Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Decembrie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Draga
Buna gravida.gif

Silvia, cred ca vrei sa fii mireasa, m-am prins! nu-ti face probleme ca exista rochii de mireasa si pentru gravide. Eu am avut de lauza liwlol.gif .

Crisa, bebelina mea e tare lenesa..abia da cate un semn pe zi, stau cam mult la panda sa prind o miscare sad.gif .

Noi( eu si juniorul) am fost prin oras, o cafea apoi un mall, ceva cumparaturi..si pentru bebe de data asta! acum stam la umbra
Mai am o saptamana pana merg la echo..nu mai am rabdare!

Va pup
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 10 2011, 11:24 AM) *
Buna gravida.gif

Silvia, cred ca vrei sa fii mireasa, m-am prins! nu-ti face probleme ca exista rochii de mireasa si pentru gravide. Eu am avut de lauza liwlol.gif .

Crisa, bebelina mea e tare lenesa..abia da cate un semn pe zi, stau cam mult la panda sa prind o miscare sad.gif .

Noi( eu si juniorul) am fost prin oras, o cafea apoi un mall, ceva cumparaturi..si pentru bebe de data asta! acum stam la umbra
Mai am o saptamana pana merg la echo..nu mai am rabdare!

Va pup



Buna

Am terminat si noi treaba p-acasa si acum ne pregatim ne un nani mic.

Nu fi supi ca nu misca ca doar sti cum e...mai incolo il rogi cu cerul si pamantul sa se mai potoleasca un pic...daca il apuca foitul noaptea atunci e si mai palpitant liwlol.gif

Ce-ai cumparat pt bebe?

pupam
Draga
Neata

eu sunt prezenta la cafea.gif

Crissa , Calin a fost cuminte in burta chiar si cand se facuse mare..dar copil mai cuminte decat el nu cred ca pot sa sper, eu ma pregatesc moral pentru opusul lui: plangacios, nemancacios, dezordonat wink.gif , ne-dormitor liwlol.gif ..ha ha si lista-i lunga biggrin.gif

Am cumparat doar cateva body-uri, cred ca asta va fi tinuta in primele luni avand in vedere ca va fi toiul iernii, ne pregatim si cateva tinute pentru eventuale vizite in care nu ne prezentam in pijama 68.gif
Am mai vazut ceva rochite dar mi-am zis sa mai astept echografia de pe 18 pentru nu mi-au zis ca e 100% sigur ca e fata ohmy.gif .

Fetelor eu dimineata sunt ok, ma misc, fac cate ceva prin casa, ceva cumparaturi dar pe seara sunt la pamant, sunt f obosita si ma doare burta. Daca era doar durerea era ok dar stiind ca sunt probleme cu placenta si colul mi-e asa de frica!

sa aveti o saptamana frumoasa si plina de activitate pe forum wink.gif .
IRInella
QUOTE(Draga @ Jul 11 2011, 06:24 AM) *
Neata

eu sunt prezenta la cafea.gif

Crissa , Calin a fost cuminte in burta chiar si cand se facuse mare..dar copil mai cuminte decat el nu cred ca pot sa sper, eu ma pregatesc moral pentru opusul lui: plangacios, nemancacios, dezordonat wink.gif , ne-dormitor liwlol.gif ..ha ha si lista-i lunga biggrin.gif

Am cumparat doar cateva body-uri, cred ca asta va fi tinuta in primele luni avand in vedere ca va fi toiul iernii, ne pregatim si cateva tinute pentru eventuale vizite in care nu ne prezentam in pijama 68.gif
Am mai vazut ceva rochite dar mi-am zis sa mai astept echografia de pe 18 pentru nu mi-au zis ca e 100% sigur ca e fata ohmy.gif .

Fetelor eu dimineata sunt ok, ma misc, fac cate ceva prin casa, ceva cumparaturi dar pe seara sunt la pamant, sunt f obosita si ma doare burta. Daca era doar durerea era ok dar stiind ca sunt probleme cu placenta si colul mi-e asa de frica!

sa aveti o saptamana frumoasa si plina de activitate pe forum wink.gif .



SI noi prezenti, dar nu la cafea smile.gif ci la un covrig cu mac si sare si ceva apa.
Mai, in Italia nu mi-au mai facut eco pt ca au zis ca nu e necesar, o folosesc pe cea veche de la bitest. Mi-au luat ceva sange si rezultate vineri. Maine am programare la noi in Romania la eco si dupa fac si triplu test (asa pt ca m-am obisnuit sa-mi iau sange si sa fac analize biggrin.gif )
E haios pt ca in Italia sunt fixati si tot repet examenul de urina si aici sunt fixati cu secretia. Dumnezeule atatea analize si examene n-am facut in toata viata mea wacko.gif . Norocul nostru ca totul e bine (ma rog, cu ceva mici problemute la secretie, rezolvate zicem noi)
Noi nu vrem sa stim inca sexul pana in august la eco morfologie fetala de trim II, pt atunci o sa fie si tati prezent barza2.gif

In rest suntem bine, agitati (il simt pe bebe destul de bine, mai ales la filme cu scene infricosatoare ), probabil tensiunea ne joaca ceva feste cand si cand pt ca am stari de lesin

Va pupic si va 1_3ani.gif informez de noutati
silvya_
hello....prezenti si noi la cafea sau ce vrei voi... rolleyes.gif

draga mami, te-ai cam prins...vreau sa facem si cun religioasa, am vorbi si cu sotul, e de acord, nasi avem deci putem sa-i dam bataie...cum am spus si inainte nu avem bani de restaurante si alte traznai, vom merge doar la biserica, vom face poze si pe urma acasa...altceva nu ne permitem ( decat daca castig la loto peste noapte liwlol.gif ) dar eu sunt multumita si asa rolleyes.gif
Draga
sunt in pauza de pranz wink.gif ( se doarme in camera de alaturi)

Irinella, daca bitestul e bun mai faci si triplu? nu ai motive de stres si cauti neaparat?
Sa ne tii la curent ! Cat despre sexul bebelui exact asa am facut si noi la primul, am aflat abia la 22 de saptamani la morfofetala cand a fost si sotul. Eu avand un sot din categoria burlac intarziat nu era pregatit nici de bebe dar apoi sa stie prea devreme ca e baiat sau fata doh.gif

Silvia , ma bucur pentru tine, cand se anunta evenimentul? Cavaler de oanoare ai !

Karinaaaa, ce faci?

Crissa , muncesti?
Draga
Irinella, hai ca m-am concentrat, uite cum faci cu tickerul:

intri pe lilypie ( pe acesta stiu eu), iti faci un ticker, urmezi pasii de acolo si dupa ce e gata si vezi varianta finala mergi in josul paginii la forum signatures, dai clik pe pseudoHTML...., copiezi , intri pe profilul tau de pe forum, pe edit signature si dai paste acolo.

Asa se pun si poze pe forum,( eu le incarc de obicei pe imageshack), dar copiezi linkul pentru forum direct in postare.

