Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Copilasi De Noiembrie 2008
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 15 2010, 04:50 PM) *
of,of...speram sa treceti peste pozne cu bine si dan peste eruptia dentara...
noi saptamana trecuta am avut prima "julitura" pe genunchi...a cazut, dar nu a plans si nu am observat ca e julita pe genunchi decat cand i-am facut baie
vad ca fiecare avem cu ce ne "lauda" la adresa noiembrinilor
multa sanatate

dan daca nu are genunchii juliti ii are vineti,iar de nu sunt nici cu vinataii ia o carioca si si-i picteaza el,deja am mizgaleli pe pereti,cind le vede face cihhhh,il intreb cine a facut cihhhhhh acolo el zice:Dannnn sau se indica cu degetelul...
apropo sa va mai povestesc ca el cind dechide vreo carte,ziar,revista orice unde vede ceva scris ii spun:dani ce scrie mami acolo?iar el:dagadagadagadaga,cica citeste....
Spiri
credeam ca fetitele sunt un pic mai cumintele dar vad ca tin pasul cu baietii. cand citeam randurile danei cu juliturile si vanataile permanente la dan m-a apucat rasul, am un exemplar identic acasa, azi l-am luat de la gradi cu o mare julitura in genunchi si inca 3 mici pe fata. maine dimineata intreb fata care sta cu ei in prima parte a zilei cum a reusit sa faca ataea intr-o singura zi ca sunt tare curioasa.
o pupam pe alex sa treaca repede tzuc.gif
ilinca cum a mai fost azi?

dana ai baiat mare, mare daca ii ies maselele deja. si noua ne-a iesit primul dinte la 5 luni jum, dar inca nu vad urma de masele. oricum, cred ca esti norocoasa pt ca eu am inteles ca durerile sunt mai mari pe parcurs ce cresc, ori poate ei incep sa perceapa si sa constientizeze altfel durerea decat atunci cand sunt mici si totul e nou pt ei, asa ca le iau ca atare.
oricum, sa va iasa repede si sa le stapaniti sanatosi, si gandeste-te ca o perioada de timp vei sta linistita, cam are tot ce-i trebuie baiatul tau.
tamika

buna dimi cafea.gif e 7, 30 si deja am obosit...m-a trezit gargarita la 5, pana a adormit ea mi-a trecut mie somnul, asa ca i-am reparat husa de la tricicleta, am schimbat o draperie cu una mai groasa(era programata azi, dar mai tarziu...), am pus la spalat si am timp rpd sa va scriu cateva randuri inainte sa se trezeasca domnisoara mea.
aseara i-am dat prima portie de lapte de vaca, de la matusica yami.gif i-a placut, nu a comentat, i-am combinat cu ceai de musetel, am auzit ca-l mai subtiaza si nu mai e asa de gras.. multumesc pt sfaturi mamici


pupam si noi copilasii suparati, plangaciosi, accidentati..si niki a facut prima julitura sambata, la ziua soacrei mele...pana acum am evitat sa o imbrac cu pantaloni scurti sau cu fusta fara ciorapei, si nu am avut probleme, dar in prima zi de rochita, a cazut in genunchi..stiu ca e doar inceputul, eu imi amintesc ca nu stiam ce culoare au genunchii mei, erau tot timpul juliti biggrin.gif


sa va mai spun ceva, niki m-a uimit inca de f mica, toate cartile, revistele le intoarce si le rasfoieste corect, mie mi s-a parut normal pana cand am vazut copilasi, unii si mai mari care le tin si pe dos si nu iau pag cu pag. tare mandra sunt de pisi mic wink.gif

a invatat sa zica aoleu...isi duce mana la gura si se vaita ca o babuta, radem de nu mai putem, plus ca a inceput sa ma imite in tot ce fac...pune tot ce gaseste in dulapuri, inchide usi, imi ia matura si farasul si le taraie prin casa...deja am ajutor de nadejde eusa_clap.gif



vedeti, daca am timp, stau la povesti...va pupam
natsandrea
QUOTE(tamika @ Jun 16 2010, 07:55 AM) *
buna dimi cafea.gif e 7, 30 si deja am obosit...m-a trezit gargarita la 5, pana a adormit ea mi-a trecut mie somnul, asa ca i-am reparat husa de la tricicleta, am schimbat o draperie cu una mai groasa(era programata azi, dar mai tarziu...), am pus la spalat si am timp rpd sa va scriu cateva randuri inainte sa se trezeasca domnisoara mea.
aseara i-am dat prima portie de lapte de vaca, de la matusica yami.gif i-a placut, nu a comentat, i-am combinat cu ceai de musetel, am auzit ca-l mai subtiaza si nu mai e asa de gras.. multumesc pt sfaturi mamici
pupam si noi copilasii suparati, plangaciosi, accidentati..si niki a facut prima julitura sambata, la ziua soacrei mele...pana acum am evitat sa o imbrac cu pantaloni scurti sau cu fusta fara ciorapei, si nu am avut probleme, dar in prima zi de rochita, a cazut in genunchi..stiu ca e doar inceputul, eu imi amintesc ca nu stiam ce culoare au genunchii mei, erau tot timpul juliti biggrin.gif
sa va mai spun ceva, niki m-a uimit inca de f mica, toate cartile, revistele le intoarce si le rasfoieste corect, mie mi s-a parut normal pana cand am vazut copilasi, unii si mai mari care le tin si pe dos si nu iau pag cu pag. tare mandra sunt de pisi mic wink.gif

