Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Carlos Gabriel - 0-1 An
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog ssimmona
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
ssimmona
Buna seara! smile.gif

Am decis sa deschid acest nou topic, in primul rand pentru a vi-l prezenta pe micul Carlos Gabriel si pentru a-i ura BUN VENIT PE LUME! Fie ca viata sa-i fie incununata de noroc, iar relele sa-l ocoleasca intotdeauna! Si in al doilea rand, vreau sa multumesc din tot sufletul celor care ne-ati fost alaturi cu gandul, ne-ati scris, ne-ati telefonat, ne-ati felicitat si ne-ati urat de bine! Sunteti niste persoane deosebite si va intoarcem toate gandurile bune! notworthy.gif tzuc.gif
USA
Bun venit scumpic dulce, Carlos Gabirel!
Sa fii iubit si iubaret, sanatos tun si mancacios...sa ai parte de numai realizari si bucurii toata viata...si fii binecuvant pe tot drumul tau!
Pupik dulce de la noi Simo..si felicitari ptr marea implinire!
rami
buna simo ii dorim tot ce e mai frumos lui carlos si sa va bucurati de el.acum vrem poze noi
ssimmona
Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif


ssimmona
Cu mami a lui in primele minute de viata!



La spital, prima si a doua zi:











Acasa la noi! super.gif









maria26
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:10 PM) *
Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif



simo.. ce frumos ai povestit trandafir.gif felicitari! sa fie si sa va bucurati de el! trandafir.gif durerile le vei uita foarte repede.. in curand iti vei aminti doar partea frumoasa smile.gif .. si vrem pozeeeeeeeee
ssimmona
Prima baita:





Cu cel care-i va fi nas de botez:



A implinit 1 saptamana!



smile.gif
alexandra81
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 04:19 PM) *
Acasa la noi! super.gif



Frumoasa poveste...iar finalul este FANTASTIC! Sa fie sanatos, sa aiba noroc in viata si sa va aduca numai bucurii...
maria26
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:19 PM) *
Cu mami a lui in primele minute de viata!



La spital, prima si a doua zi:











