Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Februarie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95
raisa
QUOTE(Gabilou @ Jan 19 2009, 12:12 PM) *
Raisa si Inaeds, mersi pt raspuns! Si eu cred ca totul depinde de felul cum se poarta cu tine.(Paul e foarte dragalas)

Raisa :, sper totusi sa poti naste normal, tu care ai incurajat pe toata lumea sa faca asta.Si pe mine m-ai convins.Cat despre prezenta mamicilor pe forum....., poate ca si ele au fost ocupate ca mine.Eu am avut pomana de 6 luni pt tata, apoi mi-am serbat sotul si socrul(nascuti pe 15 si 17 ian), am fost si la vaccin,iar de vreo 2 ori cand am vrut sa intru pe forum am constatat ca picase netu'. Acum lenevesc si eu, mi-am propus sa nu mai fac efort in urm 2 sapt . Vreau totusi sa nasc in feb. Cat despre vitamine , eu am luat Elevit in dec, iar acum iau fier.Atat. In rest i-am multumit lui DD ca nu m-am chinuit prin spital cu fel de fel de tratamente.
Tu ce mai faci? Te-ai mai dus la examene? Sau, ca si mine, incerci sa ghicesti ce se misca prin burtica:un genunchi, un calcai sau un cot? bananab.gif
Pupici! floare2.gif

Noi incercam sa facem tratative de convingere cu Raisa sa se intoarca...ii tot explic...poate poate se intoarce tongue.gif dar daca nu o lasa cordonu ea micuta ce sa faca? sad.gif ...oricum eu sunt optimista ca oricum as naste o sa fie bine si conteaza ca o sa imi tin puiu in brate cat de curand,restu nu mai are importanta cand o sa ii vad chipu oricum o sa ma topesc asa ca durerea nici nu o sa o mai simt si pana la urma asta e...trebuie sa doara ca asa e facut sa fie...!noi nu am mai fost la examene ca am fost atunci la primu examen si cand am vazut ce debandada era,cum se inghesuiau si trebuia sa stau sa astept desi aveam o ora exacta cand intra grupa mea...dar na la noi nimic nu se respecta...asa ca am plecat ca inghetasem de frig...probabil le dau in mai... tzuc.gif
shanty
salutare mamici!
noi nu am prea intrat in ultimul timp, pt. ca se vede treaba ca, in situatie de criza, oamenii nu au mai stiut ce sa-mi aduca cadou, asa ca mi-au dat niste raceala!!!!! laugh.gif
nu a fost grava, dar ne-a creat ceva discomfort, mai ales cu dormitul noaptea, ca mi se infunda nasul si nu mai puteam respira.
dar am baut mult ceai, am luat stodal sirop si acum suntem mult mai bine....
maine merg si eu la ultimul set de analize, ca n-am vrut sa le fac saptamana trecuta, ca eram prea racita, si vineri mergem sa-l vedem pe BB la eco si sa ne lamurim ultimele intrebari cu doctorul.....de abia astept sa vad cat are zvapaiatul rolleyes.gif
shanty
zilele astea am inceput si noi sa na facem bagajelul pt spital, mai avem de pus una alta.....
pompa de san nu mi-am luat pana la urma....ma bazez pe BB. nu de alta, dar prietenele mele nu au folosit-o si sper sa nu am nici eu nevoie.....daca e musai...il trimit pe sotul meu la marmacie si imi cumpara atunci
loredana03
QUOTE(shanty @ Jan 19 2009, 12:51 PM) *
zilele astea am inceput si noi sa na facem bagajelul pt spital, mai avem de pus una alta.....
pompa de san nu mi-am luat pana la urma....ma bazez pe BB. nu de alta, dar prietenele mele nu au folosit-o si sper sa nu am nici eu nevoie.....daca e musai...il trimit pe sotul meu la marmacie si imi cumpara atunci



u cate saptamani ai shanty?
shanty
ieri am facut 35
...trebuie sa-mi fac si eu un tiker de ala saptamana asta.........
kyky
Salutare, mamici!

