Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Draga
QUOTE(silvya_ @ Jul 29 2011, 11:54 AM) *
poi mamei mele nu i-am spus ink deoarece ea nu stie/poate sa tina un secret si ar spune la tot familionul (matusi, unchi, veri si alte traznai)...iar eu nu vreau sa stie nimeni din familia mea fiindca sunt certata cu ei ( si oricum nu-mi ridik nimeni statuie sau nu-mi da nimeni vreun premiu daca le zic...deci...la ce folos???? ei nu au fost in stare nici de ziua lui robert sa sune....iar eu proasta m-am dus la ziua fiecaruia cu cate ceva....)

iar socrilor mei...aici e povestea mai lunguta un pik...cand am ramas insarcinata cu robert stateam la ei si dupa ce le-am dat vestea din cauza unor certuri m-au dat afara din casa...de atunci noi stam cu chirie intr-o garsoniera...de impacat, ne-am impacat cu ei dar iar prefer sa fiu mai rezervata...plus k ei si-au dorit mereu o nepotik si ne-am gandit noi sa aflam mai intai ce e bebe si pe urma sa le zicem....oricum mult timp numai pot ascunde anima1.gif



ups, complicata situatie in ambele familii sad.gif

eu f fericita cu familiile, nu se baga nimeni, cu unii realtii mai stranse cu altii mai distante dar diplomatice, e super ok.
chiar abia astept in august sa merg la mama si sa vina acolo si varul cu vara ( frati) cu familiile lor...uau ce balamuc va fi..nici nu vom incapea in casa, mai dormim si la matusa de peste strada biggrin.gif .
Varul si vara sunt f importanti pentru mine, ei au ramas pentru mine ca niste frati, pe al meu l-am pierdut.
Bine am multi veri dar doar 2 asa, de suflet. Gata , ma opresc biggrin.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 29 2011, 10:05 AM) *
ups, complicata situatie in ambele familii sad.gif

eu f fericita cu familiile, nu se baga nimeni, cu unii realtii mai stranse cu altii mai distante dar diplomatice, e super ok.
chiar abia astept in august sa merg la mama si sa vina acolo si varul cu vara ( frati) cu familiile lor...uau ce balamuc va fi..nici nu vom incapea in casa, mai dormim si la matusa de peste strada biggrin.gif .
Varul si vara sunt f importanti pentru mine, ei au ramas pentru mine ca niste frati, pe al meu l-am pierdut.
Bine am multi veri dar doar 2 asa, de suflet. Gata , ma opresc biggrin.gif



offf ce ne-am face noi fara familie?!?!? uneori rau cu rau dar mai rau fara rau yes.gif
mie imi place agitatia f tare, imi place sa fie lume multa, sa nu te plictisesti niciodata. Cred ca o sa va simtiti tare bine Draga acasa. Ne scri si de acolo, asa-i?

mi-as lua si eu un pepene din piata cand plec de la birou. din piata de la noi l-ai luat? bun?
crissa6
Neataaa

Pe unde umblati?
Cred ca dormiti pe racoare wink.gif

Ma duc sa bag o masina de rufe ca vad ca n-am cu cine barfi p-aici biggrin.gif
Draga
Buna ziua
am ajuns si eu acasa
am dormit pe racoare , pana la 8 ca m-a trezit apa bauta azi noapte nervi.gif

am fost la morfofetala: domnisoara e foarte bine, nu are nici o problema, aproximativ 450 g, si mainile aproape la fel de lungi ca picioarele...acu e bine sa aiba fetele picioare lungi , dar maini lungi ? o fi sexi? liwlol.gif
si e frumusica love1.gif , ca-i a mea wink.gif
Parca nu seamana cu Calin....dar nici calin nu a fost cel din poza!

eu am colul ok, 48 mm dar pacenta jos inserata , asta necesita monitorizare si mai tarziu cred ca ma asteapta un repaus total sad.gif

Ieri am cinat in oras si am abordat iar problema numelui, cred ca ramane Marta!

crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 30 2011, 01:19 PM) *
Buna ziua
am ajuns si eu acasa
am dormit pe racoare , pana la 8 ca m-a trezit apa bauta azi noapte nervi.gif

am fost la morfofetala: domnisoara e foarte bine, nu are nici o problema, aproximativ 450 g, si mainile aproape la fel de lungi ca picioarele...acu e bine sa aiba fetele picioare lungi , dar maini lungi ? o fi sexi? liwlol.gif
si e frumusica love1.gif , ca-i a mea wink.gif
Parca nu seamana cu Calin....dar nici calin nu a fost cel din poza!

eu am colul ok, 48 mm dar pacenta jos inserata , asta necesita monitorizare si mai tarziu cred ca ma asteapta un repaus total sad.gif

Ieri am cinat in oras si am abordat iar problema numelui, cred ca ramane Marta!



yupiiii eusa_clap.gif
felicitari!!! ma bucur sa sunteti bine smile.gif
450g...oho...cum sa nu simti piciorusele la asa o bebelina voinica tzuc.gif

da Draga e sexy si cu mainile lungi o sa vezi smile.gif

abia astept sa ma duc si eu pe 10 s-o vad, numai am rabdare
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 30 2011, 03:41 PM) *
yupiiii eusa_clap.gif
felicitari!!! ma bucur sa sunteti bine smile.gif
450g...oho...cum sa nu simti piciorusele la asa o bebelina voinica tzuc.gif

da Draga e sexy si cu mainile lungi o sa vezi smile.gif

abia astept sa ma duc si eu pe 10 s-o vad, numai am rabdare


tzuc.gif

o sa caut raportul de la morfofetala lui Calin sa vad care era raportul maini/picioare. La el am facut morfo la 23 sapt, avea peste 600g.

poate bebelina semana la conformatie cu tatal ei, ca e genul longilin.
Azi am fost intr-un mall, altul, si nu am cumparat nimic, decat de la farmacie.Cred ca mi-a pierit cheful de cumparaturi la benzinarie ca am facut plinul crybaby.gif
Am fost la mothercare in dorobanti( eu nu sunt mare fan al acestei marci , dar m-am dus si eu ca lumea buna ohmy.gif ), au multe produse pentru mame, inclusiv 2 panouri cu sutiene , ok ca pret , aprox 150 ron/2 bucati. Cred ca-mi voi lua ceva pijama/camasa pentru alaptat, cu bretele detasabile as vrea, camasile acelea cu halat de se gasesc peste tot nu sunt chiar ok, sau nu am eu o conformatie sa se potriveasca , oricum am una, pastrata.

azi am avut o revelatie, de cand iau Fe, de o luna, m-am ingrasat 4 kg. Cred ca ma duc sa-mi refac analiza si daca e ok hemoglobina renunt , sau micsorez doza. Stiam ca la fe reactionez asa dar eram sub limita. ma simt vapor, si abia sunt la jumatate.
ma pun sa studiez care sunt alimentele cele mai bogate in fe wink.gif


voi ce faceti in we?
eu sunt singurica pana maine seara, nu cred ca mai ies, asa ca sunt pe aici
1_3ani.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 30 2011, 02:06 PM) *
tzuc.gif

o sa caut raportul de la morfofetala lui Calin sa vad care era raportul maini/picioare. La el am facut morfo la 23 sapt, avea peste 600g.