Acasa la noi! super.gif




un copil in primele lui clipe de viata.... e perfect... mai mult de atat nu se poate trandafir.gif
ninina
waww Simo draga mea....ce mult ma bucur pt tine...pt voi.....parca mai ieri spuneai ca ai doua liniute..si uite ca deja esti mami.........
...frumoasa povestea nasteri......
...Carlos Gariel bine ai venit......... trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
va pupam cu drag....sunteti tare frumosi trandafir.gif
rami
vai simo m-a luat cu furnicaturi doamne ce frumos sa stii ca parca ai alta infatisare acum in comparatie cu perioada cand te-am cunoscut eu acum esti MAMA!!!!!!!felicitari din suflet
livya
felicitari draga mea simona!ma bucur mult pentru voi,sa va dea dumnezeu multa sanatate si sa va aduca copilasul asta dulce numai bucurii si fericire!
bine ai venit in lume Carlos -Gabriel! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ankaA
Sa va traiasca minunea,sa fie sanatos si sa va aduca numai fericire!
simina_ana
Cu Iancu in brate am citit povestea nasterii lui Carlos si ne-am uitat la poze....si fara sa vreau mi-am dat seama ca il pupam din cap pana in picioare, pentru ca retraiam fiecare moment descris de tine.....Lacrimi imi cad si acum pe obraz....pt ca ca mi-ai adus aminte de niste clipe, care datorita cotidianului parca le uitasem.....
M-ai emotionat atat de tare ....incat am ramas fara cuvinte....Doar lacrimi de bucurie....
In aceste momente mi-as dori sa fiu acolo langa tine si sa ma joc cu Carlos, sa-l miros, sa-l mangai, sa-l pupacesc din cap pana in picoare.....Si sa-i spun cat de asteptat a fost si cat de fericiti sunt mami si tati lui.....si toata familia.....
Sunt sigura ca va fi un baietel tare norocos, frumos nici nu mai incape in discutie!!!
Sper sa pui poze cat mai multe cu el...asa noi nasele, matusile , nurorile, prietenii de pe forum sa-l vedem cum creste si sa nu simtim atat de tare departarea....
Va trimit miliarde de pupici iar tie mami ...pentru efortul tau miliarde de trandafir.gif
ssimmona
Mi-as dori sa raspund fiecareia in parte, imi sunteti atat de dragi, de fiecare ma leaga cate o amintire ... dar acum nu mai am timp ca in inainte ... dar o sa-mi fac curand ...deja am inceput sa ma organizez mai bine si sa se mai vindece taietura ... ca m-a incomodat f rau zilele trecute ...
Ma bucur ca va place bebe, imi creste inima de mandrie biggrin.gif va multumesc inca o data! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Simina, ma bucur ca te-am ajutat sa-ti amintesti de momentele traite atunci alaturi de Iancu drag! Si cu placere ti l-as da la pupacit pe dolofan ... te asigur ca miroase taaaare bine! wink.gif Pupa-l cu mare drag pe nasu´ biggrin.gif
Alondra
Ce faci hermanita? smile.gif
Cum spunea si una din fete, acum ai alt statut, alta privire..parca "hermantita" a fost asa demuuult...whistling.gif rolleyes.gif
Ma bucur ca ai avut o nastere cu bine, e cel mai important!
Carlos e perfect! wub.gif
Bine-ati revenit acasa si felicitari din toata inima!
Sa fiti fericiti si sa ne incanti cat mai des cu pozici!
Pupici lui mami si lui bebe! tzuc.gif tzuc.gif
ssimmona
QUOTE(Alondra @ Jan 19 2010, 08:40 PM) *
Ce faci hermanita? smile.gif
Cum spunea si una din fete, acum ai alt statut, alta privire..parca "hermantita" a fost asa demuuult...whistling.gif rolleyes.gif
Ma bucur ca ai avut o nastere cu bine, e cel mai important!
Carlos e perfect! wub.gif
Bine-ati revenit acasa si felicitari din toata inima!
Sa fiti fericiti si sa ne incanti cat mai des cu pozici!
Pupici lui mami si lui bebe! tzuc.gif tzuc.gif

hug.gif Ramo, iti dai seama ca acum il pozez zilnic pe Carlos liwlol.gif ... doar ca am pus cate o poza din fiecare moment, sa zicem ... Maine iesim pt prima data ... mergem la pediatru pt prima vizita medicala! rolleyes.gif Vom face poze! yes.gif Pupiii!!!
simina_ana
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 11:45 PM) *
hug.gif Ramo, iti dai seama ca acum il pozez zilnic pe Carlos liwlol.gif ... doar ca am pus cate o poza din fiecare moment, sa zicem ... Maine iesim pt prima data ... mergem la pediatru pt prima vizita medicala! rolleyes.gif Vom face poze! yes.gif Pupiii!!!



Eu ii fac poze lui Iancu din prima zi de viata...nu am ratat nici o zi pana acum.....SI cand imi este dor de el asa micut ( o sa vezi ca trece timpul atat de repede...) ma uit la poze si la filmuletze si simt toate detaliile....
Va uram bafta maine la vizita...sa ne dai detalii despre cat de mult l-a laudat medicul....
Nasul ii transmite numai urari de bine micului finutz si multi pupici cu lipici...
Va hug.gif cu drag si va tzuc.gif apasat!!! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