a invatat sa zica aoleu...isi duce mana la gura si se vaita ca o babuta, radem de nu mai putem, plus ca a inceput sa ma imite in tot ce fac...pune tot ce gaseste in dulapuri, inchide usi, imi ia matura si farasul si le taraie prin casa...deja am ajutor de nadejde eusa_clap.gif
vedeti, daca am timp, stau la povesti...va pupam

buna dimineata
pai daca asa ai timp de povesti, ar treb sa ii soptesc papusii tale sa se trezeasca tot asa devreme biggrin.gif (glumescccc)
o zi frumoasa sa aveti
tuki
QUOTE(Spiri @ Jun 16 2010, 01:36 AM) *
credeam ca fetitele sunt un pic mai cumintele dar vad ca tin pasul cu baietii. cand citeam randurile danei cu juliturile si vanataile permanente la dan m-a apucat rasul, am un exemplar identic acasa, azi l-am luat de la gradi cu o mare julitura in genunchi si inca 3 mici pe fata. maine dimineata intreb fata care sta cu ei in prima parte a zilei cum a reusit sa faca ataea intr-o singura zi ca sunt tare curioasa.
o pupam pe alex sa treaca repede tzuc.gif
ilinca cum a mai fost azi?

dana ai baiat mare, mare daca ii ies maselele deja. si noua ne-a iesit primul dinte la 5 luni jum, dar inca nu vad urma de masele. oricum, cred ca esti norocoasa pt ca eu am inteles ca durerile sunt mai mari pe parcurs ce cresc, ori poate ei incep sa perceapa si sa constientizeze altfel durerea decat atunci cand sunt mici si totul e nou pt ei, asa ca le iau ca atare.
oricum, sa va iasa repede si sa le stapaniti sanatosi, si gandeste-te ca o perioada de timp vei sta linistita, cam are tot ce-i trebuie baiatul tau.


Multumim, a fost mai bine. Mi se pare ca nu se mai vede nimic la mersul ei, alearga iar...e din nou ea! Sper sa fie bine! oFloare1.gif



QUOTE(tamika @ Jun 16 2010, 10:25 AM) *
buna dimi cafea.gif e 7, 30 si deja am obosit...m-a trezit gargarita la 5, pana a adormit ea mi-a trecut mie somnul, asa ca i-am reparat husa de la tricicleta, am schimbat o draperie cu una mai groasa(era programata azi, dar mai tarziu...), am pus la spalat si am timp rpd sa va scriu cateva randuri inainte sa se trezeasca domnisoara mea.
aseara i-am dat prima portie de lapte de vaca, de la matusica yami.gif i-a placut, nu a comentat, i-am combinat cu ceai de musetel, am auzit ca-l mai subtiaza si nu mai e asa de gras.. multumesc pt sfaturi mamici
pupam si noi copilasii suparati, plangaciosi, accidentati..si niki a facut prima julitura sambata, la ziua soacrei mele...pana acum am evitat sa o imbrac cu pantaloni scurti sau cu fusta fara ciorapei, si nu am avut probleme, dar in prima zi de rochita, a cazut in genunchi..stiu ca e doar inceputul, eu imi amintesc ca nu stiam ce culoare au genunchii mei, erau tot timpul juliti biggrin.gif
sa va mai spun ceva, niki m-a uimit inca de f mica, toate cartile, revistele le intoarce si le rasfoieste corect, mie mi s-a parut normal pana cand am vazut copilasi, unii si mai mari care le tin si pe dos si nu iau pag cu pag. tare mandra sunt de pisi mic wink.gif

a invatat sa zica aoleu...isi duce mana la gura si se vaita ca o babuta, radem de nu mai putem, plus ca a inceput sa ma imite in tot ce fac...pune tot ce gaseste in dulapuri, inchide usi, imi ia matura si farasul si le taraie prin casa...deja am ajutor de nadejde eusa_clap.gif
vedeti, daca am timp, stau la povesti...va pupam