poate bebelina semana la conformatie cu tatal ei, ca e genul longilin.
Azi am fost intr-un mall, altul, si nu am cumparat nimic, decat de la farmacie.Cred ca mi-a pierit cheful de cumparaturi la benzinarie ca am facut plinul crybaby.gif
Am fost la mothercare in dorobanti( eu nu sunt mare fan al acestei marci , dar m-am dus si eu ca lumea buna ohmy.gif ), au multe produse pentru mame, inclusiv 2 panouri cu sutiene , ok ca pret , aprox 150 ron/2 bucati. Cred ca-mi voi lua ceva pijama/camasa pentru alaptat, cu bretele detasabile as vrea, camasile acelea cu halat de se gasesc peste tot nu sunt chiar ok, sau nu am eu o conformatie sa se potriveasca , oricum am una, pastrata.

azi am avut o revelatie, de cand iau Fe, de o luna, m-am ingrasat 4 kg. Cred ca ma duc sa-mi refac analiza si daca e ok hemoglobina renunt , sau micsorez doza. Stiam ca la fe reactionez asa dar eram sub limita. ma simt vapor, si abia sunt la jumatate.
ma pun sa studiez care sunt alimentele cele mai bogate in fe wink.gif
voi ce faceti in we?
eu sunt singurica pana maine seara, nu cred ca mai ies, asa ca sunt pe aici
1_3ani.gif



De azi dimineata fac treaba in continuu, bine cu exceptia faptului ca am stat un pic cu Edi in pat la pranz, adica vreo ora si ceva. Am pus si o ciorbita pe foc si acum ne-am apucat sa facem ordine in jucariile lui Edi nervi.gif nervi.gif nervi.gif E jaleeeee!!!! Asta in conditiile in care am mai aruncat saptamana trecuta un sac de roboti descompusi, lego fara piese, masini fara roti si asa mai departe.

Nu ti-am spus ca am fost in Bricostore si am gasit stickere. Erau vreo 3 modele care mi-au placut insa n-am luat deocamdata pt ca mergem direct la fini, numai ajungeam acasa pana a doua zi seara, era aiurea. Dar avem timp. Oricum prin septembrie ne apucam si de zugravit si de dressing ca o sa fie sotu in concediu.

Maine habar n-am ce mai facem...sa vedem cum o fi vremea.

Naspa cu fierul asta..adica ai luat un kg pe sapt...im da...e cam mult. Noroc ca nu ai luat deocamdata cu sarcina mult ca mine. Sunt o gramada de alimente bogate in Fe dar ai grija sa nu mananci ficatei ca nu sunt indicati in sarcina.

Mai aranjez niste roboti, mai revin...
Draga
da, cam greu cu jucariile , dar sa vezi peste 2 ani, jaleeee!

Am studiat raportul echo al lui Calin, era cu fix o saptamana mai mare, dar era mai mare, si intr-adevar diferenta dintre maini si picioare era mai mare, picioarele mai mari. Calin avea si nasul mai mare biggrin.gif

am facut si eu un pic de ordine, un ceai de macese( diuretic, se zice), am pus la spalat si am obosit.
Cu ficatii nu stiu ce sa zic, am mancat pate desi stiu ca nu e voie si data trecuta chiar facusem o pasiune prin luna a 7-a ohmy.gif . Am mancat si fructe de mare, dar facute acasa, le-am fiert bine, nu trase usor un tigaie cum sunt mai bune.

azi poftesc la chec cu lapte. noroc ca au chec la tip-top.
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 30 2011, 03:54 PM) *
da, cam greu cu jucariile , dar sa vezi peste 2 ani, jaleeee!

Am studiat raportul echo al lui Calin, era cu fix o saptamana mai mare, dar era mai mare, si intr-adevar diferenta dintre maini si picioare era mai mare, picioarele mai mari. Calin avea si nasul mai mare biggrin.gif

am facut si eu un pic de ordine, un ceai de macese( diuretic, se zice), am pus la spalat si am obosit.
Cu ficatii nu stiu ce sa zic, am mancat pate desi stiu ca nu e voie si data trecuta chiar facusem o pasiune prin luna a 7-a ohmy.gif . Am mancat si fructe de mare, dar facute acasa, le-am fiert bine, nu trase usor un tigaie cum sunt mai bune.

azi poftesc la chec cu lapte. noroc ca au chec la tip-top.



Ai dreptate cu jucariile peste 2 ani. Mai ales ca e fetita...Nici nu vreau sa ma gandesc. Si eu m-am mai uitat sa fac comparatie intre echo lu edi si astea de acum, insa nu prea ne-am potrivit la nr de saptamani de sarcina si nu prea aveam ce sa compar. Cat avea Calin la 23 de saptamani? Nu de alta dar atat o sa am eu la echo biggrin.gif .

Eu n-am stiut ca nu e recomandat ficatul la prima sarcina si cred ca am mancat, n-am tinut cont. Acum insa n-am mancat deloc. La fel si cu mezelurile. Foarteee rar am gustat cate o bucatica. Iar cu fructele de mare n-am nicio treaba. De fapt cu nimic marin. Nu mananc nici peste (din pacate).

Si eu am avut pofta zilele trecute si am mancat cozonac cu lapte. Ce misto de tine ca ai tip-topul asa de aproape; cred ca daca bati un pic in podea iti aduc checul la usa liwlol.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 30 2011, 06:25 PM) *
Ai dreptate cu jucariile peste 2 ani. Mai ales ca e fetita...Nici nu vreau sa ma gandesc. Si eu m-am mai uitat sa fac comparatie intre echo lu edi si astea de acum, insa nu prea ne-am potrivit la nr de saptamani de sarcina si nu prea aveam ce sa compar. Cat avea Calin la 23 de saptamani? Nu de alta dar atat o sa am eu la echo biggrin.gif .

Eu n-am stiut ca nu e recomandat ficatul la prima sarcina si cred ca am mancat, n-am tinut cont. Acum insa n-am mancat deloc. La fel si cu mezelurile. Foarteee rar am gustat cate o bucatica. Iar cu fructele de mare n-am nicio treaba. De fapt cu nimic marin. Nu mananc nici peste (din pacate).

Si eu am avut pofta zilele trecute si am mancat cozonac cu lapte. Ce misto de tine ca ai tip-topul asa de aproape; cred ca daca bati un pic in podea iti aduc checul la usa liwlol.gif



la 22 si 5 zile 610 g, grasul lui mama!

