Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
Any-Olanda
Buna dimineata,

Va invit la un cappuccino cafea.gif
Si noi ne-am trezit de ceva timp, ne-am uitat la desene, am mancat si acum urmeaza gustarea de fructe si apoi o prtie de somn smile.gif
La noi se anunta pt azi 28 de grade, ceea ce inseamna ca vor fi 30 sigur asa ca o sa-i instalez piscina Alinei sa aiba ce face dupa-amiaza smile.gif
Dintisorii inca nu au spart dar nici mult nu mai au... Imi pare bine ca Alina e dispusa sa guste din ce in ce mai multe mancaruri, fructe, etc. Ieri si alaltaieri am facut o burta de capsuni, asta dupa ce acum 2 saptamani facea mutre liwlol.gif Ieri cred ca a mancat vreo 20 biggrin.gif

Voi cum ati dormit? Ce planuri aveti pt azi? smile.gif

Nu Mirela, nu ne apucam de pod pt ca implica costuri duble fata de ce dispun eu acum. O sa vina vremea si pt pod, o sa-l facem asa cum trebuie cand ne apucam, mai ales ca o sa trebuiasca scara interioara schimbata toata si alte costuri mari. Deocamdata ne concentram pe ce e de facut pe parter si etaj, vreau perdele/draperii noi peste tot, poate ma duc azi sa ma uit de materiale sa vad ce gasesc, jaluzele verticale pt sufragerie (colorate ca m-am plictisit de astea gri), apoi imi mai trebuie un dulap mare in sufragerie unde sa pot depozita multe si sa nu mai para asa de aglomerat pe aici... Am fost ieri prin oras si am gasit ceva dar totusi nu e ceea ce caut, numai panarame d-astea de pal mai peste tot ca daca pui niste carti, se lasa raftul anima1.gif Mai caut, daca dau un ban, macar sa iau ceva bun sa ma tina cativa ani macar...

Eu aseara am calcat, mai am si azi o gramada, poate daca as calca toata saptamana le-as termina biggrin.gif Am primit si in Romania o gramada de hainute cadou, si pe alea le-am calcat mai ales ca sunt de vara si le poate purta acum. Nu sunt ele de fite dar sunt frumoase si-i stau bine, sunt din in sau bumbacel smile.gif

Va las ca ma duc sa-i fac gustarica de fructe Alinei. Ce gatiti azi? Dati-mi si mie o idee smile.gif

Va pup si va doresc o zi frumoasa, cu mult soare smile.gif hug.gif tzuc.gif
dumysym
sper ca reusesc sa postez

salutare mamici si ingerasi,

noi suntem bine, ne distram cu olitele, desi nu ma asteptam Luca se descurca f bine, dupa 2 zile fara pamapi nu mai avem treaba, face si pipi si kk la olita si cere, ziua la nani nu-i pun pun pampi si nu s-a udt pana acum, se mai scpa pe el o data pe zi cand nu isi da seama ca tre sa faca sau e prea ocupat, afara si prin parc tot fara pampi mergem numai ca inca nu vrea sa scaota cuculetul sa faca, cred e cam timid sau rusinos, l-am lasat si noaptea fara pampi dar s-a udat destul de mult si peste noapte i-am pus pampi si poate scapam si de asta in cateva zile, doarme numai in camera lui si se duce singur la nani in patutul lui, asa de mandra-s ca il pup non stop, mai ales ca nici nu stau de capul lui toata ziua sa ii zic cand face pipi ci doar cand cred ca ii vine au imi da de inteles super.gif
ieri am fost la strans de capsuni si apoi in parcul mare la alerget pe iarba, a dat si papi la mac-mac, ne-am distrat super bine, am ajuns pe la 9 seara acasa si am simtit ca a fost o duminica frumoasa cu vreme buna smile.gif

any ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa, Alinutza cum se simte la un an? mai face pasi?spor la treaba si sanatate mullta lui Pap
eu folosesc pt ochisorii lui Luca cand are probleme ser fiziologic, clatesc i sterg cu pansament steril de la coltul ochiului spre nas si fiecare ochi cu pansament separat, cu apa fiarta nu am incercat niciodata dar nici nu am auzit pana acum

Mirela, bafta si succes la teste, sigur va fi bine si va lua note bune, un sfat daca imi permiti smile.gif ca si indrumare cau continuare ca profil de studiat as recomanda informatica, cu siguranta ceva ce sigur ii va folosi f bine yes.gif dar e doar o recomandare bineinteles smile.gif
pup pt Ruby si bebitza

MIhalea, sper ca sunt mai bine copii si ati scapat de febra, ajuta mult la tusea copiilor daca ai vreo slina in oras sa ii duci acolo cateva ore pe saptama si se curata mai bine plamanii, folosesti si ser la nasuc?

am treaba la greu azi s ma cam doare operatia, sper sa apuc sa fac ceva daca nu pe maine wink.gif

o zi buna si placuta sa aveti
ruby
in sfarsit si eu la o scurta pauza .am avut ce face cam toata ziua ,...dupa ce am fost la contabil ,am trecut si pe la avocat ,caci mai aveam si pe acolo cateva intrebari si abia la 11.30 am terminat cu ei .am fost sa imi dau comanda de o noua stampila pt firma si apoi am mancat delicios la mr .wok ,caci vedeam in culori de foame .pe la 13 am ajuns acasa si m-am apucat de curatenie ,caci ce era aici ....dimineata nu am avut timp prea mult sa mai adun de pe aici .am sunat-o pe femeia care m-a ajutat la curatenie cat am fost bolnava ,dar nu a raspuns .i-am lasat mesaj pe voice mail ,poate ma suna inapoi sa o invit maine la sters de geamuri ,caci cu caldurile astea de afara numai pe sus nu m-am mai catarat .

simona ma bucur ca v-ati distrat in weekend .asa si trebuie .cat despre ce vrea Aiman sa studieze mai departe ramane sa ma lamuresc maine ce posibilitati sant .si noi si el am vrea ori informatica ,ori technica . tehnica mai multa caci poate face studiu pe energie regenerativa (si nu numai) ceea ce e si domeniul nostru de activitate aici si cum pana in 2022 ,va fi scoasa energia atomica ,e cheia spre succes . cineva va prelua afacerea si e de viitor ,dat fiind ca nu numai in germania se vor produce schimbari majore pe domeniul asta .asa o sa il avem pe domnul inginer aproape ! yes.gif lui ii place mai mult pe teren ,munca activa .nu prea il incanta idea de a sta inchis intr-un birou .seamana cu mine ,ii place libertatea de miscare !

any ,spor la amenajari .poate trageti o fuga si prin germania sa va uitati dupa mobila ,daca nu gasiti ceva deosebit la voi .ma intreb unde vrei sa mai pui un dulap? in living zici?
Cat despre mancare ...aripioare crocante .asta fac azi .2 cutii mari ,le bag la cuptor si e ok .normal le serveam cu salata ,dar nici vorba sa mai cumpar asa ceva caci cu virusul asta tampit ,nu ma risc de nici un fel .
e prea cald sa gatesc complicat si mult .nu prea avem asa chef de mancare cand sant temp ridicate .
va las ,revin mai tarziu .mi-am aruncat ochii pe ceas .trebuie sa fug sa o iau pe ruby .pupici.
Any-Olanda
Buna seara,

Am revenit si eu, in sfarsit o pauza dupa ce toata ziua am alergat in toate partile...
Aveam un magazin in Germania de unde luasem stofele pt camera Alinei si am fost sa mai iau si pt celelalte dormitoare si baie, fff scumpe (13,50 E/metru) si cum mie mi-au trebuit mai bine de 16m de stofa....m-au scuturat de bani dar macar sunt f frumoase, nu-mi pare rau smile.gif Asa ca, o sa am ce face, perdele de cusut, draperii si alte minuni. Ar trebui sa mai vopsesc si scara si sa o si chituiesc si alte alea dar e cam aiurea ca dormitoarele sunt sus si nu putem merge pe nicaieri sus daca e vopsita... Vad eu cum facem vara asta, instalez cortul in gradina liwlol.gif

Marc mai are si el una-alta pe aici de facut, vara putem face cel mai multe, poti sa vopesti, etc, altfel nu ai cand...
Da Mirela, am un dulap aici pe care-l scot si vad eu apoi cum aranjez si reamenajez... Am planuri mari, sa vad de cata energie dispun ca ma dispera ametelile astea...
Cu toate ca iau fier, simt ca ma prabusesc din picioare cateodata... Poate o fi bebe si nu stiu... Oricum, musafirii mei m-au cam disperat ultimele luni, de la 33 de zile pana sa raman cu Alina, am ajuns undeva pe la 25-26 de zile...Sunt total in ceata oFloare1.gif Vi s-a intamplat si voua ceva de genul asta? oFloare1.gif

Simona, felicitari pt progresul facut super.gif cool.gif
Mirela, cum a fost testul de azi? Maine parlez-vous francais? biggrin.gif Am uitat toata franceza ce am invatat-o la scoala biggrin.gif Multa bafta la testele ce urmeaza hug.gif
Alina, Mihaela, sunteti bine? hug.gif

