Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Draga
Alunixa, miercuri ma duc la CBC, da-mi datele e mess g.dragulschi.
Draga
Silvia, de ce nu te duci sa faci o alta echo in alta parte ca sa nu stai ingrijorata?
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Oct 24 2011, 03:25 PM) *
hello, helloo.....am cam disparut din peisaj, stiu...dar am si motive...

am fost si suparata perioada insa acum sunt mai linistita un pik...ideea e k dupa ultima echo se pre k bebe nu se dezvolta cum trebuie si e cam mic ...la 31 de sapt are doar 1 kg ...eu sper sa fie doar o eroare a ecografului si ast urmatoarea echo sa vedem daca luam masuri si mai facm si alte teste....

pana una alta hai sa va pun si eu o pozacu burtik k eu am cam ramas in urma:))))




Buna fetele

Hai ca am prins cateva momente libere, pana vine tati de la serviciu sa papam , mai stau un picut cu voi. smile.gif

Silvya sa sti ca daca ramaneam cu imaginea ultimelor poze pe care ni le-ai trimis inclinam sa le dau dreptate in sensul ca bebe pare a fi foarte mic. Pentru ca in pozele alea nici nu ti se vedea burtica. Eeee acum, in poza asta e cu totul si cu totul altceva. Mi se pare ca e cat a mea, sau ma rog...undeva pe aproape. Mi-e greu sa cred ca ca are doar un kg nono.gif Are dreptate Draga, cel mai bine du-te la un alt ecograf zilele astea fara sa dai alte informatii si vezi ce zice. eu am facut la 23 de saptamani 2 ecografii in doua zile consecutive cand mi-au spus ca are cordonul cu o singura artera desi nu mi-a dat nimeni motive de ingrijorare. Insa pt linistea ta mai incearca si in alta parte. Poate ca n-o sa-ti zica ca are 2 kg dar si 1.5 kg daca iti zice tot e mai bine. Si oricum au asa o mare marja de eroare si ecografele astea..... tzuc.gif Sa ne ti la curent

Fetelor nu mai pot!!! Am impresia ca in fiecare noapte imi mai creste cate putin burta si dimineata urmatoare parca e si mai greu crybaby.gif Vreau sa stea acolo la caldurica pana la termen, vreau sa se faca mare, vreau sa ma mai bucur de sarcina si in acelasi timp vreau sa pot sa ma misc, vreau s-o vad, s-o tin in brate. offf. Voi cum sunteti? Mai puteti? Mai iesiti? Dormiti cat de cat?

pupici

alunixa
Buna seara fetelor tzuc.gif

Ne-am intors si noi din weekendul prelungit cu familiile. Ne-am relaxat in aer curat, chiar daca a fost frig am stat mai mult prin curte infofoliti.

Sylvia, bine ai revenit printre noi. Ma alatur si eu fetelor si te sfatuiesc la fel ca si ele sa mai faci un echo pentru linistea ta. Ma indoiesc ca la burtica ce tocmai ne-ai aratat-o sa stea un bebe asa mic acolo. Imi inchipui ca nu ti-a fost usor dupa asa un rezultat, insa sa stii ca noi suntem alaturi de tine. Asteptam rezultatul cel bun de la al doilea echo. hug.gif

Draga, eu miercuri merg la analize, la CBC am programare pe 4 nov. Iti dau add pe mess ptr detalii.

Crissa, si eu ma ingreunez de la o zi la alta, deja nu ma mai pot apleca sa ma incalt, sa ma imbrac cu pantaloni....sa nu mai spun ce greu ma dau jos din masina. De plimbat am lasat-o mai moale de cand cu ploiele astea. Somnul este prezent insa cu multe treziri de pipi si bineinteles cu multe rasuciri de pe o parte pe alta pentru ca-mi amortesc soldurile. Si in plus, de la 28 de saptamani pana acum am pus pe mine 3 kg crybaby.gif Da si am pofta de mancare de uneori mananc din 2 in 2 ore.
Si eu ard de nerabdare sa-l tin in brate pe Edi... dar mai bine sa stea toti la caldurica si sa creasca mari pana la termen. pray.gif

Va doresc noapte linistita tuturor cu cat mai multe ore de somn!!! hug.gif
Draga
neata

Crissa, dar esti mai ocupata decat atunci cand munceai, nu se poate 68.gif rusinica

Silvia, m-am gandit eu azi noapte, greutatea ca greutatea dar cu masuratorile cum sta bebe? in raportul echografic iti da varsta calendaristica dar si varsta rezultata in urma masuratorilor. e adevarat ca de acolo se deduce si greutatea.
De ex bebelina mea pana la ultima echo era fix pe varsta calendaristica dar la ultima echo o luase inainte, erau segmente din corp care corespundeau la 4 zile +.
si medicul ce zice? sa astepti linistita sa treaca o luna? eu cred ca trebuie sa ceri o alta parere.

Alunixa, ne gasim pe mess.


KARINAAAAAAAAAAAAAAAAA?
alunixa
Vai fetelor, niciuna nu ati dat cafeluta astazi? E pranzul si nicio cafea bauta unsure.gif . Of of ca tare ocupate mai sunteti.

Noi astazi suntem tare puturosi. Am adormit tarziu aseara si ne-am foit toata noaptea, imi pun un film acum si sper sa adorm un pic ca ma simt fara putere.

Sper sa ne intalnim la cafeaua de dupa-amiaza.

Va pup! tzuc.gif
silvya_
QUOTE(Draga @ Oct 25 2011, 09:23 AM) *
neata

Crissa, dar esti mai ocupata decat atunci cand munceai, nu se poate 68.gif rusinica

Silvia, m-am gandit eu azi noapte, greutatea ca greutatea dar cu masuratorile cum sta bebe? in raportul echografic iti da varsta calendaristica dar si varsta rezultata in urma masuratorilor. e adevarat ca de acolo se deduce si greutatea.
De ex bebelina mea pana la ultima echo era fix pe varsta calendaristica dar la ultima echo o luase inainte, erau segmente din corp care corespundeau la 4 zile +.
si medicul ce zice? sa astepti linistita sa treaca o luna? eu cred ca trebuie sa ceri o alta parere.

