Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Copilasi De Noiembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
cosmysal
La multi ani Matei!
Multa sanatate,bucurii si sa ai parte de noroc in viata...si mami sa fi mandra de puiul tau!

tuki
LA MULTI ANI NICOLE! SA FII SANATOASA SI SENINA CA IN PRIMA ZI DE VIATA! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
tuki
LA MULTI ANI MATEI! MULTA SANATATE SI LA CAT MAI MULTE BUCURII! SA ITI IUBESTI PARINTII CA TU ESTI COMOARA LOR! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
Dana1975
La multi ani Matei
La multi ani Nicole
sa cresteti mari,sanatosi si sa va fie viata cit mai usoara
o imbratisare calda si mamelor lor
Spiri
La multi ani Nicole! Iti trimitem multe imbratisari calde si pupici dulci. Sa fii mereu iubita si fericita!
floare2.gif occasion.gif occasion.gif
florynna_27
QUOTE(fly33 @ Nov 26 2009, 12:57 PM) *
Voi cum pregatiti orezul cu lapte formula sau lapte pasteurizat?? As vrea sa-i fac orez cu lapte si nu stiu cum sa procedez.



Eu ii fac orezul cu lapte pasteurizat, dar nu prea se da in vant dupa el , mai mult ii place pilaful .
Spiri
La multi ani Matei! Sa cresti mare si sa fii fericit. Sa-ti ofere viata multe impliniri si vise realizate.

Te imbratisam cu drag si iti dorim o petrecere pe cinste!

occasion.gif occasion.gif occasion.gif
ralucastef
LA MULTI ANI PUIUTI DRAGI
MATEI SI NICOL
sa cresteti mari sa va bucurati mult parintii
milioane de pupici din partea noastra
Dana1975
QUOTE(ralucastef @ Nov 26 2009, 06:51 PM) *
LA MULTI ANI PUIUTI DRAGI
MATEI SI NICOL
sa cresteti mari sa va bucurati mult parintii
milioane de pupici din partea noastra

buna ralucastef cum e viata la voi?as fi vrut sa sa-mi spui cu ce si daca te ajuta statul cu ceva pt micutii tai?daca beneficiezi de anumite prioritati,etc...
embasser la baietii tai(cred ca asa se zice)
Dana1975
m-am uitat un pic la mame de octombrie si am constat ca sunt f "harnice" la postat 1_3ani.gif ,au ajuns la peste 6000 de pagini si noi ..........crybaby.gif
Spiri
QUOTE(cosmysal @ Nov 26 2009, 12:12 AM) *
Ai un baietel foarte frumusel...are cu cine semana. floare2.gif

Multumim mult de compliment, mai ales ca vine din partea unui alt frumusel foc. Asteptam poze mai noi, de la party. tzuc.gif
Spiri
[quote name='tamika' date='Nov 26 2009, 12:09 AM' post='1077221']
Anul trecut pe vremea asta, incepusera contractiile. Mi-era atat de teama de tot ce avea sa urmeze....dar mi-a fost frica degeaba, ce a urmat a fost minunea mea, copilasul meu, sufletul meu.
La multi ani , scumpa mea dulce!

sunt cu adevarat minunati, si cand vezi cat de mici erau si cat de repede au ajuns sa fie pe picioarele lor. nici nu stim cand trece timpul, sunt o bucatica rupta din noi.
este o scumpete de fata. sa-ti traiasca, sa te bucuri de ea si mai ales sa va bucurati impreuna
Spiri
Ultimele poze in care ne mai laudam ca avem par si ca am fost totusi si eleganti la petrecere, dar camasa a zburat cand ne-am incalzit prea tare smile.gif
L-am programat sambata la ciufolici, acasa n-am curaj sa-l tund, si mi-e teama sa il duc la o frizerie de pe langa bloc. stiu o fetita care a luat o ciuperca din frizerie si in locul respectiv a inceput sa ii apara iarasi par dupa f mult timp si tratamente. poate astea de copii sunt ceva mai atente la igiena si in plus fetele au experienta mai multa cu cei mici. va dam de veste si revenim cu poze. noi ne facem cheliuta ca suntem baiat smile.gif

