Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici Din Olanda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Esti din aceeasi localitate cu mine?
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145
mihaela_2011
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 05:48 PM) *
buna!

vad ca a ramas sa ne vedem la frankfurt!
noi o sa venim cu taty...smile.gif avem ceva de mers...asa ca venim cu masina....

cine imi spune si me unde se fac analiza lu iannis la caca?
adik se poate face si la dr lui? stiu ca odata akolo i-am dus urina.....
tind sa cred ca avem viermisori!

Poti intreba pediatrul lui, dar poti foarte bine sa mergi direct la spitalul de copii de la din oras.
pavoneitza
QUOTE(mihaela_2011 @ Feb 8 2011, 07:54 PM) *
Poti intreba pediatrul lui, dar poti foarte bine sa mergi direct la spitalul de copii de la din oras.

aici e un singur spital....ala si pt copii si pt adulti!

o sa-l intreb...dar parca aud ca nu e cazul....
mihaela_2011
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 06:09 PM) *
aici e un singur spital....ala si pt copii si pt adulti!

o sa-l intreb...dar parca aud ca nu e cazul....

ar trebui sa tina totusi con de ceea ce ii spui. si daca vrei sa ii faci analize treba se le faca.
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 06:48 PM) *
buna!

vad ca a ramas sa ne vedem la frankfurt!
noi o sa venim cu taty...smile.gif avem ceva de mers...asa ca venim cu masina....

cine imi spune si me unde se fac analiza lu iannis la caca?
adik se poate face si la dr lui? stiu ca odata akolo i-am dus urina.....
tind sa cred ca avem viermisori!

ruby e asigurata la privat ,deci mergem si la doctor privat .noi la cabinetul pediatric am dus probele si alea cerute de ei prin 2009 ,cand am descoperit intoleranta la lactoza .
in mod sigur si la cei asigurati la stat e acelasi sistem .nu ai cum sa te prezinti la spital sa soliciti analize pt copil ,daca nu ai trimitere de la pediatru .daca medicul lui iannis nu gaseste necesar sa le faca ,argumenteza-i de ce vrei tu sa le faci si insista sa iti dea recipientele sau cumparele tu din farmacie si spune-i ca urmeaza sa ii aduci proba in dimineta urmatoare la cabinet . nu cred ca ar avea cum sa te refuze ...dar care sant simptomele de crezi ca ar avea viermisori?
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 07:09 PM) *
aici e un singur spital....ala si pt copii si pt adulti!

o sa-l intreb...dar parca aud ca nu e cazul....

schimba-l daca nu te simti confortabil la el in cabinet .e vorba de sanatatea copilului tau .
daca nu iti raman analizele la privat .dar acolo le suporti din propriul buzunar .
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 8 2011, 09:32 PM) *
schimba-l daca nu te simti confortabil la el in cabinet .e vorba de sanatatea copilului tau .
daca nu iti raman analizele la privat .dar acolo le suporti din propriul buzunar .


pai dupa rev am fost cu el la la dr pt ca nu manca delok....vroia doar lapte...el care inainte manca ciorba in fiecare zi,felul 2...avea in jur de 4-5 mese pe zi
akum am ajuns sa manace doar paine prajita si niste cereale....cateodata un pic de carne....
si mi-a zis medicul sa-i scot definitiv laptele...si daca vrea sa bea doar din cana nu din bibe...asa am facut!!! 3 zile concert!
akum nu mai bea lapte delok...dar nici nu mananca bn...plus ca e f constipat...si imi spune ca il doare burta!azi a facut caca cu sange...cred ca s-a rupt putin la fund!
refuza categoric mancare gatita...nu vrea cu nici un chip...l-am tinut nemancat 2 zile...prefera sa manance paine goala sau biscuiti!
am sunat la pediatru...a zis sa ma duk la consult! sincer mi s-a luat!!!! i-am zis ca aduc caca....a zis ca intai sa-l vada la consult! chestia asta tine din sept....si tot ma dispera...ma oftic ca nu stiu bn germana ca le-as zice eu cate ceva!
mihaela_2011
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 08:20 PM) *
pai dupa rev am fost cu el la la dr pt ca nu manca delok....vroia doar lapte...el care inainte manca ciorba in fiecare zi,felul 2...avea in jur de 4-5 mese pe zi
akum am ajuns sa manace doar paine prajita si niste cereale....cateodata un pic de carne....
si mi-a zis medicul sa-i scot definitiv laptele...si daca vrea sa bea doar din cana nu din bibe...asa am facut!!! 3 zile concert!
akum nu mai bea lapte delok...dar nici nu mananca bn...plus ca e f constipat...si imi spune ca il doare burta!azi a facut caca cu sange...cred ca s-a rupt putin la fund!
refuza categoric mancare gatita...nu vrea cu nici un chip...l-am tinut nemancat 2 zile...prefera sa manance paine goala sau biscuiti!
am sunat la pediatru...a zis sa ma duk la consult! sincer mi s-a luat!!!! i-am zis ca aduc caca....a zis ca intai sa-l vada la consult! chestia asta tine din sept....si tot ma dispera...ma oftic ca nu stiu bn germana ca le-as zice eu cate ceva!

Ufffff Alina, imi pare rau. Parca si mi se transmite si mie starea ta de angoasa. Stiu perfect ce inseamna sa nu poti comunica cum trebuie cu pediatrul, insa eu am noroc ca al meu stie si engleza. Nu foarte multi pediatri se incumeta sa iti vorbeasca in alta limba.
Noi vineri mergem cu gemenusii pentru al 3-lea vaccin si il rog sa imi faca pentru amandoi un set de analize. Avand in vedere ca le-am introdus carnita si alte legume, vreau sa stiu cum stau cu Fierul. Vreau sa il scot definitiv.
Stanatate multa "teroristului" si tie rabdare tzuc.gif hug.gif
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 09:20 PM) *
pai dupa rev am fost cu el la la dr pt ca nu manca delok....vroia doar lapte...el care inainte manca ciorba in fiecare zi,felul 2...avea in jur de 4-5 mese pe zi
akum am ajuns sa manace doar paine prajita si niste cereale....cateodata un pic de carne....
si mi-a zis medicul sa-i scot definitiv laptele...si daca vrea sa bea doar din cana nu din bibe...asa am facut!!! 3 zile concert!
akum nu mai bea lapte delok...dar nici nu mananca bn...plus ca e f constipat...si imi spune ca il doare burta!azi a facut caca cu sange...cred ca s-a rupt putin la fund!
refuza categoric mancare gatita...nu vrea cu nici un chip...l-am tinut nemancat 2 zile...prefera sa manance paine goala sau biscuiti!
am sunat la pediatru...a zis sa ma duk la consult! sincer mi s-a luat!!!! i-am zis ca aduc caca....a zis ca intai sa-l vada la consult! chestia asta tine din sept....si tot ma dispera...ma oftic ca nu stiu bn germana ca le-as zice eu cate ceva!