Inteleg ca ai ajutoare serioase in gosapodarie...cred ca de aceea ai timp de stat pe net!!! liwlol.gif
Si Ilinca se munceste cu matura daca ma vede pe mine...copiaza tot! Sa vezi cand vor vrea sa gateasca ce va fi!!! biggrin.gif
tuki
Ce au facut mamicile astazi? Dar piticii? Noi am avut program obisnuit... De azi am inceput actiunea "suzeta", sper sa reusim! I-am taiat din ea, de fapt am perforat-o in varf (ca pe laterale era oricum rupta liwlol.gif ) si imi propun sa tai cam la 2 zile cate putin din ea. Ilinca nu o foloseste decat la somn, dar deja mi se pare ca e mare, as vrea sa scapam de "viciul" asta! In seara asta a cam facut nazuri cand i-am dat-o ...o tot scuipa, iar o lua...cred ca si-a dat seama ca e ceva in neregula.
Tot azi am scos din nou olita la vedere si am facut ritualul cu asezatul "surprizei" din pampers acolo, in olita. Mi-a zis pediatra ca asa ar trebui sa inteleaga la ce foloseste...dar pe Ilinca a cam enervat-o figura asta wacko.gif . Sa vedem cum va fi in zilele urmatoare...daca nu merge, cumparam reductor de wc!
Gata, va las...noapte usoara va dorim! trandafir.gif
Dana1975
QUOTE(Spiri @ Jun 16 2010, 12:06 AM) *
dana ai baiat mare, mare daca ii ies maselele deja. si noua ne-a iesit primul dinte la 5 luni jum, dar inca nu vad urma de masele. oricum, cred ca esti norocoasa pt ca eu am inteles ca durerile sunt mai mari pe parcurs ce cresc, ori poate ei incep sa perceapa si sa constientizeze altfel durerea decat atunci cand sunt mici si totul e nou pt ei, asa ca le iau ca atare.
oricum, sa va iasa repede si sa le stapaniti sanatosi, si gandeste-te ca o perioada de timp vei sta linistita, cam are tot ce-i trebuie baiatul tau.


oFloare1.gif pt mami de spiri partners.gif pt spiri cel mic
QUOTE(tamika @ Jun 16 2010, 08:55 AM) *
a invatat sa zica aoleu...isi duce mana la gura si se vaita ca o babuta, radem de nu mai putem, plus ca a inceput sa ma imite in tot ce fac...pune tot ce gaseste in dulapuri, inchide usi, imi ia matura si farasul si le taraie prin casa...deja am ajutor de nadejde eusa_clap.gif
vedeti, daca am timp, stau la povesti...va pupam


la noi e invers,ia tot ce gaseste din dulapuri,la inaltimea lui nu e nimic prin sertare,dulapuri,deschide usile,tirie matura,farasul ,mopul,galeata.....
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 12:53 AM) *
Multumim, a fost mai bine. Mi se pare ca nu se mai vede nimic la mersul ei, alearga iar...e din nou ea! Sper sa fie bine! oFloare1.gif
Inteleg ca ai ajutoare serioase in gosapodarie...cred ca de aceea ai timp de stat pe net!!! liwlol.gif
Si Ilinca se munceste cu matura daca ma vede pe mine...copiaza tot! Sa vezi cand vor vrea sa gateasca ce va fi!!! biggrin.gif

eu i-am cump lui dani farfurii,aragaz,linguri furculite,oale etc..totul din plastic,mici sa se joace cu ele,acum problema e ca vrea sa le si spele si cere apa de la robinet... nervi.gif iar daca-l refuz si-o ia singur de la bide,de putin timp deschide singur usile deci inutil ca le tin inchise cind el se ridica pe virfuri si le deschide
Dana1975
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 01:01 AM) *
Ce au facut mamicile astazi? Dar piticii? Noi am avut program obisnuit... De azi am inceput actiunea "suzeta", sper sa reusim! I-am taiat din ea, de fapt am perforat-o in varf (ca pe laterale era oricum rupta liwlol.gif ) si imi propun sa tai cam la 2 zile cate putin din ea. Ilinca nu o foloseste decat la somn, dar deja mi se pare ca e mare, as vrea sa scapam de "viciul" asta! In seara asta a cam facut nazuri cand i-am dat-o ...o tot scuipa, iar o lua...cred ca si-a dat seama ca e ceva in neregula.
Tot azi am scos din nou olita la vedere si am facut ritualul cu asezatul "surprizei" din pampers acolo, in olita. Mi-a zis pediatra ca asa ar trebui sa inteleaga la ce foloseste...dar pe Ilinca a cam enervat-o figura asta wacko.gif . Sa vedem cum va fi in zilele urmatoare...daca nu merge, cumparam reductor de wc!
Gata, va las...noapte usoara va dorim! trandafir.gif

noapte buna si voua,mie nu mie somn....offffffffffffff
Dana1975
mamicutelor pe unde-mi umblati?se vede ca dupa piticotii/-oatele vs....
dan iar nu vrea sa manince,ma dispera copilul asta...sunt 2 zile de cind nu vrea papa,ieri a papat asa:un sfert de castravete,2 felii de rosii,3 biscuiti,putin pepene si lapte(cam 700 de mlpe zi) cind merge la nani
azi:jumate felie de salam,3 boabe-da 3 boabe-de fasole,pepene si laptic....cine stie diseara?
eu cred ca un copil mincacios se vede de mic,al meu cum a fost mofturos cred ca mereu o sa avem"buba" asta
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 03:55 PM) *
mamicutelor pe unde-mi umblati?se vede ca dupa piticotii/-oatele vs....
dan iar nu vrea sa manince,ma dispera copilul asta...sunt 2 zile de cind nu vrea papa,ieri a papat asa:un sfert de castravete,2 felii de rosii,3 biscuiti,putin pepene si lapte(cam 700 de mlpe zi) cind merge la nani
azi:jumate felie de salam,3 boabe-da 3 boabe-de fasole,pepene si laptic....cine stie diseara?
eu cred ca un copil mincacios se vede de mic,al meu cum a fost mofturos cred ca mereu o sa avem"buba" asta