Sper ca ai inteles wink.gif , am explicat mai ca la tara.
si sper ca ai inteles de ce ti-am explicat cum se pun si poze biggrin.gif notworthy.gif
Karina
Silvya, si eu m-am prins si ma bucur tare mult pentru tine!:) orice femeie merita sa aiba momentul ei!
Draga, eu nu prea fac nimic...mai mult prin casa ca masina e la reparat de vreo saptamana...Stiu ca bebele meu e cel mai mic de pe-aici...dar mai e vreuna din voi careia sa-i fi fost rau asa mult timp? Ca eu chiar nu mai stiu ce sa mai fac:((( ieri am avut o zi groaznica...vomitat in trei reprize...chiar patru...si ma intreb si eu cat o sa mai dureze wacko.gif wacko.gif ca peste tot unde citesc se presupune ca ar trebui sa ma simt mai bine...si nu stiu de ce nu vine ziua aia odata! nervi.gif
crissa6

Buna fetele

Supeeeeerrrr Silvya!!! Abia asteptam sa vedem poze. Sa inteleg ca rochita e cumparata?

Karina, nu ca as vrea sa te necajesc si mai tare, dar intr-adevar mie una nu mi-a mai fost rau de vreo luna...cred. Dar sunt sarcini si sarcini. Am o prietena care are 22 de saptamani si abia acum 2 sapt a scapat de greturi. Si au fost d-alea rele care s-au lasat cu internare....doamne fereste! Nu te nelinisti ca trece tzuc.gif

da Draga am muncit si azi de mi-au iesit ochii...Parca numai am nici putere, nici chef nici energie....Numar saptamanile pana la intrarea in concediu de maternitate si mai e asa de muuuuult crybaby.gif
sa sti ca si pe mine seara ma mai supara burtica un pic. Cateodata mi se face teama pentru ca e o durere intepatoare asa...Si nu am nicio problema din cele enumerate de tine. Deci nu cred ca are legatura. Cine stie..... unsure.gif

pfuuuaa si caldura asta e insuportabila

pupicei dulci
crissa6
Eiii nimeni azi prin zona??? sad.gif
Unde ati disparut fetelor?

Va pup si va astept maine
Noapte buna
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 12 2011, 09:17 PM) *
Eiii nimeni azi prin zona??? sad.gif
Unde ati disparut fetelor?

Va pup si va astept maine
Noapte buna


eu am tot fost dar nu am avut inspiratie sa scriu ceva biggrin.gif

A inceput bebelina sa dea semne mai puternice dar nocturne doh.gif

Noapte buna!
Karina
Neatza, fetelor:) Si eu la fel ca si Draga, nu am avut inspiratie ieri, desi am mai facut cate o vizita pe-aici:) Ieri a plecat fratele meu de la mine (dupa ce a stat vreo 3 saptamani) si acum incerc sa ma obisnuiesc sa fiu iarasi singura toata ziua...Vestea buna e ca bebele meu a inceput sa dea semne...de vreo 2 zile...Prima data cand a miscat am sarit speriata din pat de parca m-ar fi electrocutat:)) Asa m-a trecut un fior tot corpul...Nu prea stiam ce se intampla...apoi mi-am dat seama ca trebuie sa fie bebele...si dupa cateva secunde, iarasi in acelasi loc! Ca sa nu mai spun ca aseara cred ca a jucat fotbal acolo liwlol.gif o sa fie fotbalist ca tati biggrin.gif Am tot citit pe net si cica e cam devreme ca sa-l simt miscand, mai ales ca e primul...Dar desi inainte tot citeam sa vad cum ar trebui sa se simta...acum nu mai am nici o indoiala ca era bebele miscand smile.gif
Crissa, nu m-ai necajit...ca oricum o sa rezist eu eroic smile.gif dar toata lumea ma pacalea ca dupa ce il simt miscand n-o sa-mi mai fie rau...da'de unde! L-am simtit miscand si tot vomit in fiecare dimineata...
Voi ce faceti? Bebeii vostri ce mai fac? Va pup pe toate!
Draga
QUOTE(Karina @ Jul 13 2011, 08:14 AM) *
Neatza, fetelor:) Si eu la fel ca si Draga, nu am avut inspiratie ieri, desi am mai facut cate o vizita pe-aici:) Ieri a plecat fratele meu de la mine (dupa ce a stat vreo 3 saptamani) si acum incerc sa ma obisnuiesc sa fiu iarasi singura toata ziua...Vestea buna e ca bebele meu a inceput sa dea semne...de vreo 2 zile...Prima data cand a miscat am sarit speriata din pat de parca m-ar fi electrocutat:)) Asa m-a trecut un fior tot corpul...Nu prea stiam ce se intampla...apoi mi-am dat seama ca trebuie sa fie bebele...si dupa cateva secunde, iarasi in acelasi loc! Ca sa nu mai spun ca aseara cred ca a jucat fotbal acolo liwlol.gif o sa fie fotbalist ca tati biggrin.gif Am tot citit pe net si cica e cam devreme ca sa-l simt miscand, mai ales ca e primul...Dar desi inainte tot citeam sa vad cum ar trebui sa se simta...acum nu mai am nici o indoiala ca era bebele miscand smile.gif
Crissa, nu m-ai necajit...ca oricum o sa rezist eu eroic smile.gif dar toata lumea ma pacalea ca dupa ce il simt miscand n-o sa-mi mai fie rau...da'de unde! L-am simtit miscand si tot vomit in fiecare dimineata...
Voi ce faceti? Bebeii vostri ce mai fac? Va pup pe toate!


Hei ce veste buna! da semne bebe. bouncy.gif Nu cred ca e devreme , se spune ca bebe se simte intre 16-20 de saptamani si cu cat e mai slabutza mama se simte mai repede.
Cred ca acesta e motivul pentru care bebe al meu s-a simtit mai tarziu..sau o fi foarte cuminte wink.gif .

Eu acum sunt casnica, a revenit doamna care ma ajuta la menaj asa ca revin la boierie nanner.gif .Ma descurcam eu dar in conditiile actuale imi era si greu dar si frica sa fac eforturi mari . Ma pregatesc sa ma duc la ceva cumparaturi, vineri pleaca baietiil la parintii mei in delta unde Calin va ramane 2 saptamani...alta boierie ma asteapta biggrin.gif . M-as duce si eu dar nu am voie cu masina pe teren accidentat asa ca stau cumintica, sper sa ma duc si eu in august dar cu vaporul.

va las

vb mai pe seara!
silvya_
neatza mamici si burtici...haideti la cafea, ceai, suc ...ce va doreste inimioara:))))
silvya_
noi suntem bine....ne pregatim intr-adevar pt cununia religioasa care va fi luna care vine....pffff abea astept...

crissa ink nu am luat rochia....de fapt nici nu o sa cumpar rochie...cum v-am spus si mai demult ori inchiriez, ori imprumut de la vreo prietena...pana acum am de ales intre 2-3 modele dar pe nici una nu am vazut si nici nu am probat...oricum mai e timp...

la fel k si voi...nu prea am inspiratie si nush ce sa zik...

