Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Copilasi De Noiembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Spiri
Otilia, ce face Alex, aveti varicela? poate va facem o vizita (glumesc smile.gif ). ma crezi sau nu, dar eu mi-as dori sa faca varicela acum decat mai tarziu, pt ca asa cum spunea si Alina, acum fac o forma mai usoara. am o colega care are un baiat de 4 ani si o fetita de 2, amandoi au facut varicela, iar baiatul era plin plin de bubite, iar cea mica a facut 6 bubite.
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 3 2010, 09:50 AM) *
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital occasion.gif occasion.gif occasion.gif
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti occasion.gif occasion.gif occasion.gif
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste

am dat quote pt a ne aduce aminte de aniversarile celorlalti puiuti
tuki
QUOTE(Spiri @ Nov 8 2010, 02:29 AM) *
ilinca e o dulceata de fetita, se pare ca a fost pe gustul ei petrecerea. tare ma bucur ca ai pus pozele alina, ai o printesa minunata.
o pupam mult tzuc.gif



QUOTE(Dana1975 @ Nov 8 2010, 03:16 AM) *
pupici multi si dulci la 2 fete frumoase de la londra...
sunteti niste dragute



QUOTE(natsandrea @ Nov 8 2010, 12:31 PM) *
cu mii de scuze pt intarziere:

La multi ani, Ilinca!


La multi ani, Daniel!



Multumim de aprecieri, va pupam pe toti si toate si...asteptam cu nerabdare sa vedem plin de sarbatoriti pe aici! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Spiri
frumos flacau are mama. dana o sa ti-l fure repede fetele, are o privire ce da gata orice fata. frumos tortul. cum a reactionat dan cand a vazut masinuta pe el?
tuki
...postasem ieri un raspuns la pozele danei dar vad ca nu a aparut...asa ca reiau, scuze daca la voi se vede de 2 ori!
spuneam ca e tare dragalas Danut, are o mutricica hotomana ceva fermecator...
se pare ca si el a stiut ca este centrul atentie, nu?
tortul arata fff bine intr-adevar, cred ca a fost si tare gustos... eating.gif
il pupacim pe cavaler, tare frumos imbracat iar freza este de podium!
Dana1975
QUOTE(Spiri @ Nov 9 2010, 01:17 PM) *
frumos flacau are mama. dana o sa ti-l fure repede fetele, are o privire ce da gata orice fata. frumos tortul. cum a reactionat dan cand a vazut masinuta pe el?


bere.gif
pai cind l-a vazut statea numai la frigider si spunea:mami masina dan,dan totu(tortul) apoi isi baga degetul in gurita sa mi zica ca vrea sa-l pape iar cind l-am taiat a dat sa plinga ca i-am taiat masina,de mincat n-a vrut cred ca nu a fost pe gustul lui
QUOTE(tuki @ Nov 9 2010, 05:10 PM) *
...postasem ieri un raspuns la pozele danei dar vad ca nu a aparut...asa ca reiau, scuze daca la voi se vede de 2 ori!
spuneam ca e tare dragalas Danut, are o mutricica hotomana ceva fermecator...
se pare ca si el a stiut ca este centrul atentie, nu?
tortul arata fff bine intr-adevar, cred ca a fost si tare gustos... eating.gif
il pupacim pe cavaler, tare frumos imbracat iar freza este de podium!

si noi pupam o fetita frumoasaaaaaaaaaaa focnu ti zic ca e mort dupa datul cu gel,mai ales cind plecam undeva si e si tati,il ia de mina pe tacsu il duce la baie sii arata cu degetul gelul dupa care isi pune mina in par si zice dan daaaaaa,nu e vorbaret el dar se face inteles prin limbajul miinelor,cu toate ca acum spune fffffffff multe cuvinte


vroiam sa va mai spun ca e foarte rusinos cu persoanele pe care nu le cunoaste,nu scoate o vorbulita in prezenta lor,le studiaza mult,iar simbata vazind ca acei copii ii tot luau jucariile s-a pus in pragul camerei unde ii tin toate jucariile si impingea pe toti cei care se apropiau de camera,bineteles a facut pe seriful el acolo...cu chiu cu vai,tinut de mine in brate a lasat copii sa intre sa se joace cu ce au gasit acolo,dar distractia cea mai mare a fost sa se salte in pat,asa ca i-am descaltat pe toti si i-am urcat in pat sa se salte numai ca la un moment dat se impingeau asa ca a trebuit sa-i atrag din nou la jucarii...
oFloare1.gif
natsandrea
Dana pupam un baietel tare frumoss si dragalas tzuc.gif