buna dana...
eu nu am prea intrat ca ne-am schimbat masina, am fost dupa ea ieri....terminasem actele la cea pe care am vandut-o, acum treb sa incepem pt asta noua....
eu cred ca e si caldura de vina, de o saptamana si andra e mofturoasa, in sensul ca la masa de pranz cam "fuge", doar ciuguleste...e prima data cand ma pot plange de felul in care mananca....dar caldura, plus ca facem tratament pt rosu in gat, toate se aduna si cred ca de asta nu mananca
tuki
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 06:25 PM) *
mamicutelor pe unde-mi umblati?se vede ca dupa piticotii/-oatele vs....
dan iar nu vrea sa manince,ma dispera copilul asta...sunt 2 zile de cind nu vrea papa,ieri a papat asa:un sfert de castravete,2 felii de rosii,3 biscuiti,putin pepene si lapte(cam 700 de mlpe zi) cind merge la nani
azi:jumate felie de salam,3 boabe-da 3 boabe-de fasole,pepene si laptic....cine stie diseara?
eu cred ca un copil mincacios se vede de mic,al meu cum a fost mofturos cred ca mereu o sa avem"buba" asta

dana, nici ilinca mea nu a fost o mancacioasa... dar are perioade cand mananca intruna si perioade cand nu vrea nimic... Poate de la caldura nu papa dan... noi de cand ne-am intors aici recuperam... se bucura de numa-numa cand ma vede prin bucatarie si striga "pa-pa"! Cu toate astea, ea nu vrea DELOC lapte! Cred ca Dan daca bea lapte acum e ok, stie el ce ii trebuie si ce nu... Nu il forta, asculta-i organismul... stiu ca e greu, pe mine ma lasa nervii uneori cand ma strofoc cu te miri ce preparate si ea imi trage una peste mana... Dar...vad ca e bine si daca o ascult pe ea.
Eu zic sa te asiguri ca bea suficienta apa si daca vrea doar lapte si fructe...asta e! Vor veni si vremuri mai ... "fomistice"!!! biggrin.gif
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 05:03 PM) *
buna dana...
eu nu am prea intrat ca ne-am schimbat masina, am fost dupa ea ieri....terminasem actele la cea pe care am vandut-o, acum treb sa incepem pt asta noua....
eu cred ca e si caldura de vina, de o saptamana si andra e mofturoasa, in sensul ca la masa de pranz cam "fuge", doar ciuguleste...e prima data cand ma pot plange de felul in care mananca....dar caldura, plus ca facem tratament pt rosu in gat, toate se aduna si cred ca de asta nu mananca

sa stapiniti sanatosi masina cea noua
bere.gif trebuie udata....
tamika
Vaiiii, vaiii...una buna zece rele, asa suntem noi cu copilasii astia....vad ca nu sunt singura si-mi mai creste putin moralul... biggrin.gif
sa va povestesc: ieri, a cazut in magazin pe spate si a dat cu capul de gresie(alerga e colo-colo printre picioarele oamenilor), a facut POC cum se aude cand se sparge oul!!!! a plans, m-am speriat, a trecut
aseara, o dezbrac sa o bag la baie, ma intorc sa iau prosoapele, ea cu mana in usa si si-o inchide peste degete!!! iar plans, sperietura, acum vad ca i-a mai trecut ca era rosie si se vedea ca o doare

m-am laudat prea mult ca e intr-o faza buna... doh.gif
voi ce mai faceti?? aseara a fost o vijelie aici de am zis ca ne ia pe sus, plus ca mi s-a inundat balconul

pupici
tuki
Ilinca mea a fost cam nervoasa azi noapte, dar a dormit cu toate astea... pe semne ca suzeta o cam deranja! Mi-am facut procese de constiinta ca i-am taiat-o pt ca trage si ceva aer...dar cand vad cum o arunca prin somn, parca imi trece!
Mai sunteti cu suzeta in gurita careva? Care ati scapat cum ati scapat?
Dana1975
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 05:05 PM) *
dana, nici ilinca mea nu a fost o mancacioasa... dar are perioade cand mananca intruna si perioade cand nu vrea nimic... Poate de la caldura nu papa dan... noi de cand ne-am intors aici recuperam... se bucura de numa-numa cand ma vede prin bucatarie si striga "pa-pa"! Cu toate astea, ea nu vrea DELOC lapte! Cred ca Dan daca bea lapte acum e ok, stie el ce ii trebuie si ce nu... Nu il forta, asculta-i organismul... stiu ca e greu, pe mine ma lasa nervii uneori cand ma strofoc cu te miri ce preparate si ea imi trage una peste mana... Dar...vad ca e bine si daca o ascult pe ea.
Eu zic sa te asiguri ca bea suficienta apa si daca vrea doar lapte si fructe...asta e! Vor veni si vremuri mai ... "fomistice"!!! biggrin.gif

