Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Februarie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95
mami_ralu
Buna mamici,

Aniela se simte super bine azi..gata nu mai a facut febra si este super jucausa si ''galagioasa''....nu mai pot de dragul ei.
Noi nu prea mai gatim in ultima perioada..mai mult gratar cu cartofi natur sau legume si salata...dar azi am pofta de mamaliguta cu ou, branza si unt...Iar inghetata este intradevar o pofta la ordinea zilei.

Referitor la cm...inca nu mi-a aparut desi am oprit alaptarea de 2 saptamani.Nu am avut nicioadata laptic suficient sa-i acopar bebelusei o masa iar in ultimul timp ma pompam si strangeam in biberon ca sa stiu cat ia de la mine.Dar odata cu excursia in tara nu a mai vrut la san si mi-a scazut de tot lapticul. Asta este..parca am o strangere de inima dar incerc sa nu ma gandesc.

Pupicei si un weekend cat mai placut trandafir.gif
Innuta_85
neata mamici!
noi am avut o noapte linistita andreiuta a cerut papica pe la 6 asa ca am dormit ceva mai bine,am lasat-o in patut si se joaca asta pina nu se plictiseste,voi ce mai faceti?bebelusi ce va mai fac?
un weekend placut alaturi de ce dragi!!!
tzuc.gif
Innuta_85

deni28
Buna gagicilor,

Noi facem bine, Raluca sa trezit de vreo 3 ori azinoapte si a papat, am impresia ca ii vine sete si din cauza asta cere titi asa des.

Eu sunt tare plictisita si nu am chef de nimic.

Wekend placut si multi pupici.

deni28
Catalin este bebede la noi?



LA MULTE LUNITE BEBE SCUMP.



dani80
QUOTE(deni28 @ Jul 4 2009, 12:17 PM) *
Buna gagicilor,

Noi facem bine, Raluca sa trezit de vreo 3 ori azinoapte si a papat, am impresia ca ii vine sete si din cauza asta cere titi asa des.

Eu sunt tare plictisita si nu am chef de nimic.

Wekend placut si multi pupici.


Buna mamici,

Si la noi e plictiseala mare, tati si Bianca dorm, am ramas doar eu treaza. Bianca s-a trezit pe la 5.30, a papat, a dormit jumate de ora, dupa care a inceput sa... povesteasca ce a visat!!! Are o energie si un chef de vorba dimineata...
Noi nu avem nimic special planificat pt ziua de azi, mai ales ca vremea e instabila, vom vedea...probabil fac_curat.gif
Un sfarsit de saptamana cat mai placut va dorim si noi!

Innuta_85
[quote name='deni28' date='Jul 4 2009, 03:21 PM' post='753784']
Catalin este bebede la noi?

da este bebele lui kyky
deni28
Da ai dreptate Innuta, Catalin e bebele lui kyky, vezi daca nu a mai intrat de mult pe la noi, am inceput sa uitam.

SCUZE.



kyky
multumim mult pentru urari. ieri intr-adevar am facut 5 lunite. nici nu stiu cand a trecut timpul.

asa e ca nu am mai scris de cateva zile. dar am urmarit tot ce s-a scris.
ieri am avut o zi mai naspa pentru cata, asa ca nu am putut sarbatori, dar recuperam azi.
ieri i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost saracutul apatic. nu a plans absolut deloc, nici nu ne venea sa credem, dar il durea piciorusul in locul unde i-a facut injectia. iar aseara a facut febra, 38,7. m-am speriat putin caci e prima data cand face febra, i-am pus supozitor si acum e tot un chiot. nu mi-am dat seama ca trebuia sa-i pun supozitorul preventiv, dar m-am gandit eu ca-i pun la culcare, dar pana atunci a facut febra. i-au aparut si niste bubite, sper sa fie de la febra. avea si inainte cateva, dar medicul a zis ca sunt de la caldura. speram sa fie bine.

maine incepem si noi diversificarea. va tin la curent.

bafta mamici.
deni28
QUOTE(kyky @ Jul 5 2009, 10:27 AM) *
multumim mult pentru urari. ieri intr-adevar am facut 5 lunite. nici nu stiu cand a trecut timpul.

asa e ca nu am mai scris de cateva zile. dar am urmarit tot ce s-a scris.
ieri am avut o zi mai naspa pentru cata, asa ca nu am putut sarbatori, dar recuperam azi.
ieri i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost saracutul apatic. nu a plans absolut deloc, nici nu ne venea sa credem, dar il durea piciorusul in locul unde i-a facut injectia. iar aseara a facut febra, 38,7. m-am speriat putin caci e prima data cand face febra, i-am pus supozitor si acum e tot un chiot. nu mi-am dat seama ca trebuia sa-i pun supozitorul preventiv, dar m-am gandit eu ca-i pun la culcare, dar pana atunci a facut febra. i-au aparut si niste bubite, sper sa fie de la febra. avea si inainte cateva, dar medicul a zis ca sunt de la caldura. speram sa fie bine.

maine incepem si noi diversificarea. va tin la curent.

bafta mamici.