Cate kg are iannis si ce inaltime ?
si ruby are zile si zile ,seara e teroare ,doar ciuculeste pe ici colo .ma mir ca arata asa grasunica .bea si ruby din pahar ,dar noi avem si o can din melamina cu cioc ( Se vede in ultimele poze ) si inca mai bea din ea cand vine de la gradinitza ,laptele ei cu cacao si seara inainte de culcare .nu am de gand sa o abandonez brusc ,e mult prea mult pt ea .la gradinitza nu bea decat din pahar si asta e deja un plus .e dement doctorul tau ,cum adica sa ii scoti laptele de tot?
Incearca ceva usor ,lapte cu gris ,cereale de la milupa ,iaurturile de la danone ,paine cu unt si gem dimineta ,la pranz vreun clown facut de voi,din branzica ,rosii cherry ,castravete ,oua ...fantezie iti trebuie .ori bate el un ou pt omleta si la sfarsit ii pune el cascaval ras pe deasupra ,paste cu branza ,crenwursti calzi cu sos de iaurt ,ce stiu eu ,ceva cat mai colorat si interesant pt el .
sper sa reusiti sa gasiti o cale si sa va faca medicul analizele necesare .multa sanatate .
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 9 2011, 12:08 AM) *
Cate kg are iannis si ce inaltime ?
si ruby are zile si zile ,seara e teroare ,doar ciuculeste pe ici colo .ma mir ca arata asa grasunica .bea si ruby din pahar ,dar noi avem si o can din melamina cu cioc ( Se vede in ultimele poze ) si inca mai bea din ea cand vine de la gradinitza ,laptele ei cu cacao si seara inainte de culcare .nu am de gand sa o abandonez brusc ,e mult prea mult pt ea .la gradinitza nu bea decat din pahar si asta e deja un plus .e dement doctorul tau ,cum adica sa ii scoti laptele de tot?
Incearca ceva usor ,lapte cu gris ,cereale de la milupa ,iaurturile de la danone ,paine cu unt si gem dimineta ,la pranz vreun clown facut de voi,din branzica ,rosii cherry ,castravete ,oua ...fantezie iti trebuie .ori bate el un ou pt omleta si la sfarsit ii pune el cascaval ras pe deasupra ,paste cu branza ,crenwursti calzi cu sos de iaurt ,ce stiu eu ,ceva cat mai colorat si interesant pt el .
sper sa reusiti sa gasiti o cale si sa va faca medicul analizele necesare .multa sanatate .


akum are 12 kg si 92 de cm!
prob e ca in ro tot 12 kg dar 83 de cm...dar cum am zis...manca de nu aveam prob cu el!a mancat ieri crenwursti...dar degeaba....ca azi mananca bn...apoi o sapt nu! chiar nu stiu ce sa mai fac....mananca numai iaurturi cu fructe...cele simple le refuza!
dimineatza manaca cereale cu lapte....apoi pauza pana dupa amiaza...sau rar cand cere paine prajita!
dar vad ca nu prea mai vrea nici cereale...desi i le-am schimbat...il pun pe el sa-si aleaga! de 2 zile i-a doua linguritze si zice gata...nu pot!
sper sa reusesc maine sa comunic destul de bn cu pediatru!cat despre engleza nu stiu daca stie...dar nu ma complic...ori imi face analize ori nu!
va pup
ruby
QUOTE(pavoneitza @ Feb 8 2011, 11:49 PM) *
akum are 12 kg si 92 de cm!
prob e ca in ro tot 12 kg dar 83 de cm...dar cum am zis...manca de nu aveam prob cu el!a mancat ieri crenwursti...dar degeaba....ca azi mananca bn...apoi o sapt nu! chiar nu stiu ce sa mai fac....mananca numai iaurturi cu fructe...cele simple le refuza!
dimineatza manaca cereale cu lapte....apoi pauza pana dupa amiaza...sau rar cand cere paine prajita!
dar vad ca nu prea mai vrea nici cereale...desi i le-am schimbat...il pun pe el sa-si aleaga! de 2 zile i-a doua linguritze si zice gata...nu pot!
sper sa reusesc maine sa comunic destul de bn cu pediatru!cat despre engleza nu stiu daca stie...dar nu ma complic...ori imi face analize ori nu!
va pup

da ,daca situatia e asa de ceva timp ,ar cam fi cazul sa caute domnul doctor cauza inapetentei .sa inteleg ca de cand v-ati mutat in De ,nu a mai luat in greutate ? ori nu am inteles eu bine?

Ma duc si eu la culcare .am tot stat cu any pe telefon si acum am observat cat de tarziu s-a facut .sper sa am parte de o noapte mai linistita .va urez si voua vise placute .pe maine la cafea .
mihaela_2011
Buna mamici,

Va astept la o cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif

Mirela si Alina cat laptic mai consuma puitii vostri?
Antonia bea cam 500-600 ml de lapte, are doua mese dimineata si seara. In timpul zilei mananca iaurturi sau alte produce care contin laptic. Tare sunt curioasa ce ii pregateste tati de mancare. Ieri i-a facut orez cu fructe de mare.

Alina sa stii ca are dreptate Mirela, nu poti sa elimini laptele din alimentatia copilului. Este inca important pentru el. O fi un dobitoc pediatrul la care mergeti voi. Insa avand in vedere ca nua mai luat in greutate ar trebui sa vorbesti clar si raspicat despre problema cu el. As poate iti face analizele pe care le doresti.

Any, cum te mai simti? Ai reusit sa faci fata noului program de lucru cu atatea ore de stat in picioare? Te admir, eu nu as putea sa stau chiar atat de mult timp in picioare fara sa ma misc putin. Cum se simte micuta Alina?

Simona, sper ca sunteti bine. Cu siguranta programul lui Luca trebuie un pic refacut, ca sa poti sa adormi si tu la ore potrivite.