nici eu nu am mai intrat, caci am reusit din nou performanta de a raci. de data asta se pare ca e ceva de lunga durata. am luat ceva medicamente homeopate, dar cel mai mult cu fructe si ceaiuri. dar inca nu a trecut. si mai avem si de lucru la lucrarea de licenta a lui tati, care vrea sa o dea in februarie (chiar daca e a doua facultate), vrea sa termine povestea. in rest, sapt trecuta am fost si noi la dr. dupa ce am facut analizele la sange, unde a iesit calciu putin cam mic. incerc sa mananc mai multe branzeturi, dar nu-mi plac deloc. nu ne-a facut eco, deci nu stim daca BB e cu capul in jos sau nu, dar dupa cum simt eu, la fiecare miscare a lui, o durere in partea de jos a burtii, cred ca s-a intors deja. maine ne ducem din nou la dr. bagajul nu l-am facut, dar am adunat aproape toate cele necesare. mai trebuie sa-i cumparam cateva hainute pentru BB, dar are mama mea ceva treaba si abia sapt viitoare vom putea merge la cumparaturi.
am reusit sa luam si noi patutul (de la cineva), trebuie doar sa-l echipam, saltea, lenjerie, etc.
acum oricum nu prea am chef de nimic, asa ca stau linistita la calculator. cu dormitul cum stati? reusiti sa dormiti bine? noi amortim pe o parte si ne tot intoarcem de pe o parte pe cealalta ceea ce e destul de enervant ca tre sa ma trezesc de fiecare data, dar in rest, zic eu ca somnul e ok.
aveti grija de burtici!
P.S. sunt si eu curioasa, daca se mai duce cineva la munca, pentru noi e prima saptamana in care nu ne mai ducem (nu am mai fost incepand de joi, datorita racelii), dar de azi am ramas efectiv acasa.
Gabilou
QUOTE(shanty @ Jan 19 2009, 02:51 PM) *
zilele astea am inceput si noi sa na facem bagajelul pt spital, mai avem de pus una alta.....
pompa de san nu mi-am luat pana la urma....ma bazez pe BB. nu de alta, dar prietenele mele nu au folosit-o si sper sa nu am nici eu nevoie.....daca e musai...il trimit pe sotul meu la marmacie si imi cumpara atunci

Eu am primit una ,dar mi-e asa sila de ea. Sper ca si tine sa nu imi trebuiasca, sa pape bebe tot. biberon.gif
Gabilou
QUOTE(kyky @ Jan 19 2009, 03:14 PM) *
Salutare, mamici!

nici eu nu am mai intrat, caci am reusit din nou performanta de a raci. de data asta se pare ca e ceva de lunga durata. am luat ceva medicamente homeopate, dar cel mai mult cu fructe si ceaiuri. dar inca nu a trecut. si mai avem si de lucru la lucrarea de licenta a lui tati, care vrea sa o dea in februarie (chiar daca e a doua facultate), vrea sa termine povestea. in rest, sapt trecuta am fost si noi la dr. dupa ce am facut analizele la sange, unde a iesit calciu putin cam mic. incerc sa mananc mai multe branzeturi, dar nu-mi plac deloc. nu ne-a facut eco, deci nu stim daca BB e cu capul in jos sau nu, dar dupa cum simt eu, la fiecare miscare a lui, o durere in partea de jos a burtii, cred ca s-a intors deja. maine ne ducem din nou la dr. bagajul nu l-am facut, dar am adunat aproape toate cele necesare. mai trebuie sa-i cumparam cateva hainute pentru BB, dar are mama mea ceva treaba si abia sapt viitoare vom putea merge la cumparaturi.
am reusit sa luam si noi patutul (de la cineva), trebuie doar sa-l echipam, saltea, lenjerie, etc.
acum oricum nu prea am chef de nimic, asa ca stau linistita la calculator. cu dormitul cum stati? reusiti sa dormiti bine? noi amortim pe o parte si ne tot intoarcem de pe o parte pe cealalta ceea ce e destul de enervant ca tre sa ma trezesc de fiecare data, dar in rest, zic eu ca somnul e ok.
aveti grija de burtici!tal
P.S. sunt si eu curioasa, daca se mai duce cineva la munca, pentru noi e prima saptamana in care nu ne mai ducem (nu am mai fost incepand de joi, datorita racelii), dar de azi am ramas efectiv acasa.

Eu lucrez in invatamant.Dupa vacanta de iarna am intrat in concediu prenatal.Pot sa spun ca m-am dezobisnuit f repede de serviciu. Dar desi credeam ca luna ianuarie va fi o luna f lunga, in care doar ma voi odihni,n-a fost deloc asa.Sper ca de acum incolo sa pot sta si eu linistita .Am 37 de saptamani si nu as vrea sa grabesc venirea pe lum e a bebelusei.
Acum spune tu : nu te simti mai relaxata numai la gandul ca ai scapat de serviciu? wink.gif
yrynaR
Sal mamici!Azi am fost la ecograf sa-l mai vad pe bb.Se pare ca s-a intors cu capu' in jos(m-am linistit).Ne-am pregatit bajajelul.Dupa ce spune ecograful,bb ar trebui sa vina cam pe 18 februarie.Acum, cum o vrea DD(sau bb) notworthy.gif Parca incep sa am emotii blush.gif
alinusch
QUOTE(kyky @ Jan 19 2009, 03:14 PM) *
Salutare, mamici!