Alunixa, ne gasim pe mess.
KARINAAAAAAAAAAAAAAAAA?

pai draga....daca era numai greutatea nu-mi faceam griji dar se pare k la toate masuratorile iese mai mic..adik capusorul, femurul si restul...toate sunt mici....FL corespunde unei sarcini de 24 de saptamani in nici un caz de 31....

sotul ma cearta k e din cauza vitaminelor fiindca luam la 2 zile nu in fiecare zi...acum iau in fiecare zi, pap mai bine ( desi mancam si inainte acum exagerez k deh asa vea sotu) si incerc sa nu ma mai stresez din nimicuri...lucruri pe care i le-am spus si sotului k numai veau sa ne certam degeaba...

alta ecografie nu o sa fac ci o astept pe cea de pe 4 noiembrie k sa vad pana atunci daca ma ajuta la cv vitaminele astea ( nu doar cu kg in plus degeba)...oricum numai e mult...

sa speram k totul va fi bine si k sunt doar erori...
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Oct 25 2011, 03:56 PM) *
pai draga....daca era numai greutatea nu-mi faceam griji dar se pare k la toate masuratorile iese mai mic..adik capusorul, femurul si restul...toate sunt mici....FL corespunde unei sarcini de 24 de saptamani in nici un caz de 31....

sotul ma cearta k e din cauza vitaminelor fiindca luam la 2 zile nu in fiecare zi...acum iau in fiecare zi, pap mai bine ( desi mancam si inainte acum exagerez k deh asa vea sotu) si incerc sa nu ma mai stresez din nimicuri...lucruri pe care i le-am spus si sotului k numai veau sa ne certam degeaba...

alta ecografie nu o sa fac ci o astept pe cea de pe 4 noiembrie k sa vad pana atunci daca ma ajuta la cv vitaminele astea ( nu doar cu kg in plus degeba)...oricum numai e mult...

sa speram k totul va fi bine si k sunt doar erori...



Buna seara buna seara smile.gif

Asa e Draga sa sti ca imi asum. Cand eram la birou intram mai des, acum imi tot fac de lucru in fiecare zi, parca nu se mai termina niciodata. Azi de exemplu am cumparat cam tot ce trebuia pt bagaj si sigur pana la sf saptamanii il finalizez. CREEED ca tot!!!! unsure.gif Ma mai uit pe listele de pe net ca poate am omis totusi ceva.

Azi noapte am tot atipit pana la 4.30 dupa care m-am dat jos din pat si am dat drumul la tv si m-am apucat de manichiura biggrin.gif. Pe la 7.30 s-a trezit si Edi, am fost sa-mi recoltez sange...eeee si pe la 11 m-a luat un somn... somn.gif M-am culcat la 1 si m-am trezit la 4. La noapte de la capat... sad.gif

Silvya noi suntem alaturi de tine si acum ce sa zic...mai e un pic pana pe 4 si vezi cu ce noutati vi de la echo. Au si vitaminele rolul lor, dar nu cred totusi asta sa fie cauza. Cat despre certuri....oho...si la noi...zilnic spada.gif Noroc ca am pe cine sa-mi descarc nervii si noroc ca ma suporta, ca altfel cred ca... nervi.gif nervi.gif nervi.gif
crissa6
Draga!!!! N-ai venit de la control???? Vrem vesti proaspete!!! Vreau sa stiu si eu ce greutate are fata mea tongue.gif liwlol.gif
alunixa
Salutare la gravida.gif ! Ce mai faceti? Sunteti ok?
Acum am primit si eu rezultatele partiale la analize si vad ca am colesterolul cam ridicat si trigliceridele asemenea. Foarte ciudat mi se pare pentru ca nu mananc grasimi, prajeli, mezeluri...insa banuiesc ca lactatele ar fi cauza...Acum astept si rezultatele la urocultura.

Voi cum mai stati cu secretiile vaginale. La mine in ultima perioada sunt din ce in ce mai abundente nervi.gif .

Sa va arat si voua ce am gasit pe net poate va intereseaza. Numai ca nu livreaza in Romanica noastra.

Pupici
crissa6
QUOTE(alunixa @ Oct 27 2011, 08:33 AM) *
Salutare la gravida.gif ! Ce mai faceti? Sunteti ok?
Acum am primit si eu rezultatele partiale la analize si vad ca am colesterolul cam ridicat si trigliceridele asemenea. Foarte ciudat mi se pare pentru ca nu mananc grasimi, prajeli, mezeluri...insa banuiesc ca lactatele ar fi cauza...Acum astept si rezultatele la urocultura.

Voi cum mai stati cu secretiile vaginale. La mine in ultima perioada sunt din ce in ce mai abundente nervi.gif .

Sa va arat si voua ce am gasit pe net poate va intereseaza. Numai ca nu livreaza in Romanica noastra.

Pupici


Buna buna

Dragut pachetul de la Tommee Tippee, insa cred ca le gasesti si la noi pe piata. Erau si la targ. yes.gif
Si tu Alunixa ai venit cu vesti proaste de la analize?!?!?! Offf...si Draga cu tensiunea, tu cu colesterolul, Silvya cu greutatea lu BB. Ce se intampla mai fetelor acum pe final? Ma si speriati.

Eu am fost dimineata si l-am dus pe Edi la gradi, dupa care am papat ceva, am facut curat si acum cred ca mai stau maxim o ora si bag somn.

Aaa sa va povestesc...Aseara cand a pupat tati burta si-a luat un catamai piciorusul in gura liwlol.gif Ramasese si el blocat de ce i se intamplase wacko.gif Insa i-a placut cred, pt ca dupa vreo 10 min a venit sa mai incerce odata insa nu a mai iesit smile.gif