Sanatate la toti puiutii!
O zi plina de bucurii si seninatate. tzuc.gif hug.gif
ruby
neatza ,

mihaela ,wow ce matinla esti ! m-ai intrecut !mersi de cafea !
si eu pe fuga ,caci am niste chifle bagate la cuptor si de indata trebuiesc scoase si pregatite pachetele pt copii ,iar apoi trebuie sa ma pregatesc caci la 8.30 am programare la gradinitza cu doamna educatoare sa discutam despre progresele lui ruby .
noi am avut o noapte mai linistita ,dar tot a deranjat-o tusea .sper la noapte si fie si mai redusa ,daca nu vom merge la pediatru .
ruby dimineata serveste cereale cu lapte ,dar cu o cantitate mica ,dar papa si danone .cand vine de la gradinitza ii dau 150 cu nesquik si seara cateodata inca 1 sau 2 a 150 ml.

va doresc o zi frumoasa si ne auzim mai tarziu .
dumysym
salutare mamici si ingerasi,

noi suntem bine, Luca a afost f matinal azi, adica la 5 era treaza su=i vroia la joaca si desene, a adormit la 21.30 aseara si cred ca de asta, abia astept sa mergem afara la soare sa adoarma si sa stau si eu linistita pe banca pt ca sunt f obosita., acum si Luca are o perioada de cand nu mai mananca bine, cel putin ciorbita nu a mai papat de o sapt si nici mancaruri preparate ca inainte, acum prefera paste cu de toate, inclusiv cu spanac i-au placut si carne simpla sau cascaval, in rest nu mai vrea sa stea la masa si sa manance ca inainte, dar la e el e posiobil sa fie de la maselute, iar la laptele praf nu renunt cel putin pana la 3 ani, dimine4ata si seara il ia cu cereale nestele din Ro si daca doarme in timpul zilei ii dau si atunci simplu si il bea numai din bibe, altfel nu-l vrea.
Luca are 92 cm si 16 kg, dar acum cred ca a mai dat vreo cateva grame jos de cand e la ""dieta"" anima1.gif

Alina, ii miroase gurita lui Ianis un pic mai tare si urat ? daca da atunci sigur are viermi, stiu ca asta ar cam fi primul semn si stiu ca si leac babesc ca ar fi semintele de dovleac, pur si simplu le manaanca sau faci ceva din ele la cuptor.
multa sanatate si fa-i analizele la scaun neaparat, numai asa poti sa descoperi ce are

Mihaela, stiu si ai dreptate, trebuie sa ma odihnesc si eu normal, abia astept sa cuparam masina ca sa ne putem misca mai bine, apropo, voi ce masini de familie aveti?ceva cu 7 locuri?mari si incapatoare?recomandati vreuna anume?

mirela, sa ai o sedinta placuta la fizio si o zi pe masura

any, cum e la munca? te-ai obisnuit cu pozitia? te mai doare asa tare? Alinuta cum e?

restul de mamici pe unde e?

va las, fug la teaba pt ca vreau sa iesim un pic afara dupa ce papa Luca, am pus si poze pe Pb
pupici
Any-Olanda
Buna seara,

Am revenit si eu, nu stiu ce naiba are forumul asta ca tare ciudat mai face, nu ma logheaza, vad ca si literele astea apar ciudat pe aici, nu stiu care-i problema...

La munca, asa zisul birou e cam inalt si acum ma doare mana dreapta si gatul de la atatea click-uri pe mouse...
Pe la ora 16 m-am asezat pe scaun azi ca nu mai puteam de durere de mana. Dupa sedinta de azi de chinetoterapie, sper sa pot lucra de acum stand jos ca vad ca astia au de gand sa ma trimita de la birou in warehouse la incarcat cutii... Asta imi lipseste acum, cu spatele meu si atatea probleme, ma si vad incarcand cutii... Numai nebuni...

I-am luat Alinei o masinuta, loop auto "my first activity ride-on" cu Winnie de Pooh, a dat o tura cu ea deja, vad ca-i place smile.gif
Oricum, e obosita si mai fara chef. Si la cresa cica a dormit mult azi, nu-i in apele ei au zis si doamnele de acolo.
Macar a dormit mai bine aseara, cu o trezire la ora 5 in plans dar i-a trecut repede. Speram ca noaptea asta sa fie si mai buna smile.gif

Cam atat despre noi, va las ca trebuie sa-i facem baita Alinei, ne mai auzim noi smile.gif

Va pup dulce si o seara frumoasa va doresc smile.gif hug.gif tzuc.gif
ruby
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 9 2011, 08:42 PM) *
Buna seara,

Am revenit si eu, nu stiu ce naiba are forumul asta ca tare ciudat mai face, nu ma logheaza, vad ca si literele astea apar ciudat pe aici, nu stiu care-i problema...

La munca, asa zisul birou e cam inalt si acum ma doare mana dreapta si gatul de la atatea click-uri pe mouse...
Pe la ora 16 m-am asezat pe scaun azi ca nu mai puteam de durere de mana. Dupa sedinta de azi de chinetoterapie, sper sa pot lucra de acum stand jos ca vad ca astia au de gand sa ma trimita de la birou in warehouse la incarcat cutii... Asta imi lipseste acum, cu spatele meu si atatea probleme, ma si vad incarcand cutii... Numai nebuni...

I-am luat Alinei o masinuta, loop auto "my first activity ride-on" cu Winnie de Pooh, a dat o tura cu ea deja, vad ca-i place smile.gif
Oricum, e obosita si mai fara chef. Si la cresa cica a dormit mult azi, nu-i in apele ei au zis si doamnele de acolo.
Macar a dormit mai bine aseara, cu o trezire la ora 5 in plans dar i-a trecut repede. Speram ca noaptea asta sa fie si mai buna smile.gif

Cam atat despre noi, va las ca trebuie sa-i facem baita Alinei, ne mai auzim noi smile.gif

Va pup dulce si o seara frumoasa va doresc smile.gif hug.gif tzuc.gif


salut ,

si eu pe scurt caci ma pregatesc de nani . ruby nu e tocmai fit nici in seara asta .i-am dat si sirop de tuse pe la 18 ,iar acum preventiv nurofen sirop .imi pare ca e cam caldutza ,sper sa nu fac febra si sa aibe o noapte linistita .de pe la 19.30 motaie pe canapea ,da nici nu doarme nici treaza complet nu e .

any ,sper ca alina se simte mai bine .se pare ca amandoua au o raceala pacatoasa.
cat despre sefii tai ... nervi.gif mie una imi suna a ofensa , a luare la misto .oare seful tau si-ar lasa functia daca ar avea probleme ce le ai tu si ar merge la incacat de cutii in hala? Zau nu vad o explicatie logica ,cum e asta daca esti intr-o situatie mai delicata medical ,pot schimba statul cuiva in firma dupa cum le trece lor?pai la incarcat de marfuri stau cei fara studii ,iar cazul tau nu e .cred ca le miroase a avocat celor de la personal .
Sa stapaneasca Alina sanatoasa ,noua achizitie .ruby si acum o mai foloseste pe a ei cu mare drag .sa-i faci pozici ,sa vedem cum ii sta la volan .

ne auzim maine ,ma duc la ruby a mea ,e tare nelinistita .pe maine la cafea.
mihaela_2011
Neatza fetelor,

Va astept la o cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif cafea.gif sau Cappuccino.
Ca de obicei eu sunt prima care se trezeste, urmand apoi gogoselul meu Alessadro, care de fiecare data se trezeste inaintea alarmei de la celular. Il mai las totusi inca 30 de min sau 1 ora pana ii dau sa pape, asta pentru a-si face gust de somn in continoare.