nici eu nu am mai intrat, caci am reusit din nou performanta de a raci. de data asta se pare ca e ceva de lunga durata. am luat ceva medicamente homeopate, dar cel mai mult cu fructe si ceaiuri. dar inca nu a trecut. si mai avem si de lucru la lucrarea de licenta a lui tati, care vrea sa o dea in februarie (chiar daca e a doua facultate), vrea sa termine povestea. in rest, sapt trecuta am fost si noi la dr. dupa ce am facut analizele la sange, unde a iesit calciu putin cam mic. incerc sa mananc mai multe branzeturi, dar nu-mi plac deloc. nu ne-a facut eco, deci nu stim daca BB e cu capul in jos sau nu, dar dupa cum simt eu, la fiecare miscare a lui, o durere in partea de jos a burtii, cred ca s-a intors deja. maine ne ducem din nou la dr. bagajul nu l-am facut, dar am adunat aproape toate cele necesare. mai trebuie sa-i cumparam cateva hainute pentru BB, dar are mama mea ceva treaba si abia sapt viitoare vom putea merge la cumparaturi.
am reusit sa luam si noi patutul (de la cineva), trebuie doar sa-l echipam, saltea, lenjerie, etc.
acum oricum nu prea am chef de nimic, asa ca stau linistita la calculator. cu dormitul cum stati? reusiti sa dormiti bine? noi amortim pe o parte si ne tot intoarcem de pe o parte pe cealalta ceea ce e destul de enervant ca tre sa ma trezesc de fiecare data, dar in rest, zic eu ca somnul e ok.
aveti grija de burtici!
P.S. sunt si eu curioasa, daca se mai duce cineva la munca, pentru noi e prima saptamana in care nu ne mai ducem (nu am mai fost incepand de joi, datorita racelii), dar de azi am ramas efectiv acasa.



Vai ce mult ai lucrat,chiar am incercat sa postez un mesaj azi dimineata in care va intrebam daca mai mergeti la servici,iar dupa ce am scris mi-a cazut netul si n-am apucat sa-l mai trimit.
Eu am fost plecata in w-end ca nu mai rezist acasa,sunt in concediu de pa 19 dec,cred ca mi l-am luat prea repede ca deja nu mai am rabdare si imi vine dor de duca.
Mie mi-a promis o prietene ca-mi va da o pompa de san care a folosit-o si ea si a zis ca-i fff buna si n-a fost decat 600 de mii.Eu ma gandisem sa iau de la Avent,dar cand am auzit-o pe ea ca e buna am zis sa incerc cu asta.Sunt si fete care intr-adevar nu fol pompe dar daca nu ai canalele desfundate sau bb nu poate suge tot laptele ,e foarte buna cica.Dupa ce-mi da pompa o sa va spun de la ce firma e pt cele pe care le intereseaza.


Pt mamicile care nasc prin cezariana,luati fe ca se pierde mult sange si ne vom recupera greu daca intram in operatie deja anemice.Am o prietena care a nascut sapt trecuta si din cauza anemiei s-a simtit ff rau.Taietura n-o mai doare dar in schimb de abia sta pe picioare.
Kris&Robert
buna dimineata, mamici de februarie!
ma bucur sa vad ca sunteti asa de active!
si noi am fost ieri la control la dna. dr. si ne-am intors acasa cu vesti nu tocmai bune! sad.gif
daca nu am avut nici un fel de probleme toata sarcina, uite ca avem acum!
la analize s-a descoperit ca avem o infectie cu streptococ grupa B (orice o insemna, stiu ca nu e de bine)!
asa ca dr. ne-a prescris tratament cu antibiotice timp de 7 zile! problema este ca noi nu mai avem 7 zile la dispozitie!
sambata asta suntem programati pentru cezariana! stie cineva daca e vreo problema ca iau antibiotice si fac cezariana?!
in plus, avem si dureri de burta din ce in ce mai mari!
duminica seara am crezut ca bebe vine sa ne cunoasca!
dar, nu a fost asa! cred ca a vrut doar sa ne dea emotii! . . .

multa sanatate tuturor mamicilor si bebilor! aveti grija de voi si nu faceti prea mult efort!
odihniti-va cat puteti ca sa aveti energie dupa venirea bebeilor!
tzuc.gif
alinusch
QUOTE(mammi @ Jan 20 2009, 12:30 PM) *
buna dimineata, mamici de februarie!
ma bucur sa vad ca sunteti asa de active!
si noi am fost ieri la control la dna. dr. si ne-am intors acasa cu vesti nu tocmai bune! sad.gif
daca nu am avut nici un fel de probleme toata sarcina, uite ca avem acum!
la analize s-a descoperit ca avem o infectie cu streptococ grupa B (orice o insemna, stiu ca nu e de bine)!
asa ca dr. ne-a prescris tratament cu antibiotice timp de 7 zile! problema este ca noi nu mai avem 7 zile la dispozitie!
sambata asta suntem programati pentru cezariana! stie cineva daca e vreo problema ca iau antibiotice si fac cezariana?!
in plus, avem si dureri de burta din ce in ce mai mari!
duminica seara am crezut ca bebe vine sa ne cunoasca!
dar, nu a fost asa! cred ca a vrut doar sa ne dea emotii! . . .