buna
ma bucur mult ca macar lapticul il vrea,dar oricum pt mine nu e de ajuns doar lapticul....daca pina acum citeva zile papa pasta(la greu iti zic) acum nici nu vreA s-o vada....
Dana1975
QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 05:08 PM) *
m-am laudat prea mult ca e intr-o faza buna... doh.gif
voi ce mai faceti?? aseara a fost o vijelie aici de am zis ca ne ia pe sus, plus ca mi s-a inundat balconul

pupici

pupici la nazdravana ta
pai daca tot n-aveai ce face te pui si cureti si balconu nu?ce sa faci.....
tamika
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 04:08 PM) *
Ilinca mea a fost cam nervoasa azi noapte, dar a dormit cu toate astea... pe semne ca suzeta o cam deranja! Mi-am facut procese de constiinta ca i-am taiat-o pt ca trage si ceva aer...dar cand vad cum o arunca prin somn, parca imi trece!
Mai sunteti cu suzeta in gurita careva? Care ati scapat cum ati scapat?

Niki nu se culca fara ea, dar in somn o da jos . Ii trebuie numai ca sa adoarma si nu mi-am facut curaj sa nu i-o dau
Am uitat-o intr-o zi in masina si pana nu a venit tati sa i-o aduca nu s-a culcat...
tamika
Heei vad ca dorm copilasii de avem timp si chef de vorba...


sa stiti ca asta tr sa fac acum, sa ma duc sa golesc balconul, nu vedeti ce chef am???
dar mai stau, poate mai ploua... liwlol.gif
tuki
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 06:33 PM) *
buna dana...
eu nu am prea intrat ca ne-am schimbat masina, am fost dupa ea ieri....terminasem actele la cea pe care am vandut-o, acum treb sa incepem pt asta noua....
eu cred ca e si caldura de vina, de o saptamana si andra e mofturoasa, in sensul ca la masa de pranz cam "fuge", doar ciuguleste...e prima data cand ma pot plange de felul in care mananca....dar caldura, plus ca facem tratament pt rosu in gat, toate se aduna si cred ca de asta nu mananca


S-o stapaniti sanatosi, sa va poarte pe drumuri reusite si catre destinatii minunate! smile.gif
Sanatate multa printesei! tzuc.gif

QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 06:38 PM) *
Vaiiii, vaiii...una buna zece rele, asa suntem noi cu copilasii astia....vad ca nu sunt singura si-mi mai creste putin moralul... biggrin.gif
sa va povestesc: ieri, a cazut in magazin pe spate si a dat cu capul de gresie(alerga e colo-colo printre picioarele oamenilor), a facut POC cum se aude cand se sparge oul!!!! a plans, m-am speriat, a trecut
aseara, o dezbrac sa o bag la baie, ma intorc sa iau prosoapele, ea cu mana in usa si si-o inchide peste degete!!! iar plans, sperietura, acum vad ca i-a mai trecut ca era rosie si se vedea ca o doare

m-am laudat prea mult ca e intr-o faza buna... doh.gif
voi ce mai faceti?? aseara a fost o vijelie aici de am zis ca ne ia pe sus, plus ca mi s-a inundat balconul

pupici


Of-of! Mai este cate o zi din asta! Cand sunt toate pe ei... Mie mi se pare ca sunt foarte imprevizibili acum copiii nostri, au capatat incredere in ei si au impresia ca pot face orice! Dar de fapt nu sunt mai deloc atenti, se misca repede si haotic... cel putin mandra mea asa face... Nici nu se repede bine intr-o directie ca ii vine o alta idee si o zbugheste in alta parte!
Sanatate multa nazdravancei tale! tzuc.gif
tuki
QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 06:43 PM) *
Heei vad ca dorm copilasii de avem timp si chef de vorba...
sa stiti ca asta tr sa fac acum, sa ma duc sa golesc balconul, nu vedeti ce chef am???
dar mai stau, poate mai ploua... liwlol.gif

Da da, poti sa stai...poate vine un soare puternic si usuca tot!!! wink.gif
tuki
QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 06:41 PM) *
Niki nu se culca fara ea, dar in somn o da jos . Ii trebuie numai ca sa adoarma si nu mi-am facut curaj sa nu i-o dau
Am uitat-o intr-o zi in masina si pana nu a venit tati sa i-o aduca nu s-a culcat...

si peste noapte nu o cauta?
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 04:06 PM) *
sa stapiniti sanatosi masina cea noua
bere.gif trebuie udata....