Ieri am tot spalat rufe. In sfarsit am reusit sa golesc ambele cosuri de rufe. Insa stau sa ma gandesc cat timp vor sta ele asa de goale. De cand avem 3 copii spal de 3-4 pe saptamana. Inainte nu era chiar asa de des.

Am pegatit deja lapticul, pe care il va da tati cat timp eu nu sunt acasa.

Acum va las, merg sa ma pregatesc si eu cat decat, inainte sa se trezeasca printesa cea mare. Azi dimineata cred ca este frig afara. Am vazut masinile inghetate rau. Am sa o imbrac ff bine pentru a nu raci din nou.

Pupici si sa ne auzim cu bine. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 9 2011, 01:02 AM) *
da ,daca situatia e asa de ceva timp ,ar cam fi cazul sa caute domnul doctor cauza inapetentei .sa inteleg ca de cand v-ati mutat in De ,nu a mai luat in greutate ? ori nu am inteles eu bine?

Ma duc si eu la culcare .am tot stat cu any pe telefon si acum am observat cat de tarziu s-a facut .sper sa am parte de o noapte mai linistita .va urez si voua vise placute .pe maine la cafea .

pai cand l-a cantarit si masurat in ianuarie...la inceput avea 11kg 800 si eu sambata trecuta l-am cantarit si avea 12 kn 050 gr!

am fost la dr...bineinteles ca nici makar nu ma asculta! el l-a ascultat la burta...si mi-a zis ca nu e prea bn...sa-i bag supozitoare cu glicerina si atat!
i-am zis ca nu mananca...a zis ca sa nu=i dau ce cere! nu a stat mult cu mine la discutie...
a zis ca multe lichide...i-am zis ca bea 3 l de ceai pe zi....cu zahar...4-5 linguritze la 1 l...a zis ca fara zahar! cum pana mea sa nu-i pun zahar daca asa bea de la 2 sapt???
deja o iau razna!!!
azi ma duk la dr meu de fam...e o romanca! asa ca o sa o intreb pe ea unde as putea sa-i fac analize la caca privat!
sper sa ma ajute!

imi cer scuze ca nu am mai intrat ieri sa va spun cum a mers dar m-a luat o durere de cap...o migrena! si m-a prins fara pastile...si akum mor de durere!

va pup fetelor!
Any-Olanda
Buna dimineata,

Si eu de la munca, cu un latte machiatto cafea.gif
Am primit un SMS de la Mirela ca e la spital cu Ruby, asta dupa ce azi-noapte a facut aproape 40 febra. E in perfuzii mititica, suspecta de pneumonie. Acum asteapta si ei rezultatele de la analize. Dupa ora 10 o sa vina medicul pe la ei si atunci spera sa stie si ea mai multe. Ne anunta ea daca afla ceva.

Insanatosire grabnica scumpa mea Ruby !!! hug.gif tzuc.gif

Va las ca am mult de munca si nu stiu cat o sa rezist pe scaun azi... O zi frumoasa tuturor! hug.gif tzuc.gif
pavoneitza
QUOTE(Any-Olanda @ Feb 10 2011, 11:14 AM) *
Buna dimineata,

Si eu de la munca, cu un latte machiatto cafea.gif
Am primit un SMS de la Mirela ca e la spital cu Ruby, asta dupa ce azi-noapte a facut aproape 40 febra. E in perfuzii mititica, suspecta de pneumonie. Acum asteapta si ei rezultatele de la analize. Dupa ora 10 o sa vina medicul pe la ei si atunci spera sa stie si ea mai multe. Ne anunta ea daca afla ceva.

Insanatosire grabnica scumpa mea Ruby !!! hug.gif tzuc.gif

Va las ca am mult de munca si nu stiu cat o sa rezist pe scaun azi... O zi frumoasa tuturor! hug.gif tzuc.gif


sanatate multa lui ruby!!! sa se faca bn repede si sa speram ca nu are pneumonie!le pupam tare pe amandoua!

any multa putere de munca!
ruby
va scriu de la spital ,pe fuga .da ,aseara febra mare ,intepenisera toti muschii ,efectiv nu a m.iscat vreo 2 min .am sunat 112 si ne-au dus la spital la urgenta.i-au facut analize ,röntgen ,pana la 3 noaptea .asteptam sa clarifice daca e vorba de infectie bacteriana sau doar virala .pneumonie nu e .am vorbit cu medicul sef .asteptam acum sa vina sa ne ia din clinica de stat ,sa ne mutam la privat. aici e full si evident si conditiile mai slabe ,dar nu rele .e curat ,iar de doctori nota 10 si cel de garda si seful clinicii .o sa mai stam 1-2 zile probabil sub observatie .
ne-a explicat ca crampele ce le-a avut ruby aseara sant des intalnite la copiii pana la 5 ani ,dar dupa ce trecem de faza asta vom face si o tomografie speciala pe creier ,aici la clinica universitara .
ruby deja e voiasa ,vrea sa se plimbe fata .cam greu cu perfuzia dupa noi prin salon.trebuie sa fim cu ochii pe ea sa nu ii mai creasca iarasi temp .
acum va las,NE mai auzim noi cand o sa adoarma ruby .multumesc fetelor de incurajari si urari .o zi buna tuturor.
Imi30
QUOTE(ruby @ Feb 10 2011, 12:03 PM) *
va scriu de la spital ,pe fuga .da ,aseara febra mare ,intepenisera toti muschii ,efectiv nu a m.iscat vreo 2 min .am sunat 112 si ne-au dus la spital la urgenta.i-au facut analize ,röntgen ,pana la 3 noaptea .asteptam sa clarifice daca e vorba de infectie bacteriana sau doar virala .pneumonie nu e .am vorbit cu medicul sef .asteptam acum sa vina sa ne ia din clinica de stat ,sa ne mutam la privat. aici e full si evident si conditiile mai slabe ,dar nu rele .e curat ,iar de doctori nota 10 si cel de garda si seful clinicii .o sa mai stam 1-2 zile probabil sub observatie .
ne-a explicat ca crampele ce le-a avut ruby aseara sant des intalnite la copiii pana la 5 ani ,dar dupa ce trecem de faza asta vom face si o tomografie speciala pe creier ,aici la clinica universitara .
ruby deja e voiasa ,vrea sa se plimbe fata .cam greu cu perfuzia dupa noi prin salon.trebuie sa fim cu ochii pe ea sa nu ii mai creasca iarasi temp .
acum va las,NE mai auzim noi cand o sa adoarma ruby .multumesc fetelor de incurajari si urari .o zi buna tuturor.