multa sanatate tuturor mamicilor si bebilor! aveti grija de voi si nu faceti prea mult efort!
odihniti-va cat puteti ca sa aveti energie dupa venirea bebeilor!
tzuc.gif



Unde anume ai infectia?Stiu ca cea vaginala trebuie tratata neaparat inainte de a naste mai ales daca nasti normal.Inf nu se transmite pe cale sexuala si nu ae nici un fel de simptomatologie,dar poate fi foarte periculoasa pt bb.Eu nu cred ca e vreo problema daca iei antib inainte de operatie,din contra te protjeaza de infectie si dupa operatie si oricum daca nasti prin cezariana iti fac antib intravenos vreo 3 zile asa ca ia -le ca nu-ti fac rau.Ce antib ti-a dat,sunt curioasa daca sunt din grupa penicilinelor. oFloare1.gif
danutzaf
Buna burticilor!
am facut si eu ultimul set de analize la sange, si am vazut ca mi-a iesit valoarea colesterolului mare, 274 unsure.gif mai am din cate zicea d-na dr. sa-mi faca secretiile si analiza pt streptococ b. Iau fier, am vazut ca si voi aproape toate luati, iar ecografia abia pe 5 febr o am, sunt asa nerabdatoare sa-l mai vad, sa vedem cat de mare s-a facut, cum o sa nasc...............offff, sa treaca timpul asta! In rest suntem bine, au iesit bine analizele,ne simtim bine, doar arsurile ne mai dau bataie de cap si dusul noaptea la toaleta. Va pupic si multa sanatate!
Kris&Robert
QUOTE(alinusch @ Jan 20 2009, 01:01 PM) *
Unde anume ai infectia?Stiu ca cea vaginala trebuie tratata neaparat inainte de a naste mai ales daca nasti normal.Inf nu se transmite pe cale sexuala si nu ae nici un fel de simptomatologie,dar poate fi foarte periculoasa pt bb.Eu nu cred ca e vreo problema daca iei antib inainte de operatie,din contra te protjeaza de infectie si dupa operatie si oricum daca nasti prin cezariana iti fac antib intravenos vreo 3 zile asa ca ia -le ca nu-ti fac rau.Ce antib ti-a dat,sunt curioasa daca sunt din grupa penicilinelor. oFloare1.gif


nu stiu unde este localizata infectia!
pe buletinul de analize scrie doar identificare bateriana: streptococ grupa B!
pentru tratarea ei dr. mi-a prescris Augmentin pentru o perioada de 7 zile!
alinusch
QUOTE(mammi @ Jan 20 2009, 08:26 PM) *
nu stiu unde este localizata infectia!
pe buletinul de analize scrie doar identificare bateriana: streptococ grupa B!
pentru tratarea ei dr. mi-a prescris Augmentin pentru o perioada de 7 zile!

Poti sa-i iei fara probleme ca e tot o penicilina,si eu am luat la inceputul sarcinii pt o inf urinara.Cand nasti sambata asta?
lucy
buna mammi sper sa fie totul in ordine cu tine stai linistita si ia tratamentul in continuare nu iti face rau , noi am fost ieri la medic pentru un penultim test non-stres si ne-a spus ca ne internam joi pe la 15.30-16.00 intr-o rezerva in care stau singura deasupra cabinetului lui, oprim injectiile joi nu mai facem de la ora 18.00 nu mai am voie sa mananc nimic, iar vineri la prima ora o sa fac cunostinta cu bebelul meu, pt ca intram in cezariana, noua toate analizele ne-au iesit foarte bine si stam linistiti, multa bafta si nastere usoara, eu deja am mari emotii
Kris&Robert
QUOTE(alinusch @ Jan 20 2009, 08:38 PM) *
Poti sa-i iei fara probleme ca e tot o penicilina,si eu am luat la inceputul sarcinii pt o inf urinara.Cand nasti sambata asta?


ma bucur! sambata de dimineata ne intalnim cu bebe! dr. a zis sa vin devreme sa fiu prima!