ms dana trandafir.gif

QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 04:08 PM) *
Vaiiii, vaiii...una buna zece rele, asa suntem noi cu copilasii astia....vad ca nu sunt singura si-mi mai creste putin moralul... biggrin.gif
sa va povestesc: ieri, a cazut in magazin pe spate si a dat cu capul de gresie(alerga e colo-colo printre picioarele oamenilor), a facut POC cum se aude cand se sparge oul!!!! a plans, m-am speriat, a trecut
aseara, o dezbrac sa o bag la baie, ma intorc sa iau prosoapele, ea cu mana in usa si si-o inchide peste degete!!! iar plans, sperietura, acum vad ca i-a mai trecut ca era rosie si se vedea ca o doare

m-am laudat prea mult ca e intr-o faza buna... doh.gif
voi ce mai faceti?? aseara a fost o vijelie aici de am zis ca ne ia pe sus, plus ca mi s-a inundat balconul

pupici

imi pare rau pt papusica ta...si andra are mania cu usile, inschis-deschis pana nu se va frige odata

QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 04:08 PM) *
Ilinca mea a fost cam nervoasa azi noapte, dar a dormit cu toate astea... pe semne ca suzeta o cam deranja! Mi-am facut procese de constiinta ca i-am taiat-o pt ca trage si ceva aer...dar cand vad cum o arunca prin somn, parca imi trece!
Mai sunteti cu suzeta in gurita careva? Care ati scapat cum ati scapat?

va povesteam ca si-a tot muscat biba pana s-a rupt si ii era scarba, si o scuipa....a fost o perioada in care a fost f agitata, astfel incat trecuse 1 sapt si andra era tot asa si am decis sa-i iau alta biba, f greu a reacceptat-o....era suparata si a protestat si nu a mai vrut biba noua, care era identica cu ce avea....si eu aveam procese de constiinta, de aceea i-am luat alta...desi o foloseste doar la somnul de seara, pana adoarme apoi o scuipa...
ceea ce m-a facut sa ma linistesc a fost ca desi a acceptat f greu noua biba, s-a linistit numai la vazul ei, o tinea langa ea in patut
nu stiu ce sa iti zic...
Dana1975
liwlol.gif
QUOTE(tamika @ Jun 17 2010, 05:13 PM) *
Heei vad ca dorm copilasii de avem timp si chef de vorba...
sa stiti ca asta tr sa fac acum, sa ma duc sa golesc balconul, nu vedeti ce chef am???
dar mai stau, poate mai ploua... liwlol.gif

natsandrea
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 04:15 PM) *
S-o stapaniti sanatosi, sa va poarte pe drumuri reusite si catre destinatii minunate! smile.gif
Sanatate multa printesei! tzuc.gif

multumim Alina trandafir.gif
Dana1975
nu stiu voi dar eu mai citesc si alte topicuri chiar daca nu raspund,tocmai am citit topicul cu sau fara chef,aia care-si trimite omul la alta ca ea nu vrea sa i-o mai dea....ma a luat durerea de cap,dupa mine sunt fete/femei ce nu au nimic de facut acasa si provoaca tot felul de discutii inutile,numa de dragu de a face "zinzanie"
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 04:25 PM) *
nu stiu voi dar eu mai citesc si alte topicuri chiar daca nu raspund,tocmai am citit topicul cu sau fara chef,aia care-si trimite omul la alta ca ea nu vrea sa i-o mai dea....ma a luat durerea de cap,dupa mine sunt fete/femei ce nu au nimic de facut acasa si provoaca tot felul de discutii inutile,numa de dragu de a face "zinzanie"

liwlol.gif liwlol.gif
e mai vechi topicul, dar ai dreptate....si sa nu-l mai iubeasca tot nu ar trebui sa-l trimita la alta... doh.gif
natsandrea
cam de multisor nu ne-am "prins" asa multe in acelasi timp pe forum...mai lipsesc ionela si otilia si e echipa completa...
cosmysal, fcris, veronica29 nu au mai trecut pe aici... oFloare1.gif
tuki
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 07:07 PM) *
cam de multisor nu ne-am "prins" asa multe in acelasi timp pe forum...mai lipsesc ionela si otilia si e echipa completa...
cosmysal, fcris, veronica29 nu au mai trecut pe aici... oFloare1.gif

dada...zarva mare azi pe la noi... cred ca astrograma copilasilor de noiembrie ne-a ajutat azi... liwlol.gif
Dana1975
danu meu doarme cam 2 ore-2ore jumate la zi,iar daca n-am treburi de facut sunt aci prezenta
nici ralucastef n-a mai dat pe la noi,in schimb o vedeam activa la mame de oct.
Dana1975
apropo de topicul cu sau fara chef
cum inainte de a ramine gravida faceam sex la greu cu sotul,il cautam cu disperare pe dan,deci erau muuuulte partide fara multa placere,in sfirsit...dupa nastere am avut o perioada de relax,daca era bine daca nu era sex era si mai bine....acum,de o perioada incoace,e adevarat cam rarut sex dar si cind ne prindem ies scintei,nu alta....s-a imbunatatit calitativ
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 05:02 PM) *
apropo de topicul cu sau fara chef
cum inainte de a ramine gravida faceam sex la greu cu sotul,il cautam cu disperare pe dan,deci erau muuuulte partide fara multa placere,in sfirsit...dupa nastere am avut o perioada de relax,daca era bine daca nu era sex era si mai bine....acum,de o perioada incoace,e adevarat cam rarut sex dar si cind ne prindem ies scintei,nu alta....s-a imbunatatit calitativ