Sanatate multa ii doresc la Ruby...sa va faceti bine cat mai repede! hug.gif
ruby
QUOTE(Imi30 @ Feb 10 2011, 01:12 PM) *
Sanatate multa ii doresc la Ruby...sa va faceti bine cat mai repede! hug.gif

ah ,Imi 30 tu mereu esti atenta ! mersi mult de tot ca te-ai gandit la noi si in astfel de momente . trandafir.gif

ne-am mutat .avem camera noastra singurele ,baie ,tv ,totul curat si aranjat asa cum ar fi trebuit sa fie .eu am pe asigurare camera individuala ,deja i-am ,,retezat,, unei asistente una ,ca ea vroia sa imi puna patul meu intr-un colt ,ca cica daca mai vine cineva sa aibe loc .am trimis-o sa se informeze ce contine asigurarea mea si a venit inapoi cu scuzele de rigoare .pai la cat platesc lunar pe asigurari ,numai cu altcineva nu mai imparteam camera .si asa ca am nervii strepeziti ,ca nu am inchis un ochi toata noaptea ,numai de contraziceri nu aveam eu chef .
asteptam sa vina sa ne ia un pic de sange din deget si apoi o sa servim masa de pranz .poate daca adoarme ruby ,reusesc sa ma odihnesc si eu un pic .
e full si pe aripa privata ,pe cea de stat nu mai zic .dormeau pe holuri .mi-a amintit intr-un fel de romania nostra si incapacitatea spitalelor.asta e in sezonul rece ,sant depasiti .

ne auzim mai tarziu ,o sa-i pun ceva filmulete lui ruby pe laptop ,sa mai diversificam .ne-a adus tati si carti ,jucarii ,dar chiar si asa va fi o zi lunga ,caci e cu perfuzia pusa si santem limitate in miscari.

Any-Olanda
Pe fuga, e cam aglomerat pe aici...

Mirela, imi pare bine ca acum sunteti in camera voastra si ca Ruby e mai bine trandafir.gif
Va doresc odihna placuta, cred ca sunteti amandoua obosite, mai ales tu sad.gif Hang on hug.gif
Macar e bine ca nu e vorba de pneumonie si speram sa nici nu fie ceva grav... tzuc.gif

Si pe noi ne-au anuntat marti seara de la spital ca Pap e in ultima faza si ca numai transfuzii de sange-i mai pot face, nimic altceva... Acum asteptam...
E obosit si el, nu poate merge pe jos deloc, oboseste dupa 5 pasi...
O sa mergem sa-l vedem cat de des putem, mai mult de atat nu putem face oFloare1.gif

Va pup, back to work biggrin.gif Ne auzim wink.gif
mihaela_2011
Buna fetelor,

Am citit cu sufletul la gura crybaby.gif crybaby.gif cele cateva postari pe care le-ati lasat de dimineata pana acum.

Mirela, insanatosire grabnica lui Ruby. Ma bucur totusi ca aveti parte de rezerva privata, pe care sa nu o divideti cu nimeni.
Un pupic mare mare pentru Printesa ta si tie multa rabdare. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Sa ne auzim cu bine peste cateva zile, cand va reintoarceti acasa. hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif
mihaela_2011
Revin cu ultimele pozici.

Aici primele tentative ale alui Alessandro&Gabriela de stat pe burtika


Socializarea cu surioara lor mai mare. Alessandro si Antonia.
babytje
Salut! Sunt pe fuga. Doar ultima pagina am citit-o, m-am socat.
Mirela, sper sa fie bine Ruby, multa sanatate! hug.gif
Saptamana asta e cea de soc dupa cum vad.
Revin mai pe seara, sa va mai citesc.
ruby
buna fetelor ,

mersi de incurajari .sper tot raul spre bine .dupa amiaza ,dupa ce s-a trezit a facut iar temperatura ,39,8 .i-au dat ibuprofen si a scazut iar la normal in cca jumatate de ora .mai are putin si din perfuzia de electroliti .poate o lasa fara la noapte ,ca tare o deranjeaza cablurile .o mai pun si la monitorizarea inimii si oxigenului cand si cand si e chiar obositor pt ea cu atatea cabluri .
au fost si tati si Aiman pe la noi .ne-au adus papica de afara ,caci cea de aici nu e chiar ce ne place noua .ruby nu a avut chef de mancare ci doar de biscuiti cu lapte .poate mai tarziu papa si ea macar un colt de paine cu ceva .

mihaela ,intr-adevar sa citesti si t-i se face inima purice ,darmite sa mai si traiesti pe viu senzatiile prin care am trecut eu ieri ....un sentiment de neputinta ...vrei sa ajuti si nu stii ce sa faci ,pe ce sa pui mana .acum imi e clar ca la febra ridicata brusc trebuie imediat actionat cu paracetamol sau ibuprofen,altfel e riscul mare de a face crampe .

any ,vesti rele ai si tu despre pap .sa ii dea DD zile si sa il crute de dureri.transmite-i multa sanatate din partea mea .te-ai mai uitat pe net pe unde e pachetul trimis de tine? Cred ca o il livreze postasul direct celui interesat .sigur o sa zica ce cadaou frumos mi-a facut any !de unde o fi stiut ca asta imi doream? biggrin.gif

Babytje ,la voi cum mai stau lucrurile .te asteptam mai des pe aici.

pavoneitza ,complicata treba cu medicul pediatru .si eu la inceput l-am dus pe Aiman la acelasi medic la care mergeam si eu .tot roman si el si baiat de treaba .sigur doctoritza romanca te va ajuta .daca e generalista poate iti da ea trimitere la spital si asa iti acopra costurile casa de sanatate.
povesteste-i cum sta situatia ,poate te intelege ea.

mihaela ,ce agili sant gemenii tai .mari sportivi ,plini de viata.un pupic la toti 3.

o seara linistita tuturor .
carmen.cati
Salutare tuturor!!!

Imi cer scuze ca apar si eu asa....dar pe Mirela o stiu de pe alt topic si cum nu a mai intrat demult pe acolo si stii ca este activa pe acesta am intrat si eu...

Mirela am citit ce ai patit cu Ruby...numai ganduri de bine si multa sanatate iti doresc....e tare greu sa treci cu copilul prin asa ceva.....

Daca imi permiteti o sa mai intru pe aici caci pe topicul copiilor de septembrie s-a asternut ..."bruma"....