QUOTE(lucy @ Jan 21 2009, 10:38 AM) *
buna mammi sper sa fie totul in ordine cu tine stai linistita si ia tratamentul in continuare nu iti face rau , noi am fost ieri la medic pentru un penultim test non-stres si ne-a spus ca ne internam joi pe la 15.30-16.00 intr-o rezerva in care stau singura deasupra cabinetului lui, oprim injectiile joi nu mai facem de la ora 18.00 nu mai am voie sa mananc nimic, iar vineri la prima ora o sa fac cunostinta cu bebelul meu, pt ca intram in cezariana, noua toate analizele ne-au iesit foarte bine si stam linistiti, multa bafta si nastere usoara, eu deja am mari emotii


acum m-am mai linistit! am auzit ca mai multe mamici au trecut prin asta!
ma bucur ca esti bine!
nastere usoara si tie!
de curiozitate, ai idee ce avem voie sa mancam la spital!?
o mamica imi spunea ca avem voie decat ceaiuri si eventual supa (doar lichidul)!

si noi avem emotii si de abia asteptam ziua de sambata!
bananab.gif
kyky
bafta multa, mamicilor care isi vor vedea BB-i saptamana aceasta.

si noi am fost ieri la dr. si dupa ce ne-a speriat initial dr ca nu are suficient lichid, am fost la eco si am constata ca BB nu s-a dezvoltat prea bine si e micut si ca s-ar putea sa vina in jurul zilei de 23 feb. oricum m-am speriat putin. mergem si azi sa vedem ce zice si dr. o veste buna este ca BB e cu capul in jos.
nu stiu daca mai pot sa astept pana atunci. eu imi doream sa vina mai repede, dar se pare ca lui ii place la mami in burtica. desi mi-e frica de momentul propriu - zis, dar cu cat aman cu atat am mai mult timp sa ma gandesc.
cat despre antibiotice si eu am luat in sapt 14, tot pentru un streptococ, dar mi-a dat ampiciplina 5 zile. acum depinde de medic.
Bafta multa celor ce vor naste saptamana asta si aveti grija de burtici
Gabilou
Multa bafta mamicilor care vor naste saptamana aceasta!
Nastere usoara si bebei sanatosi! oFloare.gif

Adi_pisoi, ai nascut?Ca nu te-am mai vazut pe forum. gravida.gif
raisa
QUOTE(mammi @ Jan 21 2009, 08:45 AM) *
ma bucur! sambata de dimineata ne intalnim cu bebe! dr. a zis sa vin devreme sa fiu prima!
acum m-am mai linistit! am auzit ca mai multe mamici au trecut prin asta!
ma bucur ca esti bine!
nastere usoara si tie!
de curiozitate, ai idee ce avem voie sa mancam la spital!?
o mamica imi spunea ca avem voie decat ceaiuri si eventual supa (doar lichidul)!

si noi avem emotii si de abia asteptam ziua de sambata!
bananab.gif

am intrebat-o pe gabi si mi-a zis ca in prima zi aici ai voie sa papi doar sticksuri si apa plata si apoi ceai neindulcit si supa...ce o sa se dea la masa... tongue.gif mult curaj si nastere usoara si recuperare rapida tuturor burticilor care vor deveni mamici saptamana asta...noua ne vine randu saptamana viitoare... floare2.gif
Maira
Mult succes mamicilor care isi vor cunoaste bebe-ii saptamana asta! O nastere cat mai usoara, bebe-i sanatosi, frumosi si papaciosi si refacere grabnica mamicilor!
Noi mai avem de asteptat vreo 2-3 saptamani, dupa vizita de ieri la medic!
lucy
dupa operatie e bine sa bei ceai su zeama de la supa, pt ca nu poti sa te deplasezi si nici sa te fortezi sa te duci la baie, si treptat e bine sa introduci dupa operatie carne fiarta, legume fierte nu cartofi pt ca baloneaza si nici paine, inainte de operatie dr mi-a spus ca sa mananc mai usor si dupa sase seara sa nu mai mananc nimic, doar apa sau ceai, pt ca e bine sa mananci mai usor ca sa nu ti se faca rau de la anestezie cand te trezesti dupa ea sa nu iti vina sa vomiti,
bafta multa si tie
Kris&Robert
QUOTE(raisa @ Jan 21 2009, 02:24 PM) *
am intrebat-o pe gabi si mi-a zis ca in prima zi aici ai voie sa papi doar sticksuri si apa plata si apoi ceai neindulcit si supa...ce o sa se dea la masa... tongue.gif mult curaj si nastere usoara si recuperare rapida tuturor burticilor care vor deveni mamici saptamana asta...noua ne vine randu saptamana viitoare... floare2.gif