PUPAM BAIATUL PE PICIORUSI.
NOI AM FOST PUTIN PLECATE, ACUM AM REVENIT ACASA, ESTE O CALDURA LA CRAIOVA DE TE TOPESTI PUR SI SIMPLU.
STAI LINISTITA SI LUI RALUI I-AU APARUT BROBONITE PE CORP, DAR SUNT DE LA CALURA CA LA CAT TRANSPIRA MITITICA ESTE NORMAL.
VA PUPICIM.
raisa
Mamici haideti sa va povestesc aventura mea de as'noapte ca sa puteti fi si voi pe faza si sa nu treceti prin asa ceva:pe la 12 i-am dat tzatzik la gaza si i-am pus mana pe manuta si era rece ca ii dadusem body cu maneca scurta si apoi la ora 3 am luat-o iar in patut sa ii dau tzatzik si am observat ca ardea toata!I-am zis si lui tati si i-am luat temperatura si soc avea 39,8 i-am dat repede un supozitor cu paracetamol si 3ml de nurofen si peste 5minute scazuse la 39,5 ,atunci am trezit-o si pe mama care s-a speriat cand a aflat ca are asa mare febra si i-am pus si comprese cu apa si cand am vazut ca nu mai scade de 39,5 am plecat la urgenta!acolo a venit doctoru dupa ce l-a trezit asistenta care se misca ca moartea in vacanta si cand a venit doctoru m-a intrebat de ceertificatu de nastere pe care normal ca nu-l aveam la mine ca numai la asta nu-mi era gandu si dupa ce i-a impins sotu30lei parca se mai trezise don doctor nervi.gif wife.gif si a consultat-o si mi-a zis ca o dor urechile si la gat are nush ce..mi-a dat o lista de5medicamente si am plecat acasa ca m-a intrebat daca vreau sa ma interneze si am zis ca daca pot sa-i dau acasa tratamentu nu vreau sa ma interneze!i-a dat un fenobarbital ca sa prevenim sa nu intre in convulsii ca de asta ma temeam si am uitat sa zic ca cand ajunsesem la spital i-am luat iar temperatura si avea 38,5!mi-a zis sa ma duc peste3zile sa o vada si daca nu ii trece in1-2zile sa ma duc sa treaca pe injectabil dar slava cerului nu e cazu!m-am dus la farmacie direct cum am plecat de la spital la4jumate si am luat antibioticul si celelalte si cand am ajuns acasa i-am dat cate o doza si un supozitor novocalmin si la urechiuse i-am pus otocalm si i-a scazut la 37,7 si la 10dimineata avea36,6 din fericire!v-am zis toate astea ca sa fiti atente noaptea si sa ii mai verificati la caput sa vedeti temperatura ca a mea nu a plans si daca nu scancea dupa tzatzik si nu depistam febra nici nu vreau sa imi imaginez ce se intampla pana dimineata!nu mai zic ca ne dor si gingiutele si toata ziua sta cu pumnu in gurita saracuta...mi-e tare mila de ea...si a mai dat-o si tasu cu capu de lustra acu2zile din greseala dar din fericire nu a patit nimic,a plans putin dar i-a trecut!si uitati ce saptamana superba am putut avea ...si cand ne intorceam de la biserica azi ca am fost sa o impartasim si sa ii citeasca preotu ca in fiecare duminica mai era sa intre si un dobitoc in noi,la cm a oprit!nervii mei sunt varza wife.gif nervi.gif spada.gif va pupam si va doresc din inima sa nu treceti niciodata prin asa ceva! multi pupici de la raisa tzuc.gif tzuc.gif
Karmin
auch...Andreea...
pentru ca sunt mamica de un an jumate...din experienta mea iti pot spune ca eu controlez si fata si baiatul de cateva ori pe noapte, chiar daca ei dorm... stiu ca par nebuna, dar dupa ce am tras cu enterocolita in decembrie, si apoi ce a patit vecina mea...mai bine nebuna cu copii sanatosi!
mamici, cand vi se recomanda sa va internati cu bebeii nu ezitati sa o faceti, ei sunt medici acolo - iar din pacate copiii nostri au nevoie uneori de ei, noroc ca nu a fost cazul la voi, Andreea, va doresc multa sanatate!!!
totusi 39,8 poate indica o infectie undeva.... ca banuiesc ca nu e raceala ca ati fi sesizat voi din timp...
sa fii atenta la ea... uite eu prefer ca bebe mic sa doarma cu mine, desi eram contra inainte....Timea a dormit numai in patut...cand era bolnavioara trageam patutul langa patul meu, poti face si asta daca ai roti la el, si fata e la locul ei, dar langa tine...
Innuta_85
QUOTE(kyky @ Jul 5 2009, 01:27 PM) *
multumim mult pentru urari. ieri intr-adevar am facut 5 lunite. nici nu stiu cand a trecut timpul.