Va las, ne mai auzim maine sper, de la munca... O seara frumoasa in continuare smile.gif hug.gif tzuc.gif

ruby
QUOTE(Any-Olanda @ May 30 2011, 11:17 PM) *
Buna seara,

Am revenit si eu, in sfarsit o pauza dupa ce toata ziua am alergat in toate partile...
Aveam un magazin in Germania de unde luasem stofele pt camera Alinei si am fost sa mai iau si pt celelalte dormitoare si baie, fff scumpe (13,50 E/metru) si cum mie mi-au trebuit mai bine de 16m de stofa....m-au scuturat de bani dar macar sunt f frumoase, nu-mi pare rau smile.gif Asa ca, o sa am ce face, perdele de cusut, draperii si alte minuni. Ar trebui sa mai vopsesc si scara si sa o si chituiesc si alte alea dar e cam aiurea ca dormitoarele sunt sus si nu putem merge pe nicaieri sus daca e vopsita... Vad eu cum facem vara asta, instalez cortul in gradina liwlol.gif

Marc mai are si el una-alta pe aici de facut, vara putem face cel mai multe, poti sa vopesti, etc, altfel nu ai cand...
Da Mirela, am un dulap aici pe care-l scot si vad eu apoi cum aranjez si reamenajez... Am planuri mari, sa vad de cata energie dispun ca ma dispera ametelile astea...
Cu toate ca iau fier, simt ca ma prabusesc din picioare cateodata... Poate o fi bebe si nu stiu... Oricum, musafirii mei m-au cam disperat ultimele luni, de la 33 de zile pana sa raman cu Alina, am ajuns undeva pe la 25-26 de zile...Sunt total in ceata oFloare1.gif Vi s-a intamplat si voua ceva de genul asta? oFloare1.gif

Simona, felicitari pt progresul facut super.gif cool.gif
Mirela, cum a fost testul de azi? Maine parlez-vous francais? biggrin.gif Am uitat toata franceza ce am invatat-o la scoala biggrin.gif Multa bafta la testele ce urmeaza hug.gif
Alina, Mihaela, sunteti bine? hug.gif

Va las, ne mai auzim maine sper, de la munca... O seara frumoasa in continuare smile.gif hug.gif tzuc.gif

Neatza ,

prezenta la cafea ! dau si pt cine mai pofteste !ia sa vedem Any ,poate afli de la ce se trag ametelile tale ... barza.gif !!!ciclul usor dereglat l-am avut si eu cam 2-3 luni ,dar cauza era ca oprisem anticonceptionalele si era normal sa reactioneze corpul altfel la noua stare ,dar in ultima luna inainte de a ramane insarcinata ,l-am avut ca de obicei de 28 de zile .la mine dereglarile nu isi au rostul ,sant mereu dupa ceas .de asta cand am ramas insarcinata aveam banuielile mele la 1 zi dupa intarziere .stiam eu ca nu avea cum sa intarzie !de ce nu mergi la un control la ginecologie? Mai ales ca aveti planuri mari ,nu strica sa faci un control si eco sa stii ca e totul ok .poti eventual sa ceri trimitere la medic sa faci preventiv control pt PAP test .Eu il fac anual ,mai ales dupa 35 e cam obligatoriu .mai bine previn decat sa tratez .chiar il facusem in februarie ,cand am fost la ultimul control ginecologic ,inainte sa raman insarcinata .
mie nu imi par asa scumpe materialele aici .numai daca compari cu ce material mi-ai cumparat tu mie din Olanda ,la 7 euro /m ,ce te astepti la un material de draperii?banuiesc ca nu e carpa pura ,ci ceva mai deosebit ,mai grosut .eu pe noile draperii din living am dat 400 de euro cu mana de lucru inclusiv si mi s-au parut ieftine ,fata de ce vazusem prin alte locuri ,undeva pe la 1000 de euro ,cu tot inclus .
lasa ca o sa fie frumos ,mai ales ca le lucrezi tu .

la test a fost ok .un punct a zis ca nu l-a facut ca nu a inteles nici ce vroiau si timpul i s-a parut limitat .oricum are nota buna la testul anterior ,sper sa mentina media buna .la franca da pe 06 .iunie ,asa ca avem timp in weekend sa mai lucram si joi ,caci au liber de la scoala fiindca e Inaltarea .La voi se lucreza?
Ma duc sa ma imbrac si sa o pregatesc si pe Ruby de gradinitza .ne auzim mai spre dupa amiaza cand ma intorc de pe unde am de colindat .
o zi buna si spor la treburi si servici tuturor!
Any-Olanda
Buna dimineata,

Pe fuga pe aici...cu un latte machiatto cafea.gif

Da Mirela, asa e, perdeaua ce am luat-o e asemenatoare cu cea din camera Alinei, alba si cu niste patratele interesante cu verde si galben. Draperie am luat doar pt baie ca daca-i place lui Marc ma duc si mai iau si pt restul... Joi este si la noi liber, sunt deschise magazinele in DE? Vazusem un outlet cu mobila in apropierea magazinului de stofe si vroiam sa mergem pe acolo dar daca nu-s deschise, nu ma duc...
Normal ca nu pot compara stofele astea cu cele pt pernute, ce am luat eu e matase si ceva satin/bumbac, superioare calitativ... 400E? Mi se pare mult dar na, ii dai o data la nu stiu cati ani, nu-i dai zilnic... Eu am facut si draperiile de la Alina din camera, cu o prietena cu experienta si au iesit frumoase, mai ales ca avea prietena mea o vecina care asta a facut toata viata, a cusut perdele si draperii ca job. Asa am invatat si eu cum masoara ei si care e tehnica...

Pai cred ca o sa-mi fac o programare sa ma trimita huisarts la ginecolog, eu n-am mai luat pastile din oct 2008, deci nu ar avea de ce sa fie asa... In iunie 2009 aveam cm de 33 de zile si acum undeva la 26? E o saptamana...nu pricep...

REstul fetelor unde sunteti? Ati dormit bine? hug.gif

Va pup, o zi frumoasa va doresc hug.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ May 31 2011, 10:35 AM) *
Buna dimineata,

Pe fuga pe aici...cu un latte machiatto cafea.gif

Da Mirela, asa e, perdeaua ce am luat-o e asemenatoare cu cea din camera Alinei, alba si cu niste patratele interesante cu verde si galben. Draperie am luat doar pt baie ca daca-i place lui Marc ma duc si mai iau si pt restul... Joi este si la noi liber, sunt deschise magazinele in DE? Vazusem un outlet cu mobila in apropierea magazinului de stofe si vroiam sa mergem pe acolo dar daca nu-s deschise, nu ma duc...
Normal ca nu pot compara stofele astea cu cele pt pernute, ce am luat eu e matase si ceva satin/bumbac, superioare calitativ... 400E? Mi se pare mult dar na, ii dai o data la nu stiu cati ani, nu-i dai zilnic... Eu am facut si draperiile de la Alina din camera, cu o prietena cu experienta si au iesit frumoase, mai ales ca avea prietena mea o vecina care asta a facut toata viata, a cusut perdele si draperii ca job. Asa am invatat si eu cum masoara ei si care e tehnica...

Pai cred ca o sa-mi fac o programare sa ma trimita huisarts la ginecolog, eu n-am mai luat pastile din oct 2008, deci nu ar avea de ce sa fie asa... In iunie 2009 aveam cm de 33 de zile si acum undeva la 26? E o saptamana...nu pricep...

REstul fetelor unde sunteti? Ati dormit bine? hug.gif

Va pup, o zi frumoasa va doresc hug.gif tzuc.gif

salut ,

m-am intors si eu de pe la treburi .am plecat de dimineata de la 8.30 ,sperand ca o sa termin rapido cu toate ,dar m-am lungit un pic ,caci m-am dus mai intai la o banca in centru si acolo abia deschidea la 10 ,asa ca am intrat pe la galeria kauhof sa ma uit dupa niste pantofi ,apoi am urcat in restaurant de am mancat si cand m-am uitat la ceas era 10 .45 deja .am fost de am luat stampila ,repejor la contabil de am ridicat niste acte si am dezbatut ultimele planuri ,apoi la rewe sa fac piatza .Andre vrea paste ,eu vreau spargel ,da am uitat la 19 trebuie sa fiu la scoala ...o sa fac si pt mine paste si o sa imi pun forma la cuptor cand o sa ma intorc acasa .sper pana pe la 21 ...
toata ziua a plouat o nebunie .ieri in rochitza ,azi in pantaloni si aia uzi fleasca jos,caci sant numai balti .ma pun sa imi sortez actele si sa le indosariez ,caci de mai stau un pic pe scaun ma ia cu somnic si nu mai fac nimic .
joi sant inchise toate magazinele in DE. e sarbatoare nationala .
am si eu nebunelile mele cu amenajatul prin casa . in 4 ani am schimbat 3 randuri de perdele ,parte din mobilier ,covoare de 3 ori ,varuit de 3 ori (in living si bucatarie).aveam de gand sa schimb si canapelele ,dar m-am razgandit caci inca sant foarte bune si o sa o fac dupa ce va creste bebe mai mare. sant ideale caci pielea chiar si crem cum sant canapelele mele, se poate curata imediat si nu conteaza cate manute murdare o ating .in vara facem camerele copiilor .La Aiman schimbam absolut totul ,inclusiv mobilierul .Vrem ceva pt adolescenti ,cat mai cool .La Ruby ,vom varui si in functie de culori vom lua si alte accesorii si perdele .Mobilierul ramane acelasi ,doar pt Ruby vom cumpara un pat nou .Mie asta imi place la nebunie si sa vedem cum facem sa mi-l procur din Olanda.
http://www.dreams.nl/component/virtuemart/...;category_id=51

E bine daca mergi la doctor .sa te lamureasca care e treaba si cu ametelile ,caci le stiu de cateva luni bune .am zis ca ultima data poate ca era de la faptul ca noi nu mancaseram nimic dar chiar si dupa aia ,tot ametita ai fost .sa gaseasca cauza. daca nu cere sa te treaca in medical 1 saptamana ,poate o fi stresul ,surmenajul ,aglomeratia de la munca etc .

va las ,ma apuc de ale mele .pe mai tarziu .
ruby
inca nu a dat nimeni cafeaua?