QUOTE(lucy @ Jan 21 2009, 03:33 PM) *
dupa operatie e bine sa bei ceai su zeama de la supa, pt ca nu poti sa te deplasezi si nici sa te fortezi sa te duci la baie, si treptat e bine sa introduci dupa operatie carne fiarta, legume fierte nu cartofi pt ca baloneaza si nici paine, inainte de operatie dr mi-a spus ca sa mananc mai usor si dupa sase seara sa nu mai mananc nimic, doar apa sau ceai, pt ca e bine sa mananci mai usor ca sa nu ti se faca rau de la anestezie cand te trezesti dupa ea sa nu iti vina sa vomiti,
bafta multa si tie


multumim mult pentru raspunsuri!
si pentru urari!
tzuc.gif
si noua ne-a zis dr. ca in seara de dinainte sa nu mai mancam nimic dupa ora 5, iar sambata dimineata sa nu bem si sa nu mai mancam nimic!
mie una stiu ca o sa imi fie destul de greu!
m-am obisnuit sa mananc destul de mult . . .
loredana03
QUOTE(mammi @ Jan 21 2009, 02:16 PM) *
multumim mult pentru raspunsuri!
si pentru urari!
tzuc.gif
si noua ne-a zis dr. ca in seara de dinainte sa nu mai mancam nimic dupa ora 5, iar sambata dimineata sa nu bem si sa nu mai mancam nimic!
mie una stiu ca o sa imi fie destul de greu!
m-am obisnuit sa mananc destul de mult . . .



mammi mai ai atat de putin...
care e starea ta?
cum te simti. abia astept si eu.............
Kris&Robert
QUOTE(loredana03 @ Jan 21 2009, 04:19 PM) *
mammi mai ai atat de putin...
care e starea ta?
cum te simti. abia astept si eu.............


ma bucur ca a mai ramas putin timp pana la intalnirea cu bebe!
mi-e din ce in ce mai greu sa ma misc, sa dorm si obosesc la cel mai mic efort!
drept dovada de la ora 6 nu mai pot sa dorm! si nici dupa amiaza . . .
mai avem 2 zile!
tu cat mai ai?!
lucy
mammi nastere usoara recuperare grabnica si un copil sanatos si voios, eu azi ma internez la pranz iar maine dimineata intru in cezariana la prima ora, deja nu mai am rabdare m-am trezit de la 6 dimineata si am o gramada de emotii, pupici pe burtici tuturor mamicilor si sa ne vedem cu bine, va pupicesc
AngiC
QUOTE(mammi @ Jan 22 2009, 08:43 AM) *
ma bucur ca a mai ramas putin timp pana la intalnirea cu bebe!
mi-e din ce in ce mai greu sa ma misc, sa dorm si obosesc la cel mai mic efort!
drept dovada de la ora 6 nu mai pot sa dorm! si nici dupa amiaza . . .
mai avem 2 zile!
tu cat mai ai?!


Buna Mammi!
Mai ai asa putin! Nastere usoara!
Costumas din ala nu mai are la magazin; ti-am raspuns la Mamici de aprilie 2009
Nasti sambata?
hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif floare2.gif
Kris&Robert
QUOTE(lucy @ Jan 22 2009, 10:13 AM) *
mammi nastere usoara recuperare grabnica si un copil sanatos si voios, eu azi ma internez la pranz iar maine dimineata intru in cezariana la prima ora, deja nu mai am rabdare m-am trezit de la 6 dimineata si am o gramada de emotii, pupici pe burtici tuturor mamicilor si sa ne vedem cu bine, va pupicesc


multumesc mult!
multa sanatate si tie si bebeului tau!

QUOTE(AngiC @ Jan 22 2009, 10:58 AM) *
Buna Mammi!
Mai ai asa putin! Nastere usoara!
Costumas din ala nu mai are la magazin; ti-am raspuns la Mamici de aprilie 2009
Nasti sambata?
hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif floare2.gif floare2.gif


era tare dragut costumasul . . . sad.gif
sambata asta vine pe lume BB meu! de abia astept!
multumesc de urari!
tzuc.gif
maria_corina29
QUOTE(mammi @ Jan 22 2009, 12:58 PM) *
multumesc mult!
multa sanatate si tie si bebeului tau!
era tare dragut costumasul . . . sad.gif
sambata asta vine pe lume BB meu! de abia astept!
multumesc de urari!
tzuc.gif

multa bafta mammi cristina,
te asteptam cu vesti si povesti despre nastere si despre bebita al tau pe mamici de aprilie pt ca si tu ai fost alaturi de noi acolo. suntem cu gandul la tine si iti tinem pumnii stransi.
si mmmuuuuuuuuuuuulllltttttttti pupici tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif hug.gif
maria_corina29
QUOTE(loredana03 @ Jan 21 2009, 04:19 PM) *
mammi mai ai atat de putin...
care e starea ta?
cum te simti. abia astept si eu.............