Ne auzim mai tz tzuc.gif
Karina
Uite ca am aparut si eu pe-aici:) dar dupa cum spunea si Crissa, nu prea vin nici eu cu vesti bune...se pare ca e ceva in atmosfera wink.gif) la mine bebe e bine mersi...grasanul...dar eu iar am avut niste crize din alea cumplite de stomac...si m-am internat cateva zile in spital...si mooor de plictiseala...noroc cu internetul asta;))
Silvia, ne rugam sa fie totul bine cu bebele...dar cum ziceau si fetele burtica ta nu arata ca o burtica a unul bebe de numai 1 kg...pare destul de marisoara! sau poate poza ne induce in eroare...
Crissa, si la mine cu somnul e tare rau...cand trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta e chinul de pe lume...zici ca sunt o balena...si cand sa ma ridic aceeasi poveste...ma dor absolut toate...Se pare ca mandra ta e o karatista:)) sa vezi ce si-o ia tati dupa ce se naste:)
Alunixa, sa stii ca si eu am aceeasi problema cu secretiile vaginale...dar cica sunt normale...Acum sper sa nu trebuiasca sa ma mai ingrijorez si pentru asta...ca saptamana asta am avut destule pe cap...Nu va spun ca maica-mea imi zice ca i se pare ciudat ca bebe e asa un karatist...ca ea din 7 copii cati a avut nici unul nu a miscat asa mult ca al meu...Si m-am cam speriat...Dar apoi mi-a zis soacra-mea ca al meu sot a fost exact la fel, ca nu mai stia cum sa stea ca sa se linisteasca...si uite ca n-a avut nimic...asta m-a mai linistit ca o fi semanand Levi al nostru cu tati:)
Draga, tu cum mai esti? Macar tu sa vii cu vesti bune...ca se pare ca esti singura noastra speranta acum:))
Va pupam pe toate!
Draga
Hello

s-a mai animat un pic si la noi

Eu cu alunixa am comentat putin pe mess ca am facut schimb de informatii pe care nu le facem publice wink.gif ..i-am trimis un voucer de la cord blod center, nimic altceva biggrin.gif dar sa nu ne punem adresele la vedere.

Crissa, ieri domnisoara mea dadu cu cotul in sonda de la echograf ( sau cum s-o numi) mai sa-i sara doctoritei dim mana ohmy.gif

Karina, imi pare rau ca nu ti-e bine, hai ca trece. si Levi , daca tot ii spui fotbalist nu vrea sa te dezamageasca biggrin.gif

Nici eu nu am vesti f bune, dar bebe e bine...eu mai scriu la nov ca-i mai mare agitatia acolo notworthy.gif
concluzia e ca am voie sa mananc apa plata si lamaie pana nasc si voi naste in privat..ceea ce nu e chiar asa rau, decat financiar.

Alunixa ..am si eu o intrebare mai de fraiera asa: cum faci ca in loc de link sa apara scris ce vrei tu? eu nu stiu anima1.gif
crissa6
QUOTE(Karina @ Oct 27 2011, 09:34 AM) *
Uite ca am aparut si eu pe-aici:) dar dupa cum spunea si Crissa, nu prea vin nici eu cu vesti bune...se pare ca e ceva in atmosfera wink.gif) la mine bebe e bine mersi...grasanul...dar eu iar am avut niste crize din alea cumplite de stomac...si m-am internat cateva zile in spital...si mooor de plictiseala...noroc cu internetul asta;))
Silvia, ne rugam sa fie totul bine cu bebele...dar cum ziceau si fetele burtica ta nu arata ca o burtica a unul bebe de numai 1 kg...pare destul de marisoara! sau poate poza ne induce in eroare...
Crissa, si la mine cu somnul e tare rau...cand trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta e chinul de pe lume...zici ca sunt o balena...si cand sa ma ridic aceeasi poveste...ma dor absolut toate...Se pare ca mandra ta e o karatista:)) sa vezi ce si-o ia tati dupa ce se naste:)
Alunixa, sa stii ca si eu am aceeasi problema cu secretiile vaginale...dar cica sunt normale...Acum sper sa nu trebuiasca sa ma mai ingrijorez si pentru asta...ca saptamana asta am avut destule pe cap...Nu va spun ca maica-mea imi zice ca i se pare ciudat ca bebe e asa un karatist...ca ea din 7 copii cati a avut nici unul nu a miscat asa mult ca al meu...Si m-am cam speriat...Dar apoi mi-a zis soacra-mea ca al meu sot a fost exact la fel, ca nu mai stia cum sa stea ca sa se linisteasca...si uite ca n-a avut nimic...asta m-a mai linistit ca o fi semanand Levi al nostru cu tati:)
Draga, tu cum mai esti? Macar tu sa vii cu vesti bune...ca se pare ca esti singura noastra speranta acum:))
Va pupam pe toate!



Nu e nimic in neregula Karina ca bebe e foarte activ 68.gif E o dovada ca e bine sanatos. Cati copii zici ca are mama ta??? 7 ???? doh.gif Adica tu ai 6 frati!!! Super tare!!! Si felicitari mamicii ca uite-te si tu cat ne plangem noi si cat de greu ni se pare.

alunixa
Karina, bine ai revenit printre noi. Vesti proaste si din partea ta dar se va rezolva totul cu bine intr-un final si toate vom fi alaturi de comorile noastre. Iti doresc insanatosire grabnica. Nu-ti fa griji in privinta miscarilor bebelusului. Si al meu este foarte activ, cateodata loveste asa de tare de-m opreste respiratia jucaus.gif .
Oau, mama ta chiar a fost eroina. Bravo ei!!!!

Draga, selecteaza cuvantul sau cuvintele pe care vrei sa apara linkul, apoi aici, sus langa emoticoane imediat in dreapta selecteaza insert link (o sageata cu o cruce verde) si in casuta ce-ti apare dai paste la link. Succes.
Karina
Ohh, da...mami a mea tare curajoasa a mai fost:) ca sa nu mai spun ca in tot timpul asta a si lucrat (de anul viitor iese draga de ea la pensie in sfarsit) Si eu ma plang cand nu-l am inca nici pe primul:)) imi trece mie...
Crissa...da, cam 7 suntem de toti...intre care o pereche de gemeni. Suntem 2 fete si 5 baieti voinici biggrin.gif
Alunixa, ma bucur sa aud ca nu-i al meu singurul asa nazdravan ca ma cam luasera grijurile...Azi am facut eco...si ce credeti? prima data imi zice doctorita...ia sa vedem ce avem aici...o fetita! Eu am ramas cu gura cascata pt mai multe secunde...noroc ca s-a razgandit repede doamna doctor si a zis ca e de fapt un baietel voinic:) ca altfel nu mai dormeam noaptea asta:)) Maine avem sperante ca ne externeaza... pray.gif ca nu mai rezist aici! Pupici!
crissa6
QUOTE(Karina @ Oct 27 2011, 07:25 PM) *
Ohh, da...mami a mea tare curajoasa a mai fost:) ca sa nu mai spun ca in tot timpul asta a si lucrat (de anul viitor iese draga de ea la pensie in sfarsit) Si eu ma plang cand nu-l am inca nici pe primul:)) imi trece mie...
Crissa...da, cam 7 suntem de toti...intre care o pereche de gemeni. Suntem 2 fete si 5 baieti voinici biggrin.gif
Alunixa, ma bucur sa aud ca nu-i al meu singurul asa nazdravan ca ma cam luasera grijurile...Azi am facut eco...si ce credeti? prima data imi zice doctorita...ia sa vedem ce avem aici...o fetita! Eu am ramas cu gura cascata pt mai multe secunde...noroc ca s-a razgandit repede doamna doctor si a zis ca e de fapt un baietel voinic:) ca altfel nu mai dormeam noaptea asta:)) Maine avem sperante ca ne externeaza... pray.gif ca nu mai rezist aici! Pupici!



