facut ceva... Asta ar fi trebuit sa faca med de fam ieri...
Cert e ca nu mai vreau sa-l vad...cand ma intorc de acasa, il schimb de numa... Pap era bolnav copt saptamana trecuta si el l-a trimis acasa ca nu are nimic, auzi?! Si uite ce e de fapt!!! Mare dobitoc!!!!

Dupa multa munca de convingere si multe lacrimi sunt si eu mai linistita...
Sper sa-si revina cat mai repede....

Va pup dulce si ne mai auzim maine. Plec sa-i fac baita Alinei. Somn usor! hug.gif hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Buna dimineata dragele mele,

Se pare ca tot eu semnez condica smile.gif

Sper ca ati dormit bine biggrin.gif Eu am dormit bine dar insuficient smile.gif
Va invit la un cappucino cafea.gif

Alina e acasa cu tati azi. Mi-a trimis un mail sa-mi spuna ca a baut toata sticluta, ca s-au jucat impreuna, au ras smile.gif
A umplut si un pampers intre timp...Sunt sigura ca o sa se imbunatateasca situatia in curand smile.gif

Mirela, cum se simte Andre, e mai bine? Insanatosire grabnica hug.gif
Aura, si eu aveam dureri de cap cand am ramas insarcinata, zilnic! Asa mi-am dat seama ca am ramas smile.gif Am si simtit cand a avut loc fixarea, eram la cumparaturi in AH smile.gif
Gabita, cum te simti mami? E totul in regula? Gata cu calcatul si impachetarea bagajelor? biggrin.gif Sa nu te suprasoliciti pt ca o sa ai nevoie de multa energie cand incepe travaliul, sa fii odihnita atunci!!! smile.gif


Va pup dulce pe toate si ne mai auzim mai tarziu smile.gif O zi frumoasa va doresc! hug.gif tzuc.gif
aura23@live.nl
buna fetelor,ce bine ca am inceput sa mai auzim si vesti bune,any insanatosire grabnica alinutei,bine ca ai reusit si ai aflat ce are,ce ti-e si cu doctorii astia vor sa se impuna ei in toate,any bine i-ai facut sa stie ca nu-i merge cu o romanca,cu durerea de cap nu stiu ce sa zic,aseara mai aveam putin si plangeam asa tare ma durea cand m-am bagat in pat,si evit sa iau pastile ca nu vreau sa ma indop,dar totusi am luat un paracetamol ca stiu ca nu face rau daca ar fi ceva,pe mine nu ma durea capul asa des,dar acum nu stiu ce are,si daca ar fi fost sa fie ceva gravida.gif,banuiesc ca as fi observat la sani o intarire ceva. Marti am iesit in bazar si m-am intalnit cu o prietena romanca cu care nu-m-am vazut de cand am venit din tara si cand ma vazut sa uitat direct la burta si m-a intrebat bucuroasa daca sunt gravida,i-am zis nu,si nu ia venit a crede cum pot sa am asa burtica fara sa fiu a zis ca o mint,hai ca m-am ingrasat dar pare prea de tot,acum am vb cu sotu deja si sa vad poate saptamana viitoare ajung la dr,m-am hotarat ma duc neaparat sa-i explic situatia si sa vedem ce zice,abia astept.bun hai ca va las cred ca v-am facut capul toba cu obsesia mea,multa sanatate si o dupa-amiaza placuta. tzuc.gif
anku
ce faceti fetelor????
Mirela ce faci???totul ok???
Any...ce munca de lamurire tb sa duci cu astia.... nervi.gif

vreti ceva pozici de la strand si nu numai???






surioara mea si Dari

ieri ploua


salopeta asta am cumparat-o din Ro
desi i este mica...e o amintire....