am intrat si eu in cautare de cadouri pt andra...deocamdata nu am gasit nimic interesant
tuki
QUOTE(natsandrea @ Nov 9 2010, 09:53 PM) *
Dana pupam un baietel tare frumoss si dragalas tzuc.gif

am intrat si eu in cautare de cadouri pt andra...deocamdata nu am gasit nimic interesant

Ilincai ii plac foarte tare oalele, tigaile...sa se joace cu ele. A primit un set cu vreo 70 de piese, are de toate (linguri, furculite, farfurii, oale etc) si e tare incantata. De asemenea, o casuta pt papusi (este cam de inaltimea ei) o tine ocupata...mai ales in combinatie cu oalele biggrin.gif
tuki
Fetelor, am uitat sa va zic ca Ilinca a suflat in lumanarica de parca avea 5 ani nu 2! Eu am tot exersat pana la mometul cu pricina, dar nu i-am pus niciodata o lumanare sa sufle in ea. Doar ii explicam ce urmeaza...tortul, cantecul si suflatul si ...s-a descurcat de minune! Exersati si voi, sa vedeti ce dulci sunt cand sting lumanarea!
De atunci ilinca ma pune in fiecare zi sa-mi pun coiful pe cap, sa cant si sa aduc tortul...adica lumanarea sa sufle! liwlol.gif
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 9 2010, 08:23 PM) *
Dana pupam un baietel tare frumoss si dragalas tzuc.gif

am intrat si eu in cautare de cadouri pt andra...deocamdata nu am gasit nimic interesant


notworthy.gif
QUOTE(tuki @ Nov 10 2010, 02:31 AM) *
Ilincai ii plac foarte tare oalele, tigaile...sa se joace cu ele. A primit un set cu vreo 70 de piese, are de toate (linguri, furculite, farfurii, oale etc) si e tare incantata. De asemenea, o casuta pt papusi (este cam de inaltimea ei) o tine ocupata...mai ales in combinatie cu oalele biggrin.gif


idem si dan cu oalele,au fost si raamin pasiunea lui,de cind i-am luat din plastic de oalele mele nu prea se mai atinge
QUOTE(tuki @ Nov 10 2010, 02:34 AM) *
Fetelor, am uitat sa va zic ca Ilinca a suflat in lumanarica de parca avea 5 ani nu 2! Eu am tot exersat pana la mometul cu pricina, dar nu i-am pus niciodata o lumanare sa sufle in ea. Doar ii explicam ce urmeaza...tortul, cantecul si suflatul si ...s-a descurcat de minune! Exersati si voi, sa vedeti ce dulci sunt cand sting lumanarea!
De atunci ilinca ma pune in fiecare zi sa-mi pun coiful pe cap, sa cant si sa aduc tortul...adica lumanarea sa sufle! liwlol.gif

liwlol.gif hug.gif pt ilinca(ti-am mai zis ca daca aveam fata tot ilinca ii puneam numele,e si numele uneia din bunicile mele,avea s-o cheme ilinca sofia)
tuki
QUOTE(Dana1975 @ Nov 10 2010, 04:33 PM) *
notworthy.gif
idem si dan cu oalele,au fost si raamin pasiunea lui,de cind i-am luat din plastic de oalele mele nu prea se mai atinge

liwlol.gif hug.gif pt ilinca(ti-am mai zis ca daca aveam fata tot ilinca ii puneam numele,e si numele uneia din bunicile mele,avea s-o cheme ilinca sofia)

interesant! poate vine si ilinca in curand, cine stie??? oFloare1.gif
si mai interesant este ca pe ilinca trebuia s-o cheme sofia (ca sa vezi!!!) si apoi ne-am gandit ca e mai potrivit ilinca...
natsandrea
buna fetelor
ce faceti? eu astept ora 16 sa ajung la andra...
va pup
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 11 2010, 02:40 PM) *
buna fetelor
ce faceti? eu astept ora 16 sa ajung la andra...
va pup