Neata fete

Ai grija de tine Karina, stiu ca e ingrozitor in spital. Si eu am fost internata in sarcina trecuta vreo 10 zile si am crezut ca innebunesc. Dar trec toate... tzuc.gif

Fetelor ca sa fiu in ton cu voi, nici eu nu ma simt prea bine. Abia acum jumatate de ora am reusit sa ma dau jos din pat. Imi vine sa vomit in continuu, am o stare ciudata de slabiciune, ma dor ovarele etc. nervi.gif Edi a ramas acasa azi, ca deh..daca n-am fost in stare sa ma ridic din pat, cu atat mai mult sa-l duc la gradi sad.gif Ma duc sa pap niste cereale poate imi mai revin.

Voi ce faceti?
Karina
Crissa, draga de tine...imi pare tare rau ca nu te simti bine:( nu stiu cand ai scris postarea...dar sper ca intre timp ti-ai mai revenit! Nici la mine nu stiu ce se intampla ca de cateva zile tot cu stare de greata ma trezesc...zici ca se intorc vremurile alea de care credeam ca am scapat!
Pe noi ne-a externat astazi si am ajuns acasa si suntem tare fericiti! Am facut cel mai lung dus din viata mea:)) si Levi a parut tare incantat ca nu se mai termina de invartit in burta la mami:)) Acum ne-am pus putin in pat sa ne odihnim...si mai vedem noi ce facem mai dupa masa...Fetelor, voi cum sunteti? Ce planuri aveti pe azi?
crissa6
QUOTE(Karina @ Oct 28 2011, 09:39 AM) *
Crissa, draga de tine...imi pare tare rau ca nu te simti bine:( nu stiu cand ai scris postarea...dar sper ca intre timp ti-ai mai revenit! Nici la mine nu stiu ce se intampla ca de cateva zile tot cu stare de greata ma trezesc...zici ca se intorc vremurile alea de care credeam ca am scapat!
Pe noi ne-a externat astazi si am ajuns acasa si suntem tare fericiti! Am facut cel mai lung dus din viata mea:)) si Levi a parut tare incantat ca nu se mai termina de invartit in burta la mami:)) Acum ne-am pus putin in pat sa ne odihnim...si mai vedem noi ce facem mai dupa masa...Fetelor, voi cum sunteti? Ce planuri aveti pe azi?



Sunt mai bine un picut Karina, multumim. Exact la acelasi lucru ma gandeam si eu. Am sezatia ca s-au intors starile de la inceputul sarcinii. Ma uit la anumite feluri de mancare si mi se face greata....d-astea.
Ehe, bine ati venit acasa! Unde e mai bine? smile.gif
Acum vreau sa ies un pic pana la piata ca s-a mai incalzit si sa incerc poate o ciorbita cand ne intoarcem.
pupici
Draga
buna ziua gravida.gif

ce-i cu voi fetelor, ce va apucat cu greturile la varsta asta? eu as manca si lemne si nu am voie decat branza nesarata si castravete nervi.gif

Karina, bine ca esti acasa, e cel mai bine.
Crissa, ce cari tu de la piata? ai ajutoare? singurica doar patrunjel si fori sa cari.

eu sunt in vacanta de mama wink.gif , acum au plecat baietii la bunica, m-am agitat de dimi ( si enervat putin) incat m-au trecut niste dureri mai dubioase prin burta, m-am speriat si m-am uitat si eu la desene animate biggrin.gif , ca fara mine nu se uita mai mult de 10 minute, mama lui.

Azi stau, gata relax total .
crissa6
QUOTE(Draga @ Oct 28 2011, 11:04 AM) *
buna ziua gravida.gif

ce-i cu voi fetelor, ce va apucat cu greturile la varsta asta? eu as manca si lemne si nu am voie decat branza nesarata si castravete nervi.gif

Karina, bine ca esti acasa, e cel mai bine.
Crissa, ce cari tu de la piata? ai ajutoare? singurica doar patrunjel si fori sa cari.

eu sunt in vacanta de mama wink.gif , acum au plecat baietii la bunica, m-am agitat de dimi ( si enervat putin) incat m-au trecut niste dureri mai dubioase prin burta, m-am speriat si m-am uitat si eu la desene animate biggrin.gif , ca fara mine nu se uita mai mult de 10 minute, mama lui.

Azi stau, gata relax total .



Gata am venit. Epuizant drum sad.gif Am crezut ca numai ajung acasa. Pt fetele care nu stiu pana la piata fac in mod normal vreo 7 min (lejer) biggrin.gif
Draga, am fost sa vad si eu ce e pe la Carrefour ca s-a deschis de azi. Nimic deosebit; lume multa, imbulzeala, am luat o cutie de lapte si niste banane si m-am carat. Am mai luat niste carne tocata de la macelarie si m-am apucat de o ciorbita de perisoare yami.gif Abia astept! Nici d-asta n-ai voie, Draga?

Sa sti ca si pe mine ma trece cate o intepatura, durere, senzatie ciudata undeva foarte jos si ma sperie teribil. Offf mai avem mult????

A plecat Calin? Si acum singurica? Pana cand?
Draga
QUOTE(crissa6 @ Oct 28 2011, 02:11 PM) *
Gata am venit. Epuizant drum sad.gif Am crezut ca numai ajung acasa. Pt fetele care nu stiu pana la piata fac in mod normal vreo 7 min (lejer) biggrin.gif
Draga, am fost sa vad si eu ce e pe la Carrefour ca s-a deschis de azi. Nimic deosebit; lume multa, imbulzeala, am luat o cutie de lapte si niste banane si m-am carat. Am mai luat niste carne tocata de la macelarie si m-am apucat de o ciorbita de perisoare yami.gif Abia astept! Nici d-asta n-ai voie, Draga?