asa e ca nu am mai scris de cateva zile. dar am urmarit tot ce s-a scris.
ieri am avut o zi mai naspa pentru cata, asa ca nu am putut sarbatori, dar recuperam azi.
ieri i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost saracutul apatic. nu a plans absolut deloc, nici nu ne venea sa credem, dar il durea piciorusul in locul unde i-a facut injectia. iar aseara a facut febra, 38,7. m-am speriat putin caci e prima data cand face febra, i-am pus supozitor si acum e tot un chiot. nu mi-am dat seama ca trebuia sa-i pun supozitorul preventiv, dar m-am gandit eu ca-i pun la culcare, dar pana atunci a facut febra. i-au aparut si niste bubite, sper sa fie de la febra. avea si inainte cateva, dar medicul a zis ca sunt de la caldura. speram sa fie bine.

maine incepem si noi diversificarea. va tin la curent.

bafta mamici.

asa este nici nu observi cind trece timpu..
micutu,pupam bubuta sai treaca cit mai repede,noi iam pus preventiv supozitor si oricum a facut noaptea febra.
sa fie un papacios catalin,bafta cu diversificarea,mai asteptam vestiu de la voi.
multa sanatate
tzuc.gif
Innuta_85
Vai Andreea prin ce ati trecut,ati avut o noapte grea,important ca e bine raisa acum,eu mereu pun gura pe capusor nopatea cind o alaptez...
multa sanatate raisei
floare2.gif
deni28
QUOTE(raisa @ Jul 5 2009, 03:08 PM) *
Mamici haideti sa va povestesc aventura mea de as'noapte ca sa puteti fi si voi pe faza si sa nu treceti prin asa ceva:pe la 12 i-am dat tzatzik la gaza si i-am pus mana pe manuta si era rece ca ii dadusem body cu maneca scurta si apoi la ora 3 am luat-o iar in patut sa ii dau tzatzik si am observat ca ardea toata!I-am zis si lui tati si i-am luat temperatura si soc avea 39,8 i-am dat repede un supozitor cu paracetamol si 3ml de nurofen si peste 5minute scazuse la 39,5 ,atunci am trezit-o si pe mama care s-a speriat cand a aflat ca are asa mare febra si i-am pus si comprese cu apa si cand am vazut ca nu mai scade de 39,5 am plecat la urgenta!acolo a venit doctoru dupa ce l-a trezit asistenta care se misca ca moartea in vacanta si cand a venit doctoru m-a intrebat de ceertificatu de nastere pe care normal ca nu-l aveam la mine ca numai la asta nu-mi era gandu si dupa ce i-a impins sotu30lei parca se mai trezise don doctor nervi.gif wife.gif si a consultat-o si mi-a zis ca o dor urechile si la gat are nush ce..mi-a dat o lista de5medicamente si am plecat acasa ca m-a intrebat daca vreau sa ma interneze si am zis ca daca pot sa-i dau acasa tratamentu nu vreau sa ma interneze!i-a dat un fenobarbital ca sa prevenim sa nu intre in convulsii ca de asta ma temeam si am uitat sa zic ca cand ajunsesem la spital i-am luat iar temperatura si avea 38,5!mi-a zis sa ma duc peste3zile sa o vada si daca nu ii trece in1-2zile sa ma duc sa treaca pe injectabil dar slava cerului nu e cazu!m-am dus la farmacie direct cum am plecat de la spital la4jumate si am luat antibioticul si celelalte si cand am ajuns acasa i-am dat cate o doza si un supozitor novocalmin si la urechiuse i-am pus otocalm si i-a scazut la 37,7 si la 10dimineata avea36,6 din fericire!v-am zis toate astea ca sa fiti atente noaptea si sa ii mai verificati la caput sa vedeti temperatura ca a mea nu a plans si daca nu scancea dupa tzatzik si nu depistam febra nici nu vreau sa imi imaginez ce se intampla pana dimineata!nu mai zic ca ne dor si gingiutele si toata ziua sta cu pumnu in gurita saracuta...mi-e tare mila de ea...si a mai dat-o si tasu cu capu de lustra acu2zile din greseala dar din fericire nu a patit nimic,a plans putin dar i-a trecut!si uitati ce saptamana superba am putut avea ...si cand ne intorceam de la biserica azi ca am fost sa o impartasim si sa ii citeasca preotu ca in fiecare duminica mai era sa intre si un dobitoc in noi,la cm a oprit!nervii mei sunt varza wife.gif nervi.gif spada.gif va pupam si va doresc din inima sa nu treceti niciodata prin asa ceva! multi pupici de la raisa tzuc.gif tzuc.gif