Oanaaa

Simo, foarte frumos ai povestit, mi s-a ridicat parul pe mine, asha cum au spus shi fetele , am retrait momentele cand am avut-o pe Ariana pt prima data in brate.... superb partners.gif
Nu prea ma pricep eu la cuvinte frumoase dar atat pot sa va spun din suflet : micutul e superb, parca e o papusica, sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Mikaell
Felicitari inca odata,simo trandafir.gif ...ai dat nastere unui ingeras foarte frumos. wub.gif ..ma bucur ca ne-ai povestit si nou momentul venirii pe lume a lui carlos care m-a emotionat tare mult m-ai ales ca l-ai putut tine in brate imediat cand s-a nascut,mi-ar fii placut si mie s-o vad pe erika dar din pacate nu s-a putut decat a doua zii pt ca eu am facut cezariana si anestezie totala sad.gif Sa va bucurati din plin de fiecare moment,de fiecare gest al lui carlos deoarece aceste momente sunt unice ...Va pupik si va imbratisez cu drag tzuc.gif hug.gif
dyanp
vai ce bucurie...super frumos, fara cuvinte...sa fiti sanatosi si fericiti floare2.gif, am tot citit de-a lungul timpului iar acum ca l-am vazut pe bebe jucaus.gif in sfarsit...emotii mari. Sa fi sanatos la fel cum esti iubit Carlos Gabriel.
Mih@ela
Sa ne placa minunea?E adorabil,frumos din prima clipa,ti-am mai zis,o bijuterie de copil,pe mine m-a cucerit total!!!Imi da asa o senzatie de bucurie fatzuca printzului Carlos,ce l-as tzine si eu un picutz in bratze!!!Sanatate muulta ii doresc ,sa creasca mare mare sa va bucure tot ma mult!Recuperare rapida,mami! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
FELICITARI!!!! partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
hanuk26
FELICITARI !!! inca o data mami Simo....ai o minunatie de flacau si tu....sa-ti traiasca si sa-ti creasca mare si voinic...tare m-a impresionat poza de la spital cu el in brate....m-a trecut un fior uitandu-ma la ea..........esti o norocoasa.........sa fiti fericiti toti 3 .. va trimit pupicei cu caruta... tongue.gif
andaro
Felicitarile mele...dragilor: Simo si Paco...acuma sunteti niste parinti implinit.... baby1.gif

Sanatate multa si sa creasca mare ingerasul vostru iar ingerul Gavril sa-l ocroteasca! inger.gif pray.gif
roxanne
Felicitari, Smona! tzuc.gif Sa-ti traiasca baietzelul!
meaw_ela
Ma bucur ca ai deschis topicul dedicat LUI! Este fenomenal- perfect...pufos si adorabil micul Capricorn ca si mine)! Va fi un invingator--intotdeauna va avea aspiratzii maretze si va obtzine tot ce va dori! trandafir.gif Palpitanta povestea ...am retrait si eu clipele nasterii...un moment de neuitat! Va felicit din inima si mai venim pe la voi!!!!Va pup cu deosebita afectiune! partners.gif love1.gif tzuc.gif
lia maria71
IUBITA SCUMPA,CU INTARZIERE AFLU C A ESTI MAMI!!!!
FELCITARI!SA ITI TRAIASCA MICA COMOARA!!!
lia maria71
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 08:10 PM) *
Asa a venit pe lume Carlos :