tamika
Multumim pt urari si cuvintele frumoase. Azi a fost tare melencolica, mai ales k de 2 zile suntem singure - singurele... Nororc k am facut petrecerea mai devreme. Nepotica mea de 7 ani e suspecta de gripa noua, scoala e inchisa iar in clasa ei sunt confirmate mai multe cazuri (cu analize la Buc), grav e k are si o surioara de numai 5 luni. Nu mai pun la socoteala ca mama mea a fost la ele zilele trecute si de ieri a prins-o raceala, k noi ne-am intalnit in parc si fetele s-au jucat toate 3, si duminica si luni....Sper din tot sufletul sa fie toti copiii bine...e groaznic sa vezi un copilas cum se chinuie...........
Sunt foarte suparata si imi vine sa plang. Din fericire maine vine tati acasa si poate imi mai ridica moralul. E groaznic sa stai inchis in casa singur cu un copilas, zi si noapte. Noroc ca mai vb cu voi.
Azi am fost si noi la control la medicul de familie. A reusit si Nicole sa ajunga la 9 kg, starea generala era buna. Acum , inainte de culcare insa a tusit de cateva ori si mi s-a parut si nasucul putin harait.
Nu stiu daca mai am vreo logica in ceea ce spun, sunt si foarte obosita. Va pup fetele, si aveti grija de copilasi.
tamika
Am uitat sa va spun, azi am serbat noi 2. I-a facut mami alt tortulet, cu lumanarica si am petrecut impreuna, ca fetele. I-am pastrat si lui tati tortulet partners.gif
natsandrea
QUOTE(tamika @ Nov 26 2009, 11:54 PM) *
Multumim pt urari si cuvintele frumoase. Azi a fost tare melencolica, mai ales k de 2 zile suntem singure - singurele... Nororc k am facut petrecerea mai devreme. Nepotica mea de 7 ani e suspecta de gripa noua, scoala e inchisa iar in clasa ei sunt confirmate mai multe cazuri (cu analize la Buc), grav e k are si o surioara de numai 5 luni. Nu mai pun la socoteala ca mama mea a fost la ele zilele trecute si de ieri a prins-o raceala, k noi ne-am intalnit in parc si fetele s-au jucat toate 3, si duminica si luni....Sper din tot sufletul sa fie toti copiii bine...e groaznic sa vezi un copilas cum se chinuie...........
Sunt foarte suparata si imi vine sa plang. Din fericire maine vine tati acasa si poate imi mai ridica moralul. E groaznic sa stai inchis in casa singur cu un copilas, zi si noapte. Noroc ca mai vb cu voi.
Azi am fost si noi la control la medicul de familie. A reusit si Nicole sa ajunga la 9 kg, starea generala era buna. Acum , inainte de culcare insa a tusit de cateva ori si mi s-a parut si nasucul putin harait.
Nu stiu daca mai am vreo logica in ceea ce spun, sunt si foarte obosita. Va pup fetele, si aveti grija de copilasi.

sa dea DD ca nepotelele tale sa fie bine...multa sanatate va doresc si voua trandafir.gif
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta occasion.gif
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital occasion.gif
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti occasion.gif
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti occasion.gif
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone occasion.gif
12 noiembrie - Dimitrie Gabriel - pui de Elilov3
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti occasion.gif
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti occasion.gif
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste occasion.gif
17 noiembrie - pui de Caly_flory - Ploiesti
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu occasion.gif
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare occasion.gif
19 noiembrie - pui de 26bta - Cluj Napoca occasion.gif
19 noiembrie - Daniel Stefan - pui de Dani_stefan - Buzau
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman occasion.gif
20 noiembrie - Kaan Mihnea - pui de Cezarina - Bucuresti
20 noiembrie - Diana - pui de Luc78 - Cluj Napoca
21 noiembrie - Daria Alexandra - pui de Monica Laura
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris occasion.gif
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida occasion.gif
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca occasion.gif
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste occasion.gif
28 noiembrie - Rianna Maria - pui de Bugsy - Rosiori de Vede
28 noiembrie - Raisa Alexandra - pui de Daniela80

listuta reactualizata

veronica29





Astazi am reusit sa postez pe forum cateva din pozele de la petrecerea Ioanei.
veronica29
LA MULTI ANI CU PUTINA INTARZIERE, MARC-DAMIAN, MARIAN-MATEI SI, NU IN ULTIMUL RAND, NICOLE. Sa cresteti mari, sanatosi, si sa va aveti parte zi de zi de tot ce va doriti alaturi de cei dragi.
natsandrea
QUOTE(veronica29 @ Nov 27 2009, 11:32 AM) *
Astazi am reusit sa postez pe forum cateva din pozele de la petrecerea Ioanei.