Sa-ti dau tema : Pe strollers, carucioare interesante Mutsy( mai scumpe) si Cangaroo, mai ieftine, mi-e mi plac 2 modele de la ultimii ca scaunul sport se transf in landou. La Mutsy au in schimb scoica transformabila in landou( mai au cei de la Jane)...sa te tin la curent cu noile aparitii ca ingelsina si chico stie toata lumea wink.gif ma dadeam si eu pe net......si pot sa-ti spun siguuur ca cele cu 3 roti sunt mult mai usor manevrabile..ca nu o intelegeam pe prietena mea de ce nu poate sa tina si paharul de cafea si sa impinga si caruciorul liwlol.gif

daca bat in podea vine nea Marin de la aprozar cu varza si sfecla liwlol.gif
mezeluri e voie dar nu din cele crud-uscate.

ce plictiseala pe mine
Draga

azi nimeni, nimeni? sad.gif

Draga
am gasit un super patut, utati-va si la pret ohmy.gif anima1.gif

http://www.babysuommo.com/en/catalog/la-perla
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 31 2011, 12:06 PM) *
am gasit un super patut, utati-va si la pret ohmy.gif anima1.gif

http://www.babysuommo.com/en/catalog/la-perla

Buna seara

In sfarsit am reusit sa ajung si eu la calculator...

Foarte fgrumos patutul Draga ca si pretul de altfel anima1.gif Eu zic mai bine sa ne pastram pt targ si poate gasim ceva mai rezonabil si cat de cat autohton tongue.gif

M-am uitat si la carucioarele de pe Strollers dar nu am vazut vreunul care sa zic DA ASTA E!!! M-am tot uitat si prin magazine si pe net, parca toate sunt asa in niste standarde si de calitate si de design. Cred ca pana la urma o sa ma rezum la unul cat se poate de util si de ieftin.

Azi am stat mai toata ziua p-afara, adica vreo 5 ore (dimineata + seara), am facut nani la pranz, manichiura, pedichiura si uite cum s-a dus ziua, si cu ea si weekendul

Maine primim vesti de la fete...abia astept. Ma duc si eu maine la control, sper ca suntem bine.

Ne auzim maine.

Va pup
Noapte buna
Draga
Neata

o zi mare azi, va tin pumnii, abia astept vestiele de la voi tzuc.gif .
Eu plec la Tulcea, incerc sa ajung pe seara si la vara-mea care are calculator sa citesc despre bebelusii vostri.
La Irinella emotiile sunt mai mari!

Karina, sa ne povestesti cum a fost in lunga plimbare.

Crissa, ma dezamagesti, patut mai scump eu nu cred ca exista si tu nu il vrei? liwlol.gif
Stiu ca e greu sa alegi caruciorul, eu schimbam modelul saptamanal, timp de 3 luni doh.gif Pana la urma am facut o alegere buna calitate/pret, mai ales ca l-am luat la baby expo cu aproape 3 mil reducere, asa ca in pretul integral a intrat si scoica, buna afacere!

va las, ma duc sa-mi intind parul, sa-mi spal masina, sa ridic un costum de la curatat ca -l mai curata odata biggrin.gif , sa-i cumpar unei fete de la iunie bratara anti tantari ca la Tl nu exista...si sa plec.

Abia astept ziua de maine , pe la 10-11 imi vad baiatul love1.gif

va pup

si va tin pumnii tzuc.gif
Karina
Neatza!
Uite ca in sfarsit am ajuns si noi inapoi acasa, dupa un drum care credeam ca nu se mai termina niciodata!:) oricum a fost ca de obicei tare tare bine...inconjurata de cei mai scumpi nepotei care exista:) Pacat ca a fost asa scurt...Cu ocazia asta am aflat ca o sa se inmulteasca serios numarul nepoteilor...sunt 3 pe drum (al nostru si inca 2 cumnate care asteapta bebei)...nu stiu unde o sa mai incapa in casa parintilor:)
Da, astazi avem programare la doctor si suntem tare nerabdatori!! Diseara cand ne intoarcem o sa va dam vesti...speram sa avem ce vesti sa va dam:) Pana atunci, in caz ca va era dor sa mai vedeti niste poze, eu weekendul asta numai cu aparatul in mana am stat...si daca vreti sa intelegeti mai bine cum a fost acasa la mine, pozele vorbesc de la sine:)
Draga, drum bun sa ai si sa conduci prudent!!
https://picasaweb.google.com/dellyah13/Fami...feat=directlink
Draga
QUOTE(Karina @ Aug 1 2011, 08:26 AM) *
Neatza!
Uite ca in sfarsit am ajuns si noi inapoi acasa, dupa un drum care credeam ca nu se mai termina niciodata!:) oricum a fost ca de obicei tare tare bine...inconjurata de cei mai scumpi nepotei care exista:) Pacat ca a fost asa scurt...Cu ocazia asta am aflat ca o sa se inmulteasca serios numarul nepoteilor...sunt 3 pe drum (al nostru si inca 2 cumnate care asteapta bebei)...nu stiu unde o sa mai incapa in casa parintilor:)
Da, astazi avem programare la doctor si suntem tare nerabdatori!! Diseara cand ne intoarcem o sa va dam vesti...speram sa avem ce vesti sa va dam:) Pana atunci, in caz ca va era dor sa mai vedeti niste poze, eu weekendul asta numai cu aparatul in mana am stat...si daca vreti sa intelegeti mai bine cum a fost acasa la mine, pozele vorbesc de la sine:)
Draga, drum bun sa ai si sa conduci prudent!!
https://picasaweb.google.com/dellyah13/Fami...feat=directlink


scrie ca ..hopa..nu pot sa vad pozele biggrin.gif , deblocheaza albumul
cred ca mai nou , pe picassa e setat pe privat automat, asa am patit si eu...dar vreau explicatii cu nunta pe plaja!

foarte frumos, inca 3 nepoti, 8 in total? nice!
bine ca ai fost la mama ai mai aflat si tu ceva fetita.gif barza2.gif barza2.gif biggrin.gif
Karina
https://picasaweb.google.com/dellyah13/Fami...feat=directlink
Acum ar trebui sa mearga:) Cat despre nunta pe plaja...n-a fost chiar nunta...ci doar o sedinta foto...in Croatia, la mare:)) da, da, mi-am luat rochia de mireasa cu mine la mare tongue.gif
Si sunt deja 6 nepotei...dar in poza mea cu ei unul lipseste, Loris...apare in celelalte poze...deci la anul o sa fie vreo 9 in total:)
Karina
Vad ca e tare liniste pe aici...si nu ne place linistea smile.gif Asa ca o sa fiu eu prima care dau vestile...ne-am intors de la doctor...si se pare ca bebele nostru nu strica traditia familiei la categoria suprematia sexului smile.gif e baietel...si suntem tare tare incantati de asta smile.gif si se pare ca doamna doctor nu a avut nici un dubiu...pentru ca a zis ca e 100% baietel smile.gif
crissa6
Buna dimineata burticute

Am cam chiulit zilele astea ca am fost prinsa in diverse activitati, dar acum am ajuns la serviciu si e mai mult timp de palavre.