o zi superba:)
Karina
Silvya, ce ma bucur de tare! smile.gif dar cred ca ti-am mai spus asta deja:) La mine, in luna august incep nuntile...si vreau sa-mi fac o rochita lunga...dar nu prea am habar ce model:)
Si ca sa ma mai laud putin cu burtica mea, va mai pun o poza de azi...cu cat a mai crescut...sau nu liwlol.gif tot nedumerita sunt...cum de in poze tot timpul mi se pare ca e imensa burta, iar in realitate abia se vede liwlol.gif
crissa6
QUOTE(Karina @ Jul 14 2011, 02:05 PM) *
Silvya, ce ma bucur de tare! smile.gif dar cred ca ti-am mai spus asta deja:) La mine, in luna august incep nuntile...si vreau sa-mi fac o rochita lunga...dar nu prea am habar ce model:)
Si ca sa ma mai laud putin cu burtica mea, va mai pun o poza de azi...cu cat a mai crescut...sau nu liwlol.gif tot nedumerita sunt...cum de in poze tot timpul mi se pare ca e imensa burta, iar in realitate abia se vede liwlol.gif



smile.gif E foarte frumoasa burtica. Sa se faca mareeee mareee. In poze o vezi din lateral sau din fata, in realitate o vezi de sus liwlol.gif...zic si eu wacko.gif

Felicitari Silvya!! Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti parte de o zi minunata! Oricare ar fi provenienta rochitei ne pui si noua o poza, doua sa te admiram, asa-i? yes.gif

Mie astazi mi s-a intamplat ceva ce tot asteptam de ceva vreme biggrin.gif Pentru prima data mi s-a oferit locul in autobuz gravida.gif Asa de tare m-am bucurat pentru ca ma tot intreba o prietena daca imi da lumea locul si ii spuneam: tu dai locul la grasi in tramvai? tongue.gif Nu era f evident daca e barza2.gif sau de la eating.gif

In rest obosita cum ma stiti liwlol.gif Cred ca de la oboseala asta m-am ingrasat 6 kg nervi.gif In fine...noi sa fim sanatoase

Va pup
silvya_
QUOTE(Karina @ Jul 14 2011, 04:05 PM) *
Silvya, ce ma bucur de tare! smile.gif dar cred ca ti-am mai spus asta deja:) La mine, in luna august incep nuntile...si vreau sa-mi fac o rochita lunga...dar nu prea am habar ce model:)
Si ca sa ma mai laud putin cu burtica mea, va mai pun o poza de azi...cu cat a mai crescut...sau nu liwlol.gif tot nedumerita sunt...cum de in poze tot timpul mi se pare ca e imensa burta, iar in realitate abia se vede liwlol.gif


ai o burtik fff frumusik...dar ink micutza rolleyes.gif ....distractie placuta la nunti..dar sa ai grija sa nu exagerezi k sa nu dauneze la bebik anima1.gif
QUOTE(crissa6 @ Jul 14 2011, 06:32 PM) *
smile.gif E foarte frumoasa burtica. Sa se faca mareeee mareee. In poze o vezi din lateral sau din fata, in realitate o vezi de sus liwlol.gif...zic si eu wacko.gif

Felicitari Silvya!! Sa fie intr-un ceas bun si sa aveti parte de o zi minunata! Oricare ar fi provenienta rochitei ne pui si noua o poza, doua sa te admiram, asa-i? yes.gif

Mie astazi mi s-a intamplat ceva ce tot asteptam de ceva vreme biggrin.gif Pentru prima data mi s-a oferit locul in autobuz gravida.gif Asa de tare m-am bucurat pentru ca ma tot intreba o prietena daca imi da lumea locul si ii spuneam: tu dai locul la grasi in tramvai? tongue.gif Nu era f evident daca e barza2.gif sau de la eating.gif

In rest obosita cum ma stiti liwlol.gif Cred ca de la oboseala asta m-am ingrasat 6 kg nervi.gif In fine...noi sa fim sanatoase

Va pup

crissa mami o sa pun poze ....daca oi gasi pe careva care sa-mi fca poze si zic asta fiindca toti fotografii sunt ocupati iar din prietenii pe care ii stiam k au un aparat mai bun...nush care o sa vina...abea prin preajma cununiei o sa aflu si eu dc am sau nu fotograf wacko.gif
Draga
Buna seara!

azi am avut o zi lunga, am fost in deplasare..pana la aeroport biggrin.gif si o tura prin Baneasa, normal

Silvia, poze sigur vei avea, acum toata lumea face poze cu orice. Eu cu 1 sapt inainte de nunta nu aveam fotograf iar cu 4 zile inainte nici DJ ohmy.gif dar nici stres biggrin.gif

Karina , frumoasa poza!

Crissa, apropo de cedat locul , acum 2 ani mergeam si eu tramvaiul intre doua case in renovare cand burta era mare pe la 7 luni.Poti sa crezi ca femeile care stateau pe scaune cand ma vedeau isi indesau ziarul in fata , se faceau ca nu ma vad yes.gif iar de cele mai multe ori erau copii , pusti cei care-mi cedau locul? eu am fost socata!

Azi mi-am cumparat o fusta cu burta, alba wink.gif

apropo de poze i-am amintit sotului ca sunt la jumatatea sarcinii si nu am poze crybaby.gif .sunt suparata rau , la Calin am poze doar cu 3 sapt inainte de nastere la cununia civila crybaby.gif

am fost putin ingrijorata pentru de de ieri dimineata pana acum pe seara nu am simtit bebelina. Acum s-a trezit bouncy.gif mare lenesa!
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 14 2011, 06:46 PM) *
Buna seara!

azi am avut o zi lunga, am fost in deplasare..pana la aeroport biggrin.gif si o tura prin Baneasa, normal

Silvia, poze sigur vei avea, acum toata lumea face poze cu orice. Eu cu 1 sapt inainte de nunta nu aveam fotograf iar cu 4 zile inainte nici DJ ohmy.gif dar nici stres biggrin.gif

Karina , frumoasa poza!

Crissa, apropo de cedat locul , acum 2 ani mergeam si eu tramvaiul intre doua case in renovare cand burta era mare pe la 7 luni.Poti sa crezi ca femeile care stateau pe scaune cand ma vedeau isi indesau ziarul in fata , se faceau ca nu ma vad yes.gif iar de cele mai multe ori erau copii , pusti cei care-mi cedau locul? eu am fost socata!

Azi mi-am cumparat o fusta cu burta, alba wink.gif

apropo de poze i-am amintit sotului ca sunt la jumatatea sarcinii si nu am poze crybaby.gif .sunt suparata rau , la Calin am poze doar cu 3 sapt inainte de nastere la cununia civila crybaby.gif

am fost putin ingrijorata pentru de de ieri dimineata pana acum pe seara nu am simtit bebelina. Acum s-a trezit bouncy.gif mare lenesa!



Ce fac fetele?
In sfarsit vine si weekendul asta bananab.gif

Draga sa stii ca si eu cateodata cand mi se pare mie ca nu am mai simtit-o de ceva vreme incep sa calculez cat a trecut de cand am simtit-o, ma asez pe pat, ma concentrez...smile.gif. E un picut aiurea ca noi acum nu ii simtim chiar fiecare miscare, dar nah...asa e cand vrei sa fie totul bine...te ingrijoreaza orice "neregula".