foarte frumoasa ioana....sunteti o familie frumoasa mami trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
fly33
QUOTE(tamika @ Nov 26 2009, 11:54 PM) *
Multumim pt urari si cuvintele frumoase. Azi a fost tare melencolica, mai ales k de 2 zile suntem singure - singurele... Nororc k am facut petrecerea mai devreme. Nepotica mea de 7 ani e suspecta de gripa noua, scoala e inchisa iar in clasa ei sunt confirmate mai multe cazuri (cu analize la Buc), grav e k are si o surioara de numai 5 luni. Nu mai pun la socoteala ca mama mea a fost la ele zilele trecute si de ieri a prins-o raceala, k noi ne-am intalnit in parc si fetele s-au jucat toate 3, si duminica si luni....Sper din tot sufletul sa fie toti copiii bine...e groaznic sa vezi un copilas cum se chinuie...........
Sunt foarte suparata si imi vine sa plang. Din fericire maine vine tati acasa si poate imi mai ridica moralul. E groaznic sa stai inchis in casa singur cu un copilas, zi si noapte. Noroc ca mai vb cu voi.
Azi am fost si noi la control la medicul de familie. A reusit si Nicole sa ajunga la 9 kg, starea generala era buna. Acum , inainte de culcare insa a tusit de cateva ori si mi s-a parut si nasucul putin harait.
Nu stiu daca mai am vreo logica in ceea ce spun, sunt si foarte obosita. Va pup fetele, si aveti grija de copilasi.



Iesi afara cu ea eu asa faceam cand eram singura cu ea ( mai ales ca acum este tare frumos afara). Ne uitam la TV sau ne jucam cu jucarii. Este tare jucausa daca te joci cu ea esti prietena ei cea mai buna daca nu.....te ignora....asa sunt copii bineinteles.Sa ai mare grija cu cine intra in contact.Este tare riscant acum cu gripa asta .Sa dea Domnul sa nu aibe nimic.Daca esti suspecta de ceva sa mergi la un control cu ea.Depinde de starea ei. smile.gif
Sanatate!
veronica29
QUOTE(natsandrea @ Nov 27 2009, 01:57 PM) *
foarte frumoasa ioana....sunteti o familie frumoasa mami trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

multumim frumos!
Si Andra este o frumoasa.
natsandrea
QUOTE(veronica29 @ Nov 27 2009, 12:22 PM) *
multumim frumos!
Si Andra este o frumoasa.

hug.gifhug.gif
ralucastef
QUOTE(Dana1975 @ Nov 26 2009, 05:44 AM) *
buna ralucastef cum e viata la voi?as fi vrut sa sa-mi spui cu ce si daca te ajuta statul cu ceva pt micutii tai?daca beneficiezi de anumite prioritati,etc...
embasser la baietii tai(cred ca asa se zice)



buna dana
daca esti cu acte si lucrezi declarat
cum e cazul nostru
primesti timp de 3 ani 175 ero pt primul copil
pt al doilea nu
dar pt ca am doi acum mai primesc alocatie care daca ai unul nu se da
alocatie care se da pana la 18 ani cu conditia sa nu lucreze
dar nu-i mare lucru 125 euro
ralucastef
salut pe toata lumea
si pup toti bebei
natsandrea
QUOTE(ralucastef @ Nov 27 2009, 12:53 PM) *
salut pe toata lumea
si pup toti bebei

si noi va transmitem salutari din "tarile calde" laugh.gif
receptionat pupicii si returnati la 2 beieti frumosi tzuc.gif
natsandrea
am mai pus cateva pozici, daca doriti sa vedeti : aici
Dana1975
buna la toata lumea,azi nici un sarbatorit?
mamicutelor e din ce in ce mai greu sa-l adorm pe Dan ziua( 1data dim. 1 data dupa am.)suge ce suge la titica dupa care cind se satura incepe sa dea din piciore si din mani si sa se ridice din bratele mele,se incordeaza,plinge uneori iar eu ca o mama "buna" mai tip la el,saracutul face niste ochi mari cind vede ca-l cert si da sa plinga,dar credeti-ma ca dupa aceea se calmeaza si adoarme,dar oare fac bine sa ridic tonul la el?voi mai certati copii vs uneori?ca eu cind o fac ma simt o ca....a de mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 27 2009, 06:38 PM) *
am mai pus cateva pozici, daca doriti sa vedeti : aici