noi???
acum e plecat sotul in oras cu Dari...si eu ma relaxez putin smile.gif alaturi de voi
anku
QUOTE(aura23@live.nl @ Jul 30 2010, 03:12 PM) *
buna fetelor,ce bine ca am inceput sa mai auzim si vesti bune,any insanatosire grabnica alinutei,bine ca ai reusit si ai aflat ce are,ce ti-e si cu doctorii astia vor sa se impuna ei in toate,any bine i-ai facut sa stie ca nu-i merge cu o romanca,cu durerea de cap nu stiu ce sa zic,aseara mai aveam putin si plangeam asa tare ma durea cand m-am bagat in pat,si evit sa iau pastile ca nu vreau sa ma indop,dar totusi am luat un paracetamol ca stiu ca nu face rau daca ar fi ceva,pe mine nu ma durea capul asa des,dar acum nu stiu ce are,si daca ar fi fost sa fie ceva gravida.gif,banuiesc ca as fi observat la sani o intarire ceva. Marti am iesit in bazar si m-am intalnit cu o prietena romanca cu care nu-m-am vazut de cand am venit din tara si cand ma vazut sa uitat direct la burta si m-a intrebat bucuroasa daca sunt gravida,i-am zis nu,si nu ia venit a crede cum pot sa am asa burtica fara sa fiu a zis ca o mint,hai ca m-am ingrasat dar pare prea de tot,acum am vb cu sotu deja si sa vad poate saptamana viitoare ajung la dr,m-am hotarat ma duc neaparat sa-i explic situatia si sa vedem ce zice,abia astept.bun hai ca va las cred ca v-am facut capul toba cu obsesia mea,multa sanatate si o dupa-amiaza placuta. tzuc.gif

ooooooooooopssssssssss wub.gif
nasoala faza....
asa am patit eu...la 8 luni dupa cezariana inca aveam burta de gravida...
si ma intreba luna si ma felicita ca mai fac un bebe blush.gif
si cand afla ca nu e ...se simteau si ei aiurea

deci tu te simti gravida
pai poate esti..... smile.gif
si eu ma simteam asa cand l-am avut p Dari....
am simtit din primele 24 ore...pare idiot ce spun...
dar desi stiam ca pot ramane ffff greu insarcinata....
am simtit...si nu-mi pasa dc se putea sa nu fie adev
ma simteam dintr-odata mai speciala... smile.gif
anku
http://www.youtube.com/watch?v=9es1lRBqdKk...feature=related


adorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....dar numai Remix-ul
ruby
SALUT ;

sant iar prin trecere ...e iar tarziu si vad un somn ...

andre e mai bine .e inca internat ,are ceva o imflamare in zona pancreasului ,de azi a inceput sa si manance si speram ca saptamana viitoare sa iasa din spital.e tot ce imi doresc acum ,sa fie sanatos ,caci am simtit stresul pur zilele astea cu aglomeratia din agenda mea ...un dute vino de la 5 dimineata ,cu dus oamenii la santier ,la mama dracului ,apoape de olanda si cautarile pt cazare ,caci sant pensiunile full si am de lucru din 2 in 2 zile sa caut un nou loc liber pt cei 2 romani aflati la munca .azi am stat 3 ore pe net si cu tel in mana pana am gasit ceva liber pt weekend si cu posibilitate de prelungire si pt sapt viitoare.
maine am zi partial libera ,doar ii duc si ii las acolo ,apoi merg la andre la spital si apoi free time cu ai mei in oras.mergem sa facem o plimbare cu vaporul pe rin ,la muzeul de ciocolata si un tur al orasului cu autobuzul supraetajat pt turisti .ieri am reusit de am mers cu ei prin oras la cumparaturi .le-am luat o valiza de haine .mama e tare incantata de calitatea produselor de aici .

any ,ma bucur ca alina e ok acum .trebuie sa fie .fii optimista ,treceti voi si peste asta !parca azi pleci in vacanta ,nu ? pe 31?sa ne scrii si din ro ,sa nu ne uiti!

aura ,eu pt dureri de cap mai iau si ibuprofen ,e un pic mai uternic decat paracetamolul.si o pastila la hat ani nu are ce rau sa faca ,mai ales inofensivul paracetamol.iti zic eu din proprie experienta ,dupa 4 ani de olanda ,caci asta era singurul medicament pe care mi-l prescria medicul de familie .

anku ,multam de poze ,un dragut ,un frumos ,darius al vostru.banuiesc ca tipa cu costum rosu esti tu ,nu?arati super bine ,ai slabit mult . pupam dulce .

maine poate am timp si scriu mai mult .acum va pup pe toate ,sant prea obosita sa mai tastez ! o noapte linistita !
anku
QUOTE(ruby @ Jul 30 2010, 11:41 PM) *
SALUT ;

sant iar prin trecere ...e iar tarziu si vad un somn ...