Luni, 11 ianuarie, aveam programare pt control si monitorizare la 08:15. Duminica a inceput sa ninga .. frumos si des .. si-asa s-a asezat o zapada care a inghetat imediat inrautatind conditiile de trafic. Asa ca, desi era tarziu, am decis sa mergem la o tura de cumparaturi mai mult ca sa testam soseaua … afara tot ningea, masina patina si noi ne rugam de bebe sa nu dea semnalul inca, fiindca am fi ajuns cu greu la Madrid, daca am fi ajuns … Si bebe a ascultat, s-a purtat bine peste noapte … insa noi inca eram preocupati de cum vom putea ajunge la control dimineata … in fine, am decis sa mergem mai tarziu decat ora programata. Si-am ajuns pe la 10.30 la clinica … Repede la monitorizare si apoi in cabinetul doctorei … M-a controlat, a interpretat graficul monitorizarii si a hotarat sa raman pentru internare si provocarea nasterii, ca doar nu ma intorc acasa pe zapada asta si cu bebe pe punctul de a iesi doh.gif … Upss …deja ma incercau mii de stari, incepusem sa transpir si inghiteam in sec … stiam ca momentul asta trebuia sa soseasca, dar parca venise prea repede (aveam 38 de sapt si 6 zile de sarcina) … M-am conformat rapid, caci cale de intoarcere n-aveam, si in cateva minute eram in salon (ora 12:00) … o incaparea doar a mea … bine fie! si-a lui smile.gif … A venit o asistenta care mi-a dat cateva indicatii si care mi-a preluat dosarul … dupa ce m-am schimbat (fusesem precauta si luasem bagajele … asa pt orice eventualitate) a aparut moasa care mi-a pus perfuzia si mi-a rupt membranele … off primele lacrimi deja imi inundasera ochii … noroc ca-l aveam pe Paco langa mine care ma consola continuu, desi era mai speriat ca mine … A plecat moasa (specificand ca pot cere epidurala in orice moment) si am ramas doar noi doi-trei … si contractiile … Am rezistat cu stoicism o ora pana la 13:00, timp in care devenisem foarte acida mad.gif , nu mai suportam nicio atingere de-a lui Paco .. si nici macar vocea lui care ma indemna neincetat sa respir cum m-au invatat la curs … de parca eu mai stiam … uitasem si cum ma cheama … Am cerut epidurala … au venit sa ma ia jos dupa un sfert de ora (care pt mine a insemnat o vesnicie) … In sfarsit am coborat si mi-au pus epidurala, in timp ce inca mai pierdeam lichid … In 5 minute traiam deja alta viata, nu mai simteam durerea, incepusem sa ma relaxez … si asteptam sa ma dilat … Am asteptat asa 4 ore … timp in care au putut fi langa mine Paco sau cumnata mea … La 17:00 a ajuns doctora mea si am trecut in sala de nasteri, instalandu-ma pe faimoasa masa … A pregatit locul si a inceput distractia … Dupa doua contractii si impins fara succes, a mai venit un doctor care ma apasa pe burta la momentul oportun … si alte trei contractii si nimic unsure.gif … capsorul se arata dar cand trecea contractia, intra la loc … eram sfarsita si disperata … In cele din urma, la 17:28, doctora a cerut forcepsul si asa am reusit sa scoatem la lumina aceasta gingasa faptura super.gif care venea cu fetisoara in sus, deci invers de cum ar fi fost normal … Am simtit o usurare fantastica cand i-am auzit plansetul si mi l-au pus pe piept … era asa micut si albastrui … l-au luat la spalat, imbracat, cantarit … voiam sa stiu ca e bine si cat cantareste … s-a nascut sanatos, cu 3420g si 50 cm … Imediat mi l-au adus din nou, l-am putut saruta si analiza … in timp ce-mi primeam cusatura … nu mai simteam nimic, timpul se oprise in loc, traiam un amalgam de stari … Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif

SUPERB!m-am emotionat pana la lacrimi,si am retrait minunea de a da nastere unui copil........
sunt clipe de neinlocuit!!!
sa fiti fericiti!
Sara1
Mindrete de mamica, ai facut un bebe frumos tare!!! Te-am admirat cu cita siguranta ii faceai prima baita. Noi pe Tom l-am spalat prima data in cadita la 23 de zile, desi buricul ii cazuse dupa 5 zile-de frica! Il stergeam noi cu prosopul ud, dar aminam baia inca o zi...si inca o zi...a fost greu, frica mare! In prima saptamina nu-l lasam decit pe sot sa-i schimbe pampersii ca-mi era frica sa nu cumva sa-i rup vreo mina sau un picior-atita de firave erau. Minile mamei mele mi se pareau ca nu mai au precizia de alta data, iar de ale mele imi era de-a dreptul groaza! doh.gif
Ce momente unice am retrait cu tine, citind povestea venirii pe lume a micii tale bijuterii! Va pupam cu mult drag si asteptam cu nerabdare rinduri, poze, cit de putin sau mult ai timp sa imparti cu noi!
tzuc.gif
Imi30
Bine ai venit pe lume Carlos, ingeras mic si frumos!
Felicitari Mami Simo...ma bucur din suflet ptr tine.Sunteti o familie frumoasa si implinita, meritati din plin sa fiti foarte fericiti!
natsandrea
Felicitari Simo!
Bine ai venit pe lume pui mic!
foarte frumoasa descrierea, iar bebe carlos e un scumpic...sa creasca mare si sanatos
simonik19
Sa iti traiasca puiutul mami!!!e foarte frumos!sa va aduca numai bucurii ....BINE AI VENIT BEBE FRUMOS!!
Miha79
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 08:19 PM) *
Acasa la noi! super.gif