am dat o ochiata la pozele printesei tale,e o scumpica dulce,dulce,dulce
p.s. cum reusesti sa postezi foto ca la mine nu merge cu photobucket si nici cu postimage,se blocheaza pc-ul,cred ca-l am virusat
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 04:53 PM) *
buna la toata lumea,azi nici un sarbatorit?
mamicutelor e din ce in ce mai greu sa-l adorm pe Dan ziua( 1data dim. 1 data dupa am.)suge ce suge la titica dupa care cind se satura incepe sa dea din piciore si din mani si sa se ridice din bratele mele,se incordeaza,plinge uneori iar eu ca o mama "buna" mai tip la el,saracutul face niste ochi mari cind vede ca-l cert si da sa plinga,dar credeti-ma ca dupa aceea se calmeaza si adoarme,dar oare fac bine sa ridic tonul la el?voi mai certati copii vs uneori?ca eu cind o fac ma simt o ca....a de mama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eu de 2 ori am ridicat tonul la ea pana acum si s-a uitat la mine cu niste ochi de am crezut ca pica cerul pe mine...nu e stilul meu, eu sunt f calma din fire.....dar am zis ca altul never

QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 04:57 PM) *
am dat o ochiata la pozele printesei tale,e o scumpica dulce,dulce,dulce
p.s. cum reusesti sa postezi foto ca la mine nu merge cu photobucket si nici cu postimage,se blocheaza pc-ul,cred ca-l am virusat

multumim de compliment
eu cu photobucket postez poze fara nicio problema....incearca sa scanezi calc... trandafir.gif
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 27 2009, 07:03 PM) *

altul ce?ridicat de ton sau bebel?
eu nu prea sunt calma de fire,as putea spune ca sunt mai mult nervoasa,poate e din cauza hormonilor inca balerini ca alptatul asta nu se mai termina odata...
si te mai intreb si de lucruri mai femeiesti acum ai CM(rushii,musafirii cum sa-i mai numesc)regular?eu de cind avea Dan 5 luni e regular,daca inainte era la 28 de zile acum e la 34 si ffffffffff abundent...
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 05:13 PM) *
altul ce?ridicat de ton sau bebel?
eu nu prea sunt calma de fire,as putea spune ca sunt mai mult nervoasa,poate e din cauza hormonilor inca balerini ca alptatul asta nu se mai termina odata...
si te mai intreb si de lucruri mai femeiesti acum ai CM(rushii,musafirii cum sa-i mai numesc)regular?eu de cind avea Dan 5 luni e regular,daca inainte era la 28 de zile acum e la 34 si ffffffffff abundent...

da, de ridicatul tonului vb
mie mi-au venit cand avea andra 2 luni si regular....si nu mai abundent decat aveam inainte...la mine tin 3-4 zile...
eu ma pregatesc de atatea luni sa merg la gine sa imi recomande ceva contraceptiv...dar parca nu imi vine sa merg
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 27 2009, 07:27 PM) *
da, de ridicatul tonului vb
mie mi-au venit cand avea andra 2 luni si regular....si nu mai abundent decat aveam inainte...la mine tin 3-4 zile...
eu ma pregatesc de atatea luni sa merg la gine sa imi recomande ceva contraceptiv...dar parca nu imi vine sa merg

in schim noi nu fol nimic,doar tin cont de calendar...aparte asta intilnirile"nocturne" cu tati s-au redus simtitor,o perioada dupa nastere chiar mai aveam un pic si ma faceam sora eu iar tati calugar....iar acum oboseala e mult mai mare si predomina in fata placerilor
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 05:41 PM) *
in schim noi nu fol nimic,doar tin cont de calendar...aparte asta intilnirile"nocturne" cu tati s-au redus simtitor,o perioada dupa nastere chiar mai aveam un pic si ma faceam sora eu iar tati calugar....iar acum oboseala e mult mai mare si predomina in fata placerilor

of draga mea,,la tine e mai greu....nici nu ai cu cine sa il lasi pe domnisor....bine ca avem soti intelegatori
eu am noroc ca doarme toata noaptea, la ea in patut, nu mai papa titi
numai bine va doresc
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Nov 27 2009, 07:52 PM) *
of draga mea,,la tine e mai greu....nici nu ai cu cine sa il lasi pe domnisor....bine ca avem soti intelegatori
eu am noroc ca doarme toata noaptea, la ea in patut, nu mai papa titi
numai bine va doresc

o veni el si soarele pe strada mea,nu? floare2.gif pt mami de Andra
tamika
QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 07:13 PM) *
si te mai intreb si de lucruri mai femeiesti acum ai CM(rushii,musafirii cum sa-i mai numesc)regular?eu de cind avea Dan 5 luni e regular,daca inainte era la 28 de zile acum e la 34 si ffffffffff abundent...