Mihaela ,esti cam tacuta .santeti bine? Si-au revenit micutii?

Ne auzim mai tarziu .o zi buna tuturor!
mihaela_2011
Buna dimineata,

Cu siguranta ne-ati simtit lipsa.
Trupa mea a scapat de febra insa se lupta cu raceala. Ma mir cum de nu am luat si eu de la ei, stand mereu cu ei.

Ieri am fost si i-am cantarit pe cei mici. Alessandro are 7,250 gr si 69 cm lungime. Gabriela are 7,500 gr si 67 cm lungime. Din pacate nu mai stiu cat aveau la capusor. Oricum la acest capitol Gabriela e mai mare.

Alessandro e si el din ce in ce mai marait, cu siguranta mugurieii lucreaza acolo sub gingie. Se observa cu incearca sa isi faca loc sa iasa, insa nici semn de ei pana acum.

Eu sunt treaza de pe la 5:30 insa m-am ocupat de micul dejun al micutilor si am facut ceva curatenie pe jos.
Din pacate laptopul imi cam face figuri si de asta imi limitez accesul la el numai dimineata sau seara. Daca incerc sa lucrez in mai multe aplicatii simultan mi se inchide. Daca stau numai pe mess nu are nimic. Nu stiu ce are.
Acum ma duc sa le pregatesc gustarica de fructe.

Va doresc o zi cat se poate de linistita. hug.gif hug.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

Noi suntem in masina, mai avem aproape o ora si ajungem la aeroport. Din pacate ajungem acasa si mergem la spital, pap e internat de miercuri cu un stavilococ si pneumonie. Ieri si azi stare critica, daca trece cu bine, scapa si de data asta... Doamne ajuta...

Va las, pe mai tarziu, o zi mai frumoasa decat a noastra...pupici
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ May 27 2011, 10:37 AM) *
Buna dimineata,

Noi suntem in masina, mai avem aproape o ora si ajungem la aeroport. Din pacate ajungem acasa si mergem la spital, pap e internat de miercuri cu un stavilococ si pneumonie. Ieri si azi stare critica, daca trece cu bine, scapa si de data asta... Doamne ajuta...

Va las, pe mai tarziu, o zi mai frumoasa decat a noastra...pupici

zbor lin si multa sanatate lui pap ! te asteptam cu vesti de acasa . trandafir.gif
Any-Olanda
Am revenit smile.gif

Vaaaai Mirela, dar ce pat frumosssssss, supeeerrrrrrrrrrrrrrrrr. Nu pot sa vad pe site in ce oras sunt sau cum se face livrarea, trebuie ridicat din magazin sau il aduc ei acasa? Daca te pot ajuta cumva, sa-mi spui smile.gif Ce nu fac eu pt Ruby smile.gif

Da, si eu vreau sa fac multe, vedem noi de ce finante si timp dispunem...mai ales cu timpul stau f prost...
Avem multe proiecte incepute in casa si inca neterminata partea de finisaje. Se fac ele toate... Si dormitoarele de sus as vrea sa le fac (cele doua ramase), vedem noi cand le vine randul, probabil cand vom aranja camera Alinei. Daca v-a avea o surioara/fratior, ea v-a primi o camera mai mare iar bebelusul ramane in camera ei smile.gif

Offfff, si la noi toarna de dimineata, pamantul era asa de uscat ca si o saptamana daca ploua continuu nu cred ca se vor face balti la noi smile.gif

Daca e vreme frumoasa sambata, poate veniti pe la noi in weekend, sarbatorim 1 iunie biggrin.gif I-am luat Alinei o piscina mai mare sa incapa si Ruby cu ea, doua ratuste liwlol.gif

Gata, back to work....pe mai tarziu hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Doamne, ce varza e pe forum-ul asta, toate posturile sunt amestecate.... Acum am reusit si eu sa vad ce am postat vineri doh.gif
ruby
totul o amestecatura ....vai de capul nostru ...
mai bine veniti voi duminica la noi .sambata le-am promis copiilor deja ca ii duc la o piscina subtropicala ,unde inca nu am mai fost inca .iar duminica nu as avea cum veni ,ca-i plecat Andre la moto cros si nu am cum ma transporta .nu stiu cum va fi vremea ,dar daca veniti sa o faceti de dimineata ,ca sa ne ajunga timpul,pana la 6-7 seara cand te vei intoarce .avem de recuperat oricum,nu?
Am fost si la seara deschisa ,la scoala ....nu au nik technic ,nici informatica ...numai idotenii,precum directoarea scolii .franceza ,stiinte naturale ,stiinte politice, economice si sociologie ,muzica si arta .trebuie sa alegem una sau 2 pana pe 15 iunie .o sa alegem stiinte politice&Co .ne-am invoit amandoi ,sa facem asa .oricum in primul semetru din cls a 7a va avea cate 6 sapt de proba din fiecare domeniu ,unde va da si testare si in functie de cum se prezinta si rezulatatele si interesul copilului pt o anumita materie ,se va definitiva si in semestul 2, va ramane doar cu specialitatea aleasa ,ca al 4 a obiect de baza ,pe langa germana ,mate ,engleza .mai vedem ce ne mai introduc din clasa a 8 a .incet incet descoper si eu sistemul german de invatamant .
chimia imi pare grea ,biologia nu il atrage ,franceza nicicum ,caci nu-i pornit sa faca lingvistica ,muzica & arta ,ii lipseste talentul,doar stiintele econ ,ce mai ramasesera si e si o latura extinsa ,cu mai multe posibilitati de viitor.
ne auzim maine la cafea. ma duc la nani ca sant terminata de oboseala .pupici si noapte buna .
Any-Olanda
Buna dimineata,

LA MULTI ANI TUTUROR COPIILOR!!! Sa va dea D-zeu sanatate, fericire si sa vi se implineasca toate dorintele occasion.gif occasion.gif occasion.gif guitar.gif bere.gif

Dau un latte macchiatto sau o cafea pt cine doreste cafea.gif

Of Mirela, naspa ca nu e informatica dar e adevarat ca si pe partea economica are de unde alege pe viitor. Eu am facut contabilitate (ce a inclus management, marketing, finante, economie, statistica, etc, asta pe langa matematica-4 ore/sapt, lb romana tot vreo 4, fizica- 2, chimie-2, biologie -1, logica,engleza-1, franceza-2, pshihologie, istorie si nu-mi mai aduc aminte). Oricum, si partea de economie e de viitor. Uite, de exemplu aici in Limburg gasesc cu greu oameni ce pot lucra in finante, deci e in favoarea mea smile.gif

De venit duminica nu promit, sa vad ce gasim cu mobila ca tare mi s-a pus pata, Alina deschide tot si pune mana si pe ce nu trebuie, d-aia imi trebuie ceva mai innalt ca sa am unde sa pun multe minuni... Am gasit noi ceva dar as vrea ceva mai mare ca nu iau in fiecare zi dulapuri. Vreau unul stil bufet, jos cu dulapuri, ceva mai sus sertare iar mai sus suficient loc de pus carti si alte minuni, daca ar avea la partea de biblioteca si usite din sticla sa nu intre prea mult praf, ar fi si mai bine. Si culoarea ar trebui sa fie una deschisa sa mi se asorteze cu ce mai am prin sufragerie. Sa fie max 1000E sau pe undeva pe acolo... Daca ai vazut asa ceva pe la voi, poate-mi dai un link trandafir.gif , la noi numai pe alb si negru am gasit, ceea ce nu mi se potriveste, sau inchis la culoare. Oricum, mai caut...

Alina are de gand sa mearga mai serios, ieri am mers din cresa pana la masina tinuta de manuta, cu doua trante in genunchi dar a fost ok biggrin.gif Doar ne-am murdarit dresurile liwlol.gif
Ieri a mancat si pepene rosu (am si galben acasa dar nu prea indraznesc sa-i dau pt ca data viitoare i-au iesit bubite si mi-e teama sa nu fi fost de la ala galbe ca altceva nou nu mancase).

Va las, ma apuc de treaba, o zi frumoasa tuturor hug.gif tzuc.gif


ruby
incearca aici. http://www.poco-domaene.de/warenwirtschaft/wohnen/
magazinul e imens ,net au putine modele .cred ca au si in aachen daca va vine mai aproape sa vizitati .sant cei mai ieftini de pe piatza .eu am luat mobila de la o alta firma ,dar din pacate nu mai exista magazinul in köln .si ala era mega mare .
am fost de am luat pt copii carti cadou ,un pic pe la banci ,la dm si ma pregatesc sa ies din nou ,pana la posta si la cumparaturi pt maine .lui Ruby i-am mai luat de la hipp ,spumant sa faca cerculete de sapun .cred ca ce o sa se distreze !azi au plecat in excursie cu gradinitza .vin pe la 2-3 inapoi ,deci nu va dormi deloc .sa vedem cat de zapacita si obosita o iau de acolo.aveam in plan sa iesim la o inghetata dupa amiaza ,dar mai vedem daca nu cumva adoarme intre timp .ieri am fost la coafor cu ea si i-am tuns varfurile .sta asa de linistita si interesata de ceea ce ii face coafeza ei acolo ...acasa asa ii explica lui taica-su cum a uscat-o la par cu fönul ...te doare capul .
any ,ne vedem in alt weekend daca ai altele in plan .tocmai m-a invitat o mamica de la grainitza la ea duminica ,dar i-am zis ca ii raspund maine mai exact daca merg sau nu .astept un raspuns al tau .
mihaela ,voi santeti bine ? cum se mai simt micutii?
O ZI BUNA IN CONTINUARE !
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 1 2011, 10:14 AM) *
Alina deschide tot si pune mana si pe ce nu trebuie,

gasesti tot felul de stoppere pt usi si sertare .in mod sigur trebuie sa aibe la prenatal sau poate si la kruidvaart.la noi nu a fost cazul ,ruby nu a fost interesata sa traga afara din dulapuri sau sertare .deschidea ,se uita si inchidea la loc .ce am mai cumparat eu pt siguranta ei ,au fost colturi de silicon ,pt colturile meselor si nu numai si stopuri pt prize .
ruby
pt ce ai tu nevoie .
http://www.prenatal.nl/shop/Thuis-Veilig-i...p;id=cat1200062
Any-Olanda
Am revenit,