buna,cum e la sevici?andra cum e fara mami?si tie cum iti e fara ea?hai,hai ca ai ramas in urma cu povestitul...
va pup
fly34
QUOTE(Spiri @ Nov 8 2010, 12:04 PM) *
Otilia, ce face Alex, aveti varicela? poate va facem o vizita (glumesc smile.gif ). ma crezi sau nu, dar eu mi-as dori sa faca varicela acum decat mai tarziu, pt ca asa cum spunea si Alina, acum fac o forma mai usoara. am o colega care are un baiat de 4 ani si o fetita de 2, amandoi au facut varicela, iar baiatul era plin plin de bubite, iar cea mica a facut 6 bubite.




Bun fetelor!
Ionela Alex nu a avut varicela, nimeni nu stie ce a avut exact.Doctora ne-a zis atunci ca a facut alergie la un aliment din ziua respectiva. Au aparut niste pete rosii pe gat, pe picioare care nu s-au transformat in vezicule pline cu lichid clar sau tulbure. Aseara a avut temperatura 38-37.7, scaune dese si moi, banuim ca de la canini care se lasa asteptati.

Tuki, dulce papusica ta.
Dana, are o freza Dan de-ti vine sa-l mananci, copii unul si unul, sanatosi sa fie si norocosi in viata sa ne mandrim fetelor de ai.
De cand am inceput serviciul, Alex il iubeste numai pe tati, numai la el vrea parca s-a racit de mine, ma doare un pic, dar asta estepana la urma, copilul trece prin atatea schimbari ca nu ma mira atitudinea ei.
Va pup!
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Nov 11 2010, 03:46 PM) *
buna,cum e la sevici?andra cum e fara mami?si tie cum iti e fara ea?hai,hai ca ai ramas in urma cu povestitul...
va pup

e bine, a fost nebunie 1 saptamana, acum incepe sa intre la normal, sa imi intru si eu in ritm
andra e bine fara mami, am noroc ca plec la 10 fara 5 minute din casa si intru la 16 si 10, iar ea doarme de la 11-15 aprox....nu sta mult fara mine
pt mine e mai greu, acum ca a trecut nebunia incep sa-i simt lipsa....

va pup
Dana1975
QUOTE(fly34 @ Nov 12 2010, 11:18 AM) *
Bun fetelor!
Ionela Alex nu a avut varicela, nimeni nu stie ce a avut exact.Doctora ne-a zis atunci ca a facut alergie la un aliment din ziua respectiva. Au aparut niste pete rosii pe gat, pe picioare care nu s-au transformat in vezicule pline cu lichid clar sau tulbure. Aseara a avut temperatura 38-37.7, scaune dese si moi, banuim ca de la canini care se lasa asteptati.

Tuki, dulce papusica ta.
Dana, are o freza Dan de-ti vine sa-l mananci, copii unul si unul, sanatosi sa fie si norocosi in viata sa ne mandrim fetelor de ai.
De cand am inceput serviciul, Alex il iubeste numai pe tati, numai la el vrea parca s-a racit de mine, ma doare un pic, dar asta estepana la urma, copilul trece prin atatea schimbari ca nu ma mira atitudinea ei.
Va pup!

oFloare1.gif pt tine mami,dar ai dreptate,copii trec prin multe faze,iar acum ca o razbunare pe tine il prefera pe tati...ce-o fi in mintea lor numai ei stiu...miine e ziua cea mare asa ca fruntea sus...

QUOTE(natsandrea @ Nov 12 2010, 05:21 PM) *
e bine, a fost nebunie 1 saptamana, acum incepe sa intre la normal, sa imi intru si eu in ritm
andra e bine fara mami, am noroc ca plec la 10 fara 5 minute din casa si intru la 16 si 10, iar ea doarme de la 11-15 aprox....nu sta mult fara mine
pt mine e mai greu, acum ca a trecut nebunia incep sa-i simt lipsa....