eu dupa ce am nascut 6 sapt clar IOC ca sa se vindece cusatura, si apoi a fost mai nasol ca simteam inca durerea de la cusatura, dar mi-am revenit repede....biggrin.gif
natsandrea
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 04:47 PM) *
dada...zarva mare azi pe la noi... cred ca astrograma copilasilor de noiembrie ne-a ajutat azi... liwlol.gif

posibil... trandafir.gif

QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 04:57 PM) *
danu meu doarme cam 2 ore-2ore jumate la zi,iar daca n-am treburi de facut sunt aci prezenta
nici ralucastef n-a mai dat pe la noi,in schimb o vedeam activa la mame de oct.

andra doarme cam 3 ore, 12-15...dar azi a dormit 12:10-15:40
eu las laptopul deschis si mai trag cate un ochi pe aici...sau cand fac mancare si andra doarme il iau cu mine in bucatarie, pana sta mancarea pe foc
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 06:13 PM) *
eu dupa ce am nascut 6 sapt clar IOC ca sa se vindece cusatura, si apoi a fost mai nasol ca simteam inca durerea de la cusatura, dar mi-am revenit repede....biggrin.gif

unde dragoste nu eeeeeeeeee
nimic nu eeeeeeeeeeeee
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 06:15 PM) *
posibil... trandafir.gif
andra doarme cam 3 ore, 12-15...dar azi a dormit 12:10-15:40
eu las laptopul deschis si mai trag cate un ochi pe aici...sau cand fac mancare si andra doarme il iau cu mine in bucatarie, pana sta mancarea pe foc

eu daca il las deschis dan e calare pe el,asa ca il inchid cum se trezeste..
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 05:15 PM) *
unde dragoste nu eeeeeeeeee
nimic nu eeeeeeeeeeeee

categoric.... partners.gif
Dana1975
andreea ce masina v-ati luat?
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 17 2010, 05:25 PM) *
andreea ce masina v-ati luat?

seat cordoba notworthy.gif
tamika
QUOTE(tuki @ Jun 17 2010, 04:18 PM) *
si peste noapte nu o cauta?

foarte rar se trezeste noaptea, dar are un radar fantastic, pipaie cu mana pe langa ea , o gaseste si o duce la gura fara sa deschida ochii

QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 05:36 PM) *
seat cordoba notworthy.gif

sa o stapaniti sanatosi

fetele, ce mai papa copiii? niki de aproape o saptamana are iar toane, numai ou, iaurt, supa de pui neaparat, cereale, fructe si lapte, si iar a slabit. am prins-o intr-o seara si i-am facut o poza ....nud....si m-au luat nervii...i se vad coastele...zici ca mananca miercurea si vinerea....am obs ca isi ia paine intre mese, oare nu se satura???dar ii dau pana scuipa din gura si intoarce capul...
si de cateva zile am obs ca vrea sa muste, abia terminase cu dinti/masele, or iesi altele? cand sta pe olita isi musca genunchii, sau daca ma prinde pe mine, incearca sa ma muste de mana


maine mergem iar la party, de data asta la dublu!!! verisoarele ei isi serbeaza ziua de nastere, respectiv taierea motului in aceeasi zi. Daria face 8 ani pe 21, iar surioara ei Sarah 1 an pe 1 iulie occasion.gif occasion.gif occasion.gif
sa vedeti distractie pe domnisoara mea, mai ales ca o sa mergem la tara... bananab.gif jucaus.gif

pupici, poate reusesc sa intru si mai tarziu, cand face pui mic nani
natsandrea
QUOTE(tamika @ Jun 18 2010, 08:12 AM) *
sa o stapaniti sanatosi
fetele, ce mai papa copiii? niki de aproape o saptamana are iar toane, numai ou, iaurt, supa de pui neaparat, cereale, fructe si lapte, si iar a slabit. am prins-o intr-o seara si i-am facut o poza ....nud....si m-au luat nervii...i se vad coastele...zici ca mananca miercurea si vinerea....am obs ca isi ia paine intre mese, oare nu se satura???dar ii dau pana scuipa din gura si intoarce capul...
si de cateva zile am obs ca vrea sa muste, abia terminase cu dinti/masele, or iesi altele? cand sta pe olita isi musca genunchii, sau daca ma prinde pe mine, incearca sa ma muste de mana
maine mergem iar la party, de data asta la dublu!!! verisoarele ei isi serbeaza ziua de nastere, respectiv taierea motului in aceeasi zi. Daria face 8 ani pe 21, iar surioara ei Sarah 1 an pe 1 iulie occasion.gif occasion.gif occasion.gif
sa vedeti distractie pe domnisoara mea, mai ales ca o sa mergem la tara... bananab.gif jucaus.gif