Mi-am cumparat si aparat din ala care te ajuta sa asculti inimioara bebelusului, dar ori e prea mic deocamdataa, ori sunt eu tuta si nu stiu cum sa-l folosesc si n-am rabdare, ori....sunt surda, ca n-aud nik sad.gif

Azi m-am hotarat sa ma programez la inca o morfologie, in afara celor la care ma trimite medicul meu. Vreau sa merg la o dna dr pe care mi-a recomandat-o pediatra lui Edi si care se pare ca este foarte buna. Abia am reusit sa prind un loc liber pe 10 august, nici mai dv nici mai tz nu erau sanse. Decat undeva pe la sf lui septembrie. Am asa niste emotii ca stiu ca acum (pe 10 august cu atat mai mult) e formata bebelina si se vede tot si sper sa fie toate bune si ea sanatoasa. pray.gif

Draga, tu cand ai echo? Luni? smile.gif

Pup fetele

Seara...racoroasa smile.gif

Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 15 2011, 04:29 PM) *
Ce fac fetele?
In sfarsit vine si weekendul asta bananab.gif

Draga sa stii ca si eu cateodata cand mi se pare mie ca nu am mai simtit-o de ceva vreme incep sa calculez cat a trecut de cand am simtit-o, ma asez pe pat, ma concentrez...smile.gif. E un picut aiurea ca noi acum nu ii simtim chiar fiecare miscare, dar nah...asa e cand vrei sa fie totul bine...te ingrijoreaza orice "neregula".

Mi-am cumparat si aparat din ala care te ajuta sa asculti inimioara bebelusului, dar ori e prea mic deocamdataa, ori sunt eu tuta si nu stiu cum sa-l folosesc si n-am rabdare, ori....sunt surda, ca n-aud nik sad.gif

Azi m-am hotarat sa ma programez la inca o morfologie, in afara celor la care ma trimite medicul meu. Vreau sa merg la o dna dr pe care mi-a recomandat-o pediatra lui Edi si care se pare ca este foarte buna. Abia am reusit sa prind un loc liber pe 10 august, nici mai dv nici mai tz nu erau sanse. Decat undeva pe la sf lui septembrie. Am asa niste emotii ca stiu ca acum (pe 10 august cu atat mai mult) e formata bebelina si se vede tot si sper sa fie toate bune si ea sanatoasa. pray.gif

Draga, tu cand ai echo? Luni? smile.gif

Pup fetele

Seara...racoroasa smile.gif



ha ha, m-ai facut sa rad!

La cine faci morfologiile?
Eu stiu ca f bun , deschizator de drumuri chiar e Dr. Albu. Eu la el voi face morfofetala dar si echo de luni pe care o fac pentru a vedea ce e cu pozitia inimii dar si cu rezultatul de la triplu test . Morfofetala am programat-o cu aproape 2 luni inainte.
Mai sunt renumiti Dr Pop ( sau Popa ) de la diagnosis si o dr Iosup, parca.

Tu vei naste la med life? parca asa tin minte.

eu stau la racoare, baietii mei au plecat in delta, acum stau cu urechea pe telefon pentru ca sunt la limita cu timpul sa prinda ultimul bac peste Dunare. Daca nu reusec vor dormi la tulcea, am acolo rude multe din fericire.
Va pup

acum sunt pe calculator mai des ca nu am concurenta la taste..
Sunt singura pana luni cand se intoarce sotul, nu am mai sta singura singura de muult, cerd ca nu -mi va fi bine sad.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 15 2011, 03:44 PM) *
ha ha, m-ai facut sa rad!

La cine faci morfologiile?
Eu stiu ca f bun , deschizator de drumuri chiar e Dr. Albu. Eu la el voi face morfofetala dar si echo de luni pe care o fac pentru a vedea ce e cu pozitia inimii dar si cu rezultatul de la triplu test . Morfofetala am programat-o cu aproape 2 luni inainte.
Mai sunt renumiti Dr Pop ( sau Popa ) de la diagnosis si o dr Iosup, parca.

Tu vei naste la med life? parca asa tin minte.

eu stau la racoare, baietii mei au plecat in delta, acum stau cu urechea pe telefon pentru ca sunt la limita cu timpul sa prinda ultimul bac peste Dunare. Daca nu reusec vor dormi la tulcea, am acolo rude multe din fericire.
Va pup

acum sunt pe calculator mai des ca nu am concurenta la taste..
Sunt singura pana luni cand se intoarce sotul, nu am mai sta singura singura de muult, cerd ca nu -mi va fi bine sad.gif



Si noi suntem singuri in seara asta ca tati nu-i acasa.
Intr-adevar toti cei enumerati de tine sunt buni...am auzit si eu de ei din ndiverse surse, insa prefer sa merg la doctorita chitescu la medlife daca mi-a fost recomandata.

Nu iubita, la Universitar nasc. In acelasi loc si cu acelasi medic cu care l-am nascut si pe Edi. Am fost multumita si am avut tot ce ne-a trebuit. Ehhh tot am impresia ca mai e asa de muuult pana atunci; parca numai ajungem odata la momentul ala.

Si eu mai stau prin zona si chiar psesimt ca n-o sa adorm prea dv
ne auzim... tzuc.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 15 2011, 07:46 PM) *
Si noi suntem singuri in seara asta ca tati nu-i acasa.
Intr-adevar toti cei enumerati de tine sunt buni...am auzit si eu de ei din ndiverse surse, insa prefer sa merg la doctorita chitescu la medlife daca mi-a fost recomandata.

Nu iubita, la Universitar nasc. In acelasi loc si cu acelasi medic cu care l-am nascut si pe Edi. Am fost multumita si am avut tot ce ne-a trebuit. Ehhh tot am impresia ca mai e asa de muuult pana atunci; parca numai ajungem odata la momentul ala.

Si eu mai stau prin zona si chiar psesimt ca n-o sa adorm prea dv
ne auzim... tzuc.gif


baietii mei inca mai calatoresc...
Cu cine ai nascut la Municipal? si eu am fost multumita la Giulesti si tot acolo voi naste.

Eu am stari contradictorii, uneori abia astept sa ajung sa o tin in brate, uneori vreau sa dureze mai mult, imi place cu burtica, si ma voi opri la 2 copii , asa ca incerc sa taiesc din plin momentele acestea.

Ieri i-am cumparat bebelinei colanti si tricouri pentru vara viitoare biggrin.gif ,nu ma pot abtine.

Voi cum stati cu alegere numelui? la noi e pauza biggrin.gif
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 15 2011, 06:01 PM) *
baietii mei inca mai calatoresc...
Cu cine ai nascut la Municipal? si eu am fost multumita la Giulesti si tot acolo voi naste.

Eu am stari contradictorii, uneori abia astept sa ajung sa o tin in brate, uneori vreau sa dureze mai mult, imi place cu burtica, si ma voi opri la 2 copii , asa ca incerc sa taiesc din plin momentele acestea.

Ieri i-am cumparat bebelinei colanti si tricouri pentru vara viitoare biggrin.gif ,nu ma pot abtine.

Voi cum stati cu alegere numelui? la noi e pauza biggrin.gif



Cu prof. Horhoianu nasc.

Si sa stii ca ma gandesc la fel. Imi pace statutul de gravida dar parca nici numai am rabdare sa vina clipa. Ii povesteam unei colege zilele trecute ca mi-as dori sa pot sa vad doar 10 sec o imagine de pe la jumatatea lui decembrie si sa vad ce fac: suntem acasa? si eu si ea? suntem bine? cred ca m-am tacanit de tot, dar cum iti ziceam asa de tare imi doresc sa fie bine si atat de tare ne-am dorit-o si parca ne-am hotarat si cam tz, adica la o perioada destul de lunga dupa Edi.