Felicitari mamico trandafir.gif ai adus pe lume un pui frumos si scump partners.gif , sa va traiasca sa fie sanatos sa va bucurati de el trandafir.gif
Luka
Draga Simona si frumosule Carlos, sa fie intr-un ceas bun ,sa fiti sanatosi si relatia luuuuuunga(pe viata!) mama-fiu sa fie unica ...
Va doresc aceleasi ganduri sincere,ambilor,pentru ca asa vad eu acest fenomen ...NASTEREA !
Va pup si abia astept sa vad poze cu voi! hug.gif tzuc.gif hug.gif
Tania_25
Felicitari Simona esti mamica! partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif Ai un bebelus foarte foarte scump! love1.gif Sa va traiasca,sa fie sanatos si sa-i fie viata plina de fericire si noroc!Va pup dulce! tzuc.gif
_maia_
buna simo, paco, buna carlooooooooooos tzuc.gif
petronici
si cum pe acest topic pana acum curg randuri cu felicitari,nu puteam sa lipsim sa nu-i uram micutului Carlos toate cele bune si mult noroc,iar tie mami recuperare cat mai rapida....e foarte scump si frumos foc(are si cu cine semana,nu?)...multa sanatate amandurora si tie mami cat mai mult laptic...pupicei dulci tzuc.gif
gabrielle2003
QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:10 PM) *
Asa a venit pe lume Carlos :

… Paco nu scotea niciun cuvant, eram inmarmuriti … de FERICITI … wub.gif

felicitari frumoasa si curajoasa mamica!
sa va bucurati de baiatul vostru!
lacrimi..........cred ca am avut toate fara sa le putem opri fie ca am avut sau nu aceleasi trairi!
va pupam pe toti trei!


QUOTE(ssimmona @ Jan 19 2010, 10:19 PM) *
Acasa la noi! super.gif


BINE AI VENIT PE LUME CARLOS GABRIEL................un copil mult asteptat de mama si tata!
Claudia Elena
Cat de frumos si pufos este micutul Carlos love1.gif Doamne ce de emotii m-au napadit si pe mine rolleyes.gif
Mamy Simona, profita din plin de momentele astea unice in care il poti tine la pieptul tau...timpul va zbura atat de repede, incat nici nu-ti vei da seama cand s-a transformat din bebelus in copil...rolleyes.gif
Felicitari, sa dea DD sa creasca mare, frumos si sanatos...sa va umple inimile de dragoste si fericire in fiecare moment...cred ca nu este nici o experienta mai fascinanta si mai inaltatoare, decat aceea de aduce pe lume un prunc si de a-l creste...rolleyes.gif
Claudia Elena
QUOTE(Sara1 @ Jan 20 2010, 01:21 AM) *
Mindrete de mamica, ai facut un bebe frumos tare!!! Te-am admirat cu cita siguranta ii faceai prima baita. Noi pe Tom l-am spalat prima data in cadita la 23 de zile, desi buricul ii cazuse dupa 5 zile-de frica! Il stergeam noi cu prosopul ud, dar aminam baia inca o zi...si inca o zi...a fost greu, frica mare! In prima saptamina nu-l lasam decit pe sot sa-i schimbe pampersii ca-mi era frica sa nu cumva sa-i rup vreo mina sau un picior-atita de firave erau. Minile mamei mele mi se pareau ca nu mai au precizia de alta data, iar de ale mele imi era de-a dreptul groaza! doh.gif
Ce momente unice am retrait cu tine, citind povestea venirii pe lume a micii tale bijuterii! Va pupam cu mult drag si asteptam cu nerabdare rinduri, poze, cit de putin sau mult ai timp sa imparti cu noi!
tzuc.gif