Vai Andreea, saracuta de tine prin ce ai trecut, mititica de Raisa. Ralu doarme cu mine in pat si sunt tot timpul langa ea, doctori astia sunt niste nesimtiti pana nu le dai ceva parca nici nu te vad.
VA PUPICIM DULCE.
deni28
MITITICA RAISA PRIN CE PERIPETI A TRECUT, BA CAPUTUL, BA GINGIILE, BA FEBRA, SARACI COPII DACA NU POT SI EI SPUNE CE II DOARE CA ATUNCI AM STI SI NOI MAI REPEDE.
RALUCA DOARME, EU MA APUC CA NELUMEA LA ORA ASTA DE GATIT, VREAU SA PRAJESC NISTE PESTE CU MUJDEI SI SA FAC O MAMALIGUTA, CU PUTINA SMANTANICA SI BRANZA, ASATA MANCAM IN SEARA ASTA, CA ALTCEVA NU MAI STIU.
raisa
multumesc mamici pentru vorbe...nu e racita ca nu ii curge nasu si nici nu tuseste dar n-am stat sa-l intreb ce are la gat ca eram toata debusolata...mi-a zis ca nu e grav numai ca febra e mai rea si tre sa o controlam si a zis ca nu o sa ii scada deodata febra ci treptat in1-2zile dar se pare ca si-a facut efectu mai repede!karmin eu nu am vrut sa ma internez cu ea ca stiu de la mama ce a patit cu mine ca s-a internat pe vremea aia ca sa aiba internare facuta sa ii mai dea1luna sa stea acasa ca atunci numai3luni le dadea concediu si am luat un microb si aveam febra si diaree grava si nu-mi trecuse cu vreo2tratamente si mama il trimisese pe tata sa aduk doctoru aksa sa nu se interneze cu mine ca cine stie ce mai luam din spital si mai ales ca sunt numai siropuri si de pus in urechi si supocitor pt febra chiar nu vroiam sa raman...daca era nevoie de injectii stateam...si m-a intrebat daca are diaree si nu are ,ea chiar face tare ca un om mare numai cu miros specific de caca de bebe si face dupa fiecare masa care nu inseamna tzatzik,deci de 2-3ori pe zi!va puppppppppp si aveti grija de ingerasii vostri tzuc.gif
mami_ralu
QUOTE(raisa @ Jul 5 2009, 05:08 AM) *
Mamici haideti sa va povestesc aventura mea de as'noapte ca sa puteti fi si voi pe faza si sa nu treceti prin asa ceva:pe la 12 i-am dat tzatzik la gaza si i-am pus mana pe manuta si era rece ca ii dadusem body cu maneca scurta si apoi la ora 3 am luat-o iar in patut sa ii dau tzatzik si am observat ca ardea toata!I-am zis si lui tati si i-am luat temperatura si soc avea 39,8 i-am dat repede un supozitor cu paracetamol si 3ml de nurofen si peste 5minute scazuse la 39,5 ,atunci am trezit-o si pe mama care s-a speriat cand a aflat ca are asa mare febra si i-am pus si comprese cu apa si cand am vazut ca nu mai scade de 39,5 am plecat la urgenta!acolo a venit doctoru dupa ce l-a trezit asistenta care se misca ca moartea in vacanta si cand a venit doctoru m-a intrebat de ceertificatu de nastere pe care normal ca nu-l aveam la mine ca numai la asta nu-mi era gandu si dupa ce i-a impins sotu30lei parca se mai trezise don doctor nervi.gif wife.gif si a consultat-o si mi-a zis ca o dor urechile si la gat are nush ce..mi-a dat o lista de5medicamente si am plecat acasa ca m-a intrebat daca vreau sa ma interneze si am zis ca daca pot sa-i dau acasa tratamentu nu vreau sa ma interneze!i-a dat un fenobarbital ca sa prevenim sa nu intre in convulsii ca de asta ma temeam si am uitat sa zic ca cand ajunsesem la spital i-am luat iar temperatura si avea 38,5!mi-a zis sa ma duc peste3zile sa o vada si daca nu ii trece in1-2zile sa ma duc sa treaca pe injectabil dar slava cerului nu e cazu!m-am dus la farmacie direct cum am plecat de la spital la4jumate si am luat antibioticul si celelalte si cand am ajuns acasa i-am dat cate o doza si un supozitor novocalmin si la urechiuse i-am pus otocalm si i-a scazut la 37,7 si la 10dimineata avea36,6 din fericire!v-am zis toate astea ca sa fiti atente noaptea si sa ii mai verificati la caput sa vedeti temperatura ca a mea nu a plans si daca nu scancea dupa tzatzik si nu depistam febra nici nu vreau sa imi imaginez ce se intampla pana dimineata!nu mai zic ca ne dor si gingiutele si toata ziua sta cu pumnu in gurita saracuta...mi-e tare mila de ea...si a mai dat-o si tasu cu capu de lustra acu2zile din greseala dar din fericire nu a patit nimic,a plans putin dar i-a trecut!si uitati ce saptamana superba am putut avea ...si cand ne intorceam de la biserica azi ca am fost sa o impartasim si sa ii citeasca preotu ca in fiecare duminica mai era sa intre si un dobitoc in noi,la cm a oprit!nervii mei sunt varza wife.gif nervi.gif spada.gif va pupam si va doresc din inima sa nu treceti niciodata prin asa ceva! multi pupici de la raisa tzuc.gif tzuc.gif