TU CUM TE SIMTI? ESTI BINE? SIMTI CAPUTUL COPILULUI INTRE PICIOARE?
A INCEPUT SA COBOARE?
IOANASTR
Lucy iti doresc ca totul sa decurga bine si sa iti strangi cu bucurie bebelul la piept. Nu uita sa ne dai detali si poze cand iesi din spital... floare2.gif ... inger.gif ... hug.gif ...
Mammi si tu mai ai atat de putin ,nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul,pupici si nastere usoara si tie...
E... si acum sa vedem cine urmeaza... Ce frumos la voi sa dat deja startul la ingerasi...
danutzaf
Mammi si lucy, sa aveti nasteri usoare, sa va recuperati repede si sa reveniti cu primele impresii , cu poze cu ingerasii vostri si cu alte indicatii si sfaturi. Va pupicesc si o sa ma gandesc la voi!!!! oFloare1.gif oFloare1.gif
loredana03
QUOTE(maria_corina29 @ Jan 22 2009, 01:52 PM) *
TU CUM TE SIMTI? ESTI BINE? SIMTI CAPUTUL COPILULUI INTRE PICIOARE?
A INCEPUT SA COBOARE?



nu a inceput a coboare lasa\l sa mai stea acolo sa termin si eu sesiunea.
loredana03
QUOTE(mammi @ Jan 22 2009, 06:43 AM) *
ma bucur ca a mai ramas putin timp pana la intalnirea cu bebe!
mi-e din ce in ce mai greu sa ma misc, sa dorm si obosesc la cel mai mic efort!
drept dovada de la ora 6 nu mai pot sa dorm! si nici dupa amiaza . . .
mai avem 2 zile!
tu cat mai ai?!



ne asteptam ca bebe sa soseasca dupa 20 februarie, deci mai e putin........
shanty
lucy, mammi, sa aveti parte de nastere cat mai usoara si de BBi frumosi si cuminti!!
de abia astept sa va vad mamici, o sa fiti superbe, fizic si sufleteste!
pupici!
mamigeo
lucy, mammi va doresc din tot sufletul nastere usoara, bebelusi sanatosi, laptic fff mult si recuperare rapida! Va asteptam cu drag cu povestea nasterii si fotografii cu bebelusii. trandafir.gif

PS: mammi asteptam cu interes detalii despre nasterea la Universitar (si eu tot prin cezariana voi naste)
Maira
Mammi si Lucy
va doresc din tot sufletul o nastere cat mai usoara, mult laptic si o refacere grabnica! Iar bebelusii vostrii sa fie sanatosi, frumosi, cuminti si papaciosi!
Iar cand veti avea timp, dupa intoarcerea acasa, va asteptam cu povestea nasterii si pozici cu sufletzelele voastre!
alinusch
Vai ce emotinant,mi s-a ridicat parul pe mine cand am citit ca maine si poimaine veti deveni cu adevarat mamici.Va doresc sa nasteti usor si sa va refaceti cat mai repede sa va puteti bucura cat mai repede de micutii vostri.Va asteptam cu nerabdare cu detalii dupa ce reveniti acasa si bineinteles dupa ce va reveniti cat de cat.
Fetelor care urmeaza dupa mammi si lucy?Va intreb pe cele cu cezariana,ca celelalte nu au de unde sa stie.
Azi am fost si noi la cumparaturi si am luat cateva hainute asa mai mult de stat prin casa ca deocamdata nici nu stiu cam ce mi-ar trebui.Imi e asa drag cand vad hainutele ca parca am devenit si mai nerabdatoare(daca se poate mai mult decat sunt). bouncy.gif
adi_pisoi
si bebelusele mele s-au grabit sa vina pe lume......iar pe 6.01.2009 s-au nascut.........bebitele sunt bine iar de vineri ne-am intors acasa.....unde ne este fff bine........ink incercam sa ne acomodam ....dar e bine.....va pup ....nastere usoara burtici...mai vb...
Kris&Robert
QUOTE(adi_pisoi @ Jan 22 2009, 10:55 PM) *
si bebelusele mele s-au grabit sa vina pe lume......iar pe 6.01.2009 s-au nascut.........bebitele sunt bine iar de vineri ne-am intors acasa.....unde ne este fff bine........ink incercam sa ne acomodam ....dar e bine.....va pup ....nastere usoara burtici...mai vb...


FELICITARI! sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
si sa ne arati si noua poze cu printesele tale!
floare2.gif
Kris&Robert


multumim din suflet tuturor!
e un sentiment foarte placut sa stii ca in asemenea momente sunt atatia prieteni . . .prietene care se gandesc la tine! la voi ma refer, pentru ca desi nu ne-am cunoscut totusi stim destul de multe despre fiecare si ne leaga o minunata experienta care ne-a fost dat sa o traim aproape in acelasi timp!
multa sanatate bebeilor din burtici si viitoarelor mamici!
DD sa aiba grija de voi!
va hug.gif si va tzuc.gif!
Gabilou
QUOTE(adi_pisoi @ Jan 22 2009, 10:55 PM) *
si bebelusele mele s-au grabit sa vina pe lume......iar pe 6.01.2009 s-au nascut.........bebitele sunt bine iar de vineri ne-am intors acasa.....unde ne este fff bine........ink incercam sa ne acomodam ....dar e bine.....va pup ....nastere usoara burtici...mai vb...

