Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
ruby
sa o stapaniti sanatosi ! felicitari !
iar tu nu te mai stresa din orice ,pai daca acum la un drum de 400 km te stresezi ,ce vei face la cel de romania? nu fi cicalitoare ,e stresant pt cel ce conduce .mai are si andre obiceiul sa intervina cand conduc eu si ma deranjeaza .e stilul meu de a conduce si slava domnului nu am nici un accident ,nu imi place cand cel din drepata spune ,,vezi ca mai aveai un pic si ii luai oglinda lu ala ,,sau ,,mergi prea pe mijloc ,trage mai spre margine ,, sau ,,unde ai invatat sa parchezi asa?,,

e drept ca la parcari sant varza ,noroc ca mercedesul lui andre are senzori de parcare ca la cat e de mare o zgaraiam eu pana acum ,dar ma pip pip senzorii si ma opresc la timp.

qua medicamente ? nimic deosebit .paracetamol supozitoare si reisetablette pt aiman .nelipsita crema de protectie solara (bübchen am luat anul trecut)si toata trusa de cosmeticale si o mica trusa de prim ajutor cu bandaje ,dezinfectant si leocoplast.

ruby
http://www.pensiunearoua.ro/galerie.html

aici am dormit noi ,asta acum 2 ani .vad ca preturile sant neschimbate .
ruby
frumos la voi la sibiu .am dormit si acolo o noapte ,la golden tulip (ana hotel)langa aeroport .ideal pt plecarile de dimineata cu avionul cum a fost cazul meu la 7.30.
am fost cu mihaela (mamici de sept 2008) de mi-a aratat sibiul .am fost in parcul sub arini ,la lac ...super misto .
anku
QUOTE(ruby @ May 27 2010, 02:47 PM) *
sa o stapaniti sanatosi ! felicitari !
iar tu nu te mai stresa din orice ,pai daca acum la un drum de 400 km te stresezi ,ce vei face la cel de romania? nu fi cicalitoare ,e stresant pt cel ce conduce .mai are si andre obiceiul sa intervina cand conduc eu si ma deranjeaza .e stilul meu de a conduce si slava domnului nu am nici un accident ,nu imi place cand cel din drepata spune ,,vezi ca mai aveai un pic si ii luai oglinda lu ala ,,sau ,,mergi prea pe mijloc ,trage mai spre margine ,, sau ,,unde ai invatat sa parchezi asa?,,

e drept ca la parcari sant varza ,noroc ca mercedesul lui andre are senzori de parcare ca la cat e de mare o zgaraiam eu pana acum ,dar ma pip pip senzorii si ma opresc la timp.

qua medicamente ? nimic deosebit .paracetamol supozitoare si reisetablette pt aiman .nelipsita crema de protectie solara (bübchen am luat anul trecut)si toata trusa de cosmeticale si o mica trusa de prim ajutor cu bandaje ,dezinfectant si leocoplast.

nu-i bai...ca de aia e einparkhilfe..sa pipaie....si p barbate-meu il pi paie-deci...pipaie liwlol.gif liwlol.gif
bine ca potzi parca...
eu parcarea lateral cu spatele cred ac nu o voi face niciodata
dar...poate cu ajutorul de parcare ....cine stie???
voi de care aveti ???tot b -klasse sau c???
e buna crema de protectie de la Bübchen???
eu stateam la ganduri ce sa iau...initial am vrut sa iau nivea...
dar am luat de la bubchen...
anku


hallo fetelor....
ce faceti???
njoi ne-am trezit de la 6 jumate
dar deja e suparat rau Darius si plange .... nervi.gif
ohhhhhhhhhhhhh...
o zi frumoasa va dorim.... tzuc.gif
ruby
neatza ,

sant obosita rau ...am avut o noapte tare rea .intre 12 si 4 a fost show mare .nu stiu sigur daca e de la dinti sau o durea altceva .pe la 2 ,am aprins lumina si i-am pus un supozitor de paracetamol .a stat linistita cred ca jumatate de ora ,apoi iar chit ...am luat-o la mine pe saltea si intr-un final s-a mai linistit ,dar asa agitatie ca azi noapte nu am mai avut de mult.azi trec pe la farmacie sa ii mai iau un gel de dinti si o cutie de supozitoare .de vreo cateva zile e ,ea mai ciudata ,mai mofturoasa ,dar daca o ia si cu noptile ,e grava treaba .daca si la noapte tot asa patesc ...nici andre nu ma poate ajuta prea mult ,caci pleaca la munca .azi dimineata a iesit pe usa la 4.30 .asta ar mai lipsi ,sa ii zic sa mai stea si cu ruby vreo 2 ore noaptea.

sper cu ceva cafea sa imi revin azi .nu o sa ma agit nici eu prea tare cu treburile casnice .o sa fac doar strictul necesar .dupa cum vad e si inorat ,poate reusesc sa dorm si eu cu ruby un pic la pranz.

crema e la bübchen ,nu m-a incantat asa de mult .pt cei cca 9 euro ,ma asteptam la ceva mai calitativ.ma lipeam cand dadeam copii cu ea .deci ramanea un film aiurea.acum am vazut ca au noi ambalaje .eu luasem una cu galben portocaliu.

noi avem un E 320.

tu cand dai de carnet ? mai ales ca acum stapanesti si limba ,ai putea aplica .

vroiam sa te intreb ,astia de la arbeitsamt nu se sesizeaza ca tu ai luat asa masina scumpa? ca eu stiu ca,cand ai ajutor social ,ai o situatie precara,inseamna ca ei iti asigura existenta .te controleaza sa vada daca nu cumva ai bunuri,terenuri si case in proprietate din care scoti profit sau bani proprii, sa te intretii si doar profiti de stat.mai vazusem pe la tv ,cazuri de turci ,care ziceau ca sant hartz 4 ,dar ei conduceau mercedesuri clasa S .dar i-au prins si le-au taiat drepturile.
vezi cu vecinii binevoitori ,sa nu te trezesti cu vreun control prin cont ...

ma duc sa imi mai fac o cafea ,poate ma trezeste cea de-a doua.

anku
QUOTE(ruby @ May 28 2010, 08:30 AM) *
neatza ,

sant obosita rau ...am avut o noapte tare rea .intre 12 si 4 a fost show mare .nu stiu sigur daca e de la dinti sau o durea altceva .pe la 2 ,am aprins lumina si i-am pus un supozitor de paracetamol .a stat linistita cred ca jumatate de ora ,apoi iar chit ...am luat-o la mine pe saltea si intr-un final s-a mai linistit ,dar asa agitatie ca azi noapte nu am mai avut de mult.azi trec pe la farmacie sa ii mai iau un gel de dinti si o cutie de supozitoare .de vreo cateva zile e ,ea mai ciudata ,mai mofturoasa ,dar daca o ia si cu noptile ,e grava treaba .daca si la noapte tot asa patesc ...nici andre nu ma poate ajuta prea mult ,caci pleaca la munca .azi dimineata a iesit pe usa la 4.30 .asta ar mai lipsi ,sa ii zic sa mai stea si cu ruby vreo 2 ore noaptea.

sper cu ceva cafea sa imi revin azi .nu o sa ma agit nici eu prea tare cu treburile casnice .o sa fac doar strictul necesar .dupa cum vad e si inorat ,poate reusesc sa dorm si eu cu ruby un pic la pranz.