Felicitari karina pentru bebe. Ti-am spus ca e baiat biggrin.gif sa dea Dzeu sa fie sanatos. Foarte frumoase pozele si pline de viata fiinca sunt asa multi copilasi si parca totul e mai vesel. Ce-o sa fie cand or mai veni inca 3... liwlol.gif

Draga, ai ajuns bine? Toate bune?

Eu am fost ieri la control, suntem bine, doar ca ne-a mai adaugat niste nospa la bulinele zilnice. Cica, e nevoie cu atat mai mult cu cat merg la serviciu inca, stau in picioare...nah...cica e un efort in plus. Asa ca ne conformam si ne dam si pe nospa biggrin.gif

Am fost ieri si la Debenhams si am luat un pulovaras pentru pitica pentru ca altceva nu am gasit sa ne faca cu ochiul. Sunt reduceri si la ei, dar noi nu am plecat prea incantati.

Abia astept sa treaca si ziua de azi caci am drumuri lungi de facut...dupa serviciu trebuie sa merg pana la o prietena, dupa care sa-mi recuperez baiatu' de la soacra, si abia apoi acasa. Oricum pana spre dupa-amiaza mai stau p-aici si putem vb cat vreti voi....asta daca aveti si voi timp.

Pupici
silvya_
neatza....haideti la cafea.....

nik de zis....doar vroiam sa o felicit pe karina pt baietel...de acum tb sa va ganditi la nume rolleyes.gif

crissa...sarcina usoara iti doresc floare2.gif
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Aug 2 2011, 07:55 AM) *
neatza....haideti la cafea.....

nik de zis....doar vroiam sa o felicit pe karina pt baietel...de acum tb sa va ganditi la nume rolleyes.gif

crissa...sarcina usoara iti doresc floare2.gif



Mersi mult Silvya. tzuc.gif

Tu ce ai? Baietel sau fetita?
Karina
Crissa, multumim:) sincer si sotul meu dupa ce am iesit de la doctor mi-a zis ca el n-a fost foarte uimit...ca el oricum stia ca e baietel:)) stii cum e, dupa razboi, multi viteji liwlol.gif eu ma bucur pt el, ca stiu ca voia tare mult baietel...dar o sa ma uit cu jind la rochite prin magazine:))
Silvya, multumesc tzuc.gif nu trebuie sa ne mai gandim la nume...pentru ca de baietel aveam pregatit numele de foarte mult timp smile.gif ar fi fost mai complicat daca era fetita. Asa, o sa-l cheme Levi Tobias.
crissa6
QUOTE(Karina @ Aug 2 2011, 08:44 AM) *
Crissa, multumim:) sincer si sotul meu dupa ce am iesit de la doctor mi-a zis ca el n-a fost foarte uimit...ca el oricum stia ca e baietel:)) stii cum e, dupa razboi, multi viteji liwlol.gif eu ma bucur pt el, ca stiu ca voia tare mult baietel...dar o sa ma uit cu jind la rochite prin magazine:))
Silvya, multumesc tzuc.gif nu trebuie sa ne mai gandim la nume...pentru ca de baietel aveam pregatit numele de foarte mult timp smile.gif ar fi fost mai complicat daca era fetita. Asa, o sa-l cheme Levi Tobias.



Foarte frumos numele si deosebit. E bine ca nu e un nume comun sa intoarca capul juma de parc cand il strigi liwlol.gif

Sa sti ca eu acum cand caut hainute de fete gasesc numai de baietei. Si ce frumoaseeeee. Cateodata stau si le studiez si ma gandesc: chiar nu merge de fetita ?!?!?! liwlol.gif

O sa vezi ca o sa vi incarcata din america. poate le faci poza si ne arati ce ai cumparat smile.gif

pupicei

Karina
Da, Crissa...eu intotdeauna am avut probleme cu numele pt copii smile.gif adica nu-mi plac nici numele foarte ciudate...nu-mi place nici sa aud un copil cu prenume american si cu nume romanesc...dar trebuie sa fie neaparat ceva mai deosebit...vorba ta, sa nu intoarca capul jumatate din copiii din parc cand il strig smile.gif
Sincer, abia astept sa mergem in America (mai ales ca am primit si ok-ul din partea doctorei)...dar e comic ca noi nici n-am fost la ambasada inca liwlol.gif deci incerc sa nu-mi fac prea multe iluzii...Acum, si eu si sotul am mai fost in America...inainte sa ne cunoastem, dar sa vedem ce relevanta o sa aiba asta la interviu. Mie mi-e tare dor de magazinele de-acolo love1.gif si sa nu mai zic de inghetata lor liwlol.gif cat am stat acolo, 4 luni, m-am ingrasat 10 kg:))) s-au speriat ai mei cand m-am intors inapoi...
Draga oare cand se intoarce, ca e cam liniste pe-aici de cand a disparut ea smile.gif
crissa6
QUOTE(Karina @ Aug 3 2011, 08:37 AM) *
Da, Crissa...eu intotdeauna am avut probleme cu numele pt copii smile.gif adica nu-mi plac nici numele foarte ciudate...nu-mi place nici sa aud un copil cu prenume american si cu nume romanesc...dar trebuie sa fie neaparat ceva mai deosebit...vorba ta, sa nu intoarca capul jumatate din copiii din parc cand il strig smile.gif
Sincer, abia astept sa mergem in America (mai ales ca am primit si ok-ul din partea doctorei)...dar e comic ca noi nici n-am fost la ambasada inca liwlol.gif deci incerc sa nu-mi fac prea multe iluzii...Acum, si eu si sotul am mai fost in America...inainte sa ne cunoastem, dar sa vedem ce relevanta o sa aiba asta la interviu. Mie mi-e tare dor de magazinele de-acolo love1.gif si sa nu mai zic de inghetata lor liwlol.gif cat am stat acolo, 4 luni, m-am ingrasat 10 kg:))) s-au speriat ai mei cand m-am intors inapoi...
Draga oare cand se intoarce, ca e cam liniste pe-aici de cand a disparut ea smile.gif



Bunaaa

Sa sti ca e liniste p-aici sad.gif Draga era maestrul de ceremonii liwlol.gif
Nu stiu cand se intoarce, dar cred ca pana la sf saptamanii.