Eu zilele astea n-am mai cumparat nik...aaa de fapt am dat comanda pe net de aparatori de patut si lenjerie pt patut biggrin.gif. Colanti n-am vazut ca as fi luat si eu. Totusi incerc sa ma mai abtin...Zici ca n-am mai trecut prin asta si nu stiu ca astea de nou-nascuti dupa 3 saptamani sunt de prisos. smile.gif
crissa6
Nici noi nu stam prea bine cu numele...ne mai gandim....

Nasii i-ati stabilit? Locatia pt botez?
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 15 2011, 08:15 PM) *
Nici noi nu stam prea bine cu numele...ne mai gandim....

Nasii i-ati stabilit? Locatia pt botez?

ha ha, cat de departe te-ai gandit.
Nasii sunt cei de cununie si ai lui Calin.
Cu botezul..amanam gandurile pana in ianuarie sa ne dezmeticim, vom vedea atunci unde , cat de mare. Nu cred ca va fi ceva prea mare, noi am facut si nunta/botez cu lista scurta de invitati, am fost 60 cu Calin cu toti.

Deci nasti cu sefu biggrin.gif . Eu am lucrat cativa ani cu ginecologii si sunt curioasa wink.gif

Colanti am gasit la Zara, au haine dragute de strada.
Eu sunt in cautari de patut, vreau unul mic sa incapa in dormitor langa mine cateva luni dupa care refac patutul de bebe al lui Calin si lui ii cumpar pat de baiat mare, am studiat problema, cei de la care am luat mobila lui au si pat de 1 persoana si pat supraetajat.
Pune link sa vedem ce lenjerie ai comandat wink.gif
La toamna cand intrii in cm facem si noi un shoping de fete? ca suntem doar noi 2 in Bucuresti
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 15 2011, 06:36 PM) *
ha ha, cat de departe te-ai gandit.
Nasii sunt cei de cununie si ai lui Calin.
Cu botezul..amanam gandurile pana in ianuarie sa ne dezmeticim, vom vedea atunci unde , cat de mare. Nu cred ca va fi ceva prea mare, noi am facut si nunta/botez cu lista scurta de invitati, am fost 60 cu Calin cu toti.

Deci nasti cu sefu biggrin.gif . Eu am lucrat cativa ani cu ginecologii si sunt curioasa wink.gif

Colanti am gasit la Zara, au haine dragute de stada.
Eu sunt in cautari de patut, vreau unul mic sa incapa in dormitor langa mine cateva luni dupa care refac patutul de bebe al lui Calin si lui ii cumpar pat de baiat mare, am studiat problema, cei de la care am luat mobila lui au si pat de 1 persoana si pat supraetajat.
Pune link sa vedem ce lenjerie ai comandat wink.gif
La toamna cand intrii in cm facem si noi un shoping de fete? ca suntem doar noi 2 in Bucuresti


http://www.mykids.ro/camera-copilului-c1/l...usi-s67-o0.html
aici am facut comanda. sunt vrezonabile.

noi cu nasii am schimbat macazul tongue.gif. Nasii care ne-au cununat pe noi, l-au botezat si pe Edi insa intre timp relatiile s-au racit si o preferam pe sora mea. Eu nu vreau nici macar 60 de persoane la botez. Caut o locatie de maxim 30-40 persoane si ma gandesc ca ar trebui sa-mi fac o idee de pe acum ca dupa ce nasc nu stiu cat imi arde mie sa umblu prin localuri la vizionari. Si in plus nu stiu daca nu-i tarziu cu 2-3 luni inainte de eveniment.
Edi are 2 patuturi si tot cu noi doarme blush.gif O sa se dezvete dupa ce vine bebe...poate pana mai cresc le punem un supraetajat si mai stau si ei la o palavra seara liwlol.gif

Facem shopping cand vrei tu, dar e mai lejer programul dupa ce intru in CM. Bine...ca atunci....cred ca ma rostogolesc pana la mall in ritmul asta liwlol.gif Dar chiar s-asa cand e vorba de cheltuit banii sunt prezenta biggrin.gif Si daca e pentru bebe chiar ca devine prioritate.

ce mai facem? mergem la nani de la ora asta?
tzuc.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 15 2011, 08:53 PM) *
http://www.mykids.ro/camera-copilului-c1/l...usi-s67-o0.html
aici am facut comanda. sunt vrezonabile.

noi cu nasii am schimbat macazul tongue.gif. Nasii care ne-au cununat pe noi, l-au botezat si pe Edi insa intre timp relatiile s-au racit si o preferam pe sora mea. Eu nu vreau nici macar 60 de persoane la botez. Caut o locatie de maxim 30-40 persoane si ma gandesc ca ar trebui sa-mi fac o idee de pe acum ca dupa ce nasc nu stiu cat imi arde mie sa umblu prin localuri la vizionari. Si in plus nu stiu daca nu-i tarziu cu 2-3 luni inainte de eveniment.
Edi are 2 patuturi si tot cu noi doarme blush.gif O sa se dezvete dupa ce vine bebe...poate pana mai cresc le punem un supraetajat si mai stau si ei la o palavra seara liwlol.gif

Facem shopping cand vrei tu, dar e mai lejer programul dupa ce intru in CM. Bine...ca atunci....cred ca ma rostogolesc pana la mall in ritmul asta liwlol.gif Dar chiar s-asa cand e vorba de cheltuit banii sunt prezenta biggrin.gif Si daca e pentru bebe chiar ca devine prioritate.

ce mai facem? mergem la nani de la ora asta
tzuc.gif


eu zic sa ne bagam la nani ca suntem gravida.gif si trebuie sa ne odihnim!
Am asteptat sa ma anunte baietii ca sunt acasa la mama, sunt, Calin rupt, l-au mutat adormit din masina in pat.

Sa-mi povestesti ce zice Edi despre venirea lui bebe. Calin nu zice nimic inca liwlol.gif nu poate biggrin.gif

Somn usor!
Draga
Neata

hai la cafea.gif

ce faceti fetelor ? pe unde va plimbati burticile?
Eu si Crissa am umplut 2 pagini aseara smile.gif va asteptam si pe voi!
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 15 2011, 07:36 PM) *
eu zic sa ne bagam la nani ca suntem gravida.gif si trebuie sa ne odihnim!
Am asteptat sa ma anunte baietii ca sunt acasa la mama, sunt, Calin rupt, l-au mutat adormit din masina in pat.

Sa-mi povestesti ce zice Edi despre venirea lui bebe. Calin nu zice nimic inca liwlol.gif nu poate biggrin.gif

Somn usor!


Neataaaa

Cand ti se intorc baietii?

Edi era f incantat din momentul in care a aflat ca o sa avem un bebe, insa s-a terminat in momentul in care a aflat ca va fi fetita. sad.gif Ce-i drept comandase un fratior, insa speram ca se va obisnui cu ideea. Deocamdata sustine ca ne-a pacalit mediul si ca in burtica e bebe baietel =))

Cald si azi.

Ce faceti azi si maine? Doar in casa la racoare?

Pupicei
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 16 2011, 09:07 AM) *
Neataaaa

Cand ti se intorc baietii?