Sa sti ca si pe mine ma trece cate o intepatura, durere, senzatie ciudata undeva foarte jos si ma sperie teribil. Offf mai avem mult????

A plecat Calin? Si acum singurica? Pana cand?


am vazut si eu ca se deschide un carefour mic( market nu supermarket wink.gif ), adevarul e ca pe langa piata nu era mai nimic fata de minis unde au o tona de magazinute in jur
Ciorba am voie dar fara sare si cine sa o faca?????

singurica nanner.gif , al meu sot vrea sa se intoarca luni, direct la munca asa ca ma gaseste dormind daca-ti tine bunul wife.gif obicei de a veni acasa dupa 21.

am mancat si eu:castravete, cas si ou fiert sad.gif , mi-e o foame!!!!!!!!

acum m-am lamurit de unde vine durerea..cred ca i-au crescut unghiile domnisoarei liwlol.gif se misca mult si simt ceva ca niste dureri intepatoare...s-a obraznicit bb.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Oct 28 2011, 01:00 PM) *
am vazut si eu ca se deschide un carefour mic( market nu supermarket wink.gif ), adevarul e ca pe langa piata nu era mai nimic fata de minis unde au o tona de magazinute in jur
Ciorba am voie dar fara sare si cine sa o faca?????

singurica nanner.gif , al meu sot vrea sa se intoarca luni, direct la munca asa ca ma gaseste dormind daca-ti tine bunul wife.gif obicei de a veni acasa dupa 21.

am mancat si eu:castravete, cas si ou fiert sad.gif , mi-e o foame!!!!!!!!

acum m-am lamurit de unde vine durerea..cred ca i-au crescut unghiile domnisoarei liwlol.gif se misca mult si simt ceva ca niste dureri intepatoare...s-a obraznicit bb.gif



ahaaaaa deci asta tre sa fie cu intepaturile din partea de jos. Are si logica evident ca doar e in pozitie craniana... wacko.gif
Primul lucru cand ies le taiem unghiile...clar! cool.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Oct 28 2011, 03:40 PM) *
ahaaaaa deci asta tre sa fie cu intepaturile din partea de jos. Are si logica evident ca doar e in pozitie craniana... wacko.gif
Primul lucru cand ies le taiem unghiile...clar! cool.gif


eu as vrea sa i le fac cu gel biggrin.gif

Crissa, chiar daca sunt la regim o cafea cu salata in oras( ...in cartier, ma rog) merge, sa stii
crissa6
QUOTE(Draga @ Oct 28 2011, 04:10 PM) *
eu as vrea sa i le fac cu gel biggrin.gif

Crissa, chiar daca sunt la regim o cafea cu salata in oras( ...in cartier, ma rog) merge, sa stii



cum adica "ma rog"?!?!? Da ce? cartierul nostru nu arata a oras??? mad.gif
saptamana viitoare?
silvya_
buna fetelor....vad k e rost de intalniri pe aici...ehhh bun macar voi daca eu stau in casa aproape non stop....

azi de ex nu am iesit decat 1 data si asta de nevoie fiindca m-a anuntat o vecina k avem cauciucurile taiate pe spate....hmmmm am vazut negru in fata ochilor k erau noi offff....

si sotul e plecat iar cu treaba la cluj si sunt singurik,, burta si spatele ma termina, robert e un alintat si vrea numai in brate, bb 2 imi sta in coaste....ehhh nu trece perioada asta mai repede?????

karina...ma bucur k ai iesit din spital...multa sanatate iti doresc....

va pup fetelor si va urez o saptamana placuta cu treziri mai rare si somn mai odihnitor") notworthy.gif
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Oct 30 2011, 04:43 PM) *
buna fetelor....vad k e rost de intalniri pe aici...ehhh bun macar voi daca eu stau in casa aproape non stop....

azi de ex nu am iesit decat 1 data si asta de nevoie fiindca m-a anuntat o vecina k avem cauciucurile taiate pe spate....hmmmm am vazut negru in fata ochilor k erau noi offff....

si sotul e plecat iar cu treaba la cluj si sunt singurik,, burta si spatele ma termina, robert e un alintat si vrea numai in brate, bb 2 imi sta in coaste....ehhh nu trece perioada asta mai repede?????

karina...ma bucur k ai iesit din spital...multa sanatate iti doresc....

va pup fetelor si va urez o saptamana placuta cu treziri mai rare si somn mai odihnitor") notworthy.gif


Neataaaa

Foarte naspa Silvya faza cu cauciucurile sad.gif , dar vb aceea...noi sa fim sanatosi.
Cat despre iesitul din casa, tocmai ce ma bucuram si eu ca azi s-a dus sotul sa-l duca pe Edi la gradi, ma gandeam ca o sa se duca sa-l si ia si uite cum scap de iesitul din casa azi si pot sa lenevesc cat doresc. De unde...tocmai m-a sunat de la gradi ca la ora 5 e lectie deschisa cu ocazia halloween-ului anima1.gif N-as putea lipsi evident sa ratez micuta fantoma biggrin.gif
Oricum pana atunci mai trag de timp.
In rest ca si la voi, dureri de spate, de bazin, nervi, agitatie prin burtica... jucaus.gif

O saptamana usoara si de la mine smile.gif
Draga
hello gravida.gif

am avut mult de alergat azi, am rezolvat cam tot ce aveam planificat, am plecat la 9.30 si am venit acasa la 15 doh.gif

am scris la noiembrie..hai si voi acolo ca-s mai multe mamici ..si sunt deja si 5 bb.gif smile.gif
silvya_
QUOTE(Draga @ Oct 31 2011, 04:28 PM) *
hello gravida.gif

am avut mult de alergat azi, am rezolvat cam tot ce aveam planificat, am plecat la 9.30 si am venit acasa la 15 doh.gif

am scris la noiembrie..hai si voi acolo ca-s mai multe mamici ..si sunt deja si 5 bb.gif smile.gif