crema e la bübchen ,nu m-a incantat asa de mult .pt cei cca 9 euro ,ma asteptam la ceva mai calitativ.ma lipeam cand dadeam copii cu ea .deci ramanea un film aiurea.acum am vazut ca au noi ambalaje .eu luasem una cu galben portocaliu.

noi avem un E 320.

tu cand dai de carnet ? mai ales ca acum stapanesti si limba ,ai putea aplica .

vroiam sa te intreb ,astia de la arbeitsamt nu se sesizeaza ca tu ai luat asa masina scumpa? ca eu stiu ca,cand ai ajutor social ,ai o situatie precara,inseamna ca ei iti asigura existenta .te controleaza sa vada daca nu cumva ai bunuri,terenuri si case in proprietate din care scoti profit sau bani proprii, sa te intretii si doar profiti de stat.mai vazusem pe la tv ,cazuri de turci ,care ziceau ca sant hartz 4 ,dar ei conduceau mercedesuri clasa S .dar i-au prins si le-au taiat drepturile.
vezi cu vecinii binevoitori ,sa nu te trezesti cu vreun control prin cont ...

ma duc sa imi mai fac o cafea ,poate ma trezeste cea de-a doua.

este o lege noua....
care spune ca dupa 45 ani ai dreptul sa ai in cont 30000 euro
era probl mare...
ptr ca erau oameni care au muncit toata viata,au avut posturi bine platite si au avut grija sa nu risipeasca banii
si au ramas fara job-uri in 2008
ei bine ce a facut Arbeits amt???
a controlat ce au in casa,in conturi si au zis ...nu va dam nimic ptr ca aveti covoare scumpe,masini scumpe...etc...
si bani in cont...vindeti tot ce aveti ,cheltuiti banii aceia si dupa acee dc nu sunt locuri veniti la noi...
era nashpa ptr ac ti se calculau prcatic banii tai si iti spunea exact cat sa cheltui p luna...
au fost ff multi oameni in situatia asta...care nu au primt absolut nimic de la stat desi lucrau de 25 ani cotizand la stat

nu mi se pare normal...
si atunci au tras linie
au zis...aia care au peste 45 ani au dreptul la 30000-ptr ac fiind oameni varsta au dreptul la banii astia ptr ca i-au muncit
plus ca este si o varsta critica ptr piata muncii
iar eu as avea dreptul la 3000 euro...p fiecare an incepanad de la 18 ani...ai dreptul la 500 in cont
deci de banii aia nu se atinge nimeni ptr cda este agoniseala sotului....

deci sotul acum a trecut cu copilul
mai are inca un an jumate-deci este in URLAUB de nu stiu care
p el l-au scos acum complet din program...ptr ca nu mai figureaza la ei
iar eu sunt incadrata intr-un euro job-nu-mi platesc asigurarea singura dar nici nu primesc nimic de la stat
baniii care i primesc i muncesc...dar p nimic liwlol.gif
ma rog...tot in folosul statului o fac ca doar nu or fi gradinitele mele hi.gif
intr-un cuvant fac un favor statului...dau innapoi ce am primit biggrin.gif
deci nu stam acasa cu mana in san...practic nu au ce sa ne zica
stiu clar ca sotul are aproape 20 ani lucrati in Germania si 8 ani in Romania
ca a facut cursuri de recaliicare,ca a lucrat chiar si prin firmele astea de inchiriere de mana de munca
deci se vede ca a avut vointa si ca nu e putoare sau profitor
iar la mine la fel...eu cand avea copilul 8 luni am plecat la curs...
am terminat da-i bice cu teste,termine si apoi am semnat contractul asta
ptr ca sunt curioasa care accepta un euro job..
mna...oamenii de la Arbeits amt au zis ca sotul fiind in Erzie
hungs Urlaub iar eu un euro job...fffr putini
nici nu mai figuram in statistici de hartz 4

mna...deci cand se ia de tine...mai depinde si ce comp ai avut....
ptr ca dc refuzi ce iti propun ei...si nu te prezinti la termine-asta este cel mai grav
si pleci de capul tau in concedii
asa cum fac turcii si mai ales polonezii
care iau bani de aici dat traiesc p picior mare in Polonia

am vb cu ei...
si au zis ca avem dreptul chiar si masina noua sa ne luam ...
ptr ca noi nu figuram ca si hartz 4...acum!!! biggrin.gif
ptr ca nu-mi asigura ei existenta ...eu lucrand p bani putini

cat despre vecini...
no comennt...
fiecare isi vede de tb lui...
mai mult sunt plecati decat acasa liwlol.gif

pot sa controleze ce vor...
mai mult de 33000 euro nu gasesc in conturi liwlol.gif
iar cu Romania...hmmmmmmm...aceste date nu se comunica
oricum nu vindem nici un teren la ora asta...
ca se vinde p nimic acum...


mna...deci practic...acum aproape sunt p piciorele mele... biggrin.gif

tie cat iti vine asigurarea la masine pls???
ca mor de nervi!!! doh.gif

pai ce o fi avut ???
eu am obs ca si Darius face asa cand vede multe intr-o zi...
poop!!!
merci de grija...si ca te gandesti la noi!!! tzuc.gif

ahhhhhhhh...de carnet...nu dau...
dar cand dau o sa dau aici...
nu mai vreau tiganie de acasa
poate peste 4-5 ani
nu ma atrage sofatul oFloare1.gif
ruby
iar aveti treburi? nu mai intra nimeni pe aici? ori numai cititi si nu aveti timp de postat?

eu abia m-am trezit .am reusit de am dormit un pic cu ruby .cu greu am adormit si am avut si vreo 3 treziri,de la ambulantele ce treceau ,dar oricum ma simt mai odihnita .cred ca ,chiar si faptul ca am stat linistita in pat m-a ajutat .

aseara m-am culcat si tarziu ,am stat la tv sa vad calificarile la eurovision. romania s-a clasat si ea in finala .dragutza melodie ,un mix de opera cu pop si rock.
olanda a fost de rasul lumii ..cu sha la lei ,un slagar numai bun pt anii 80 ,cantata de o grasana ca ii crapau pantalonii pe ea de stramti ce erau.oribil ,de tot rasul.

ma duc sa fac un dus si sa iesim un pic .vad ca e soare ,poate stam si la joaca in parc un pic.
anku
QUOTE(ruby @ May 28 2010, 12:30 PM) *
iar aveti treburi? nu mai intra nimeni pe aici? ori numai cititi si nu aveti timp de postat?

eu abia m-am trezit .am reusit de am dormit un pic cu ruby .cu greu am adormit si am avut si vreo 3 treziri,de la ambulantele ce treceau ,dar oricum ma simt mai odihnita .cred ca ,chiar si faptul ca am stat linistita in pat m-a ajutat .

aseara m-am culcat si tarziu ,am stat la tv sa vad calificarile la eurovision. romania s-a clasat si ea in finala .dragutza melodie ,un mix de opera cu pop si rock.
olanda a fost de rasul lumii ..cu sha la lei ,un slagar numai bun pt anii 80 ,cantata de o grasana ca ii crapau pantalonii pe ea de stramti ce erau.oribil ,de tot rasul.

ma duc sa fac un dus si sa iesim un pic .vad ca e soare ,poate stam si la joaca in parc un pic.