Edi era f incantat din momentul in care a aflat ca o sa avem un bebe, insa s-a terminat in momentul in care a aflat ca va fi fetita. sad.gif Ce-i drept comandase un fratior, insa speram ca se va obisnui cu ideea. Deocamdata sustine ca ne-a pacalit mediul si ca in burtica e bebe baietel =))

Cald si azi.

Ce faceti azi si maine? Doar in casa la racoare?

Pupicei


neata

eu cred ca stau in casa , poate ma duc pana la mall , in vitan ca e aproape.
eu cand il intrebam pe Calin daca vrea sa faca mama un bebe el raspundea: una liwlol.gif , cred ca stia ce spune liwlol.gif
E bine daca Edi isi doreste un frate/sora, e mai usor pentru tine. La noi se pune altfel problema ca e nici prea mic nici prea mare dar incerc sa-l implic cat mai mult in tot ce facem pentru bebe( deoacamdata cumparaturi sporadice).

Sotul vine luni seara iar pe Calin il recuperam peste 2 saptamani , sper, dar nu cred ca sunt probleme, a mai stat de 2 ori cate 10 zile singur la parintii mei.

Frumoase lenjrii, pe care ai ales-o?. Tu nu esti fan Ikea? lenjeriile lor sunt f faine si au si preturi f bune. Cearceaful de pat ce-i drept eu il iau de la juniori nu de la bebe deoarece ei au patuturi 120/60 iar al meu e 140/70. Eu spun de Ikea dar am doar una de la ei, cu celelalte m-am intalnit prin diverse locuri, nici nu mai stiu de unde le-am cumparat biggrin.gif .
Ba , nu , mai am una la bunica..cu bubu si lupu wink.gif
Draga
uite patutul de care m-am indragostit

http://www.amazon.com/Kolcraft-Contours-Cl...0953&sr=1-3

din pacate livreaza doar in state, dar cred ca negociez cu vara-me americanca wink.gif
Ca pret e ok, am vazut la mothercare patul/balansoar mic si e 600 ron ( la noi) fara saltea , fara nimic deci cam tot pe acolo.
acesta e modelul clasic de patut:

http://www.mothercare.com/Mothercare-Swing...related-tab-3-5

crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 16 2011, 07:28 AM) *
uite patutul de care m-am indragostit

http://www.amazon.com/Kolcraft-Contours-Cl...0953&sr=1-3

din pacate livreaza doar in state, dar cred ca negociez cu vara-me americanca wink.gif
Ca pret e ok, am vazut la mothercare patul/balansoar mic si e 600 ron ( la noi) fara saltea , fara nimic deci cam tot pe acolo.
acesta e modelul clasic de patut:

http://www.mothercare.com/Mothercare-Swing...related-tab-3-5


E mai frumos ala de la amzon pe cinstite. De fapt e superbbbb anima1.gif . Chiar acum m-am uitat la ikea, dar nu de lenjerii ci de un dulapior pt camera lor ca dupa ce apare si asta mica chiar numai am suficient loc de haine. Sa sti ca n-am gasit nimic spectaculos. simple si nu foarte ieftine. sad.gif

Daca ai timp zilel astea da o tura si printr-un H&M ca au reduceri si la lucrusoarele de bebe. Eu i-am tot luat de la ei si lui Edi si lu bebe.

Ne pregatim de nani somn.gif

Ne auzim mai pe racoare tongue.gif

pupi
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 16 2011, 12:52 PM) *
E mai frumos ala de la amzon pe cinstite. De fapt e superbbbb anima1.gif . Chiar acum m-am uitat la ikea, dar nu de lenjerii ci de un dulapior pt camera lor ca dupa ce apare si asta mica chiar numai am suficient loc de haine. Sa sti ca n-am gasit nimic spectaculos. simple si nu foarte ieftine. sad.gif

Daca ai timp zilel astea da o tura si printr-un H&M ca au reduceri si la lucrusoarele de bebe. Eu i-am tot luat de la ei si lui Edi si lu bebe.

Ne pregatim de nani somn.gif

Ne auzim mai pe racoare tongue.gif

pupi

nu-i asa ca-i dragut????

Eu la Ikea sunt fan maruntisuri, mobila nu . Acum 2 ani cand am renovat s-a nimerit ca mobila care ne-a placut sa fie de la kika. Camera lui Calin e cumparata de la o fabrica romaneasca, foarte draguta( zic eu), am vrut alb simplu.Dulapul e cu 3 usi asa ca e musai sa incapa si garderoba domnisoarei acolo. Eu nu am putut sa completez cu nimic de la Ikea ( masuta si scaunel) pentru ca e alta nuanta de alb.
Si eu trec periodic prin H&M , C&A, zara, debenhams..si ce mai are mallul de langa mine dar lui Calin nu i-am luat nimic acum pentru ca are destule si pentru sezonul urmator, si nu m-am intalnit nu nimic irezistibil biggrin.gif , ca atunci i-as lua chiar pentru 3-4 ani
Pentru bebelina mai stau, mai stau..cred ca joi ma duc la prietena mea sa vad ce hainute avem pentru primele 3 luni.

E cald rau, azi nu am iesit dar maine cred ca dau o tura pe undeva ca m-am plictisit teribil, iar neuronul meu insarcinat nu prea vrea sa citeasca, desi am o carte noua care-mi place
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 16 2011, 03:17 PM) *
nu-i asa ca-i dragut????

Eu la Ikea sunt fan maruntisuri, mobila nu . Acum 2 ani cand am renovat s-a nimerit ca mobila care ne-a placut sa fie de la kika. Camera lui Calin e cumparata de la o fabrica romaneasca, foarte draguta( zic eu), am vrut alb simplu.Dulapul e cu 3 usi asa ca e musai sa incapa si garderoba domnisoarei acolo. Eu nu am putut sa completez cu nimic de la Ikea ( masuta si scaunel) pentru ca e alta nuanta de alb.
Si eu trec periodic prin H&M , C&A, zara, debenhams..si ce mai are mallul de langa mine dar lui Calin nu i-am luat nimic acum pentru ca are destule si pentru sezonul urmator, si nu m-am intalnit nu nimic irezistibil biggrin.gif , ca atunci i-as lua chiar pentru 3-4 ani
Pentru bebelina mai stau, mai stau..cred ca joi ma duc la prietena mea sa vad ce hainute avem pentru primele 3 luni.