si la mine e acum la 34 de zile, inainte la 28, si tine 3-4 zile max, nu f abundent spre deosebire de inainte cand era de 7-8 zile...de vai mama mea.
Nici eu nu am fost sa vb de contraceptie, poate ma loveste vre-un noroc, k tare ne mai incingem dupa ce nu ne vedem o sapt..... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
tuki
Fetelor, v-am citit dar nu prea am avut timp sa scriu... Citeam mai sus despre gripa porcina. Eu sunt de cateva luni in anglia, unde se zice pe la tv in romania ca e jale cu gripa asta. Sa stiti ca e propaganda aiurea! Aici exista si vaccin numai ca se face in cazuri exceptionale, nicidecum nu se vaccineaza toti copiii. Se vaccineaza cei cu probleme serioase de sanatate pt ca aceia sunt mai predispusi sa contacteze virusul. Am fost la vaccin si am vb cu asistenta care m-a asigurat ca este o gripa obisnuita care se trateaza...cei care au decedat de pe urma ei au avut nenorocul sa nu o ia in seama deloc, nu au tratat-o cu nimic, nici macar cu lamaie. De asemenea, mi-a amintit cati oameni mor anual din cauza gripei obisnuite... si se intampla aceste nenorociri din cauza ca oamenii sunt indiferenti sau prost(ne)informati. Asadar sa stati linistite, ca nu e chiar asa cum zvoneste presa! Eu ca masuri de precautie, am instaurat spalatul pe manute mult mai des si ii pun usturoi in mancarica aproape in fiecare zi. Sper sa nu auzim decat de bine aici la bebelusi de noiembrie! smile.gif
Despre rabdare...ce sa va zic, si mie imi sare tandara din orice... Incerc din rasputeri sa ma abtin, sa nu ma rastesc la fata. Prefer sa ma zborsesc la sot de cate ori am ocazia... tongue.gif O mai cert si eu, mai ales cand face nazuri la mancare. Dar folosesc un ton doar de mustrare, nu tip pt ca sunt sigura ca s-ar speria. Fetita mea e foarte sperioasa...uneori plange si daca stranuta cineva in camera. Orice zgomot brusc o sperie...
CM la mine a venit cand Ilinca a avea 8 luni, probabil din cauza alaptatului. Pot spune ca nu ma mai doare asa tare burta, inainte muream de durere, pur si simplu lesinam daca nu luam un calmant. Acum ma doare dar reusesc sa stau pe picioare fara nici o pastiluta. Dar e f abundent. Asta e!
Ca metoda contraceptiva medicul din romania imi recomandase steriletul, numai ca ma sfatuise sa astept cm sa vina si dupa aceea il punem. Nu am mai apucat ca am plecat din tara, probabil ca il voi monta aici. Acum ne protejam cu prezervativ dar am tot auzit in ultimul timp de mamici care au ramas insarcinate asa, ceea ce ma cam sperie... Oricum...asa cum zicea si o mamica mai sus... la cat de obosita sunt, ne intalnim mai rar in postura de sot si sotie! tongue.gif
Voi ati inceput cu sare, albus, miere? Dar cu lapte de vaca? Eu as trece pe cel de vaca...dar oricum nu primeste nimeste in afara de tzitzi si apa ca lichid... Si nici biberon nu vrea. Ea bea cu canuta cu picurator, nu stiu cum sa procedez. Voi cum le dati laptele? V-ati gandit la intarcare (cele care alapteaza)? Eu as vrea sa ies din iarna si dupa aceea s-o intarc. Oricum mai avem.
Pupici la toti si toate!
Dana1975
tuki cum ai de gind s-o intarci?eu alaptez si nu vrea nici acum sa manince decit in cazuri exceptionale(adica la o saptamina maninca si el ceva),nici iaurturi nici fructele,de fapt din astea gusta doar
a avut citeva saptamini cind a vrut lapte de vaca,dar cum minunea tine 3 zile s-a dus si speranta mea ca laptele de vaca imi va mai usura sarcina...
acum,mai nou ii place ceaiul,nu in cantitati mari,evident,ii dau ceai de musetel dizolvabil in apa rece sau calda
noaptea in schimb,daca-i dau altceva decit tita plinge,si n-o vrea "decit " de vreo 8 ori pe noapte
fac scrisoare la Mos Craciun sa-mi aduca .....un sac de rabdare
bafta si sedere placuta in Anglia
tuki
QUOTE(Dana1975 @ Nov 28 2009, 12:36 AM) *
tuki cum ai de gind s-o intarci?eu alaptez si nu vrea nici acum sa manince decit in cazuri exceptionale(adica la o saptamina maninca si el ceva),nici iaurturi nici fructele,de fapt din astea gusta doar
a avut citeva saptamini cind a vrut lapte de vaca,dar cum minunea tine 3 zile s-a dus si speranta mea ca laptele de vaca imi va mai usura sarcina...
acum,mai nou ii place ceaiul,nu in cantitati mari,evident,ii dau ceai de musetel dizolvabil in apa rece sau calda
noaptea in schimb,daca-i dau altceva decit tita plinge,si n-o vrea "decit " de vreo 8 ori pe noapte
fac scrisoare la Mos Craciun sa-mi aduca .....un sac de rabdare
bafta si sedere placuta in Anglia