mie nu mi-a placut parca nici o melodie!!!
ruby
m-ai ametit total.cum adica nu iti mai da statul nimic??? SI TU TE DUCI PE 1 euro ora sa muncesti,doar ca statul iti plateste asigurarea medicala????
fata ,sper ca nu am inteles bine .ca sincer daca nu mai iesti hartz 4 si nici nu primesti nimic ajutor de la stat ,ci doar cei 184 euro kindergeld ,eu te-as sfatui sa iti cauti orice altceva singura .pai ce venituri iesi tu lunar? ati socotit?
ruby
la mercedesul lui andre dam 520 trimestrial ,iar la cel de munca (bus)310 trimestrial.am citit ca scriai la mamici de dec ,ca e mult cat trebuie sa platiti voi.nu e ,daca masina zici ca e din 2007.banuiesc ca in banii astia aveti si teil casco sau e doar haftpflicht(asigurarea obligatorie de baza)?
babytje
Hallo!
Sunt zombie. Ieri am avut zi plina. Am lucrat la hotelu din oras si a fost groaznic, ca nu eram destui
si acum ma dor talpile, apoi l-am luat pe Robert, apoi la curs, iar azi noapte a tusit puiu meu
aproape non stop, am stat mai mult langa el, ca mi-era frica sa nu se inece. Dimineata ne-am dus
la dr, ca avea si febra. Se pare ca astea sunt de la vaccinul pe care l-a luat marti, cca e prea puternic.
Dar daca si maine si duminica e la fel, il duc la spital, sa-i faca exudate si ce mai trebe.
Acum e la cresa, asa ca am dormit de la 9 pana la 12:30 si asa s-a dus de rapa ziua mea de studiu.
Vai, mai fetelor ce legi aveti voi in Germania. Astia-s mai rai decat comunistii nostri.
Mirela, sper ca noaptea ce vine sa dormiti si voi bine.

Va pup, acum fug la cumparaturi.
Any-Olanda
Buna ziua gagici! trandafir.gif

Dupa ce am scris un km de post, am apasat pe un buton gresit si pa...s-a dus tot, deci o luam de la capat acum anima1.gif

Anku, felicitari pt masina, sa o stapaniti sanatosi! guitar.gif

Eu am terminat cu linoleul meu ieri la ora 14 dar a trebuit si sa fac curatenie ca erau toate de praf si pline de fragmente d-alea de fibra de sticla, de la izolator wacko.gif . Deci, curatenie, sters praf, aspirat, spalat pe jos...la ora 17 eram gata pt musafiri. Acum sunt rupta de oboseala de la atata sus-jos, ma dor toti muschii si mijlocul.
In orice caz, a iesit foarte frumos, sunt super multumita... mi-am gresit cariera biggrin.gif

Cica ar fi trebuit sa ploua toata saptamana si afara e un soare... meteorologii lu' peste! biggrin.gif
O sa o imbrac pe Alinuta sa plecam la o plimbare mai incolo, dupa ce mananca. Azi e zi de piata la noi, ma duc sa-mi iau gerookte paling si alte minuni smile.gif

Eurovision...da...ce melodie...no coment! Suna de parca ar fi la "Tip-top minitop" biggrin.gif

Se trezeste Alinuta, plec sa-i pregatesc sticluta cu lapte ca foamea e mare biggrin.gif

Va pup dulce si ne mai auzim! O zi frumoasa! tzuc.gif hug.gif
anku
QUOTE(ruby @ May 28 2010, 12:49 PM) *
la mercedesul lui andre dam 520 trimestrial ,iar la cel de munca (bus)310 trimestrial.am citit ca scriai la mamici de dec ,ca e mult cat trebuie sa platiti voi.nu e ,daca masina zici ca e din 2007.banuiesc ca in banii astia aveti si teil casco sau e doar haftpflicht(asigurarea obligatorie de baza)?

voll casco...
acum are impresia ca o sa faca mereu accident oFloare1.gif
mna...mie mi se pare mult...
practic in 10 ani o mai platesc odata cu asigurari tampite
mna...asta este...
dc zici ca asa platiti si voi...inseamna ca este ok...
ca am avut impresia ca al meu exagereaza acum cu asigurarea...
de aia am intrebat....

ehhhhhhhh...asta este....
dar tb sa-i facem serviceul...ca zice ca a depasit 3000 km peste service
este in stare f buna...dar nu stiu la cati km tb sa-i facem service ohmy.gif
mna...toata lumea tb sa faca bani
si imi spunea profu ca si dc e noua far 500-600 euro nu scapi.... liwlol.gif ohmy.gif

azi mi-a venit si certificatul de lb
si a venit si Mis cu numerele ptr masina super.gif
anku
QUOTE(babytje @ May 28 2010, 01:02 PM) *
Hallo!
Sunt zombie. Ieri am avut zi plina. Am lucrat la hotelu din oras si a fost groaznic, ca nu eram destui
si acum ma dor talpile, apoi l-am luat pe Robert, apoi la curs, iar azi noapte a tusit puiu meu
aproape non stop, am stat mai mult langa el, ca mi-era frica sa nu se inece. Dimineata ne-am dus
la dr, ca avea si febra. Se pare ca astea sunt de la vaccinul pe care l-a luat marti, cca e prea puternic.
Dar daca si maine si duminica e la fel, il duc la spital, sa-i faca exudate si ce mai trebe.
Acum e la cresa, asa ca am dormit de la 9 pana la 12:30 si asa s-a dus de rapa ziua mea de studiu.
Vai, mai fetelor ce legi aveti voi in Germania. Astia-s mai rai decat comunistii nostri.
Mirela, sper ca noaptea ce vine sa dormiti si voi bine.

Va pup, acum fug la cumparaturi.

ohhhhhhhhhhh gottttttt
am auzit ca tb sa fii ca la curse in job-uri de astea
pai ce vaccin ati facut???
Doamne imi pare rau...cred ac ai zile groaznice
nici nu doarme
si stiu cum este sa simti ca ai puiul bolnav
noi iti suntem alaturi.... oFloare1.gif
insanatosire grabnica!!!
si poopici!!! tzuc.gif
anku
QUOTE(Any-Olanda @ May 28 2010, 01:06 PM) *
Buna ziua gagici! trandafir.gif

Dupa ce am scris un km de post, am apasat pe un buton gresit si pa...s-a dus tot, deci o luam de la capat acum anima1.gif

Anku, felicitari pt masina, sa o stapaniti sanatosi! guitar.gif

Eu am terminat cu linoleul meu ieri la ora 14 dar a trebuit si sa fac curatenie ca erau toate de praf si pline de fragmente d-alea de fibra de sticla, de la izolator wacko.gif . Deci, curatenie, sters praf, aspirat, spalat pe jos...la ora 17 eram gata pt musafiri. Acum sunt rupta de oboseala de la atata sus-jos, ma dor toti muschii si mijlocul.
In orice caz, a iesit foarte frumos, sunt super multumita... mi-am gresit cariera biggrin.gif

Cica ar fi trebuit sa ploua toata saptamana si afara e un soare... meteorologii lu' peste! biggrin.gif
O sa o imbrac pe Alinuta sa plecam la o plimbare mai incolo, dupa ce mananca. Azi e zi de piata la noi, ma duc sa-mi iau gerookte paling si alte minuni smile.gif

Eurovision...da...ce melodie...no coment! Suna de parca ar fi la "Tip-top minitop" biggrin.gif

Se trezeste Alinuta, plec sa-i pregatesc sticluta cu lapte ca foamea e mare biggrin.gif

Va pup dulce si ne mai auzim! O zi frumoasa! tzuc.gif hug.gif

esti comica rau azi...
mini top liwlol.gif
meteorologii lui peste liwlol.gif
ruby
QUOTE(babytje @ May 28 2010, 03:02 PM) *
Vai, mai fetelor ce legi aveti voi in Germania. Astia-s mai rai decat comunistii nostri.
Mirela, sper ca noaptea ce vine sa dormiti si voi bine.