E cald rau, azi nu am iesit dar maine cred ca dau o tura pe undeva ca m-am plictisit teribil, iar neuronul meu insarcinat nu prea vrea sa citeasca, desi am o carte noua care-mi place



Buna

Zici ca stai aproape de mal vitan? biggrin.gif Si noi smile.gif. Ma rog, relativ aproape...in Dristor. Si cu toate astea ca am vreun an si ceva, poate doi de cand n-am mai fost p-acolo.
Pana la urma cred ca renunt totusi la ideea cu dulapul si fac dressing pe hol si am rezolvat problema tuturor hainutelor. Dar parca nu-mi vine sa ma apuc de lucruri mari, mai ales pe caldura asta. Trebuia sa zugravim si camera piticei si cand ma gandesc si la praf si la mizerie si la bataie de cap....Dar nici sa las pentru mai incolo nu-mi vine ca ne creste burtica tare tare si numai suntem asa mobile...cine sa ne mai inteleaga liwlol.gif

Pe la 6 ies prin tineretului ca ma intalnesc cu niste colege mamici si cu piticii. Sper sa fie ok vremea ca vad ca e si cald de mori si parca ar vrea sa ploua.
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 17 2011, 12:15 PM) *
Buna

Zici ca stai aproape de mal vitan? biggrin.gif Si noi smile.gif. Ma rog, relativ aproape...in Dristor. Si cu toate astea ca am vreun an si ceva, poate doi de cand n-am mai fost p-acolo.
Pana la urma cred ca renunt totusi la ideea cu dulapul si fac dressing pe hol si am rezolvat problema tuturor hainutelor. Dar parca nu-mi vine sa ma apuc de lucruri mari, mai ales pe caldura asta. Trebuia sa zugravim si camera piticei si cand ma gandesc si la praf si la mizerie si la bataie de cap....Dar nici sa las pentru mai incolo nu-mi vine ca ne creste burtica tare tare si numai suntem asa mobile...cine sa ne mai inteleaga liwlol.gif

Pe la 6 ies prin tineretului ca ma intalnesc cu niste colege mamici si cu piticii. Sper sa fie ok vremea ca vad ca e si cald de mori si parca ar vrea sa ploua.



NU POT SA CRED !!!!!!!!!!!! EU STAU IN BURICUL LUI DRISTOR, CHIAR IN INTERSECTIA ACEEA NEBUNA!! deasupra cofetariei Tip top!



crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 17 2011, 11:55 AM) *
NU POT SA CRED !!!!!!!!!!!! EU STAU IN BURICUL LUI DRISTOR, CHIAR IN INTERSECTIA ACEEA NEBUNA!! deasupra cofetariei Tip top!



hahahahahahahaha
noi un picut mai incolo spre parc. adica pana la tine fac exact 7 min. liwlol.gif
stiu ca doar fac drumul asta zilnic pana la metrou.
foarte tareeee
pai sa vezi cand or veni bebicile, ele nascute posibil in aceasi zi sau la 1 zi doua diferenta cum o sa ne vedem noi zilnic yes.gif

tzuc.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 17 2011, 02:21 PM) *
hahahahahahahaha
noi un picut mai incolo spre parc. adica pana la tine fac exact 7 min. liwlol.gif
stiu ca doar fac drumul asta zilnic pana la metrou.
foarte tareeee
pai sa vezi cand or veni bebicile, ele nascute posibil in aceasi zi sau la 1 zi doua diferenta cum o sa ne vedem noi zilnic yes.gif

tzuc.gif

si cand intri in concediu sa vezi ce cafelute bem noi prin zona!

asa ca de la anul ne asteapta lungi plimbari in parc, acelasi parc!, dimineata cu copii mici, pe seara si cu cei mari...

stai spre parc adica spre piata ramnic sau pe partea cu baba novac?
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 17 2011, 12:27 PM) *
si cand intri in concediu sa vezi ce cafelute bem noi prin zona!

asa ca de la anul ne asteapta lungi plimbari in parc, acelasi parc!, dimineata cu copii mici, pe seara si cu cei mari...

stai spre parc adica spre piata ramnic sau pe partea cu baba novac?



exact...spre piata.
si ai inteles ca 7 min fac pe jos pana la tine, n-are sens sa iau tramvaiul ca mai mult as sta in statie liwlol.gif

poate ne vedem intr-o zi cand vin de la serv la o praji la tip-top wink.gif
Draga
sigur sigur, abia astept sa ne cunoastem
tel: 0744380803

eu azi am fost pana la mall ca-mi era pofta de o pizza, apoi la piata sa -mi iau fructe.

cu mare bucurie va anunt ca poftele mele au virat de pe pizza si hamburgeri pe fructe, nectarine si papene galben din care nu mi-am cumparat ani intregi, preferam piersicile si pepenele rosu. Fitzoasa asta mica biggrin.gif

fetelor pe unde va plimbati burticile????
pai doar eu si Crissa?
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 17 2011, 12:42 PM) *
sigur sigur, abia astept sa ne cunoastem
tel: 0744380803

eu azi am fost pana la mall ca-mi era pofta de o pizza, apoi la piata sa -mi iau fructe.

cu mare bucurie va anunt ca poftele mele au virat de pe pizza si hamburgeri pe fructe, nectarine si papene galben din care nu mi-am cumparat ani intregi, preferam piersicile si pepenele rosu. Fitzoasa asta mica biggrin.gif

fetelor pe unde va plimbati burticile????
pai doar eu si Crissa?



s-a notat.
te sun sapt viitoare de marti incolo.
eu aseara am pus o prietena sa se opreasca la mc donalds sa-mi ai un meniu ca mi-era pofta tare tare.
tot promit ca ma axez si eu mai mult pe fructe dar nah...ca te-am invitat tot la praji liwlol.gif
crissa6
fetele s-or fi retras prin locuri racoroase fara acces la net anima1.gif
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 17 2011, 02:50 PM) *
s-a notat.
te sun sapt viitoare de marti incolo.
eu aseara am pus o prietena sa se opreasca la mc donalds sa-mi ai un meniu ca mi-era pofta tare tare.
tot promit ca ma axez si eu mai mult pe fructe dar nah...ca te-am invitat tot la praji liwlol.gif


decat la praji mai bine la Mc eating.gif wink.gif si mi-e imi face cu ochiul f des dar reusesc sa ma abitin.Oricum de cand sunt gravida am mancat Mc cam cat in 3-4 ani in mod normal , of
crissa6
QUOTE(Draga @ Jul 17 2011, 01:00 PM) *
decat la praji mai bine la Mc eating.gif wink.gif si mi-e imi face cu ochiul f des dar reusesc sa ma abitin.Oricum de cand sunt gravida am mancat Mc cam cat in 3-4 ani in mod normal , of


smile.gif
noi acum inainte de plecarea in parc asteptam sa termine tati de gatit ca face pui cu smantana si ciuperci si miroase atat de bineeee. yamiii. Nu stiu cum de rezista in caldura aia saracu in bucatarie ca eu merg doar sa analizez stadiul lucrarilor si ma topesc. unsure.gif .

cred ne mai auzim maine ca acusica papam dupa care fugim in parc ca s-asa suntem in intarziere, dupa care tre sa ajungem si la soacra-mea in berceni sa-l lasam pe Edi pana maine. deci cred ca ajung acasa undeva pe la 11 franta.

poate pana maine apar si fetele.

pupicei
Draga
QUOTE(crissa6 @ Jul 17 2011, 03:28 PM) *
smile.gif
noi acum inainte de plecarea in parc asteptam sa termine tati de gatit ca face pui cu smantana si ciuperci si miroase atat de bineeee. yamiii. Nu stiu cum de rezista in caldura aia saracu in bucatarie ca eu merg doar sa analizez stadiul lucrarilor si ma topesc. unsure.gif .

cred ne mai auzim maine ca acusica papam dupa care fugim in parc ca s-asa suntem in intarziere, dupa care tre sa ajungem si la soacra-mea in berceni sa-l lasam pe Edi pana maine. deci cred ca ajung acasa undeva pe la 11 franta.

poate pana maine apar si fetele.

pupicei



Distractie placuta!

tzuc.gif
Draga
hellooooooooooooooooooooooo

unde sunteti? dupa ce ca suntem putine suntem si la fara frecventa sad.gif

Karina, Irinella cum au iesit testele?