Uff prin cate ati trecut..bine ca acum este totul ok.
Va doresc multa sanatate si intradevar acum o sa-mi urmaresc si eu odorul mai atent noaptea.

Pupici
mami_ralu
QUOTE(kyky @ Jul 5 2009, 12:27 AM) *
multumim mult pentru urari. ieri intr-adevar am facut 5 lunite. nici nu stiu cand a trecut timpul.

asa e ca nu am mai scris de cateva zile. dar am urmarit tot ce s-a scris.
ieri am avut o zi mai naspa pentru cata, asa ca nu am putut sarbatori, dar recuperam azi.
ieri i-am facut vaccinul de 4 luni si a fost saracutul apatic. nu a plans absolut deloc, nici nu ne venea sa credem, dar il durea piciorusul in locul unde i-a facut injectia. iar aseara a facut febra, 38,7. m-am speriat putin caci e prima data cand face febra, i-am pus supozitor si acum e tot un chiot. nu mi-am dat seama ca trebuia sa-i pun supozitorul preventiv, dar m-am gandit eu ca-i pun la culcare, dar pana atunci a facut febra. i-au aparut si niste bubite, sper sa fie de la febra. avea si inainte cateva, dar medicul a zis ca sunt de la caldura. speram sa fie bine.

maine incepem si noi diversificarea. va tin la curent.

bafta mamici.


Kyky fetita mea a facut febra 39.1 in prima noapte dupa vaccin si 38 a doua zi..Acum este f bine doar ca nu prea mananca cum manca.Ce sa facem asa sunt vaccinurile astea...
Trebuie sa-i urmarim pe bebei tot timpul si sa invatam din intamplarea Andreei cu Raisa.

Pupici si multa sanatate tuturor bebeilor si mamicilor
dani80
Buna dimineata mamici,

Andreea imi pare rau prin ce a trebuit sa treceti, cred ca nu e nimic mai dureros decat sa-ti vezi puiul bolnavior...
Eu ii mai verific temperatura din cand in cand, dar noaptea recunosc ca nu prea, mai ales ca acum doarme cam pana pe la 5 dimineata. O sa fiu si eu mai atenta acum ca am citit prin ce ati trecut voi.
Multa, multa sanatate sa dea Dumnezeu sa nu aiba nimic grav. floare2.gif
Innuta_85
Buna mamici!
ce mai faceti,ce va mai fac bebei?
noi suntem bine andreiuta sa trezit cam miriita azi dimineata,dar sia revenit,acum doarme,cit doarme am intrat sa va salut,imi mai fac treburile prin casa ca altfel nu ma lasa,merg sa fac de mincare
O saptamina usoara sa aveti!
va pupam
kyky
Salutare mamici.

azi am scris un mesaj, dar mi-a picat netul si nu am mai reusit sa-l si postez.