va pup

iti invidiez programul...iar Andra e o somnoroasa la cit doarme...mama mia...
natsandrea
buna fetelor
ce mai faceti? ce fac copilasii?
weekend placut
va pup
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti occasion.gif occasion.gif occasion.gif
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste
natsandrea
La Multi Ani, Alex!
tuki
LA MULTI ANI, ALEXANDRA! MULTA, MULTA SANATATE SI IMPLINIRI!
SA AI O PETRECERE REUSITA SI SA PRIMESTI MULTE JUCARII!!!!
tuki
LA MULTI ANI, LUCA! MULTA SANATATE SI BUCURIE SI MULTE REALIZARI IN VIATA!
PETRECERI FRUMOASE, ASTEPTAM SI NOI O FELIE DIN TORTUL ACELA MINUNAT!
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti occasion.gif occasion.gif occasion.gif
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti occasion.gif occasion.gif occasion.gif
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste
natsandrea
La Multi Ani, Luca!

Dana1975
La multi ani Alexandra
La multi ani Luca
sa cresteti sanatosi si voinici,si sa aduce-ti numai bucurii parintilor vostrii
va pup si pt voi mamici trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Spiri
am intrat si eu scurt, in primul rand ca sa ii urez lui Alex occasion.gif occasion.gif occasion.gif
o pupam mult si ii dorim acomodare cat mai usoara, si sa ii fie alaturi lui mami careia oricum ii este greu fara ea. otilia, stai linistita ca te iubeste la fel de mult, doar ca poate se simte acum un pic abadonata, dar se va obisnui cu noul program, copii se adapteaza repede. bravo ca n-a fost varicela, desi ti-am zis cred ca ar fi mai bine pt ei sa o faca acum cat sunt mici. probabil a mancat ceva nu tocmai ok. finutul meu s-a umplut de bube de la primii pufuleti mancati, asa ca au ajuns la concluzia ca are alergie la ei, dar a mancat iarasi dupa un timp si nu a mai patit nimic, probabil au fost aceia vechi sau au avut in compozitie cine stie ce substanta.

fetelor multumim mult pt gandurile frumoase si va imbratisam cu drag.
mai intru maine pt detalii si poze, ca acum sunt terminata dupa 3 zile de party.

noapte buna hug.gif
Raluca1982
LA MULTI ANI TUTUROR NOIEMBRINILOR!
Imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult timp pe aici. in primul rand vreau sa urez din suflet un La multi ani puiutilor din noiembrie, sa fie sanatosi si sa-si bucure parintii!
eu sunt un pic suparata ca ma avut si inca mai am baieteii bolnaviori. au facut o laringita (luata de la Nati bineinteles) care a evoluat destul de urat asa ca de vreo 4 zile facem antibiotic injectabil. am tot schimbat felxurile ca bineinteles nu le rezista venele, unul dintre ei chiar a trebuit sa indure injectia direct pe vena pt ca nu a mai reusit sa prinda flexura. groaznic. oricum sper sa scapam maine de injectii si sa vedem ce facem mai departe.
Natalia merge la gradinita de o luna! e tare cuminte si super incantata de ce face acolo. nu mai vrea sa faca la olita pt ca a vazut copiii la gradi cum fac la wc si vrea si ea. asa ca daca suntem pe afara si trebuie sa mearga sa vedeti ce sprint trebuie sa facem cu ea in brate sa ajungem in casa la wc. dar ma bucur ca accepta f bine tot ce e nou. a facut si ea laringita dar nu a necesitat tratament in afara de nurofen si erurespal pt tuse. vorbeste bine face propozitii cu 4 -5 cuvinte. abia astept sa merg cu ea la gradi sa ii duc tortul si sa suflam in lumanarica. singura problema mai mare acum e ca a inceput sa aiba simtul proprietatii si sa aiba preferinte la haine, asa ca dimineata cand pleaca la gradi avem scandal ca nu se imbraca decat cu hainutele preferate! abia astept sa treaca si episodul asta!
inca odata La multi ani copilasilor si multa sanatate!
va pupam
fly34
[quote name='Spiri' date='Nov 15 2010, 02:00 AM' post='1528932']
am intrat si eu scurt, in primul rand ca sa ii urez lui Alex occasion.gif occasion.gif occasion.gif
o pupam mult si ii dorim acomodare cat mai usoara, si sa ii fie alaturi lui mami careia oricum ii este greu fara ea. otilia, stai linistita ca te iubeste la fel de mult, doar ca poate se simte acum un pic abadonata, dar se va obisnui cu noul program, copii se adapteaza repede. bravo ca n-a fost varicela, desi ti-am zis cred ca ar fi mai bine pt ei sa o faca acum cat sunt mici. probabil a mancat ceva nu tocmai ok. finutul meu s-a umplut de bube de la primii pufuleti mancati, asa ca au ajuns la concluzia ca are alergie la ei, dar a mancat iarasi dupa un timp si nu a mai patit nimic, probabil au fost aceia vechi sau au avut in compozitie cine stie ce substanta.