Multumesc de site-uri draga mea, trebuie sa ajung in oras sa mai iau chestiile alea pt colturi si cele pt usile dulapurilor ca la noi la supermarket am gasit alt sistem si nu se potrivesc. Am luat pt prize si nu-s bune sad.gif Trebuie sa-l iau pe Marc cu mine ca el stie care-s bune smile.gif
Mami, daca vrei sa mergi duminica, nici o problema, lasa ca ne vedem noi in alt weekend, poate weekend-ul viitor sau ceva de genul, n-au intrat zilele-n sac smile.gif Si asa inca suntem obositi de pe drum si as vrea eu multe sa termin pana ne vin musafirii in iulie (nasii Alinei). Daca mai prind niste zile frumoase as avea si cate ceva de vopsit in spate in gradina, ce n-am terminat anul trecut, tot se gasesc de toate de facut...La noi sunt magazinele deschise maine, nu va trebuie nimic sa te fi adus Andre pe aici? smile.gif Mi-ar trebui niste ciorapei pt Alina, inca o bluzita cu fermoar sau nasturi, mai gasesc eu ce-mi mai trebuie smile.gif

Azi la 17 trebuie sa merg la veterinar sa-i taie putin din cioc unuia dintre perusii mei ca prea mare a crescut si eu nu indraznesc sa fac asta sad.gif Las pe cine priceput, nu vreau sa-l chinui eu smile.gif

Va las, back to work smile.gif hug.gif tzuc.gif





Any-Olanda
Buna seara,

Am revenit sa vad ce faceti dar vad ca-s singura pe aici smile.gif
Mirela, cred ca deja dormi de numa, asa smile.gif hug.gif Si daca as vrea sa vin in weekend nu cred ca as putea... Pap e inca in spital si din pacate azi n-am primit vesti chiar bune despre situatia si starea lui. Boala lui care era un fel de pre-leucemie a devenit leucemie (ceea ce nu e bine). Medicii ne-au dat de inteles ca e chestie de saptamani...Marc se dusese sa ia ceva sa mancam dar ne-au sunat de la spital ca Pap e f trist si ca vrea sa vb cu Marc, sarmanul Pap. Asa mi-e mila de el ca e slabit si parca nici chef de viata nu mai are, boala asta nenorocita sad.gif(
Ar putea acum sa mearga intr-un centru specializat pe ultima faza a cancerului dar nu vrea...sper sa se razgandeasca pt ca acolo ar avea specialisti la indemana care ar sti cum sa reactioneze la un viitor incident, sa-i ridice putin moralul, sa o sprijine psihic si pe Mam. Daca e sa ramana acasa vor primi ajutor de la casa de asigurari dar va fi o corvoada continua acasa, Mam ar fi tot timpul panicata si neodihnita ca e cineva strain in casa, etc... E cu dus si intors...
Viata asta, nici sa vrei nu prea-i poti ajuta. E totul pe bani ca nu poti spune ca mergi tu si-i ajuti ca si copil. Cei de la munca nu ar accepta, tu nu ai avea din ce sa traiesti... exact cum zice olandezul, alles draait over geld (totul se rezuma la bani), trist dar adevarat...

Am mai vazut si in seara asta la TV un cuplu care vor avea un copil (fetita), cred ca au pana-n 30 de ani si cand ea a avut testul pozitiv au depistat cancer la sotul ei de au trebuit sa-i amputeze mana dreapta cu umar cu tot, fereasca D-zeu sad.gif( Mi s-a rupt inima... Sa ne bucuram de fiecare zi ce o avem, bogati sau saraci, daca suntem impreuna cu cei pe care-i iubim, nu mai conteaza, sanatosi sa fim...

Gata, plec la dus, mai trece timpul pana vine MArc sa mancam, poate ajunge si el pe la 22:30 biggrin.gif de nici mancare n-o sa-mi mai trebuiasca biggrin.gif

O seara placuta in continuare si somnic usor hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Am uitat sa va spun ce a primit Alina azi, de ziua copilului smile.gif Un leganus de bebelus-pana la 3 ani si un set (carticica cu delfini + delfinas). De leganus a fost cea mai bucuroasa, asa a ras de numa biggrin.gif Deci, un adevarat succes biggrin.gif
ruby
neatza ,

pe aici nu s-a dat cafeaua vad ! profitati de sarbatoare sa va odihniti? Deocamdata nu am nici un plan clar .Aiman iese cu baietii ,Andre si el cu baietii la moto cross,numai noi fetele stam acasa .m-am uitat dupa o ferma pt copii in zona ,dar cam toate sant departe si parca nici nu prea ma trage ata sa ies din casa .am iesit destul zilele trecute .poate maine ne vine cheful ,caci Ruby sta acasa si intreprindem noi ceva .

any ,trist ce se intampla cu Pap .speranta moare ultima .poate faptul ca e acasa langa ai lui o sa il ajute totusi sa se simta mai bine ,decat daca ar fi in vreun centru specializat printre straini.cand ii e omului sa ii vina sfarsitul ,nici doctorii nu au cum sa il mai ajute .cred ca sufleteste il ajuta sa fie acasa .daca ar fi fost o chestie de ani ,as intelege ca lui Mam i-ar veni greu ,dar dat fiind pronosticul dat de medici ,cred ca dragostea pt omul langa care a trait o viata invinge orice inconvenieta .multumirea sufleteasca ,atentia pe care voi trebuie sa i-o acordati in aceste saptamani pot fi precum un plasture asupra bolii .greu pt toata familia ,dar in aceste momente doar el conteaza .ajuatati-l sa se bucure de ceea ce ia mai ramas din viatza .

ne auzim mai tarziu .pupici si o zi buna .
Any-Olanda
Buna dimineata si de la noi,

Sunt pe fuga, ne pregatim sa plecam sa ne uitam de mobila. Ne mai auzim diseara cred. O asteptam pe Alina sa se trezeasca si plecam, probabil cu amandoua masinile ca in a mea sa fiu eu cu Alina si in cea a lui tati mobila, daca o luam. La Ikea au un program unde poti sa ti-o construiesti singur. Noi o construim dar o iau doar daca-mi place materialul, asta vad acolo...

O zi placuta tuturor, pe mai tarziu, multumesc pt sprijin hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Am revenit smile.gif

Dau un cappuccino cafea.gif
N-u mai mergem sa ne uitam de mobila ca am construit-o si nu au nu stiu ce pate in stoc, abia sambata. Vedem noi cand mergem...
Alina abia acum s-a trezit, ma duc sa-i dau sa manance si poate mergem la o inghetata ceva, ori ma apuc prin casa ca nu stiu pe ce sa pun mana mai intai...

Pupici, pe mai tarziu hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Buna dimineata,

Dau un ceai cafea.gif Cappuccino l-am baut acasa smile.gif

Cum ati dormit? Noi am dormit bine, inca as mai fi dormit biggrin.gif

Ieri ne-a scos tati la o inghetata la salon, am mancat si Alina de numa, s-a facut si pe tricou...nu-i bai, masina spala biggrin.gif
De cand am luat leganusul e o mare distractie la noi biggrin.gif Asa de mult poate sa-i placa in leganus de numa biggrin.gif E toata un ras biggrin.gif
Azi merg dupa munca la o colega cu care ma impac cel mai bine (ea-mi vb in germana, eu in olandeza, ne intelegem noi liwlol.gif ). M-a invitat la masa cu inca doua fete, receptionista si o alta colega de jos. Asta e grupul nostru smile.gif
Maine mergem sa ne uitam de mobila, cred ca mai intai mergem prin Germania. Mirela, acolo la Achen au cu bouwpakket? Daca nu le au asa la pachet ca sa le montezi tu acasa, nu am cum sa ma duc sa le iau de acolo ca majoritatea nu livreaza in Olanda. Daca e cu bouwpakket ar fi super smile.gif

Ce planuri aveti pt weekend? Eu as vrea sa fac asa de multe ca nu as sti de unde sa incep biggrin.gif Marc o sa faca curatenie azi ca si asa o sa fie acasa, maine suntem cu mobila, sper sa o am si in casa ca sa ma pot concentra si pe altceva. Pap e inca in spital, poate putem merge duminica la el daca a scapat de bacteria aia idioata (un molipsitoare, ca nu avea destule saracul). Eu si cu Alina n-am mers la el ca sa nu o luam... S-a saturat saracul de stat in spital, il inteleg sad.gif

Va las, ne mai auzim mai tarziu, o zi frumoasa va doresc hug.gif tzuc.gif

ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 3 2011, 10:56 AM) *
Mirela, acolo la Achen au cu bouwpakket? Daca nu le au asa la pachet ca sa le montezi tu acasa, nu am cum sa ma duc sa le iau de acolo ca majoritatea nu livreaza in Olanda. Daca e cu bouwpakket ar fi super smile.gif

toata mobila e in pachete .montajul de catre firma de unde cumperi se face doar la cerere ,contra cost si de obicei la domiciliul clientului .
noi am montat mereu singuri ,mare lucru nu e .
de transport ne-am ocupat tot noi .de ex cand am luat dormitorul ,l-am luat de pe stoc si l-am putut ridica in aceiasi zi.am inchiriat un microbuz de la o firma ce lucra in incinta complexului ,caci in masina mica nu incapeau pachetele ,fiind prea lungi ,grele si multe plus 2 saltele.in cteva ore a montat Andre totul .
sper sa gasiti ceva sa va placa .spor la cmparaturi .

de planuri pt weekend nu mai zic nimic .dimineata a avut ruby 2 scaune lichide si urat mirositoare .pofta de mancare nu prea are ,asa ca nu imi fac nici un plan .sa vedem in urmatoarele ore cum se simte.