Si eu i-am facut prima baita Siminei dupa 3 saptamani...laugh.gif desi buricul ii cazuse din prima saptamana de la nastere..dar eram foarte speriata, desi Simina mea a fost un mic urias la nastere tot ma temeam s-o "manevrez" cum trebuie....pana cand i-am spus suroriii mele "patania" si m-a certat strasnic ca tin copilul nespalat...liwlol.gif uite asa i-am facut prima baita si am constatat ca e foarte usor si placut sa-i fac baita rolleyes.gif asa ca urmatoarele seri abia asteptam baita...biggrin.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 20 2010, 04:36 PM) *
Si eu i-am facut prima baita Siminei dupa 3 saptamani...laugh.gif desi buricul ii cazuse din prima saptamana de la nastere..dar eram foarte speriata, desi Simina mea a fost un mic urias la nastere tot ma temeam s-o "manevrez" cum trebuie....pana cand i-am spus suroriii mele "patania" si m-a certat strasnic ca tin copilul nespalat...liwlol.gif uite asa i-am facut prima baita si am constatat ca e foarte usor si placut sa-i fac baita rolleyes.gif asa ca urmatoarele seri abia asteptam baita...biggrin.gif

la noi prima baita i-a facut-o soacra-mea smile.gif
iar de imbracat o imbracam numai cu body-ri care se punea parte peste parte ca imi era frica sa ii dau de alea care sa baga pe capusor liwlol.gif primul care i-a dat bady de ala a fost sotul si dupa ce i-am urmarit vreo patru zile tehnica am indraznit si eu

FELICITARI SIMO PENTRU CURAJ .... chiar ca e mare lucru smile.gif si sunt convinsa ca Carlos e tare cumintel si linistit din moment ce esti asa de sigura pe tine
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif de la Ameera
ssimmona
Astazi am iesit la plimbare … cu masina rolleyes.gif … pana la doctor … L-au chinuit un pic cu intepatura din calcai, dar s-a linistit repede la mami in brate … Restul masuratorilor au f bune, este un copil sanatos, multumesc lui Dumnezeu! notworthy.gif
Un nasuc pregatit de iesire!



Cu mami!