andre e mai bine .e inca internat ,are ceva o imflamare in zona pancreasului ,de azi a inceput sa si manance si speram ca saptamana viitoare sa iasa din spital.e tot ce imi doresc acum ,sa fie sanatos ,caci am simtit stresul pur zilele astea cu aglomeratia din agenda mea ...un dute vino de la 5 dimineata ,cu dus oamenii la santier ,la mama dracului ,apoape de olanda si cautarile pt cazare ,caci sant pensiunile full si am de lucru din 2 in 2 zile sa caut un nou loc liber pt cei 2 romani aflati la munca .azi am stat 3 ore pe net si cu tel in mana pana am gasit ceva liber pt weekend si cu posibilitate de prelungire si pt sapt viitoare.
maine am zi partial libera ,doar ii duc si ii las acolo ,apoi merg la andre la spital si apoi free time cu ai mei in oras.mergem sa facem o plimbare cu vaporul pe rin ,la muzeul de ciocolata si un tur al orasului cu autobuzul supraetajat pt turisti .ieri am reusit de am mers cu ei prin oras la cumparaturi .le-am luat o valiza de haine .mama e tare incantata de calitatea produselor de aici .

any ,ma bucur ca alina e ok acum .trebuie sa fie .fii optimista ,treceti voi si peste asta !parca azi pleci in vacanta ,nu ? pe 31?sa ne scrii si din ro ,sa nu ne uiti!

aura ,eu pt dureri de cap mai iau si ibuprofen ,e un pic mai uternic decat paracetamolul.si o pastila la hat ani nu are ce rau sa faca ,mai ales inofensivul paracetamol.iti zic eu din proprie experienta ,dupa 4 ani de olanda ,caci asta era singurul medicament pe care mi-l prescria medicul de familie .

anku ,multam de poze ,un dragut ,un frumos ,darius al vostru.banuiesc ca tipa cu costum rosu esti tu ,nu?arati super bine ,ai slabit mult . pupam dulce .

maine poate am timp si scriu mai mult .acum va pup pe toate ,sant prea obosita sa mai tastez ! o noapte linistita !

vad optimism la tine...........muuuuuuuuuuult...in ciuda stresului....
minunat....
inseamna ca parintii sunt hrana sufleteasca
ce fain.......o valiza de haine.... notworthy.gif
pai...va doresc o zi frumoasa si speciala maine....
vezi ca de duminioca de la amiaza se strica iar vremea...numai fulgere si ploaie am vazut in toata germania...
multumi de complimente....e sora-mea in poze....
o noapte linistita si tie...si odihnitoare!!!!!! hug.gif
anku
buna fetelor....
ce faceti???
any...dc pleci azi...iti dorim calatatorie placuta si fara prea multe probl....
si Alinutza sa se faca bine
si un botez minunat...si asteptam pozici...dc se poate-... biggrin.gif
babytje...ce face Robertel???
ce mai spui???
ce frumos tb sa fie la Sb.... hi.gif
mirela...distractie faina...

noi???
azi mergem la Sommerfestnacht
e si ptr familii...cu jocuri ptr copii...6 scene cu dif muzica ....
bautura si mancare
ring de dans
iar la ora 22.30 este foc de artificii in aer liber timp de 20 min....
am mai fost acum 2 ani cand eram gravida si tare frumos a fost
aaaaaaaaaaaaaaaaaa...si ce ma intereseaza fff mult.....
costumatii-le....se costumeaza in rochii din epoca medievala si barbatii in costume....
asa de frumos este....
cu peruciile alea....
o sa fotografiez cate ceva...si va arat....

Any-Olanda
Buna ziua dragele mele,

Am intrat sa va spun ca da, plecam azi pe la ora 14 de acasa. Pana atunci mai am sa-i fac baita Alinei, sa fac si eu un dus, sa vad ce am uitat sa pun in valiza, sa-mi duc papagalii la socri, ceva rufe de strans...etc...

Eu merg mai intai la BV la nasica Alinutei si marti plecam spre Tulcea:) . Abia ajunsa la ai mei o sa am net, la BV n-am.
Aura, eu in afara de dureri de cap n-am avut nimic, nici o alta simptoma....
Mirela, ma bucur tare mult ca Andre e mai bine. N-am ajuns inca la posta, ne vedem cand ma intorc oricum wink.gif