Any-Olanda
Buna ziua,

Pe fuga, ma duc in vizita la Pap la spital smile.gif
Mirela, multumesc din suflet pt site smile.gif Am fost si ne-am gasit ce ne place acolo, la un pret rezonabil, am platit si ceva extra ca sa ne-o aduca ei acasa vineri, deci toata treaba e rezolvata, o mie de imbratisari hug.gif La noi nu as fi gasit ceva de genul asta, la noi sunt mai fitosi si mai moderni, noi am preferat ceva mai clasic-modern smile.gif

Va las, trebuie sa plec, pana la 16 e ora de vizita...pe mai tarziu hug.gif
ruby
neatza ,

noi santem matinale azi !ieri dupa picknik &barbeque a dormit de la17.30 la 21 !!!cu greu ,dupa multe incarcari am tras de ea ,sa se trezeasca ,caci trebuia sa ii facem baie .era toata transpirata si plina de praf de la joaca .pe la 23 ,ne-am pus la nani ,caci mi se inchideau ochii pe canapea .o noapte excelenta ,fara nici o trezire .e clar ca in cursul saptamanii cand mai are cate o noapte agitata ,provine de la gradinitza .o sa mai discut cu educatoarea saptamana viitoare ,despre tema asta.
Andre e deja plecat la moto cross ,caci e in alt oras si face cam 2 ore cu masina pana acolo.noi o sa mai lucram un pic la franceza pt testul de maine si apoi cred ca mergem la piscina .profitam ca inca e vremea excelenta .saptamana viitoare sant temperaturile iar in scadere .

any ,ma bucur ca ati gasit ceea va doreati .tu vrei mobila de la noi ,eu de la voi si tot asa ...tu ce planuri ai pt azi?
ma duc sa imi fac un capucinno si ceva gimnastica de inviorare .ne auzim mai tarziu.
mihaela_2011
Buna dimineata,

Va ofer eu o cafea.gif cafea.gif si Cappuccino, am nevoie mare sa ma tina treaza.
De cateva zile febra da tarcoale pe la noi. Vineri Alessandro a facut 40,1 temperatura, i-am administrat imediat un supozitor si i-am sters usor manutele si bratele cu comprese reci. In dimineata asta pe la 2:30 ardea Gabriela, facuse 40,1 temperatura. Ne-am speriat putin pt ca incepuse sa aibe ceva spasme musculare. Iam administrat supozitor si sotul a sunat la Arzt Notdeinst si ni s-a spus sa ii dam supozitorul odata la 6 ore si cat mai multe lichide. Saracuta de ea a baut pe nerasuflate o sticla de ceiut (apa nu vrea).
Luni ma prezint cu ei la pediatru, nu mi se pare normal sa faca la distanta de nici 1 saptamana temperatura din nou.
Antibioticul dat lui Alessandro l-a ajutat sa scape de tuse insa febra a revenit.
Ufffffff sunt terminata atat fizic cat si psihic.

Any, sunt alaturi de tine si ma rog la DD sa il ajute pe socrul tau sa isi revina cat mai repede. Ma bucur ca Alina a primit jucarii frumoase de 1 Iunie.

Mirela, multa succes la invatat pentru testul lui Aiman de la franceza. Ce mai face gravida.gif gravida.gif ? Sper ca este totul ok.

Simona, Alina voi ce mai faceti?

Sper din tot sufletul ca astazi sa se simta ceva mai bine bebei mei scumpi. Sotul s-a speriat cel mai tare cand a vazut ce spasme face Gabriela. Sper sa pot merge cu ei la biserica sa ii impartasesc.

Fetelor aveti idee daca un bebe poate face febra daca cineva il deoache?

O Duminica placuta va doresc! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif
ruby
QUOTE(mihaela_2011 @ Jun 5 2011, 10:13 AM) *
Buna dimineata,

Va ofer eu o cafea.gif cafea.gif si Cappuccino, am nevoie mare sa ma tina treaza.
De cateva zile febra da tarcoale pe la noi. Vineri Alessandro a facut 40,1 temperatura, i-am administrat imediat un supozitor si i-am sters usor manutele si bratele cu comprese reci. In dimineata asta pe la 2:30 ardea Gabriela, facuse 40,1 temperatura. Ne-am speriat putin pt ca incepuse sa aibe ceva spasme musculare. Iam administrat supozitor si sotul a sunat la Arzt Notdeinst si ni s-a spus sa ii dam supozitorul odata la 6 ore si cat mai multe lichide. Saracuta de ea a baut pe nerasuflate o sticla de ceiut (apa nu vrea).
Luni ma prezint cu ei la pediatru, nu mi se pare normal sa faca la distanta de nici 1 saptamana temperatura din nou.
Antibioticul dat lui Alessandro l-a ajutat sa scape de tuse insa febra a revenit.
Ufffffff sunt terminata atat fizic cat si psihic.

Any, sunt alaturi de tine si ma rog la DD sa il ajute pe socrul tau sa isi revina cat mai repede. Ma bucur ca Alina a primit jucarii frumoase de 1 Iunie.

Mirela, multa succes la invatat pentru testul lui Aiman de la franceza. Ce mai face gravida.gif gravida.gif ? Sper ca este totul ok.

Simona, Alina voi ce mai faceti?

Sper din tot sufletul ca astazi sa se simta ceva mai bine bebei mei scumpi. Sotul s-a speriat cel mai tare cand a vazut ce spasme face Gabriela. Sper sa pot merge cu ei la biserica sa ii impartasesc.

Fetelor aveti idee daca un bebe poate face febra daca cineva il deoache?

O Duminica placuta va doresc! floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif

off mihaela ,stiu cum e cu sperietura de la spasme ! fereasca Dumnezeu ....esti cu mainile legate .noua ne-a dat de la spital o doza de diazepam ce trebuie sa o administram in caz de spasm imediat.o tinem la frigider si e pe cativa ani valabila ,dar sper sa nu fie cazul sa o folosim vreodata .este bine sa ii spui pediatrului de spasmul avut ,eventual face analize extra .pe noi dupa cum stii ,ne-a trimis si la EEG pt a elimina orice dubiu in ce privesc consecintele unui asemenea spasm de la febra ridicata.pana la 6 ani pot fi normale asemenea spasme de pe urma febrei ,dar important e sa se analizeze cauza ,mai ales daca sant mai frecvente pot indica si atacuri epileptice .departe de noi !
Ruby dimineata a avut iar scaunul cam moale .ieri a fost ok .ma gandesc ca o fi si de la caldura ca nu are mare pofta de mancare si vrea mai mult laptic si alte lichide.

la noi vremea e superba ,sant deja de la 8 pe balcon .liniste ,se aud doar pasarelele cantand in parc si clopotele de la biserica.e chiar relaxanta linistea asta .sigur la pranz pe balcon servim masa .ruby deseaza de masa focului pe balcon si se mai bronzeaza un pic .am dat-o deja cu crema de protectie caci nu e de jucat cu soarele .
o duminica cat mai placuta si fortza mihaela.multa sanatate la cei mici si sper sa isi revina act mai curand si voi la fel ,caci im imaginez cat de stresant este .
ruby
neatza ,

am facut cafeaua ,va astept !
any ,ai terminat lucrul cu perdelele?
Mihaela ,cum se mai simt micutii?

ieri ma uitam la stiri ,nebunie curata cu ehec ...acum se pare ca sant mugurii de fasole vinovatii .of ,sper sa fie siguri caci deja nu mai stiu nici ce sa cumpar si ce nu .cand e castravetele ,cand e rosia sau salata ,acum e altceva .

azi vreau sa mergem la o tura de shopping .deja e cald si ar cam trebui sa ne luam cate ceva nou de vara .cam greu il urnesc pe Andre prin magazine ,dar sper sa il conving ,caci m-am saturat sa ii cumpar mereu eu singura haine .la gusturi ne potrivim ,dar cateodata nu se potrivesc marimile sau nu ii place cum se aseaza si trebuie sa mai fac un drum in oras sa le schimb .

o saptamana cat mai frumoasa si numai bine .
Any-Olanda
Buna dimineata si de la noi smile.gif

Va invit la un cappuccino cafea.gif
Noi am dormit bine, cam putin ce-i drept smile.gif Aseara a fost cumnatul pe la noi, fratele lui Marc din Rotterdam. Am mai vorbit de una-alta despre Pap. Azi au iar o discutie cu echipa de medici si ne vor spune cand poate iesi Pap din spital si de acolo se duce probabil direct la centrul ala specializat pe ultimul stadiu al cancerului. Cica e destul de primitor acolo, are multa libertate, poate veni si acasa daca are o zi cand se simte bine, poate merge la plimbare, suna bine smile.gif Ma gandesc ca mai sunt varsnici ca el, vor putea juca carti, lega prietenii, etc. MAm poate sa doarma si ea acolo daca vrea, deci per ansamblu suna bine smile.gif