LA MULTI ANI Spiridus mic!
Ionela, ii urez multa sanatate, sa va bucurati de el, mult,mult noroc in viata.Scuze pentru intarziere dar Alex avut febra mare in Week, nu a avut parte de poze, paty, etc..Mi-a facut febra mare,vineri si sambata 38.5-39,a fost apatica, abatuta, mi-a plans mult, am fost nevoiti sa apelam la un dr. care sa vina sa o vada acasa. A venit un dr. pediatru de la o clinica particulara, altul decat pediatra ei, pt ca ea nu ne-a mai raspuns la tel.,fiind sambata probabil am deranjat-o.El ne-a dat alt diagnostic:enterocolita acuta ( virala).
Nici poze nu i-am facut, i-am luat multe jucarii dar nici nu s-a uitat la ele, asa ca o sa sarbatorim in alta zi,important este sa se insanatoseasca,probabil a schimbat aerul si este normal in astfel de situatii. Bantuie o gramada de virusi afara:laringita, amigdalita si enterocolite,....Offf speram sa nu mai avem parte de ele mamici.
Va pupam!
fly34
Multumim mamici pentru urari. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif
tuki
Sanatate multa Alexandrei! Asteptam niste poze cu printesa mica cand se reface... tzuc.gif
Spiridusule, tu cum ai petrecut? Nu vedem si noi? Ne-ai promis o felie din totrul ala grozav...al lui Danut a fost delicios, il asteptam pe al tau acum! hug.gif
Ce faceti fetelor? pe noi ne-au lovit iar mucii...eu ii dau allium cepa acum, sper sa nu se agraveze. of, copiii astia...
o zi buna sa aveti! floare2.gif
Dana1975
QUOTE(Spiri @ Nov 15 2010, 02:00 AM) *
noapte buna hug.gif


poze,poze poze poze
pupam un pitic frumos
QUOTE(Raluca1982 @ Nov 15 2010, 01:14 PM) *
LA MULTI ANI TUTUROR NOIEMBRINILOR!


sanatate multa piticilor tai Raluca si de-asemenea de vei avea timp sa pui niste poze cu cavalerii si cu printesica ta!!!!!!!!!!!!!!!!!
QUOTE(fly34 @ Nov 15 2010, 07:15 PM) *

sanatate si micutei tale,fly
o pupam dulce,dulce pe scumpica Alex
Spiri
alex multa sanatate, imi pare tare rau ca nu ati reusit sa tineti petrecerea, dar vor mai veni multe, multe aniversari si mai frumoase.

raluca multa sanatate si la cei mici. natalia e fetita mare, asa te invidiez pt olita, offf luca e atat de incapatanat la capitolul asta, nici nu vrea sa auda de ea.

eu am revenit la munca, ieri am fost libera, dar nu am reusit sa ma apropii de calculator. promit sa pun poze diseara pt ca de la serviciu nu pot intra sa le incarc, anumite site-uri le am restrictionate.

vineri am tinut petrecerea la gradi, unde am chemat un animator costumat in mickey si o clownita care i-a pictat pe fata cu mustati si le-a facut baloane modelate. i-am angajat pt o ora, asa am discutat cu directoarea gradinitei pt a nu-i obosi foarte tare. din acea ora, jumatate luca a stat numai prins de picioarele mele si abia apoi a intrat in joaca cu toata lumea. intr-un final a fost reusita pt o petrecere la gradi, si a culminat cu spargerea unui balon jumbo cu multe balonase inauntru, iar atunci chiar erau toti in extaz. din pacate, la gradi pe la jumatatea petrecerii mi s-au terminat bateriile si la camera si la aparat, dar am facut o poza tortului cu aparatul de la telefon, iar momentul suflatului in tort deasemenea l-am filmat cu telefonul.