Va pup, acum fug la cumparaturi.

stai linistita babytje caci nici in olanda nu e mai usor ,cand vrei ceva de la stat ! te intorc si acolo ,ca si pretutindeni ,pe toate fetele .e universal : STATULUI trebuie sa ii dai ,nu sa ii ceri .asta e scopul lor ,sa puna piedici ,sa dezarmeze oamenii,sa ii aduca la disperare cu conditiile lor si sa isi caute singuri ceva de lucru.

imi pare rau sa aud ca si tu ai avut o noapte asa grea.ne compatim una pe alta ... oFloare1.gif sper sa ii treaca tusea lui robert cat de curand si sa te odihnesti si tu ,caci si servici si casa si copil ...greu tare ,la un moment dat te lasa puterile.
multa sanatate.


QUOTE(Any-Olanda @ May 28 2010, 03:06 PM) *
Buna ziua gagici! trandafir.gif

Dupa ce am scris un km de post, am apasat pe un buton gresit si pa...s-a dus tot, deci o luam de la capat acum anima1.gif

Anku, felicitari pt masina, sa o stapaniti sanatosi! guitar.gif

Eu am terminat cu linoleul meu ieri la ora 14 dar a trebuit si sa fac curatenie ca erau toate de praf si pline de fragmente d-alea de fibra de sticla, de la izolator wacko.gif . Deci, curatenie, sters praf, aspirat, spalat pe jos...la ora 17 eram gata pt musafiri. Acum sunt rupta de oboseala de la atata sus-jos, ma dor toti muschii si mijlocul.
In orice caz, a iesit foarte frumos, sunt super multumita... mi-am gresit cariera biggrin.gif

Cica ar fi trebuit sa ploua toata saptamana si afara e un soare... meteorologii lu' peste! biggrin.gif
O sa o imbrac pe Alinuta sa plecam la o plimbare mai incolo, dupa ce mananca. Azi e zi de piata la noi, ma duc sa-mi iau gerookte paling si alte minuni smile.gif

Eurovision...da...ce melodie...no coment! Suna de parca ar fi la "Tip-top minitop" biggrin.gif

Se trezeste Alinuta, plec sa-i pregatesc sticluta cu lapte ca foamea e mare biggrin.gif

Va pup dulce si ne mai auzim! O zi frumoasa! tzuc.gif hug.gif


ia te uite aici fata gospodina .face de toate .acum le tragi ,dupa asa efort .
ai fost la piata? ce ai mai luat bun ?
maine trec si eu pe la pescarie sa iau niste scrumbii .mi-ai facut pofta! eating.gif

bucura-te de asa vreme .e fain sa iesi cu alina la plimbare .sta cumintica in carutz? floare2.gif
la tine cum se prezinta situatia cu serviciul? reincepi cand trece post natalul sau cum ai hotarat?parca ziceai ca ai si loc la gradinitza ,nu?


noi am fost la mc donald´s ...apoi pe la doamna ce are magazinul cu hainute si accesorii second hand pt bebe.am mai stat cu ea un pic de vorba ,iar ruby s-a jucat cu fetita ei ( e mereu cu ea la magazin).imi povestea ca are programare la doctor cu fetita ,ca e tare agresiva .e depasita de situatie .am vazut-o si eu cum reactioneaza ,nu stie sa imparta lucrurile cu nimeni ,vrea totul pt ea si daca nu ii da ,se tranteste pe jos ...necesita atentie constant ,groaznic .fereasca dumnezeu.
m-a sunat aiman ca ajunsese acasa si mi-a dat o veste buna .a luat 1 la testul de geografie .am trecut pe la bakker si am luat si niste prajituri cu capsuni ,sa serbam ...
maine vreau sa mergem in oras sa ii luam ceva nou de imbracat .sa vedem daca ne insoteste si andre ,caci asa era planuit ,dar cum e cam full la el ,imi e ca mergem doar noi 3.

cred ca ies din nou .tocmai am schimbat-o pe ruby si observ ca mai am doar 8 pampersi ...ah ,si abia ce sarisem din haine ,pff ...

ne auzim ,mai pe seara .pupici !
babytje
Fetelor, ma simt atat de depasita, parca as chema-o pe mama la noi sa stea pana in iulie.
Altfel nu mai termin cursul ala de olandeza veci pururi. Robert ia toti virusii de la gradi si
parca l-as tine mai mult acasa.
Azi m-au sunat de la gradi ca avea febra 39 si transpira la greu, na, l-am luat, am chemat
un prieten si ne-am dus la spital ca m-am saturat sa aud doar ca are un virus si trece, sa nu-mi
fac probleme. Numa bine ca la spital m-au zis la fel, se uitau aia la mine ca la o nebuna. Iar
eu inca sunt disperata ca nu inteleg de ce face febra. Nu am mai avut putere sa ma cert cu ei si
sa le cer sa-i faca analize.
De aia ziceam Any ca poate vin singura, depinde cum e Robert.

Weekend placut! tzuc.gif
ruby
QUOTE(babytje @ May 28 2010, 11:26 PM) *
Fetelor, ma simt atat de depasita, parca as chema-o pe mama la noi sa stea pana in iulie.
Altfel nu mai termin cursul ala de olandeza veci pururi. Robert ia toti virusii de la gradi si
parca l-as tine mai mult acasa.
Azi m-au sunat de la gradi ca avea febra 39 si transpira la greu, na, l-am luat, am chemat
un prieten si ne-am dus la spital ca m-am saturat sa aud doar ca are un virus si trece, sa nu-mi
fac probleme. Numa bine ca la spital m-au zis la fel, se uitau aia la mine ca la o nebuna. Iar
eu inca sunt disperata ca nu inteleg de ce face febra. Nu am mai avut putere sa ma cert cu ei si
sa le cer sa-i faca analize.
De aia ziceam Any ca poate vin singura, depinde cum e Robert.

Weekend placut! tzuc.gif


Neatza ,

urata situatie iulia .poate e mai bine sa o chemi pe mama ta la voi ,poate e mai bine sa mai astepti sa vezi cum se mai simte robert .intr-adevar cu gradinitzele e asa si pe aici.de cum intri la vreo una ,vezi pe usa afis :,,avem lindeni,, sau ,,avem virus de infectie oculara ,,. nu stiu cum se face ,dar parca gradinitzele din ziua de azi sant focare de infectie si nu locul unde sa iti lasi copilul in siguranta .eu cred ca in momentul in care la cresa o mama isi duce copilul bolnav ,ar trebui refuzata .asa nu s-ar mai imbolnavi nici ceilalti si ar trebui sa fie mult mai multa igiena .
sa ne zici astazi cum ati dormit ..speram sa se simta mai bine si sa veniti impreuna la swalmen . oFloare1.gif

noi ,am dormit ceva mai bine .aseara am iesit sa cumpar pampers ,asa fara carutz si a mers fata o gramada pe jos , am trecut iara prin parc ,unde am mai stat jumate de ora ,apoi acasa ,baitza si la 20 dormea dusa .evident ca i-am pus ceva gel pe gingii si un supozitor de paracetamol.la 6.40 era treaza ,dar oricum a fost muult mai linistita decat noaptea precedenta.