Dana, eu sunt un pic speriata de intarcare intr-un fel... As fi vrut sa se produca totul natural, citisem ca se scoate incet-incet cate o masa...si tot asa pana cand scade laptele. Chiar cunosc mamici care au procedat asa si a mers. Nu au avut nici probleme cu sanii si nici copilul nu a fost traumatizat... Ilinca mea suge si ea noaptea si intr-adevar daca vede apa in loc de tzitzi e jale. Eu am mai reusit punandu-l pe sot sa se ocupe de ea... Dar sunt nopti cand nu si nu! Asa ca nu stiu cum voi proceda... Nu as fi vrut sa apelez la medicamente iar metodele alea babesti cu varza chiar sunt periculoase... Am auzit ca poti face infectie si alte complicatii. Ma gandisem sa incep de acum sa-i dau cate putin lapte de vaca in speranta ca o scadem tzitzi, dar se pare ca nu functioneaza... Mai incercam!
Tu cum te-ai gandit sa faci?
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Nov 27 2009, 06:07 PM) *
o veni el si soarele pe strada mea,nu? floare2.gif pt mami de Andra

da draga mea...va veni trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

QUOTE(tamika @ Nov 27 2009, 06:58 PM) *
si la mine e acum la 34 de zile, inainte la 28, si tine 3-4 zile max, nu f abundent spre deosebire de inainte cand era de 7-8 zile...de vai mama mea.
Nici eu nu am fost sa vb de contraceptie, poate ma loveste vre-un noroc, k tare ne mai incingem dupa ce nu ne vedem o sapt..... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

credeam ca numai mie imi vine greu sa merg la gine... oFloare1.gif ....
natsandrea
1 noiembrie - Iulia - pui de Mona29cata - Constanta occasion.gif
2 noiembrie - Sebastian Mihai - pui de Digital occasion.gif
4 noiembrie - Mihai Cristian - pui de Florynna27 - Bucuresti occasion.gif
5 noiembrie - Ilinca Maria - pui de Tuki - Bucuresti occasion.gif
6 noiembrie - Daniel - pui de Dana1975 - Pordenone occasion.gif
12 noiembrie - Dimitrie Gabriel - pui de Elilov3
13 noiembrie - Alexandra - pui de Fly34(33) - Bucuresti occasion.gif
13 noiembrie - Luca - pui de Spiri - Bucuresti occasion.gif
16 noiembrie - Ioana - pui de Veronica 29 - Targoviste occasion.gif
17 noiembrie - pui de Caly_flory - Ploiesti
19 noiembrie - Ana Natalia - pui de Raluca1982 - Targu Jiu occasion.gif
19 noiembrie - Andra - pui de Natsandrea - Baia Mare occasion.gif
19 noiembrie - pui de 26bta - Cluj Napoca occasion.gif
19 noiembrie - Daniel Stefan - pui de Dani_stefan - Buzau
20 noiembrie - Iulia Nicole - pui de Fcris79 - Roman occasion.gif
20 noiembrie - Kaan Mihnea - pui de Cezarina - Bucuresti
20 noiembrie - Diana - pui de Luc78 - Cluj Napoca
21 noiembrie - Daria Alexandra - pui de Monica Laura
24 noiembrie - Christian Andrei - pui de Ralucastef - Paris occasion.gif
25 noiembrie - Marc Damian - pui de Cosmysal - Lerida occasion.gif
26 noiembrie - Marian Matei - pui de Mamiceanespusde - Cluj Napoca occasion.gif
26 noiembrie - Nicole - pui de Tamika - Targoviste occasion.gif
28 noiembrie - Rianna Maria - pui de Bugsy - Rosiori de Vede occasion.gif occasion.gif occasion.gif
28 noiembrie - Raisa Alexandra - pui de Daniela80 occasion.gif occasion.gif occasion.gif