Sanatate tuturor!!!!
Any-Olanda
Buna seara,

Si noi pe aici smile.gif
Gata cu munca pe ziua de azi, acum ma dor bucile ca am stat pe scaun azi toata ziua, m-am dezobisnuit. Oricum, durerea a fost cat de cat ok. Ca sa fiu sigura ca nu o sa se mai poate asa cu mine, o sa ma inscriu intr-un vakbond si ei ma vor ajuta daca sefii mei si arbo mai fac figuri.
Vad si maine cum ma prezint, oricum se pare ca nenea chinetoterapeutul meu stie ce face smile.gif

QUOTE(ruby @ Feb 10 2011, 05:32 PM) *
any ,vesti rele ai si tu despre pap .sa ii dea DD zile si sa il crute de dureri.transmite-i multa sanatate din partea mea .te-ai mai uitat pe net pe unde e pachetul trimis de tine? Cred ca o il livreze postasul direct celui interesat .sigur o sa zica ce cadaou frumos mi-a facut any !de unde o fi stiut ca asta imi doream? biggrin.gif


Aha, am vazut ca era in trafic, macar sa gaseasca pe cineva acasa biggrin.gif Bine macar ca e impachetat cu hartie de cadouri liwlol.gif
Ar fi pacat sa nu-i vezi reactia sad.gif Oricum, daca e ceea ce-si doreste el, cred ca imediat te suna biggrin.gif
Cat despre Ruby, sper din suflet sa treceti cu bine noaptea asta si sa-si revina cat mai repede, nicaieri nu-i ca acasa smile.gif hug.gif tzuc.gif

Va pup, ma duc la dus, noapte buna hug.gif


simina_ana
QUOTE(ruby @ Feb 10 2011, 02:03 PM) *
va scriu de la spital ,pe fuga .da ,aseara febra mare ,intepenisera toti muschii ,efectiv nu a m.iscat vreo 2 min .am sunat 112 si ne-au dus la spital la urgenta.i-au facut analize ,röntgen ,pana la 3 noaptea .asteptam sa clarifice daca e vorba de infectie bacteriana sau doar virala .pneumonie nu e .am vorbit cu medicul sef .asteptam acum sa vina sa ne ia din clinica de stat ,sa ne mutam la privat. aici e full si evident si conditiile mai slabe ,dar nu rele .e curat ,iar de doctori nota 10 si cel de garda si seful clinicii .o sa mai stam 1-2 zile probabil sub observatie .
ne-a explicat ca crampele ce le-a avut ruby aseara sant des intalnite la copiii pana la 5 ani ,dar dupa ce trecem de faza asta vom face si o tomografie speciala pe creier ,aici la clinica universitara .
ruby deja e voiasa ,vrea sa se plimbe fata .cam greu cu perfuzia dupa noi prin salon.trebuie sa fim cu ochii pe ea sa nu ii mai creasca iarasi temp .
acum va las,NE mai auzim noi cand o sa adoarma ruby .multumesc fetelor de incurajari si urari .o zi buna tuturor.



Intru si eu la voi dupa cateva zile de absenta si cand colo ce vad..ca sunteti in spital.....Doamne Ruby va doresc din tot sufletul insanatosire grabnica....Stiu ca nu e usor sa treci prin aceste momente, dar sper sa rezisti si sa fii puternica pentru printesa ta....
Inca o data sanatate si maine sper sa citesc ca Ruby e tot mai bine....
dumysym
acum am intrat si eu sa va citesc si ce rau imi pare ca ati ajuns in spital , Mirela, sanatate multa si sa va faceti bine cat mai repede, poate in noaptea asta nu o sa mai faca febra si va fi mabine, partea grea e pana trece febra si apoi cu medicamentele isi revine, ii da antibiotic intravenos? incearca sa dormi si tu cat doarme ea pt ca altfel nu faci fata ziua si stiu din experienta cat e de greu, e bine ca macar aveti conditii bune de spitalizare si cred ca tare bine e sa fii asigurat la privat in orice conditii, inca o data, sanatate multa si tine-ne la curent ata cat iti permite timpul, pupici pentru Ruby tzuc.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif

any, zile multe si cat mai bune si pentru Pap si nu te lasa cu sefii, ca daca faci odata cum vor ei apoi se invata asa. sanatate multa si numai bine

mihaela, frumosi foc bebeii tai, au fost in aceeasi placeta? parca nu sunt identici, nu?pupici pt toti 3

noi am fost si ieri si azi afara cateva ore, ne-am plimbat si-n carut si pe jos, a fugit destul de mult, s-a trezit si ieri si azi la 5 dimineata si abia a adormit la pranz, dar cand a adormit greu s-a mai trezit, energie multa, a inceput sa si mananca cat de cat acum, spune cat mai multe cuvinte si mai ales NU anima1.gif
acum a adormit si per sa ma culc si eu mai devreme in seara asta pt ca nu stiu la ce ora mai are chef maine dimineata sa se trezeasca

noapte buna'
o zi frumoasa si insorita pe maine
alexandra2010
INTRAM SI NOI SA VA DAM O VESTE BUNA SI............... sad.gif MIRELA MULTA SANATATE PENTRU RUBY

MIHAELA MUMOSI BEBEI

SI..................VESTEA CEA MARE : DE PE DATA DE 10.02.2011 ORA 20.25 AVEM PRIMUL DINTISOR DESCOPERIT DE TATI . PRIN AGRESIUNE liwlol.gif DEOARECE A MUSCAT CU TOATA FORTA EI liwlol.gif SI ESTE UN INCISIV DREAPTA SUS smile.gif

VA PUPAM ,NB .
mihaela_2011
QUOTE(alexandra2010 @ Feb 11 2011, 01:11 AM) *
INTRAM SI NOI SA VA DAM O VESTE BUNA SI............... sad.gif MIRELA MULTA SANATATE PENTRU RUBY

MIHAELA MUMOSI BEBEI

SI..................VESTEA CEA MARE : DE PE DATA DE 10.02.2011 ORA 20.25 AVEM PRIMUL DINTISOR DESCOPERIT DE TATI . PRIN AGRESIUNE liwlol.gif DEOARECE A MUSCAT CU TOATA FORTA EI liwlol.gif SI ESTE UN INCISIV DREAPTA SUS smile.gif

VA PUPAM ,NB .