cata a fost mult mai bine azi. bubitele acelea ma ingrijoreaza pe mine ca sunt cam multe si ca niste cosuri. sper sa fie de la caldura. nici nu ii trec repede. eu m-am gandit ca si de la febra s-ar putea sa faca.
andreea ne pare rau ca a suferit raisa si tu pe langa ea, dar ne bucuram ca acum e bine. nici eu nu prea il veriifc peste noapte. eu sunt rea de somn si ma trezesc cu greu, mai ales ca m-a ajuns oboseala. dar ne facem noi mari si veti vedea cum va fi rolleyes.gif
nu am inceput azi cu diversificarea caci nu am avut curaj dupa efectele vaccinului. am zis mai bine sa termine cu efectele vaccinului si abia dupa aceea sa vad cum tolereaza mancare.
maine ma duc sa-mi depun dosarul ptr indemnizatie. sper sa nu mi-l dea inapoi, sa fie ok.
in schimb nu mai mi se pare ca e eficient regimul pe care il tin. s-au facut 2 saptamani si am slabit aproape 2 kg, iar eu ar trebui sa dau jos cam 14 kg. nu am atata vointa. o luna, o luna jumate cred ca pot tine regim, dar nu mai mult. sunt un pic descurajata, dar voi vedea eu caci ceva tre sa fac.

bafta mamici.
deni28
Neata mamici si pitici smile.gif.

Ce mai faceti voi? Noi suntem bine, Raluca este cumintica ca de obicei, numai ca ieri sa zgariat rau de tot pe frunte, nu stiu ce sa mai fac, ii cresc asa repede unghiile, cu toate ca i le tai o data pe saptamana, mititica de ea mi-a parut asa rau cand am vazut-o, dar nu a plans deloc smile.gif.
Bebelusi vostri ce fac?
SA AVETI O ZI FRUMOASA, PUPICI.

deni28
Am pus poze noi cu pitica, poate va era dor de noi.







ASTEPTAM POZE NOI DE LA VOI.

Kris&Robert
QUOTE(deni28 @ Jul 7 2009, 09:30 AM) *
Am pus poze noi cu pitica, poate va era dor de noi.



ASTEPTAM POZE NOI DE LA VOI.


buna dimineata!

deni, ai o printesa tare draguta!
sa iti traiasca!
tzuc.gif
dani80
QUOTE(deni28 @ Jul 7 2009, 09:30 AM) *
Am pus poze noi cu pitica, poate va era dor de noi.




ASTEPTAM POZE NOI DE LA VOI.


Buna dimineata si pupici de la noi pt papusica Ralucuta tzuc.gif E tare dragalasa!
Noi suntem bine, Biencuta e tot mai vioaie bouncy.gif poate si de la suculetul de fructe care-i place tare mult si-l bea cu biberonul bananab.gif
Eu in schimb am ceva probleme cu sanii, mi se inflameaza cand unul, cand altul; am observat ca de cand ii dau fetitei cereale seara si suculet dimineata, parca nu mai papa laptic asa mult si probabil de asta se formeaza nodulii la sani, dar asta probabil pana se invata organismul cu noul ei program de papa.
O zi frumoasa mamici!
Innuta_85
neata si de la noi!
noi suntem bine,pe andreiuta o maninca rau gingiiutele si roade tare jucariile,mie mila de ea,dar bine ca nu e mofturoasa
deni eu chiar azi iam taiat unghiutele,ca apuca tziti si ma doare ingrozitor,mia lasat si o zgirietura,de 2 ori pe saptamina le tai
O zi placuta!
tzuc.gif
Innuta_85
QUOTE(dani80 @ Jul 7 2009, 02:33 PM) *
Eu in schimb am ceva probleme cu sanii, mi se inflameaza cand unul, cand altul; am observat ca de cand ii dau fetitei cereale seara si suculet dimineata, parca nu mai papa laptic asa mult si probabil de asta se formeaza nodulii la sani, dar asta probabil pana se invata organismul cu noul ei program de papa.
O zi frumoasa mamici!

Inceraca sa masezi usor sinii,in timp ce faci dus cu apa calda,am avut si eu asa la sini si mia trecut cu dusuri calde si masaj
sanatate multa! trandafir.gif
Innuta_85
[quote name='deni28' date='Jul 7 2009, 12:30 PM' post='757894']
Am pus poze noi cu pitica, poate va era dor de noi.


cum sa nu ne fie dor,deni ai o papusica de fetita,e tare dulcica,frumusica foc.
pupam bolfutele ralucutei
deni28
QUOTE(dani80 @ Jul 7 2009, 11:33 AM) *
Buna dimineata si pupici de la noi pt papusica Ralucuta tzuc.gif E tare dragalasa!
Noi suntem bine, Biencuta e tot mai vioaie bouncy.gif poate si de la suculetul de fructe care-i place tare mult si-l bea cu biberonul bananab.gif
Eu in schimb am ceva probleme cu sanii, mi se inflameaza cand unul, cand altul; am observat ca de cand ii dau fetitei cereale seara si suculet dimineata, parca nu mai papa laptic asa mult si probabil de asta se formeaza nodulii la sani, dar asta probabil pana se invata organismul cu noul ei program de papa.
O zi frumoasa mamici!