10kg doar de la inghetata??? in 4 luni??? eu nici de la sarcina n-am reusit sa ajung la 10 in 5 luni (nu ca as mai avea mult) liwlol.gif

Eu numai am rabdare pana sapt viitoare sa ma duc la morfologie sa vad ce face maimutica acolo singurica biggrin.gif

Vreau sa va spun ca au inceput sa ma doara oasele de la bazin, cred ca si din cauza ca stau foarte mult pe scaun. dar ce sa fac??? Sa lucrez la calculator in picioare?? liwlol.gif Am zis ca o sa incerc sa ma ridic mai des, sa ma plimb seara, sa fac cat de cat miscare.

ehhh voi cu ce va mai omorati timpul?
Karina
Da, da..ai auzit bine...10 kg:)) numai eu stiu ce frustrata am fost cand am ajuns acasa si nimic nu ma mai incapea:)) dar am reusit performanta de a reveni la forma initiala:)) Azi dimineata ne-am urcat si noi pe cantar...si surpriza...avem numai 1,5 kg in plus:) ceea ce nu o deranjeaza deloc pe mami, atata vreme cat Levi e sanatos si mare:)
Te inteleg cu durerile...eu inca mai trag dupa cazatura de pe scari...abia ma ridic din pat...ca sa nu mai zic daca trebuie sa ma aplec sa ridic ceva de jos e chinul de pe lume. Cat am fost acasa la ai mei...nu m-am putut abtine sa nu-mi car in brate nepoteii si seara cand m-am asezat in pat...am fost ca paralizata...nu ma puteam intoarce de pe o parte pe alta!
In rest...ne cam plictisim...asteptam ziua de vineri sa plecam la nunta smile.gif si apoi petrecem tot weekendul cool.gif
Draga
Hello
am revenit aseara cu juniorul si cu vara-me cu baiatul ei care vor sta pana luni!Nu cred ca mai pot sa intru prea des, vineri plecam la munte.
Ma doare burta de mooor, luni seara am tusit ( iar) o ora si am facut febra musculara...la burta..nu mai vreau sa ma misc in nici un fel, ma doare rau...si au unceput si oasele bazinului...of of batranetile mele!

Karina floare2.gif bentru baiat!
Ps, pana la Tulcea am facut 3 ore si 15..mult sub recordul personal sad.gif


va pup
de luni cred ca intru in program normal..de prezenta pe forum

crissa6
QUOTE(Draga @ Aug 3 2011, 11:07 AM) *
Hello
am revenit aseara cu juniorul si cu vara-me cu baiatul ei care vor sta pana luni!Nu cred ca mai pot sa intru prea des, vineri plecam la munte.
Ma doare burta de mooor, luni seara am tusit ( iar) o ora si am facut febra musculara...la burta..nu mai vreau sa ma misc in nici un fel, ma doare rau...si au unceput si oasele bazinului...of of batranetile mele!

Karina floare2.gif bentru baiat!
Ps, pana la Tulcea am facut 3 ore si 15..mult sub recordul personal sad.gif
va pup
de luni cred ca intru in program normal..de prezenta pe forum


Eeeiii bine ati venit!! Pentru scurt timp ce-i drept smile.gif
e culmea tusea aia a ta...cred ca te lupti cu ea de vreo 2 luni. sad.gif deci nu sunt singura cu oasele bazinului. Sa sti ca varsta e de vina, pentru ca la Edi nu am trecut prin asa ceva. karina, tu esti o exceptie ca la tine e de la busituri biggrin.gif

Avem si noi de party weekendul asta. vineri il sarbatorim pe sotu si sambata avem o turta. Ce-mi mai place... bananab.gif


Felicitari karina! 1.5 kg?!?! Supeeeer! Cred ca tu o sa iei 8kg (cat am luat eu pana acum) pana nasti smile.gif. Cand eu deja voi contabiliza vreo 20 pe plus nervi.gif

Te asteptam Draga! Drum bun si distractie placut!

pup feteleeee

crissa6
Neata

Ce fac fetele? Burticile? Bebelusii? smile.gif

Eu vreau sa se termine odata si ziua asta sa vina w-endul si in rest, ma dor toate oasele si spatele nervi.gif ...si sunt suparata ca e liniste maxima aici in casuta noastra. sad.gif

Va pup...mai stau p-aici
silvya_
neatza....vad si eu k e cam pustiu pe aici dar macar eu am un motiv...si anume k ne reg de nunta....dar voi?????


noi suntem bine...bebe misca la greu.....si probabil pe 10 vom afla si noi ce este barza2.gif

un week-end superb va doresc rolleyes.gif
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Aug 6 2011, 07:36 AM) *
neatza....vad si eu k e cam pustiu pe aici dar macar eu am un motiv...si anume k ne reg de nunta....dar voi?????
noi suntem bine...bebe misca la greu.....si probabil pe 10 vom afla si noi ce este barza2.gif

un week-end superb va doresc rolleyes.gif



Neata fete

A inceput o noua saptamana si noi tot adormite suntem???
Haideti sa bem o cafeluta si sa facem atmosfera aici bananab.gif

Cand ai nunta Silvya? Tot pe 10 ai si tu echo? hihihi si noi la fel. nu mai am rabdare.

In rest suntem bine, un picut obosita si somnoroasa...parca numai am chef de nimic.

Pu fetele
alunixa
Neata fetele! Cat ma bucur ca am gasit si eu o comunitate de Mamici de Decembrie. super.gif

Si eu sunt o viitoare mamica de decembrie, sunt la prima sarcina si am 30 de ani. Astazi am intrat in cea de-a 20 saptamana. Pana acum totul a decurs normal. Ultima echografie am facut-o acum 2 saptamani cand am aflat si sexul puiutului nostru. Va fi un baietel, exact ceea ce ne-am dorit amandoi!

Pe 22 august sunt programata la echografia morfofotela si sper din toata inima ca totul va fi asa cum speram!

Voi ati inceput sa faceti achizitii pentru bebeii vostri de genu patut, carucior, cu alte cuvinte ati inceput pregatirile? Eu am cumparat doar un patut micut si alb de la Ikea si o salteluta. Carucior inca nu am luat, as vrea cateva sfaturi de la cele mai experimentate. Voi pe ce modele ati pus ochii?

Va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai usoara si de asemenea bebei sanatosi tuturor!

gravida.gif
Karina
Alunixa, bine ai venit si felicitari pentru baietel! smile.gif ne bucuram tare mult sa te avem printre noi si speram sa ramai multa vreme smile.gif Eu personal, inca nu am cumparat nimic pentru bebe (care e tot un baietel...si miercuri o sa aiba 20 de saptamani) dar pentru sfaturi legate de carucior, s-o astepti pe Draga sa revina smile.gif ea e experta aici smile.gif

Fetelor, noi ne-am intors de la nunta, cu o durere cumplita de spate, dar cu o amintire tare placuta smile.gif a fost asa, o nunta ca in povesti...totul s-a desfasurat in aer liber, si desi a fost putin cam cald, a fost tare frumos...Si pentru ca stiu ca va plac pozele, va atasez cateva, desi nu sunt cele mai relevante pentru nunta biggrin.gif
Crissa, si eu dupa zilele astea ma simt asa obosita de parca as fi muncit non-stop! Imi imaginez cum te simti tu...deci iti trimit o imbratisare! tzuc.gif
P.S. Legat de ultima poza...cica mi-am gasit nora:)))



crissa6
QUOTE(alunixa @ Aug 8 2011, 06:54 AM) *
Neata fetele! Cat ma bucur ca am gasit si eu o comunitate de Mamici de Decembrie. super.gif

Si eu sunt o viitoare mamica de decembrie, sunt la prima sarcina si am 30 de ani. Astazi am intrat in cea de-a 20 saptamana. Pana acum totul a decurs normal. Ultima echografie am facut-o acum 2 saptamani cand am aflat si sexul puiutului nostru. Va fi un baietel, exact ceea ce ne-am dorit amandoi!