Felicitari pentru primul dintisor. A ta printesa e mai precoce. Lui Antonia i-au dat abia dupa 10 luni.
mihaela_2011
QUOTE(dumysym @ Feb 10 2011, 11:35 PM) *
mihaela, frumosi foc bebeii tai, au fost in aceeasi placeta? parca nu sunt identici, nu?pupici pt toti 3

Draga Simona, din cate stiu au fost in aceeasi placenta. NU am stat sa intreb in timpul operatiei de cezariana daca erau 2 sau numai 1. Pentru mine era important sa se nasca santosi si repede.
Oh, felicitari pentru schimbare intervenita in programul vostru. Asa poti si tu sa te odihnesti cum trebuie.
Any-Olanda
Buna dimineata trandafir.gif ,

Lume prezenta dar nimeni n-a dat cafeaua, asa ca vin eu cu o cafea, cappuccino, latte machiatto sau un laptic smile.gif cafea.gif

Eu la munca, Alina acasa cu tati, merg azi la vaccinul pt TBC. Tati e mai speriat si mai fricos decat Alina liwlol.gif

Mirela, cum a fost noaptea asta? A mai facut febra? Se simte mai bine? Poate mergeti acasa azi daca e totul ok pray.gif pray.gif love1.gif hug.gif

Alexandra, felicitari pt dintisor, e iesit afara deja? hug.gif

Va las ca azi am o gramada de terminat. O zi frumoasa va doresc hug.gif tzuc.gif

Any-Olanda
Mihaela, frumoase pozicile, sa va traiasca micutii, pareti o familie implinita hug.gif
ruby
neatza fetelor ,

noi inca ne luptam cu febra .aseara la 22.30 avea 40,3 .i-au pus supozitor ,caci siropul nu a vrut sa-l ia .era pe jumatate adormita si l-a refuzat .am incercat sa ii dau cate un ml si a vomat .asa e ea ,daca o fortez varsa imediat .asa ca am rugat-o pe asistenta sa ii administreze ea supozitorul ,caci daca i -l pune altcineva nu face atata scandal cat ar face cu mine.e tare mamoasa.
dimineata la 6 ,iar temperatura ...39,8 ,iar supozitor .azi sper sa fie ultima zi de febra .caci se zice ca 3 zile tine .nu ii administreaza inca antibiotic .o sa vorbesc cu doctorul azi sa vedem ce e de facut.

revin ,au venit sa ,masoare tensiunea .
mihaela_2011
neatza fetelor,

Mirela, multa rabdare. E greu prin ceea ce treci, dar asta ne face mai puternici pentru viitor.
Multa sanatate lui Ruby si sa speram ca astazi nu isi mai face de cap febra.

Multumim Any, da suntem o familie implinita. Nu cred ca as fi crezut daca imi spunea cineva in trecut ca voi avea o familie numeroasa si gemeni.

Pupici, noi ne pregatim de mers la vaccin. Si afara e o vreme de tot "cacatul" scuzati exprimarea. Nu imi place sa merg cu copii prin ploaie, dar daca trebuie o facem.
tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif
pavoneitza
QUOTE(ruby @ Feb 11 2011, 11:26 AM) *
neatza fetelor ,

noi inca ne luptam cu febra .aseara la 22.30 avea 40,3 .i-au pus supozitor ,caci siropul nu a vrut sa-l ia .era pe jumatate adormita si l-a refuzat .am incercat sa ii dau cate un ml si a vomat .asa e ea ,daca o fortez varsa imediat .asa ca am rugat-o pe asistenta sa ii administreze ea supozitorul ,caci daca i -l pune altcineva nu face atata scandal cat ar face cu mine.e tare mamoasa.
dimineata la 6 ,iar temperatura ...39,8 ,iar supozitor .azi sper sa fie ultima zi de febra .caci se zice ca 3 zile tine .nu ii administreaza inca antibiotic .o sa vorbesc cu doctorul azi sa vedem ce e de facut.

revin ,au venit sa ,masoare tensiunea .


sanatate multa ruby!!! sa te faci bn rpd!
si mami,multa fortza si rabdare!!!
va pupam pe amandoua!!!
Any-Olanda
Offf Mirela, sa ne rugam de sanatate ca in rest le facem noi pe toate...
Va pup dulce, ma pray.gif sa se faca bine cat mai repede si sa mergeti acasa hug.gif tzuc.gif
simina_ana
QUOTE(ruby @ Feb 11 2011, 11:26 AM) *
neatza fetelor ,

noi inca ne luptam cu febra .aseara la 22.30 avea 40,3 .i-au pus supozitor ,caci siropul nu a vrut sa-l ia .era pe jumatate adormita si l-a refuzat .am incercat sa ii dau cate un ml si a vomat .asa e ea ,daca o fortez varsa imediat .asa ca am rugat-o pe asistenta sa ii administreze ea supozitorul ,caci daca i -l pune altcineva nu face atata scandal cat ar face cu mine.e tare mamoasa.
dimineata la 6 ,iar temperatura ...39,8 ,iar supozitor .azi sper sa fie ultima zi de febra .caci se zice ca 3 zile tine .nu ii administreaza inca antibiotic .o sa vorbesc cu doctorul azi sa vedem ce e de facut.

revin ,au venit sa ,masoare tensiunea .


pray.gif pray.gif suntem alaturi de voi.....si ne rugam sa se faca bine Ruby cat mai repede... trandafir.gif
carmen.cati
Asteptam vesti cat mai bune in legatura cu Ruby....mititica prin cate trece......DAca erati in Ro va administra antibiotic de cum ati fi intrat ....asteptam diagnosticul....bine ca aveti conditii ... E un +...

Mirela tu cum esti?O cafea sa iti revii!!!!!!????
Any-Olanda
QUOTE(carmen.cati @ Feb 11 2011, 10:48 AM) *
Asteptam vesti cat mai bune in legatura cu Ruby....mititica prin cate trece......DAca erati in Ro va administra antibiotic de cum ati fi intrat ....asteptam diagnosticul....bine ca aveti conditii ... E un +...

Mirela tu cum esti?O cafea sa iti revii!!!!!!????


Buna Carmen, vad ca asa suntem noi romanii, invatati direct cu antibiotice dar de cele mai multe ori nu e cea mai buna solutie pt ca si sistemul nostru imunitar trebuie sa lupte. Daca de fiecare data administram antibiotice, la un moment dat corpul nostru devine imun si nu-si mai fac antibioticele efectul.
Sa nu8 crezi ca daca medicii nostri romani aplica solutia asta imediat, e neaparat si cea mai buna solutie, de cele mai multe ori nu este !
In plus de asta, antibioticul se administreaza atunci cand e vorba de o infectie, nu asa dupa ureche cum se practica in Romania, pt o raceala sau o gripa imediat antibiotice...
Cum in cazul Mirelei nu e confirmata nici o infectie (virala, bacteriana sau de orice fel), asteptam sa vedem ce decid medicii mai departe...