draga eu mai citesc si de acolo din cand in cand...dar nu am postat niciodata...
laura85soare
Buna dimineata gravida.gif !
OFF in sfarsit am reusit si eu sa ma loghez.
ce mai faceti? Sa stiti ca citesc zilnic tot ce scrieti.
despre mine ce sa va spun.....? As manca, dar parca nu-mi place nimic datorita faptului ca am arsuri, sau am senzatia aceea de prea plin. De greutate ce sa va mai spun doh.gif am luat deja aproape 11 kg si cat voi mai lua ( la sarcina trecuta am luat ~21 de kg). toata lumea imi spune ca am inceput sa ma umflu si la fata, ca am facut gusa... deja am inceput ca ma transform intr-un monstru. Ai mei din casa imi zic NICOLETA LUCIU wacko.gif . Bagajul pentru nastere este aproape gata... mai am sa-i cumpar la bebe caciulita groasa si mie chiloti.
Karina
Neatza fetelor...azi in sfarsit m-am trezit si eu mai ca omul normal...si am zis sa va spun si voua asta:)) Azi ma duc pana la medicul de familie sa-mi dea concediu prenatal...ca ieri m-am dus degeaba:) si apoi ma duc sa mai fac niste cumparaturi de pe listuta...care e inca tare lungaaaa! sa speram ca nu o sa obosesc prea repede:)) Voi ce planuri aveti? Va pup!
crissa6
QUOTE(Karina @ Nov 1 2011, 07:00 AM) *
Neatza fetelor...azi in sfarsit m-am trezit si eu mai ca omul normal...si am zis sa va spun si voua asta:)) Azi ma duc pana la medicul de familie sa-mi dea concediu prenatal...ca ieri m-am dus degeaba:) si apoi ma duc sa mai fac niste cumparaturi de pe listuta...care e inca tare lungaaaa! sa speram ca nu o sa obosesc prea repede:)) Voi ce planuri aveti? Va pup!



Neataaaa

Am reusit sa-l duc si eu pe Edi azi la gradi si acum ar cam trebui sa ma apuc de ceva mancarica si sa mai strang p-aici ca iar zici ca au trecut tatarii pe la noi nervi.gif Cam asta ar fi cu planurile
Am terminat bagajul pentru spital in sfarsit bananab.gif ma simt mai relaxata.
Laura, tu te plangi de 11 kg??? La mine sunt deja 15 crybaby.gif Dar nu-mi fac griji deloc. Sa vina bebelusa sanatoasa si asta sa fie ultima problema smile.gif

Ne auzim mai tarziu wink.gif
Draga
Neata
daca mai vb de kg nu mai vorbesc cu voi 68.gif

am dat o tura pe jos de dimineata si mi-a ajuns, acum imi trebuiesc 3 zile sa ma refac!

Crissa, bravo pentru bagaj..dar pampers ai cumparat? biggrin.gif

Cand iesim la un Mc? sau megem la starbuks ca doamnele? pentru starbuks te iau de la scara!

Am primit marfa: sterilizator, pompa san, incalzitor biberoane, scoica...cand ma uit la scoica nu-mi vine sa cred ca va avea alt pasager smile.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Nov 1 2011, 11:19 AM) *
Neata
daca mai vb de kg nu mai vorbesc cu voi 68.gif

am dat o tura pe jos de dimineata si mi-a ajuns, acum imi trebuiesc 3 zile sa ma refac!

Crissa, bravo pentru bagaj..dar pampers ai cumparat? biggrin.gif

Cand iesim la un Mc? sau megem la starbuks ca doamnele? pentru starbuks te iau de la scara!

Am primit marfa: sterilizator, pompa san, incalzitor biberoane, scoica...cand ma uit la scoica nu-mi vine sa cred ca va avea alt pasager smile.gif


liwlol.gif liwlol.gif
Auzi dar n-ar merge un mc, o plimbare scurta prin mall si un starbuks de final? tongue.gif
Cand? Uite aici m-ai cam incuiat, ca vrem sa mergem ( eu si sotul adica) la targul de la Romaero de bebici care incepe joi si nu stiu daca joi sau vineri. Si ne cam ocupa toata ziua. Si n-as vrea sa te las nici pe tine pe ultimul moment blush.gif

N-am cumparat mare lucru pt bebe sa sti, in afara de prostioare pe care le-am luat de moft, gen biberoane, suzete, perie de biberon etc. N-am luat medicamente, n-am luat pampers, creme...neah. Astea am zis ca-l trimit pe Marian la farmacie cand o fi momentul si le rezolvam pe toate. Sa ajungem acolo... pray.gif

Stiti ce-am facut eu de la ultima postare, in loc de mancare si curatenie?... rolleyes.gif SOMN!!! liwlol.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Nov 1 2011, 02:19 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif
Auzi dar n-ar merge un mc, o plimbare scurta prin mall si un starbuks de final? tongue.gif
Cand? Uite aici m-ai cam incuiat, ca vrem sa mergem ( eu si sotul adica) la targul de la Romaero de bebici care incepe joi si nu stiu daca joi sau vineri. Si ne cam ocupa toata ziua. Si n-as vrea sa te las nici pe tine pe ultimul moment blush.gif

N-am cumparat mare lucru pt bebe sa sti, in afara de prostioare pe care le-am luat de moft, gen biberoane, suzete, perie de biberon etc. N-am luat medicamente, n-am luat pampers, creme...neah. Astea am zis ca-l trimit pe Marian la farmacie cand o fi momentul si le rezolvam pe toate. Sa ajungem acolo... pray.gif

Stiti ce-am facut eu de la ultima postare, in loc de mancare si curatenie?... rolleyes.gif SOMN!!! liwlol.gif

oricand doamna, cand ne plictisim, ca mai avem pana la sf lunii smile.gif
si eu as vrea sa ma duc la targ, nu ca as avea ceva special de cumparat dar sa casc gura, nu stiu daca si cand, ma voi hotara pe moment intr-o dimineata.

de multe ori am vazut tati disperati in farmacie cu lista in mana si telefonul la ureche liwlol.gif
alunixa
Buna fetelor!!!

Ca tot vad ca vorbiti de Mc va spun ca astazi dupa o lunga plimbare in soare m-am oprit si eu la un Mc si am bagat o inghetata pe nerasuflate.

De kg....no comment....se aduna si la noi nu jucarie...

Ieri am fost toata ziua pe drumuri, am semnat si cu CBC, Draga iti multumesc frumos ptr voucher, ieri l-am primit chiar inainte sa plec la semnat contractul. Am luat kit-ul si m-am linistit acum si in privinta acestui lucru.