azi am zi de relaxare ,nu mai fac nimic.am facut destule toata saptamana .merg cu copiii in oras la ceva cumparaturi ,mancam ceva pe la vreo terasa si asta basta .

voi ce program aveti?

o sambata placuta .ne mai auzim . tzuc.gif hug.gif
anku
QUOTE(ruby @ May 28 2010, 04:41 PM) *
stai linistita babytje caci nici in olanda nu e mai usor ,cand vrei ceva de la stat ! te intorc si acolo ,ca si pretutindeni ,pe toate fetele .e universal : STATULUI trebuie sa ii dai ,nu sa ii ceri .asta e scopul lor ,sa puna piedici ,sa dezarmeze oamenii,sa ii aduca la disperare cu conditiile lor si sa isi caute singuri ceva de lucru.

imi pare rau sa aud ca si tu ai avut o noapte asa grea.ne compatim una pe alta ... oFloare1.gif sper sa ii treaca tusea lui robert cat de curand si sa te odihnesti si tu ,caci si servici si casa si copil ...greu tare ,la un moment dat te lasa puterile.
multa sanatate.
ia te uite aici fata gospodina .face de toate .acum le tragi ,dupa asa efort .
ai fost la piata? ce ai mai luat bun ?
maine trec si eu pe la pescarie sa iau niste scrumbii .mi-ai facut pofta! eating.gif

bucura-te de asa vreme .e fain sa iesi cu alina la plimbare .sta cumintica in carutz? floare2.gif
la tine cum se prezinta situatia cu serviciul? reincepi cand trece post natalul sau cum ai hotarat?parca ziceai ca ai si loc la gradinitza ,nu?
noi am fost la mc donald´s ...apoi pe la doamna ce are magazinul cu hainute si accesorii second hand pt bebe.am mai stat cu ea un pic de vorba ,iar ruby s-a jucat cu fetita ei ( e mereu cu ea la magazin).imi povestea ca are programare la doctor cu fetita ,ca e tare agresiva .e depasita de situatie .am vazut-o si eu cum reactioneaza ,nu stie sa imparta lucrurile cu nimeni ,vrea totul pt ea si daca nu ii da ,se tranteste pe jos ...necesita atentie constant ,groaznic .fereasca dumnezeu.


ne auzim ,mai pe seara .pupici !

pai asa e Darius
noaptea doarme aiurea,ziua dc doarme 20 min e bine-ieri a dormit 10 min,
atentie continua,nici sa gatesc nu ma lasa,se baga in fata mea la chiuveta ca sa ma indeparteze de la chiuveta ca sa nu spal vasele, in parc un dezastru...te dor talpile lvb lui babytje de cat umblii dupa el...
ca sa nu mai zic ca i-am luat papuci noi ,din piele...eu nu stiu...
praf i-a facut....s-a tarat in genunchi cu pantalonii lovind botul sandalalelor si facand-ul praf
asta o sg data cand ia incaltat...
am incercat sa-l iau dar s-a tavalit p jos i ma lovit cu picioarele in burta si iar s-a pus sa se tarasca in genunchi
tot fetelor si pantaloni si papuci...praf le face...
am facut haine de bune si haine de joaca
hainele de joaca sunt haine second ptr ca eu haine noi sa le faca praf nu-i mai dau


pai la ce medic merge???
ca eu am fost la pediatru si mi-a zis ca este perfect normal ce se intampla
si ca sa nu dau med la copil si ceaiuri de linistire
oricum...
am fost de ex la un loc de joaca ptr copii
alte mamici citeau carti....iar eu nu mai reuseam sa fug dupa el...
si toate au zis ca este total dificil

la baie...nenorocire...
nu ca plange adr se plimba dintr-o parte in alta a cadii...


dc stii sa-mi zici unde merge si ce face!!!
anku
QUOTE(babytje @ May 28 2010, 09:26 PM) *
Fetelor, ma simt atat de depasita, parca as chema-o pe mama la noi sa stea pana in iulie.
Altfel nu mai termin cursul ala de olandeza veci pururi. Robert ia toti virusii de la gradi si
parca l-as tine mai mult acasa.
Azi m-au sunat de la gradi ca avea febra 39 si transpira la greu, na, l-am luat, am chemat
un prieten si ne-am dus la spital ca m-am saturat sa aud doar ca are un virus si trece, sa nu-mi
fac probleme. Numa bine ca la spital m-au zis la fel, se uitau aia la mine ca la o nebuna. Iar
eu inca sunt disperata ca nu inteleg de ce face febra. Nu am mai avut putere sa ma cert cu ei si
sa le cer sa-i faca analize.
De aia ziceam Any ca poate vin singura, depinde cum e Robert.

Weekend placut! tzuc.gif

doamne oFloare1.gif
Babytje ai grija...eu stiu ca dc febra insista si in general atunci cand este febra mare in 80%din cazuri este bacterie
cand e racit de ex dar nu are febra este virus
dar cand febra insista si este mare...e bacterie...
asa mi-a explicat dr nostru....
bineinteles ca ptr confirmare tb facute analize....
doamne...ce rau...sa nu te ajute medicii
da...si eu cred ca ar fi mai bine sa o chemi p mamica ta dc poate veni
si eu as fi chemat-o dar nu poate veni... sad.gif
ohhhhhhh Doamne...iulia...nici nu stiu ce altcea sa-ti mai spun...
decat ca va dorim sa se imbunatateasca starea de sanatate a puiului
si tie multa forta tzuc.gif
Any-Olanda
Buna dimineata notworthy.gif ,

Prezenta la apel trandafir.gif
Sunt pe aici cu treburi...schimbat de lenjerie, spalat, calcat, ceva curatenie pe sus, etc...

Babytje, iti dorim multa putere si insanatosire grabnica lui Robertel oFloare.gif . Un pupic dulce de la noi si sa ne vedem sanatosi weekend-ul viitor guitar.gif tzuc.gif

Mirela, da, e foarte linistita in carucior, doarme biggrin.gif
De la piata mi-am luat gerookte paling, branzeturi de la kaasboer. Apoi am trecut pe la Kruidvat si am gasit acolo un album special pt pozici cu bebe, deci Alinuta o sa aibe propriul album smile.gif . Deja am ordonat in el toate pozicile de la ecograf. Trebuie sa printam si pozicile cu ea dar mai intai trebuie sa cumpar hartie ca mi s-a terminat. E loc de 300 de pozici, deci am de lucru nu jucarie biggrin.gif
Ma intrebai de marime... in unele hainute 50 inca mai incapem, in unele nici o sansa...depinde de tiparul fiecarei firme...Cert e ca deja am trecut de 4 kg wink.gif jucaus.gif
La munca o sa incep in jur de 20 iulie smile.gif
Alinuta e destul de cumintica, plange doar daca e ceva in neregula... Pana in prezent sunt super multumita, nu ma plang, am auzit si de mai rau smile.gif
Luni cred ca o sa merg cu ea la Consultatie bureau ca sa o masoare si cantareasca acolo, sa-i fac o fotografie pe cantar smile.gif

Acum va las, ne mai auzim mai tarziu... O sambata placuta! tzuc.gif hug.gif

ruby
buna ,

gata ne-am intors .din 4 cati santem ,am fost doar doua la cumparaturi ,doar noi fetele .aiman avea chef de stat la computer ,caci in cursul saptamanii nu ii mai dam voie .e in drumul spre manie ,cu ,computerul ....si am limitat doar la weekend.