Simina esti tare c-ai reusit sa nu ratezi nicio zi fara foto … eu nu sunt sigura ca voi fi in stare, desi mi-ar placea… Va pupam! tzuc.gif tzuc.gif
Multumesc, Oana, ce bine ca am putut sa va reamintesc asa clipe minunate! Pupam doua fete frumoase! hug.gif
Mersi, Mikaell! Sigur ai recuperat ulterior traind momente unice alaturi de Erika … mie mi l-au lasat pe bebe tot timpul!
Mersi frumos, Dynap, Mihaela, ne maguliti! Va pupam mult, mult! love1.gif love1.gif
Hanuk, parca mai ieri eram cu voi la VSFM! Va astept in randul mamicilor, se poate! yes.gif Bafta, rabdare si optimism! oFloare.gif
Multumim, draga Andaro, intr-adevar acum suntem f fericiti! super.gif
Roxanne, va pupam tare si va multumim de urari! O imbratisare speciala de la bebe pentru delicioasa capsunica-papusica!
Wooow, Ela! Sper sa se adevereasca toate cele spuse de tine la adresa micului Capricorn! Iti multumim, te imbratisam , salutam pe Niko si pupam pe Maja! wub.gif wub.gif wub.gif
Te pupam, Lia! Multumim! hug.gif
Sara noastra draga, cuvintele tale ne coplesesc! wub.gif Ce mandra ma faci sa ma simt! Il manuiesc destul de bine pe pitic … zic eu … n-as fi avut pe cine sa chem sa-l imbaieze, asa ca am trecut la actiune fara teama …Te imbratisam cu multa dragoste! Salutari baietilor! partners.gif
Multumim tare mult pt randurile voastre minunate si pline de caldura, Imi, Natsandrea, Simonik19, Miha, Luka, Tania, Maia! Va pupam! floare2.gif
Mersi, Petronici! Ce strambatura frumoasa ai la semnatura! De-a dreptul perfecta! eusa_clap.gif
Multumim, Gabita! Am si eu baiat blondin! Sau cel putin saten deschis! Astept sa vad cum va ramane pana la urma! Imbratisam mult pe Casian si mami lui! partners.gif
Claudia_Elena, asta incerc sa fac! Sa ma bucur cat de mult pot de minunatia mea de bebic … ce bine ar fi de-am putea manevra timpul dupa bunul plac! Pupici calzi Siminei! wub.gif
Ce simpatica esti, Lusha! La noi tati e mai stangaci, dar doritor de a face totul pt puiul mic … deja sta foarte bine la schimbatul scutecelor, a invatat si sa pregateasca biberoane in primele zile …acum nu mai este nevoie … Invatam impregna si ne iese f bine! Pupam si noi o dulce Ameera! love1.gif
Lusha&Zbenguica
SIMO esti o mamica super frumoasa si se vede sclipirea aia ...pe care o asteptai de atata timp
hug.gif tzuc.gif hug.gif
Saya
Felicitari Simona!foarte frumos ai povestit,emotionant!te pup si pe tine si pe Carlitos si sa va dea DD multa sanatate!si multe altele... trandafir.gif tzuc.gif
denny26
Simona draga mea imi pare rau ca nu am avut timp mai devreme sa citesc povestea lui Carlos
Radiezi, esti superba , ti se citeste fericirea in ochii...........ma bucur ptr, tine......
Sa va dea Dd tot ceea ce e mai bun si mai frumos pe lume ...multa putere si intelepciune sa treceti peste toate greutatile vietii....si sa ramai mereu la fel de fericita!!!
Carlos sa fii sanatos , sa iti bucuri parintii si sa cresti mare si frumos !!! Ai un frumos Bb dulce ...care m-a topit si imi vine sa il pap tot !!!
Alondra
QUOTE(ssimmona @ Jan 20 2010, 07:21 PM) *
Cu mami!

Hermosa hermosisima hermanita! love1.gif Daca se poate spune asa..tzuc.gif
gabrielle2003
Cu mami!



sunteti cei mai frumosi!
poop multi la blondinul nostru mic
si casian il saluta barbateste!
cristina321711
QUOTE(ssimmona @ Jan 20 2010, 06:21 PM) *
Astazi am iesit la plimbare … cu masina rolleyes.gif … pana la doctor … L-au chinuit un pic cu intepatura din calcai, dar s-a linistit repede la mami in brate … Restul masuratorilor au f bune, este un copil sanatos, multumesc lui Dumnezeu! notworthy.gif
Un nasuc pregatit de iesire!



Cu mami!


frumos ...o incantare .... hug.gif
pupici de la noi pentu micutul Carlos Gabriel tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif si pentru mami la care se vede cum radiaza de fericire floare2.gif
cristinu_tza
Imi place atat de mult aici la tine, miroase a bebe nou-nascut si a fericire! Iar tu Simona, stralucesti...si iti sta atat de bine in postura de mama... trandafir.gif
Ma repet, e superb Carlos Gabriel, ma uit la pozele cu el si nu ma mai satur love1.gif
meaw_ela
O sa se adevereasca! Sclipesti de fericire,implinire,frumusetze! Pare ireal! trandafir.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif partners.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.