Va pup dulce, multumesc pt toate urarile si-i voi trimite un sms Mirelei ca am ajuns cu bine smile.gif
aura23@live.nl
buna gagici,ruby pt cap eu am mai luat advil si a fost bun,vad ca ma lasat de 2 zile numai ma doare,any distracie placuta in ro,fetelor sa stricat vremea,sau dus caldurile,aici toata saptamana a plouat afost urat,rece,acum de azi-noapte tot ploua intr-una,trage numai la somn,week-end placut va zic si cat mai multa odihna,pupici.
poesje
Buna ! Ce faceti ? noi tocmai am sosit ,spre seara .am intrat sa va salut si va dorim un week-end placut .ne auzim pe curand ..pupicei
poesje
http://www.youtube.com/watch?v=K1Uw6YQpxOw&feature=fvw, sper sa va placa ,v-am adus niste soare ,nisip ,apa,,,,,,,,,,,,pupicei
babytje
Hallo fetele,
Vad ca nu domneste sanatatea si linistea sufleteasca pe aici sad.gif ,dar sunt sperante de insanatosire.
Ne rugam la domane doamne sa ne tinape toti sanatosi.
Puiu meu are o bubita la nas, toata noaptea a marait.Ieria fost botezul, a fost frumos, linistit si micut,
asa cum am vrut. Robert a marait mult in timpul slujbei, apoia fosthappy ca a scapat.
Azi pe mine m=a intepat o albina in buza, am ajuns la urgenta, acum totul e ok. Sper sa-mi fac timp
saptamana viitoare sa ma odihnesc.
Va pup si insanatosire rapida tuturor.

Ps. Any, sa stii ca asa a inceput si Robert cresa. A luat imediat un virus din asta de facea mereu kk.
O sa treaca, pregateste-te apoi si de altele, apoi se imunizeaza si gata.
ruby
salut ,

sant in urma cu scrisul ...recuperez pe sapt viitoare ,vad ca poesje e intoarsa din vacanta .am sa accesez linkul dat ,maine cand am mai mult timp ,acum am intrat sa va citesc si sa va salut .
any ,distractie placuta in ro ,ne auzim noi ,cand te intorci din vacanta.pe ce data revaniti in nl? sa e scrii cum s-a comportat alina in timpul zborului .
babytje ,sa ii fie de bine lui robert botezul !asteptam pozici !naoala treaba cu albina .ori aveai vrun gloss de cu gust de fructe?
anku ,mersi de compliment .trebuie sa raman optimista ca altfel nu am cum sa merg mai departe .am avut o saptamana aglomerata e drept ,cu un car de stress ,dar tot raul spre bine .deja sper ca andre sa iasa luni din spital.azi ne-a tras o vizita scurta acasa ,asa mai pe seara ,cand ne-am intors de prin oras.ruby e si ea iesita din rutina ei zilnica .cu atatea plimbari prin olanda ,dormit prin locuri straine ,stresul lui mami ,lipsa lui tati ,oameni straini in casa ..toate astea si-au spus cuvantul si azi ne-a cam scos par alb prin oras. in bus-ul ce facea turul orasului nu a stat o clipa locului ,se foia cand pe un scaun cand pe altul.la muzeul de ciocolata ,s-a uns toata cu ciocolata ,de ziceai ca isi face masca si nu alta.
maine mergem cu salupa de rin ,azi nu am mai avut timp si de asta .vrem sa mergem si cu telecabina pe deasupra köln-ului ,dar sa vedem in ce dispozitie se gaseste si printesa mea maine .daca nu mai mergem pe la muzeul apei de colonie ,la cel de vin, la sediul nazistilor ....sant atatea locuri interesante de vizitat.

mersi tuturor de incurajari si urari .acum ma duc la nanitza.vad ca iar m-am lungit cu vorba .noapte buna .
Gabita20
Neata mamici,

Ce mai faceti? Vad ca toate sunteti bine si optimiste.
Ma bucur Ani ca Alina este mai bine si ii doresc sa se insanatoseasca complet !
Babytje sa-ti traiasca baietelul mai ales ca acum are sfanta impartasanie si e un adevarat crestin !
Sa va bucurati de el si sa va aduca zile frumoase,sa va asculte si fie un baietel cuminte.

Anku baiatul tau este o bijuterie de baiat,frumos foc,sa va traiasca si sa va bucurati de el.
Reusite poze,superbe.

Mirela,in ciuda stresului si eu te admitr ptr optimismul de care dai divada.
Insanatosire grabnica lui Andre si tie multa liniste si rabdare cu forfota de zi cu zi.

Eu ma odihnesc foarte greu,ma doare spatwlw si in parti de abea mai pot sa ma misc noaptea.
Aseara am visat ca voi naste pe data de 4 septembrie intru-cat sunt foarte speriata avand in vedere ca mai am 5 saptamani.