i-am luat de imbracat si lui ,dar si lui ruby .asta e cand intru pe la zara ,imi cade mereu cate ceva in mana .apoi am gasit si un pantalon bermuda alb ,la review ,tare dragalas si el.nu va zic ce copil model am avut eu azi .inca ma mai mir ! am iesit cu caruciorul sport de la quinny (il scot numai cand plecam in vacante sau cu masina mai departe )si cred ca ii place la nebunie sa stea in el .de la 10 pana la 12.30 nu s-a dat jos din el.chiar a si dormit o ora ..in autobuz la intoarcere a sata pe scaun ,la geam ,iar extrem de linistita .am zis ca o scot in parc dupa ce isi bea lapticul .

anku ,o sa o intreb pe doamna ,la ce medic se duce .eu cred ca pediatrul e in masura sa zica ce si cum si de e cazul te trimite el mai departe .
va inteleg perfect ,e asa o situatie stresanta cand nu reusesti sa iti potolesti copilul.azi era o femeie in galeria kaufhof ,doamne ,ce ii mai urla copilul .era depasita ,se citea pe fata ei ,dar nici nu isi dadea interesul sa comunice cu copilul ,sa ii vorbeasca ,sa il inteleaga ,sa ii distraga atentia cu altceva ...nu ,pur si simplu il ignora .eu una cred ca nu e bine sa il ignori ,are nevoie de suport ,de o explicatie ,e mic si nu intelege lumea ...
bine ,ca sant de accord ca sant unii extremi ,la care nu mai functioneaza nimic ,ale caror mame au pierdut teren din start ...
e greu !

any ,ma bucur ca alina sta cuminte .sambata viitoare pe vremea asta ,o sa o vedem si noi.abia astept !
apropo ,la ce ora ne intalnim?

si ruby are albumul ei si o cutie cu diverse amintiri . meniul meu la spital ,o amintire cu poza spitalului si urarile de bun venit ale doctorului si pers medical , foia de nastere ,hainutele cu care am scos-o din spital ,bratara cu numele ,carticica cu numele de la spital ,felicitarea pt anuntul nasterii,poze speciale facute de un fotograf profesionist in spital ,rochita si pantofiorii de botez etc .
toate astea raman ca amintiri .cand va fi mare poate ii va place sa le arate la copiii ei...eu una le pastrez cu drag .de la aiman ,am doar o bluzita pastrata si niste sosete .asa de mici...

mai vb ,ies sa iau de la bijuterie niste obiecte ce le-am dat la reparat .printre care si verigheta mea ,cai mi-a ramas ,,mica ,,.de cand cu sarcina,cu ruby nu am mai putut-o purta .am dat-o la largit .

o sambata placuta alaturi de soti si puiutii vostrii!
ruby
ia te uita pe cine am gasit eu ,la mine pe mail! fetele frumoase de la swalmen !in patut ,zici ca e marc (cand era mic)!






PUPAM ROLANDEZA NOASTRA !
babytje
Salut!
Pai ce minunatie vad eu...superba foc Alinuta. Vad ca e lunguta, sigur se face inalta.

Alta zi...am mai ajuns o data la spital, am sunat ca ii crescuse temperatura la 39,5. Au zis sa mergem
la doctorul de garda, ok. Pana la urma si doctorita asta a zis ca trebuie lasat corpul sa lupte bla bla. Am zis
ca m-am saturat sa aud aceeasi placa si lui Robert sa-i creasca febra in continuare, asa ca daca ea nu-mi
da antibiotic pentru el, ii dau eu ca am acasa de toate. Nah a facut o mutra...apoi mi-a dat antibiotic biggrin.gif .
Acum speram sa-l scapam de infectia asta.
Anku si eu stiam aceeasi teorie cu bacteria, dar nu vor sa faca analize, prea mult costa.
Maine avem intalnire cu colegii, cica mergem sa ne distram de la 4, nu stim unde, e secret.
Mirela tot zici de review, exista si in NL si poate are alta denumire?
Ma duc la nani ca mi-e tare somn.

Multi pupici la mamici si la copilasi!
anku
QUOTE(ruby @ May 29 2010, 02:49 PM) *
buna ,

gata ne-am intors .din 4 cati santem ,am fost doar doua la cumparaturi ,doar noi fetele .aiman avea chef de stat la computer ,caci in cursul saptamanii nu ii mai dam voie .e in drumul spre manie ,cu ,computerul ....si am limitat doar la weekend.



anku ,o sa o intreb pe doamna ,la ce medic se duce .eu cred ca pediatrul e in masura sa zica ce si cum si de e cazul te trimite el mai departe .
va inteleg perfect ,e asa o situatie stresanta cand nu reusesti sa iti potolesti copilul.azi era o femeie in galeria kaufhof ,doamne ,ce ii mai urla copilul .era depasita ,se citea pe fata ei ,dar nici nu isi dadea interesul sa comunice cu copilul ,sa ii vorbeasca ,sa il inteleaga ,sa ii distraga atentia cu altceva ...nu ,pur si simplu il ignora .eu una cred ca nu e bine sa il ignori ,are nevoie de suport ,de o explicatie ,e mic si nu intelege lumea ...
bine ,ca sant de accord ca sant unii extremi ,la care nu mai functioneaza nimic ,ale caror mame au pierdut teren din start ...
e greu !



o sambata placuta alaturi de soti si puiutii vostrii!

mai...nu stiu ce sa zic
mie imi spun multi ca este asa ptr ca primeste fff multa atentie
adica nu l-am lasat sa planga niciodata cand a afost mic,tot ca nu e biine sa planga...
de ex cand auzeam ca si metode de culcare ca se lasa copilul sa urle in intuneric pana la epuizare
ma cruceam
cand scrancea putin ,imediat mergeam sa vad ce este...
sau i dadeam ceva sau i aratam ceva....sau cantam sau pur si simplu sa-l fac sa nu mai planga
iar acum toata lumea ma acuza ca eu l-am facut asa ptr ac nu l-am lasat sa planga la timp
eu nu stiu cum o fi asta...
dar ...eu nu pot sa vad copilul ca plange asa...mna...copilul are intodeauna ceva cand plange
asta este parerea mea
ca si a ta de altfel....
ei bine...si mie imi spune lumea ca tb sa-l ignor,sa nu ma mai stresez si rusinez cand plange
ci sa-l las sa se tavaleasaca p jos si sa urle cat vrea
ca asa isi invata lectia ca dc plange nu rezolva nimic
acum..nu stiu ce sa zic...ca nu pot totusi
mna...chestia care o facuse tipa ca ignora copilul...
poate asa ia zis si ei dr ..
eu am vb si cu o educatoare,cu un psiholog si bineinteles cu dr pediatru
ed si psihologul au zis sa-l ignor
nu ma asteptam ala asa ceva sa aud de la ele
iar dr mi-a zis ac este un copil cu personalitate puternica si ca sa ma bucur ca este asa
ca este putin greu acum dar dupa aceea o sa fie bine si ca nu are rost sa-l inebunesc cu medicamente
este o tb nashpa
cand eu nu mai stiu cateodata ce sa ma mai fac cu Darius
mai ales ca Mis nu ma ajuta cu nimic nici in casa
si toata lumea ma acuza ca eu sunt devina sad.gif
tocmai dintr-un motiv opus a ce ai crezut tu-ca tocmai ca i-am dat prea multa atentie nervi.gif
mna...astept...poate cand va vb va fi altfel
dar imi e clar ac este o personalitate puternica cu o vointa de fier
sa nu cumva sa misti ceva...ca imediat se enervwaza

azi...a ridicat o cutie cu o bor-masina◘(NU STIU CUM SE SCRIE)
am pus apoi p cantar si avea 6 kg cutia
si plangea cu ea in mana...de ciuda ca e grea si ca tb sa o lase jos... doh.gif
dar in schimb azi a afost copil bun...
eu cred ca se mai linisteste yes.gif

deci voi v-ati reinoit garderoba...iarasi cool.gif

eu ma uit la Eurovision...
au zis astia ac melodia Romaniaei este ceva senzational smile.gif
anku
QUOTE(ruby @ May 29 2010, 03:08 PM) *
ia te uita pe cine am gasit eu ,la mine pe mail! fetele frumoase de la swalmen !in patut ,zici ca e marc (cand era mic)!