Pe 22 august sunt programata la echografia morfofotela si sper din toata inima ca totul va fi asa cum speram!

Voi ati inceput sa faceti achizitii pentru bebeii vostri de genu patut, carucior, cu alte cuvinte ati inceput pregatirile? Eu am cumparat doar un patut micut si alb de la Ikea si o salteluta. Carucior inca nu am luat, as vrea cateva sfaturi de la cele mai experimentate. Voi pe ce modele ati pus ochii?

Va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai usoara si de asemenea bebei sanatosi tuturor!

gravida.gif



Eiii neata si ne bucuram tare ca ni te-ai alaturat.
Nu am achizitionat nimic de genu' carucior, patut inca...astept targul de luna viitoare sa vedem de ce ne putem lipi si noi pe acolo. In schimb am innebunit cumparand la hainute. De vreo saptamana m-am abtinut ca deja scapase rau situatia de sub control.
De unde esti tu?

Karina deci dupa ce ca te-ai distrat te-ai mai pricopsit si cu nora liwlol.gif felicitari!
Ma bucur ca ma intelege si pe mine cineva si ma compatimeste floare2.gif Pe bune, chiar mi-e din ce in ce mai greu. mai am 6 saptamani de mers la birou si scap. Cred ca o sa ma dau pe telenovele si o sa stiu tot ce misca liwlol.gif

tzuc.gif
alunixa
QUOTE(crissa6 @ Aug 8 2011, 07:49 AM) *
Eiii neata si ne bucuram tare ca ni te-ai alaturat.
Nu am achizitionat nimic de genu' carucior, patut inca...astept targul de luna viitoare sa vedem de ce ne putem lipi si noi pe acolo. In schimb am innebunit cumparand la hainute. De vreo saptamana m-am abtinut ca deja scapase rau situatia de sub control.
De unde esti tu?

Karina deci dupa ce ca te-ai distrat te-ai mai pricopsit si cu nora liwlol.gif felicitari!
Ma bucur ca ma intelege si pe mine cineva si ma compatimeste floare2.gif Pe bune, chiar mi-e din ce in ce mai greu. mai am 6 saptamani de mers la birou si scap. Cred ca o sa ma dau pe telenovele si o sa stiu tot ce misca liwlol.gif

tzuc.gif


Sunt din Constanta si anuntati-ma si pe mine cand au loc targuri in Bucuresti si Constanta. Bucuresti e distanta maxima la care pot ajunge. De cand am ramas insarcinata mi s-a accentuat raul de masina.
alunixa
QUOTE(Karina @ Aug 8 2011, 07:18 AM) *
Alunixa, bine ai venit si felicitari pentru baietel! smile.gif ne bucuram tare mult sa te avem printre noi si speram sa ramai multa vreme smile.gif Eu personal, inca nu am cumparat nimic pentru bebe (care e tot un baietel...si miercuri o sa aiba 20 de saptamani) dar pentru sfaturi legate de carucior, s-o astepti pe Draga sa revina smile.gif ea e experta aici smile.gif

Fetelor, noi ne-am intors de la nunta, cu o durere cumplita de spate, dar cu o amintire tare placuta smile.gif a fost asa, o nunta ca in povesti...totul s-a desfasurat in aer liber, si desi a fost putin cam cald, a fost tare frumos...Si pentru ca stiu ca va plac pozele, va atasez cateva, desi nu sunt cele mai relevante pentru nunta biggrin.gif
Crissa, si eu dupa zilele astea ma simt asa obosita de parca as fi muncit non-stop! Imi imaginez cum te simti tu...deci iti trimit o imbratisare! tzuc.gif
P.S. Legat de ultima poza...cica mi-am gasit nora:)))




Karina, felicitari si tie pentru baietel! smile.gif, se pare ca ne despart doar cateva zile.
Pozele sunt superbe!
crissa6
QUOTE(alunixa @ Aug 8 2011, 08:34 AM) *
Sunt din Constanta si anuntati-ma si pe mine cand au loc targuri in Bucuresti si Constanta. Bucuresti e distanta maxima la care pot ajunge. De cand am ramas insarcinata mi s-a accentuat raul de masina.


Si sa vi tocmai din Cta pana in Buc pt targ??? Mai bine ne zici ce vrei si iti trimitem noi prin curier liwlol.gif
Acum e 22-25 sept. O sa avem ceva burtici la vremea aia. mai e o luna jumatate gravida.gif

Aceasi problema am avut si eu toata sarcina trecuta cu raul de masina si acum in primele luni. Am crezut ca iar va dura pana la sfarsit dar parca acum mi-e ok. Dar ce urat era...pfuaaa


pupam
Draga
Buna ziua gravida.gif

am revenit nanner.gif .Am avut o saptamana f incarcata, acum mi-am dus musafirii la microbuzul care-i duce la mama/bunica lor. In we am fost la munte, am stat in Moieciu si am vizitat castelul, pestera, cetatea..eu nu pe toate ca le stiu, Calin nu a fost in pestera pentru ca dormea dus.Ma bucur ca americanii ( mai ales cel mic) au f f incantati.
Calin e la gradi nanner.gif

News: MI-A CRESCUT BURTA! biggrin.gif

Karina, ai fost o nasa superba tzuc.gif .
Ti-ai si ales nora sad.gif sa inteleg ca fata mea si a Crissei nu au nici o sansa???? liwlol.gif

Alunixa, bine ai venit printre noi! stai sa-mi intru in ritm si sa vezi ce sfatoasa sunt ohmy.gif

Crissa, hai ca revin la cafeaua de dimineata, sa te salvez de telenovele.La prima sarcina eu m-am uitat cu o mare mare pasiune la dezbateri politice doh.gif

Silvia , cand e nunta? hai detalii, cum e cu rochia, ce zice cavalerul de onoare?