Mi-am luat teste de ovulatie sambata, incep luna asta cu ele, sper sa am rezultate imediate ca tare as vrea sa fiu macar insarcinata pana ne paraseste Pap sad.gif

Da Mirela, am terminat una, cea mai mica, cea de la baie smile.gif Mai am inca 2 albe de la dormitoare si draperiile inchise la culoare de la baie. Deja arata altfel baia cu perdeaua cea noua biggrin.gif Am lasat-o acolo agatata pana le termin si pe celelalte sa le bag impreuna la masina smile.gif Mare greutate nu e sa le fac, chiar imi place smile.gif Marc a fost f placut surprins de rezultat, cica merit un milion de pupici liwlol.gif Cica "nu stiu cum te pricepi tu la toate" =)) Se mira si el ca eu nici nu stiam sa folosesc masina de cusut si acum am invatat singura sa mai fac si perdele biggrin.gif Trebuie sa vrei wink.gif

Mihaela, sper din suflet sa te lamureasca medicul azi ce si cum... Poate e vreo boala a copilariei...La noi a avut Alina 3 zile la rand febra si a fost un fel de pojarel. Uita-te pe caietul acela de la biroul de consultatii sau cel de gravida, nu stiu exact ce aveti voi dar stiu ca acolo unde se noteaza masuratorile bebelusului sunt si niste boli frecvente descrise la copii, poate asa iti fac o idee mai mult cu ce seamana. Au si sfaturi acolo, poate asa te mai linistesti putin smile.gif Multa putere va doresc smile.gif

Mirela, spor la shopping, daca te plictisesti sunt acasa biggrin.gif hug.gif tzuc.gif

Va las, ma duc sa-i fac Alinei fructul si ne mai auzim mai tarziu smile.gif O sa ma apuc de perdele apoi biggrin.gif

O zi frumoasa tuturor :hug tzuc.gif
ruby
ne-am intors si noi din oras .sant obosita de parca am facut nu stiu ce ! nu mi-am luat nimic .doar andre cateva tricouri .pantalonii trei sferturi cam peste tot acelasi model ,pescarasc si de aia are destui acasa .nu i-a placut nimic nici lui .m-am foit printr-un magazin de incaltaminte sa imi iau papuci .dar cei ce au bareta intre degete ma deranjeaza la maxim ,iar fara numai modele de babete .ma duc in Nl sa imi caut acolo .am mai probat niste sandalute platforma de la hilfiger ,pt a doua oara si tot nu eram convinsa ca e ceea ce imi trebuie .putin cam incomode si cum burta creste ,va apasa si mai mult greutatea pe picioare ,nu stiu cat de indicate sant platformele pt mine in vara asta .asa mai am papuci cu un usor toculet ,am sa port si eu ce am pana gasesc ce imi place .

any ,la noi nu e caietul de vaccinari asa ca in nl cu info tiparite .au doar pagini unde sant trecute datele in fct de varsta si ceva grafice de crestere la sfarsit.cele olandeze imi par si mie mai eficace si mai la indemana mamicilor sa stie cam ce schimbari au loc .
te astept cu vestea cea mare in curand ,daca zici ca ti-ai luat si teste .poate nimeriti data exacta . smile.gif
ma duc sa ma intind un pic ,pana nu se face ora sa merg sa o iau pe ruby de la gradinitza .o dupa amiaza placuta in continuare .
Any-Olanda
Buna ziua si de la noi,

Eu sunt la munca, incerc sa-mi tin corabiile la nivel de plutire...
Pap a venit acasa de ieri si de maine merge la centrul ala, deci azi e ultima lui zi acasa. Am uitat sa va spun ca leucemia lui avanseaza f repede si ca in mai putin de o luna au ajuns celulele canceroase din sange de la 5-10% la 40%. Cu D-zeu inainte, zilele-i sunt numarate...
Azi ma duc sa iau o felicitare mare de la posta, eu pot sa fac numai micute dar imi trebuie una mare unde sa-i multumesc pt toate...mica nu-i suficienta.
Cred ca o sa ma duc sa o iau pe Alina si o sa trec pe la el.

Va las, back to work, o zi frumoasa va doresc...
ruby
neatza ,

prezenta si eu la un capucinno .m-am simtit cam rau ieri ,o stare de tensiune ,de oboseala .mi-am luat tensiunea la farmacie si ar fi ok ,10 cu 5.a zis sa mai beau o cafea in plus ,mai multa apa si miscare .deja mi-am facut exercitiile de gat si spate de dimineata ,caci de acolo mi se tage si problema .cred ca o sa trec zilele astea pe la medicul de familie sa imi prescrie niste masaje .
in rest pe la noi nimic deosebit .asteptam weekendul sa ne relaxam pe undeva .inca nu avem planuri clare ,dar poate iesim pe undeva ,mai ales ca e un weekend prelungit .mai nou e ca Ruby tot bazaie de legoland.vede reclama zilnic la tv si pare tare incantata.vedem noi .
ne auzim mai tarziu ,am duc sa o pregatesc si pe ruby de gradi .azi o duce tati .
Any-Olanda
Buna dimineata si de la noi smile.gif

Dau un latte machiatto sa va treziti cafea.gif , eu inca dorm pe mine biggrin.gif
Am inceput billing-ul asa ca sunt numai cu nasul prin facturi...cu mintea sunt prin alte parti...

Abia astept sa vina ziua de vineri, sa-mi vina dulapul proaspat achizitionat si sa ma relaxez montand mobila cu Marc biggrin.gif

Mirela, ti-am trimis o foto pe mail, poate o poti atasa aici daca cineva vrea sa o vada. Eu de la munca nu pot...
Offff, mai aveam si eu zile d-aste in care ma simteam extenuata, lasa ca Lilly creste biggrin.gif tzuc.gif

Incepand de azi Pap v-a merge in centrul ala... Sper din suflet sa-l vizitam cat de des putem...

Alina a dormit bine, gingiile tot umflate dar nimic iesit. Sambata avem programare la dentist sa se uite putin dar mi-a zis de la tel ca nu are ce sa-i faca...

Restul fetelor pe unde sunteti? Ati abandonat? biggrin.gif

Cam atat despre noi...O zi frumoasa va doresc hug.gif tzuc.gif
ruby
neatza ,

pe scurt si pe aici ,caci Aiman nu se simte chiar bine si trebuie sa o fac pe asistenta .au cerut clatite cu gem ,asa ca ma pun sa le fac.si eu am dormit tare rau azi noapte .durere de spate ...
any , am vazut poza cu mobila .nu prea as numi asta doar ,,dulap ,,ci mai degraba biblioteca!mi-am inchipuit ceva micut din descrirea ta ...,,bufet,,....dar ce ai luat tu iti ocupa jumate de living cred.sa o stapaniti sanatosi si montaj placut maine.aveti ce face !
poate intru mai tarziu ,daca imi permit circumstantele.o zi buna tuturor .
Any-Olanda
Buna dimineata dragele mele,

Eu va ofer un latte machiatto cafea.gif
La scarbici...Alina la cresa, nimic nou...
Pap este de ieri in acel centru, am fost si noi ieri sa vedem ce si cum... E foarte multa liniste, multe rate care vina pana-n pragul usii sa le hranesti (salbatice), veverite, caprioare...foarte frumos.
Sa va amuz putin: cum ratele alea erau flamande, le-am hranit si noi (pe putin 20 erau biggrin.gif ) cu paine ca asta le place. Iam rupt Alinei paine in bucatele si i-am dat sa le hraneasca. Ce credeti ca a facut? Flup, direct la ea in gura cate-o bucatica liwlol.gif Am ras de numa, pai asa hranesti tu ratele mai Alina? Sa o vedeti ce radea liwlol.gif

Cam atat am facut noi ieri, azi merg dupa scarbici in vizita la un coleg ce are o bebelusa de cateva sapt, parca pe 4 apr. e nascuta si o cheama Danique.

Aseara am calarit banana, sper sa fie cu folos biggrin.gif Toata sapt asta am treaba... liwlol.gif Sper sa am un pozitiv in curand biggrin.gif

Mirela, da, e ditai dulapul ca ai vazut si tu ca altceva nu prea am pe acolo unde sa bag multe minuni asa ca era nevoie smile.gif
Multa sanatate lui Aiman si sa-i spui te rog sa manance o clatita si pt mine ca tare mi-ati facut pofta hug.gif tzuc.gif

Va pup dulce pe toate tzuc.gif
Va las, back to work smile.gif O zi frumoasa hug.gif tzuc.gif
Any-Olanda
Buna dimineata si de la noi,

Va invit la un latte macchiato cafea.gif , imi cad ochii in gura de somn biggrin.gif
Eu sunt la scarbici, cu nasul printre facturi...
Sunt asa de obosita...cronic... poate apuc si eu duminica sa ma odihnesc. Maine am la 08:30 programare la stomatolog pt Alina sa se uite daca e ok pana acum pt ca n-avem nici un dintisor. De 7 luni sunt tot umflate gingiile si nimic...