Silvia ce mai faceti?

Angela, e cald si la voi?

Cu mlaura poate ma intalnesc peste 2 saptamani cand mi-am propus sa dorm o noapte la Tulcea

fetelor azi am echo la Dr Albu, abia astept sa vedem cum stam cu riscul de trisomie 21 care am inteles ca are semne detectabile echografic ,sper sa nu fie nevoie de amniocenteza dar daca e cazul o voi face. Mai era o suspiciune legata de pozitia inimii, am vb cu un cardiolog si mi-a spus ca daca functioneaza normal aceasta posibila orizontalizare nu are nici o relevanta mai ales ca acum imima e lipsita de forta gravitationala care contribuie la pozitia normala verticala a inimii. Mai avem de vazut cum e colul si daca s-a mai ridicat placenta..si daca mai e fata! dar sunt increzatoare ca va fi bine!
silvya_
QUOTE(Draga @ Jul 18 2011, 10:12 AM) *
hellooooooooooooooooooooooo

unde sunteti? dupa ce ca suntem putine suntem si la fara frecventa sad.gif

Karina, Irinella cum au iesit testele?

Silvia ce mai faceti?


Angela, e cald si la voi?

Cu mlaura poate ma intalnesc peste 2 saptamani cand mi-am propus sa dorm o noapte la Tulcea

fetelor azi am echo la Dr Albu, abia astept sa vedem cum stam cu riscul de trisomie 21 care am inteles ca are semne detectabile echografic ,sper sa nu fie nevoie de amniocenteza dar daca e cazul o voi face. Mai era o suspiciune legata de pozitia inimii, am vb cu un cardiolog si mi-a spus ca daca functioneaza normal aceasta posibila orizontalizare nu are nici o relevanta mai ales ca acum imima e lipsita de forta gravitationala care contribuie la pozitia normala verticala a inimii. Mai avem de vazut cum e colul si daca s-a mai ridicat placenta..si daca mai e fata! dar sunt increzatoare ca va fi bine!

buna fetelor,...poi ati acaparat voi paginile si v-am lasat sa vorbiti in voie...k poate nu se intelegea...glumesc...de fapt eu in week-end nu prea intru k e sotul acasa si sta el...

noi suntem bine, sanatosi, robert acum e la bunici si eu ar trebui sa fac ordine in casa...dar ma omoara caldura asta ...numai supoooort nervi.gif ...

Draga mult suces la eco...sa dea domnul sa fie totul ine si sa ramana fetitza rolleyes.gif


o saptamana frumoasa va doresc....
IRInella
QUOTE(Draga @ Jul 18 2011, 08:12 AM) *
hellooooooooooooooooooooooo

unde sunteti? dupa ce ca suntem putine suntem si la fara frecventa sad.gif

Karina, Irinella cum au iesit testele?

Silvia ce mai faceti?

Angela, e cald si la voi?

Cu mlaura poate ma intalnesc peste 2 saptamani cand mi-am propus sa dorm o noapte la Tulcea

fetelor azi am echo la Dr Albu, abia astept sa vedem cum stam cu riscul de trisomie 21 care am inteles ca are semne detectabile echografic ,sper sa nu fie nevoie de amniocenteza dar daca e cazul o voi face. Mai era o suspiciune legata de pozitia inimii, am vb cu un cardiolog si mi-a spus ca daca functioneaza normal aceasta posibila orizontalizare nu are nici o relevanta mai ales ca acum imima e lipsita de forta gravitationala care contribuie la pozitia normala verticala a inimii. Mai avem de vazut cum e colul si daca s-a mai ridicat placenta..si daca mai e fata! dar sunt increzatoare ca va fi bine!





Salutari,

Testul din Italia a iesit f bine, asteptam rez si la cel din Romania. Nu stim ce sex are pt ca nu am vrut sa stiu, in schimb stie cea mai buna prietena a mea care a venit cu mine la eco. Doctorita i-a spus doar ei dupa ce am iesit eu din cabinet. Mai frate nu se tradeaza nici un milimetru. Altfel, avem 180 de grame la 17 sapt si totul f bine. Si la mine trebuie sa se mai ridice placenta, dar deja s-a ridicat in comparatie cu eco de la 12 sapt.

Stii la ce m-am gandit? Ar fi frumos sa ne vedem cat mai multe din noi intr-o zi la un pahar de vorba singure sau cu sotii.

Pupici si vorbim zilele astea
Karina
Si eu am primit azi in sfarsit rezultatele, dupa ce m-au plimbat cateva zile aiurea...Azi chiar ma enervasem, ca initial miercurea trecuta trebuia sa primesc rezultatele..Si dupa ce in fiecare zi tot mi-au zis ca n-au primit de la Bucuresti...nici azi cand m-am dus, nu le aveau...Pana la urma, m-au sunat sa merg dupa ele...si se pare ca sunt toate ok...Deja imi pierdusem rabdarea!
IRInella, eu chiar nu stiu cum poti smile.gif eu cred ca as fi rezistat o zi, maxim doua si dupa aceea as fi implorat-o pe prietena mea sa-mi spuna ce e:)) Eu am urmatorul eco numai pe 1 august...si sunt mega-nerabdatoare sa aflu ce e bebele!!! Speram sa fi vazut bine doamna doctor data trecuta smile.gif si chiar sa fie baietel...dar si de-o fi fetita..nu-i bai:)
In rest nu prea s-a mai schimbat mare lucru...mi-e tot la fel de rau...dar se pare ca am inceput sa iau in greutate...cred ca am pus 1,5 kg pana acum...si ma cam sperie cand de fiecare data cand ma urc pe cantar imi arata tot mai mult liwlol.gif sper sa ma obisnuiesc cu ideea...
Aaa, si azi am facut o nefacuta liwlol.gif am vrut sa ma asez pe scaun la sotul meu la serviciu...si era scaun din ala pe roti...si cand sa ma asez, bineinteles ca s-a miscat si m-am "asezat" cat sunt de mare pe langa scaun:)) m-am lovit la mana si l-am speriat bineinteles si pe sotul meu...dar spre amuzamentul lui a vrut neaparat sa imi puna reluarea de la camerele de supraveghere...si cat de rau ma durea mana, nu m-am putut abtine sa nu rad cand m-am vazut:))
Draga
da fetelor, asa da , mai am cu cine sa schimb o vorba!

Ma bucur ca au iesit bine analizele , acum nu mai aveti griji prea mari..decat cu cantarul wink.gif
Si eu am luat 2, 5 kg, imi propusese-m ca la 20 de sapt sa nu trec de 80 si azi dimineata aveam 80,5...0,5 era pizza de ieri!

Irinella , ne vedem cu drag dar in bucuresti suntem doar 3 .Eu , tu si vecina mea!

Silvia, ce-ti pasa fara copil acasa? e bine nu ? dar si dor! si eu sunt fara copil si imi prinde tare bine o pauza.

NEWS am venit de la echo, domnisoara e bine , inimioara e f bine iar despre riscul de trisomie 21 mi-a spuns sa stau linistita in afara de faptul ca nu e foarte mare si bebelina e absolut ok.
Si are niste degete luuuuungi! si 380 g.


Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.