Dani sa sti ca asa am patit si eu cu Raluca, cand am inceput sa ii dau mancarica nu mai sugea la fel de mult si ma dureau sani ingrozitor de rau, ma mulgeam din cand in cand, am renuntat apoi pt sa si-au revenit singuri, cum a spus si Innuta fa-ti masaji si dusuri calde.Eu nu ii dau lui Raluca sa manance seara. singura ei masa este la ora 10 dimineata si fifera de la o si la alta, ba supite, mar, para , piersica, banana etc, noaptea suge cam de 2 ori.
TE PUPIC SI MULTA SANATATE.
deni28
SI NOI PUPAM PE SCUMPELELE DE BIENCUTA SI ANDREEUTA.
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Kris&Robert
QUOTE(deni28 @ Jul 7 2009, 01:09 PM) *
SI NOI PUPAM PE SCUMPELELE DE BIENCUTA SI ANDREEUTA.
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


si pe Robert, nu

sad.gif
deni28
QUOTE(Kris&Robert @ Jul 7 2009, 03:07 PM) *
si pe Robert, nu

sad.gif



Scuze Kris, da si pe Robert il pupam, dulce, dulce de tot uite asa tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
deni28
UITE SPECIAL PENTRU ROBERT


NE IERTATI?

vickys22
Fetelor baietelul meu a inceput sa se suceasca si intr-o zi desi era in "varful" patului s-a sucit pana a picat din pat.Nu a plans nu a zis nimic insa eu am fost tare speriata .Credeti ca ar putea avea ceva ? (a picat pe parchet) Sunt tare suparata...
deni28
QUOTE(vickys22 @ Jul 7 2009, 08:34 PM) *
Fetelor baietelul meu a inceput sa se suceasca si intr-o zi desi era in "varful" patului s-a sucit pana a picat din pat.Nu a plans nu a zis nimic insa eu am fost tare speriata .Credeti ca ar putea avea ceva ? (a picat pe parchet) Sunt tare suparata...



Stai linistita, eu cred ca nu are nimic, nu a plans pt ca ei inca nu constientizeaza durerea propriuzis. Raluca mea a dat aseara cu capul de spatarul de la pat de am zis ca o sa planga o gramada de timp si nimic ea radea.
Kris&Robert
QUOTE(deni28 @ Jul 7 2009, 03:20 PM) *
UITE SPECIAL PENTRU ROBERT


NE IERTATI?


cum sa nu!

si de la noi:

mami_ralu
QUOTE(deni28 @ Jul 6 2009, 11:30 PM) *
Am pus poze noi cu pitica, poate va era dor de noi.


ASTEPTAM POZE NOI DE LA VOI.


Este o dulcica si o scumpa! trandafir.gif
deni28
QUOTE(Kris&Robert @ Jul 7 2009, 11:02 PM) *
cum sa nu!

si de la noi:




MULTUMIM PT INBRATISARI tzuc.gif
deni28
QUOTE(mami_ralu @ Jul 8 2009, 05:34 AM) *
Este o dulcica si o scumpa! trandafir.gif



MULTUMIM, ASTEPTAM POZE NOI DE LA VOI. tzuc.gif
deni28
BUNA DIMINEATA MAMICI, HAIDETI LA O CAFELUTA, FAC CINSTE.




kyky
multumim pentru invitatie. o onoram deja. o cafea f buna.
lui cata ieri i s-au inrosit ochii, cred ca de la aerul conditionat. m-am speriat putin, dar am vb cu dr si a zis sa vedem ce se intampla azi, iar azi i-a mai trecut. maine va veni si sa-l vada.
si cata e foarte agitat, noi deja am trecut prin experienta unei cazaturi de pe canapea, pe covor. a plans destul de rau, dar l-am pipait peste tot si nu-l durea nicaieri. asa ca de atunci nu mai ramane fara cineva langa el.
cata nu mai are rabdare sa stea in patut. se invarte mereu si nu are suficient loc, plus ca-i place sa stea in orice alt loc decat patutul lui.
am reusit si eu ieri sa-mi depun dosarul pentru indemnizatie. va fi o perioada mai grea pana voi primi banii, dar credem ca ne vom descurca.
bafta mamici.
deni28
QUOTE(kyky @ Jul 8 2009, 11:28 AM) *
multumim pentru invitatie. o onoram deja. o cafea f buna.
lui cata ieri i s-au inrosit ochii, cred ca de la aerul conditionat. m-am speriat putin, dar am vb cu dr si a zis sa vedem ce se intampla azi, iar azi i-a mai trecut. maine va veni si sa-l vada.
si cata e foarte agitat, noi deja am trecut prin experienta unei cazaturi de pe canapea, pe covor. a plans destul de rau, dar l-am pipait peste tot si nu-l durea nicaieri. asa ca de atunci nu mai ramane fara cineva langa el.
cata nu mai are rabdare sa stea in patut. se invarte mereu si nu are suficient loc, plus ca-i place sa stea in orice alt loc decat patutul lui.
am reusit si eu ieri sa-mi depun dosarul pentru indemnizatie. va fi o perioada mai grea pana voi primi banii, dar credem ca ne vom descurca.
bafta mamici.