Azi vine mobila proaspat achizitionata pt sufragerie, biblioteca biggrin.gif , abia astept. Aseara am mai mutat una alta pe acolo, ce schimbare! smile.gif Trebuie sa o montam noi weekend-ul asta, abia astept sa fie totul la locul lui. Acum Alina vrea sa vada tot, sa atinga tot, a si spart o cana sambata eu fiind in spatele ei biggrin.gif Nu-i mare paguba si vorba lui Pap, n-a fost prima si nu v-a fi nici ultima biggrin.gif

Mirela, cum te mai simti mami? Te mai doare spatele, gatul? Aiman cum se simte? Saracutul, sper sa nu trebuiasca sa-i scoata amigdalele hug.gif Veniti prin NL la socri in weekend? Sper din suflet sa va faceti bine si sa va puteti bucura de weekend hug.gif Lily ce mai zice? Cand mai ai urmatorul echo? hug.gif :tuc:

Simona, Mihaela, Alina, voi pe unde sunteti mami? Sunteti bine, micutii asemenea? hug.gif

Va las, ne mai auzim mai tarziu, o zi frumoasa va doresc smile.gif hug.gif tzuc.gif
dumysym
Hallo!
ce faceti dragele mele?

scuze ca nu am mai dat pe aici, dar mi-a facut atatia nervi logarea ca am renuntat sa mai scriu, sper ca acum sa se posteze ca sa-mi treaca biggrin.gif

noi suntem relativ bine, tot cu olita avem treaba zilnic, ziua nu face pe el la nani, dar noaptea ii pun pampi si face destul de mult, inca nu stiu cum vom reusi si cu asta, zilele astae cat a fost mai rece nici nu am mai iesit din casa, ne-am tot vizitat cu Gabi si Lolo si am compensat iesirile in parc, am fost si la dct sa aflu rezultatele la analize si au iesit bune, doar ca am rezistetnta la insulina si ar trebui sa fac un tratment pe termen lung, dar cum vreau sa fac bebe inca nu-l iau, sper sa fie bine si nimic grav mai tarziu smile.gif

Any, spor la montat mobila si bafta la teste...sigur vor iesi pozitive curand, sa ne pui pozici

Mirela, cum va simtiti?sanatate multa

Mihaela, voi cum sunteti? a trecut febra copiilor?

cam atat despre noi..aaaa am uitat sa va scriu...am intrat la dieta de ceva timp si sper sa vad si rezultate curand, desi de la rezistenta la insulina mi-a zis ca e cam greu sa slabesc fara acel tratament, eu totusi sper si ma tin de program smile.gif DD ajuta pray.gif

va pup
o zi frumoasa si cu soare sa aveti (la noi e urat tare:( )
ruby
buna fetelor ,

ce liniste pe aici ! se vede ca e weekend !

noi nu am mai plecat nicaieri pana la urma .ieri am avut musafiri neasteptati si dimineata eram inca obosita sa ma pun la drum .
ieri am varsat o cutie de bere pe laptop-ul meu si nu se mai aprinde ...imi venea sa ma strang de gat ,caci am in el multe multe informatii legate de servici,ca sa nu mai zic ca toate pozele lui Ruby sant in el .noroc ca o parte din ele le am pe fb si pe photobucket ....ma duc marti cu el la ,,doctor ,,sa vedem ce e de facut .ori mai merge ,ori imi fac rost de unul nou si mai performant .
ieri la doctor a fost totul ok .am facut eco vaginala si totul e a la carte ! hematomul nu mai este prezent ,iar sexul a ramas cu mare probabilitate :FATA .a spus ca nu crede ca mai creste ceva pana la urmatoarea eco ce o am pe 12 iulie ,masurarea organelor ,dar nici nu imi poate zice sa ma apuc sa cumpar haine in roz ....adevarul e ca prima eco ,cea de prim trimestru ,am facut-o la acelasi cabinet ,dar la specialist si ambii au avut aceiasi parere ca e fata .deci nu prea cred ca e coincidenta .
am tensiunea cam scazuta 10 cu 6 si 56,4 kg .per total 3,4 kg luate .mi-au sosit si rezultatele de la sange si sant la limita cu fierul ,asa ca mi-a dat reteta si de azi iau Tardyferon (FE), 1 pe zi .in rest totul bine ,nu recomanda extra controale ,caci totul decurge normal .
nu pot decat sa ma bucur !

azi am iesit la cumparaturi cu Andre si Ruby .Aiman e plecat la cinema cu un prieten .se simte bine .i-a prins si lui bine mini vacanta asta ...
va urez o seara placuta si sper sa mai dati si voi pe aici.
Any-Olanda
Buna seara,

Si eu pe aici, un moment de respiro smile.gif
Am terminat ieri de montat mobila, aproape in totalitate. Cred ca au uitat un saculet cu suruburi ca nu ne-au ajuns, noroc ca are Marc in trusa lui zeci de feluri, deci am avut de unde alege, mai ales ca nu cred ca gaseam noi azi suruburi avand in vedere ca majoritatea magazinelor au fost inchise azi. Azi am mai insurubat doua sertare si maine mai are niste plinte sus de montat ca ar trebui sa dea gaurici sa intre suruburile usor. Am insurubat ieri cred ca pe putin 300 de suruburi impreuna, imi ies niste bataturi in palma dreapta de toata frumusetea biggrin.gif

Azi am fost pe la Pap, ii este dor de casa, s-a cam plictisit acolo cred. Stiti cum e ca lor nu prea le place sa iasa din rutina lor, din patul lor... E o biserica acolo si a mers si el dar cand s-a intors in camera, era extenuat... mama ei de leucemie sad.gif

Maine ne apucam de pus in dulap ce e de pus ca e masa full cu toata vesela si alte minuni. Abia astept sa le vad pe toate la loc smile.gif

Ce sa va mai spun? Lucram de zor la nr 2 bananab.gif cu toate ca suntem obositi smile.gif Alina mananca de toate, incearca orice ma vede ca mananc biggrin.gif A dat de gustul capsunilor si cireselor, eu le tai bucatele si de azi le mananca cu furculita liwlol.gif Merge din ce in ce mai bine de manuta, vrea sa tot vorbesca pe limba ei biggrin.gif
Ieri la stomatolog ne-a zis ca dintisorii sunt pe aproape si ca o sa fie sanatosi daca ies asa de tarziu. Dureaza mai mult pt ca si gingia e mult mai tare acum si au mai mult de lucru pana sparg, oricum, de pe o zi pe alta ar putea iesi smile.gif

Simona, ma bucur ca ne-ai mai scris, chiar ma gandeam la voi ca nu ne-ai mai scris de ceva timp. Si mie mi s-a intamplat sa nu mearga... MA bucur ca macar au gasit o cauza a problemelor tale. Exersati de zor? Ce frumos ar fi sa avem amandoua in pozitiv in acelasi timp biggrin.gif hug.gif tzuc.gif

Mirela, ma bucur din suflet ca Aiman e bine acum, offff, numai bolnavi sa nu fie hug.gif Asa deci, ne "pregatim" de roz hug.gif Doua fete, suna bine smile.gif Eu presimt ca si bebe nr 2 tot fata o sa fie cu toate ca-i spuneam ieri lui MArc ca ar fi bine sa faca un baiat ca cine o sa-l ajute mai tarziu liwlol.gif Sper sa-ti poata repara laptop-ul. Poate ne auzim maine la un tel daca ai timp si chef hug.gif tzuc.gif

Alina, Mihaela, voi unde sunteti? Sunteti bine?

Va las, o seara frumoasa va doresc, sper sa am timp sa-mi beau cappuccino-ul cu voi dimineata hug.gif tzuc.gif Somnic usor...



Any-Olanda
Buna dimineata,

Dau un latte machiatto, imi cad ochii in gura la propriu somn.gif
Ieri am pus tot ce aveam de pus in dulapul cel nou, o gramada de seturi ce le-am primit la nunta si au tot stat intr-o camara pt ca n-am avut loc de ele pana acum.
Oricum, abia la 12 noaptea am terminat de aranjat tot, am mai mutat masa, mai are Marc sa demonteze box-ul si sa mutam canapelele (trebuie mai intai sa aranjeze cablurile de la TV si tot sistemul), in weekend vreau sa inchiriez o masinarie speciala pt spalat covoarele, sunt curioasa cum arata si daca o sa dea rezultate. Ele fiind crem, se vede tot pe ele...
Acum are si Alina loc in dulap, era asa de bucuroasa sa-si vada ursuletii pe acolo, are si ea mai mult loc unde sa se invarta cu masina sau cu al ei carucior de impins... O sa aibe si mai mult cand vom muta si canapelele smile.gif

Mirela, vad ca ati ajuns cu bine acasa, poate mi-ai lasat un mesaj pe mess dar nici n-am avut timp sa deschid laptop-ul, am pus-o pe Alina direct in patut si ne-am apucat de treaba, pe la 19 am plecat spre Pap sa-l vedem, am hranit si ratele liwlol.gif Ajunsa acasa a baut sticluta si nani iar noi ne-am reapucat de aranjat...
Oricum, ieri a dat kilometrajul peste cap, a mers f mult de manuta smile.gif
A dormit bine Ruby? Sper ca data viitoare sa avem timp sa ne vedem mai mult smile.gif hug.gif tzuc.gif

Simona, Alina, Mihaela, sunteti bine? hug.gif tzuc.gif

Va las, o zi frumoasa hug.gif tzuc.gif
ruby
neatza,

din experienta lui andre cu astfel de masini de curatat covoare ,te sfatuiesc sa cauti o alta metoda de a le curata sau sa iti iei altele noi daca nu le faci fata.ai nevoie de vreme frumoasa sa le pui afara sa se usuce ,caci devin destul de umede ,caci masina lucreaza pe baza de apa si plus ca nu iti scot toata mizeria din ele .raman pe alocuri dupa uscare, urme de la apa murdara pe care nu a tras-o cum trebuie si daca sant si deschise la culoare ,mai mare -i daraua ca ocaua.ori ca iti iei vanish pudra de covoare ,pe faci cu peria si le aspiri dupa ,ori dai banii pe inchirierea unei asemenea masini tot cam pe acolo iesi .ideal e sa le duci la spalatorie ,le trateaza cum trebuie ,dar si acolo sant costurile mari .cel putin la noi in germania ,imi cerea la curatat pe un covor crem de cred 3 pe 4 ,cam tot atat cat a costat .pai mai bine imi iau unul nou ,fresh din magazin !asta am si facut pana la urma ,le-am schimbat cu altele noi .
da unde ati mutat masa si canapelele?