sambata am iesit la un restaurant cu prietenii mai apropiati, fiecare cu una bucata copil, asa ca a fost o aniversare mai alergata pt parinti, dar copii s-au simtit bine.

duminca au venit bunicii la noi la un gratar si ne-am distrat in familie.

dupa cum va dati seama, dupa 3 zile de party si de stat in centrul atentiei, spiridusul meu e cel putin spus alintat.
a avut 3 torturi si a stins lumanarea barbateste la toate, a cantat "la multi ani" impreuna cu noi si era atat de dulce cand vedea iarasi tortul si toata lumea ii canta lui, se vedea pe fata lui o timiditate amestecata cu bucurie, ii straluceau ochisorii. a primit multe cadouri, care mai de care, jucarii din plin.

a fost foarte obositor, dar pt bucuria lui a meritat tot efortul.

Spiri
la capitolul sanatate, sper sa nu vorbesc prea devreme, dar pana acum am avut doar o viroza in sezonul asta, pare sa reziste ceva mai bine la ele, pt ca anul trecut a fost de hotar (spre nebunie) pt mine, avea cate 2 pe luna, nici nu scapa de mucii de la una ca lua alta, pana nu mai putea respira de cat de incarcat a fost. in fine, nici nu vreau sa ma mai gandesc.

sambata am avut si noi o fetita la petrecere, pe nasica lui cea mica de 1 an si 2 luni, care a inceput sa manifeste niste muci pe luni. astazi m-a anuntat finutul meu de 10 luni ca are muci, asa ca astept cu interes sa vad daca intram si noi in club.
se pare ca nasica mica a intrat in contact cu niste fetite care aveau o viroza, dar s-a manifestat abia luni.

sa ne dea DD multa sanatate ca o sa avem nevoie, si inca nu a venit iarna grea.

pupici la mamici si pitici
Dana1975
spiri la ce vreme vad eu la tv ca aveti...e departe iarna de voi,va invidiez..eu am 23 de grade in casa cu centrala pornita,aici ploua de vreo 3 saptamini si cu vreo 3 zile de pauza dintre o ploaie si alta...ma doare si capul de stat in casa dar bietul meu copil...
pupici la poznas
fly34
Multumim tuturor mamicilor pentru gandurile bune. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Ionela, si noi stam prost cu olita, este ft.ft.incapatanata, sta pe ea de multe ori s-a nimerit sa faca pipi, caca o singura data dar nu cere ...trebuie sa o punem noi, sa ghicim.
In legatura cu racelile, rosu in gat, etc, noi am stat bine anul trecut .Pana la un an jumatate eu nu am stiut ce-i aia raceala, poate asa curs un pic nasucul sau febra de la dintisori, insa anul acesta am avut un pic de furca. Tot ce a avut a fost viral de la locurile de joaca pt. copii asa ni s-a spus.
Acum suntem mai bine si cu pofta mare de joaca.
Va pupam. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif
Spiri
si acum sa va tineti bine, cate petreceri am avut atatea poze punem smile.gif eu fac cu zecile o data si mi-e tare greu sa aleg ce sa postez. din pacate la gradi nu am putut surprinde momentul tortului pt ca am ramas fara baterie la aparat, este inregistrat la mine in telefon. i-am facut totusi o poza cu telefonul la bucatarie.







Spiri








Spiri







Spiri
otilia ai fost o norocoasa, dar probabil a inceput sa le ia mai usor pt ca fiind mai mare intra in contact mai direct cu copii. pana la urma fiecare copil trece prin proceul de imunizare, si e bine ca la voi vine totusi la 2 ani pt ca e mai mare si poate le duce mai usor.
ma bucur ca alex e mai bine si se poate bucura de cadourile primite.
o pupam pe printesica. tzuc.gif
tuki
QUOTE(fly34 @ Nov 17 2010, 01:18 AM) *
Multumim tuturor mamicilor pentru gandurile bune. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Ionela, si noi stam prost cu olita, este ft.ft.incapatanata, sta pe ea de multe ori s-a nimerit sa faca pipi, caca o singura data dar nu cere ...trebuie sa o punem noi, sa ghicim.
In legatura cu racelile, rosu in gat, etc, noi am stat bine anul trecut .Pana la un an jumatate eu nu am stiut ce-i aia raceala, poate asa curs un pic nasucul sau febra de la dintisori, insa anul acesta am avut un pic de furca. Tot ce a avut a fost viral de la locurile de joaca pt. copii asa ni s-a spus.
Acum suntem mai bine si cu pofta mare de joaca.
Va pupam. trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif

...o vad pe ilinca mea in descrierea ta. asa face si ea cu olita, pipi cand se nimereste iar kk cred ca fost norocul incepatorului... liwlol.gif
...iar cu racelile la fel. nici ea nu a avut probleme anul trecut, si de prin primavara au inceput...pana atunci doar mucisori si ceva febra de la dinti (cum spui si tu).
hai sa nu ne speriem...sanatate multa tuturor! smile.gif
tuki
Vai ce baiat mare si frumos are mama!!! Luca este minunat, sa va traiasca! oFloare1.gif
Tare frumoasa atmosfera la toate petrecerile, la ultima voi, parintii cred ca erati tare obositi...dar spiridusul abia atunci se incingea. Este?
Multumim ca ne-ai facut partase la aceste momente, frumos totul...si torturile au fost delicioase! yami.gif
a... si mi-a placut tare mutrita lui Luca in poza cu castravetele... tare expresiv! biggrin.gif
tuki
QUOTE(Raluca1982 @ Nov 15 2010, 02:44 PM) *
LA MULTI ANI TUTUROR NOIEMBRINILOR!
Imi cer scuze ca nu am mai intrat de mult timp pe aici. in primul rand vreau sa urez din suflet un La multi ani puiutilor din noiembrie, sa fie sanatosi si sa-si bucure parintii!
eu sunt un pic suparata ca ma avut si inca mai am baieteii bolnaviori. au facut o laringita (luata de la Nati bineinteles) care a evoluat destul de urat asa ca de vreo 4 zile facem antibiotic injectabil. am tot schimbat felxurile ca bineinteles nu le rezista venele, unul dintre ei chiar a trebuit sa indure injectia direct pe vena pt ca nu a mai reusit sa prinda flexura. groaznic. oricum sper sa scapam maine de injectii si sa vedem ce facem mai departe.
Natalia merge la gradinita de o luna! e tare cuminte si super incantata de ce face acolo. nu mai vrea sa faca la olita pt ca a vazut copiii la gradi cum fac la wc si vrea si ea. asa ca daca suntem pe afara si trebuie sa mearga sa vedeti ce sprint trebuie sa facem cu ea in brate sa ajungem in casa la wc. dar ma bucur ca accepta f bine tot ce e nou. a facut si ea laringita dar nu a necesitat tratament in afara de nurofen si erurespal pt tuse. vorbeste bine face propozitii cu 4 -5 cuvinte. abia astept sa merg cu ea la gradi sa ii duc tortul si sa suflam in lumanarica. singura problema mai mare acum e ca a inceput sa aiba simtul proprietatii si sa aiba preferinte la haine, asa ca dimineata cand pleaca la gradi avem scandal ca nu se imbraca decat cu hainutele preferate! abia astept sa treaca si episodul asta!
inca odata La multi ani copilasilor si multa sanatate!
va pupam

Multa sanatate piticilor, sa se refaca repede! floare2.gif
De cele mai multe ori asa se intampla cand sunt frati mai mici...eu am fost aia mai mica si cam faceam dupa fratele meu toate bolile, si cu reactii mai neplacute...evident.
Este minunat ca Nati te rasplateste pentru efortul tau intreit...e fetita mare! tzuc.gif Uneori ma gandesc ca noi o sa stam cu pampersi pana la adanci batraneti(Doamne fereste!!!) dar cand aud asa de la voi, parca imi revin gandurile optimiste!
toate cele bune, asteptam cu nerabdare imagini de la petrecerea ce va urma (cand vei avea timp, bineinteles...)
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste occasion.gif occasion.gif occasion.gif
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste
natsandrea
Ionela, sa iti creasca barbatelul mare, e tare frumos si dragalas.....si are o mami frumoasa foc
va pup
Dana1975
uauuuuuuuuuu ce de petreceri a avut Luca iar torturile sunt bestiale cred ca si ft bune,a fost ca in poveste,asa-i mami de printisor?3 zile si 3 nopti
foarte bine si foarte frumos,mi-a placut mai mult cea de la gradi cu toti prichindeii aia...(vb de petrecere)
Spiri
va multumim mult pt cuvintele voastre frumoase si ne bucuram ca v-au placut pozele.
a fost foarte obositor, am organizat asa gandindu-ma ca va fi mai usor, dar eu cel putin am fost terminata pt ca va dati seama ca eu m-am ocupat de toata organizarea, a tuturor celor 3 petreceri, tati a fost musafir smile.gif sau hai sa recunosc ca el a facut gratarul duminica.