listuta reactualizata
natsandrea
LA MULTI ANI, Rianna Maria!
LA MULTI ANI, Raisa Alexandra!
Dana1975
QUOTE(tuki @ Nov 28 2009, 02:04 AM) *
Tu cum te-ai gandit sa faci?

buna,eu cred ca o nu o s-o i-o mai dau deloc,in decembrie cind va avea sotul concediu,si v-a sta cu el noaptea,sper,am luat deja din farmacie pilula care opreste laptele,o sa-mi trebuiasca curaj...
o sa-mi fie greu dar sper sa reusesc,o masa scoasa pe rind din meniu nu pot,ca la el toate mesele sunt laptele meu deci ori totul ori nimic...
Dana1975
La multi ani Raisa Alexandra
La multi ani Rianna Maria
natsandrea
ce fac fetele? cew fac copilasii?
va pupam tzuc.gif
veronica29
LA MULTI ANI RIANNA MARIA SI RAISA ALEXANDRA!
SA CRESTETI MARI SI SA FITI SANATOASE! occasion.gif occasion.gif occasion.gif
veronica29

[/quotmie mi-a venit cand avea Ioana vreo 4 luni, pana atunci am alaptat-o, dar mi-a venit normal, cum venea si inainte.
Eu folosesc anticonceptionale, aceleasi pe care le-am luat si inainte de a ramane insarcinata, fara a ma mai duce la ginecolog si ma simt bine.
veronica29
QUOTE(natsandrea @ Nov 28 2009, 05:12 PM) *
ce fac fetele? cew fac copilasii?
va pupam tzuc.gif

bine facem
multumim frumos
si noi va pupam
multa sanatate
tuki
QUOTE(Dana1975 @ Nov 28 2009, 05:18 PM) *
buna,eu cred ca o nu o s-o i-o mai dau deloc,in decembrie cind va avea sotul concediu,si v-a sta cu el noaptea,sper,am luat deja din farmacie pilula care opreste laptele,o sa-mi trebuiasca curaj...
o sa-mi fie greu dar sper sa reusesc,o masa scoasa pe rind din meniu nu pot,ca la el toate mesele sunt laptele meu deci ori totul ori nimic...

Of! Cred ca asa trebuie sa procedezi daca nu vrea sa pape altceva... Am o prietena care avea aceeasi problema. Baietelul ei a mancat excelent pana pe la 9 luni cand a inceput sa refuze papa in detrimentul sanului. A incercat toate metodele si nimic. Pana la urma dr i-a dat ultimatum, daca in 2 saptamani nu incepe sa pape, sa-l intarce. L-a intarcat pe la 11 luni brusc, cu pastila miraculoasa. Acum baietelul mananca bine si bea lapte de vaca fara probleme. Chiar mi-a spus ca a uitat repede tzitzi, mai greu a fost pt mami care a ramas cu nostalgia acelor momente. Probabil ca la fel va fi si la tine, va manca bine dupa intarcare.
Eu sper sa si dormim mai bine dupa intarcare... notworthy.gif
tuki
LA MULTI ANISORI FRUMOSI CELOR DOUA SARBATORITE! SANATATE MULTA SI NUMAI BUCURII!!! occasion.gif occasion.gif
Uite asa mamici a trecut si luna asta, luna lor... sunt cam nostalgica azi. Trece asa de repede timpul, bebelusii nostri acum sunt copilasi! Alta varsta, alte probleme, alte griji... Haideti sa nu uitam de trecerea timpului, sa ne bucuram de fiecare secunda petrecuta alaturi de ei ca imediat se fac oameni la casa lor si isi iau zborul din cuibul mamei... 9704.gif 9704.gif 9704.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.