va pup!
Karina
Draga, bine ai revenit printre noi tzuc.gif stii ca ti s-a simtit lipsa, pe-aici, nu? smile.gif dar ma bucur ca ati avut un timp frumos...ca asta e cel mai important!
Ei bine...si mie mi-a crescut burta...zic eu...in sfarsit liwlol.gif far vreau sa spun ca cine nu stia de bebe, tot nu si-a dat seama ca sunt insarcinata liwlol.gif desi mie mi se pare tare mare burtica...
Cat despre nunta asta, nu am fost nasi...abia weekendul viitor e nunta aia smile.gif nunta asta a fost a cumnatei mele (mireasa e sora sotului)...dar multumesc pt apreciere oricum smile.gif
Cat despre nora...eu nu mi-am ales-o...maica-sa a oferit-o...acuma nu puteam sa-i zic asa, in fata, ca iau si alte optiuni in considerare liwlol.gif deci nu e o cauza pierduta:)))
Speram de-acum sa avem mai multa activitate pe-aici. Va pup!
crissa6
QUOTE(Karina @ Aug 8 2011, 11:38 AM) *
Draga, bine ai revenit printre noi tzuc.gif stii ca ti s-a simtit lipsa, pe-aici, nu? smile.gif dar ma bucur ca ati avut un timp frumos...ca asta e cel mai important!
Ei bine...si mie mi-a crescut burta...zic eu...in sfarsit liwlol.gif far vreau sa spun ca cine nu stia de bebe, tot nu si-a dat seama ca sunt insarcinata liwlol.gif desi mie mi se pare tare mare burtica...
Cat despre nunta asta, nu am fost nasi...abia weekendul viitor e nunta aia smile.gif nunta asta a fost a cumnatei mele (mireasa e sora sotului)...dar multumesc pt apreciere oricum smile.gif
Cat despre nora...eu nu mi-am ales-o...maica-sa a oferit-o...acuma nu puteam sa-i zic asa, in fata, ca iau si alte optiuni in considerare liwlol.gif deci nu e o cauza pierduta:)))
Speram de-acum sa avem mai multa activitate pe-aici. Va pup!



Oooo s-a incins atmosfera. Venim tare din urma smile.gif

Bine ai revenit Draga!!! Sa sti ca tare ne-ai mai lipsit...de fapt cred ca ti-ai dat seama dupa amorteala care a fost zilele astea.
Mie nu mi-a mai crescut burta.... sad.gif( Am senzatia ca e asa de o luna, nu se mai intampla nimik. Bebelina e vioaie si ziua si noaptea, macar atat ca altfel cred ca ma impacientam tare.

Nu vrea Karina sa ne dea baiatul...eu imi facusem deja sperante mari mai ales ca stiam ca o sa aiba haine din America si o sa am o cuscra asa frumoasa...biggrin.gif

Auzi Draga, sti cum facem cu cafeaua aia? Mai bine o iau eu asa frumusel pe scurtatura pe langa cimitir si vin s-o bem live. Imi inchipui ca plec la serviciu. A, dar vezi ca eu la serviciu termin programul la 4 liwlol.gif liwlol.gif

Azi ma opresc la Tip Top sa iau ceva praji sa sti fie ce-o fi yami.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Aug 8 2011, 03:47 PM) *
Oooo s-a incins atmosfera. Venim tare din urma smile.gif

Bine ai revenit Draga!!! Sa sti ca tare ne-ai mai lipsit...de fapt cred ca ti-ai dat seama dupa amorteala care a fost zilele astea.
Mie nu mi-a mai crescut burta.... sad.gif( Am senzatia ca e asa de o luna, nu se mai intampla nimik. Bebelina e vioaie si ziua si noaptea, macar atat ca altfel cred ca ma impacientam tare.

Nu vrea Karina sa ne dea baiatul...eu imi facusem deja sperante mari mai ales ca stiam ca o sa aiba haine din America si o sa am o cuscra asa frumoasa...biggrin.gif

Auzi Draga, sti cum facem cu cafeaua aia? Mai bine o iau eu asa frumusel pe scurtatura pe langa cimitir si vin s-o bem live. Imi inchipui ca plec la serviciu. A, dar vezi ca eu la serviciu termin programul la 4 liwlol.gif liwlol.gif

Azi ma opresc la Tip Top sa iau ceva praji sa sti fie ce-o fi yami.gif

pai bate in usa sa cobor!
Karina
Fetelor, deci eu arat oficial insarcinata smile.gif Astazi, pentru prima data, eram la banca, si a venit o tipa care lucreaza acolo si m-a intrebat cat timp am:)) Foarte tare!
Crissa, dupa cum spuneam, baiatul meu nu e dat nimanui inca:))) deci dati-va bine pe langa mine...ca vorba ta, o sa am baiat imbracat in haine din America liwlol.gif
alunixa
QUOTE(crissa6 @ Aug 8 2011, 09:17 AM) *
Si sa vi tocmai din Cta pana in Buc pt targ??? Mai bine ne zici ce vrei si iti trimitem noi prin curier liwlol.gif
Acum e 22-25 sept. O sa avem ceva burtici la vremea aia. mai e o luna jumatate gravida.gif

Aceasi problema am avut si eu toata sarcina trecuta cu raul de masina si acum in primele luni. Am crezut ca iar va dura pana la sfarsit dar parca acum mi-e ok. Dar ce urat era...pfuaaa
pupam


Poate se finalizeaza autostrada si ajung ma usor. Daca targul merita sa stii ca vin daca pana atunci nu gasesc niciun carucior liwlol.gif.

Pup
alunixa
Bine ai revenit Draga si ma bucur ca ai facut-o asa repede notworthy.gif Fetele mi-au spus ca ai fi un fel de "Enciclopedie" si ca ne dai numai sfaturi bune. Astept sa-ti intrii in forma si discutam.
Numai bine.
Draga
Neata!

hai la cafea.gif

ce planuri aveti pentru ziua de azi?
eu m-as duce pana la ikea sa cumpar 2 lenjerii pentru junior, de la 1 septembrie il las la nanai la gradi si la gradinita noastra se aduce lenjeria de acasa. Si incerc sa ma abtin sa mai cumpar ceva pentru bebelina..Crissa, ma crezi? biggrin.gif

Crissa daca nu se impaca fata ta cu baiatul Karinei, si el meu e imbracat din sua25%, ce zici de oferta liwlol.gif ..a mai primit o cutie de hainute si are si pijama skiny wink.gif liwlol.gif

Alunixa, ai incercat bratarile anti greata? in plimbarile de saptamana trecuta am fost cu nepotul meu pe care mama lui il tot ameninta ca-i va fi rau pe serpentine doh.gif , i-a cumparat bratari si copilul nu a avut nici o problema , serpentine au fost multe, tot culoarul Rucar -bran plus drumul spre Poiana bv. Acum nu stiu daca lui chiar i se facea rau in masina pentru ca ei locuiesc in vf de munte, drumul zilnic e cu serpentine , dar acum nu i-a fost rau deloc. Se gasesc in farmacii, in lanturile mai mari gasesti sigur.