Ieri in cele din urma am terminat camera iubirii mele si va atasez un link sa vedeti ce a iesit.

M-am chinuit sa va atasez foto cu foto dar nu am reusit asa ca o link-ul este foarte usor de vizionat.

O duminica placuta turor si multa sanatate la toate si puiutilor vo


http://drop.io/jl0xfoi#

Gabita20
I-a uitati burtoiul cat casa..abea il mai car dar si cand va veni cata fericire o sa-mi aduca de o sa uit instant de toare neplacerile avute in sarcina !!

14 kg am peste cele 54 pe care le-am avut...

http://www.youtube.com/watch?v=Yu3ffKQw-6o

O duminica placuta..
anku

rohat ...bine ati revenit....va asteptam la povesti
am accesat link-ul lasat de tine dar exact in momentuil ala Darius mi-a varsat cafeaua...
deci o sa mai accesez odata link-ul
in rest cum a afost???
mirela...m-ai facut sa rad cand ai zis ca s-a mazgalit Ruby cu ciocolata la muzeu
astea sunt amintiri adev si frumoase
aaaaaaaaaaaa...pai dc a venit acasica intr-o scurta vizita....inseamna ca maxim p miercuri io da drumul....
fain...
deci distractie faina si azi cu parintii tai....
si poopici printesei ...nazdravane??? wub.gif tzuc.gif
babytje...ce ghinion....exact de buza sa te muste???
deci azi avut botezul...
sa fie intr-un ceas bun...si sa aiba Dumnezeu grija ca in viata sa aiba parte de sanatate,fericire,noroc,sa fie destept ca frumos...e frumos deja de acum..
any ...speram ca ai ajuns cu bine....
gaby.... liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
saraca ...in 4 sept???!!!!
pai poate se potriveste....
ppopic....au inceput visele....asa eram si eu...numai ca eu aveam cateodata cosmaruri.... liwlol.gif

umbla asta mic toata ziua...
nu mai sta locului o clipa...
dc te aseziu p un scaun vine sa te scoale....


ahhhhhhhhhhhh...
ieri....a cam avut grija sa-mi strice ziua...dar...ce sa fac???
la anu sigur nu ma mai duc...poate peste 2 ani....
ca prea ma toaca...
programul a fost frumos...dar dc nu te poti bucura de nimic cu Dari
nu a stat deloc in carucior...
altii se jucau si dansau p scene...numai al meu lua toata curtea castelui la pas...
l-am urmarit si ne-am ascuns sa vedem ce face iarasi..
o ora fetelor nici nu ia pasat ca nu mai este langa noi....nu tu sa planga sau sa ne caute...isi vede de drum....
cat de usor il pot pierde....
poate p sapt viitoare pun ...o poza ce am facut-o cu cateva doamne costumate....
mna...chiar inainte sa inceapa focul de artificcii....simt ud la mana
nu stiu cum s-a pisat atat de mult...dar s-.a udat de numa...
o gramada de nervi ...ca nu luasem decat pantalonii astia...
bluze aveam...dar pantaloni...m-am gandit ca dc plec 5 ore nu se intampla nimic.... nervi.gif
l-am invelit in paturica ....
apoi la iesire....abia te-ai putut strecura...
20 autobuze...nu reusesc sa scoata afara 8000 oameni la 12 noaptea...
bine ...veneau tot la 3 min cate 5 autobuze...dar asa se inghesuiau oamenii...
parcarile in cartierul de langa castel au fost interzise....si in pretul biletului era inclus si transportul cu autobuze...
anku
QUOTE(Gabita20 @ Aug 1 2010, 10:28 AM) *
I-a uitati burtoiul cat casa..abea il mai car dar si cand va veni cata fericire o sa-mi aduca de o sa uit instant de toare neplacerile avute in sarcina !!

14 kg am peste cele 54 pe care le-am avut...

http://www.youtube.com/watch?v=Yu3ffKQw-6o

O duminica placuta..

wowwwwwwwwwwwwwwww...cu adev mare....
si numai 14 kg ai luat in plus...
super...
ce misto a zis sotul tau...chelu liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
poopam p burtica tzuc.gif
poesje
Salutare! si noi am fost la kinderboerderij ,am mancat ceva si acum la somnic .o duminica frumoasa tuturor ...pupicei
anku

buna fetelor...ce faceti???
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.