la gradi a fost bine pana la urma, dar imi pare rau ca nu am poze cu momentele mai frumoase pt ca atunci cand mi s-a terminat bateria la aparat a inceput si luca sa intre serios in joc. nu am prea multe poze cu el la gradi pt ca atunci cand faceam poze el era lipit de picioarele mele.

torturile au fost bune, mai ales cel de la gradi a fost exceptional de bun, le-am comandat la o cofetarie care face torturi personalizate si care foloseste ingrediente mai naturale, au fost o mica avere, dar nu regret pt ca bucuria lui luca pe care am vazut-o la momentul tortului a meritat, si inmultit cu 3 yami.gif

asteptam sa vina si urmatorii noiembrini cu detalii si poze floare2.gif
fly34
[quote name='Spiri' date='Nov 17 2010, 05:54 PM' post='1532576']
va multumim mult pt cuvintele voastre frumoase si ne bucuram ca v-au placut pozele.
a fost foarte obositor, am organizat asa gandindu-ma ca va fi mai usor, dar eu cel putin am fost terminata pt ca va dati seama ca eu m-am ocupat de toata organizarea, a tuturor celor 3 petreceri, tati a fost musafir smile.gif sau hai sa recunosc ca el a facut gratarul duminica.

la gradi a fost bine pana la urma, dar imi pare rau ca nu am poze cu momentele mai frumoase pt ca atunci cand mi s-a terminat bateria la aparat a inceput si luca sa intre serios in joc. nu am prea multe poze cu el la gradi pt ca atunci cand faceam poze el era lipit de picioarele mele.

torturile au fost bune, mai ales cel de la gradi a fost exceptional de bun, le-am comandat la o cofetarie care face torturi personalizate si care foloseste ingrediente mai naturale, au fost o mica avere, dar nu regret pt ca bucuria lui luca pe care am vazut-o la momentul tortului a meritat, si inmultit cu 3 yami.gif




Buna fetelor!
Ionela, frumoase poze si torturi...unul mai frumos ca celalalt. Se vede ca Luca era in centrul atentiei si ca s-a simtit extraordinar printre prichindeii de varsta lui.
Ionela noi in week. am vrea sa mergem la ferma animalelor, Alexandrei ii plac ft. mult calutii si cred ca ar fi o surpriza pt. ea.
Va pup!
Spiri
QUOTE(fly34 @ Nov 18 2010, 09:36 AM) *
Buna fetelor!
Ionela, frumoase poze si torturi...unul mai frumos ca celalalt. Se vede ca Luca era in centrul atentiei si ca s-a simtit extraordinar printre prichindeii de varsta lui.
Ionela noi in week. am vrea sa mergem la ferma animalelor, Alexandrei ii plac ft. mult calutii si cred ca ar fi o surpriza pt. ea.
Va pup!


La cea din Pantelimon? Ii organizati ziua sau doar in vizita? Ca daca mergeti doar in vizita poate venim si noi.
fly34
QUOTE(Spiri @ Nov 18 2010, 12:28 PM) *
La cea din Pantelimon? Ii organizati ziua sau doar in vizita? Ca daca mergeti doar in vizita poate venim si noi.



Da la cea din Pantelimon.Noi nu am mai fost acolo. Pur si simplu in vizita. Daca va hotarati vorbim.Sa vedem ce program are sotul in week. Daca este liber mergem. smile.gif
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu occasion.gif occasion.gif occasion.gif
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare occasion.gif occasion.gif occasion.gif
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.