Crissa, felicitari pentru bagaj, ai fost vrednica.

Eu una am scapat de bagaju de spital, mi-au spus ieri cei de la clinica unde voi naste ca nu am nevoie decat de o pereche de pijamale a doua zi dupa nastere pentru ca in prima zi voi sta in camasi d-ale lor sterile. Si numai daca vreau sa-i aduc hainute lu bebe daca nu ei il tin infasat ceea ce mi-au si recomandat sa-l las infasat.

Karina, ma bucur ca esti dinou "om normal" felicitari ca te-ai pus pe picioare si spor la cumparaturi, sa bifezi cat mai multe de pe listuta.

Silvya, ft. aiurea ceea ce ti s-a intamplat cu cauciucurile. Aveti niste vecini "extraordinari"...fara cuvinte...asa vandali numai la noi in Romanica gasesti.

In rest, cu ce achizitii va mai laudati? Eu am mai luat cateva bluzite si niste pantalonasi si de maine ma apuc sa spal si sa calc ca sa nu ma aglomerez spre sfarsit. Voi ce spuneti dupa ce calc lucrusoarele sa le bag in pungi sa le sigilez sau sa le las pur sdi simplu impachetate in comoda lui bebe?

Va pup burtici si va doresc muuuuuulta sanatate!
laura85soare
QUOTE(crissa6 @ Nov 1 2011, 11:17 AM) *

Neataaaa

Am reusit sa-l duc si eu pe Edi azi la gradi si acum ar cam trebui sa ma apuc de ceva mancarica si sa mai strang p-aici ca iar zici ca au trecut tatarii pe la noi nervi.gif Cam asta ar fi cu planurile
Am terminat bagajul pentru spital in sfarsit bananab.gif ma simt mai relaxata.
Laura, tu te plangi de 11 kg??? La mine sunt deja 15 crybaby.gif Dar nu-mi fac griji deloc. Sa vina bebelusa sanatoasa si asta sa fie ultima problema smile.gif

Ne auzim mai tarziu wink.gif


Crissa nu ma plang, dar nici u nu uita ca ai cu ~4 saptamani mai mult ca mine. oare voi avea si eu doar +15 kg??? cu siguranta voi avea mai mult
silvya_
QUOTE(laura85soare @ Nov 1 2011, 06:16 PM) *
Crissa nu ma plang, dar nici u nu uita ca ai cu ~4 saptamani mai mult ca mine. oare voi avea si eu doar +15 kg??? cu siguranta voi avea mai mult

laura ne luam de mana...eu am luat aprox 11 pana acum si mananc k sparta incontinuu...deci sigur nu voi avea doar +15 oFloare1.gif
crissa6
QUOTE(silvya_ @ Nov 1 2011, 09:01 PM) *
laura ne luam de mana...eu am luat aprox 11 pana acum si mananc k sparta incontinuu...deci sigur nu voi avea doar +15 oFloare1.gif


rectific!!! dupa evaluarea de azi dimineata +16 biggrin.gif

O zi frumoasa! smile.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Nov 2 2011, 09:25 AM) *
rectific!!! dupa evaluarea de azi dimineata +16 biggrin.gif

O zi frumoasa! smile.gif

eu am refuzat evaluarea azi dimineata liwlol.gif
Karina
liwlol.gif fetelor...ce tari sunteti!!! Si mie imi vine uneori sa refuz genul asta de evaluari...si recunosc ca am cam ignorat cantarul in ultima vreme...dar cum m-ati facut asa curioasa...m-am dus si m-am urcat repede pe cantar...eu deocamdata am +8 kg...dar mi se pare ca-s vreo 15:))
Ieri toata ziua am umblat aiurea prin magazine...si am cumparat chestiile mai marunte de pe listuta...inca mai sunt multe de luat...dar deja gafai ca o baba cand merg mai mult pe jos...Asa ca mai lasam si pe alta zi...mi-e ciuda ca in orasul asta nu gasesc nimic asa cum mi-as dori eu...off...ca greu mai e:)
Draga si Crissa, voi mai aveti cel mai putin pana va vin printesele! Nu-mi vine sa cred ca peste cateva saptamani o sa va tineti puiutii in brate! vreau si eu mai repede!!!! ca nu mai am rabdare!
Alunixa, Silvya, voi mai aveti rabdare? smile.gif
Maine avem programare la doctor sa vedem cat de mare e flacaul...abia asteptam! Pupici!
Draga
QUOTE(Karina @ Nov 2 2011, 01:57 PM) *
liwlol.gif fetelor...ce tari sunteti!!! Si mie imi vine uneori sa refuz genul asta de evaluari...si recunosc ca am cam ignorat cantarul in ultima vreme...dar cum m-ati facut asa curioasa...m-am dus si m-am urcat repede pe cantar...eu deocamdata am +8 kg...dar mi se pare ca-s vreo 15:))
Ieri toata ziua am umblat aiurea prin magazine...si am cumparat chestiile mai marunte de pe listuta...inca mai sunt multe de luat...dar deja gafai ca o baba cand merg mai mult pe jos...Asa ca mai lasam si pe alta zi...mi-e ciuda ca in orasul asta nu gasesc nimic asa cum mi-as dori eu...off...ca greu mai e:)
Draga si Crissa, voi mai aveti cel mai putin pana va vin printesele! Nu-mi vine sa cred ca peste cateva saptamani o sa va tineti puiutii in brate! vreau si eu mai repede!!!! ca nu mai am rabdare!
Alunixa, Silvya, voi mai aveti rabdare? smile.gif
Maine avem programare la doctor sa vedem cat de mare e flacaul...abia asteptam! Pupici!


Karina, plimba-te , se zice ca ajuta la nasterea naturala, asa ca si shoppingul e miscare biggrin.gif
Diverse lucruri poti comanda pe net , la magazinele on line de bebelusi, sunt multe, marfa multa, livrare prompta..consultanata daca vrei iti dau eu wink.gif Si mie imi place sa pipai obiectul inainte de a lua dar diverse le-am comandat si pe net.