PUPAM ROLANDEZA NOASTRA !

ce bine ac ne-ai pus pozite...
uraaaaaaaaaa eusa_clap.gif
doamne ce micuta si dulce este....
dar ce par mare are...
o poopam dulce..si p tine tzuc.gif
se vede din poze ca e linistita parca wub.gif
anku
QUOTE(babytje @ May 29 2010, 09:14 PM) *
Salut!
Pai ce minunatie vad eu...superba foc Alinuta. Vad ca e lunguta, sigur se face inalta.

Alta zi...am mai ajuns o data la spital, am sunat ca ii crescuse temperatura la 39,5. Au zis sa mergem
la doctorul de garda, ok. Pana la urma si doctorita asta a zis ca trebuie lasat corpul sa lupte bla bla. Am zis
ca m-am saturat sa aud aceeasi placa si lui Robert sa-i creasca febra in continuare, asa ca daca ea nu-mi
da antibiotic pentru el, ii dau eu ca am acasa de toate. Nah a facut o mutra...apoi mi-a dat antibiotic biggrin.gif .
Acum speram sa-l scapam de infectia asta.
Anku si eu stiam aceeasi teorie cu bacteria, dar nu vor sa faca analize, prea mult costa.
Maine avem intalnire cu colegii, cica mergem sa ne distram de la 4, nu stim unde, e secret.
Mirela tot zici de review, exista si in NL si poate are alta denumire?
Ma duc la nani ca mi-e tare somn.

Multi pupici la mamici si la copilasi!

ohhhh...bine ca ai primit antibiotic!!!
distractie faina maine!!! oFloare1.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(anku @ May 30 2010, 12:31 AM) *
eu ma uit la Eurovision...
au zis astia ac melodia Romaniaei este ceva senzational smile.gif

si eu ...

anku
QUOTE(ruby @ May 29 2010, 10:43 PM) *
si eu ...

ti-aplacut Germania???
wowwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww
canta super Danemarca....doamne ce-mi place!!!
si Israel mi-a mai placut mult!!!
si Romania chiar a avut o mel reusita anul asta!!! wub.gif
preferati???
doamneeeeeeeeeee....ador Danemarca...
cred ca ei castiga ...
ruby
of iulia ,prin ce mai treceti si voi cu robert .nu pot decat sa ii urez lui robert multa sanatate si tie multa putere sa treci si peste asta .poate totusi venirea mamei tale va ameliora situatia ,iti va reduce si tie din stress si te vei putea ocupa si de cursul de olandeza .

firma review ,o gasesti numai in peek& cloppenburg (reuneste toate firmele mari ).chiar m-am uitat la un p&c din olanda si ,e si la voi .sa zic cam asa e nivelul lui diesel ,qua modele si preturi . au colectii si pt adulti ,nu numai baby si teenager .

ruby a mea doarme dela ora 19 .cred ca nu mai astept finalul eurovision ..sigur la 6 e in picioare .noapte buna tuturor.
anku
Spania....Circul liwlol.gif
ruby
QUOTE(anku @ May 30 2010, 12:52 AM) *
Spania....Circul liwlol.gif

pequienito... guitar.gif guitar.gif nanner.gif
ruby
vezi poate maine ne spui ca ai visat ca erai balerina ..pe sarma ..la circul spaniol ! unsure.gif liwlol.gif
anku
QUOTE(ruby @ May 29 2010, 10:53 PM) *
pequienito... guitar.gif guitar.gif nanner.gif



QUOTE(ruby @ May 29 2010, 10:56 PM) *
vezi poate maine ne spui ca ai visat ca erai balerina ..pe sarma ..la circul spaniol ! unsure.gif liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
anku
si Serbia a cantat super
anku

ce se dantuiesc astia
e emotionant sa vezi cum se sincronizeaza milioane de oameni


si eu vreau in Hamburg...ui ce danseaza oFloare1.gif
anku

yessssssssssssssssssss!!!
Germania LOCUL 1-246 puncte
TurciaLocul 2-170 puncte
Romania-162 puncte


din 82 nu a mai castigat Germania
Lena-actuala castigatoare este impreuna cu fostul castigator de anul trecut al Norvegiei oFloare1.gif
misto love1.gif
ruby
neatza ,

da ai stat azi noapte sa vezi ,cine castiga? eu la 23 am dat stingerea .imi era ca se trezeste ruby dis de dimineata ...
12 ore a dormit ! era obosita tare dupa cat am umblat ieri .nici asa des nu s-a mai trezit ...ori eram si eu asa obosita de nu imi amintesc ?

interesant clasamentul .o sa caut si eu pe net toata lista .mie mi-a placut si azerbaigean .si serbia ,da ,interesanta melodie .tipul era cam ciudat ,dar melodia mi-a placut .balcan pur.

la noi azi noapte a plouat .e inca inorat ,dar sper sa iasa ceva soare sa iesim .
o sa ma uit azi dupa ceva idei de vacanta pt august .trebuie sa planuiesc ceva ...dar nu prea departe de casa .

o duminica placuta tuturor !
babytje
Neata!
Si eu la cafea.
Si aici a tot plouat. Cica meregm cu barca azi, dar pe vremea asta nu-mi prea vine. Sa vedem
cati racesc dupa asta biggrin.gif .
Puiu meu se simte deja mai bine, asa ma bucur. Oricum imi va aduce mama o gramada de medicamente
sa nu mai trebuiasca sa apelez la astia.
Any, i-a trecut Alinutei infectia de la ochi?
Anku, m-ai inviorat bine cu pozele smile.gif .
Eu nu urmaresc eurovision.
Mishu, mai povesteste-ne si tu ceva.