Felicitari! Cred ca ai doua papusi frumoase foc!Si norocoase......doar s-au nascut de Boboteaza!Sa traiasca si sa-ti aduca numai bucurii! oFloare1.gif
Gabilou
Mammi, fruntea sus! Ziua de azi va trece f repede, Lucy cred ca a nascut deja, iar maine pe vremea asta vei dansa Hora Unirii cu bebelul tau tongue.gif
Observ ca mamicile de februarie s-au grabit putin, dar cred ca Shanty a inceput deja sa intocmeasca lista cu primii copilasi. Ar fi frumos ca in dreptul fiecarei mamici sa apara si numele bebelului(poate se mai inspira si cele care nu s-au hotarat inca) bb.gif Pupici! hug.gif
kyky
Felicitari! pentru gemene. ne-am inchipuit noi ca nu au mai avut rabdare. sa fie sanatosi toti BB-i care au aparut deja. cred ca oricare dintre noi are emotii cand citeste despre mamicile de aici care deja isi tin BB-i in brate sau care urmeaza cat de curand. cel putin la mine asa e. pentru oricare dintre noi e ca o sustinere pentru nasterea propriului BB.
eu una tin sa multumesc mamicilor pentru suportul lor. mai avem ceva pana vom tine si noi BB-ul in brate, dar traiesc clipe de fericire cand vad ca se aproprie momentul.
aveti grija de burtici.
si evident, asteptam si noi detalii legate de nasteri (desi cred ca si adi_pisoi a nascut tot prin cezariana), dar orice experienta e bine venita. normal, pozele cu BB-i sunt si mai elocvente.


Maira
QUOTE(adi_pisoi @ Jan 22 2009, 08:55 PM) *
si bebelusele mele s-au grabit sa vina pe lume......iar pe 6.01.2009 s-au nascut.........bebitele sunt bine iar de vineri ne-am intors acasa.....unde ne este fff bine........ink incercam sa ne acomodam ....dar e bine.....va pup ....nastere usoara burtici...mai vb...

Felicitari! floare2.gif floare2.gif floare2.gif Sa va traiasca minunile, sa fie sanatoase, cuminti, frumoase, sa va bucurati de ele!

alinusch
QUOTE(adi_pisoi @ Jan 22 2009, 10:55 PM) *
si bebelusele mele s-au grabit sa vina pe lume......iar pe 6.01.2009 s-au nascut.........bebitele sunt bine iar de vineri ne-am intors acasa.....unde ne este fff bine........ink incercam sa ne acomodam ....dar e bine.....va pup ....nastere usoara burtici...mai vb...

Felicitari pt printesele tale si bineinteles ca te asteptam cu poze si detalii despre cum a decurs nasterea lor.Si tu ai nascut cam devreme ca trebuia sa nasti cam in acelasi timp cu mine dar se pare ca fetitele tale au fost foarte nerabdatoare sa te cunoasca.Sa fie sanatoase si sa te bucuri de ele. tzuc.gif partners.gif
P.S La cate saptamani ai nascut?
raisa
Vreau sa felicit si eu mamicuta noastra eroina cu gemene floare2.gif si sa ii dea D-zeu multa multa sanatate ei si fetitelor si multa putere si rabdare sa faca fata la toate incercarile ce vor veni tzuc.gif ...si ii urez nastere usoara lu mammi care maine o sa fie cea mai fericita femeie si mama tzuc.gif si asteptam sa vina cu vesti lucy care deja a nascut probabil bb.gif ....cred ca urmam noi wub.gif bananab.gif
IOANASTR
Mi de felicitari mamicutei de gemene floare2.gif cred ca e superb sa isi poata strange deja printesele la piept. Mammi sa ai o nastere usoara,maine pe vremea asta vei avea puiutul la piept cum e te napadesc emotile?
Raisa intradevar cred ca tu urmezi sa nasti ce frumos,abia astept sa vad poze cu micuti si sa primim detali de cum au decurs nasterile.
adi_pisoi
am nascut la 33 saptamani si am nascut normal..........am niste fetite superbe si a meritat tot efortul ...toata durerea si tot chinul....va doresc sa nasteti usor .....sa nu va chinuiti.....
loredana03
QUOTE(adi_pisoi @ Jan 23 2009, 07:26 PM) *
am nascut la 33 saptamani si am nascut normal..........am niste fetite superbe si a meritat tot efortul ...toata durerea si tot chinul....va doresc sa nasteti usor .....sa nu va chinuiti.....



felicitari si asteptam poze cu printesele tale.
floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.