Cert e ca a mai mancat si acasa Ruby ! trebuie sa ne vedem mai des ca faci pofta de mancare la copii !de dormit ,am dormit eu mai bine cred ....cazuse din pat si nu am auzit nik .noroc ca a auzit andre care tocmai venea si el la culcare pe la 2 noaptea.apoi nu am mai putut dormi eu ,de durerea de spate .
e randul vostru sa veniti la köln ,nu?

ma apuc si eu de sortat corespondenta si apoi plec in centru cu laptopul la service.o zi buna si ne auzim .
Any-Olanda
Neata Mirela,

Marc tot insista cu masina asta, chiar as fi cumparat una dar nu se merita pt 3-4 ore/an folosita. Eu i-am zis ca le spal la mana de nu se vad ca toata copilaria si adolescenta asta am facut, stii si tu cum e in Ro, covoare peste tot... Le spalam de 2 ori/an plus periat sambata cu solutii. Nu am eu cum sa le scot singura, trebuie sa ma ajute ca altfel sa vezi ce le scoteam eu si faceam ca mine... Tot iese cum zic eu biggrin.gif ca doar eu sunt seful biggrin.gif Mi-a raspuns intre timp la un mail, cica "dan gaan we niet zo’n machine huren" , deci seful decide liwlol.gif Subtil asa, tactica feminina biggrin.gif I-am zis ca voi aveti experienta, a tinut liwlol.gif Mirela, el zicea de o pudra pe care o pui pe covor, o lasi cateva ore si o aspiri, covorul iese curat apoi. Ai idee de asa ceva? Poate-l poti intreba si pe Andre daca stie, poate mama lui a facut acasa... Nu vreau sa dau nici banii degeaba sau sa muncesc degeaba ca pana la urma tot la spalat sa ajung... Poate este in DE ceva mai nou, zic si eu...

Da mami, vreau sa mut de toate pe acolo, am mutat masa invers, paralela cu fereastra, vreau sa mut canapelele, cea de 2 locuri pe partea cu cealalta fereastra, caloriferul sa-i vina in spate sa zic asa, sa ramana pe centrul camerei mai mult loc liber. Covorul mare de sub masa mare o sa-l mut aici unde-i televizorul si celalalt sub masa mare...in teorie se poate, sa vedem cum o sa stea biggrin.gif:D

Asa deci, acum e randul nostru sa venim, no problem, spal covoarele si vin smile.gif

Sper sa poata fi reparat laptop-ul bolnav biggrin.gif

Draga de ea, ce bine-mi pare ca a mancat, ca v-ati simtit bine smile.gif Daca ar fi pe baza lui MArc, nu ar auzi nimic, eu aud, ma ridic...el doarme bustean biggrin.gif Trebuie sa-l imping din pat sa se trezeasca liwlol.gif

O zi frumoasa si lipsita de dureri hug.gif tzuc.gif


ruby
Pai lasa omul sa isi duca planul la indeplinire .poate nimeriti o masinarie buna si nu o sa patiti ca Andre .acum ceva ani a inchiriat si el una si tot asa cu praf ...bla bla ...poate s-au mai modernizat intre timp .cereti si voi info inainte ,test eventual ,care sa fie asteptarile reale ...etc .la noi ,nu stiu decat spalatoria chimica ,in rest nu m-am mai interesat caci am cumparat anul asta noi si am rezolvat problema .

cu laptopul ,am reusit sa intru in sistem ,tastand parola ce o am pe el ,cu tastatura de ecran .mai vad ce idei mai gasesc pe net sau prin proprii incercari pe el ,sa ii deblochez cele 3 taste .tot trag speranta ca sant doar blocate si nu trebuie inlocuita toata tastatura .tehnicianul lui peste nici macar nu m-a mai sunat sa imi zica costul final ...

o seara buna .mi-a sosit cina .
Any-Olanda
Buna dimineata,

La apel cu un latte machiatto pt cine mai doreste sau un ceiut de fructe de vara de la Lipton cafea.gif

Noi am dormit bine dar insuficient, aseara cand am ajuns acasa, dupa ce am mancat si pus-o pe Alinuta la culcare, ne-am apucat de curatenie ca in weekend n-am avut timp sa fac asa amanuntit. Marc a facut parterul, eu etajul, am schimbat lenjeriile si bagat o tura de albe la spalat, iar pe pe 23 m-am bagat in pat...imi cad ochii in gura ca-s treaza de la 6 somn.gif
Eu ieri am avut cam toata ziua, pana seara tarziu niste intepaturi si dureri de burta, sper sa fie ce sper eu pray.gif . Daca nu e luna asta, luna viitoare, o pandesc pe barza biggrin.gif

Mirela, poate tine cu tine laptop-ul si-l aduci la medic cand mai veniti aici smile.gif
Pana la urma le spal la mana si gata, 2 covoare nu-i mare branza... Cu masinaria aia or sa fie oricum f ude, deci nu e mare diferenta... A cumparat Marc aseara niste solutii de la HG care sunt cele mai bune cica, sper sa am rezultatele dorite ca de spalat ma descurc eu cu ele numai vremea sa tina cu noi... hug.gif

Restul fetelor unde sunteti?

Pupici, pe mai tarziu hug.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 15 2011, 11:27 AM) *
Buna dimineata,

La apel cu un latte machiatto pt cine mai doreste sau un ceiut de fructe de vara de la Lipton cafea.gif

Noi am dormit bine dar insuficient, aseara cand am ajuns acasa, dupa ce am mancat si pus-o pe Alinuta la culcare, ne-am apucat de curatenie ca in weekend n-am avut timp sa fac asa amanuntit. Marc a facut parterul, eu etajul, am schimbat lenjeriile si bagat o tura de albe la spalat, iar pe pe 23 m-am bagat in pat...imi cad ochii in gura ca-s treaza de la 6 somn.gif
Eu ieri am avut cam toata ziua, pana seara tarziu niste intepaturi si dureri de burta, sper sa fie ce sper eu pray.gif . Daca nu e luna asta, luna viitoare, o pandesc pe barza biggrin.gif

Mirela, poate tine cu tine laptop-ul si-l aduci la medic cand mai veniti aici smile.gif
Pana la urma le spal la mana si gata, 2 covoare nu-i mare branza... Cu masinaria aia or sa fie oricum f ude, deci nu e mare diferenta... A cumparat Marc aseara niste solutii de la HG care sunt cele mai bune cica, sper sa am rezultatele dorite ca de spalat ma descurc eu cu ele numai vremea sa tina cu noi... hug.gif

Restul fetelor unde sunteti?

Pupici, pe mai tarziu hug.gif tzuc.gif

neatza ,

si eu am avut program de curatenie de dimineata ,calcat ,schimbat lenjerii ,spalat ....ma pregatesc sa plec la ortoped .am la 12 programare ,iar apoi la 13.30 la masaj.
sper sa iti dea rezultate bune solutiile cumparate ,iar data viitoare cand mai vin musafirii sa se descalte pe hol si sa fie si atenti cum mananca sa nu mai dea pe jos . rolleyes.gif
mai bine te-ai gandi cum faci si cand vii sa iei masutele.vreau neaparat sa fac loc in dormitor la Ruby si in keller nu am loc unde sa le pun .da-mi o data, caci de nu le scot in strada .
o zi buna si ne auzim mai tarziu sper.
Any-Olanda
Pa ma gandesc sa vin, poate reusesc weekend-ul asta printr-o minune.... La noi e Vaderdag duminica, vreau sa spal si covoarele daca e vremea buna, vad eu ce reusesc sa fac mai intai.
Sambata viitoare mergem la un concert vineri in Amsterdam si o sa ajung pe la 2 noaptea acasa, deci nici o sansa sa vin sambata viitoare....vedem noi cum planific sapt asta mutarile ca suntem asa de obositi... Azi as vrea sa merg si pe la Pap, vad eu ce reusesc sa fac mai intai...
Oricum, te anunt wink.gif

Relaxare placuta la masaj smile.gif hug.gif tzuc.gif

ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Jun 15 2011, 03:15 PM) *
Pa ma gandesc sa vin, poate reusesc weekend-ul asta printr-o minune.... La noi e Vaderdag duminica, vreau sa spal si covoarele daca e vremea buna, vad eu ce reusesc sa fac mai intai.
Sambata viitoare mergem la un concert vineri in Amsterdam si o sa ajung pe la 2 noaptea acasa, deci nici o sansa sa vin sambata viitoare....vedem noi cum planific sapt asta mutarile ca suntem asa de obositi... Azi as vrea sa merg si pe la Pap, vad eu ce reusesc sa fac mai intai...
Oricum, te anunt wink.gif

Relaxare placuta la masaj smile.gif hug.gif tzuc.gif

daca nu reusesti weekendul asta ,atunci celalalt sau il trimiti pe Marc sa le ia .nu uita sa iei pleduri ceva ,caci nu mai am ambalajele de la ele.iti trimit pozele pe mess .imi zici tu pana vineri care data iti convine mai bine ,ca sa stiu si eu daca plec de acasa in weekend sau te astept .
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.