Va pup, o zi faina! tzuc.gif
anku
QUOTE(ruby @ May 30 2010, 07:41 AM) *
neatza ,

da ai stat azi noapte sa vezi ,cine castiga? eu la 23 am dat stingerea .imi era ca se trezeste ruby dis de dimineata ...
12 ore a dormit ! era obosita tare dupa cat am umblat ieri .nici asa des nu s-a mai trezit ...ori eram si eu asa obosita de nu imi amintesc ?

interesant clasamentul .o sa caut si eu pe net toata lista .mie mi-a placut si azerbaigean .si serbia ,da ,interesanta melodie .tipul era cam ciudat ,dar melodia mi-a placut .balcan pur.

la noi azi noapte a plouat .e inca inorat ,dar sper sa iasa ceva soare sa iesim .
o sa ma uit azi dupa ceva idei de vacanta pt august .trebuie sa planuiesc ceva ...dar nu prea departe de casa .

o duminica placuta tuturor !

da...cum sa pierd eu tocmai rezultatele??? biggrin.gif
s-a gatta p la 12.15 dar au mai aratat-o dupa aceea p Lena si Stefan Raab...din DÜseldorf si Hamburg cum se sarbtatorea
Apoi am stins si am invatat o ora la germana
apoi p la 2 s-a trezit Darius...am stat cu el pana la 3 si apoi am tras patul in sudragerie si ne-am culcat amundoi
dar tot cu plansete si intrerepuri ...crede ca au fost vreo 4-5 treziri!!!
al meu a dormit de la 20.45 pana la 8.15...deci 11 ore jumate dar cu intreruperi

si la noi a tras o furtuna...
am zis ca poate totusi se imbunbatateste vremea si la amiaza putem sa mergem undeva...
am chef sa merg prin padure....
am asteptat invitatie de la cumnatul meu...dar ...nimic!!! liwlol.gif

hi hi....si unde vrei sa mergi??
p teritoriul Olandei sau la noi???
vezi ca si Tirolul e frumos si e f curat ... wub.gif
avem cunostinte care isi fac an de an numai in Tirol concedii...si asa au zis
anku
QUOTE(babytje @ May 30 2010, 09:55 AM) *
Neata!
Si eu la cafea.
Si aici a tot plouat. Cica meregm cu barca azi, dar pe vremea asta nu-mi prea vine. Sa vedem
cati racesc dupa asta biggrin.gif .
Puiu meu se simte deja mai bine, asa ma bucur. Oricum imi va aduce mama o gramada de medicamente
sa nu mai trebuiasca sa apelez la astia.
Any, i-a trecut Alinutei infectia de la ochi?
Anku, m-ai inviorat bine cu pozele smile.gif .
Eu nu urmaresc eurovision.
Mishu, mai povesteste-ne si tu ceva.

Va pup, o zi faina! tzuc.gif

ohhhhhhhhhh..in ce situatii esti pusa...
dar ma bucur ca deja este mai bine puiul tau...
chiar asa any...ia trecut infectia la ochi Alinutei??
ma bucur ca am reusit cat de cat se te binedispun cu pozele
din fericire nu m-am visat la balet...subconstientul meu stie ca am o greutate super
si ca nu pot sa fac balet liwlol.gif
poate tot ajungeti cu barca ...poate se face vremea mai buna!!! yes.gif
desi la noi inca ploua!!! doh.gif
poop tzuc.gif
anku
vin cu vremea
deci zice ca azi toata ziua ploua
inca la noi este si usoara furtuna...
la Amsterdam si Köln ...asemanator,ploua!!!
si maine ploua incet...dar ploua!!!
wife.gif
ruby
mda ,cand sta ,cand ploua.
eu abia ce m-am trezit .vedeam un somn ,pe la 13 ...si daca tot a adormit ruby ,m-am dus si eu la nani .si ce bine a fost ,caci a stat tati cu ea vreo ora dupa ce s-a trezit.
cum pe afara nu putem iesi ,ne mai jucam pe aici .le-am citit ceva (mai mult lui ruby )cu aiman am jucat un joc ce ajuta la imbunatatirea vocabularului la engleza .urmeaza sa coloram si sa facem origami ...

de mult nu am stat o zi intreaga fara sa iesim .
anku ,s-au stins planurile tale de plimbare prin padure daca zici ca e si furtuna.

iulia sa ne zici cum a fost cu barca .
Any-Olanda
Buna ziua notworthy.gif ,

Si noi la apel smile.gif Multumim de complimente notworthy.gif trandafir.gif

Alinuta mea e cam maraita si vad ca infectia aia la ochisor parca se intoarce...oricum, mai am destul in tubuletul ala asa ca o sa-i pun iar. Nu pricep de la ce o tot face sad.gif . In curent n-am stat cu ea sad.gif

In rest, liniste si pace...am stat si eu aseara de m-am uitat la Eurovision...ma bucur ca Ro a iesit a IIIa guitar.gif bere.gif

Plec sa vad ce face Alinuta in patut ca nu prea-i convine nimic dupa-amiaza asta, probabil din cauza ca e obosita...
Babytje, multa sanatate lui Robertel tzuc.gif

Va pupam dulce, o seara placuta in continuare! trandafir.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ May 30 2010, 06:42 PM) *
Buna ziua notworthy.gif ,

Si noi la apel smile.gif Multumim de complimente notworthy.gif trandafir.gif

Alinuta mea e cam maraita si vad ca infectia aia la ochisor parca se intoarce...oricum, mai am destul in tubuletul ala asa ca o sa-i pun iar. Nu pricep de la ce o tot face sad.gif . In curent n-am stat cu ea sad.gif

In rest, liniste si pace...am stat si eu aseara de m-am uitat la Eurovision...ma bucur ca Ro a iesit a IIIa guitar.gif bere.gif

Plec sa vad ce face Alinuta in patut ca nu prea-i convine nimic dupa-amiaza asta, probabil din cauza ca e obosita...
Babytje, multa sanatate lui Robertel tzuc.gif

Va pupam dulce, o seara placuta in continuare! trandafir.gif



eventual inainte sa pui din tubuletul dat de doctor ,curata ochisorul cu pansament steril cu ser fiziologic sau ceai de musetel.cu pansamentul dai o singura data si il arunci .poti curata si celalat ochisor preventiv ,dar mereu cu alt pansament,sa previi extinderea.
sper sa ii treca repejor.

pupici si o seara placuta si voua .
anku
http://www.---/150-reteta-placinta-cu-iaurt.html

azi am facut asta..
super usoara,buna si cred ca nu multe kcal
dar in loc de 300 gr zahar am pus numai 120 gr zahar-barbate-meu tot a zis ca este dulce wife.gif
si am pus stafide dar fara vanilie
si am avut si p cineva la cafea invitat....si chiar ia placut!!!
ruby
neatza ,
trec sa semnez condica .la o cafea !
vad un somn ...cu toate ca am avut o nopate linistita as putea zice .cred ca se trage de la vreme .e asa urat ,e intuneric in camera ,parca te invita la somn ,vremea asta .

sa aveti o zi frumoasa si o saptamana usoara.ma duc sa ii fac un laptic cald lui ruby ,abia ce s-a trezit !
babytje
Neata!
Sunt un zombie, desi tocmai am tras un pui de somn de 2 ore, impreuna cu Robert. Sigur voi
dormi si la amiaza, iar azi Marc merge la sport si vine tarziu asa la la 9 sunt in pat smile.gif .
Nu ne-am mai dus ieri cu barca, era prea schimbatoare vremea si barca nu avea acoperis.
Ne-am impartit pe echipe, am primit indicatii cu ce avem de facut si ne-am distrat prin oras
2 ore, apoi ne-am dus sa mancam si sa bem. Dar ne-a obosit rau orasul. Am fost prin redlight
district, trebuia sa facem poze acolo, si in sex shop biggrin.gif , apoi in baruri si cafenele. Dar chiar ne-am distrat,
totul a trebuit fotografiat.
Any, daca e deja de mai mult de o saptamana, mergi iarasi cu ea la dr.
Mai haideti la o cafea!

tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.