E tare periculos aerul conditionat , sa ai grija.De ce ai depus asa tarziu dosarul, ai fost in concediu medical pana acum? Da dureaza cam 2 luni pana iti vor veni bani dar asta este asa ne-a fost si noua putin mai greu.
kyky
QUOTE(deni28 @ Jul 8 2009, 11:31 AM) *
E tare periculos aerul conditionat , sa ai grija.De ce ai depus asa tarziu dosarul, ai fost in concediu medical pana acum? Da dureaza cam 2 luni pana iti vor veni bani dar asta este asa ne-a fost si noua putin mai greu.

stiu ca tre sa am grija cu aerul conditionat, dar e f cald in casa si nu mai stiu cum sa-i fac un pic de racoare.
am terminat concediul in 7 iunie, dar cu birocratia de la birou abia ieri am reusit sa depun.
deni28
QUOTE(kyky @ Jul 8 2009, 12:29 PM) *
stiu ca tre sa am grija cu aerul conditionat, dar e f cald in casa si nu mai stiu cum sa-i fac un pic de racoare.
am terminat concediul in 7 iunie, dar cu birocratia de la birou abia ieri am reusit sa depun.



Eu am depus dosarul pe 1 aprilie si bani mi-au venit in iunie pa 11, asa am inteles ca intra pe card, in jur de 11-12 ale luni.La noi in casa este destul de bine, stam pe N si am in jur de 29 de grade, este OK.
Innuta_85
buna fetelor!
Noi suntem bine,andreiuta sa trezit cu o dispozitie buna,zimbeste intruna,iti vine sa o papi toata.
Facem cinste ca azi e ziua lui tati nostru.

bere.gif bananab.gif super.gif
O zi frumoasa!
deni28
QUOTE(Innuta_85 @ Jul 8 2009, 01:25 PM) *
buna fetelor!
Noi suntem bine,andreiuta sa trezit cu o dispozitie buna,zimbeste intruna,iti vine sa o papi toata.
Facem cinste ca azi e ziua lui tati nostru.

bere.gif bananab.gif super.gif
O zi frumoasa!


LA MULTI ANI SI MULTA, MULTA SANATATE SI MULTI ANI INNPREUNA DE ACUM INCOLO. occasion.gif
Astazi este si ziua mamei mele, dar imi pare tare rau ca nu pot sa o pupicesc pt ca nu e langa mine, e la tara acum.
Innuta_85
QUOTE(deni28 @ Jul 8 2009, 04:28 PM) *
LA MULTI ANI SI MULTA, MULTA SANATATE SI MULTI ANI INNPREUNA DE ACUM INCOLO. occasion.gif
Astazi este si ziua mamei mele, dar imi pare tare rau ca nu pot sa o pupicesc pt ca nu e langa mine, e la tara acum.

Multumesc deni!
La multi ani mamei tale,sa ii aduceti numai bucurii,si un cuvint de felicitare o poate face fericita. trandafir.gif pentru bunicuta ralucutei
deni28
Sa ne mai votati si pe noi, va rugam mult. floare2.gif
dani80
Buna mamici,

Dar ce de sarbatoriti avem! La multi ani, multa sanatate occasion.gif , sa aiba parte de multe bucurii!
Eu sunt cam zombi, daca am dormit 2 ore, Bianca s-a trezit de vreo trei ori asta noapte plangand, niciodata nu a facut asa noaptea, chiar nu imi pot da seama ce a avut, o fi fost din cauza caldurii, poate am mancat eu ceva ce ei nu i-a priit, nu stiu...plus ca nu mai vrea sa manance, azi nu i-am mai dat suculet in ideea ca va papa mai mult lapte, dar nu vrea si pace sad.gif Sper sa fie ceva trecator...
O zi racoroasa mamici oFloare1.gif
Ps Am votat-o pe Ralucuta hug.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.