pupici, poate reusesc sa intru si mai tarziu, cand face pui mic nani

ms trandafir.gif

andra papa cam de toate, nu as putea sa zic ca nu mananca ceva anume....mnanca mai putin ca de obicei, dar mananca ce-i dau
si noi am fost la chef de copilasi duminica, si am mai fost la sf lunii trecute si a fost mare distractie pe gaza mea...s-au tinut ambele in locuri amenajate pt copii, tobogane, mingi, tot felul de gonflabile, scena de dans.....s-a distrat cum nu credeam ca o va face
distractie placuta si la multi ani la nepotici
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 06:36 PM) *
seat cordoba notworthy.gif

s-o stapiniti sanatosi
am un var care are aceeasi masina,e multumit de ea
plimbari multe si placute cu masina cea noua
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 18 2010, 03:36 PM) *
s-o stapiniti sanatosi
am un var care are aceeasi masina,e multumit de ea
plimbari multe si placute cu masina cea noua

buna dana
multumim mult trandafir.gif

ce faceti? Dan?
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 18 2010, 04:43 PM) *
buna dana
multumim mult trandafir.gif

ce faceti? Dan?

buna bine merci,andrushca?
dan e la nani-nani,mai aveam un pic si adormeam si eu
facui de dimineata mincare ca acum sa pot sta la taifas cu voi....
dupa amiaza imi ajunge si mie aragazul cel nou,sa vezi dupa aia ce bucatereasa ma fac......
ps a fost ziua lui mihai,parca?
Dana1975
QUOTE(natsandrea @ Jun 17 2010, 06:36 PM) *
seat cordoba notworthy.gif

aaaaaaaaa cine stie poate masina cea noua o sa va aduca si prin italia....sunt aproape de granita cu austria si slovenia.....
tamika
de dimineata bunica mea, draga mea a trecut in lumea celor drepti
nu pot decat sa plang si atat
Dana1975
QUOTE(tamika @ Jun 18 2010, 04:55 PM) *
de dimineata bunica mea, draga mea a trecut in lumea celor drepti
nu pot decat sa plang si atat

Dumnezeu s-o aiba in paza lui!
e trist cind bunicii pleaca in lumea celor drepti
pt mine bunica paterna pe care o chemam MAMA a fost mai mult decit o mama
tuki
QUOTE(tamika @ Jun 18 2010, 06:25 PM) *
de dimineata bunica mea, draga mea a trecut in lumea celor drepti
nu pot decat sa plang si atat

Dumnezeu s-o odihneasca! Condoleante!
natsandrea
QUOTE(Dana1975 @ Jun 18 2010, 03:47 PM) *
buna bine merci,andrushca?
dan e la nani-nani,mai aveam un pic si adormeam si eu
facui de dimineata mincare ca acum sa pot sta la taifas cu voi....
dupa amiaza imi ajunge si mie aragazul cel nou,sa vezi dupa aia ce bucatereasa ma fac......
ps a fost ziua lui mihai,parca?

andra dormea si ea cand am vb cu tine, e bine, smechera
da, a fost ziua lui mihai in 14 trandafir.gif

QUOTE(Dana1975 @ Jun 18 2010, 03:49 PM) *
aaaaaaaaa cine stie poate masina cea noua o sa va aduca si prin italia....sunt aproape de granita cu austria si slovenia.....

posibil...chiar zicea si livia sa mergem la ziua lui mihai
QUOTE(tamika @ Jun 18 2010, 03:55 PM) *
de dimineata bunica mea, draga mea a trecut in lumea celor drepti
nu pot decat sa plang si atat

imi pare rau....condoleante...D-zeu sao odihneasca in pace! oFloare1.gif
tuki
ce fac mamicile? cred ca e cald si frumos in romania...aici e o vreme de zici ca vine iarna! am scos iar puloverele, iar esarfele la gat... ofof, nu mai vine si la noi vara??? notworthy.gif
va pupam, duminica placuta! oFloare1.gif
Dana1975
QUOTE(tuki @ Jun 20 2010, 01:55 PM) *
ce fac mamicile? cred ca e cald si frumos in romania...aici e o vreme de zici ca vine iarna! am scos iar puloverele, iar esarfele la gat... ofof, nu mai vine si la noi vara??? notworthy.gif
va pupam, duminica placuta! oFloare1.gif

si la noi e urit,ploua,e frig....
ce bine ca miine instalam si noi aerul conditionat ca nu stiu ce faceam pe vremea asta..... rolleyes.gif
duminica placuta si voua
natsandrea
buna fetelor
andra, a inceput, dupa o pauza cam lunguta, sa zica iar cuvinte.......cel mai clar cuvant si zis intreg a fost "hinta"....ieri dimineata tot zicea "inta" apoi "hhhh-ta" si in cele din urma ieri dupa-masa a iesit hinta
va pup
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.