Despre nastere..mai e putin, la nov s-au nascut deja 6 bebelusi..se cam grabesc..36-37 saptamani , eu sunt cam in...alerta


Crissa, tu mai stai ca nu ai cumparaturile gata liwlol.gif
Eu azi mi-am desfacut bagajul de spital biggrin.gif , am lasat la indemana ceaiul pentru stimularea lactatiei si crema pentru sani pe care le pun in geanta de cometice.
laura85soare
QUOTE(Draga @ Nov 2 2011, 03:35 PM) *
Karina, plimba-te , se zice ca ajuta la nasterea naturala, asa ca si shoppingul e miscare biggrin.gif
Diverse lucruri poti comanda pe net , la magazinele on line de bebelusi, sunt multe, marfa multa, livrare prompta..consultanata daca vrei iti dau eu wink.gif Si mie imi place sa pipai obiectul inainte de a lua dar diverse le-am comandat si pe net.

Despre nastere..mai e putin, la nov s-au nascut deja 6 bebelusi..se cam grabesc..36-37 saptamani , eu sunt cam in...alerta
Crissa, tu mai stai ca nu ai cumparaturile gata liwlol.gif
Eu azi mi-am desfacut bagajul de spital biggrin.gif , am lasat la indemana ceaiul pentru stimularea lactatiei si crema pentru sani pe care le pun in geanta de cometice.


Apropo fetelor voi ce ceai pentru stimularea lactatiei v-ati cumparat?
Draga
QUOTE(laura85soare @ Nov 2 2011, 06:07 PM) *
Apropo fetelor voi ce ceai pentru stimularea lactatiei v-ati cumparat?

cel de la humana , e bun si cel de la Hipp.

acum nu stiu daca chiar are efect, dar oricum e recomandat sa bei multe lichide .
La Calin am baut doar 1 cutie, laptele a venit a 4 zi ( desi am baut din prima parca) si a fost..destul.
Rau sigur nu face biggrin.gif
Eu de felul meu beau ceai( neindulcit) si cat am alaptat am baut mult ceai pentru bebelusi( de la plafar) am zis ca daca-l agit cu cafeaua sa-l potolesc cu ceaiul liwlol.gif
La gura de vin sau bere pe care am baut-o in timpul alaptarii nu i-am dat antidot liwlol.gif zeama de varza sau ce se da in mahmureala!!??
alunixa
Neata gravida.gif ! Ce faceti, cum va simtiti?

Astazi si la noi e o zi mare. Mergem la domnul doctor sa ne vedem puiutul. Speram din tot sufletul sa ne arate si noua fatuca ca tare ascuns a mai stat.

Revin cu noutati dupa amiaza. La ora 14 avem programare.

Karina, bafta si voua la medic, sa vii cu vesti bune!

Pupici.
silvya_
ehheeeee azi umplem pagina cu noutati....si eu tot azi merg la medic sa vedem dk si-a mai revenit bebitza noastra...

eu am prog mai pe seara...daca nu apuc sa postez azi...maine sigur va zik ce am facut:)

pupici si bafta la medic tuturor anima1.gif
Draga
Hello

inca nu a venit nimeni de la control?
hai ca dau refresh din 2 in doua minute, nu ma tineti in suspans ca-s gravida smile.gif

Eu miercuri ma duc la consultul preanestezic si intanitrea cu neonatologul, imi vor recotla si ceva sange pentru analize. Tot atunci parafam si contractul care e facut dar neinregistrat, trebuie sa dau un avans.

Alunixa, am o veste pentru tine , sper sa nu fie rea, eu nu voi mai recolta cu CBC deoarece acolo unde nasc au taxe de recoltare de 1200 ron si am preferat sa lucrez cu ei( preturile suntla fel, dar recoltarea-i gratis), dar cred ca voucerul tau ramane valabil, eu voi preda chitul celor de la cbc..mai tarziu. Teoretic tu trebuie sa beneficiezi de reducere, nu ai nici o vina ca eu nu am mai recoltat, pot fi diverse motive de nerecoltare, nu e treaba lor..iar tu nu trebuie sa le spui nimic ( sa nu le vina idei biggrin.gif )

azi am fost la targul de bebelusi, am mai luat o suzeta( am colectie) si un port bebe, un saculet cu gluga , foarte dragut ,ca nu aveam in ce sa scot bebelina din spital sau afara daca va fi cazul.

Alunixa, Karina aveti carucioare? ce ati ales?
eu azi m-am uitat prin tot targul si la carucioare, scoici, scaune de masa..desi am, sper sa ma vindec! biggrin.gif
alunixa
Gata fetelor, ne-am intors de la medic. Noi suntem bine, am crescut, avem 2385 gr, suntem mai mari cu 2 saptamani dar am inteles ca nu e nicio problema.

De intors bebita al nostru nu s-a intors, capul este undeva langa buricul meu pe partea dreapta, funduletul in partea stanga jos si piciorusele erau pe fata. O pozitie pelviana de toata frumusetea. Deci cezariana scrie pe mine. Am reusit printre picaturi si picioare date la o parte sa-i vedem fatuca. Isi turtea nasucu cu unul din picioruse dar chiar si asa am avut parte de un mic "spectacol" cateva incruntari si zambete largi dar si niste clipiri rapide.

Urmeaza sa-mi refac analizele in saptama 35 si apoi sa merg in saptaman 36 la examenul preanestezic.

Am luat 13 kg pana acum si am fost certata de catre medic. Mi-a spus, gata, pana aici, sa nu mai vii cu 2 kg la 36 de saptamani. Fara paine si regim cat pot. Asa ca Draga...nu esti singura cu regim.

Draga, in legatura cu caruciorul m-am hotarat si urmeaza sa-l comand de pe net. Este vorba de un ABC Design modelul Cobra.

Silvya, multa multa bafta, sa vii cu vesti bune!!!!
Draga
Alunixa, ma bucur ca s-a aratat flacaul, si a aratat si ce poate biggrin.gif
Stai linistita, toti doctorii te cearta pentru oricate kg. Si eu sunt la regim , tocmai am mancat un pudding cu cioco mare de la muller, ma gandeam la el de 2 saptamani!
E fain caruciorul, mie imi plac cele pe 3 roti mari, seamana bine cu al meu -garco treko. Ce culoare ?
alunixa
Mie imi place mult cel negru cu mov.

Ha ha, esti tare cu pudinca ta. Chiar ma gandeam acum ca daca aveam niste biscuiti belvita prin casa ii terminam pe toti, da cum nu am...si ne e lene sa iesim (stau la etajul 4) o sa beau un pahar de lapte.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.