O zi buna tuturor!
ruby
fetelor ,multumesc mult de sustinere ! toate santeti dulci si ma bucur sa stiu ca cineva se gandeste si la noi in aceste momente.
ruby nu a mai facut febra .a venit doctorul normal dimineata si a zis ca daca nu mai face febra azi ,putem merge acasa maine .i-am dat si proba de scaun ,asteptam raspunsul .cu tensiunea sta bine ,valorile sangelui sant ok .vedem ce zice si doctorul sef ,urmeaza sa ne viziteze si el azi .e vorba de infectie virala si aici pt asta nu se administreaza usor antibiotic.lasa corpul sa lupte ,sa faca anticorpi si daca dupa o anumita perioada nu se imbunatateste situatia ,atunci decid iarasi ce tratament administreaza in continuare .
sa speram ca nu e cazul nostru si ca plecam maine acasa.sant tareee lungi zilele aici .cu toate ca vine si tati si aiman sa ne viziteze ,parca tare greu trece timpul .

ne auzim mai tarziu ,trebuie sa pun laptopul la incarcat .ma lasa bateria .o zi placuta tuturor.
alexandra2010
Mirela si noi ne rugam pt Ruby si speram sa mergeti acs . Pupici de la noi.

Multumim pentru urari si da se vede,a iesit afara smile.gif a spart gingia , desi e ciudat asta e am o vampiroaica liwlol.gif .

O zi buna tuturor.
carmen.cati
Any te rog nu ma intelege gresit...eu nu sustin ideologia din Ro referitor la administrarea de antibiotic...cu greu am gasit un medic pediatru care sa nu recomande antibioticul la fiecare episod de febra...sunt de alta parere dar Asta se intampla in Ro in marea majoritate a cazurilor..una -doua antibiotic.....distrug imunitatea corpului imediat....Din cate vad se fac analize amanuntite in caz de febra la voi...pe cand aici iti prescrie o reteta si cam atat....sau daca mergi la 2 dr fiecare are o alta parere....asta este din pacate tara in care traiesc.....
Poate generatia tanara sa schimbe cumva ideologia veche si sa incerce si alte metode ....

Mirela ma bucur sa aud ca Ruby este mai bine....sa va reveniti si sa mergeti acasa unde este cel mai bine....
ruby
PREA BINE NU E .... iar a crescut temperatura la 39,4 . acum masuram din 2 in 2 ore ,vom vedea ce e de facut mai departe daca situatia nu se amelioreaza.mai mult de 3 zile nu pot da nici ei paracetamol si ibuprofen .sper sa cedeze de la sine intr-un final,caci e tare stresant asa .au masurat oxigenul ,tensiunea , bataile inimii ,e ok .
s-a oferit tati sa stea la noapte cu ea ,sa merg acasa sa ma odihnesc,dar stiu eu cat de mamoasa e ruby .parca ma vad venind la spital in toiul noptii.mai bine raman ,cu speranta ca va fi ultima noapte petrecuta aici.
cel putin aici santem pe maini bune,stiu doctorii exact ce ne trebuie ca sa ne facem bine .

ne auzim mai tarziu .
mihaela_2011
Buna fetelor,

Bun venit Carmen, banuiam ca intr-o zi ai sa o urmezi pe Mirela in acest forum.

Mirela, ma bucur enorm sa aflu ca Printesa ta Ruby se simte mai bine. Sper ca aceste episoade de febra sa nu se mai repete pentru a va reintoarce acasa, unde mereu e cel mai bine, indiferent de gradul de primire al spitalelor.
Ma intreb oare cum rezista un copil atata timp acolo? Mie mi se facea lehamite de stat in spital dupa 1 saptamana, si eu am stat aproape 1 luna inainte sa nasc gemenii.
pray.gif pray.gif pray.gif pray.gif Ma rog sa ajungeti cu bine inapoi acasa.

O zi buna in continoare! tzuc.gif hug.gif
ruby
buna seara ,

noi nu prea avem stiri .a facut iar febra 40 dupa o perioda buna din zi cand a fost cu totul ca noua .a venit tati si s-au jucat impreuna .iar nurofen supozitor .sper sa avem o noapte mai linistita .doctorul a zis ca o sa cedeze si febra in curand .
maine e ziua mamei mele .cu ceva timp in urma ma gandisem sa cumpar bilete de avion pt weekendul acesta si sa il petrec cu ei .bine ca m-am razgandit intre timp ,caci mi-ar fi parut rau sa ma vad cu biletelein mana si totusi sa nu pot pleca sa sarbatoresc alaturi de ei .

ruby a stat mai toata ziua la mine in pat si acum cam am probleme sa o pun in patut la ea sa doarma .sper sa se uite un pic la desene si sa adoarma .

eu una sant data peste cap .de oboseala nu reusesc sa adorm .sant balonata de la mancarea rece .cea de la spital oricum nu as manca-o.maine daca e sa mai stam aici ,am acceptat oferta lui tati ,de a dormi el o noapte la spital cu ruby .
any ,dragul meu sot a primit astazi cadoul.extraordinar de incantat de el.iti multumeste si tie pt efortul depus sa il procuri.e deja cu nasul in carte .urmez si eu ,dupa ce o termina el.vezi sa mi-o aduci si mie noua carte pe care ti-ai comandat-o ,dupa ce o termini de citit .i-ai facut atata reclama incat sant curioasa.

va urez o noapte linistita si pe maine la cafea .
dumysym
QUOTE(ruby @ Feb 11 2011, 10:38 PM) *
buna seara ,

noi nu prea avem stiri .a facut iar febra 40 dupa o perioda buna din zi cand a fost cu totul ca noua .a venit tati si s-au jucat impreuna .iar nurofen supozitor .sper sa avem o noapte mai linistita .doctorul a zis ca o sa cedeze si febra in curand .
maine e ziua mamei mele .cu ceva timp in urma ma gandisem sa cumpar bilete de avion pt weekendul acesta si sa il petrec cu ei .bine ca m-am razgandit intre timp ,caci mi-ar fi parut rau sa ma vad cu biletelein mana si totusi sa nu pot pleca sa sarbatoresc alaturi de ei .

ruby a stat mai toata ziua la mine in pat si acum cam am probleme sa o pun in patut la ea sa doarma .sper sa se uite un pic la desene si sa adoarma .

eu una sant data peste cap .de oboseala nu reusesc sa adorm .sant balonata de la mancarea rece .cea de la spital oricum nu as manca-o.maine daca e sa mai stam aici ,am acceptat oferta lui tati ,de a dormi el o noapte la spital cu ruby .
any ,dragul meu sot a primit astazi cadoul.extraordinar de incantat de el.iti multumeste si tie pt efortul depus sa il procuri.e deja cu nasul in carte .urmez si eu ,dupa ce o termina el.vezi sa mi-o aduci si mie noua carte pe care ti-ai comandat-o ,dupa ce o termini de citit .i-ai facut atata reclama incat sant curioasa.

va urez o noapte linistita si pe maine la cafea .


sanatate multa si ne rugam pt sanatatea lui Ruby, bine ca au pus si un diagnostic, poate o sa mergeti maine acasa.
La multi ani si pt mama ta, sanatate si numai bine
pupici
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.