La baby expo e buna oferta de carucioare , pentru altceva nu cred ca merita daca nu esti din localitate.E adevarat ca nu sunt f multi expozanti de carucioare dar ai ocazia sa le pipai , sa le mirosi, si FOARTE IMPORTANT ,SA VEZI EXACT CUM SE PLIAZA! sunt unlele care chiar nu se gasesc in magazine, decat on-line.Eu de la baby expo mi-am luat ambele carucioare, scaunele de masina si scaunul de masa. Acum in septembrie as vrea sa-mi cumpar 2 biberoane si 2 suzete liwlol.gif , glumesc, ma voi duce sa casc gura, eu am , din toate poate imi iau landou portabil pentru caruciorul pe care il am deja.

gata, ma opresc, mai spuneti si voi ceva
crissa6
QUOTE(Draga @ Aug 9 2011, 06:24 AM) *
Neata!

hai la cafea.gif

ce planuri aveti pentru ziua de azi?
eu m-as duce pana la ikea sa cumpar 2 lenjerii pentru junior, de la 1 septembrie il las la nanai la gradi si la gradinita noastra se aduce lenjeria de acasa. Si incerc sa ma abtin sa mai cumpar ceva pentru bebelina..Crissa, ma crezi? biggrin.gif

Crissa daca nu se impaca fata ta cu baiatul Karinei, si el meu e imbracat din sua25%, ce zici de oferta liwlol.gif ..a mai primit o cutie de hainute si are si pijama skiny wink.gif liwlol.gif

Alunixa, ai incercat bratarile anti greata? in plimbarile de saptamana trecuta am fost cu nepotul meu pe care mama lui il tot ameninta ca-i va fi rau pe serpentine doh.gif , i-a cumparat bratari si copilul nu a avut nici o problema , serpentine au fost multe, tot culoarul Rucar -bran plus drumul spre Poiana bv. Acum nu stiu daca lui chiar i se facea rau in masina pentru ca ei locuiesc in vf de munte, drumul zilnic e cu serpentine , dar acum nu i-a fost rau deloc. Se gasesc in farmacii, in lanturile mai mari gasesti sigur.

La baby expo e buna oferta de carucioare , pentru altceva nu cred ca merita daca nu esti din localitate.E adevarat ca nu sunt f multi expozanti de carucioare dar ai ocazia sa le pipai , sa le mirosi, si FOARTE IMPORTANT ,SA VEZI EXACT CUM SE PLIAZA! sunt unlele care chiar nu se gasesc in magazine, decat on-line.Eu de la baby expo mi-am luat ambele carucioare, scaunele de masina si scaunul de masa. Acum in septembrie as vrea sa-mi cumpar 2 biberoane si 2 suzete liwlol.gif , glumesc, ma voi duce sa casc gura, eu am , din toate poate imi iau landou portabil pentru caruciorul pe care il am deja.

gata, ma opresc, mai spuneti si voi ceva


Buna dimineata gravida.gif

Am ajuns si eu de ceva vreme la serviciu, m-am linistit un pic si acum sunt cu voi. Zic m-am linistit pentru ca am alergat ingrozitor toata dimineata. Azi a fost una din zilele alea rare cand l-am dus eu pe Edi la gradi si am chemat un taxi dimineata care ne-a dat 5 min si a ajuns in 25 min nervi.gif nervi.gif nervi.gif As fi renuntat va dati seama si as fi chemat altul dar imi tot spunea ba ca e in spatele blocului, ba ca ajunge intr-un min, ba ca e pe partea cealalta a strazii...Si uite asa mi-a dat tot programul peste cap. am intarziat si la serviciu, am uitat sa cumpar si enciclopedia 3D a lui Edi ca azi e marti si nu vreau sa ma gandesc ce-mi face daca nu o mai gasesc... sad.gif

In concluzie am alergat-o p-asta mica tot Bucurestiul dis de dimineata mititica. Azi dimineata ma uitam in oglinda si parca parca a mai crescut si burtica mea yes.gif

Cat sunt Draga lenjeriile la ikea? de curiozitate ca edi are o gramada. Da ce chestie cu gradi...sa aduceti lenjeriile. N-am mai auzit...pe de-o parte e mai igienic, dar pe de alta sa mai am lunea si grija aleia...
Ce zici tu? sa te abti sa numai cumperi hainute de new born??? liwlol.gif liwlol.gif Doamneee, de 5 luni imi tot propun!!! Ce-i drept, ti-am zis am reusit in ultima saptamana, dar asta pt ca nu am prea mai iesit si pt ca am avut altele sa-mi atraga atentia, cu ziua sotului, cu cadou de turta si d-astea...dar nu stiu cat mai rezist biggrin.gif

Eehh si acum sa ne relaxam ca mai e asa de mult pana la 4...noroc ca ies cu fetele la un frape dupa. yami.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Aug 9 2011, 06:24 AM) *
Crissa daca nu se impaca fata ta cu baiatul Karinei, si el meu e imbracat din sua25%, ce zici de oferta liwlol.gif ..a mai primit o cutie de hainute si are si pijama skiny wink.gif liwlol.gif


Aaaa legat de...combinatie wink.gif....cu pijamaua m-ai convins.
Ramane stabilit!
Karina
Pai, cum asa, fetelor? Din trei variante am ramas cu nici una? unsure.gif sau Draga...strategia ta e sa inlaturi concurenta? liwlol.gif Fetelor, daca va vine sa credeti, eu nu i-am cumparat nimic flacaului wacko.gif Si eu sunt genul ala obsedata de cumparaturi...si eu am inceput sa ma mir de mine! Singurul lucru pe care l-am cumparat cand am aflat ca o sa avem un bebe a fost o pereche de papucei pe care scria little bunny smile.gif in rest nimic! Azi sunam sa ne facem programarea la ambasada...deci sa ne tineti pumnii...Cu ocazia asta poate ajungem si noi prin Ikea...vreau sa cumpar patut macar...dar mai vedem noi...
Crissa, nasoala faza cu taxiul...eu dupa 10 minute sigur n-as mai fi asteptat! Dar lasa...o sa compenseze frappe-ul yami.gif
Va pup!
Draga
hello

am ajuns si eu acasa
copilul meu a facut 2kk la gradi si l-am luat acasa cu pantalonii de rezerva ai gradinitei doh.gif

Crissa, la ikea lenjeriile de bebelusi compuse din husa pilota si fata de perna sunt intre 30 si 79 ron. Eu am mai luat 2 cearceafuri de patut 25 ron/2 buc, pilota( cea mai subtire) si o pernuta. sunt tare frumusele lenjeriile lor, eu am luat acum 2 mai colorate, acasa avem lenjerii mai elegantele cu mult alb, galben si verde...deci unisex, le va folosi si domisoara biggrin.gif
La mobilier era goool. se amenajeaza cred colectia noua.
La prenatal aveau ceva reduceri da parca nu m-a convins nimic cool.gif Dar am cumparat de la carrefour un hanorac alb, il poate purta si bebelina pe la 2,5 -3 ani.

Karina, iti tin pumnii la ambasada!
referitor la patut, tu vei avea camera separata pentru bebe? daca da iti recomand sa te uiti si pe Pifu.ro, au mobola de copii frumoasa, eu am varianta Dona pe alb, sunt foarte incanata. Si patutul de la pifu e varianta mare 70/140, cele de la ikea sunt 60/120, acestea sunt dimensiunile standard pentru patuturi.

Karina ma dezamagesti, nici tu nu vrei patutul acela de 8.900 de euro? cu asa oferta nu te mai intalnesti liwlol.gif


spor la ce faceti

mai stau o ora pe aici pana se trezeste printul si revin pe inserate

Draga
Iar liniste pe aici

Si nici Irinella nu ne-a spus daca e fetita.gif sau barza.gif

Maine avem iar emotii!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.